Keresés

Részletes keresés

canniball Creative Commons License 2017.07.04 0 0 27455

Ebben senki nem tud segíteni?

Előzmény: canniball (27435)
Norbbika Creative Commons License 2017.07.04 0 0 27454

Kedves Szakik!

 

Nyílászárócsere előtt állok, olvasgattam itt a fórumon elég sokat. Kértem árajánlatot pár helyről. Ti melyiket választanátok?

10 ablakról és 2 db erkélyajtóról lenne szó, alu redőnyökkel, szúnyoghálókkal.

 

1. Thermowin ajtók, ablakok Kömmerling 76AD profilból, 5 légkamrás, G-U UNI-JET vasalattal, 3 rétegű üveggel 4lowe-16-4float-16-4lowe+Ag 1.200.000 Ft

 

2. Rekord Nyugat ajtók, Gealan profilrendszer Salamander 82mm, 6 légkamrás, Roto NT vasalat, 3 rétegű üveggel 4mm homokfúvott-12Ar-4float-12Ar-4lowe     1.200.000 Ft

 

3. Hun Therm ajtók, ablakok Salamander BE82MD profil, 6 légkamrás, Titán vasalat, 3 rétegű üveggel 4lowe-15,5Arg-4Float-15,5Arg-4lowe Ug-0,5W/m2K      1.150.000 Ft

 

A hangszigetelés elég fontos lenne, mivel hangos az utca előttünk... Ebben az árban ezek jónak számítanak?

 

Előre is köszönöm

kiss_atti Creative Commons License 2017.07.03 0 0 27453

Nem kéne már

 

- így, egy év után - kicsomagolni azt az ajtót ???

:-)))

 

Kérdésedre a válasz: be kellene állítani a szerkezeteket. Hozzáértő szakinak - ha nem kell átékelni az üveget - 2 perc/szerkezet.

Ha át kell, akkor meg 5-6 perc.

Előzmény: Kisfiatal (27451)
Kisfiatal Creative Commons License 2017.07.03 0 0 27452

Közbe rájöttem h hülyeségeket beszélek, zárt állapotban fér el éppen alatta, nyitottan ugye mellette van :)

Viszont ami feltűnt: felül az ajtó belső gumitömítése éppencsak hozzáér a kerethez, talán 1 mm sincs. Tehát majdnem alámegy a keretnek.. Alul jobban felfekszik. Azaz lehetséges h megereszkedtek az ajtók? Ez megmagyarázná a zár problémát is, amennyiben lejjebb került az ajtó, a zár nem ér fel a zárfogadóhoz, átmegy alatta, így nem zár. Ahogy írtam, más ablakoknál is feltűnt a megereszkedés. Ez normális új ablaknál? Lehet rajtuk állítani h feljebb kerüljenek?

Kisfiatal Creative Commons License 2017.07.03 0 0 27451

Hmm, nem is lehet lejjebb tenni, akkor? Mi a megoldás? A mozgó résznek nem kellene felfelé is mozdulnia? Mert akkor bezárna, de ez csak oldalirányban mozog. Amúgy meg éppen hozzáér a fogadóhoz, éppen elfér alatta, de mivel csak oldalra mozog, így nem zár, nem támaszkodik fel a fogadón.

Közben észrevettünk egy nyomot, ami lehet semmiség, de arra is utalhat h valaki babrálta, be akarta feszíteni.

 

 

Nem tudom mennyire látni, a gumi meg van nyomódva, és a kereten is látszik vmi lenyomat. Ha be akarja valaki feszíteni, az szétbaxhatja a zárat?

Más: nézegettem az ajtót, és közbem mozgattam a kilincsét nyitott állapotban(mert amúgy a kilincses sem zár rá fölül..), majd ezután elbaxódott, akad, szorul, alig lehet kinyitni. Zárni lehet a kilinccsel. Máshoz nem nyúltam eskü. Én baxtam el? Előtte jó volt..

Előzmény: ganser (27449)
Kisfiatal Creative Commons License 2017.07.03 0 0 27450

Tehát lejjebb kell tenni a zárfogadót.. Ezek szerint már eleve xar volt, csak nekem nem tűnt fel. MEgoldjam magam, vagy inkább hívjam vissza őket? :) Lehet h inkább megfúrom én..

Előzmény: ganser (27449)
ganser Creative Commons License 2017.07.03 0 0 27449

ad1: grewin termék.

ad2:a zárfogadó hibás elhelyezkedése  gyártási hiba,de a grewinnél teljesen általános.

Többször felhívtam rá a figyelmüket,de csak a francba nem küldtek el hogy ne okoskodjak...

Mellesleg a beépítőknek ezt azért illik korrigálni-ugyan ez hiba nem  róható fel nekik,akkor is.

Előzmény: Kisfiatal (27448)
Kisfiatal Creative Commons License 2017.07.03 0 0 27448

Szakik!

 

1 éves Kömmerling (70es, Grewin, Jola..) ablakaimmal a következő problémák vannak:

-2 ablaknál is észrevettem, nyílóra nyitás után, hogy nem akar csukódni, felütközik vmiben. Az ablakszárnyat megmozgatva érezhető lógása van. GU vasalat.

-középfelnyíló teraszajtó(1600x210): az "álló" kilincs nélküli részén felül nem záródik. Ezt amúgy sosem nyitogatjuk, talán 2-3x ha nyitva volt vmi miatt, a kilincses részt szoktuk. De ez csak most tűnt fel, hogy a kilincses részt becsukva, rázárva is mozog az egész felül, azaz nem is tömít. MEgnéztem felül, a szárnyon levő, mozgó "pöcs" nem éri el magasságban az "állórészt".

 

A képen bezárt állapotban látható. Ez mitől tud elállítódni, mert sztem régen nem volt ilyen, vagy csak nem tűnt fel.. 

Ezeket a problémákat lehet állítással orvosolni? Őszinte legyek azt se tudom mennyi a garancia :) Mennyit szokott adni a Jola? Most lesz 1 éve hogy beépítették.

gabeeen Creative Commons License 2017.07.03 0 0 27447

"Sziasztok! Koncz Nyílászáró Kft-vel, Koncz Istvánnal van valakinek tapasztalata? "

 

11 évig velem dolgozott, szerintem nem lesz velük problémád.

Előzmény: Sandarz (27446)
Sandarz Creative Commons License 2017.07.03 0 0 27446

Sziasztok! Koncz Nyílászáró Kft-vel, Koncz Istvánnal van valakinek tapasztalata? Kaptunk tőlük egy korrekt ajánlatot Veka műanyag ablakokra, de nincs információnk róluk, csak ami a honlapjukon van. Jó lenne valami megerősítés olyantól, akinek dolgoztak is. Valaki rendelt már tőlük? 

Köszi a segítséget

kiss_atti Creative Commons License 2017.07.02 0 0 27445

Gyártói hiba,

 

nem a profilrendszer tehet róla.

Előzmény: rönótulaj (27444)
rönótulaj Creative Commons License 2017.07.02 0 0 27444

Szia!

Nekem a Jola csinált tavaly egy 88+-os ajtót. Az idén már cserélték is. Ugyan is átadáskor még rendben volt, de a télen úgy elvetemedett hogy 6 mm-es hasa lett az ajtólapnak, ezáltal szelelt.  Szóval az 1-es verziót kerüld mint az ördög a szentelt vizet.... Sajnos saját tapasztalat.

Üdv: rönó....

Előzmény: shadowman (27439)
kiss_atti Creative Commons License 2017.07.02 0 0 27443

Nem azért vagy "hülye",

 

mert bedőltél nekik. Ilyen a múltban is volt és a jövőben is lesz.

De amit te kértél - mondjuk meg mi, hogyan lehet őket megszívatni -, az egy inkorrekt kérés. Semmi közünk hozzá, hogyan intézed. A segítségnyújtást itt - általában - pozitív módon értelmezzük, és - ismét csak: általában - azt írjuk le, hogy mi az, amit javaslunk és nem azt, amitől meneküljetek.

 

Nyilván vannak kivételes esetek, de az alapelv ez.

 

Tőlem pl. még senki nem olvasott olyat, hogy "ezt ne vedd meg", de olyat többször, hogy "ebben a kategóriában ez meg ez többet nyújt, inkább ezt válaszd".

 

Úgyhogy - persze én csak javaslom - a te ügyedet az összes papíroddal, dokumentációddal - ajánlat, szerződés, számla, fényképek, levelezés, stb - kezdjed el intézni a hivatalos formában, ha igazad van, az bizonyítást fog nyerni.

 

Előzmény: emil16 (27442)
emil16 Creative Commons License 2017.07.02 0 1 27442

Hát köszönöm az építő kritikát, a "segítőkészséget".

Azért erre nem igazán számítottam, hogy én leszek a "hülye" hogy bedőltem, a véleményetek szerint. Igen, talán nem voltam körül tekintő. De nem találtam negatív véleményt erről a cégről. De az biztos, hogy sok éve láttam az üzletüket Kecskeméten. Nem merült fel bennem, hogy ilyen az üzlet politikájuk.

A kibabrálást nem "illegálisan" gondoltam. De mindegy is, majd megtalálom magam a jó utat. 

Amúgy én is 29 évig dolgoztam szolgáltatásban. Volt egy kis cégünk. Amikor a bezárás mellett döntöttem, akkor nem hagytunk lerendezetlen munkát. Az elvállaltakat pedig tisztességgel megcsináltuk. Ezért engem még több év után is megszólítanak az utcán, hogy nem vállalok-e újra melót.

Ezért nincs helye a rendes vállalkozók között a hiénáknak!!!! Ezek az emberek ássák alá a bizalmat a kis cégekkel szemben. A nagyok felé terelve a megrendeléseket. Most én is nagy céggel fogok dolgoztatni. Aki sok pénzt fektetett ebbe bele és vélhetőleg nem fog pár 10-100 ezerért, "relatíve" kis pénzért, az ügyfeleivel szemétkedni.

Azt is elfogadom, ha egy vállalkozás nem megy, megszüntetik. De így???!!!! Aztán ugyan azzal a profillal újra indítanak két másikat. Ez mi, ha nem szemét munka???!! Így könnyű BNW-kel járni.

 

Azért a többi tájékozódó ember számára leírom a cégek nevét, hogy ne járjanak úgy mint én.

ABLAKPLAST amely átalakult: BRAVIA ABLAK-ra és BUDA ABLAK-ra a tisztességtelen cégek nevei.

Előzmény: asztalos sanya (27438)
shadowman Creative Commons License 2017.07.02 0 0 27441

Sziasztok,

 

Az alábbi három profil közzül van valamelyik, amelyiknek Hajdú Bihar megyében létezik forgalmazója?

 

- Veka Alphaline 90 (Ezt úgytudom csak az Aranyablak forgalmazta, de monstmár csak 30db felett lehet rendelni)

- Aluplast Ideal 8000 (Ez a Hevestherm Aluplast Energeto 85 profilja, mennyire megbízható, normális helyen rakják össze?)

- Salamander BluEvolution 92

 

Köszönöm.

shadowman Creative Commons License 2017.07.01 0 0 27440

Esetleg még egy "versenyző" lenne:

SALAMANDER bluEvolution Deluxe-s 92

Bár ilyet Hajdú megyében nemtudom ki forgalmaz.

shadowman Creative Commons License 2017.07.01 0 0 27439

Sziasztok,

 

Nyílászáró vétel előtt állunk épülő házunkba ebbe szeretném kikérni a véleményeteket.

3 profil van teritéken:

1:Kömmerling 88 MD (Debrecen Jola, Grewin+ Nyíregyházi gyártás, eddig ez lett volna a befutó, de kicsit elbizonytalanodtam a legutóbbi vélemények óta)

 2:Marshall M9000 (krisbadoors na őket annyira még nem ismeren, csak a beltéri ajtók miatt keveredtem hozzájuk és mint lehetőség kértem ajánlatot nyílászáróra is)

3:Aluplast Energeto 85 (Tisza ajtó)

 

Mindegyik RAL beépitéssel, illetve meleg peremmel lenne.

 

Melyiket ajánljátok és miért.

 

Köszönöm.

asztalos sanya Creative Commons License 2017.06.29 0 0 27438

Ilyen volumenű kiadásnál nem(csak) fórumokon illik tájékozódni. Vannak mindenféle céginformációs lehetőségek, ahol aprópénzért le tudtad volna csekkolni a céget, és az előéletét. Nem kibabrálni kell velük ( mert úgysem tudsz ), hanem végig kell járni az utat akár a bíróságig. Biztosan van a kezedben egy szerződés, ami részletes. Hosszú lesz és fájni fog, de ha igazad van, menni fog. Kérésed itt nem etikus.

Előzmény: emil16 (27436)
kiss_atti Creative Commons License 2017.06.29 0 0 27437

Azért ez a kérés

 

mindent visz a topicban erre az évre ...

:-)

Előzmény: emil16 (27436)
emil16 Creative Commons License 2017.06.29 0 0 27436

Szia!

A szavaidból olybá tűnik, hogy jobban ismered ezt szakmát. Még nem tettem túl ezen a szemétségen, amit velem megtettek. Amúgy nem az ár volt ami miatt őket választottuk (vesztünkre). Az ár az nem volt jobb mint a többieké.  Az Aluplast profilról jókat olvastam és ez miatt.

Szeretném számukra is "emlékezetessé tenni" az üzleti kapcsolatunkat. Ebben kérném a segítségedet. Merre induljak el? Olyan kibabrálást szeretnék ami lehetetlenné teszi az ilyen hiénák működését. Vagy legalább megnehezíti.

 

Ezen felül keresek olyan jobb céget aki befejezné a projektemet. Redőny szúnyogháló maradt hátra. Kecskemét környékén is dolgozó céget keresek. Ha tudnál ajánlani, nagyon megköszönném. 

Előzmény: ganser (27423)
canniball Creative Commons License 2017.06.26 0 0 27435

Sziasztok!

 

Tavasszal mikor tervezgettem a nyílászárók cseréjét és itt jártam azt a tanácsot kaptam, hogy a Fenstherm Future bár nem mai darab de jó ár/érték aránnyal rendelkezik, így ezzel számoltam. Lassan úgy néz ki meg lesz a projekthez az anyagi háttér, de közben az online cégtárakban azt látom hogy a gyártó felszámolás alatt...befürödni nem szeretnék, így kéne választani másikat 75+ mm-s profillal és háromrétegű üvegezéssel.

Korábban kaptam a Daidalos Kft.-től ajánlatot a Veka Softline 82 MD Plus-ra (melegperemmel és MACO MULTI-MATIC wk2-vel), de ez sajnos túl sok a pénztárcámnak, ennél legalább 10 vagy még inkább 20 százalékkal alacsonyabb kéne legyen az ár. Náluk kaphatók még Kömmerling ablakok, de erről nem igazán voltak itt pozitívak a vélemények, ezeken kívül az alábbiakat találtam a környéken:

 

1. Salamander BluEvolution 82; 6 kamrás, 82mm-es profil, 4-18-4-18-4 üvegezés. Daidalos Kft. Vác. Pontos árat nem tudok, de az oldalukon fellelhető iránymutató árlista alapján az MD kivitel nagyjából 10 százalékkal olcsóbb mint a Veka 82, talán még kigazdálkodható.

2. RealTherm Evolution; 6 kamrás, 84 mm-es Inoutic Eforte MD profil, 4-20-4-18-4 üvegezés. Jövő 2008 Kft. Vác. Erre kaptam árajánlatot, nagyjából 20 százalékkal olcsóbb mint a Veka 82, bár a szolgáltatásokat is figyelembe véve ez 15 százalékra csökken, de a nadrágszíjat összehúzva esetleg belefér.

3. Salamander Streamline 76; 5 kamrás, 76mm-es profil. Daidalos Kft. Mivel az árlistájukon csak kétrétegű üvegezéssel szerepel egyelőre nem tudom a háromrétegű üveg pontosan milyen lenne és ez mennyibe kerülne, de a BluEvolution 82 ára alapján úgy gondolom bele kell férnie a keretbe. "Szépséghibája" hogy az Uf csak 1.3.

4. RealTherm Balance; 6 kamrás, 76mm-es Inoutic Prestige AD vagy MD profil, 44mm-ig üvegezhető (gondolom 4-16-4-16-4). Jövő 2008 Kft. Annyival jobbnak tűnik mint az előző, hogy az Uf 1,1 (igaz csak az (ál)középtömítéses verzió esetén). Árat egyelőre nem ismerek de nyilván olcsóbb mint a RealTherm Evolution.

 

Tudom hogy tutit csak a profil és a gyártó és a beépítő ismeretében lehet mondani, de ha azt meg tudjátok mondani hogy melyikkel érdemes foglalkozni (vagy van-e olyan amelyikkel nem) már az is nagy segítség lenne! Szóval mi a véleményetek az említett ablakokról, cégekről, melyik ajánlott, melyik nem?

kiss_atti Creative Commons License 2017.06.26 0 0 27434

Egyik sem jó.

Redőny, vagy egyéb, külső árnyékolás.

Előzmény: JóKilátásAblakstúdió (27432)
asztalos sanya Creative Commons License 2017.06.25 0 0 27433

Az első

Előzmény: JóKilátásAblakstúdió (27432)
JóKilátásAblakstúdió Creative Commons License 2017.06.25 0 0 27432

Szakmabeliek!

 

Egy lakás nyílászáróinak üvegezését kellene megoldanom, hogy az egész nap betűző nap, ne csináljon szaunát odabent!

Ehhez a Climaguard Solar üveg vagy esetleg az utólagos fóliázás lehet jobb megoldás? (Skyfol fólia)

opelaci Creative Commons License 2017.06.22 0 0 27431

Mindketten ugyanarról beszélünk csak te mint vállalkozó felől közelítetted meg a dolgot.  Mi mint végfelhasználók akik nyílászáró csere előtt állunk hajlamosak vagyunk elfelejteni ezt. Nem szabad az Olcsó Jánost keresni.

 Viszont egy szakmai kérdést feltennék, hogy milyen minőségűnek számít ez a rendszer? :-) 

 

6 légkamrás, 70mm-es profil rendszer. Szürke duplán körbefutó gumitömítés.

Horganyzott acélmerevítés. Siegenia Aubi vasalattal és hibás működtetés gátlóval.

Extra erősített sarokpánt és sarokcsapágy

Bejárati ajtók 5 ponton záródó kilincs működtetésű zárral

Alap üveg esetén (4-16-4-Low-E Plusz Argon) Ug=1.0

 

Köszönöm.

 

 

Előzmény: ganser (27430)
ganser Creative Commons License 2017.06.22 0 0 27430

Figyeljél Laci!

Van olyan ár,amit minimálisan el kell érni,hogy az eladó hosszútávon képes legyen

működtetni,fenntartani a vállalkozását és még keresni is.

Aki kevesebbet kér,az valahol valakit becsap.

Vagy a vevőt,vagy saját magát.

Hosszútávon saját magát senki sem fogja becsapni,hanem valahonnan máshonnan fogja előteremteni a szükséges összeget.Vagyis Téged fog bepalizni mert Te fizetsz!

Vagy az árun kell spórolnia(szar terméket kapsz),vagy a kivitelezésen( utolsó kókler senkiházi fogja szerelni).

Mindenféleképpen rosszul jársz!

Viszont úgysem hiszik el a vevőjelöltek-hiába van 25 év tapasztalata mögöttem.

Azt hiszik,hogy majd Ők megtalálják az ajánlottnál is jobb megoldást....

 

Előzmény: opelaci (27428)
ganser Creative Commons License 2017.06.22 0 0 27429

Ez a valami perverzió?!

Előzmény: Kisdi (27427)
opelaci Creative Commons License 2017.06.22 0 0 27428

Szia. Nagyon köszönöm a felvilágosítást. Pont most kaptam egy ismerősömtől egy másik ajánlatot és hát 150E több. Azon gondolkoztam, hogy vagy ő vág át (mert hát mondta, hogy baráti ár lesz) vagy feltünően túl olcsók a Bráviások. Na persze tudom függ a beszerzéstől, minőségtől stb.től is.

Úgy érzem nagyban segítettél a döntésemben amit tényleg köszönöm. Sokan vagyunk úgy, hogy idejövünk olvasunk ezt-azt, próbálunk okosodni, próbálunk reálisan dönteni, viszont mikor kapunk egy pár több tízezressel olcsóbb ajánlatot hajlandók vagyunk ezt a "tudást" hip-hop elfelejteni. Aztán majd utólag jön a bosszúság. Tudom ez fordítva is előfordulhat viszont ez elég ritka eset! :-)

Előzmény: emil16 (27418)
Kisdi Creative Commons License 2017.06.22 0 0 27427

Hajlamos elengedni 1.000.000 .ból 10.000 Ft.-ot, például.

Előzmény: ganser (27425)
laszlo_gomb Creative Commons License 2017.06.22 0 0 27426

Urak!

 

A tokon lévő (Veka ablak) szürke, leválni kezdő gumitömtéssel mit lehet kezdeni? Ragasztani, cserélni? Házilag, vagy szakemeberrel?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!