Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Szkátó Creative Commons License 2002.10.04 0 0 800
Na én is ezeket hallottam róla! Hol vetted, és mennyibe került?

Thx

Előzmény: Giugiaro (799)
Giugiaro Creative Commons License 2002.10.04 0 0 799
Már használtam, tutti cucc. Takony színű és állagú amikor kifújod a flakonból, kellemes ecetes "illata" van. Szétkúszik az üregben és igazából sosem köt meg.
Előzmény: Szkátó (793)
Varshi Creative Commons License 2002.10.03 0 0 798
Aewyn:

Szívemből szóltál!! :)
:-|
:-/
:-(

.
> bokrokra rányitott ajtó, az autóhoz közelhajoló gallyak szellő esetén simogató érintése.
> (ez már egészen közel visz a természethez)

Na ezért van az, hogy pl. a barátnőméknél rendszeresen bokrot kopasztok ott, ahol parkolásra alkalmas terület van. Néha elég csak visszatörni őket "félágnál", így nem lesz túl ritkás a bokor, de már nem mint egy tőr várja, hogy rányisd az ajtót...

Előzmény: Aewyn (797)
Aewyn Creative Commons License 2002.10.03 0 0 797
Kár annyit törődni az autóval, amikor itt ingyenes az autóápolás, a következő szolgáltatásokkal:

- apró kavics az úton szerteszét szóródva.
(opcionálisan saját alvázra, vagy más autójára felveretve)

- madárszar és fagyanta (egyedi márványmintát kölcsönözve a fényezésnek)

- kulcskarist (lehet egyszerű, de akár op-art mintázat is)

- szűk parkolóhelyek (az kézitáskák okozta apró, szemmel észrevehetlen karcoktól, a benyomódott ajtókon át, betörött lámpákig széles választékot nyújtva)

- ablaktörlő lapát alá rakódó por (ez gyönyörű radiális, koncentrikus mintázatot ad a szélvédőnek)

- ablakpucolás a benzinkutastól kérés nélkül (ez összevissza mintázatot jelent, a káoszt szimbolizálva)

- drótos fűszegélynyíró a parkolóhely környezetének kicsinosítására (ez egyszerre több autó esetében is eredménnyel alkalmazható)

- bokrokra rányitott ajtó, az autóhoz közelhajoló gallyak szellő esetén simogató érintése. (ez már egészen közel visz a természethez)

És ezek mind a pesti lét természetes velejárói, a gondosság és az odafigyelés, a precizitás híres magyaros keverékének sajátos metamorfózisai.

Sunny GTI-R Creative Commons License 2002.10.03 0 0 796

Mindent csinálnak, féktisztítót, olajozót, kézmosót, ilyen pasztát, olyan pasztát, de én ere is csak aszondom, hogy Puding próbája a csersznye!
Előzmény: Szkátó (793)
kivi Creative Commons License 2002.10.03 0 0 795
A Würth (tudtommal) főleg szerszámokban, szereléstechnikában utazik, de abban nagy név. Ez az üreg-kitöltő nem tudom mire jó, de jó esély van rá hogy ez sem gagyi.
Előzmény: Szkátó (793)
Fabrik Creative Commons License 2002.10.01 0 0 794
Pesten már sokan ajánlgatták (totalcar cikk is) a Száva utcai mosót...
Előzmény: Slimstevie (790)
Szkátó Creative Commons License 2002.10.01 0 0 793
Hali!

Hallott már valamelyikőtök Wütr (Würth?) márkájú üreg-kitöltő anyagról? (Küszöbök stb. kezelése).
Tapasztalat?

Thx

Paco155 Creative Commons License 2002.10.01 0 0 792
Ha semmi baja a fékeknek akkor minek? :)
Előzmény: kivi (791)
kivi Creative Commons License 2002.09.30 0 0 791
Az STP, a Prevent (meg gondolom más is) gyárt féktisztító spray-t. Érdemes nekimenni vele a fékeknek?
Slimstevie Creative Commons License 2002.09.26 0 0 790
sziasztok
Olvasgattam a fórumot a különböző autóápolási, tisztitási praktikákról, sok a hasznos ötlet!
Mégis azt kérdezném, ha kb. félévente, évente rászánom magam, hogy a saját tisztogatásom mellett elviszem olyan helyre, ahol belül, és esetleg kivül profin és szépen megpucolják, és nem kérnek érte milliókat, akkor hova menjek?
Magyarul keresek jó autó mosót és belső tisztítót, budapesten vagy székesfehérváron.

Köszi
István

Fabrik Creative Commons License 2002.09.19 0 0 789
Jaja, mondtam, hogy le akarnak húzni...
Előzmény: Löncshús (788)
Löncshús Creative Commons License 2002.09.19 0 0 788
Az logikusabb lenne, ha valami tiszta fóliával letakarnád az üléseket. Kicsit gyorsabb, mint szerelgetni. Szerintem tisztítóban is így csinálják, ahol adnak magukra, ha csak tetőkárpitot csináltatsz. Pesze lehet, hogy így akarnak rávenni a teljes tisztításra...
Előzmény: Fabrik (786)
Löncshús Creative Commons License 2002.09.19 0 0 787
Majd számolj be az eredményről! :-)
Előzmény: Giugiaro (785)
Fabrik Creative Commons License 2002.09.18 0 0 786
A Száva utcai "takarítók" azt mondták, hogy vállaják, 2-3 ezresért a full tisztítását a tetőnek, de a szer lecsöpög az ülésre és ott foltosan tiszta is lesz, ami baromi ronda, azaz ha tehetem, kérjek teljes belsőt (pedig bőr!!!).

Arra gondoltam, kiszedem az üléseket, ott helyszinen meg kikapom a soförülést és megcsináltatom :-) (szerintem csak le akartak húzni)

Máshol is 2-3 ezret mondtak.

Ja és akiknek már csinálták, azoknak a szétbagózott tetőkárpitjuk olyan lett, mint az új.

Előzmény: analasgem (779)
Giugiaro Creative Commons License 2002.09.18 0 0 785
Már be is szereztem egyet. Nekem sincs sokba!
Előzmény: Löncshús (784)
Löncshús Creative Commons License 2002.09.18 0 0 784
Nekem is. Sőt a kalaptartóm is, de nagyon szépen kitisztította. Főleg a lerakódott poros cuccokra jó. Állítólag nem olcsó, nekem ingyé van.:-)
Előzmény: Giugiaro (783)
Giugiaro Creative Commons License 2002.09.18 0 0 783
Szövet kárpitra is jó? Nekem eléggé finom a tetőkárpitom, ilyen plüss jellegű.
Előzmény: Löncshús (782)
Löncshús Creative Commons License 2002.09.17 0 0 782
Nekem is van tetőablakom és szintén jó koszos volt körülötte (is). Ami legjobban bejött a számítógép tisztító hab. Az minden szutykot lehoz a kárpitról is. Ezt kombináltam a kárpittisztító géppel [csak jó időben, vagy esőkabátban,ill. úszószemüvegben, mert visszafolyik a cucc :-))] és tényleg szép lett a tető is.
Előzmény: JeffConnery (778)
Ordas Farkas Creative Commons License 2002.09.14 0 0 781
hát nem tudom, ilyet én még csak preventben találtam, vettem is de nem sokat ér.... legalább is az én tetőkárpitomat nem sikerült kitisztítani, sőt gyakorlatilag semmivel nem lett jobb... talán egy kicsit világosodott no meg jó illat lett a kocsiban... de ennyi

szóval szerintem nem sokat ér, legalább is nem ide

Előzmény: analasgem (779)
SzaboZE Creative Commons License 2002.09.13 0 0 780
Gyomorsavat se :)))

SzaboZE

Előzmény: stevie wonder (776)
analasgem Creative Commons License 2002.09.13 0 0 779
Ezen én is gondolkodtam már, nekem van tetőablakom, és igen retkes körbe a tetőkárpitom. Szerintem megpróbálom ülés kárpittisztítóval, lehet kapni kefést is, hab-állagúban, hátha...
Előzmény: JeffConnery (778)
JeffConnery Creative Commons License 2002.09.13 0 0 778
Sziasztok!

Napokban vettem egy Audi 80-ast. Namost az a helyzet, hogy a tetőkárpit elég mocskos. Ezt mivel lehetne tisztítani? (A többi belső elemmel megbírkózom majd magam is)

Paco155 Creative Commons License 2002.09.13 0 0 777
Touche... :)
Előzmény: stevie wonder (776)
stevie wonder Creative Commons License 2002.09.13 0 0 776
Limonadet nem szoktal inni? Fenyezesen viszont ne probald ki...
Előzmény: Paco155 (775)
Paco155 Creative Commons License 2002.09.13 0 0 775
Felmarni nem fogja az tuti, mert az étkezési viasz, a lépesméz is abból készül. Csúnya lenne, ha bántaná a fényezést, mert akkor mit tenne a gyomroddal ? :))

Énszerintem inkább az lehet vele a baj, hog ynem tudod szépen eldolgozni, és ronda lesz az autó.

Előzmény: Aewyn (770)
analasgem Creative Commons License 2002.09.13 0 0 774
ja, nézd meg Kínát, ott is mindenki berúgta a bányába az autóját és átállt bicajra...:}}
Előzmény: Szkátó (773)
Szkátó Creative Commons License 2002.09.13 0 0 773
Ja, ezeket hívták régebben temperának. :))))

Ha a Bp-i lakosok bicóval járnának, nem mennének tönkre az utak, nem lenne rossz a levegő, és az autóik futóműve se menne galyra + nem lenne olyan tápos a nagytöbbség mint most.

Szkátó, aki megmondta a tutit.

Előzmény: stevie wonder (771)
analasgem Creative Commons License 2002.09.13 0 0 772
1etértek, de az utcátok szvsz akkor lesz megcsinálva, ha a polgármester is abban lakik...:}
Előzmény: szutsg (768)
stevie wonder Creative Commons License 2002.09.13 0 0 771
Vizbazisu, kornyezetkimelo festekek ruleznak :-(
Előzmény: Aewyn (770)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!