Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

macimoci Creative Commons License 2010.04.10 0 0 15815
Mindenkinek köszönöm, aki segíteni próbált ablak ügyben. Most értem haza, holnap csinálok képeket a törött darabról. Addig elmondom, hogy az a spiáter öntvény darab van eltörve, amibe a kilincs van bedugva és mozgatja az egész vasalatot. Kb 22 éve gyártott soproni fa kétszárnyú ony+ bny erkélyajtó 150*240-es.
Előzmény: Törölt nick (15809)
temprás Creative Commons License 2010.04.10 0 0 15814
Nem is zavar, csak jobban szeretem a meleg vizet.
Hideg vízben inkább horgászni szeretek.
Előzmény: Crvoyager (15795)
Crvoyager Creative Commons License 2010.04.10 0 0 15813
Akit érdekel az osanban a thetford literes biofolyadékok akciósak. Kb 1000-1500-al olcsóbb mint a lakós boltokban.
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.10 0 0 15812

Ebből is látszik,hogy a precíz beszerelés az alapja a vasalat husszú élettartamának!Csámpás féloldalas beszerelés a zár tönkremeneteléhez vezet.Persze az már más kérdés,hogy az adott nyílászáró mennyit van használva és mekkora súlyt kell cipelnie.

Nálunk a 110x210-es toló teraszajtó is a 12.évet húzza és semmi baja annak ellenére,hogy főleg nyáron napi használatban van és csak az üveg 41 kiló benne.

Előzmény: GPS (15811)
GPS Creative Commons License 2010.04.10 0 0 15811

Én most tüzetesen megvizsgáltam (és állítgattam is) ezt az újfajta GU vasalatot - amiről meg kell mondjam, hogy kissé masszívabb, mint az agyondícsért Roto (erősebbek a diók, stb.)

Szóval szerintem tökéletesen elegendőek és elég széles-sávú az állítási lehetőségük - egy feltétellel: korrektül kell elkészíteni az ablakot és főleg korrektül kell beszerelni a tokot!

Az valóban nem megoldás, hogy csámpás-ferdén-trehányul behányják a tokot a helyére - hasasan, nem derékszögben, úgy, hogy csak a hab tartja össze - és ezután a vasalatból próbálunk meg 3 centiket állítani rajta, hogy majd záródjon is nagynehezen.

Egyetlen hiba történt nálam is - a 2,40 magas ajtó egyik félfájánál. Ugyanis bizonyára túlhúztuk a beton-csavarokat...és kissé hasas lett annyira, hogy a középső dió nem ér el a fogadóig. Azt az oldalt bontani kell és korrigálni a hibát.

De ez nem a vasalat hibája, hanem a szerelésé - illetve a legalább 2 méter hosszú, egyenes, ellenőrző vonalzó hiányáé.
Mert egy 1 méteres vízmérték nem elég egy 2,40 magas profil hasasságának a kimérésére.
.
Előzmény: Törölt nick (15809)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.10 0 0 15810
A garázsban nekiesett a diófa :-))
Előzmény: caerleon (15807)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.10 0 0 15809

Az a gond,hogy átálltak egy újfajta vasalatcsaládra anélkül,hogy a régiből alkatrész pótlást is tartanának.Tehát,ha valami eltörik akkor sajnos csere az újra.

Vagy körbejárom az ismerősöket,hogy nem maradt-e valakinél a fiók mélyén a keresett darab...

Én nem szeretem az újfajta vasalatot,mert szerintem kevés rajta az állítási lehetőség.A régin minden egyes zárfogadót kölön lehetett állítgatni.

Bár GPS kolléga azt mondja neki tetszik az új típus.

Előzmény: fekvőrendőr (15805)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.10 0 0 15808

Küldtem mélt!

 

 

Előzmény: macimoci (15804)
caerleon Creative Commons License 2010.04.10 0 0 15807
Megkímélt Angol lakó gyönyörű, alig használt belsővel eladó !
Az oldalán fa horzsolásból származó nyomok,bizonyítottan garázsban tartott !
Erősített alvázzal !
Előzmény: fekvőrendőr (15803)
fekvőrendőr Creative Commons License 2010.04.10 0 0 15806
Előzmény: fekvőrendőr (15805)
fekvőrendőr Creative Commons License 2010.04.10 0 0 15805
Roto-Elzett
Régen, még mikor kapcsolatban voltam velük, Sopronban gyártották az Elzettben a Roto vasalatot. Szerintem a fenti link tud segíteni.
Előzmény: macimoci (15804)
macimoci Creative Commons License 2010.04.10 0 0 15804
Hadd offoljak akkor már én is egy kicsit!

Ha jól emlékszem valaki itt közületek otthon van ebben az ajtó-ablak témában.
Tegnap lejártam a lábam egy régi típusú roto vasalatért 240 magas bukó-nyíló teraszajtóhoz. A régi sajnos eltörött Mindenhol azt mondták, hogy ezt már senki sem gyártja főleg ilyen hosszút. Valami megoldás még is csak kell legyen nem hiszem, hogy egy húsz éve beépített akkor csúcsminőségű újdonságnak számító nyílászárót most le kell cserélni, mert egy kis spiáter biz-baz eltörött benne. Minden megoldás érdekel és egy kis barkácsolástól nem riadok vissza!
fekvőrendőr Creative Commons License 2010.04.10 0 0 15803
bacus Creative Commons License 2010.04.10 0 0 15802
Én egy ASUS wifi routerre tettem egy openWrt oprendszert, tavaly és tavaly előtt is úgy használtuk, hogy hárman tudtunk wifin keresztül rácsatlakozni, a Hueawei 220-as 3g modem pannon feltöltőkártyával volt rádugva. Tavaly előtt még egy IP kamerát is rátettem, hogy amikor nem voltam ott hétközben is lássam a sátram előtt mi történik :D, az etherneten volt rádugva.

Videot nem nagyon nézegettünk, főleg nem egyszerre, de ez inkább az 5 Gigabyte limit miatt volt. Igy 6e forint volt 1 hónapra a net hármunknak. (a harmadik aki használta az elkezdte a kékszalagot online megnézni, de GPS lebeszélte, hogy az ördögtől való, igy nem ment két napig az online közvetités.)

Ebbe azért lazán belefért hármunk levelezése (na jó a pps csatolmányokat nem, vagy csak ritkán néztük), youtube is csak ritkán, GPS és én (néha) melóztunk is rajta, gyermekeim játszottak online flash játékokkal, (bár nekem van egy előfizetéses 1G forgalmú stickem is, arra inkább azt használták), sok sok google maps nézegetés.

Almádiban a pannon sávszélessége egyébként jó (bár t-mobil jobb volt), sztem sosem esett 512kbit /sec alá, inkább az 1mbit volt a jellemző. 1-3 naponta azért leakadt a router a netről, volt hogy egymás után többször, ilyenkor egy gyors áramtalanitás és minden ment tovább. (ennek oka a meleg az elősátorban, meg pannon néha eldobálja a kapcsolatot ha terhelt a hálózata, mert itthon nem tapasztaltam ilyen problémát)

A router egyébként a mai napig kapható kb 22000 forint, elvileg bármely huawei stickel megy, de a e220-as stickel tuti, ezt olcsón lehet a vaterán találni, mindenképp hasznos, ha több notebook v. wifiképes telefont, ip kamerát akarunk üzemeltetni.
Előzmény: Crvoyager (15793)
BiaStrom Creative Commons License 2010.04.09 0 0 15801
Közeleg a sí szezon vége megcsináltam a végelszámolást. 85 síelt nap októbertől-márciusig. (Lányom jóval 100 felett). 620 Eur a szezonhely, 220 Eur áramhasználat, 80 Eur zuhanyhasználat, 11 gázpalack, 325 Eur, 5 főre+ 2 kutya. Összesen: 1.246,- Eur. Ez szállásárra vetítve 14Eur/fő/napra jön ki. Ha apartmanba laktunk volna ennyit, az pontosan a 10x-e lett volna, tehát elmondhatom, hogy már behozta az árát a lakó. És most jön a nyári szezon...:) Összefoglalva nagyon jól éreztük magunkat benne. A sok cucc miatt ennél kisebb lakó (LMC 610, 640 cm-es lakótér)nagyon sok kompromisszumot kívánna. A korszerű fűtésrendszernek köszönhetően 20-70 perc alatt fel lehetett fűteni -8 fokról is +20-ra. Szóval minden fanatikusnak ajánlom, mert tényleg komfortosan, jól lehet végig síelni egy szezont.
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.09 0 0 15800

Miattam jöhet,mert ezt értem!Esetleg mélben is fogadom...

Küldök egy mélt aztán már jöhet is!

Előzmény: Törölt nick (15798)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.09 0 0 15799
Kár,hogy külföldiül nem értek :-((
Előzmény: bacus (15791)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.09 0 0 15798
Úgy látom ez most tárgytalan.Zobák pusztán van. Esetleg majd máskor.
Előzmény: temprás (15739)
Fehérpárduc Creative Commons License 2010.04.09 0 0 15797
Üdv! Akár 1-1 hétvégére is? Erre rájön még ha ketten megyünk, két személy díja? FP
Előzmény: GPS (15778)
Crvoyager Creative Commons License 2010.04.09 0 0 15796
Köszi ezt nem ismertem eddig. mostmár perfekt leszek.
Előzmény: BiaStrom (15767)
Crvoyager Creative Commons License 2010.04.09 0 0 15795
Azért az idén egyszer ellephetnénk a GPS kempingjét, főleg ha jó árat mond. A dunánál nem vettem észre hogy zavarna a hideg viz.
Előzmény: temprás (15773)
Crvoyager Creative Commons License 2010.04.09 0 0 15794
valszeg a többi kemp is hasonló paraméterű wifi-t használ, mert eddig egy kempben sem sikerült a bódéból használni a kemping netjét.
Előzmény: bacus (15785)
Crvoyager Creative Commons License 2010.04.09 0 0 15793
Január óta használom a tmobile mobiltelós wifi routert. nem olyan mint a vodás. Egyik gép eternet kábellel bekötve a másik wifivel. Stabilan jól mükszik. Sima netezgetésre jó, de pl két gépen online kisvideókat nézni nem tudom. Persze nálunk elég gyenge a 3G jel és ez bezavar.
Előzmény: GPS (15792)
GPS Creative Commons License 2010.04.09 0 0 15792

Átballagok a GSM-neppereimhez, mert nekik szoktak lenni "leharcolt" cuccaik már a világpiaci megjelenésük után 3 nappal is :-)))

Azt hiszem, hogy az egyik közülük pont egy olyan kanyarban lakik, ahol ezek a kamionok járnak - ezért mindig leesik ez-az az autókról...ő meg összeszedi az árokból, leporolja ...és olcsón eladja.

Csak így lehet, gondolom én :-)))
.
Előzmény: bacus (15791)
bacus Creative Commons License 2010.04.09 0 0 15791
Elég játék kütyü az az enyémhez képest sztem, semmi külső antenna lehetőség, lényegesen kisebb hatótávolság, biztos jól működik pár méteres hatósugárban, egy asztalnál ülve, egy autóban, stb.

Én megkérdeztem, mert méretre azért a harmada, de nem adják külön, csak előfizetés mellé. Pannonnál is volt hasonló kütyü, de azt hiszem az árából 3 előfizut vehettél 2 évre kompletten kifizetve minden.
Előzmény: GPS (15790)
GPS Creative Commons License 2010.04.09 0 0 15790

Ja, igen - épp láttam, hogy már nem hétpecsétes, NATO+NASA+NORAD titok a többfelhasználós GSM mobilnet.

A kütyű árát nem tudom - de azt igen, hogy még ezelőtt egy évvel, a rejtett gombról hívták a biztonságiakat - ha valaki a megosztásról próbált érdeklődni egy GSM üzletben.
.
Előzmény: bacus (15789)
bacus Creative Commons License 2010.04.09 0 0 15789
Nézd, a legrosszabb esetben beizzitjuk a 3G helyi wifinket. Annál rosszabb nem lehet.

(most már vodafone is eljutott oda, ahova mi 3 éve, osztani a 3g netet :D)
Előzmény: GPS (15788)
GPS Creative Commons License 2010.04.09 0 0 15788

Én csak attól akadok ki, amikor azzal jönnek, hogy "Nem azért megy kempingezni valaki, hogy ott netezzen".

Aki ilyet mond, annak meg sem fordul a fejében, hogy ha egy komolyabb embernek van megbízható net-hozzáférése, lehet, hogy akkor simán és nyugodtan ráhúz még egy hetet - mert tudja, hogy bármi történik otthon, vagy a cégénél...arról azonnal értesül, tud intézkedni, stb.

Ha viszont nincs netje - akkor ott fosik, hogy vajon mi adódott otthon? - amig ő a seggét meresztette az elősátra alatt?

Eszükbe nem jut, hogy az ott kempingezők jó része már nem a Csepel Műveknél esztergál...de még az asszony sem a Vörös Október ruhagyárban varrónő.

Mert nekik tényleg nem volt szükségük netre a szabadságuk alatt.
.
Előzmény: bacus (15787)
bacus Creative Commons License 2010.04.09 0 0 15787
Igen, én is megörültem neki első körben, amikor rákérdeztem (mert 2 éve még azt sem tudta mi az és miért jó) akkor mondta, hogy nincs rá senki.

A tavaly nem költött rá 10 ezernél többet, azért az látszott is, mert vagy 5 embert elküldtem, hogy nincs wifi a kempingben amikor kiderült, hogy van :)

Ezért vagyok csak szkeptikus, hogy belemegy e egy normális rendszerbe. A normális működésnek meg sajnos az ő sávszélessége is határt szab, mert egy 2Mbites ADSL-t csak 30 fele is osztva, hát lesz köpködés. Szlovákmagyarjaink emlékeim szerint képesek voltak éjjel beülni az étterembe, hogy youtube videokat nézegessenek...
Előzmény: GPS (15786)
GPS Creative Commons License 2010.04.09 0 0 15786

Ajjajj. El tudom képzelni.

A poén az, hogy a legutolsó ismertetőben már úgy szerepel a kibővített wi-fi - mintha az már rég túl lenne a sikeres próbaüzemen.

Bár tudod milyen dolog ez is. Ha kérdi valaki, hogy "Wi-Fi van a kempingben?"

Válasz: "Van!".

És tényleg van, bazzz.
.
Előzmény: bacus (15785)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!