Keresés

Részletes keresés

andrás1969 Creative Commons License 2016.07.31 0 0 996

Köszönöm szépen a választ.tehát a podolszk a nyerő:).

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (995)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.07.31 0 0 995

A Csajkának nincs öltésállító határolója, csak egy kar, amit érzésre kell belőni.
A Podolszknak van egy erre szolgáló külön gombja.
Ettől eltekintve teljesen ua. a két gép.

Előzmény: andrás1969 (994)
andrás1969 Creative Commons License 2016.07.31 0 0 994

Köszönöm! Még egy kérdés: melyiket vegyem inkább még a podolszk 142 vagy a csajka 3 típusú gépet? Köszönöm a gyors válaszát.

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (993)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.07.31 0 0 993

Podolszk, vagy Csajka.
Orosz gép, saját fejlesztés. Nem egy finom műszer, de amit tud, azt minden körülmények között tudja.
Nagyon vékony, elasztikus anyagok kivételével megvarr bármit.
Elég zajos a működése, dehát orosz...

Előzmény: andrás1969 (991)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.07.31 0 0 992

Bobbinnak azt az alkatrészt hívjuk, amibe az orsót tesszük. Amibe a bobbin kerül az a középrész, amit a hurokfogó (greifer) ölel körbe. A középrész áll, körülötte forog a greifer.
Ami történni szokott: kicsi cérnadarab szorul a középrész és a greifer közé, ez leblokkolja az egész gép mozgását. Ennek az eltávolítására több módszer van.
1. A kézikereket visszafelé kell mozdítani. Amit egy átlagember csuklója kibír, azt a gép is bírni fogja. Ide-oda nem szabad, csak visszafelé. Szerencsés esetben megmozdul, ilyenkor meg kell keresni azt a kb. 1cm hosszúságú cérnadarabot, ami okozta a bajt.
2. A középrész elfordulását megakadályozó un.középrésztartót le kell csavarozni, a középrészt greiferbe rögzítő csavarokat eltávolítani, majd a középrészt visszafelé mozdítani a greiferhez képest.

Előzmény: Törölt nick (990)
andrás1969 Creative Commons License 2016.07.31 0 0 991

Üdv! 

Podolsk142 varrógépről bármilyen információ valakinek? Beállítás, megbízhatóság,stb stb előre is köszönöm szépen.

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.31 0 0 990

Üdv! A baratnőmnek van egy Neumann Textimája, ami egyszercsak "megállt", így tegnap nekiültünk megvizsgálni. Van némi tapasztalatom a témában, de mélyebben nem értek hozzá, így jól jönne némi segítség. Egyelőre a következőket sikerült megállapítani: A varrószerkezet azért mozgásképtelen mert a bobin nem tud elfordulni. Ennek oka az, hogy a rajta kialakított, szimmetrikus kis mélyedésbe belelóg egy kis kampós fémdarab, aminek funkciója ismeretlen. Ha lecsavarozom akkor helyreáll a rend és át tudom forgatni a gépet, de nyilván okkal van ott. Szóval tovább vizsgálgattam és rájöttem, hogy a bobin valahogy előrecsúszhatott a tengelyen. A csavarjait meglazítva, hátratoltam, így már nem ér össze ezzel a kis fém alkatrésszel. A probléma azonban nem oldódott meg ezzel. Ha tűt teszünk a gépbe akkor még így is összeér a bobin és a tű. Nem a hegyével érinti, az oldala súrlódik a bobinhoz bizonyos állásoknál. Ráaásul az istennek sem szedi fel az alsó szálat. A végére már teljesen elbizonytalanodtunk abban is, hogy egyáltalán jó irányba forog-e a bobin. Ha a kézikerékkel szembe állunk és azt az óramutató járásával ellentétesen forgatjuk (tehát magunk felé, ahogy kell) akkor a bobin is az óramutató járásával ellentétes irányban forog. Jó ez így? Csak mert így a hurokfogónak esélye sincs ellátni a feladatát, hisz hátrafelé megy. Eddig viszont működött a gép :-o Valakinek valami ötlet, tanács?

Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.07.30 0 0 989

Ja, a bobbin lemaradt.
Úgy kell a feszességet beállítani, hogy a bobbinba betett orsó cérnáját tartva éppen hogy megtartsa magát. Kicsit megrántva a cérnának kijjebb kell jönnie. Ezt a csavarral be lehet állítani.
Viszont, ha félfordulatos a géped, a greifer alsószállal érintkező rész is ludas lehet. Aztán a bobbin is lehet rossz.
Úgy-hogy vagy rossz, vagy valami baja van. :-)

Előzmény: Blamy (987)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.07.30 0 0 988

Sok jó interlockot gyártottak eddig is, de a ma kapható újak közül csak a Sirubát szabad megvenni.
Vehetsz Pfaffot, Union Speciált, Rimoldit, Yamatót, Brothert, Yukit, stb... de ezek nem jobbak mint a Siruba, csak sokkal többe kerülnek.
Olyan nincs, hogy most nagyon jó, de csak 10 évig.
A régieket nem ajánlom, mert erősen állapotfüggő.

Előzmény: Blamy (987)
Blamy Creative Commons License 2016.07.29 0 0 987

Rendben köszönöm!

Még annyi kérdésem lenne, hogyha mégsem siruba, akkor még melyik az az interlock, ami jónak mondható? nem baj, ha nem éli túl az ükunokáimat :)

 

Illetve a másik problémával kapcsolatban: (hogy az alsó szál laza marad az egyenes varrásnál) érdemes új bobbint vennem? lehet, hogy az van elállítódva?

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (986)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.07.28 0 0 986

http://www.profi-varrogepszerviz.com/kapcsolat.htm 

Itt nézd meg, a legolcsóbban itt kapod.

Előzmény: Blamy (984)
Blamy Creative Commons License 2016.07.28 0 0 985

Azt hol kell? Tudom, szégyen, hogy nem tudom, de sosem állítottam át... (szerencsére sosem volt rá szükség se, évekig gyönyörűen varrt)

Előzmény: zulu52 (983)
Blamy Creative Commons License 2016.07.28 0 0 984

Rendben, köszönöm, a 4 szálas nekem jobb lenne. Megnézem majd személyesen is, ha időm engedi.. de jól hangzik, már vágyom egy ideje profi gépre :)

 

A háztartási gépem Singer traditional 2282. Ezt nemrég vettem, mert már agyonhasználtam a korábbi Toyotámat.

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (982)
zulu52 Creative Commons License 2016.07.27 0 0 983

Keskenyebbre kellene venni a vágás szélességét .

 

Előzmény: Blamy (981)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.07.27 0 0 982

A 747-es négyszálas, ez az általánosabb. A 757-es 5 szálas, ennek ritkább a felhasználási területe. Mindkettővel lehet csak 3 szállal is varrni, de az 5 szálassal nem lehet 4 szálas varratot csinálni. Ezért a 747-est javaslom. Hab lenne a tortán egy szervo motor. Ez csöndben van. Csak akkor kap áramot, ha rálépsz a pedálra, mint a háztartási gépnél. Viszont leadja a teljes nyomatékát akár lépésben varrásnál is.
A háztartási géped milyen típusú?

Előzmény: Blamy (981)
Blamy Creative Commons License 2016.07.27 0 0 981

Köszönöm, megpróbálom holnap, de az az igazság, hogy a hurokfogók már így is 1-2 környékén állnak :(

a kapcsolódás szerencsére az anyag szélén van, ahol lennie kell, csak behúzza az anyagot..

 

Rákerestem, 757e és 747e típust adott ki sirubából legtöbbet.. jó mindkettő?

 

Viszont a sima háztartásimmal is van egy kis bibi.. egyenes varrásnál az alsó szál nagyon laza marad.. akárhogy állítom a szálfeszességet, laza marad.. bobbint is csavarozom mindkét irányba, de csak rosszabb.. mi lehet a gond? csak egyenes varrásnál tapasztalom ezt.

Előre is köszi!

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (980)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.07.25 0 0 980

Első lépésben a tűszál feszességét, majd a hurokfogók szálfeszességét csökkentsd.
Azért ügyelj arra, hogy a két hurokfogószál kapcsolódása az anyag szélén legyen, a tűszál pedig ne hurkoljon. (ne legyen laza)
Túl vékony anyag varrása esetén a varrásszélességet is csökkenteni kell.

Profi háztartási interlock? Szerintem is kizárják egymást.
Ha elfér otthon az állvány, vegyél egy Sirubát. Igaz. hogy 200ezer, de minden percét élvezni fogod, és túléli az ükunokádat is.

Előzmény: Blamy (978)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.07.25 0 0 979

Ne viccelj már, semmi sértőt nem írtál!
Bp-en szereztem meg a szakma alapismereteit, most egy közeli faluban lakom, nincs ezen mit szégyellni. :-)

Előzmény: Törölt nick (977)
Blamy Creative Commons License 2016.07.25 0 0 978

Sziasztok!

 

Toyota háztartási interlock-kal kapcsolatban lenne egy kérdésem :) Mit állítsak rajta, hogy ne ráncolja be az anyagot? Nem hosszában ráncolja be, hanem keresztben, tehát az 5 mm-es varrásszélességből lesz mondjuk 4, és a visszáján látszik ahogy begyűri kicsit az anyagot folyamatosan. Én már állítottam mindent rajta, amit csak lehetett, de csak rosszabb lesz, jobb nem :/ 

 

Illetve még egy kérdésem lenne, tudnátok ajánlani nagyon profi háztartási interlockot? vagy a profi és a háztartási fogalom nem fér meg egymás mellett? :DD

Tervezem már lecserélni, majdnem 10 éves gép... és nagyon szerettem, de már a varratkép sem olyan szép, sokszor szakítja a cérnát is, és elvileg most volt szervizben, de háááát nem igazán lett jobb :/

 

Köszi előre is!

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.25 0 0 977

Bocs,,, nem akartalak megsérteni,, annyit azért rögtön levettem, hogy értesz a varrógépekhez. Szerintem teljesen független, hogy valaki falusi, vagy városi, attól még értékes ember lehet. Én nem így mérem az embereket.

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (976)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.07.24 0 0 976

Nem vagyok zseni, csak egy falusi varrógépműszerész.
A vezérlés mindössze 2 fő dologgal foglalkozik.
1. a tű oldalirányú pillanatnyi helyzetével,
2. az anyagtovábbító előre, vagy hátra mozgatásával a megfelelő nagyságban.

A varrás fő elve nem sokat változott az elmúlt 150 évben, csak az anyagok lettek egyre korszerűbbek és vékonyabbak.

Előzmény: Törölt nick (975)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.23 0 0 975

Köszönöm a válaszodat. Van telepátia, titokban azon drukkoltam, hogy te bizonyára valami zseni lehetsz, mert olvastam a hsz-ket. Igen próbálok rajta mindent, csodálatos masina, annyit tudtam fordítani, hogy mikroprocesszor vezérelt,, szóval egy inteligens gépről van szó. A kezelőpanelról választok, viszont még ilyen preciz, pontos varrást nem tapasztaltam., ez bizonyára az elektró mágneses vezérlésnek tudható be. Ha valamit nem jól írok, mentségemre legyen,, Ami furcsa volt az orsózás, na ezt még nem csinálta egyik gépem se. Csodálatos. 

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (974)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.07.23 0 0 974

A legtöbbet abból tanulsz, ha próbálgatod a programokat.
Amit szerszám nélkül leszedhetsz, feltehetsz rá, azzal nem rontod el.

Előzmény: Törölt nick (973)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.23 0 0 973

Szevasztok! Segítségre lenne szükségem. Tiszta véletlen hozzá jutottam egy Singer  Futura  varrógéphez. Nagyon szépen varr, szépek a minták, csak éppen keveset tudok róla. Szívesen venném ha valaki aki ismeri elmondana egy két dolgot. Nem ismeretlen a varrás számomra, de ilyen géppel még nem találkoztam. Köszönöm ha valaki veszi a fáradságot és válaszol. 

 

sickamic Creative Commons License 2016.07.06 0 0 972

Köszönöm.

Előzmény: Imre# (971)
Imre# Creative Commons License 2016.07.06 0 0 971

Üdv!

Szerintem felesleges időtöltés a hólozószálat lecsévélni, sokkal egyszerűbb megoldásnak tűnik, ha 1 megfelelő cérnatartót készítenek, és azt a v.gép mögött úgy helyezik el, hogy ne legyen útba semminek. Az ipari gépeken is ezért használnak nagyméretű száltartókat. 1 egyszerű megoldást mutatok a mellékelt képen. Az ötletet tovább gondolva a kreativitás határai végtelenek. :)

Előzmény: sickamic (970)
sickamic Creative Commons License 2016.07.06 0 0 970

Sziasztok!

 

Van ötletetek hogyan lehet egy 45000 méteres spulni monofil hólózószálból kisebb adagokat lecsévélni, hogy a háztartási varrógépen tudjam használni.

zulu52 Creative Commons License 2016.06.30 0 0 969

Ott még nem próbáltam, köszönöm.

 

Imre# Creative Commons License 2016.06.30 0 0 968

"Fülöp és Társa" Pfaff szak szerviz is

esetleg a "Romitex" ?

 

Előzmény: zulu52 (965)
zulu52 Creative Commons License 2016.06.30 0 0 967

Ott nincs sajnos.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!