Keresés

Részletes keresés

joevagyok68 Creative Commons License 2013.11.19 0 0 12490

"Technikai rész:"

Szerintem ez nem járható út.

Kell a bélés...Nem csak ezért, de  akkor a kondenzvíz visszafolyik magába a készülékbe..és már nem is okzhat gondot...a kéményben.

Előzmény: Totya3 (12488)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.11.19 0 0 12489

"Mivel"

A "gyárival", vagy aminek van"engedélye"..

http://www.hfluesystem.hu/belescsokondenz.htm

"és hogyan"

A tekknológiai utasítás szerint.  :-)

 

"Ha így oldanám meg kell e még bélelnem a 160-as kürtőm?"

Tehát igen..

Előzmény: Pioharley (12486)
Totya3 Creative Commons License 2013.11.19 0 0 12488

Szia!

Technikai rész: Meg kell tudnod, hogy a kondenzációs kazánból mennyi víz jut ki a kéménybe a gyártó szerint (bízzál benne, hogy igazat mondanak). Ha kevés, vagy majdnem semmi (elvileg egy jó kondenzációs készülék nem enged ki sok párát), akkor szerintem nem kell külön bélelni. Úgy tudom a samottkerámia alkalmas a gázkészülékekhez is (legalább is a MONTEL szerint igen).

Jogi rész: Viszont a kondenzációs kazánok füstventilátorral vannak szerelve, így a kéménynek gáztömörnek kell lenni (legalább is egy bizonyos fokig, amit elfogadnak). Ha nincs elrepedve a cső és jól zárnak az ajtók és jók a bekötések, akkor ennek is megfelel a samottkerámia kémény. A vizsgálathoz úgy tudom szükséges a kémény végének lezárása, azaz kéményseprő járda kell a tetőre, vagy valami más módon kell biztosítani, hogy a szaki el tudja végezni a vizsgálatot. Nem vagyok szakember, ezeket olvastam miközben a kéményem körül érdeklődtem. Ha valamit nem jól tudok, biztosan segítenek, kijavítanak!

Előzmény: Pioharley (12486)
gmkiev Creative Commons License 2013.11.19 0 0 12487

1, kéménybe vezetni, a saját égéstermék elvezetőjével a kondis kazán égéstermékét, természetesen a tetejéig. Levegőt más irányból vételezni!

2, a 160-as kéménybe simán kivezethető egy un. tetőparapet, tehát vannak megoldások.

Mindenesetben egyeztess a helíi kéményseprő hatalmassággal és természetesen meg is kell terveztetni.

Előzmény: Pioharley (12486)
Pioharley Creative Commons License 2013.11.19 0 0 12486

Segítségeteket szeretném kérni!

A puffer -fórumon már ismerthetek.

Felmerült a kérdés az agyamban,hogy a kb 18éves gázbojlert lecserélném esetleg egy korszerűbb átfolyós HMV. Kondenzációs kazánra.Komfort és biztonságtechnikailag na és persze gazdasági okokból.

Adott két egymás melett elhelyezett MONTEL Samotbéléses kéményem(kb 5,5m) az eggyik 200-as kürtő a vegyestűzelésűnek a Másik egy 160-as a még üzemelő gázbojlernek. Körbe szigeteltek a kémények. A 200-as Grox húzatszabályzó sapka,a 160-ason pedig alu sapka.

- A kérdésem az lenne hogy a kondenzációs kazán mellett döntenék.Mivel és hogyan és kell e tovább bélelnem a kéményemet,mert picit utánaolvastam ennek a  tipusnak már bírnia kell az oldott savakat.Azt tudom hogy duplafalú kémény egyik csővé a külsőn kapja a kazán a "friss" levegőt a belsőn távozik az égéstermék.Ez biztonságos hisz nem vesz el levegőt a laktérből és mivel zárt nem áramolhat vissza.Azt is tudom hogy ezt nem muszáj egy helyen kivezetni.Sőt még jobb ha a beömlő levegőt a homlokzaton vezetjük be,így rövidebb utat tesz meg ez álltal nem kell nagy teljesítményű szívóventillátoros kazán.Hátránya annyi hogy két cső menne a kazán tetejébe.(Diájn na puff :)

Ha így oldanám meg kell e még bélelnem a 160-as kürtőm?

 -Azt már tudom hogy nagy ellenőrzések várhatók e téren.azt is hogy ez mind gázterv készítésével kazán-kémény átvételi engedélyeztetésével terveztetéssel megy,csak szeretnék tálykozódni első körben.Válaszokat előre is köszönöm

tomika880525 Creative Commons License 2013.11.18 0 0 12485

igen a saválló csőre én is gondoltam, de nagyon drága még keresgélek vmi olcsóbbra hátha rábukkanok!

Előzmény: Varek1 (12480)
csiba00 Creative Commons License 2013.11.18 0 0 12484

Én is újra fogom rakni a tetőn kívüli részét. Hol van az leírva, hogy meddig lehet újrarakni? Utána beszéljünk max. hülyeségről.

Előzmény: csiba00 (12483)
csiba00 Creative Commons License 2013.11.18 0 0 12483

Kérdés mit-minek hívunk. Jövőre én is újrarakom a kéményemet, vagyis a tetőn felüli részét, és mondjuk úgy, hogy felújítom, helyrehozom.

 

Nem hiszem, hogy azt bármi is tiltaná, hogy egy meglévő kéményt jó állapotban tartsak. A felújításnak meg van több fokozata.

 

Újat meg úgy lehet építeni, hogy ott előtte nem volt olyan.

Előzmény: joevagyok68 (12482)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.11.18 0 0 12482

A mi utcánkban még lehet !

Éppen tegnap építettek ÛJra egy kéményt velünk szembe !

Hogy szabad-e ?....ki tudja.

De nem az első eset a környéken...bontàs nélkül!

Előzmény: gmkiev (12481)
gmkiev Creative Commons License 2013.11.18 0 0 12481

Nem tudom hol lakol, de ez netto hülyeség!

Ez kis ország, remélhetőleg nem utcánként változnak a jogszabályok!

Előzmény: tomika880525 (12479)
Varek1 Creative Commons License 2013.11.18 0 0 12480

 Ha van megfelelő téglád akkor nem gond. De ha már hozzányúlsz béleld is ki egyúttal. Saválló csővel és akkor a tégla minősége is közömbös.

 

A szigetelésről. Mint írtad ásványgyapot tábla/lemez ( a paplan nehezen kezelhető ). Ezt felkötözöd a kéményfalára lágyvashuzallal (magyarul dróttal ), rákötözöl rabitz hálót és megfelelő min. vakolatot teszel rá.

 A megfelelő min vakolat azt jelenti , hogy  a szokásosnál több a cement adagolás.

Előzmény: tomika880525 (12479)
tomika880525 Creative Commons License 2013.11.18 0 0 12479

A kéményseprővel beszéltem tavaly, és azt mondta, hogy  ha a régi helyére építek egy szintén téglakéményt, akkor az nem gond. 

Előzmény: gmkiev (12478)
gmkiev Creative Commons License 2013.11.18 0 0 12478

Ma MO.-on nem lehet tisztán, téglából új kéményt építeni!

Végy kemény szigetelést, csavarozd fel, rabicháló, vakolás.

Majd ha észreveszi a kéményseptrő, hogy újraraktad akkor bontás!

Előzmény: tomika880525 (12477)
tomika880525 Creative Commons License 2013.11.18 0 0 12477

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni, a jelenlegi téglakéményemet újra akarom rakni jövőre.

 

A kémény nagy része tetőn kívül van, mivel a kazánházam elég alacsony.

 

A kívülre eső rész külső szigetelését ásványgyapottal hogyan lehet megoldani?

 

Lehet azt egyéltalán vakolni? 

 

Az ötletet egy olsz készkéményt forgalmazó magyar honlapról szedtem, az ott forgalmazott kéményt kívülről 3 cm vastag 500 celsisus fokig hőálló asványgyapottal szigetelték, de sajnos az összeszerelésről készült videót nem lehet megnyitni.

 

így nem tudom elképzelni, hogy hogyan kell ezt végrehajtani.(körbe fogják a kéményen, és a szigetelést hozzá rögzítik dróttal, vagy nem is tudom..)???

Madaraspisti Creative Commons License 2013.11.16 0 0 12476

 Így van.

 

Anno egy kéményem egész alját kiszedtem (vagy majdnem az egészet ) mégsem történt semmi. Majd visszaépítettem élére állított téglákból. Kellet a hely. Igaz ez a hely csak  a koromgyűjtő volt ! Fogalmazzunk úgy : a 4 db téglából egynek azért ahelyén kell maradnia - különbenaha összeomlás nem is lesz, rogyás elő fordulhat.

 Persze pancser ne csináljon ilyent !!

Előzmény: Totya3 (12475)
Totya3 Creative Commons License 2013.11.15 0 0 12475

Ha az egész kéményt hosszában kivágod, akkor sem rogy össze, nemhogy egy ajtótól...

Előzmény: Kéményépít (12474)
Kéményépít Creative Commons License 2013.11.15 0 0 12474

Tisztelt érdeklődők!

 

Lakótérben tiltva van a tisztítónyílás,közlekedőben,nappaliban lehet.

Viszont BP-en vagy egyébb helyeken találkoztam érdekes tisztítónyílással, ami 10x10 cm-es és vízszintessen el volt húzva 3m-t is.

Emeletes házakban, ha a kémény alja pl a 3.on van,akkor egyedi kémény.....ha tovább megy lefelé,akkor gyűjtő kémény.

Még egyedi kéménynél is lehet ,hogy egy felső szomszéd akaratlanul és szabálytalanul ráköt az ilyen kéményre.

Van olyan gyűjtőkémény ahol a pincében van a kémény alja, és csak a padláson van ellenőrzési lehetőség (prespor kémény) útólag tisztítónyilás berakásával gyengítik a kémény beton elemét ....összerogyhat,és nem is biztonságos.

Ha egy kémény helyét kell meghatározni, akkor füstpatronnal ellenőrizni lehet,hogy melyik az, viszon jobban jár utána egy kamerás kéményvizsgálattal,mert az megmutat mindent.

Persze ezek a több emeletes, régi épületeknél adódik.

Előzmény: joevagyok68 (12473)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.11.15 0 0 12473

Hozzád és másokhoz is szól..

"Sok sok évtizede a tisztító nyilás általában praktikus helyen van egy kémény alján."

Igen. Egy "egyedi" kéménynél.

Ez egy 3 emeletes ház . első emleti lakása !

ÉS gázkémény..

ezekszerint "gyüjtő"

Bár még ezt se tudjuk biztosan ...

 

Tehát ha igaz a kémény alja még lejjebb van 1 picit....

Tehát a szobába minek alulra tisztítónyílás ?

De lehet nem.. :-)

Előzmény: Dunit (12470)
Gibson59 Creative Commons License 2013.11.15 0 0 12472

itt találkozott az elmélet és a gyakorlat.....örülök, hogy működik és hogy segíthettem

Előzmény: Zoli7806 (12453)
King_of_Giants Creative Commons License 2013.11.15 0 0 12471

De amúgy meg a belinkelt szerint nem lehet lakótérben a tisztító nyílás.."

 

 

Kevered az alsó és a felső tisztitó nyílást

Az alsó , /majdnem/mindig abban a helyiségben van, ahol a fűtőkészülék. Hol is lehetne máshol?

Tehát lakótérben szobában, ahogy Bp. összes lakóházában is van.

 

Rendszeresen jön a kéményseprő, az elmúlt héten is volt. Az alsó, lakószobában levő tisztitónyiláson keresztűl nem volt huzat. Nos ilyenkor/is/ lehet CO visszaáramlás

Kikefélt belőle rendes halom kormot és lett huzat. Az új tipusú rozsdamentes ajtó, persze lezárja ezt a nyilást.

Előzmény: joevagyok68 (12467)
Dunit Creative Commons License 2013.11.15 0 0 12470

És ezzel mi a probléma ?

 

 

 Sok sok évtizede a tisztító nyilás általában praktikus helyen van egy kémény alján. Tehát ha lehet konyhában, előszobában, de ha nem oldható meg, akkor a lakószóbában is.

 

Ennek egyedül praktikus oka van. A tisztítás egy viszonylag nagy kosszal járó művelet.

 A biztonsághoz semmi köze  - ha az nyilás ajtói jól zárnak.

 

Ilyen egyszerű.

" Ha nem jönnek, erről a lakásról is lemondok."

 

 miért jönnének ? miért mi lyen jogon kérsz szemlét egy más lakásában ?

 konzultálni teremészetesen tudsz velük. Bé mégy az irodájukba aztán kikéred a véleményüket.

 Egy lakás vételnek van vagy 26 szempontja, ez a kémény ajtósdi szerintem pont a 27 ., így kiesik.

Előzmény: Peter Altenberg (12468)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.11.15 0 0 12469

Lehet lakótérben tisztító nyílás ha abban aszobában van a készülék is.

Előzmény: Peter Altenberg (12468)
Peter Altenberg Creative Commons License 2013.11.14 0 0 12468

Én is így de nem hiszek a szememnek. Egy társasház eladó 1szobás lakásának a kéményén a lakószobában van a tisztítónyílás - hacsak az mégsem az (kb 10x10 centi, bár inkább téglalap-formájú).

Megpróbálom odahívni szemrevételezésre és ellenőrzésre a kéményseprő szakembert. Ha nem jönnek, erről a lakásról is lemondok.

Előzmény: joevagyok68 (12467)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.11.14 0 0 12467

Túlértékelsz engemet...

Nem értek én ehhez SE meg a lovakhoz se...

Az én bűnöm  csak az, hogy kíváncsi voltam...érdeklődtem, ezért az én anyámpicsája...

 

De amúgy meg a belinkelt szerint nem lehet lakótérben a tisztító nyílás..

Te nem azt olvastad ?  :-)

Előzmény: Peter Altenberg (12466)
Peter Altenberg Creative Commons License 2013.11.14 0 0 12466

Lássuk alant a 12458-as hozzászólásom. (Bocs, hogy idehozéom a saját kérdésemet a kámlelőnyílásról.)

A 3 emeletes óbudai társasház 1 emeleti lakásában a lakásban a kémény alsó részén van a kémlelőnyílás, a szobában. (Felette, jóval feljebb a konvektor bvezetése a kéménybe.)

Tehát az itt, a szobában a kémény alsó részében levő kémlelőnyílás rendben vagy abszolut nincs rendben?

Köszönöm a válaszodat.

Előzmény: joevagyok68 (12464)
Totya3 Creative Commons License 2013.11.14 0 0 12465

Tovább megyek, sokan nem hajlandóak végig olvasni az ilyen írást. Azonnal kialakul egy vélemény az emberben (még írni sem tud, vagy lusta lenyomni a shiftet, vagy trehány, vagy chat-es suttyó, ki lehet választani a megfelelőt...).

Előzmény: joevagyok68 (12464)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.11.13 0 0 12464

"Aki nem értette meg mit akarok írni attól nem is várok választ."

Az eszedbe se jut, hogy azért nem válaszol(t) senki mert nem értették meg , hogy mit (akarsz) írni ?

 

Amúgy  mivel most már én is kíváncsi lettem, hogy kell-é...

Tessék..ha azóta nem változott..

http://www.vgfszaklap.hu/lapszamok/2003/aprilis/j%C3%B3tan%C3%A1csok-k%C3%A9m%C3%A9ny-%C3%BCgyben

" A gázkéményeknek is kell felső ellenőrzési, tisztítási lehetőségének lennie. Ezt vagy a kitorkollás minden időjárási körülmény esetén, biztonságos módon történő megközelíthetőségével lehet biztosítani, vagy a padlástérben elhelyezett szabályos tisztítónyílással. Fontos kiemelnem, hogy a padláson, mert egyes kéményseprő vállalatok a szabvány félreértelmezése miatt lakótérben is engedik elhelyezni a felső tisztítóajtót."

 

 

 

Előzmény: Geza+4 (12459)
Peter Altenberg Creative Commons License 2013.11.13 0 0 12463

Kösz a választ, persze hogy olyant keresek, egyelőre csak kéményeset találok.

Előzmény: citcat 18-16v (12462)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.11.13 0 0 12462

Ha  ki van bélelve egy kémény attól még nem biztos hogy jobb is. Ha nincs bélelve és nincs tele mindenféle szeméttel, nem omladozik akkor ugyanolyan biztonsággal lehet használni, nem kell félni tőle,sak sűrűbben kell ellenőrizni.Vagy keress parapetes konvektorral szerelt lakást.

Előzmény: Peter Altenberg (12461)
Peter Altenberg Creative Commons License 2013.11.13 0 0 12461

Köszönöm, hogy válaszoltál. Kérdem: a tisztító nyíláson át nem szivároghat vissza szénmonoxid? Ebben a lakásban is béleletlen kéménybe van kötve a gázkonvektor. Az előző lakást is ezért mondtam le. (Annak a háznak a közös képviselője elmondta, hogy a ház nem tervezi a kémények bélelését, mert a legtöbb lakó nem használja).

Voltunk a Fővárosi Kéményseprő (Főkétüsz) ügyfélirodájában is: nem kötelező a házaknak kollektiven bélelni, - egyetlen lakás kéménybélelése pedig egy lakónak megfizethetetlen.

És most megint, az új lehetőségnél-lakásnál is a régi probléma: béleletlen kéménybe kötve a gázkonvektor.

 

Előzmény: morgen66 (12460)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!