Keresés

Részletes keresés

Hipertér Kft. Creative Commons License 2004.06.10 0 0 229
Ja, elírták az árlistában, de ezt is rendelheted, csak akkor érdemes mellé egy kentakki frályd csikent is kérni;-)
Előzmény: CyberShot (228)
CyberShot Creative Commons License 2004.06.10 0 0 228
Kezd összeállni a kép....a mEsh hálót jelent
CyberShot Creative Commons License 2004.06.10 0 0 227
Komoly? Én azthittem, a rácsosztása... (vagy még mindig azt hiszem?:)
Akkor ennek mi a finomsága? (csak azt ne mondd, hogy rakott krompli:)
Előzmény: Hipertér Kft. (226)
Hipertér Kft. Creative Commons License 2004.06.10 0 0 226
120 az a szűrő hossza béjbi!
120 mm = 12 cm = 0,12m = 0,00012km
= 0,000075 mérföld
Előzmény: CyberShot (225)
CyberShot Creative Commons License 2004.06.10 0 0 225
Nekem ez házi vízellátásra lenne főként. 120-asnál kisebb betétetek nincs bele? Esetleg ha tudsz vkitől ezügyben új infót, ne kímélj:) Addigis köszi!
Előzmény: Hipertér Kft. (224)
Hipertér Kft. Creative Commons License 2004.06.10 0 0 224
Végülis ezek nem vasra vannak, hanem apró szennyeződésekre ez után a szűrő után szoktak lenni a szórófejek, melyekben szintén van egy kis szűrő ami általában hamar bebarnul ott ahol vasas a víz.
egyébként postán elküldjük neked utánvéttel, ha mégis kellene és megírod melyik, majd emilben leírom mennyibe kerülne neked - az itt csacsogóknak csak jár valamilyen kedvezmény;-)
Előzmény: CyberShot (223)
CyberShot Creative Commons License 2004.06.10 0 0 223
A szívóra nekem most 10"-os, 60u-os finomságú PP háló szűrő van. (gondolom, ez se rossz)
Ezeket a szűrőket már néztem, de a 120-as nem engedi át az oxidált vasat?
Hol tudok ilyet venni a közelben? (XI esetleg XIII. ker körül)

Mennyi kérdés, bocs....:)

Előzmény: Hipertér Kft. (222)
Hipertér Kft. Creative Commons License 2004.06.10 0 0 222
Cy,

Ha víztározóból használjuk a rendszert, akkor egy rézből készült sűrű szövésű hálót szoktunk használni kb 4E ft a szívórésznél, a nyomónál:
Szűrő csappal 1" KK 120 mash 8 m3/h db 2 620 Ft
Szűrő csappal 5/4" KK 120 mash 8 m3/h db 2 840 Ft
Szűrő csappal 6/4" KK 120 mash 10 m3/h db 6 120 Ft
Szűrő csappal 2" KK 120 mash 25 m3/h db 10 500 Ft

csappal egybeépítve van forgalomban. Tiszta műanyag az egész(a csap is) van benne egy acélhálós szűrő, ami kivehető. Ha a csapot kinyitod, a nagy trutyi kizúdul a hálót pedig nagynyomással lehet kifújni, de ezt ritkák kell megtenni.

erik

Előzmény: CyberShot (213)
CyberShot Creative Commons License 2004.06.10 0 0 221
de:) lásd előző hozzászólást
Előzmény: rferi (219)
Hipertér Kft. Creative Commons License 2004.06.10 0 0 220
Villany100!

Nem figyeltél, nézdd meg hol van a rendszerben a visszacsapószelep! szívóoldalon történik a gázleválasztás, mert eleve csak vizet szívsz a kisebb hidrofortartály aljáról.

erik

Előzmény: villany100 (217)
rferi Creative Commons License 2004.06.10 0 0 219
Nem lehet, mert ha a szívó oldalra rakod, akkor rajta keresztül levegőt szív be a rendszer, és nem vizet a kútból.
Előzmény: CyberShot (218)
CyberShot Creative Commons License 2004.06.10 0 0 218
Amikor nem megy a szivattyú, akkor a hidrofor nyomása visszadolgozik az első tartályba is, ilyen alapon a szívó oldalra is lehet rakni. Amíg nincs szívás, addig "kigázosodik" a víz.
Előzmény: villany100 (217)
villany100 Creative Commons License 2004.06.10 0 0 217
Koszi a leirast.

Ennek megfeleloen akkor csak nyomo oldalon hasznalhato, hisz a levego csak nyomas mellett tud tavozni.
Szivo oldalon semmi esely.

Előzmény: rferi (214)
CyberShot Creative Commons License 2004.06.09 0 0 216
Ja, most látom, hogy visszacsapószeleppel van korábban írva. Visszaszíjom.
Előzmény: CyberShot (215)
CyberShot Creative Commons License 2004.06.09 0 0 215
Viszont ha szívó oldalon van a légtelenítő, akkor szerintem éppen levegőt engedne be, falsot kapna. Rosszul látom?
Előzmény: rferi (214)
rferi Creative Commons License 2004.06.09 0 0 214
Az automata légtelenítő olyan mint a karburátor benzinszintbeállítója.
egy kicsi tartályban egy úszó egy tűszelepet zár.
Amíg gáz van, addig úszó lent, tűszelep a tetejénél kinyitva, gáz kimegy.Amint feljön a víz, úszó felmegy, tűszelep lezár.CSak függőleges helyzetben működik.
Előzmény: villany100 (212)
CyberShot Creative Commons License 2004.06.09 0 0 213
"Vagy kiásni egy nagy víztározót, fóliával kibélelni bele búvársziv=nincs vasas víz nincs gáz...."

A vastalanításra csináltam épp egy ilyen rendszert, csak én egy hordóban pihentetem a vizet, oxidáltatom a vasat. Ebből szívom hidroforral a vizet. Hidrofor előtt szűrő, utána is lesz, csak még ki kell találnom, pontosan milyen legyen. Van 5leted?

Előzmény: Hipertér Kft. (211)
villany100 Creative Commons License 2004.06.09 0 0 212
Valaki el tudja mondani, hogy ez a legtelenito-szelep pontosan hogy (milyen elven) mukodik?

Koszi.

Előzmény: Hipertér Kft. (210)
Hipertér Kft. Creative Commons License 2004.06.09 0 0 211
Fel kell szerelni egy hidrofortartályt a szivattyú nyomóágára:
5ágú rézidom 1"-1"-1"-1/4"-1/4" alul szivattyú, felül hidrofor oldal1=nyomóág, oldal2=nyomásmérő óra, oldal3=nyomáskapcsoló P5(3500Ft)

Vagy kiásni egy nagy víztározót, fóliával kibélelni bele búvársziv=nincs vasas víz nincs gáz....

Azért kell a második tarálynak 3X akkorának lenni, hogy tele nyomja a kisebbet és még nyomás is legyen, emellett a rendszert is eltudja látni megfelelő vízzel az első(kisebbik) tartályt házilag kell elkészíteni az "alulbal bevíz , aluljobb kivíz és felül gázleválasztó cucc miatt és természetesen fekvő helyzetben kell elhelyezni.

Előzmény: villany100 (209)
Hipertér Kft. Creative Commons License 2004.06.09 0 0 210
Igen arra gondolok, bármelyik gázszerelő boltban lehet kapni..

erik

Előzmény: CyberShot (207)
villany100 Creative Commons License 2004.06.09 0 1 209
A "gaz" csak az, hogy ez olyan vizellato automata, aminek nincs tartalya. Se kicsi, se nagy. Vizvetel eseten a nyomascsokkenesre azonnal bekapcsol. Illetve bekapcsolna, ha nem lenne enyhen levegos a rendszer. Igy csak kb. 1-2 sec kesessel kapcsol be, ami a csapnal egy vizlokeskent eszlelheto.

Arra gondoltam, hogy egy masik, olcsobb (centrifugal)szivattyuval egy nagyobb tartalyba felszivom a vizet (pl. az aknaba elhelyezve), es akkor az automata vizellatonak nem kell szivnia, hiszen lehet a tartallyal azonos magassagban is.
Ha pedig nem sziv, csak nyom, akkor ha jol gondolom nem valna ki a gaz/levego a vizbol.

Vagy valahol tevedek?

CyberShot Creative Commons License 2004.06.08 0 0 208
nem az lenne jobb egyébként, ha az első tartály nagyobb v. uakkora, mint a hidroforé? Mert amúgy hamar elfogy a gáztalan víz a kis tartályból, és megjelenik a probléma.
Előzmény: Hipertér Kft. (206)
CyberShot Creative Commons License 2004.06.08 0 0 207
A légtelenítőszelepre gondolsz, amiket radiátoroknál is alkalmaznak?
Erre hasonló probléma kapcsán én is gondoltam, de hogy gázos vízre is jó lehet, ez tök jó 5let.
Előzmény: Hipertér Kft. (206)
Hipertér Kft. Creative Commons License 2004.06.08 0 0 206
Gázleválasztó szerkezet házilag:
A sorrend:
kút-visszacsapószelep-hidrofortartály(a tartály alján víz be, a tartály tetején egy visszacsapószelep rajta egy automata gázleválasztószelep(1200 ft)aztán a tartály aljábó elmenő cső a szivattyúhoz - szivattyú -hidrofortartály(legalább 3X akkora mint az előző) és tovább a rendszer.
Ha nincs vízfogyasztás, a nagyobb tartály nyomás alá helyezi a kicsit, a kicsi tetején felgyülemlik a gáz és a szivattyú folyamatosan csak vizet szív a kicsi tartály aljából.
Ez gazdaságos és működik.

Előzmény: CyberShot (205)
CyberShot Creative Commons License 2004.06.08 0 0 205
A gáztalanító egyébként sem a kútból történő szivattyúzáson segítene, hanem csak a felszínen lehet gáztalanítani.
Előzmény: villany100 (204)
villany100 Creative Commons License 2004.06.08 0 0 204
HerrX!

Ha csak elzarom, meg kinyitom teljesen, meg megint ugyanezt akkor semmi gond. Mondhatni, hogy a szivattyu azt szereti, ha csak nagy nyomason hasznalom. A gond akkor jelentkezik, ha csak "csurog" a csap mondjuk 1-2 percig. Utana teljesen kinyitva valoban levegos a viz.

Teny, hogy kisebb mennyisegu kenhidrogen van a vizben, mert ezt erezni...

rferi!
A kut kb. 45m melyre furt, a nyugalmi vizszint durvan 9 m-re van benne a _talajtol_, ennek megfeleloen a szivattyu egy 5m mely aknaban van.

Szerencsere a szivattyu ettol a levegosodestol nem mehet tonkre, mert mindenfele vedoelektronikaval fel van szerelve.

Mar rengeteget tortem a fejem, hogy honnet kerul levego a rendszerbe, de egyre valoszinubb ez a verzio. A vizszint sem eshet le a szivas hatasara, mert ugy van megoldva, hogy nincs labszelep, hanem a viz van "felszivva" legmentesen a kutcso tetejeig es ott van egy visszacsapo szelep.

Gaztalanitot nem vennek, akkor inkabb elfogadom igy.

Azert koszonom, hogy segitetek megfejteni a "rejtvenyt".

Előzmény: rferi (203)
rferi Creative Commons License 2004.06.07 0 0 203
"Lehet, hogy a nyomo-oldalon nyomas alatt visszater a vizbe a gaz?
Kisnyomasu hasznalat utan, viszont tokig kinyitva a csapot nemi levegot kopkod ki a viz mellett."

Biztosan visszanyeli a gázt.Ez pontosan olyan, mint az autoszifon.Minden nyomáson egy ún. dinamikus egyensúlyi állapot alakul ki.Amint a nyomás csökken, gáz kiforr, amint a nyomás nő - gáz visszanyelődik.Próbáld ki egy kóláspalackkal.?Melegen kinyitod habzik, kifut.Gyorsan visszazárod - visszanyeli a széndioxidot és abbahagyja a habzást.
A levegőköpködés is ettől van.Leesett nyomás miatt kigázosodik a víz.
Nem semmi kút lehet.....
A városi kutaknál az alföldön sok ilyen van.Mikor a Nagykőrösiek kértek egy automatikafeladatra, akkor mondták két kútjuk is gázos.Milliós beruházás volt több mint tíz éve a gáztalanító nekik....
Előzmény: villany100 (201)
Herr X Creative Commons License 2004.06.07 0 0 202
Ha jól értem, a szivattyú működése közben elzárod a nyomó oldalon a csapot, majd utána megnyitva "levegőt köpköd" a csap?
Előzmény: villany100 (201)
villany100 Creative Commons License 2004.06.07 0 0 201
Az a helyzet, hogy a jelenleg rajta levo automata hazi vizellato tudja szivni igy is, csak nem szereti, ha hosszabb ideig kis nyomason hasznalom. Ez ugyanis a csap elzarasakor megzavarja a nyomaskapcsolojat.

Az erdekes az egeszben az, hogy a nyomo-oldalon teljesen kinyitott csapnal nem jelentkezik a levego. Lehet, hogy a nyomo-oldalon nyomas alatt visszater a vizbe a gaz?
Kisnyomasu hasznalat utan, viszont tokig kinyitva a csapot nemi levegot kopkod ki a viz mellett.
Ez nekem kb. 2 eve rejtely.

Buvarszivattyu sajnos nem megy: A kutcso 40-es.

Azert kosszi a segitseget.

Előzmény: rferi (200)
rferi Creative Commons License 2004.06.07 0 0 200
Gondolom csak olyan szivattyúval tudod szívni, ami tud gázosat is.Mert a gáz, ha ki akar jönni, kijön.
A másik megoldás a búvárszivattyú lehet.
Előzmény: villany100 (199)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!