Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2018.05.13 0 0 47060

Nézd meg azokat a madárkákat, akik kint állnak az út szélén. Hát nem Paráznák?  És még billegetik is magukat... :P

Spec. az előbbi levelemben a fekete kabátos fehér ( tényleg ) madárról beszéltem... 

Előzmény: comad2 (47054)
corvi01 Creative Commons License 2018.05.13 0 0 47059

Én nemt'om, de azt látom, hogy permetezés ide, vegyszerezés oda, de jóval több bogár és egyéb rovar nyüzsög, mint a korábbi években! :) A magam részéről, már egy jó hónapja célzottan nem etetek semmivel,,,ill. ami ehető ételmaradék, azt a kert végére továbbra is kirakjuk, szarkák, varjak, rigók, verebek nagy örömére....

Előzmény: apeeng (47055)
comad2 Creative Commons License 2018.05.13 0 0 47058

A dolmányos varjak itt is elszaporodtak, állandóan látom-hallom őket.

Előzmény: apeeng (47056)
apeeng Creative Commons License 2018.05.13 0 0 47057

gépi fordítás, de majdnem pontos..

 

https://www.birdfood.co.uk/bird-foods/fat-balls-suet.html

apeeng Creative Commons License 2018.05.13 0 0 47056

ez olyan aranyos...nálam a szarkák teszik ezt, sőt újabban van egy dolmányos varjú-fészkem lakókkal..

 

https://www.youtube.com/watch?v=AFfCDz2Ne1Q

apeeng Creative Commons License 2018.05.13 0 0 47055
Előzmény: Törölt nick (47047)
comad2 Creative Commons License 2018.05.13 0 0 47054

Parázna és még billeget is? Az jó! :-)

Előzmény: Törölt nick (47051)
corvi01 Creative Commons License 2018.05.12 0 0 47053

Mindig mindenből kilóg az a szánalmas tény, hogy az emberi önös, vagy profitorientált ügyletei szinte minden esetben felülírják a természet védelmére, megóvására létrehozott törvényeket! :(

Csak azt nem értem, hogy akkor egyáltalán minek vannak azok, miért nem tudnak jogot formálni a konkrét esetekben..? Bármilyen törvény/szabály annyit ér amennyi a hatékonysága, betarthatósága, azaz megvalósíthatósága! E nélkül csak a hivatalgenerálás valósul meg, a mi pénzeinken! :(

Előzmény: Nobody1 (47041)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.12 0 0 47052

A rendőrség valamikor ( talán) megpróbált újgazdagék gyerekeivel szemben fellépni.

Mert Okoskáéknak van pénzük zügyvédre és még a végén kiderül, hogy a rendőr volt a bűnös, nem megfelelő hangnemben beszélt a "szegény szórakozni vágyó fiatalokkal".

Azóta szegények kétszer is meggondolják, mikor állnak le megint a "fiacskákkal".

Inkább kiállnak az útszélre "gyorshajtókat", lámpa nélküli bicikliseket, egyebeket fogni, onnan is jön a pénz, ha nem is olyan bőségesen. De amikor szóltam nekik, hogy a falu 2 km hosszú nyílegyenes főutcáján is mérjenek ( bőven eredményes lenne a napjuk ) azt mondták, hogy ki van adva a progran, mikor hova kell menniük. Főutak előnyben... 

Előzmény: zsorsz (47049)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.12 0 0 47051

Émmeg paráznabillegetőt. izé....

 

Előzmény: comad2 (47050)
comad2 Creative Commons License 2018.05.12 0 0 47050

Ma láttam végre tövisszúrót!

zsorsz Creative Commons License 2018.05.12 0 0 47049

Országos probléma,az erdészet a rendőrséget kihívta,azok meg széttárják a kezüket.Az erdészeti utakon hiába van sorompó,mellette a fák között akárhol eltudnak menni.Pedig van cross pálya,de az nekik nem elég, a gyönyörű kék jelzésű turista út a nagy bütykös gumikkal felszántva,télen sár,nyáron por.Az erdőbe már undorító kimenni,ott vannak mindenhol,falkába dübörögnek át a falun(egy igazi zöldövezeti erdőbe ékelt csendes kis falu lehetne)és nem lehet szólni nekik mert agresszívak.

Előzmény: flybird (47048)
flybird Creative Commons License 2018.05.11 0 0 47048

Azt nem értem, hogy ilyenkor hol vannak a helyi környezet védők. Itt a városban ahol lakok van környezetvédő egyesület, de szerintem csak papíron csinálnak mindent. Sorba megy itt is a fa kivágás...  Ilyenkor hol vannak?????

Előzmény: zsorsz (47045)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.11 0 0 47047

Inkább ne tegyél bele semmit!

Madárkáid egy darabig szorgalmasan visszajárnak, de amikor belátják, hogy itten ugyan zaba nuku, mennek a saját revírjükre vadászni, szedegetni.

Egypárszor itt is elmondták már, hogy a máskor magevő madarak is rovarokkal etetik a fiaikat.

Ha nem így történik ( mert a madár se hülye ), ész nélkül hordja nekik a készből a mageleséget, ami jóval kisebb tápértékű, mint a qkac. Ilyenkor következik be az, hogy a kicsik jóval gyengébbek lesznek, mint a hagyományos koszton élő társaik és sorozatban táplálják a ragadozókat.

... merthogy azok se hülyék és nem az egészséges, fürge madárkákat kergetik, hanem a gyengusz társaikat...

Előzmény: apeeng (47046)
apeeng Creative Commons License 2018.05.11 0 0 47046

Lázadás előtti hangulat van az etetőim körül.....elfogyott minden, a madárkák meg csak jönnek, és néznek.....megették az összes cinkegolyót, vegyes madáreleségeket, és a töménytelen mennyiségű  fekete szotyit is.....még a földre lehullott mindenfélét is elpucolták...

 

Holnap piac...reggelig talán nem lázadnak fel...főleg az idei kelésűek nem értik mi ez az üresség?

zsorsz Creative Commons License 2018.05.11 0 1 47045

Nálunk van egy ilyen eredeti állapotban lévő erdő.Az helyi erdésszel volt egy vitám,ki akarták "takarítani" hogy parkerdőt csinálnak padokkal,sétányokkal,stb.Elképedt,mikor mondom neki hogy ezzel az erdőt megölitek.Vazzeg,erdész létedre ne már nekem keljen elmagyarázni,hány madár fészkel a bokrokban,odvas fákban(kicsit meg is sértődött hogy kioktattam),szemben a gazdasági erdővel amit műveltek halott,egy madarat nem lehet látni.Itt meg csakúgy zeng az erdő a csicsergéstől.A szemetet kell csak összeszedni és kész,a természet a többit megoldja.Szerencsére a "tervből"nem lett semmi,már csak a cross,quadosokat kéne pajszerral leütni a motorról,elképesztő mit művelnek.

Előzmény: Nobody1 (47041)
s-ombre-ro Creative Commons License 2018.05.11 0 0 47044

Sokkal jobb hírem, hogy nálunk nagy élet folyik.

Kint a birtokon is, de még itthon is.

A garázssor előtt változatlan mennyiségben a kicsik, ha télen többen is, de a fasoron most is nagy csapatokban csivitelnek, nem lehet nem észrevenni őket.

És... hihetetlen, de a téli etető helyére, ahol sok kiszóródott szotyi maradt, még mindig visszajárnak.

Én természetesen nem etetem őket.

Szép, hosszú nyaraink vannak, remélem, ezt többszöri költéssel is meghálálják!

A költésre most nem tudok figyelni, a hirtelen "nyár" túl sok munkával lát el minket.

A kert szép s a "lakók" is a helyükön vannak.

Előzmény: s-ombre-ro (47043)
s-ombre-ro Creative Commons License 2018.05.11 0 0 47043

Egyáltalán nem off, de nem is lehet helyesen minősíteni a dolgot.

Ezüst-joditot, már ősidők óta használtak, használnak jégkár elhárításra.

Repülővel, vagy rakétával juttatták ki.

Nyilvánvalóan nem toxikus mennyiségben.

É inkább attól tartok - kövezzenek csak meg! -, hogy ez a párologtatásos módszer is csak annyit ér, mint a "viharágyú".

Attól tartok, hogy amire valahol felszippantja a cella az anyagot, addigra máshol már el is vert mindent.

Részemről a rendszer vezérlése is kétséges.

Egyszóval:a pénzünket teljes biztonsággal "felszippantják", az elköltés eredményessége azonban aggályos.

A könnyen jött pénzt könnyű elverni.

Mint jég a határt!

A vélemény szerencsére szabad, ez is csak egy magánvélemény.

Isten óvjon engem is, meg a kertemet is! :D

Előzmény: corvi01 (47039)
Nobody1 Creative Commons License 2018.05.11 0 0 47042

Hú de összekuszálta a szöveget valamiért.

Előzmény: Nobody1 (47041)
Nobody1 Creative Commons License 2018.05.11 0 1 47041

https://www.agroinform.hu/erdo_vadgazdalkodas/madar-a-foldeken-barat-vagy-ellenseg-36450-001

 

Azért azt a fiatal héját kár volt "előléptetni" vándorsólyommá. :-)És a szlovák "szövetkezeti épületekben" fészkelő egerészölyvek és réti fülesbaglyok se semmi...No meg hiába akar a gazda bokorcsoportokat a földje szélén, ha a "kényszermunkásokkal" (közmunkások) mindent letaroltatnak (természetesen ilyenkor, a fő fészkelési időben!) és még meg is büntetik amiért nem a tulaj tartja rendben a mezsgyéjét. Nálunk pont 2 hete kezdték a tarolást a bel- és külterületi utak, dűlőutak mentén. Van ahol traktoros tolólappal még a fű gyökerét is felnyesték. (Minek is oda az a sok "zöldség" szebb a csupasz föld, sár.) És csodálkozunk, hogy nincs madár...Ha a cement olcsó lenne, már az egész Földet lebetonoztatták volna - óceántól óceánig ezek a "rendmániások"... :(De legyen egy jobb hír is:https://www.agroinform.hu/kornyezetvedelem/visszaadnak-a-termeszetnek-az-erdot-36491-001Kis próbálkozás rendbe tenni amit már szó szerint elbaltáztunk. Persze egy több száz évig élő tölgyfákból álló erdő életében ez a 10 év csak egy pillanat. Hogy utána mi lesz???

corvi01 Creative Commons License 2018.05.10 0 0 47040
corvi01 Creative Commons License 2018.05.10 0 0 47039

Kissé OFF, de mit szólnak egyes madárfajok majd ezekhez..? :(

 

https://index.hu/tudomany/2018/01/03/magyarorszagon_is_beindul_a_nagyuzemi_idojaras-
manipulacio/

 

2018 májusában indul az országos jégkármérséklő rendszer, amivel a magyar
mezőgazdaság évi több tízmilliárd forintot fog megspórolni – jelentette be tavaly ősszel a
Miniszterelnökség illetékes államtitkára. Ez a gyakorlatban annyit jelent, hogy
országszerte 984 darab generátort telepítenek majd, amelyek ezüst-jodidot
párologtatnak a levegőbe, megelőzve ezzel a jégesőket és azzal a jégkárokat is. A
vegyszer meg leesik az esővel, aztán simán felszívódik a talajban. És erre el fogunk
költeni 1,8 milliárd forintot, aztán az üzemeltetésére még évi másfél milliárdot....

 

Nézzük csak pl. a MOLAR chemicals kft. e-szer egyik forgalmazójának biztonsági
adatlapját!: / www.molar.hu/pdf/bt23986.pdf /

 

                                                            EZÜST-JODID

2. Szakasz:

2. SZAKASZ: A VESZÉLY AZONOSÍTÁSA
2.1. Az anyag vagy keverék osztályozása
Osztályozás 1272/2008/EK szerint: Aquatic Chronic 1.; H410 - Kr ónikus vizi toxicitás, 1. kategória
2.2. Címkézési elemek
Címkézés 1272/2008/EK szerint:
Figyelmeztetõ mondatok: H410 - Nagyon mérgezõ a ví zi élõvilágr a, hosszan tar tó károsodást okoz.
Figyelmeztetés: FIGYELEM
Óvintézkedésre vonatkozó mondatok: P273 - Kerülni kell az anyagnak a környezetbe való kijutását.
Veszélyjelek, piktogramok:.....

flybird Creative Commons License 2018.05.09 0 0 47038

Na-na, azért nem minden van! :(  De ők itt vannak mindig, szabályosan hiányoznának ha nem jönnének vissza. :(

 

Majd még megpróbálok jobb képet is csinálni. :)

Előzmény: corvi01 (47037)
corvi01 Creative Commons License 2018.05.09 0 0 47037

Neked  mindig mindened van, most ezt irigyelllem! :) Persze lehet, hogy már a tanyánkon is vannak(?), csak mi nem vagyunk most ott. :-/

Előzmény: flybird (47035)
comad2 Creative Commons License 2018.05.09 0 0 47036

Szuper! Legalább neten látok! Mint kékcinegét :-/

Előzmény: flybird (47035)
flybird Creative Commons License 2018.05.08 0 1 47035

Előzmény: corvi01 (47030)
flybird Creative Commons License 2018.05.08 0 0 47034

Nálam itt vannak. :)

Előzmény: corvi01 (47030)
corvi01 Creative Commons License 2018.05.08 0 0 47033

Ők erdőbe csak elvétve mennek, max. a szélén portyáznak. Az erőszéli, gyümölcsöskertek, vagy nyílt területek vegyes-tüskés bokorsorait viszont annál inkább kedvelik.

Előzmény: Törölt nick (47032)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.08 0 0 47032

Tavaly júniusban láttam talán egy párt, se előtte, se utána.

De az lehet, hogy a kertünk végén az erdőben "garázdálkodnak"...

Előzmény: corvi01 (47030)
comad2 Creative Commons License 2018.05.07 0 0 47031

Még én se láttam.

Előzmény: corvi01 (47030)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!