Keresés

Részletes keresés

Szipolyka. Creative Commons License 2011.08.26 0 0 708

Tudnal adni egy weblinket ehhez az internet stickhez? Azert en raneznek arra a korlatlan adatforgalomra...

Előzmény: mandi31 (702)
mandi31 Creative Commons License 2011.08.26 0 0 707

Exxon

Köszönöm szépen,várom.

Előzmény: Exxon73 (705)
Fontos2010 Creative Commons License 2011.08.26 0 0 706

Szia.Köszönöm a lehetőséget!

Szeretnék neked egy e-mailt most "dobni".

Számomra fontos lenne hogy hozzá tudjak jutni sok kerékpárhoz.

Az email címem:

fontos2010@gmail.com

 

 

Üdv:János

Előzmény: Exxon73 (663)
Exxon73 Creative Commons License 2011.08.26 0 0 705

korlatlan az adatforgalom.de majd reggel mikor viszem a holland hatar melle dolgozni megkerdezem tole a reszleteket.

Előzmény: mandi31 (702)
szaszi2 Creative Commons License 2011.08.25 0 0 704

Sziasztok!Egy hónapja érkeztem lányommal Nidda-ba:-)

Nyelviskolát és munkát keresek!

Ha tudtok valamit,lécci írjatok!

Pesten takarítottam és bay-sitter voltam,itt is szívesen csinálnám ezt!Jelenleg minimális nyelv tudással!

tboy008 Creative Commons License 2011.08.25 0 0 703

hellonsziasztok!  szertnék menni dolgozni németországba! valmi farmra traktorozni vagy egyébb szezon munkára! de inkább valami farmra! nagyon fontos lenne  ha valaki tud segíteni akkor az légyszi segítsen :D van  b és t kategoriás jogositványom! 18 elmultam szóval veszethetek külföldön is! ha valakinek kint van valami ismerőse akinek farmja van és kers ügyes tapasztlat traktorost! kérem szóljon vagy adjon telefonszámot!  bármi munkát akárki tud kérem szóljon köszönöm üdv tamás

mandi31 Creative Commons License 2011.08.25 0 0 702

Exxon

mediamarktban kaphato tmobilos wifis mobil elofizeteses net havi 15 euroert,nincs hüség idő.

Azt meg tudnád mondani,hogy hány GB?5?10?Kollégád meg van vele elégedve?

Mert számolgattuk,ha napi 1órát skypézünk egy 5GB az 20napra lenne elég,videó hívással.De ez persze csak skype,ebben nincs benne más böngészés.

 

 

Előzmény: Exxon73 (700)
Exxon73 Creative Commons License 2011.08.24 0 0 701

koszonom a kapott oneletrajzokat a multkor altalam beirt irodai allasra.hetfon mindegyiket letettem az ugyvezeto asztalara.a tovabbiakban a dontes az ove,hogy a ceg kivel keresi a kapcsolatot.

 

Attila

Exxon73 Creative Commons License 2011.08.24 0 0 700

az aldis eplussal megy.

de a mediamarktban kaphato tmobilos wifis mobil elofizeteses net havi 15 euroert,nincs husegido,akkor bontod fel amikor akarod.

tegnap mutatta a kollegam az ovet.

a mediamarktok es saturnok is nyitva vannak este 8 9ig.

 

az O2vel egy kolleganomet szivattak meg...

 

termeszetesen nemet bankszamla,nemet lakcim kell,ez ugye alap.

Előzmény: mandi31 (691)
teeeeeeeeeeeeeee Creative Commons License 2011.08.23 0 0 699

Elado 1 Vodafone usb stick kartyaval egyutt 50 euro.K3565-z websessions.Az alagsorba a lakasomba nincs eleg térerö hozza.Utanvettel el tudom kuldeni.1 honapos es 1 napig volt hasznalva.

 

E-mail:dudasg14@gmail.com

mandi31 Creative Commons License 2011.08.23 0 0 698

Igen vannak, de kész rablok,mert ha odaül bedobja pénzt,majd vagy a kamera nem jó skypéhez,vagy a hang,vagy alapon állandóan szakad lefagy a gép.

Ez megy most,már bejárta az összes netkávézót,mindenhól meg van csinálva,hogy dobálják a centeket vagy épp eurot.

Előzmény: nyüffi (697)
nyüffi Creative Commons License 2011.08.23 0 0 697

netkávézó, sokban vannak paravánnal elválasztott részek pont azért hogy lehessen a skype-t használni

Szipolyka. Creative Commons License 2011.08.22 0 0 696

Skype-ot el lehet felejteni stickes internettel. Pár nap, és felélitek az adatmennyiséget.

Ha folyton költöznek, akkor nincs jó megoldás. Vagy legalábbis én nem tudok.

Előzmény: mandi31 (695)
mandi31 Creative Commons License 2011.08.22 0 0 695

Szia Szipolyka

Köszönöm szépen válaszódat.

Meg vallom nagyon nem értek én ehhez a netes dologhoz,nem tudom pl.4 MBps,ez mennyi időre elég?

Gondolok itt ha minden nap videó skypéznén 1órát.

mennyi ideig birná?

Olvasnék én, de sajna nem értünk más nyelven.Nem tudom mi lenne jó neki.

Sajna előfizetéses nem tud lenni,mert sok akadája van, de a legnagyobb az hogy a meló az 2-3-4 hetente váltózik azaz máshóvá kerülnek.

Köszönöm Andi

Előzmény: Szipolyka. (694)
Szipolyka. Creative Commons License 2011.08.22 0 0 694

Javaslom inkabb megnezni az Alice ADSL Internetet, annak ha jol remlik nincs husegideje (azert nezzetek utana, mostanaban ezugyben nagyon rohadekok a szolgaltatok, a tetu Versatel peldaul lazan ravarrja az emberre a ket ev dijfizetest, ha az elkoltozik pl. olyan helyre, ahol a Versatel nem tud szolgaltatni). Mindent megtehetnek.

Szemet egy maffia van az internetre, ovatosak legyetek.

Előzmény: mandi31 (686)
Szipolyka. Creative Commons License 2011.08.22 0 0 693

MINDEN szolgaltato ad egy bizonyos savszelesseget, ami megfelelo (kb. 4 MBps). Van, amelyik havonta 0,5 GB adatforgalommal, van, amelyik 2 GB-tal, es van, amelyik kapcsolodasonkent 0,5-tel (!) - igen, de ez utobbit ha jol remlik 2 evre kell elofizetni... Amikor ez az adatforgalom megtortent, akkor ugy lelassul, hogy a Skype-ot (meg az e-mail csatolmanyokat, meg a neten szorfozest) el lehet felejteni, az egyetlen tevekenyseg a text alapu e-mail.

Itt egy oldal pl, amin ossze tudjatok hasonlitani:

http://www.billiger-telefonieren.de/surfsticks-im-vergleich/

Nekem volt ilyenem, amikor bekoltoztunk, es a vezetekest honapokig tartott bekotni. Hat ritka nagy szivas egy ilyen stick, azt elmondom... Es persze pont a skype egesz gyorsan megeszi a keretet.

Előzmény: mandi31 (692)
mandi31 Creative Commons License 2011.08.22 0 0 692

Szipolyka

 

mennyinek kell lennie a normális sávszéllességnek?

Párom csak skypázni szeretne velünk(videó)

Ő nem akar letőlteni, max nézelődik semmi más.

Ebben az esetben mire kell még figyelnünk,milyent kéne venni?

Köszönöm szépen

Előzmény: Szipolyka. (688)
mandi31 Creative Commons License 2011.08.22 0 0 691

Exxon

Köszönöm szépen.

aldi mennyire műkődik jól?Mert ugy hallodtam nem elég lefedett.

Ez miatt ajánlották az O2.

 

Másik baj,mivel nem beszél németül nehezen menne a feltelepítés.

És ezt elmagyaráznád nekem:

mielott fellep,atallitja monatlichera tagesrol.ha tagesen marad akkor napi 2,50et szed le.ha havira allitja akkor 15euroert egesz honapban netezhet.

 

Köszönöm szépen.

Előzmény: Exxon73 (687)
laci07 Creative Commons License 2011.08.21 0 0 689

Nagyon köszönöm, igazán hasznos tanácsokat írsz.

Még annyit kérdeznék,hogy mi a jobb, Magyar autóra itthon kötni cascót vagy kint?

Amíg Magyar redszám van rajta addig Magyar cascó amikor már német redszám akkor természetesen Német cascó

Előzmény: Exxon73 (684)
Szipolyka. Creative Commons License 2011.08.21 0 0 688

Stickes internettel vigyázni kell, hogy mennyi a normális sávszélességre a havi adatlimit. Mert utána kegyetlenül lekorlátozzák használhatatlanra :-/

Exxon73 Creative Commons License 2011.08.21 0 0 687

az Aldi nyitva van este 8ig 9ig,Aldis stick.

 

39,95 a stick,10euro a csomag es 15euros feltoltes.feltelepiti a parod es mielott fellep,atallitja monatlichera tagesrol.ha tagesen marad akkor napi 2,50et szed le.ha havira allitja akkor 15euroert egesz honapban netezhet.

a skype megy vele,de csak az uj verzio.

 

Attila,Cloppenburg

Előzmény: mandi31 (686)
mandi31 Creative Commons License 2011.08.20 0 0 686

Sziasztok

Üdvözlök mindenkit.

Segitséget szeretnék kérni.

Párom németországban dolgozik,eddig telefonon beszélgettünk, de szeretnénk internetre váltani.

Skype miatt.

Kérdésem az lenne,hogy esetleg nincs valakinek eladó havi feltőltésű O2netstickbe való kártyája?Németországi használatra.

Szivesen átvennénk,megvételre persze,mert az a baj,párom 3hónapja van kint, de egyszerüen nem jut el boltba,mert reggel 7-től este 6ig dolgoznak és mire ráérne már minden zárva van.

Hétvégén megint ez a helyzet szombaton is dolgoznak.Vasárnap meg semmi nincs nyitva.

Ha valakinek lenne elfekvőben vagy eladná,mi szivesen megvennénk.

Köszönöm szépen.

Exxon73 Creative Commons License 2011.08.19 0 0 684

azert mert a magyar a biztos.minek csinaljunk magunknak plusz munkat? pl 4ev mulva azt mondom hogy szevasz,en tobbet kulfoldre nem jovok.akkor meg csinaljuk vegig visszafele az egeszet? a romanokat megertem,10euro a csaladipotlek,persze hogy lemondja,de a magyar csaladi 50euro.

 

nem szabad lemondani.

 

ugyanez lett volna Hollandiaban is.ott 196 euro negyedevente a csaladi.hulyek lettunk volna lemondani a magyart,ha ott maradok.

Előzmény: laci07 (683)
laci07 Creative Commons License 2011.08.18 0 0 683

Meg szeretném kérdezni, hogy a családi pótléknál miért választjátok azt a megoldást, hogy maradtok az itthoniban és csak a különbözetet kéritek a német államtól? Miért jó ez?

 

Köszönöm a további segítséget! :) :)

Előzmény: Exxon73 (680)
laci07 Creative Commons License 2011.08.18 0 0 682

Nagyon, nagyon szépen köszönöm a segítséget,számunkra nagyon értékes volt ez az információ.

 

Tisztelettel:Laci

nyüffi Creative Commons License 2011.08.17 0 0 681

kiegészithetem?:))

 

nem kell szakorvosnál fizetned a 10 eurot ha beutalót viszel a háziorvostól ( kivétel a fogorvos)

 

 

ovoda: fel kell hivni a városban levő Jugendamt-ot azok megmondják melyikhez tartozol,nem vagy köteles oda vinni a gyermeked ha másikban találsz helyet,ha pl a meinestadtban beadod a keresőbe az ovikat akkor kiadja a listát nagy átlagban meg is tudod nézni a havi dijakat, itt pl kb 130-140 euro lenne havonta (ugyanigy a bölcsödénél)

 

gratulálok a 3 hónapos kislányhoz:)) ( kérdezz utánna a Landeserziehungsgeld-nek a Familienkasse-nál)

Előzmény: Exxon73 (680)
Exxon73 Creative Commons License 2011.08.17 0 0 680

szia

 

 

Ha csak egyikünk dolgozik bejelenett munkahelyen, a család minden tagja biztosított lesz (eu kártyát kap -e mindenki)?

 

ha nemet bejelentett munkahelyed lesz akkor AOK kartyat kapsz.otthon lemondod a magyar tbt az OEPnel mert egyszerre ket allamban nem lehetsz biztositva.amugy az un eu kartyaval,ami teves megnevezes,mert csak surgossegi ellatasra jogosit jobb ha nem rohangalsz itt es mas eu tagallamban se orvoshoz.csak bonyolitja a procedurat.

tehat rendes nemet munkahely,rendes AOK kartya,ami 2012tol fenykepes lesz,mar most is chipes,az orvos a vercsoportodat megmondja belole.a vizitdij orvosonkent korhazankent naptari negyedevenkent 10euro.ha 5 szakvizsgalatra mesz akkor 5x10euro negyedevente.

foghuzas,gyokerkezeles AOK altal finanszirozva.a gyereked 18eves koraig a Te jogogon,ha nemet biztositott vagy jogosult a nemet ellatasra.az en kislanyom 3honapos,meg otthon elnek,de megnyugtat a tudat hogy a jogomom ha barmi van itt kezelnek. 

 

szoval az az eus kartya eldobos,itt fogtok elni,ide nemet AOK kell.az eus kartya turistanak jo nem kitelepulonek.

 

Magyar rendszámos kocsit viszünk ki, 6 hónap után rendszám csere, tudom ,de ennek milyen költségei vannak?

 

183nap utan kell atrendszamoztatni a kocsit.egy alap atiras,uj forgalmi,uj rendszam egy 2,4es VW Transporter eseten 46euro.ebbol 26euro a rendszam.azert ezt irom mert a cegnek 6 transportert vettem az elmult 4hetben es az en feladatom ennek az intezese.az ado es a casco mas tema.140%rol indulsz.viszonyitaskepp egy 1996os 325TD BMW eves adoja mely piros plakettes 400euro a havi casco 60euro.fugg hogy hol laksz,miota van jogsid,euro hanyas a kocsi.

jogsicsere.en holnap adom be,30euro,nemet lakcim,jogsi lead es ket fenykep.3het alatt van meg a nemet jogsi. 

 

A családipótlék jár- e minden hónapban, vagy csak egy évben egyszer adják?

 

a csaladi potlek havi 184euro 1 gyerek eseten.ket variacio van.

vagy marad a feleseged jogan a magyar 50euronak megfelelo csaladi es ekkor a kulonbozet jar.mi ezt valasztjuk,szeptemberben intezem otthon a papirokat(E404 stb).

2,kijelentkeztek teljesen a magyar csaladibol.bovebb infot a www.familienkasse.de oldalon talalsz.

 

a csaladi havonta jar,es visszemenolegesen az anmeldung meldebehorde idopontjaig,azaz a nemet lakcimregisztraciotol.

 

És egy óvoda milyen költséggel jár havonta ?

 

az ovoda elvileg fizetos,de ennek meg nem neztem utana.azt tudom hogy az iskola es a tankonyvek ingyenesek.

 

udv Attila,Also Szaszorszag

 

 


Előzmény: laci07 (679)
laci07 Creative Commons License 2011.08.16 0 0 679

Sziasztok!

 

Lenne pár kérdésem.

Feleségemmel és a kislányommal költöznénk ki Németországba.

Ha csak egyikünk dolgozik bejelenett munkahelyen, a család minden tagja biztosított lesz (eu kártyát kap -e mindenki)?

Magyar rendszámos kocsit viszünk ki, 6 hónap után rendszám csere, tudom ,de ennek milyen költségei vannak?

A családipótlék jár- e minden hónapban, vagy csak egy évben egyszer adják?

És egy óvoda milyen költséggel jár havonta ?

 

Nagyon köszönöm mindenkinek aki tud ebben segíteni.

 

Üdv.Laci

B-511 Creative Commons License 2011.08.15 0 0 677
Előzmény: NémethBozsó (664)
B-511 Creative Commons License 2011.08.15 0 0 676

Szia!

 

Pár ismerősöm lakik Unna-ban, ez Dortmundtól 20 km. Ha nem ragaszkodtok a dortmundi lakáshoz, ott lényegesen olcsóbban lehet lakáshoz jutni, kb. 400 EUR-ból kijön egy 3 szobás lakás, rezsivel.

Mi Soestban fogunk lakni szeptembertől, ott kicsit húzósabb, a fene tudja miért...

 

Peti

Előzmény: patatella (668)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!