Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

MaRTiNuS Creative Commons License 2001.09.06 0 0 313
Ismerős ezt mondta nagybátyám is ő Peugeotot vett és ugyanígy elhallgatták. Meg is mondta soha többet dízelt, mert neki erre nincs ideje!
Előzmény: LátoGató (312)
LátoGató Creative Commons License 2001.09.05 0 0 312
RodrigeZZ!
Te fizetsz súlyadót? Magad jelented be?
Nem akarsz nálam dolgozni?
Csá!
Előzmény: RodrigeZZ (311)
RodrigeZZ Creative Commons License 2001.09.05 0 0 311
Hátha valaki nem ismeri...
Új diesel autókra vonatkozik a mondandóm. Nevezetesen átvettem a HDI motoros gépet, aztán elmentem bejelenteni a súlyadót :-(( Ottan monta a hölgy, hogy a forgalmi szerint a környezetvédelmi oszálya vagy mi a szösz "4" tehát kedvezményes adót lehetne rá fizetni, de nincs ez a zöldkártyán bepecsételve. Tel a szervizbe, hogy mi a bánat ez? "Igen szorri elfelejtettünk szólni, el kell mennni a közl felügyeletre, és ott bepecsételik, mert nekünk erre nincs jogunk". Bp. Mozaik ucca (félfogadés csak 12 óráig), 1000 péz, azt már pecsételnek is. Aranyos nem? Most néztzem meg, hogy a régi autóm is ilyen volt, csak nem szólt senki aztán fizettem potyán a dupla adót.
R
Ui. szeptzember 1 óta változás van, de aztat még a mozaikban sem tudták aug 27-én, hogy mi.
LátoGató Creative Commons License 2001.09.04 0 0 309
Canon!
Az egyik aki a fényezésre panaszkodott én voltam, mindkét metál fényezésű Berlingomra ugyanazt tudom mondani.Állítólag a metál "keményebb" mint az alapszín. Ez nálam nem jött be, szerintem piszkosul érzékeny! Olyan mint a vaj, és nem csak újkorában hanem pl. 1.5 éves korában is amikor az elsőt eladtam. A mostani is metálfényezésű, mert beleszerettem a színébe. Neked azt tanácsolom ha tudod, vedd meg a kocsit normál színnel mert nem éri meg a felárat! Előfordult hogy egy sima otthoni mosásnál megkarcoltam,pedig isten bizony nem sikamikával mosom, és mindíg bő vízzel öblítem.Minden látszik rajta!
Csao
Előzmény: Törölt nick (306)
CXmaniac Creative Commons License 2001.09.04 0 0 307
Nálunk ilyen gondok nem voltak. Használton sem láttam ilyeneket.
Előzmény: Törölt nick (306)
CXmaniac Creative Commons License 2001.09.03 0 0 305
Canon!

Már megbocsáss, de mindkét típus amit írtál jóval drágább mint a Xsara Break, tehát nem értem hogyan veszel belőlük jóval olcsóbban?
Arról nem is beszélve, hogy még csak nem is azonos kategóriába tartoznak. Ez a kategória a C5. Amiből még nincs kombi itthon.
Mellesleg az ADAC az összes kombi autó közül a legjobbnak hozta ki a C5 kombit.

Előzmény: Törölt nick (302)
RodrigeZZ Creative Commons License 2001.09.03 0 0 304
1,5 évi renaultozás után nálam spec komoly ösztökélést adott az autó cseréjére a kritikán aluli minősíthetetlenül rossz szervizelés. Citroenéknél ilyen tapasztalatom nem volt, még a hidraulikával sem. szvsz a hiraulikus rendszerrel kapcsolatos "hibák" erősen túl vannak lihegve, mivel kevesen értenek hozzá, és ez az egyszerűbb megoldás. A költség sem egy nagy dolog, (két első rugócsere pl. megvan mondjuk 15 perc alatt kézmosással együtt, és összesen kb 15e péz a 2gyár gömb). Azt a feelinget viszont, amit ez a rugózás adni tud, még a nagy mercik sem tudják. 7 évig hajtottam 2 bx-et és most is visszasírom a kényelmét.
Előzmény: Törölt nick (302)
monyesz Creative Commons License 2001.09.03 0 0 303
Canon ... !
Hát a Citroenek szervize semmivel sem rosszab vagy jobb más márkákénál ! Kis kivétel talán a hidraulikával megáldott autók esetén van, de egy Xsara ugye nem ez az eset...
Tapasztalatok (szervizes) szerint kisebb hibáktól eltekintve (pl. zörgések) a szerviz kevés hibával találkozik az autókon.
Előzmény: Törölt nick (302)
RodrigeZZ Creative Commons License 2001.09.02 0 0 301
10telt mindenki!
Picasso hdi ügyben _hangsúlyozottan_ kultúrált megoldást keresnék a fordulatszámmérő beépítésére, és a rednkivül nagy ötlettel ;-)) világosszürkére készítet műszerfaltető tükröződésének megszüntetésére. (fessem le??:-((
A rádió témához.
Az enyémbe philips gyári cucc van, és én sem a hangja miatt kértem ...A különálló kijelzője és az egyedi kódja miatt talán nem lopják annyira.

Canon!
A Picassoban télleg sok minden tud zörögni, de minimális munkával akár otthon is korrektül meg leht csinálni.(legalábbis ami nálam zörgött) Azt viszont tényleg nem értem, hogy a gyárban erre miért nem figyelnek oda. Nekem a tizenéves BX-em nem zörgött annyira, mint ez 2 hetesen.
A gyenge szervíháttéren mit értesz? Nézz át a renaultos topicba minden második hozzászólás arról szól, hogy ajánljon már valaki egy megbízható szervízt, mert ez+ez sz@r.
Ezt a PSA topicból halásztam:
"Akiket ajanlani tudok:
FeZ: 70-2415176 minden ami szereles, es alkatresz
Zsootika: 30-2443344 szinten
Csepeli szerviz: 4203398 korrekt szerviz, Kalmant kell keresni
szivattyu u.-i bonto: 20-9256394 Citroën bonto
Bagdi es Tsa.: 256-8721 gepmuhely, felujitas garanciaval
Solymosi Gabor: 2583718 feltengely, futomu es egyeb javitasok"

bbks Creative Commons License 2001.09.01 0 0 299
Saját szarviz tapasztalatokat most kell megszereznem a Picassommal...

A múlt héten egy csinos szőke kislány hátulról rámmászott az M3-ason. Nagy sérülés nem látszott, gondoltam el tudom intézni vele zsebes alapon, minek bevonni a biztosítót... Azért előrelátóan kitöltettem az összes papíruszt. A szarvizben aztán sokminden más is kiderült. A lökhárítómon alul a fényezett részen ott van a kislány rendszámának a lenyomata. Ezt én is láttam, de nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget. Ezért még nem akartam fényeztetni.

Igen ám, de a lökhárító mögött van egy műanyag energia elnyelő elem. Hát ez az egyszer használatos sejtszerkezetű elem laskává lapult. A rugalmas lökhárító visszaugrott a helyére, de mögötte ott volt az üres tér, ami már nem véd a következő alkalommal.

Nos ez a kb. 1-1,5 kg tömegű fröccsöntött elem a Citroen szarviz listája szerint 42.000,- Ft-ba (!)kerül és rendelni kell. Az elhelyezéshez viszont le kell venni a lökhárítót. Ha pedig leveszik, akkor már érdemes fényezni. Ennek költsége metál esetén elemenként kb. 30.000,- Ft. A munkadíj, segédanyag, stb. 10.000,- Ft. Így lesz egy alig látható sérülésből több mint 80.000,- Ft-os kár...

Csoda, ha ennyi a biztosítás?

bbks/saca

LátoGató Creative Commons License 2001.09.01 0 0 298
Hahó!
Kösz a segítséget, a csíkocska a bevonat folytonosságának a megszakadásából adódott! Magyarul lejött a glanz!
Azt hiszem a szakszervíz kimarad, keresek egy "rendes" fényezőt!
Köszönet!
Előzmény: igazi hős (296)
CXmaniac Creative Commons License 2001.08.31 0 0 297
Mi is Eurotax alapján javítunk, tehát abban érdemes megnézni.
Előzmény: igazi hős (296)
igazi hős Creative Commons License 2001.08.31 0 0 296
Hol mennyi a javítás? Nem szakszervízben 3-4 eFt a lakatos óradíj, egy kis horpadás kb. fél óra. Csíkocska alatt egy fényezési hiányt értesz vagy a védőcsíkot? Azok a csíkok valószínűleg belül aranyból vannak, mert baromi drágák (két éve egy 20 centis a ZXre 5.5 eFt volt). Egy elem fényezése (nem metál) 10+ eFt. Szakszervíz árakat nem tudok, olyan helyen még nem javíttattam, de látatlanban a duplájára becsülném :-(
CXmaniac pontosabban is meg tudja mondani, ha idetéved.
Előzmény: LátoGató (293)
baler Creative Commons License 2001.08.30 0 0 295
CXmaniac!

Nagyon köszi, megnézem ott is, hálistennek nem késtem le róla:-))
Remélem oda már egy XM-mel, de legalábbis egy Xantiával tudok suhanni:-))

Kipróbáltam egy eladó 2.0 benzines XM-et, klíma és bőr kivételével fullos, de nagyon furcsákat tett a hidraulika, az aut. váltó visszajelzője krixkraxokat mutatott, és a kocsi jobbra húzott. Nem hiszem, hogy így meg mernén venni. Próbálkozom tovább, csak már menne el a Xsara, mert kell egy kis pénzmag, meg be vagyok sózva a nagy autóra:-))

Mégegyszer köszi!

Üdv
Baler

Előzmény: CXmaniac (294)
CXmaniac Creative Commons License 2001.08.30 0 0 294
Sziasztok!
Baler!

A tali Abádszalókon lesz szeptember 22-én.
Részletek folyamatosan alakulnak.
Lehet pontosabb képet kapsz a PSA forumon. Ugyanis ott szervezzük.

A Xsara gyári zenéje azért nem olyan rosz. Csak lenyeg , hogy a gyárit kérd, mert különben tényleg csak valami gagyit kapsz.
Persze nem csúcsminőség, de azért nem említeném a szokol-hoz.
Arról nem is beszélve, hogy a plusz szolgáltatások csak a gyári zenével működnek.

LátoGató Creative Commons License 2001.08.30 0 0 293
Szasztok!
Meghúztam a Berligo bal első sárvédőjét! Tudja valaki hogy kb. mennyi a javíttatás? Kis horpi meg csíkocska. Cascom van, de akkora az önrész hogy semmit sem ér!
Előre is kösz!
baler Creative Commons License 2001.08.30 0 0 292
Üdvözletem mindenkinek!

Baler vagyok és 3 éve Xsara 1,4i tulaj. Imádom a Citroent és csak most fedeztem fel ezt a fórumot. Szeretnék túladni a Xsarán, mert anyagi gondjaim vannak, de a maradék pénzből egy XM-et szeretnék venni.

Azonban most lenne egy nagy kérésem: valaki mondja meg, hogy az itt emlegetett találkozó (gondolom Citroen nap vagy ilyesmi) hol és mikor lesz! Ha lehet küldjön egy rövid emailt, előre is hálás vagyok! El fogom olvasni az egész fórumot, de most nagyon nincs időm:-((

Ha befogadtok, megköszönöm.

Üdv
Baler

keptn_kork Creative Commons License 2001.08.29 0 0 291
Köszi a tanácsokat, jól megfogadom őket.
bbks Creative Commons License 2001.08.29 0 0 290
A hangfalak is nagyon-nagyon rosszak. Illetve nem rosszak: egy Sokol rádióba...

bbks/saca

Előzmény: keptn_kork (287)
LátoGató Creative Commons License 2001.08.29 0 0 289
keptn_kork!

A komplett hangberendezésre gondoltam, de kérdezz meg másokat is! Nekem zenész füleim vannak, ezért nem kértem a gyári HI-FI-ből, de másoktól is hallottam hogy a legegyszerűbb hangszórókkal és berendezésekkel szerelik a kocsikat. Egy barátom vett nemrégiben Xsara 1.4i-t, akcióban kapta a hangot de kiszedette. Persze minden a Te igényeidtől függ, én szeretem ha szépen szól!
Üdv

Előzmény: keptn_kork (287)
keptn_kork Creative Commons License 2001.08.29 0 0 288
Igazi hős,

Ez a probléma nem áll fenn. :)

Előzmény: igazi hős (285)
keptn_kork Creative Commons License 2001.08.29 0 0 287
LátoGató!

Köszi. Úgy is terveztem a rádióvételt. Azt mondod szarul szól? Hangfalak is rosszak vagy csak a CD-Rádió, amit belepakolnak gyárilag? Mert ha a hangfal is gáz, akkor az sem kell inkább. Bár nem tudom kihagyható-e?

Előzmény: LátoGató (284)
tarnol Creative Commons License 2001.08.29 0 0 286
Részletek?
Előzmény: CXmaniac (283)
igazi hős Creative Commons License 2001.08.29 0 0 285
Xsara 1.6 16V? Olyat és is szeretnék :-)
Szóval szerintem jó választás, bár a régebbi Citroenekhez képest keményebb a rugózás, de ha nem ilyenből ülsz át, akkor észre sem fogod venni. Az áráért nagyon jó ez az autó.
Előzmény: keptn_kork (280)
LátoGató Creative Commons License 2001.08.28 0 0 284
Hello!
A választás szerintem jó! Ugyan a családomban egy 1.4i Xsara van három ajtóval, de én amikor vezetem jól érzem magam benne. Ha egy kicsit harapósabb motorral lenne ellátva hmmm.....
A CD-t viszont vedd meg valahol máshol, és szereltesd be valaki mással! Ez komoly! A Citroen gyári HI-FI cuccainak olyan hangja van mint a nyugdíjas operaénekesnek! Fáradt!!
Ha a döntésed végleges, sok siker a "Sárihoz"!
Üdv
Előzmény: keptn_kork (280)
CXmaniac Creative Commons License 2001.08.28 0 0 283
Tarnol!

Csak kintről.
Ha így is érdekel, szólj.

Előzmény: tarnol (277)
CXmaniac Creative Commons License 2001.08.28 0 0 282
Azért mostmár egy kicsit jobb a fíling benne.
Előzmény: METYA (276)
CXmaniac Creative Commons License 2001.08.28 0 0 281
LátoGató!

A rések nemtom mire szógának.
Klímát lehet bele tenni, de a felső ventillátor csak a légbosszantásra jó.
Németországban eleve klímával adják és Starlight néven fut.
Az imbusz (torx, ha jól emlékszem) arra van, hogy a hátsó tárolót le tudjad szerelni, amennyiben valami nagyobb terjedelmű tárgyat akarsz berakni.

Előzmény: LátoGató (275)
keptn_kork Creative Commons License 2001.08.28 0 0 280
Sziasztok,

Autóvásárláson töröm a fejem. Épp most néztem ki egy Xsara 1.6i 16V autót 5 ajtós kivitelben. Metál felárral. CD-s rádió utólag szerelve. Szerintetek jó választás? Minden véleményt örömmel veszek.

Ui: Kivételt képeznek a negatív megnyilvánulások :))))

tarnol Creative Commons License 2001.08.28 0 0 279
??????
Előzmény: MaRTiNuS (278)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!