Keresés

Részletes keresés

Mogorva Creative Commons License 1999.07.19 0 0 947
Jut eszembe: ZAPOROZSEC!
Ma láttam egyet az uccán, hát frankón megnézték a népek...

Nem tudja valaki, mi a franctól volt annak olyan hangja mint egy traktornak?
Mondjuk, szántani is lehetett vele, az biztos.

Stronci Creative Commons License 1999.07.19 0 0 946
és volt egy dagadt f@szi aki kolbászt evett, amiből a zsír a falra fröccsent... Letörölte, majd a reklám:Ez kesztölci (?) tapéta!
csoki: Vadász szelet, kis Boci...
Mozzarella Creative Commons License 1999.07.18 0 0 945
Egyszer engem úgy szájbavágott, netuddmeg...
Előzmény: Osztap Bender (943)
Mozzarella Creative Commons License 1999.07.18 0 0 944
Megvagyok. A főnökös topicban már egyszer rád leltem.
Előzmény: mozzar ella (936)
Osztap Bender Creative Commons License 1999.07.18 0 0 943
Ha jól látom, a tökönverô metrókaput még nem említette senki. 1 Ft ellenében lehetett áthaladni. Bár engem akkoriban legfeljebb orrba verhetett volna. A metró 25 éves évfordulóján volt egy ilyen darab kiállítva a Közlekedési Múzeumban, akkor bepótoltam.

Osztap

kyra Creative Commons License 1999.07.17 0 0 942
Kedves QWER!

AZ NDK-centrum még 89-ben is működött, ott vettem anyámnak álommanót (az NDK-ban az volt a TV-maci). Mielőtt megkérdeznéd, azért ajándékoztam meg vele jó anyámat, mert kb 4 évesen darabokra kaptam az eredeti, NDK-ból kapott és azóta is emlékként őrzött álommanócskáját. Úgyhogy, miután18 évesen megláttam a manót az NDK-centrum kirakatában, úgy éreztem kárpótolnom kell a gyerekkori rombolásért. Meg is hatódott...

Más: a 80-as években mindig a Corvin fagyizójában ettem Garibaldi fantázianevű kelyhet. Tegnap ott jártam, benéztem, s mit látok: még mindig működik, sőt a Garibaldi is a helyén. Mindenkinek ajánlom, finom!

Előzmény: Qwer (927)
bozilla Creative Commons License 1999.07.17 0 0 941
A párttagkönyvekben pici bélyegekkel kellett megerősíteni a lojalitást.
---
Vékonyabb lett a WC-papír!! Én 3-nál kevesebb réteggel nem boldogulok. Több papírszelet fogy, jó üzleti fogás.
Van még harmonika kiszerelésű WC-papír?
'lla
Bonobo Creative Commons License 1999.07.16 0 0 940

én is suhanó HABra emlékszem, de akármi is lehet...

Stirlicz második vsz. töredékek:

S ha fut velünk az ido, mely irigy (?)
s .. volt napokat örökre eltemet
de nyomukat majd tovább o"rzi a szél
...

Refrén:
....
a játszmát hol szabály hogy csak az nyer ki mer
Amelyben rád bukás vagy gyozelem vár

??? ki emlékszik erre?

B

Előzmény: Mozzarella (934)
Pefőti Creative Commons License 1999.07.16 0 0 937
gore!

A Zenebutikot Juhász Előd vezette.
Na, amilyen kiejtése volt az istenattának, megérdemelne egy külön topicot.Már, ha aktuális lenne,nyilván.

Előzmény: gore (935)
mozzar ella Creative Commons License 1999.07.16 0 0 936
off
Szia drusza! Itt is jártál? Hol voltál eddig?
on
Előzmény: Mozzarella (934)
gore Creative Commons License 1999.07.16 0 0 935
OFOTERT auauau
OFOTERT auauaua
Most meg kedvezo az ar hat lassuk mit kivan nekunk
az OFOTERT

es volt meg egy olyan musor hogy Zenebutik ,
de arra mar nem emlekszek hogy ki volt a musorvezetoje

Mozzarella Creative Commons License 1999.07.16 0 0 934
1. szvsz Mint gyors folyón suhanó HAL
2. magyar-orosz 0-6, nem 1-6.
Jozsó Creative Commons License 1999.07.16 0 0 933
Csak az utolsó pár nap hozzászólásait olvastam, így lehet, hogy ismételni fogok.
Anyuéknak '78-ban 3000 HUF-ért utaltak ki 2+2fél szobás lakást a három gyerek miatt.
Tejjegyek a gyerekek 3 éves koráig.
pronto Creative Commons License 1999.07.16 0 0 932
És a pozsonyi rádió zenés műsora?
Múziká brigádá bitliszá: obladi-obladá.
Passami Creative Commons License 1999.07.15 0 0 931
Jaj!
Az előző hozzászólásomról lemaradt a megszólitás! (elnézést a hebehurgyaságomért)

Helyesen:

Kedves Bunor!

Nem csalnak a Vukkal kapcsolatos emlékeid, valóban Wolf Katica szólózta,
Egyébiránt a hölgy azóta is énekel a Sunny Dance Band nevü formációt erősiti. (a Vuk nem szerepel a repertoárjukon)
Legutóbb a Lánchid szülinapján láttam őket.
A repertoárjuk néhány száma kapcsolódik a Topic témájához.

Üdv:

Passami

Passami Creative Commons License 1999.07.15 0 0 930
Nem csalnak a Vukkal kapcsolatos emlékeid, valóban Wolf Katica szólózta,
Egyébiránt a hölgy azóta is énekel a Sunny Dance Band nevü formációt erősiti. (a Vuk nem szerepel a repertoárjukon)
Legutóbb a Lánchid szülinapján láttam őket.
A repertoárjuk néhány száma kapcsolódik a Topic témájához.

Üdv:

Passami

Előzmény: bunor (922)
rizo Creative Commons License 1999.07.15 0 0 929
Sziasztok!
Nem lattam nagyon hangsulyozva, ezert leirom:
A VHS elterjedese.
Gimis koromban a nyari szunetben hajnali 3-ig neztuk a kaloz, alamondasos filmeket, az egyik havernal, akinek mar volt vidije.
Es kiralynak ereztuk magunkat.
Aztan masnap delig alvas, este megint "mozi"

Rizo

Gabó Creative Commons License 1999.07.15 0 0 928
40 Forintos KOMBINÁLT bérlet diákoknak.
Papírgyujtés, szombati iskola színes forgó, hogy az elsosök megismerjék egymást. Írólap, Hátitáska (Szögletes), Csillagok Háborúja, Napoleon BLD, és novemberhetedike tér, Pecsa alapkoletétel, kreszpark, dugóspuska, tini tonik, mert ez muanyag, mind pécsi kesztyu.
Qwer Creative Commons License 1999.07.14 0 0 927
A multkor azt mondtam a huszonkeveseves haveromnak, hogy az "NDK Centrum" elött talakozzunk...
Ö mar nem tudta mi az. (mentsegere: videki szarmazek)

(ifjabbaknak: most Posche szalon, Deak F. ter)

Arra nem emlekszem pontosan mit lehett ott kapni (nyilvan NDK-arukat), csak arra, hogy mindig nagy tömeg volt benne...

Madárka Creative Commons License 1999.07.14 0 0 926
mokusleqvar
Kb 15 éve dúdolom ezt de a szövege az első soron kívűl sehogysem akart eszembe jutni.
Köszönöm neked !!!!! -))))))))))))))))))))))))))))9
mokusleqvar Creative Commons License 1999.07.14 0 0 925
Én vagyok a zöld uborka
Nem félek a mély patakba'
nem félek én semmitôl
de reszketek, ha egér jô.
Előzmény: Amantis (899)
kenguru Creative Commons License 1999.07.14 0 0 924
Nohát emléxik-e valaki a Kolobok magazinra? természetesen orosz nyelvű, és valami 7 forintért volt benne egy HANGLEMEZ is! Persze halál gyenge minőségű, de én annyira elájultam tőle, hogy másnap vettem mégegyet, ugyanazzal a lemezzel :) (ez jelenti nálam az Akciós Áru előfutárát)
mozzar ella Creative Commons License 1999.07.14 0 0 923
Nahát, én is szedtem a Pajtás stb. újságok után a pénzt. Külön jó volt, hogy valamiféle zsebkönyvet (Úttörők/Kisdobosok Zsebkönyve ???) a tanév elején minden diáknak MEG KELLETT VENNIE, ami a 4,50-es Pajtáshoz képest tök jó árú volt (asszem 12,50). És a pláne: a pénzt-szedők jutalékot kaptak a Postától!
Más: iskolai takarékbélyeg - a hozzátartozó kétoldalas betétkönyvvel egyetemben! Beváltás évvégén, ha jól emlékszem még évi 1,00 %-t, azaz egy százalékot kamatozott is!
Előzmény: bunor (922)
bunor Creative Commons License 1999.07.14 0 0 922
Egyszemélyes brainstorming első nekifutásra (az egészet átolvastam - kifulladásig) - csak arra szorítkozva, ami eddig kimaradt:

– Fürge róka lábak, surranó kis árnyak hipp-hopp jön Vuk!
Ha homályos emlékeim nem csalnak, akkor a papa szerzeményét valamikor Wolf Katica szólózta, a családban marad- módszer már az ősi, pre-torgyáni időkben is dívott. Na, de hagyjuk a politizálást. A vége főcím alatt viszont valaki más énekelte ugyanezt a dalt... "Kicsi vagyok, éhes vagyok, fáradt vagyok" - Pogány Judit hangja szívfacsaró volt, egyemberként hüppögtük végig ezeket a részeket.

– Híradó címkép: a TV-székház(?) elé vetítve egy a kor technikai színvonalának megfelelő harci díszben pompázó operatőr fordul profilból szembe, enyhén közeledve az őt vevő kamera felé, miközben a sajátja lencséjéből(?) a Híradó felirat közelít felénk öles betűkkel.

– Ha már a TV-nél tartunk, nagyon büszkék voltunk, hogy lehetett fogni az ORF1-et. Mi ment a "Grácon"? Este fél 7-kor Knight Rider - persze kihagyhatatlan volt, szünidőben délelőtt 9-kor Tom és Jerry - erre ébredtünk.

– A jugó tv-n (kb. Maribor) szombaton este 11-től valamelyik NYUGATI (RTL, SAT1, stb.) csatornát kapcsolták, ahol persze ilyenkor mindig szexfilm ment - ez jelentette álmaink netovábbját. :-)

– rtv újság – még fekete-fehéren. Az egyik oldal szélén 4 karikatúra Menkó(?) László rajzos műsorajánlata...

– Újságjaink evolúciója: Dörmögő Dömötör – Kisdobos – Pajtás – esetleg Örsvezető/Úttörővezető. A Pajtás ’81-ben 4 Ft-ba került. Én szedtem a pénzt, és hogy ne kelljen bíbelődnöm a sok apróval, 5 hétre előre beszedtem az árát. Még most is látom a szemeim előtt a dózsás huszasokat. Aztán engem is utolért az akkor is be-begyűrűző infláció végzete: az újság árát felemelték 4,50-re, és kénytelen voltam fillérekkel bíbelődni (22,50-et szedtem, brrr…, mert a 45 Ft akkor még irreálisan nagy pénznek tűnt). Amúgy jó kis újság volt, amikor megjelent az új szám (csütörtök), az egész osztály azt olvasta.

– Táncdalfesztivál ’81 – nekem megvan a komplett szöveg- és kottagyűjtemény, ha valakit érdekel, szívesen kölcsönadom. Ebben a könyvben jóval több dal szerepel, mint amit ténylegesen előadtak, úgy látszik volt valami előrosta is. Tutti sláger a Szóljon hangosan az ének, Limbó-hintó, Homok a szélben, stb., de Ullmann Mónika is emlékezetes marad, ahogy elől fogatlanul énekli: hogy dájn-dájn-dájn-dádájn, hogy dájn-dájn-dájn-dádájn. Hosszú fehér ruhájából csak 22-es fehér cipőcskéi látszottak, és a ritmust érezve olykor-olykor megroggyantotta térdecskéit.
Az egyik nótának (hogy melyiknek, majd utánanézek) Patkó Béla írta a szövegét, ő akkor még nem vette fel a művésznevét (Kiki).

Majd folytatom, addig is üdv
bunor

gezah Creative Commons License 1999.07.14 0 0 921
Misa magazin, majd később Popcorn!
bunor Creative Commons License 1999.07.14 0 0 920
Korosabb nénike és bácsika csúszik lefelé a bérházi lépcső korlátján:
"Köszönjük Néked, Sárvár, Sárvári Termálkristály!" :-)
Ha valaki megtudja, hogy sárvári vagyok, még mindig ez ugrik be neki elsőre! :-)
Tova Szilárd Creative Commons License 1999.07.14 0 0 919
Köszönöm, malacka. Soha meg nem mondtam volna...
Emlékszem, 81/82-ben jelent meg egy "újhullámos" lemez korábban megjelenési lehetőséghez nem jutott együttesekkel -- csak nem azon hallhattam?
Előzmény: malacka (917)
kisferó Creative Commons License 1999.07.14 0 0 918
Én tudom, mitől döglik a légy.......................CHEMOTOX
Vén szatír vonszol egy szüzet (?) keresztül a nádason "Ne félj, kislány,..."..............matrackölcsönző
malacka Creative Commons License 1999.07.13 0 0 917
Satöbbi.
Előzmény: Tova Szilárd (913)
Mr. Lipton Creative Commons License 1999.07.13 0 0 916
1.

Táncevala répka szmákom
Kak petruska szpó mi dóróm
Aregyiszka úgyi vi lász
Kák petruska tánceválá

2.

Tut i filmu kanyec
Kto szmatrél, malagyec.

Kanyeeeeccccc....

3.

Jifim és Jimilián a két szovjet bohóc az iskolatévében.

Előzmény: Amantis (911)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!