Keresés

Részletes keresés

Daytona Creative Commons License 2012.10.03 0 0 3511

Ja és elkezdtem egy (számomra) új sportot, a kettlebellt. Aki nem ismeri: nehéz, füles vasgolyókat lengetünk és emelgetünk. És azt kell mondanom, hogy gond nélkül megy, úgyhogy hajrá sérvesek, ne féljünk a sportolástól! :)

Daytona Creative Commons License 2012.10.03 0 0 3510

Szia!

Tényleg egész véletlenül néztem be ide... :)

Szóval nekem kettő is volt. Az elsőt, bal oldalon a hagyományos összevarrós technikával csinálták a Nyírő Gyula kórház sebészetén. Nem ajánlom a dolgot, a felépülés hosszú volt és szenvedős. Egy hónapig tartott, amíg úgy igazán összeszedtem magam, de a teljes felépüléshez szerintem kellett vagy fél év. A műtét után egy hétig szinte fel sem tudtam kelni az ágyból, kínszenvedés volt minden mozdulat.

A második, jobb oldali ehhez képest maga volt a kéjmámor, igaz, ez egy magánklinikán történt nem kevés pénzért, de minden fillérért megdolgoztak. :) Miniplasztikának hívják az eljárást (ha rákeresel így, ki is dobja a google a dokit is, aki csinálja). Helyi érzéstelenítésben csinálta, ami kicsit kellemetlen volt, de ki lehetett bírni: három-négy Lidokain injekció az inkriminált területre és már neki is látott. Nagyon pici a vágás, kb. három centi és már csak úgy látom, ha nagyon keresem, nagyon profi munka. Műtét után 20 perccel már felkeltem, sétálgattam, és műtét után 3-4 órával haza is küldtek, a párom vitt haza autóval különösebb probléma nélkül. Össze sem lehet hasonlítani az előzővel, egy hét után már csak azért maradtam otthon, mert két hétre kiírt a doki, de szívem szerint már mentem volna dolgozni. A műtét utáni fájdalom nagyságrendekkel kisebb volt az előzőnél, inkább csak bosszantónak, zavarónak mondtam volna. Szóval ha van rá fedezet, én ezt ajánlanám - ha jól tudom, manapság részben már a TB is támogatja, nem kell a teljes összeget fizetni és úgy bánnak veled a klinikán, mintha egy szállodában lennél. Műtét után a szobámban (természetesen egyágyas, saját fürdővel) az asztalra készített aprósütemény várt, meleg tea, magazinok, a nővér félóránként, a doki óránként jött kérdezni, hogy vagyok. A Nyírőben egy hét után azért engedtek haza, mert megkérdeztem, hogy mi lenne, ha hazamennék? Különben meg rám se b...tak.

Előzmény: eleon12 (3503)
climbz Creative Commons License 2012.10.03 0 0 3509

Köszi ez sokat segített! A hólyagkatétert altatásközben rakták be?

 

 

Előzmény: tiburon51 (3508)
tiburon51 Creative Commons License 2012.10.03 0 0 3508

Szia,

 

engem műtöttek nem egészen egy éve baloldalt hagyományosan, majd idén áprilisban kétoldali laparoszkópiával.Elég részletesen leírtam mindkét szituációt a fórumon, nem ismételném meg magam. Javaslom, hogy szűrjél rá a nickemre és hozzászólásaira (és persze más, régebbi fórumozókéra is) majd szánj rá egy kis időt az átböngészésre. Megéri, én is így tettem, sok mindenben segített.

 

üdv, kitartás, gyógyulást, sok erőt...:-)

Előzmény: climbz (3505)
climbz Creative Commons License 2012.10.03 0 0 3507

Köszi!

 

Nekem jelenleg nincs más választásom mert 3 sérvet egyszerre nem tudnak másképp megoldalni meg nem is tudnék ennyit táppénzen lenni.

Azért köszi, hogy válaszoltál.

Előzmény: tristen (3506)
tristen Creative Commons License 2012.10.03 0 0 3506

Szia!

 

Engem hagyományosan műtöttek, felmetszéssel, és nem értem, hogy akiket laparoszkóposan műtöttek, miért nem válaszolnak, mert voltak itt olyan személyek..

 

KITARTÁS! 

 

üdv.

Előzmény: climbz (3505)
climbz Creative Commons License 2012.09.30 0 0 3505

Sziasztok!

 

Október végén lesz laparoscopos sérvműtétem (kétoldali lágyék+köldöksérv). Biztos sokan írtatok már erről de nincs lehetőségem az összes hozzászólást végigolvasni. akinek volt ilyen le tudná írni néhány sorban, hogy volt az egész? Előkészítés, műtét, lábadozás...stb. Mikot tudtaok dolgozni, sportolni. Minden válaszért hálás köszönet!

tristen Creative Commons License 2012.09.28 0 0 3504

Köszöntelek!

 

Nem szeretnélek elkeseríteni, de szerintem ő már nem szokott ide jönni,

 

KITARTÁS!

Előzmény: eleon12 (3503)
eleon12 Creative Commons License 2012.09.28 0 0 3503

Kedves Daytona!

Hátha ismét idelátogatsz. Biztosan írtad már, hogy milyen módszerrel műtöttek.

Csak sajnos nem tudtam viszakeresni, megtennéd, hogy megírnád ismét.

Műtét előtt állok, és régi műtöttek tapasztalatai alapján szeretnék döntést hozni a műtéti technikát illetően.

 

Köszönöm!

 

 

Előzmény: Daytona (3391)
tristen Creative Commons License 2012.09.26 0 0 3502

Szia!

 

Mivel nem vagyok orvos, és nem tudok távvizsgálni, nem tudom, hogy sérved volna vagy sem. Azonban emelgettél nehéz dolgokat, így elképzelhető, hogy sérved van.

 

Kitartás! :)

Előzmény: kormanyoss (3500)
tristen Creative Commons License 2012.09.26 0 0 3501

Szia!

 

Ha már rászántad magad, akkor irány egy műtő! Kitartás!

 

hali

Előzmény: Worcester (3499)
kormanyoss Creative Commons License 2012.09.25 0 0 3500

Sziasztok!
Kb. 3 hete kezdődtek a kellemetlenségek. Teljesen véletlenszerűen jönnek elő kisebb fájdalmak, nem vészes, gyorsan el is múlnak. Leginkább akkor ha ülök (vagy állok :)). Erőlködéskor sem fáj. Megvizsgáltam magam, sehol semmi dudort nem érzek, de lágyéksérvre gyanakszom. Jövőhéten megyek orvoshoz. Szerintetek is sérv lehet? Emelgettem nehezet, ha jól emlékszem ezután kezdődtek a fájdalmak.  Szép napot mindenkinek. :)

Worcester Creative Commons License 2012.09.24 0 0 3499

Sziasztok! Végigolvasva itt vagy félévet vissza, a csütörtökön esedékes 1 napos, de hagyományos, altatásos műtétemet (április végén kijött jobb lágyéksérv, 40 feletti korosztály vagyok) azt hiszem elhalasztom és megpróbálnék a laporoszkópiással inkább. Hmmm. .... Nehéz, hosszú felépülésre nekem nincs időm, persze a kórházban erről hallgattak. Hát most gondolkodom erősen, bár már rászántam magam...

Előzmény: joevagyok68 (3478)
Teextinna Creative Commons License 2012.09.20 0 0 3498

Szia!

Ó, igazán nincs mit, nagyon szívesen!:))

Előzmény: tristen (3497)
tristen Creative Commons License 2012.09.20 0 0 3497

Szia!

 

Nagyon szépen köszi!

 

hali :-)

Előzmény: Teextinna (3496)
Teextinna Creative Commons License 2012.09.20 0 0 3496

Szia!

 

Köszönöm szépen, viszont kívánom én is Neked!:)

Hoztam egy kis kávét, tejeskávét, forró csokit ki mit szeret.

 

    Esőmentes szép napot kívánok mindenkinek!:))

Előzmény: tristen (3495)
tristen Creative Commons License 2012.09.19 0 0 3495

Sziasztok!

 

Ezzel a mókás képpel kívánok egészségben gazdag szép további szeptembert Nektek!

 

 

üdv. :)

tristen Creative Commons License 2012.09.16 0 0 3494

Szia!

 

Szerintem is a gerinctájéki érzéstelenítés járható út lenne..

 

Nem értem én sem...

 

üdv.

Előzmény: dalmata13 (3493)
dalmata13 Creative Commons License 2012.09.15 0 0 3493

sajnos 81 ról lefogyott 60 kilóra,erősödni már nemigen fog.Szerintem elvegetál majd így egy jó ideig mert ugye nem ehet csípöset,zsírosat ,édeset,tejes ételt,puffasztó kajákat,szénsavasat,alkohol ,cigaretta abszolut kizárva.Hasi sérvmütéte egyébként volt már kb 4 éve.Köldöksérv.Amit nem értek, a gerincbe érzéstelenítős változatot miért nem vállalják nála?

Előzmény: tristen (3492)
tristen Creative Commons License 2012.09.15 0 0 3492

Szia!

 

Igen, amiket leírtál, így érthető, hogy nem nagyon van vállalkozó sebész, aki elvállalná a műtétet.

 

Azért, lehet, hogy ha megerősödik, azért majd megműtik őt.

 

Üdv.

Előzmény: dalmata13 (3491)
dalmata13 Creative Commons License 2012.09.15 0 0 3491

most hazaengedték hétvégére ,nagyon szeretett volna műtétet dehát 20 lépés után már fullad, elfárad ,otthon is oxigénpalackkal él.22 féle gyógyszert szed, tán már többet is azóta.Rendszeresen talán 4-5-öt.Tönkrement szív ,tüdő ,gyomor stb mellett érthetö,hogy nem volt vállalkozó sebész.

Előzmény: tristen (3490)
tristen Creative Commons License 2012.09.14 0 0 3490

Szia!

 

Sajnálom, hogy nem műtik meg a sógorodat. De egyelőre a sérvkötő is megoldás lehet..

 

üdv.

Előzmény: dalmata13 (3489)
dalmata13 Creative Commons License 2012.09.13 0 0 3489

köszi, a fejlemény annyi ,hogy nem vállalták az orvosok a műtétet.A megoldás valszeg sérvkötő használata lesz majd.

Előzmény: tristen (3488)
tristen Creative Commons License 2012.09.12 0 0 3488

Szia!

 

Mielőbbi felépülést kívánok a sógorodnak!

 

üdv.

Előzmény: dalmata13 (3487)
dalmata13 Creative Commons License 2012.09.11 0 0 3487

ma vitték át a sebészetre a sógoromat (76 éves) jobboldali lágyéksérv operálásra.Kiváncsi vagyok mi lesz vele hogyan műtik .A tüdeje ,szíve,gyomra gallyra ment már, tüdőfibrózis, szivinfarktus ,szívkatéterezés sztent beültetések,3-4 gyomorműtét volt már neki....Az altatás szerintem szóba se jöhet.

Teextinna Creative Commons License 2012.09.09 0 0 3486

Szia!

Nagyon szívesen!:))))))))))

Előzmény: tristen (3485)
tristen Creative Commons License 2012.09.09 0 0 3485

Szia!

 

Nagyon szépen köszönöm és viszont kívánom Neked!

 

hali :-)

Előzmény: Teextinna (3484)
Teextinna Creative Commons License 2012.09.09 0 0 3484

Szia!

Szép hétvégét Neked is!

 

Előzmény: tristen (3483)
tristen Creative Commons License 2012.09.08 0 0 3483

Sziasztok!

 

Ezzel a képpel kívánok szép hétvégét Nektek!

 

 

hali :)

tristen Creative Commons License 2012.09.05 0 0 3482

Szia!

 

Az az igazság, nem tudom a választ, én személy szerint. Én egy hónapig fetrengtem, legalábbis két hétig az biztos. Utána jobb lett, de hát ez én vagyok.

 

Nálad biztosan jobb lesz a helyzet.

 

Tégy úgy, ahogy jónak találod. Konzultálj az orvosoddal, nézegess meg más internetes portálokat is, tájékozódj másoktól is. A világ kinyílt az internet lehetőségével, használd ki.

 

Kitartás!

 

üdv. :)

Előzmény: VandorEmber (3476)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!