Keresés

Részletes keresés

cscs72 Creative Commons License 2015.06.21 0 0 79687

Ugyan ez a problémám.Please...

Előzmény: mileadr (79644)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.21 0 0 79686

  Jó napot. A beretta Ciao 24 kombi kéményes kazánt hogy lehet indirekt hmv tartályhoz bekötni és szabályozni? A kazán messze lesz a csapoktól, nem gazdaságos messzire vezetni  a meleg vizet.

  joevagyok68 irt róla, van új megoldás?

 

  itt: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9054448&go=125867727&p=1#125867727

Wattocsak Creative Commons License 2015.06.21 0 0 79685

Annak valószínűsége, hogy olcsón jót kapjon az ember ne túl magas. Kétségtelen tény egy ajánlat nem ajánlat, még akkor sem, ha az közelít az elképzeléseimhez.

Amikor ezzel foglalkoztam én mindig kidobtam az alját és a tetejét a többit meg megnéztem.

Előzmény: bossery (79684)
bossery Creative Commons License 2015.06.21 0 0 79684

Tisztában vagyok a költségekkel és a végösszeget tekintve 1/3 a munkadíjra valóban jó aránynak tűnik, még akkor is, ha az anyagon is van hasznuk. Hiszen mint kivitelező és forgalmazó cég mindent nagykeráron tudnak beszerezni, nekem meg a bolti áron számítják fel....nem akarok filléreskedni, meg szarrágónak tűnni, de megvárom a másik két cég ajánlatát is, aztán meglátjuk.
Nem számítok hatalmas különbségekre, körübelül ekkora összeget terveztem be a költségvetésembe a fűtésre,  de tapasztalatból tudom, hogy nem biztos az a legjobb minőségű munkát vállaló kivitelező aki a legdrágábban dolgozik....

Előzmény: Wattocsak (79681)
morgen66 Creative Commons License 2015.06.21 0 0 79683

A 300 ezret tartod soknak? Nekem a három nap tünik kevésnek.

Előzmény: bossery (79680)
Wattocsak Creative Commons License 2015.06.21 0 0 79682

Ja és valami kimaradt. Olcsón jól nem dolgoznak! Mindenki ezt próbálja elhitetni magával, hogy majd ő szerez egy vállalkozót aki filléretért prémium munkát végez. Hát 17 éves Suzuki árban nem kapsz garázsban tartott 2 éves garanciális BMW-t szervízkönyvvel. Bár én is szeretnék így vásárolni, de tudom, hogy nem lehet.

Előzmény: Wattocsak (79681)
Wattocsak Creative Commons License 2015.06.21 0 0 79681

A 300 ezer nem olyan sok szerintem. Ez nem az ő bérük, hanem a bevételük. Erre rakodnak a költségek, mint szerszám, autó, adó, tb, könyvelő...

Ja és ők is szeretnének nyugdíjasok lenni nyugdíjjal. Na ez a vágyuk nem lesz meg. :-(

 

Előzmény: bossery (79680)
bossery Creative Commons License 2015.06.21 0 0 79680

A kéményre 4 db 1méteres cső+idomok vannak tervezve. Minden hivatalosan, engedélyekkel és számlára menne...
Radiátoroknál részben a már meglévőket használnánk, illetve a tetőtérre már megvettem az odavalókat, ezért nincs benne az árban. Anyagár 750e, terv, engedélyek, meo 100e, munkadíj 300e, három ember három napra... Én ez utóbbit tartom picit túlzásnak, hiába vésnek falat  vissza nem javítják ennyiért.  

Wattocsak Creative Commons License 2015.06.20 0 0 79679

Sötét ló a kémény.

Nekem tetszene radiátorok nélkül is.

Én most csináltam egy 5 radiátoros rendszert szénacél csövekből kombi Ariston kondenzációs kazánnal.

Kazán 260 indító idommal együtt

Radiátorok 4 db +törölköző szárító, csövek szelepek bilincsek iszapfogó... 420

Kémény 12m PPs 80 cső idomokkal, kéményseprő átadással, csővezeték elburkolásával 220

Gázkazán és tűzhely bekötése régi gázvezetékek készülékek (6db) szerelvények bontás, gázátadás vízszerelésa kombi kazán bekötéséhez 120

Gázterv 40

Én szereltem össz az asszonyal és egy napot volt a fiam is. Az egész 4 nap volt, anyagbeszerzéssel és szerszám kölcsönzéssel együtt. Munkadíj 72 liter gázolaj.

Tehát nem olyan drága az ajánlatod.

Szerintem:-)

Itt megnézheted a rendszert. :

https://www.youtube.com/watch?v=bYa65mOphLE&feature=youtu.be

Előzmény: bossery (79677)
morgen66 Creative Commons License 2015.06.20 0 0 79678

350 ezer körül van a kazán és a tároló. 

Kémény hány méter? 

Gázterv gázmeó kb. 80 000 ft. Hivatalosan. Gázszerelés ára métertől függ,legyen 100 000 ft.( 28 as cső kb 4000 ft/m)

Kazántól a csövek a falba mennek akkor azt vésni kell,ha mehet a padlóba akkor gyorsabb a szerelés.

Radiátorokat te veszed,vagy miért nincs benne a radiátor?

 

Remélem jól számoltam 530 000 kémény nélkül,de legyen a kémény 70 000ft akkor 600 000.

Csövek idomok stb mivel nem tudom hány méter cső kell , így vegyünk 200 000 ft ot. 

 

Akkor 800 000 körül van az anyag,300 000 ft a munkadíj, három nap alatt.

(Nagyon durván számolva)

Majd írd meg hogy hány nap alatt volt kész,és hányan dolgoztak rajta.

 

Előzmény: bossery (79677)
bossery Creative Commons License 2015.06.20 0 0 79677

Kaptam egy ajánlatot egy ilyen rendszerre egész jó áron, a rendszer így nézne ki:

Kondenzációs kazán, Ariston Evo24+indirekt tároló (Hajdú 150), hidraulikus váltóval, két BRH keringetőszivattyúval lenne a két szinten meghajtva 12 radiátor. A tároló adná a hmv-t, ezt direkt így kértem, nekem ne kapcsolgasson be minden egyes csapnyitásra a kazán. Az alsó fürdőben lenne a kazán, tároló, felette a másik fürdő, lent mellette meg 3méterre a konyha, ahová még kell a melegvíz. Gázt is át kell alakítani, a gázmérőtől új csövet kell behozni a fürdőbe, az ajánlatban minden benne van "készre szerelik a rendszert" három nap alatt, engedélyezésekkel, kéménnyel, mindennel együtt. Radiátorok nélkül ez 1.1m lenne, ez reális?

Előzmény: Wattocsak (79676)
Wattocsak Creative Commons License 2015.06.20 0 0 79676

Kazán ügyben inkább a kondenzációsra tenném a voksot, mivel szeptembertől már nem is lehet másfajtát felszerelni. Igaz beruházásban drágább, de az üzemeltetése olcsóbb mint a turbós kazáné.

A 24 kW-os kazán mindenképen elegendő lesz még egy bűvítés is belefér:-) Melegvíz termelésre tegyél alá egy 100 l-környéki indirekt tárolót és nem lesz gond a melegvíz sem. Ezzel akár két kádat is tölthetsz egyszerre.

Mielőtt nekiállnál csak úgy vásárolgatni a ház hőigényét számold ki és ehhez rendelj radiátorokat, mert ezen sokat bukhatsz és pénz nem áll rendelkezésre korlátlnul ahogy írtad. 

Előzmény: bossery (79668)
Wattocsak Creative Commons License 2015.06.20 0 0 79675

Szerintem erősen túlméretezett a rendszer sok feleleges anyaggal.

Egy kis számolás, tizezreket hozna a konyhára.

Előzmény: Mrteo (79663)
bossery Creative Commons License 2015.06.20 0 0 79674

Attól függ mennyi a pénz, mert 2-3m-ot nem fogok kifizetni egy ilyen rendszerért...egyébként pont ilyet akarok, kondikazán+indirekt tároló amit majd később napkollektorral egészíteném ki...
24 kw miért lenne kevés? 

Előzmény: morgen66 (79671)
Mrteo Creative Commons License 2015.06.20 0 0 79673

Én 310-el szoroztam az alapterületet és 40-el, hogy a KW kijöjjön.

 

Cirkó maradna, annak módosítása túl nagy költség.

 

Az ablakok régiek, az a fajta amikor 2 ablak van egymás mögött, köztük 15 cm hézag. Alapvetően jó állapotúak, szivacs és gumi szigetelés van az illeszkedéseknél. Majd következő ősszel ezek is cserélve lesznek, de ez most nem fér bele.

 

A vegyes kazán erős kérdés, igazából nem hiszem, hogy használnánk, de többen mondták, hogy nem árt megtartani. Ha anyagilag nem nagy ráfordítás akkor lehet, hogy bekötöm az új rendszerbe.

 

A 2-2 radiátort azért gondoltam 1 körre rakni, mert a falban vinném a csövet és így kevesebbet kellene vésni. Az egyenkénti 16-os cső annyival jobb megoldás, mint a 20-as leosztva?

Előzmény: morgen66 (79670)
morgen66 Creative Commons License 2015.06.19 0 0 79672

3. rendszer

Előzmény: morgen66 (79671)
morgen66 Creative Commons License 2015.06.19 0 0 79671

Pénz nélkül nehéz eset.

200 literes indirekt tároló minimum kellene, és egy kondis kazán, ha hosszú távra tervezel.

A 24 kw az kevés lesz.

Ezt ajánlanám

http://www.hajdurt.hu/products/199-ajanlott-bekotesi-rajzok.html

Előzmény: bossery (79668)
morgen66 Creative Commons License 2015.06.19 0 0 79670

Mennyi a belmagasság? Padlás szigetelve lesz?

Ha már osztó akkor minden radiátornak külön 16-os cső.

Légköbméter x 40 elég lehet , ha szigetelsz.

De milyen a nyílászáró?

Cirkó marad?

 

Maradhat a vegyes kazán, de akkor egy puffer kell ha a csöveket kicseréled ötrétegűre.

 

Előzmény: Mrteo (79663)
halaloszto Creative Commons License 2015.06.19 0 0 79669

ha van körülötte ustház, tehát a forró levegő nem csak elszalad az üst mellett, akkor azért jóval több kellene legyen a hatásfok. 

 

egyszer mértem tűzhelyen teafőzőt, de nem emlékszem az eredményre. csak arra, hogy az jött ki hogy a villany indukcióssal kb ugyanott vagyok pénzben, es meg 30% körülit jelent.

 

Vajk

Előzmény: Mindenváró Ádám (79665)
bossery Creative Commons License 2015.06.19 0 0 79668

Segítséget kérek kazánügyben, hogy milyet érdemes venni, mire kell figyelni. A házam É-D tájolású, két szintes 160nm, tulajdonképpen újnak mondható, bár egy régi házból lett átépítve, bővítve, korszerüsítve. A külső falon 10cm nikecell, a tetőben 25 cm kőzetgyapot szigetelés van. Belmagasság lent 2.9, fent 2.6m.
Kompett új fűtésrendszerre van szükségem, a földszinten padlófűtés is van, de radiátorok is, az emeleten radiátorok.  Mivel a kazán az északi falra menne csak kéményes megoldás lehetséges, telekhatáron áll a ház a szomszéd felé nem lehet kivezetni a csövet.
Öten vagyunk, a melegvízfogyasztás elég sok, jelenleg egy 100l-es bojler van, de ez már most kevés, ha kétszer megtöltjük a kádat elfogy és ezt meg is szüntetném.... 
Hosszútávban gondolkodom, cirka 20-25 év. Anyagi lehetőségeink korlátozottak, nem fér bele több milliós fűtési rendszer kiépítése, ezért a belső munkálatokat magam fogom csinálni, mint csövezés, radiátorok felhelyezése, stb, stb., csak azt csinálná szakember ami engedély és tervköteles. 
Érdemes e kondenzációsban gondolkodni indirekt tárolóval együtt, vagy sima turbós kazán is megfelelő? Melyik kazán az amelyik javasolt, stabilan, jól működik, kevés meghibásodással, és gazdaságos üzemeltetéssel...ahogy számoltam 24kw-os kell nekünk.

Mrteo Creative Commons License 2015.06.19 0 0 79667

Sajnos van bajuk, mert valaki úgy oldotta meg, hogy felmegy a padlástérbe, majd 3 méter után visszajön a házba.

Viszont a tulaj szerint ott már nincs szigetelés, és akár el is fagyhatott korábban.

De a belső felújítás miatt érdemes most eltüntetni a csöveket és a radiátorok egyébként is cserések.

Előzmény: Mindenváró Ádám (79666)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2015.06.19 0 0 79666

Nem vagyok szakember, de én nem cserélném le a gravitációs fűtéshez alkalmas csöveket, ha nincsen bajuk... Ugyan lehet, hogy nem olyan szép, de jól jöhet még a vegyes kazán ami keringtetés nélkül is jól elfűtöget.

Előzmény: Mrteo (79663)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2015.06.19 0 0 79665

Köszi, nem mértem gázfogyasztást, legközelebb megmérem.

Nem gondoltam volna, hogy 30% reális lehet  :-(... üstházat csináltam, de szigetelve mondjuk nincs, a felülete meg jó nagy, van vagy 2.5 nm2. Ha mondjuk szigetelném, szerinted mennyit segítene?

Előzmény: halaloszto (79664)
halaloszto Creative Commons License 2015.06.19 0 0 79664

30% hatásfok nem nagyon meglepő szerintem. 

 

gáz fogyást mértél? abból megvan a kW pontosan.

 

Vajk

Előzmény: Mindenváró Ádám (79662)
Mrteo Creative Commons License 2015.06.19 0 0 79663

Sziasztok!

 

Van egy földszintes ház, aminek a megvásárlását tervezzük. A ház fűtése gáz cirkóval és/vagy vegyes tüzelésű kazánnal van jelenleg megoldva, iszonyatos vastagságú acél csövekkel elvezetve a vas radiátorokig.

Mivel a felújítási keret erősen korlátozott csak a cirkó utáni részt cserélnénk, ötrétegű flexibilis csövekre cserélném a ronda csöveket és radiátorokat modernebbre. (kérdés, hogy ilyen esetben a vegyes tüzelésű kazán maradhat-e, nem fontos)

Rajzoltam egy tervet amin megpróbáltam kiszámolni a radiátor méreteket, ezt kéne kicsit felülvizsgálni.

A házat kívülről szigetelnénk 10cm-es EPS 80-al, és elvileg B30-as tégla a fal.

 

Egy 3-as elosztóval gondoltam 3 kört kialakítani 2-2 radiátorral, a radiátorig 20-as csővel mennék, esetleg a leágazástól 16-ossal.

 

A cirkóról jelenleg semmilyen adatom sincs.

Mindenváró Ádám Creative Commons License 2015.06.19 0 0 79662

Sziasztok,

 

Itt vannak akik értik a fizikát, így engedjétek meg hogy kicsit off megkérdezzem, hátha van kedve segíteni valakinek...:

 

Van egy saválló üstöm üstházzal, tettem bele 100 liter 50 % cukrot tartalmazó szörpöt és elkezdtem fűteni egy elvileg 14 kw-os gázzsámollyal. 

Én úgy számítottam, hogy a 14 kw elvileg egy óra alatt kb. 140 liter 20 fok körüli vizet  fel tud forralni. Veszteség a gázfűtés közben az egyik oldalon, nyereség a cukor vízénél sokkal kisebb fajhője miatt a másik oldalon... Úgy saccoltam, hogy 1 óra alatt illene felforrnia, de nekem ez 3 óra alatt történt meg !

 

Létezik hogy ennyire rossz hatásfokkal hasznosul a gázfűtésem, vagy aláméreteztem a gázégőt ?

morgen66 Creative Commons License 2015.06.18 0 0 79661

Padlóba már szereltem, jól működik, az ablak nem párásodik,pedig nem ventilátoros. :-)

 

A szalagnak nem valami nagy a teljesítménye,és elég drága,viszont elég jól néz ki.

 

http://www.zonatherm.hu/szalagradiator_muszaki_adatok.html

 

 

 

Előzmény: FAQtyA (79612)
FAQtyA Creative Commons License 2015.06.18 0 0 79660

Ebben az ügyben tud valaki információval szolgálni?

Köszi!

Előzmény: FAQtyA (79612)
Palási Creative Commons License 2015.06.18 0 0 79659

 Nagyjából nálam is így zajlott le anno  4 éve a gázszolgáltatói ellenőrzés a tulajdon váltáskor.

 Azt azért megjegyezném, hogy 1960 ban társasházi lakásban még gázzal fűtés nem volt. Csak néhány kiváltságos  engedhette meg a cserépkályhájában a hérával való fűtést. Csak konyhai tűzhelyhez és vízmelegítőhöz adták azt a városi gázt.  Ami más mint a mai' natural gas'

   " A lakásban a gázvezetékek tuti, hogy az építkezéskor kerültek oda, mert dirib-darabból heggesztett, félgúrba ócskaságok, olyan heggesztési ragyával, hogy ilyet manapság nem taknyolunk. " 

 

 

 Mert azok a vezetékek vároisgázhoz épültek, csavaros kötéssel, kócós tömítéssel, lényegesen vastagabbak voltak mint a maiak, így ezért is nézhettek ki rondán. Aztán úgy a 70 -es évektől már megengedték pl. nálad a parapet konvektort, de akkor már más gáz folydogált a csövekben.

 A Mo. i földgázprogram a 60 as évek közepén, inkább a második felében kezdődött, de először csak az ipari nagyfogyasztók kaptak földgázt. A régi városi gázt dúsították földgázzal de ez csak a 70 -es évek közepére teljesedett ki.

 Az én egyik lakásomban 2011 ben voltak még ilyen bazi nagy vastagságú csövek. De a baj az volt, hogy eresztettek  - a szolgáltató mégis átvette. Végül lecseréltem. ( természetesen gázszerelővel, tervek alapján)

 

 

 De minek jön hozzám a kéményseprő, évenkénti kémény ellenőrzésre????

 

 Minek minek ? Hát ebből él, ezért kapja a pénzt.

Előzmény: Sony Black (79653)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.17 0 0 79658

  Köszönöm a választ. Ez egyértelmű. A gáz szolgáltatóval kell megvívnom a harcomat, megpróbálnak minél több pénzt kiszedni belőlem.

Előzmény: szigma1 (79655)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!