Keresés

Részletes keresés

stevie wonder Creative Commons License 2006.05.31 0 0 4410
Probald meg a valtast itthon. Ha 133-137 kozott van az arfolyam, vedd meg. Ha nem kapsz levat, vagy ennel tobbet kellene fizetned, akkor vegyel eurot, es kint valtsd at.
Előzmény: dokrexcv (4404)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.05.31 0 0 4409
 
POMORIE
A város, mely ismert a gazdag kulturális történelméről keskeny, sziklás öbölbe nyúló félszigeten fekszik, 18 km-re Burgasztól és 18 km-re van a Napos parttól is. A tengerparti halászkikötőből magánhajók indulnak útnak Nesebar és Sozopol felé.

Sok kis üzlet, büfé, zöldséges piac diszkó, kávézó és vendéglő van bolgár és görög stílusban. Három finom homokos strand áll az üdülők rendelkezésére, a déli, az északi és a fekete strand. A fekete strand homokja mangánt tartalmaz és gyógyhatású az emberi szervezetre.

A várostól nem messze van egy sóstó, melynek iszapja gyógyító hatással van a mozgásszervi megbetegedésekre, bőr allergiákra és a reumákra. Az üdülőhely nagyon kedvelt a látogatók körében. Partszakasza miatt bátran ajánljuk gyermekes családoknak is.

 

 

by Andromeda Travel

Előzmény: dokrexcv (4404)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.31 0 0 4408

Szintén BINGÓ !

Nálunk még a nap is kisütött ... jön a NYÁR !

Előzmény: rodam (4391)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.05.31 0 0 4407

Ja, csak ott nagybetűvel kezdődik a nicked.

Előzmény: utazo idegen (4405)
utazo idegen Creative Commons License 2006.05.31 0 0 4406
Voltál már arkutinoba? vagy Kitenbe?
utazo idegen Creative Commons License 2006.05.31 0 0 4405
Szerintem a másik topikban is úgy vagyok mint utazó idegen . Most mi a bajod?
dokrexcv Creative Commons License 2006.05.31 0 0 4404
Bocs ,de segítsetek már komolyan.Mult nyáron Görögben voltunk,de nem homoks a part,ezért nem jó.Tudom, mert régebben voltam a napos parton ott jó homokos ,remélem Pomorie-ben is az.Szóval mi van a váltással?
Előzmény: őrült elmebeteg (4401)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.05.31 0 0 4403
Előzmény: szandiyy (4385)
dokrexcv Creative Commons License 2006.05.31 0 0 4402
Akkor itthon lehet?
Előzmény: stevie wonder (4399)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.05.31 0 0 4401

Nagyon jó , hogy próbálod segíteni a BG-be utazókat, csak furcsálom, hogy mind ezt százféle nick néven teszed. Ami, legalább is számomra nem igazán bizalomgerjesztő. Ott vagy az Irány Bulgariába topikban megint egy másik nick néven:

  Utazó idegen válasz | megnéz | könyvjelző 2006.05.30 19:38:11 (201)

Arkutino sokkal szebb mint a napos part vagy az aranyhomok de mégszebb Micsurin (carevo)

 

 

Továbbá, baromira semmit mondó infókat nyomatsz.

Nekem semmi bajom veled, addig, ameddig nem megtévesztő infókat írsz.

 

Jó szórakozást!

Előzmény: utazo idegen (4396)
Utazó idegen Creative Commons License 2006.05.31 0 0 4400

Egyeni parabola anntenával tudom fogni a Bulgár Tévét igy minden nap megtudom nézni az időjárást. Junius egy kicsit hüvös de julius közepétől 30-40 fok meleget mond. A Tengerre k.b. olyan 27fok.Ezt mondja a Bulgár Meterologia.

stevie wonder Creative Commons License 2006.05.31 0 0 4399
Nem valtanak levat szinte sehol. Ahol mégis, ott rossz arfolyamon. Egy euroert kint pontosan 1.95 levat kapsz, tehat normalis esetben 1 leva 133-137 forint kozotti aron lenne jo vetel.  
Előzmény: dokrexcv (4398)
dokrexcv Creative Commons License 2006.05.31 0 0 4398
Szia! Biztos ez?Talán nem váltanak levát?
Előzmény: utazo idegen (4397)
utazo idegen Creative Commons License 2006.05.31 0 0 4397
Érdemes Eurot vinni és ott váltani. Pomoriébe érdemes menni nagyon szép a partja és nagyon kellemes az idő is.
utazo idegen Creative Commons License 2006.05.31 0 0 4396
Őrült Elmebeteg! Nem tudom,hogy ki ez a Fido de nagyon rá vagy kattanva. Most már minden forúmózó ide jön az neked már a Fido. Szerintem ez már a fobbiádá vált és én ugy érzem,hogy ez már valamilyen betegség. Most szögezem le hogy semmilyen Fido nem vagyok. Jó lenne megérteni. Különben szerintem azért vagyunk itt,hogy segítsük egymást és ne te meg a Fido közötti háborut olvasuk vagy segítsünk azoknak akik nyaralni mennek Bulgáriaba. Köszi
steely Creative Commons License 2006.05.31 0 0 4395
Ha valakinek nem volna térkép a Napos Part-ról, vagy csak kíváncsi hol vannak a szállodák rajta:
Sunny Beach térkép
dokrexcv Creative Commons License 2006.05.31 0 0 4394
Szerintetek nem váltanak levát???
dokrexcv Creative Commons License 2006.05.31 0 0 4393
Igen,és vonattal megyünk.Csak kibírjuk az a 30 órát.
dokrexcv Creative Commons License 2006.05.31 0 0 4392
Sziasztok!végre tudtam regisztrálni .Nem volt könnyű.Lenne kérdésem felétek.Aki már volt kint,az tudja,nem érdemesebb levát vinni,mint eurót.?Ha igen,mennyi az amennyi?
Kb.egy hétre úgy hogy nem spórolok!!!Pomorie-be megyünk július 29-től.Kérlek írjatok róla valamit.
rodam Creative Commons License 2006.05.31 0 0 4391
Az az igazság, hogy két v. három éve olvasgatom a topikot, de az irási sebességem visszatartott a hozzászólástól.
Gyakorlatilag ez a topik győzött meg annak idején a bulgáriai próbálkozásrol/nyaralásrol.
Most már tudom, hogy ti vagytok az a család, akivel csak egy pár percig beszélgettünk tavaly a Pulev appartmanház eött, mivel csak átutazóként benéztetek Pomorie-ba.
Mi, mint lejjebb emlitettem Juli 14- én megyünk. nagyon örülnék ha találkozhatnánk. De ha nem igy lenne, akkor nektek is jó nyaralást kívánunk. Remélem addigra megérkezik a nyár is. VJ.
Előzmény: Törölt nick (4389)
stevie wonder Creative Commons License 2006.05.31 0 0 4390

szandiyy,

 

Bulgariaban sajnos mindig pont ugyanolyan az idojaras, mint Magyarorszagon... A nyar kozepen tipikusan 30-38 fok szokott lenni, es a tenger is meleg a part menti sekely reszeken (kb mint a Balaton). Egy pici szello viszont mindig van, ezert egy strand az Aranyhomokon mindig kellmesebb, mint a szigetszentmiklosi Auchan betonparkoloja :-)

Előzmény: szandiyy (4385)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.31 0 0 4389

Nagyon örülök, hogy itt, a fórumon is összetalálkozhattunk !

Már szinte vártam, mikor lesz ez így. Amikor még két éve említettétek, hogy S.W. útleírását is hoztátok, no meg net-ről letöltött térképetek is volt, már akkor sejtettem, hogy ezt a topic-ot is meg fogjátok tisztelni valamikor. Próbáltam is egy-két sejtetést, célzást elejteni, hátha ráharaptok. De úgy tűnt, hogy mégse.

Ha most megtettétek, örülök, ha számotokra is hasznos lehet az itt felhalmozódott információmennyiség.

 

Na, ennyit a diplomatikus üdvözlésről...

 

Még annyit, hogy jó nyaralást kívánok az idénre is !

(Plovdivot meg tényleg kár lenne kihagyni.)

 

.

 

U.i.: Mi is megyünk, csak még nem tudom pont hova, és honnan érkezünk. És azt sem, hogy mikor.

(Lassan már tudni kéne, elvégre holnap már kezdődik a nyár. - Állítólag.)

Előzmény: rodam (4381)
dss Creative Commons License 2006.05.31 0 0 4388
szeretnék javítani: az mnb szerint pénzüket márkának hívják, régebben a német márkához kötötték, jelenleg 1 eur 1,9377 márkát ér. útibeszámolók alapján a határmenti helyeken a szomszéd ország pénznemében is ki van irva az ár.
Előzmény: dss (4387)
dss Creative Commons License 2006.05.31 0 0 4387
 baromságot írtam felejtsétek el!  bocsánat "elolvastam" magam!
dss Creative Commons License 2006.05.31 0 0 4386
LEVA, de egypár hozzászólással ezelőtt még pontos árfolyamokat is találsz. az eur-t csak ajánlott vinni mert azt ott (is) ismerik és váltják.nem vagyok tapasztalt, de mintha azt szűrném ki a hozzászólásokból, hogy itthon nem nagyon találsz levát áruló pénzváltót , kinn jobban megéri az eur-t váltani levára.
Előzmény: Lyobi (4383)
szandiyy Creative Commons License 2006.05.31 0 0 4385
Sziasztok!

Jun 24.-én megyünk bulgáriába, az a kérdésem milyen az időjárás és hány fokos a tenger ebben az időszakban /kb/,
vigyünk nagykabátot vagy ott nem ilyen vacak az időjárás helyzet mint magyarországon.

előre is köszi a lehetőleg megnyugtató válaszokat!
őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.05.30 0 0 4384

fido4...  :-)  

 

Hogy is mondják? A stílus maga az ember? 

 

Gondolom Te vagy az "Utazo idegen" is.  :-)

 

 

Mire jó ez a folyamatos nick gyártás?

Előzmény: bulg (4378)
Lyobi Creative Commons License 2006.05.30 0 0 4383
Tudomásom szerint az euro.
Előzmény: BOSLAF (4380)
rodam Creative Commons License 2006.05.30 0 0 4382
Hi Stewie! Nem vitatom Plovdiv jelentöségét, de mi még nem voltunk ott. Nekem Zagora jött be, mivel oda-vissza ott állunk meg /időben kissebb kitérőnek tünik térkép és helyismeret nélkül mint Plovdiv/. Mivel idén látszólag konvolyban megyünk, nem tartom kizártnak a többség döntése alapján, hogy más városokat is meglátogatunk.
Abban igazad van, hogy nagy különbség nincs a váltások között, kb: 2 v 3 sztotyinka volt ami inkább lélektani, mint gazdasági jelentőséggel hat. VJ.
Előzmény: stevie wonder (4363)
rodam Creative Commons License 2006.05.30 0 0 4381
Sziasztok! Bingó!!! Mi nagyunk az a bajai család. Valóban az első utunk a 6- os utton vitt, de már nen az hozott vissza. Pár km-mel hosszabb a plovdivi út de időben lényegesen jobb. A lelkesedésünk azóta se lankadt. Az előző évek kellemes tapasztalatai miatt megyünk ujra vissza. VJ.
Előzmény: Törölt nick (4367)
BOSLAF Creative Commons License 2006.05.30 0 0 4380

Sziasztok!

 

Valaki meg tudná mondani, hogy Boszniában mi a fizetőszköz neve?

Előre is köszi.

Utazó idegen Creative Commons License 2006.05.30 0 0 4379

Arkutino sokkal szebb mint a napos part vagy az aranyhomok de mégszebb Micsurin (carevo)

bulg Creative Commons License 2006.05.30 0 0 4378
A Djuni nagyon drága de nagyon merem ajánlani  az arkutino apartmant v. Primorszko v. Kitent Nagyon jó árai vannak.Aki kirándulni akar nem messze van a ropotámo  folyó nagyon szép és hajóval is lehet menni.
bulg Creative Commons License 2006.05.30 0 0 4377

Sziasztok! Igen megcsinálták Nistől a határig az utat Nagyon jó lett  Most már végig lehet menni . Nagyon szuper az ut.

 

sasac Creative Commons License 2006.05.30 0 0 4376
Nem tudja valaki hogy megcsinálták-e már Nis után a határig azt a nagyon rossz útszakaszt?
stevie wonder Creative Commons License 2006.05.30 0 0 4375

Hát en szivesen valaszolnek, de sajnos a tengerparti udulohelyeket nem igazan ismerem, plane nem a kisebbeket :-(

 

Ami a penzvaltast illeti, egyertelmuen eurot celszeru vinni, es azt ott helyben bevaltani.

 

A penzvaltast iszonyu szigoru rendeletek szabalyozzak Bulgariaban, amit veresen komolyan vesznek.

 

Ami megis elofordul problema, az nem "lehuzas", hanem inkabb a turista elovigyazatlansaga. A tipikus trukk (amit anno en magam is megszivtam), hogy nem 1.95-ot irnak arfolyamnak, hanem 1.195-ot. Optikai csalodas, de csak magad hibaztathatod, hiszen "ki van irva".

 

Ha aggodsz, akkor eloszor csak valami 10 eurot valtsal, es ha minden rendben van, akkor kesobb maradj ugyanannal a penzvaltonal.

 

Az OTP bankkartyai a bolgar DSK Bank automataiban kedvezmenyesen hasznalhatoak. A DSK az OTP tulajdona, a legkiterjedtebb fiokhalozattal rendelkezo bolgar lakossagi bank.

Előzmény: WYE (4371)
DuJoe Creative Commons License 2006.05.30 0 0 4374

Köszönöm a gyors választ! Hááááát, azt hiszem inkább óvatos leszek.....

Szia:

DuJoe

Előzmény: Törölt nick (4370)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.30 0 0 4373

Jé ! Ilyet már én is ittam. Sok-sok éve. De nem volt valami nagy pukkanás, ha csak ennyi emlékem maradt róla.

Előzmény: Törölt nick (4370)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.30 0 0 4372

Djuni egy óriás luxusszálló néhány naralóval körítve egy szép öböl csücskében.

Szerintem nem igazán mondható a hazai értelemben vett településnek.

 

Leginkább csak rácsodálkozni érdemes.

Előzmény: WYE (4371)
WYE Creative Commons License 2006.05.30 0 0 4371
Tisztelt sokatlátott barátaim, különösen stefan wunderbar (alias stevie wonder, alias csodapista:))))) és őrült e.beteg!

Melyik várost preferáljátok legjobban a következők közül:
Tzarevo, Lozenec, Kiten, Primorsko, Djuni, Sozopol, Chernomoretz?
Tengerpart, nyüzsgés, látnivalók, szépség és minden egyéb szempontjából kérdezem!

Tudom, hogy volt már róla korábban szó, pl. hogy Tzarevo nem túl szép, csak elég nagyvonalakban.

Ha jól sejtem Eurót érdemes vinni, és kint váltani, jól sejtem? A kinti váltásról nem sok jó tapasztalatom van, amit Prágában sikerült szereznem. Itt is lehúznak váltáskor? Commission fee...
Meni tenksz!

Special tenksz for stevie előre is, mert tudom, hogy fog válaszolni!
DuJoe Creative Commons License 2006.05.30 0 0 4369

Bocsánat, de mi az a "boza" ami ennyire megosztja a közvéleményt? Márcsak azért, hogy készüljek. :))

Sziasztok:

DuJoe

Törölt nick Creative Commons License 2006.05.30 0 0 4368

Ja, és az esténkénti mehanázás, "tavernában vacsoráztunk" is stimmel. Ők egy magyar étlappal is rendelkező tengerparti étkezdét preferáltak.

 

De az útirányukról régről más emlékem van. Ők a BG 6-os úton érkeztek Pomorie felé, elmondásuk szerint jó úton. Mi akkor a plovdivi autópálya felől érkeztünk több napos túrával. De tapasztalatcserénk alapján akkor hazafelé mi is a 6-os úton jöttünk. Szép volt, érdemes volt felfedezni ezt a csapást is.

 Ha Ti Ők vagytok, csak nem megváltozott az útirány ?

Előzmény: rodam (4362)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.30 0 0 4367

Rodam !

 

Azért érdeklődtem a bajai voltotok felől, mert így elképzelhetőnek tartom, hogy akár ismerhetjük is egymást - felületesen - , épp Bulgáriából, Pomorie-ből. Ha korábban Robinsonos szállást (Pulev) is igénybe vettetek.

 

Már csak abból indultam ki, hogy tán nem sok bajaiakkal fordul elő, hogy szinte azonosan nyaralgatnak. Két éve azonos helyen, az említett apartmanházban laktunk ugyanolyan időtájt, július második felében egy bajai családdal (illetve Tőlük függetlenül, de az alattuk lévő apartmanban) , akiknek a két gyermeke is hasonló korú, és hasonlóan lelkesek voltak Bulgária iránt. Úgy rémlik, épp ekkor fedezték fel maguknak újra Bulgáriát. Ők is egy lendülettel vezették végig az utat, mint Ti. Majd tavaly, amikor egy kis időt ugyanekkortájt Pomorie-ben töltöttem a családommal, volt szerencsénk Velük ismét összetalálkozni, visszahúzta Őket is a szívük, és a kellemes emlék. Kiadó szállást is kerestek maguknak folytatásként. Említették, hogy máskor is érdemes jönni, de már kiadó szobába.

Idén már épp harmadszorra mennének.

 

Szinte tökéletes a hasonlatosság. ;-)

Előzmény: rodam (4328)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.05.30 0 0 4365
Azé az Aranyhomok az sokkal szebb mint a Napospart.
Előzmény: stevie wonder (4364)
stevie wonder Creative Commons License 2006.05.30 0 0 4364

steve  ennyire egyforma lenne a kétpart ?akkor tök midn1 hová megy az ember?

 

Kabe mint Balatonlelle es Szeplak :-)

Előzmény: snoop199 (4355)
stevie wonder Creative Commons License 2006.05.30 0 0 4363

Stara Zagorába érdemes bemenni, mivel jobban váltják az eurot mint a tengerparton és gyönyörű a sétáló utca.

 

Az eurot mindenhol nagyjabol hasonloan valtjak, kiveve a lehuzos helyeket, dehat abbol minden varosban elofordul egy-egy. A gyonyoru setaloutcat nem ketlem, azonban Plovdiv azert ezerszer jelentosebb varos.

Előzmény: rodam (4358)
rodam Creative Commons License 2006.05.29 0 0 4362
A szolnoki család intézi a szállást. Amit irtam az a tavalyi ár volt bár azt mondták, hogy nem emelkedtek az árak. A 10 napos üdülés mindenestöl nem érte el a 200 000 Ft- ot.De minden nap tavernában vacsoráztunk. Nem kell sporolni, szinte nevetségesek az árak: 5000 ft- ot nem haladta meg a számlánk 4 főre itallal desszerttel fullosan.
FIZETNIVALÓK:

Tájékoztatjuk a magyar állampolgárokat, hogy Szerbia egészségügyi óvintézkedéseket rendelt el a magyar-szerb határátkelőhelyeken a madárinfluenza továbbterjedésével kapcsolatban. Ennek keretében a határátkelőhelyeken a gépjárműtulajdonosoknak a fertőtlenítésért fizetniük kell. A fizetendő összeg (tájékoztató jelleggel) motorkerékpárok és személygépkocsik után 200 dínár, haszonjárművek (kombik) után 500 dínár, autóbuszok és tehergépkocsik után 800 dínár. Hasonló intézkedéseket léptettek életbe a horvát, a macedón, a bolgár, a román és bosznia-hercegovinai határszakaszokon is
Szerbiában Újvidéktől Belgrádon, Nisen át Dimitrovgrádig, a bolgár határig vezet autópálya, ez a távolság kb. 1310 dinárba, 15 euróba kerül, és a kapuknál kell fizetni. (1 dínár 3,50 forint, 1 euró = 82 dinár). Szerbiában a határon az 500 eurónál több készpénzt be kell jelenteni, a fináncok az ország belsejében is tartanak ellenőrzéseket. Ajánlatos a határon váltani pénzt. Az autópályán a megengedett legnagyobb sebesség: 120 km/h. Az autósok 0,5 ezrelék erejéig fogyaszthatnak alkoholt, ez körülbelül egy pohár sörnek, vagy egy deciliter alkoholnak felel meg, de már a parlament előtt van az új KRESZ-törvény, amely teljes alkohol-tilalommal sújtja az autósokat.
Bulgária:
Gépkocsival utazó turistáktól kérik a jogosítványt és a zöld kártyát, mely igazolja a kötelező biztosítás nemzetközi érvényességét, a forgalmi engedélyt, mely alapján a belépő útlevelébe beírják a behozott gépjármű típusát, rendszámát. Csak az a személy viheti ki az országból a járművet, akinek belépéskor az útlevelében regisztrálták azt.

A személyautóknál az autópályadíj 0,10 USD/km, de nem kevesebb, mint 5 USD, melyet a határon való belépéskor kell megfizetni.
Fertőtlenités:2 eur
1 hetes úthasználat: 8-10 eur
Előzmény: csikosim (4357)
K.P.Kata Creative Commons License 2006.05.29 0 0 4361
Sziasztok.
Köszi a segítséget, megerősítettetek, hogy Szerbia felé menjünk. Melyik topikon vannak még hasznos infók?
Remélem mire mi megyünk (jun.23) addigra a tenger és a levegő hőmérséklete is jó lesz!
Előzmény: chendo (4360)
chendo Creative Commons License 2006.05.29 0 0 4360
Szia Stevie! Most olvastam a másik topicon azt a hosszabb lélegzetű Bulgária-beszámolót. Feltehetnéd ide is,szerintem nagyon tanulságos!
chendo Creative Commons License 2006.05.29 0 0 4359
Hello! Tegnap még 17-22fok volt a Fekete-tenger, ma visszaesett 16-21-re.Van még három hete (legalább is számomra),hogy felmenjen 23-24-re.Úgy tudom,hogy erre van reális esély.
Előzmény: Szsú (4354)
rodam Creative Commons License 2006.05.29 0 0 4358
Sziasztok! Igen mi a bajai család vagyunk. Baja, Hercegszántó, Zombor, Novi Sad, Belgrád, Nis, Dimitrovgrad, Sofia, Plovdiv, Burgas, Pomorie az útvonalunk (a ViaMihelin útvonaltervező tanácsai alapján). Végig a fizető utakon megyünk, mert az idő is pénz.Az utaknak is valamivel jobb a minősége (mások elbeszélései alapján gondolom). Csütörtökön szoktunk indulni, hogy elkerüljük a turnusváltás okozta tömeget. Kettőnél többször nem állunk meg az úton, illetve Stara Zagorába érdemes bemenni, mivel jobban váltják az eurot mint a tengerparton és gyönyörű a sétáló utca. Ha valamit be kell vásárolni kb 20%- kal alacsonyabbak az árak mint Burgaszban.Az itt eltöltött időt levontam a menetidőböl. (a hatátokat nem, de nem is számottevő a csütöttöki ill pénteki utazás miatt) VJ.
Előzmény: Szsú (4354)
csikosim Creative Commons License 2006.05.29 0 0 4357
Helló ! Köszönöm válaszodat ! Érdekelne a szlláslehetőség amiről írtál. Hol lehet ilyen ár mellett előre bejelentkezni. Nagyon tetszik a dolog ! Én is kérdezném : Te vagy a bajai? Azért kérdezem mert Baján laktam három évig míg főiskolára jártam, igaz nem ma volt . Mennyi a benzinköltségen kívül az egyéb járulékos fizetnivaló ? / autópályadij, egyéb sarcok / Egyre inkább akarok menni a környezetem akadékoskodása ellenére ! Várom válaszod ! Üdv. Cs.I.
Előzmény: rodam (4347)
snoop199 Creative Commons License 2006.05.29 0 0 4355
mi még konkrét időpontot nem tudunk mert még csak szemezgetünk vele,de az biztos hogy juliusba. steve  ennyire egyforma lenne a kétpart ?akkor tök midn1 hová megy az ember?
Előzmény: dss (4350)
Szsú Creative Commons License 2006.05.29 0 0 4354

Azt szeretném kérdezni tőled, hogy honnan indulva 15-16 óra az út, és mennyi volt az átlag sebességetek, mivel mi is most június közepén megyünk Pomorie-ba és meglehetősen sok féle infót olvastam arról, hogy hány óra az út. Mi általában nagyon kevésszer állunk meg, csak ha muszáj, és szeretnénk egyhuzamban lemenni. Úgy terveztük, hogy éjfél körül indulnánk Tatabányáról és kb. 18 óra körül érkeznénk Pomorieba. Nem tudom, hogy ez reális-e? Ha van róla valakinek infója, hogy milyen meleg általában a tenger június közepén, az kérem írja meg.

Köszi

Előzmény: rodam (4347)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.05.29 0 0 4353

Te meg birod inni a bozat?  A hideg is kiráz tőle. :-)

Szerintem olvasztott műanyagból van...

Előzmény: stevie wonder (4348)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.29 0 0 4352

Rodam !

Ti a bajai család vagytok az indulók közül ?

Előzmény: rodam (4328)
csypszi Creative Commons License 2006.05.29 0 0 4351
Sziasztok!

Még két hónap és mi is utazun már másodszor Bulgáriába. Most egy baráti családdal megyünk, ahol az egyik gyerek liszt-érzékeny. Ezért kérem azok segítségét, akik voltak többször, esetleg hasonló problémával küzdenek, hogy hogyan tudták megoldani a több napos nyaralást. Mennyire ismert probléma ez arra felé, vannak-e esetleg éttermek, ahol készülnek az ilyen betegekre (Sozopol-ba megyünk)
Esetleg a Net-en hol tudnék keresni glutén-mentes terméket, ami ott kapható?
Várom segitségeteket!!
dss Creative Commons License 2006.05.29 0 0 4350
mikor mentek? mi 17-én repülünk ebbe a szállodába 2 hétre családostól.
Előzmény: snoop199 (4346)
stevie wonder Creative Commons License 2006.05.28 0 0 4349
Teljesen egyforma. Kinezetre is.
Előzmény: snoop199 (4346)
stevie wonder Creative Commons License 2006.05.28 0 0 4348

wazelyn,

 

Bulgariaban gyakorlatilag NINCS diakszallas. De ha lenne, sem ajanlanam. Eppen eleget laktam bolgar kollegiumban ;-)

 

Szerencsere a normal maganszallasok is olcsok.

 

Ha keves a penzetek, ne Szlancsev Brjak-ra menjetek (Napospart), hanem inkabb még delebbre. Ha leszalltok a buszrol, megtamadnak a nagymamak a fenykepkatalogusukkal. Egy falusi kockahaz hatso szobajat naponta tipikusan 5 euroert hasznalhatjatok, es ha joba vagytok a hazigazdakkal (nem nehez), akkor reggel csinalnak finom reggeliket. Banica + boza rulez :-)

 

Szofia turisztikailag 1-2 nap, de ha szeretitek az ejszakai porgest, akkor tobb is lehet ;-)

 

Egyebkent inkabb Plovdivban erdemes megallni, az kellemesebb hely. Erdemes esetleg Veliko Trnovoban is megallni, az is utba esik a tengerpart fele (vagy onnan haza). Plovdiv es VT Bulgaria ket legfontosabb turisztikai nevezetessege.

 

 

Előzmény: wazelyn (4343)
rodam Creative Commons License 2006.05.28 0 0 4347
Hi! Mi mindig Szerbián keresztül mentünk ás most is azt terveztük. Ami mellette szól, hogy 15-16 óra alatt a tengerparton vagyunk. Árban közel azonos. Az út a magyarországihoz hasonló. Szállást csak jeleztük egy irodának, hogy mikor érkezünk és hányan leszünk. Annyi újj appartman ill. lakás van hogy minden esetben több lehetőség közül tudtunk választani. Tavaly négy főre 16 eurót fizettünk éjszakánként.
Egy kétszobás lakás jol felszerelt konyhánk és tusolókabinos fürdőszobánk volt 50-60 méterre a központtol, 300 m-re a srandtol. Idén 14 éjszakát terveztünk. A szolnoki család hatodik alkalommal megy pomorieba és nekik se volt még problémájuk se a biztonsággal se a szállással. Ha kerdésed van szivesen válaszolok, de csak este van idöm gép elé ülni. VJ
Előzmény: csikosim (4330)
snoop199 Creative Commons License 2006.05.28 0 0 4346

Szevasztok! szerintetek melyik jobb hely bulgárián belül az Aranyhomok vagy a  Napospart?Aranyhomok Hotel Madaraba mennék ha van valakinek tapasztalata a hotelel kapcsba kérem írjon!választ előre is köszönöm

stevie wonder Creative Commons License 2006.05.28 0 0 4345

K.P. Kata,

 

Romaniaban nem rossz minosegu az aszfalt, de rossz minosegu az ut :-) Rengeteg a lakott telepules (es csak szalagfalvak vannak, direkt :-), az ut tele van lassu jarmuvel. Az ut szinte vegig ketsavos, ami egyreszt lassitja a haladast, masreszt noveli a baleseti kockazatot. A Chendo altal emlitett E68 Budapestrol nem esik utba, Turnu Severin-Pitesti iranyban rovidebb es gyorsabb.

 

Romaniaban rendor ugyanannyi van, mint Szerbiaban, a joindulatuk hasonlo (viszont tapasztalatom szerint az osszes roman rendor jol beszel angolul -- vagy csak nekem volt szerencsem). Engem speciel hajnali haromkor, a tok ures Pitesti belteruleten akartak megbuntetni, mert savvaltaskor nem indexeltem. (Egyebkent tenyleg nem indexeltem.)

 

A szerb autopalyadijat egy osszegben kifizetitek a ruszei hidnal.

 

Egy ulessel lemenni Bulgariaba megoldhato, de a 15 ora irrealisan keves. Nekem Budapest-Bukarest szokott 12 ora lenni, igaz, rutinosabb kollegaim 10-11 ora alatt megoldjak.

 

Szemelyes tippem Szerbian keresztul menni, es egy estet (meg egy delelottot) Szofiaban tolteni.

 

 

wazelyn Creative Commons License 2006.05.28 0 0 4344

Aranypart helyett NAPOSPART! :))

Előzmény: wazelyn (4343)
wazelyn Creative Commons License 2006.05.28 0 0 4343

Sziasztok!

 

Diákpárként megyünk Bulgáriába augusztusban, mindenképpen hosszabb időre szerettünk volna menni, mint egy hét. Ezt úgy sikerült összehozni, hogy Burgaszba megyünk fapadossal, ott kb 8 nap, majd atvonatozunk Szófiába, ott is maradunk pár napot, és onnan jövünk haza repülővel. Szófiába már sikerült szállást találnunk, de az Aranyparttal kicsit  gondban vagyunk. Mindenképpen olcsón szeretnénk kihozni  a nyaralást, ezért diákszállásban gondolkodunk. A neten eddig a Burgasz melletti Krajmorie-ben találtunk ilyet, de az itt olvasottak alapján megtetszett Pomerie. Ha tudtok ott, vagy más jó helyen olcsó szállást, kérjük jelezzétek. Szófiára szerintetek hány napot szánjunk?  

Köszi a segítséget!

K.P.Kata Creative Commons License 2006.05.28 0 0 4342
Köszi, de a régi írásokat nem mindegyiket olvastam. Mi jun. 23-án megyünk, viszont nem akarunk tranzitszállást, (Görögországot 1200 km, 15 óra alatt megjártuk), itt is szeretnénk egy hasonló időt futni. Így is jó ötlet a Románián keresztül vezető út? Milyen átlagsebességgel lehet haladni, a határon mennyi az átlagos várakozási idő?
steely Creative Commons License 2006.05.28 0 0 4341
Még egy link, az ebben az évben eddig kimeríthetetlen témához:
Repülőtéri transzfer
chendo Creative Commons License 2006.05.28 0 0 4340
Szia! Azért ha ezen a topicon pár százat visszalapozol találsz eléggé egyértelmű információkat.Mindegy.Megosztom veled a saját véleményem:mi június 16.-án indulunk Románián keresztül Napospartra.Vannak itt dolgozó erdélyi ismerőseink,ők három hetente járnak haza és azt mondják,hogy az E68-as jelzésű főútvonal teljesen jó minőségű.Mi náluk alszunk egy éjszakát Sepsiszentgyörgyön.Az út Brassóig kb 10 óra.Így legalább nem kell stresszelnem magam,hogy mennyit kell várni a határokon és nem kell éjszaka vezetni. Másnap reggel 6 óra körül indulunk tovább.Állítólag Ploiestitől Bukarestig autópálya-szerű út van.Ebből a topicból tudom,hogy nem szabad a körgyűrűn menni(mert nagyon rossz minőségű és lassú)hanem át kell menni Bukaresten.Eltévedés ellen legfeljebb be kell szerezni egy térképet. A Rusze utáni szakaszról nemrég írtak.
Előzmény: K.P.Kata (4339)
K.P.Kata Creative Commons License 2006.05.28 0 0 4339
Sziasztok

A segítségeteket szeretném kérni, mégpedig abban, hogy merre érdemes Bulgáriába utazni. Több helyen is próbáltam utánanézni a neten, de nem tudunk dönteni. A Románián keresztül vezető út rövidebb valamivel, és a rendőri jelenlét is jóval kisebb, de az információim szerint rosszak az utak. Míg Szerbián keresztül szinte végig autópályán lehet menni, (a pályadíj persze plusz költség), de tavaly Görögországba menet igen rosszak voltak a tapasztalataink. Szerintetek merre???
birke-gyártó Creative Commons License 2006.05.28 0 0 4338

Köszi a választ!

 

Azóta kiderítettem pár dolgot. Repjegyből már nincs 6db 990 HUF-os, szóval már annyira nem is éri meg a Szófiai tranzit.

Felhívtam a sofiai pályaudvart, ahol azt mondták 17 leva a vonat Burgasba (nyilván couchette jegy nélkül). Szóval végül már csak 4000rel lett több a közvetlen gép.

 

Jelenleg még az a verzió játszik, hogy odafelé Szofia, ott alszunk, szétnézünk, majd lekeveredünk a tengerpartra, aztán hazafelé Burgasból megyünk.

 

Van valami olyan oldal, ahol angolul v. magyarul képes leírás van ezekről a helyekről? "Van egy erdekes utvonal Kozep-Bulgariaban (Szofia-Plovdiv-Koprivstica-Sumen-Veliko Trnovo), egy Del-Nyugaton (Szofia-Rila-Szandanszki-Melnik-Rozsen), meg persze van a tenger (Balcsik-Varna-Szozopol-Neszebar-Burgasz)."

 

Tengerpartból melyik részt ajánlanád? Pomerieről hallottam, hogy jó és olcsó.

Előzmény: stevie wonder (4335)
old-boy Creative Commons License 2006.05.28 0 0 4337

Sziasztok!

 

Július elején mennénk Neszebárba a Hotel Arzenálba (ha van még hely). Tud-e valaki infót a szállodáról? Milyen meleg a tenger július elején?

old-boy Creative Commons License 2006.05.28 0 0 4336

Sziasztok!

 

Július elején mennénk Neszebárba a Hotel Arzenálba (ha van még hely). Tud-e valaki infót a szállodáról?

stevie wonder Creative Commons License 2006.05.28 0 0 4335

Ja, ezt nem tudtam.

 

Neheziti a helyzetet, hogy a szofiai Wizz ejszaka jar (ejfel korul erkezik, es kora hajnalban indul vissza).

 

Na mindegy, a vonatjegy a tengerpartra olyan 25-30 leva korul van. Ebben van halokocsi is, mert az ut 6-9 ora, erdemes ejszaka utazni. A busz egy picit olcsobb es gyorsabb, de nem nagyon lehet rajta aludni.

 

Szofiat szemely szerint imadom, de azert ne sok idot szanjatok ra, mert nem egy turistaparadicsom. 

 

Talan erdemes az alabbi utvonalakat bejarni:

 

Van egy erdekes utvonal Kozep-Bulgariaban (Szofia-Plovdiv-Koprivstica-Sumen-Veliko Trnovo), egy Del-Nyugaton (Szofia-Rila-Szandanszki-Melnik-Rozsen), meg persze van a tenger (Balcsik-Varna-Szozopol-Neszebar-Burgasz).

Előzmény: birke-gyártó (4334)
birke-gyártó Creative Commons License 2006.05.28 0 0 4334

A Bp-Burgas-Bp 30.5e, a Bp-Várna-Bp 32e, Bp-Szofia-Bp 20,5e - ezek a legolcsóbb repjegyek. Ezenkívül megnéznénk Szofiát is, meg még egy-két helyet. Amit érdemes.

Előzmény: stevie wonder (4333)
stevie wonder Creative Commons License 2006.05.28 0 0 4333

Van kozvetlen fapados Budapest-Burgasz es Budapest-Varna repulojarat is. Az nem jo? :-)

Előzmény: birke-gyártó (4331)
Egér Fogó Creative Commons License 2006.05.28 0 0 4332
Alkalmas. (Két hét alatt 2 esős napra lehet számítani).
Előzmény: Etti Bébi (4320)
birke-gyártó Creative Commons License 2006.05.28 0 0 4331

Sziasztok!

 

Júliusban szeretnénk 4-6-an Bulgáriába menni, tengerpartra.

Az eddigi legjobb megoldásnak az tűnik, ha Sofiáig repülünk, onnan pedig busz vagy vonat.

A kérdésem az lenne, hogy Sofiából mondjuk Burgasig milyen árban van a busz és mennyi a vonatjegy? (5 26é alatti 1 26é feletti - ha ez számít)

csikosim Creative Commons License 2006.05.28 0 0 4330
Sziasztok ! Köszönöm a jeletkezésedet ! Elvileg jó az időpont és a helyszín is. Mi Kecskemétiek vagyunk. Szerbia vagy Románia felé tervezitek az utazást? Hogyan foglaltatok szállást, melyik apartmanban , hány éjszakára, mennyiért ? Abban én is biztos vagyok hogy nem rossz a közbiztonság, nem hiszem ,hogy bármi gond lenne, de a feleségem "kicsit" aggódósabb. Várom válaszodat ! Előre is köszi : Cs.I.
Előzmény: rodam (4328)
judy2 Creative Commons License 2006.05.28 0 0 4329

sziasztok

 

Engem érdekelne az apartmanok emailcíme  Pomorieban és Primorszkóban is.

Ha tudtok segítsetek. Először mennénk saját autóval.

rodam Creative Commons License 2006.05.28 0 0 4328
Sziasztok! Mi Juli 14. én indulunk Pomoriba. Négy család állt eddig össze.(Bajai, Szolnoki, Debreceni) ha gondolod csatlakozhatsz hozzánk. A köbiztonságról annyit, hogy harmadszor megyünk Bulgáriába. Szerintem semivel se rosszabb a helyzet mint itthon. Nálunk csak két gyerek van, 14 és 18 évesek, de hallani se akarnak más alternatívárol, mint a Bolgár tengerpartrol. Ha beleolvasol mélyebben a fórumba, nem sok negativ tapasztalattal fogsz találkozni.
Előzmény: csikosim (4317)
stevie wonder Creative Commons License 2006.05.28 0 0 4327

Sajnos a bolgar torvenyek nem tamogatjak a hatizsakos turizmust.

 

Ha van ismerosotok az orszagban, jelentsen be benneteket a helyi rendorsegen. Ez kb masfel ora ugyintezes, es utana senki nem szolhat egy szot sem.

 

A busz/vonat nagyon olcso. Stoppolni nem szokas. Ha megall valaki, esetleg nem ingyen teszi, hozzajarulast ker a benzinkoltseghez.

 

Vadkempingezni szinten nem szokas, mert a legalis szallashelyek is filleresek. A tengerparton eleg komolyan veszik, de ha  a Pirin hegysegben levertek egy satrat, a kutya nem fog beleszolni. Legfeljebb csodalkoznak :-)

Előzmény: Teve99 (4326)
Teve99 Creative Commons License 2006.05.28 0 0 4326
sziasztok!

Mi julius elejen keszulunk Bulgariaba harman, hatizsakos turista stilusban. Felmerult par kerdes, amire sehol sem talaltam valaszt, de hatha itt valaki tud rajuk felelni.

Allitolag van egy szabaly, hogy ha az orszagban 48 oran tul tartozkodunk, be kell megunkat jelenteni a rendorsegen - ez hogyan megy? Es egyaltalan, ha mi ismerosnel, vagy kempingezni szeretnenk, akkor a rendorseg ezzel mit kezd? Es ha mar itt tartunk, mi a helyzet a vadkempingezessel? A tengerparton es a hegyekben ez realis alternativa, vagy felejtsuk el?

A masik kerdes az utazassal kapcsolatos: Mennyire draga a vasut es az autobusz? Stoppolni lehet?

Elore is koszonom!
Teve99 Creative Commons License 2006.05.28 0 0 4325
sziasztok!

Mi julius elejen keszulunk Bulgariaba harman, hatizsakos turista stilusban. Felmerult par kerdes, amire sehol sem talaltam valaszt, de hatha itt valaki tud rajuk felelni.

Allitolag van egy szabaly, hogy ha az orszagban 48 oran tul tartozkodunk, be kell megunkat jelenteni a rendorsegen - ez hogyan megy? Es egyaltalan, ha mi ismerosnel, vagy kempingezni szeretnenk, akkor a rendorseg ezzel mit kezd? Es ha mar itt tartunk, mi a helyzet a vadkempingezessel? A tengerparton es a hegyekben ez realis alternativa, vagy felejtsuk el?

A masik kerdes az utazassal kapcsolatos: Mennyire draga a vasut es az autobusz? Stoppolni lehet?

Elore is koszonom!

stevie wonder Creative Commons License 2006.05.27 0 0 4324

Ezt most tallatam a wichesteremen :-)

 

Eloljaroban azt kell leszogeznem, hogy ellentetben a kozhiedelmekkel, Bulgaria roppant baratsagos, szeretheto orszag - bar termeszetesen megvannak a sajatossagai, amelyek kenyelmetlenseget okozhatnak azoknak, akik mashoz vannak szokva.

 

A legjobb dolog Bulgariaban a hamisitatlan del-europai eleterzes. Laza, konnyed az emberek eletvitele. En ugyan a magam reszerol fraszt szoktam kapni, amikor ket oraval a lapzarta elott a bolgar kollegaim kiveszik megerdemelt kaveszunetuket, ami ritkan tart egy oranal rovidebb ideig, de valahogy megis minden elkeszul. Legfeljebb kicsit csuszunk, es akkor mi van? ;-)

 

A bulizos hangulat hetkoznap is altalanos: az emberek szinte minden nap eljarnak szorakozni, az ejszakai elet tiz ora elott ritkan kezdodik, viszont hajnalig tart. Ennek megfeleloen a varosok tele vannak szorakozohellyel, minden mufajban: sima kis kavehazak, ettermek, tavernak (mehanak), sorozok, gorog-rendszeru klubok (hangos

zene, de nincs tancparkett), diszkok minden elkepzelheto zenei mufajban. Egyaltalan: mi szem-szajnak ingere.

 

Kulon pozitivum, hogy ezek a helyek olcsok (legalabbis a mi zsebunknek), marcsak a konkurrenciaharc miatt is: a belepo ritkan tobb 3 levanal
(1 leva = ~130 forint), egy kola maximum 1.5 leva, a sor pedig mondjuk 1-2 leva, de sok hely van, ahol olcsobb.

 

Ahogy egy hedonista nemzethez illik, a kajaik elkepésztoen finomak. Ugyebar mezogazdasagban Bulgaria mindig is jo volt.

 

A konyha nem tul eredeti, tobbnyire a szomszed nepek otleteit hasznalja, tehat aki a torok vagy gorog kajakat szereti, az nem lesz bajban. A kis fuszerezett fasirt-szeru husgombocok (kjufte vagy kebabcse), a legendas paradicsom-uborka-fetasajt osszetetelu sopszka-salata kihagyhatatlanok. Egyik kedvenc kajam az agyagedenyben szervirozott, a mi porkoltunkhoz hasonlo, de zoldsegdarabokat is tartalmazo kavarma. (Hiaba, a nevekbol is latszodik a torok-gorog vonulat.)

 

Ezekhez jol mennek a helyi borok: mind a feherek kozott (Targoviste kornyekiek, illetve Khan Krum, az ottani "tokaji"), mind a vorosek kozott (Melnik kornyekiek, esetleg a 'Lovico' markanevvel forgalmazottak) vannak remek dolgok; peldaul beszelik, hogy duplawe Churchill kizarolag a melniki vorosborokat itta. Meg is nyerte a masodik vilaghaborut ;-) A borok kifejezetten draganak tunhetnek az otthoni arakhoz kepest, de ezek legalabb tenyleg szolobol vannak.

 

Ha mar az italoknal tartunk, a so:ro:kkel sincs gond: a sorgyarak tobbnyire nemet kezben vannak, es jo minosegu, bar nem extra soroket gyartanak. A helyi "Kobanyai," a Kamenitza a legolcsobb es meglehetosen finom, az egyebek (Zagorka, Gold, Astika) dragabbak, de nem jobbak. Amstel, Heineken es Stella Artois kaphato me'g majdnem mindenhol, amde minek.

 

Vannak barna sorok is, pl. Stolichno (nem keverendo ossze a Sztolicsnajaval, mert az orosz es vodka). Roviditalbol a rakija nevu palinkafe'leseg a helyi specialitas: tobbfele gyumolcsbol tudjak fozni, alapertelmezesben szolobol keszul (grozdova rakija). Az ouzo

bolgar valtozata a masztika.

 

Meg egy szo az erzekek birodalmabol: a bolgar emberek, amellett hogy igen baratsagosak es alapertelmezesben kedvelik a magyarokat, szepek is, kivetel Trifon Ivanov, a legendas '94-es bolgar focivalogatott vedoje, aki speciel egy banatosfeju moncsicsire hasonlit. Aki a sotet tipusu embereket szereti, akar fiuban, akar lanyban, az igazan legeltetheti a szemet. Valami antropologiai oknal fogva az emberek sudarak, jo alakuak. A lanyok bajuszkajarol szolo legendakat meg feledjuk el... ;-)

 

Raadasul az emberek a fizetesuk nagyobb hanyadat koltik ruhazkodasra, mint a legtobb europai orszagban - ezt a meglepo statisztikat eppen ma olvastam. Mindenesetre jol oltozottek, az teny.

 

Ha eltekintunk a hedonizmustol, es kifejezetten a termeszeti szepsegek erdekelnek, Bulgaria akkor is jo valasztas. Itt minden van.

 

Telen Europa egyik legjobb siterepe. Egy helyen talalhatoak meg a konnyu-, kozepes-, nehez, sot extrem palyak is. A sifelvonok es egyeb szolgaltatasok kiepitettsege ugyan meg hagy nemi kivannivalot maga utan, de ami van az normalis es olcso. Borovetz a brit sielok torzshelye, de olaszok es svajciak is jarnak oda. Pedig ok biztosan tudjak, mi a jo.

 

Nyaron ott a tengerpart: tapasztalatom alapjan maga a tenger es a homokos part jobb minosegu mint Eszak-Gorogorszagban. Ha nincsenek kulonosebb igenyeink, a kempingek es maganszallasok nevetsegesen olcsok (4-20 leva/fo), ha igenyesek vagyunk, akkor meg ott vannak a szallodak, amik nagyreszt nemet kezben vannak, ami latszik is egyreszt a minosegen, masreszt az arakon. Nyaron a tengerpart kifejezetten hasonlit a Balatonra: kulfoldi turistak (kozottuk rengeteg orosz), oriasi nyuzsges, beach life.

 

Osszel es tavasszal a gyonyoru hegyekben lehet kirandulni (Rila, Pirin, Sztara Planina), ahol lepten-nyomon egy-egy csodalatos kolostorba botlunk. Vannak kozottuk turista attrakciok is (peldaul a hires rilai kolostor, a bolgar kultura bolcsoje), de jonehany "futottak-meg" kategoriaju is. Ezek specialitasa, hogy tobbnyire meg mindig funkcionalnak, sot, a szerzetesek alkalomadtan vendegul latjak az arra tevedo turistat, angolul beszelgetnek vele, es bar alapertelmezesben nincs aram, a kedveert bekapcsoljak az aggregatort, es egyutt nezik a CNN muholdas adasat...

 

A varosok nincsenek igazabol kitalava. Ez fokozattan vonatkozik Szofiara. Altalaban hatalmas szocreal lakotelepek alkotjak a varosok jo reszet, amik elso ranezesre teljesen le vannak pattanva.

 

Igazabol ez csak az elozo negy evtized bosszuja: "ami kozos az nem az enyem" alapon a koztulajdonnal nem foglalkoznak. A vilagitas nelkuli, gyakran vakolatlan es/vagy korlattal sem rendelkezo lepcsohazakbol aztan otthonos, tiszta, baratsagos lakasok nyilnak. Barataim lakasaban egy visszatero furcsa momentumot figyeltem meg: nincsen csillar. Meg az izlesesen berendezett lakasokban is gyakran csak egy meztelen villanykorte himbalozik a plafon kozepen.

 

Ezen a ponton oszlassunk el egy ujabb tevhitet: a pottyantos wc-k ideje lejart. Az utmenti vendeglokben, palyaudvarokon -praktikussaguk miatt - meg elofordulnak, de hivatalokban, vendeglatohelyeken, urambocsa' lakasokban mar teljesen attertek az angol rendszerre.

 

A varosok a mi ertekrendunk szerint szemetesek, az utcai vilagitas finoman fogalmazva hianyos, csordakban jarnak a kobor kutyak (altalaban baratsagosak), foleg a videki varosokban egy-egy kecske vagy birka is feltunik az utcakon, de az utobbi idoben hatarozottan megfigyelheto valami elorelepes. Szofia belvarosa peldaul ujabban kifejezetten vilagvarosi szinvonalu, otletesen megvilagitott kozepuletekkel, rengeteg elegans bolttal es kavezoval, rendezett parkokkal, tiszta utcakkal.

 

Az autopark is lassan modernizalodik: rengeteg meg az oreg szovjet auto es a nyugat-europai orszagok roncstelepeirol szarmazo szokeveny, de mintha az also-also-kozepkategoria uj autoi is megjelentek volna, kulonosen a fovarosban.

 

Regebben sok kifogas erte a rendorok faragatlan modorat, meg persze az igazsagtalan bunteteseket. Nos, a rendorseget mostanaban igencsak gatyaba raztak. Bar rengeteg helyen merik a sebesseget, a helyszinen nem buntetnek. A kulfoldiek az orszagba valo belepeskor kapnak egy ugynevezett "statisztikai kartyat," es a rendorok arra pecsetelnek szabalysertes eseten. Az orszag elhagyasakor a hataron kell fizetni a buntetest.

 

Gyorshajtasert a tipikus buntetes 5-10 leva. De ezt is el lehet kerulni: be kell tartani a sebessegkorlatozast es kesz. Ha a lakott teruleten 50-nel megy valaki, azzal nem fognak nekiallni kotozkodni. Az 51 az mar veszelyes lehet. De legalabb mar nem a lenyulando ellenseget latjak a kulfoldi autosban.

 

A neha tulbuzgo rendorokon kivul az utak allapota neheziti meg a kozlekedok eletet. A magyar utviszonyokat szokas szidni, de aki a magyar utakban kivetnivalot talal, az meg nem ismeri a bolgar viszonyokat. A fo gond az utepiteskor alkalmazott technologiak alacsonyrendusegeben keresendo. Nem vagyok utepito-mernok, de vak sem: az az utszakasz, amit tavaly marciusban ujitottak fel Pernik es Szofia kozott, az idei tel vegere ujra szinte jarhatatlanna valt a sok katyu miatt. Hogy egy uj ut meg egy evet se birjon ki, ahhoz bizony nagyon trehany munkat kell vegezni es/vagy rengeteg alapanyagot kell kisporolni.

 

Ezzel egyutt, nem lehetetlen Bulgariaban autozni, csak meg kell szokni, hogy az ut gyakran nem tukorsima, es kulon figyelni kell az alattomos katyukra, kulonosen december es aprilis kozott. A tavasz vegere altalaban befoldozzak az utakat, es a kovetkezo fagyokig nincs is gond.

 

Fel szokott meg merulni, hogy Bulgariaban allig felfegyverzett marcona maffiozok fosztogatjak a kulfoldi autosokat, viszik az autojukat, adott esetben jol megeroszakoljak a noket. Ez kerem szepen a legnagyobb hujeseg, amit valaha hallottam, macimese.

A vonatok, buszok szinten biztonsagosak, legalabbis semmivel sem veszelyesebbek, mint Magyarorszagon. Esznel kell lenni, ennyi a trukk. Ha peldaul kimegyunk a vonatfulkebol, nyilvan nem hagyjuk benn az ertekeinket. A fo gond a vonatoknal a lassusag (a multkor egy kozonseges eticsiga 25 percet vert rank a Blagoevgrad-Szofia viszonylatban), a tavolsagi buszoknal pedig a menetrend hianya. Nagyjabol ugyan lehet tudni, hogy mikor indul a busz, de ha mar elobb megtelik, el is indul. Ha viszont nincs elegendo utas, fel orat is acsorog meg a buszpalyaudvaron, hatha. A nagyvarosok kozotti buszjaratok persze precizebbek.

 

Szofiaban es a nagyvarosokban (Varna, Burgasz, Plovdiv) a tomegkozlekedes is letezo fogalom, igaz a jaratok ritkak, lassuak es tomottek, ejszaka pedig gyakorlatilag semmi sem jar. Viszont a taxizas nem draga: egy kilometer nem dragabb fel levanal (~65 forint), az is csak ejszaka. A varosok tele vannak taxival, amiket kotelezo elenk sargara festeni. A taxisoforok megkiserelhetik atverni az idegent, de tapasztalatom szerint a pragai kollegak sokkal durvabbak.

 

A nyelvek kozul az angol a sztar a fiatalok kozott, az idosebbek kozul nemetul beszelnek sokan. Az oroszt gyakorlatilag mindenhol megertik, es a bolgart is lehet kovetni az oroszbol kiindulva.

 

Maga a bolgar nyelv nem ordongosseg, bar a szlav nyelvek kozott eleg specialis. A mellekneveket es a foneveket nem ragozza, van viszont hatarozott nevelo es letige. Sok a torok eredetu szo, csakugy mint a magyarban, igy a kovetkezo bolgar szavakhoz peldaul nincs szuksegunk szotarra: pulyka, szablya, baksis, pogacsa, macska (na jo, ez a ketto val'szeg inkabb szlav), vicc, haver stb.

 

A legnagyobb furcsasag persze az "igen" es a "nem" jelzese: a fejukkel pont forditva csinalnak, mint Magyarorszagon. Tehat a "nem" jelzese egy eroteljes bolintas, mig az "igen"-t a fejuk ingatasaval mutatjak. Konnyu belejonni, kiveve amikor angolul beszelgetek valakivel. Olyankor neha ra kell kerdezni: ez egy bolgar nem volt, vagy egy angol igen?

Előzmény: stevie wonder (4323)
stevie wonder Creative Commons License 2006.05.27 0 0 4323

Alfay,

 

Bulgaria tele van latnivaloval. Merre indulnatok? Van egy erdekes utvonal Kozep-Bulgariaban (Szofia-Plovdiv-Koprivstica-Sumen-Veliko Trnovo), egy Del-Nyugaton (Szofia-Rila-Szandanszki-Melnik-Rozsen), meg persze van a tenger (Balcsik-Varna-Szozopol-Neszebar-Burgasz).

 

Diakszallas nincs sok, de a "sima" szallas is eppen eleg olcso, nem is beszelve a kajarol es az egyeb koltsegekrol. Ha nincsenek nagy igenyeitek, az idegenforgalmilag erdekes helyeken, a busz- vagy vonatpalyaudvarokon ogyelgo nagyiktol fejenkent 3-5 euroert remek szallasokat lehet szerezni. Egy korsó sör többnyire kijön 50-70 centből (kivéve a tengerpart felkapott helyeit, ahol 1 egesz euro is lehet egy csapolt Kamenitza), egy pizzaszelet 40-60 cent. Egy normal ettermi vacsora 2-6 euro fejenkent. A tomegkozlekedes olcso.

 

 

 

Előzmény: Alfay (4303)
stevie wonder Creative Commons License 2006.05.27 0 0 4322

Az utcán való váltás biztos beszopatás!

 

Meg is tanultam a kifejezest: "garantirana izmama" :-) (Garantalt csalas.) Ez van kiirva minden "Change büro"-ban a falra, az utcai valtasra vonatkozoan.

 

kiírnak pl. egy 1.196-os árfolyamot, ami első ránézésre 1.96-nak tűnik, pedig hát elég nagy a különbség...

 

D'eba :-) Öt ev bulgariai kinntartozkodas utan szoptam be egy ilyet Burgaszban. Mekkora szegyen. Mondjuk velem volt a bolgar baratnom, o sem vette eszre. Szerencsere nem valtottam tul sokat, csak legyintettem. De rogton utana bementem a rendorsegre, hogy elintezzem a tartozkodasi engedelyemet (en nem turista voltam), es akkor jott ki a rendorsegrol egy keservesen siro bolgar anyuka a kisgyerekevel, aki -- mint kiderult -- ugyanott valtott penzt, ahol mi, de o sokat, es neki sokkal nagyobb szuksege volt ra. (Talan a kulfoldon dolgozo ferje kuldte haza a penzt.) De persze hiaba ment a rendorsegre, nem tudtak segiteni neki, hiszen a penzvalto elott tisztan & vilagosan ki volt irva az 1.196 arfolyam... :-(

Előzmény: őrült elmebeteg (4316)
stevie wonder Creative Commons License 2006.05.27 0 0 4321

 a többeik egy része a rossz közbiztonság miatt mondta vissza

 

Mukodik a konspirativ horvat ellenpropaganda. 

Előzmény: csikosim (4317)
Etti Bébi Creative Commons License 2006.05.27 0 0 4320
Haliho :))
Én majd szeptemberben megyek Bulgáriába , Primorskoba .
Szeptember közepén milyen idő one arra ? Fürdésre , napozásra még alkalmas ? Vagy csak maradjunk a szoknya verziónál , és hagyjuk a pancsolást ?
Esetleg volt már valaki innen Primorskoban ?
köszi :)
gravitydave Creative Commons License 2006.05.27 0 0 4319
bocs lemaradt a valasz gomb!:)
Előzmény: csikosim (4317)
gravitydave Creative Commons License 2006.05.27 0 0 4318
szia! mi jul 29- aug 5-ig leszunk nessebarban, egy apartmant bereltem. ha akarod mehetunk konvojban!
csikosim Creative Commons License 2006.05.27 0 0 4317
Sziasztok ! Terveztük / főként én / ,hogy július második felében 7-8 napra elmegyünk Bulgáriába nyaralni. Jól kigondoltam mindent , több ismerős család is jött volna. Most aztán szépen egyenként visszamondta mindenki , így egyedül maradtunk, ezért társakat keresek. A terv 7-8 éjszaka Pomorieben vagy esetleg Burgasztól délre valami jó apartmanban + 1-1 nap az utazás ami kocsival történne Szerbián keresztül. Feleségem közölte ,hogy egyedül nem megyünk( a többeik egy része a rossz közbiztonság miatt mondta vissza ). Az is godg ,hogy 4 gyermek van /8-14-16-17 évesek / így normál személygépkocsinkba nem is férünk be. Ha valakit érdekelne a dolog kérem jeletkezzen akár itt akár E-mailben , mert a gyerekeknek megígértem , nem szívesen mondanám vissza. Várom az ötleteket. Köszi. Cs.I.
őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.05.27 0 0 4316

Eurót kell vinni.  1€ ~ 1.93 BGL   

 

Bulgáriában CSAK hivatalos pénzváltó irodában szabad váltani. Rengeteg van belőlük. Természetesen a szállodákban a legrosszabb árfolyam van. Mint nálunk. 

Ne dőljetek be semmiféle "nyagyon jó" árfolyamnak. Az utcán való váltás biztos beszopatás! Mivel a leva, euróhoz rögzített árfolyamú ezért 1.955-nél magasabb árat egyik pénzváltó sem fog adni az eurótokért.

 

Két trükk szokott ritkán előfordulni az irodákban.  Kiírják , hogy nagy betűkkel , hogy no commission és közben lent kisbetűkkel azt , hogy minden euróból 8 centet levonnak. A másik, hogy kiírnak pl. egy 1.196-os árfolyamot, ami első ránézésre 1.96-nak tűnik, pedig hát elég nagy a különbség...

Előzmény: szandiyy (4315)
szandiyy Creative Commons License 2006.05.27 0 0 4315
Köszi az eddigi válaszokat.

Pár napja próbálok bolgár levát váltani Budapesten, mindenütt elhajtanak, hogy csak kis váltóknál lehet, de hol van olyan hely ahol lehet levát váltani?
Aki tud kérem segítsen!

Ha nem tudtok olyan helyet ahol van akkor, hol érdemes bulgáriában beváltani EUR-t
a megérkezéskor a reptéren? gondolom nem a szállodában.

Köszi a válszokat előre is!
steely Creative Commons License 2006.05.26 0 0 4314
Üdv!
Ha még nem küldted el az utirany.hu -ra, engem is érdekelne a beszámolód, ha elküldenéd!
Köszönöm!
Előzmény: SZRENA (4309)
SZRENA Creative Commons License 2006.05.26 0 0 4313

Ment az e-mail.

Előzmény: SzPanna (4311)
Lyobi Creative Commons License 2006.05.26 0 0 4312
Köszönöm válaszodat, nagyjából ezekre voltunk kíváncsiak. Fakultatív programokat nem tervezünk, mert Görögországban már tapasztaltuk, hogy rendesen "leszedik" az embert. Pl. fele annyiért vettünk hajóra jegyet, mit amennyibe a fakultatív programon került. Mi is azt tervezzük, hogy busszal megyünk a környező városokat megnézni.
A medence sem igazán éredekel, mert amondó vagyok , ha tengerpartra megyek, akkor tengerbe fürdöm, csak néha esténként lehet, hogy kipróbálnám, vagy amíg a kicsi fent alszik délelőtt, addig a nagyobbik gyerek lent fürödhet. Mindegy, majd meglátjuk, mindenesetre sokat segítettél, köszi mégegyszer üdv: Ibolya
Előzmény: SZRENA (4306)
SzPanna Creative Commons License 2006.05.26 0 0 4311

Köszönöm, de az is érdekelne, hogy ezekre a helyekre el lehet-e jutni helyi busszal?

Érdekelne még személyes benyomás, tapasztalat.

E-mail címem: szoke@polizo.hu

Képet is küldhetsz.

Köszi

Előzmény: SZRENA (4309)
SZRENA Creative Commons License 2006.05.26 0 0 4310

Jó hogy azért van köztünk igazi szakértő, nemcsak olyan, mint én aki igazi túristaként járt ebben az országban.

Üdv: Reni

Előzmény: stevie wonder (4308)
SZRENA Creative Commons License 2006.05.26 0 0 4309

Szia SzPanna!

Mi három fak. kiránduláson vettünk részt, amit utólag jobban meggondolhattunk volna.

1. Várna, Delfinárium, Aladzsa-kolostor (Aranyhomok)  30EUR

2. Bolgár est 18EUR

3. Hajókirándulás a Ropotamo folyón, Szozopol 27EUR

Az árak tartalmazták az étkezést és a belépőjegyeket.

Az első nagyon felejthető, igaz még soha nem voltam delfináriumba, de valahogy többet vártam, Várna iszonyú egy hely, a kolostor nem rossz.

A bolgár est sem volt rossz, egy hegyi kis faluban volt, korlátlan italfogyasztás, és bőséges vacsora. A műsor is élvezhető volt.

A hajókirándulás volt a legjobb, Szozopol is tetszett, mozgalmas kis város.

Annak idején írtam egy beszámolót a nyaralásunkra, egyrészt magunknak is, de még nem küldtem el az útirányra, ha gondolod elküldöm e-mailben.

Üdv:Reni

 

 

 

 

Előzmény: SzPanna (4307)
stevie wonder Creative Commons License 2006.05.26 0 0 4308

feta = szirene

kebab = djúner

 

:-)

Előzmény: SZRENA (4306)
SzPanna Creative Commons License 2006.05.26 0 0 4307

Szia Reni!

 

Engem minden érdekelne, ami hasznos és megoszthatónak gondolsz, kirándulások, programok, vásárlás stb.

Júniusban megyünk Napospartra.

Köszi: SzPanna

Előzmény: SZRENA (4306)
SZRENA Creative Commons License 2006.05.26 0 0 4306

Szia Lyobi!

A szállodáról csak annyit, hogy a szobákban a bútorzat régi volt, de tiszta, minden nap takarítás, új törölköző. A szobákból semmi sem tűnt el, pedig volt hogy egy pár dolgot előhagytunk (óra, telefon), de azért fő az óvatosság. A fürdő elég kicsi, és zuhanytálca nincs csak lóg a falon egy tusolókar, de meg lehetett szokni.

A reggeli igaz hogy svédasztal, bőséges, de nem túl nagy a választék. Érdemes korán lemenni, mert akkor még van minden és nincs túlakodás, elég pici az asztal.

Kínálat: paradicsom, paprika, ubi, feta sajt, kecske sajt, lekvár, vaj, sűlt-főtt virsli, főtt tojás, rántotta, kolbász, tea, tej, kávé, stb. Egyébként ehető minden. A környéken nagyon jó kis éttermek vannak, kedvencünk a Lotus volt. Mindig 20 Leva körül fizettünk egy komplett vacsoráért, sörrel együtt, és bőséges tálakat ettünk. Délutánonként beértük egy kebabbal (4 Leva), vagy egy óriás pizzaszelettel (3 Leva). A legfinomabb kebabot a Lotus étteremmel szembe a céllövöldés mellett ettük. Tejfölös szósz ne kérjetek rá, mert másnap tuti ágynak estek. (Volt rá példa a velük utazók között, és elég kellemetlen.)

A medence is jó, csak a szálloda vendégeihez képest kevés a napozóágy. Mi inkább a tengert választottuk, mert a medence vizét hidegnek és nagyon fertőtlenítősnek találtuk. A tengerparton lehet napágyat bérelni 6 Leva/db, tehát két főnek összesen 18 leva. De ha nem bérelsz, akkor csak a telepített rész után rakhatod le a cuccodat, ami így elég messze van a tengertől. Mi azt csináltunk, hogy csak egy napernyőt béreltünk, és vettünk gyékényt.

Az Aqvapark gyalog egy kicsit messze van, de ingyenes buszjárat van kb. félóránként ami pont az szálloda előtti buszmegállóban is megáll,  a belépő 27 Leva/fő ha jól emlékszem

A központ egy kicsit gyalog messze van, kb. 15-20 perc gyalog. De busz is megy 0.5 leva, két vagy három megállót kell menni. Mi Nesszebarba is busszal mentünk és az is 0.5 Leva/fő volt.

Ha akartok fakultatív programokra menni, arról is van egy pár infóm.

Üdv:Reni

 

 

 

Előzmény: Lyobi (4300)
SZRENA Creative Commons License 2006.05.26 0 0 4305

Szia Anita!

Mi a párommal voltunk ketten, és busszal mentünk. A szállodánk csak két csillagos volt, nekünk ez nagyon megfelelt, mivel szinte csak aludni jártunk oda. Nekünk csak reggelink volt, a helyi éttermekben nagyon olcsón meg lehetett vacsizni.

Reni

Előzmény: sasta (4299)
demby Creative Commons License 2006.05.25 0 0 4304
Az Aranyhomokon és Naposparton is van aquapark.Aquapolis néven keress rá,minden infót megtalálsz róluk...egyébként elég jó árban látogathatók...és a minőségről  annyit ,hogy ha jól tudom, spanyolok építették és üzemeltetik...
Alfay Creative Commons License 2006.05.25 0 0 4303

Sziasztok!

 

Egy kisebb egyetemistakbol allo tarsasaggal (kb 8-12 fo)  lehet, h Bulgariaban szeretnenk kirandulni nehany napot julius elejen. A dontes meg nem szuletett meg, egyelore jo matek-tagozatos szokas szerint toketlenkedunk, ezt feloldando lenne szuksegunk nehany informaciora vagy oldal cimere, ahol beszerezhetjuk oket, h lassuk mirol is lenne szo : latnivalok, diakszallasok, arak, utazas meg ilyesmik. Inkabb kirandulni es kulturalodni szeretnenk, de ha mindez parosithato nemi tengerrel, az se baj. Minden segitseget nagyon megkoszonnenk, ha valakinek konnyebb ugy, kuldheti a stirling@freemail.hu cimre is. Elore is koszi  

WYE Creative Commons License 2006.05.25 0 0 4302
Helló!

Kérdés: ketten 1 hetet szeretnénk tölteni Pomorie-ben, aztán 1 hetet Nessebar-ban (júl.23-aug.6). Szállást keresünk, van valakinek használható webcíme, telefonszáma (angolul beszélő)? Vendégházat preferálnánk, nem hotelt!
Thx!!
sasta Creative Commons License 2006.05.25 0 0 4301

Tényleg, tud valaki valamit az új Aquaparkról?

Hol van helyileg? (mintha a Napospartot olvastam volna valamelyik katalógusban)

Milyen lehet? Mint az itthoniak vagy mint pl ami Korfun van?

Lyobi Creative Commons License 2006.05.25 0 0 4300
Szia! Én is a kiszolgálásról érdeklődnék, valamint a svédasztal ( gondolom nektek is reggelivel volt) milyen volt, bőséges? Engem az All inclusive megoldás nem igazán érdekel, mert akkor nagyon oda lennék kötve a szállodához és mi szeretnénk minél többet csavarogni, városokat nézni, hajózni stb. természetesen fürdéssel egybekötve. Tehát a szállodába csak aludni járnánk, meg a reggelinket megenni:))
Ja , és a medence este is használható? Mert ha a gyerekek alszanak, lehet, hogy igénybe venném néha egy esti úszásra. A csúszdapark messze van onnan gyalog? Egyelőre ennyi jut eszembe, köszi!
Előzmény: SZRENA (4294)
sasta Creative Commons License 2006.05.25 0 0 4299

Szia Reni!

 

Igaz, mi egy másik szállodába megyünk, de érdekelne hogy Ti meg voltatok -e elégedve a szállodával, a kiszolgálással....

Véletlenül nem all inclusiv-ban voltatok? Érdekelne, hogy az bulgáriában milyen szintű.

Hány csillagos volt a szállodátok? Gyerekkel mentetek?

Bocs, a sok kérdésért!:-)))

 

Anita

Előzmény: SZRENA (4294)
pesticsavo Creative Commons License 2006.05.25 0 0 4298
Bulgár körút 2006 07 01-07 16 16 nap


Sziasztok,
akiben eddig felmerült, hogy szívesen kalandozna Bulgariában, de eddig nem volt rá bártosága vagy partnere, lehetősége, azokat várjuk JULIUS 1-16-ig, hogy csatlakozzanak hozzánk!
Az utvonalunk a Baraka (http://www.baraka.hu/bulgaria) altál tervezett utvonalhoz hasonló, lesz túrázás, városnézés, és pihenés a tengerparton.
Renault Master mikrobusszal mennénk (fél éves), 9 fős!
Várjuk jelentkezéseteket!!
Irjatok! Még van 4 főnek kenyelmes hely!!
Üdv,
Tom
pesticsavo Creative Commons License 2006.05.25 0 0 4297
Bulgár körút 2006 07 01-07 16 16 nap


Sziasztok,
akiben eddig felmerült, hogy szívesen kalandozna Bulgariában, de eddig nem volt rá bártosága vagy partnere, lehetősége, azokat várjuk JULIUS 1-16-ig, hogy csatlakozzanak hozzánk!
Az utvonalunk a Baraka (http://www.baraka.hu/bulgaria) altál tervezett utvonalhoz hasonló, lesz túrázás, városnézés, és pihenés a tengerparton.
Renault Master mikrobusszal mennénk (fél éves), 9 fős!
Várjuk jelentkezéseteket!!
Irjatok! Még van 4 főnek kenyelmes hely!! Részletes infot e-mailben szívesen adok!
Üdv,
Tom
SzPanna Creative Commons License 2006.05.25 0 0 4296
Ja és mielőtt felhívnád a figyelmemet a másik topicra, azt is végigolvastam, köszönettel.
Előzmény: stevie wonder (4251)
SzPanna Creative Commons License 2006.05.25 0 0 4295

Hello Stevie Wonder!

 

Azért címzed Neked, mert visszaolvasva úgy látom, te vagy az aki mindent tudsz.

Na szóval, mi Naposparton leszünk egy Augusta nevű szállodába, reggelivel.

 

Érdekelne, hogy tömegközlekedve, hogyan lehet eljutni az Aladja sziklakolostorhoz, aztán érdemes-e megnézni a Ropotamo nemzeti parkot.

Neszebár persze nem is kérdés, talán csak az, hogy nappal vagy inkább a késő délutáni estébe hajló órákban szebb.

Hát Zseravna a skanzen házaival? És "Szinite kamani" természeti park? És hogyan lehet odamenni?

 

Mit érdemes vásárolni ajándékba?

 

Írod, hogy minden olcsó. Ez mit jelent, pl egy vacsora egy középkat. étteremben 2 főre?

 

Köszi: SzPanna

Előzmény: stevie wonder (4251)
SZRENA Creative Commons License 2006.05.25 0 0 4294

Tavaly mi is a Hotel Arda-ban nyaraltunk aug. végén. Ha lenne pár kérdésed szívesen válaszolok rá, ha tudok.

Reni

Előzmény: Lyobi (4290)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.25 0 0 4293

Neszebár, ha lehet, még szebb állapotban van, igyekeztek az épületeket nagyszerűen megóvni. Ez jó !

DE ! Sokkal harsányabb, tolakodóbb lett az egész, igencsak arra éleződött ki, hogy az odamenő túrista minél több feneketlen kútban hagyja is ott a pénzét. Ez rossz !

Ezért aztán a hajdani (évtizedes emlékű) utcák, épületek láttáért inkább a félsziget belső csücskébe kell besétálni. Ott még ugyanolyan...

Előzmény: sasta (4289)
TBK001 Creative Commons License 2006.05.25 0 0 4292

Ti mikor mentek?

Nem tűnik rossznak ez az ár... De a taxi tényleg elég húzós...

Előzmény: vbe35 (4284)
TBK001 Creative Commons License 2006.05.25 0 0 4291

Na ja! Aztán nekem is rémlett, hogy valami hasonló lehet, de Kedvesem is rávezetett... :-))))

Csak már mehetnénk... :-)))

Előzmény: Törölt nick (4285)
Lyobi Creative Commons License 2006.05.25 0 0 4290
Mi is a Napospartra megyünk egy 15 hónapos és egy 11 éves gyerekkel a Hotel Arda-ba, mint már lejjebb írtam utazási iroda által június 24- július 1-ig. Sajnos arra az időpontra már nem volt hely fapados repülőre, így mi vonattal megyünk. Én többek között ezt az oldalt találtam: http://www.beachbulgaria.com/sunnybeach/index.shtml
Előzmény: sasta (4287)
sasta Creative Commons License 2006.05.25 0 0 4289

Igen tudom, hogy nagyon olcsó.

De a szállodaárban benne van és még így is olcsóbb, mint a többi szálloda esetleg félpanzióval vagy reggelivel.

Ezért is érdekelne infó a szállodáról, hogy mégis milyen....

 

Az előbb elfelejtettem írni-bár már sok szó esett róla-hogy Neszebár szerintem tényleg gyönyörű hely, mi minden este ott voltunk...

Kiváncsi vagyok, mennyit változott több mint 10 év alatt!

Előzmény: stevie wonder (4288)
stevie wonder Creative Commons License 2006.05.25 0 0 4288

Az all inclusive szerintem nem jo otlet!

 

Kint enni olcso, es magad valasztasz.

Előzmény: sasta (4287)
sasta Creative Commons License 2006.05.25 0 0 4287

Sziasztok!

 

Idén rengeteg keresgélés után, úgy döntöttünk, hogy Bulgáriába megyünk júl végén.

A Naposparton néztünk ki egy szállodát, ClubHotel Riu Evrika a neve, hallott valaki róla vagy járt ott valaki már? Sajna nem találtam a kinti szállodákról infót sehol sem.:-(

All inclusivba mennénk, egy másfél éves gyerkőccel.

Azért is választottam, mert a homokos partja szerintem gyerekkel ideális nyaralóhely, és a repülőút sem sok. (kb 2 óra????)

 

A '80-as évek végén mi is itt nyaraltunk 10 éven keresztül, minden nyáron, akkor még a szüleimmel, de nem szállodában, hanem magánházban.

Azóta én is sokfelé jártam a világban, de még mindig úgy emlékszem vissza, hogy Bulgária volt életem legszebb nyaralása. Akkor még 3 hétre mentünk minden évben, szuper volt, kocsival!

 

Most kisgyerekkel inkább a szálloda mellett döntöttünk, egy családi szobát néztünk ki, ahol lehet gyerekágyat igényelni térítésmentesen.

 

Készül valaki a Napospartra szállodába? Tud valaki segíteni, hol olvadhatnék utána a szállásnak?

köszi

bikemanusa Creative Commons License 2006.05.25 0 0 4286

Én is bevállaltam és hasonló a véleményem. Két gyerekkel és kizárólag a család- 1 kocsi. Semmi repülő semmi szervezetség. Ha megláttam egy jó éttermet útközben vagy egy várat akkor megáltam megnéztem. Ha eltököltem az időt akkor ott helyben kerestem szállást. (ebben tudok segíteni).

Ja vki érdeklődött kempinggel kapcsolatban. Sozopoltól északra (2-3 km a központtól) van egy . Mi ide kijártunk fürdeni úgy, hogy a szállásunk a belvárosban volt és nem többre a parttól mint 50 méter! A központi strandon számomra már elviselhetetlenűl sokan voltak (mint Olaszo.-ban). Ebben a kempingben gyönyörű a part, tiszta a víz, vannak bárok stb. A WC viszont gyalázatos!!!!! Oda fehér ember nem megy be.... Ennek elenére tudom ajánlani a kempinget 10 leva / fő ha jól emlékszem.. (Öcsém és a barátnője motorral jottek le).

Viszont Balcsikon olyan apartmanban voltam ami 3 szobás volt, mikró, TV, klima(nem működöt) ezért fizettünk 60Lv (7800Ft). Itt 6 személy is aludhatott volna...

Előzmény: Törölt nick (4282)
vbe35 Creative Commons License 2006.05.25 0 0 4284

sziasztok, mindenkinek akinek  transzferrel kapcsolatban vannak gondjai, és biztosra akar menni:

 

mi is fapadossal repülünk a napospartra, és a Neckermann-nál foglaltuk a szállást.

A transzfert úgy oldottuk meg, hogy közvetlenül írtam a kinti szállodának egy faxot, ők meg továbbították a kérésünket egy ottani utazási irodának(ami szintén Neckermann partner) Nagyon készségesek voltak, le is foglaltam egy minibuszt 6 főre: 60 EUR oda-vissza Burgasz-Napospart között. Mivel kétfelé osztjuk, ez így elég jó ár szerintem. Taxival 50 EUR lett volna, csak egy útra a fele persze. Az iroda elérhetőségei: Elite Tours GmbH tel: 00359 554 28856, fax: 00359 554 28822,e-mail: elitetours.boj@elitetoursbg.com

Előzmény: sfa (3960)
TBK001 Creative Commons License 2006.05.25 0 0 4283

Köszi szépen!

Megtaláltam, tényleg 6 órát ír indulásnak, csak az volt furcsa, hogy visszaútnál 9.20-at írt indulásnak, és érkezésnek meg 9.55-t....... Kicsit gyors lenne..... :-)))))

Előzmény: dss (4264)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.24 0 0 4282

Mi három gyerkőccel is bevállaltuk.

Gazdaságos, és jó döntés lett. Nem is beszélve, hogy személyes benyomásaink alapján dönthettünk, így nem is csalódtunk sem a szállás színvonalában, sem a helyében. (Hotel Lilia 2 részeként működő önálló épület apartmanjai kiadva.)

Akit érdekel, kikereshetem az e-mail címüket...

Előzmény: Lyobi (4281)
Lyobi Creative Commons License 2006.05.24 0 0 4281
Ez igaz, mi is magunk szerettük volna megoldani, de nagyon hirtelen jött minden és gyorsan kellett döntenünk. Szabadság, stb. okok miatt. Főleg, hogy sajnos nem igazán beszélünk semmilyen nyelven, így nem mertünk kockáztatni a neten foglalssal. Két gyerekkel megyünk és biztosra akartunk menni. Ha nélkülük mennénk , bevállalnám azt is, hogy ott helyben keresek szállást.
Előzmény: 19820312 (4279)
Brunci78 Creative Commons License 2006.05.24 0 0 4280

Akkor végignézem!

Köszi a tippet!

Előzmény: 19820312 (4279)
19820312 Creative Commons License 2006.05.24 0 0 4279

Igen, kiválasztottuk az apartmant (ahova Mi megyünk van külön honlapja) kitöltöttem a foglalási űrlapot, ahol nincs e-mail-ben mindent le lehet levelezni Velük.

Szerintem nem érdemes utazási irodán keresztül menni, ugyanúgy műkődik minden, mint Horvátországban. Sokkal olcsóbb a szállás, ha egyből az apartmanossal levelezel. Így nincs rajta semmi jutalék az utazási irodának.

Előzmény: Brunci78 (4270)
Brunci78 Creative Commons License 2006.05.24 0 0 4278
Megtaláltam, köszönöm!  :))
Előzmény: Lyobi (4276)
Brunci78 Creative Commons License 2006.05.24 0 0 4277

Köszönöm a válaszodat, sokat segítettél vele!!

Persze-persze, nem számítunk egy spanyol tengerparti színvonalra, hiszen az árak között is eleve nagy különbségek vannak... És őszintén megvallva most nem is vágyunk arra.

Sztem maradunk Pomorie-nél, oda legalább még van szállás augusztusra... :))

Előzmény: Törölt nick (4275)
Lyobi Creative Commons License 2006.05.24 0 0 4276
Azt hiszem, ezt elbénáztam, bocs :)
Előzmény: Lyobi (4274)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.24 0 0 4275

Nos, én mindkettőben jártam.

 

Akár azt is mondhatjuk, hogy Primorszko hasonló porfészek, mint Pomorie, vagy viszont is igaz. A külsejük ütött-kopott, a belsejük szépen kiépített, rengeteg túristaetető és -itató komplexummal és söntéspulttal, elérhető árakkal, állandó szálláskínálattal, de nem a sokak által ismert szállodaváros érzettel, merthogy mindkettő kisvárosból nőtte ki magát túrizmusból megélő településsé.

Pomorie-nek kiépítettebb a sétálóutcája, míg Primorszko-nak a főutcából van e célra kikanyarított szakasza estére. (Az utóbbin érezhetőbb a szláv nyelvű túristák dominanciája.):

Mindkettőből jó kis kirándulásokat lehet a közelben tenni. (A legkézenfekvőbb példák : Pomorie - Neszebár ; Primorszko - Szozopol.)

 

Egyszerűen pillanatnyi döntés kérdése, hogy hová jobb elmenni. Aztán jövőre a másik...

 

De arra nem érdemes bazírozni, hogy amolyan spanyol, vagy olaszos mediterráneumba és pöpec kiépítettségbe, rendezett városba csöppensz. Bulgária egy más világ !

Előzmény: Brunci78 (4270)
Lyobi Creative Commons License 2006.05.24 0 0 4274
Értem, mondjuk vannak nekik házaik is, 2 és 3 ágyasak. De természetesen érthető, ha együtt mentek, egy házban is lennétek. Azért ide teszem nézzétek meg, hátha...
Nincs ott semmi érdekeltségem, csak én is tőlük utazom. :)
Azért sok sikert és jó utat.
Előzmény: Brunci78 (4273)
Brunci78 Creative Commons License 2006.05.24 0 0 4273

Az a baj, hogy mivel 5-en mennénk, ezért nekünk nem jó a hotel, csak az apartman...  :((

Előzmény: Lyobi (4272)
Lyobi Creative Commons License 2006.05.24 0 0 4272
Mondjuk most nézem, hogy augusztusban mennétek. Mi a július 1-jét kérdeztük, akkorra még volt.
Előzmény: Lyobi (4271)
Lyobi Creative Commons License 2006.05.24 0 0 4271
Nem szeretnék reklámot csinálni, de a múlthéten még volt Primoskoba szállás a Robinsontoursnál, mivel mi is feléje kacsintgattunk.
Szerintem elég baráti áron, főleg, hogy reggelit is tartalmaz.
Előzmény: Brunci78 (4270)
Brunci78 Creative Commons License 2006.05.24 0 0 4270

Köszi az infókat! Mi augusztus 27-től megyünk5-en, egy apartmanba... A szállást a héten le akarjuk foglalni egy utazási irodában, csak kicsit elkeserített egy ismerősünk.

Ő Primorszkóra esküszik, de oda nem nagyon találtunk szállást a neten...Szerinte Pomorie egy porfészek, igaz csak átutaztak rajta. Ezek szerint ő a külvárosi részt láthatta.

Kicsit megnyugtattál!  :)

Ti ezen a honlapon foglaltatok szállást?

Előzmény: 19820312 (4269)
19820312 Creative Commons License 2006.05.24 0 0 4269
Mi is Pomoriebe megyünk júliusban. A www.pomorie.com honlapon elég sok info van fent a városról. Amit eddig összeszedtem az az, hogy egy eléggé kiépített üdülőváros, a városközpont nagyon szép, de a külvárosi részek eléggé elhanyagoltak. A strand állítólag tiszta, jet-ski, ejtőernyős motorcsónak,banán,stb. megtalálható. A központban állítólag rengeteg étterem van nagyon jó áron. Közel van a Napospart és Burgasz is. Napospartnál vízividámpark is van. Busszal állítólag bárhova könnyű eljutni nagyon jó áron. Bár a taxiról is azt hallottam, hogy olcsó. Rengeteg szálláshely van (hotelek,apartmanok,vendégházak,stb.).
Előzmény: Brunci78 (4268)
Brunci78 Creative Commons License 2006.05.24 0 0 4268

Sziasztok!

 

Idén nyár végén mennénk először Bulgáriába. Pomorie a kinézett uticél, de nagyon vegyes dolgokat hallottam róla, de csak átutazó nyaralóktól... Tudna valaki esetleg pár szót írni a városról? Mennyire zsufolt, mennyi szórakozási, beülési lehetőség van?

őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.05.24 0 0 4267
info@divebul.com Írjál nekik, hát ha válaszolnak valami érdemlegeset. Ez meg egy klub: Russalka Diving Club http://www.bswreckdiving.com/2005/wreck78m_eng.php
Előzmény: Szsú (4265)
Szsú Creative Commons License 2006.05.24 0 0 4266
Ird már meg légyszi, hogy 2005. június közepén milyen meleg volt a tenger, mert mi most jun. közepén megyünk, és azzal ijesztgettek, hogy csak kb. 19-20 C°-ra melegszik fel. Kösszi
Előzmény: hatigabi (2866)
Szsú Creative Commons License 2006.05.24 0 0 4265
Mi 2006. jún. közepén utazunk Pomorie-ba, ha bárki tud segíteni abban, hogy hol van a legközelebbi búvárbázis az nagyon jó lenne, mivel a férjem mindenképpen szeretne merülni, és nem igazán találtam búvárbázist a környéken. Minden infó érdekel. Köszi
Előzmény: őrült elmebeteg (4254)
dss Creative Commons License 2006.05.24 0 0 4264
Előzmény: TBK001 (4263)
TBK001 Creative Commons License 2006.05.24 0 0 4263
Mi 06.18-án reppenünk a Wizz Air-el Burgaszba és valamikor kora reggel-hajnalban indul a gép, a legutolsó info szerint kb 6 órakor...
Előzmény: Paparazzi20 (4256)
demby Creative Commons License 2006.05.24 0 0 4262
Sziasztok.Tud valaki információt  arról, hogy Aranyhomok környékén van e valamilyen buszjárat/helyi?/,mert a szállásunk 5 km-re lessz  onnan Kranevo felé, és Aranyhomokra szeretnénk bejárni majd fürdeni és szórakozni.Járnak e éjszaka buszok,vagy inkább taxizzunk/és mennyi lehet a taxi ára/?Előre is köszi a segítséget...
dss Creative Commons License 2006.05.24 0 0 4261

ugyan utazási irodán keresztül(neck.) megyünk és charter volt az igéret, de valami miatt átkerültünk a malév menetrend szerinti járatára(06.17) az pedig 12.45 kor indul. ez azt hiszem neked nem nagy segítség...........a malév honlapját néztem,de ott nem találtam bulgáriai charter járatot idén nyárra(pedig tavaly csinálták)

Előzmény: Paparazzi20 (4256)
Jency76 Creative Commons License 2006.05.24 0 0 4260

Mi tavaly Ruszétól Pomorie-ig mentünk. Várnáig 110-120 szal kényelmesen végig tudsz döngetni, mintha mondjuk itt a 4-esen mennél vasárnap reggel. Várnáig (ÉS EEZ NEM VICC) az autópálya volt a legrosszabb. Minndenki inkább a leállósávban ment, mert ott volt a legjobb az út. Várnától meg a hegyesebb részeken az lehet  gáz, hogy nagyon kevés az előzési lehetőség. Amúgy ha tehetném idén is mennék, csak most építkezünk...

Előzmény: chendo (4255)
stevie wonder Creative Commons License 2006.05.23 0 0 4259

WYE,

 

mi nem szeretjük a zsúfolt üdülőtelepeket, tömegnyomor sucks. Létezik a tengerparton kicsi, értintetlenebbnek modható falucska?

 

Erintetlen falucskak leginkabb delen, a torok hatar kozeleben vannak. A bolgar tengerpart a Balaton deli partjara hasonlit. Szinte vegig be van epitve, es iden mar teljes kapacitassal fog uzemelni. (Öt evvel ezelott sokkal nyugisabb volt, és a mostani arakhoz kepest fele annyibol ki lehetett jonni.)

 

chendo,

 

Ruszétól Napospartig milyen útviszonyokra és menetidőre számíthatok?

 

Az utak jo minoseguek, helyenkent felujitottak, de keskenyek, jelentos helyi forgalommal, viszonylag keves jelzotablaval. Sok a traffipax.

 

Barmennyire is nem logikus elso hallasra, nem kizart, hogy Szerbian keresztul erdemesebb kozlekedni. (Hacsak nem Kelet-Magyarorszagrol indultok.) Romania egy mero szivas, a menetido az utak miatt lenyegesen hosszabb, raadasul a ruszei hid hasznalata nagyajbol annyiba kerul, mint a szerb autopalyadijak.

 

marakarak,

 

Tehát, érdemes-e kempingezni Bulgáriában?

 

Nem. A szallasok annyira olcsok, hogy "megoltek" a kempingeket. Persze az arak elindultak (mit elindultak, meglodultak) felfele, igy par even belul ujra lesz igeny kempingekre. Jelenleg a kevesbe felkapott helyeken, maganhazban, egy negytagu tarsasag napi 10-15 eurobol is meg tud szallni, kohazban, furdoszobaval, esetleg reggelivel, ezzel pedig semmilyen kemping nem tud versenyezni.

őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.05.23 0 0 4258

nincs jó kemping

 

Kavacite-ben (Szozopoltól 5km-re délre) van egy régi nagy kemping, de én oda nem mennék.

Előzmény: marakarak (4257)
marakarak Creative Commons License 2006.05.23 0 0 4257

Üdv Mindenkinek!

A nyáron Bulgáriában szeretnénk kempingezni (lakókocsival).  Sajnos, csak nagyon kevés információm van a kempigekről (szinte semmi). Úgy látom, hogy sokan vannak a fórumozók között, akik sokrétű tudással rendelkeznek az országról. Minden érdekel ebben a témában, helyszín, árak, lehetőségek stb. Tehát, érdemes-e kempingezni Bulgáriában?

Paparazzi20 Creative Commons License 2006.05.23 0 0 4256
Aki repülővel utazik,és charterjárattal utazási irodán kersztül, mondjuk júniusban,az tudja már mikor indulnak a szombati járatok oda meg vissza????
chendo Creative Commons License 2006.05.23 0 0 4255
Üdv Mindenkinek!Tud valaki valamilyen infót arról ,hogy Ruszétól Napospartig milyen útviszonyokra és menetidőre számíthatok? Előre is köszi!
őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.05.23 0 0 4254

http://www.bulgariansearesorts.com/golden_sands_accomodation.html?aid=375

 

 

Nem kell cipő, homok az egész.

Pont ott nincs buvárkodós hely, de feljebb van. Pl. Nos Kaliakra.

Szerintem a szállodában tudnak segíteni a buvárkodással kapcsolatban.

Előzmény: szandiyy (4250)
aranyapám Creative Commons License 2006.05.23 0 0 4253
A városközpontot kikerülő utak mellőzése minden román városra érvényes, nem csak Bukarestre.
Előzmény: Törölt nick (4240)
WYE Creative Commons License 2006.05.23 0 0 4252
Hi all! Tegnap lefoglaltuk a repjegyet. Egy kérdés: mi nem szeretjük a zsúfolt üdülőtelepeket, tömegnyomor sucks. Létezik a tengerparton kicsi, értintetlenebbnek modható falucska? Melyik ez? Nem akarunk szállást foglalni, csak az első pár napra, azután ott akarunk találni, van rá esély, hogy ott helyben leljünk szállásra? Na jó, 3 lett.
stevie wonder Creative Commons License 2006.05.23 0 0 4251

A kenyer, a tej es a bor speciel dragabb mint Magyarorszagon, de ezek legalabb igazi buzabol, tehenbol :-) illetve szolobol vannak.

 

Minden mas olcsobb, vagy eppen lenyegesen olcsobb. De meg sporolos hangulatban sem nagyon erdemes boltban vasarolni, mert az ettermek is meglepoen visszafogottan arazottak.

 

Mondjuk pont Aranyhomok a legdragabb kornyek az egesz BG tengerparton, de meg igy is olcsonak fogjatok talalni.

Előzmény: szandiyy (4250)
szandiyy Creative Commons License 2006.05.23 0 0 4250
Sziasztok!

Mi is az aranyhomokra megyünk jun24-től a Hotel Morsko Oko Beach
tudtok róla valami?
Érdekelne milyen a part kell a tengerbe cipő vagy teljesen homokos az alja?

A párom most szerzett búvárvizsgát, milyen lehetőségek vannak ott merülésre?
Esetleg tudtok Aranyhomoknál valami helyet ajánlani ahol lehet merülésre jelentkezni?
Milyen papirok kellenek a búvár engedélyen kivűl?

További árak is érdekelnénke pl: kenyér...

Előre is köszi a válaszokat!
őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.05.22 0 0 4249

A reptér Várna nyugati szélén van. Kb. 20 km-re van Várnától az Aranyhomok.

A csúszda a komplexum mellett van, de nem a tenger felöli oldalon. 

Előzmény: heartdesign (4248)
heartdesign Creative Commons License 2006.05.22 0 0 4248

Szia

 

újabb kérdés, és ez a  csuszda park, mennyire van ettől az aranyhomoktól?km időben. reptértől kb mennyi időre van az aranyhomok?

 

köszi a segítséges

Előzmény: őrült elmebeteg (4235)
dss Creative Commons License 2006.05.22 0 0 4247
micsoda szimat:-)))
Előzmény: őrült elmebeteg (4228)
dss Creative Commons License 2006.05.22 0 0 4246
éledezünk lassan jön a nyár , nekünk már csak 25 nap várakozás
bikemanusa Creative Commons License 2006.05.22 0 0 4245

Levy(76)

http://www.sinemoretz-resort.hit.bg/rooms.html

Sajnos a gazda és a feleségének csak SMS-t tudsz írni (angolul). A szobák 60 Lv (kb 7800 Ft)-ba kerülnek. Mi egy 4-ágyasba megyunk július 22-26-ig. (2 felnőtt , egy 5 és egy 8 éves gyerekkel)

Ha már idáig lemerészkedsz és van vér a pucádban ill. hajt a kaland vágy akkor át kell menni Isztambulba. 4-5 órás út kocsival. Mi is ezt tesszuk és mindenkinek ajánlom. Igyaz nem olcsó mulatság a vízum miatt, de a város nem igazán drága (a családunk fizetett 2 éjszakára 55 Eurot, reggelivel).

Csak bele ne szaladj visszafele a "vendégmunkások haza" turnusba... Pokoli!!!!! De erre is vannak megoldások.

Ha Kiten-be mész akkor ott egy 2 szobás apartman 50-55 Lv (6500-7200Ft). 10 perc a strand 2 perc a "belváros". Ez is barátságos, nagyon!

Előzmény: Levy(76) (4242)
Lyobi Creative Commons License 2006.05.22 0 0 4244
Pont váltjuk egymást! ;) Mi június 24- július 1-ig megyünk.
Előzmény: gurfni (4219)
Lyobi Creative Commons License 2006.05.22 0 0 4243
Bolgár vonatokat itt tudsz nézni.
Előzmény: Robert William (4206)
Levy(76) Creative Commons License 2006.05.22 0 0 4242
Köszi a segítséget. A Sinemoretz-i szállás bővebben érdekelne, ha tudsz segítsél.
Előzmény: bikemanusa (4241)
bikemanusa Creative Commons License 2006.05.22 0 0 4241

 Ha már átjutottal Bg.-ba akkor azt mindenképpen meg kell "ünnepelni". Én ezt Rousse-ban a Hotel Familyban szoktam meg tenni egy jó kis ebéddel. Itt van magyar étlap! A körforgalomból 1000 métert kell menni. Jól ki van táblázva.

Ugyan én tavaly augusztusban voltam a "körgyűrűn" és akkor azért ellehetett érni a 40-es átlagot. Két éve viszont bemerészkedtem Bukarestbe...... Város nézés lett belőlle..

Sozopol remek hely! De én már mint öreg család apa inkább megyek Kittenbe vagy ami a favorit Sinemoretz! Itt nagyon-nagyon jó szállást tudok. De ezt csak azoknak ajánlom akik nem szeretik a nyüzsgő "turistaparadicsomot".

aranyapám Creative Commons License 2006.05.22 0 0 4238

Levy(76)-nak:

Miért akarod elkerülni Bukarestet? A városszéli gyengébb utakat lekűzdve igen jó minőségű belső úthálózaton mehetsz. Ne a táblákkal jelölt elkerülő utakon menj, mert azok csapnivalóak és jóval hosszabb a menetidő is. Gondolom, Brassó felől mentek és Giurgiunál mennétek át Bulgáriába. Ez azt jelenti, hogy nyílegyenesen keresztül kell vágni Bukaresten. Én hétköznap délután jártam arra, és a többsávos utakon különösebb fennakadás nélkül lehetett haladni. Legyen Nálatok 35-40 RON (új román lei) készpénz, mert az €-t nagyon rosszul "váltják" kifelé a határon. Tavaly még a "rovinieta"-t is nézték, amit az országba való belépés után, az első benzinkútnál vettem meg.

Megjegyzem, a madárinfluenzával kapcsolatos intézkedések miatt elég macerás Románián keresztül utazni.

Előzmény: Levy(76) (4211)
stevie wonder Creative Commons License 2006.05.22 0 0 4237
A burgasziak Plovdiv fele jarnak :-)
Előzmény: sasac (4236)
sasac Creative Commons License 2006.05.22 0 0 4236

Tud valaki valami infót arrol hogy mennyivel jobb az út ill.mennyivel gyorsabb Burgas felé ha Plovdivnak megyek és nem a hegyeken át Kazanlak stb.

Megéri-e azt a plusz 60 km-t Plovdivnak menni?

őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.05.21 0 0 4235

Ez egy hatalmas, domboldalon fekvő park, ami tele van szállodákkal, éttermekkel, árusokkal, mutatványosokkal stb. Egy túrista város a tenger mellett. Nagy a nyüzsgés. Magyarországhoz viszonyítva nem drága. Pl. egy 0,5 l sör a parton ~350 Ft, egy gyros pitában ~600 Ft.  

 

http://www.goldensands.bg/index-hu.htm

Előzmény: heartdesign (4234)
heartdesign Creative Commons License 2006.05.21 0 0 4234

Köszönöm

 

és erről a helyről mit érdemes tudni? ez közvetlenül a tegner mellet van?

Olcsó hely? ez ilyen turista rész tehát sok vásárlási lehetőség? vagy kimondottan csak hotelek és a tenger?

Előzmény: őrült elmebeteg (4233)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.05.21 0 0 4233

Arany Homok  -  Zlatni Piasaci  (Várna felett található). Ez egy nagy szállodakomplexum. Ott van mellette a csúszdás is , és a területén van a Lucky Eye is meg az étterem hajó (kint a parton egy régi vitorláshajónak építve).

 

http://www.bar.bg//designs/classic2_bg.php?id=233

 

 

+1 óra hozzánk képest.

Előzmény: heartdesign (4232)
heartdesign Creative Commons License 2006.05.21 0 0 4232

Szisztok

 

Én érdeklödni szeretnék, hogy ez az aranyhomok hol van pontosan? és ennek ez a hívatalos neve? térképen hogy lehet megtalálni?

 

Véletlenül nem  tudja valaki melyik az a nyaralóhely itt Bulgária Várna közelébben ahol van  csúszdapark? meg valami Lucky Eye szorakozó hely

Meg egy étterem hajó is van,csak ezt se tudom sajna hol

 

Bulgáriába van időeltolodás? ha igen merre?

 

Fontos lenne minnél előbb,

válaszokat előre is nagyon köszönöm

őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.05.21 0 0 4231

Úgy tudom, nincsen szótár.

 

Az angollal szerintem menni fog.

Előzmény: sasac (4230)
sasac Creative Commons License 2006.05.21 0 0 4230

Nem tud valaki egy bolgár-magyar online szótárat?

Szertnék egy helyfoglalást lebonyolítani de nem vagyok benne biztos hogy a német vagy angol levelet megértik!

Viz csepp Creative Commons License 2006.05.20 0 0 4229
Nem az unoka testvére Bulgariából csak az ő e mail cimén irok !
őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.05.20 0 0 4228
fido4  ?   :-)
Előzmény: Viz csepp (4226)
Utazó idegen Creative Commons License 2006.05.20 0 0 4227
Merem ajánlani a kocsival való utazást. Szinte most már majdnem mindenhol jóminőségű autopálya van.
Viz csepp Creative Commons License 2006.05.20 0 0 4226
Sziasztok! Nagyon jó Szozopolban a tengerpart  az ó városával Pomorie is nagyon szép árai is nagyon jó ,de még lejebb Kiten , Primorszko is nagyon kellemes Sőt még Micsurin (most : carevo) nagyon meg éri.
sasac Creative Commons License 2006.05.20 0 0 4225
Köszi!
Előzmény: őrült elmebeteg (4224)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.05.20 0 0 4224

Bungalók 3 vagy 4 főre, önnálló fürdőszobával és wc-vel, hűtővel, TV-vel (szatelit). Kertes részen helyezkednek el, játszótérrel a gyermekek részére.

 

Az árak, a 3 fős bungalókra vonatkoznak.

Előzmény: sasac (4223)
sasac Creative Commons License 2006.05.20 0 0 4223

Sziasztok!

 

Meg tudná valaki mondani mit jelen magyarul ez:

Бунгалата са за 3 или 4 човека, със самостоятелен санитарен възел и баня, хладилник и телевизор със сателитна телевизия. Разположени са сред градина със занимателен кът за вашите деца.

 

és ez:

Цените са за бунгало за трима души!

 

Előre is köszi!

 

csikosim Creative Commons License 2006.05.19 0 0 4222
Helló ! Érdekelnének a Szozopoli szállások amiket írtál. Kicsitr bővebben ha tájékoztatnál azt nagyon megköszönném . Bár Pomorie van tervbe véve lehet, hogy Szozopolba mennénk ja jót ajánlassz . Egyébbbként a hozzáértőktől : Pomorie- Szozopol melyik miért ? Köszi Cs.I.
Előzmény: bikemanusa (4218)
Zsefe Creative Commons License 2006.05.19 0 0 4221
Sziasztok!

Találtam egy Bulgaria térkép oldalt.
www.bgmaps.com
Paparazzi20 Creative Commons License 2006.05.19 0 0 4220
Még nem utaztam ebben a szervezésben,de a robinson tours-nál már igen,mégpedig tavaly ugyancsak a sunny gardenbe...ha érdekel valami a szállásról szívesen válaszolok....
Előzmény: gurfni (4219)
gurfni Creative Commons License 2006.05.19 0 0 4219

Sziasztok!

 

Juli 1.-én megyünk a tengerpartiparty szervezésben (robinson tours) napospartra (sunny garden).

Van valaki aki volt már ebben a szervezésben? Vagy épp együtt utazunk?

bikemanusa Creative Commons License 2006.05.19 0 0 4218

Levy(76)

 

Ennek a fórumnak a hatására mentem el 2 éve Bg.-ba. Idén is (harmadjára) oda megyek. Mivel debreceni vagyok ezért én is Románián keresztül, utazom. Mindenkinek tudom ajánlani. Bukarestet elvileg csak a „körgyűrűn” keresztül érinted. Ez elég rossz minőség és gyakran 15-20 km –t 1-2 óra alatt teszed meg. Viszont a Bukarest- Giorgiu út kárpótol. Gyakorlatilag autópálya. Ha a körgyűrűt is el akarod kerülni, akkor Bukarest – Piteesti autópályánál térj le hamarabb, és falvakon keresztül eljutsz Georgiuba. Itt forgalom 0 val egyenlő. Pocsék utón!

Felhívom mindenkinek a figyelmét, hogy ha Romániában közlekedtek, akkor vegyétek meg az úthasználati matricát. Kb. 130 Ft / nap. Nem tudsz gyakorlatilag kilépni az orszgból ha nincs meg.

Szállással kapcsolatban is tudok segíteni. Északról – délre végig mentem a parton. Soha nincs előre lefoglalva szállás!

 Szozopol- Hotel Lotos  a szállás a parton van , de az utca másik oldalán ők üzemltetnek egy nagy házat és a feléért adják ki az apartmanokat. A belváros nagyon közel van., de pont ez a hátránya is (zajos).

 

Előzmény: Levy(76) (4211)
19820312 Creative Commons License 2006.05.19 0 0 4217
A pomorie.com oldalról át lehet menni a Swiss House privát oldalára, ahol megtalálod a foglalási űrlapot. Én ezt töltöttem ki angolul és küldtem el. Kb. egy óra múlva jött a válasz németül (sajnos a tulaj beszél elég sok nyelven kivéve az angolt, szóval némettel,orosszal,franciával próbálkozhattok). Megegyeztünk arról, hogy melyik apartmanról lenne szó és, hogy mikor. 20% előleget kért, amit Svájcba kellett elutalni, mert az apartmanos ott él csak júliustól lesz Bulgáriában. Mikor megkapta a pénzt visszajelzett, hogy a foglalásunk teljesen rendben van. Én angolul Ő németül írt, de egész jól megértettük egymást. Remélem tudtam segíteni.
Előzmény: csikosim (4213)
stevie wonder Creative Commons License 2006.05.18 0 0 4216

Trqbva da populnite rezervacionna forma, za da napravite rezervaciq Nachalo

 

Kérjük, a szobafoglaláshoz töltse ki a szobafoglalási kérdőívet. Kezdet.

 

Imate nova rezervaciq ot Csíkos Imre >Jelae da rezervira apartament N 1 za sledniq period >Data na pristigane: 18 07 2006 >Data na zaminavane: 26 07 2006 >Dopulnitelni zapitvaniq

 

Önöknek (?) új foglalása van Cs. I-től. Az N1-es lakosztályt szeretné kivenni a kovetkezo periodusra: erkezes xxx tavozas xxx. Tovabbi kerdesek.

csikosim Creative Commons License 2006.05.18 0 0 4215
A Swiss H apartmanből pedig a következő szöveg jött: Imate nova rezervaciq ot Csíkos Imre >Jelae da rezervira apartament N 1 za sledniq period >Data na pristigane: 18 07 2006 >Data na zaminavane: 26 07 2006 >Dopulnitelni zapitvaniq Aki érti segítsen legyen szíves ! Köszi Cs.I.
Előzmény: csikosim (4214)
csikosim Creative Commons License 2006.05.18 0 0 4214
Még lenne egy kérésem a bolgár nyelv művelőihez ! Mit jelent pontosan az alábbi szöveg /ezt írja ki a gép az e-mailben történő előrendelés elküldésekor / Trqbva da populnite rezervacionna forma, za da napravite rezervaciq Nachalo Előre is köszi ! Cs.I.
Előzmény: 19820312 (4192)
csikosim Creative Commons License 2006.05.18 0 0 4213
Tegnap megpróbáltam több Pomorie-i apartmannak E-mail-ben elküldeni egy előzetes foglalást, de nem nagyon jött válasz csak egy helyről a Swiss Hause-ból. Ezt sem igen tudom értelmezni mert bolgárul írt talán két sor és visszaküldte amit én angolul írtam. Ti hogyan foglaltatok előre a Swiss H. apartmanra , telefonon ? Milyen nyelven ? E-mail váltás volt , tudnak angolul vagy németül vagy nekem kell bolgár nyelvet beszélőt találnom. Várom az esetleges további ötleteket szálláslehetőségre / 15-20 fő -re kellene , ill. lehet több apartman is csak jól legyenek jó áron ! / Előre is köszi minden segítséget ! Cs.I.
Előzmény: 19820312 (4192)
szjuri Creative Commons License 2006.05.18 0 0 4212
Sziasztok!

Erdeklodni szeretnek hogy Burgaszbol kb mennyibe kerul eljutni a Sunny Beachre? Van e valakinek vmi tapasztalata a Zefir Hotelrol? meg ha tudtuk arakat irni alapveto dolgokrol ( kaja, pia, szorakozohelyek...)ha tud valaki vmit kerem segitsen! Elore is koszi!
Levy(76) Creative Commons License 2006.05.18 0 0 4211

Sziasztok!

 

Idén nyáron szintén a bolgár tengerpartra készülünk.

Nyíregyházáról megyünk Románián át, ha tud valaki olyan útvonalat, amivel ellehetne kerülni BUKARESTET, az nagyon megköszönném. Ja ha tud valaki Sozopolban vagy Csernomoretz-ben jó szállást, azt is szivesen veszem.

zszs001 Creative Commons License 2006.05.18 0 0 4210
sziasztok!

nyáron Napospartra megyünk 2 hétre. Olcsó, tiszta magánszállásokat keresünk, ha valaki tud segíteni nagyon megköszönném :)
Robert William Creative Commons License 2006.05.17 0 0 4209

Gary Moore koncert lesz a Stara Zagora-i stadionban június 24-én.

Megnyugtató, hogy nem kell kisebb vagyonokat költeni a vonatra mint Németország területén!

 

RW

moorka Creative Commons License 2006.05.17 0 0 4208

Kedves RW!

 

Nagyon jól hangzik a terved, egye' mész vagy társasággal?

és vonaton alvós útnak tervezed, vagy foglaltatsz majd rendes szállást is?

A vonatonalvósat nem nagyon ajánlom, már volt benne részem, hát kicsit meggyűri az embert... bár ez attól is függ, mennyi év telt el mióta megszülettél :)

Milyen koncert lesz?

A hely gyönyörű, nekem ugyan nem volt szerencsém még arra járni, de a nővérem már nyaralt ott és csupa jót mesélt...

 

jó szervezést kívánok Neked tiszta szívemből

 

Moorka

 

 

Előzmény: Robert William (4206)
stevie wonder Creative Commons License 2006.05.16 0 0 4207
Eleg viccesen olcsok a vonatjegyek. Sztara Zagora ugysincs messze. Milyen koncertre mentek?
Előzmény: Robert William (4206)
Robert William Creative Commons License 2006.05.16 0 0 4206
Sziasztok,

Tudnátok valamit mondani a bolgár vonat-, buszjegy árakról?

Július végefelé utaznék...egy koncert végett, ami Stara Zagorában lesz és persze szeretnék egy kicsit a tengerparton is időzni elötte/utána.
Valahol Várna és Burgasz között...

Köszi a segítséget!

Üdv,
RW

19820312 Creative Commons License 2006.05.16 0 0 4205
Pomorie nem félsziget. Egyik oldalát a Fekete-tenger mossa, de a másik oldalon nem a tenger hanem a Pomoriei sólepárló tavak vannak.
Előzmény: gypg (4202)
gypg Creative Commons License 2006.05.16 0 0 4204

találtam bolgár csetoldalakat, onnan is szerzem az infót

:-)

 

aki tud JÓ csetoldalt, az küldje a linket.

 

Ben W Creative Commons License 2006.05.16 0 0 4203

tökkkkkkéletes :)

 

köszönöm

Előzmény: stevie wonder (4201)
gypg Creative Commons License 2006.05.16 0 0 4202

promoire félsziget, vagy az csak egy része?

 

stevie wonder Creative Commons License 2006.05.16 0 0 4201

Ben W,

 

Ha Várna is iparváros, ahogy mondod, akkor van esély arra, h a tőle 17 km-re lévő aranyhomok viszont szép, kis tengerparti város?

 

Nyugi, Aranyhomok (kábé 17 kilometerre Varnatol) palmafas-homokos-koktelbaros uduloterulet :-)

 

Mondjuk "szep"-nek nem neveznem -- turistaipari komplexum, a szo jo- es rossz ertelmeben egyarant.

 

gypg,

 

arra gondoltam a várossal kapcsolatban, hogy ugye ott jobban láthatom a bolgárok életét

 

Hat, egyszer erdemes bemenni Burgaszba, de ott nyaralni... egy kicsit perverz.

 

Mondjuk en siman "nyaraltam" ott, a baratnom burgaszi volt. Egy tizemeletes panelhaz otodik emeleterol jartunk le furdeni, busszal :-)

gypg Creative Commons License 2006.05.16 0 0 4200

első az olcsóság, mert a nyár még sok kalandot tartogat. és ugye arra is kell a pénz.

legjobb lenne  atengerpart közelében egy apartmant találni, valami idős házaspárnál, akik reggelit is adnának. ha tudtok ilyet, szóljatok, illetve minden apartmanos, szoba kiadós tapasztalat, elérhetőség érdekel.

 

arra gondoltam a várossal kapcsolatban, hogy ugye ott jobban láthatom a bolgárok életét, mint az üdülőterületen, ami mesterséges. persze ez így szélsőséges nézet.. :-)))

 

 

dss Creative Commons License 2006.05.16 0 0 4199
csak egy rossz poén volt, éltem szolnokon, burgasz környékén nem jártam soha. de az összehasonlításból ezt hoztam ki. ha emlékeim nem csalnak egy várfal töredéket lehet látni a zagyva partján a művésztelep környékén, "aquicum-i" ásatásokról se nagyon tudok,  egri vagy soproni történelmi belvárost sem kell keresni.  ennek ellenére szerettem ott élni.
Előzmény: Törölt nick (4194)
19820312 Creative Commons License 2006.05.16 0 0 4198
Szerintem nem gáz bárhova is eljutni a reptérről, nekünk szerencsénk van, mert az apartmanos jön értünk 10 EUR transzfer áron. Gondolom ez nem a legolcsóbb (busz,vonat biztos jobb), de az tuti, hogy a legkényelmesebb:) Elég sok apartmanos biztosítja ezt a szolgáltatást. Szerintem érdemes rákérdezni.
Előzmény: gypg (4195)
Ben W Creative Commons License 2006.05.16 0 0 4197
Ha Várna is iparváros, ahogy mondod, akkor van esély arra, h a tőle 17 km-re lévő aranyhomok viszont szép, kis tengerparti város??????Csak mert mi oda megyünk....
Előzmény: stevie wonder (4196)
stevie wonder Creative Commons License 2006.05.16 0 0 4196

Na, ha még nincs semmi foglalba Burgaszba, akkor lelegezzetek fel. A Burgasz-Szolnok parhuzam nem rossz. Burgasz es Varna is alapvetoen iparvarosok, teherkikotovel. Van egy hangulata a varosnak, de ha tenyleg nyaralni akartok (tenger-homok-napfeny-koktelok), akkor tenyleg valamelyik udulotelepre menjetek.

 

Egy ketfogasos vacsora a tengerparton kijon max 10 levabol (5 euro). Nyilvan vannak olcsobb megoldasok (McDonalds es helyi gyorsbufek), meg lehet talalni meregdraga helyeket is, de egy tipikus pizzeriaban vagy mehanaban (bolgar taverna) ennel nem lesz dragabb a szamla.

 

A tomegkozlekedes filleres.

 

Az isztambuli hajoutat megdragitja a kotelezo torok vizum.

 

 

Előzmény: gypg (4195)
gypg Creative Commons License 2006.05.16 0 0 4195

azért burgyasz az uticél, mert repcsivel megyünk, és a célállomás burgasz. persze lehet, hogy (ha sokan azt javasoljátok) promoneibe megyünk, hisz a reptér burgasztól északra van, mellette vasúállomás, és onnan le is, fel is megy vonat.

 

repjegy már megvan, most még 3 hónapom van tájékozódni, szállást szerezni.

az eredeti koncepció az volt, hogy majd ott keresünk szállást, de talán jobb az, hogy van előre foglalva.

 

ami nagyon érdekel még: az árak színvonala. azt olvastam, hogy olcsó ország, de az mit jelent? ez ugye relatív... pl egy két fogásos ebéd egy olcsóbb étteremben mennyibe kerül? a tömegközlekedés? egy hajóút isztambulba? robogóbérlet? stb... :-)

 

válaszaitok előre is nagyon köszönöm! :-))))

Törölt nick Creative Commons License 2006.05.16 0 0 4194

De a "gyönyörű vár" valahol kimaradt az életemből.

Hol ?

(Ismerek egy jópár ilyet, de nem az emlegetett városokban. ):

Előzmény: dss (4189)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.16 0 0 4193
Nem várok túl sokat egyik várostól sem. Mindkettőben jártam már jópárszor, ezért is ötlik fel bennem rendre ez a párhuzam.
Előzmény: dss (4189)
19820312 Creative Commons License 2006.05.16 0 0 4192

Én is a pomorie.com oldalon keresztül foglaltam szállást előre mivel egy kicsit rizikósnak tartom, hogy csak úgy bele a nagyvilágba módon menjünk ki. Hozzátéve persze, hogy mi nem kocsival megyünk ez meg így eléggé leszűkítette a lehetőségeinket. A Swiss House apartmanra esett a választásunk, kapcsolatfelvétel után 20% előleget kellet elutalni így lett okés a foglalásunk. Ebben a házban kb. 5 apartman van szerintem itt Ti is elférnétek. Előző hozzászóláspkban Jency76 is említ egy apartmant (nagyon jópofának tűnik a képeken) bocs, de nem emlékszem a nevére, ha esetleg érdekel nem kell sokat visszaolvasnod, hogy megtaláld.

Mindentől függetlenül szerintem érdemes legalább annak utána érdeklődni, hogy mennyire van szabad hely az apartmanokban, mert az elég kellemetlen, ha odaérve a fele társaságnak van szállása a másiknak meg nincs.

Előzmény: csikosim (4190)
DuJoe Creative Commons License 2006.05.15 0 0 4191

Szia, én már felfedeztem a spanyolviaszt így most ismétlem magamat, de remélem nem tűnik tolakodásnak, hiszen "a jó úttörő ahol tud segít". Szóval ha itt balra a "gyorskeresés innen" rovatba beírod a keresett szót (pl. Szerbia, autó stb. stb.) akkor kilistázva megkapod az azt tartalmazó hozzászólásokat. Én már kipróbáltam és sok újat megtudtam.

Szia:

DuJoe

Előzmény: csikosim (4190)
csikosim Creative Commons License 2006.05.15 0 0 4190
Sziasztok ! Nagy örömömre szolgál, hogy megtaláltam ezt a jó kis társaságot ! Röviden : Anno 20-25 évvel ezelőtt több éven keresztül jártam különféle módokon / motorral, autóval, busszal, vonattal / a tengerpart nagy részén . Most úgy néz ki sikerült rábeszélnem a családot és néhány barátot , hogy nyaralni BG-be menjünk. Hála a FÓRUM-nak fellángoltak a régi emlékek ! Több kocsival mennénk Szerbián keresztül. A tervezett uticél talán Pomorie, de képlékeny még kicsit a dolog. Július második felében utaznánk és 7-10 éjszakát szeretnénk kint tölteni. Kéréseim a következők : / Új fórumos létemre már kérnék ! / Tudtok-e olyan apartmanokat amiket ki lehetne venni az adott időben és ha igen milyen áron ? A Pomorie.com. oldalon vannak apartmanok , de nem tudom ,hogy előre le kell-e foglalni a szállást vagy elég odaérni és ott a helyszínen keresni ? Tudtok-e ajánlani apartmant-okat ? Kellene szerintem két 5-6 fős és két 3-4 fős. Milyenek az utak? Mennyi az az útszakasz ahol nincs autópálya, és az milyen minőségű? Milyen útdíjak vagy egyéb sarcok vannak idén nyáron ? / Ha a korábbi leírásban szerepel akkor majd elolvasom ( már elkezdtem , de jelentős ) csak számot kérnék könnyítésül! Várok minden javaslatot ötletet . Előre is köszönök minden segítséget ! Üdv. CsI.
dss Creative Commons License 2006.05.15 0 0 4189

történelmi városközpont, római kori ásatással, gyönyörű várral:)   ......szóval szolnokból kiindulva túl sokat ne várj.  bár a tiszaliget megérne egy misét

Előzmény: Törölt nick (4188)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.15 0 0 4188

Aha !

Burgasz kábé olyan, mint Szolnok city, csak kicsit nagyobb kivitelben.

Előzmény: 19820312 (4187)
19820312 Creative Commons License 2006.05.15 0 0 4187
Burgaszról nincs tapasztalatom, először Mi is oda akartunk menni, de lebeszéltek, mert maga a város állítólag elég lehangoló. Inkább Burgasz környékét ajánlották, ezért esett végül a választásunk Pomoriere, ami Burgasz és a Napospart között van mindkettőtől kb. 20 km-re. Persze nem lebeszélni akarlak, csak ezt a részét is nézni kell.
Előzmény: gypg (4186)
gypg Creative Commons License 2006.05.15 0 0 4186

sziasztok

 

mi aug 20-27 között megyünk burgaszba

 

akinek onnan vannak tapasztalatai, szívesen várom azokat. :-)

pl: szállást tudtok-e ajánlani, programot, hol lehet quadot bérelni, stb

 

 

TBK001 Creative Commons License 2006.05.15 0 0 4185
Bocsi, most néztem vissza, hogy kocsival mentek... :-)))
Előzmény: chendo (4181)
TBK001 Creative Commons License 2006.05.15 0 0 4184

Szia!

Abban én is reménykedem, hogy addig még melegszik az idő is , meg a nagy-pancsi is, mert azért igen jó lenne megmártózni, és nem akarok két számmal kisebb mérettel kijönni a vízből...

A Perlát megtaláltuk, assezm valami német oldalon, eléggé fenn van, a prthoz képest, így kicsit öbbet kell majd a partig caplatni, de megoldjuk... Viszont elég közelinek tűnt hozzá az Aquapark, ha jól emlékszem...

A transzfer már megoldott Nálatok? Vagy Ti nem repcsivel jöttök? Most nem is emlkészem...

ÜdVW!

 

Előzmény: chendo (4181)
Jency76 Creative Commons License 2006.05.14 0 0 4183

Tavaly nézegettük, hogy átmenjünk-e Isztanbulba, nem volt túl drága, de nem tom pontosan mennyi volt. ( végül nem mentünk)  Több fajta variációt is kínáltak 1-2-3 naposat szállodával stb...

Bocsi de többet nem tudok segíteni.

Előzmény: 19820312 (4179)
stevie wonder Creative Commons License 2006.05.12 0 0 4182

chendo,

 

OFF

Van egy Autolopas topik, kozulunk tobben is torzstagok ott.

 

Automata valtos autohoz nem jo a valtozar. Roviden es nagyban leegyszerusitve: a valtokar csak "gombokat nyomogat", es a gombokat eppenseggel a kar nelkul is mukodtetni lehet...

 

A 60 ezer kulonben is elkepesztoen draga lenne.

 

ON

Előzmény: chendo (4180)
chendo Creative Commons License 2006.05.12 0 0 4181
Szia! Mi is Perlába akartunk menni csak már nem volt hely.Megnéztem a térképen de nem találtam. A Zornitza viszont megvan!! Az az egy hónap meg hidd el,hogy kell.Melegedjen az a nagy víz mert most még csak 13 fokos!
Előzmény: TBK001 (4169)
chendo Creative Commons License 2006.05.12 0 0 4180
Ma voltam egy biztonságtechnikai műhelyben és ajánlottak egy váltózárat. Azt mondták,hogy még szerencsém is van(automata a kocsi)mert P állásba téve lezárva el se lehet vontatni. Viszont az árától majdnem dobtam egy hátast:60000Ft.Igaz ezért még beletesz valami egyedi indításgátló kütyüt. Persze ha a várható veszteséghez képest nézzük akkor meg bagó. Igazából nincs mihez viszonyítanom mert én még egy nyomorult riasztót sem szereltettem egyik kocsimba se.
Előzmény: őrült elmebeteg (4168)
19820312 Creative Commons License 2006.05.12 0 0 4179
Ez engem is érdekelne:) Állítólag Isztambulba tuti.
Előzmény: manonos (4178)
manonos Creative Commons License 2006.05.12 0 0 4178

Sziasztok,

 

Hol lehetne annak utánanézni, hogy Burgaszból milyen hajók, vizibuszok indulnak és főként hogy hova?

 

Van valakinek ötlete, ha igen kérem ossza meg velünk.

 

Előre is köszönettel:

 

Manonos

Zsefe Creative Commons License 2006.05.12 0 0 4177
Tegnap TRigrad ot kerestem otthon az utikonyvben meg egy regi terkepen de nem talaltam.

Aztan ma az egyik utvonal tervezovel megtalaltam Deven t is es Trigrad ot is.
Nincsenek messze egymastol, 25 km.

Zsefe
Előzmény: őrült elmebeteg (4176)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.05.12 0 0 4176

Sajnos nincsenek saját képeim mert akkoriban megdöglött a gépem.

A nejem szedte le a netröl, valami anyaghoz kellett neki.

Devin a neve a  kisvárosnak. Van egy ilyen ásványvizük is.

Nézd meg a térképen. Utána jön Dospat:

 

Kempingek nincsenek, de vannak erdész/túrista házak. Trigrad-ban van panzió szerűség is.

Előzmény: Zsefe (4172)
Jency76 Creative Commons License 2006.05.12 0 0 4175

.

Csááááááááááá

Jency76 Creative Commons License 2006.05.12 0 0 4174
Csá
Jency76 Creative Commons License 2006.05.12 0 0 4173

Szia Jency76!

 

Írtad, hogy tavaly Pomorieben voltatok, az idén Mi is oda készülünk. Meg voltatok elégedve a hellyel?

-meg voltunk elégedve sok mindennel:

1. Hatalmas nagy strandok vannak...

2. minden tök olcsó...(talán még az átlag bulgár árnál is)

3. Gyerekeknek van játszóház, állandó mini vidámpark...

4. Jókat lehet kajálni...

5. meg még egy csomó jó...

 

Ami nem tetszett: maga a város nem a legszebb, de azért tiszta..

 

 

 Hotelben laktatok vagy apartmanban? 

 

-Apartmanban : Sem Angelovi (Modern klímás, 3 terasszal stb...)

 

 

Van lehetőség eljutni a Napospartra esetleg vízi közlekedéssel?

-Ugy emlékszem, hogy csak Burgaszból indultak ilyen utak, de onnan még Isztanbulba is...

 

Sokan vannak a strandon?

-Igen, de még augusztusban is volt mindig hely.

 

 A víz tiszta?

-igen, max vihar után kicsit hínáros

 

 Válaszodat előre is köszönöm

-Szívesen

 

 

 

ADDIG IS CSÁ:

Előzmény: 19820312 (4171)
Zsefe Creative Commons License 2006.05.12 0 0 4172
Ez saját képed vagy letoltotted?

Ha jol ertem ez nem a trigrad gorge?
Nem tudod a nevet?

Ilyeneket kuldhetsz meg.

Probalom megszervezni magunknak, sokat keresgelek a neten.

Kempingek is vannak az ilyen eldugott helyeken?

Zsefe
Előzmény: őrült elmebeteg (4163)
19820312 Creative Commons License 2006.05.12 0 0 4171

Szia Jency76!

 

Írtad, hogy tavaly Pomorieben voltatok, az idén Mi is oda készülünk. Meg voltatok elégedve a hellyel? Hotelben laktatok vagy apartmanban? Van lehetőség eljutni a Napospartra esetleg vízi közlekedéssel? Sokan vannak a strandon? A víz tiszta? Válaszodat előre is köszönöm

Előzmény: Jency76 (4166)
aranyapám Creative Commons License 2006.05.12 0 0 4170
Jó az elektronikus védelem is, de az a legfontosabb, hogy valami egyedi konstrukció legyen. Ha egy nem megszokott rendszerrel találkoznak az autótolvajok, nem fognak nekiállni feltérképezni és megkeresni a gyenge pontjait, hanem egy másik autót vesznek "kezelésbe". De legalább a Te autód megússza. :)
Előzmény: chendo (4164)
TBK001 Creative Commons License 2006.05.12 0 0 4169

Szia! Június 17-től mentek? Mi meg 18-án, csak repcsivel, a Napospartra, a Hotel Perlába... Még az is lehet, hogy összefutunk a strandon? :-)))

Majd megnézem a Hotel térképen, milyne messze van a Ti Hoteletek...

Még 1 hónap..... fffenébe.... :-)))

Előzmény: chendo (4161)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.05.12 0 0 4168

Valami védelem legyen benne.  Én az ezüstszinű Autolok-ot faforizálom. Nekem az van, és itthon egy pár hete kiállta a próbát (Egy Clio-t nem tudtak elvinni miatta)

Előzmény: chendo (4164)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.05.12 0 0 4167

BG tele van mindenféle gyalogos túrista utakkal, látnivalókkal, de nem kis idő (és pénz) lenne utánajárni, megszervezni az ilyen túrát. Nekem sajnos nincs időm erre.  

Előzmény: Zsefe (4160)
Jency76 Creative Commons License 2006.05.12 0 0 4166

Hello az idén vettem úgynevezett eurorest csekket. Volt már valaki ezzel a tengerparton? Valamelyik szállást tudnátok ajánlani?

Tavaly Pomorieben voltunk, de az idén valami  más helyet keresnénk. Esetleg Csernomorecben tidtok valami jó apartmant ajánlani? Tavaly egyszer beugrottunk és nagyon szimpi kis hely volt, csak sajna augusztusban egy pokrócnyi hely sem volt az egész strandon.

Jency76 Creative Commons License 2006.05.11 0 0 4165
A strand homokja tele van csikkel, ami a nejemet rohadtul zavarta tavaly. (Engem nem, de lehet, hogy amiatt mert bagózok). Amúgy más jellegű szemét tényleg nem volt a parton.
Előzmény: őrült elmebeteg (4116)
chendo Creative Commons License 2006.05.11 0 0 4164
Na végre.Köszi!Nyugtasson már meg valaki!
Előzmény: Törölt nick (4162)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.05.11 0 0 4163

Ez itt Devin-nél van:

 

 

 

 

Előzmény: Zsefe (4160)
chendo Creative Commons License 2006.05.11 0 0 4161
Tényleg nem semmi a hosszú távú memoriád!Nekem azért meg kellett néznem a 2542.hozzászólásodat mert már nemigazán emlékeztem.Egyébként tavaly csak nézelődtem most viszont Június 17-től befizettem Napospartra Hotel Zornitzába egy hétre. SW-nek mint autentikus Bulgária-szakértőnek a véleménye nem nagyon nyugtatott meg. De most mit csináljak?Adjam el a kocsit vagy kérjek kölcsön egy kevésbé népszerűt? Viszont ha ennyit parázok akkor nem is érdemlem meg Bulgáriát.Igaz? Lehet,hogy rakok bele egy váltózárat meg valami rejtett indításgátlót aztán hajrá! Ennyi izgalom kell!
Előzmény: őrült elmebeteg (4143)
Zsefe Creative Commons License 2006.05.11 0 0 4160
Olyan rész is van ahol gyalog lehet menni?

Ezt találtam:
Trigrad Gorge
Előzmény: őrült elmebeteg (4155)
Zsefe Creative Commons License 2006.05.11 0 0 4159
Ilyenekre gondoltam
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.11 0 0 4158

... és még az idén is ezzel közlekedem.

 

Hiába, no !

Nem középkategóriás, nem német és nem középkorú.

 

De lehet, hogy zsír új luxusautó is biztonságban tudható az utcán, akár nyitott ajtókkal is. Ha esetleg azt sugallja a tolvaj csókának, hogy az alvilági karrierje törhet meg az elvitele esetén.

Sajna, nincs ilyenem. :-(

Előzmény: Törölt nick (4157)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.11 0 0 4157

Én tavaly egy FIAT-tal voltam Primorszkoban, amit az utcán parkíroztam le...

Előzmény: őrült elmebeteg (4143)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.11 0 0 4156

Én úgy általában az ország viszonyaira gondoltam.

De engem biztos, hogy rabul ejtett a Balkán is. Legalább annyira, mint az osztrák topikon említett tiroli élményeim.

 

Ezek a képek itt alant a Via Mala alpesi hangulatát ébresztik fel bennem...

 

Ja, a barlangokat sajnos még nem volt alkalmam felfedezni, de a lentebbi listád utolsó tagja (Magura) érdekes régészeti leletekkel büszkélkedhet. Ez az ottani Samu-lelet helye.

Előzmény: Zsefe (4140)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.05.11 0 0 4155

nagyon klassz...  Ellőttem 3 tekercs filmet, és csak Szófiában mikor előhívattam, akkor derült ki, hogy szar volt a fényképezőgépem, és lett egy csomó könyvjelzőm.. :-(

 

Neten találtam egy két képet:

Előzmény: Zsefe (4152)
drkhg Creative Commons License 2006.05.11 0 0 4154
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítséget! Hirtelen felindulásból tegnap le is foglaltam a Pomorie Interhotel nevű szállodát! Képről igencsak szép fekvésűnek látszik. Akkorhát kezdem gyűjteni a látnivalókat. Parton és szárazföldön, végül is két hétig kizárt dolog, hogy folyamatosan tudnék dögleni a parton. :) Autót már bérelt valaki? Tudjátok, hol és milyen konstrukcióban a legolcsóbb?
19820312 Creative Commons License 2006.05.11 0 0 4153
Köszi! Mindenféleképpen beszámolók arról, hogy milyen volt. Remélhetőleg csupa jót fogok írni:)
Előzmény: polygon (4151)
Zsefe Creative Commons License 2006.05.11 0 0 4152
És tetszett?
Ismersz még hasonlo helyeket Bulgariaban amit erdemes megnzni?

Előzmény: őrült elmebeteg (4141)
polygon Creative Commons License 2006.05.11 0 0 4151

Jó nyaralást Nektek!

 

Örülnék egy beszámolónak, miután visszajöttetek.

 

Üdv!

Előzmény: 19820312 (4149)
19820312 Creative Commons License 2006.05.11 0 0 4149

Addigra Mi már itthon leszünk. Júl.18.-29. között leszünk kint.

Előzmény: polygon (4147)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.05.11 0 0 4148

Féltek a Balkánra utazni? Akkor mit szóljanak a pl. a brittek?  :-)

 

http://www.mfor.hu/cikk.php?article=27029&pat=3

polygon Creative Commons License 2006.05.11 0 0 4147
Igen, a Sky-jal. Augusztus 26-tól szepember 2-ig.
Előzmény: 19820312 (4139)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.05.11 0 0 4146

A fenét... Megszoktam nézni a topiktársak archivált hozzászólásait. :-) 

off

a polidilin néha nagyot lehet "ütni", mikor a vitapartnert, pl. az egy évvel ezelötti hozzászólásával szembesíti.

a zindex hatalma  :-) 

Előzmény: Törölt nick (4145)
stevie wonder Creative Commons License 2006.05.10 0 0 4144
4 eves Passattal Bulgariaba menni kifejezetten kockazatos. Messze alegkedveltebb marka, tipus es evjarat.
Előzmény: chendo (4142)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.05.10 0 0 4143

Ez, úgy látom minden évben kérdés lesz nálad. :-)  A 2542-es hozzászólásom még tartja magát.

A Passatra itthon is vigyázni kell... 

Előzmény: chendo (4142)
chendo Creative Commons License 2006.05.10 0 0 4142
Üdv Mindenkinek! Június végén mennénk autóval Napospartra.Pár hozzászólással ezelőtt olvastam az autólopásokról.Kérdésem:4 éves WV Passat veszélyes vagy nyugodtan nyaralhatok?
őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.05.10 0 0 4141
én voltam ott
Előzmény: Zsefe (4140)
Zsefe Creative Commons License 2006.05.10 0 0 4140
A cseppkobarlangokra gondolsz , vagy ugy altalaban Bulgariara?

Azert erdeklodom a cseppkobarlangok felol mert nem talaltam sok kepet.
Nehany kepbol nehez megitelni melyiket erdemes megnezni.
Cseppkobarlang es cseppkobarlang kozott nagy elteres lehet.

Most talaltam ra pl.: a Trigrad Gorge ra.
Nehany kep alapjan el lehet jobban lehet donteni, nekem tetszik.
Volt mar valaki ott.

Zsefe
Előzmény: Törölt nick (4133)
19820312 Creative Commons License 2006.05.10 0 0 4139

Te mikor mész Polygon? A mi gépünk is helyi idő szerint 9:20-kor száll le Burgaszban.

Gondolom Te is a Sky Europe járatával mész.

Előzmény: polygon (4136)
dss Creative Commons License 2006.05.10 0 0 4138
hát még én!!!
Előzmény: polygon (4137)
polygon Creative Commons License 2006.05.10 0 0 4137

off

Nem rossz az...egy hasonló évszámmal én is kiegyeznék. :)

on

Előzmény: 19820312 (4135)
polygon Creative Commons License 2006.05.10 0 0 4136

kikigirl!

 

Igen, tudom, ezért is írtam, hogy a taxi lesz az elődleges csapásirány.

Viszont az átkos óta sok minden változhatott, én bízom a minibuszban és a sűrű járatokban.

A minibuszról feltételezem, hogy csak annyi embert szállít, ahány férőhely van, de ez csak feltételezés.

A repülőm helyi idő szerint 9.20-kor érkezik, talán nem lesz akkora forgalom.

Majd meglátjuk.

 

Üdv!

polygon

Előzmény: kikigirl (4131)
19820312 Creative Commons License 2006.05.10 0 0 4135

Neked legalább lett egy érdekes nicked, Nekem csak a születési dátumom jutott:)

Most van az, hogy off voltam?:)

Előzmény: polygon (4134)
polygon Creative Commons License 2006.05.10 0 0 4134

Nem tudom honnan lehet ismerős...ez egy informatikai program fantázianeve.

Nekem tetszik.

Előzmény: Ben W (4128)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.10 0 0 4133

Azért az osztrák tapasztalatoktól némileg másra számíts !

;-)

Előzmény: Zsefe (4132)
Zsefe Creative Commons License 2006.05.10 0 0 4132
Sziasztok!
Szeretnenk bejarni Bulgariat, folkeresni a termeszeti szepsegeket, hegyeket, barlangokat, varakat, kolostorokat.

Tudna valaki mesélni a bolgár cseppkőbarlangokrol, melyiket érdemes megnézni?

Бачо Киро=Bacho Kiro Cave
It is located next to Dryanovo monastery, at a distance of 30 km. of Veliko Tarnovo.

Ягодинска пещера = IAGODINSKA CAVE
lehet hogy nem is olyan bonyolult ez?
The very cave is about 10km long and is one of the ten most beautiful caves in Bulgaria.


"Съева дупка" ?


Temnata Dupka?

"Птичата дупка"=Pticha Dupka Cave (The Bird hole)?

Orlova Čuka is one of the longest caves in Bulgaria.
Orlova Cuka is the second cave by length in Bulgaria (has about 15 kilometers of tunnels at 7 levels).

Ledenika
Ledenika is a cave in Vratsa Mountain, 16 km west of Vratsa.


"Снежанка"=SNEZHANKA CAVE
SNEZHANKA - a cave in Batak Mountain, Western Rhodopes, 5 km south-west of Peshtera (a town, 20 km south of Pazardzhik).

MAGOURA, Rabisha Cave - one of the biggest Bulgarian caves.


Keresek web lapot ahol campingokat találok nem csak tengerpartit.
Milyenek a campingek? (nem a tengerparton)?


Zsefe
kikigirl Creative Commons License 2006.05.10 0 0 4131

Polygon,

 

Még az átkosban voltam Szozopolban, mi vonattal mentünk Burgaszig, de ami a lényeg, Burgaszból Szozopolba busszal. Kb. 1 órás volt az út, és mint a heringek. Még a fejemen is csomag volt. Pedig én még szerencsés helyzetben is voltam, mert kaptam ülőhelyet. + egy bolgár kisfiút, akit az édesanya így ismeretlenül az ölembenyomott, hogy a gyermek is üljön.

Egy szóval, nem egy "leányálom" a helyi buszjáraton főszezonban csomagokkal utazni, szó se róla, lényegesen olcsóbb, mint a taxi.

 

Üdv.

 

KikiGirl

Micilány Creative Commons License 2006.05.10 0 0 4130
Bocs, de lemaradt, az előbb Neked ment a válasz.
Előzmény: drkhg (4123)
Micilány Creative Commons License 2006.05.10 0 0 4129

Az egyéni szállás katalógusban bármelyik nap érkezhetsz és távozhatsz, csak annyi a kikötés általában, hogy min. 7 éjszakát kell foglalni. (de ez sem mindenhol!) Mi is szombaton érkezünk, és  köv. hét vasárnap távozunk.

A SZOMBATI TURNUSVÁLTÁS CSAK A SZERVEZETT UTAKRA IGAZ!!!

Ben W Creative Commons License 2006.05.10 0 0 4128
Ismerős a neved..honnan van megkérdezhetem??
Előzmény: polygon (4125)
19820312 Creative Commons License 2006.05.10 0 0 4127
Burgasz és Neszebár között fekszik Pomorie, ami egy kb. 10.000 fős város kb. mindkét településtől ugyanakkora távolságra (18-20 km). Szállás szempontjából jóval olcsóbb, mint Neszebár és a Napospart. Idén mi is ide megyünk júliusban. Figyelmedbe ajánlom a www.pomorie.com honlapot, ahol több száz szállás közül tudsz választani. Ha jól emlékszem a hotelekben kb. 70 leva/éjszaka körül mozognak az árak. Ezenkívűl www.burgasz.lap.hu honlapot tudom még ajánlani. Ezen több település is fel van tűntetve Burgasz környékéről. Ha mégsem tudjátok kikerülni a szombati turnusváltást a Sky Europe kedden és szombaton is indít járatokat Burgaszba.
Előzmény: drkhg (4123)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.05.10 0 0 4126

Lehet, hogy ez is megfelel:

 

 

www.bulgaria-nyar.uw.hu

 

Előzmény: drkhg (4123)
polygon Creative Commons License 2006.05.10 0 0 4125
Sziasztok!

 

Érdeklődve olvasgatom a topikot, annál is inkább, mert augusztus végén mi is megcéloztuk Bulgáriát, közelebbről Szozopolt.

Jók az ilyen fórumok, ha az ember odafigyel, sok hasznos infót felszedegethet.

Én ezen kívül még az útikönyveket is átlapozgatom.

Több topiktárs is felvetette a repülőtéri transzfert, mint problémát. 

A nyolcvanas évek közepén voltunk először Bulgáriában, Albenán, kempingben. Repülő Várnába, onnan reptéri busszal be a városba, és mivel már esteledett, -elfogadható áron - taxival Albenára. Később láttuk, hogy sima buszjárattal, nagyon olcsón is ki tudtunk volna menni. 

Mindezt azért írtam le, mert szerintem nem kell aggódni különösebben a transzfer miatt.

Mi úgy gondoltuk, hogy először megnézzük a reptéren a taxi árakat, próbálunk alkudni. Ez azért lenne előnyös, mert így "házhoz" vinne.

Amennyiben nem sikerülne (túl drága) akkor a reptéri busszal bemegyünk Burgasz központjába, a buszpályaudvarra. Állítólag sűrűn jár, 15-ös a száma.

Itt közvetlenül át lehet szállni a tengerpart különböző települései felé menő autó(mini)buszokra.

Szozopolba, Pomoriébe… állítólag félóránként indulnak járatok.

Esetleg itt is meg lehet próbálni a taxit, valószínűleg olcsóbbak mint a reptériek.

Gond talán a csomag lehet, de mi nem utazunk nagy bőröndökkel.

Ugyanez a helyzet Várna esetében is, ott a 409-es reptéri busszal lehet bemenni a város buszpályaudvarára.

 

drkhg Creative Commons License 2006.05.10 0 0 4123

Kedves Bulgária-expertek! Tudnátok nekem segíteni abban, hogy hogyan találhatnék 3-4 csillagos szállodában szállást Burgasz-Neszebár környékén, anélkül, hogy az utazási irodák rám kényszerítenének félpanziót vagy kötelező szombati turnusváltást (ami ugye eleve egy vicc, mert a wizzair fapadosa vasárnaponta jár...). Azt se bánnám, ha lennének ötleteitek szállodákra, amelyek egyénileg lefoglalhatók, és tapasztalataitok szerint kellemes helyek (tengerpart, csendesség, szép szoba, tisztaság, etc.). Előre is köszönöm!

stevie wonder Creative Commons License 2006.05.10 0 0 4122
Hát legalabb ugyanazt irtuk :-)
Előzmény: stevie wonder (4121)
stevie wonder Creative Commons License 2006.05.10 0 0 4121

Angolul tenyleg kevesbe beszel az a korosztaly, aki apartmanokat ad ki. De a fiatalok kozott azert sokan beszelik a nyelvet --eppen ugy, mint Magyarorszagon.

 

A regisztracios lap miatt nem erdemes parazni. Arrol a szallasadonak koteles gondoskodnia, nektek semmilyen tennivalotok nincs.

 

Még soha senki nem kesett le repulot emiatt es nem Ti lesztek az elsok! :-)

Előzmény: 19820312 (4119)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.05.10 0 0 4120

Nem segítenie kell. Ez a dolga.

 

A fiatalabb korosztály angolul beszél.

Előzmény: 19820312 (4119)
19820312 Creative Commons License 2006.05.10 0 0 4119

Köszönöm a válaszokat:)

Remélhetőleg tényleg fog segíteni a tulaj elintézni a regisztrációs lapokat, mert úgy érzem a beszéddel bajban leszünk. Bár az apartmanossal se jobb a helyzet, mert csak németül beszél én meg csak angolul. Pech:) Szállásfoglalásunk is elég érdekesen zajlott Ő írt németül Én angolul. Mondjuk egész jól elboldogultunk:)

Beszélnek kint angolul egyáltalán? Sajnos Én szinte csak a németről hallottam meg természetesen az oroszról, de az meg koromnál fogva sajnos kilőve.

Azon, hogy kérik-e majd vagy nem a regisztrációs lapot, nem nagyon akarok kockáztatni, mert mi repcsivel megyünk-jövünk és esetleg emiatt a lap miatt nem szeretném lekésni a repülőt.

Előzmény: őrült elmebeteg (4116)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.05.10 0 0 4118
őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.05.10 0 0 4117
Előzmény: ivandr (4112)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.05.10 0 0 4116

Csak dühömben választottam a nicket, mert az összes normális nick már foglalt volt. :-)  Ez legalább feltünő is.

 

- Volt esetleg Valaki Pomorieben a Swiss House apartmanban? Milyen a szállás?

 

Én nem voltam, de szerintem már nincs rossz szálloda a tengerparton. Szinte mind új, illetve felújított.

 

- Az egyik útikönyvben azt olvastam, hogy Pomorienél nem igazán szép a tengerpart (szemét,kosz,stb.) Ez tényleg így van?

 

Szeles időben lehet hogy kisodor a tenger szemetet is, de az eddigi tapasztalatom, hogy a strandok tiszták.

 

- A tengerparton van lehetőség vízi ejtőernyőzésre, jetskizni, banánozni,stb.?

 

Igen. Minden van.

 

- Nem igazán világos számomra, hogy most mi a helyzet azzal a bizonyos "statisztikai adatlappal"? Be kell menni a rendőrségre elintézni vagy esetleg lehetne beszélni az apartmanossal, hogy tud-e ebben segíteni vagy már nincs is erre szükség?

 

A regisztráció intézése a tulaj dolga, de lehet, hogy pénzt fog kérni érte (turisztikai illeték ~ 0,5-1 leva/fő/nap).  Elméletileg kötelező, de az utóbbi időben, BG-ből való kiutazákor hol kérik hol nem...  

 

 

Előzmény: 19820312 (4115)
19820312 Creative Commons License 2006.05.10 0 0 4115

Kedves Őrült elmebeteg!

 

Uhh, de morbid ez így:) Csak viccelek ám:)

3933. hozzászólásomban van még egy-két megválaszolatlan kérdésem esetleg tudnál választ adni némelyikre. (félpanzió téma kivesézve:)

19820312 Creative Commons License 2006.05.10 0 0 4114
Ha veszünk is napernyőt biztos, hogy csak kint, mert repcsivel megyünk és azt elég érdekes lenne felvinni a gépre:)
Előzmény: őrült elmebeteg (4111)
19820312 Creative Commons License 2006.05.10 0 0 4113
Azért azt ne felejtsd el, hogy egy szálloda teljesen más, mint egy apartman. A szállodákban általában svédasztalos megoldás van, ahol ha ízlik a kaja tényleg annyit ehetsz amennyi csak belédfér viszont mivel mi apartmanba megyünk én attól tartok, hogy vacsira lesz egy egytál étel, ami Nekem ugyan elég, de a fiúknak lehet, hogy nem. Persze nem biztos, hogy így van lehet, hogy akkora adag kaja lesz, hogy kipukkadásig ehetünk:) Lehet, hogy leboltolok az apartmanossal egy próbavacsit:)
Előzmény: őrült elmebeteg (4110)
ivandr Creative Commons License 2006.05.10 0 0 4112
Sziasztok!

Június közepén tervezünk bulgáriai kirándulást?

Kérdésem lenne:
Érdemes-e kocsival lemenni (Pécsről), és ha igen merre?
szerbián keresztül (Romániát elkerülve) kb 1000 km Várna..

Milyenek az utak?

Biztonságos otthagyni a kocsit?

válaszokat várva köszönettel

ivandr
őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.05.10 0 0 4111
Érdemes venni egy napernyőt, és hurcolni. Ott kint is lehet venni. 10-15 leva.  
Előzmény: 19820312 (4109)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.05.10 0 0 4110
Azért nem olyan vészes a félpanzió. Aranyhomokon (szállodában ahová szoktam járni) svédasztalos reggeli és svédasztalos vacsora van. A reggeli nem túl változatos (de telezabálhatja magát az ember), viszont a vacsi az mindig különböző, van desszert+gyümölcs is, és annyit ehet az ember amennyit akar. Itt jó minőségű a kaja.
Előzmény: 19820312 (4109)
19820312 Creative Commons License 2006.05.10 0 0 4109

Köszönöm a választ, megerősítettél minket abbéli döntésünkben, hogy nem fogunk befizetni félpanzióra. Nemcsak az esetleges rizikók miatt, hogy milyen lesz a kaja minősége és mennyisége (nagyétkű páromra gondolva:) hanem amiatt is, hogy nem szeretnénk időben alkalmazkodni a kajaidőhöz.

Pomorienél is van lehetőség napágyat és napernyőt bérelni? Milyen áron? Napospartról 6 levás hírek keringenek:)

 

üdv

Előzmény: Törölt nick (4102)
mue Creative Commons License 2006.05.10 0 0 4108
Kösz a választ. Ez nem tul megnyugtato azért...

Tök jó, hogy lopás esetén lehet beszélni a konzullal, hogy ne kelljen adót fizetni :)
Casco nincs a kocsin, ugyanis középkorú, középkategóriás német autóról van szó.
Előzmény: stevie wonder (4107)
stevie wonder Creative Commons License 2006.05.10 0 0 4107

Az autolopas valoban letezo problema, de nem kell tuldimenzionalni. Minden nyaralohelyen van fizetos, orzott parkolo, es onnan garantaltan nem lopnak autot (napi 2-3 euro). A tipikus aldozatok egyebkent a fiatal, kozepkategorias (vagy annal nagyobb) nemet autok. Ha nem ilyenetek van, kar tul sokat aggodni.

 

Az ellopott auto utan elvileg valoban kell adot fizetni. De ennek elkerulesere is vannak trukkok. Ha valakivel ilyen esne meg, erdemes a konzullal beszelni.

 

A magyar casco biztositas egyebkent Bulgariaban is el :-)

Előzmény: mue (4106)
mue Creative Commons License 2006.05.10 0 0 4106
Szevasztok!
Készülünk nyáron Bulgáriába, de haverom, aki hozná a kocsiját, azt hallotta, hogy gyakorik a kocsilopások, és állitolag ha ellopják még neked kell adot fizetni, mert behoztad az országba.

Szoval mit tudtok erröl, illetve, hogy lehet ilyenre biztositást kötni és ez kb mennyi lehet?

Üdv, MUe
DuJoe Creative Commons License 2006.05.09 0 0 4105

"Ellátás: reggeli büférendszerben. Vacsora rendelhető. " (Idézet az utazási iroda honlapjáról.)

Ezek szerint pancserok vagyunk, na de majd legközelebb...(Meg hátha mégis szerencsénk lesz.)  A választ pedig köszönöm!!

Szia:

DuJoe

Előzmény: Törölt nick (4104)
DuJoe Creative Commons License 2006.05.09 0 0 4103

Bocs, de mi az a "csumi"? Mi befizettük a félpanziót mert nem ismerjük -még- a helyi viszonyokat.  Majd ha lesz már tapasztalatunk, nyilván másképp lesz néhány dolog, de két gyerekkel -gondoltuk- inkább biztosra megyünk.

Szia:

DuJoe

Előzmény: Törölt nick (4102)
19820312 Creative Commons License 2006.05.09 0 0 4101

Sziasztok Kedves Fórumozok!

 

Idei nyaralásunkat Bulgáriába tervezzük a Barátaimmal, és ezzel kapcsolatban néhány kérdés felmerült Bennem. Igyekeztem visszaolvasni szinte minden hozzászólást, de még így is maradtak megválaszolatlan kérdéseim. Elnézést, ha mégis olyat kérdeznék, ami már volt téma. Szóval július 18.-án indulunk Burgaszba a Sky Europe járatával. (Éljen,éljen:) Szálláshelyünk Pomorieben lesz, a transzfert az apartmanos biztosítja számunkra. Kérdéseim:

- Volt esetleg Valaki Pomorieben a Swiss House apartmanban? Milyen a szállás? Érdemes befizetni félpanzióra vagy vannak jó és olcsó éttermek Pomorieben?

- Az egyik útikönyvben azt olvastam, hogy Pomorienél nem igazán szép a tengerpart (szemét,kosz,stb.) Ez tényleg így van?

- A tengerparton van lehetőség vízi ejtőernyőzésre, jetskizni, banánozni,stb.?

- Úgy általánosságban is szívesen veszek minden infot Pomorieről:)

- Nem igazán világos számomra, hogy most mi a helyzet azzal a bizonyos "statisztikai adatlappal"? Be kell menni a rendőrségre elintézni vagy esetleg lehetne beszélni az apartmanossal, hogy tud-e ebben segíteni vagy már nincs is erre szükség?

- A tengeren keresztül van valamilyen "vízibusz" szerű tömegközlekedési lehetőség a Napospartra vagy csak távolsági busszal lehet eljutni?

 

Egyelőre abbahagyom, nem akarlak elijeszteni Benneteket a kérdés áradatommal:)

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Ben W Creative Commons License 2006.05.09 0 0 4100

HIdd el, én szeretném a legjobban, ha mki mkit szeretne :)

Nekem ez a török ismerősöm mondta, de ezek szerint tévedett..meg olyan bunkón beszélt a bolgárokról...nem is idézem miket mondott :((

Na mindegy, én már nagyon be vagyok sózva, úgyh nem érdekel ki mit mond, én biztosan nagyon jól fogom magam érezni...

EZt az isztanbuli kiruccanást meg még meggondolom....

Előzmény: Törölt nick (4099)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.09 0 0 4099

Már miért is ne szívelnék egymást ?

(Akikre Te gondolsz, azok a görögök. De ott sincs veszélyben a török átutazó.)

Előzmény: Ben W (4089)
rover25 Creative Commons License 2006.05.08 0 0 4098

Sziasztok!

Maradt 67.xx levám 8500Ft-ért eladom (9300 körül van az ára), ha érdekel valakit.

Pesten.

Üdv

gravitydave Creative Commons License 2006.05.08 0 0 4097
szia zsolo! elirtam juliusban megyek 28. an! udv! jo utat!
Előzmény: Törölt nick (4090)
gravitydave Creative Commons License 2006.05.08 0 0 4096
koszi a linket! vissza olvastam, de nem fel évet! de jul- ig nézem minden nap a forumot! udv!
Előzmény: Törölt nick (4086)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.05.08 0 0 4095
őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.05.08 0 0 4093
azé hülye nem vagyok... :-)
Előzmény: Törölt nick (4091)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.05.08 0 0 4092
Előzmény: Ben W (4089)
Ben W Creative Commons License 2006.05.08 0 0 4089
Egy török ismerősöm mondta, hogy veszélyes, mert megtámadhatnak útközben meg(szerinte gyakran van rá példa), meg h a bolgárok nem vmi kedves emberek...MOndjuk ez utóbbit betudom annak, h a bolgárok meg a törökök nem nagyon szívlelik egymást, de az előbbi megrémisztett egy kicsit.....
Előzmény: őrült elmebeteg (4088)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.05.08 0 0 4088
Kik mondták?   Jártak arra? Mit mondtak?
Előzmény: Ben W (4087)
Ben W Creative Commons License 2006.05.08 0 0 4087

KÖszönöm az infót!

És mi a véleményed a közbiztonságról???? Többen mondták, h veszélyes az út..Szerinted ebből mi igaz???

Előzmény: Törölt nick (4074)
gravitydave Creative Commons License 2006.05.07 0 0 4085
sziasztok! junius vegen megyek a csaladdal nessebarba, egy apartmant foglaltam le. autoval utaznek es szeretnek minel tobb informaciot kapni az utviszonyokrol meg minden masrol! koszonom !
fores Creative Commons License 2006.05.07 0 0 4084

Sziasztok sorstársak!

Már hetek óta csak Bulgáriát bújom a neten, ezt tűztük ki a családdal nyaralás helyszínének. Le is foglaltam Neszebár és Ravda között közvetlenül a strandon lévő apartmanházat. A neve Elizabeth Apartmanház. A Robinsontours.hu-Bulgária-Neszsebár webhelyen megtalálható. Sajnos fotó nincs, ezért kicsit tartok tőle. Járt már itt valaki előttem, jó lenne egy kis info.

Egér Fogó Creative Commons License 2006.05.05 0 0 4081
Előzmény: demby (4079)
Micilány Creative Commons License 2006.05.05 0 0 4080

Szia zsolo1111!

Mi augusztusban megyünk, repülővel, és visszük a 3 és fél éves lányunkat.

A hotelre én is csak német honlapokon keresztül leltem rá, ott is főleg általános leírásokat találtam + véleményeket, azokét, akik már jártak ott. Amit találtam, mindet végig olvastam, és elmondhatom, hogy 90%-ban igencsak elégedett németek tértek onnan haza.

Ha a google- keresőbe beütöd a hotel nevét, akkor elég sok találatot ad ki.

Előzmény: Törölt nick (4076)
demby Creative Commons License 2006.05.05 0 0 4079
Köszi a válaszokat,a Panoráma kempinget akkor hanyagoljuk...Ha valaki tud Aranyhomok környékén kiadó olcsó apartmant,bungalow-t vagy van valami ötlete azt megköszönöm.Esetleg érdemes elindulni konkrét szállás nélkül Aranyhomokra augusztusban?Lehet olyankor kint olcsó szállást találni?
dss Creative Commons License 2006.05.05 0 0 4078
Előzmény: Törölt nick (4076)
dss Creative Commons License 2006.05.05 0 0 4077
hát ha egy picit beszéltek angolul, németül akkor www.google.com.hu-n beírva nessebar beach-t elég sok találatot ad ki főleg a német  utazási irodák lapjait.....  amúgy nagyon jól néz ki reméljük jól is fogjátok magatokat érezni
Előzmény: Törölt nick (4076)
Ben W Creative Commons License 2006.05.05 0 0 4073
Ok, köszi, h említetted :)
Előzmény: Gashpy (4072)
Gashpy Creative Commons License 2006.05.05 0 0 4072
Mintha vízum is kellene Törökországba (30 napos). De ezt csak olvastam és nem manapság. Azért keress rá. Ez is költségnövelő tényező...
Előzmény: Ben W (4071)
Ben W Creative Commons License 2006.05.05 0 0 4071

No, érdekelne vélemény:

csak nem megy ki a fejemből Isztanbul..

Megnéztem útvonaltervezővel és Várnától Iszatnbulra  510 km írt, ebből 220 km autópályán...

Időben ezt alig 6 órának adta meg....Szerintetek ez mennyire lehetséges illetve kivitelezhető??? A legjobb talán az lenne, h ott aludni egy éjszakát és úgy vissza...

 

Hmmm???

Egér Fogó Creative Commons License 2006.05.04 0 0 4070
Előzmény: demby (4068)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.05.04 0 0 4069
Úgy tudom az a kemping romos állapotben van.
Előzmény: demby (4068)
demby Creative Commons License 2006.05.04 0 0 4068
Sziasztok.Segítségeteket kérném.Aranyhomok környékén keresünk olcsó faházat vagy apartmant/nem baj ,ha nem"négy csillagos"/.Tud ebben valaki segíteni?Járt valaki  mostanában a Panoráma kempingben?/mert ott régebben nagyon olcsón lehetett kivenni faházat/.Előre is köszi.
viharfok Creative Commons License 2006.05.03 0 0 4067

Sokan díjaznák!

 

Reménykedjünk!

Előzmény: őrült elmebeteg (4064)
aranyapám Creative Commons License 2006.05.02 0 0 4066

stevie-nek:

 

nem tudom, milyen 8 eurot fizettel

A határon egy nagydarab egyenruhás nővel nem célszerű vitatkozni... :( , főleg nem az után, hogy előzőleg több órát vártál a határon, mire sorra kerültél. 

Szóval egy hivatalos, számlával igazolt fizetésről volt szó, ami persze messze nem azt jelenti, hogy jogszerű is volt. Már nem emlékszem, mi volt a számla címe, de azt tudom, hogy a rendszámomat elírta, mert a rendszámtáblán szereplő "X" helyett "H"-t írt, ami egy egyszerű cirill-latin átírás (elírás) volt. Úgy látszik keverte a latin és cirill betűket. :)

 

Bolgarok a matricaert csak 4 levat fizetnek. Biztos azt hittek, bolgar vagy :-)

 

Ha bolgárnak nem is, de lehet, hogy orosznak néztek. Úgy látszik, a várnai OMV-kút pénztárosa sem beszélte szinkrontolmács-szinten a nyelvet, ha az én józsefvárosi kiejtésem alapján orosz anyanyelvűnek nézett. :)

Egyébként a 4 levás és a most már 5 €-s matrica között az áron kívül kinézetre is van különbség? Konkrétan: ha idén Primorszkoba menet mégis tudok 4 leváért matricát venni, a rendőr elfogadja?

Előzmény: stevie wonder (4065)
stevie wonder Creative Commons License 2006.05.02 0 0 4065

Aranyapám,

 

nem tudom, milyen 8 eurot fizettel. Valoszinuleg eladtak neked egy olyan szolgaltatast, amire nem volt szukseged. Ez sajnos kedves ossznepi jatek a hataron még mindig :-(

 

A lenyeg: fertotlenitesert fizetsz 2 eurot, majd az autopalya matricaert ujabb 5-ot (iden emeltek 4-rol 5-re). Mast nem fizetsz. Neha egy ATEK kartyat is kifizettetnek veled, ami 3 euroba kerul, es se sok ertelme, se sok jelentosege nincs.

 

A matricat nem helyettesiti semmi.

 

Bolgarok a matricaert csak 4 levat fizetnek. Biztos azt hittek, bolgar vagy :-)

Előzmény: aranyapám (4063)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.05.02 0 0 4064
Már törtem a fejemet egy jó kis kemping építésén...
Előzmény: stevie wonder (4060)
aranyapám Creative Commons License 2006.05.02 0 0 4063

stevie-nek:

Egyhetes matricát tavaly 4 leváért (!) vettem. Az más kérdés, hogy kifelé menet hiába volt felragasztva a matrica, Ruszénál 4 €-ra megbüntettek, mert nem volt meg a matricának az a fele, amiről lehúztam a felragasztandó részt.

 

Tehat mindegy hova mesz, mert ettol nem fugg a dij.

 

Akkor milyen 8 €-t kellett fizetnem, miután az időtartam és az útirányról kérdeztek a határon?

Egyébként olyat is hallottam, hogy az erről a 8 €-ról szóló számla külföldi autóknál helyettesíti a matricát.

Most akkor mi az igazság?

Előzmény: stevie wonder (4055)
stevie wonder Creative Commons License 2006.05.02 0 0 4062
Csak az utlevelet :-)
Előzmény: Zsefe (4061)
Zsefe Creative Commons License 2006.05.02 0 0 4061
.....
tehát kifelé nem kérnek semmit a határon.

Zsefe
stevie wonder Creative Commons License 2006.05.02 0 0 4060
...mar csak ezrt sem, mert a rendes szallasok nevetsegesen olcsok. (...voltak eddig. Szerintem iden mar nem lesz tobb 5-10 euros szallas, lassan megtelik a bolgar tengerpart.)
Előzmény: őrült elmebeteg (4059)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.05.02 0 0 4059
sajnos nincs jó kemping
Előzmény: viharfok (4058)
viharfok Creative Commons License 2006.05.02 0 0 4058

 Sziasztok!

 

 Segítségeteket szeretném kérni! 2 éve júniusban 1 hosszú hétvége alatt végignéztem Sozopoltól délre az összes kempinget, csak ezért mentem, nagyon lehangolódtam. Régi kempingező családból származom, visszavágyom a bolgár tengerpartra.

Legalább annyira kulturált kempinget keresek, mint az Oázis volt 1988-ban.

 

 Ha tudtok ilyenről vmi infót, előre is köszönöm!!!

 

Viharfok

stevie wonder Creative Commons License 2006.05.02 0 0 4057
Ezt a 4 eurot fizetted, meg a 3 euro az ATEK-leveves. Sajnos az ellen nehez harcolni, az en bolgartudasom is keves volt a multkor. Ha nagyon akartam volna, vacakolhattam volna még, hatha megunjak, de aztan egyszerubbnek lattam fizetni, viszont legalabb jol elkuldtem oket az majkájuk picskájába :-)
Előzmény: sasac (4056)
sasac Creative Commons License 2006.05.02 0 0 4056
És akkor mire fizettem tavaly a 4+3 eurót az utolsó bodegánál a határon amikor megkérdezték hova megyek?Az nem elég matrica helyett?
Előzmény: stevie wonder (4054)
stevie wonder Creative Commons License 2006.05.02 0 0 4055

Legfeljebb a tartózkodás időtartamát és az úticélt kérdezték, mert ennek függvényében kellett fizetni az útpénzt. Abban bíztam, hogy a válasz valóságtartalmával már nem foglalkoznak (ez be is jött), ezért a költségek minimalizálása érdekében a legközelebbi üdülőhelyet és 1 hetet mondtam.

 

Tavaly mar matricas rendszer volt. Tehat mindegy hova mesz, mert ettol nem fugg a dij. A legrovidebb idotartam 1 het, a kovetkezo kategoria az 1 honap. A matricaval nem erdemes trukkozni, mert ellenorzik a rendorok, es ha lejart, akkor jogosan buntetnek meg.

 

A kepen lathatonal magasabbak most a dijak, az egyhetes szemlyautos matrica 5 euro.

 

 

Előzmény: aranyapám (4048)
stevie wonder Creative Commons License 2006.05.02 0 0 4054
Hat, a Neckermann elég komoly, nemzetkozi tour operator :-)
Előzmény: Ben W (4053)
Ben W Creative Commons License 2006.05.02 0 0 4053
jaj ne már több száz szobát???? :)))))
Előzmény: stevie wonder (4052)
stevie wonder Creative Commons License 2006.05.02 0 0 4052

miért volt az, h a szállodán keresztül sem tudtunk foglalni?Mármint közvetlenül a szállodától?

 

Mert az egesz szallodat kivette az utazasi iroda :-)

 

 

Előzmény: Ben W (4051)
Ben W Creative Commons License 2006.05.02 0 0 4051

Nem vagyok szőke de elsőre nem értettem.... :()

Nem akarok vitatkozni, Te ebben biztosan jobban otthon vagy de pl miért volt az, h a szállodán keresztül sem tudtunk foglalni?Mármint közvetlenül a szállodától?

Előzmény: stevie wonder (4047)
Ben W Creative Commons License 2006.05.02 0 0 4050

Na, az a kurvás rész annyira nekem személy szerint nem jön be :))))

Bár ha belegondolok, Siófokon is van egy kevés, de nem olyan zavaró...

Na, majd figyelek a páromra nehogy el-el tünedezzen :))))

Előzmény: őrült elmebeteg (4046)
aranyapám Creative Commons License 2006.05.02 0 0 4049
Bocs az ismétlésért, de úgy láttam, hogy az első levél nem ment el.
aranyapám Creative Commons License 2006.05.02 0 0 4048

Zsefe-nek:

Ez az adatszolgáltatási rendelkezés már tavaly sem élt, legalábbis Ruszéban nem alkalmazták. Legfeljebb a tartózkodás időtartamát és az úticélt kérdezték, mert ennek függvényében kellett fizetni az útpénzt. Abban bíztam, hogy a válasz valóságtartalmával már nem foglalkoznak (ez be is jött), ezért a költségek minimalizálása érdekében a legközelebbi üdülőhelyet és 1 hetet mondtam.

Előzmény: Zsefe (4038)
stevie wonder Creative Commons License 2006.05.02 0 0 4047

Szeretnel belemenni a turisztikai ipar rejtelmeibe? :-)

 

Az utazasszervezok valamikor az ev legelejen lefoglalnak egy kontingenst. Ez azt jelenti, hogy komplett szallodakat vesznek ki. Ha rosszul merik fel az igenyt, akkor mar marciusra eladnak minden szobat. A "minden szobat kiadtunk" jelenseg tehat nem feltetlenul azt jelenti, hogy az adott szalloda annyira kivalo, inkabb azt, hogy kicsi volt a kontingens.

 

De attol ez még egy pöpec szalloda, ne aggodj! :-)

Előzmény: Ben W (4044)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.05.02 0 0 4046

Ne rágódjunk ezen.  Nagyon jók ott a szállodák. (Amelyiket felújították azt a betonvázig lebontották, megerősítették földrengés ellen, és újjáépítették.)

 

Van egy "toronyszálló" az Aranyhomok közepén, ami évekig betoncsontvázkét állt. Majd most néz meg!  :-)

 

Ha szeretitek a nyüzsit akkor az a ti helyetek.  Kultúrált  , szépen kiépített (szvsz már zsúfolt) üdülőhely. 

Rengeteg árus, étterem...  

Minden van: ejtőernyő, banán, jetsky...  Éjjel disco, az déli részen nightclub & kurva hegyek.  :-)

Előzmény: Ben W (4041)
aranyapám Creative Commons License 2006.05.02 0 0 4045

Zsefe-nek:

Ez nem idei rendelkezés, mert már tavaly sem kellett semmiféle adatlapot kitölteni (legalábbis a ruszei belépésnél). Az utazási célt és a tartózkodás időtartamát is csak azért kérdezték, mert ettől függött, hogy mennyi úthasználati díjat kell fizetni. A válasz valóságtartalmával már nem foglalkoznak (foglalkoztak), ezért célszerű a legközelebbi üdülőhelyet és 1 hetet mondani, így minimalizálható ez a költség.

Előzmény: Zsefe (4038)
Ben W Creative Commons License 2006.05.02 0 0 4044

Hm...jó lesz az :)))))

Hidd el, nem az utazási irodáról mond ez véleményt, mert mi megpróbáltuk egyénileg is lefoglalni, közvetlenül a szállodánál de már nekik sem volt hely plusz próbáltuk más utazási irodán keresztül is...

Annyira jó lett volna, ha át tudtunk volna menni Isztambulba is ....De semmi repülőjáratot nem találtam....Kocsival meg nem kéne nekivágnunk...legalábbis az eddigi tanácsok alapján....

Előzmény: stevie wonder (4043)
stevie wonder Creative Commons License 2006.05.02 0 0 4043

Milyen a környék? Milyen szórakozási lehetőségek vannak?

 

A keplet:

 

Siofok x 3 + tenger

 

:-)

Előzmény: Ben W (4041)
stevie wonder Creative Commons License 2006.05.02 0 0 4042

Ez azért elmondhat vmit a hotelről, ha fél évvel az utazás előtt nincs hely...

 

Ez inkabb az utazasi irodarol mond el ezt-azt :-)

Előzmény: Ben W (4040)
Ben W Creative Commons License 2006.05.02 0 0 4041

Miért és ez az Iberostar felújított szálloda????

Képek alapján nagyon kis modernek tűnik...nekem.

A nyüzsi nem baj....legalább lesz egy kis Élet...

Milyen a környék? Milyen szórakozási lehetőségek vannak?

Előzmény: őrült elmebeteg (4039)
Ben W Creative Commons License 2006.05.02 0 0 4040

Mi is először az Iberostar festa Panorama-t néztük ki, de igen, nem volt hely márciusban augusztusra....Aztán váltottunk át a másik Iberostarra...Ez azért elmondhat vmit a hotelről, ha fél évvel az utazás előtt nincs hely...

Előzmény: Micilány (4035)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.05.02 0 0 4039

Pont abban a szállodában nem voltam, de ilyen egyenszobák vannak mindenhol ahol a szálloda nem új hanem felújított.

 

Nagy nagy nyüzsi van ott. :-)

 

Kérdezzél! Mire vagy kíváncsi?

Előzmény: Ben W (4036)
Zsefe Creative Commons License 2006.05.02 0 0 4038
Sziasztok!

Mi is tervezgetjuk, hogy Bulgariaba kene menni.
Kb. 25 eve voltunk a tengerparton.
Most szeretnenk bejarni Bulgariat, folkeresni a termeszeti szepsegeket, hegyeket, barlangokat, varakat, kolostorokat.
Tavaly meg azt irtak valahol (talan a kulugymimiszterium.hu n)
hogy a szallas helyen be kell jelentkezni valamilyen hatosagnal es a hataron kifele kernek errol egy okmanyt ( ha nincs bunti van).
Ez akkor kicsit elriasztott mert mi inkabb "kempingezok vagyunk" (alvas a mikrobuszban).
Most ezt talaltam a kulugymimiszterium.hu n

Változás a bolgár idegenrendészeti szabályozásban:
2006. január 13-tól számítva az Európai Unió tagországinak és az Európai Gazdasági Térséghez tartozó országok állampolgárai mentesülnek azon követelménytől, hogy a Bolgár Köztársaság területére való belépéskor, a határállomásokon adatlapot töltsenek ki bulgáriai tartózkodás helyére vonatkozóan. Ezen állampolgároknak a Külföldieket Ellenőrző Adminisztrációs Hivatal felé kell közölni a bulgáriai tartózkodásuk címét.

Ez mit jelent?

Zsefe
Ben W Creative Commons License 2006.05.02 0 0 4037
jaj ne már hátulról nem is látszódnak a csajok:))))))))
Előzmény: PET SHOP BOY (4034)
Ben W Creative Commons License 2006.05.02 0 0 4036

Tényleg??????? Te is voltál ott????

Augusztus végén megyünk....miért????

 

Ha voltál ott mesélj légyszi!!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: őrült elmebeteg (4031)
Micilány Creative Commons License 2006.05.01 0 0 4035

Szia zsolo 1111,

mi is ugyanebbe a szállodába megyünk, teljes ellátással. Azért választottuk, mert gyerek-barátnak tűnik, és átlagban jókat írtak róla... Remélem nem lesz csalódás, mert az nagyon elronthat mindent, főleg mert már márciusban foglaltuk, tehát időben. Először az Aranypartra foglaltunk az Iberostar-Hotelbe, de átfoglaltattunk Neckermann-on keresztül a Napospartra, de ott erre az időszakra már nem tudtak Iberostár-t adni.

Márciusban, augusztusra....

Ti mikor mentek??

Előzmény: Törölt nick (4033)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2006.04.29 0 0 4034
A két hölgyet is a szobával kaptad?
Mertz akko én is ott kérek szobát :)))
Előzmény: Ben W (4012)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.04.28 0 0 4032
A szállodák az Aranyhomokon vagy újak, vegy totál felújítottak. Nincs lepukkant szálloda.
Előzmény: őrült elmebeteg (4031)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.04.28 0 0 4031

Ez a szoba nagyon picike a valóságban.

 

Melyik időszakban utaztok?

Előzmény: Ben W (4025)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.04.28 0 0 4030
tenksz
Előzmény: stevie wonder (4016)
dss Creative Commons License 2006.04.28 0 0 4029

jónak látszik ha minden benne van! a képeket az iberostar lapjáról vetted, megnéztem én is

Előzmény: Ben W (4028)
Ben W Creative Commons License 2006.04.28 0 0 4028

Bizony :))))

MInden :)

Mondjuk márciusban foglaltuk-szóval időben...Tudom "beteges" de én azért midnen nap megnézem, h na, ma ajon épp mennyi és most is 58 ezer lenne 44 helyett kettőnknek mindennel együtt oda-vissza.....

Előzmény: dss (4027)
dss Creative Commons License 2006.04.28 0 0 4027
ebben minden benne? transfer, rep.ill.,kerozin adó(díj?), idegen forgalmi díj, biztosítás stb.?
Előzmény: Ben W (4026)
Ben W Creative Commons License 2006.04.28 0 0 4026

Végülis igen, de Hurrá-nyaralunkon keresztül, mert így olcsóbb volt mit közvetlenül a Neckermanntól..nem is értettem...

SZóval az ár:

 

augusztus/7 éjszaka/félpanzió/65.000.-/fő

plusz a repjegy: 22.000.-/fő mindennel együtt oda-vissza

Előzmény: dss (4024)
Ben W Creative Commons License 2006.04.28 0 0 4025

Tessék, szoba belső :)))

 

Előzmény: stevie wonder (4023)
dss Creative Commons License 2006.04.28 0 0 4024
akkor neckermann? mennyi az a korrekt ár? mi is megyünk( két felnőtt két gyerek) repülővel csak összehasonlításul kérdezem. amúgy itt a fórumon régebben jó véleményeket írtak az iberostar szállodákról
Előzmény: Ben W (4022)
stevie wonder Creative Commons License 2006.04.28 0 0 4023

Nekem gyanus, hogy belso szobai fenykep nincsen.

 

Egy biztos: Bulgariaban az ar/ertek arány _altalaban véve_ korrekt. Ha egy szalloda olcsobb a tobbinel, akkor altalaban a szolgaltatasai is gyengebbek. Azt kapod, amiert fizetsz -- mint minden turisztikailag fejlett helyen.

Előzmény: Ben W (4019)
Ben W Creative Commons License 2006.04.28 0 0 4022

De igen :))))) Iberostar Obzor&Izgrev

 

Előzmény: dss (4021)
dss Creative Commons License 2006.04.28 0 0 4021
láttam már ezeket a képeket csak nem ugrik be melyik szálló ez nem az iberostar?
Előzmény: Ben W (4019)
dss Creative Commons License 2006.04.28 0 0 4020
tengerpart...   bal oldal .... harmadik szék.....    talán....
Előzmény: stevie wonder (4018)
Ben W Creative Commons License 2006.04.28 0 0 4019

Hát ha hátulról ilyen kis felbontás után tudsz dönteni, akkor akár azt is...:)))))

Engem az érdekelne, hogy pl "bulgáriai" viszonylatban milyen szálloda...

 

Nekem iszonyúan tetszik és nagyon korrekt árban volt csak érdekelne mások véleménye is....

 

 

Előzmény: stevie wonder (4018)
stevie wonder Creative Commons License 2006.04.28 0 0 4018

A kepek szepek! :-)

 

Most megis mit mondjunk? Hogy kinek melyik csaj tetszik a kepekrol? :-)

Előzmény: Ben W (4017)
Ben W Creative Commons License 2006.04.28 0 0 4017
Srácok, mondjatok már vmit a képekről.... légyszilégyszilégyszi!!
stevie wonder Creative Commons License 2006.04.28 0 0 4016

Egyelore még a tereles van, tehat az alagutas szakaszt csinaljak. Nyilvan kap uj koporeteget az ut, meg szep zarovonalakat :-) Asszem nagyon hamarosan atadjak. (A terelout kilometerben egyaltalan nem jelent tobbletet, de kb 15-20 mperc idoveszteseg.)

 

A tobbi reszt mar tavaly felujitottak, lehet dongetni :-)

Előzmény: őrült elmebeteg (4015)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.04.28 0 0 4015
Nis és Kalotina között, hogyan alakul?
Előzmény: stevie wonder (4009)
Ben W Creative Commons License 2006.04.28 0 0 4014
Sehol senki?? :(
Pannisajt Creative Commons License 2006.04.28 0 0 4013
Hát ez az, hogy Mávosok vagyunk... Mégsincs jegy!! Láttatok már ilyet?! Mert marha jól kijönnénk így anyagilag... Fiatalok vagyunk, kibírjuk a zötyögést. Repcsi pedig csak június 18-tól van, mi addigra gyakorlatilag le szeretnénk nagyjából tudni a nyaralást. Na, mondjuk 20-ig. Tehát repcsi helyből kilőve...
Ben W Creative Commons License 2006.04.28 0 0 4012
meg mégegy
Ben W Creative Commons License 2006.04.28 0 0 4011

újabb képek :))))

 

 

 

 

 

Ben W Creative Commons License 2006.04.28 0 0 4010
jaj ne már jelenj meg te kép......
stevie wonder Creative Commons License 2006.04.28 0 0 4009

De most télleg! :-)  Hol lesz az autópálya?

 

Ujvidek-Belgrad vegig, illetve Pernik-Sztaro Szelo. Ez utobbi szakasz persze foleg a gorog tranzitnak fontos. Nameg Rila, Melnik, Szandanszki, Banszko latogatoinak .-)

Előzmény: őrült elmebeteg (4007)
Ben W Creative Commons License 2006.04.28 0 0 4008
NO mit szóltok ehhez a szállodához? Aranyhomokon van....ide megyünk a nyáron :)))
őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.04.28 0 0 4007
De most télleg! :-)  Hol lesz az autópálya?
Előzmény: stevie wonder (4005)
ekari Creative Commons License 2006.04.28 0 0 4006

Köszi, hogy ilyen gyorsan válaszoltál. Ezek szerint érdemes mindig az euro alapú árakat nézni és azokat átszámolni, mert nem nagyon változik. A Nis-Szófia közötti szakasztól "féltem" a legjobban, arról hallottam a legtöbb "rosszat". De, hogy egy VVV (ValóVilágVilla) klasszikustól (Elvis, asszem így hívták) idézzek: NO PARA.

:)

ekari

Előzmény: stevie wonder (4001)
stevie wonder Creative Commons License 2006.04.28 0 0 4005

Az alagutaknál is autópálya lesz?

 

 

:-)))))))

Előzmény: őrült elmebeteg (4003)
stevie wonder Creative Commons License 2006.04.28 0 0 4004

MAV-dolgozok vagytok?

 

Ha nem, akkor orult draga a vonat! A repulo olcsobb.

Előzmény: Pannisajt (4002)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.04.28 0 0 4003
Az alagutaknál is autópálya lesz?
Előzmény: stevie wonder (4001)
Pannisajt Creative Commons License 2006.04.28 0 0 4002

Sziasztok!

 

Lelkesen végigolvastam a hozzászólásokat, iszonyat sokat tanul belőle az ember gyereke. Vonattal terveztük az első szozopoli nyaralásunkat. De ennél a magyar vasútnál akkora mutyizás folyik, hogy hihetetlen. Egyszerűen nem lehet kapni közvetlen hálókocsis vonatra jegyet, mert mindenki fű alatt eladogatja, lefoglaltatja, kiszedeti, stb. Kényszerből most azt találtuk ki, hogy hálókocsissal lemegyünk Ruszéig, ott megalszunk, és másnap hajnalban indulunk tovább normál ülőhelyes bulgár belföldi kocsikkal burgasz-szozopolba.

A tanácsotokat szeretném kérni, hogy van-e szerintetek Ruszében olyan hely, ahol egy éjszakát el lehet tölteni. Valami tranzitszállás, vagy motel vagy akármi - persze ne valami ótvar szutyok :))

Bármilyen megoldás érdekel, telefonszám, e-mail, stb. Nagyon köszi bárkinek, aki tud érdemben segíteni!!!

stevie wonder Creative Commons License 2006.04.28 0 0 4001

A szerbeknel tavaly eleg komoly volt az inflacio (10 szazalek feletti), ezt kovettek az autopalyadijak is. Dinarban tehat valtoztak az osszegek, de Euroban szamolva minden nagyjabol ugyanannyi.

 

Sot, elvileg egy komoly arcsokkenes is valoszinu, de talan csak az idei szezon utan :-(

 

A Nis es a bolgar hatar kozotti szakaszon folyamatosan dolgoznak, a leggázosabb reszt (a szicsevoi alagutakat) nehany heten belul atadjak. A bolgar szakaszokon is tobb helyen epitkeznek, es a felujitasok a nyaron is folytatodni fognak. En ugy gondolom, hogy ezek a munkalatok mar nem jarnak szamottevo terelessel, bar nyilvan lassitjak a forgalmat.

 

Az M5 magyar hatarig torteno atadasa es a horgosi hataratkelo hamarosan varhato atadasa mindenesetre mar most komoly idonyereseget jelent.

 

Ahogy elneztem, a nyar vegere-kozepere legkesobb elkeszul ujabb 20 km autopalya Belgrad es Ujvidek kozott, es vagy 30 kilometernyi Szofia es Dupnica kozott.

Előzmény: ekari (4000)
ekari Creative Commons License 2006.04.28 0 0 4000

Hello Mindenkinek!

Tudom, tudom, már unalmas kérdés, de nem tud vki friss, idei autópálya díjakat mondani a Szerb és a Bolgár utakra? Néztem a tavalyi adatokat, azok alapján kiszámoltam nagyjából mennyi lesz összesen, de hátha volt valaki már idén is kint...

Továbbá az utak elkészülte is érdekelne, melyik meddig van kész, ilyesmi. Pl. sok, 2005-ös útról szóló hozzászólásban olvastam, hogy Nis-töl a határig, ill. Szófia-ig  elég gázos eljutni. Thnx

 

ekari

Paparazzi20 Creative Commons License 2006.04.27 0 0 3999

Na,úgy néz ki augusztus végén megyünk Napospartra,tavalyhoz hasonlóan,csak idén más szállásra:Barco del Sol apartman,robinsonnal.Valaki foglalt ide már nyárra??

Ha igen és hamarabb utazik majd megdobhatna majd egy két tapasztalattal szállással kapcsolatban..

 

Köszi

Ivettke Creative Commons License 2006.04.27 0 0 3998
Szia Kikigirl, nagyon szepen koszonom a segitseget, ezek alapjan a Veronat valasztjuk tuti :)
TBK001 Creative Commons License 2006.04.27 0 0 3997
... és Wiiz Air is... :-))) Mi is azzal repülünk...hamarosan... :-)))
Előzmény: stevie wonder (3991)
viharfok Creative Commons License 2006.04.27 0 0 3996

 Sziasztok!

 

 Segítségeteket szeretném kérni! 2 éve júniusban 1 hosszú hétvége alatt végignéztem Sozopoltól délre az összes kempinget, csak ezért mentem, nagyon lehangolódtam. Régi kempingező családból származom, visszavágyom a bolgár tengerpartra.

Legalább annyira kulturált kempinget keresek, mint az Oázis volt 1988-ban.

 

 Ha tudtok ilyenről vmi infót, előre is köszönöm!!!

 

Viharfok  

kikigirl Creative Commons License 2006.04.27 0 0 3995

Ivettke,

 

Ugyan sem a H. Veronában, sem a H. Hetodonban nem szálltam még meg, de a róluk szerzett információ alapján a Verona egy lépésre van a Központi strandtól és a Harmani Beach sincs messze, és ha jól emlékszem, azon a környéken rengeteg étterem, szórakozóhely van. Míg a Hetodon - habár pazar a kilátás - elég messze van a strandoktól, a központtól és a szórakozóhelyektől is. Mellesleg a Verona honlapján, habár kép nincs a kilátásról, de azt írják, hogy

  • Balcony with full sea view - vagyis teljes panoráma a tengerre.
  •  

    Plusz a Veronának az épület földszintjén étterme+pizzériája van, így ez sem elhanyagolható.

    Ár: Július elején a Veronában 29 Euró/nap/2 ágyas szoba reggelivel.

    Hetodonban: júl. 9-ig 25 Euró, júl. 9. után 35 Euró a kétágyas szoba, reggelit NEM tartalmaz.

     

    Szóval az ár is a Verona mellett szól.

     

    Jaj, most milyen "okos" vagyok, de egy hónappal ezelőtt, amikor nekem kellett eldöntenem, hogy Szozopolban hol szálljunk meg szintén Júliusban, mennyire bizonytalan voltam! :)

     

    Üdv,

     

    KikiGirl

    Előzmény: Ivettke (3987)
    őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.04.26 0 0 3994

    http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9028777

     

    Ebben a topikban több infót találsz.

    Előzmény: huligan67 (3992)
    őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.04.26 0 0 3993

    Na ha valakinek nincs előítélete a bolgárokkal szemben akkor az én vagyok. (még a nejem is bolgár)  A BG közlekedési állapotokra kívántam célozni.Az emberekkel nincs gond (ha nem a volán mögött ülnek). 

    Előzmény: huligan67 (3992)
    huligan67 Creative Commons License 2006.04.26 0 0 3992

    Köszönöm az infókat!

     

    Nem szeretem az előitéleteket. Tekertem Szlovákiában, Erdélyben ,Szerbiában, Horvátországban, Montenegróban de nem volt negatív élményem. Szerintem a csóró bicóst, aki néhány szót beszél az adott nyelven, nem igazán bántják. Persze kivételek vannak. Bízok a más népekkel szembeni tolarenciában és személyes kontaktus erejében. Továbbra is várom tanácsaitokat.

    Tisztelettel:   Laci

    stevie wonder Creative Commons License 2006.04.26 0 0 3991

    Igaz hogy megy fapados Szegdről Burgaszba??

    Szerintem szegeden nincsen nemzetkozi repuloter. De Budapestrol indul fapados Burgaszba. Sky.

    Előzmény: PET SHOP BOY (3989)
    PET SHOP BOY Creative Commons License 2006.04.26 0 0 3990
    Szegdről=Szegedről
    Előzmény: PET SHOP BOY (3989)
    PET SHOP BOY Creative Commons License 2006.04.26 0 0 3989
    Sziasztok!

    Igaz hogy megy fapados Szegdről Burgaszba??
    Melyik cég csinálja ha igaz?
    Gashpy Creative Commons License 2006.04.26 0 0 3988
    Az Interhotel Pomorie honlapját már láttam. Engem inkább személyes tapasztalatok érdekelnének.
    Előzmény: DuJoe (3974)
    Ivettke Creative Commons License 2006.04.26 0 0 3987

    Sziasztok,

     

    julius elejen utazunk Bulgáriába, sajnos csak néhány napra a pasimmal, Burgaszban száll le a gépünk és a fórum néhány ezer :)) hozzászólásának elemzése után Szozopolt választottuk végleges célunkul.

     

    Jelen pillanatban két szállás között vacilálunk:

    Hotel Verona: http://www.bulgariansearesorts.com/sozopol_accomodation.html?aid=22&type=1

    a masikat pedig itt találtam egy korábbi utazónál: http://www.hetodon.com/ENG/index.htm

     

    Kerlek segítsetek eldönteni melyik lenne jobb, szeretnénk ha a tengerhez illetve a belvároshoz, kocsmákhoz, diszkókhoz is közel lenne.

     

    Ha ismertek olyan szállást Szozopolban ami már kipróbált és jó lszi küldjetek el az elérhetőségét, vagyha bármit tudtok erről a kettőről az is hatalmas segítség lenne.

     

    Köszönöm szépen!!

    nagy_erzsi Creative Commons License 2006.04.26 0 0 3986
    Mail ment.
    Előzmény: huligan67 (3981)
    TBK001 Creative Commons License 2006.04.26 0 0 3985

    Nem felejtettem el! :-)))

    Ha megtudok valamit, megosztom veletek!

    Előzmény: sfa (3984)
    sfa Creative Commons License 2006.04.26 0 0 3984
    Ne feledd, hogy a transzfer lehetőség engem is érdekel....
    Előzmény: TBK001 (3982)
    őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.04.26 0 0 3983

    Kerékpárral gondolod a túrázást?  Én nem nagyon javasolnám  bolgár utakon a bicajozást.  Szvsz, életveszély. 

    Előzmény: huligan67 (3981)
    TBK001 Creative Commons License 2006.04.26 0 0 3982

    De! Van Bulgária! Ottan van a Fekete tenger partján... :-)))

    JÓ lenne nekünk is már töbebt tudni, hogy júni 18 után milyen időnk lesz, de hát egyelőre, csak találgatunk...

    Egyelőre még tanácstalanok vagyunk a transzfert illetően is, de állítólag addig még megy ki az utazásiból az ismerősünk és majd referál...

    Előzmény: Paparazzi20 (3975)
    huligan67 Creative Commons License 2006.04.25 0 0 3981

    Sziasztok!

     

    Nyáron Bulgáriába készülök  túrabicóval. Szeretném megismerni az ország legfontosabb látnivalóit, városait ,nemzeti parkokat, hegyeket, tengerpartot, stb.

    Egy hónap, kb. 2500km a terv. Kérlek Benneteket segítsetek tapasztalataitokkal.

    Érdekelnének kempinges tapasztalatok különös tekintettel az ország belsejére.

    Kiváncsi lennék az egyszerű bolti, kifőzdés árakra, olcsó szállásokra. Kevés luxus, sok élmény. Miért érdemes Bulgáriát felfedezni?

    vitya9 Creative Commons License 2006.04.25 0 0 3980

    sziasztok!

    Valaki tud nekem segíteni?Hol találok képeket interneten a Bolgár tengerpartról?Nem nagyon találtam eddig.Milyen árak vannak?Ha tud valaki példát légyszi írja meg!Megéri oda nyaralni menni???Melyik része a jó?Milyen a közbiztonság?Ilyesmi.Köszi

    stevie wonder Creative Commons License 2006.04.25 0 0 3979
    Neszebar muszaj. En Varnat kihagynam, plane "epiteszetileg" :-) Ellenben ha van Balcsik, az erdekes lehet.
    Előzmény: szandiyy (3977)
    Dydand Creative Commons License 2006.04.25 0 0 3978
    1. Neszebár. Kötelező.
    2. Várna
    3. Delfinárium
    Előzmény: szandiyy (3977)
    szandiyy Creative Commons License 2006.04.25 0 0 3977
    Fakultatív programok közül szerintetek melyiket érdemes választani én a VÁRNA +delfinárium és a NESZEBÁR között vacilálok. Hol van több látnivaló építészetileg?
    véleményeket várok
    dss Creative Commons License 2006.04.24 0 0 3976

    részemről nagyjából összehalmoztam a társaság tudása alapján a válaszokat, most már várjuka a dátumot. indulás előtt biztos ugrik még be kérdezni való, majd meglátjuk. hazaérkezés után pedig lesz miről mesélni...............most csak az időjárást nézegetjük.... :-)

    Előzmény: Paparazzi20 (3975)
    Paparazzi20 Creative Commons License 2006.04.24 0 0 3975

    Nagy a pangás,sehol semmi Bulgária??

     

     

    1

    DuJoe Creative Commons License 2006.04.21 0 0 3974

    Szia! Mi idén először megyünk Bulgáriába és a szállásunk a Hotel Pomorie-ban lesz. Nem sok ugyan, de az AEOLUS honlapján van némi információ a szállodáról.

    Szia:

    DuJoe

    Előzmény: Gashpy (3971)
    Gashpy Creative Commons License 2006.04.20 0 0 3973
    Köszi az árfolyaminfót!

    tudom, hogy í, csak tájszólásban értam (;-))
    No meg Bulgária helyesen. (:-)))
    Előzmény: stevie wonder (3972)
    stevie wonder Creative Commons License 2006.04.20 0 0 3972
    A szerb az dÍnár, es itthon nem erdemes venni belole. A hataron lehet valtani, tipikusan eurorol. 1 euroert most 87-88 dínárt adnak.
    Előzmény: Gashpy (3971)
    Gashpy Creative Commons License 2006.04.20 0 0 3971
    Üdv mindenkinek!

    Nyáron ismét elindulnánk gyerkőcökkel Bolgáriba. Az idő nagy részét Pomorieben töltenénk. Eddig két hely között vacilálunk: Interhotel Pomorie új szárnya és a St. George. Tud róluk valaki valamit mondani, amivel döntésünket megkönnyítené?

    Továbbá szálláshely érdekelne Sztara Zagora-ban egy éjszakára. Ebben esetleg valami javaslat?

    És végül még egy apró kérdés: A szerb dénárhoz itthon milyen árfolyamon lehet hozzájutni?

    Gashpy
    sfa Creative Commons License 2006.04.20 0 0 3970
    Köszönöm. Jó hír ez is.
    Előzmény: stevie wonder (3969)
    stevie wonder Creative Commons License 2006.04.20 0 0 3969

    sfa,

     

    ha ott helyben szeretnetek autot berelni, eleg sok kis ceg foglalkozik ezzel. Mar leirtam, hogy ilyen Golf III- F Astra jellegu autokat napi 10-20 euroert mar el lehet vinni. De ebbol a penzbol nem telik honlapra.

    Előzmény: sfa (3967)
    aranyapám Creative Commons License 2006.04.20 0 0 3968
    Az igaz, hogy a kaució visszajár, de vigyázz, mert ha olyan sérülést találnak az autón, ami átadáskor szerintük még nem volt rajta, simán levonhatnak belőle amennyit nem szégyellnek. Mert ugye a kauciónak ez az értelme. :(
    Előzmény: sfa (3967)
    sfa Creative Commons License 2006.04.19 0 0 3967

    Köszi!

     

     

    Annyiból mindenképpen hasznos volt, hogy eddig csak olyan árajánlatokat kaptam autóbérlésre vonatkozóan, melyben egy napra is 60 EUR-tól felfelé akartak adni, mondjuk egy SUZUKI SWIFT-et vagy hasonló autót.

     

    Itt azért ennél kedvezőbb a tarifa, bár tény, hogy 100 EUR kauciót azért elkér, dehát ez ugye elvileg az autóleadásakor visszajár.........

    Előzmény: dss (3961)
    sfa Creative Commons License 2006.04.19 0 0 3966

    Sziasztok!

     

     

    Transzfer ügyben a MALÉV segítségével a következő információkhoz jutottam:

     

    "Varnabol minibuszjarat van a Napospartra,az egyiranyu jegy ara 7 leva,kb. 3,50 euro.A buszok a varosi buszmegallo kozelebol indulnak,oda a repuloterrol legegyszerubben taxival lehet eljutni.

    Kellemes utazast kivanok!

    Udvozlettel,

    Dimitrov Györgyi

    Malév Szofia

     

    Remélem tudtam ezzel másoknak is segíteni!

    stevie wonder Creative Commons License 2006.04.19 0 0 3965

    ekari,

     

    az autopalyadijak valtoztak, de euroban szamolva az elteres elhanyagolhato. A szerb kormany fontolgatja, hogy eltorli a kulfoldiek hatranyos megkulonbozteteset, igy az autopalyadij -- ki tudja mikor -- akár jelentosen is csokkenhet.

     

    A magyar autopalya atadasaval immar egyaltalan nem remenytelen Belgradba 4 ora alatt elautozni, innen Nis -- egy laza tankolast is beleszamolva -- tovabbi ket ora alatt megvan (21:00).

     

    Ha a szicsevoi szorosban atadjak addigra az alagutakat, akkor innen masfel ora a bolgar hatar, es este 10-11 fele az atjutas sem lehet gond. Tehat ejfelre Szofiaban lehet lenni.

     

    A Szofia-Burgasz szakaszt passzolom, de szerintem az 5 ora egy kicsit keves, plane, hogy addigra az ember elfarad, es szeretne egyet enni-inni-pihenni.

     

    En a helyetekben egy picit valtoztatnek a programon: koran reggel indulnek es megszallnek Szofiaban.

     

    Mar tobbszor leirtam, hogy Szofia semmikepp sem egy turista paradicsom, de egy esti programot mindenkepp meger. Meg lehet szallni a kulvarosban, a legendas Szimona motelben, es akkor -- a szallast, taxit stb belekalkulalva -- fejenkent kb 3-4 ezer forinttal dragul a nyaralas. Ennyit viszont talan meger a kenyelmesebb utazas es Szofia felfedezese.

    Előzmény: ekari (3963)
    ekari Creative Commons License 2006.04.18 0 0 3964
    Elfelejtettem megkérdezni az elöző hsz-omban, hogy nem tudja vki, változtak az autópálya és útdíjak?
    ekari Creative Commons License 2006.04.18 0 0 3963

    Hello!

    Június végén megyünk Szozopolba! Bár még soha nem voltam Bulgáriában, de a következőket számoltam ki magamnak menetidőre. Ja, d.u. 3-kor indulnánk.

    BP-Szeged(határ) kb 2 óra az átkeléssel , végig az autóplyán haladva. Belgrádig 5 óra, Nis 7 és fél óra. A Szerb-Bolgár határon való átkeléssel együtt Szófia 10 óra. Burgasz kb.15, és a végén Szozopol 16. A nagy öregeket kérdezném, hogy ez így nagyjából reális? Ahol csak lehet autópályán mennénk, a megadott sebességhatárokat kihasználva, de nem ökör módjára 200+-szal...

    dss Creative Commons License 2006.04.18 0 0 3962
    szerintem van kis fido is az irány bulgáriá-n szerintem őt láttam
    Előzmény: steely (3943)
    dss Creative Commons License 2006.04.18 0 0 3961

    ugyanott ahol steely írta(ő tanácsa alapján kalandoztam én is oda):

    http://www.motoroads.com/deutsch/mietwagen-varna-auto-mieten.html

    nem az én érdemem csak autóbérlés árai érdekeltek az ajánlott lapon, és a lap alját nézd meg hátha .................

    Előzmény: sfa (3960)
    sfa Creative Commons License 2006.04.18 0 0 3960

    Köszönöm a segítségedet, de valami megfizethetőbb jobb volna.

     

    Még1szer köszönöm.....

    Előzmény: steely (3946)
    marzio Creative Commons License 2006.04.18 0 0 3958

    http://www.amsm.com.mk/02uslugitur08-6.asp

     

    Egyébként 1 EUR 60 MK denár

    Előzmény: Törölt nick (3957)
    marzio Creative Commons License 2006.04.18 0 0 3956

    Sziasztok Kedves Fórumozók!

     

    Bár nekünk már évek óta Horvátország a favorit, mégis lelkes látogatója vagyok ennek a topicnak is és figyelemmel is kísérem!

     

    Örömmel tudatom mindenkivel akit érdekel, hogy végre működik a Macedon Autoklub honlapja, egyenlőre csak macedon nyelven, cirill betűkkel! (Legalább hasznát veszitek anno orosz tanulmányaitoknak)

     

    www.amsm.com.mk

     

    Autópályadíjak, ha valaki nem találná: http://www.amsm.com.mk/02uslugisoobin07-3.asp

     

    Üzemanyagárak: http://www.amsm.com.mk/02uslugitur08-5.asp

     

    Remélem tudtam segíteni!

     

    A Szerb Autoklub: www.amsj.co.yu Tud angolul is!

     

     

     

     

    Előzmény: stevie wonder (3954)
    Hogyisvanez Creative Commons License 2006.04.16 0 0 3955
    Kössz :)
    Előzmény: stevie wonder (3954)
    stevie wonder Creative Commons License 2006.04.16 0 0 3954

    Lehet-e már tudni valamit az idei autópálya sarcokról?

     

    Igen, a bolgar utdij (szemelyauto, 1 het) 4 eurorol felment 5 eurora.

     

    A szerbeknel nominalisan emelkedett az autopalyadij, de csak az inflacio mertekevel, igy euroban szamolva ugyanannyit kell fizetni. Talaltam egy cikket, miszerint a szerb kormany meg kivanja szuntetni a kulfoldiek hatrranyos megkulonbozteteset, es egyseges autopalyadijat vezetnének be. Ez akár komoly arcsokkenest is jelenthet, de konkret osszeget es hataridot nem hallottam.

     

    A penteki allapotokbol ugy tunik, nyar vegere talan el is keszul az Ujvidek-Belgrad autopalya teljes hossza (kiveve persze a Duna hidat, az marad 3 savos).

     

    A macedon utdijakrol nem sokat tudok. Amerre en jarok MK-ban, ott nincs autopalya :-)

     

     

    Előzmény: Hogyisvanez (3953)
    Hogyisvanez Creative Commons License 2006.04.16 0 0 3953

    Lehet-e már tudni valamit az idei autópálya sarcokról?

    A Macedón szakasz is érdekelne!

    Előzmény: stevie wonder (3952)
    stevie wonder Creative Commons License 2006.04.16 0 0 3952

    Budapest-Szófia útvonal: szerintem ebben nekem van a legnagyobb gyakorlatom, volt idoszak, amikor kethetente tettem meg :-)

     

    Tobbszor is sikerult 9 oran belul leernem, de ehhez a kovetkezo dolgokra volt szukseg:

     

    - oriasi szerencsere (forgalom, hatar, rendorok)

    - egy autora, amivel remekul lehetett elozni, illetve tartosan lehetett tartani a 170-180-as utazotempot

    - igen pontos hely- es utvonalismeretre (hol vannak rendorok es hol nincsenek)

     

    A "hol nincsenek rendorok" kerdesben nem vallalok garanciat, de az a tapasztalatom, hogy a Belgrad-Nis autopalyan a sebessegmero rendorok csak es kizarolag a le- es felhajtok kozvetlen kozeleben fordulnak elo, mert nincs eleg benzinkeretuk arra, hogy bealljanak ket kapu koze, aztan a sajat orsuktol tavolabb eso lejaron menjenek le, es visszaautozzanak a sajat kijarojukig.

     

    A legtobb elso utazonak tipikusan valoban 10-11 orara van szuksege, es az esetek tulnyomo tobbsegeben en magam is ennyit ido alatt teszem meg az utat, hiszen a fentiekben vazolt orult rohanas tobbfele (anyagi, baleseti) kockazatot rejt.

     

    Az uj M5-os autopalyaszakasz valosagos aldas, legalabb fel oraval rovidti a menetidot.

     

     

    őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.04.15 0 0 3951

    Eh, hülye ez, nem kell vele foglalkozni...

    Előzmény: Denitm (3937)
    dss Creative Commons License 2006.04.14 0 0 3950
    ez sfa-nak nagyon jó infó(hogy örül-e neki?), de legalább konkrét! szerintem nagyon jó bár, az árak? nem ilyen kb. 60 szt./km -ről volt szó régebben?
    Előzmény: steely (3946)
    Egér Fogó Creative Commons License 2006.04.14 0 0 3949
    Én autóval voltam ott, de szerintem a legjobban akkor jártok, ha elmentek a Várnai csata emlékhelyhez, - busz jár oda - és onnan mentek a taxival. Két legyet egy csapásra!
    Előzmény: Denitm (3947)
    Egér Fogó Creative Commons License 2006.04.14 0 0 3948
    Pobitite Kamani
    Előzmény: Denitm (3947)
    Denitm Creative Commons License 2006.04.14 0 0 3947

    Sziasztok,

     

    meg tudná valaki mondani, hogy a Várna közelében levő kőerdőnek mi a bolgár neve (ha esetleg a taxisnak kéne elmagyarázi...) ?

     

    Előre is kösz:

     

    denitm

     

    steely Creative Commons License 2006.04.14 0 0 3946
    Újabb információ transzfrert illetően:
    Transzfer lehetőségek
    fido4 Creative Commons License 2006.04.14 0 0 3945
    Steely! Nálam ilyen nevek nem is voltak ,hogy: fido, fidoba,fidodido,fido75, 40 . Nem istudom ezek mik Ami van 2,3,4. Ennyi.
    fido4 Creative Commons License 2006.04.14 0 0 3944
     Véletlenül azért számoltam el magam mert este mentem és olyankor teljesen üres a határ és olyan esetben gyosan át lehet lépni.   Igen ezt számoltam el. Bocs. Nappal sokkal több az autos.
    steely Creative Commons License 2006.04.14 0 0 3943
    Nick: fido
    Email: nem publikus
    Weboldal:
    Bemutatkozás:
    Hozzászólások (0)
    Státusz:

    Nick: fido ba
    Email: nem publikus
    Weboldal:
    Bemutatkozás:
    Hozzászólások (0)
    Státusz:

    Nick: fido-dido
    Email: nem publikus
    Weboldal:
    Bemutatkozás:
    Hozzászólások (0)
    Státusz:

    Nick: fido1975
    Email: nem publikus
    Weboldal:
    Bemutatkozás:
    Hozzászólások (0)
    Státusz:

    Nick: fido2
    Email: nem publikus
    Weboldal:
    Bemutatkozás:
    Hozzászólások (0)
    Státusz:

    Nick: fido3
    Email: nem publikus
    Weboldal:
    Bemutatkozás: xy
    Hozzászólások (0)
    Státusz:

    Nick: fido4
    Email: küld
    Weboldal:
    Bemutatkozás:
    Hozzászólások (13)
    Státusz:

    Nick: fido40
    Email: nem publikus
    Weboldal:
    Bemutatkozás: Egyszerű márkatárs vagyok középfokú szakmai végzettséggel
    Hozzászólások (0)
    Státusz:

    Továbbra is várjuk hasznos tanácsaidat!
    Denitm Creative Commons License 2006.04.14 0 0 3942

    "Dentim: Te is kezdheted rágni a csontot."

     

    Miért is?

     

    üdv.:

     

    Denitm (és nem Dentim !)

     

    Előzmény: fido4 (3941)
    fido4 Creative Commons License 2006.04.14 0 0 3941
    Bocsi Helyesbitek 18-19óra a határra kevesebbet számoltam. Igy Bp. Szofia 11óra.  Dentim: Te is kezdheted rágni a csontot.
    fido4 Creative Commons License 2006.04.14 0 0 3940
    Én csak azt irtam ami tavaly julius és augusztus között történt akkor már kész volt az autopálya. Különben az Elmebetegnek válaszoltam.
    dss Creative Commons License 2006.04.14 0 0 3939

    kezdőként engedjétek meg egy picit hagy szóljak: aki utazni készül és rendesen végigolvasgatja  a hozzászólásokat leszűrheti a tanulságot hogy az út bizony hosszú ideig tart jelen esetben 15 órától huszonegynéhány óráig. rengeteg tényező befolyásolhatja kezdve vendégmunkásoktól a rendőrökig az útépítéstől a betakarító cammogó tgk-ig. legyünk őszinték egyfolytában ennyiket vezetni nem túl pihentető dolog. voltam már görögországba lábon r-bg ill. scg-bg tranzittal nem volt leányálom, pedig azt hiszem elég jó autókkal mentem, a tizenkettedik óra után már elég nyűgös. majdnem 1 nap autóban töltve(mindegy hogy vezetsz vagy nem) azt hiszem mindenkit leamortizál egy kicsit. talán azért is javasolják itt többen is, hogy ha megengedhetjük magunknak jelen pillanatban a repcsis utazást javasolják. most két gyerekkel én  ezt választottam(tapasztalatom sincs bulgár üdüléssel kapcsolatban). a kocsival nekivágóknak a ti vitátok is segítséget nyújt, de azt hiszem egy üdülésre való utazás nem a versenyről szól. köszönöm

    Előzmény: fido4 (3934)
    Egér Fogó Creative Commons License 2006.04.14 0 0 3938

    OFF

    Te szerencsétlen!

    ON

     

    Előzmény: fido4 (3936)
    Denitm Creative Commons License 2006.04.14 0 0 3937

    Kedves fido4,  Neked tényleg értelmezési zavaraid vannak, pedig sztem nem volt azért annyira bonyolult, amit Ö.E. írt.

     Te azt írtad, hogy az út Szófiától a tengerre 6-7 óra. Erre írta Ö.E., hogy ( most figyelj nagyon, lassan írom, hogy Te is megértsd): 15 óra (amit Te írtál a teljes útra) - (mínusz) 6-7 óra (amit szintén Te írtál) az = (egyenlő) 8-9 óra Bp.-ről Szófiáig !

     Ez pedig egy baromság (sztem).  Úgy láttam, mások szerint is.

     De (sztem) mindenkinek az lesz a legjobb ezen a topikon, ha elismerjük a Te képességedet a 15 óra alatt történő leérésre, akkor talán lenyugszol, és újabb hasznos csontot kezdhetsz el rágni!

     Engedj meg kérlek még1 megjegyzést: az, hogy BurgaszBAN új autópálya van, még nem gyorsít semmit azon, hogy mennyi idő alatt érsz BurgaszBA! Számolj csak utána, bár lehet, hogy tévedek...

     

    Üdv.:

     

    Deni

     

    Előzmény: fido4 (3934)
    fido4 Creative Commons License 2006.04.14 0 0 3936

    Milyen öröm,hogy ilyen sokan és hosszú ideje járunk ki. Én sem kötekedni jöttem ide hanem segiteni legalább mi segitsük akik nyaralni akarnak ebben az országban. De (Őrült Elmebeteg) elég találó név. sziasztok

    fido4 Creative Commons License 2006.04.14 0 0 3935
    Burgaszban új az autopálya
    fido4 Creative Commons License 2006.04.14 0 0 3934
    Hello Elmebeteg! Nem veszed észre, hogy hülyeségeket irsz. Előszőr szofiátol indulsz utána meg pestről. Jó lenne már eldönteni,hogy milyen rendezvényen vagy! Látom előszedted a tárképet. Látom igyekszel de szerintem nem jönössze a probálkozásod. És különben is azért van ez a forum .hogy segitsük egymást. De különben még tanulmányozhatod BULGÁRIA  útvonalát.  És jó lenne ha nem irnál butasákokat,hogy az utazni vágyokat elriaszd. És többen megerősítették,hogy le lehet érni a tengerre. Na ennyi Hello! U.I. Ha valamit nem tudsz nyugottan kérdezd meg nagyon szivesen segitek Szia
    dss Creative Commons License 2006.04.14 0 0 3933
    HOVÁ TÜNT S.W.?  HOVÁ TÜNT S.W?  (BY PALIK)
    sfa Creative Commons License 2006.04.14 0 0 3932

    Szia!

     

    Köszi az ötletet. Jártam már ezen a honlapon néhány hete, de akkor még szinte egy "ablak"' sem igazán akart működni. Úgy látszik, ahogy közlekedik a nyár úgy kell életre a Várna-airport honlapja is.

     

    Mégegyszer, köszike!

     

    Kezdek kicsit megnyugodni......

    Előzmény: dss (3924)
    őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.04.13 0 0 3929

    Állandóan építkeznek, javítanak valamit, idióta sebességkorlátozások, rendőrhegyek...

    Valamelyik évben 2 órát álltam az alagútban a szerb részen.  A határról nem is beszélve, nyáron rengetegen vannak. 

     

    Szófia - Várna nem rossz, ott lehet haladni, de a Szófia - Burgasz, az autópálya után, baszott szar volt tavaj. Irdatlan forgalom, 5 km/ó-val közlekedő, agyonpakolt teherautók, elterelések, javítások, előzni szinte lehetetlen volt.

     

     

    Előzmény: Törölt nick (3926)
    dss Creative Commons License 2006.04.13 0 0 3928
    csatlakozom!
    Előzmény: steely (3927)
    steely Creative Commons License 2006.04.13 0 0 3927
    Kedves fido4!
    Tulajdonléppen rendkívül örülnünk kellene egy ilyen tapasztalt és sokat látott utazónak kedvenc topikunkban!
    Tehát, személy szerint nagyon várom a rengeteg felmerült kérdésre a válaszaidat, problémáinkra az ötleteket!
    Remélem Tőled is sok hasznos dolgot és útleírást olvashatunk, vagy olyan linkeket ajánlva, amelyek segítenek az utazóknak akik egyedül, saját erejükből és tapasztalat nélkül vágnak neki ennek az országnak!
    Üdvözlettel:
    steely
    Előzmény: fido4 (3923)
    őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.04.13 0 0 3925

    Hát akkor ne emészd meg. Akkor mi van , ha ott laktál?  Apósom 65 éve lakik ott és 20 éve volt utóljára a tengerparton. Na most akkor ez mit bizonyít?

     

    Nekem nincs problémám, de annak az utazónak biztos , hogy lesz, aki Te állítólagos 15 órás Bp.-Szozopol menetidődet veszi alapul, és a 20. órában még mindig vezet.

     

    Én (és még egy páran itt a fórumokban) baromi sokat teszek, évek óta, hogy a Bulgáriába utazni kívánó turistáknak minnél több valós információ álljon a rendelkezésére, szeressék meg az országot, érezzék minnél joban magukat. Mindezt ingyen!  Úgy , hogy engem ne oktassál ki  öcsisajt. 

     

     

    Előzmény: fido4 (3923)
    dss Creative Commons License 2006.04.13 0 0 3924

    nem tudom, hogy ez segít-e de teljesen véletlenül ezt találtam:

    http://www.varna-airport.bg/Airport_new/Pages/bybus.asp

    Előzmény: sfa (3908)
    fido4 Creative Commons License 2006.04.13 0 0 3923
    Hello Elmebeteg! még mindig nem tudom megemészteni, hogy te 16 éve jársz kétszer vagy aki ott lakott 24 évig. Talán ismerni kéne egy kicsit az országot nem?  Utána irjál  és mond a problémádat. erről ennyi. (Talán nézegesd a térképet és ne vezesd félre aki tényleg kellemesen akar nyaralni) hello
    Les0130 Creative Commons License 2006.04.13 0 0 3922
    Üdv,
    Aug. elejére nyaralás lefoglalva Aranypart, Hotel Helios & Spa Resort Neckermann-nál! Első utunk lesz a kislányunkkal...remélem nem csalódunk .
    Les
    Ben W Creative Commons License 2006.04.13 0 0 3921

    Szió!

     

    Hát sajnos transzfer ügyben én sem lettem okosabb...De folyamtosan figyelek és szólok ha tudok vmit (még 5 hónap, de már a bikiniket nézegetem a nyárra--hihetetlen :)

     

    Hát igen, alapjaiban nekem nagyon bejön az Iberostar, meg jó, h másnak is ez a véleménye ) Csak az volt a fura, h pl 4*-os hotel félpanzióval 7 éjszaka 65.000.- FT...

    Szóval jól is néz ki meg még megfizethető is....Aztán kiderült, h mi is utolsó pillanatban foglaltuk le, mert március 28-án már az egyikbe nem is volt hely...

     

    Előzmény: sfa (3914)
    őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.04.12 0 0 3920

    fido4 = kis fido = stb.

     

    Mi a fenének neked az a rengeteg fido-s nick? Minden topikba más nicken akarsz írni?

     

     

    őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.04.12 0 0 3919
    Aha, tehát Te 8-9 óra alatt teszed meg a Bp-Szófia utat. No ez derék...
    Előzmény: fido4 (3916)
    őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.04.12 0 0 3918

    Én meg 16 éve, évente 2-3 szor utazom BG-be autóval.  Erről enyit. Hello!

    Előzmény: fido4 (3915)
    kis fido Creative Commons License 2006.04.12 0 0 3917

    Nagyon jó a taxi tarifa múlt héten jöttem haza.

    fido4 Creative Commons License 2006.04.12 0 0 3916
    Szofiátol K.B. 6-7 óra az ut a tengerre ez tuti!
    fido4 Creative Commons License 2006.04.12 0 0 3915
    Hello Örült Elmebeteg! Nem akarok veled vitatkozni de simán le lehet érni 15 óra alatt SZOZOPOLBA mivel mértem az időt. KIvétel mikor nem vagy elterelve és az autopályán mész. Mivel 24 évig éltem kint. Erről ennyit. Hello!
    sfa Creative Commons License 2006.04.12 0 0 3914

    Szia!

     

    Eredetileg odamentünk volna mi is. Úgy általában elmondható magáról az Iberostar láncról, hogy gyermekbarát szállodalánc. Ez annyit jelent, hogy olyan mint mondjuk itthon Alsópáhokon a Kolping Hotel. Tapasztalatból tudom, hogy a lányomat úgy elvarázsolták Alsópáhokon, hogy mikor hazajöttünk még 2-3 napig alig bírtunk vele úgy fel volt pörögve, meg mi is nagyon jól éreztük magunkat.

     

    Az Iberostarról meg talán annál többet nem is kell mondani, mint hogy próbálj meg most szállást foglalni ebbe a szállodába. Úgy tudom már csak akkor van hely ha véletlen valaki visszamondja, legalábbis a magyar irodák kerete már elfogyott.

     

    A Neckermann háza tájáról van olyan információm, hogy nyárra Bulgáriába repülős útat adni már nem tudnak. Turnusonként van 1-1 helyük, de  a családok, baráti társaságok már esélytelenek.

    Előzmény: Ben W (3882)
    sfa Creative Commons License 2006.04.12 0 0 3913

    Szia!

     

    A többiek szerintem lassan kirugdosnak innen, de  én már több hete próbálok megoldást találni a következő két transzferre:

    Várna repülőtér - Napospart

    Napospart - Burgasz repülőtér

     

    SW próbált némi útbaigazítást adni, de mivel a 3 éves lányomat is visszük magunkkal ezért szeretném előre leszervezni a dolgot. Eddigi tapasztalataim alapján a hazai utazási irodák egy kicsit drágán biztosítanák vagy egyáltalán nem.

     

    Ha ebben tudsz segíteni fantörpikus volna.........

     

    Visszaolvasva az elmúlt két hetet úgy látom más is keresi a megoldást a fórumon keresztül

    Előzmény: fido4 (3902)
    TBK001 Creative Commons License 2006.04.12 0 0 3912

    Érdekes! Most írta a Kedvesem, hogy beszélt az utazási irodával, és akiknek ugyanarra az időpontra rendeltek repjegyet, csak a Sky-nál, már 42.000,- Ft/fő volt...

    Nem semmi!!!

    sfa Creative Commons License 2006.04.12 0 0 3911
    Köszi. Így tényleg sokkal gyorsabb...
    Előzmény: DuJoe (3900)
    TBK001 Creative Commons License 2006.04.12 0 0 3910

    Szia!

    Egyelőre ez még nyitott dolog, de lehet, hogy az utazási irodás hölgy tud majd segíteni...

    Ha lesz info, máris beírom...

    Előzmény: sfa (3909)
    sfa Creative Commons License 2006.04.12 0 0 3909

    Szia!

     

    Nem tudom a transzfert, hogy intéztétek, de ha magatok fogjátok akkor írjátok meg ide, hogy sikerült és mennyiért....

    Előzmény: TBK001 (3841)
    sfa Creative Commons License 2006.04.12 0 0 3908

    Szia BenW!

     

    Transzfer ügyem az elmúlt 2 hétben sem oldódott meg. Egyébként Várnába érkezünk, de a szállásunkat átrakattuk a Napospartra, így a "leküzdésre váró távolság" kb. 85 km.

    Visszafelé pedig Burgaszból jövünk, az már talán az egyszerűbb a megoldás......

     

    Ha azóta megtudtál valamit szívesen olvasnám.

    Előzmény: Ben W (3814)
    manonos Creative Commons License 2006.04.12 0 0 3907

    Sziasztok. Az idén megyünk először Bulgáriába, Burgaszba van meg a repülőjegyünk. Szállást még nem foglaltam. Volt már valaki Sarafovo-ban? Ott találtunk jó szállást a www.villapilchevy.com -on esetleg ismeritek? Korrektnek tűnik, a transzfert ingyen vállalja (igaz nincs messze a reptértől). Viszont 50% előleget kér. Kicsit sokaltam, mert a legtöbb amit fizettünk eddig 30 % volt (Spanyolország, Görögország, HOrvátország).

    Mit szóltok hozzá?

     

    Köszönettel:

    Manonos

    őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.04.12 0 0 3906

    Azt vettem ki a szavából, hogy ő megcsinálta. :-)

     

    Bolgár barátaim szoktak versenyezni, hogy ki ér le hamarabb a tengerpartra Szófiából. Szokott lenni, hogy valamelyikük azon a nyáron már nem üdül.

     

     

    Előzmény: Egér Fogó (3905)
    Egér Fogó Creative Commons License 2006.04.12 0 0 3905
    ha valaki csak az elméletet nézi, akkor igen. :)))
    Előzmény: őrült elmebeteg (3904)
    őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.04.12 0 0 3904
    Ne etesd a leendő utazókat. Az életbe nem érsz le Bp.-ről Szozopolba 15 óra alatt kocsival.
    Előzmény: fido4 (3903)
    fido4 Creative Commons License 2006.04.12 0 0 3903
    Kocsival 15 óra az ut szinte autopályán mész végig Tavaly nyáron Szozopolba mentem nagyon csúcs volt.
    fido4 Creative Commons License 2006.04.12 0 0 3902
    Sziasztok! Ha tudok valamit segiteni  mivel nagyon sok évig kint laktam , rokonok még kint laknak.
    csypszi Creative Commons License 2006.04.11 0 0 3901
    Nagyon köszönöm, igen erre gondoltam! a kép stimmel, most megyek az oldalra és nézegetek. Már arra gondoltam, hogy nem fogok tudni információt kapni, de azért reménykedtem tavaly is a segítségemre volt a fórum utazás előtt
    Mégegyszer is köszönöm!!
    Előzmény: kikigirl (3871)
    DuJoe Creative Commons License 2006.04.11 0 0 3900

    Sziasztok Mindenki!

    Lehet, hogy nyitott kapukat döngetek, és csak nekem volt ujdonság a dolog, de ha valakit érdekelnek bizonyos témák, akkor írja be itt bal oldalon "gyorskeresés innen" rovatba a keresett témát, és szépen megkapja az összes hozzászólást.  (Én például a "Pomorie"-t írtam be és elovashattam egy csomó hozzászólást.)

    Sziasztok:

    DuJoe

    TBK001 Creative Commons License 2006.04.11 0 0 3899

    Szia!

    Most néztem a Wizz honlapján, a Burgaszi repjegy 3.820 HUF, adóval és illetékekkel együtt pedig 11.670 HUF. per koponya.

    Ezért lehet, hogy nem érdemes majd 1 napig zötykölődni, kocsiban...

    Ja, és ez 2006. 06. 18-tól érvényes.

    Előzmény: Gyöngyi36 (3864)
    kis fido Creative Commons License 2006.04.11 0 0 3898

     Nagyon olcsó

    fido4 Creative Commons License 2006.04.11 0 0 3897
    JA még annyi nem a robinsotours által mentem saját elképzelésem alaplyán.
    fido4 Creative Commons License 2006.04.11 0 0 3896
    Hello! Ezt azért tudom mondani mert unoka testvérem lakik kint és minden hónapban beszélek vele. De a tavalyi benyomásaim is nagyon pozitiv.
    őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.04.11 0 0 3895

    Ez olyan utazásiirodás hozzászólás volt...

    Előzmény: fido4 (3893)
    Ben W Creative Commons License 2006.04.11 0 0 3894

    KÖszi, igen, már nézegettem, de konkrét, személyes tapasztalat is érdekelne. :)

    Augusztusban megyünk és márciusban már lefoglaltuk. Szerintem nagyon klassznak tűnik képek alapján, meg árban is rettentő korrekt volt....

    Előzmény: dss (3884)
    fido4 Creative Commons License 2006.04.11 0 0 3893
    Sziasztok! Tavaly voltam Bulgáriában. Szozopolban volt a szállásunk. A tenger nagyon tiszta. Az árak KB.a fele az itthoninak. Kocsival mentünnk Szinte autopályán végig.Az idén julius közepén indulunk.Különben nagyon széppen kiépitették a tenger partot. Az árak most is nagyon jók.
    dss Creative Commons License 2006.04.10 0 0 3892
    javaslom stevie wonder hozzászólásait nézegetni
    dss Creative Commons License 2006.04.10 0 0 3891
    én mint ifjú fórumozó előre elnézést kérek, mert nem az én feladatom és engem is leszóltak érte, de tényleg 2-3 oldallal ezelőtt a nálam otthonosabban mozgók részletesen kitárgyalták a taxi árfolyamokat, buszokat(mikrobuszokat) és egy- két utazási iroda transzfer költségeit. nagy valószínűséggel a többség(kemény fuvardíj alku után) talán az "iránytaxis mikrobuszt" és a taxit fogja javasolni. az én olvasmányaim szerint az ut. irodák(várnától északra) 3.500 huf és 6.000 huf között számítanak/fő
    Előzmény: Fikasz1 (3890)
    Fikasz1 Creative Commons License 2006.04.10 0 0 3890

    Szasztok!

    A következő kérdéssel fordulok hozzátok. Júliusba megyek nyaralni Bulgáriába, Albenába. Azon belűl is a Hotel Lazúrba. Vánába száll le a nem mondom nevét fapados légitársadság gépe, és nem biztosít transzfert a Hotelig. Meg tudná valaki mondani hogy van e lehetőség normális árakért tömegközlekedéssel megoldani azt a problémát?

    Előre is köszönöm a válaszokat.

    dss Creative Commons License 2006.04.10 0 0 3889
    tényleg jó!
    Előzmény: stevie wonder (3872)
    dss Creative Commons License 2006.04.10 0 0 3888

    tudom, hogy hülye kérdés, de nem jön valaki 18-án aranyhomokra a hotel madarába?

    TBK001 Creative Commons License 2006.04.10 0 0 3887

    Azért még mndig lehet olcsón kifogni, szerintem...

    Ahova nézegetteünk helyeket, ott 3400,-/fő volt egy éjszaka, reggelivel... ami magyar viszonylatban sem sok, szerintem... Csak a repjegy nem moindegy, mennyi...

    Előzmény: Gyöngyi36 (3862)
    TBK001 Creative Commons License 2006.04.10 0 0 3886

    A Neckermann katalógusban volt benne és március 31-ig élt, ha jól tudom....

    Szerencsénk volt, mert volt egy visszamondás és így fértünk be, mi is...

    Előzmény: kretaboy (3868)
    TBK001 Creative Commons License 2006.04.10 0 0 3885

    Huhh! Ez jó kérdés, mert a repjegy árában már benne volt, asszem, de majd megkérdem a Kedvesem... Ő intézte...

    Egyébként Wizz Air.

    Előzmény: Gyöngyi36 (3864)
    dss Creative Commons License 2006.04.10 0 0 3884

    neckermannál láttam, de többet nem tudok. itt keress rá rajta van megtaláltam. olvashatsz vendég véleményeket is, hotelinfos - ba sok adat kirándulás időjárás stb.

    mikor mentek?

    http://www.holidayranking.de/

    Előzmény: Ben W (3882)

    Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!