Keresés

Részletes keresés

villany100 Creative Commons License 2004.06.07 0 0 199
Szia rferi!

Es ezen hogy lehet segiteni?

Előzmény: rferi (186)
Hipertér Kft. Creative Commons License 2004.06.07 0 0 198
Ingyenes szakmai tanácsadás kutakról, öntözésről szivattyúkról stb...
Automata Öntözőrendszerek Tervezése és Kivitelezése Békés és Csongrád megye egész területén ingyenes árajánlatkészítéssel!
PedrolloŽ szivattyúk, Baccara mágnesszelepek, Grundfos presscontrol, Toro, Hunter szórófejek homokszűrők, mágneskapcsolók Hidrofor tartályok forgalmazása.
06/70 387-4857 Uhljar Erik
chatolo Creative Commons License 2004.06.06 0 0 197
Köszönöm, megkaptam.
A szakinfóban találtam még egy kútásót, így már két névvel, telefonnal is rendelkezem.
Még egyszer köszönöm.
Chat
Előzmény: HUNYOR (196)
HUNYOR Creative Commons License 2004.06.05 0 0 196
Szia, küldöm emilen.
Előzmény: chatolo (195)
chatolo Creative Commons License 2004.06.04 0 0 195
T. Hunyor!

Köszönöm, hogy segíteni próbálsz.
A helyzet az, hogy régi kút ményítését csináltam(tuk) már, de az a kút kútgyűrűkből állt, klasszul bele lehetett látni, és a környezeti talaj-felszín is sík volt (kb. 7,5-8m) - gémes kút.

Édesapámnál a kutat övező talaj ferde, terméskővel van kirakva az oldala, az átmérője pedig az előbb említettnél kisebb - kerekes kút.
Igaz, nem túl mély jelenleg kb. 6-7 m lehet, de a
fentiek miatt nem szívesen vállalkoznék a feladatra, inkább szakemberre bíznám a kút mélyítését.

Próbáltam "kútásó" kifejezésre rákeresni, de nekem sikertelen volt a kísérletem.
Lehet, hogy vmit nem csinálok jól.(?)

Nagy segítség lenne az említett telefon.
Előre is köszi.
Chat

Előzmény: HUNYOR (194)
HUNYOR Creative Commons License 2004.06.04 0 0 194
T. chatolo!

Kb. két hónapja tisztítattam ki az ásott kutamat, melyet még az eleim ásattak 1920-ban Budán. 8 méterről lamentek 9-re, annyi szemét volt benne.(tehát az eredeti mélysége 9 m.)Megkérdeztem a kútásót mennyiért ássa lejjebb méterét, mert kevés a víz? 35, plusz az acél bélés, ami alig kisebb átmérőjű a mostani gyűrűnél.Igy cca 55 re jön ki métere.Nosza pontosan lelestem a technikát, készítettem egy tornyot, Praktikerben akciós 125 kg-s felvonót vettem 24-ér, összeraktam, oszt irány lefelé! Hát mit modjak, embertpróbáló meló! Ha még érdekel, írj itt, küldöm a telefonját. Egyébként keresővel kidobja a kútásók nevét, címét.Izgalmas meló, az biztos.( de megéri, mert két szivattyúval, colos csövön csak úgy lövi a vizet!!)

csá.

Előzmény: chatolo (179)
CyberShot Creative Commons License 2004.06.04 0 0 193
Jó tudni, nagy reményeket nem fűztem hozzá, remélem, a garancia alatt fexik meg, ha egyáltalán. Csak segédszivattyúként használom, remélem, arra jó lesz.
Előzmény: Beodra (192)
Beodra Creative Commons License 2004.06.04 0 0 192
Tavaly nyáron én is vettem a Baumaxban egy JET 750-est. Ha jól emlékszem háromszor kapcsoltam be. Harmadszorra szétnyomta a szivattyúfej és a motor között lévő tömítést, és telenyomta a motort is vízzel...
Visszavittem a Baumaxba, hogy cseréljék ki, de nem foglalkoztak velem, hanem elutaltak egy garamciaszervízbe. 10 nap alatt megjavították. Kicseréltek rajta mindent, csak az öntvény-ház maradt a régi.
Kb. 12 ezerért vettem, a javítás költsége pedig 30 ezer fölött volt... természetesen nem nekem kellett fizetnem, mert garanciális volt.
Időközben vettem egy PEDROLOT. Az töretlenül dolgozik.
Az esetemnek az a tanulsága, hogy csak olyan szivattyút érdemes venni, amelynél nem egy házban van a motor és a szivattyúrész!
Előzmény: CyberShot (190)
CyberShot Creative Commons License 2004.06.04 0 0 191
Ja, és még annyi, hogy ha lábszelep nélkül csatlakoztatod a kútra, akkor elég nehézkes lesz feltölteni a kutat vízzel, ergo nem fogja felkapni a vizet. (esetleg Te fogod felkapni:)
Előzmény: tulokvidor (189)
CyberShot Creative Commons License 2004.06.04 0 0 190
Én csinálnék bele egy szívócsövet.
Ez egy kb 6-7 m hosszú cső (pl. KPE vagy 32-es PVC. Az aljára raksz egy szűrőkosaras lábszelepet, fenn pedig egy colos csatlakozást a szivattyúhoz. Így a lábszelep és szűrő gond kilőve. 5/4-es csőbe 1 collnál nagyobbat nem igazán lehet betenni. Így jól kell működnie, ha van elég vized. Én vettem egy jet750-es (Baumax rulez) szivattyút (600 W-os motor), de azt látom, hogy nem kell túl nagy reményeket fűzni hozzá:)
Egyébként ha nem vagyok indiszkrét merre van a telek? Nekem is van a Dunánál.
Előzmény: tulokvidor (189)
tulokvidor Creative Commons License 2004.06.03 0 0 189
Hello!

A Duna közlei telkemen eddig egy vert 1 1/4"-os 8 méter mély vas csövön egy kézi kút volt,de elromlott. Most tervezek vásárolni egy Jet 750-es elektormos szivattyút. Kérdésem az lenne, hogy ha követlenül a vascsőre csatlakoztatnám (ebben az esteben persze az előírt szűrőt és fenékszelepet nem tudom felszerelni) a szivattyút akkor működne-e megfelelően. Nincs szükségem tartós vizmennyiségre, csak néhány m3-re. A leírás szerint 4 méternél nagyobb magasság esetén vastagabb csövet kellene használni, mint a gyárilag előírt 1"-os.

Köszi a segítséget!

Vidor

eR-dei Creative Commons License 2004.05.28 0 0 188
Tamska,

illetve minden szivattyúguru,

én kaptam egy ismerősömtől egy HWJ 301 EM Wilo szivattyút.
Viszont még azt sem tudom, hogy ? méteren van a víz, nem lehet túl mélyen, mert a kézi szivattyúval szépen jön.

Két kérdésem van:
1) lehet-e külön venni hozzá automatikát ?
2) hogyan nézzem meg a kút kapacitását (lehet, hogy leszívja a szivattyú a vizet ) ?

FotexZoli Creative Commons License 2004.05.27 0 0 187
azt olvastam a leírásban, hogy ha 4méternél mélyebbről akarok szívni, akkor 1 collosnál nagyobb átmérőjű csövet használjak (a szívó csonkja 1 collos)

most 1 collossal kb 8 m-ig szív normálisan

rferi Creative Commons License 2004.05.27 0 0 186
Azért nem látod, mert -igaz nem evidens de - a szívócsőben vákuumot csinál a szivattyú, és azon a lecsökkent nyomáson már megválik a gáztól a víz.Amikor a kútba nézel, akkor a légköri 1 atm. nyomás van rajta.
Előzmény: FotexZoli (185)
FotexZoli Creative Commons License 2004.05.27 0 0 185
akkor miért nem látom, hogy pezseg a víz nyugalmi állapotban??

folyamatosan tudod szivatni??, nekem max 25 perc, és akkor lemegy 4,8 m-ről 7,8-ra és ott már meg kell állni mert az mélyen van neki, egyébként 10-es szívócső van benne, kb 9ig megy le

Herr X Creative Commons License 2004.05.27 0 0 184
Ha a nyomócsőben lenne, akkor azt mondanám, hogy kavitáció, de így valószínű, hogy gázos.
Előzmény: CyberShot (183)
CyberShot Creative Commons License 2004.05.27 0 0 183
Nekem is hasonló a problémám van.
Szerintem egyszerűen gázos a víz.
Van egy fúrt kút, itt is kb. 4-5m a nyugalmi szint. 750-es Pedrollo szivattyú van, és elég gyengén ad és levegősen vizet, miután a szivattyút leveszem, a szívócsőben még erősen pezseg a víz.
A víz gázosságán kívül lehet más is az ok?
Előzmény: FotexZoli (182)
FotexZoli Creative Commons License 2004.05.27 0 0 182
egy jet 750 orinon, al-ko szivattyút üzemeltetek

kb 8m-ig szivja fel a vizet a fúrt kútból, 5m a nyugalmi szint, csak gyenge erek vannak, lassú az utánpótlás, mindegy

enyhén buborékos vizet látok az 1 collos szívócsőben, pedig

úgy láttuk, hogy a viz alapesetben nem pezseg
és a csőben sem találtunk hibát

lehet ez valami fizikai jelenség a szívóerő miatt??

szaga123 Creative Commons License 2004.05.26 0 0 181
Kistarcsán telken fúrt kutat szeretnék, és erre egy vállalkozó kútfúrúra lenne szükségem.
Elérhetőségem: tibga@freemail.hu
rferi Creative Commons License 2004.05.24 0 0 180
Mérnök vagyok.Igaz - villamosmérnök, de napi feladat volt régebben klf dolgokat tervezni.
Meg ez logikus is.
Előzmény: Tamska (177)
chatolo Creative Commons License 2004.05.22 0 0 179
Édesapámnak kútásót keresek. Kútfúrók - állítólag - nem vállalják a feladatot.

Átolvastam a 178 hozzászólást, de kútásóról nem találtam említést (főcímen kívül).
Kérlek segítsetek!
Hol találok kútásót?
Név, telefon nagy segítség lenne!
Előre is köszönöm!

grevindog Creative Commons License 2004.05.17 0 0 178
Nálam 25 l/min, akkor ez jó?
Tamska Creative Commons License 2004.05.17 0 0 177
Nagyon jól összefoglaltad, gratulálok. Egy kicsit egyszerűsítenék:

A jellegörbét tartalmazó karakterisztikán 6,5bar-on (méterben kifejezve kb 65m) húzzon egy - a vízszintes tengellyel párhozamos - vonalat. A jelleggörbe és a vízszintes vonal metszési pontját vetítse le a vízszintes tengelyre. Annak az értéknek kell az említett 30 liter/perc környékén lennie.

Amúgy a jellegörbe és a vízszintes segédegyenes metszéspontja lesz ebben az esetben az a pont amit munkapontnak hívunk.

Konkrétan így kell szivattyút kiválaszani öntözéshez ahogy azt rferi leírta. Tényleg hol tanultad?

Előzmény: rferi (168)
rferi Creative Commons License 2004.05.14 0 0 176
De igen, érdemes 20 literen tartani.Előrelátó okosság.
Két boltot tudok, értő emberekkel.
Az olcsóbbik:Kőbánya, Mázsa térnél, a Biharira merőleges, Talán a Mázsa u. Ki van téve egy nagy kék Szivattyúk tábla már a Bihari utcában is..
A másik a hungárián a Mogyoródi és Egressy között, az egyik sarok, ha az Árpád híd felé mégy, akkor a jobb oldalon.Ezek márkás Wilo és egyéb szivattyukat árulnak.
Előzmény: etilalkohol (175)
etilalkohol Creative Commons License 2004.05.14 0 0 175
Köszönöm, megfontolom!

Konkrét szakbolto(ka)t tudnál ajánlani (Budapest,Vác)?
Nem lenne biztonságosabb a vízhozamot 20 liter/perc-re kalkulálni? Gondolom idővel magától csökken a hozam (eltömődés), továbbá nagy szárazság esetén mindenki öntöz, és valamilyen szinten egyazon vízrétegről van szó adott területen.

etilalkohol

Előzmény: rferi (168)
rferi Creative Commons License 2004.05.14 0 0 174
Mindenkinek érvényes.
Etilalkohol nem szakmabeli, ha én csinálnék neki valamit, még jobban odafigyelnék a dolgokra, mert ha áramütés miatt meghal valaki mehetek a dutyiba.
Ha csak a kútja ég le, akkor is ki kellene fizetnem neki a rendbehozatal árát.Szóval óvatosan a vezérléssel!
Előzmény: CyberShot (173)
CyberShot Creative Commons License 2004.05.14 0 0 173
Most nézem, hogy branyiszkonak írtad....:)
Előzmény: rferi (171)
CyberShot Creative Commons License 2004.05.14 0 0 172
Igaz, én sufnianyagokat számoltam, azaz azokkal nem számoltam (mágneskapcs, trafó, stb...)
Megkövetlek:)
Előzmény: rferi (171)
rferi Creative Commons License 2004.05.14 0 0 171
Én is szakmabeli vagyok, és te is tudod, hogy ez tulzás volt.
Vízhatlannak, és _üzembiztosnak_kell lennie, ezért nem jön ki ennyiből.
Nagy áramokat kell kapcsolnod.Egy ekkora szivattyúra csak a mágneskapcsoló (nem relé, mert az szétmegy pár kapcsolás után) van vagy 6-10 ezer forint.
Az elektronika trafóját nem kapod meg ennyiből.
-
De ez itt off.
Bocsi
Előzmény: branyiszko (169)
CyberShot Creative Commons License 2004.05.14 0 0 170
Szerintem sem kell túldramatizálni ezt a vezérlést, szerintem is "sufni" alkatrészekből megvan. Persze, ha gyári vezérlést nézünk, az már más, ott csak egy komolyabb szintkapcsoló 6-12eFt...
Előzmény: branyiszko (169)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!