Keresés

Részletes keresés

szucsr Creative Commons License 2009.07.15 0 0 14692
Szerintem is a belsejében valamelyik alkatrész a ludas.
Előzmény: nyárimádó (14685)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.07.15 0 0 14691

Nálam szintén zenész, én akvárium ragasztó(szilót) adtam neki, most kussban van.

 

De ez a homokszűrő motor gyenge mint a harmat.

Azt írják 3 köbmétert tud. A fenéket, ott van mellette az ABAK 4 köbmétert tudó homokszűrője, de ég és föld, az egyik csordogál, a másik nyomja mint állat......

Előzmény: Traubi (14687)
Tevemadár Creative Commons License 2009.07.15 0 0 14690
natalyel: nagyon kedves tőled, hogy ilyen hamar válaszoltál. köszönöm! :-)

Sejtettem, hogy vmi. nem Debrecenben jelen lévő multi lesz az. Ráadásul, pont múlt héten voltam Miskolcon, ahol van ilyen bolt...

no, majd talán egyszer...

üdv.

Tevemadár
Előzmény: natalyel (14672)
natalyel Creative Commons License 2009.07.15 0 0 14689

Tényleg, a teflonszalag.

Szerencsére nekem nem ereszt. Az elején csöpögött lassan, de egy újrapozicionálással ez megoldódott (kupola le, kivesz tömítőgyűrű, áttöröl, a mélyedés is áttöröl, vissza az egész).

Úgyhogy nekem egyelőre "gyárilag" nem ereszt.

Előzmény: Traubi (14687)
fehetib82 Creative Commons License 2009.07.15 0 0 14688

Hello. Köszi szépen a segitséget este megcsinálom remélem addig nem lesz baj.

Előzmény: Traubi (14687)
Traubi Creative Commons License 2009.07.15 0 0 14687

A 9000-es homokszűrő nálam is ugyanezt produkálta, a bilincs a holtponton áthúzva már nem szorít, hanem lazít. Érdekes módon a felső szebályzó peremére már normális rögzítést találtak a ferdeszemű kollégák, ezzel együtt folyamatosan elcsodálkozom én is, hogy miért képtelenek normálisan legyártani valamit a kínaiak...

 

Ez a kavicsos megoldás kicsit kockázatosnak tűnik nekem, ha mondjuk kiesik a kavics, akkor vagy bepattan a helyére a bilincs és lassan csordogál megint a víz, vagy kipattan és akkor kiömlik az egész...

 

A probléma egyébként nem a két perem között lévő homokszemektől van, erre én is ügyetem, hanem egyszerűen a konstrukció sajátja. A homok átöblítésekor kezdte el kinyomni, gondolom a nagyobb nyomás miatt. Aztán először folyamatosan folyt, később megigazítva a fedelet - azaz elforgatva a két darabot meg a bilincset is - már csak üzem alatt.

 

S végül a MEGOLDÁS! A szűrőről a csöveket lekötve levettem először a szűrő félgömb tetejét. (a csövek végét ilyenkor valahová fel kell rögzíteni, hogy ne folyjon a medencéből a víz, én egy kertiszék támlájához kötöztem madzaggal:)) A bilincs megnyitásakor a szűrő fejében lévő víz kifolyik, homok szerencsére nem jön vele, sőt szépen letisztítja az ominózus gumogyűrűt. Ezután lehet levenni a "kupolát". A homok fölött  peremig lévő vízből ezután valamennyit lemertem pohárral, hogy ne zavarjon. Majd a gumigyűrűt kivettem és most jön a lényeg: azon a részen, ahová a bilincs csatja kerül, tehát ahol eddig folyt, a gumitömítést többször körbetekertem teflonszalaggal (barkács vagy szerelvényboltokban kapható tucatáru, szerencsére volt otthon), tehát itt megvastagodott a gyűrű. Miután visszatettem, még a henger vízszintes karimájára is fektettem pár teflonszalag daabocskát, biztos ami biztos.

 

Ezután vissza a tető, és azóta nem ereszt a szűrő.

 

 

Előzmény: fehetib82 (14603)
toncsa8 Creative Commons License 2009.07.15 0 0 14686
Akkor előbb- utóbb csak kimegy......:-)))Szöszmötölni azt én is szeretek......(meg muszáj is!Kertes ház az ilyen-sosincs elvégezve.)Csumi
Előzmény: nyárimádó (14682)
nyárimádó Creative Commons License 2009.07.15 0 0 14685

Igazad van csucsr!

 

A magyar nyelvű használatiban 0,7-1,2 méretű homok van előírva, a külföldiben 0,4-0,8. A cégnél rákérdeztem, miért, de azt mondták, hogy ez kell bele. Kicsit sánta, bár a többieknekis ez van benne és jó.

Mire gondolhatok még? Az aktív oxigén vegyszer van még a fejemben, de a homokszűrő ezt nem tudja. A szutyi az szutyi...

Szia 

Előzmény: szucsr (14684)
szucsr Creative Commons License 2009.07.15 0 0 14684
nyárimádó

Átmosom, ha kell 1m3 vízzel. Most már biztosra fogok menni:)))

Jó szűrő és jó homok esetén pontosan elegendő az elején egy visszamosással indítani, ahogy a nagykönyvben meg van írva. Kézzel se tudod jobban átmosni, mint a visszamosás. Ha visszamosáskor maradna benne anyag, akkor használhatatlan lenne az egész, hiszen akkor a maradék előbb-utóbb a medencében kötne ki.
Előzmény: nyárimádó (14675)
nyárimádó Creative Commons License 2009.07.15 0 0 14683

Natalyel!

Akkor minden rendben? Nem szivat a homokszűrő?

Az a kib@szott homok szívat engem, szerintem:((

Agyam eldobom!!!

Előzmény: natalyel (14681)
nyárimádó Creative Commons License 2009.07.15 0 0 14682

Bírja... De ha már annyira gyűrűt akart, akkor egye is meg, amit főzött:)))) 

Imádok meló után a kertben szöszmötölni, medencét nézegetni ( jó most nem), csipegetni a gyümölcsöt, benyomni egy sört stb...

Ő meg bent mit csinál? Nem tudom, úgy vagyok vele, majd kijön, ha akar valamit:))

Előzmény: toncsa8 (14677)
natalyel Creative Commons License 2009.07.15 0 0 14681

Uhh, durva.

Én csak kékkupakosat láttam eddig. És a kisebb méretűt vettem.

Előzmény: futóék (14678)
nyárimádó Creative Commons License 2009.07.15 0 0 14680

Szia kókuszka!

Az a helyzet, hogy az első homok is, és a második is onnan való:((

Egy debreceni medenceépítő cégnél vettem a másodikat, azt mondták, hogy Ők csak a 0,5-1,2-t használják, és azt kellene vinnem, de jelenleg nincs. Én meg úgy voltam vele, hogy itt mindenkinek jó a 0,4-0,8-as, így biztos nekem is az lesz. Cumiztam, bár a Wet.o-s cég már küldi az új sípokat, fejszelepet és a tisztavizes csövet, tehát mindent.

Én szeretek agyalni dolgokon, de már mindent átnéztem a tartályban ( kivéve a fejszelepet nem szedtem szét), és minden jó. Tehát várok, türelmes vagyok, ötletem már nincs több.

Jövőre is lesz nyár, egy vízzel az egész szezont lenyomom:)))

Üdv

 

Előzmény: kókuszka (14664)
nyárimádó Creative Commons License 2009.07.15 0 0 14679

Látom, hogy éjfélkor  kezdtél fórumozni, én beájultam este hamar.:))

Jó az a csonk, csak a csövet lekapjuk róla, és megy rá az új.

Vegyed a dolgokat megdelé, és hívj, ha prücök van.

Üdv

Előzmény: Janaboy82 (14658)
futóék Creative Commons License 2009.07.15 0 0 14678

Sziasztok!

Vettünk aquamultitabit: a piros kupakosat. A párom mikor már alig volt belőle talált benne egy 2cm-es üvegszilánkot. Érdekes, azt hiszem most vettünk ilyet utoljára....vigyázzatok vele.

toncsa8 Creative Commons License 2009.07.15 0 0 14677
meg ki se csuk......Akkor oké,jól bírja a gyűrődést!:-))))(Érdekesek vagyunk mi nők,pont ugyanezt mondanám én is.)Elrötyögök itt magamba-Apa melóba-Anya meg egyedül pacsál majd!!!!(az-az én!)Király,enyém az egész terep!A víz tökéletes, 30fokos,csak elleszek benne valahogy.....Csumika
Előzmény: nyárimádó (14671)
natalyel Creative Commons License 2009.07.15 0 0 14676
Helyes. Jó lesz az, meglátod...
Előzmény: nyárimádó (14675)
nyárimádó Creative Commons License 2009.07.15 0 0 14675

Pénteken megyek Janaboy-hoz segíteni összerakni a homokszűrőjét, onnan hozok 0,5-1,2-es homokot! Nem vackolok ezzel a 0,4-0,8-es homokkal. Átmosom, ha kell 1m3 vízzel. Most már biztosra fogok menni:)))

 

Előzmény: natalyel (14649)
natalyel Creative Commons License 2009.07.15 0 0 14674

Ja, a leírása alapján 85W-tól 375W-ig használható, azaz ilyen teljesítményű szűrőmotor mellett.

De megy anélkül is :))). Simán a másik végét kirakod a földre a mediből, és a közlekedőedény-elv alapján elindítod a vízáramlást, majd megrázod a fejet. És megy :). PErsze így csak korlátozott a hossza, meg egyéb kényelmi gondok (pl. a medence mellé ömlik a víz, stb.), ezt csak megemlítettem :)

Előzmény: natalyel (14672)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.07.15 0 0 14673
A képet feltettem, köszi.
Előzmény: kókuszka (14666)
natalyel Creative Commons License 2009.07.15 0 0 14672

http://www.mobilmedencek.fw.hu/ itt "Mit használunk" menüpont, és az automata fenéktisztító képe.

 

http://bolthely.hu/pokershop/id/00379_KOKIDO_-_Zappy_automata_porszivo

Jéé, 30.ezresért adják! Ez most komoly? Ki venné meg ennyiért? Jó, le van akciózva 19ezerre.. Ez beteg!

 

http://medence.hupont.hu/9/medence-kellekek itt is van kép, de az ára nagyon durva.

 

Ajánlom az Auchan-t (tojok rá, hogy mi reklám vagy nem, hivatalos, nyilvános cégek, nyilvános árak, mi meg beszélgetünk. Nem említhetem meg semminek a nevét? :) Idióta világban élünk...), budaörsiben 7000.-ft. Mondom hétezer forint, nem 29.990.-...

A medencém 4.90x0.95 vagy valami ilyesmi... A csöve elég hosszű, hogy mindenhova el tudjon mászkálni, oké, az átellenes oldalra ritkán megy és csak épphogy, mert bár a cső flexibilis, mégiscsak ilyenkor már nincs benne görbület, és kezdi "visszahúzni".

 

A fejben lévő szűrőháló elég apró lyukas ahhoz, hogy sokmindent felfogjon. Szívóágra kell csatlakoztatni (van benne 2 csatlakozó különböző típusú ellencsatlakozókhoz), szívja fel a vizet s vele együtt a koszt. A működése igen egyszerű, fizika, két "csöve" van belül, és a két cső végénél egy ék alakú műanyag cucc. Mikor szívja a vizet, megrázod a nyelét: az éket felszippantja az egyik lyukhoz, odacuppan, és így egy kicsit lök a fejen. A szívóhatás megszűnik, ugyanakkor a másik lyuk felszabadul (mert elhúzta előle a másik ág az éket), és így az fejt ki szívóhatást az ékre. Ekkor ugye odakoppan: most a felső lyuk lesz szabadon. Másodpercenként kb. 8-10 ilyen ide-oda ugrálása van az éknek benne, s ez az, ami "lökdösi", hajtja a fejet. A cső enyhe flexibilissége még besegít ebbe, illetve inkább a kanyarodásba. Azért nem merül el, mert van rajta egy kis csúszkálós levegővel teli légmentes úszó vagy ilyesmi.

 

Hát, röviden ennyi, remélem érthetően írtam le :).

Előzmény: Tevemadár (14669)
nyárimádó Creative Commons License 2009.07.15 0 0 14671

Hát mit is mondjak??

" Én megmodtam!"

" Sz.r az egész!"

" Mindig csak kint vagy!"

" A régi jó volt, minek kellet ez?!"

 

De azért hozza a sört a boltból, és enni is ad:)))

 

Előzmény: toncsa8 (14638)
natalyel Creative Commons License 2009.07.15 0 0 14670

Hát igen... de te nem vagy szívbajos :).

Nálunk kicsit összetettebb ez a dolog, de alapjában véve hasonló a helyzet. Csak nálunk ezek nem működnének...

Na ON. :)

Előzmény: lac1 (14653)
Tevemadár Creative Commons License 2009.07.15 0 0 14669
natalyel: említettél lejjebb valamiféle porszívót, medencéhez. Nagyon felkeltetted az érdeklődésemet. Tudnál róla bővebbet írni? (Tipus, ár, honnan vetted.) Megköszönném nagyon. Ha reklámnak gondolod, jöhet magánba is:
kissatom kukac gmail pont com

köszönöm
Tevemadár
Előzmény: natalyel (14665)
natalyel Creative Commons License 2009.07.15 0 0 14668

Én megint homokmosással kezdtem a napot. Egy percig nyomattam kifelé, de most már nem láttam semmiféle színelváltozást a kifolyó vízben. Ez jó :).

 A tegnapi nagy strandolás után marad egy nagyon minimális kosz az alján, így bedobtam a vízbe a tegnap szerzett üdvöskémet, a "kattogó nyeles porszívót"... Ma is meg kellett állapítanom, hogy teljesen jól használható kis kütyü. 15 perc kolbászolás után kivettem, majd szűrő ismét bekapcsol - és jöhettem melózni :(.

 

Víz 28-29 fok között. Víz szép tiszta. Asszonynak-gyereknek ma jó dolga lesz. :)

hzolee Creative Commons License 2009.07.15 0 0 14667
nálam: új szűrő, kb 1 perc. :-)
Előzmény: kókuszka (14666)
kókuszka Creative Commons License 2009.07.15 0 0 14666
Szintén slag. Kb.10 perc.
Előzmény: natalyel (14665)
natalyel Creative Commons License 2009.07.15 0 0 14665

Reggelt.

Én csak szimplán slaggal csapattam ki a papírszűrőt. Egyik kézben a szűrő, másikban félig nyitott slag, minden egyes "ráncba kicsit belecsapatni, és ismét teljesen fehér szűrőt kaptam kb. 10 perc múlva.

Előzmény: Törölt nick (14661)
kókuszka Creative Commons License 2009.07.15 0 0 14664
Basszus Nyárimádó! Eddig 70 ropiban vagy, akkor dobd ki azt a szar homokot belőle, és rendelj a futárral a sóskúti bányából 25 kg 0,5-1,2 granulitot. Az anyag 765 Ft+futár.
Ha azzal sem jó, akkor legalább van olyan homokod ami a 9000-be biztos működik.
Egyébként ilyen sem volt még, hogy Én ne estem volna azok közé, akik szívnak. (KOP,KOP,KOP).
Minden müxik, szép a víz. Nyomásmérő kicsit közeledett a 4PSI-hez. Majd szombaton pucolok.(ez alapján heti 1X)
kókuszka Creative Commons License 2009.07.15 0 0 14663
Köszi!! Akkor storno.
Előzmény: Janaboy82 (14659)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!