Keresés

Részletes keresés

PNikolett Creative Commons License 2014.01.14 0 0 3295

Köszönjük a  beszámolót, jó volt olvasni! Sok segítség az először utazóknak. :)

Előzmény: M&Gy_NowLarimar_2423 (3288)
beagle11 Creative Commons License 2014.01.14 0 0 3294

Kedves Gustavo!

 

Mi egy Saona sziget kirándulásra neveztünk be, amit vissza is igazoltál. A kérdésemre viszont nem kaptam választ, hogy küldjünk-e előleget és ha igen mennyit???

 

Köszönöm az élménybeszámolót Now larimar szállodáról, sok hasznos infót tudtam meg. Ezzel kapcsolatban kérdezném: mennyi idő a buszozás a szállodából a fővárosba??

 

Keressük a magyar utitársakat, akik február 6-án utaznak ki Dominikára!!!!!!!!!!!!

Mi is a Now Larimar hotelben leszünk (sajnos) csak 02.14-ig.

 

 

Üdv. mindenkinek! Utazás után küldöm én is a beszámolót!

M&Gy_NowLarimar_2423 Creative Commons License 2014.01.14 0 0 3293

Szia Nikus1981!

 

Mit értesz azon, hogy 'nagy' hullámok? Én azt mondanám, mivel a szeles oldalon (északi) van a szálloda, így az állandó szél miatt mondhatjuk, hogy nagy hullámok vannak. Talán ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor jó erős szél fúj a Balatonon és azt mondjuk, hogy nagy hullámok vannak a tavon. Viszont mikor mi ott voltunk méteres hullámok azért nem voltak. :)

 

Viszont ez abszolút part és nem szálloda függő. A déli part például általában teljesen csendes, viszont ott a part sziklás és nem homokos.

 

Mikor Saonán jártunk, akkor mentünk végig a déli part mentén és ott azért volt olyan strand rész is, ahol kb. a sziklákról lehetett bemenni a vízbe. Ami vízbiztos embereknek nem gond, de aki fél a mély víztől, az nagyon nézze meg, hogy a konkrét szállodának milyen a strandja. (maps-en is jól láthatóak ezek a dolgok)

 

Üdv,

Mariann és Gyuri

Előzmény: Nikus1981 (3290)
sirLancy Creative Commons License 2014.01.13 0 0 3292

Itt megtalalod az osszes kirandulast, programot, transfert, arat. Gustavo irta a programok leirasat.

http://seemore.do/hun/

Előzmény: 1etlen. (3291)
1etlen. Creative Commons License 2014.01.13 0 0 3291

Gustavo izelítőt küldenéll az általad ajánlott programokból? árral együtt? aztán április elején találkozunk addig is szívesen olvasgatnék :)

Nikus1981 Creative Commons License 2014.01.13 0 0 3290

Üdv mindenkinek!

 

M&Gy_NowLarimar_2423 szuper kis beszámoló.Köszönjük:)

Én is olvasgatom már egy ideje ezt a topicot,sok hasznosat taáltam már.

Tőled azt szeretném még megkérdezni,h. folyamatosan nagy hullámok vannak a szálloda elött?Párommal mi is ezt a szállodát néztük ki,de engem az picit zavar.

Köszönöm előre is

 

üdv Niki

Előzmény: M&Gy_NowLarimar_2423 (3288)
1etlen. Creative Commons License 2014.01.13 0 0 3289

hello ismét :)

 

április 2án jön valaki..Air France járattal?

Gran Bahia P-be?

 

JÓLENNE :)

 

 

M&Gy_NowLarimar_2423 Creative Commons License 2014.01.13 0 0 3288

Sziasztok!

Mi december 12-26ig pihengettünk Dominikán. Mielott kiutaztunk olvasgattam ezt a forumot és nagyon hiányoltam a tartalmas élménybeszámolókat,
ezért gondoltam, hogy én írok egyet a mi utunkról, hátha segít néhányótoknak mégjobb kedvet csinálni ehhez az egyébként nagyon szép országhoz. :)
Ill. egy fontos megjegyzés: Ez a beszámoló inkább azok számára készült, akik még nem jártak ilyen messzi országban korábban és nem ismerik még
testközelbol milyen az élet egy ilyen tipikus nyaralós helyen...

Szóval mi a Phonix utazási irodában foglaltuk az utat, akik a DerTour egy útját kínálták. Az irodát amúgy szívesen ajánljuk bárkinek, mert
nagyon együttmuködoek és türelmesek voltak (nem voltunk éppen egyszeru eset...).

Lufthansa-val és Condor-ral repültünk, ami valójában egy cég. Kifelé kicsit régebbi géppel mentünk, de visszafelé egy egészen új darab jutott, így az
még kényelmesebb volt. (A nagy gépen felszolgált ennivalótól én mondjuk rosszul lettem, de a Feleségemnek nem lett semmi baja. Ettol függetlenül nem
tudjuk, hogy volt-e valami baja az ételnek, vagy nekem volt sok a repülésbol). A megérkezés elott egyébként kiosztanak egy nyomtatványt, amit ki kell
tölteni a reptéren kiváltandó turista kártya megvételéhez. Angolul, spanyolul nem beszéloknek érdemes itthon utánna nézni, hogy hova mit kell írni, bár
nem tudom mennyire nézik, mert az ablaknál csak elvették kérték a pénzt(10$) és adták a "kártyát". Ami egy sima honyomtatott blokk szeruség... Ezt
a nyomtatványt visszafelé is ki kell tölteni, az útlevél pecsételéskor veszik el, de ott már nem kell fizetni.

Ha már utazás és utazási irodák, akkor mindenképp meg kell említsem a SeeMore-t is és persze Gusztavot! Mi is Nála szerveztük le a kinnti kirándulásainkat
még itthonról jó elore és mi is csak a pozitív véleményeket tudjuk megerosíteni. Gusztavo MINDENBEN tud segíteni!! Szerintem akkor is érdemes elrakni a
számát, ha nem akartok kirándulni vele, mert gyanítom tuti segít, ha valaki bajba kerülne és nem boldogul a helyiekkel!!! Velünk mindenben korrekt volt
és minden úgy volt, ahogy megbeszéltük, de feltehetoleg ha ido közben változtatni akartunk volna se lett volna semmi gond.

Innen is üdv Neked Gusztavo! :-)

Szóval a poggyász felvétele után meg kellett keresni a DerTour képviselojét a reptéren, aki elmondta, hogy melyik busz visz minket a hotelbe. Innen kényelmes,
légkondis busszal vittek minket a hotelhez, ami a mi esetünkben a Now Larimar Punta Cana nevezetu hotel volt. Érdemes ezt a hotelt is számításba venni tervezéskor,
mert nekünk nagyon jó tapasztalatunk volt itt! Ez egy relatív új szálloda, kényelmes, modern és nem túl csicsás (szerintem legalábbis). Mielott kimentünk
minket gyakran utazo barátunk felkészített, hogy valoszínuleg balhézni kell majd a jó szobáért mert elsore simán lehet, hogy valami vackot adnak. Nos
örömmel tapasztaltuk, hogy erre nem volt szükség. Pontosan olyan szobát kaptunk, amit fizettünk és kértünk. A felso szintre kértük, hogy esélyünk legyen
az óceánra nézo szobára és a medencére ill. óceánra nézo oldalon. Nem csalódtunk ez pont így volt. Gyönyöru kilátás az erkélyrol és még a szobából is!
Létezik náluk egy 'preferred club' nevezetu extra csomag, amit mi nem vettünk igénybe, de ennek nem is nagyon éreztük a hiányát végül. A szobában lévo hutot
minden nap töltötték, a szobánkat minden nap takarították (naponta felmostak!!), a törülközot is annak ellenére, hogy nem kértük minden nap cserélték.
Azt hiszem nem véletlenül a 2x-dik helyen van a tripadvisor-on a szálloda. A személyzet nagyon rendes volt és látszott, hogy mindenki keményen dolgozik.
Mi erre ugyan nem gerjedtünk, de minden nap megkaptuk a másnapra tervezett szórakoztató programokat, amik kb. egész nap folytak a parton is és a medencénél is.
A szálloda egyébként közvetlenül lennt van a parton, így 1 perc séta a szobából és máris bokáig állunk az óceánban. Ahogy néztük a parton sétálva a többi
szállodát ez nem mondható általánosnak. Sot a kirándulásokon más családoktól hallottuk, hogy az o szállodájukban van egy kisbusz/kisvonat, ami egész nap jár és
azzal lehet lemenni a partra. Hát itt erre nincs szükség, aminek azért vannak elonyei, foleg ha pl. sürgosen mellékhelységre lenne szükség... Azért a szobában
mégis konfortosabb, mint a parti közös helységben. (amit egyébként szintén állandóan takarítottak) Eredetileg olyan szállodába szerettünk volna menni, ami
nagy területen van minél kevesebb vendéggel, hogy ne legyen tumultus. Ez a szálloda szerintem pont relatív kicsi helyen van, de tumultust nem éreztünk soha és
késobb örültünk is neki, hogy ilyen a hely! Nagyon kényelmes volt!

Az ételek...Nos óriási választék minden étkezésnél és nagyon szépek jók és finomak, bár mi nem nagyon kisérleteztünk, ill. ha igen akkor azért annyira nem
nyugözött le az étel. Ennyit a szállodáról!

3 kiránduláson voltunk Gusztavoval. Saona, Santo Domingo és egy kis delfin úszás. Nem szeretném elmesélni részletesen oket, csak hogy legyen boven meglepetés és
élmény, de 1-1 mondatot azért ide szúrnék:
- Saona: Annak van egy speciális feelingje, amikor az ember olyan pálmafás, fehér homokos partszakaszon tud sétálni, ahol aznap (ha messzebbre merészkedtek, akkor
még régebb óta)senki sem járt még...
- Santo Domingo: Egy igen sokszínu város, ahol - köszönhetoen Gusztavonak - megismerhetitek az igazi "Dominikai Köztársaságot"
- Delfin úszás: Óriási élmény amikor lebegsz az átlátszó víz felszínén és látod, amint a víz alatt közelít egy delfin, majd elötted kiemelkedik a vízbol és beteszi
a fejét a tenyeredbe. (Itt mondjuk nagy csalódás volt számunkra, hogy 80$-t kérnek néhány képért és videóért...Meg is hagytuk nekik!!!)

Az sem egy utolsó szempont, hogy a kirándulások mindig családias hangulatban telltek, amit 8-16 fot jelent. Egy másik magyar párral beszélgettük (akik
ugyanabban a szállodában laktak, mint mi és véletlenül a parton találkoztunk), hogy Ok a saját utazási irodájuk által szervezett kiránduláson voltak a fovárosban
és ott pl. azt csinálták, hogy beterelték a jelentkezoket egy 60 fos nagy buszba és úgy rohantak keresztül a városon. Ráadásul az idegen vezetés németül és
angolul volt, ahol a  hosszas német szöveget általában egy egymondatos angol kiegészítés követte. De persze ez sem fog mindenkit zavarni...

Az idojárással "szerencsénk" volt. A két hét alatt mindössze egy nap volt esos és felhos, de a többi napon 30fok meleg volt. És igen! Bavaro-n a szél állandóan
fúj, méghozzá elég erosen...

Ajándékokat, emlékeket tapasztalatunk szerint a legjobb Santo Domingo-ban megvásárolni, mert ott a legolcsóbb. Természetesen ebben is lehet számítani Gusztavóra.
Ha valaki nem menne a fovárosba, akkor javaslom a Bavaron található 2 nagy bevásárló központot, ahova ingyen buszok vannak a szállodákból és árban még ez állt a
legközelebb a fovárosiakhoz. Ezek után mindenképp ajánlom a vásárlás elott a hotel boltjában történo terepszemlét, mert a parti árusok (akik meglehetosen
nyomulósak) persze azt reklámozzák, hogy náluk olcsóbb mint a hotelben, csak épp a hoteles ár dupláját mondják elsore. Sok sikert az alkudozáshoz! Aki pedig
nem érzi túl jónak magát ebben az menjen a fovárosba, mert ott alkudozás nélkül megkapja ugyanazt harmad/ötöd áron. :)

Mikor kimentünk fogalmunk sem volt, hogy mennyi is a pénz értéke: Kinek, mennyit kell/illik jattolni. Ezt most sem tudjuk, de a londínernek és a szobaasszonynak
5-5 dollárt adtunk. A parton a pincéreknek 2-3 dollárt. Máshol pedig asszem nem jattoltunk. Viszont ha valaki a recepción akar komoly eredményt elérni, ott úgy
hallottuk, hogy 50$ alatt nem is érdemes próbálkozni..

Ennyit sikerült összeszednünk, reméljük találtatok benne érdekes információt is!

 

Jó tervezgetést és készülődést kívánunk mindenkinek!

sirLancy Creative Commons License 2014.01.13 0 0 3287

Probalta mar valaki a Gobecon wifi-t Punta Cana-n facetime-mal es skype-pal? Ha megrendelem kihozzak a repterre es eljonnek erte ha lejart a kolcsonzesi ido? Sebesseg es megbizhatosag teren rendesen mukodott?

 

Koszi a segitseget

skafilm Creative Commons License 2014.01.13 0 0 3286

Szia Terlasz.

 

Ha majd megerkeztel legyszi ugorj mar fel a netre es, mond el hogy minden rendben volt-e. En is az elektonikus turista visaval megyek es szinten airfrance-al.

Elore is koszi

 

 

Előzmény: terlasz (3284)
gombóc63 Creative Commons License 2014.01.12 0 0 3285

Nem mindegyikben, az a biztos ha itthonról viszel, pár szától 2 ezer forintig be lehet szerezni. Dollár a nyerő itthonról.

Előzmény: Folajos (3282)
terlasz Creative Commons License 2014.01.12 0 0 3284

A turista kártya neten megrendelhető változatáról van szó. Sikerült megrendelnem csak még nem tudom, hogy a belépésnél hogyan reagálnak rá, ugyanis jan. 14-én utazom az Air France-val.

Előzmény: Folajos (3282)
martini07 Creative Commons License 2014.01.12 0 0 3283

Na jó,de mivel lehet ott fizetni?peso vagy amerikai dollár?gondolom euro nem...

Ha váltok dollárt vagy pesot akkor azt hol érdemes?még itthon vagy kint a reptéren is jol váltanak?

Folajos Creative Commons License 2014.01.12 0 0 3282

Mimár töbször voltunk de nem tudom milyen kártyáról van szó írjátok meg légyszives. Az elektromosságra vissza térve ,a szállodában  lehet kapni átalakitót.

sirLancy Creative Commons License 2014.01.12 0 0 3281

Csak dollar vigyetek es itthon valtsatok. Az eurot kb dollar araban szamoljak mindenhol igy nem eri meg.

Amerikai tipusu vekony villas konektor van atalakito kell, egy atalakitoval es egy 3-as elosztoval celszeru felszerelkezni.

1etlen. Creative Commons License 2014.01.11 0 0 3280

amúgy a konnektor milyen simán tölthető minden átalakítóval???

1etlen. Creative Commons License 2014.01.11 0 0 3279

mindegy mit viszel csak SOKAT :D

martini07 Creative Commons License 2014.01.11 0 0 3278

Hol érdemes pénzt váltani?

Még itthon?vagy dominikán?és milyen pénzt váltanak ott?euro?dollár?

 

Köszi

1etlen. Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3277

egyelőre még semmi nem biztos ... bécsből indul közvetlen járat ... amúgy párizsi megállóval lenne a dolog 

 

április elött minden JÓVAL drágább!!!

Előzmény: GaryBaldy (3276)
GaryBaldy Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3276

Még április előtt szeretnénk valamit kifogni, ez irányba kutatok most.

Ide a fórumba is be nézegetek és ezért nem "halt" ki.

Ti Budapestről Párizsba vagy Madridba repültök?

Feltételezem, hogy Budapestről nincs közvetlen.

Üdv.:

 

Előzmény: 1etlen. (3272)
terlasz Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3275

Köszi! Gondolom, a szokásos belépési nyilatkozatról van szó, amit a kártyától függetlenül is ki kell töltenünk.

Előzmény: sirLancy (3273)
1etlen. Creative Commons License 2014.01.10 0 0 3274

de "kihalt" a fórum :(

sirLancy Creative Commons License 2014.01.09 0 0 3273

A repulon meg kapni fogtok egy atadbekero papirt, azt kis ki kell tolteni mert csak azzal egyutt fogadjak el a turista kartyat.

Előzmény: terlasz (3271)
1etlen. Creative Commons License 2014.01.09 0 0 3272

megy valaki áprilisban pesti indulással ? :)

terlasz Creative Commons License 2014.01.09 0 0 3271

Köszi a linket! A tranzakciót követően a kártya azonnal nyomtatható. Remélem, a felhasználás helyén is ilyen simán megy minden. Az itthoni ut.irodák nem ismerik ezt a lehetőséget, ezért nem is javasolják.

Előzmény: skafilm (3264)
martini07 Creative Commons License 2014.01.09 0 0 3270

Koszonom szepen a segitseget! :) Igen BRU. Szerdan indulunk, mar nagyon varjuk! :)

Előzmény: növendék76 (3268)
növendék76 Creative Commons License 2014.01.08 0 0 3269

Mármint "reptérről" :-)

Előzmény: növendék76 (3268)
növendék76 Creative Commons License 2014.01.08 0 0 3268

Igen, benne van. Nem kell érte külön fizetni. Ha beérsz a terminálba akkor jobbra el kell menni a végéig és ott lehet kérni a Jetairfly-os kollégáktól. Gondolom BRU reptbeszél van szó.?

Előzmény: martini07 (3267)
martini07 Creative Commons License 2014.01.08 0 0 3267

A jetairfly árában tényleg benne van a turista kártya ára is?

Valakinek erről tapasztalat?

mert nem biztos hogy jol értem itt

https://www.jetairfly.com/en/legal/travel_formalities

1etlen. Creative Commons License 2014.01.08 0 0 3266

   Be Live Hamaca

   VIK Hotel Arena Blanca & VIK Hotel Cayena Beach

   Be Live Grand Punta Cana

   Be Live Canoa

   Occidental Grand Punta Cana

    Gran Bahia Principe Bávaro

 

szerintetek melyik a legjobb? (Part étkezés szempontjából)

 

köszi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!