Keresés

Részletes keresés

exxit Creative Commons License 2009.12.31 0 0 21721
Sziasztok

Az elkövetkező évben mindenkinek sok erőt és egészséget kívánok, hogy sok szép téglát tudjon "kimenteni " az utókor és maga számára.
és még egy utolsó tégla amit így Szilveszter táján mindig megtalálok
BUÉK
Jocó
:)


lanko Creative Commons License 2009.12.31 0 0 21720

Akkor én is szeretnék mindenkinek:sikerekben, téglákban, kishatosokban, gazdag újévet kivánni!

Ez volt az elsö évem veletek, mit mondjak,rengeteg "gazembert" ismertem meg.

Jövöre még többel szeretnék megismerkedni!

Köszönöm a sok téglát is amit kaptam töletek!(és remélem kapok még)

Zárásként az a két darab tégla, amit a héten találtam a lerakóba:

Az eggyik egy padlás tégla darab+jellel

A másik egy kisméretü darab:SV

Sziasztok

 

epitesz13 Creative Commons License 2009.12.31 0 0 21719

Addig is pár szolidabb.

 

Előzmény: epitesz13 (21718)
epitesz13 Creative Commons License 2009.12.31 0 0 21718

Béla szerezd meg a terveket fredynek.

Előzmény: hb-tatus (21713)
LUDLUM Creative Commons License 2009.12.31 0 0 21717
Szevasztok!

Kívánok minden téglamániásnak és a hozzá közelállóknak nagyon boldog új évet, ehhez pedig jó egészséget!
B-csabi Creative Commons License 2009.12.31 0 0 21716
Hogy őszinte legyek fogalmam nincs:-) de szép nem?
Előzmény: b.fredy (21707)
murmuncari Creative Commons License 2009.12.31 0 0 21715
Ezzel a falazmányoddal eddig nem dicsekedtél. Hol is van ez? A házad melyik fala?
Előzmény: hb-tatus (21713)
adolf2107 Creative Commons License 2009.12.31 0 0 21714
  A tégla rácalmási , én dunaújvárosi vagyok .
Előzmény: Téglavadász (21656)
hb-tatus Creative Commons License 2009.12.31 0 0 21713
szia, szép bélyeges téglákból lehet ilyen falat is rakni, különösen a vakcina bevétele után
Előzmény: b.fredy (21688)
murmuncari Creative Commons License 2009.12.31 0 0 21712

Nekem még mindig ez a legjobb újévi ajánlatom:

kávé + ... (még valahogy a PIA ráférhetett volna!)

 

Előzmény: csóricica (21711)
csóricica Creative Commons License 2009.12.31 0 0 21711
Én ezzel az 1 téglán két macskával( vas és fekete ) Kívánok mindenkinek Boldog Új Évet! Ja a Santa Barbit azért rakom fel,mert a retiküljéből került elő a tégla!! :-))
epitesz13 Creative Commons License 2009.12.31 0 0 21710
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.31 0 0 21709
BUÉK minden téglamániásnak!
epitesz13 Creative Commons License 2009.12.31 0 0 21708
Szia.

Pár ötlet a kerítés és a fal építéséhez.

Először is roskadj a kényelmes fotelodba és lásd el magad mindenféle dologgal, mert először is a tervezési fázis következik, ha már tudod az asszony, mit akar pontosan, Ha nem tudja akkor előbb vele, ülj le és közölje veled, hogy mit is akar valójában, Sok ellenvetésed ne legyen, mert sokáig tartana az egyoldalú tárgyalás. Tudod kompromisszum is, kell, vagyis az ő akarata a fontos, úgyis te építed. Persze olyanra, amilyenre megálmodta, mert ha nem olyan lesz, akkor marad a jobbik esetben az átépítés, bontás, vagy akár válás is lehet belőle, de ne lássuk ennyire borúlátónak azt a szerencsétlen kerítést vagy válaszfalat, mer az csak két helyiséget választ el egymástól s nem a családokat.

Ha mindezeken túl vagy és kényelmesen ülsz a tervezési fázisba léptél, gondosan tervezd meg a helyét és méretét, mert ne erőltessél oda még egyszer akkorát amekkora nem, fér oda, de kisebb sem lehet. Ha a kerítés funkcióját nézzük fontos szem előtt tartani, hogy mennyi időre is készül. Ha rövidtávra akkor nem is érdemes sokat bíbelődni vele, csinálj pár képet és ragaszd fel egy kartonlapra, utána úgy vágod hajtod ahogy a terep megkívánja. Hosszabb távra tervezve, és ha a gyerekeknek is kedveskedni akarsz, akkor lásd el falfülkékkel, ahol el tudnak majd bújni, akár előletek is, de jól jön majd a bújócskázáskor is, öreg napjaid meg itt töltheted a világ elől elzárva. Még arra is gondolj, hogy szeretnek fára mászni is, te add meg a lehetőséget neki, hogy falra is tudjanak, építsd lépcsőzetesre. Később ha a gyerekek felnőnek lesz időszakod, hogy te is falra tudnál mászni, de öreg leszel hozzá, ebben az esetben az asszony cserepes muskátlikat rakhat oda. Ennyi okos tanács után fogd a papírt s ceruzát, húzogasd a vonalakat, ha még vág az eszed számolj, ha nem akkor ott a gép, osszál, szorozzál, add össze, vond ki, magad a hűtőig egy sörre, majd fojtasd.

Erre azért van szükség mert, hogy tudjad miből mennyi anyag kell, tudod az orosz építkezés is úgy kezdődik, hogy lopj egy…., de a magyar, szerezz be egy….

Ha a tervezés és a beszerzési fázisokon is túl vagy, tűzd ki azt a területet, melyet katasztrófaövezetnek fognak ezek után nevezni. Még ne kezd semmihez, végy egy mély levegőt sóhajts nagyot, mert most kezdődik életed hátralévő legnagyobb baklövésnek ideje.

Ettől a perctől kezdve se nyugodt nappalod se nyugodd éjszakád nem lesz.

De egy határozott mozdulattal elkapod a csákányt s megteszed az első kapavágást a kerítés építésénél. Ja és a tervrajzot, melyet olyan gondosan elkészítettél felejtsd el, mert a papíron olyan szépen és jól stimmelt minden, de már a terepen valahogy minden más.

S nem baj ha szól pár havernak is, hogy segítsen az építkezésben, ne barátnak, mert nem biztos, hogy a barátság kibírja az építkezést.

Ha már idáig eljutottál a többi gyerekjáték, csak a földet kell kihányni, mondom csak a földet…

Ezek után jöhet az alapozás, hogy ne keljen többen hányni….töltsétek be azt a gödröt, amit fáradságos többnapi munkával kiszedtetek, rájöttök, hogy valóban sokat dolgoztatok akkor.

Félre a fáradságos időszaknak még nem is látszik semmi munkátok, mit kiástatok be is temettétek, kezd a terep hasonlítani egy bombázást megért területre.

Fel a fejjel még nincs veszve minden, fáradságos és izzadt testel, elvégzitek azt a munkát melyet nem szeretnétek kihagyni, egy kis kátrány melegítést, hiszen még nincs elég melegetek. Ha ezekkel megvagytok jöhet csak az érdemi munka, vagy is a látszatos.

Elő az összes szerszámmal, felfegyverkezve velők, elosszátok magatok közt kinek mi lesz a munkája, ne az asszonyra bízzátok a sörhordást, mert sok éves tapasztalat mondatja velem, bizony ebben az esetben elég feledékenyek. Ha már mindenki kezében ott a megfelelő szerszám essetek neki a munkának. Remélem az elsősegélyes láda nincs messze.

Szóval, ha lehet, akkor a habarcsa tegyétek a téglát, majd, hogy ne legyen olyan egyhangú, a téglára tegyetek habarcsot. Ha sokszor ismétlitek és a sörhordó is megfelelő időben horda a akkor a függő, ás a vízszínt is rendbe ment. Ha ekkor nem fogjátok magatok vissza meglátjátok előbb de leginkább utóbb végezni is fogtok.

Az eredményre még várni kell egy kicsit, mert józanul minden másképpen fest.

Nem tudjátok, hogy ki kente össze azt a téglát mely most éppen úgy néz ki mit ami be van vakolva. Vagy  miért van az a tégla fejtetőn s vajon mit is ábrázol ez a sima tégla. Lehet, hogy belűkről kellene csak megnézni.

Na ilyen apróságra ne adjatok. De a nagy kaland mindenért kárpótol.

Ha meg egyszer valaki megkérdi, hogy miért így nézd ki, mondjátok el neki, hogy ti mennyit dolgoztatok étre, hogy így nézhessen ki.

Ha menetközben valami problémátok lenne csak keressetek fel.

Üdvözlettel.

Fogadjátok meg jó tanácsaimat és sok sikert.

 

Előzmény: b.fredy (21688)
b.fredy Creative Commons License 2009.12.31 0 0 21707
Szégyen ide,szégyen oda...már jobban fotózik a diák,mint a mestere !

Mi is akar ez lenni,Tacskó ? :-) Jól látom,17 CNCS ?

Előzmény: B-csabi (21703)
murmuncari Creative Commons License 2009.12.31 0 0 21706

"Tartalék" téglák 2.:

Rozogától, Tamtomitól (köszönöm!), innen-onnan.

murmuncari Creative Commons License 2009.12.31 0 0 21705
Sziasztok, ezzel a villamos kerítéssel ne vicceljetek, mert még - ne adj' Isten - közülünk is eszébe jut valakinek, aztán abból marha nagy baj lehet! Itt a cégnél nekem pillanatnyilag három ilyen "kreatív emberrel" kapcsolatos ügyem van, mind a háromból büntetőeljárás lett. Az elkövető mókus egyik esetben halál okozása miatt (a Btk. passzussal nem terhelnélek benneteket), a másik esetben égési sérülés miatt, a harmadikban csak "veszélyeztetés" miatt került a vádlottak padjára. Bentlakásos, napi háromszori étkezést biztosító elszállásolásra marasztalják mindegyiket.
LUDLUM Creative Commons License 2009.12.31 0 0 21704
Szeva!

Nem-eee?
A veséző részben ott lesz a helyed:)
Előzmény: tuxxy55 (21683)
B-csabi Creative Commons License 2009.12.31 0 0 21703
Tényleg ???!!! :-)
Előzmény: exxit (21701)
exxit Creative Commons License 2009.12.31 0 0 21702
Sziasztok
Az első Szilveszteri tégla
I K Néverről
exxit Creative Commons License 2009.12.30 0 0 21701
basszus én meg gondoltam hogy ezeket fredy fotozta
:)
:)
Előzmény: B-csabi (21700)
B-csabi Creative Commons License 2009.12.30 0 0 21700
persze mert lámpázom mint a kiscsirkét hogy ne fázzon meg!
Előzmény: exxit (21699)
exxit Creative Commons License 2009.12.30 0 0 21699
Csabi, nekem nem nagyon tűnik a tégla rózsaszinűnek.
:)
Előzmény: B-csabi (21690)
exxit Creative Commons License 2009.12.30 0 0 21698
Fredykém milyen lett a helyzet a tegnapi nap végére?
Téglafalat szeretnél, én is csak még kevés a téglám hozzá hehe.
De majd igyekezni fogok legalább annyira mint te, ja és még1x
köszi hogy nem jöttél el :) .
(...és én mentem le).
Előzmény: b.fredy (21688)
csóricica Creative Commons License 2009.12.30 0 0 21697
De mind a négy évszakot kipróbáltam Dörögdön,meg Halápon is.
csóricica Creative Commons License 2009.12.30 0 0 21696
Dehogynem,ott röhögtem a nyulakon a toronyból! :-)
Előzmény: tuxxy55 (21683)
B-csabi Creative Commons License 2009.12.30 0 0 21695
Most finoman szólva beszar.........:-))))))
Előzmény: lanko (21694)
lanko Creative Commons License 2009.12.30 0 0 21694

Ja hogy pecsétes téglafalat!

akkor a legfontosabb hogy a téglát ÉLÉRE és nem LAPJÁRA!!!

Lehetöleg ne is vakold le.

Előzmény: b.fredy (21688)
B-csabi Creative Commons License 2009.12.30 0 0 21693
hát igen öregszem én is nem csak te,a bölcsesség egyrészt a korral jár:-)
Teszek be régebbi téglájaim is ,mert most a sikereimen felbuzdulva újrafényképezem az egészet:-)

forditott 1768 JB,Battyáni
és nem forditott 1767 JB.
és ismeretlen anonim,1895
Előzmény: b.fredy (21691)
utyip00 Creative Commons License 2009.12.30 0 0 21692

 

Bólyi szerzemények:

1.) Montenouvo 10 cm széles

2.) Montenouvo 48 cm hosszú

3.) Montenouvo kastély kerítés fedtégla

4.) Lánycsók határában találtam

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!