Keresés

Részletes keresés

Égető1 Creative Commons License 2015.06.17 0 0 79637

 Vagy kintről és akkor már kell.

Előzmény: Wattocsak (79636)
Wattocsak Creative Commons License 2015.06.16 0 0 79636

Az a sok sok köméter levegőt honnan veszi, a szomszédos helyiségekből ami ugyan olan hőfokú, ergó nem kell fűteni.

Előzmény: nedolaci (79635)
nedolaci Creative Commons License 2015.06.16 0 0 79635

Lehet,hogy abba a WC-be a tervező óránkénti sok-sok köbméter légcserével tervezett hőigényt?

Lehet,hogy az a betervezett légcsere,csak utólagos gazdaságossági,műszaki,vagy üzemeltetési okból szűnt meg? ;-)

Előzmény: Wattocsak (79632)
ja nyugi Creative Commons License 2015.06.16 0 0 79634

Szervusztok!

 

A Barátomnak ÉTI 35, vagy ÉTI 40 tipusu kazánja van.

Nem akar kéményt béleltetni, ezért szeretné a lehető leghosszabb ideig a régi kazánját használni.

1./ Meddig lehetséges, ilyen formában használni, ha a kazán egyébként jól müködik?

 

2./ Mivel valamilyen vizszivárgást észlelt, mit lehet az ÉTI kazánról tudni, mi hibásodhatott meg?

 

 

3./ Talán öntöttvas tagos kazán, és javitható?

 

4./Csak  komplett egységet, vagy tagokat is lehet hozzá kapni?

 

 

Válaszokat előre is köszönöm.

 

Üdv:

Józsi

Wattocsak Creative Commons License 2015.06.16 0 0 79633

Erre azt szoktam mondani, hogy a levél kézbesítő:-) kamionnal is ki tudja hordani a levelet, de ez kevésbé azdaságos megoldás. Ellentétben ha kerékpárral, mopeddel közlekedik az már költséghatékony.

Előzmény: stevemegane (79625)
Wattocsak Creative Commons License 2015.06.16 0 0 79632

Bocs de ekkora badarságot ritkán hallok. Tehát az a helyiség amelyik a ház közepén van annak ugyan annyi a fajlagos hővesztesége mint a sarokszobának két ablakkal?

Sok helyen látni belső terű helyiségeket ahol nagy radiátorok vannak és alapból el van zárva. Menj be egy plazába és a WC-kben ott a nagy radiátor. Ott ahol télen is hűtési igény van. Tervezési hiba olyan helyre radiátort tenni ahol nincs hőveszteség.

Nem az a baj, hogy így csináltad a házad, hanem az, hogy hirdeted, és a sok kevéssé szofisztikáltan gondolkodó 1.0 user  meg rárepül. Aztán meg jön hozzám és kioktat, hogy hogyan kell méretezni. Ez nem fikció, volt hozzá szerencsém.

 

Előzmény: Égető1 (79626)
stevemegane Creative Commons License 2015.06.16 0 0 79631

Tudom, hogy ennyi kevés, de embert keresek, aki hozzáértő a hőszükséglet kiszámításában. Neki majd leküldöm az összes tervet, amiből lehet számolni.

 

Egyelőre én segítséget kértem a számolásban.

Helyette le lettem hülyézve, hogy ezt nem lehet kiszámolni.

 

Miért érzik egyesek, hogy mindenképp hozzá kell szólniuk valamihez??? Akinek nem inge ne vegye magára.

Előzmény: Égető1 (79627)
stevemegane Creative Commons License 2015.06.16 0 0 79630

Szerintem is fejezzük be a baromkodást (de az elírás és a rossz szóhasználat között van különbség). :)

 

Azért gondolom tisztában vagy vele, hogy itt nem 50-100 méter csőről van szó.

 

Előzmény: nedolaci (79628)
stevemegane Creative Commons License 2015.06.16 0 0 79629

Köszi az észrevételeket, de nem radiátor lesz, hanem felületfűtés.

Előzmény: Égető1 (79627)
nedolaci Creative Commons License 2015.06.16 0 0 79628

No!De ha már baromkodunk: a "nyáárit" nem én gépeltem el!Tehát: 1-1! ;-)

És most komolyra!Nem az az  50-100 méter cső löki meg az építkezés árát(sajnos)amit túlbiztosításba feccölsz!Viszont a kihegyezésnek,könnyen nagy ára lehet.

Bár-nyakunkon a globális felmelegedés! Lehet,hogy nem is lesz többé mínusz húsz;-D

Előzmény: stevemegane (79625)
Égető1 Creative Commons License 2015.06.16 0 0 79627

  stevemegane  !

Ennyi azért kevés. Legalább a ház alapterülete, térfogata és hőszigeteltség milyensége kell ehhez. na meg a fűtésmód is.

 Na de ha veszel egy kb.  12 kW -ot tudó kazánt és kb 15 kW -ot leadni tudó radiátorokat összesen és ez a ház kb. 100 m2, akkor minden 10 m2 -re jut 1,5 kW radiátor felület - nagy bukta már nem lehet. Természetesen tájolással meg egyebekkel lehet finomítani a dolgot. A nagy bukta akkor van ha a radiátor felületek kicsik. Akkor nincs már mit csavargatni.

Előzmény: stevemegane (79615)
Égető1 Creative Commons License 2015.06.16 0 0 79626

 Az a kcal már jó ideje kiment a divatból. Talán ha  wattban adnád meg !!

 Egyébként is ha igaz ez akkor az én

 pontosan 200 lm3 -es lakásom 24 óra alatt  24 X 50 kcal/óra az annyi mint 240  000 kilókalóriát zabál. Ez kb.  30 m3 gáz/ nap csúcshidegben.

 De nincs mindig csúcshideg.

 Ezzel szemben  a lakásom évi 500 m3 gázt eszik meg  konkrétan fűtésre, ami úgy  5000 kwó, A fajlagos viszont 96 kwó/m2 /fűtési szezon.

 Anno én is ökölszabály szerint méretezte  - a radiátorokat  ( a kazánt méretezni hülyeség abból max 2  teljesítmény fokozat van úgy 100 m2 -ig ). Tehát a radiátorokat méreteztem - jobban mondva kiválasztottam. Nagyjából 10 kW teljesítményt  elosztottam a a helyiségek alapterületével, ahhoz arányosítottam.

 5 radiátor   4 db 2, 2 kW és  1 db.  1,2 kW

Előzmény: nedolaci (79617)
stevemegane Creative Commons License 2015.06.16 0 0 79625

Egy két dolgot szeretnék leszögezni:

- Eszement módon túlbiztosítani meg tudja csinálni bárki. Ehhez nem kell szakember.

- A te módszered azért jó, mert sosem lesz olyan gond, hogy télen nem tudod befűteni a házat, nyárin pedig lehűteni. Soha nem fog kiderülni, hogy minden többszörösen túl van méretezve. A tulaj pedig nem is sejti, hogy normális számítás híján egy csomó pénzt kidobott feleslegesen.

- És egy kis magyar nyelv: a helység nem ugyanaz mint a helyiség. (De ezt tényleg csak kisbetűvel jegyzem meg.)

 

Kérlek ne azt írd le, hogy miért hülyeség, amit kérdeztem, hanem próbálj meg segíteni.

 

Köszönöm.

Előzmény: nedolaci (79623)
Wattocsak Creative Commons License 2015.06.16 0 0 79624

Nem akarok kötekedni, de mindent ki lehet számolni, ha becsúszik valami az azt jelenti, hogy valami el lett ...szva. Ezt is lehet utólag korrigálni még úgy is, ha a fűtési rendszered nem erre készült. Lehetőleg ne selejtes anyagból és mesterből állítsuk össze házunkat. 

Előzmény: nedolaci (79622)
nedolaci Creative Commons License 2015.06.16 0 0 79623

Örülök,hogy óvod a buxáját!De azt írja,hogy "helységenkénti"hőigény!Nem a ház!Nem a hőszivattyú!

Tapasztalatból tudom,hogy egy házon belül,idővel megváltozik minden!A hálóból,iroda lesz,a gardróbból gyerekszoba,stb-stb.Tán csak a fürdő és a nappali "örök"Mindegyik funkcióhoz más-más hőigény tartozik!

Szerintem,egy fűtésből "lecsavarni"lehet,de hozzáadni nehez!Ezért javallom én(mindenkinek),hogy minden "lyukat"építsünk meg "fürdőszobának",akkor 5 év múlva sem kell bontani a padlót.

Előzmény: mzsombi (79619)
nedolaci Creative Commons License 2015.06.16 0 0 79622

Szerintem,a hűtéssel,nemigen  lehet elcsúszni.Abból nem lesz penészes,vagy éppen nedvesedő fal,csurgó ablak,párás kilincs.De a prontra kiszámított fűtéseknél,rossz a tapasztalatom.Mindig becsúszik valami,ami mégsem tudja azt és úgy,amit papíron tudnia kéne!

Előzmény: stevemegane (79618)
stevemegane Creative Commons License 2015.06.16 0 0 79621

Szóval szerinted tök mindegy, milyen az épület hőszigeteltsége, az ökölszabály biztos jó lesz.

Szerintem ezt most hagyjuk. :)

Előzmény: nedolaci (79620)
nedolaci Creative Commons License 2015.06.16 0 0 79620

Talán 2000 karácsonya körül,saját agyonszámolt(mert okosan spóroltam a kályha méretekkel) nappalimban, kölcsön hősugárzóval fűtöttem rá.Tán másfél-két hétig volt igazán hideg!A collegák kuncogtak ám,mikor Januárban  elmeséltem! ;-)

Előzmény: mzsombi (79619)
mzsombi Creative Commons License 2015.06.16 0 0 79619

Persze, és akkor egy 100 négyzetméteres házhoz vegyen 18kW-os hőszivattyút, mert az biztos kifűti, miközben vszeg simán elég oda 4-6 kW is, ha rendesen meg van csinálva. Tényleg ilyen egy igazi tanács...

Előzmény: nedolaci (79617)
stevemegane Creative Commons License 2015.06.16 0 0 79618

Nekem most nem arra van szükésgem, hogy "ész nélkül" túlméretezzük a fűtést. Hanem viszonylag pontos értékekere, annak érdekében, hogy felesleges területeket ne csövezzek be a felület fűtés-hűtés során.

Előzmény: nedolaci (79617)
nedolaci Creative Commons License 2015.06.16 0 0 79617

Fűtésnél régi-régi ökölszabály:légköbméterX50 kcal/h. Így biztos nem tudsz hibázni.Nem kell tájolási szorzó,szigetelési tényező,mifene!(ezekkel nem nehéz arcra zuhanni!)Biztos nem kell fázni!

Előzmény: stevemegane (79615)
tomi524 Creative Commons License 2015.06.16 0 0 79616

Sarokszelepek közül melyiket a ajánlanátok??

Schell vagy Mofém vagy Schlösser

Én Mofém párti vagyok de a vízszerelő boltban azt nem ajánlotta nekem az eladó, inkább a másik kettőt.
?????
Olyan rossz a Mofém ?

stevemegane Creative Commons License 2015.06.16 0 0 79615

Sziasztok!

 

Tudtok abban segítésget adni, hogy van-e itt köztünk olyan, aki épületgépész és ki tudja számolni az épülő házunk helyiségenkétni téli hőszükségletét és nyáári hűtési teljesítményét.

 

Köszönöm.

ottakring Creative Commons License 2015.06.16 0 0 79614

A legjobb ebben a szegmensben jelenleg a Geberit. De egy echte Geberit komplett szett 130e. Ft. normál áron. Teljes házfelújításban vagyok, ezt szerettem volna én is, de ennyiért horror. Marad az eddigi megoldás újra cserélve: alsó kifolyású, lapos öblítésű Alföldi Easy Plus csésze, falra szerelt tartállyal. Kompletten 30e.

Előzmény: _kip_ (79595)
_kip_ Creative Commons License 2015.06.16 0 0 79613

Szettben 15eFt (Beépíthető tartály, nyomólappal + csésze.

LIV Lagunára 10 év garit vállalnak.

Darabokban megvéve 20-25eFt a különbség.

 

A a megspórolt 15eFT jól jönne máshol. De nem szeretném, ha ezért kellene majd 5 év múlva csempét bontani.

 

 

Előzmény: morgen66 (79604)
FAQtyA Creative Commons License 2015.06.16 0 0 79612

Sziasztok!

 

Egy 2000-ben épült házban szertném a fűtést csöppet módosítani. Tetőtéri szobákban van hagyományos homlokzati nyílászáró és tetőablak is. Sajnálatos módon a tető ablakok alatt nincs fűtőtest, ami okozott némi problémát eddig, de most elkapott a munkakedv, hogy rendbe tegyem. Jelenleg Vogel lapradiátorok vannak fent. A falban megy a csövezés 5 rétegű műanyagból, amire roppantó gyűrűs módszerrel vannak a kiállások rögzítve. Azon teljesen alap Comap szelepek vannak, amit szerelés nélkül lehetett anno a méretre vágott csővégekre rátolni, majd a radiátorba kötni. Valamilyen körmösrögzítéssel, szilikon gyűrűs tömítéssel. A ház sajnos még nincs szigetelve:( Ez a kiindulási alapom. Voltam egy gépészeti boltban, ahol nagyon korrektül segítő szakikkal összepakoltuk a lehetséges csatlakozási pontokat a pulton. Amiben a segítségeteket/tapasztalatotokat kérem, hogy három féle lehetőség lóg a levegőben.

 

1. Marad a jelenlegi lapradiátor. Arról készítek egy leágazást falon kívűl, amit a padló felett szintén 5 rétegű csővel (még van maradékom) elvezetek a tetőablakig a padlóhoz közel, majd oda bekötök egy második lapradiátort.

 

2. Leszerelem a jelenlegi lapradiátort. Kibontom a fali csövezést. Készítek egy kiállást a padló meghatározott magasságában, ahonnan L alakban a szoba két külső főfalán végig vezetek egy 2x 3 méter hosszú szalagradiátort.

 

3. Marad a jelenlegi lapradiátor. Arról készítek egy leágazást falon kívűl, amit a padló felett szintén 5 rétegű csővel elvezetek a meglévő lapradiátor másik végéig, és onnan indítok egy szintén L alakú szalagradiátort, csak az egyik falon egy kissé rövidebb lesz a lapradiátor miatt.

 

Természetesen a fűtési teljesítmények figyelembe vételével méretezve mindezt. A szalg radiátor mellett szól még, hogy a sarokban télen jelentkező penészedést is megszünteti elvileg.

 

Nekem a tiszta szalag radiátoros megoldás tetszene jobban, de nincs az ismeretségi körömben senki, akinek olyan van. Esetleg nektek van szerelői/használói tapasztalata vele? Érdemes, nem érdemes? Mire kell odafigyelni, ha olyat szerelek/méretezek? Mivel közvetlenül a külső falra szerelném, nem fog hőhídként funkcionálva, alápenészedni?

 

A segítségeteket előre is nagyon köszönöm! Bocs a kissé méretes hozzászólásért!

kormi07 Creative Commons License 2015.06.15 0 0 79611

fel sem merült hogy megnézze az irattárban hogy mi van az utolsó jóváhagyott terven.

 

...amely tervet a helyi gázműiroda esetleges 1-2 telephelyváltás utáni kavarodásában a jóisten sem találna már meg, főleg ha még a 80-as évekből való...

Előzmény: halaloszto (79602)
Égető1 Creative Commons License 2015.06.15 0 0 79610

 Nem ismerek ! 

 Szerintem a szabályoknak való megfelelést és a biztonságnak való megfelelést azért külön lehet választani.

 Pl- itt van ez a W... által felvetett   " tűzhely fölé elszívó ernyő ami reteszelve van a tűzhely betápjával,"

Nem túlzás ez ??

 

 

  Még az elszívó csak csak elmegy, de hogy ez állandóan üzemeljen is ?? Mert a retesz ugye azt jelent.

 Meg meglehetősen drága is lehet.

Van egy méretes konyhám, vagy 18 m2 és ott is előírták az elszívót, szerencsére retesz nélkül. Gyakorlatilag sohasem használjuk az elszívót  - ott az ablak.

Előzmény: halaloszto (79609)
halaloszto Creative Commons License 2015.06.15 0 0 79609

és ismersz olyat aki hallott olyanról akinél volt ilyen vizsgálat? 80 előtti rendszer? arról aztán senki nem mondja meg hogy annó volt-e rá engedély. tán még azt sem hogy akkor mi volt a szabály. 35 éve volt! bízni kell benne hogy nem az eredeti állapotában van.

Előzmény: Égető1 (79608)
Égető1 Creative Commons License 2015.06.15 0 0 79608

 Igazad van már vagy másfél éve folyik ez az ingyenes vizsgálat. ( a pénzes már nagyon régen ). A főgáz dec. 31 -ig fogadta a megrendeléseket - nagyjából a  80 előtt létesített rendszereket vizsgálja.

Hogy a továbbiakban mi lesz nem tudom. Tény viszont, hogy nagyon sok elhanyagolt rendszer létezik.

Viszont azt is világosan kellene látni, hogy egy valamikor  'feketén' átalakított /hozzányúlt rendszer még nem feltétlen veszélyes is.

Előzmény: halaloszto (79607)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!