Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Paco155 Creative Commons License 2002.10.28 0 0 830
Ha a "schonende Glattungskomponenten" re gondolsz akkor azt úgy is fordíthatod, hogy kímélő polírozó, illetve úgy is, hogy kímélő fényező. Miután világosan jelölve van, hogy empfindlichen (érzékeny) ÚJ autó festékre való, én inkább a második értelmezést tekintem. Ebben az esetben a fényezö azt jelenti, hogy tükrözö komponense is van, hogy jobban csillogjon. De ha szerinted polírozóanyag van benne akkor legyen az.
Azt hogy mi marad az autón ha kell élőben bemutatom, és azt is hogy utána nem 2 nap hanem 2 hét múlva hogy néz ki. Nem kapok jattot a reklámozásáért, és a preventet sem húzom le. Egyszerüen ez egy olyan cucc amivel tapasztalatomn van, sok éve használom a változatait különféle kocsikon és eddig nem csalódtam. Aki akarja használja aki nem az nem. Neked a prevent a tuti, váljék egészségedre. Én viszont utálom, ha taknyos a kocsim.
Előzmény: Aewyn (829)
Aewyn Creative Commons License 2002.10.28 0 0 829
Paco, nem értelek. Rá van írva a dobozra. Nemtom másképp leírni. Rá... van... írva...
Paco155 Creative Commons License 2002.10.28 0 0 828
Mint az elöbb is említettem mindenki azt használ ami neki szíve vágya. Nem vitatkozom veled, nincs értelme.
Előzmény: Aewyn (827)
Aewyn Creative Commons License 2002.10.28 0 0 827
Paco, ne fárassz már légyszíves.

Sovánka némettudásommal lefordítottam a doboz hátulján az összetevőket. Oda írták, nem én találtam ki. Bizonyára tényleg nagyon finom, de:

gondoltam, hogy az ujjaim között megnézem milyen finom az a polírozószer. Nem éreztem semmit, de a kezem még többszöri kézmosás után is büdös volt a higítótól. :(

Legalább ráírhatták volna, hogy használj kesztyűt, barátom!

De a lényeg, hogy én nem találtam a tesztelés után semmilyen anyagmaradványt, nemhogy viaszt. A törlőrongy mindent letöröl. Persze lehet, hogy marad egy 1 atomnyi réteg, ami nem engedi, hogy rákössön a rovar, de elvette a kedvem a higító szaga.

Ez a preventes cucc jó, de azért nagy hátránya, hogy mosás után két nappal iszonyú mocskosan néz ki kocsi. Szal ez sem tökéletes. De télire megteszi, legalább véd a jég ellen (esetleg), és a hó alatt nem látszik. He-he.


Paco155 Creative Commons License 2002.10.28 0 0 826
"Paco véleménye ellenére sztem ez nem más, mint lakkbenzinben oldott finom polírozószer (amint az írva vagyon rajta). "

Hmmm.... Nem teljesen, de nagyrészt igazad vagyon :)
A skála az erös polírtól a polír nélküliig terjed, és csak a neuvagen balsam az amiben tényleg nincs csiszolóanyag. De végül is mindenki azt használ ami szíve vágya.

Előzmény: Aewyn (825)
Aewyn Creative Commons License 2002.10.28 0 0 825
Csak egy picit kellene visszaolvasni. Keress rá a (CTRL+F) ebben a topicban erre: "újautó".

Paco véleménye ellenére sztem ez nem más, mint lakkbenzinben oldott finom polírozószer (amint az írva vagyon rajta).

Én a Prevent autóbalzsamot használom. Az tényleg vízben kevert viasz. Nem oldódik le esőben (tesztelt) és eddig 1 mosást kibírt. Hátránya, hogy a felülete egy vékony, de lágy réteg, így a port hamarabb összeszedi, mint a sima fényezés.

Ezek a csoda waxok nem mások, mint polírozó (csiszoló) szerek. Új autóhoz felejtsd el.

Előzmény: Törölt nick (824)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.28 0 0 824
Sziasztok!

Hát lehet, hogy találtam volna a kérdésemre választ a fórumban, de nem igazán van kedvem végig olvasni, eddig csak 200 hozzászólásig jutottam.
Valamikor november közepe körül érkezik meg a család autója. Egy fekete (tudom milyen kényes, de szép is) gyöngyház lesz. Azt szeretném kérdezni, hogy mit ajánlatok, mivel ápoljam. Most nem olyan régen a Tescoban járva nézegettem a termékeket ott láttam pl. egy REX terméket vamailyen Balsam volt direkt Neuwagen-nek :) (új autó)! Gondoltam esetleg a WAX-ra, természetesen inkább azért, hogy jobban peregjen le rólla a víz illetve ne tegyen kárt benne télen a só. Esetleg elég lenne neki ha WAX-os vagy viaszos autómosószerrel mosnánk? Mit ajánlatok. Ha lehet akkor e-mailben is írjátok meg a tanácsotokat a minagy@westel900.net-re (tudom furcsa kérés!).

:::Soockit:::

GTPeti Creative Commons License 2002.10.24 0 0 823
Sziasztok!

Capri Fan, szívesen.
Én lekezeltem vele mind a 4 ajtót belülről, utána lefestettem Koralkyddal. És még maradt is. Szóval több, mint amennyinek látszik.
Amit leginkább szeret az anyag, ha a rozsdaréteg nem hajszál vékony. Akkor ui. a vasoxid réteg sem lesz olyan vastag. Ilyen esetekben én fúrótokmányba fogható köszörűhegyet szoktam alkalmazni. (A Praktikerben kb. 500Ft 5db.) A nyáron pl. mindkét ablaktörlőkart fémtisztára csiszoltam és aztán festettem le. (Természetesen először lealapoztam.)

GTPeti

CapriFun Creative Commons License 2002.10.24 0 0 822
elgondolkodtató! Turtle Wax-ban még nem csalódtam... köszi a tippet!
Előzmény: GTPeti (821)
GTPeti Creative Commons License 2002.10.24 0 0 821
Sziasztok!

CapriFun, van más szer is az Evipass-on kívül.
Úgy hívják, Turtle Wax Rust Master. A megszokott Turtle Wax minőségben...
Igaz nem olcsó, kb. 1200Ft egy kis flakon, de nagyon jó!
Az Alfában a legolcsóbb.

Ja, állítólag "független teszteg igazolták, hogy ez a legjobb rozsdaátalakító".

GTPeti

CapriFun Creative Commons License 2002.10.24 0 0 820
köszi! és merre tudom nagy valószinüséggel beszerezni?
Előzmény: kivi (819)
kivi Creative Commons License 2002.10.23 0 0 819
Én Evipasst használtam, ez a vas-oxidot vas-szulfáttá alakítja. Ezzel meggátolja a további rozsdásodást. Erre jöhet a kitt és a festék.
Előzmény: CapriFun (818)
CapriFun Creative Commons License 2002.10.23 0 0 818
sziasztok!

A mai mosás, nagytakarítás során találtam pár helyen kavicsfelverődést, sérülést a fényezésen. Van ahol egészen a vas-ig sérült a festékréteg, és már kezd rozsdásodni is >:(

A kérdésem az lenne, mivel kezeljem a felületet, rozsdátlanítsam mielött kijavítom a fényezést?

Paco155 Creative Commons License 2002.10.18 0 0 817
Szia. Én ugyan nem tudom, de emlékeim szerint kb augustusban volt itt a toppicon belül erről szó. Szerintem keress vissza, mert ha jól Mléxem egyezségre jutottak :)
Előzmény: rhantos (816)
rhantos Creative Commons License 2002.10.18 0 0 816
Hi All!

Nem tudja valaki melyik a legjobb bőrkárpit ápoló szer, sosem volt bőrős verdám, de most van és szeretném "leápolni", de nem tudom mivel tegyem ezt. Ha valakinek van valami tapasztalata, akkor örülnék ha megosztaná velem.
Az otó egy BMW E34, ha ez számít valamit.

Köszi a segítséget előre is!

GTPeti Creative Commons License 2002.10.13 0 0 815
Sziasztok!

Paco155, köszönöm az infókat.
(Tényleg nem olvastam vissza, mea culpa.)

Akkor melyik filmet nézzük meg? :-)))

GTPeti

Paco155 Creative Commons License 2002.10.13 0 0 814
Moziba ne vigyelek esetleg? Éppen úgyis ráérek :))))
Előzmény: Hantaboj (813)
Hantaboj Creative Commons License 2002.10.13 0 0 813
Király. Kösz!
Nem jársz arra véletlenül?? :))))
Előzmény: Paco155 (812)
Paco155 Creative Commons License 2002.10.13 0 0 812
Vazzeee......

ARAL benzinkútnál vettem 3 éve az árcédulája szerint 375 forintért.
Űrtartalma 145 ml ebböl még kb 20 megvan. :)

De mivel a lustaságotok végtelen :) ezért kikerestem a honlapjukról a magyarországi forgalmazót:

Hungary
Contact: Ms. Rita Pinter
Company: Interco-operation Inc
Address: H-1158 Budapest
Kesmark u 11-13
Budapest
Tel: 0036 1 4116 0380
Fax: 0036 1 416 0376

P.s.:A telefont ugye nem kell felvennem helyettetek? :)))

Előzmény: Hantaboj (811)
Hantaboj Creative Commons License 2002.10.13 0 0 811
Kapható: _____________
Ára: _____________

:)

Előzmény: Paco155 (810)
Paco155 Creative Commons License 2002.10.13 0 0 810
De hogy ne csak szemtelenkedjek.

Gyártó: turtle wax
Tipus: RAIN KLEER

Használhatóság: kurva jó.
Tulajdonságok: Kb 60 km/h fölött a víz 98 százaléka felfelé! távozik a szélvédöröl. HA tökéletesen tiszta az ablakod (most vitted fel a réteget) akkor kb 30 km/h nál már ez a helyzet. Minél porosabb, annál több marad ott.
Városban dugóban nem tudod elkerülni az ablaktörlö használatát.

Ha ennyi nem elég, akkor a www.turtlewax.com- talán még tud segíteni.

Előzmény: GTPeti (808)
Paco155 Creative Commons License 2002.10.13 0 0 809
Hmmm... Talán nézd át az utolsó 5 hozzászólást :)
Előzmény: GTPeti (808)
GTPeti Creative Commons License 2002.10.13 0 0 808
Sziasztok!

(Jó régen jártam itt... Sajnos nem volt idôm, de örömmel látom, hogy a topic él és továbbra is hasznos témák kerülnek elô.)

Az én kérdésem a vízlepergetô szerekkel kapcsolatban a következô:
Régebben vettem egy Motip Rain Away nevű szert. Ezt próbaképpen a szélvédô bal felére felvittem. Hát... A víz itt nagyobb cseppekben állt meg. Az ablaktörlôt továbbra is kellett használnom és amikor törölt, rosszabbul láttam, mint a kezeletlen oldalon. Szóval nem vált be. (Pedig jó drága volt...)

Valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban? Ill. városi használatra van olyan szer, ami tényleg hatásos és ajánlható?

Elôre is köszönöm a válaszokat!

GTPeti

Paco155 Creative Commons License 2002.10.11 0 0 807
Az enyémet úgy, hogy a víztiszta folyadékból pár cseppet! elkenek a szélvédön, hagyom megszáradni (2 perc) újra elkenek ugyanannyit+száradás majd tiszta vzet kell ráöntenem (ezt a részét én sem értem minek, de ez van elöirva) és szépen szárazra törölnöm. Ekkor teljesen eltünik, mintha ott sem lenne, nem matt, nem tükröz, csak onnan tudom, hogy ott van, hogy a víz nem marad meg a tiszta szélvédön. Ha poros akkor persze hozzáragad a porhoz. :) Az oldalablakon ugyanez. A kezeddel akár simogathatod is, nem lesz semmilyen a kezed. Nem ken oda semmit sehova. Én a kétdecis üveget kb 3-4 éve használom, havonta kezelem a felületet, de szerintem jövöre már el fog fogyni.
Előzmény: Varshi (806)
Varshi Creative Commons License 2002.10.11 0 0 806
Kösz!

Kicsit bővebben írnál? Hogy kell felvinni a felületre? (Felken/fúj?)

Ha felkenem az oldalablakra, és hozzányúlok, a kezem pl. olyan lesz? Ha leengedem az ablakot, belekeni az ajtó belső részébe?

Meddig elég egy "adag"?

Előzmény: Paco155 (805)
Paco155 Creative Commons License 2002.10.11 0 0 805
Én Rain-Kleer -t használok, úgy csorog le a víz a szélvédöröl.mintha ott sem lett volna.
Beszerzés: szvsz minden benzinkútnál/autósboltban kapható valamelyik változata. Egyvalamire viszont figyelned kell: Az ablaktörlöt nem szereti, ha azt gyakran használod akkor a réteget kb havonta fel kell újítanod.
Előzmény: Varshi (804)
Varshi Creative Commons License 2002.10.11 0 0 804
Erről a Rain-X kicsit bővebben valaki...? (Azon túl, hogy jó/nem_jó.:)

Ára? Hol lehet kapni? Meddig elég?

kopiteki Creative Commons License 2002.10.10 0 0 803
Ugyanezt a jelenséget tapasztaltam én is. A szomszéd hívta fel a figyelmemet rá, de nyáron csak ott van árnyék.( a fa alatt)Így is baromi meleg szokott lenni, ez valamit tompít. Ez egy mézgaszerű anyag ami jó alapos áztatás után jön csak le az autóról...
Előzmény: Hantaboj (802)
Hantaboj Creative Commons License 2002.10.10 0 0 802
Nyárfa(?) alatt parkolok, ami a csillaggarásban áll. Folyamatosan ontja magából a szutykot. Cseppekben átlátszó izé lepi el a kocsit, ami csak alapos mosás után jön le.
Ha nem lenne nyáron szép a fa, kivágnám (5 emelet magas). Egy rendes fa ősszel lehullajtja a leveleit. Ez nem az :)

Bosszant még valakit hasonló jelenség?

Giugiaro Creative Commons License 2002.10.07 0 0 801
Karosszérialakatos ismerősöm adta, amikor ki lett kalapálva a gép. De Würth képviseleteknél tudsz venni.
Előzmény: Szkátó (800)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!