Keresés

Részletes keresés

FvT Creative Commons License 2014.11.27 0 0 114430

Akkor legyen úgy: rengeteg jó galamb van az eladásra kínáltak között.

 

Az én véleményem a témához, talán annyi, hogy ha valaki tudatosan akar vásárolni, akkor az első szempont a referencia dúcok teljesítménye. Minél több ilyen van annál jobb.

Rengeteg szempont szerint lehet választani . Mindegyikben lehet realitás, ezeket kár vesézgetni .

Áttenyésztett, egységes teljesítményű állományt kell keresni. Olyat ahol a legkevesebb azon galambok száma ami nem üti meg az elvárás mércéjét.

Egy állomány mércéje a szememben nem az , hogy mennyi jó galamb van benne, hanem hogy mennyi rossz.

Előzmény: geler52 (114429)
geler52 Creative Commons License 2014.11.27 0 0 114429

Azt a mondatodat, hogy rengeteg jó galamb van eladó, úgy írnám, hogy rengeteg jó galamb lehet az eladásra kínáltak között. A fogalmazásmódod azt sugallja, hogy az egész cécó olyan, mint a krumplivásárlás, kiválasztod a legszebbet a piacon, aztán a kérdés meg van oldva. Nagyon nem.

Előzmény: FvT (114428)
FvT Creative Commons License 2014.11.27 0 0 114428

Ez a " nem lehet jó galambot venni , csak ajándékba kapni" egy elcsépelt baromság . Semmi alapja nincs.

Rengeteg jó galamb van eladó .

A mostani hazai sztárok is vásárolták a galambjaikat.

Meg a régiek is . Meg a kintiek is.

Nyilván 500 forintért nem lehet venni, csak baromi szerencsével.

geler52 Creative Commons License 2014.11.27 0 0 114427

Két dolgot megjegyeznék.

 

Lehet pénzért is jó galambot venni. Azt azonban érdemes elhinni, hogy tudottan jó tenyészgalambot nem ad el senki, bár lehetséges, hogy léteznek előttem ismeretlen szentek. Zsákbamacska a galambvétel minden lehetséges opcióban.

 

Ha van már egy működő saját törzsed, akkor az új behozatallal rendkívül elővigyázattal kell bánni, nem szabad ész nélkül belekezdeni a szaporításába. Tudniillik bármily szép is a behozotthoz kapcsolódó cifrázat, pedigreé, vérvonal, sikeresség a rokonságban, maga a galamb lehet katasztrofálisan rossz tenyész, általam féknek nevezett példány. A fék az, amely minden utódjába beleteszi a sikertelenséget. Van a szuperdomináns, ez jót örökít az utódjaiba, ennek ellentéte a fék.

A fék elszaporítása olyan, mint trágyalé öntése az aszúborba. Tönkreteszi az aszút, és többé nem lehet kivonni a keverékből, egyetlen megoldás a teljes megsemmisítés.

Szóval óvatosan, csak korlátozott létszámban próbálkozz, és kíséreld meg a legtárgyilagosabban elbírálni a minőséget. És miután pozitív a mérleg, azután kezdd el a teljes körű tenyésztést.

Saját törzsnél pedig mindig tarts 10-12 olyan egyedet, amelyek a génbankot alkotják, ezeket csak egymás közt szaporítva sok nemzedéken át lesz olyan tartalékod, amelyhez a trágyalé effektus után is visszatérhetsz.

Előzmény: Zsákó dúc (114426)
Zsákó dúc Creative Commons License 2014.11.27 0 0 114426

Tapasztalat! Többszörös kerületi bajnok versenygalambjaitól kelt fiatalok a szezon előtt (Özvegyhímek és tojóik nevelése páronként 1db) 100 000 Ft = 36 db.

A saját véleményem pedig az, hogy használható galambot csak ajándékba adnak (De azt is csak kölcsönbe),vásárolni csak nagy szerencsével lehet ami felér egy lottó ötössel!

Pénzért a genetikai hátteret lehet megvásárolni, de a kimagasló teljesítményre képes galambok utódaiból se válik be minden egyed!

Ezért kell több galambot vásárolni egy helyről és azokat versenyeztetni, a beváltakat aminek már van saját teljesítménye a tenyésztésbe fogni!

Ha van már egy kialakult és eredményes állomány ahhoz lehet beszerezni pénzért vagy csere útján egy-egy újabb egyedet azért, hogy a genetikai érték tovább növekedjen! De az már egy másik kávéház! 

Előzmény: touchdown. (114423)
jocika24 Creative Commons License 2014.11.27 0 0 114425

Köszönöm mindenkinek a sok hasznos és segítőkész gondolatot, megpróbálom értelmezni őket és hasznosítani. Még egyszer köszönöm mindenkinek aki vette a fáradságot és próbált tanácsokat adni.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.27 0 0 114424

33 db.

Tapasztalat.

Go Packs :)

Előzmény: touchdown. (114423)
touchdown. Creative Commons License 2014.11.27 0 0 114423

100 ezer forintért,mennyi fiatalt lehet venni a harmadik keltésből,kerületi bajnoknál ?

Ki mit gondol / tapasztalt ?

 

 

10 db

Bobo772 Creative Commons License 2014.11.27 0 0 114422

????

Előzmény: kettes csapat (114421)
kettes csapat Creative Commons License 2014.11.26 0 0 114421

???

Előzmény: Bobo772 (114419)
Bobo772 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 114420

Ja és lett egy kis tojó kék pikkelyes ,rajkáról  ami 220km röl repült egy kerületi 2. helyet :-)

Előzmény: Bobo772 (114419)
Bobo772 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 114419

Van tippem Te melyik vagy , csak azt kérdezem Töled kaptam 3 fiatalt :-) akkor tudom ki vagy :-)

Előzmény: kettes csapat (114411)
geler52 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 114418

Igen.

Előzmény: Heim Olivér (114417)
Heim Olivér Creative Commons License 2014.11.26 0 0 114417

29.-én jön valaki innen a B2 kiállítására Soroksárra? Egy pár szót nagyon szívesen váltanék vele, örülnék, ha az itteni fórumos névhez tudnék kötni egy személyt.

Mykyy Creative Commons License 2014.11.26 0 0 114416

Japport Zoltánnal miért nincs interjú a Maraton Magazinban 2 szer zóna győztes?!

kettes csapat Creative Commons License 2014.11.26 0 0 114415

Bizony így van...

De remélhetőleg a lényeget kiérti belőle akinek szólt... (vagy bárki akit érdekel)

Előzmény: itiati. (114414)
itiati. Creative Commons License 2014.11.26 0 0 114414

 Ha Gotthard cikkre gondolsz, akkor az emlékezeteim szerint a Sangers  mondta ezt a fiataljairól. És milyen őszintén igaza van! Legdrágábban tán a Koopman-tól vásárolt.

Előzmény: kettes csapat (114413)
kettes csapat Creative Commons License 2014.11.26 0 0 114413

Még valami!

 

A közelmúltban írta valaki, aki három (kiváló) helyről vásárolt galambokat, hogy a legdrágább helyen az eladó spori közölte vele, hogy a 30 db vásárolt fiatalból 20 db garantáltan selejt!!! Azt viszont, hogy melyik az a 10 amivel érdemes foglalkozni, azt már a vevőnek kell kiválasztania...

 

S nem azért mondta ezt mert be akarta csapni a vásárlót, hanem épp ellenkezőleg!!!

Valahogy így néz ki a postagalamb kiválasztása...

 

DE:  ha jól versenyző sporitól szerzed be az állományod alapját adó galambokat, akkor neked is nagyobb esélyed lesz szép eredmények elérésére...

Előzmény: jocika24 (114393)
Neon Licht Creative Commons License 2014.11.26 0 0 114412

Ahogy Geler is írta, a galamb ára, meg a minősége nem feltétlen függ össze. Sok galambkereskedő egy vagyont köszönhet annak, hogy a vásárló feltételezi, a több pénzért többet is kap. A pofátlanul drága galambok néha eladják magukat, ugyanarra a jószágra olcsóbban talán nem is volna kereslet. 

100 ezer ft-ot végtelen hülyén is el lehet költeni. Van is egy friss példám, de persze nem írok nevet. Legyen elég annyit, hogy híres bajnok volt, de az eredményei már nem hasonlítanak arra az időszakra. Az állománya eredete még híresebb, az após sztár volt azokkal.

Naszóval betéved hozzá a vásárló (hogy jutott eszébe odautazni, el se tudom képzelni) és kinéz magának két szép feketét. Ráadásul párban vannak. Mindkettő innen-onnan ajándékba kapott, eredménytelen madár. 

- Na azok kellenek nekem.

- Azok nem eladók!

- De adok érte itt és most százezer forintot!

- Ja, akkor mégis eladók. 

Előzmény: frici608287 (114402)
kettes csapat Creative Commons License 2014.11.26 0 0 114411

oké- oké!!!  Csak poénnak szántam...

Előzmény: Bobo772 (114408)
tuby0156 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 114410

Észak II.

kettes csapat Creative Commons License 2014.11.26 0 0 114409

Hali!

 

Úgy látom, hogy olyan dolgot szeretnél szinte azonnal magadénak tudni, amit sok nagy bajnok is évek hosszú során át szerzett meg. Ez nem lenne baj, csak így nagy a valószínűsége, hogy csalódások fognak érni... Tudnod kell, hogy ez az a sport, amelyikben 10 bajnok, akár 10 teljesen különböző módon, teljesen más és más módszerrel lett sikeres! Keresned kell azokat a közös vonásaikat, amelyek a sikerekhez vezették őket! Abban igazad van, -a recept keresésed láttán- hogy vannak kőbe vésett alapszabályok amiket illik betartani. Ezen felül viszont ki kell alakulni olyan saját, a Te egyénedre szabott feltételeknek is amikhez más nem sokat fog majd hozzátenni! Csak példaképp,:

- ezt az egész tevékenységet a Te pénztárcádnak kell kigazdálkodnia!!!

- az általad kialakított dúcok méretei, stb. sok mindent megfognak határozni, s ehhez ha tetszik ha nem mindig igazodnod kell!!! 

- de például hiába döntenél úgy, hogy 150 db galambot tartasz, ha vagy nincs elegendő helyed hozzá, vagy nincs rá elegendő időd, vagy az anyagi lehetőséged kevesebb madár tökéletes ellátásához elegendőek...

 

Fontos:

- a jó dúc elengedhetetlen,

- a jó eredmények (tartós) elérése csak jó galambokkal lehetséges,

- az állomány egészségi állapotának fenntartása

- takarmányozás...

- gyógyszerek alapszintű ismerete, (amelyik bajnok azt mondja, hogy ez nem kell, az hazudik!!!)

- egyfajta érzék a galambokhoz,

- na meg sok sok szerencse,

 

Lesznek majd a galambászatodnak lépcsőfokai. Először talán csak tetszeni fognak, utána majd örülsz, ha egyáltalán hazatérnek a versenyekről. Ezután megfognak jelenni az egyesületi listán is az eredményeid, majd lassan a kerületed eredményei között is ott leszel...

 

És ez még mind semmi, hiszen minden egyes gondolatról oldalakat lehetne írni...

Előzmény: jocika24 (114379)
Bobo772 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 114408

De kihagytam Újszász és Gönyü, de még kisújszállás is volt,de odatettem a barátoktól és az internetes ismeretséget is :-D

Előzmény: kettes csapat (114405)
tuby0156 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 114407

08 Tagszövetség Észak II.

Schill Creative Commons License 2014.11.26 0 0 114406

Amikor 2 év galambászat után(ez még kezdőnek minősül) költöztünk,4 pár tenyészgalamb mellett magammal vittem 10 db azévi,már kiszokott fiatal hímet(tudtam,hogy nem megyek velük semmire,de nagyon szépek voltak...) Nem volt dúc,egy 2x1 m-es helységhez csináltam bejárót,hogy majd oda teszek néhány kései tojót,majd azokkal párba teszem tavasszal az áthozott hímeket,így könnyebb lesz kiszoktatni. Elmentem hát a szomszéd utcában lakó bajnokhoz. Egy felgyűrűzött vörös fiatal volt,ami még nem volt tetőn,egy 3x apa lány párosításos az akkori legjobb vonalából,azt megkaptam. A versenydúcban volt 8-10 gyűrűtlen fiatal,amik levesbe voltak szánva,azokból választhattam kettőt. Mi lett belőlük? Az egyik gyűrűtlentől kelt egy tarka,ami egyesületi sampion lett 3 évesen. A vörös fia hozta az első kerületi 1. díjamat,sok más jó helyezéssel együtt. A vörös unokája(anyja a másik gyűrűtlen tojó) kétévesen 6 egyszámjegyű helyezésnél tartott(sajnos akkor megint abba kellett hagynom a versenyzést). 2005-ben,amikor sikerül egyesületben megnyerni a középtávot,az általánosról 50 ponttal maradtam le úgy,hogy a leghosszabb úton 100-at vertek rám,az 5 legjobb galambom(akik a pontok 80%-át hozták) a 3 kései tojótól származott. Igaz,ehhez kellett szerencse is,de én azt mondom,hogy helyedben a galambra szánt 100.000 Ft-ot én inkább a dúcra fordítanám.

Előzmény: jocika24 (114393)
kettes csapat Creative Commons License 2014.11.26 0 0 114405

Karcag, Szolnok... Nem hagytál ki valamit???

Előzmény: Bobo772 (114397)
FvT Creative Commons License 2014.11.26 0 0 114404

Ahány dúc ,annyi technológia.

Uralják a mezőnyt a giga állományok is, ahol szinte ipari a technológia. Ott nem megy az állomány a konyhába a gazda után. Vagy csak vajlingban ...

S vannak mini állományok bensőséges kapcsolatban a tenyésztővel. Ez is egy járható út.

Ehhez nagyfokú érzék kell az állatokhoz, nyugodt háttér, és egyfajta mély nyugalom a gazda részéről is.

Ritkán van meg hozzá minden ,hogy be is teljesüljön ez

Nem új keletű találmány, sokan próbálkoznak vele, sokan bele is buknak, van akiknek sikerül, ők lesznek a példaképek, a többieknek.

Talán olyan ez mint a buddhizmus. Elmondva, feltálalva sokaknak lenyűgöző, vonzó. De csak kevesen jutnak

el a nirvánáig......

 

 

Előzmény: Racing Pigeon (114403)
Racing Pigeon Creative Commons License 2014.11.25 0 0 114403

Hát a "szuper bajnok" kapcsán ez eszembe jutott:  Mindenki onnan jön, ahonnan akar, vagy ahonnan szabadon

bocsátják.

Az igazság... sokszor titokban marad, bizonyára az élénk fantáziája motiválta azt akit idéztél.

Öreg vagyok, hogy ilyeneknek bedőljek, a titok, ahogy megállapítottad a "bab és a szeretet" !  :-)

 

Frici, Geler, nagy igazságok ám ezek bizony!

 

 

Egy apró beszúrás Geler (gusztustalan okoskodás a részemről) a "Handsome is as handsome does." mint idézet az válójában annyit tesz: "ha valami jól néz ki, az nem biztos, hogy jó is.   - tehát a tettek beszeljenek és ne a kirakat-

 

Ha most seprűnyéllel picsán vágsz vállalom!

Előzmény: FvT (114298)
frici608287 Creative Commons License 2014.11.25 0 0 114402

Az az érdekes, hogy nem egészen olyan egyszerű a dolog.

 

Veszel 10 olcsó fiatal galambot.

Egyik lehetséges verzió,hogy hamar elveszted egy részét,marad néhány,amelyekkel később még lehetnek reményeid.

Másik: Veszel 10 drága galambot,lehet nem egyszerre,de előbb utóbb elhagyod a döntő többségét,mert nincs hozzájuk meg a megfelelő technológiád.Marad ebből is néhány.

 

Melyik volt a drágább verzió?

 

Ha drágán veszel fiatalokat,azokat ne röptesd,hanem majd az utódokat,akkor minimális lesz a "bukta".Igaz ez esetben sok utóddal kell foglalkozni, de megéri.

Egyetlen buktatója van: Ha "olcsó" galambokat kapsz drága pénzen,akkor teljes bukta.

 

Szóval a legkisebb bukta a legelső verzióban lesz,sőt azt is minimalizálhatod.

De a legjobb verzió az,ha jó állományból kapsz ajándék galambokat,és azokat nem röpteted,hanem csak az utódaikat!

Ezt már más is javasolta,de érdemes gelet52 írását is meggondolnod!

Én is csak azt tudom Neked tanácsolni,onnan merítsél,ahol "egyszerű" körülmények között vannak (nem nagyszerű, de) jó eredmények.Lehet kisebb befektetéssel előbb jutsz 5-ről 6-ra!

 

Sok dolgot lehetne ebben a tárgykörben még írni, de szóban sokkal többet lehet elmondani ugyanannyi idő alatt,ezért próbálj egy jó tanító mesterre szert tenni!

Előzmény: jocika24 (114393)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.25 0 0 114401

Szoktál Te szerénykedni? :-)

Előzmény: Törölt nick (114398)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!