Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.04.22 0 0 16181

Olyanok itt is vannak!De én nem szeretnék eladósodni!

(félreértés ne essék!ennyire nem irigyellek!tisztában vagyok vele,hogy nem a polcról vetted le az összeget)

Vennék fel én is hitelt,ha látnám a végkimenetelt.De manapság ez a legnagyobb lutri!Amikor azt sem tudja az ember,hogy holnap mi lesz...

Előzmény: Törölt nick (16180)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.22 0 0 16180
"egyszer lenne ilyenre lehtőségem (anyegin)"

Felénk vannak azok a nagy, márvánnyal kirakott épületek. Na ott bent pár papír aláírása után máris mehetsz autót venni :)
Csak utána pár évig még érdeklőnek felőled minden hónapban sárga csekkek formájában :(
Előzmény: Törölt nick (16177)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.22 0 0 16179
Szomszéd topicban írtam róla ( Jumper Boxer Ducato ).

Tényleg jó kis lakóautót lehetne csinálni belőle, de egyelőre hoznia kell a pénzt, nem vinnie :)

Habár a sváboknál az autópályaparkolókban lakókocsikban és lakóautókban várják a fizetővendégeket a rosszéletű lányok.
Azok a gurulóházak viszont hozzák a lóvét, nem viszik :)

Pár év múlva meg bekerülnek a szekerek ide, mint kevesett futott, hölgytulajos masinák. Ami igaz is, csak a kárpitokban levő többezres spermaminta-kollekcióról nem esik majd szó :))
Előzmény: caerleon (16178)
caerleon Creative Commons License 2010.04.22 0 0 16178
bocsi nem láttam.
Jól néz ki. de jó lakóautó lenne ebből :)
Előzmény: Törölt nick (16174)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.22 0 0 16177

Húú wazzzz!Ha nekem egyszer lenne ilyenre lehtőségem (anyegin)akkor 1 hónap alatt átfejleszteném dolgozós lakóautóvá!

Szóval gratula!Jót találtál!Szerintem...

Előzmény: Törölt nick (16174)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.22 0 0 16176
Szólj ha belevágsz, mert akkor nyitok a környéken egy cukrászdát :))
Előzmény: Törölt nick (16171)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.22 0 0 16175
Attól függ, merre forog a dob a fékbetéthez képest.
Ha hátra, akkor egy rugó behúzza a betétet a dobtól.

http://www.kuhnert-online.de/rueckfahrautomatik.html
Előzmény: GPS (16166)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.22 0 0 16174
Előzmény: caerleon (16165)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.22 0 0 16173
Látod csak ennyi kell!Reggel bszélünk telefonon és azonnal megélénkül a fórum...
Előzmény: caerleon (16172)
caerleon Creative Commons License 2010.04.22 0 0 16172
Sorry archív...
Most nézegetm itthon a pénzt....
Meg veszem a "qek" nevet.
Előzmény: Manac :-) (16169)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.22 0 0 16171

Most szervezem!-kavics,csúzli,névkártya-szórólap másnap...

Ha sikeres,akkor minden gyerek -fagyizó,amit kér 5 gombócig!Esetleg 2db krémes.Válság van neeem?

 

Előzmény: Törölt nick (16163)
Manac :-) Creative Commons License 2010.04.22 0 0 16170
Jaj; egy extra lemaradt: ajtó!
Vagy ez egy angol piacra szánt verzió a képen?
Előzmény: Manac :-) (16169)
Manac :-) Creative Commons License 2010.04.22 0 0 16169
Egyet kérek! (egészben, nem szeletelve)

A következő extrákat rendelném; 4 fekvőhely, zuhany, körfűtés, elősátor, kis tömeg, persze NDK-s árszínvonalon.

A forma megfelel, sőt tetszik!

Amúgy ez archív kép vagy kémfotó?
Előzmény: caerleon (16162)
caerleon Creative Commons License 2010.04.22 0 0 16168
biztos a keréknél van valami ami érzi , hogy hátrafelé megy :)
Bár ezt mostanában 2+2 tartalék szenzor, és egy computerrel oldanák meg:)
Előzmény: GPS (16166)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.22 0 0 16167

Ma találtam az egyik gázos boltban a lámpámhoz való harisnyát.Elmondtam mit akarok és meglepetésemre a polcról levette.Sajnos amit a Fekvőrendőr ajánlott,hogy a dekameronban vagy valami hasonló sportáruházban kapható az errefelé nem jött össze!

Na mit ne mondjak ez egy nagyon vicces dolog!Először úgy néz ki,hogy erősen túlméretes,de amikor először begyújtod rájön magától,hogy mekkora legyen.

Nagyon állatul világít!!!

Sőőt! -a haverom vasárnap vett a piacon egy olyat ami 180 W-os!!Kemping palackra szerelős.Állítólag az egész utcát bevilágítja...

Na ezt megpróbálom elboltolni tőle...

GPS Creative Commons License 2010.04.22 0 0 16166

Jó-jó, értem én pontosan, hogy hogyan működik a villamos - csak azt nem tudom még, hogy mi hajtja? :-)))

Az okés, hogy ótómata...de honnan tudja, hogy mikor van tolatás...és mikor ráfutás?

Mert a rúd szempontjából tökmindegy, hogy mi nyomja össze.
.
Előzmény: fekvőrendőr (16164)
caerleon Creative Commons License 2010.04.22 0 0 16165
Mit vettél ? Sprintert?
Előzmény: Törölt nick (16163)
fekvőrendőr Creative Commons License 2010.04.22 0 0 16164
A majdnem húsz éves NDK technika is automata.
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.22 0 0 16163
Én meg úgy vettem észre, hogy ritkábban jutok fel ide :)
Reggelik is sokszor kimaradnak :))

Március végén leadtam a havernak a Sprintert, úgy döntöttem saját lábra állok.
Már egy jó ideje terveztük, de most végre úgy álltak a csillagok, hogy belevágtunk.
Anya lett a főnök. Eddig is ő volt, de most már ügyvédi papírja is van róla, hogy ügyvezető igazgató :)
Cégalapítás, autóvásárlás, engedélyek, biztosítások, számlanyitás, bankkártya stb intézés, mindenféle hivatalokba mászkálás.
Ez elvitt nem kevés időt és rengeteg idegbe került, de most túl a harmadik saját fuvaron kezdek kicsit megnyugodni.
Jövő héten hóvége, és számlázás :))

Miért nem osztogatsz a környékbeli gyerekeknek csúzlit ?
Lenne meló egyből :)
Előzmény: Törölt nick (16160)
caerleon Creative Commons License 2010.04.22 0 0 16162

Rendelést felveszek!
caerleon Creative Commons License 2010.04.22 0 0 16161
ja... automata...
Előzmény: GPS (16157)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.22 0 0 16160

Mizu felétek?Mostanában sokat vagy a fórumon.Nincs meló vagy szabin vagy?

Nálunk beindult,mert tegnap nagy szél volt!Törtek az ablakok...

Előzmény: Törölt nick (16158)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.22 0 0 16159

Hát sajna az enyém nem óótómata,ezért amikor tolatok akkor ki kell szállnom és egy kart be kell akasztani a bütyökbe,hogy ne zárjon amikor tolatok.Vagy óvatosan tolatok,hogy a rúd ne csússzon össze.

Persze ez nehezen jön össze,mert aki már jött utánam az tudja,hogy nekem nehéz a lábam!(állandóan padlógázon közlekedek)

Az újat még nem láttam,de kíváncsi vagyok rá!

Előzmény: GPS (16157)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.22 0 0 16158
Automata.
A 10 éves ráfutófékes Stema utánfutómé is.
Előzmény: GPS (16157)
GPS Creative Commons License 2010.04.22 0 0 16157

Sporttársak!

Nálatok hogy van megoldva, hogy tolatáskor (amikor a bódét nem húzni kell, hanem tolni - vagyis autó rűkvercbe) - szóval ilyenkor ti hogy kapcsoljátok ki a ráfutóféket?

Merthát az hülye - az magától nem tudja, hogy most pont tolatás van - ezért pont úgy bevágja a satuféket - mintha keményen ráfutott volna a bódé, a vontató-járműre?

Szóval, nálatok ez hogy műxik?
,
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.22 0 0 16156
Vonóhorog elektromos csatlakozó bekötés:
( dugó, szemből )


Helem Creative Commons License 2010.04.22 0 0 16155
"Gratuláció ennek a kis segédletnek a szerzőjének - hogy a rajzán NEM rajzolta be a kulcsot - vagyis azt a vezető-hornyot, amihez képest a számolás indul."

Most már tuddom. A számolás fölülről indul. Az óramutató járásának megfelelően és az aljzatra nézve szemből. A horony alul van. Továbbá a szám a lényeg, felül az egyes, a megfelelő számok egybe kell essenek a dugón és az aljzaton.

Most már úgy néz ki kezd megoldódni a problémám. Kicseréltem a fura dugót ugyanolyanra, mint a másik amit eredetileg is be lehetett dugni. A vezeték szinek, számok belül a dugóban megegyeznek. Rátettem a 2-3-ra kívül egy aksit és láss csodát világított belül a bódé. A kocsimba is húztam hátra a küszöbben egy drótot, amit a 2-esre kötöttem. De még nincs lengő biztim, úgyhogy nem kötöttem még be és nincs kipróbálva az egész.

A bódéban levő gyengébb aksi szépen vette fől a kintiről a kb. 2 Amperes áramot. Szabályzó elektronikát nem tudom láttam e, az volt vagy sem nem tudom. Van egy egység amiben van egy trafó két grétz meg egy puffer kondi, kapcsolók biztik. A trafó a kinti 220-ból csinál 12-t. Meg külön egy nagyobbacska dióda. Lehet, hogy ezek egy része csinál valami szabályzást. Ha be lesz kötve teljesen a kocsi akkor ráteszem és figyelem a belső aksi áramfelvételét. Ha nem lép túl nekem mondjuk 6 Ampert akkor elfogadom a dolgot, talán nem ég le az egész.

Kösz a segítséget.
Előzmény: GPS (16154)
GPS Creative Commons License 2010.04.22 0 0 16154

Gratuláció ennek a kis segédletnek a szerzőjének - hogy a rajzán NEM rajzolta be a kulcsot - vagyis azt a vezető-hornyot, amihez képest a számolás indul.

Külön gratula még azért is, hogy nem fejtette ki egyértelműen, hogy amit látunk a rajzon az a dugó avagy az aljzat-e - illetve azt se, hogy ez most szemből látszik-e, avagy hátulról, a kábelezési oldalról?

Ha tegyük fel nincsenek egyértelműen megszámozva a lábak - akkor ezután a rajz után igen "meglepő és mulatságos" bekötéseket lehet végezni :-)))
.
Előzmény: Helem (16153)
Helem Creative Commons License 2010.04.22 0 0 16153
Kösz a választ, Utána nézek, hogy van e benne valami elektronika ami ehhez kötődik.

Közben ezt találtam. Ez a dolgok alfája. Innen kell indulni. Megmértem nekem a kocsim 2-es pontján nincs semmi fesz. Nincs bekötve. Ennek kéne lenni a fix 12V-nak állítólag, ha be lenne kötve.

http://www.freeweb.hu/jarmutechnika/utanfuto.htm
Előzmény: GPS (16152)
GPS Creative Commons License 2010.04.22 0 0 16152

"Különben csak két aksit simán nem illik összekötni a nagy áttöltési áramok miatt."

Nem, nem a nagy áramok miatt nem kötnek két akksit párhuzamba - mert semmilyen rendkivül nagy áram ott nem lép fel sem töltéskor, sem máskor.

Azért nem kötik, mert a két akku között állandó feszültség-különbség van - ami miatt mindig áramlik az áram az egyikből a másikba - ami elfogadhatatlan.

Két akkut csak leválasztóval lehet párhuzamba összekötni - ez a leválasztó lehet egy kis feszültségesésű shotky-dióda...vagy más, komplexebb elektronikai kütyü - ami még arra is vigyáz, hogy az indításra is használt akku feszültsége ne essen egy veszélyes szint alá.
.
Előzmény: Helem (16151)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!