Keresés

Részletes keresés

anildi Creative Commons License 2010.03.14 0 0 14309
Mi május végén megyünk a Mukarnasba, utána már tudok róla beszámolót írni:) De ha valaki volt már ott, én is szívesen venném a tapasztalatokat:)
Előzmény: katica--- (14308)
katica--- Creative Commons License 2010.03.14 0 0 14308
Sziasztok! Az idén megyünk először Törökországba, a Mukarnas Hotelbe, ha valaki járt már ott, légyszi írjon róla pár szót, hogy milyen, mert itt a fórumon nem nagyon találok róla semmit. Előre is köszönöm!
sas26 Creative Commons License 2010.03.13 0 0 14307
Sziasztok!

Júniusban megyünk a Selge Beach resortba. Amennyiben valaki volt ott, és családi szobában lakott, szívesen fogadnék infót arról, hogy ezek a hotelben hol találhatók, milyen elosztásúak, van-e tengerre néző lehetőség, hogyan kapcsolódik a két szoba, stb....
Előre is köszönöm
sophie_1 Creative Commons License 2010.03.13 0 0 14306
Ígértem néhány képet például az étteremből:-)



Előzmény: Tucsi71 (14305)
Tucsi71 Creative Commons License 2010.03.13 0 0 14305
Szia, mi is oda utazunk Júli 5.-én. Ha infót akarsz sophie1-írásaiban találsz.
Előzmény: blackout87 (14296)
blackout87 Creative Commons License 2010.03.13 0 0 14304
pedig már beleéltem magam:)

Ha legalább 2 naponta fel tudok majd menni a facexxxbookra learatni a farmville-n, akkor már megnyugodok :)))))))))
Előzmény: sophie_1 (14300)
sophie_1 Creative Commons License 2010.03.12 0 0 14303
Kettő óránként új kódot kell kérni, függetlenül attól, hogy hány percet használtad.
Előzmény: benudorika (14299)
Emőke1 Creative Commons License 2010.03.12 0 0 14302
Helló Anita,
De egy helyre járunk:))) Azon nevettem, hogy mi meg idén megyünk Tunéziába, igaz nem az El Fellbe, hanem a másikba:)
Előzmény: anita222 (14297)
Emőke1 Creative Commons License 2010.03.12 0 0 14301
Szia,
Júniusban biztos jó, szerintem akkor még nincs fullon. Július-augusztusban már szerintem a klíma sem viselhető.
Mentek valamilyen fakultatívra? Idén már szerintem kibírják a gyerekek Alanyát, azt érdemes a Neckerrel végigcsinálni. Jó kis kirándulás:)
Előzmény: doncike (14295)
sophie_1 Creative Commons License 2010.03.12 0 0 14300
Nagyon ne éljétek bele magatokat, mert mi is vittünk tavaly nyáron is gépet az Alba Queenbe (sajnos a munka ott is megtalál), de azért küzdöttünk rendesen. Nem csak mi, más is. Csak a recepció előtti hallban volt kapcsolat és ott is nagyon szakadozott. Most is oda megyünk, bízunk benne, hogy most jobb lesz.
Előzmény: benudorika (14299)
benudorika Creative Commons License 2010.03.12 0 0 14299
Hello!Ez a két óra mit jelent?Egy kóddal max két órát lehet netezni/akár több részletben is/és  mindig új kód kell?vagy két órát lehet egyhuzamba netezni??
Előzmény: nita67 (14298)
nita67 Creative Commons License 2010.03.12 0 0 14298
Szia
Én tavaly az Alba Royalban voltam, mivel egy a tulaj gondolom a Queenben is hasonlóan működik a wifi. A recepción kellett jelszót kérni és ezzel két órát lehetett folyamatosan netezni a szobában. Egy nap akár többször is.
Előzmény: blackout87 (14296)
anita222 Creative Commons License 2010.03.12 0 0 14297
Szia!

Két éve mi is itt nyaraltunk 2 hetet júniusban.
A tisztaság ,ellátás első osztályú volt akkor.Abban az évben én is olvastam itt a fórumon,hogy akik júliusban mentek,már koszos, ragacsos szállodával szembesültek.
Érdekes,hogy 1-2 hét alatt hogy meg tud változni sok minden.
Előzmény: doncike (14295)
blackout87 Creative Commons License 2010.03.12 0 0 14296
Sziasztok!

idén az alba Queen-be megyünk és aki volt már, vagy aki tudja legyen olyan kedves segítsen!!!

Nyaralni, pihenni, szórakozni megyünk ugyan, de "sajnos" 1-2 dolgot el kell intéznem az interneten, ezért választottuk ezt a szállodát mert azt írták van ingyen wifi sajá laptoppal http://web2010.bestreisen.hu/index.php?oldal=reszletek&utak_torzs_id=252 ....ez eddig rendben is lenne.
Ami fura az az, hogy rákerestem erre a szállodára több oldalon is és egyik leírásban sem szerepel h lenne wifi!

Most melyik "hazudik" ? :)
doncike Creative Commons License 2010.03.12 0 0 14295
Mondjuk az sem mindegy, hogy szezonon belül mikor megy az ember.

Ti két éve 3 nappal hamarabb jöttetek haza mint mi, és talán akkor írtam is, hogy az utolsó 1-2 napon már látványosan többen voltak, mint az elején; már tömeg volt vacsoránál, sorba kellett állni a kajáért.

Bár nekem a tisztasággal nem volt gondom a Side Mare Resortban, meg a hollandokkal sem, ettől függetlenül a sok holland simán elképzelhető, ha később (júl-aug) megy az ember.
Viszont az is lehet, hogy ha volt elég sok reklamáció, akkor a hollandokat hanyagolják az idén ...

Mi mindenesetre idén visszajövünk ide a Side Mare Resortba, szintén június és 2 hét.
Előzmény: Emőke1 (14215)
TR FX Creative Commons License 2010.03.12 0 0 14294

Szia Imi1987,

 

Tavaly május végén, június elején voltam ott. Nem volt rossz!:-)

 

A szálloda: felújított és tiszta, bár nem kifejezetten az én ízlésem szertint alakították ki...mű antik romok a kertben, műanyag pálma, műanyag állatokkal a recepción, de legalább jónéhány különböző méretű, formájú és hőmérsékletű medencével a kertben.

 

Környék: a semmi közepe. De ez lényegében a régióban lévő összes 4-5*-os szállodára igaz.

 

A szobák: nem túl nagyok, de két főnek pont megfdelelő méretűek és makuláűtlanul tisztán tartottak. Naponta takarítottak, cserélték a törölközőket és hoztak 1.5l vizet a minibárba.

 

Vendégkör: 99% orosz (nem túlzás).

 

Kaja: választékban és mennyiségben teljesen korrekt. Sajnos a étterem a szálloda befogadóképességéhez méretn elég kicsi. Többször megesett, hogy vacsoránál  nem volt szabad asztal.

 

Tengerpart: homokos, apró kavicsos. Egy alagúton át lehet elérni, ami közvetelnül a szálloda kertjéből indul (ha jól emlékszem itt a fórumon írta valaki, hogy több szállodához van egy alagút és így az Aydinbeytől viszonylag sokat kell sétálni, hogy át tudj menni a túloldalra...szerintem aki ezt írta összekeverhette a szállodát valamelyik másikkal, mert az Aydinbeynek saját alagútja van, ráadásul 1-2 km-en belül nem emlékszem másik szállodára a környéken).

 

Amúgy erősen gondolkozom rajta, hogy idén májusban visszamenjek, mert a Karya már most világbajnok áron kínálja! :-)

 

Most kb ennyi jutott eszembe. Ha bármi kérdésed van szívesen válaszolok!

 

Előzmény: Imi1987 (14293)
Imi1987 Creative Commons License 2010.03.12 0 0 14293

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni! :)

Ha volt már valaki Törökországban, az Aydinbey Gold Dreams hotelben, kérem, hogy ossza meg velem tapasztalatait, mert a nyáron oda készülünk és nincs semmi infóm róla... Itt az email-címem: tothimi01@citromail.hu

Előre is köszi! :)

Üdv, Iimi

marinka79 Creative Commons License 2010.03.11 0 0 14292

Nyaralásaink során a szállodákban is voltak helyiek, akik különféle programokat szerveztek az utazási iroda áraitól jóval kedvezőbb áron. A befizetés hosszú és kitartó alkudozás után úgy zajlik mint ahogy előttem leírták, tehát a befizetés után kapsz egy papírt, amit a program napján a buszon kell átadni. Eddig minden esetben a szállodába jött értünk a busz.

Egy jó tanács, az általad kialkudni akart árból ne engedj, nem baj ha az első alku napján nincs megegyezés, másnap már ő fog keresni, hogy amit mondtál árat azért részt vehetsz programon. Illetve több más személy is van, akik hasonló programokat szerveznek, és velük biztosan meg lehet alkudni.  

 

Előzmény: adri1987 (14289)
kékszemű Creative Commons License 2010.03.11 0 0 14291
Ha van a szálloda környékén bazáros rész, akkor ott biztosan van 1-2 utazásszervező is. Be se kell menni, kint állnak a bolt előtt és a világ 8-10 nyelvén invitálják a járókelőket az általuk ajánlott utakra. Elsőre futólag hallgasd meg őket, légy udvarias (ne küld el a fenébe) mert lehet, hogy végül vele fogsz utazni. Először bemutatkoznak, általában két nevet is mondanak. Szinte mindegyik kreál magáról egy európai hangzású nevet, hogy a turisták meg tudják jegyezni, de ha a török keresztnevén szólítod legközelebb, akkor máris felezted az út árát :-)) Szinte mind jól beszél németül és el lehet velük boldogulni angolul is.

A magyarokat alapból kedvelik, ezen még nem tudott rontani a magyar turisták külföldi viselkedése (Győzike nem utazik rendszeresen Törökországba :-))), ezért számíthatsz arra, hogy jobban tudsz alkudni, mint az oroszok, vagy a lengyelek. Alkudni kell is, szerintem meg is sértődnek, ha nem alkudsz velük :-)) Ha megalkudtok, akkor befizeted a kért összeget, kapsz egy papírt, hogy hol és mikor kell jelentkezned, de ha szerencséd van, akkor értetek megy a busz a szállodába.

A buszon ül egy helyi idegenvezető (Törökországban törvényileg kötelező a helyi idegenvezető a kirándulásokon), neki kell odaadni a befizetésről a papírt. Sajna a magyar nyelvű idegenvezetés kizárt az ilyen kirándulásokon, de az általánosan elterjedt orosz nyelvű ismertetés után elmondják angolul is a tudnivalókat.
Előzmény: adri1987 (14289)
adri1987 Creative Commons License 2010.03.10 0 0 14290
...még utazási irodával nem mentünk... --- ezt akartam irni :D
Előzmény: adri1987 (14289)
adri1987 Creative Commons License 2010.03.10 0 0 14289
és a helyieknél hogy lehet befizetni fakultatívat?
bocs ha hülye kérdés de még nem voltam törökben és eddigi külföldi utainkat mind mi csináltuk meg utazási irodával mentünk?
mármint hol lehet befizetni?
mi egy hajókirándulást meg egy városnézést szeretnénk.
köszi
Előzmény: marinka79 (14288)
marinka79 Creative Commons License 2010.03.10 0 0 14288
Köszönöm szépen a válaszokat. Megtekintem az árakat, de ahogy olvastam van lehetőség helyieknél is befizetni, illetve alkudni. Az alkudás szerencsére jól megy:))) Már több nyaralásnál is inkább a helyiek szervezését vettük igénybe az árak miatt. Törökországban még soha nem jártunk, és nem tudtam, hogy itt is van lehetőség ilyenre.
Gabriel63 Creative Commons License 2010.03.10 0 0 14287
Tavaly Alanyában egy töröknél vettünk fakultatívokat:
hajókiránduás, ebéd és kis show műsor a fedélzeten,
török fürdő (hamam) szauna, iszap, jakuzzi, három féle masszázs,
delfin show Sealanyában
mindháromnál transzfer a szállodából és vissza:
Mindösszesen két főre 100 euro. Érdemes a töröknél több programra befizetni, jobban lehet alkudni.
Előzmény: marinka79 (14285)
TR FX Creative Commons License 2010.03.10 0 0 14286

Szia marinka79,

 

 

A Suntimes honlapján vannak fenn fakultatív árak, és úgy rémlik, hogy a Karya árai tavaly ehhez nagyon hasonlóak voltak. Talán viszonyítási alapnak jó lesz:

 

http://www.suntimes.hu/site/fakultativ-programok.html

 

Előzmény: marinka79 (14285)
marinka79 Creative Commons License 2010.03.10 0 0 14285

Tudom, hogy a fakultatív programok árait a helyi idegenvezetőnél lehet befizetni.Az árak csak azért érdekelnének, hogy a költöpénzbe ezt is bele tudjuk kalkulálni. Ezért is írtam azt, hogy a tavalyi árak is jók lennének viszonyítási alapnak.

Figyelemmel fogom kisérni a Karya tuor honlapját a fak. árak miatt.

zsu2003 Creative Commons License 2010.03.10 0 0 14284
Igen, természetesen, elnézést, elgépeltem
Előzmény: Gabriel63 (14283)
Gabriel63 Creative Commons License 2010.03.10 0 0 14283
tripadvisor.hu nem létezik, .com a vége ...
Előzmény: zsu2003 (14282)
zsu2003 Creative Commons License 2010.03.10 0 0 14282
Szia,

van még egy nagyon megbízható "értékelő" oldal, www.tripadvisor.hu, esetleg ott is megtalálod.
.....
Mi június közepén megyünk Side mellé, egy rossz véleményt már itt olvastam a Sueno Beach hotelről, de én amúgy csak jókat hallottam róla. Remélem csak elő- és utószezonban jellemző a rengeteg orosz.... Esetleg ha van valakinek infója megköszönöm!

Üdv

Zsu
Előzmény: Cony07 (14275)
kuncsorszky Creative Commons License 2010.03.09 0 0 14281
régebben lehetett.
de én ugy értettem hogy helyi embereknél :)
Előzmény: kékszemű (14280)
kékszemű Creative Commons License 2010.03.09 0 0 14280
Tudomásom szerint fakultatív kirándulást nem is lehet itthon előre kifizetni...
Előzmény: kuncsorszky (14279)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!