Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

radikál máj. 20. Creative Commons License 53749

Egyik barátom most akarja elkezdeni az ebay-ezést.

Hogy megy most a reg?

Régen mindíg változott.

Kódot küldenek ki postán vagy csak simán bereggel?

Axióma máj. 20. Creative Commons License 53748

Hat en legtobbszor kinaiaktol vasarolok, ahol free shipping miatt ezt nemigen kell alkalmaznom.

Ha mar van rola levelezesed, hogy a 3 darabot egy postakoltseggel kuldi, akkor sztem vedd meg (ebay szinten), es irdd meg neki, hogy kersz osszefoglalo szamlat a 3 termek 1 pktg-rol. Ha ez nem annyira egyertelmu, akkor tenyleg jobb ha nem megveszed, hanem kosar, es kersz ajanlatot (bar ezt se csinaltam me'g, talan nem mindig lehet).

Előzmény: noorbee (53747)
noorbee máj. 20. Creative Commons License 53747

Igen, én is így éreztem, hogy ez nem teljesen frankó, viszont nem vagyok túl rutinos ebayező. Ha kosárba rakom azzal el is fogadom az általa megadott árat, vagy van lehetőségem a több tételből álló csomagra ajánlatot tenni? (bontott autó alkatrészekről van szó)

Előzmény: Axióma (53746)
Axióma máj. 20. Creative Commons License 53746

Marmint azt akarja, hogy ebay-en ne is tedd meg a vasarlast? Az ugy nem korrekt... inkabb vedd meg ott egy kosarban, es ne fizess, hanem kerj ra szamlat (vagy ha nem kuld, akkor is majd a pp-nel ugye mar megjelenik hogy ez fizetesre var, es penz kuldeskor megjelolod, hogy arra a vasarlasra vonatkozik).

Előzmény: noorbee (53743)
t.lantos máj. 20. Creative Commons License 53745

Ehhez mar csak egy kulfoldi cim meg bankszamla kell, es akkor fog is mukodni :)

Itthonra csak forintot fizetnek ki.

Előzmény: sjohn (53737)
t.lantos máj. 20. Creative Commons License 53744

Mert nem ertenek hozza.

Nem adodhatnak ossze, mert minden egyes onalloan feladott kuldemeny kulon tetelnek szamit.

Jellemzoen ugye osszevonni szoktunk csomagot, hogy ne legyen + postakoltseg.

De ne vegyel ra merget, hogy ha megrendelsz a kinaitol 3üat kulon, azt nem fogja osszerakni egybe :)

Előzmény: naszii08 (53736)
noorbee máj. 20. Creative Commons License 53743

Üdv Mindenkinek!

Egy USA eladó több termékét venném meg, de csak egy posta díjat szeretnék kifizetni, az eladó megadta egy képen a malicímét, fogy utaljam arra a teli összeget amire szüségem van + posta mennyire jellemző ez a megoldás? Ha jól gondolom ebay kimarad csak a paypal venne a bizniszben? Köszi előre is.

Jewelscrafter máj. 19. Creative Commons License 53742

Sziasztok!

Meddig fog korlátozni az ebay, hogy csak 10tételt adhatok el havonta? El kell érnem valami státuszt? 10pozitivot? Beadtam valami kérelmet, hogy többet tudjak eladni de nem nagyon reagáltak még rá.

Várom a helpet.

Köszi előre is.

Ballószögi máj. 19. Creative Commons License 53741

Nem erted.

Ha euro szamlat nyitsz,akkor akarmilyen,akarhonnan utalnak ra akarmit( kuwaiti dinar,orosz rubel,ukran hrivnya,vietnami dong vagy epp dollar) akkor is eurot fogsz kapni.

Csak a rate a kerdes,mert eladasin fogod kapni,ami lehet 20 ft tobb is mint a veteli.

A legjobb lenne,ha eurot kapsz Hansitol,majd euro MENNE a paypaltol a magyar EUROS szamladra.

DE,a paypal forintba utal csak,tehat Te eladod neki az eurot,persze 296 ft - tot ad erte.

Itt buksz,mert barmelyik zugvalto ma 304 adott volna.

Ez a 296 ft/ euros forint beerkezik az EUROS szamladra,de forint...ezert a bankod VETELI adja el-310ft- ert a korabban atvaltott eurodat...ezert valtod 2x.

Ezert a legkisebb rossz,ha a forint jon forint szamlara.

Előzmény: sjohn (53739)
Ballószögi máj. 19. Creative Commons License 53740

Ez pontosan igy van,magyar reggel CSAK forintot kapsz,persze eladasi arfolyamon.

Ha magyar euro szamlara jonne,a bank vetelin adna,igy kb 25-30 ft bukta lenne/ euro.

Kb Hansi 100 euroja 75 lesz a vegen. Extraprofitot kaszalnak.

Előzmény: Axióma (53738)
sjohn máj. 19. Creative Commons License 53739

De miért kell váltani?

Előzmény: Axióma (53738)
Axióma máj. 19. Creative Commons License 53738

Ne mondj neki hulyeseget, ha magyar paypalja van, abbol kifele csak forint fog jonni, semmi mas. Ha ezt raadasul egy dev.szamlara teszi, akkor frankon ketszer bukja a valtasi koltseget.

Előzmény: sjohn (53737)
sjohn máj. 19. Creative Commons License 53737

Miért kell váltani?

Nyiss számlát abban a pénznemben, amit az eladásod után kapsz és utald arra, vagy ha nem kenyérre kell, akkor hagy a Paypal számlán!

Előzmény: Ballószögi (53729)
naszii08 máj. 19. Creative Commons License 53736

Köszönöm a gyors válaszát!

Konkrétan cipőket szeretnék venni, csak a magyar posta ügyfélszolgálata se tudott kielégítő választ adni ez ügyben, azért írtam ide is.

És még egy kérdés! Ha én rendelek 2-3 ilyen csomagot, ami ugyanúgy 17-17 euró mind, akkor egyenként esnek át majd az ellenőrzésen,tehát mindegyik vámmentes marad, attól függetlenül hogy ugyanarra a címre érkeznek majd meg, nem adódik össze a külön érkező csomagok összege?

Előzmény: NovakGabor_ (53735)
NovakGabor_ máj. 19. Creative Commons License 53735

A vásárlásod értéke a mérvadó: 17,00 EURO nem vám-áfa köteles, nem fogják sarcolni!

Nyugodtan vedd meg!

Előzmény: naszii08 (53733)
nyubocs máj. 19. Creative Commons License 53734

Ma pl mindenhol 300 alatt van az EUR vételi árfolyama.

Előzmény: .:(gabor):. (53731)
naszii08 máj. 19. Creative Commons License 53733

Koreából rendelnék árut. Nem haladja meg a már vámköteles 22 eurós határt, csak 17 euró. Postaköltség nincsen, ugyanis free shipping, de a kérdésem, hogy bár nekem ugyan nem kellett fizetnem postaköltséget, de attól még beleszámíthatják a termék összegén felül, vagy marad vámmentes, mivel nem haladja meg a termék a 22 eurót?

.:(gabor):. máj. 19. Creative Commons License 53732

One Time Payment-et PayPal-lel csak akkor tudsz csinálni, ha az eBay-es számlád pénzneme EUR vagy USD.

Ha GBP, akkor csak bankkártyával tudod kiegyenlíteni.

Amúgy az eBay által küldött invoice-ban benne van, hogy mennyit vonnak le és mikor vonják le a PayPal-odról. Egyébként általában az invoice kézbesítése után 15 nappal. A lényeg, hogy Automatic Payment Method-nak a PayPal-t add meg és a megjelölt időszakban legyen rajta elég lóvé. Szóval nem szükséges előre, manuálisan kiegyenlíteni.

Előzmény: Jewelscrafter (53722)
.:(gabor):. máj. 19. Creative Commons License 53731

A mai napon eddig 304.30 Ft és 306.01 Ft között volt az Euro középárfolyama, szóval 306Ft-ot nem fogsz érte kapni hivatalos helyen, hanem inkább csak 300-302 Ft-ot, de értem a problémát. Általában 2.5 - 3%-kal vált szarabbul a PayPal a középárfolyamnál.

Előzmény: Ballószögi (53729)
.:(gabor):. máj. 19. Creative Commons License 53730

Helyesbítenem kell magam. Az ausztrál oldalon akkor van 40 listázás ingyenesen havonta, ha a com.au-n regisztráltál. De még azt is el tudom képzelni, hogy ausztrál lakcím is kell hozzá.

Előzmény: .:(gabor):. (53644)
Ballószögi máj. 19. Creative Commons License 53729

Akkor valami okossag kellene az olvtarsaktol

Az,hogy az ebay 10% levesz,ok.

Hogy a Paypal kezeli,es persze hasznalja a lovet,es jutalekot ker,ok.

De valt a lelkem.Mert nem akarja az eurot kuldeni,csak forintot.

Ugyan mennyiert?...ma 296 ft ert...mikor itthon 306 ert vennek meg hivatalosan.

Minden euron 10ft kaszal.Nem hajlando euroban kuldeni.

Tehat az ebayes eladas ugy nez ki,persze orszagtol fuggoen:

- fizetsz az ebaynek

-fizetsz a paypalnak

-bukod az atvaltast

- fizetsz az atutalasert

- fizetsz a bankodnak,ha kp ben kiveszed a penzt.

Minden 100 ft bol kb 20-25 ft a koltseg.Ezt tetezi,hogy az ujaknal 21 nap holding.

Hogy lehetne megoldani,hogy euroba jojjon,ha abban fizttek?

t.lantos máj. 19. Creative Commons License 53728

Bele se kezdj, nem neked valo.

Egyreszt a hirdetes rovid i, de ez nem az.

Ha magadtol nem jutottal el oda, hogy van e dija, az se neked valo.

https://www.paypal.com/hu/fees

Mivel az EU jo nagy, nem mindegy, hogy Szlovakiaba, vagy mondjuk Finnorszagba kuldened.

Es persze fontos, hogy 300g, 3000g vagy 30000g.

Ha magadtol nem jutottal el oda, hogy van e dija, az se neked valo.

http://pages.ebay.com/help/sell/fees.html

De persze a .com-ot kicserelheted azzal, amelyik oldalt hasznalod. Nem lesz egyofrma.

Reszemrol ennyi volt, tobb segitsegre ne szamits. Es remelem, sikerult is lebeszelni. A jog nem egyenlo a kepesseggel.

Előzmény: Tamás Szabó mr (53727)
Tamás Szabó mr máj. 19. Creative Commons License 53727

Sziasztok!

Segitséget szeretnék kérni hírdetésfeladással kapcsolatban.

kérdéseim:

paypalnak van e díja?

a szállitás eun belűl mivel a legolcsóbb ?

hírdetés feladásnál a szállitás rovatba mit kell választani?

eladás után van e jutalék?

légyszíves segìtsetek

Jewelscrafter máj. 19. Creative Commons License 53726

Rendben, köszi.

Előzmény: t.lantos (53724)
Jewelscrafter máj. 19. Creative Commons License 53725

Köszönöm ez működött!

Előzmény: cyborg2 (53723)
t.lantos máj. 19. Creative Commons License 53724

Ne torodj vele, majd terhelik automatikusan.

cyborg2 máj. 19. Creative Commons License 53723

<ACCOUNT> <SUMMARY> <ONE-TIME PAYMENT >

Jewelscrafter máj. 19. Creative Commons License 53722

Sziasztok!

Kérdésem a következő lenne, hogy sikerült pár kacatot eladnom ebyen , erre kijött egy invoice amit nem tudom, hogy tudok befizetni paypalon keresztül.

Amennyiben tudnátok segíteni kérlek írjatok:

jewelscraft@gmail.com címre vagy ide.

Előre is köszi.

Degeczi máj. 18. Creative Commons License 53721

előfordul, de ilyen $1-2 értékű apróságoknál aligha vacakolnak vele

valszeg tényleg visszavonta a licitjét vki

Előzmény: Vesalius (53720)
Vesalius máj. 18. Creative Commons License 53720

:)) Azt mondjuk nem néztem....de akkor sem hinném hogy megnyertem mert fölém licitáltak. Vagy azt vissza lehet vonni? Azt eltudom képzelni, hogy az eladó felhajtja az árat..:)

Előzmény: sjohn (53719)