Keresés

Részletes keresés

DJ_RushBoy Creative Commons License 2009.05.24 0 0 2409
Nagy-nagy gratula neki. Fridman, király vagy!!!
Előzmény: -athosz- (2407)
vajonmerre Creative Commons License 2009.05.24 0 0 2408
most már én is szeretnék rámenni ... izé rá menni :-)
Előzmény: tantien (2402)
-athosz- Creative Commons License 2009.05.24 0 0 2407
Fridi bezúzta!

Pontos időt nem tudok, de bőven 30 órán belül!

Előtte

Induláskor

A 24. órában

Vértestolnánál

Később eg később volt és sötét, ezért csak fotók készültek...

Granula!!!
amatőr Creative Commons License 2009.05.24 0 0 2406
:))
És még van, akinek erre a versenyre kell elkérni magát a családtól, hadd mehessen... :))
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (2405)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2009.05.24 0 0 2405
Freudzsiga hogy vigyorog most! :-)
Előzmény: tantien (2402)
macmelon Creative Commons License 2009.05.24 0 0 2404
"A felkészülés sok szempontból egyéni, de az alapképletek mindenkire igazak, a biológia mindenkinél ugyanúgy működik finom szórással."

Jó ezt hallani, mert (még) tök "kívülállóként" én is erre gondolok. Ha nem is sok-sok oldal hosszú terjedelemben (persze jöhet úgy is :) de 2-3 mondatban szerinted melyek ezek az alapképletek?
Előzmény: olipapa (2390)
olipapa Creative Commons License 2009.05.24 0 0 2403
A motiváció és hogy miért csináljuk kérdés a versenyen van, hogy igen látványosan alakul (negatív irányba). ez baromi érdekes pszichológiai jelenség.

Ja, és azt tapasztaltam (kíváncsi vagyok a tövbbiek véleményére), hogy egy 12-24 óra közötti versenyen kb 6-8órán át fokozódik a fáradtság érzés szempontból, onnan már nem fáj jobban, stagnál a dolog. Innen már "csak" ezt a szintet kell tudni elviselni a további órákban. Fizikálisan persze tovább lassulunk, ott a stagnálás ált. nem igaz, mint a fejben játszódó dolgoknál. Persze egyre könnyebb megborulni, fejreállni, egyre keskenyebb a léc amin táncolunk az idő előrehaladtával a rendszer normális működése érdekében.
Előzmény: femina (2392)
tantien Creative Commons License 2009.05.24 0 0 2402
Sziasztok! Low Alpinán szeretnék csatlakozni gyakorlottabb futóhoz, hilfe. Ja a rövidebben. Köszi Tantien
Summer Comfort Creative Commons License 2009.05.24 0 0 2401

:) Én leginkább Maki ráhangolódását iparkodtam ösztönözni, de valóban lehetett ilyen éle is. Megnéztem, a kiírás is teljesítménytúrának mondja. Most átolvastam az UTMB honlapját is, ott úgy fogalmaznak, hogy nem használják a futás szót, vagy más szinonímáját, egyszerűen "trail"-nek mondják, vagy "race"-nek. Magyarul, ez egyfajta terepverseny. Mint a M115 is, ha jól veszem ki. 

 

Számomra, nem éles a határ a terefutás és a belekocogós túrázás között. Gondolkodtam rajta sokat, beszélgettem másokkal, de most úgy vélem, maradjon meg a pillanatnyi álláspontom egyelőre munkadefiníciónak.

 

Maki és a többi Mátrában versengő és/vagy enjoy felhalmozó, pedig fusson, tipegjen belátása, ereje és persze igény szerint! Sok sikert mindnek az addigi felkészüléshez és a a szervezkedéshez! Köszi a fókuszálást, érthetőbb így?

Előzmény: medvegyu (2400)
medvegyu Creative Commons License 2009.05.24 0 0 2400
SC, már bocs hogy belé szólok, bár nem nekem címezted. Szóval mindenki annyit fut belőle, amennyit az erőnléte szerint tud, de nem többet, mint amennyit elhatároz (szóval kb. e kettő minimuma :-)).
Összevetésként, ha megnézed a CCC, UTMB, ill. Mátra 115 legjobb időket, akkor az látszik, hogy a Mátra 115-ön 96-ban (mellesleg sáros talajon, eső után) gyorsabb kilométereket lehetett tolni, mint a CCC-n, annak ellenére, hogy a CCC rövidebb táv.
Azaz úgy gondolom, hogy ,,futhatóbb'' a Mátra 115, mint az UTMB és rokonai.

Előzmény: Summer Comfort (2358)
-ethka- Creative Commons License 2009.05.24 0 0 2399
Viszont elég sok (össze lehetne számolni, de most nincs kedvem, de kb. 15) 20-30km-es túrát kocoggattam az utolsó fél évben. De 40 felettiből összesen 2 volt. Kevés.
Előzmény: -ethka- (2398)
-ethka- Creative Commons License 2009.05.24 0 0 2398
Persze, igazad van, kicsit túlmisztifikáltam ezt a dolgot, pont a te klienseid is mutatják, hogy léteznek általános elvek, és működnek is.

Amatőr kérdésére rátérve, 48km-es volt a leghosszabb túra, amit előtte teljesítettem, ráadásul az borzasztóan sikerült. A Kinizsin féltávnál (több km és szint, nagyobb meleg) jobb volt az időeredményem, mint ott a célban. Furcsa dolgok ezek.
Előzmény: olipapa (2390)
Elm Creative Commons License 2009.05.23 0 0 2397
En peldaul nehany 50es, es egy 60assal.
A 100 nem ketszer otven dolog szerintem kozel sem olyan eles, mint a maratonnal. Az en szintemen legalabbis. Sajat tempoban aszfalton biztos jon holtpont 30-35 korul, ha tulzasba vitted akkor kalapacsosember, ha nem, akkor csak belassulas, de az tenyleg huzos resze. De terepen tenyleg folyamatosan adott az emelkedok meggyaloglasa, tobb a kvazi piheno, tobb a mas mozgasforma. Egyszoval : mas. Mondjuk Te mar kiprobaltad, most mar csak emelni kell a tetet... persze nem egy all in-nel kell inditani... :o)
Előzmény: amatőr (2384)
amatőr Creative Commons License 2009.05.23 0 0 2396

SK, az Ironmaned remek példa az eltökéltségre, akaratra!

És hát igen, volt olyan mértékű tespedtség, "mélység", ahonnan el lehetett indulnom anno a krisztusi korban a sportolás/futás útján... :) Abban igazad van, hogy az első év nagy kitűzött célja, a sikeres maraton óta sok lett a fejbenfutás, és igazából elméletben erősödött a sportolás projekt, nem a km-gyűjtésben, bár a valódi futás már lassan egy évtizede kitörölhetetlen eleme az életemnek.

Épp ezért jelent most új motivációt, friss impulzust a terepfutás, teljesítménytúra, ha többnyire még csak az olvasás szintjén is... És hátha itt is működnek majd az exponenciális és számcserés edzéstervek! :))

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2009.05.23 0 0 2395
Persze, hiszen mi egyidősek vagyunk.
Én csak arra akartam utalni, hogy amikor futóbolond lettem, te voltál az egyik példaképem, és a te példád óriási ösztönző erő volt számomra. És pár hete néztem meg, hogy az az egyszerű varázsige, ami akkor az indexes bemutatkozásodban volt, és amit még idéztem is az egyik beszámolómban, most is ott van. (Most tegyél oda valami reklámod, mert ezek után mindenki kattintani fog. :-)) És ezért vagy fontos nekem még mindig.
Előzmény: amatőr (2391)
- bandita - Creative Commons License 2009.05.23 0 0 2394
Nagyon jo a téma! Szerintem az utobbi kérédést màr majdmindenki feltette magànak, amikor valami olyan megmérettetésre készült, amire azelött még nem volt példa. A kérdést én is megvàlaszoltam magamnak utolag visszatekintve (persze a sajàt példàmmal) és érdekes volt levonni a konkluziot...
Előzmény: amatőr (2384)
- bandita - Creative Commons License 2009.05.23 0 0 2393

Na jol van, ez màr nem egyedi eset...

 

Ma megint megjàrtam egy hàzàt védö kutyàval egy teljesen màsik helyszinen. A jelzett turistaut itt is a hàz bejàrati ajtaja elött megy el, a ajtoban pedig egy kutya fekszik.  Ismét a klasszikus kis gazdasàgot kell elképzeli. Odafele minden gond nélkül haladtam (nem vettük észre egymàst), viszont visszafele kölcsönösen megijedtünk egymàstol, de szerintem a kutty jobban mint én. Megint vészesen közel kerültünk egymàshoz és bot sem volt nàlam ez alkalommal. A szemböl hàtràlàs megint bejött, de ennek fele sem tréfa. A kocsitol alig 5 percre voltam, igy kerülnöm kellet a falu fele, majd visszamàszni a kocsihoz, ami 2 ora utàn màr igazàn nem hiànyzott, de megoldottam valahogy.

Előzmény: - bandita - (2370)
femina Creative Commons License 2009.05.23 0 0 2392
A motiváció szerintem sokunknál azonos: a siker (meg tudtam csinálni) , az elismerés. Akár befelé magunknak, akár kifelé a külvilágnak.
amatőr Creative Commons License 2009.05.23 0 0 2391

SK, ismerjük egymást, a filozofálgatás a korral csak mélyül... :)

Olipapa megállapítása tökéletesen igaz: a biológia mindenkinél működik, azt nem lehet kihagyni a képletből, bármennyire is hisz az ember a szellem erejében... :)


Nagyon tanulságos ez a topik, egyik kedvencem lett, mivel a kiinduló téma is kellemes (innen a szobából, a klaviatúra mellől a természet közelsége még terápiás hatású is), de a teljesítmények mögöttes elemei általános érvényűek (motiváció, edzésmódszerek, versenytechnikák); az élet más dimenzióiban is szerepet kapnak, ha más formában is.

 

ethka, nagy az elhatározásod, légy sikeres!

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (2385)
olipapa Creative Commons License 2009.05.23 0 0 2390
A titok nem a legjobb kifejezés. A felkészülés sok szempontból egyéni, de az alapképletek mindenkire igazak, a biológia mindenkinél ugyanúgy működik finom szórással. Ez a teljesítésre, a versenyre is igaz, nem csak a napi edzésekre. Vannak kritériumok amiben ha nem hibázol és fel vagy készülve "sima ügy" kell legyen.
A motiváció viszont tényleg egy jó kis titok, mármint megfejteni magunkban, miért vállalunk és lelünk örömöt ilyen külső szemlélő számára érthetetlen és sokszor fájdalmas dologban.
Előzmény: -ethka- (2389)
-ethka- Creative Commons License 2009.05.23 0 0 2389

A 100km-es terepfutásra való fölkészülés egy igazi titok. Már a maratoni síkfutásra való edzés is rengeteg egyéni elemet hordoz, az általános edzéstervek inkább csak keretként használhatók, de a 100km annyira hosszú, annyira kockázatos és annyira másképp jó, hogy itt minden egyedi. Meg kell találni a saját utat. Meg lehet, sőt meg kell hallgatni mások véleményét, de egészséges kétellyel kell őket fogadni, hiszen más valaki útjáról szólnak.

 

Nagyon szeretnék ott lenni jövőre a májusban a rajtnál, és lehetőleg nem szurkolóként. Ráadásul a Százas sokkal jobban vonz az Ötvenesnél. Keresem az utam, de az egy olyan szűk kis ösvény, amelyben egyelőre el sem férek széltébe.

Előzmény: amatőr (2384)
JB** Creative Commons License 2009.05.23 0 0 2388

"Jó, cserében megtanítasz 12 órán belül futni a százast."

Egyszerű, csak a mértékegységet kell jól eltalálni. Legyen az a százas méterben számolva, így a 12 óra nem is olyan vészesen kevés, sőt...:-)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (2338)
Fat Creative Commons License 2009.05.23 0 0 2387
Volt szerencsém a reggelije közben megismerkedni vele. Kb. 16 órát tervezett a második felére. Dorogig nem értem utol, tehát remélem, jól ment neki.
Előzmény: -athosz- (2382)
JB** Creative Commons License 2009.05.23 0 0 2386
A nyomós kút Csobánka felett engem is meglepett, egy kortyot, ha sikerült innom...Kétemberes vízvételi lehetőség az a kút.
Előzmény: Lúdtalp (2297)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2009.05.23 0 0 2385
Mostanában mintha sokat filozofálgatnál. És a kísérletek fontossága? :-)
Előzmény: amatőr (2384)
amatőr Creative Commons License 2009.05.23 0 0 2384
Elm
Szavaid megnyitnának bennem valami "vészes távlatot", de szerencsére az értelem közbeszól... :)
Gondolom, terepfutásban, illetve 100 km-es nagyságrendben is igaz a mondás: a maraton nem két félmaraton. Azaz egy -akár jó érzéssel teljesített- 15 km-es túrából valószínűleg nem következik a 30 km-es, a 30-asból egy T50, sikeres T50-ből egy T100.
Jobban mondva egy darab kisebből nem építhetünk a duplázásra, még ha tudatosabban lassabb is a tempó. És persze nem túragyaloglásról beszélünk, ahol azért lehetnek csupán akaratból elkövetett "csodák", pl. K100...
Az már érdekes és egyénileg kísérletezgetős dolog, hogy hány 30 körüli terepfutás után vehetjük biztosnak pl. a T50 teljesítését, illetve egy 100 km-es távhoz előtte milyen távot és hányszor kell végigélni-végigmenni.
Érdekes statisztikai adat lenne, ha tudnánk, ki milyen teljesített távval ment neki élete első 50 vagy 100 km-es terepfutásának.
Előzmény: Elm (2362)
Lúdtalp Creative Commons License 2009.05.23 0 0 2383
Hajrá! Hajrá! Túl van az éjszakán!
Előzmény: -athosz- (2382)
-athosz- Creative Commons License 2009.05.23 0 0 2382
Fridman behúzta az ISZINIK-et 13:20 alatt, most jöhet a 2. felvonás!
-athosz- Creative Commons License 2009.05.23 0 0 2381
Sajnos az indulásról készített filmet a nemtom feltölteni a jutyubra...

17:00-kor indultunk és ugyan nem öldöklő tempóban, de nyomtuk. 3:06-ra voltunk Bányahegyen és egy kissé már sötétben érkeztünk Pusztamarótra, ahol 'átadtam' a kísérő stafétát Walkingmannek és Attilának.

Ha időtök engedi gyertek el a befutóra ma éjjel, biztos örülne neki a tarjáni gyerek!
Lászlószilvi Creative Commons License 2009.05.22 0 0 2380
Teccettek a képeim?
Előzmény: Summer Comfort (2378)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!