Keresés

Részletes keresés

Manac :-) Creative Commons License 2012.04.02 0 0 4138

Az Allegro-t ismerem, szoktam ott nézelődni (lakókocsi ). Néha nagyon be tud lassulni az az oldal.

 

Lengyelországban melyik régióban laksz?

Előzmény: Törölt nick (4136)
Manac :-) Creative Commons License 2012.04.02 0 0 4137

Az Allegrot ismerem, ott nézegettem a lakókocsikat is. Néha nagyon lassú tud lenni.

 

Helyileg merre vagy Lengyelországban?

Előzmény: Törölt nick (4136)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.01 0 0 4136

ha talalok, belinkelem. egyelore az allegrot bongesztem. Ez a helyi teszvesz-vatera, azzal a kulonbseggel, hogy itt rengeteg uzlet hasznalja uj aruk ertekesitesere. Szinte tobb a vadonatuj aru, mint a hasznalt.

Előzmény: Manac :-) (4135)
Manac :-) Creative Commons License 2012.04.01 0 0 4135

Egy ilyen lengyel kempingáruházba szívesen betévednék. Linkelj be online webáruházat is légy szíves, ha van olyan.

A lengyel kempingpalackok még mindíg menők itthon is.

 

Polak venger dva bratanki....

Előzmény: Törölt nick (4133)
Manac :-) Creative Commons License 2012.04.01 0 0 4134

Bassszus!

 

Lengyelország? Tartósan? Tudsz lengyelül!

 

Nekem ez nagy szám, mert a kedvenceim a lengyel Niewiadow lakókocsik, lehet, hogy egyszer olyat szeretnék venni.

Ha így lesz, akkor azt Lengyelországból kéne importálni Magyarhonba lakókocsit; ui. hozzánk ezek a tipusok 1990 után már nem igazán érkeztek.

 

Egyszer szeretnék Lengyelországban kempingezni is, légyszíves ne tűnj el, mert lehet, hogy nyaggatnálak a lengyel viszonyokról is.

 

Üdv:

 

Manac

Előzmény: Törölt nick (4133)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.01 0 0 4133

ez fura, azt hittem, leszurhato, es ezen felul meg ki is feszitheto a zsinorokkal.

 

Lengyelo-ban vagyok, azota nezegettem, itt sokkal nagyobb a valasztek, mint nalunk.

 

Az easycamp itt is draga, de van egy csomo mas, feleert, harmadaert, ugyhogy vmit biztosan talalok. A barkacsolas nalam nem opcio - nem tartom magam benanak, de csak akkor allok neki, ha muszaj :)

Előzmény: Manac :-) (4132)
Manac :-) Creative Commons License 2012.04.01 0 0 4132

Szia!

 

Nekem anno 26 fontba fájt + némi postaköltségbe, 300F-os árfolyamon.

 

Pont azért vettem, amiért mondtad, ha nagyon zsúfolt lenne a kemping, vagy nem lenne sövény a placcok között, azzal el tudom szeperálni a rezidenciánkat.

Még hekkelnem kell, mert az oszlopai sima acélrudak, nem lecövekelősek, hanem meddzaggal kell őket kifeszíteni. Ebben a formában nem praktikusak és sok helyet vesznek el a további madzagok.

 

Az angoloknál van leverhető farudakkal is szélfogó, viszont azok alacsonabbak, 1,2m körüliek.

 

 

A kép nem az eníém, innen van:

 

http://www.ukcampsite.co.uk/chatter/display_topic_threads.asp?ForumID=3&TopicID=179827&PagePosition=1&ThreadPage=1&ReturnPage=Search&search=&searchIn=

 

Rengeteg jó ötletet léátni ezen az oldalon.

 

Ha sokallod a 12 ezer pénzt egy ilyen szélfogóra (egyet értek), akkor barkácsolhatsz is.

 Szokott lenni a lidiben erkélyre/kerítésre feszíthető szélfogó textil, de akár autós ponyvából is lehetne készíteni, töredék áron.

Előzmény: Törölt nick (4131)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.01 0 0 4131

koszi, igen, van a katalogusukban.

 

Nem tudom, meger-e 10-12 ezer ft-ot, de arra gondoltam, zsufoltabb kempingekben esetleg jol johet, nem is elsosorban szelfogonak, hanem kicsit kijelolni a terulethatart, meg hogy ne lassanak a szankba.

Előzmény: Manac :-) (4129)
pstezso Creative Commons License 2012.04.01 0 0 4130

Mindenesetre e-mailre nem válaszolnak. :(

Előzmény: pstezso (4127)
Manac :-) Creative Commons License 2012.04.01 0 0 4129
Itthon talán a Kempingvilág Falle katalógusában találsz hasonlókat. Guglival megtalálod őket, forgalmaznak Easyamp és Outwell cuccokat.
Nekem pont a belinkelt szélfogóm van csak kékben, az Outdoormegastore-ból van.
Előzmény: Törölt nick (4128)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.30 0 0 4128

sziasztok,

 

nem tudjátok, hogy itthon lehet-e (s ha igen, hol) kapni valami ilyesmit?

 

 

http://www.outdoormegastore.co.uk/easy-camp-windscreen.html

pstezso Creative Commons License 2012.03.29 0 0 4127

Van egy táblázat a lapon, ami szerint Ł32,25 a szállítási költség Magyarországra, függetlenül a csomag méretétől. Rendelés előtt rákérdezek. 

Előzmény: Manac :-) (4126)
Manac :-) Creative Commons License 2012.03.29 0 0 4126

Szia!

 

Nem találtam náluk, mennyiért szállítanak Magyarországra.

 

Én innen rendeltem:

 

http://www.outdoormegastore.co.uk/tents/tents-by-size/5-man-tents.html

 

Korrektek, de ajánlom leegyeztetni rendelés előtt, hogy a cuccod belefér-e egy csomagba....

Előzmény: pstezso (4125)
pstezso Creative Commons License 2012.03.27 0 0 4125

Sziasztok!

 

Innen vásárolt már valaki? Megbízható?

 

http://www.outdoorgear.co.uk

 

 

vonalzoo Creative Commons License 2012.03.19 0 0 4124

Köszi a jótanácsokat, megfogadom!

A kormányra rájöttem magam is egyből, anélkül teljesen véletlen módon néhány perc után tesz egy 180 fokos fordulatot a hajó :)

Én 30 ezerért vettem, de csak azért, mert láttam az új árát, gondoltam, hogy nem olyan gagyi, mint egy pár ezres (15) gumikajak a bevásárlóközpontokban.

Tavaly megszívatott mondjuk, húsvétkor használtam és leengedett, azt hittem defekt. Csak nyár végére sikerült foltot és ragasztót szereznem rá (mivel spéci anyagról van szó, nem a szabvány intex), amikor akartam ragasztani, akkor láttam, hogy nem is ereszt. Valószínűleg nem jól tekertem be vagy koszos volt az egyik szelep.

 

Előzmény: ---Soci--- (4120)
vonalzoo Creative Commons License 2012.03.19 0 0 4123

 

Elnézést, én azt hittem, lemaradt a képe, hogy milyen sátrat vettél, most kapcsoltam csak, hogy az enyémre reagáltál.

Előnyei:

+kedvező ár

+könnyen kezelhető (ha nincs nagy szél, egyedül is felállítható-szétszedhető, 15-20 perc max)

+tágas tér (mi is 2 felnőtt+1 kicsi, kimondottan 1 szobásat kerestem, közel merőlegesek a háló falai)

 

Néhány negatívum:

- az előtérnek nincs alja (igazság szerint nekem még nem volt olyan sátram, aminek volt, így ez nem is hiányzott)

- egy kicsit meleg ebéd utáni szunyókáláshoz, bár még nem volt módomban összehasonlítani egy 4.2-es XL Air-rel, lehet, hogy az is meleg lenne délben, nem tudom. Így marad az árnyékos hely keresése…

- lehetne több akasztó, zseb, de ezek utólag is beépíthetők.

 

Előzmény: ferke76 (4121)
A_A_ Creative Commons License 2012.03.17 0 0 4122

Sziasztok!

 

Segítségeteket szeretném kérni! Kb. féléve olvasgatom a fórumot, kezdő sátorozó vagyok. (Trogirba voltam tavaly és nagyon megtetszett ez az életforma). Sikerült elég olcsón hozzájutnom egy Quechua 4.2 xl air-hez. Idén egyelőre hazai kempingbe gondolkodom és inkább Pesthez közel (sajnos ilyen benzinárak mellett). A cél hogy lehessen horgászni, legyen a kempingnek medencéje. A Dömös kemping szimpatikus, de itt másnak ajánlottátok az esztergomi Gran kempinget és a neszmélyi Éden kempinget. Esetleg ha tudtok a Tiszánál vagy a poroszlóiról véleményt mondani, azt is megköszönöm.

ferke76 Creative Commons License 2012.03.05 0 0 4121

Sziasztok!

 

Ezt a sátrat néztem  a Decathlonban légyszives írjatok róla véleményt!

Gondolom elférünk benne 2 felnőtt 1 gyerek

 

Kössz!

Előzmény: vonalzoo (4081)
---Soci--- Creative Commons License 2012.03.02 0 0 4120

Hali!

Ha megengeded egy jótanács a kajakodhoz.

Nekem ugyanez volt, az eredeti Cseh gyártmány, több mint 15 évig bírta. Különbség csak a színe, nekem szürke/narancs és a név Albatros volt.

 Nagyon jól siklik még túlterhelten is. A végére felcsavaroztam egy saját gyártású kormánylapátot. Görgőket nem lehet szerelni, ezért sajnos csak fixen működött de az is elég az egyeneshez. Egyébként nagyon elhúzza az orrát, ha egyedül evezel.

Nagyon erős tartós anyaga van ezért lehet fújni keményre a jobb siklás érdekében. Idősebb korában viszont mivel ragasztott, ez a gyenge pont.  Nem szabad túlfújni!

Én itt követtem el a hibát és sajnos kétszer. A túlnyomás miatt átszakadtak a fenékbordák, ezáltal kissé oldalra dőlve kellett ülni benne. Ez már elég volt egy gerincferdüléshez, a második bordaszakadás pedig a kukához. Mivel 10ezerért vettem valamikor 91-ben, úgy gondoltam most se lehet több 40-50 ezernél. Tévedtem! Nem akartam hinni a szemnek mikor megláttam  mindenhol 150-180 ezer körül vesztegetik újonan.  Ha ezt tudtam volna lehet nem dobtam volna ki, inkább edzem a derekam a másik irányba. :)

Egyszóval ha jók a ragasztások és vigyázol rá, nagyon sokáig nagyon sok örömöd lesz benne.

 

Ha mindent tudtál róla, akkor bocs, hogy beledumáltam. :)

Előzmény: vonalzoo (4119)
vonalzoo Creative Commons License 2012.02.29 0 0 4119

Szia, 

azt még 2 éve vateráztam, 8ezer volt postával együtt, nagyon megérte, egész kis helyen elfér.

Elkezdtem tervezgetni a nyaralást. Jó idő esetén Révfülöp, rossz idő esetére még agyalok. Valami olyan kéne, ahol van a közelben borospince-képződmény, és az alanti gumikajakot is be tudom nedvesíteni.

Előzmény: Manac :-) (4118)
Manac :-) Creative Commons License 2012.02.28 0 0 4118

Látom VonalZoo Te is belehúztál a fejlesztésbe. Olyan konyhapolcot az angoloknál láttam...

Előzmény: vonalzoo (4084)
Manac :-) Creative Commons License 2012.02.28 0 0 4117

Jó a kérdés.

 

A képen egy hároméltű hűtő van, de villanyra kapcsolva.

A kis rezsó egy olyan patronos gázfőző, nem megy palackról, mellette egy indukciós főzőlap.

 

Nem próbáltam még tűzhelyet és hűtőt üzemeltetni egy palackról, mert eddig mindig kértem áramot és vadulni nem szoktunk.

 

A hűtő fogyasztása nagyon csekély, alig pislákol benne nagyobb láng, mint egy öngyujtóban vagy egy bojler szúrólángjában.

Van egy kétlapos rezsóm is, de az sem kér sokat.

Ezek a cuccok többnyire 30mbar nyomáson mennek, szerintem ezeket egy kommersz reduktor (1-1,2kg/óra gázfogyazsztásra) kiszolgálja. Egy 2,5-3 kg-os palack egy hetet simán kibír!

Csak kell egy T-idom, amivel elosztod a gázt. A tömítéssel észnél lenni ám!

 

Ha mégis kevés lenne a reduktor átbocsájtőó képessége, tűrhető áron lehet venni nagyobb teljesítményűt pl. itt:

 

 http://langor.addel.hu/products.php?prcategory=21952&count=0

 

Előzmény: 505519570004 (4116)
505519570004 Creative Commons License 2012.02.28 0 0 4116

A gáztűzhely és a hűtőszekrény közös gázpalackról működik?

Előzmény: Manac :-) (4093)
Manac :-) Creative Commons License 2012.02.28 0 0 4115

OK, Ha nem megy, írj holnap a címemre, az is publikus.

Előzmény: pesta8 (4114)
pesta8 Creative Commons License 2012.02.28 0 0 4114

Holnap olvasom, szarakodik a citromel. Keri a kodot, a masik gepem emlekszik ra.

caerleon Creative Commons License 2012.02.28 0 0 4113

mail.

Előzmény: pesta8 (4110)
R-69 Creative Commons License 2012.02.28 0 0 4112

Ha tapétázni akarsz esetleg akkor ez egy érdekes megoldás lenne ráadásul bizonyos szintig hőszigetel is:

http://www.orisoft.pmmf.hu/cegek/karakter/karakter.html

http://mazsolapiktor.qwqw.hu/?modul=galeria&a=34229

 

De ha érdekel előtte azért mesélek róla.

Előzmény: pesta8 (4110)
Manac :-) Creative Commons License 2012.02.28 0 0 4111

Küldtem mélt a publikus címedre!

 

Szerintem Caerleon is fog!

Előzmény: pesta8 (4110)
pesta8 Creative Commons License 2012.02.28 0 0 4110

Szekszard es vonzaskorzete:-) 

 Sokat dolgoztam vele, tobbekkozt az eladotol visszakonyorogtam a gyari hutoszekrenyt, visszaraktam a helyere, megcsinaltam a futest es a gaztuzhelyet beuzemeltem, elektromos dolgok is javultak. A belso korrekt allapotu, kiveve a falakat. Gyarilag olyan, mintha igen vekony furnerlemez lenne es erre van raragasztva hajszalvekony hasitott bor, vagy velur anyag. Ez az anyag sok helyen piszkos es tisztithatatlan, vagy kikopott es latszik alola a falemez. Vagy tapetaznom kellene ideiglenesen, vagy az egeszet szetbontani es ujragyartani ezeket a karpitokat.

Előzmény: R-69 (4108)
pesta8 Creative Commons License 2012.02.28 0 0 4109

Ja, engem nem zavart egyaltalan, sot. En is kivancsi voltam (lettem volna) a vegeredmenyre. En is tobb oldalon olvasgatok. Asszem 20-at tesz el az index memoriaja. Na nekem ez tele van.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!