Keresés

Részletes keresés

KawaBazsy Creative Commons License 2018.09.01 0 0 101146

Jövő kedden öntik nálam az alap felső, vasalt részét, szerdától falazunk, Sas jöhet kipróbálni.. :-)

 

Előzmény: ocso79 (101144)
seci Creative Commons License 2018.09.01 0 0 101145

seciné saját biznisz csinal - kutyászat - és tudod SAS milyen kibaxott jo volt a nyáron a 30C alaphomerseklet mellé a 3x2000W-os szárító? ;)

No meg azt, hogy szabad-szombat el is felejtheted, és még igy is hetente lesz 1 kuncsaft, aki megkerdi, hogy "Mé nincs vasárnap nyitva?

 

Az appointmentet lemondokrol mar szot se ejtsunk, meg azokrol a kedveskekrol, akik megfurdetik a pocsolyaban a kutyat aztan beallitanak vele, ugy hogy csorog rola az iszap. NO jo, a tobbseg azert normalis, de eleg napi egy vadbarom, hogy felbaxxa az ember agyat.

 

En inkabb azt mondanam, hogy akinek sajat biznisze van az nem a maga ura, hanem a maga rabszolgaja (mondjuk igy is jobb, mint mas rabszolgajanak lenni!)

-seci

Előzmény: ocso79 (101144)
ocso79 Creative Commons License 2018.09.01 0 0 101144

Nagyon hideg tud am lenni telen egy epitkezes am ;) es az autoszerelo muhelyek sem tul melegek. Ellenben nem kell gondolkodni a gym membership-en es a jo kis vega kaja is elmaradna.

Falat rakni egesz nap az nem a gep elott ules am.

 

Nekem is sokszor a kepebe vagjak hogy konnyu neked jol keresel.

Azt persze senki nem latja hogy iden minden bh dolgoztam es simaban fizetunk, csak minden 6. hetvegem szabad etc

Szoval igen qva jo am villanyszerelonek lenni.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (101134)
KawaBazsy Creative Commons License 2018.09.01 0 0 101143

Jó, csak példát akartam Sasnak..

A Fiesta belopta magát a szívembe. Tök jól megy, 4.2 a fogyija (computer szerint), jó a futómű, sportos a váltó. Ez utóbbi váltó útjait lemértem, 5 cm. Az 5-ös Golfé 6, a Corolláé (2006) 7 cm.. Nézegettem, h ahhoz képest, h kisautó, milyen jól elférek. Rálestem a méreteire, s tkp 3 cm híján akkora, mint a 3-as Golf, a motor adatai meg ugyanazok, mint az 1.9 TDI motoré.. így már érthetőbb.

Előzmény: cam aro (101139)
KawaBazsy Creative Commons License 2018.09.01 0 0 101142

Én nem látom benne magamat (pl a fiamnak ugyanolyan kékeszöld a szeme, mint nekem, de a lányomé barna), de ez kevéssé baj sztem.. :-)

Előzmény: cam aro (101138)
KawaBazsy Creative Commons License 2018.09.01 0 0 101141

Jah, sztem is szerencse, h van két gondmentes gyerekünk, akik mosolyognak egész nap. Remélem így is marad.

A fiam részben hasonlít rám, de van, amit a zasszonytól örökölt. A lányom meg egy az egyben anyja, kicsiben.

Előzmény: VeraVictoria (101140)
VeraVictoria Creative Commons License 2018.09.01 0 0 101140

Milyen szep kislany es mennyi sok haja van!

Egeszen mas arc mint a batyja, mivel egyszer azt irtad hogy a fiad az anyjara hasonlit akkor ez inkabb rad.

Hat nagyon szerencsesek vagytok hogy az lett amit akartatok, sok oromet kivanok bennuk, biztosan meg is lesz.

Azert idovel tegyel fel egyszer-egyszer kepet roluk, olyan edesek.  Meg iskolas koruk elott jo ha kiviszed oket Angliaba egy kis nyelvtanulasra egy-ket evet, ilyen korban olyan az agyuk mint a szivacs, felszed mindent.

Fogalmad sincs hogy milyen gyorsan fel fognak noni...

Előzmény: KawaBazsy (101113)
cam aro Creative Commons License 2018.08.31 0 0 101139

na.. 

a harom betus roviditesek nagyja hianyzik az idosebb autokbol. 

ergo, az nem fog elromolni. 

ha tisztan csak uzembiztonsagot nezel. -mas nelkul- akkor velemeny sk. 

az oreg autok megbizhatobbak. 

Előzmény: KawaBazsy (101132)
cam aro Creative Commons License 2018.08.31 0 0 101138

jobban rad van mint a fiad. 

monnyuk.. lassan tiz eve lattalak, szvsz itt megint tevedhetek. :) 

Előzmény: KawaBazsy (101113)
cam aro Creative Commons License 2018.08.31 0 0 101137

volt virgin broadband melle virgin mobilom. 

 nem volt meggyozo, igaz, meg lehet az ee szuletese elott volt. 

azota sem preferalom a brandet. 

szvsz lehet sk hibas a megiteles. 

 

Előzmény: Törölt nick (101112)
Bmrenault Creative Commons License 2018.08.31 0 0 101136

Gázszerelés a nagy biznisz vagy a benefiten élés.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (101134)
KawaBazsy Creative Commons License 2018.08.31 0 0 101135

 Én részemről mindenesetre jelentkeztem "Elektromos járműhajtási szakmérnök" másoddiplomás képzésre, ha összejön a megfelelő számú jelentkező, akkor tartom a lépést a korral.. :-)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (101133)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.08.31 0 0 101134

Rossz szakmat valasztottunk. Chiropractornak, orvosnak, autoszerelonek, komuvesnek stb kellett volna tanulni, osszekuporgatni penzt es felvenni hitelt, nyitni sajat praxist/bizniszt, es mienk lenne a vilag :-))

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (101133)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.08.31 0 0 101133

Gyaloglok haza a sarki boltbol, latom a sarki autoszerelo muhely fonoke Tesla Model S-bol szall ki, csucsverzio, egyedi rendszam, miegymas. Beszelgettem vele egy fel percet (jol ismer, 5+ evig rendszeres torzsvendeg voltam nala a rom autoimmal), mondja hogy most vette maganak, kerdezem hogyhogy elektromosat, Teslat? Mondja hogy "ez a leggyorsabb, ez a legmegbizhatobb, ennek van a legkevesebb karbantartas igenye". Lassan eljon a belsoegesu autok vege... Ha egy autoszerelo mondja ezt es vesz maganak ilyent ... o mar csak tudja :-) Plusz az is jol latszik, hogy jo biznisz az autoszereles, ha te vagy a muhely tulaja :-)

Előzmény: KawaBazsy (101132)
KawaBazsy Creative Commons License 2018.08.31 0 0 101132

Kb olyan, mintha azt nézzük, h az öreg autó romlik el gyakrabban, vagy a fiatal. Mindkettő lehet szar, de szignifikánsan az öreggel lesz több gond..

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (101123)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.08.31 0 0 101131

Ééés megjottek az uj lakok. Ezek is folyamatos jelleggel cigiznek. A lancdohanyzas valami elofeltetel a benefithez vagy mi?? Minden eddigi benefites a hazban durvan cigizett (kiveve szegeny oreglanyt). Tok jo, hogy egyik szomszedek a haz mogott cigiznek, a masikok meg a haz elott illetve lakasukban, egyik iranybol se lehet szelloztetni mert jon be a bago szag :-( Koltozes lesz a vege. Ha valamit szivbol utalunk az a cigiszag... Tul sok a benefit ha belefer mindenkinek napi 1 (vagy 2) doboz cigi... :-(

Előzmény: Bmrenault (101128)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.08.31 0 0 101130
seci Creative Commons License 2018.08.31 0 0 101129

Nem gondolod komolyan. A kukaja melle fogja tenni ;)

 

-seci

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (101127)
Bmrenault Creative Commons License 2018.08.31 0 0 101128

jaja. zsákold be és rakd le az ajtajuk elé ha esetleg ez lenne. Volt lanflordunknak volt ez szokása hogy ha nem volt elég hely bele dobálta a szomszédékéba. neki telebaszták a kertet.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (101127)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.08.31 0 0 101127

Kár, jo bevetel lenne allamnak/DVLA-nak/rendorsegnek :-) Bar az egyik autojoukat igy is ki lehetne szurni, mert azon MOT sincs es a szine se stimmel :-)

Legujabb: elfelejtettek kitenni a kukajukat (meg a jelenleg ures lakashoz tartozo kukat, mert azt is telenyomtak), dugig tele van, kukasok meg mar elmentek. Gondolom most jon majd az, hogy elkezdenek az oregebe meg a mienkbe pakolni...

Előzmény: Zlot (101125)
Zlot Creative Commons License 2018.08.31 0 0 101126

Persze, amig a parkolas legalis korulmenyek kozott tortenik, igen. (tudtommal nincs szambeli hatar)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (101118)
Zlot Creative Commons License 2018.08.31 0 0 101125

Nos az ANPR jelenleg a biztositast es az MOT-t nezi. A Road tax-ot mar nem is nezzuk kifejezetten. Legalabbis miota a hatokor teljes egeszeben atkerult a DVLA-hez

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (101117)
Bmrenault Creative Commons License 2018.08.31 0 0 101124

Ha van teleped lehet 50 is mert semmit nem kell fizetni elég off roadon/saját helyeden parkoltatni/ tartani és sornra tenni.

Az viszont érdekes mert én is vehetnék kocsikat de azért nekem ennyi felesleges pénzem nincs. számolj rá hogy 100-150 darabja elmúlt 3 hétbe vett 3+ mat..

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (101118)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.08.31 0 0 101123

Semmit nem (na jo, nem sokat) jelent a hely. Van ismeros aki kifejezetten jo kornyeken vett hazat (£350K-ert...), aranyos szomszedok kozott. Aztan kiderult hogy az egyik szomszed bacsi alkoholista aki hetente tobbszor ejszaka hangosan enekelve es mindennek nekimenve/osszerokazva megy haza, a masik szomszed gyerekei gangsta rap-ot hallgatnak full hangeron mikor nincs otthon a szomszed, a mogottuk levo szomszed meg minden egyes vasarnap orakon at benzinmotoros funyiroval fuvet nyir majd sovenyt vag, utana meg 6-8 unokaval meg gyerekkel/szulovel zenes barbeque-t rendez... Mindenhol bele lehet tenyerelni.

Nalunk az elozo ket szomszedbol az egyik nagyon aranyos oreg neni volt sokat beszelgettunk vele (sajnos meghalt ket honapja), a masik meg egesz turheto volt (egyedul a haloszobajukbol hallattszott fele neha a TV vagy a szex :-)). Meg van egy oreg szomszedunk, o is tok normalis, o szokta atvenni napi rendszeresseggel online vasarlasos csomagjainkat - sajnos mostanaban nagyon sokat/szokszor megy korhazba, veget jarja valoszinuleg. Ez az uj szomszed par aki a neni helyere jott elegge nemtorodom, mindenkit lexar, mindent otthagy ahol kiesik a kezebol - de legalabb nem hangoskodnak. Majd kerdes hogy az alattunk levo lakasba (azok USA-ba koltoztek at) milyen szomszedot kapunk... Ha olyant gazat mint 2008-ban (napi veszekedesek-uvoltozesek-ajto csapkodasok ejfel-hajnali harom kozott, nagyon hangos zene, vegul meg felgyujtottak az egesz lakast es a 2.5 eves kislanyukra fogtak), akkor koltozes... Remelem hamar kiderul most mar hogy mi lesz a Brexit deal / lesz-e, nem szivesen koltoznenk bizonytalan Brexit eloestejen...

Előzmény: KawaBazsy (101122)
KawaBazsy Creative Commons License 2018.08.31 0 0 101122

Nyilván ezért annyi annak a lakásnak a bérlete. Ugye az elhelyezkedés is sokat számít egy lakás értékénél..

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (101121)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.08.31 0 0 101121

Sose tudhatod... :-) Van mifelenk mindenfele erdekes dolog. Pl mogottunk levo szomszed haza elott van egy "elokert" (fuves resz) ami council land. Ki van rakva "no ball games" tabla, de azert fel tucat kolyok allandoan ott focizott (meg uvoltott teli torokbol). Ebbol harom gyerek a veluk szemben lako szomszed gyereke volt. Ennek a szembe szomszedeknak szinten van egy "elokertjuk" (fuves resz) de van rajta ket fa is, igy (gondolom en) nem eleg nagy a kolykoknek es inkabb a masik haza elott jatszottak. Tobbszor szolt nekik hogy ne focizzanak ott, elmentek, egy ora mulva visszamentek stb. Tobbszor beszelt (vagy inkabb kiabalt) a szomszedokkal hogy ne ramaruzinnak a gyerekei az o haza elott, erre a szulok megvedtek a gyerekeiket, hogy kozteruleten azt csinalnak amit akarnak. Na erre begurult, es masnap fogta a grilljet, athuzta a szomszedjaek "elkoertjebe" es ket meterre az ablakuktol nekiallt valami borzalmas budos hust grillezni/leegetni :-) Jo meleg nyari nap volt, osszes ablak nyitva... Jonnek ki a szomszedok, hogy hogy kepzeli hogy az ablakuk alatt grillezik. Mondta, kozterulet, azt csinal amit akar. Minden nap ott fog grillezni amikor a kolykok az o haza elott fociznak. Vartam hogy mikor verekednek ossze, de aztan vegul is hasznalt a tanitast, azota erdekes modon a kolykok kepesek elmenni a nagyon messzi, kb 100 meterre levo jatszoterre-focipalyara, es ott focizni/uvoltozni.

Előzmény: seci (101119)
seci Creative Commons License 2018.08.31 0 0 101120

Bejelentheted tobbszor is. Es en hozzairnam az egyeb megjegyzes rovatba, hogy van itt kerem 3-4-5 ilyen, ugyanaz a tulaj, stb. Szoval hogy 3-4-5 legyet utnek egy csapasra!

-seci

Előzmény: seci (101119)
seci Creative Commons License 2018.08.31 0 0 101119

Ott kell jelenteni, jo az.

 

Es igen, lehet 30 autod, teszel ra road-taxot meg biztositast es OK. Bar 30 csotrogany autora azert ez eleg huzos osszeg, mert ugye a road-tax is evi 180+, a biztositas sem kevesebb, szoval elegge elmeleti a fejtegetes.

 

-seci

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (101118)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.08.31 0 0 101118

Egyebkent a "report untaxed vehicle to dvla" ezt az oldalt hozza ki 1. es 2. helyen is: https://forms.dft.gov.uk/report-an-untaxed-vehicle/ Ezt hasznaltam, remelem jo, eddig meg semmi nem tortent. Tegnap egy otodik autoba pakoltak, megint csak 15+ eves bontoszokeveny, remelem nem jelenti hogy lett egy 5. autojuk...

Tenyleg, erre nincs valami torveny? Mondjuk hogy az autovasarlas a maniam, veszek 30 darab £300 autot, mindegyikre teszek road taxot (mondjuk van ilyen hulyesegre penzem), akkor gyakorlatilag blokkolhatom vele mindenkinek a kozteruleten levo parkolohelyet (magyaran a kornyeken minden eges haz elott, minden ut szelen, minden talpalatnyi helyen az en autoim allnak) - ez legalis, csinalhatok ilyent?

Előzmény: Zlot (101114)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.08.31 0 0 101117

Ti (rendorok) egyebkent nezitek? E.g. mentek valahova rendorautoval, anno NPIA-nal dolgozva rendorsegi demon lattam a rendorautoba szerelt automatikus rendszamfelismero rendszert - ez szol ha tax (vagy insurance) nelkuli autot szur ki? Es ha szol akkor megallitjatok, vagy jelentitek DVLA-nak (illetve insurance hianyat nem tudom kinek) stb?

Előzmény: Zlot (101114)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!