Keresés

Részletes keresés

gambolputty Creative Commons License 2008.07.23 0 0 24383
biztos így van. pár éve már csak úgy ládázok, ha véletlenül belerúgok túra közben egy műanyag kajásdobozba akkor már belogolok :)
Előzmény: szucsati (24381)
Joeyline Creative Commons License 2008.07.23 0 0 24382
Mivel mi is épp kékeztünk ekkortájt, így csak ma kezdtem visszaolvasni a lemaradást kedvenc topikomban. Örülök, hogy volt olyan topiktárs, aki ott volt a mostani Szent István Vándorlás elején, és beszámolt itt, mert én nagy érdeklődéssel vártam ezt a kezdeményezést!
Megdöbbentő, amit az első napról írtál, mármint a résztvevők ilyen mértékű felkészületlensége!

Kíváncsian várom a folytatást, majd én is csatlakozni szeretnék 1-2 napra a vándorláshoz később, remélem, hogy nem adják fel addig!...
Előzmény: hörpölin (24195)
szucsati Creative Commons License 2008.07.23 0 0 24381
Azok a geoládák meg legtöbbször az út mentén, az út közelében vannak, amely belefér az "adódó látnivalók" fogalmába, főleg, hogy ezek ezen látnivalókat vagy szép környezet hivatottak bemutatni.
Előzmény: gambolputty (24380)
gambolputty Creative Commons License 2008.07.23 0 0 24380

fakultatív programként biztos levadászódik pár közeli láda, de általánosságban a geokék a kéktúráról szól.

Előzmény: végre kék (24379)
végre kék Creative Commons License 2008.07.23 0 0 24379
Köszönöm! Hallottam már a geoládázásról, de még nem próbáltam. Nem gond?
Előzmény: padler (24378)
padler Creative Commons License 2008.07.22 0 0 24378
Ez is egy "vándorlás", csak változó résztvevőkkel. GPS nem szükséges, az adott szakaszra feliratkozottakkal kell egyeztetni a logisztikát.
Előzmény: végre kék (24377)
végre kék Creative Commons License 2008.07.22 0 0 24377
Először válaszoltam, aztán néztem meg a honlapot, bocs. Köszönöm az információt, nem tudtam, hogy ilyen nagyszabású akció van folyamatban. Kár, hogy nincs elég szabim az egészre és csak a végére érek oda. A többi szakaszra továbbra is keresek valakit.
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (24376)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2008.07.22 0 0 24376
Ez most aktuális, a szervező éppen úton van, és a megadott menetrend alapján bármelyik szakaszra csatlakozhatsz hozzá és csapatához.
Előzmény: végre kék (24375)
végre kék Creative Commons License 2008.07.22 0 0 24375
A sorozatot felvettem anno. És megvan a kétkötetes turistaatlasz is. Jó lenne addig menni, amíg még valamennyire aktuális.
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (24374)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2008.07.22 0 0 24374
Ezt ismered? http://szentistvanvandorlas.hu/
Előzmény: végre kék (24373)
végre kék Creative Commons License 2008.07.22 0 0 24373

Sziasztok!

 

Kéktúrázáshoz keresek túratársa(ka)t. Kb. 20-25 km-es távra gondolok naponta, és közben megnézni az adódó látnivalókat. Az OKT-t ténylegesen szeretném végigjárni. Augusztus 15-24. között ráérek, bármelyik, Pesttől távolabbi szakasz érdekel. Azután hétvégenként, vagy újabb szabadság alatt tudok túrázni. Elérhetőségem: huszas mobil 528-hatvanhét nyolcvanhat.

 

Ági

Vagdalthús Creative Commons License 2008.07.22 0 0 24372
Egy igen rég látott-olvasott ismerős, üdv!
Előzmény: Optika (24363)
Vagdalthús Creative Commons License 2008.07.22 0 0 24371

Az sem utolsó, viszont a nyúl vadasan a Glóbusz legcsodálatosabb élelmiszereinek egyike. Aktív nyulász családban nőttek fel, tudom miről beszélek :-))

Előzmény: G(Dzsí) (24367)
Optika Creative Commons License 2008.07.22 0 0 24369
Most már oda merem írni, hogy a fotó februárban készült.
(Utálok olyan kérdésekre válaszolni, hogy: milyen fotó? Még szoknom kell, hogy nálam nem látszik semmi.)
Előzmény: Optika (24368)
Optika Creative Commons License 2008.07.22 0 0 24368
Ördögigafa
Volt kérdés az Ördögigafa, a Sarvaly eh. és a derékszögű kanyar (templomrom-kitérő) között félúton, a térképeken jelzett helyen (a vár felöli oldalon), az úttól kb. 8 méterre, egy nyiladékkeresztezés közelében. Három fatörzs összetalálkozott, egybeforrt, majd újra szétvált. Ha kitisztítanák a bozótot és lenne ott egy pad, jó kis hely lehetne.
G(Dzsí) Creative Commons License 2008.07.22 0 0 24367

Somogyg Eszti nem fogott meg annyira, annál inkább, hogy valakinek Marmonk Anna a neve. Ez azért nálam elég dobogós név :)

 

S felismerted a plakáton a fa mellett álló róka fantomképét? :)

 

Mi szombaton a KDP-n a Szép Ilonka forrás után egy nyúllal találtuk magunkat szembe, s mi sokkal jobban meglepődtünk, - s megtorpantunk - mint ő. Pláne, miután, mondhatni mosolyogva el kezdett ugrálni felénk nagy vidáman. (Ekkor a klasszikus vérnyúl história jutott eszünkbe, hogy ez lehet, hogy támad? S hol a szörny? A nyúl mögött? Nem, a nyúl az!) 

 

De aztán megmenekültünk, mert miután négy marcona férfitekintet pásztázta(Jzp2107, Szucsati, Tavaszi Széll valamint jómagam), hirtelen megfordult, és elszaladt. Pedig én már láttam magam előtt nokedlivel, uborkasalátával és egy korsó barna sörrel...

 

:)

 

 

Előzmény: Törölt nick (24359)
efemm Creative Commons License 2008.07.22 0 0 24366
Szintén érdekes, hogy egy 2003-ban íródott szakmai publikációban már tervezték!
Előzmény: efemm (24365)
efemm Creative Commons License 2008.07.22 0 0 24365
Forrásvíz Természetbarát Egyesület (Gyenesdiás)

2008. március 1-én került sor a Darnay Dornyai Béla emléktúra hivatalos avatójára. A kiránduláson a nagyon zord idő ellenére is közel 70 fő jelent meg. A túrába és a vendéglátásba bekapcsolódtak Vonyarcvashegyen és Balatongyörökön is a helyi civil szervezetek képviselői, túramozgalmi aktivisták és a település vezetői egyaránt. Az útvonal közepes túrának számít: 16,8 km, menetidő: 5ó 10 p, összesen 736 m szintkülönbséggel; 7 kilátót összekötve s "Keszthelyi Riviéra" legszebb pontjain.

A jövőben tervezzük az emléktúra rendszeressé tételét., addig is túrázható a "D" festéssel ellátott utakon. (A jelölések megerősítéséért külön köszönetet mondunk Szűr Sándor, festőmesternek.)


Előzmény: Optika (24363)
Optika Creative Commons License 2008.07.22 0 0 24364
Elnézést, FF2 alatt úgy látszik nem tudok linkelni.
Előzmény: Optika (24363)
Optika Creative Commons License 2008.07.22 0 0 24363
Sajnos nem. Összevissza kanyarog meglévő jelzéseken és eddig jelzetlen ösvényeken. Pár hete narancssárga D betűket láttunk fákra maszatolva, kár értük, pedig a térképes táblák igényesek. Egy papírszemétért lehajolva ezt találtam:
http://www.keszthely.hu/15-11406.html
ismerős volt a név, ezért nem is foglalkoztam vele.

Egy szabálytalan kéktúrát adtunk elő Güszivel akkor, beletéve ami méltatlanul maradt ki (Vadvíz-árok, kilátók), az útvonal csak úgy átrohan a hegységen.
Előzmény: szucsati (24362)
szucsati Creative Commons License 2008.07.22 0 0 24362
Én is néztem a névhasonlóságot, meg egy kicsit furcsálom, hogy két neve van (Dornyai+Kilátó), de ennek ellenére minden ilyen új kezdeményezésnek örülni kell.
Összekötés: remélem, ugyanolyan színű a két jelzés ;)
Előzmény: efemm (24361)
efemm Creative Commons License 2008.07.22 0 0 24361
A teljesítménytúra topikra linkelték: Új túraútvonal a Keszthelyi-hegységben (Felavatták a Darnay-Dornyai Béla emléktúra útvonalat, amely a zalai Balaton-parti településeket köti össze. A Keszthelyi-hegységi túra hét kilátót érint, ezért is kapta nevét: Kilátó túra.)

Van már egy Dornyay Béla emlékút (Ösvénytaposó Baráti Társaság).

Ha összekötik, még országos útvonal is lehet belőle... :)
gambolputty Creative Commons License 2008.07.21 0 0 24360

arra a dialógusra azért vevő lettem volna ha a róka az ismert nyájas modorában így indít:

- Nahát Visztula Úr! Egy DDP Somogygeszti nyalókát parancsol?

 

Előzmény: Törölt nick (24359)
Güsziológus Creative Commons License 2008.07.21 0 0 24358

Próbáld meg a Google-on keresztül (bthe).

Börzsöny Természetbarát és Hegymászó egyesület.

Ez az első, ami bejön.

 

Ami a bélyegző helyét illeti. az legyen titok, provátban megmondom.

Addig jó, míg kevesen tudják.

 

A "gumis" bélyegző is itt volt, de már csak a "töve" van, a gumi betű nincs meg.

Előzmény: szucsati (24357)
szucsati Creative Commons License 2008.07.21 0 0 24357
Az oldalon nem jön be semmi sem nekem.
De szerintem emgergo a Téry bélyegző helyét kérdezi.
Előzmény: Güsziológus (24356)
Güsziológus Creative Commons License 2008.07.21 0 0 24356
Előzmény: emgergo (24355)
emgergo Creative Commons License 2008.07.21 0 0 24355
És hol van?

Azt hiszem, ez +1 mozgalom nekem az őszre.
Előzmény: Güsziológus (24354)
Güsziológus Creative Commons License 2008.07.21 0 0 24354

Börzsönyi Kéktúra

 

Hivatalosan szombaton és vasárnap volt a nyitó túra, a bélyegzőket folyamatosan helyezték ki, ha valakinek van füzete, akkor már indulhat is.

 

A rácsos kék felfestéseknek nincs gazdája.

Akik elindították ezt a mozgalmat, azok vállalják nevüket, van honlapjuk és kb. 80 embernek "bemutatkoztak".

Nagyon rokonszenvesek, rengeteg munkát fektettek be, feltételezem, pénzt se keveset.

 

A pontok.

Diósjenő, vasútállomás.

Egy réten az erdő közepében, itt "törik" az útvonal. A nevére nem emlékszem.

Drégelyvár "alatt" tábla kódokkal és egy nagy fán ugyanez felfestve.

Csitári-kereszt, kód.

Bernecebaráti, kihelyezett pecsét.

Kemence, kihelyezett pecsét, azt hiszem, a Kőrózsa panzióban.

Hamuház, nyalóka

Bányapuszta, nyalóka

Nagybörzsöny

Koppány-nyereg, tábla kódokkal és egy nagy fán ugyanez felfestve.

Nagy-Galla, elágazás, tábla kódokkal és egy nagy fán ugyanez felfestve.

Régi országútnál egy keresztnél, a nevét nem tudom, tábla kódokkal és egy nagy fán ugyanez felfestve.

Szob, kihelyezett pecsét.

 

Igényes igazoló füzet, bár még nem olvastam, a közepén van hely a pecséteknek és a kódoknak.

 

Röviden a túráról.

9:00 Hivatalos megnyitó, polgármesteri köszöntő, "divat"bemutató (népviselet).

Pénzásásnál gyümölcs és víz, érkezés folyamatosan.

12:00 - 13:00 VÁR

16:00 - 16:30 Bernecebaráti, idegenvezetés egy kis politikával.

 

Kemencéről nem sokat tudok írni, mert én ott "kiszálltam", másnap reggel folytattam.

 

8:00 vonatozás Pityur-rétig. Húúúúúúúúúúúúúú.

Hamuházig menet, majd egy kis hegymászás.

Nagybörzsöny, érkezés 11:00 és 11:30 között.

12:00 kaja, pia, dinom-dánom, előtte sör, mivelhogy én hamar ott voltam.

14:00-kor  Koppány-nyereg, innen ereszd el a hajam, mindenki olyan tempóban, ahogy bírt.

Az országútnál víz és ropi.

 

A célban emléklap, 2 kitűző.

Kézfogás.

Haza mindenki, ahogy tudott.

 

Szerény véleményem szerint minimum 3 szakaszban érdemes teljesíteni, a leghúzósabb a Bernecebarátiig. Macerás közben "kiszállni".

Én megállnék Nagybörzsönyben.

 

Nagybörzsöny és Szob között nomád a túra, van forrás a rétnél, de a vizéről nem tudok. Érdemes legalább az egyik csúcsra felkapaszkodni (Nagy-Koppány és Nagy-Galla). Vannak jelek Zuvárra!

Nekem nagyon tetszett az "átkötő" út, ezt a rövid szakaszt nem ismertem.

Koppány-nyereg után, amikor a P- és a K- elválik, van egy nagyon hangulatos szakasz. Nem hosszú, de nekem ez tetszett a legjobbam.

Persze nem vetedhet az Aklok rétje előtti bükkössel, a csodás völgyekkel, de kellemes szakasz volt.

 

Az utolsó 3 kilométer most se tetszett, legalább egy bicikliutat lehetne oda "varázsolni" az átkozott terméskövek helyett.

 

A küzdelmem, melynek eredményeként mindezt leírhattam, már a múlté, új helyzet, új feladatok.

 

A legnagyobb élmény.

Megmutatták, hol van a Téry emléktúra bélyegzője Drégely-várnál.

Hogy mik nem vannak!

Güsziológus Creative Commons License 2008.07.21 0 0 24353

Börzsönyi Kéktúra

revans

 

A történet 2007 elején kezdődött és tegnap délután 17:15-kor ért véget.

Kicsit másképp, mint eredendően terveztem, hisz 207-ben volt egy teljesítménytúra, melyet ki kellett hagynom, de ami a lényeg, eljutottam Diósjenőről Szobra, igaz két nap alatt, de "bezártam a kört".

Összegyűjtöttem minden pecsétet (valóban szépek), van két matrica és sok-sok kód a füzetben.

 

Köszönet a nagyon profi és fáradhatatlan szervezőknek!

Kb. 80 ember gondolta úgy, hogy ott a helye.

 

Az égiek kedvesek voltak, már Vácnál jártam, amikor megindult az eső.

Remélem, mindenki beért, engem a 27-es sorszámon regisztráltak.

 

Csak a legnagyobb elismeréssel lehet szólni a rendezésről.

Figyelmesek, készségesek, kedvesek, szóval élmény volt a rendezvényen "mezei" gyalogosként részt venni.

Beiktattak egy kis vonatozást is Kemencén, két vonat egymás után ment Pityur-rétig.

Nem vagyok populista, de a vögyhíd egy lába többe került, mint a teljes rekonstrukció.

Hogy erre miért nincs pénz és akarat?!

 

Kicsit megviselt a gyaloglás, de úgy látszik, nem a főpróba a fontos (OKT, Sümeg - Gérce; a cél Sárvár volt), hanem az "előadás".

A hólyagok szépen begyógyultak, nem lett újabb.

Volt néhány pont, amikor úgy éreztem, nincs tovább, de az elszántság és a rutin átlendített a holtpontokon.

 

Hatalmas munkát végeztek a szervezők.

Remélem, sokáig és sokan élvezhetik ezt a mozgalmat.

Feledhetetlen élmények, tompaság és elégedettség.

 

Azt hiszem, több teljesítés lesz ebből a mozgalomból.

Legalábbis remélem.

László67 Creative Commons License 2008.07.20 0 0 24352

"A Börzsöny csúcsai" és "Várak a Börzsönyben" túramozgalom.

2008. júl. 19, vasárnap.

Perőcsény - Jancsi-hegy - Holló-kő - Salgóvár - Vár-bükk - Magyar-hegy - Nagybörzsöny

Gyönyörű időben vágtunk neki Perőcsényből ennek a csodaszép panorámával kecsegtető túrának. Én már negyedszer tettem meg ezt az útvonalat, de nem lehet megunni.

Nem is csalódtunk: minden szempontból ideális volt az időjárás.

Hosszú, helyenként erős kaptató a Jancsi-hegyig ("várak" igazolás), majd megkezdődött a hullámvasutazás. A Holló-kőről pazar kilátás nyílt ebben a szép, tiszta időben a Magas-börzsöny hegykoszorújára. Nem győztem fotózni... :-)

Itt hosszabb pihenőt tartottunk, majd válaszoltunk a kérdésre ("csúcsok") és beírtunk a csúcskönyvbe (mert itt is van már olyan).

Aztán jött a két kemény kaptató: először a Vár-bérc (Salgóvár, "várak" igazolás), majd a P- jelzésről letérve egy jól kijárt ösvényen a még durvább emelkedő a Vár-bükkre ("csúcsok"). Innét iránymenetben indultunk tovább, hogy rövidítsünk egy kicsit az útvonalon. Aztán újból elértük a P- jelzést, ezen haladtunk tovább. A Magyar-hegy csúcsa alatt "várak" igazolás, majd a jelzésről letérve felsétáltunk csúcsra ("csúcsok" igazolás). A hegytetőn jó nagy dzsindzsás, csalános. Aztán továbbhaladtunk a piroson Nagybörzsöny felé. Sajnos itt is találkoztunk bozótossal, a vadászkunyhó után egy szakaszon pedig egész egyszerűen járhatatlan volt a piros. Inkább a mellette párhuzamosan haladó dózerúton haladtunk tovább, majd elértük a "Börzsönyi Kéket" és beballagtunk Nagybörzsönybe. Itt a kocsmában a Börzsönyi Kék túramozgalom bélyegzőjét kaptuk a túrajelentésre. :-)

Szép, élménydús túra volt...

 

 

  Kilátás a Holló-kőről

 

  A Vár-Bükkön...

 

  Nagyon szép a "Börzsönyi Kéktúra" bélyegzője.  ;-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!