Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.01.16 0 0 52455

nem nem akarom, hanem nincs padlásfeljáróm, a feleségem bármelyik nap órájában szülhet 39 hétben van, most nem akarok lyukat utni a plafonba, létrára meg nem engedett ma fel, mert a szomszéd 7végén leesett 4m, ről, és majdnem lebénult, egy kismamaszaurisszal meg nem lehet ellenkezni:-(

 

azért tippletem a porhóra, mert soha nem volt még ilyen, és a hó után mikor először ment a radiátor, akkor jelentkezett, a kocsimnak is kinyitottam a motorterét és tele volt hóval.

 

Előzmény: nopánick (52453)
gdzsozy Creative Commons License 2013.01.16 0 0 52454

Ok értelek.

mi a helyzet akkor ha eleve úgy jön hogy az üvegről számlát kér külön mert azt szeretné a biztosítóval kifizettetni?

 

ez nyíltan és egyértelműen biztosítási csalás. viszont én megcsinálom az ajtóját ablakját, üveget meg kell vennem, de mivel így kéri akkor a számlát is igy kell megkapnia.

 

ha vitatkozom akkor nincs megrendelésem, = nincs bevételem, de van csekkem, szívás.

 

ez egy nagy 22csapda.

Előzmény: nopánick (52436)
nopánick Creative Commons License 2013.01.16 0 0 52453

Nem akarja...  pedig, aligha a bejutott porhó a baj oka.

Előzmény: halaloszto (52447)
nopánick Creative Commons License 2013.01.16 0 0 52452

 

http://www.austrotherm.hu/upload/austrotimes/austrotimes_2007_tel.pdf

 

6. oldalon "Elválik, hogy leválik-e?" című cikk.

Előzmény: drs (52446)
nopánick Creative Commons License 2013.01.16 0 0 52451

Lehet... nálam van, ami már 10+ éve lett normál dagadós habbal felrakva, bírja.

Előzmény: C20NE (52448)
maddow Creative Commons License 2013.01.16 0 0 52450

Kedves Bitmester! Olvasod még a fórumot? Érdekelne hogy mi lett a salak vs. tégla sztory vége, sikerült e valamire jutnotok a perben? Hasonló szituációba keveredtem, és jó lenne más tapasztalatát hallani.

 

lips1986@freemail.hu

 

Köszönet!

Előzmény: Bitmester (42203)
Gyurco78 Creative Commons License 2013.01.16 0 0 52449

Az ablakosok nálunk azzal csinálták, eddig nem esett le.

Előzmény: C20NE (52448)
C20NE Creative Commons License 2013.01.16 0 0 52448

Gipszkartont a falra ragasztani, vakolás helyett, nem dagadós PUR habbal lehet?

halaloszto Creative Commons License 2013.01.16 0 0 52447

Nagyon-Nagyon fel kellene nezz a padlasra!

 

Legkevesebb bontas a letra+cserep felszedes+sniccer, de ebben az idojarasban az is szarugy nagyon.

 

Lattam mar olyat is, hogy nem a ho jon be, hanem mivel a padlas nem szellozik, a para lecsapodik a folia belso oldalan, es szepen lecsorog ott. 

 

Hulyen hangzik, de egy lidl es egyeb helyeken arult usb endoszkop kamerat feltolni egy lukon? az meg nem nagy roncsolas.

 

Vajk

Előzmény: Törölt nick (52445)
drs Creative Commons License 2013.01.16 0 0 52446

köszönöm.

a pl. purhabbal rögzitett EPS milyen súlyú homlokzati burkolatot bir el? nem kellen dübellel is rögziteni ha mondjuk valamilyen kő lemez kerül a homlokzatra?

 

köszönöm,

drs

Előzmény: nopánick (52423)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.16 0 0 52445

pláne ma reggel, mert a radiátor fölött van, gondoltam benyomom a gázt, egyébként kandallóval nyomjuk, és nemhogy száradt a fal elkezdett folyni :-(((

Előzmény: KömKel (52444)
KömKel Creative Commons License 2013.01.15 0 0 52444

Ehh... ez igy elég gáz.

Az a baj, hogy nálad a vezeték mellett is ázott a fal, tehát ha következő ilyen alkalom lesz, akkor ott áramütést is szenvedhet valaki :/

Előzmény: Törölt nick (52443)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.15 0 0 52443

most jutott eszembe hogy hazaértem, sajnos tetőtér is van, ott meg vagy a gk. szedném le amihez nincs kedvem, vagy a cserepet amihez szintén nincs, csak kevés rész van a padláson 30% kb  a tetőből.

 

reménykedem soha többé nem lesz porhó.

az uniqa igy is felmondta a biztosításom:-(((

Előzmény: KömKel (52442)
KömKel Creative Commons License 2013.01.15 0 0 52442

A szarufa oldalára tűzőgéppel fel kell tűzni új tetőfóliát végig, és ezt a letűzést tetőléccel lerögziteni. Természetesen a szarufákat nem szabad becsomagolni, a közöket kell külön-külön fóliázni.

Ha a porhó veszély ennyire fennáll, akkor érdemes 25-30 cm-es átfedésekkel rakni a fóliát, valamint természetesen gondoskodni kell alul a kicsepegtetésről is.

 

Ez utóbbi tud macerás lenni, mert vagy dobozolva van az ereszalja, vagy látszó szarufás és úgy lambériázott. Mindkét esetben a cserepeket vissza kell szedni, és valahogy megoldani a berakott fólia lecsurgatását. Ellenkező esetben annyit érsz el, hogy a talpszelemenre folyik az összes lé.

Előzmény: Törölt nick (52440)
idozona2 Creative Commons License 2013.01.15 0 0 52441

Köszönöm Mindkettőtöknek!

Anna

Törölt nick Creative Commons License 2013.01.15 0 0 52440

csak hó lehet semmi más, mert eddig sehol nem volt beázás azon az oldalon, nyáron mikor nagy eső volt akkor, a másik oldalt a kéménynél vagy a tetőablaknál beázott ha nagyon nagy eső volt, de azt már megoldottam.

 

 

de a porhónak se kellett volna ekkora vizet okozni, bár mikor nyáron felszedtem pár cserepet, látszott hogy a 3 éves fóliát teljesen szétette a nap.

 

Előzmény: nopánick (52433)
KömKel Creative Commons License 2013.01.15 0 0 52439

Ha nem lesz padlófűtés, akkor 5 cm aljzatbeton bőven elegendő. Ha lesz, akkor viszont a hőszigetelés vastagsága nagyon kevés.

Nem nagyon kell foglalkozni a hőszigeteléssel, el fogja birni a kandallót. Tegyetek a kandalló alatti betonba vashálót, úgy hogy 1-1 métert túlnyúljon mindhárom irányban. Ez segit eloszlatni a súlyt.

 

A szobánál ugyanez a helyzet, és a hálós vasalás felesleges bele, de ártani nem árt.

(memorix grafitos lépésálló ötletét érdemes megfogadni, mert manapság ez a 7 cm hőszig elég kevés)

Előzmény: idozona2 (52437)
memorix Creative Commons License 2013.01.15 0 0 52438

Ha nagyon agódsz akkor vegyél közetgyapotból lépésállót a tűztér alá... kb 2-3 csomag elég... amúgy érdemes a 7 cm EPS -100 helyett grafitosat venni...azt olyan mintha 2cm -l vastagabb lenne az alja...

Előzmény: idozona2 (52437)
idozona2 Creative Commons License 2013.01.15 0 0 52437

Segítségeteket szeretném kérni aljzat készítésével kapcsolatban:

6-6 cm aljzatbeton közé 7 cm Isomaster EPS 100-as szigetelés kerül. Kérdésem az lenne, hogy egy leendő beépített tűztér alatt hogyan fog viselkedni a szigetelés. Elbírja-e a "kandalló" súlyát? Vagy oda ne tegyünk hősziget? De akkor mi lesz a hőhíddal?

A másik kérdésem az lenne, hogy egy 3x2-es kis szobába a 6 cm-es betonba (7 cm szigetelés és természetesen vízszigetelés is, legalul 4 cm kavics) feltétlen kell-e a hálós vasalás?

Köszönöm, ha válaszoltok.

Anna

nopánick Creative Commons License 2013.01.15 0 0 52436

Ha készítek neked egy ablakot akkor a faszerkezetre és a vasalatra adok garanciát,

az üvegről meg hozom a számlát és azon ott van a gyáró meg az ablak adatai,

 

Ha, a tudatlan vevő ezt így beszopja tőled!

 

De, ha beveszi, akkor is ez az eljárás ...

- se nem jogszerű

- se nem becsületes

 

Ugyanis ő a kész ablakot rendel-vesz tőled!

Amibe az üveg IS be van építve...ugye?

 

Az üveg pedig ugyanolyan anyag, mint a fa vagy a vasalat.

Azért is éppúgy TE felelsz a vevő felé, mivel te a vevő felé

KOMPLETT ablakért felelsz, mint az ablak gyártója-eladója.

 

-----

 

A kivétel az, ha a vevő viszi az üveget/fát/vasalatot, hogy "ezt építsd be nekem".

 

Azonban még ez estben is terhel a kapott anyag megvizsgálásának kötelezettsége.

Hogy az vajon alkalmas-e a beépítésre... Ha, nem akkor erről a vevőt tájékoztatni kell!

Aki, a tájékoztatás után is ragaszkodhat a beépítséhez, de akkor már csak a saját felelősségére.

 

Ha, az anyagot te veszed meg ...akkor te felelsz érte és kész.

Akkor is, ha trükkösen a vevő nevére kéred az anyag számlát, a vevő kívánsága ellenére.

Azaz megpróbálod átbaszni a felelősség kérdésében...

Előzmény: gdzsozy (52435)
gdzsozy Creative Commons License 2013.01.15 0 0 52435

Ha készítek neked egy ablakot akkor a faszerkezetre és a vasalatra adok garanciát,

az üvegről meg hozom a számlát és azon ott van a gyáró meg az ablak adatai, hogy erre mennyi garancia van, nem tudom, 1 év biztos, de inkább 3.

 

Egy biztos, hogy nekem vannak gond nélkül működő ajtóim ablakaim amiket 20 éve készítettem, sok emberenk meg új műanyag ablaka aminek már a gyártója sincs meg nemhogy a garanciája.

én megkérdezném a helyedben a kiviteleződ, hogy mi a helyzet az ablakkal, de így első gondolat az lenne amit már leírtam, hívj egy üvegest...hisz betört az üveged.

 

ez a legegyszerűbb, és legkevesebb utánnajárás is ezzel van.

Előzmény: Lasermouse (52428)
halaloszto Creative Commons License 2013.01.15 0 0 52434

A vapaval van egy nagy szopas:

 

telemegy hoval. a ho rafagy. elkezd olvadni. a lent felgyult jeg elzarja a "valyu"t, es felette mint a gat felett felgyulik a viz. es kilep a medrebol. remelem sikerult elegge plasztikusan fogalmaznom. Tehat felette lesz egy to, es a szintje siman fole megy a szelen a felhajtasnak.

 

Vajk

Előzmény: KömKel (52432)
nopánick Creative Commons License 2013.01.15 0 0 52433

Ennyi víz ...gyanús, hogy nem csak porhó lesz.

 

A kívűlről a cserép felől kezdenék vizsgálódni a nyomok után.

Előzmény: Törölt nick (52430)
KömKel Creative Commons License 2013.01.15 0 0 52432

Nekem tavaly volt hasonló. Totálisan porhó volt, erős széllel. 

Hiába csináltam meg jól a vápabádogozást, alatta duplán hajtott fóliázással, a vápa és cserép között befújta a porhavat, púposra töltve a fóliát. Aztán amikor elkezdett kicsit olvadozni, akkor a szögelés melletti réseken beszivárgott a lé, és jelentkezett a konyha feletti gipszkarton dobozolásnál...

 

Extrém időjárás volt, azóta se volt több ilyen. 

Ahhoz, hogy kijavitsam, vissza kéne szednem a cserepet, bádogot, léveket, és a szögelést gumilapkán keresztül csinálni. Szóval megvárom a  következőt, mert nagy munka lenne.

Előzmény: Törölt nick (52430)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.15 0 0 52430

Bajban vagyok, beázott az északi oldali hálószobám beázott, illetve a fürdőben a plafonon a vezeték mellett csöpög a víz.

 

gyanítom a porhó be tudott menni és most olvadt reggelre el.

 

sajnos nincs padlásfeljáróm, igy fe sem tudok menni.

 

kénytelen leszek csinálni 1 et, valahol.

 

hogy lehet úgy hogy nem tudom hol mennek a gerendák a plafonban? találomra ütök egy lyukat?

 

nyáron szarakodtam a kéménynél, és teljesen elérett a naptól a fólia, 2009ben épült, szétrepedt málott darabokban.

 

ha lenne padlásfeljáróm, fel tudnék menni, és belülről tudnék felerősítni vmi fóliát?

 

vagy van más megoldás a "cserép le"-n kívül?

 

http://kepfeltoltes.hu/view/130115/DSC02296_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

http://kepfeltoltes.hu/view/130115/DSC02297_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

nopánick Creative Commons License 2013.01.15 0 0 52429

http://www.fome.hu/kotelezo_alkalmassagi_ido/

 

http://www.complex.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=98500011.EVM

 

Kötelező alkalmassági idő 5 év

4.3 Üveg- és hőszigetelő üvegszerkezetek

 

----------------

 

A szavatossági igény arról szól, hogy:

- a KÉSŐBBI hiba olyan okból jött elő,

- ami MÁR az átadáskor is fennállt

(TELJESÍTÉSI hiba történt erdetileg, csak nem vetted észre, mert rejtev volt még)

 

Azaz, úgynevezett gyártási/anyaghiba a későbbi már észlelhetővé vált hiba eredendő oka.

 

A hibát és az IGÉNYT a felismerés után a lehetséges legrövidebb idő alatt közölni kell!!! az eladóval.

 

Vita esetén a bizonytás a vevő feladata.

(de csak az első 6 hónap eltelte után...)

 

 

------------------------

 

Szóval: hiba bejelentés+szavatossági igény közlése >> ERRŐL jegyzőkönyv (kötelező felvenni) felvétele !

Aztán majd lép az eladó valamit ...

 

Előzmény: Lasermouse (52428)
Lasermouse Creative Commons License 2013.01.15 0 0 52428

Össze ne vesszetek máá:)

 

Egyáltalán sehogy nem akarom gányolni az üveget, hanem ki akarom cseréltetni.

 

A kérdésem az hogy a 2009-es gyártású ablak esetében - három év volt a garancia - jogos-e ha szavatosság keretében akarom kicseréltetni az üveget mert az üvegrétegek között kezdett párásodni azaz tuti elszökött belőle az argon.

Előzmény: gdzsozy (52427)
gdzsozy Creative Commons License 2013.01.14 0 0 52427

majdnem ilyen egyszerű.

 

:)))

 

azzal egyet értek hogy meg kell várni a pára eltűnését.

azzal viszont nem hogy az alu távtartó megfúrásával párasót kiszórod, és újjal feltöltöd.

minek?

attól nem lesz jobb, sőt direkt nagyobb lyukat fúrtál.

 

ez hasonlít ahhoz amikor festékkel lefestette a kolléga a léc keretet, ráfektette üveglapra szórt bele a pezsgőtabletta kupakjából kiszedett párasót, majd rárakta a másik üveget aztán körbe szilózta.

az sem lett hőszigetelt üveg.

 

ez sem az már.

a vékony réteg sziloplaszt még eltömíti az esetleges kis lyukat és akkor szerencséje van.

a párasóhoz nem kell nyúlni.

Előzmény: Törölt nick (52414)
nopánick Creative Commons License 2013.01.14 0 0 52426

Az a fajta jó lesz, ami a falra is kerül :-)

 

... milyen vastag hőszigetelés kerül a falra egyébként?

Előzmény: Gábor_5 (52425)
Gábor_5 Creative Commons License 2013.01.14 0 0 52425

Köszi! Így fogom csinálni. Ez lehet sima hungarocell, vagy valami lépésálló vagy XPS-legyen?

Előzmény: nopánick (52411)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!