Keresés

Részletes keresés

esotherica Creative Commons License 2006.05.25 0 0 210
Szerintem a Miért éppen Alaszka?-t sem adták le végig, csak az első 1-2 szériát. Kezdték kedd este, főműsoridőben, aztán átkerült késő estére, végül délelőttönként sütötték el a maradékot.
Előzmény: nezs (207)
ajaj Creative Commons License 2006.05.25 0 0 209
Igazsagoszto, Michael Madsennel, akinek mindenki csak egy szivesseggel tartozik azert, hogy lerendezi az igazsagtalanul elfektetett ugyeiket
Előzmény: petrovus-spqr (208)
petrovus-spqr Creative Commons License 2006.05.25 0 0 208

off

 

Vengeance Unlimited? mi volt a magyar címe? sosem hallottam róla...

Előzmény: nezs (207)
nezs Creative Commons License 2006.05.25 0 0 207

Most hirtelen a Vengeance Unlimited jutott eszembe, ami, ha jól emlékszem, egyik pillanatról a másikra egyszerűen eltűnt.

A kereskedelmi tv-k maguk is ízlésformálók, nem? De mindegy ebbe ne menjünk bele, mert ez a topik nem erről szól. A lényeg, hogy ne dőljön be a sorozat nálunk.

Előzmény: petrovus-spqr (199)
petrovus-spqr Creative Commons License 2006.05.25 0 0 206
a nézettség után nem csoda.
Előzmény: severina (203)
fighting Creative Commons License 2006.05.25 0 0 205
Igazad van. Az a lényeg, hogy én tudom nézni, ha az emberek nagy részének nincs igénye a minőségre, lelkük rajta!
Előzmény: petrovus-spqr (196)
hodográf Creative Commons License 2006.05.25 0 0 204
Hááááát, én fokozatosan hűteném a vizet.
Előzmény: mouser (202)
severina Creative Commons License 2006.05.25 0 0 203
 Tudtátok, hogy 3. évad is lesz? 
mouser Creative Commons License 2006.05.25 0 0 202
a 41°C-os lázas beteget tették a hűtőfürdőbe, amibe vödörszám öntötték előtte a jeget.
Előzmény: hodográf (201)
hodográf Creative Commons License 2006.05.25 0 0 201
A hűtőfürdő testhőmérséklettől indul lefelé Jég közé nem igazán szoktak kapásból betenni (Nem láttam még a tegnapi részt, úgyhogy nem tudom, ott konkrétan hogy volt...)
Előzmény: mouser (200)
mouser Creative Commons License 2006.05.25 0 0 200
nekem a jegesvizes hűtőfürdő nem tetszett a tegnapi részben. én úgy tudom, a hűtőfürdő 36°C-ról indul lefelé mondjuk 15-20°C-ig, de semmiképpen nem jég közé rakni a beteget.
Előzmény: Lacanist (186)
petrovus-spqr Creative Commons License 2006.05.25 0 0 199
abbahagyásra nem emlékszem, az, hogy nem veszik me a második évadot, lehet. De ha a Columboval nagy nézettséget tudnak elérni, a House-zal meg nem, akkor mégis mit lehet tenni? Az embereket és az ő ízlésüket kellene megváltoztatni, nem egy piaci alapon működő televizió magatartását. Szerintem. 
Előzmény: nezs (197)
l.a.c.i Creative Commons License 2006.05.25 0 0 198
arra gondoltam, mintha azt mondták volna, hogy azért kellett többször sokkolni, mert az elsőt nem érezte meg...
rosszul emlékszem?
Előzmény: floramano (194)
nezs Creative Commons License 2006.05.25 0 0 197

Ez rendben van, de ha rossz lesz a nézettsége, akkor esetleg nem veszik meg a folytatást, vagy félbehagyják menet közben, stb.

Volt már ilyenre példa, nem?

Előzmény: petrovus-spqr (196)
petrovus-spqr Creative Commons License 2006.05.25 0 0 196

nana, a House csak akkor teljesít jól (és még akkor sem dobogós), ha van előtte Idol. Stabilan a CSI/DH/GA osztozik az első három helyen.

 

s miért baj, hogy a tv2 ezt csinálta? te is látod, én is látom a sorozatot, aki meg nem nézi, az annyira hülye, hogy meg is érdemli :))

Előzmény: fighting (177)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.25 0 0 195

Látom megmozgatta a kedélyeket a tegnapi rész:-)

 

Nem birtam kivárni este, ezért felvettem videóra... na de majd ma este!!!:-))

floramano Creative Commons License 2006.05.25 0 0 194
Ööö...Akkor most mi a téma? :)
Előzmény: l.a.c.i (192)
floramano Creative Commons License 2006.05.25 0 0 193

Azért halálos volt ez az orvostanhallgatós vonal is (szerencsétlenek, pont House-hoz kerülnek, szakmai tudásuknak jót tett, önbizalmuknak nemtom...:)).

 

"Akkor még miért vannak itt?"

 

 

meg a "csúnya öregember egy bottal" :))))))))

 

l.a.c.i Creative Commons License 2006.05.25 0 0 192
de a veszettség miatt volt érzéketlen, viszont szerintem a sokkolónak mindegy, hogy hol talál el, hiszen nem a bőrön fejti ki a hatását...
Előzmény: floramano (191)
floramano Creative Commons License 2006.05.25 0 0 191
Nem a veszettség miatt volt az érzéketlenség? Hiszen 4man is azért nem érezte, amikor a doki sutyiban megszúrta. (A sokkoló felpumpálta a nő vérnyomását asszem.)
Előzmény: l.a.c.i (190)
l.a.c.i Creative Commons License 2006.05.25 0 0 190
sokkoló: szvsz hiába volt érzéketlen a nő lába, azért a sokkoló az sokkoló, szerintem az nem ott hat, ahol eléri az embert...
greenwood Creative Commons License 2006.05.25 0 0 189

mi is ezen gondolkoztunk tegnap... arra jutottunk, hogy az állt a viselkedése hátterében, hogy nem volt semmi konkrét oka arra, hogy alapból ellenséges legyen a hajléktalanokkal- talán éppen ez volt a poén, hogy mindenki (House is) a "feketére" gyanakodott, ti. ismer minden hajléktalant- de végül kiderült, hogy a fehér, jólszituált kollégának van családi tapasztalata az ügyben.

de lehet, hogy más a megoldás:)

Előzmény: mouser (188)
mouser Creative Commons License 2006.05.25 0 0 188
az végülis kiderült, hogy a fekete doki viselkedésének hátterében mi állt?
Előzmény: atus69 (187)
atus69 Creative Commons License 2006.05.25 0 0 187
Sziasztok!, Ha jól rémlik, ez az első rész, amikor meghal a beteg! Nagyon jó volt a tegnapi rész is, én őszintén szólva csakis ezért a sorozatért, (meg a közelgő foci-VB-ért) tartok TV-t!
Lacanist Creative Commons License 2006.05.19 0 0 186

Sziasztok!

 

A vérrög dolog: mint elmondtam, bőven kicsúszott az időablakból. Komoly hiba.

 

(Ezeket az alapvető dolgokat illet volna kiküszöbölni a filmben. Nagyon gyakran fordul elő vmelyik a két esetből:

1. Vmihez hihetetlenül későn kezdenek hozzá, amikor már mindegy: vérrög eltávolítás napok múlva. Komplett infarcerált szervben, ahol már minden irrverzibilis.

2. Az első pont egy változata: túl késői kezelés, illetőleg hiába van meg egy betegség, és az ellenszere is, ha a valóságban a túlélési ráta nagyon alacsony. Például: egy korábbi részben herpes encephalitis (agyvelőgyulladás) diagnózisa, és kezelése. Az egyik legsúlyosabb fertőzés, amit kapni lehet, a túlélési rátája kezelés mellett (!) 10-20 %, a maradandó károsodás (elbutulás, indítékszegénység, bénulások) valószínűsége túlélés esetén 70-80%. Persze betegünknek semmi baja nem lett. (Asszem az apáca volt.) Másik példa: a kanyaró okozta subacut panencephalitis a második részben a srác esetén. Mindenki örül, hogy rájöttek, jajj, de jó, adjuk az interferont. Valóban az egyetlen kezelési lehetőség, ám koárntsem olyan bíztatóak az eredmények, mint mondjuk a Hepatitis B vírus interferon terápiája esetén. Mondjuk ki: nem hatásos kezelés, csak egyelőre nincs jobb.)

 

Ráadásul doktoraink megint frankón intervenciós radiológiai feladatokat láttak el. :)

 

 

2. A gerincvelő esete: igen, egy időleges gyulladás elfedhet egy AV (arterio-venosus) malformatiot a gerincben, ahogy a filmben is mondták.

 

Csakhogy feltehetően ezt a beteget agyonvizsgálták (valószínűleg így történt, hiszen egy amyothrophiás lateral-sclerosis diagnózisa, amellyel kezelték, felér egy lassú halálos ítélettel, tehát nem kapkodnák el), akkor végezhettek volna rajta egy MRA-t (MR angiographia), ami ugyanúgy MR géppel történik, és ordít rajta egy AV malformatio, hiszen az MRA az ereket "festi" meg egy kontrasztanyaggal, az AV malformatio meg egy gyönyörű érgombolyagként látszódott volna (tényleg, mint egy pamutgomobolyag, vagy mint egy rakás összagubancolódott hajszál). Nem lett volna óriási, szemet kibökő, (mivel a gerincvelő eleve vékonyka), de látszódott volna, főleg mivel a gerincét vizsgálták.

 

 

3. Hosue a saját Occam borotvája elméletének mond ellent (ami egy korábbi részben olyan sikeres volt számára), amikor több különböző tünetet több egyidejű betegség tüneteinek titulál.

 

 

4. A Wegener granulomatosis, ha még tüdőtünetekkel is jár, bazinagy granulómák formájában ordít egy mellkasröntgenről. Pedig House nagyon sokáig ennek titulálta a kórképet.

 

 

5. Azonnali műtétek sehol sem ritkák. Sürgős eset kell hozzá. Ilyenkor bizony nem sokat tökölnek egy operációval. Gyors aneszteziológiai előkészítés, és bevágják a műtőbe.

De egy DNS teszt átfutása tényleg napokat vesz igénybe ha gyorsak. :)

Wwf Creative Commons License 2006.05.19 0 0 185
Az nagyon nagy volt, mindkét részről :)
Előzmény: fighting (183)
Kőkapu Creative Commons License 2006.05.19 0 0 184

Sziasztok!

 

Eddig csak olvastalak benneteket, a kedvenc sorozatomról.

Most viszont billentyűzetet ragadtam, és írtam a tv2-nek a kozonsegszolgalat@tv2.hu címre, hogy tegyék előrébb a sorozatot.

 

Igazából nekem nincs annyira nagy bajom azzal, hogy fél 11-kor kezdődik, csak attól tartok, hogy "hála" a késői időpontnak, alacsony lesz a nézettség, és leveszik műsorról.

 

Szerintem megpróbálhatnánk, hogy megbombázzuk őket ilyen tegyékfőműsoridőbeaDr.Houset levelekkel, hátha észbe kapnak. Én minden esetre már elküldtem a magam levelét :-)  Ha netán választ is kapok, akkor közzéteszem.

 

Nincs nekem semmi bajom Colomboval, de könyörgöm, már kismilliószor láthattuk!

fighting Creative Commons License 2006.05.19 0 0 183
SPOILER




Motorvásárlásos részben nagyon cool a barátság fokmérője.:)))
Előzmény: Wwf (182)
Wwf Creative Commons License 2006.05.19 0 0 182
Wilson ? Az onkológia vezetője (ha jól emlékszem), régi, és tudtommal House egyetlen barátja (habár ez időnként nagyon nem jön át...kevés ember bírná el azt amit időnként House-tól kap.)

Igazából nem tudni mikor és hol akadtak össze, de elejtett megjegyzésekből, utálosokból lehet tudni, hogy elég régi barátság, pl. tudja House mikor hova járt egyetemre, milyen ösztöndíjjat kapott, és miért vesztette el.
Előzmény: handsome wxp (181)
handsome wxp Creative Commons License 2006.05.19 0 0 181
Azt hittem a kórházas-dokis témából már nem lehet újat kihozni, de ennek a sorozatnak sikerült és sokkal barátságosabb, mint az Er vagy a Nip/Tuck. Különösen tetszik, h mindig happy end van, ez mostanában ritkaság. Amúgy ki az a fiatalabb fószer, akivel House mindig együtt lóg és miért haverkodik vele?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!