Keresés

Részletes keresés

enkies Creative Commons License 2014.10.16 0 0 12793

Igen, csakis így értelmezhető!

Előzmény: Törölt nick (12762)
enkies Creative Commons License 2014.10.16 0 0 12792

Szerinted tehát a Szt. Korona Dukasz képe rajta volt azon a diadémon, amit Géza (király) kapott Bizáncból. A bizánci zománcokkal együtt együtt.

Mondd, Akkor hogy leget, hogy a Szt. K. abroncs-részére meg már csúnyán, átfúrva, szegecselve van rajta?

Szóval, hogy is van ez szerinted?

Valamint: ellent mondasz önmagadnak: Révay még a Szűzanyát látja ott. 1638-ban kerül a helyére Dukasz!

Előzmény: Törölt nick (12759)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.16 0 0 12791

Mint ahogy most is megtagadtad, hogy szülőföldünk jeles fiainak semmi közünk hozzánk.

---------------------------------------------

Nincs mit tagadni, tényleg semmi közük a magyarsághoz, születésük helye pedig nem "szülőföldünk", bár lehet, neked az

Előzmény: Törölt nick (12790)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.15 0 0 12790

Nem utólagos hagyományokon, hanem Jeromos esetében önvallomásokból (író volt) a másik esetben a korai hagyományok alapján. Ha nincs magyar öntudatotok az meg baj, mert ebből ered az ősök megtagadása és el nem ismerése. Mint ahogy most is megtagadtad, hogy szülőföldünk jeles fiainak semmi közünk hozzánk. Tudod az elődöket nemcsak a világ túlfelén kell kergetni, hanem azok között is akik itt éltek és haltak.

Előzmény: Törölt nick (12789)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.15 0 0 12789

Nem igazán tudok egységes történelmi Kárpátmedence-tudatról, az említett szentek szülőföldjének helye pedig utólagos spekulációkon alapul.

Előzmény: Törölt nick (12788)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.15 0 0 12788

"Ezek egyáltalán nem voltak magyar kötődésűek semilyen formában."

 

A legfontosabb összekötő erő pont a szülőföld és ez épp az előbb említett Szicilia példáján szemléltethető.  Szicilia címerét a görögök alkották meg és 2600 éve végigvonul a történelmen és a sziciliai tudat és a szimbólum töretlenül végigvonul 2600 éven és valamennyien akik a szigetre léptek és ott éltek ezéltal sziciliaivá váltak, azzá vált a görögöt beszélő Archimedes is a franciát beszélő normann Ruggero is és az olaszt beszélő Bellini is. Íme a 2600 éves Agrigento múzeumából a szimbolum ami kultúrákon és a történelem viharain folyamatosan végigvonul és összeköti és egy néppé formálja évezredek embereit, folytonosan kialakítva egy sziciliai összetartozást. Valahogy így kell hogy igaz legyen a Kárpát Medencére is.

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (12784)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.15 0 0 12787

hát ja.

kár hogy nincs kiindulóalap, amivel érdemes lenne kezdeni és ennek fényében érdemes lenne ezekről beszélni (a konkrét anyagvizsgálatok)

 

Előzmény: Törölt nick (12786)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.15 0 0 12786

Művészettörténetről, vegyészetről, történelemről és minden egyébbről amivel a Szent Korona korát be lehet lőni.  

Előzmény: Törölt nick (12785)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.15 0 0 12785

igen, na de mi most nem Szicíliáról, hanem Magyarországról beszélünk, ha igaz

Előzmény: Törölt nick (12782)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.15 0 0 12784

nem úgy előtte, hanem még azelőtt, mikor ezeket a szenteket ahhoz a területhez kapcsolták volna amit említesz. Ezek egyáltalán nem voltak magyar kötődésűek semilyen formában.

Előzmény: Törölt nick (12783)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.15 0 0 12783

"akkor annak az is lehet az oka, hogy esetleg a korona még azelőtt készült"

 

nem valószínű, mert a szenteken a gloriát csak a vi. századtól engedték ábrázolni, addig ez csak a Szentháromság kiváltsága volt a kereszténységben. Ha máshol nem, ezt Ravennában biztos megfigyelted.

Előzmény: Törölt nick (12777)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.15 0 0 12782

"Amúgy pedik illik az Istvánt megelőző időszakra ez a kettősség: bizánci és a római egybefonódása."

 

és utána is és ennek a legszebb példái 1130-ból valók: Capilla Palatina és 1150-ből Monreale székesegyház (erről be is tettem egy képemet ide). Ráadásul ezeken, ugyanazok a művészek dolgoztak és a Capilla Palatinán jobbról az összes feliratot latinul írták, baloldalon meg görögül, addig Monrealeban alul latinul és felül görögül amit a betett képemen el is olvashatsz.

 

Előzmény: Törölt nick (12779)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.15 0 0 12781

Ezt a _vonalat_ nem Forray Zoltán Tamás a történelmi valóságtól igen messzire és mellesleg Kanadába szakadt szakadt hazánkfia találta ki? :)

 

Árpád a papkirály és a mágusok titkai

Toronto, 1994

 

pont ő volt az, aki a Götz- és Padány-féle vad fantazmagóriákat egy még nagyobban foglalta össze, íme végkövetkeztetése a magyarságról (ez fenti könyvének utószava):

 

"Az emberek lelkülete nem változik évezredeken át. Mindenki többnek akarja magát mutatni. Így a szarvasmarhát legeltető alföldi hun is magyarrá nőtt, azaz egy volt a magasok közül.

A ma élő magyarság (hunság) közül valójában nem sok már az igazi magas vagy magyar. A vezéri törzs felhígult, sok tagja az első német-magyar háborúkban ottveszett, majd Muhipusztánál a talárok ellen, mivel elől járt a csatában is. A papi—táltos—mágus tanításoknál maradtak szétszóródtak az országban, vagy az inkvizíció évszázadai végeztek vele. Beolvadlak más hun törzsekbe.
De azért mindannyiunkban van annyi még így, felhígulva is, hogy mi is büszkén magyarnak gondolhatjuk magunkat.
Ha egy generációváltás 25 év és mivel két elődünk kell hogy legyen létünkhöz, akkor 500 évre visszamenve több, mint egymillió elődünk van, ez azt jelenti, hogy ezer évre vetítve előre. a Kárpát-medencében, de még azon kívül is mindenki mindenkinek rokona. De csak a mi vérünkben folyik a legtöbb hun vér még mindig és azon belül pedig magyar – azaz a mágusok vére.

Mindkét esetben rendkívüli emberek vagyunk, hiszen a Tarihi Üngürüsz, vagy a Herodotosz általi eredet-írás is Isteni származást hagyott ránk.
A finn-ugor eredetmagyarázat nem tudta megmagyarázni a párduckacagányos, sassanida mintás, türkös nyelvezetű, délfelé mutató származásunkat, és indiai-perzsiai számtalan névazonosságunkat.
Ebből a megvilágításból sok minden megmagyarázható, és olyan dolgok, amelyek rejtélyek voltak. azonnal világossá válnak.
Merjünk magyarul gondolkozni!!!"

 

 

No, aki igazán mert, annak netán az is feltűnhetett, hogy ez a fent említett "rendkívüliség" sokszor jelentett utólag rendkívül nagy szamárságnak tűnő történelmi cselekedeteket. :->

Előzmény: kisharsány (12774)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.15 0 0 12780

A kedvedért megnéztem 867-től: 

 

IV. Michael  1034-41

V. M            1041-42

VI: M           1056-57

VII  M          1067-78 (ez a mi Dukaszunk)....

és itt a vége. 

 ---------------------------

nyilván nem a negyedikkel kezdődött a Mihályok sora

Előzmény: Törölt nick (12765)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.15 0 0 12779

Az zavaró, hogy a keresztpánton nincs festék. De az Atya kép sztem a keresztpánthoz készült, így azt a festéket lehetne az apostolképekhez hasonlítani. 

------------------------------------

pontosan erre gondoltam

 

Azért a görögön kívül akladt még egy pár szent. De csakis görög került az abroncsra. Neked nem gyanus?

-------------------

Nem, nem gyanús. Ha szentek voltak, akkor a tiszteletük nem volt görög kiváltság. Amúgy pedik illik az Istvánt megelőző időszakra ez a kettősség: bizánci és a római egybefonódása. Ha én készíttetek akkoriban koronát, akkor én is ezt akarnám vele kifejezni. Egyrészt hogy mindkét fél elfogadja, de legalábbis értelmezhesse hatalmi jelképként, mindkettő irányában az elkötelezettséget... másrészt kifejezze a függetlenséget, hogy egyiknek sem vagyok kizárólagos alárendeltje. Szóval tákonék valami görögöset meg latinosat amit bumfordi módon egybetákolok. Mert talán ennek a tákolásnak is van szimbolikus jelentése.

 

Előzmény: Törölt nick (12766)
Dick Laurent halott Creative Commons License 2014.10.15 0 0 12778

Na de Ádám és Éva sincsenek rajta! Akkor lehet, hogy...

Előzmény: Törölt nick (12777)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.15 0 0 12777

Voltak, csak épp a föld a Kárpát-Medence kötötte össze őket. Például Szent Jeromos Csáktornyáról vagy Szent Mártont Pannonhalmáról.  Egyik sincs ott.

----------------------------------

na hát ha nincsenek rajta, akkor annak az is lehet az oka, hogy esetleg a korona még azelőtt készült

Előzmény: Törölt nick (12771)
kisharsány Creative Commons License 2014.10.15 0 0 12776

Nagyon helytelenül gondolkodunk amikor az ókor , kora középkor (nem római proletár) népeiről gondolkodunk. Sokkal fejlettebb volt a gondolkodásuk, világlátásuk, mint a ma tv szappan -operán kérődző átlag emberének! Egy magyar paraszt, még a múlt században is ezer dologhoz értett. gondolj a Derszu - Uzalára. A magyar paraszt is ezer féle gyógymódot ismert, a gyógyszerek sokszor vacak másolatai az eredeti drognak, megtermelt szinte mindent a kaszán -kapán ekevason kívül, az ételtől a ruházatáig.

 

Nemrég olvastam valamelyik könyvben: Egy városi "tudós" egy pásztoremberrel beszélgetve bekerített egy 1mx1m-es területet-(füvet), s megkérte, mondja el, mi van belül. A delikvens egy órán át beszélt a belül lévő növényekről, nevéről, hasznáról, használati módjaikről, a jószágokra gyakorolt hatásukról - anélkül, hogy a "fű" szót említette volna.

Előzmény: pfalúz_62 (12744)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.15 0 0 12775

"az aranyból egy mikroreszelék"

 

??!!!??? Miért akarsz reszelgetni, ha sérülésmentes összetételi vizsgálatok is léteznek?

Előzmény: pfalúz_62 (12768)
kisharsány Creative Commons License 2014.10.15 0 0 12774

Ennyit ír Papp Gábor a két orvosszentről.

És nekem ebből kéne megtudnom, hogy mit is keresnek a magyar koronán.

Bevallom, lehet, hogy az én hibám, de én ebből nem tudtam meg.

 

 

Aki nem rúg el eleve (ösztönösen) minden hagyományt - s ezt ne értsd félre - az ismeri a mag-mada(méd)-magoc-magus-magosz vonalat.Tudja azt, hogy a tudók, a tudocok elsősorban az embertársaik megsegítését végezték -önzetlenül. Erről még a mágusperek is beszámolnak. A magyar népnév evvel szoros kapcsolatban áll - kimutattam. Ezért vannak orvosok a Magyar Szent Koronán.

Előzmény: Törölt nick (12742)
kisharsány Creative Commons License 2014.10.15 0 0 12773

Zománcképre horpadást csak vizionálni lehet.

 

Jogos.

Előzmény: Törölt nick (12741)
kisharsány Creative Commons License 2014.10.15 0 0 12772

Én már megadtam rá a magam válaszát.

A keresztpánt magyar készítője hadilábon állt a zománcművészettel,

 

Ember!!!! Virágkertészként miért írogatsz ide ? Jobban járnál, ha ledöntenéd azt a pár felest, ami előtted áll. !!

Halovány - mint az újhold ködben - fogalmad sincs arról, miről itt hetyegsz. Jobb, ha visszaküzdöd magad a másik témába - ott nem tűnik fel ennyire. (Sok kérdésemet elsumákoltad már emiatt)

Előzmény: Törölt nick (12738)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.15 0 0 12771

"Magyar szenteket pedig mégse rakhattak rá, amikor olyanok még nem voltak."

 

Voltak, csak épp a föld a Kárpát-Medence kötötte össze őket. Például Szent Jeromos Csáktornyáról vagy Szent Mártont Pannonhalmáról.  Egyik sincs ott.

Előzmény: Törölt nick (12764)
kisharsány Creative Commons License 2014.10.15 0 0 12770

bár a lényeget tekintve ebből se lettem okosabb

 

Remélem, szebb igen :))

 

Mire gondolsz ? - hátha találkoztam már vele.

Előzmény: Törölt nick (12736)
pfalúz_62 Creative Commons License 2014.10.15 0 0 12769
A festék nem festék hanem könnyen olvadó üvegpor és fémoxidok keveréke, a hordozóanyag az üveg, a színanyag a fémoxid.A színektől függően eltérő hőfokon olvadnak, van transzparens és fedő.
Előzmény: Törölt nick (12766)
pfalúz_62 Creative Commons License 2014.10.15 0 0 12768
Egybként az aranyból egy mikroreszelék is megoldaná a kérdések egy részét, az erdélyi arany tellurral szennyezett. Ha jól tudom Gudea koronája, erdélyi aranyból van.
Előzmény: Törölt nick (12766)
pfalúz_62 Creative Commons License 2014.10.15 0 0 12767
A korona nem a szentek élete kifestőkönyv, azt a szentet tették rá, aki beleillett a tervbe, akár neve, életvitele ,szkítákhoz való viszonya, névünnepe, tevékenysége. Akár ezek kombinációja. Nem hiszem el, hogy ennyire ragadzkodtok egy nyilvánvaló, szakemberek ( mérnökö, aranyművesek ) által már cáfolt papírízű elmélethez. A korona egységes, egy műhelyben, egy szkíta király számára készült csoda, amit számos baleset ért, a habsburgok ellopták, leejtették, csobolyóba rekkentették, csecsemőt ráültettek, elzálogosítottak, három képet utólag kicseréltek, nem azért mert megsérült , hanem tudatosan, politikai céllal.
lLehet vitázni, hogy ki volt rajta, a három képen, miért, energia, vagy névünnep, esetleg, csillagjóslás, vagy tudomány, egy biztos a tákolás elmélet sültbolonság.
Előzmény: Törölt nick (12766)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.15 0 0 12766

"Nem is az arany a lényeg, hanem a festék. "

 

Az zavaró, hogy a keresztpánton nincs festék. De az Atya kép sztem a keresztpánthoz készült, így azt a festéket lehetne az apostolképekhez hasonlítani. 

 

"Vagy az abroncs se készült Bizáncban. Magyar szenteket pedig mégse rakhattak rá, amikor olyanok még nem voltak"

 

"Nem is az arany a lényeg, hanem a festék. "

 

Az zavaró, hogy a keresztpánton nincs festék. De az Atya kép sztem a keresztpánthoz készült, így azt a festéket lehetne az apostolképekhez hasonlítani. 

 

"Vagy az abroncs se készült Bizáncban. Magyar szenteket pedig mégse rakhattak rá, amikor olyanok még nem voltak"

 

Azért a görögön kívül akladt még egy pár szent. De csakis görög került az abroncsra. Neked nem gyanus? 

 

Előzmény: Törölt nick (12764)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.15 0 0 12765

A kedvedért megnéztem 867-től: 

 

IV. Michael  1034-41

V. M            1041-42

VI: M           1056-57

VII  M          1067-78 (ez a mi Dukaszunk)....

és itt a vége. 

 

 

http://hu.wikipedia.org/wiki/Biz%C3%A1nci_cs%C3%A1sz%C3%A1rok_list%C3%A1ja

Előzmény: Törölt nick (12763)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.15 0 0 12764

Szinte biztos, hogy eltér az apostolképek aranyminősége a keresztpánt anyagától. 

-------------------------

Nem is az arany a lényeg, hanem a festék. 

 

Vagy az abroncs Bizáncban készült, korábban, majd a keresztpántot itthon hozzászerkesztették.

--------------------

Vagy az abroncs se készült Bizáncban. Magyar szenteket pedig mégse rakhattak rá, amikor olyanok még nem voltak.

 

Előzmény: Törölt nick (12758)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!