Keresés

Részletes keresés

runner42- Creative Commons License 2009.05.11 0 0 1944
Gratulálok a versenyhez! Szerintem minden rendben volt: a nevezés, a parkolás, a társaság, a pályakijelölés, a frissítők. Remélem lesz jövőre is! Köszönjük a rendezést! A sapkát megnézem otthon, de úgy emlékszem tegnap még megvolt ;)
Egyébként a verseny alatt mindkét!!! cipőfűzőm elszakadt (Salomon XT Wings), ami a cipő használtságát tekintve szégyen (<300km). Valamit gyorsan kitalálok szombatig.
Előzmény: manbo (1928)
-athosz- Creative Commons License 2009.05.11 0 0 1943
Köszi.
Előzmény: Repi (1941)
mtb Creative Commons License 2009.05.11 0 0 1942
Akkor ezek szerint bő 5 km-t mentem pluszban...na nem azért, mert kevésnek találtam...:)
Előzmény: Repi (1941)
Repi Creative Commons License 2009.05.11 0 0 1941
Az én mérésem szerint 57,6km/1765m. A táv szerintem elég pontos a tapasztalataim alapján. A magasságmérés az mindig kérdéses.
Előzmény: -athosz- (1939)
norb29 Creative Commons License 2009.05.11 0 0 1940
És ez a fotó ott készült? Engem inkább Sárvárral emlékeztet...
Előzmény: Fat (1938)
-athosz- Creative Commons License 2009.05.11 0 0 1939
Mérte vki a Montrail60 távját, mert több adatot is lehet találni a neten/kiírásban 54,5-58,5 között?

Én szintből is kevesebbet mértem (1840m), aggódtam is a vége felé, hogy hol lesz még 140m elrejtve...
Fat Creative Commons License 2009.05.11 0 0 1938

A Montrail 60 elérte a hazai média ingerküszöbét. Ilyet se nagyon láttam még.

http://www.telesport.hu/Hirek/2009/05/10/14/Karlowits_Juhasz_Tamas_nyert.aspx

JB** Creative Commons License 2009.05.11 0 0 1937

Piliscséven a korábbi bejáráskor sem nagyon vettük észre a kutat.

A főút mellett, de attól 4-5 méterre található egy fa alatt. Feltehetően működik, mert április elején még rajta volt téli öltözéke, gondolom akadt valaki a faluban, akinek létalap, hogy a kút ne fagyjon szét a tél folyamán. Kb. azon a részen volt, ahol kicsit lemaradtál fényképezni a csapattól (egy jobbos kanyarral elérjük a főutat, onnantól számítva cca 500 méter, jobboldalon).

Később is láttunk egyet a faluban, de az nem működött (fehér színű régi karos nyomós kút egy enyhe balkanyarban).

 

Két megjegyzés.

1. Nézem a pontnyitásokat és szerintem Klastrompusztáig akadhat olyan (nem magamra gondolok :-)), aki 12 km/óra sebességnél gyorsabban halad az elején.

2. Piliscsaba-Klastrompuszta szakaszon tarkóra süt majd a nap, fokozottan ügyeljetek a napszúrás elleni védekezésre. Már április elején is gyanús volt, szerintem ha 25 fok felett lesz, akkor itt könnyen el lehet vérezni ettől a hibától.

Előzmény: Lúdtalp (1910)
solkima Creative Commons License 2009.05.11 0 0 1936
Köszi. Hiperszuper.
Előzmény: Lúdtalp (1933)
Lúdtalp Creative Commons License 2009.05.11 0 0 1935
A lenti képen a sárga giliszta alsó fejénél a parkolóban.
Előzmény: ervin68 (1934)
ervin68 Creative Commons License 2009.05.11 0 0 1934

Még egy kérdés. Csikóváraljai th-nál a pont a kerítésen belül lesz, letérve kcisit a jelzésről vagy a jelzésen a parkolóig haladva ott valahol?

Előzmény: Lúdtalp (1926)
Lúdtalp Creative Commons License 2009.05.11 0 0 1933
Nem rossz, de nem merült fel. Igyekeztünk jelzésen maradni ahol lehet. Viszont látszik rajta az a két 'V' ficak a parkoló előtt, amit át fogunk vágni (sárga). Jelölve lesz.
Előzmény: solkima (1931)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.11 0 0 1932

Újra TTB-vetítés!

 

Kedves  terepfutás, FutóBolondok, TTB és Hegyek topiktagok!

 

Ismét megrendezzük az immáron hagyományosnak mondható vetítéses TTB-élménybeszámolót.

 

Hol is van Noé bárkája? (Ararát, Kackar és más törökországi nyalánkságok)

 

Mesélő: ateszking (némi történelmi adalékokkal báró Maki?)

Időpont: május 11. (hétfő), gyülekezés 18:00-tól, vetítés 19:00-tól

Helyszín: Ping kínai étterem (www.pingkinaietterem.hu)

 

Listázás nélkül is lehet jönni, mindenkit várunk szeretettel MA este!

solkima Creative Commons License 2009.05.11 0 0 1931
T100 utolsó 20+ km

Vasárnap végigjártam a Kisrigó - Cél/Rajt szakaszt, mindent rendben találtam.
A mellékelt képen feltüntettem a Csikóváraljai th. környékét.
Piros vonal jelzi a zöld kereszt utat a Gyopár forrásig, majd a zöld négyzetet a th. elõtti parkolóig.
Ismeretes, hogy a zöld négyzet élesen visszakanyarodik a th. elõtt (lájd a képen), majd ereszkedik
a parkolóhoz.
Rendezõkhöz: esetleg nem merült-e fel, hogy a képen sorompóval jelzett helyen, a széles dózerúton
ereszkedjünk a parkolóig? Tájékozódásilag némiképp egyszerûbb.




Élményképek
Lúdtalp Creative Commons License 2009.05.11 0 0 1930
Sok sikert! Hajrá!
Előzmény: Fat (1929)
Fat Creative Commons License 2009.05.11 0 0 1929
OK, köszi, így teljesen világos.
Előzmény: Lúdtalp (1927)
manbo Creative Commons License 2009.05.11 0 0 1928

Üdv Mindenkinek!

Köszi hogy eljöttetek a hétvégén szeretett Bükkünkbe, remélem sikerült jó versenyt csinálnunk.

Ott maradt a célban egy S. sapka, és egy napszemcsi. Akinek hiányzik kérem keresen, hogy megbeszélhessük a visszajuttatását.

 

Lúdtalp Creative Commons License 2009.05.11 0 0 1927
Az aszfaltos, lakott területeken a bitumenen is lesz "puska".
Előzmény: Fat (1925)
Lúdtalp Creative Commons License 2009.05.11 0 0 1926
Semmilyen utólagos jelzésre: szalag/festés nem kaptunk engedélyt. A jelzett részeken figyelni kell, nem lehet csak "döngetni".

A jelzések alapvetően jók, az itinerrel és a térképvázlattal amit kapni fogtok, jól lehet majd haladni.

Ahol az itinerben szerepel szalagozás van írva, ott nyilván lesz.

Lajosforrás és a cél közötti szakaszon komoly erősítés lesz a jelzéseknek, de persze itt is kell majd figyelni.
Előzmény: Fat (1925)
Fat Creative Commons License 2009.05.11 0 0 1925
A jelzett, de mégis "figyelős" részek ugye ki lesznek szalagozva? Illetve, ha nem, hát nem, de jó lenne tudni, hogy figyelni kell-e vagy hagyatkozhatunk a szalagozásra. Bocs, ha már írtad, de elkerülte a figyelmem.
Előzmény: Lúdtalp (1910)
tar-patak Creative Commons License 2009.05.11 0 0 1924
Valószínű, benneteket láthattalak.
A szokásos "Pilis" edzőkörömet róttam, a Pilis-nyereg felől érkeztem a sárgán. Klastrompusztán a nyomós kúthoz mentem vizet venni. Ti éppen akkor indultatok a parkolóban várakozó autóhoz.

Piliscséven én is nehezen találtam meg a kutat a bejáráskor. Bent a faluban van egy nagy parkos, füves terület, ahol a jelzés jobbra tér. A jobbos letérő után az út jobb oldalán az első (második?) utcasarkon található a nyomós kút.
Előzmény: Lúdtalp (1910)
mtb Creative Commons License 2009.05.11 0 0 1923
Igen, én is egyedül a vizes köveken éreztem némi bizonytalanságot, egyébként nem volt vele gondom. Egy vízhólyag azért összejött, bár az a zoknitól is lehetett. Amúgy a Téli Mátra XL volt nekem az első hosszabb útja, és már ott is jól teljesített, pedig  hó is volt bőven. Teljesen véletlenül választottam ki ezt a cipőt, mivel Salomont akartam, de az egyszerűen nem gyárt rám való méretet. Aztán felpróbáltam ezt,  kényelmesnek találtam, és meg is vettem.
Előzmény: olipapa (1921)
olipapa Creative Commons License 2009.05.11 0 0 1922
van egy olyan oldal hogy google.com. Beírtam olyat hogy laufen, swiss, calendar, meg hasonlókat, oszt kidobta ezeket:
http://www.lauftermine.ch/
http://www.berglaufpur.de/BerglaufTermine2007_000.htm

Az Olasz verseny még nem eldöntött a részünkről.
Előzmény: - bandita - (1914)
olipapa Creative Commons License 2009.05.11 0 0 1921
Teljesen jó volt, semmi negatívumot nem tudok róla írni. Sarokszélesség dettó ua, mint a Salomon Xa Pro, a lábfej része még valamivel szélesebb is, így egyáltalán nem billenős. Súlyban 100g al jobb per darab mint az Xa Pro a méretemben. Talán egy picit kevésbé kapaszkodik, legalább is a vibram talp ellenére a vizes köveken abban a technikás völgyben eléggé csúszkált. Jól tompít, kényelems, vízhólyag, ilyesmi nincs. Egyébként nekem is ez volt az első hosszabb futásom benne. A Montrail Hardrockra azért nagyon kíváncsi vagyok. Most megtapiztam Miskolcon, igen jónak tűnik, sokat fejlődött tavaly óta, pofásabb lett és könnyebb is. Salomon híjján valszeg e két modell közül kerül ki az idei szezonom cipője. Persze a láb a fontos, ezek csak amolyan allűrük.
Előzmény: mtb (1908)
-sanci- Creative Commons License 2009.05.11 0 0 1920
Ilyen inspiráló környezetben könnyű edzeni, fáradtságról hallani sem akarok :)
Előzmény: - bandita - (1915)
lpr Creative Commons License 2009.05.11 0 0 1919
Terep Százas
rendezőségtől szeretném megkérdezni átruházható-e az (ötvenes) előnevezésem. Borzasztó banális módon sérültem le, gyerekekkel labdáztam egy kerti partin (igaz mezitláb). Egy erős nyilallás a vádlimban és vége. Azóta nem tudom terhelni. Pedig direkt nem vittem focicipőt, nehogy elcsábuljak.
schankox Creative Commons License 2009.05.11 0 0 1918
Én meg ott dolgozom :)
Előzmény: DJ_RushBoy (1917)
DJ_RushBoy Creative Commons License 2009.05.11 0 0 1917
XI.kerületi vagy? Én is :)
Előzmény: Pepexy (1916)
Pepexy Creative Commons License 2009.05.11 0 0 1916
Nem teljesen ide tartozik de azért elmesélem!

A tegnapi Csobánka - T100 cél bejárás után barátaim autóval vittek vissza Csobánkára. Ők ott laknak gyakran futok ki hozzájuk, és most náluk hagytam a bringát amivel odáig mentem. Mielött vissza értünk volna Zoli elkanyarodott Csobánkán a Szent-kút felé mondván hozunk egy kis forrás vizet. Jólvan mondom, szeretem annak a forrásnak a vizét. Odaértünk és a káplnánál egy nagy gyerek sereg épp számháboruzott. Nem mentem le rögtön a forráshoz, figyeltem őket egy padon ülve. Aztán amikor kis idő után megyek le a forráshoz az egyik köfal mögül elöugrott a komplett családom és vagy 10 barátom, kollégám. Bambán néztem magam elé, aztán leesett, hogy hétfőn volt a 30. születésnapom és ez most egy meglepetés party. Eléggé furán éreztem magam, nem volt még nekem soha ilyenben részem. Meg volt teritve pár asztalon, és egy jó kis piknik kerekesett a dologból ott a kápolna mellett! A nagy ilyedtségre való tekintettel jól be is beherovkáztam, ami eléggé megcsapott lévén, hogy fél éve nem ittam rövidet, de más alkohol tartalmut se nagyon!
Szürkületkor kicsit még illuminált állapotban tekertem haza a 11.ker-be.
Másnapra meg volt beszélve Imre barátommal, hogy lemegyünk Pápára egy duathlon sprint távos versenyre. Dög fárattan, éhesen, dehidratáltan indultunk el reggel. Aztán ugy esett, hogy életem első duathlon versenyén 3. helyen értem célba. Jó nem volt nagy a mezőny, viszont állat meleg volt.
Nagyon gyengének érzem most magam, kicsit tartok a T100-tól. De ugy vagyok vele, hogy ami nem öl meg az erősít.
Már csak 6-ot kell aludni.

Hajrá mindenkinek!
- bandita - Creative Commons License 2009.05.10 0 0 1915

Ma is sikerült egy nagyszerüt futni és a Rüttelhorn 1193m-es csucsàt meghoditani. Csinàltam egy-két képet, hogy merre jàrtam. Felfedeztem a Jura belsö völgyeinek egyikét. Felfele raktam bele egy-egy uj részt, lefele pedig megfutottam a 45 percet egyben, ami jo elfàrasztott, de nagyon tetszett. Folyt. köv.  

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!