Keresés

Részletes keresés

Genszter99 Creative Commons License 2011.03.19 0 0 4114
Szia,teljesen egyetèrtek veled,mert èn is igy spóroltam a pènzt,tökèletes jelminösèg,mèg szakadò esöben is.Nem nagy vèrszarås az egèsz.
Előzmény: ficere50 (4094)
Exxon73 Creative Commons License 2011.03.18 0 0 4113

Lehet, hogy Hollandiában kiszűri a 2 km-es felhőréteg a nagy pixeleket a jelből. :-) Bocs! ;-))

 

 

persze kikormolja a tányért:DDDDDDDDDDD

Előzmény: V.Gy. (4112)
V.Gy. Creative Commons License 2011.03.18 0 0 4112

Valóban nem ugyanazt nézhettétek, mert az utóbbi napokban tényleg komoly pixelesedések voltak ragyogóan tiszta ég és 100% jelminőség mellett is. Tehát szó nincs antennabeállítási meg felhőproblémáról. Lehet, hogy Hollandiában kiszűri a 2 km-es felhőréteg a nagy pixeleket a jelből. :-)  Bocs! ;-))

Előzmény: atiTDI (4110)
ficere50 Creative Commons License 2011.03.18 0 0 4111

Nálunk sem a jelszint/minőség a gond, mégis kockás néha pár másodpercig és aztán "összekapja magát".Itt a nyugati határszélen 85-ös tányérral és Wi-Si OR-193-as HD beltérivel.Csak hozzáteszem, hogy van mellette egy 40 cm -es tányérom is az ASTRA HD +zene+német +ORF HD programok miatt, amik állandóan 100 %-on teljesítenek!

Előzmény: Exxon73 (4108)
atiTDI Creative Commons License 2011.03.18 0 0 4110

Akkor nem ugyanazt a csatornát néztük.:)

Vagy nem ugyanarról a napról beszélünk, mert én 17.én írtam, hogy tegnap, te meg ma írod ugyanezt

Gibertini 100as tányér, Megasat Diavolo fej, Dreambox beltéri. 94% alatt sosincs se a jelszint, se a minőség.

Előzmény: Exxon73 (4108)
Exxon73 Creative Commons License 2011.03.18 0 0 4109

itt most kb 2km vastag felhőzet mellett(sacc per köbö,mert lassan az ember már ránézésre tudja mennyi idő alatt jön át rajta a wizzair gép) a jelerősség 80% a jelminőség 100%

 

itt baxxus olyan az átlagfelhő ha esik mint az armageddon:DDDD

Előzmény: Justis_4_US (4106)
Exxon73 Creative Commons License 2011.03.18 0 0 4108

Tegnap tényleg pixelesedett az RTL, a hiba nem az ön készülékében van.:)

 

3napja szakad az eső Hollandiában.tegnap du dolgoztam,felvételre volt beállitva a fél7es hiradótól a gálvölgyiig minden.éjjel fél 1-kor néztem vissza.

 

egy szem pixelt nem láttam és most megy az rtl hiradó,az eső ömlik és pixelt azt csak a pixelboltban kapnék...

 

85-ös tányér,Philips beltéri,a felhő vége valahol Irország nyugati partjainál lehet

Előzmény: atiTDI (4101)
jamekka Creative Commons License 2011.03.18 0 0 4107

Sziasztok!

Egy kis tanácsot kérnék!A jelenlegi no-name kábelszolgáltatónkat akarom leváltan műholdas UPC-re vagy Digi TV-re....Érdekelne milyen a minőség valamint, szokott-e hiba lenni sokszor?

Jelenleg még gondólkozom,h UPC vagy Digi legyen az UPC drágább de lehet jobb a minőség?De ahogy nézegetem a Digi-nél jobb a csatorna kinálat pl Digi sport ect...

 

Köszi!!!

 

Justis_4_US Creative Commons License 2011.03.18 0 0 4106

Az RTL Klubos tp nekem is nagyon gyengén jön be, 50% körüli mindkét jelmérő Kockásodás, pixelesedés folyamatos, nézhetetlen. A többi tp-n is jelentősen gyengébb a jel, mint az Astrán volt, de ott nincs pixelesedés.

Degeczi Creative Commons License 2011.03.17 0 0 4105

(ha megfelel az, h ugyanazt rögzíted amit nézel, akkor elég egyetlen kábel a rögzítőshöz is)

Előzmény: ilias (4104)
ilias Creative Commons License 2011.03.17 0 0 4104

Értem, tehát ha rögzíteni is akarok a box-szal, akkor plusz egy kábel boxonként. Tehát mondjuk három felvevőnél 6 kábel. Egyenlőre három sima lenne, ahhoz három kell. Ahogy látom megemelte az árait a Direct. Eddig a sima plusz box 500.-/db volt és a direct+ is drágább lett. :((

Előzmény: Degeczi (4093)
ilias Creative Commons License 2011.03.17 0 0 4103

Ezt gondolom adja majd a UPC a megrendelt csomaghoz.

Előzmény: *upc*** (4096)
ficere50 Creative Commons License 2011.03.17 0 0 4102

Rengeteg gond van az Uplink-el.Sokszor a sávszélesseg katasztrofális, innen a "kockásodás". Már szidtam eleget öket.

Jelszint problémánál az összes adás sz...kodna! "mert a szakadó hóesésben, akkor meg probléma mentesen jöttek a csatornák."= ebböl is látszik!

Előzmény: Lonestar64 (4100)
atiTDI Creative Commons License 2011.03.17 0 0 4101

Tegnap tényleg pixelesedett az RTL, a hiba nem az ön készülékében van.:)

Előzmény: Lonestar64 (4100)
Lonestar64 Creative Commons License 2011.03.17 0 0 4100

Műszer nélkül szerintem is csak gányolás a dolog, be lehet valamennyire állítani, de nem az igazi.

Nos, nekem az eredeti 60-as tányér van fenn, és meg is lennék elégedve, vele DE......

Nem tudom eldönteni mi lehet a gond, de amióta átköltözött a UPC nekem mindig van valami kis gond, de kezdem azt hinni, hogy nem az antenna, vagy az új pozíció a gond oka. Pl. Napokig nem volt EPG-m azután tegnap lett. Tegnap az RTL nézhetetlenül pixeles volt, de a többi csatorna nem. Időnként pár másodpercre megáll az adás, azután folytatódik. Gondolom a beltéribe épített jelszint, és jelminőség mérő eléggé szubjektív eredményt mutat, de az a furcsa, hogy mindig nagyobb jelet, és jobb jelminőséget jelez, mint az astrán. Ennek ellenére rendszeresek az ilyen problémák. Pedig amúgy nem panaszkodhatok, mert a szakadó hóesésben, vagy amikor szinte sötét volt délben olyan borulás volt, akkor meg probléma mentesen jöttek a csatornák.

Volt aki azt javasolta, hogy le kellene cserélni a beltérit, de nem tudom eldönteni, hogy érdemes lenne -e. A boltban ahol annakidején szerződtem, mondták, hogy ha beviszem a beltérit kicserélik, de az ezüst Philips helyett a humax-ot adnák, éshát vannak fenntartásaim.

Szerintetek....???

Exxon73 Creative Commons License 2011.03.16 0 0 4099

Ficere látom valahol egyhúron pendülünk:D

 

1hetet kisérleteztem a tányérral tavaly januárban mikor visszaértünk hogy legyen tévé.

a holland szomszéd az már hülyének nézett hogy ki és berohangáltam a lakás és az udvar között minden fél mm mozditásnál.a párom üvöltötte: 50% most 60% de nem jön semmi.

na akkor azzal a "pittyegőssel" amit az aldiban is kapni 10euroért belőttük astrára.

de mivel nem felelt meg a lakás,a fák is kilombosodtak,igy onnan tűzni kellett ezért lett a jelenlegi lakás Thor "alapon" kiválasztva.de az új lakásnál már a török lőtte be a cuccot Thorra a 2millás műszerrel.szakadó esőben!!!!!!!!!!!

 

havernak déli oldalon 11.emeleten ilyen gondja nincs.ő még a Talibán2-őt is befogja Afganisztánból meg jön neki a Zimbabve3 is ha úri huncut kedve úgy kivánja,mert a 11.emeleten ritkán fordul elő takarás...

Előzmény: ficere50 (4097)
uh Creative Commons License 2011.03.16 0 0 4098

Peace!

Előzmény: ficere50 (4097)
ficere50 Creative Commons License 2011.03.16 0 0 4097

"Ezutan lehet finomitgatni a jelszintet a TV-n figyelve. Ez tehat a 20 eurot is sporolo modszer, ami olyan amilyen."

 

Pont erről akartalak meggyőzni!

 

Látni, hogy még nem állítottál antennát, mert akkor tudnád, hogy a digitális beltérieknél ez nehéz lesz, mert a vevő jócskán késlekedve reagál a jelszintváltozásokra!

 

De tudod mit?:hagyjuk abba ezt az értelmetlen izmozást.Volt akinek tudtam segíteni a tanácsaimmal és ez nekem elég örömöt okozott. :-D

Peace!

Előzmény: uh (4095)
*upc*** Creative Commons License 2011.03.16 0 0 4096
qwad fej kell neked 4belteri kiszolgalasat teszi egyenlore
Előzmény: ilias (4092)
uh Creative Commons License 2011.03.16 0 0 4095

OK, meg mindig nem olvasod el mire reagalsz.

 

és mi van akkor, ha nem süt a nap? - szivas, ahogy irtam is: "valahol pont a Thor felett lesz a nap (ha nem lesz felho)". Lehet probalkozni masnap...

 

Hallottál már iránytűről és "Sat-Look"-ról? - Hallottam. Az iranytu meg vagy jo vagy vacak, vagy csak van egy transzformator allomas a kozelben, vagy vmi mas ami bezavar. Sat-Look? "Ha nincs elerheto szerelo (vagy vki sajnalja a munkadijat) akkor az otletem" Aki nem szerelo es egyszeri beallitasert nem csenget ki 20 eurot, az velelmezhetoleg nem fer hozza Sat-Lookhoz.

 

Miért nem ad elég információt a www.dishpointer.com ? - Mert a google fotoi egyaltalan nem biztos, hogy profi ortho fotok, igy konnyen elofordulhat olyan torzulas, hogy pl a szemkozti fasoron nem a masodik, hanem a harmadik fat kell celozni. Ezert lehet "pontositani" a Nap iranyaval.

 

Megkérdezném: hány sat-ot állítottál már be a módszereddel? - "meg soha nem allitottam antennat"

 

"Es kikeressuk a dishpointerrol kiolvasott Azimuth (true): 206.0° erteket. (Thor )", aztán én veszem a tájolómat és bemérem az irányt - Ne tedd. A magneses azimuthbol indulj, ha iranytuvel kezdesz. 206.0° vs 202.1°! Persze nem nagy elteres, de miert ne a helyes ertekkel probaljunk indulni?

 

Mert hogyan állítod be például az elevációs szöget, ha nem áll abszolút függőlegesen az antennaárbócod? - Valoszinuleg nem lesz abszolut fuggoleges. Emiatt az elevacio allitasakor meg az irany is modosulhat. De kiindulaskent azert tetelezzuk fel, hogy 'elegge' fuggoleges. Igy mikor a skalan be van allitva a kivant szog, mar fogni kell jelet a muholdrol. Ezutan lehet finomitgatni a jelszintet a TV-n figyelve. Ez tehat a 20 eurot is sporolo modszer, ami olyan amilyen.

Előzmény: ficere50 (4094)
ficere50 Creative Commons License 2011.03.16 0 0 4094

Huha!..és mi van akkor, ha nem süt a nap? Hallottál már iránytűről és "Sat-Look"-ról? Én maradok ezeknél a felesleges holmiknál. Miért nem ad elég információt a www.dishpointer.com ?

Megkérdezném: hány sat-ot állítottál már be a módszereddel? Én az enyémmel kb. az utóbbi 22 évben legalább 1000-et.

Amúgy nagyon szép és tudományos amit leírtál, sőtigaz is!: "Es kikeressuk a dishpointerrol kiolvasott Azimuth (true): 206.0° erteket. (Thor )", aztán én veszem a tájolómat és bemérem az irányt, majd műszerrel optimalizálom a jelet.Mert hogyan állítod be például az elevációs szöget, ha nem áll abszolút függőlegesen az antennaárbócod? stb.

Előzmény: uh (4088)
Degeczi Creative Commons License 2011.03.16 0 0 4093

beltérinként min. 1, de ha fölvevős, akkor 2-vel érdemes számolni

 

elosztani nem tudod, mert a beltéri egyben vezérli is a fejet - és nem mindig azonosan, az épp nézet csatorna szerint eltérhet

Előzmény: ilias (4092)
ilias Creative Commons License 2011.03.16 0 0 4092

Sziasztok!

 

Szeretném megkérdezni, hogy az antenna felől mennyi kábel jön le a házba? Az az elképzelésünk egyenlőre, hogy három alap boxunk lesz. Hogyan kell elosztani? Becsövezném és behúznám előre a kábeleket, hogy falban legyen minden.

Köszi

Exxon73 Creative Commons License 2011.03.16 0 0 4091

csak vicc,nehogy félreérts.

a táblázatod már nem jó.a japán földrengés miatt 25centit kimozdult a Föld tengelye,de a Nap ugyanott maradt.

tehát ha jobbrabalra a delelő Naptól látsz egy 2-2méteres nyalábot akkor nyugodt szivvel lehet mondani hogy az összes műholdat fogod ami Európára sugároz.

Előzmény: uh (4088)
Exxon73 Creative Commons License 2011.03.16 0 0 4090

ja és a UPC köszöni szépen jól van,85-ös tányérral rezzenésmentesen jön minden.

január 16-án jöttem vissza, a repülőből a német-holland határ vonalában csak annyit láttam hogy "juj ott valami baxott sötét valami gomolyog".persze,egyetlen 2km vastag felhő volt Hollandia felett,de az egészet betakarta.

Eindhoven,madár leszállt,haver átugrasztott Tilburgba,mindent visszakapcsoltam áramra(1hónap szabi volt),kivéve a hűtőt mert az végig ment,beltéri letöltötte a friss szofvert(1hónap állás után) Attila meg egy doboz Heineken mellett bevágta magát az ágyba és nézte a magyar adókat.

közben meg szakadt az eső.

 

ez olyan kinai vagy mi? pontos beállitás kérdése az egész

Előzmény: Exxon73 (4089)
Exxon73 Creative Commons License 2011.03.16 0 0 4089

én nem tudom Uh,de tavaly nyár elején költöztünk(sokadszor).ha visszanézel van egy rakat kép fenn hogy itt Hollandiában honnan meg honnan nem jött a UPC.

egy szónak száz a vége én megmondtam az ingatlanosnak hogy nekem olyan lakás kell ahonnan rálát a tányér a delelő Napra.

lakás kijelölve,eljöttünk megnézni,ingatlanos "hát a szobák..." mondom nekem ne a szobákat mutassa hanem nemvéletlen kértem délre az időpontot a lakás megtekintésére nekem mutassa az udvart ha látom a delelő Napot jó,ha nem akkor az egész tárgytalan.

 

mivel láttam a delelő Napot igy kivettük a lakást,a technikai beállitásokat meg a török antennás végezte.

 

egyszerű ez mint a faék.

Előzmény: uh (4088)
uh Creative Commons License 2011.03.15 0 0 4088

Huha! Gyorsabban gepeltel, mint ertelmezted a szoveget.

Pelda:

Adott hely: Budapest Latitude: 47.5° N Longitude: 19° E

Adott datum: 2011-03-16

helyi ido: 1 ora Gw-tol keletre

Ezeket megadjuk a tablazatnak http://aa.usno.navy.mil/data/docs/AltAz.php

 

Es kikeressuk a dishpointerrol kiolvasott Azimuth (true): 206.0° erteket. (Thor)

(ez lehet kicsit szetesik - bocs)

BUDAPEST  o , o ,  E 19 00, N47 30
Altitude and Azimuth of the Sun
Mar 16, 2011
Zone: 1h East of Greenwich

 Altitude Azimuth (E of N)
13:12 37.8 205.4
13:14 37.6 206.0
13:16 37.5 206.6

 

Tehat 13:14-kor a budai hegyekben valahol pont a Thor felett lesz a nap (ha nem lesz felho).

 

 

 

Es ha belegondolsz, rajossz, hogy az irany is es az elevacios szog is fugg mind a szelessegi, mind a hosszusagi kortol. ;)

Előzmény: ficere50 (4083)
ficere50 Creative Commons License 2011.03.15 0 0 4087

:-))) !

Előzmény: Exxon73 (4085)
pajaci Creative Commons License 2011.03.15 0 0 4086

Pedig jól mondja.

Olyan mint a napóra.

Előzmény: Exxon73 (4085)
Exxon73 Creative Commons License 2011.03.15 0 0 4085

szerintem azzal keveri amit a barátom mondott itt hollandban: "úgy válassz lakást hogy ha az udvarra kiállsz akkor lásd a delelő Napot.ha látod akkor jönni fognak az adók"

Előzmény: ficere50 (4083)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!