Keresés

Részletes keresés

geler Creative Commons License 2008.04.18 0 0 782
A tojó nehezen tojik, ez áll a háttérben. Ezért ez a hosszas előkészület.
Az okot nagyon nehéz látatlanban megtippelni, de körülkerítem a lehetőségeket.
1. Kövér. Ez tápanyagfeldolgozási hibákra utal, leghelyesebb megválni tőle, mert sajnos, utódai is ilyenek lehetnek.
2. Kevés az emésztő foszfor-, konyhasó- vagy nyomelemtartalma, legalábbis reletíve neki.
Próbálj meg speciálisan galambnak gyártott emésztőt szerezni. Esetleg pár napig fél tabletta kutya-csonterősítőt adj. (Sajnos, madárnak ilyen most nincs tudtommal.)
3. Fertőzött a petefészekrendszer. Általában hosszas, kis adagokban csőrön át adott antibiotikum segít. (Az időtartam egy hónapot jelent, a kis adag az ajánlott mennyiség harmada. A lényeg a folyamatos "nyomás", a szaporítószervek nyálkahártyája túl jól zár, csak ilyen hosszas kezelés tud áttörni.) Ez utóbbi kezelés nagyon fáradtságos, és csak nagyon értékes egyednél éri meg.

De én csak felírom a receptet, teneked kell dönteni.
Előzmény: jasminy (781)
jasminy Creative Commons License 2008.04.18 0 0 781
Nahát!
Igazán alapos vagy....
Én pedig nagyon amatőr.Ezer kérdésem is volna,de az a szint,ahol Te tartasz,nekem nagyon messze van..Van 7 tubám,nem nálam keltek,1 kölyök és 3 pár.
Figyelem a 3 párt és nincs semmi közös vonás bennük,ahogyan tojnak,költenek.
Sajna,kevés időt tudok közöttük tölteni.Rengeteget olvastam róluk itt a neten,de tapasztalatom kevés van.Pl.párzani sem láttam őket,egyszercsak észrevettem,h van tojás-2 párnál-,ezt feljegyeztem.A 3. csak udvarol és épít.Már 1 hete...
J.
Előzmény: geler (780)
geler Creative Commons License 2008.04.18 0 0 780
Nem akartalak kimeríteni. :-D
Még egyet nem árt tudni. Írtam, hogy a petesejt leválásakor történik a megtermékenyítés. Ez azonban nem azt jelenti, hogy akkor kell párosodniuk is.
A tojó kloakájában kis befelényíló zsákocskákba gyűjti a hím-ivarsejteket, és a tojáséréskor fellépő hormonális hatásokra ezek egy hosszú vándorúton jutnak el a tojáskezdeményhez. Tulajdonképpen ekkor már a hím felesleges, már minden elrendeződött korábban.
Előzmény: jasminy (779)
jasminy Creative Commons License 2008.04.18 0 0 779
Hűha!Kimerítő válszt kaptam.Köszönöm.
Még sokat kell tanulnom...
Előzmény: geler (778)
geler Creative Commons License 2008.04.17 0 0 778
A hím napközben kb. 9-10 órától kb. 17-18 óráig üli a fészket, a fennmaradó hosszabb időben a tojó.
Ha az egyik távol van (versenyen), a tojó hajlamosabb kitartani egyedül, nem ritkán ki is költi a fiatalt, hetekig is ül esetleg, de általában 3-4 napig hajlandó ülni. A hím jóval türelmetlenebb, legtöbbje egy nap után feláll a tojásról.
A tojásrakást megelőzően 1-2 nappal estefelé (7-8 óra tájban) a tojó beáll a fészekbe, és csendesen álldogál. Ekkor leválik a petesejt, megtörténik a megtermékenyítés, és 23 óra múlva letojja az első tojást.
A galambok tojásrakási előkészületei egyedenként eltérnek. Van, amelyik időben tojik (elméletileg 8. nap a párosítástól kezdve), de van, amelyik hosszabb felkészülést folytat. A 20. nap körül már bízvást gyanakodhatsz, hogy valami baj van.
Előzmény: jasminy (770)
subigalamb Creative Commons License 2008.04.17 0 0 777
Keresek Barátgalambot megvételre egy párat.Tel: 06 30 853 1325 előre is kösz.
jasminy Creative Commons License 2008.04.17 0 0 776
Egyenlőre 1 pár tubám költ,a másik pár csak imitálja,így nincs összehasonlítási alapom a helycseréről...
:-)
Előzmény: bolero84 (773)
tomkay Creative Commons License 2008.04.16 0 0 774
Szia!
Nincs azzal semmi gond.A hím fészekre hajtja,a párzás gondolom már megvolt és majd jön a tojás.Rendben lesz minden nyugi.
A másik párnál sincs semmi gond.Beosztják ők egymás közt nefélj.Nekem van amikor 3-4 délután is ugyanaz van rajta,míg a párja vígan repül hazafelé a többivel.
Előzmény: jasminy (770)
bolero84 Creative Commons License 2008.04.16 0 0 773
Pár nap kell nekik ,mire letojnak...a párzástol számítva,de gondolom nem figyelték,hogy mikor csinálják : ) ...a másik párnál,pedig ,igen a tojó,aki többet ül a fészken..Egyébként mindegyik költő pár egyszerre szokott helyet cserélni...a hímek és a lányok..
Előzmény: jasminy (770)
Nagy T. Creative Commons License 2008.04.16 0 0 772
01
Nagy T. Creative Commons License 2008.04.16 0 0 771
Biztos igazad van,nem vitatkozom.Takaritás után a dúc padozatát mivel szoktátok felszórni?Én a Naturalnak a fehérítőjét használom, a kisgalambok fészektányéra mellé viszont zeolitót szórok.
Előzmény: tauben (768)
jasminy Creative Commons License 2008.04.16 0 0 770
Sziasztok!

Pénteken írtam,h az egyik pár fészken ül,közösen építették.Változatlanul ott tartózkodnak,felváltva.Tojás nincs.A hímet láttam ma rajt ülni,burukkol,borzolja a tollát,rendezgeti a fészket.A tojó ott ült/állt mellette,majd gondoltak egyet és mindkettő elrepült. Én vagyok türelmetlen vagy ők nem sietik el??!!
Egy másik pár pénteken-szombaton letojta az előírásos két tojszit és azóta szorgalmasan keltenek.Az egyik többet ül a fészken,mint a másik-a szorgalmasabb a tojó?
Köszi.
J.
tomkay Creative Commons License 2008.04.15 0 0 769
Üdv!
Nagyon szép az állományod!Gratula!
Előzmény: tauben (766)
tauben Creative Commons License 2008.04.15 0 0 768
Nem a szétázás a legnagyobb baj,egy idő után porlad,a nem is látható gipszpor lerakodik a kicsik tüdejében és mindenféle légzőszervi bajt okozhat.
Előzmény: Nagy T. (767)
Nagy T. Creative Commons License 2008.04.14 0 0 767
Üdv ! Van texánod bőven :)) N1 a költő szekrényed.
Én megvagyok elégedve a gipsz tányérral,kis spaklival ki lehet takarítani virkon permetlétöl nem ázik szét.
Előzmény: tauben (766)
tauben Creative Commons License 2008.04.14 0 0 766
Pár kép.abcd
tauben Creative Commons License 2008.04.14 0 0 765

Üdv Mindenkinek!

Elég régen jártam erre,de látom szerencsére még él a forum.Csak átfutottam egy pár dolgot, a fészekanyag,vékony szénát használjatok,nem herét nem selyemfüvet főleg nem forgácsot.Széttépve vagy vágva 10-15 cm hosszura,a legjobb ha van egy fészekanyag tartó.A földre szorva nem egészséges,összeszarják koszos lesz,a kicsi ahogy kibujik a tojásbol ezen fekszik.Egy fél marékkal be lehet tenni a tányérba főleg a fiatal pároknál,utánna ök elrendezik.A fészektányér,nem ajánlom a gipszet,tudom hogy az a legelterjedtebb de nem jo,porlad porzik nem lehet takaritani.Jobb az egyszer használatos papirtányér vagy a cserép,300-Ft körül van darabja és évekig eltart,lehet fertötleniteni akár folyékony fertötlenitővel vagy spaknival.Ha valakinek kérdése van segittek amiben tudok. 

subigalamb Creative Commons License 2008.04.14 0 0 764
Egy pár barátgalambot keresek megvételre tel:06 30 853 1325
tomkay Creative Commons License 2008.04.13 0 0 763
Hello!

Belereszelem az ivóvízbe,2 napig ezt itatom.Aztán kb.2 hetente megismétlem.Nagyon hatáson kis féregtelenítő kúra.
Előzmény: Nagy T. (762)
Nagy T. Creative Commons License 2008.04.13 0 0 762
Hello!
Folyamit szoktam beleszórni, az nem porzik: ))
Fokhagymát miet és hogy adagolod ?
Előzmény: tomkay (759)
tomkay Creative Commons License 2008.04.13 0 0 761
Hello!

Szerintem semmi titkos nincs benne.Én személy szerint magam keverem össze:árpa,búza,kukorica,napraforgó.Sok vitaminnal ilyenkor nyáron a sok zöld jó nekik.Ha verseny van (postáknál)akkor a gyári keverék pl:Dankó féle keverék és van külön a verseny és normál keverék.Ezek ára kicsit húzós.Itatni szoktam fokhagymás vizet ,szoktam citromos és mézeset is.Külön szoktam venni a terményesben emésztőt is ami jobban télen kell,mert akkor csak a volierben vannak.Mondjuk ilyenkor azt megoldják maguknak mert minden nap kijárnak.
Előzmény: bolero84 (760)
bolero84 Creative Commons License 2008.04.13 0 0 760

Helló Mindenkinek! Én is szénát szoktam alapbol,de a galambok megbombázzák galyakkal...aztán,ha keménynek találom szórok egy kevés forgácsot.

Jó Galambászkodást!

Ui.:Mit adtok a madaraitoknak és milyen arányban ,enni?Vagy titkos a recept:)!

tomkay Creative Commons License 2008.04.12 0 0 759

Üdv!

 

Mondjuk én a homokot nem javasolnám nagyon,mert a légutaknak nagyon nem használ ha bent felverik és poros-homokos lesz a levegőjük.A homokot szerintem hagyd meg nekik a volierbe.Ha kell nekik hagy csipegessenek belőle.De te tudod, nagyon nem akarok beleszólni.

Előzmény: Nagy T. (756)
Kondorkeselyu Creative Commons License 2008.04.12 0 0 758
ezeket én még néhány szál szárított díófalevéllel szoktam kiegészíteni ( jó a tollmoly ellen)
tomkay Creative Commons License 2008.04.12 0 0 757

Üdv mindenkinek!

 

Bocsika de most egy kicsit lemaradtam,a szolgáltatómnak köszönhetően nem volt internet egy darabig.

Jókat irtatok a fészeképítésről,én is szoktam de csak szénát betenni és akkor majd ők elrendezik maguknak ahogy szeretnék.Nekem kijárnak a galambok, minden nap repülnek de akkor is teszek nekik be fészekanyagot.

Nagy T. Creative Commons License 2008.04.12 0 0 756
Imádnak fészket hordani ! ! !Én szénát szoktam berakni a volierekbe(sajna nem járnak ki),és zömmel a hímek hordják be! Gipsz fészek tányérokat használok,mivel kemény mindig kell bele valami fészek anyag.Ha esetleg nem hordanak bele vagy csak keveset(ritka eset) kis homokkal szoktam pótolni hogy puha legyen a belseje.A fészek tányér nagyon hasznos,a kis galambok nem ürítenek maguk alá kb. 6-8 napos koruktól a trágya már a fészek tányéron kívülre pottyan,és a fióka galamb tiszta marad.
Előzmény: jasminy (752)
Nagy T. Creative Commons License 2008.04.12 0 0 755
Hello ! köszi :))
Előzmény: jasminy (748)
bolero84 Creative Commons License 2008.04.11 0 0 754

Valaki megerősítené az állításaimat? Ezek nálam így történnek. Lehet másoknál nem?

Még annyi,hogy lehet nekik tenni fészek anyagot az építéshez...Én be nyúlok a tojókhoz és teszek álájuk forgácsot,ha keveslem,vagy durvának találom a fészket.

bolero84 Creative Commons License 2008.04.11 0 0 753
Nem feltétlen...de nálam a hím a szorgalmasabb.Van náluk valami olyasmi,mintha a bak probálna inponálni a fészeképítő tudásával a tojónak .Ilyenkor van,hogy a bak a lehendőjének tetszelegve igazgat egy fészket,vagy beleáll és ott turbékol.Később ,ha sikerült a párbaállás,akkor közösen építenek.
Előzmény: jasminy (752)
jasminy Creative Commons License 2008.04.11 0 0 752
Igen,szorgalmasan dolgoznak,valóban.
Érdekes,egyik pár vékony ágacskákból,a másik szénából építkezett...
Nagyon szép,szabályos mindkettő.
És az tuti,h a tojó építi és a hím hordja?
Ez mindig így van?
Előzmény: bolero84 (750)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!