Keresés

Részletes keresés

nyárimádó Creative Commons License 2009.07.13 0 0 14444
Ahh!
Két hét alatt? Passz! De már fele sincs, mint eddig, és ez a zöld trutyi?? Sárgás zöld lé jött ki a homokszűrőből, felfogtam egy edénybe, hagytam leülepedni, majd a vizet leöntöttem róla, és ekkor már méregzöld színű lett. Valszeg ez opálosította meg a vizem, a mediben sárgás- zöldest játszott, a hígulás miatt.
Előzmény: Janaboy82 (14439)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.07.13 0 0 14443
Szia!

Ne várj csodát tőlem sem. Annyit azért jó lenne tudni, mikor kézzel kimostátok a homokot, akkor találkoztál hasonló színű cuccal benne?

Kezd sanda gyanúm lenni, hogy nem véletlenül volt ez a homokszűrő 9 rugó csak.
Előzmény: nyárimádó (14442)
nyárimádó Creative Commons License 2009.07.13 0 0 14442
Szia Blue !
Már 3-an küzdünk ezzel a problémával. Mi ez a zöldes- sárga trutyi? Nem büdös, csak leülepedve méregzöld. A medencében meg érdekes sárgás színe van?
n új vízzel töltöttem, kézi és szivattyúval is átmostam a homokot. Honnan szedte ezt a trutyit össze? Tömítés csere és a homok csere, megduplázta vizem élettertalmát, de ez csak 5 nap.
Sokszor kimosatjuk eltűnik a francba???
Előzmény: Blue_Sky_007 (14437)
szucsr Creative Commons License 2009.07.13 0 0 14441
A waste azt jelenti, hulladék, ebben az állásban a homok kikerülésével nyomja ki a vizet az (általában waste feliratú) kimeneten, ahol a koszos víz megy ki. A nagyon durva szennyeződés porszívózására használható, ha amúgy a szűrőn keresztül szoktál porszívózni, vagyis a porszívód úgy van kiképezve.

A rinse, azaz öblítéskor a szokásos irányban megy a víz a homokon keresztül, vagyis lefelé, de nem vissza a medencébe, hanem szintén ki a lefolyóba. Négyutas szelepek ezt nem tudják, azoknál visszamosás után rögtön a szűrés állásba kell kapcsolni.
Előzmény: natalyel (14435)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.07.13 0 0 14440
A tűzróka is elmehet a .....
Előzmény: Blue_Sky_007 (14437)
Janaboy82 Creative Commons License 2009.07.13 0 0 14439
kopik a homok? :)
Előzmény: nyárimádó (14436)
nyárimádó Creative Commons License 2009.07.13 0 0 14438
Szia tücsök!
Visszamosatsz, jöna dzsuva. Ilyenkor a homok felkavarodik a tartályban, és így tisztítja önmagát ( mármint víz segítségével).
Utána visszarendezés (öblítés), a homokot visszarendezi, amik szerte-szét vannak a tartályban.
Az elsőt papír szerint 4-5 percig, de sokan azt mondják addig, amíg tiszta víz nem jön. A másodikat kb 0,5 percig kell.
A kettőt egymás után és nem felcserélve.
Üdv, sorstárs ( nekem is zöldes- sárgást nyomott, azt hittem meghülyülök. Hogy honnan szedte össze? Pedig én is annyiszor átmostam kézzel szivattyúval is. Hm, rejtély).
Előzmény: tücsök01 (14431)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.07.13 0 0 14437
A waste egyszerűen lefolyót jelent. Annyit csinál, hogy kiszívja a mediből a vizet, míg a rinse közben visszarendezést is csinál. A honlapon a működésnél látható egyébként:-)

Előzmény: tücsök01 (14431)
nyárimádó Creative Commons License 2009.07.13 0 0 14436
Ne örülj natalyel!
Vagyis remélem Neked ennyi, mert nekem, igaz kevesebbet jóval, de megint megjelent a mediben az a finom por, amiről írtál. Meg az a méregzöld- sárga trutyi is jött nekem, én is dettó visszamosattam, de hogy honnan szedte azt a szűrő??
Új töltésű víz volt, homok előtte kézzel is átmosva stb.
Úgyhogy sorry, de igaz kevesebb de jött, és nem két mapra, hanem öt napra. Hmm????
Előzmény: natalyel (14428)
natalyel Creative Commons License 2009.07.13 0 0 14435
Szia.
A Rising az öblítés, de hogy nálad a waste ugyanazt jelenti-e, nem tudom...
Homokmosás után kell csinálni kb. fél-egy percig, hogy a homok szépen egyenletesen visszaülepedjen.

Még én is csak tanulom a homokszűrős életet, de talán majd jönnek mások, és többet tudnak segíteni neked :).
Előzmény: tücsök01 (14431)
nyárimádó Creative Commons License 2009.07.13 0 0 14434
Szia kfny!
Nálunk szombaton a két gyerek még kristálytiszta vízben nyomta, letakartuk este ( még tiszta volt). Ja és 30'C volt a víz. Vasárnap reggel mértem, minden rendben, de csak felemeltem a nylont és bele a tesztcsíkot.
Hétfőre ( mára ) opálos lett, + kevesebb homokot, de lökött a szűrő, mint eddig volt.:((
Hát kis mennyiségű a medence,+ mezgazdal takarva. Sejtettem, hogy megbolondul a víz, de a homokra már nem számítottam.
Majd lesz valahogy!
Köszi az infót
Előzmény: kfny (14423)
nyárimádó Creative Commons License 2009.07.13 0 0 14433
Köszi kókuszka.
Előzmény: kókuszka (14413)
nyárimádó Creative Commons License 2009.07.13 0 0 14432
Csak nálam is akadt közben probléma:((
Kis homok megint a medi alján. Felrugdostam a vizet, szűrő bekapcs, most estére tűrhető lett. Szombaton még gyönyörű kristálytiszta volt, ma reggel bekukkantok a medibe, és látom opálos. Na majd este, mondom magamban. De mire hazajöttem kevesebb homok mint múltkor. Visszamosattam, felefogtam egy edénybe az elejét, és tele méregzöld- sárga cuccal. Ennyi koszt honnan szedett össze? Szűrtem tovább, fürödhető, de nem kristálytiszta. A W..o-t felhívtam, a hapsi azt mondta rugalmasan, elküldi az egész belsejét a tartálynak, majd visszaküldöm a hibásat. Hmm, rendesek voltak nagyon. Lehet jobb lenne a 0,5-1,2 mm szemcseméret. Most már gyanús. De előbb a belszervet kicserélem, és meglátom.
Holnap reggel porszívó, homok mosatás, és estére meglátom, mi van. Úgyhogy most több napig bírta, de csak beköpte a homokot.
Hmm, nem értem...
Szóval Jana és natalyel gondolkodom tovább a problémán:(( Sorry
Előzmény: kókuszka (14413)
tücsök01 Creative Commons License 2009.07.13 0 0 14431
Szia!

Nekem is ilyen problémám van. Először én is mosattam a beüzemelés előtt a szűrőt. Azután 3-4 nap múlva az alján megjelentek ezek a sárgás barnás, dzsuvák.
Ezt kiporszívóztam, utána visszamosatást csináltam, jónak tűnt, de valószínű nem tisztult ki a szűrő rendesen és újra megjelentek ezek a barnaságok.


Az én szűrőm AR 700-as. 4 állásos szelep van rajta: visszamosatás, szűrés, zárva és valami waste, amiről nem tudom mire jó. A prospektusában nem így van leírva, mert ott rinsing-nek írja, de ezen ilyen funkció nincs.
Lehet, hogy ez az öblítés?
Azt hogy kell csinálni?
Előzmény: natalyel (14428)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.07.13 0 0 14430
Szia!

Annyit elárulhatnál, milyen medencéd van. Nekem jelenleg egy sima felfújható peremű van immár 3 éve. Mindösszesen 2 ragasztás van a fújható részen. Egy valószínűleg a téli tárolástól, a másik macskától talán.
Ha szépen elmosod, kiszárítod, visszateszed a dobozában és fűtött (pl garázs) helyen tárolod lazán kibírja.
Előzmény: Boltív (14425)
natalyel Creative Commons License 2009.07.13 0 0 14429
Szia.
Pár napja csak, hogy próbálgatjuk itt páran. Van, akinek elsőre tuti, van - mint pl. én :) - akinek porszem ment a gépezetbe, de lehet orvosolni.
Szerintem ennyi pénzt mindenképp megér.
Előzmény: dako60 (14424)
natalyel Creative Commons License 2009.07.13 0 0 14428
Vagyok.
Vagy egy percen keresztül sárgászöld folyadékszerű képződmény jött ki a szűrőből visszamosáskor... ? :)

Hazaértem. Ma nem volt fürdés, így az alján szépen lerakódva sárgás kis csomócskák voltak. Amúgy a víz majdnem tökéletes volt átlátszóságra, szóval mondhatni hogy tiszta, csak az alja... Így porszívózással kezdtem.
A kis slagommal (ejnye!) vagy egy órán át tartott, míg a medence minden szegletéből kiszippantottam a pelyheket?/finom homokot? Nem is tudom mi volt...
Ezután kókuszka "beletuszkolós" módszerével a leeresztő lyukba applikáltam a csövet (hát, hagy némi kívánnivalót maga után ez a módszer :), Nekem spriccel itt-ott, de a nagyja azért átment rajta... ), és bekapcsoltam a visszamosást. Zöld és sárga tömény valami folyt egy percig.

Mikor már átlátszó víz folyt, nyomtam egy öblítést, majd ismét mosást: kíváncsi voltam van-e még benne trutyi. Tiszta lett.
Leszedtem a homokszűrő tetejét. A homok szép tiszta volt (már). Amit nyárimádó feltételezett, igaz volt: a középen lévő vastag cső, amiben a tiszta víz folyik nem érintkezett mindenhol a homokszűrő tetejével, pedig kéne. Simán volt hézag, nem is kicsi. És nem, nincs tömítés vagy bármi hasonló a cső és a tető lyukja között.
Igazi békebeli dizájnos szigszalaggal körbetekertem a cső tetejét párszor, tudjátok, avval a sárga-zöld csíkossal :). rápróbáltam, még kellett egy kicsi. Most elővettem egy fiók mélyéből a megmaradt teflon-csíkot, és avval is átmentem rajta párszor. Biztos tudjátok melyik az: igen vékony fehér feltekert puha műanyag csík, olyan mint a szigetelő szalag, csak lágyabb és nem ragad. Illetve önmagához jól tapad.
Most már erőlködni kellett kicsit, hogy visszarakjam rá a tetőt. Persze előtte a legutolsó porszemcsét is kiszedtem a teteje és az alja közötti tömítőgyűrű alól.

Mostmár nem csöpög ott, ahol előtte. Most máshol csöpög. De nem vészes, ez olyan fél percenként egyszer könnyezik, szóval tuti lett.

Jelenleg is megy a szivattyú. Kíváncsi leszek holnap.

Kérdés: most komolyan még ennyi szutyok volt a kvarchomokban? De hát kézzel is kimostam előtte, meg először átmosással kezdtem, és úgy is kitisztult. Akkor ez honnan?
Vagy lehet, hogy a klórozás, a kis pelyhesítő ennyi dzsuvát kicsapott a medencében, hogy máris így bekoszolódott? De hát előtte is tisztának mondható volt a vizem... Illetve ekkora a különbség van a homokszűrő és a papírszűrő között? Ennyivel többet megfog a homokszűrő? Durva...
A legdurvább, tuti hogy a kis hézag - gyártási pontatlanság, nem átgondolt tervezés, valamilyen tömítőakármi bele nem tervezése, stb. - miatt a tiszta vízbe belekeveredett a homok tetején lévő szmötyi, és ahogy kiszűrte, úgy vissza is nyomta, de már koncentrálva.

Na mindegy, jó tapasztalatszerzés volt. Remélem beszélhetek róla múltidőben :). Egy-két nap múlva kiderül.

Bocs, mostanában időnként túl hosszúra sikeredek...
Janaboy82 Creative Commons License 2009.07.13 0 0 14427
Nah raktam fel képeket a szivattyúról is..
A szívóág 38mm-es perem nélküli...középen található.
A nyomóág a peremes, peremmel 40 mm, perem nélkül 38 mm-es..
Előzmény: Janaboy82 (14411)
zsloti Creative Commons License 2009.07.13 0 0 14426
Tök jól működik de már elvileg nem kapható
Zs
Előzmény: dako60 (14424)
Boltív Creative Commons License 2009.07.13 0 0 14425

Szia!

Ritkán járok erre, sokat dolgozom. Ha időm engedi, akkor a medencében ülök.

Ez az első medencés szezonunk, elég jól beletanultunk, köszönhetően ennek a topic-nak. Azonban egy kérdésem mégis volna hozzád medence ügyben. Valaki azt mondta, elég zűrös a téli összecsomagolása a medinek, megtörik stb. Ettől kicsit be vagyok tojva. Persze még nem aktuális, hisz brutál meleg idő jön.

Üdv!

Előzmény: Blue_Sky_007 (13608)
dako60 Creative Commons License 2009.07.13 0 0 14424
Sziasztok!
A madaras-tescoban kapható 9000-es homokszűrő mennyire vált be, mi a tapasztalat, esetleg még kapható valamelyikben?
Köszi:dako60
kfny Creative Commons License 2009.07.13 0 0 14423
Érdekes, nekünk ha le van takarva, mindig tiszta marad. Bár ugyanúgy forgatom a vizet (pedig csak csodazsákkal küzdök egyenlőre) és nézem a klórt is. Inkább, akkor lesz opálosabb ha nagy meleg van és sokat fürdünk.
Előzmény: nyárimádó (14403)
zsloti Creative Commons License 2009.07.13 0 0 14422
Köszönöm szépen
Sajna hozzánk nem jár obi ujság
Csütörtökön veszek is egyett
zs
Előzmény: mozo01 (14417)
motinka Creative Commons License 2009.07.13 0 0 14421
bemásolom, hogy aki nem ismerné lássa miről van szó,

nagyon megéri az árát!!



kfny Creative Commons License 2009.07.13 0 0 14420
Csatlakozom az előttem szólóhoz Fi-relé dugalj júl. 16-tól Obi 2299,-

Amúgy most jöttünk ki a vízből. Igaz nálunk csak 25 fokos, de jól bírjuk, csak sok a szúnyog :))
mozo01 Creative Commons License 2009.07.13 0 0 14419
Bocs a dupláért. Fura ez a fórummotor. :(
Előzmény: mozo01 (14418)
mozo01 Creative Commons License 2009.07.13 0 0 14418
Mai obis újságban 2299Ft.
Előzmény: zsloti (14398)
mozo01 Creative Commons License 2009.07.13 0 0 14417
Most jött Obis újság, abban 2299Ft.
Előzmény: zsloti (14398)
zsloti Creative Commons License 2009.07.13 0 0 14416
Mi az hogy ragacsos?
Esetleg látható elváltozás?
Ha van akkor fotoval illusztráld légyszi
A doki se tud segiteni ha betelefonálsz neki azzal hogy fáj a lábad
Zs
Előzmény: ja69 (14415)
ja69 Creative Commons License 2009.07.13 0 0 14415
Üdv

Mitől lett ragacsos a vizem? Ilyen még nem volt.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!