Keresés

Részletes keresés

Pocok75 Creative Commons License 2013.01.19 0 0 52535

Aki ilyen jókezű festő, az kb. 1,8M  anyagos ajánlatot adott. Ennyi pénzt nem szánék a festésre.

Előzmény: nagy ivó (52533)
Égető1 Creative Commons License 2013.01.19 0 0 52534

 Ha ilyen egyszerű , ki kell váltani a festőipart !!

Előzmény: Pocok75 (52532)
nagy ivó Creative Commons License 2013.01.19 0 0 52533

"""  Nézegettem falcsiszoló gépet. Jó dolog az? Nem értem a festőket, hogy miért nem ruháznak be ilyen szerkezetekbe ""

Egy jókezű festő a 3. glett után szinte nem is csiszol, annyira szépen elgletteli a felületet

Előzmény: Pocok75 (52532)
Pocok75 Creative Commons License 2013.01.19 0 0 52532

Na holnap beköltözünk a félkész házba. Gyerekek eltologatták a kartonpapíron az autóikat. :) Az épület tartja a meleget,  nagyon száraz a levegő. Jó sok munka vár rám. Holnap jön egy rokonszerzűség festő nem sok reményt fűzők hozzá. :)

Nézegettem falcsiszoló gépet. Jó dolog az? Nem értem a festőket, hogy miért nem ruháznak be ilyen szerkezetekbe, van glettelőgép is. Az is jó szerkezet. Olyan árakat kérnek a munkájukért, hogy ilyen szerkezetet is megvehetnének.

Ha a kőművestől elvárjuk a lézeres szintezőt, meg a téglavágót, akkor a festőktől ez kellene elvárni. Egy 2m-es lécet nem hajlandók a falnak nyomni. 2-3 szerszámmal meg egy vödörrel odaállítanak glettelni.

Pocok75 Creative Commons License 2013.01.19 0 0 52531

Úgy tudom a válság miatt 6 évre ki lehet ez tolni.

Előzmény: KömKel (52530)
KömKel Creative Commons License 2013.01.19 0 0 52530

Azt vállaltad (szerintem), hogy nem fizetsz utána vagyonszerzési illetéket. Ezt teljesen független az adózástól, tehát nem kell sehol feltüntetned.

Ne félj, az Illetékhivatal nyilvántartja, és kipréseli belőled ha nem kérsz 4 éven belül használatbavételite :)

Előzmény: Gábor_5 (52529)
Gábor_5 Creative Commons License 2013.01.19 0 0 52529

Én tavaly vettem 1 telket amire vállatam, hogy 4 éven belül felépítek 1 házat, így nem kell utánna adóznom. Ezt fel kell valamilyen formában tüntetnem az adóbevallásomban? 

Vezo228 Creative Commons License 2013.01.19 0 0 52528

Köszi a kiegészítést!

Mondjuk nálunk a lábak a sarkokra épültek, szinte cm2-re azonos a kettő, bár a tervezett garázs résznél ezzel lehet spórolni, ha mégis megjeleníttetem.

Muszáj, hogy körültekintő legyek, mert egy hátsó ablak miatt majdnem megszívtuk a ház bővítésénél. Egy ablak szélességét megnöveltük és utólag kellett statikai terv, meg megvalósulási alaprajz. Nem sokson múlott a fennmaradás, így óvatos vagyok :)

Előzmény: topikolos (52526)
KömKel Creative Commons License 2013.01.19 0 0 52527

de igen, jól tudod.

Ezek számomra annyira evidens dolgok, hogy elfelejtem elmagyarázni bővebben :)

Előzmény: topikolos (52526)
topikolos Creative Commons License 2013.01.19 0 0 52526

Az ilyen lábakon álló előtetőnél viszont csak a lábak által bezárt terület számít, vagy nem jól tudom?

Előzmény: KömKel (52519)
halaloszto Creative Commons License 2013.01.18 0 0 52525

koszi!

Előzmény: nagy ivó (52524)
nagy ivó Creative Commons License 2013.01.18 0 0 52524

A b)

Előzmény: halaloszto (52523)
halaloszto Creative Commons License 2013.01.18 0 0 52523

Sziasztok!

 

A tetoterbeepitesben a parapetfal tetejen a talpszelemen ugye beljebb van mint a belso falsik. A hianyzo reszre purhabbal xps-t ragasztottak (maradt a labazatszigetelesbol). Viszont az xps meg igy is a belso vakolt sik alatt van kb 2.5 centivel. 

 

a) csemperagaszto az xps-re, majd felvakolni hogy sikban legyen

 a1) vakolaterosito halo a vakolat tetejen, egybeglettelve az alatta levo vakolattal (halo a falra atlog)

 a2) vakolaterosito halo az uj vakolat aljan, ralog a regi vakolt reszre, egybeglettelve a vegen

b) purhab+gipszkarton, gletteles egybehalozva a regi vakolattal

 

ezek kozul melyiket valasztanatok? esetleg meg masabb variacio?

 

Vajk

KömKel Creative Commons License 2013.01.18 0 0 52522

Egyiktől sem, hanem a földszinti fal szélétől (szigeteléssel együtt).

Előzmény: vaczok (52521)
vaczok Creative Commons License 2013.01.18 0 0 52521

Ha mondjuk 4,5 métert kell elhagyni az oldalkertnél, akkor azt honnét mérik, a kinyúló tetőtől vagy a lábazattól? Nekem nagyon nem mindegy, mert keskeny a telek.

Vezo228 Creative Commons License 2013.01.18 0 0 52520

Köszi a tippet!

Ez elég szívás, így tényleg kell kicsit zsiványkodni! :D

A járda fölé kinyúló tető max 1,20, így az akkor nem játszik, viszont az előtetők igen.

Akkor a garázs sem fog megjelenni a terveken, csak ahogy mondod!

KömKel Creative Commons License 2013.01.18 0 0 52519

Mindenhol a BRUTTÓ területek számitanak, tehát nem a hasznos.

 

Beleszámit a beépithetőségbe:

- 1.50 feletti kinyúlással rendelkező előtető vagy erkélykonzol

- mindenféle előtető ami le van lábakkal támasztva

- fedett terasz

 

A gékocsitárolónál ha lefeded a tetejét, akkor az is beleszámitana. Én azt szoktam javasolni, hogy a terven jelenjen meg egy ződdel befuttatott pergola, mert ha később nézik a műholdképedet, akkor egy lefedett gk beálló kevésbé feltűnő, hiszen elvileg befutotta a zöld, magyarul fedett.

Előzmény: Vezo228 (52518)
Vezo228 Creative Commons License 2013.01.18 0 0 52518

Szaisztok!

Szeretnék segítséget kérni!

Adott egy telek, ami 837 m2 nagyságú. A lakóépület rajta alaprajzi méretekkel számolva 182 m2 és van a telken egy felvonulási épület (9,5 m2), ami egyelőre szerszámos, de ezt majd lebontjuk (leglaábbis a terven majd ez lesz), valamint adott egy melléképület, ami jelenleg 24 m2 nagyságú és ezt szeretnénk bővíteni.

Eddig nagyjából nincs gond, mert 30% a beépítési maximumig van még pár m2, de kérdéses, hogy mennyi....

A lakóépületnél vannak előtetők a bejárat és a terasz felett, amik gondolom, hogy valmennyire bele számítanak a beépített területnagyságba, sőt a hosszanti oldalak mentén a tető kilóg a járdák fölé. A kérdésem az, hogy ezeket hogyan kell beszámítani?

A bővítésnél pedig azt szeretném kérdezni, hogy ha kihasználom az új építmény mondjuk 2 oldalát és ezekkel egy fa szerkezetű garázst csapnék hozzá oldalról (egyelőre úgy, hogy nyitott marad, de van teteje) akkor az hogyan számít? A melléképülettől nem akarok elvenni területet, de a garázs meg nagyon kéne a nyomorult nyest miatt és az az érzésem, hogy így már nagyon a 30% határán balanszíroznánk.

Mit javasoltok?

Köszi a segítséget!

 

 

 

Pocok75 Creative Commons License 2013.01.18 0 0 52517
Van szerződés, nem lehet menni máshova. 94 készültseg után fizet, ami gyakolatban 100százalék. Megtagadták a kifizetést, pedig a kincstár szerint járna. PszAF ejaras 5 hónap lenne minimum.

Előzmény: waryou_84 (52516)
waryou_84 Creative Commons License 2013.01.18 0 0 52516

Próbáljátok meg más pénzintézetnél. Már többen is foglalkoznak vele, nem úgy mint az elején.

Mi is náluk kezdtünk érdeklődni, mert ők voltak az elsők akiknél lehetett volna igényelni.

Például a Fundamenta hitel miatt nekünk sem akartak adni szocpolt az otp-nél, csak ha kiváltjuk otps hitellel (muhaha)

Végül az FHBnál kötöttünk ki, túl vagyunk a kötelező körökön. Úgy néz ki, hogy megkapjuk. Már csak a szerződéskötés van hátra.

Előzmény: Pocok75 (52515)
Pocok75 Creative Commons License 2013.01.18 0 0 52515
Tartottuk volna, de a szoocpolt nem adta oda az OTP, mert nem vettünk fel hitelt. Az eleg lett volna.
Előzmény: Bediiii (52512)
matthiasii Creative Commons License 2013.01.18 0 0 52514

 Probléma ? kelemen ?

Előzmény: KömKel (52513)
KömKel Creative Commons License 2013.01.18 0 0 52513
Nagyon birom amikor valaki ugy ostja az eszt, hogy fingja nincs az egeszrol, es 10 evvel korabbi idejetmult emlekeire hagyatkozik...

Kiviteli tervet csak az epitesi engedely utan erdemes csinalni, vagy pedig akkor, ha biztos benne a tervezo hogy elfogadjak az engedelyezesi tervet valtozatlan formaban.

Egyebkent meg jelentosen szigorodtak az eloirasok es a kiviteli terv egyre inkabb eloiras, ami megjelenik kikoteskent az epitesi engedelyben is.
Előzmény: matthiasii (52511)
Bediiii Creative Commons License 2013.01.18 0 0 52512

A használatbevételin előírnak mindenféle határidőket, a hiányzó munkák elvégzésére.

 

Amire a pár hónapos határidőt adták, azokat illik elvégezni. Amire éves határidőt hagytak, azokra általában korlátlanul lehet halasztást kérni. Mielőtt lejár a határidő, írni kell egy levelet, hogy nem készült el, mert nem volt ré pénz, és pár ezer forintnyi bélyeg kiséretében be kell adni. Most már egyből további 2 évre is lehet halasztást kérni.

Előzmény: Pocok75 (52499)
matthiasii Creative Commons License 2013.01.18 0 0 52511

 Nem !

A kiviteli terv akkor készül amikor a kedves  ügyfél megrendeli !!

 De elhamarkodni nem érdemes !!

 Nézd ha én tervező lennék és lenne olyan megrendelő aki egy csomagban kéri a terveket  , miért ne !

 Ha kifizeti !

 Csakhogy ennek megvannak a hátul ütői, (dupla munka,  stb) így lehet céloznák rá,  várjunk azzal az engedélyezés utánra !!

 

 A melósok nagyon kegyetlenek tudnak lenni egy változtatásból eredő terv eltérés  miatt - nyomban mondják, hogy  szar a terv !!

 Sőt a kivitelező középvezetői is minden változtatásba bele kapaszkodnak az árnövelés céljából. Lehet akár  valami egyszerűsítés, is ők az árat nyomban emelnék.

 De hát ez a dolguk !!

Előzmény: vaczok (52510)
vaczok Creative Commons License 2013.01.18 0 0 52510

Feltételezem, hogy a kiviteli terv csak azt követően készül, hogy van érvényes építési engedély.

Jól gondolom?

Egyébként, az ütemezést úgy tervezzük, hogy az idén elkészül minden papírmunka, majd kiválaztjuk a kivitelező(ke)t, anyagbeszállítókat a jővő év eleji kezdésre. (Az élet valósága meg majd menet közben kiderül)

Előzmény: matthiasii (52508)
Émile Creative Commons License 2013.01.18 0 0 52509

 Üdv !

 Most éppen feltünt ez a topik :

 

 

 Kádjavítás,kádfelújítás,hidrorendszerek,

 nézzél körül ott is !!!

Előzmény: caterina3 (52485)
matthiasii Creative Commons License 2013.01.18 0 0 52508

    "Remélhetőleg néhány napon belül megbízzuk az egyiket a tervek elkészítésével, engedélyek beszerzésével."

 

 

 Jól csinálod !!!

 

 De a kiviteli tervekkel lehet várni. Nagyon szépek tudnak lenni a rajzok, de egy eseteleges módósítással mehetnek a kukába.

 

 

 Vagy csak nagyon nagy fantáziával használhatók.

Előzmény: vaczok (52505)
matthiasii Creative Commons License 2013.01.18 0 0 52507

 Ha rátermett, kitartó igen csinálja maga, ha nem, bizzon meg  egy fővállalkozót !!

 A szívás akkor van ,ha a generál megy a saját útján a Te pénzedért!!

Előzmény: vaczok (52505)
KömKel Creative Commons License 2013.01.18 0 0 52506

Először is nagyon-nagyon javasolt kiviteli terv elkészitése.

Ez tartalmaz egy árazatlan költségvetési kiirást és anyagmennyiségeket is. Ezek alapján lehet keresgélni a környéken levő tüzépeknél, vagy neten.

 

A generálkivitelező általában 20% körüli felárral dolgozik, mintha külön-külön lennének a szakik, de cserébe neked nincs szervezési problémád, stb. Ha külön szakik vannak, akkor neked kell összehangolni őket (kiviteli tervben van ütemterv is), és biztositani számukra az anyagot. Ha valamelyik szakág csúszik, akkor neked kell ütni őket, és magyarázkodni a másik felé, aki kénytelen várakozni.

 

Minőség:

A kiviteli terv nagyon részletes csomópontokat és rajzokat tartalmaz, ezek alapján könnyű ellenőrizni, hogy úgy készülnek-e a dolgok. Én szoktam felajánlani tervezői művezetést is, igy a kényesebb szerkezeteket mindig ellenőrzöm, és szükség szerint vissza is bontatok. Viszont ez általában a szerkezetépitésig tart, a befejező munkákra már tervezői művezetés nem kell.

 

Ha mindennek a minőségét ellenőrizni akarod (vakolás, gipszkarton, burkolások, festés, stb), akkor kell egy általad megbizott műszaki ellenőr, aki gyakorlatilag kiválthatja a tervezői művezetést is, de mivel többet kell ott lennie, jóval drágább is.

 

 

Előzmény: vaczok (52505)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!