Keresés

Részletes keresés

joevagyok68 Creative Commons License 2015.05.26 0 0 79394

"Onnan gondolom, hogy ki lett számolva, hogy kell hűtés is."

 

Komolyan érdekel !

Azt hogyan lehet kiszámolni ?

Előzmény: stevemegane (79388)
C20NE Creative Commons License 2015.05.26 0 0 79393

Haa 1-esen is kifűti a házat miért lenne túl alacsonyra állítva? Max. rosszul van a rendszer méretezve...

Előzmény: <zoltán (79391)
<zoltán Creative Commons License 2015.05.26 0 0 79392

Illetve még egy kérdés: Van különbség a kettő közt ? 

  • saunier duval renova star f24e
  • saunier duval renova star f24e bt
<zoltán Creative Commons License 2015.05.26 0 0 79391

Ismerősömnél saunier duval renova star f24e kombi kazán üzemel. Nincs nekik túl alacsonyra állítva a fűtővíz hőmérséklet ? 1-től 5-ig lehet állítani ahhoz képest csak 1-en van.
.

morgen66 Creative Commons License 2015.05.25 0 0 79390

Fan coil elég drága , inkább invertere split klíma.

 

Padlófűtéshez és a fan coil hoz külön vezeték kell.( kettő osztó-gyüjtő)

 

Miért nem olyan fan coilt teszel be ami fűt és hűt?

 

Miért lenne drága a falat becsövezni?

Előzmény: stevemegane (79386)
morgen66 Creative Commons License 2015.05.25 0 0 79389

Kérdésem, hogy ennyi idős háznál a padlófűtés mennyi ideig bírja ki?

- Ezt előre nem lehet megjósolni,ha jól megvan szerelve akkor még sok ideig elmehet,viszont egy alapos átmosást megérne csinálni rajta. Utólagosan a padlófűtést csak bontással lehet javítani,ha valahol kilukad a cső azt lehet javítani,ha sikerül megtalálni a folyás pontos helyét,vannak erre műszerek. 

- Radiátoros fűtést kilehet alakítani,de ez így kevés hogy három szoba,biztos van még konyha,fürdő előtér,oda is kellenek radiátorok. Falon kívüli szerelésnél a munkadíj radiátoronként 20 000 ft / radiátor, 6 radiátor X 20 000 = 120 000 ft, a kazánkötés szintén egy huszas , tehát 140 000 ft körül van a munkadíj + az anyag, radiátor csövek szelepek

 

Mire kell figyelni egy padlófűtéses ház esetén?

- ne essen a nyomás a rendszerből( mert akkor valahol valami gond van)

- kazán jó legyen,de ezt az eladó biztos mondta ,hogy tökéletesen működik

 

Egy kazáncsere benne lehet akár 1 milkába is.( kondenzációs kazán, Új kémény , gázszerelés, gázmeó)

 

 

Előzmény: Saci.H (79385)
stevemegane Creative Commons License 2015.05.25 0 0 79388

Onnan gondolom, hogy ki lett számolva, hogy kell hűtés is.

Amúgy lesz padlástér beépítés is. Ott mindenképp csinálok falhűtést is.

 

A földszinten szeretném a fancoilos hűtést.

Előzmény: joevagyok68 (79387)
joevagyok68 Creative Commons License 2015.05.25 0 0 79387

Milyen tajolasu a haz ?

Lesz tetoter ?

Mert ha nem es telen eleg a padlo kfuten a hazat - tehat van hoszigeteles 'boven',-  akkor nem eleg arnyekolni redonnyel-pergolaval - kivulrol- az ablakokat ?

Minek meg hutes is ?

Mibol gondolod, hogy 'meleg' lesz nyaron ? 

Előzmény: stevemegane (79386)
stevemegane Creative Commons License 2015.05.25 0 0 79386

Sziasztok!

 

Fűtésrendszer kialakításban lenne szükségem tanácsra.

 

A most épülő házunkba mindenhol padlófűtés lesz, ami a számítások szerint bőven elég lesz a legnagyobb hidegben is.

Azonban az esetleges nyári hűtéshez jó lenne a falat vagy a plafont is becsövezni. Számolgattam, ennek horror ára lenne és igazából évente 3-4 hét a klímás időszak átlagban.

Arra gondoltam, hogy a padlófűtés mellé rakok néhány fan coilt, mert ez olcsóbbra jönnek ki. (Tudom, hogy keveri levegőt stb...)

 

A kérdéseim az alábbiak lennének:

- a 3 db fan coilt ráköthetem ugyanarra az osztó gyűjtőre, mint a padlófűtés köröket? Vagy ezeknek külön osztó gyűjtő kell?

- A fan coilokban van külön keringtető szivattyú vagy ugyanúgy működnek áramlástanilag mint a padlófűtéscsövek?

- A fan coilokon keringtethetek 8 fokos vizet hűtéskor, míg a padlón 18 foknál hidegebbet nem célszerű (több helyről is hallottam, hogy hűtenek a a padlóval is). A hőszivattyúval egyféle hőmérsékletű vizet tudok előállítani. Hogyan lehet megoldani, hogy a padlóra 18, a fan coilokra 8 fokos menjen?

 

Köszönöm.

Saci.H Creative Commons License 2015.05.25 0 0 79385

Sziasztok,

Segítséget kérek, és bocs a laikus kérdésekért.

Házvásárlás előtt állunk, beleszerettünk egy házba.

Tudni kell, hogy a ház 1997-es építésű (18 éves) és eredeti padlófűtéses (gázkazánról).

Kérdésem, hogy ennyi idős háznál a padlófűtés mennyi ideig bírja ki? (meddig várható a működés)

Utólagos javítás lehetséges? Vagy csak bontás esetleg radiátor beszerelés? Utóbbi mennyibe kerülhet durva kalkulációban egy kb:95 nm2-es ház esetén? (3szoba)

Mire kell figyelni egy padlófűtéses ház esetén? (Jelenleg működik.)

köszönöm a segítséget, Saci

Émile Creative Commons License 2015.05.25 0 0 79384

Így van, a vízmelegítéshez kell a teljesítmény, a jó nagy.

 De a teljesítmény nem azonos az energia mennyiséggel.

 És alapvetően azért olcsóbb, mert a gázenergia olcsóbb. Fajlagosan.

Előzmény: murray (79383)
murray Creative Commons License 2015.05.25 0 0 79383

hát akkor rendben ha a gázzal olcsobb.

bár ma figyeltem mikor engedtem tele a kádat forró vizzel veszettül pörgette a gázórát a cirkó. 

Előzmény: Émile (79382)
Émile Creative Commons License 2015.05.24 0 0 79382

Gázzal lényegesen olcsóbb. Ráadásul hab a tortán ez a  kettő bojler. Így a fajlagos felület még nagyobb. Több a hőveszteség.

Előzmény: murray (79381)
murray Creative Commons License 2015.05.24 0 0 79381

beállitottuk ma egy ariston kond. kazánt fűtés/melegviz üzemre.  két 60 literes boylert kell felváltani de azok még megvannak.  azt kérdezném hogy a kazán kevesebb gázköltségből melegiti a vizet mint a két boyler éjszakai villanyból? 

 

termosztátot hogy kell beszerelni? :-) elfáradt a mester, lelépett most jutott eszembe. 

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.24 0 0 79380

gázszelepben kell lenie nyomásszabályozónak.

ha müködik annak kezelnie kell a plusz nyomást.

Az égőnyomást az álítja be.

nincs a világon olyan nyomásszabályozó ami stabilan tartja a 27 milibárt

Előzmény: vXo (79379)
vXo Creative Commons License 2015.05.24 0 0 79379

kep 2kép

Előzmény: vXo (79378)
vXo Creative Commons License 2015.05.24 0 0 79378

111111kép

Előzmény: vXo (79377)
vXo Creative Commons License 2015.05.24 0 0 79377

 

 2 kép.  10 wc nyomás azaz 27mbar.

 

Előzmény: Törölt nick (79376)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.24 0 0 79376

igen nagy valószínűséggel a készülékben van a hiba. tipus?

Előzmény: vXo (79375)
vXo Creative Commons License 2015.05.24 0 0 79375

Sziasztok! 

 

27 mbar nyomáscsökkentőt keresek gázpalackhoz (23kg-os PB gáz). Tudnátok javasolni valami megoldást?

 

A konvekciós készülékem 27 mbar nyomással működik. Nagyon precíz a készülék, tiszta űrtechnológia. Kipróbáltam egy fix 30 mbar nyomáscsökkentőt, de a készülék elektronikája letiltott a "túl magas" nyomás miatt. Rátettem egy 20-60 mbar között állítható nyomáscsökkentőt, valamint egy mbar mérőórát is szereltem a tömlőre, hogy tudjam figyelni nyomáscsökkentőt, de a készülékem hol rendesen megy, hol kikapcsol az ingadozó nyomás miatt. A palack tele van, a csatlakozások tökéletesek. 

 

Én a nyomáscsökkentőre gyanakszom, mert az elsőt vissza is kellett vinnem a boltba, hogy kicserélék egy működőre (az elsőből több száz mbar nyomás ment ki, holott 60 lett volna a limit).

 

Létezik-e valami minőségibb precíz nyomáscsökkentő amit 27mbar nyomásra lehetne állítani fixen? 

 

Köszönöm! 

Johnny korn Creative Commons License 2015.05.24 0 0 79374

Sziasztok,

 

Immergas hagyományos kombi kazánok mennyire megbízhatók (Eolo Mini és Star)? Szerviztapasztalat van valakinek?

 

köszi

Mad Murdoc Creative Commons License 2015.05.22 0 0 79373

Köszönöm az ötletet, megpróbálom.

Előzmény: kiggyo (79372)
kiggyo Creative Commons License 2015.05.22 0 0 79372

Ha menettömítővel ragasztották akkor melegítés után engedni fog. Gázpákával melegítsd meg 200C környékére, attól elengedi a menettömítő, majd satuba fogva ki kellene jönnie. Sok kárt nem tudsz elvileg tenni a semmiben.

Előzmény: Mad Murdoc (79371)
Mad Murdoc Creative Commons License 2015.05.22 0 0 79371

Szia PetiCsokvaomány !

 

Köszönöm a válaszodat.

A bojler a gyártási száma szerint 2007. 24. heti.

Megpróbálok csatolni pár képet, amit most lőttem a mobilommal. ( Bocs a minőségért.)

 

Nem értem, hogy ha van a csavarfej alatt tömítés, akkor miért próbálná valaki még a menetet is plusszban tömíteni (Vagy beragasztani). Főleg egy olyan alkatrésznél, amit úgy is időközönként cserélni kell. A fűtőszál egyébként könnyen lejött.

 

Előzmény: PetiCsokvaomány (79370)
PetiCsokvaomány Creative Commons License 2015.05.22 0 0 79370

Helló!

 

Mennyi idős a készülék? Az utóbbi pár évben úgy oldották meg az állandóan megfolyósodó anód problémáját, hogy egyszerűen beragasztották. Hajdú márkaszervízestől tudom ezt aki nem mellesleg nem vállal anódcserét.

Előzmény: Mad Murdoc (79365)
Sony Black Creative Commons License 2015.05.22 0 1 79369

Hát én még életemben nem találkoztam olyan szakival, (legyen az víz, villany, gáz szerelő stb...)  akinél kártyával lehet fizetni, Magyarországon. :-))

 

Előzmény: Tamas(Ottawa) (79368)
Tamas(Ottawa) Creative Commons License 2015.05.22 0 1 79368

Köszönöm a magyarázatokat Neked és a többieknek! Úgy látszik burokban születtem: tegnap hívott a karbantartó, hogy ma délelőtt ráérne. Jött, karbantartott, és kicserélte sárgára a flexcsövet. Maga a szervíz csak egyben különbözött a kanadaitól: készpénzzel kellett fizetni. Elismerésem a hazai szakmának!

Előzmény: Sony Black (79367)
Sony Black Creative Commons License 2015.05.22 0 0 79367

A helyzet az, hogy az a gáz flexi cső ami a képen van neked, lehet hogy kivűlről acélsodrony, de a belseje egy gumi slag. Szóval mint tudjuk a gumi öregszik és kireped/elporlad, megeszi az idő. Ezért már nincs is kereskedelmi forgalomban ilyen fajta flexi cső. A sárga acél flexi van, ami teljes anyagában acél, hogy ne egye meg az idő. "Harmónikában" van és széthúzható úgy 20-30% -ot.

Előzmény: Tamas(Ottawa) (79352)
Palási Creative Commons License 2015.05.22 0 0 79366

" hogy a legjobban akkor jár az ember, ha teljesen száműzi a gázt az otthonából. Nem olcsó, és rengeteg macerával és megkötöttséggel jár. "  írja KNJ

 

 Van benne valami. De azért a gáz legtöbb helyen kikerülhetetlen.

 Megkötöttség ? Hát kell a biztonság miatt. Az élet és vagyon biztonság miatt  és a biztonságos üzemeltetés miatt.

 

 Itt van a rendelet hozók legújabb töketlenkedése. Már víz- gáz- és egyébb csövekből is a rezsicsökkentés folyik. Ez ok. De a hülyeség azért nem ok.

 

 Bedobták, hogy a társasházak mérő órái nagyobbak mint kellene. Ez is ok, igaz.   Na de mekkora kéne  ? Nyilván kell egy biztonságos veszteség nélküli átbocsájtás.

 Aztán a szolgáltatónak jó jön az a nagyobb mérő miatti többletbevétel. Szerintem az nem lehet valami nagy. Csak az egyéni házak mérőinek rendelkezés állási díját ismerem /nem pontosan / olyan 1000ft / hó körüli érték. Pontosan : alapdíj  bruttó 1172 ft/hó. Tehát az említett ( megszívatott ) társasházaknál is egyszerűen meg lehetne oldani ezt a kérdést. Akár lakásra vetítve akár  egy bizonyos  m3 -re vetítve lehetne ezt a méltányos  díjat szedni. Nem kéne töketlenkedni a tényleg túlméretezett mérők  idő előtti lecserélésével / azokat amúgy 10 évente  eleve cserélik /. Mikor hozzák az új mérőt, akkor már a megfelelő méretűt  szerelik fel.

 

 Kb. 2000 társasházat érint ez a móka, kb.  200 ezer emberrel. A lakosság 2 % -a. De hát a hülyeség az hülyeség.

 Ja anno amikor  még  méreteztem, ha kijött hogy NA 50 -es vezeték kell, akkor abból min. NA 80-as  ha nem NA 100 -as lett. Így kívánta a főnök és a vállalat érdeke - a vevők meg bevették.

 

 Nyilván akik anno ezeket a' böhöm' nagy mérőket feltetették (betervezték ), hasonló cipőben jártak.

 

Mad Murdoc Creative Commons License 2015.05.22 0 0 79365

Sziasztok !    

Szeretnék segítséget kérni !
Egy Hajdu ZA-10 alsó elhelyezésű kisbojlert szeretnék karbantartani. A fűtőszálat már kivettem, de az anód csavar nem akar kijönni a helyéről. Jól gondolom, hogy az is jobb menetes ? ( az óramutató járásával megegyezően megy be)
Ha igen akkor nagyon be lehet rohadva, mert a hatlapfejű részét befogva a satuba, nem tudom kicsavarni. Már két napot ázott az ecetben, mert gondoltam a menet spiráljában is lehet vízkő.

A válaszokat előre is köszönöm !

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!