Keresés

Részletes keresés

fekvőrendőr Creative Commons License 2012.05.11 0 0 4185

Bocs az előző székek nem rendelhetők, csak helyben vehetők, helyettük van ez: http://www.obelink.de/campingzubehoer/stuhle/coleman-quad-stuhl.html?category_params=category_id%3D2798

A Colemann kiváló minőségű világmárka, nem összehasonlítható a Tescos cuccokkal.

Előzmény: fekvőrendőr (4184)
fekvőrendőr Creative Commons License 2012.05.11 0 0 4184

Én kezdésként mindent összekéregettem az ismerősöktől, így, ha nem jött volna be a dolog akkor nem buktam volna egy fillért se. Ezek az olcsó cuccok, a következő szezonban már eladhatók veszteség nlékül, ennyit megér egy szezon használat után is, és akkor lehet venni nagyobbat, jobbat, de ha nem jön be a camping feeling, nincs bukta.

Előzmény: sunman (4182)
fekvőrendőr Creative Commons License 2012.05.11 0 0 4183
Előzmény: fekvőrendőr (4181)
sunman Creative Commons License 2012.05.11 0 0 4182

Köszönöm, valóban gazdaságos, de mi 4-en vagyunk. Bár a gyerekek még kicsik, azért legalább 4 személyes sátorra van szükségünk.

Előzmény: fekvőrendőr (4181)
fekvőrendőr Creative Commons License 2012.05.11 0 0 4181

Ez jelenleg szerintem verhetetlen: http://www.obelink.de/zelte/tunnelzelte/twin-obitex.html?category_params=category_id%3D3076

A szállítási költséggel együtt is, és akkor már érdemes tőlük minden mást megrendelni, és így jársz a legjobban.

Előzmény: sunman (4180)
sunman Creative Commons License 2012.05.11 0 0 4180

Kedves Zsolt! 

 

Nagyon köszönöm, hogy írtál!

 

Kitaláltad a gondolatomat, mert nekem is felűnt az a fotó, amit a Decathlon kemping- főoldalán lehet látni.

http://www.decathlon.co.hu/HU/kempingezes-68246683/ 

Éppen rá akartam kérdezni, hogy mi ez, mert szimpatikusnak tűnt.

 

Most akkor két sátor típus van versenyben, a  http://www.decathlon.co.hu/HU/base-seconds-full-bezs-170523422/ nappali két kisebb ilyesmivel http://www.decathlon.co.hu/HU/2-seconds-illumin-ii-sator-214576977/, bár ez így összességében jóval drágább, 110 e körül van,

 

vagy ez a T4.2 xl Air http://www.decathlon.co.hu/HU/t4-2-xl-air-b-170523304/

 

Kérdés, megéri-e az árkülönbség.

 

Egyébként ha 3 sátram van, hány sátorhelyet kell fizetni?

 

Üdv.

sunman

Előzmény: Gzsolo (4179)
Gzsolo Creative Commons License 2012.05.11 0 0 4179

Terjedelme miatt, a címedre ment mél :-))

Előzmény: sunman (4178)
sunman Creative Commons License 2012.05.11 0 0 4178

Kedves Fórumozók!

 

Nagyon köszönöm, sokat segítettetek.

Persze, ha vannak további jó ötleteitek a felszerelés összeállításához, örülnék, ha még megírnátok.

 

Eddig akkor talán a Dechatlon Air 4.2 sátor lenne a nyerő,

fekhelynek pedig a sleepin bed, de még nézelődök.

Egyébként a neten nézelődve a Dechatlon a szükséges teljes felszerelést illetően viszonylag jó árfekvésűnek tűnik.

Nem szeretnék túl sok cuccot, de amit megveszek az legyen jó.

 

Mint totál kezdő, tudtok ajánlani esetleg valami hasznos kiadványt, könyvet kempingezési tanácsokkal?

(Gondolom megvan a maga etikettje, írott és íratlan szabályrendszere a kempingeknek is, amit jó lenne megismerni.)

 

Üdvözlettel:

sunman

  

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.11 0 0 4177

A teszkós szék nekem nem jött be, ugyan úgy néz ki majdnem, mint quetcua, de a támlánál három szezon után szétmállott a varrás. Persze meg lehet varrni, de azért bosszant egy kicsit.

 

na igen, akkor itt látszik, hogy neked több tapasztalatod van, és sokkal többet is használod. Mi összesen max. 3 hetet használtuk eddig.

Előzmény: Manac :-) (4174)
R-69 Creative Commons License 2012.05.10 0 0 4176

Sziasztok!

A Praktikerben még lehet kapni 4 ezerért összecsukható rendezői széket.

Aluminium.massziv és könnyű

Előzmény: Törölt nick (4171)
Manac :-) Creative Commons License 2012.05.10 0 0 4175

Még valami: hazai gyártó szinte nincs (TAB, RP) és az itthoni túraboltok igen magas haszonkulccsal dolgoznak sajnos.

 

Az RP magyar, de csak kicsi sártakat gyárt, inkább túrához valókat mint hosszabb kempingezésre alkalmasakat:

 

http://www.alpin.hu/alpindb/aruhaz.html

 

Tabi sátrak:

 

http://www.mkbhungaria.hu/tents/index.html

 

biztos jók, nagyon tartósak de dögnehezek és a pamut vászont tudni kell kezelni.

Előzmény: Manac :-) (4174)
Manac :-) Creative Commons License 2012.05.10 0 0 4174

Sziasztok!

 

Végre pezsdül az élet.

 

Jó nagy késéssel, de köszönöm  a lengyelországi kempingekről szóló részletes beszámolót.

 

Villany: olaszoknál sok helyütt 6 (esetleg 4 vagy 3) amperos korlát van. 6A*230V = 1380W, ami egy kétlapos rezsónak már nem biztos, hogy elegendő. De egyetértek azzal, hogy a villany biztonságosabb. Én indukciós főzőlapot+patronos lapos gázrezsót használok leginkább.

 

A teszkós szék nekem nem jött be, ugyan úgy néz ki majdnem, mint quetcua, de a támlánál három szezon után szétmállott a varrás. Persze meg lehet varrni, de azért bosszant egy kicsit.

 

Fekvőhely: nekem az Intex (JYSK) velúrmatrac + önfelfújó martac kombó jön be igazán.

Meleg, lehet keményre is felfújni és ha forgolódik a hálótársad, nem huplizik annyira, mint feltét nélkül.

 

A szimpla önfelfújós vagy a sima polifoam szerintem azért nem jó, mert a köves, egyenletlen talajon valami tuti nyomni fogja a hátad.

 

Ha most állítanám össze a szettet, lehet, hogy a Decathlon Sleepin'Bed cuccára neveznék be.  Nagyon kényelmes, de az is ugyan úgy ki tud lyukadni, mint a 4000Ft-os Intex.

 

 

Én elsőre nem költenék sokat drága sátorra, motyókra, próbáld ki és dönsd el, hogy tetszik-e ez az életforma.

 

Vásárlásra ajánlom az alábbi weboldalakat, mindkettőhöz volt szerencsém, abszolút elégedett vagyok velük:

 

http://www.obelink.de/zelte/tunnelzelte.html

 

http://www.outdoormegastore.co.uk/tents/tents-by-size/5-man-tents.html

 

Négy főre legalább egy  5 személyes  sátrat ajánlanék.

Nekem nagyon tetszenek az angol sátrak, főleg az alulról is teljesen zárt modellek, fém rudazattal. Nagyon jó a kidolgozásuk és az angol szeles, esős időjárásra vannak tervezve, tehát a hazai és az adriai zivatarokat is ki kell állják.

 

Mindenképp olyan típust javaslok, amejnek az előteréhez is van szúnyogháló. A tengeren ez kevésbé érdekes, de itthon számolni kell egy szúnyoginvázióval.

 

 

Két hétre kell a hűtő, anélkül még egy vajat sem tudsz eltárolni, a felvágottakról nem is beszélve. Sőt; mit ér a nyaralás egy hideg sör nélkül?

 

 

Előzmény: Törölt nick (4173)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.10 0 0 4173

a hálózsák természetesen jobb, csak írtam, hogy igyekszem költséghatékony ötletet írni.

 

villanyrezsó: mi egy nagyobb teljesítményűt vettűnk: nincs összehasonlítási alapom, de a feleségem szerint gyors. De persze lehet, hogy a gáznál lassabb.

 

ilyen vastag polifoamot hol lehet venni?

Előzmény: H_G (4172)
H_G Creative Commons License 2012.05.10 0 0 4172

matracok:

 

Polifoamból vannak 5-6 cm vastagok is, egy olyan számomra tökéletesen pótollja a matracot. (Miközben olcsóbb-könnyebb-tisztíthatóbb.)

 

"hálózsákok/persze pléd is megteszi"

 

Ebben viszont én nem engednék, jó hálózsák nagyságrenddel kellemesebb a plédnél.

 

"főzés: ma már gyakorlatilag mindenhol van áram, nem biztos, hogy érdemes gázfőzőzni. Egy kétlapos villanyrezsót olcsón vehetsz bárhol."

 

De a gázpalackos sokkal gyorsabb, és azonnali eredménnyel szabályozható nagyobb/kisebb lángra. A villanyrezsó elkeserítően lomha.

 

 

Előzmény: Törölt nick (4171)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.10 0 0 4171

én is írok egyet, csak, hogy összezavarodj :)

 

megpróbálok egy konkrét és költséghatékony változatot

 

sátor: Nekem Quechua T4.2 xl air-em van. Ez ma már nem olyan jó árú, mint régen volt, de érdemes esetleg vaterán is megnézni. Ez egy jó erős átlagot hozó sátor, ami óriási előnye, az a szellőssége, és a tágas középső része is jó. Az esőt is jól bírja

 matracok: nekünk sima intex matracaink vannak, és bevallom, semmi bajom vele, de őszintén szólva én bárhol elalszom. Ha rigolyásabb vagy fekhely-témában, olvasgasd mások tanácsát, és próbálgass.

pumpa - inkább motoros, de lábbal is fel lehet fújni a matracot.

főzés: ma már gyakorlatilag mindenhol van áram, nem biztos, hogy érdemes gázfőzőzni. Egy kétlapos villanyrezsót olcsón vehetsz bárhol.

villanyhoz: egy 20 m-es hosszabbító, egy elosztó

világítás: én egy sima steklámpát viszek, egy tekerős lámpát és elemlámpát.

hálózsákok/persze pléd is megteszi

kempingasztal, székek - vaterát nézd meg, nem kell feltétlenül újat venni. Kempingszéket lehet néha jó áron a Rossmannban vagy a Tescóban is kapni - szerintem tökéletesen ugyanolyan, mint a decathlonos, de úgy emlékszem, volt, aki szerint nem. Mindegy, nekem mindkettő van, és mindkettő jó.

hasznos még egy vízforraló, meg persze egy vmi edény, meg (műanyag) tányérok, poharak.

 

hát, kb ennyi jut hirtelen eszembe

 

 

 

 

Előzmény: sunman (4166)
sunman Creative Commons License 2012.05.10 0 0 4170

Esetleg egy ilyesmiről mi lenne a véleményed?

 

http://www.decathlon.co.hu/HU/seconds-family-4-2-170523533/

 

kmrmtms Creative Commons License 2012.05.10 0 0 4169

Horvátországhoz a Decathlon Air sátrait ajánlottam volna, de azok teljesen nyitottak lentről, pont emiatt jól is szellőznek. A hálófülkék viszont mindig teljesen zártak.

De vannak olyan sátrak is, amik aluról is zártak, pl Outwell sátrak. Persze találsz árban a kettő között is megfelelőt.

Feleségem is írtózik a pókoktól, meg a port se nagyon szereti a lakásban, de valahogy a nyaralásnál ez nem gond. Elkergetjük a hangyákat az evőeszközökről, aztán már lehet is enni :)

A kajának persze érdemes valami zárható helyet biztosítani.

 

Sok kempingben lehet bérelni hűtőboxot, ami jól jöhet, tejnek vajnak, dinnyének, sörnek... kb 3-5 EUR/nap szokott lenni.

 

Hazai gyártót nem ismerek.

Előzmény: sunman (4168)
sunman Creative Commons License 2012.05.10 0 0 4168

Szia!

 

Köszönöm! A Dechatlonos kipróbálás remek ötlet!

És a kétszemélyes fekvőhely is jónak tűnik.

 

Ha esetleg tudsz olyan sátor,- ill. más kempingcikkgyártót, aki hazai cég és jó dolgai vannak, megköszönném, mert előnyben részesíteném a külföldivel szemben.

 

Azt hiszem a nejemnél az lesz a legnehezebb, hogy meggyőzzem arról, hogy pókok, bogarak nem tudnak bejönni a sátorba.)

Illetve olyat kellene keresnem, ahol ez többé-kevésbé megoldott.

 

Üdv.

sunman

 

Előzmény: kmrmtms (4167)
kmrmtms Creative Commons License 2012.05.10 0 0 4167

Szia!

 

Remek ötlet, a gyerekek nagyon fogják élvezni.

 

Sátornak olyat javaslok, amibel fel tudtok állni és esőben is el vagytok benne mondjuk 1 napot. A Decathlonos sátrak elég jók, de ha gond lenne, akkor is 2 év garancia van rá és általában visszaadják az árat.

Az alvás kényes kérdés mi sok mindent próbáltunk:

- vastag polifoam + pléd + hálózsák - kényelmetlen

- Initex Comfort bed felfújható 2 kamrás - szerintem ez is kényelmetlen

- most Decathlonos Quechua Sleeping Bedünk van 2 személyes - szerintem nagyon jó, már 5 petet aludtunk rajta

 

Ezen kívül létezik még önfelfújó matrac és X lábó kempingágy is, amik szintén helytakarékosak. Decathlonokban szinte mindent ki tudsz próbálni, megvenni persze ott érdemes ahol a legjobb áron kapod.

 

Ha újban gondolkozol sokszor olcsóbb külföldről kiszállítással mint itthon.

 

Használt dolgokat is érdemes keresni, mert jelentősen olcsóbban lehet hozzájutni.

 

Mindenképpen vigyetek kényelmes kempingszékeket, mert 2 hét földön vagy vacak széken ülve rettenetes élmény lesz.

 

Most más nem jut eszembe, de kérdezz nyugodtan.

 

Üdv/Tamás

 

Előzmény: sunman (4166)
sunman Creative Commons License 2012.05.10 0 0 4166

Üdvözlöm a Kedves Fórumozókat!

 

40 éves fejjel, 2 kisgyermekkel (4,7) most kezdek érdeklődni a kempingezés iránt.

Nagyon jó dolognak tűnik, amitől a kicsiket talán bún lenne megfosztani.

Még semmilyen hozzávaló felszerelésem nincs, ezért abban kérnék segítséget, hogy a Ti tapasztalataitok szerint mi az az alapfelszerelés, amivel mondjuk az Adriára el lehetne indulni egy kb. 2 hetes nyaralásra.

Családi sátorban gondolgodom, a felszerlés pedig legyen praktikus, kényelmes annyira, hogy egy negyvenes is jól érezze magát, és férjen el egy nem túl nagy személykocsi csomagtartójában.

Egyelőre komolyabb műszaki dolgokat, pl. hűtő nem terveznék. Szerintem áram nélkül meglennénk valamilyen gázfőzővel.

 

A felszerelés összeállításánál nagyon sokat jelentene a Ti tapasztalatotok, hogy ne vegyek meg olyasmit, amivel befürödnék.

Pl. ne vegyek meg olyan sátrat, amit az első eső, vagy olyan fekhelyet, amit az első alvás után gyorsan megbánnék.

 

P.S: erre az egészre még a nejemet is rá kell beszélnem.)

 

Előre is köszönöm, ha segítetek. 

kmrmtms Creative Commons License 2012.05.10 0 0 4165

Sziasztok!

 

Eladó egy nagyon jó állapotban lévő 5 kg-os NDK turista / kemping / lakókocsi gázpalack, 3,3 kg gáz tölthető bele.

A palack remek állapotban van, nem rozsdásodik, nem horpadt, nem sérült.

Jelenleg kb 1 kg gáz van benne.

 

Adok egy hozzá való 30 mbar-os nyomáscsökkentőt is.

 

Ára: 7000 Ft

 

 

pisti.75 Creative Commons License 2012.05.07 0 0 4164

miért nem veszel? Én 40000Ft-ért vettem a barátom meg 35-ért .(persze csak ha tudod hová tenni.)

Előzmény: TIR BÉCI (4163)
TIR BÉCI Creative Commons License 2012.05.06 0 0 4163

Sziasztok!

Engem skif utánfutó sátor BÉRLÉS érdekelne.Tud valaki ebben segíteni,hogy hol található ilyen lehetőség.Budapest környékén érdekelne.

Köszi előre is a válaszokat.

Tikky XTS Creative Commons License 2012.04.26 0 0 4162

Szia,

így ismeretlenül is.

 

Mi elkezdtünk lakókocsizni 3 évvel ezelött.

Így felszabadult a sátras utánfutónk CT 5, már az " újabb fajta", bordó-bézs vászonnal.

 

Mindíg garázsban tároltuk , még most is. Szabad ég alatt csak akkor volt mikor utaztunk vele. Ja, amikor megérkeztünk a sátor takarta.

 

No mindegy is, szívesen adnám el annak aki továbbra is vigyázna rá:)

Előzmény: vonalzoo (4158)
wolfocska Creative Commons License 2012.04.26 0 0 4161

Eladó!!

Jó állapotban lévő alig használt NAPTETŐ levehető oldalfallal, plusz rögzitő csövekkel.

Behúzó méret: 900-950 cm. Eifelland 465-re, vagy bármilyen tipusú, ilyen nagyságú lakókocsira. Képet tudunk mutatni. Érd: 30/9410-915

fekvőrendőr Creative Commons License 2012.04.26 0 0 4160

Sok hasznos, olcsó kemping holmi jövő vasárnaptól a LIDL-ben: http://www.lidl.hu/cps/rde/xchg/SID-7CF86E13-EE6A24F4/lidl_hu/hs.xsl/offerdate.htm?offerdate=25831 

cshabee Creative Commons License 2012.04.17 0 0 4159

Szia Vonalzoo!Akár hiszed akár nem, az én feleségem elzárkózott még a kemping gondolatától is.Aztán elmagyaráztam neki, hogy a kempingbe pl magyarországon nem igazán kell előre fohglalni, akkor mésza amikor akarsz, és jó idővan, ha nem tetszik, tovább mész.Magyarországon 30km-en belül szinte bizos találsz másik kempinget.Azt mondta jó, ha megtudom oldani, hogy ne legyen nomád, akkor kipróbálhatjuk.Aztán szert tettem eme csodára,kis konyha, mosogató, vettem egy 3 üzemű használt kis lehel hűtőt ami tökéletesen működik, két hálófülke, nagy előtér, előtető és rengeteg mindent bele lehet pakolni, ami 3 gyermek mellet meg is szokott történni.A felállítása kényelmes tempóban kb nekem 5-6 alkalom után 1óráról 20 percre csökkent, a kifeszítgetés még kb 20 perc. Ez idő alatt lehűl a kis hűtőmben a sör is.A költsége nekem a sújadó és biztosítás együtt 8700ft egy évre.Arról nem is beszélve, hogy ha már meg van, és ezeket ki is fizeti az ember, ösztönzi, hogy ki is használja.Ezért mi több nyári hétvégét töltünk vele mint amíg nem volt meg.

Nyáron szívessen megmutatom valahol ha gondolod. Kérdés esetén keress meg bátran.

Üdv:Csaba

Előzmény: vonalzoo (4158)
vonalzoo Creative Commons License 2012.04.17 0 0 4158

Helló,

én már évek óta szemezek ilyennel, de aztán mindig lebeszélem magam. Egyrészt asszonyt is rá kéne beszélni, másrészt nincs vonóhorgom, harmadrészt meg jár némi plusz költséggel. Meg sajnos nem is jutok el annyi időre, mint szeretném. De azért ha látok majd a kempingben ilyet, megmutatom asszonynak is, és bekéredzkedünk:)

Felállítása mennyi idő másfél :) embernek? 

Előzmény: cshabee (4153)
pisti.75 Creative Commons License 2012.04.16 0 0 4157

Mi Szolnokiak vagyunk. Kempingezni hétvégeken, Berekfurdő, Bogács, Turkeve,Szeged,Stb

Nyaralni Horvátország Slovénia vagy 15 éven keresztül mindig másik helyen (nem csak a   tengerparton).Mostanában Balatonberény.

Előzmény: cshabee (4156)
cshabee Creative Commons License 2012.04.15 0 0 4156

Gratula. Jó megoldás ez a kerékpártartó.Hol szoktatok kempingezni?

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!