Keresés

Részletes keresés

tomkay Creative Commons License 2008.04.10 0 0 745

Hello!

 

Nekem nem olyanok vannak.Biztos szépek érdekelne,megakartam nézni a képeket de nem birtam.Majd próbálkozok vele még azért.

Üdv!

Előzmény: Nagy T. (744)
Nagy T. Creative Commons License 2008.04.10 0 0 744
2007-es képek:
http://www.magyarpgalamb.atw.hu/2007
Nagy T. Creative Commons License 2008.04.10 0 0 743
:)))))
Nagy T. Creative Commons License 2008.04.10 0 0 742
akkor most sikerülni fog:))postáim:
bolero84 Creative Commons License 2008.04.09 0 0 741
Köszi mindenkinek .....mutatok cserébe nektek egy képet-ma készült-
Nagy T. Creative Commons License 2008.04.09 0 0 740
pár kép:
Nagy T. Creative Commons License 2008.04.09 0 0 739
Szia!
Én is postázok,csak az enyémek kicsit másak:) magyar postáim vannak,valaki régi típusú, vagy dudoros postának hívja őket.Neked nincs belőle esetleg?
Előzmény: tomkay (738)
tomkay Creative Commons License 2008.04.09 0 0 738

Szia!

 

Mindenki bele esik ilyen vagy hasonló hibába.Figyelj sok minden nem lesz lesz ugy amit más vagy "öregebb" galambászok mondanak.Mindenki másképp csinálja.A tanácsot azért meghallgatod és eldöntöd,hogy jó-e ez igy neked.

Lehet te máshogy oldod meg,de az is jó.Majd ahogy telik az idő lesznek saját ötletek.

sok sikert kívánok a galambászáshoz!Keltetéshez és fióka neveléshez!

Üdv!

Előzmény: bolero84 (736)
Nagy T. Creative Commons License 2008.04.09 0 0 737
Akkor remélem soha többé nem lesz hasonló problémád!Sok fiatal életre való galambot kívánok neked :D
Előzmény: bolero84 (736)
bolero84 Creative Commons License 2008.04.08 0 0 736

Sajnos nem tanultam más kárábol...mert volt aki már kérdezte-tapasztaltabb madarász-,hogy nem-e kellene kicsit zártabb hely . Én meg erre:ááá,nem volt még semmi eddig ...nagyon jo nekik így.

A galambok viszont most jol vannak és naprol napra gyarapszanak..ha minden így megy,akkor egy hónap mulva megduplázodik a kis csapatom...  :)

Előzmény: Nagy T. (735)
Nagy T. Creative Commons License 2008.04.08 0 0 735
Ez nagyon szép gondolat menet ! :)
Nálam is lezajlott ugyan ez kb. 15 éve,úgyhogy együtt érzek veled!Sajnos szerintem mindenki átesik ezen az ádáz küzdelmen előbb utóbb.Először macska pusztított,utána
patkány....akkor voltak utoljára padláson a galambjaim.
Előzmény: bolero84 (732)
tomkay Creative Commons License 2008.04.08 0 0 734

Szia!

 

Kérdezz nyugodtan,több választ is kapsz a csapattól valamelyik hátha segít.

Ha van valami új fejlemény ird meg,mert érdekel a dolog.

Előzmény: jasminy (733)
jasminy Creative Commons License 2008.04.08 0 0 733
O.K..
Köszi mindent.Örülök,h ilyen klassz csapatot találtam itt.
Előzmény: tomkay (730)
bolero84 Creative Commons License 2008.04.08 0 0 732
Köszi a tanácsokat! Kicsit azért az én gondatlanságom is...azt gondoltam,hogy az nagyon jó hely lesz nekik,mert nagy. A  buvoka-fiaztato -is nagy. A résekre nem figyeltem oda...jó kis lecke...a ragadozók nem tudhatják ,hogy a kis állatok értéket képviselnek.Küzdenek az életben maradásért. A háziállat pedig teljesen ránk van utalva...szóval az én hibám is,de okultam:(
Előzmény: Törölt nick (731)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.07 0 0 731

Biztosan patkány volt, mert a nyest az nem hagyta volna élve a szülőt sem. Sőt képes egy éjszaka két három ólba is betörni. A patkányra vigyázni kell mert nagyon szapora. Élvefogóval nagyn nehéz negfogni. Én olyan helyre teszek patkánymérget ahová nem férhet hozzá házi állat. Vagy a patkány járatába és úgy teszek rá valamit, h a patkány ki tudjon jönni. Ha a patkány megeszi már nem mérgez tovább a méreg. De azért vigyázni kell vele!!!!! mert az emberre is káros!!!

Előzmény: bolero84 (728)
tomkay Creative Commons License 2008.04.07 0 0 730

Szia!

 

Ez jó hír!Fog ez menni,ha látják egymást ,már nem mennek el.És hagyd igy a kutyát külön.

Előzmény: jasminy (723)
tomkay Creative Commons License 2008.04.07 0 0 729

Üdv!

 

Szerintem patkány volt.A barátomnál ugyanez volt és utánna meg tudta fogni a patkányt.

Előzmény: bolero84 (728)
bolero84 Creative Commons License 2008.04.07 0 0 728

Köszi! Most be biztositom magam...vagyis az állatkákat,mert be csinálok minden apro rést és minden galamb egyhelyen lesz...meg most szeretnék rendelni élvefogó csapdát is...most reggel történt valami..a kép nem gyengeidegzetűeknek való :(

Teljesen zárt ketrec itt ott 3-3,5 cm résekkel(régi)a törpenyulaknak-2 választásossal volt az annyuk.Tegnap eltünt nyomnélkül az egyik...arra gondoltam,hogy kimászott(bár nehezen tudnám elképzelni)és utánna fogta meg valami...De a képen a testvére van ma reggel és bent a ketrec előterébe,az annyuk meg bekuporodva a fiaztató belsejébe,de annak semmi baja...Csak bemászott valami és ott ette meg(menyéttel találkozunk néha erre a réteken(?)...A galambokat lehet,h macska,de ide az nem fér be...Nem láttam még ilyet...majdnem sírtam...nagyon szép oroszlánfejű volt...Most ott van a németjuhász...a ketrecek között -sok patkányt fogott már) amíg nem tudok jobbat...

Előzmény: ohiki (727)
ohiki Creative Commons License 2008.04.07 0 0 727

Bocs, csak most olvasom ezt a hozzászólásodat!!!

Ez tuti macska!!!! 1000%

 

Előzmény: bolero84 (722)
ohiki Creative Commons License 2008.04.07 0 0 726

Macska vitte el!! Be tud menni hozzájuk??? Vigyázz mert akkor az vissza fog járni.

A nyest, görény tojással kezdi, de a galambokat is lerendezi, nem hagy szemtanut!!!!  Patkány pedig megrág, gyakran úg yhogy még él a galamb reggel. 

A macska bemegy és ellopja!!!!

Előzmény: bolero84 (720)
jasminy Creative Commons License 2008.04.07 0 0 725
Helló!

2-3 éve már voltak szarkáim,tudom mennyit piszkítanak...:-)
A max.18 db volt,de megtizedelte őket vmi,az a pár db pedig ami maradt,2 nap alatt eltűnt.De volt 1 lehetőség,h a varrásomért cserébe vki felajánlott pár tubát és persze nem tudtam ellenállni...Szereztek pár nehéz órát-napot,mint tudod,de most rend van.
Konkrétan a disznóól padlására kívánnak fészkelni,ami természetesen tele van 'még jó lesz vmire' című lommal,meg lécekkel,deszkákkal.
Már anno a szarkák is próbálkoztak a padlással,csak közben elfogytak.:-S
A férjemmel szo-on leszünk 1 műszakban,a fiam is itthon lesz és akkor rendbetesszük-ha annyira akarják a galambok.:-)
Köszi a tanácsokat.
Előzmény: bolero84 (724)
bolero84 Creative Commons License 2008.04.07 0 0 724

Én is úgy kezdtem a galambászkodást,hogy csak néztük őket,ahogy szedegetnek az udvaron. Az első család nálunk is jó vegyes volt,mert az tetszett nekünk,h mindenféle színüek voltak és szelídek...az egyszerű parlagi galamb(meg a keverékek közül is sok) az szaporodik könnyen . Arra meg figyelj,ha van valami más a mellékben ahová fészkelni akarnak,hogy már egy pár a porontyaikkal is tetemes mennyiségű ürüléket képes összehordani...szóval csupa galambszar lesz minden-én már sajna tapasztaltam-

:D   a parlaginak,h ezt elkerüld,lehet kis polcokat,odukat felerősíteni mondjuk az eresz alá,vagy egy ol falára...nagyapámnál az egész istálo körbe volt polcozva ...síma polc ,annyi h van egy pereme,h ne essenek ki a kicsik,meg bizonyos távokon elvan választva.Szerintem még más fajták is használnák,de a parlagi tuti-gondolj csak a városiakra,ahol a párkányon is költenek-...

Üdv.:Tamás

A képen a régi keverékek vannak...minden kis helyet megtaláltak ahová fészkelni lehetett-volt is kaksi bőven ,szüleim néha szidtak is:)-
Előzmény: jasminy (723)
jasminy Creative Commons License 2008.04.07 0 0 723
Helló!

Megjöttek!!! :-)
Reggel 7kor.
Udvar 2 részre osztva:fele tubák,fele kiskutya.A földön sétálgatnak,csipegetnek,a helyükre nem mennek.
A tegnap este megjött párocska eszméletlen burukkolással van,de 1 másik melléképület padlásán keresett magának helyet.Ők tűntek úgy nekem már tegnap reggel is,h költeni szeretnének.
De mindig történik vmi!
Kiraktam reggel a mondaint az udvarba és 10 perc múlva mit látok?!A macskám ott szundikál tőle fél méterre...Nyugodt volt a galamb is,macska is,csak én nem. :-S
bolero84 Creative Commons License 2008.04.06 0 0 722

Igazábol 3 helyen voltak a galambok...kerestek maguknak a mellék épületekben helyet...5 felnőtt egy padláson volt tavaj ota. 2 hete volt kb.,h eltüntek fiokástol tojásostol...a másik épület padlásán ,ahol csak lomokat tartunk és egyébként ritkán járunk fel ,találtam meg a tollakat és a szárnyakat egykupacban  :/  ne tud meg...pfu... most már van zárható helyük,egy pár kivételével ott vannak...

Üdv.:Tamás

Előzmény: tomkay (721)
tomkay Creative Commons License 2008.04.06 0 0 721

Szia!

Hát nem hiszem,hogy nyest vagy görény volt.Én már láttam olyan dúcot ahol görény pusztított.Akkor már nem lenne egy galambod se.

Üdv és sok sikert a keltetéshez és neveléshez!

Előzmény: bolero84 (720)
bolero84 Creative Commons License 2008.04.06 0 0 720
Helló! Most kezdtek el költeni...tavaj még csak 2 pár volt és nekik csak 3 utódjuk lett...Most 5 pár van és mind költött már...mondjuk 2 párnak most kezdenek enni,de az egyik pár kicsi eltünt...elvitte valami-nyest(?)-...
Előzmény: Nagy T. (709)
tomkay Creative Commons License 2008.04.06 0 0 719

Szia!

Sötétben már nem fognak beülni,valószínű az éjszakát a háztetőn töltik.De ha holnap nyitva hagyod a helyüket és a mondeint ki engeded csipegetni akkor majd bejönnek ők is.A kutyát old meg valahogy.

Üdv!

Előzmény: jasminy (718)
jasminy Creative Commons License 2008.04.06 0 0 718
Köszönöm a segítséget!!!
Változatlanul 2 van itthon.
Próbálkozom.
Sziasztok.
tomkay Creative Commons License 2008.04.06 0 0 717

Szia!

 

Oké jó lesz az.Majd be jönnek szépen a  ha látják a többi galambot csipegetni.

A kutyust kéne valahogy elkülöníteni,hogy ne tudjon odamenni.Szerintem nyerő vagy ,mert ha a szomszédban vannak akkor az már majdnem teljes a siker.Pirosvillámnak igaza van.

Üdv és sok sikert!

Előzmény: jasminy (715)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.06 0 0 716

Szia

 A kutyust nappal zárd el, hogy ne tudja zavarni a leszálló galambokat. Egy két nap után annyira éhesek lesznek, hogy ha a mondén eszik ők is odaszállnak, de akkor valami madzaggal húzd be az ajtót, mert ha te més oda biztos kirepülnek újra. Valószinüleg estefelé mennek majd a kajára. A kaját a rra a helyre ted ahol szoktak enni. Nem érdemes zavarni őket, hogy elöbb bemenjenek mert csak rosszabb lesz. Az ösztönük beviszi az ólba(volierbe)

Előzmény: jasminy (715)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!