Keresés

Részletes keresés

Nagy T. Creative Commons License 2008.04.20 0 0 797
Hello!
Tudomásom szerint nincs ilyen program,(csak galamb nyilvántartó) de a www.mgksz.hu oldalon meg tudod nézni.
Előzmény: Plymouth rock (785)
geler Creative Commons License 2008.04.20 0 0 796
Ha felirat van rajta, az a személyazonosság, és többnyire az évet is tartalmazza. Ha csak színes karika, a tenyésztőjének jelent valamit, tőle kell kérdezni.
Előzmény: jasminy (794)
tomkay Creative Commons License 2008.04.20 0 0 795
Szia!

Azok az születési évet jelentik.Ha az illető akitől van neked tényleg azt tette rá amit abban az évben kellett volna.
pl:a postáknál a zöld az 2004, a citromsárga 2005,a kék 2006,a piros 2007 volt.
Nézd meg rajta az évszámot és rajta van még kerület és még egy sorszám.
Előzmény: jasminy (794)
jasminy Creative Commons License 2008.04.20 0 0 794
Igen,profi.Vajon hány év tapasztalata?
És ha már szeretsz mesélni és kezdőkkel foglalkozni,kérdezek még.
Van 1 mondainom is.A bal lábán narancssárga,jobb lábán zöld gyűrű van.
Mit jelölnek a színek?Mi a jelentősége?
Előzmény: geler (792)
tomkay Creative Commons License 2008.04.20 0 0 793
Hello !

Ez profi volt és a kép is szuper! :)
Előzmény: geler (792)
geler Creative Commons License 2008.04.20 0 0 792
Oké, ma is mesélek egy érdekeset.
A galamb nem a tojás színe, formája vagy mérete szerint dönt arról, hogy érdemes-e azon ücsörögnie, hanem a súlya alapján. Minden nap többször forgatja a tojást, hogy az egyirányba húzó sárgája ne süllyedjen le a föld felé, azaz a jégzsinór ne nyúlon meg és ne szakadjon el. A galamb a forgatás közben a csőrével "mérlegel". Ha könnyű atojás, azaz az embrió elpusztult, és kiszáradt, abbahagyja a költést, és új fészket rak.

Emiatt egy vagy két kavicson is üldögél, mert az nehéz.

Itt például egy aranyszínű műtojás is tetszik neki. :-D

Előzmény: jasminy (791)
jasminy Creative Commons License 2008.04.20 0 0 791
Nem nyúltam a tojáshoz,mivel megakart csípni,így gondoltam,h már van mit védenie.
Édesek,tojó ül,hím hordja a kertből a fészekanyagot.
Előzmény: geler (790)
geler Creative Commons License 2008.04.19 0 0 790
Igazad van, a türelmetlen ember szívesen tartja fény felé a régen várt tojást, hogy vajon fias-e. Eközben forgatja intenzíven, és a jégzsinór elszakad, odalesz minden.
Előzmény: Törölt nick (787)
geler Creative Commons License 2008.04.19 0 0 789
Grat. Előző délután tojta. :-)
Előzmény: jasminy (786)
tomkay Creative Commons License 2008.04.19 0 0 788

Sziasztok!

 

Én soha nem is nyúlok alájuk,ugy is meglátom mi a helyzet ha lejön róla.

Törölt nick Creative Commons License 2008.04.19 0 0 787

Szevasztok

Azért nem a legszerencsésebb, hogy az első napokban a galambok alá nyúlkáltok, mert az első 3 nap a legkritikusabb az embrió kifejlődésében. Üdv: István

Előzmény: jasminy (786)
jasminy Creative Commons License 2008.04.19 0 0 786
Megvan az első tojás!
Délelőtt -9körül-néztem őket,de ahogy nyúltam a fészken ülő tojó felé,a kezemhez kapott és nem mozdult.A hím ott gubbasztott mellette.
Eddig ha vizsgáltam a fészküket,mindig arrébb mentek.
:-D
Előzmény: geler (782)
Plymouth rock Creative Commons License 2008.04.19 0 0 785
Sziasztok!
Még újj vagyok ezen a fórumon de remélem jó betudok illeszkedni.Nagyjából 3 hónapja tartók Texánokat de előtte már voltak Strasszer és King fajtájuak is. Szeretném töletek megkérdezni hogy létezik e olyan program ahol a megvásárolt galamb gyűrszámát le tudom ellenőrizni??
tomkay Creative Commons License 2008.04.19 0 0 784
Szia!

Elősször próbáld meg szerintem az olajos magvak etetését.
Előzmény: jasminy (783)
jasminy Creative Commons License 2008.04.18 0 0 783
Hm...
Egyszerű házigalambokról beszélünk.
Nincsenek már elzárva,lehetetlen külön táplálni és pláne csőrön át....
Nem,nem kövér.Kecses.
Köszönöm a tanácsaidat,tárolom.
:-)
Előzmény: geler (782)
geler Creative Commons License 2008.04.18 0 0 782
A tojó nehezen tojik, ez áll a háttérben. Ezért ez a hosszas előkészület.
Az okot nagyon nehéz látatlanban megtippelni, de körülkerítem a lehetőségeket.
1. Kövér. Ez tápanyagfeldolgozási hibákra utal, leghelyesebb megválni tőle, mert sajnos, utódai is ilyenek lehetnek.
2. Kevés az emésztő foszfor-, konyhasó- vagy nyomelemtartalma, legalábbis reletíve neki.
Próbálj meg speciálisan galambnak gyártott emésztőt szerezni. Esetleg pár napig fél tabletta kutya-csonterősítőt adj. (Sajnos, madárnak ilyen most nincs tudtommal.)
3. Fertőzött a petefészekrendszer. Általában hosszas, kis adagokban csőrön át adott antibiotikum segít. (Az időtartam egy hónapot jelent, a kis adag az ajánlott mennyiség harmada. A lényeg a folyamatos "nyomás", a szaporítószervek nyálkahártyája túl jól zár, csak ilyen hosszas kezelés tud áttörni.) Ez utóbbi kezelés nagyon fáradtságos, és csak nagyon értékes egyednél éri meg.

De én csak felírom a receptet, teneked kell dönteni.
Előzmény: jasminy (781)
jasminy Creative Commons License 2008.04.18 0 0 781
Nahát!
Igazán alapos vagy....
Én pedig nagyon amatőr.Ezer kérdésem is volna,de az a szint,ahol Te tartasz,nekem nagyon messze van..Van 7 tubám,nem nálam keltek,1 kölyök és 3 pár.
Figyelem a 3 párt és nincs semmi közös vonás bennük,ahogyan tojnak,költenek.
Sajna,kevés időt tudok közöttük tölteni.Rengeteget olvastam róluk itt a neten,de tapasztalatom kevés van.Pl.párzani sem láttam őket,egyszercsak észrevettem,h van tojás-2 párnál-,ezt feljegyeztem.A 3. csak udvarol és épít.Már 1 hete...
J.
Előzmény: geler (780)
geler Creative Commons License 2008.04.18 0 0 780
Nem akartalak kimeríteni. :-D
Még egyet nem árt tudni. Írtam, hogy a petesejt leválásakor történik a megtermékenyítés. Ez azonban nem azt jelenti, hogy akkor kell párosodniuk is.
A tojó kloakájában kis befelényíló zsákocskákba gyűjti a hím-ivarsejteket, és a tojáséréskor fellépő hormonális hatásokra ezek egy hosszú vándorúton jutnak el a tojáskezdeményhez. Tulajdonképpen ekkor már a hím felesleges, már minden elrendeződött korábban.
Előzmény: jasminy (779)
jasminy Creative Commons License 2008.04.18 0 0 779
Hűha!Kimerítő válszt kaptam.Köszönöm.
Még sokat kell tanulnom...
Előzmény: geler (778)
geler Creative Commons License 2008.04.17 0 0 778
A hím napközben kb. 9-10 órától kb. 17-18 óráig üli a fészket, a fennmaradó hosszabb időben a tojó.
Ha az egyik távol van (versenyen), a tojó hajlamosabb kitartani egyedül, nem ritkán ki is költi a fiatalt, hetekig is ül esetleg, de általában 3-4 napig hajlandó ülni. A hím jóval türelmetlenebb, legtöbbje egy nap után feláll a tojásról.
A tojásrakást megelőzően 1-2 nappal estefelé (7-8 óra tájban) a tojó beáll a fészekbe, és csendesen álldogál. Ekkor leválik a petesejt, megtörténik a megtermékenyítés, és 23 óra múlva letojja az első tojást.
A galambok tojásrakási előkészületei egyedenként eltérnek. Van, amelyik időben tojik (elméletileg 8. nap a párosítástól kezdve), de van, amelyik hosszabb felkészülést folytat. A 20. nap körül már bízvást gyanakodhatsz, hogy valami baj van.
Előzmény: jasminy (770)
subigalamb Creative Commons License 2008.04.17 0 0 777
Keresek Barátgalambot megvételre egy párat.Tel: 06 30 853 1325 előre is kösz.
jasminy Creative Commons License 2008.04.17 0 0 776
Egyenlőre 1 pár tubám költ,a másik pár csak imitálja,így nincs összehasonlítási alapom a helycseréről...
:-)
Előzmény: bolero84 (773)
tomkay Creative Commons License 2008.04.16 0 0 774
Szia!
Nincs azzal semmi gond.A hím fészekre hajtja,a párzás gondolom már megvolt és majd jön a tojás.Rendben lesz minden nyugi.
A másik párnál sincs semmi gond.Beosztják ők egymás közt nefélj.Nekem van amikor 3-4 délután is ugyanaz van rajta,míg a párja vígan repül hazafelé a többivel.
Előzmény: jasminy (770)
bolero84 Creative Commons License 2008.04.16 0 0 773
Pár nap kell nekik ,mire letojnak...a párzástol számítva,de gondolom nem figyelték,hogy mikor csinálják : ) ...a másik párnál,pedig ,igen a tojó,aki többet ül a fészken..Egyébként mindegyik költő pár egyszerre szokott helyet cserélni...a hímek és a lányok..
Előzmény: jasminy (770)
Nagy T. Creative Commons License 2008.04.16 0 0 772
01
Nagy T. Creative Commons License 2008.04.16 0 0 771
Biztos igazad van,nem vitatkozom.Takaritás után a dúc padozatát mivel szoktátok felszórni?Én a Naturalnak a fehérítőjét használom, a kisgalambok fészektányéra mellé viszont zeolitót szórok.
Előzmény: tauben (768)
jasminy Creative Commons License 2008.04.16 0 0 770
Sziasztok!

Pénteken írtam,h az egyik pár fészken ül,közösen építették.Változatlanul ott tartózkodnak,felváltva.Tojás nincs.A hímet láttam ma rajt ülni,burukkol,borzolja a tollát,rendezgeti a fészket.A tojó ott ült/állt mellette,majd gondoltak egyet és mindkettő elrepült. Én vagyok türelmetlen vagy ők nem sietik el??!!
Egy másik pár pénteken-szombaton letojta az előírásos két tojszit és azóta szorgalmasan keltenek.Az egyik többet ül a fészken,mint a másik-a szorgalmasabb a tojó?
Köszi.
J.
tomkay Creative Commons License 2008.04.15 0 0 769
Üdv!
Nagyon szép az állományod!Gratula!
Előzmény: tauben (766)
tauben Creative Commons License 2008.04.15 0 0 768
Nem a szétázás a legnagyobb baj,egy idő után porlad,a nem is látható gipszpor lerakodik a kicsik tüdejében és mindenféle légzőszervi bajt okozhat.
Előzmény: Nagy T. (767)
Nagy T. Creative Commons License 2008.04.14 0 0 767
Üdv ! Van texánod bőven :)) N1 a költő szekrényed.
Én megvagyok elégedve a gipsz tányérral,kis spaklival ki lehet takarítani virkon permetlétöl nem ázik szét.
Előzmény: tauben (766)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!