Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2005.07.13 0 0 6564

Sziasztok!

 

Szerintetek lehet tömörfa munkalapot (pl. ikeást) tenni fürdőszobába? A mosdót anno konyhabútorba szereltem be, praktikus, mert egy csomó pakolóhely van, csak idővel meguntuk az MDF munkalapot (kicsit gagyi márványmintás), és a többi berendezési tárgyhoz nagyon illene a tömörfa.

 

Csak éppen attól félek, hogy folyamatos vizesedést nem fogja bírni. Van erre vonatkozó tapasztalat valakinél? 

 

Hol leet még Bp környékén tömörfa munakalot kapni?

nettomazsola Creative Commons License 2005.07.13 0 0 6563
gyonyoru!
en egy fem szekkeretbol csinaltam ilyesmit dohanyzoasztalnak.
nekem is kagylok voltak alatta, aztan preselt virag, most meg a gyerekek mindenfele matricaja.

kinlodok a dohanyzoasztallal.
igazabol azoka a "zen" asztalok tetszenek ... alomszepek es dragak ... nem tudom mennyire tudnam en megcsinalni es h mennyire praktikus az asztal kozepen egy beepitett noveny??? lehet, h csak szep?

uveget nem akarok semmikepp.

marad a sima fa, lecsempezve azt hiszem. (meg tokolok)
Előzmény: sera (6559)
nettomazsola Creative Commons License 2005.07.13 0 0 6562
pacnak nincs hatranya (szerintem) csak ugyesen kell csinalni, h ne legyen foltos.
es pacolas utan lakkozni kell.
pacolt feluletet kesobb lehet festeni, forditva persze nem.

a vizszintes feluleteket pl konyvespolc kulonben is jobb lakkozni a takaritas miatt.

en Becsben vettem a szivarvany minden szineben pacokat. egeszen vad rikito szineket is.
vizben v terpentinben oldodot. kis zacskoban par gramm por es ugy higitod, kevered a szineket ahogy akarod.
(nem tudom, h Magyarorszagon milyet lehet kapni)
Előzmény: Csilla (6553)
vikilány Creative Commons License 2005.07.13 0 0 6561

De szép lett!!!!

 

 

Előzmény: sera (6557)
sera Creative Commons License 2005.07.13 0 0 6560

Ja,meg Z. csinalt egy uj keretet neki,az a külös vekony keret alatt van,tehat belül az üveg alatt,mert a regi mar menthetetlen öreg volt.

Akitöl elhoztam,azt kiserte vegig az egyetemi evei alatt,a pipait tartotta benne :)

Előzmény: Törölt nick (6558)
sera Creative Commons License 2005.07.13 0 0 6559

Viszem haza,inkabb odapasszol,ide nem annyira meg mar lassan elni nincs helyünk :( Aztan otthon eleg ha csak szünetekben latom,olyan kis hangulatos.Meg ala lehet pakolni a horvatorszagi cokamokat,most reszben ilyen izgömozgo plehallatokat lathatsz. Eredetileg a fenekün magnes van e shütöre lehet tenni öket.

Aha,ilyen leegetöpisztollyal olyan....hat cakkpakk lassan komotosan ket ora lehetett.

Harom retegü festek volt rajta,szerintem jol lejött,de aztan a ferj bevitte geppel lecsiszolta,hogy szep sima legyen,különben nekem kellett volna lesmirgliznem :)

Előzmény: Törölt nick (6558)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.13 0 0 6558
Nagyon ügyes vagy!!!!!! A leégetést hőlégfúvóval értetted?
Mennyi idő mondjuk leszedni egy ekkora asztalról a festéket?
Előzmény: sera (6557)
sera Creative Commons License 2005.07.13 0 0 6557

Keszen lett az asztalka:)

Az elsö kep azt abrazolja,ahogy meglattam a neten,hogy elado

 

 

eredeti allapot

 

a masodik kepen mar leegetett es lecsiszolt allapotban lathato

 

lemart allapot

 

a harom utolson meg kesz van...

 

 

Ha a vegleges helyere teszem,akkor meg a dekoval is valamit varialok,mint bezs homok meg van valahol ezereves tengericsillagom stb.

Előzmény: sera (6546)
monyesz Creative Commons License 2005.07.13 0 0 6556

Beltéri lépcső ügyben: az olajos, viaszos kezelésről lebeszéltek, mert azt géppel kell feldolgozni (polírozni) és a lépcsőt elég nehézkes...

Marad a lakk, annak két fajtája a vizes bázisú, ami nem olyan kemény és tartós valamint az oldószeres, amit viszont felvinni nem egy könnyű és egészséges dolog (minimum gázálarc és napokig bűzlik, de úgy hogy megfájdul a fejed !). A vizesbázisú lakkot 2-3 évente át kell kenni, viszont egy délután elég a száradáshoz és nem mérgező.

Egy ilyen project is elindul - majd jövőre - mert nekem az oldószeres lakk van felkenve most (kb 25 éves), amit viszont most kromofággal fel kell maratni és utána lehet vizesbázisúval rákenni. Hogy ne legyen egyszerű a dolog, a lépcsőt előtte fel kell szednem...

Előzmény: Csilla (6553)
monyesz Creative Commons License 2005.07.13 0 0 6555

Elrontottam, így helyes:

Az Auronak az olaja nagyon erősen narancsillatú, a viasza amit használtam viszont citromolajat tartalmaz...

Előzmény: monyesz (6551)
monyesz Creative Commons License 2005.07.13 0 0 6554

Csilla !

Nézd meg az auro weboldalát ! Ott látsz vörös színt (kültérre ajánlottat), ami változtatja a színét, meg egyéb nyalánkságok...

Kültérre erősen ajánlott az olaj színezése az UV állóság miatt. Másrészt a fenyő (egyes fajtáit kivéve, pl. vörösfenyő) nem túl időjárásálló, azokhoz inkább keményfa (leginkább tölgy és akác) a megfelelő.

Én most egy akác pallóval borított teraszt csinálok majd, de abból csak őszre lesz valami.

A lépcső akkor nem fog csúszni ha a lépésirányra merőlegesen barázdák vannak bemarva (az olajat a fa beszívja a fölösleget pedig le kell törölni, az tehát nem teszi csúszóssá a fát).

A kültéri fakezelés évente ismétlendő olajozással, más nem kell. A fa erezet pedig tökéletesen látszódik

Előzmény: Csilla (6553)
Csilla Creative Commons License 2005.07.13 0 0 6553
Ha már favédelem meg fakezelés nekem is lenne kérdésem. Lesz nekünk a balkonon fenyőfa korlát meg a beltéri lépcső is fenyő lesz, minden kezelés nélkül, és szeretném ha látszana a faerezete, a krolátnál hogy birja az időjárást és a lépcsőnél, hogy ne legyen nagyon csúszós. Nem ragaszkodom, hogy megmaradjon a fa színe, simán jöhet valami pác (mondjuk valami kellemes vöröses narancsos- vajon az milyen faszín?) amivel a kaput is tudnánk kezelni ami valószínűleg színtén fenyőfa lesz. Ha pácot használok mik az előnyei és hátrányai, hányszor kell átkenni, kell-e alá valamilyen alapozó?
Dickens Creative Commons License 2005.07.13 0 0 6552
Hűha! MI tagadás, feladtátok a leckét ezzel a rengeteg variációs lehetőséggel, szal mosmá' fogalmam sincs :o))) Azt gondolom, ki fogom próbálni először a lecsiszolt dohányzóasztalon valamelyik megoldást, aztán van még egy kisebb asztalkánk, ott jöhet vmi másik verzió, és akkor már fogom látni, hogy mondjuk a nagy lélegzetű melókhoz, mint mondjuk a könyvespolc, melyik variáció volna a legjobb.
monyesz Creative Commons License 2005.07.13 0 0 6551
Az Auronak a viasza nagyon erősen narancsillatú, a viasza amit használtam viszont citromolajat tartalmaz, annak enyhe citromillata van. Úgyhogy ennél az olajnak van erősebb illata.
Előzmény: _Judit._ (6548)
monyesz Creative Commons License 2005.07.13 0 0 6550

Dickens !

Ha lakkot használsz, az sem örökéletű. Néha azt is újra kell kenni, az viszont macerásabb mint  évente egyszer viaszolni...

Minden részét a bútornak le kellene kezelni, és lehetőleg egységesen. Szerintem elég az olajozás (2 rétegben), viaszolni nem kell.

A viaszolás után a felület simább, bársonyosabb lesz, mert a viasz beleül a rostok közé, kiegyenlíti a kicsi különbségeket is, ami a legfinomabb csiszolás után is megmarad.

Előzmény: Dickens (6542)
monyesz Creative Commons License 2005.07.13 0 0 6549

Sera !

Akkor folytatom ! Az étkezőasztal keményolaj és keményviasz kell, míg egy dohányzóasztal nem feltétlenül kell a kemény anyag.

Amit írtam viasz az folyékony állagú, a keményviasz meg viaszos, kicsit melegítve kenhető ecsettel (állítólag, azt még nem használtam).

 

Tehát mindent a megfelelő helyre !

Előzmény: sera (6544)
_Judit._ Creative Commons License 2005.07.13 0 0 6548

Szio!

 

Nekem az orange6 (lapon talalhato) termekekbol van viasz es kemenyolaj is, szoval egyreszt igen, olaj is van narancsillatu, meg lakk is. Barmi, amiben az oldoszert naracsolajra cserelik ki (igy aztan 'etkezesbaratok' ezek a termekek, vagyis lehet enni a veluk lekent vagodeszkarol, kajat tenni a konyhapultra, stb.). A kemenyolaj allitolag olyat tud, hogy a vagodeszkan nem fognak meglatszodni a kesnyomok (nyilvan a puhafa butoron meg a karcolasok kevesbe), lehet kul- es belterre is hasznalni. Vettem par fatanyert, amit lekentem mindkettovel, a viaszosaknak szinte semmit nem valtozott a szine, csak nagyon piciket sargasabb/teltebb lett (nyirfa, a sotetebb reszeken alig latszott), a kemenyolajas viszont olyan 'lakkos' lett, de azert nem annyira. :) Szoval ranezesre nekem tovabbra is a viasz jon be, az IKEA-s szeket nem is fogom massal kezelni. A viasszal szinte teljesen natur maradt, de megis vedi valami, es a tapintasa is sokkal barsonyosabb lett. Es persze az a narancsillat... a viasznal jopar napig erezheto, az olajnal kevesbe, meg ott nem annyira tiszta a narancs... szoval az o viaszukat batran tudom ajanlani, es a viasz utan pacolni, lakkozni, stb. is lehet, ha megse lenne eleg ennyi, forditva viszont nem nagyon.

Előzmény: Dickens (6542)
sera Creative Commons License 2005.07.13 0 0 6547
jaja,az igaz,de ha nem akarna evente atkenni arra az esetre ajanlottam azt azizet
Előzmény: nettomazsola (6545)
sera Creative Commons License 2005.07.13 0 0 6546

:))))))))

nno,akkor inkabb lesz meglepi!!! :)))) habar en is nagyon kivancsi vagyok ra :) sajat kutföböl lett meritve ;)

 

Előzmény: Dickens (6543)
nettomazsola Creative Commons License 2005.07.13 0 0 6545
en az ikeas tomor kemenyfa asztallapomat evente 1X lenolaj es terpentin keverekevel bekenem. (fele - fele)
este jo csatakosra ... aztan par ora mulva papirtorolkozovel letorlom es ujra bekenem.
igy marad reggelig.
akkor tokszarazra letorlom es kesz!
1-2 napig szaga van, de nem veszes.

semmi nem latszik meg rajta! semmi! borult ra ceklale, meggyle, stb .... 3 gyerekkel eszunk rajta, sot iroasztalnak hasznaljuk sokszor ...
filctollas is lett mar simen le lehet torolni.

nem fenyes, nem latszik rajta semmi bevonat es megis 100X ig impregnalva van.
Előzmény: sera (6544)
sera Creative Commons License 2005.07.13 0 0 6544

Igazad van! azert is ajanlottam,hogy inkabb hasznalja az ikeas  kombinalt bigyot.

Nalunk csak az etkezöasztal lett olajozva viaszolva,de anyam!! mennyit kell vele görcsölni,mert valoban evente kell utanazsirozni...egyszerüen hasznaljuk az asztalt meg azert at kell törölnöm nedvesen,aztan idövel csak az asztallap gonoszul ki tud szaradni,viszont a parasztszekrenynek kutya baja,haromeve kentük be meg mindig tart.

Előzmény: monyesz (6540)
Dickens Creative Commons License 2005.07.13 0 0 6543
Uramisten, mijaza tengerambient?? :o)
Előzmény: sera (6541)
Dickens Creative Commons License 2005.07.13 0 0 6542

És akkor tulajdonképp mi a különbség a viaszolás meg a lakkozás között? Azon kívül, hogy a lakk, ha jól gondolom, büdösebb, míg viaszból vannak narancs illatúak is :o))

A lakktól csillogósabb lesz - még ha selyemfényű is - míg a viasztól a színe változik kicsit, de a felülete nem? Ha mégis lakkozza az ember, azt is évente kell ismételni, vagy az "egy életre szól"? Mit gondolsz/gondoltok, a könyvespolcok oldalelemeit (ennél az Ivar kombinációnál ezek az oldalelemek olyanok, mint egy létra) is kezelni kell, vagy elég a polcokat?

Előzmény: monyesz (6540)
sera Creative Commons License 2005.07.13 0 0 6541

En meg mindig arra szavazok,hogy hasznald az asztalra az ikeas szintelen pacot es ha lehet akkor a többire is,de valoban nalatok a döntes.

Ha meg lesz idöm felrakok egy nagyon regi asztalkat,mondjuk semmi köze a pachoz meg olajhoz,haromreteg festeket leegettem aztan tengerambientere befestettem meg meg meg...

 

Előzmény: Dickens (6539)
monyesz Creative Commons License 2005.07.13 0 0 6540

Holnap akkor lesz kép !

Egyébként a fát nem szabad, azaz nem jó, mindenféle kezelés nélkül hagyni. Egyrészt koszolódik, másrészt kiszárad, valamint a fény hatására a színét is változtatja (öregszik, sárgul).

Egyébként a viaszolás már nem annyira kötelező dolog, az olajos kezelés viszont igen ! A viasz védi a fát az apróbb sérülésektől, nedvességtől, könnyen tisztíthatóvá teszi. Tehát az asztalt mindenképp le kell vele kezelni, de egy képkeretet, amin max a por ül meg, már nem muszáj. Mondjuk nekem viaszolva jobban tetszik (szép selyemfényű lesz), de ez ízlés kérdése.

A viaszolást egy asztalnál meg szerintem évente érdemes megismételni.

Előzmény: Dickens (6539)
Dickens Creative Commons License 2005.07.13 0 0 6539
Köszi a tippeket, Monyesz, meg a többieknek is, megnézegetem ezeket az oldalakat, amiket ajánlottál, aztán a párom majd megoldja :o) Neki vannak ezek a szerszámok, amiket felsoroltál, és végülis csak egy asztalról van szó, amit le kell csiszolni, mert nagyon csúnya, a többi cuccot most vettük, úgyhogy még szépek, csak gyorsan kezelni kell őket, mielőtt bekoszolódnak. Kicsit félek a sárgulástól, nekem nagyon tetszik, hogy ilyen natúr színű, majdnem olyan, mintha juhar lenne, csak csomókkal, amik olyan szépek :o) Beteszel képet a tükörkeretről? Nagyon kíváncsi vagyok!
Előzmény: monyesz (6538)
monyesz Creative Commons License 2005.07.13 0 0 6538

Dickens !

Olajos pác és viasz ügyben tudok neked segíteni.

Én most a parkettát felcsiszolás után olajozni és viaszoltatni fogom, méghozzá Auro-val. www.auro.hu -n találsz infót. Van egy másik gyártmány is:a  www.orange6.hu -n megtalálod.

A parkettát nem lehet megfelelő gép nélkül csinálni, de a bútorokat, ajtókat igen !

Én megcsináltam egy tükörkeretet, és egy ajtót, meg van még hátra egy kétszárnyú borovi fenyő nappali ajtó. Ami kell hozzá szerszám: csiszológép (ha fel kell csiszolni a lakkot, festéket),  csiszolópapír (120-150-180 finomságú), ecset, rongy, csiszolószivacs (180-220-240 finomságú), fúrógép és hozzá egy befogható polírfej+gyapjúpolír korong. Tehát nem ördöngősség ! A natúran hagyott bútor - ahogy férjed is akarja - felcsiszolás után szintén lekezelhető. Néha újra kell viaszolni, de az tiszta élvezet, mert a narancs és citromillat valami isteni...

A viasz valóban sárgítja a fát, de valójában már az olajtól is lesz egy kis színe (az olajok színezhetők, igaz korlátozottan) - de szép és a fa erezetét kiemeli. Ha gondolod, a tükörkeretről hozok képet, az színezés nélkül lett kezelve.

 

 

Selyemfényű festéket a Praktikerben a Faust gyártmányai között találsz asszem.

Előzmény: Dickens (6524)
sera Creative Commons License 2005.07.12 0 0 6537

4 m belmagassagra gondoltam,nem területre!:)

No,elhataroztam,hogy ez a haloban fog logni az agy felett,legalabb nem verjük bele a fejünket,na meg a retro szekrenyfüggönyhöz is passzol!

Szoval igy alakulnak ki a stilusok :) most megretrosodtunk.

Előzmény: sera (6535)
böbe baba Creative Commons License 2005.07.12 0 0 6536

Sziasztok!

 

Most lett kész a házunk és fenyő konyhabútort szeretnék bele. Tudnátok ajánlani esetleg egy megbízható céget, ahol egyedi bútort is készítenek?

 

Köszönöm

sera Creative Commons License 2005.07.12 0 0 6535

Hat ezt meg kell mutatnom!

ferj hazaallitott egy ilyennel :)

35 eves dizajn es most ök allitanak elö 100 darabot,tehat limitalt esetröl van szo.

No,ez egy selejtdarab,azert örvendett meg vele:)

Tizünk feje elfer benne es min. egy 4m-es belterületü lakas kell hozza,ami nincs :)

 

Dickens!

ferjem nem javasolja a mehviaszt,azt mondja,hogy ha csak natur lekened akkor sargitja a fat.

Ha megis viaszolni akarsz,akkor azt allitolag valami olajszerüseggel szoktak kutyulni vagy elötte lenolajozni,hogy az olaj bezarja a porusokat,különben a porusokba megül a kosz.Nem beszelve arrol,hogy idönkent ujbol kell kenned.

Alairom,hogy a mi parasztszekrenybutorainkat piciket sargitotta,de nagyon regi darabok,ragaszkodtunk a viaszolashoz,ahhoz valahogy az passzol.

Meg ahogy Vacmarek is irta,az Ikeas a legjobb,az pac is meg a kutyafüle is benne van.

No,olyannal van a sacok polcai lekenve abbol is a feherrel.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!