Keresés

Részletes keresés

k.laszlo68 Creative Commons License 2011.07.28 0 0 39703

Érdemes végig menni rajta,késes gyepszellőztetővel úgy hogy nem engedem le,csak éppen meg kapírgálja a tövét,permetezés előtt?A sorrend. Nyírás,szellőztetés,permetezés?

Előzmény: Samubá (39694)
BARENBRUG Creative Commons License 2011.07.28 0 0 39702

Rosszvasba vettem 5000ft-ért a tüskék valójában 250-es szegek amit rá hegesztettem.Az öntözőfejek teljesen a széleken vannak csak 2 van a fű közepén arra meg figyelek.

Előzmény: apci500 (39698)
k.laszlo68 Creative Commons License 2011.07.28 0 0 39701

Most milyen gombaölővel fújjam le?Van itthon Topsin m,dithane.Mit vegyek még ezek mellé?Tegnap sikerült a 11-11-21 cropcare-t  elszórnom,ma megjött rá az eső!

Előzmény: Samubá (39694)
BARENBRUG Creative Commons License 2011.07.28 0 0 39700

Azért változtattam a magasságon mert bíztam ,h.eltünnek az egynyári foltok de tévedtem ugyanúgy láttszik továbbra is meg a gyomok miatt is persze.Sokan piszkálnak itt,h.magasabbra hagyva szebb lesz ez is közrejátszott.A nyírást nem untam meg erre mindig van időm meg kedvem is.Mikor térhetek vissza az 1,5cm-re ,h.gyomosodás nélkül gyönyörködhesek benne mert nyárra mindehol írják,h.emelni kell a magasságot?

Előzmény: Samubá (39697)
Róz(er57) Creative Commons License 2011.07.28 0 0 39699

Sziasztok.

Attila,a fűszegélyem???

Előzmény: sz_attila (39696)
apci500 Creative Commons License 2011.07.28 0 0 39698

Aztán az automata fejeket nem árt kihagyni vele, ahogy így elnézem a pöckeit. :-) 

 

Finom műszer! Hol szerezted?

Előzmény: BARENBRUG (39687)
Samubá Creative Commons License 2011.07.28 0 0 39697

A rövid fű jobban gyomosodik, mert a talaj tele van magokkal, és nem árnyékolja le annyira a rövid fű mint a hosszú. Lassan ki fog merülni a felső rész tartaléka, de lehet hogy a gyepszellőztetés is bolygatja kicsit a talajt és beindította a kétszikűek csirázását. Nem hiszem hogy a műtrágya lenne a ludas a dologban.

Nem értem miért tértél át más nyírásra, a gyom miatt? vagy meguntad a gyakori nyírást.

Ez a gyepszellőztető szöges henger jó kis műszer. Tavasszal és ősz végén mindenképen javasolt. Műtrágyázás előtt szintén hatásos. Most még nincs annyi szerves anyag felhalmozódva a gyeped alatt, mint később lesz, ott elősegíti a gyökér maradványok lebontását a levegőztető lyukakkal. Ekkor havonta egyszer érdemes megjáratni vele.

Előzmény: BARENBRUG (39687)
sz_attila Creative Commons License 2011.07.28 0 0 39696

Az lehet, abban, amit én kezeltem vele, abban nem volt csenkesz, csak perje.

Előzmény: BARENBRUG (39695)
BARENBRUG Creative Commons License 2011.07.28 0 0 39695

5 hét sem kell én 2hete fújtam ki a bravót és egypár helyen láttok levélsúcssárgulást.Attila amúgy a puma kicsit megpiszkálja a csenkészeket mert foltszerűen fújtam a muharra  és ahová ment picit megvilágosodott a fű körülötte talán a vékonyszálúakat bántja.

Előzmény: sz_attila (39693)
Samubá Creative Commons License 2011.07.28 0 0 39694

Ez valamilyen gomba. Taalán valamelyik helminthosporium. A szerek 5 hétig nem hatnak, részben mert elmúlik a hatás , részben mert a nvekedéssel lenyírjuk, ill. a növekvő új levelekben nincs hatóanyag. Két három hetente érdemes permetezni ha fogékony a gyeped a gombákra. Azt is lehet hogy kivárod amíg ismét megjelenik valami erről megtudod mennyi időt bír ki a hatás, de ez sem biztos mert elég egy időváltozás és már meg is jött valami.

Előzmény: k.laszlo68 (39683)
sz_attila Creative Commons License 2011.07.28 0 0 39693

Emellett az időjárás mellett 5 héten belül simán visszajöhet a betegség. A fotók is ezt mutatják szerintem.

Egyébként meg amennyit esik, most 2-féle gyeptulajdonos van:

1. nem ismeri fel a gombabetegséget.

2. eltitkolja :)))

Előzmény: k.laszlo68 (39683)
pámpi Creative Commons License 2011.07.28 0 0 39692

köszönöm

Előzmény: Samubá (39679)
-Tsunami- Creative Commons License 2011.07.28 0 0 39691

A puma extra az a muharfélékre hatásos gyomírtó.

http://www.farmit.hu/szantofold/partnerek/bayer-cropscience/kalaszosok/puma-extra

Tegyél fel képet, a tarackot sokszor keverik a csillagpázsittal.

 

Előzmény: ctibike (39689)
BARENBRUG Creative Commons License 2011.07.28 0 0 39690

Semmi gond szeretem az egyenes embereket.Viszont nem értem mire gondolsz a foltokra mert az sajna 2,5cm-en is nagyon láttszik szerintem ha 4cm lenne akkor is láttszódna.Sajnos egynyári invázió van de remélem jövőre  nem lesz bevetem a dual goldot.A foltokat leszámítva mások szerint élőben csodaszép.Szerintem kevés munkával meg pénzel nincs szép gyep én ezt tapasztaltam nálam sajnos.Ez egy drága hobbi.

Előzmény: prospera (39688)
ctibike Creative Commons License 2011.07.28 0 0 39689

Kedves Tsunami!

 

Nem tudom megállapítani, hogy a gyepemben muhar van-e vagy tarack...:(

A puma extra melyiket öli meg, úgy, hogy közben a gyepem sértetlen marad?

Lehet egyszikűek közül egyszikűeket kiölni?

A Puma tulajdonképpen mikor használható a gyepben?

Köszönettel

prospera Creative Commons License 2011.07.28 0 0 39688

Bocsáss meg, hogy ezt mondom, de a feltöltött képek sirelmasak voltak!

2011.07.23 17:41:15 © (39581)

 

Én nagyon el lennék keseredve, ha ezt mutatná a füvem!

 

Hidd el, sokkal szebb lesz, ha megemeled a 2-2,5 cm magasságra. Borzasztóan sok pénzt és energiát raktál már bele, hogy csak ennyi legyen az eredménye!

Előzmény: BARENBRUG (39687)
BARENBRUG Creative Commons License 2011.07.28 0 0 39687

Kedves Samubá!    A gyepem 1,5cm nyírási magassága már a multé mert nagyon gyomosodott tele lett  kétszikű gyommal.A bofix megoldotta a problémát és betápoztam a maradék sierraformal 19-0-19amit utoljára használtam  jelenleg 2,5cm -re nyírok és ha beáll akkor  2cm-re térek átt.Sajnálom mert 1,5cm -en atraktívabb volt az egész de sajna ez van remélem a 2cm-t bírni fogja.Tudom sokan csodálkoznak de 0,5cm nálam nagyon lehet láttni.Mitől ez a sok kétszikű netán a new grass indította be?En havonta tápozok és rendszeresen tartom az egyharmados szabályt.Ja és a legujabb szerzeményemet évi hányszor használjam 5cm a tüskéi?

Előzmény: Samubá (39682)
BARENBRUG Creative Commons License 2011.07.28 0 0 39686

Azért köszi!!!

Előzmény: Törölt nick (39677)
BARENBRUG Creative Commons License 2011.07.28 0 0 39685

A Tomás rendes figura ezt tapasztaltam sajnálom,h.nem tudtatok megegyezni.Nem is mondtad,h.ennyire értesz ezekhez a masinákhoz.

Előzmény: síroller (39678)
BARENBRUG Creative Commons License 2011.07.28 0 0 39684

Akkor kell csak használni a pasztát mikor gond van?Amúgy kézzel gondoltam visszafele pörgetni kb 20-30x.Ma néztem a legszélén már épp ,h. elvágja a papírt várjam meg ,h. a füvön láttható legyen a probléma és csak akkor spanoljak egy-egy kattintást mind két oldalon vagy mikor márt a szélén nem viszi a papírt?

Előzmény: -Tsunami- (39676)
k.laszlo68 Creative Commons License 2011.07.28 0 0 39683

5 hete permeteztem Amistar Xtra+Bumper keverékkel. Jelenleg így néz ki a füvem. Ez is valami gombabetegség lehet?
Mit gondoltok, mivel kezeljem?


     

Samubá Creative Commons License 2011.07.28 0 0 39682

A mohát jobb eltünteni a területről, ha nem tudtad bedolgozni.

A későbbiekben készülj fel a vasgálicozásra a moha ellen amikor beállt a gyeped, mert valsz visszajön a pázsitban is.

Előzmény: dhcodoki_ (39673)
Samubá Creative Commons License 2011.07.28 0 0 39681

Nem tudom mennyire látszik de nagyon foltos miatta a gyepem L

Sárgarépa színű részek vannak benne.

 

Küldenél egy közeli képet róla?!

 

Amúgy elég zárt a területed és lehet hogy napközben lassan szárad fel az öntözés után, no meg hosszú ideig rajta maradhat a harmat is, ami kedvez ennek a rózsaszín foltosságank.

Előzmény: tarackmirigy (39640)
Samubá Creative Commons License 2011.07.28 0 0 39680

de lenyírva tiszta hervasztó a sok kis világoszöld folt. de milyen jó lenne, ha minden fűfajta olyan vékonyszálú és sűrű lenne mint az egynyári :))

 

Virágzanak ezek a foltok, van benne kalászos fű, vagy olyan leveles mint a többi?

 

Egyébként kezeld úgy a foltokat, hogy direkt "cica tipegő" mindjárt pozitív a hatás, nem?.

Előzmény: RCTiv (39650)
Samubá Creative Commons License 2011.07.28 0 0 39679

kérdésem: az udvar adottságainak következtében vannak olyan részek, melyek de.-t naposak, du.-n viszont full árnyék.

Aztán van egy nagy cseresznye fa is, ott is változnak a fényviszonyok. Mit javasoltok, hova vessek (kell-e egyáltalán) árnyéktűrő magot?

A próba udvaromban (10 m2) tavaly Barenbrug shadow-t vetettem, ott is fele-fele a napos árnyékos időszakok aránya.

Nem rossz, bár lehetne sűrűbb.

 

Az árnyéktűrők ott a jók ahol egésznap nem kap napos megvilágítást. Olyan keverékben gondolkodj amiben van réti perje és vörös csenkesz, mert a réti perje a napon szaporodik el a Vcs pedig az árnyékosabb részeken mert jobban bírja mint a Rp. Úgy látom a területed is valami ilyesmi. A Barenbrug sport classic lenne jó mert abban van tarackos vörös csenkesz és réti perje is. Más keverékekben sok a bokros növésű fű faj, ami idővel ki fog ritkulni. A tarackosok besűrűsödnek és sűrű gyepet adnak a második harmadik évtől teljesen beállnak a termőhelynek megfelelően.

Itt egy leírás.

 

http://www.gumo.hu/vetmagok/barenbrug.html

 

A vörös cscsekeszből a F commutata nem tarackos. a F trichophyla pedig inkább indásodik.

 

Ami a hulló cseresznéyt illeti, az hogy összeszede nem igen hata gyepre, de ha ot hagyod akkor mindig kelni fog a magja és ott lehetnek a vastagabb szárak a fűben. Ez csak feltételezés mert még nem figyeltem meg.

Előzmény: pámpi (39675)
síroller Creative Commons License 2011.07.27 0 0 39678

Igen ezt tudjuk !

Én emilen jelentkeztem egyébként, még 2010-ben a Cse atcósnál, hogy ellátnám az Atco szervízelését !

Tomas elmondta, hogy:

mivel nem Pesten vagyok így ez nem jöhet össze !

Közben Angliában leálltak az Atco gyártásával Boschék és a forgalmazásával is !

Most nem tudom, hogy áll ez az ügy, de azt tudom, hogy a magyarországi szervíz és értékesítő hely még nem üzemel !

Előzmény: Törölt nick (39677)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.27 0 0 39677

Szia!

 

Bocs, hogy beleszólok a témátokba, de éppen most találtam a témához kapcsolódó cikket:

 

"Szerviz Budapesten:

A Mr. Lawn Ltd. márkabemutató termet (showroom) kíván nyitni Budapesten. Mielőtt azonban erre sor kerül, megbízunk egy szervizt az ATCO márkájú gépek szervizelésével, és a hengerkéseink profi köszörülésével.

A legjobb gépet is ápolni kell ahhoz, hogy kimagasló minőségben nyírja a füves területeket, ezért rendkívül fontos, hogy a gépen évente legalább egyszer profi karbantartás legyen végrehajtva. A fűnyíró gép fontos egységei - hengerkés és motor - rendszeres karbantartást igényelnek. Amennyiben ez a két egység nincs rendben, a fűnyírás minősége rosszabb lesz, a gép kezelése nehezebbé válik, megnőnek az üzemeltetési költségek és csökken a gép élettartama is.

Ezért javasoljuk, hogy az ATCO fűnyíró gépet évente legalább egyszer vigye el karbantartásra a márkaszervizbe. A rendszeres szervizszemle eredményeképpen akár 30 %-kal is kisebb lehet a gép üzemanyag fogyasztása, illetve akár 50 %-kal is kisebb lehet a károsanyag kibocsátása, miközben a teljesítménye folyamatosan az eredeti szinten tartható.

Jelenleg folyik a megbízható és minőségi szervizközpontra meghirdetett versenytárgyalásunk kiértékelése. Március hónap folyamán közzétesszük annak a budapesti szerviznek a nevét, akivel megkötjük az ATCO márkaszerviz szerződést."

http://www.hengerkesesfunyirok.hu/134r-Szerviz-Budapesten.html

Előzmény: BARENBRUG (39674)
-Tsunami- Creative Commons License 2011.07.27 0 0 39676

Szia!

 

Én most semmi esetre sem piszkálnám ha jól működik:-)

A visszafelé pörgetést még meg kellene oldani valamivel, te hogy gondoltag ezt kivitelezni?

A tologatós gépekhez adnak külön kurblit amivel tekerhető.

Szelepeknél először a durva és utána a finom szemcséjű pasztával szoktak dolgozni, de lehet elsőre a finomabb is elég lenne.

 

Előzmény: BARENBRUG (39674)
pámpi Creative Commons License 2011.07.27 0 0 39675

szisztok,

lassan eljön a mag vásárlás ideje.

kérdésem: az udvar adottságainak következtében vannak olyan részek, melyek de.-t naposak, du.-n viszont full árnyék.

Aztán van egy nagy cseresznye fa is, ott is változnak a fényviszonyok. Mit javasoltok, hova vessek (kell-e egyáltalán) árnyéktűrő magot?

A próba udvaromban (10 m2) tavaly Barenbrug shadow-t vetettem, ott is fele-fele a napos árnyékos időszakok aránya.

Nem rossz, bár lehetne sűrűbb.

 

Másik kérdésem: a hulló cseresznye ill. annak összeszedése lombsöprűvel lesz negatív hatással a gyepre? Van tapasztalat?

 

Köszönöm.

üdv.:

BARENBRUG Creative Commons License 2011.07.27 0 0 39674

Szia Tsunami!    Jelenleg szépen nyír a hengerkés de azért vettem csiszolópasztát a csomagolásba van egy finom szemcséjű meg egy durvább szemcséjű tubus.A kérdésem az lenne,h.kell -e most valameiket használnom és milyen sorrendbe,h.tovább tartson az éllessége? Szeretek ilyennel bíbelődni de azért ártani nem szeretnék ezért fordulok hozzád.Mennyit kell visszafele pörgetni?Mióta éllezték még nem spanoltam és  szépen nyír viszont a hangja jelentőssen változott.Köszörülés után nagyon sesztergett az egész most pedig abszolút nincs hangja mintha nem is érnének össze a kések viszont a papírt mindenhol szépen nyírja meg a gyepet is.A finomszemcséjű tisztításra szolgál a másik pedig gyors köszörülésre írásuk szerint.Várom a segítségedet amit előre is köszönök.

Előzmény: -Tsunami- (39621)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!