Keresés

Részletes keresés

_chillout_ Creative Commons License 2014.08.01 0 0 2056

Mi ma elhuzunk bo masfel hetre nyaralni, remelem, visszafelé mar legyorsulom a repulogepet! Addig jobbuljon mindenki gyorsan!

grebel Creative Commons License 2014.07.31 0 0 2055

A (második) keresztszalag és porcfelszín csere után, nem nyúlt ki a térdem, hiányzott vagy 10° a boldogsághoz. Egy artroszkópos műtét után, amelyet egy MR előzött meg, ez lement 3°-ra, amely csak kis bicegéssé tette a sántítást.

Boldog is voltam vagy egy hónapig, ameddig egy sima séta után úgy belenyillalt a térdembe a fájdalom, mint a nyilas reklámban. Mintha áram rázna meg. Külsőleg alkalmazok fájdalomcsillapítókat, de éppen csak elviselhetőbb. Főleg a külső inak környékén érzem, de mélyebre hatolt a "nyílvessző".

Egyszerűen már nem tudom mit csináljak, meddig várjak?

 

gombóc63 Creative Commons License 2014.07.31 0 0 2054

Még csak egy artroszkópián voltam, a java most jön:-((

 

 

Előzmény: Arzeen03 (2051)
_chillout_ Creative Commons License 2014.07.31 0 0 2053

Nem tudom, ki kit, de te biztos előbb voltál itt, én még friss vagyok :-)))

 

Előzmény: gombóc63 (2045)
L0riana Creative Commons License 2014.07.30 0 0 2052

9-ből 4-szer műtöttek ott.

Előzmény: Arzeen03 (2050)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.07.30 0 0 2051

gomboc, téged már megműtöttek, nem? megint szükséges?

 

szerinted én nem félek? megint elölről a sok fájdalom.. mondjuk igy is fáj ahogy most van, tehát.. na meg valahogy meg kellene gyógyulni :)

Előzmény: gombóc63 (2049)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.07.30 0 0 2050

mind a 4-szer ott műtöttek Loriana?

 

Csak azért megyek a Honvédba, mert dr. Bartha Lajos szabadságon van és ez egy áthidaló megoldás.. ettől függetlenül teljes a bizalmam

a Honvéd elvileg egy elit kórház

 

dr. Bartha Lajosra keressetek rá a neten, csupa jót igér amit csak lehet róla találni, azzal, hogy szabadságon van, én hoztam a formámat :)

folyamatosan szerencsétlenség kisér a baleset óta

 

 

 

Előzmény: L0riana (2047)
gombóc63 Creative Commons License 2014.07.30 0 0 2049

Nem, nincs tapasztalatom a kórház ortopéd sebészetével kapcsolatban, ott fognak műteni, ezért vagyok kiváncsi.

Loriana "élménybeszámolóját" olvasva sem gondolom, hogy rossz hely lenne, de mi tagadás, tele a bugyim, így mindent tudni akarok:-)

Előzmény: Arzeen03 (2048)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.07.30 0 0 2048

úgy érzem, rossz tapasztalataid lehetnek a Honvéddal kapcsolatban, én csupa jóra számitok

 

ahol előzőleg műtöttek, ott nem voltak rosszak a körülmények, sőt... akadtak rossz dolgok is, de sokkal több jót tudnék mondani

gyógyitás szempontjából visszaestem a legelejére a dolognak

 

viszont kampec vagyok és már rendbe szeretnék jönni, bízom benne, hogy majd most sikerül is

 

de majd meg irom, mi volt

Előzmény: gombóc63 (2046)
L0riana Creative Commons License 2014.07.30 0 0 2047

Én is kíváncsi vagyok, én onnan a 4. műtétem után jöttem el. Ez nem azt jelenti, hogy általánosságban gond lenne velük. Sőt, a körülmények kiválóak, és van néhány jó orvos is. (Leszámítva, hogy nyilván csak finanszírozási okból tartják bent a keresztszalagos betegeket varratszedésig, ami nem fair...)

Előzmény: Arzeen03 (2042)
gombóc63 Creative Commons License 2014.07.30 0 0 2046

Bár nem ő az orvosom, de kiváncsi vagyok majd a Honvéd kórházas tapasztalataidra.

Előzmény: Arzeen03 (2042)
gombóc63 Creative Commons License 2014.07.30 0 0 2045

Na tessék:-)) most akkor ki kit utánoz a nyavalyák terén?:-))

Előzmény: _chillout_ (2043)
gombóc63 Creative Commons License 2014.07.30 0 0 2044

Lemondanék róla szívesen:-)

Előzmény: Nikke (2041)
_chillout_ Creative Commons License 2014.07.30 0 0 2043

Gomboc, hogy mi mindig osszeakadunk (ANA) :-))))

Előzmény: gombóc63 (2040)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.07.30 0 0 2042

dr Hábel Tamáshoz megyek a Honvédba holnap

 

 

dr. Bartha Lajoshoz van beutalóm egyébként, de ő szabadságon van de volt lehetőség, hogy a Honvédba tudjak menni, ezzel kapcsolatban továbbit csak később tudok irni, mi hogy alakul..

Előzmény: gombóc63 (2039)
Nikke Creative Commons License 2014.07.30 0 0 2041

:-)

Nem is tudok sietni, na meg persze nem is akarok! Na de ha egyszer te vagy a "könyvjelző"! :-))

 

Előzmény: gombóc63 (2040)
gombóc63 Creative Commons License 2014.07.30 0 0 2040

Na csak lassan-lassan....nem kell annyira sietni utánam:-)))))

Előzmény: Nikke (2037)
gombóc63 Creative Commons License 2014.07.30 0 0 2039

Kihez mész a Honvédba?

Előzmény: Arzeen03 (2031)
Nikke Creative Commons License 2014.07.30 0 0 2038

Mondjuk, annyi jó van benne, hogy csak akkor fáj, ha megyek vele.......... :-)

 

Előzmény: Arzeen03 (2036)
Nikke Creative Commons License 2014.07.30 0 0 2037

A mágus tényleg jól jönne. :-)

 

A porckopás állítólag - ördögi körforgásként - vissza-visszatérő gyulladással jár.

Nem tudom, hogy most van-e gyulladás nálam, nem nézettem vérképet.

 

Természetesen megírom, ha valami csoda történne, vagy bármi változás van. Egyik fórumtársunk hasonló gondokkal előttem jár egy lépéssel, tudni fogom, hogy mi vár rám (együtt műtöttek minket az 1 naposon), csak neki kicsit rosszabb, de úgy tűnik lassan utolérem. :-(

 

 

 

Előzmény: Arzeen03 (2036)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.07.30 0 0 2036

ez nagyon rossz érzés lehet, sajnálom..

bennem is kavarognak dolgok, de nekem még vannak pozitiv lehetőségeim úgy gondolom

 

nem tudom, merre felé laksz, én dél pest megyében

a városban nálunk van gyógyvíz, van egy forrás a városban és a csap nyilvános, az emberek ballonokban hordják haza a forró vizet, ami közvetlenül tör fel

 

szomszédunk is hordja haza, állitólag hiper szuper, tömény higitatlan, a fürdőbe már mire odaér, minden félén kertesztülmegy, ott már nem annyira eredeti a víz

gondoltam én is megpróbálom, csak hogy hozom haza a vizet ilyen nyomin? :)

de érdemes lenne kipróbálni szerintem

 

 

Nikke, ezek szerint gyulladt is a térded? nekem is fáj, be van dagadva...stb, de voltam vérvételen pár napja, minden érték okés, gyulladásban nincsen

mindenképpen ird meg, mi van, ha javulsz, mitől javulsz, ilyesmi, itt minden információ számít

 

na majd holnap a csodadoki, ha meg nem, akkor már csak Alexandroban /a mágusban!/ bízhatok..

 

Előzmény: Nikke (2035)
Nikke Creative Commons License 2014.07.30 0 0 2035

5 db-ot kaptam belőle. :-). Synocrom.

Ideig-óráig ért valamit, de  hallottam olyat is, hogy másnak nagyon bevált,  sajnos nem tartozom közéjük.

Kénes gyógyvizet javasolt még a doki, de ezt nehéz megvalósítani, első lelkesedésemben próbáltam  hévízi gyógyiszapot beszerezni, aztán letettem róla, nagyon macerás az egész és nem hiszem, hogy lényegesen többet érne, minta helyileg beadott kenőanyag.

Ezek inkább csak hókuszpókok, szerintem valójában csak időhúzásra jók, bár nekem most még az is nyerő lenne. A szteroidos gyulladásgátlós fájdalomcsillapítót az előzőtől számított 6 hónap múlva újra be lehet adni. Persze a szteroiddal csínján kell bánni és az is csak átmeneti javulást adott. Úgy néz ki lassan, hogy nincs tovább.

 

 

Előzmény: Arzeen03 (2034)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.07.30 0 0 2034

Nikke!

 

Van ilyen injekció, tudod, ami elvileg kenést biztosit a térdednek, az nem lenne jó neked? vagy olyat is kaptál?

 

Gurabil, neked kivették a porcokat? Ne eröltesd a focit, inkább válts, konditerem és csajozás.. :)

 

pl én az előbb porszívóztam itthon ülve. 

 

be kell telefonálni a tvbe, Alexandronak /a mágusnak!/ aki küld majd 10 ezerszeres gyógyenergiát és kész. Kattogás, fájás, elakadás, minden megszünne rögtön, olyan lenne a térdünk, mint a vaj!

gurabli megint csatár lehetne a kezdőben, Nikke erőemelő bajnokságokon indulhatna... Mindössze annyit kellene, hogy egy telefon Alexandronak /a mágusnak!/

 

Ibus, jelentkezz, milyen volt a gyógytorna? :)

 

gurabli Creative Commons License 2014.07.29 0 0 2033

Aránylag jól, szerencsére, kopp-kopp. Akkor mondom majd hogy jól, ha szeptemberben, amikorra tervezem, hogy túl leszek az első focin majd két év kihagyás után (6 éves korom óta nem hagytam ki fél évnél többet fociból, 33 vagyok).

 

Most lefoglalt a sérv, amit két hete műtöttek. Abból kezdek már kijönni, egyre kevésbé korlátoz. Persze még egy hónap, akkor kezdhetek el rendesen edzeni, addig nem tudom, hogy mit gondol a térdem a terveimről.

Rögzítő megvan a focihoz (nem sokat ér, csak hamis biztonságérzet, de legyen), sikerült kb. 4cm különbségre letornázni a két combom közötti különbséget (6-7 volt). A jó lábamon is csökkent az izom, de mivel azt is erősítettem, így nem olyan vészes. A műtött lábam viszont vicc még mindig, de innen már csak komolyabb munkával tudom feljebb vinni, nem elég a gyógytorna. Azt azért tudni kell, hogy a sérült lábamon lévő izom már most is jelentősen nagyobb, mint annak, aki nem sportol, ezt a gyógytornászom mondta, csak ugye a másik térdhez viszonyítva:) Ez így nem lesz elég a focihoz, persze innen már csak lightos, öregfiús foci lesz, azt már eldöntöttem és elfogadtam, hogy vége a rendes játéknak, becsúszásnak, ütközésnek, stb... Jöhet a sörhas:)))

 

Emígy nekem kb egy jó év kellett hozzá, hogy ne fájjon minden nap valamennyire. És reggel ne kelljen 5 percig "melegíteni", hogy beinduljon rendesen a térd. A porcok hiányát érzem, nem tudom elmondani, hogy pontosan mit, de érezni. Kevésbé "olajozott" a térd mozgása, mint pl. a másik, jó térdemé.

 

Mindenkinek jobbulást és mindent bele!!!

 

 

 

 

Nikke Creative Commons License 2014.07.29 0 0 2032

"mindenki azonnal irja meg, hogy hogy van!"

 

Röviden és egyszerűen: sz.rul! 8 hónappal a meniscusműtét után. Azzal ugyan nincs baj, csak annak hiánya (ill. részleges hiánya) baromira felgyorsította a korábban tünetmentes porclágyulást (mára ez már tuti kopás kategória). Túl vagyok már gyógyszeres, hylauronos, szteroidos kezeléseken, szedem a "porcépítőt", most éppen a Heavy Dutynál tartok, de volt már Synotabs is. Javulással a nullával egyenlő. Hol rossz, hol rosszabb. Nem tudom, hogy meddig lehet elkerülni a komolyabb műtétet. II-III. típusú a kopás, elvileg még bírnom kéne.

Addig szeretném húzni, amíg azt is 1 naposba megcsinálják. :-)

 

Előzmény: Arzeen03 (2031)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.07.29 0 0 2031

gondolom a lágy stílusom miatt :)

 

szerintem meglepődnél, ha tudnád, hol dolgozom.

 

megint változtak a dolgok, csütörtökön megyek a Honvéd kórházba kivizsgálásra, hacsak közben az orvos nem ment el véletlenül szabira

majd valamikor leirom milyen kavarodás van körülöttem, de most hosszú lenne

azért az ember azt hinné, ha fekszik meg ilyenek, hízik, hát én meg pont fogyok..

 

mindenki azonnal irja meg, hogy hogy van!? :)

 

pom pom meg eltünt! csak nem elindult körbefutni a földet az egyenlitő mentén?

Előzmény: _chillout_ (2030)
_chillout_ Creative Commons License 2014.07.29 0 0 2030

Arzen, en teljesen abban a hitben voltam, hogy te no vagy :-)) Ne kerdezd, miert :-)))

Előzmény: Arzeen03 (2029)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.07.27 0 0 2029

én mindig meghatódom, mikor kislányom kérdezi, hogy apa, mikor gyógyul már meg a térded?

 

hát.. nekem nem volt jó gyógytornászom, mondhatom.. sőt.. 

aki a kórházban volt annak meg kifejezetten ellenszenves voltam :) 

volt kinzás rendesen, ezt nem ijesztgetésből mondom, azért fájhatott ennyire nekem mert már eleve nem volt valami rendben 

egyébként többi beteg csinálta mint a szél, még szégyelltem is magam

 

most mindenképpen szeretnék majd térdhajlitó gépet bérelni egy két hétre a műtét után

 

 

Ibus85 Creative Commons License 2014.07.27 0 0 2028
Szia abban az egyben bizom,hogy normális gyogytornászt kapok,és nem kinoz halálra érti a dolgát!!Az idei nyár nekünk is ugrott sajnos a gyerekek isszák meg a levét!!De bizom benne hogy már a következőt élvezhetem!!Jobbulást mindenkinek!!!
Előzmény: Arzeen03 (2026)
Ibus85 Creative Commons License 2014.07.27 0 0 2027
Köszönöm chillout,neked meg jo nyaralást!!Utána pedig kitartást kivánok!!:-)
Előzmény: _chillout_ (2025)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!