Keresés

Részletes keresés

R-69 Creative Commons License 2012.05.11 0 0 4199

Szia Manac!

 

Kell kerékbilincs?

 

ingyé lehet szerezni.

Holnap lehuzzuk  a városligetbe  afutód ott haggyok valami füves részen.

20 percen beül lesz kerékbilincsed :-)

Előzmény: Manac :-) (4196)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.11 0 0 4198

biztos, ami biztos, fénymásold le őt is :)

Előzmény: sunman (4194)
Gzsolo Creative Commons License 2012.05.11 0 0 4197

Hát igen! Én 2009-ben vettem 2.500.- forintért, ami most ugyanabban az áruházban most 1.980.- forint.

Nincs raktáron és nem is tervezik.

A másik dobozon az én kerék bilincsem képe van, de már 16.770-ért!

NO KOMMENT

 

http://www.homasita.hu/products/index/page/2/Category_Id/235

 

Az enyém ilyen:

 

 

 

Előzmény: Manac :-) (4196)
Manac :-) Creative Commons License 2012.05.11 0 0 4196

Hol kapsz kerékbilincset 2.500,- Ft-ért?

 

Linkeld be légyszíves, mert engem érdekelne (utánfutóhoz).

 

Egy autóba szerelhető páncélkazettán is gondolkodom, de a Zafiránk 7 személyes, nem találok helyet a rögzítésére a csomagtartóban. Laptop, iratok és egyéb értékek számára  jól jönne.

Előzmény: Gzsolo (4192)
Manac :-) Creative Commons License 2012.05.11 0 0 4195

Ez a Gelert nagyon jó sátor, jó ára is van.

Előzmény: Törölt nick (4193)
sunman Creative Commons License 2012.05.11 0 0 4194

Ezek nagyon hasznos tanácsok.

 

Szóval mindenből kettő.

 

A nejemből csak egy van, úgyhogy a kockázat itt a legnagyobb.))

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.11 0 0 4193
Gzsolo Creative Commons License 2012.05.11 0 0 4192

"fénymásolatok a sátorban."

 

Nekem minden iratom, iratunk be van szkennelve és a laptopon, valamint a neten is megtalálom.

Ma már mindenhol megtalálható a net, bármi is történjen, ott relatíve biztonságban van.

 

Egyéb értékek az autóban a kulcsnak pedig találj egy rejtettebb helyet, ahol esetleg nincs szem előtt.

Kulcsból is kettő kell.

 

Pénz több helyre elosztva, ahogy mondja "kmrmtms" kolléga.

Ahogy a honlapon látod, nem árthat a kerékbilincs sem (bár én még nem használtam kempingben, de 2.500.- forintot megért)

 

Egyébként nekem még sosem volt problémám, mindig tartsd szemmel az első szabályt:

-Ha rossz érzeted van, nem szimpatikus a recepció(s), koszos, rendezetlen a kemping, esetleg rossz külsejűek a „vendégek” állj tovább.

Előzmény: sunman (4189)
kmrmtms Creative Commons License 2012.05.11 0 0 4191

Okmányok (biztosítás is) 2 példányban visszük, valódi az autóban fénymásolatok a sátorban.

Előzmény: sunman (4189)
kmrmtms Creative Commons License 2012.05.11 0 0 4190

Mi a pénzt szét szoktuk osztani 4 részre: sátor, autó, feleségem táskája, én táskám. Amúgy az autót tartom a legbiztonságosabbnak a kempingben.

 

Gond még sose volt az elmúlt 20 évben - bár kimaradt kb 7 év egyhuzamban, amíg egyetemsita voltam és még utána pár év). Rágebbem: Hollandia, Franciaország, Olaszország, mostanában Horvátország.

Ha elkezdenéd kis lakatkákkal zárni a sátradat, az több mint gyanús lenne.

 

Balatoni kempingek engem is érdekelnének ilyen szempontból (is).

Előzmény: sunman (4189)
sunman Creative Commons License 2012.05.11 0 0 4189

Köszönöm!

 

Felmerült kérdésként, hogy a kempingekben biztonság szempontjából mire kell ügyelni.

Gondolom senki nem hagyja a tárcáját, iratait a sátorban, de gondolom a kocsiban sem nagyon.

 

Szóval hova érdemes tenni az okmányokat, pénztárcát, moszkvicsslusszkulcsot stb?

Milyen a biztonság az Adrián?

És mi ahelyzet itthon, pl. a balatoni kempingekben?

Manac :-) Creative Commons License 2012.05.11 0 0 4188

Hello,

 

R-69 kollega még nem vadott túl a decathlonos sátrain úgy tudom.

 

Nagyon keveset használta, kalkulálj vele is.

 

A 4074 hsz-ben láthatod, e-mail címe publikus.

 

 

Manac.

Előzmény: sunman (4180)
Gzsolo Creative Commons License 2012.05.11 0 0 4187

Nekünk sok vendégéjszaka mellett egy kisebb vitánk volt, hogy ez három sátor. Ekkor a pavilonról ráhúztuk a kis takarókat (képen nincs rajta) a hálósátrakra és azt mondtam- már egy. (Különben is parcella volt fizetve, tehát egyáltalán nem értettem a problémát, szerintem le akart húzni a bolgár kempinges, engem nem érdekelt, ő sem foglalkozott vele tovább)

 

Egyébként a 2-3 sátor esetén is soha semmilyen problémánk nem volt, sem itthon, sem külföldön. Parcella van fizetve, vagy négyzetméter, de legrosszabb esetben is 1 nagy sátor árát fizetek két fő esetén is.

Előzmény: sunman (4180)
fekvőrendőr Creative Commons License 2012.05.11 0 0 4186

Bocs a szómenésért, de azt tudd, hogy ilyenkor eladni kell sátrat, meg ilyesmit. Venni a külföldi oldalakról novemberben, decemberben kell, 50-70 %-os árengedménnyel.

Előzmény: fekvőrendőr (4185)
fekvőrendőr Creative Commons License 2012.05.11 0 0 4185

Bocs az előző székek nem rendelhetők, csak helyben vehetők, helyettük van ez: http://www.obelink.de/campingzubehoer/stuhle/coleman-quad-stuhl.html?category_params=category_id%3D2798

A Colemann kiváló minőségű világmárka, nem összehasonlítható a Tescos cuccokkal.

Előzmény: fekvőrendőr (4184)
fekvőrendőr Creative Commons License 2012.05.11 0 0 4184

Én kezdésként mindent összekéregettem az ismerősöktől, így, ha nem jött volna be a dolog akkor nem buktam volna egy fillért se. Ezek az olcsó cuccok, a következő szezonban már eladhatók veszteség nlékül, ennyit megér egy szezon használat után is, és akkor lehet venni nagyobbat, jobbat, de ha nem jön be a camping feeling, nincs bukta.

Előzmény: sunman (4182)
fekvőrendőr Creative Commons License 2012.05.11 0 0 4183
Előzmény: fekvőrendőr (4181)
sunman Creative Commons License 2012.05.11 0 0 4182

Köszönöm, valóban gazdaságos, de mi 4-en vagyunk. Bár a gyerekek még kicsik, azért legalább 4 személyes sátorra van szükségünk.

Előzmény: fekvőrendőr (4181)
fekvőrendőr Creative Commons License 2012.05.11 0 0 4181

Ez jelenleg szerintem verhetetlen: http://www.obelink.de/zelte/tunnelzelte/twin-obitex.html?category_params=category_id%3D3076

A szállítási költséggel együtt is, és akkor már érdemes tőlük minden mást megrendelni, és így jársz a legjobban.

Előzmény: sunman (4180)
sunman Creative Commons License 2012.05.11 0 0 4180

Kedves Zsolt! 

 

Nagyon köszönöm, hogy írtál!

 

Kitaláltad a gondolatomat, mert nekem is felűnt az a fotó, amit a Decathlon kemping- főoldalán lehet látni.

http://www.decathlon.co.hu/HU/kempingezes-68246683/ 

Éppen rá akartam kérdezni, hogy mi ez, mert szimpatikusnak tűnt.

 

Most akkor két sátor típus van versenyben, a  http://www.decathlon.co.hu/HU/base-seconds-full-bezs-170523422/ nappali két kisebb ilyesmivel http://www.decathlon.co.hu/HU/2-seconds-illumin-ii-sator-214576977/, bár ez így összességében jóval drágább, 110 e körül van,

 

vagy ez a T4.2 xl Air http://www.decathlon.co.hu/HU/t4-2-xl-air-b-170523304/

 

Kérdés, megéri-e az árkülönbség.

 

Egyébként ha 3 sátram van, hány sátorhelyet kell fizetni?

 

Üdv.

sunman

Előzmény: Gzsolo (4179)
Gzsolo Creative Commons License 2012.05.11 0 0 4179

Terjedelme miatt, a címedre ment mél :-))

Előzmény: sunman (4178)
sunman Creative Commons License 2012.05.11 0 0 4178

Kedves Fórumozók!

 

Nagyon köszönöm, sokat segítettetek.

Persze, ha vannak további jó ötleteitek a felszerelés összeállításához, örülnék, ha még megírnátok.

 

Eddig akkor talán a Dechatlon Air 4.2 sátor lenne a nyerő,

fekhelynek pedig a sleepin bed, de még nézelődök.

Egyébként a neten nézelődve a Dechatlon a szükséges teljes felszerelést illetően viszonylag jó árfekvésűnek tűnik.

Nem szeretnék túl sok cuccot, de amit megveszek az legyen jó.

 

Mint totál kezdő, tudtok ajánlani esetleg valami hasznos kiadványt, könyvet kempingezési tanácsokkal?

(Gondolom megvan a maga etikettje, írott és íratlan szabályrendszere a kempingeknek is, amit jó lenne megismerni.)

 

Üdvözlettel:

sunman

  

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.11 0 0 4177

A teszkós szék nekem nem jött be, ugyan úgy néz ki majdnem, mint quetcua, de a támlánál három szezon után szétmállott a varrás. Persze meg lehet varrni, de azért bosszant egy kicsit.

 

na igen, akkor itt látszik, hogy neked több tapasztalatod van, és sokkal többet is használod. Mi összesen max. 3 hetet használtuk eddig.

Előzmény: Manac :-) (4174)
R-69 Creative Commons License 2012.05.10 0 0 4176

Sziasztok!

A Praktikerben még lehet kapni 4 ezerért összecsukható rendezői széket.

Aluminium.massziv és könnyű

Előzmény: Törölt nick (4171)
Manac :-) Creative Commons License 2012.05.10 0 0 4175

Még valami: hazai gyártó szinte nincs (TAB, RP) és az itthoni túraboltok igen magas haszonkulccsal dolgoznak sajnos.

 

Az RP magyar, de csak kicsi sártakat gyárt, inkább túrához valókat mint hosszabb kempingezésre alkalmasakat:

 

http://www.alpin.hu/alpindb/aruhaz.html

 

Tabi sátrak:

 

http://www.mkbhungaria.hu/tents/index.html

 

biztos jók, nagyon tartósak de dögnehezek és a pamut vászont tudni kell kezelni.

Előzmény: Manac :-) (4174)
Manac :-) Creative Commons License 2012.05.10 0 0 4174

Sziasztok!

 

Végre pezsdül az élet.

 

Jó nagy késéssel, de köszönöm  a lengyelországi kempingekről szóló részletes beszámolót.

 

Villany: olaszoknál sok helyütt 6 (esetleg 4 vagy 3) amperos korlát van. 6A*230V = 1380W, ami egy kétlapos rezsónak már nem biztos, hogy elegendő. De egyetértek azzal, hogy a villany biztonságosabb. Én indukciós főzőlapot+patronos lapos gázrezsót használok leginkább.

 

A teszkós szék nekem nem jött be, ugyan úgy néz ki majdnem, mint quetcua, de a támlánál három szezon után szétmállott a varrás. Persze meg lehet varrni, de azért bosszant egy kicsit.

 

Fekvőhely: nekem az Intex (JYSK) velúrmatrac + önfelfújó martac kombó jön be igazán.

Meleg, lehet keményre is felfújni és ha forgolódik a hálótársad, nem huplizik annyira, mint feltét nélkül.

 

A szimpla önfelfújós vagy a sima polifoam szerintem azért nem jó, mert a köves, egyenletlen talajon valami tuti nyomni fogja a hátad.

 

Ha most állítanám össze a szettet, lehet, hogy a Decathlon Sleepin'Bed cuccára neveznék be.  Nagyon kényelmes, de az is ugyan úgy ki tud lyukadni, mint a 4000Ft-os Intex.

 

 

Én elsőre nem költenék sokat drága sátorra, motyókra, próbáld ki és dönsd el, hogy tetszik-e ez az életforma.

 

Vásárlásra ajánlom az alábbi weboldalakat, mindkettőhöz volt szerencsém, abszolút elégedett vagyok velük:

 

http://www.obelink.de/zelte/tunnelzelte.html

 

http://www.outdoormegastore.co.uk/tents/tents-by-size/5-man-tents.html

 

Négy főre legalább egy  5 személyes  sátrat ajánlanék.

Nekem nagyon tetszenek az angol sátrak, főleg az alulról is teljesen zárt modellek, fém rudazattal. Nagyon jó a kidolgozásuk és az angol szeles, esős időjárásra vannak tervezve, tehát a hazai és az adriai zivatarokat is ki kell állják.

 

Mindenképp olyan típust javaslok, amejnek az előteréhez is van szúnyogháló. A tengeren ez kevésbé érdekes, de itthon számolni kell egy szúnyoginvázióval.

 

 

Két hétre kell a hűtő, anélkül még egy vajat sem tudsz eltárolni, a felvágottakról nem is beszélve. Sőt; mit ér a nyaralás egy hideg sör nélkül?

 

 

Előzmény: Törölt nick (4173)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.10 0 0 4173

a hálózsák természetesen jobb, csak írtam, hogy igyekszem költséghatékony ötletet írni.

 

villanyrezsó: mi egy nagyobb teljesítményűt vettűnk: nincs összehasonlítási alapom, de a feleségem szerint gyors. De persze lehet, hogy a gáznál lassabb.

 

ilyen vastag polifoamot hol lehet venni?

Előzmény: H_G (4172)
H_G Creative Commons License 2012.05.10 0 0 4172

matracok:

 

Polifoamból vannak 5-6 cm vastagok is, egy olyan számomra tökéletesen pótollja a matracot. (Miközben olcsóbb-könnyebb-tisztíthatóbb.)

 

"hálózsákok/persze pléd is megteszi"

 

Ebben viszont én nem engednék, jó hálózsák nagyságrenddel kellemesebb a plédnél.

 

"főzés: ma már gyakorlatilag mindenhol van áram, nem biztos, hogy érdemes gázfőzőzni. Egy kétlapos villanyrezsót olcsón vehetsz bárhol."

 

De a gázpalackos sokkal gyorsabb, és azonnali eredménnyel szabályozható nagyobb/kisebb lángra. A villanyrezsó elkeserítően lomha.

 

 

Előzmény: Törölt nick (4171)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.10 0 0 4171

én is írok egyet, csak, hogy összezavarodj :)

 

megpróbálok egy konkrét és költséghatékony változatot

 

sátor: Nekem Quechua T4.2 xl air-em van. Ez ma már nem olyan jó árú, mint régen volt, de érdemes esetleg vaterán is megnézni. Ez egy jó erős átlagot hozó sátor, ami óriási előnye, az a szellőssége, és a tágas középső része is jó. Az esőt is jól bírja

 matracok: nekünk sima intex matracaink vannak, és bevallom, semmi bajom vele, de őszintén szólva én bárhol elalszom. Ha rigolyásabb vagy fekhely-témában, olvasgasd mások tanácsát, és próbálgass.

pumpa - inkább motoros, de lábbal is fel lehet fújni a matracot.

főzés: ma már gyakorlatilag mindenhol van áram, nem biztos, hogy érdemes gázfőzőzni. Egy kétlapos villanyrezsót olcsón vehetsz bárhol.

villanyhoz: egy 20 m-es hosszabbító, egy elosztó

világítás: én egy sima steklámpát viszek, egy tekerős lámpát és elemlámpát.

hálózsákok/persze pléd is megteszi

kempingasztal, székek - vaterát nézd meg, nem kell feltétlenül újat venni. Kempingszéket lehet néha jó áron a Rossmannban vagy a Tescóban is kapni - szerintem tökéletesen ugyanolyan, mint a decathlonos, de úgy emlékszem, volt, aki szerint nem. Mindegy, nekem mindkettő van, és mindkettő jó.

hasznos még egy vízforraló, meg persze egy vmi edény, meg (műanyag) tányérok, poharak.

 

hát, kb ennyi jut hirtelen eszembe

 

 

 

 

Előzmény: sunman (4166)
sunman Creative Commons License 2012.05.10 0 0 4170

Esetleg egy ilyesmiről mi lenne a véleményed?

 

http://www.decathlon.co.hu/HU/seconds-family-4-2-170523533/

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!