Keresés

Részletes keresés

béla tóth Creative Commons License 2014.11.29 0 0 114521

R.Hermes egyik bázis himje volt a Piet, igaz vásárolta.A 995-ös Aarden tojóval alkotott igazán  

maradandót, Der Ruhige, Der Ballon.

A többi igaz.

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.29 0 0 114520

Így vagyok én az amerikai focival. Nézem, nézem és fogalmam sincs, hogy  mi történik a pályán.:-)))) 

Komolyra fordítva, nálunk inkább a tesóm, aki kivételes képességekkel bír, szerintem ,,született" galambász. 

Előzmény: amerikai foci (114513)
geler52 Creative Commons License 2014.11.29 0 0 114519

Szinte sosem végzek negatív kiválasztást, rendkívül veszélyes, hiúság, oktalanság, rosszhír keltés veszi körül. Amúgy sem ér semmit, ez nem előre visz, hanem helybenjárás. A rosszak nélküled is rosszak, és be is bizonyítják.

Ott a baj, hogy a rossz galamb mindenkinél más.

És még annyit, hogy a közhiedelemmel ellentétben éppen a jó galambászok azok, akik nagyon komolyan veszik az észrevételeimet. A dilettánsok saját okoskodásukkal hasonlítják, az meg nem sokat ér, azért dilettánsok.

Előzmény: Zsákó dúc (114515)
geler52 Creative Commons License 2014.11.29 0 0 114518

A kérdésed egyrészt túlterhelő, a galambminőségről beszéléshez rendkívül sok szóra lenne szükség, másrészt magam sem tudom elmagyarázni, mivel a fogalmak sokszor érzéki szinten jelennek meg. Talán születéskor kapunk valamit. Lehet, hogy te is kaptál, csak eddig nem ismerted meg.

Ami jó hír számodra, hogy Piet de Weerd A levegő versenyparipái című művében hosszasan tárgyalja a tudnivalókat. Ahogy ő látja.

Előzmény: amerikai foci (114506)
Hajas63 Creative Commons License 2014.11.29 0 0 114517

Piet-re gondolsz??Nem vitte Hermeshez!!

Előzmény: amerikai foci (114516)
amerikai foci Creative Commons License 2014.11.29 0 0 114516

Na azért Hermeshez csak egyet vitt (azt nem tudom azon mit nézett, mi tettszett neki) de ennél a kiválsztásánál nem negatív szelekciórol volt szó. Pont fordítva. Az általa legjobbnak megitélt egyedet vitte Hermeshez. Valaki ismeri a történetét?

Előzmény: Zsákó dúc (114515)
Zsákó dúc Creative Commons License 2014.11.29 0 0 114515

Értettem amit kérdeztél ezért írtam azt, hogy meg amit pufi-tufi mond!

Minden elmélet (Szárny, szem, stb....) tévút! Csak egyetlen értékmérőjűk van a postagalamboknak a teljesítményük és az utódaik teljesítménye!

Véleményem szerint Piet de Weerd is minden állományból csak a rossz galambokat(egészségi állapot) tudta kiválogatni azokat ki tette a dúcból a többit tenyésztésbe fogta és az utódok eredményei látványosan javultak! Nagy mágus lehetett az öreg! Az emberek hiszékenységére alapozott! Az olyan emberek keresték a segítségét akik vajmi keveset konyítottak a galamb sporthoz és rengeteg pénzel rendelkeztek! Mint szakíró(Mese mondó) számomra elsőrangú de szerintem csak a pénz mozgatta!

Előzmény: amerikai foci (114512)
bmalag Creative Commons License 2014.11.29 0 0 114514

A Kolumbia tagszövetség kiállítása

2014. dec 7-én (vasárnap) 9-16 óra között lesz

Monoron a Dózsa Gy. u. 40. sz. alatt (Gazdakör).

Vár minden érdeklődőt a szervező A06 egyesület!

amerikai foci Creative Commons License 2014.11.29 0 0 114513

Ez érdekes, amikor az eredményes galambásznak teszik fel a kérdést, mindég talál egy kitérő választ.

De kérdem én, akkor a sasok is rigónak néznek ki vagy egy rigó érzését keltik a kézben? Azért mondj valamit hátha tanulékony vagyok! Köszönöm!

 

pufi-tufi 24 órája     114463

,, Csak sas szülhet sast..........!!!" :-))))

Előzmény: Törölt nick (114507)
amerikai foci Creative Commons License 2014.11.29 0 0 114512

Hát valahol el kell kezdeni! Amit te írsz az már a második lépés akkor már jó nyeregben érezheti magát az ember. A kérdésem az volt melyik lóra másszon fel, hogy ne érje meglepetés sarkantyúzás után! (Vagy meg sem indul szegény gebe, vagy ledobja a lovasát!) 

Előzmény: Zsákó dúc (114509)
Schill Creative Commons License 2014.11.29 0 0 114511

Az meg 4-5 év. Jobb lenne kézből megállapítani a tenyészértéket.:-)

Egyszer azt mondta valaki,hogy amit kiselejteztél,az már biztos nem lesz jó tenyészgalamb....

Mint ahogy abból a fiatalból se lesz sampion,amelyik elveszik a fiatalok versenyén....

Nagy igazságok,amik szart se érnek.

Előzmény: Zsákó dúc (114509)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.29 0 0 114510

Ki kell hívni Pufit, és megtartani amit mondd? :-D

Előzmény: Zsákó dúc (114509)
Zsákó dúc Creative Commons License 2014.11.29 0 0 114509

Ivadék vizsgálat! Csak az eredményes utódokat adó galambokat szabad a tenyésztésben tartani! Meg amit a pufi-tufi mond!

Előzmény: amerikai foci (114506)
Schill Creative Commons License 2014.11.29 0 0 114508

Nekem pont ez a kettő hiányzik...

Előzmény: Törölt nick (114507)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.29 0 0 114507

Szerintem amit te kérdezel, azt nem lehet tanítani. Két összetevője van. Sok évtizedes gyakorlat és született tehetség. :-)

Előzmény: amerikai foci (114504)
amerikai foci Creative Commons License 2014.11.29 0 0 114506

Pont erről szeretnék hallani, olvasni valamit amit itt említessz! Mitől volt jó a jó és miért volt rossz a rossz? Mi az ami még "belefér" és mi az ami már nem? És ne a kivételekre hivatkozzunk! Légyszíves kezd el! Köszönöm szépen!

Előzmény: geler52 (114503)
Neon Licht Creative Commons License 2014.11.29 0 0 114505

A vevőkre már kerestem egy jelzőt korábban. A tolvajt nem menti fel, ha nem vigyázol a pénztárcádra.

A saját galambok párosítása nem elegendő garancia, ha a szükséges szelekció nem történik meg sem az eladó galambok, sem a szüleik vonatkozásában, mert kell a létszám. Persze így is dobhat a véletlen jó utódot, de hát Józsi bácsinál is dobhat.

Az általad említett párosítást nagyon is el tudom képzelni. A név, a márka, és kifizetett összeg megváltoztatja a gazda tisztánlátását. Minden év, ami anélkül telik el, hogy kitegyük a dúcból a rossz tenyészgalambot, mert nem hisszük el, hogy nem ad jót, a párját is kiiktatja, és ha sok ilyen van, az állomány visszaesik. 

 

Előzmény: geler52 (114503)
amerikai foci Creative Commons License 2014.11.29 0 0 114504

Sok szó esett már a származásról meg az e körül mozgó értékelésről. Én arra vagyok, lennék kiváncsi, hogy amikor helyhiány miatt kell kitenni valamelyik (nem röptetett vagy nem tenyésztett példányt, példányokat mondjuk azonos származással, akkor ki mi után "megy"? Bizonyára azok akiknek sok éves tapasztalata van kialakult egyfajta megitélési érzék rendszer. Erről szivesen meghallgatnám a tapasztalt galambászokat. Gondolom ez a "szakmának" egy jelentős része. Vagyis szárazan a kézből bírálatról. A dúcbani viselkedés megitélése nem olyan ördöngős feladat, ahhoz csak "képben kell lenni". Viszont maga az, hogy milyen érzést kelt egy JÓ galamb a kézben az számomra még elég nehéz feladat. Ha lehetne én erről szivesen olvasnék itt a fórumon bárkitől. A kikötésem csak az, hogy arról szóljon; ez nálam bejött. Köszönöm!

geler52 Creative Commons License 2014.11.29 0 0 114503

Kicsit eltúlzod a belga galambkereskedők jellemhibáit. Senki sem kényszeríti hozzájuk a vevőket, és a vevők elfogadják az üzlet feltételeit. Az eladók vélhetően saját galambjaikat párosítják, és az utódokat adják el, hol akkor a hiba?

Ráadásul az eladott fiatal minőségét senki sem tudja megjósolni, zsákbamacska, ahogy írtam.

Az alapvető baj az, hogy a vásárlók képtelenek reálisan látni az egyed alkalmasságát. Ha Szuper, akkor tartják és szaporítják hátha alapon. Nem egyszer úgy, hogy ordít a selejtesség.

Gödöllőn nézegettem egy állományt, volt ott egy extraklasszis Lazerom (Aarden) kh, és ez örök párban volt a passzolási elv szerint egy borzasztó rossz Lazerom tojóval. A fék ugyebár übereli a jót, az extraklasszis Lazerom hím ily módon elmúlt nyomtalanul, talán életükben egy gyerekük súrolta alulról a közepes minőséget.

Előzmény: Neon Licht (114498)
Zsákó dúc Creative Commons License 2014.11.29 0 0 114502

Bruttó vagy nettó az ár?

A képet ide is feltöltheted! Ha nem megy Zsako76@gmail.com

Előzmény: Hegyesi Béla (114501)
Hegyesi Béla Creative Commons License 2014.11.29 0 0 114501

Eladó Geraldy galambszállító utánfutó  alig használt !  Műszaki érv 2016-ig  270 db galamb szállítására alkalmas piros színű ( képet küldök mailben) Ár: 550 000 ft, mail:hbela7@gmail.com, Mob:703322802

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.29 0 0 114500

más nyelven írok ezek szerint, de marad a tény , hogy a Te vagy az Én Apám járt a szomszéd falvakban anno! ... :D

Előzmény: Zsákó dúc (114497)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.29 0 0 114499

Namost......

A vége az abszurd!

Az elejét meg kikérem magamnak!

Ha már Te is úgy látod, aki ráadásul ismer, hogy nincs önálló gondolatom, akkor nincs miről beszélnünk Veled sem!

Előzmény: Neon Licht (114498)
Neon Licht Creative Commons License 2014.11.29 0 0 114498

Ezek nem a te szavaid, tudom kitől jönnek. Kár, hogy pont ezt a keserű életszemléletet vetted át. No, ami a dolog érdemi részét illeti, tényleg nem lehet azt mondani, hogy az ajándék jó, a vásárlás rossz. Lehet jól és főképpen szerencsésen vásárolni, és lehet rossz galambot kapni a legjobb szándék mellett is. 

Ha tehetném, én is kimennék Belgiumba, vagy Hollandiába, nagyon alaposan megfontolnám, hogy kitől veszek és mit. Valahogy úgy, ahogy Pufi-Tufi csinálta.

Az árverések és más balekbizniszek messziről kerülendők, noha ott is talál szemet a vak tyúk. Még bajnokot is tudok, aki vak tyúk.

Azok nagy nevek, akikkel szembefutsz a Pipán, nem selejteznek galambot. Minden szart (és sok van) egy külön galambházba tesznek, ahol vásárlókra várnak. Érdekeltek abban, hogy a lehetőségek végső határáig létszámot emeljenek, és gondoskodnak róla, hogy a származási napon legalább egy ismert galamb megtalálható legyen. Nem nagy ügy. Ettől még nekik is csak egy maroknyi sztárgalambjuk van. A többi rád vár.

Mivel konkrétan kérdezted, a legjobb galambom ajándék. Az apját vásárolták. Az anyját nem. 10 fiatalt kaptam hasonló származással. Kilencet elvesztettem, biztos az én hibám. Nem mutatkozott különbség a felmenők árában.

A jó tenyészhímem anyja ajándék volt, az apjának az őseit a hatvanas években hozták be az NSZK-ból.

Végül minden galamb visszavezethető egy vásárlásig, mivel a magyar ugaron magától nem sarjadt postagalamb. Ne ezt nézd, hanem azt, hogy a megvásárolt galambokból több, vagy kevesebb-e a selejt, mint a sajt kiöregedett versenyzőidből. 

Idén kaptam 3 fiatal tojót bmalagtól, tenyésztésre. Mindegyik apja országos szintű sportkategóriás galamb. Mennyi lett volna ez pénzben? Egyáltalán tudsz ilyet venni?

Vagy például kaptam egy remek fiatalt Zsákóéktól. Szerinted milyen fizetséget vár tőlem?

Neked mennyibe került volna a több ketrecnyi Földing fiatal? Ő mit várt tőled cserébe?

Vegyél akkor pénzért galambokat, tulajdonképpen azt is lehet jól csinálni. Talán szerencséd lesz.

Végül még egy apró adalék. Igaz, hogy a pénzért vett galambra jobban odafigyelsz, de később gond lehet, hogy nem mered idejében selejtezni őket, mert sajnálod az árát.

Előzmény: Törölt nick (114495)
Zsákó dúc Creative Commons License 2014.11.29 0 0 114497

Én sem szeretem az ingyen dolgokat , mert azokról később kiderül, hogy milyen drága is az!( Nem feltétlen a pénzre gondoltam) Igaza van az Olivérnek ember függő a dolog! Egy magára valamit is adó ember, sem pénzért sem ingyen nem ad oda senkinek tudottan használhatatlan galambot! Óvatosan kell bánni az ajándékozással és a fizetségért adott galambokkal is mert az a későbbiekben tükröt tarthat elénk!

Az ajándék galambot általában nem nagyon becsülik, könnyen jött könnyen megy! A nagy pénzért vásárolt galambokkal más a helyzet az ha használhatatlan is megkülönböztettet figyelemben részesül! Ahogy geler is írta példaként a Klakot (Janssen) csak a teljesítmény számít mindegy az, hogy vásárolt vagy kapót-e az a galamb! Az ajándékozó vagy az eladó felelősege minden esetben az, az új tulajdonossal szemben, hogy ne tegyen felesleges terheket a vállakra! Elég ha annyit mond használható galamb lesz belőle abban az esetben ha az utódja megnyeri a versenyt!

Mi annak idején azért döntöttünk az állomány szintű galamb vásárlás mellett, mert tudtuk azt, hogy tudatos munkával így sokkal gyorsabban haladhatunk a céljaink elérésében! De mégis azt kell, hogy mondjam egy véletlenül hozzánk került galamb vált be leginkább idáig! A véletlen galamb is ugyanabból az állományból származik testvéreit rokonait vásároltuk! Nem nagy pénzt adtunk a galambokért talán 5000 Ft/ db. Ma a megmaradottak értéke az eredeti árból kiindulva eléri a 25 000 Ft.

Előzmény: Törölt nick (114495)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.29 0 0 114496

Azt mondom , meglátjuk!  ;)

Előzmény: Schill (114492)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.29 0 0 114495

Kerestem, de nem találtam jobb szót! :)

Ez van!

Nem is akarok "ingyen kapni" soha!

Gyerekkoromban megtanultam már , hogy semmi sincs ingyen!  Galamb se!!!!

De ezt ne is feszegessük!

Előzmény: bmalag (114491)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.29 0 0 114494

Amit írtam privátba régebben azt azóta is igy gondolom,  meg ezek után is így fogom!

"Jelképes" összeget szoktam adni mindenért amit "kapok" mert tudom mennyit dolgozom a pénzért és sokkal jobban is becsülöm! 

Ha igaz, igaz , ha nem , nem..............

Előzmény: Heim Olivér (114493)
Heim Olivér Creative Commons License 2014.11.29 0 0 114493

Szerintem minden azon múlik, hogy az aki adja a galambokat, akár pénzért, akár ajándékba, milyen ember, milyen szemléletet tett magáévá.

Schill Creative Commons License 2014.11.29 0 0 114492

A legjobb madaram a 337221 kh. 26 helyezés 3 év alatt,ebből 20 az első 10%-ban,évente 1-2 díj. Idén egyesületi sampion,kerületben az első 10 között van. Az apját én tenyésztettem,két ajándékba kapott tojásból. A nagyapák nem voltak kiemelkedő versenygalambok,a nagymamák meg nem is repültek,csak fiatalon. Az egyik nagyapa és az egyik nagyanya testvérek voltak,az ő anyjuk vásárolt galamb. A 221 anyját kerületi bajnok állományból nyertem tombolán,kései fiatal volt,sosem versenyzett. 

Erősen sarkítod a dolgokat. Venni is lehet jó galambot,ajándékba is lehet kapni,nem versenyző vagy nem eredményes szülőktől is lehet tenyészteni jókat. Valószínű,hogy egy jó állományból sok pénzért vásárolt galambokkal gyorsabban lehet eredményt elérni,de azért nem ennyire egyszerű a galambászat......

Előzmény: Törölt nick (114488)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!