Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

patyi. Creative Commons License 2010.05.03 0 0 16421

 

  A 19 fok az jó,csak ne essen az eső.  Csak a  motorozás miatt nem megyünk le 330 km-t (2 X) csak ha utánna maradunk szétnézni vagy két-három napot.

 

 Pedig már felraktam a tartót a lakóra,meg minden súlyt ( gázpalack,akksi) kivettem az elejéből.

 

 Az megoldás lenne (merevítésnek) ha hajtatnék egy ugyan olyan,jó passzos U profilt mint a vonó háromszög s bele nyomnám a gyáriba ???  Tudod mire gondolok ?

Előzmény: Törölt nick (16420)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.03 0 0 16420

Akkor az jóó?

Mihez képest?A bolhapiachoz nem jó meg a medveölőszurdokhoz sem kedvez.

Viszont éppen neked való endurós idő...

De ezt nem részletezem,mert mindjárt sírvafakadok:-(((

Bár a Levi azt mondta,hogy porzik a Bakony...

Előzmény: patyi. (16418)
Hajam kivan Creative Commons License 2010.05.03 0 0 16419
Üdv. mindenkinek!

Most regisztráltam...tetszik az oldal:)
patyi. Creative Commons License 2010.05.03 0 0 16418

 

 Temprás!

 

 Most hogy nézem az időképet,már nem mond annyira rossz időt hétvégére........csak esőt.

 

 

Előzmény: temprás (16394)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.03 0 0 16417

Ez jól néz ki és kempingezhetőnek tűnik.Majd megnézem,hogy onnan mit lehetne gyalog bejárni.

 

Egyébként tavalyelőtt a Bogán táboroztunk valakinek a telkén akinek 1 lakókocsi volt a felvonulási épület.Már kész volt a téglaház és a szomszédja invitált be a frissen kaszált területre.Mondván,hogy magyar és,ha valami gond van akkor megbeszélhetjük vele.3 napot voltunk ott,de nem került elő a gazda.

Nem hagytunk nyomot magunk után,pedig a végén rájöttem,hogy még villanyunk is lehetett volna,mert a biztosítéktábla házon kívül volt egy dugaljal amiben volt áram.

Szóval oda visszatalálnék...

Túrázós szempontból a Boga is olyan,hogy a 3 nap elég volt.De biztos lesz idén is 1-2 nap amikor pihi van,mert arra is szükség lesz.Akkor meg főzés-evés-ivás-állvahentergés..

 

Nekünk tavaly a Szamosbazár-körút után támadt pihenhetnékünk,mert akkor nagyon elfáradtunk.9-ig lustiztunk,aztán kaja.Utána elmentem a forráshoz vízér és feltöltöttem a tartályt meg a feketezsákot.Közben a Főnök felrakta a kaját bográcsban és mire elkészült addigra vettünk a büfében lángost a gulyáshoz.Aztán úgy jól laktunk,hogy átmentünk a szomszéd rétre (Ponor-rét) lejárni a kaját.

Szóval nem azzal telik a hét,hogy mindenáron menni akarunk...

Előzmény: Alkapánó (16415)
patyi. Creative Commons License 2010.05.03 0 0 16416

 

 Szép estéket !

 

 Sztem el is mentek a jó időben sokan kirándulni meg ilyenek......vasárnap meg jött a szél.  

 

 Kié volt a másik toyota,hányan voltatok  ?

 

 

Előzmény: Törölt nick (16392)
Alkapánó Creative Commons License 2010.05.03 0 0 16415
Ja igen. A múltkor szóba került a Szegyesd völgy is.

Legutóbb jobban megnéztem, és a túloldalra, ahol több a füves hely, inkább mentek autókkal. Láttam is az elágazást a faluban és az út végét kint, csak nem tudom, milyen kaptatók vannak benne közben.
Legközelebb végigjárom.

A kép jobb oldalán látszik is valamennyire a hely és az út egy része:
Előzmény: Törölt nick (16413)
Alkapánó Creative Commons License 2010.05.03 0 0 16414
Hát igen, az egy hét az nem kevés, ha minden napra új útvonalat kell nézni.

Biharfüredről csak erdei ösvényt/túristautat jelez Pádis/Glavoj felé. A Nagy Phaeton/Aló völgy felé vagy a Varasó erdészház/Pádis felé.
Ez elsőn via ferrata is van...
A másodikon biciklivel, motorral már mentek át. Autóról nem tudok.
Szerintem csak körbe lehet, ami ugye Bogáig nevezhető aszfaltnak. Fent az elágazástól a Glavojig elég gáz, de biztos tudod...

Egyébként a Boga telepnél is lehetne szerintem kamperolni. Az nagyjából központi hely.
Előzmény: Törölt nick (16413)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.03 0 0 16413

Ez tetszik,de alternatívaként egyre jobban bennem van,hogy amikor elfogyott a látnivaló,akkor átmegyünk a Glavoira.

Mert körvonalazódik bennem,hogy a biharfüredi oldalon nincs annyi látnivaló ami 1 hétig kitartana.

Szerinted erdei úton bevállalható bódéval a Biharfüred-Glavoi?Vagy inkább vissza az aszfaltra?

Előzmény: Alkapánó (16412)
Alkapánó Creative Commons License 2010.05.03 0 0 16412
Na ez a hely ilyesmi, mint amit leírtál. A Királyerdő nem Bihar-hegység méretű, inkább, mint a Bükk.
Néhány fotó a környékről:

a szurdokba vezető út

a szurdok belső útja
Biharrósa felett, úton a MésP felé
no és a Dregan
Előzmény: Törölt nick (16410)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.03 0 0 16411

Én asszem inkább beadtam volna a patyolatba :-)))

 

De legalább megérte a fáradozást?Sokkal szebb lett?

Amúgy mire készülsz,hogy ennyire nekiálltál mosogatni?Csak nem lakókocsielősátorszépségversenyre?

Előzmény: caerleon (16407)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.03 0 0 16410

Köszönöm!

 

Igaz a weboldala lemaradt,de én ismerem már az összeset.Van kapcsolatom bőven.

Az a gondom velük,hogy a legtöbbje profi túrázó és a "hétvégi túristáknak" nem tudnak könnyen teljesíthető útvonalakat ajánlani.Nekünk max. 10-15 km ami napi szinten teljesíthető nem túl nagy szintkülönbségekkel.Ami ugye Erdélyben könnyen előfordul.

 

Egyébként az M&P-hez is felmennék csak ahol a kuckójuk van az lakókocsival nem megközelíthető.

Szóval én azért keresek olyat aki emberi léptékkel nézi,hogy mi az ami 1 hét alatt bejárható.Ráadásul Te teljesen kapóra jössz,mert lakókocsis szemmel is tudsz figyelni.Nekünk olyan hely kell,ahol van a közelben iható víz (nem inni akarok belőle) és napközben jönnek-mennek az emberek,hogy ne maradjon magára a táborunk.

Előzmény: Alkapánó (16408)
Alkapánó Creative Commons License 2010.05.03 0 0 16409
http://www.mohapafrany.hu/
Alkapánó Creative Commons License 2010.05.03 0 0 16408
Táborozókat nem láttam még sehol, csak a hétvégére kitelepült szemetelőket:(
Egy hétig? Talán.
Onnan nem messze van a Moha és Páfrány túristaház (Biharrósa felett). Na annak a gazdája szokott írogatni a pádisinfo.hu-ra is. Ő jobba ismeri a környék túraútjait. Gyalog én sem jártam sokat arra.
Itt a weboldala:
Előzmény: Törölt nick (16406)
caerleon Creative Commons License 2010.05.03 0 0 16407
Szóval....
Sátormosásban az a lényeg, hogy hiába használsz el egy flakon márkás mosószert, akkor is egy egész flakont kell venni........


sátormosás kelléke egy sparbudget 3L folyékony mosószer(miután a drága elfogyott) , autókefe, langyos víz.
A sátor tetejét kabalából nem mossuk. Az oldalára felkenjük a mosószert, majd langyos vízzel és kefével folyamatos habos réteget képzünk. A habot fél óráig rajta hagyjuk, majd bő vízzel 3 X átöblítjük.
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.03 0 0 16406
Köszi az infót!Láttál ott táborozókat vagy az még korai?Szerinted ellehet ott túrázgatni egy hétig?
Előzmény: Alkapánó (16398)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.03 0 0 16405

Jól van!

Te meg rakjál fel egy sorozatot a sátormosásról:-))

Előzmény: caerleon (16404)
caerleon Creative Commons License 2010.05.03 0 0 16404
aztán amikor nagy kép van , rámész a képre,
jobb egér gomb...
kép mentése más néven...
Előzmény: Törölt nick (16402)
caerleon Creative Commons License 2010.05.03 0 0 16403
katt a képre.
aztán nagyító (be van itt karikázva)
Előzmény: Törölt nick (16402)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.03 0 0 16402
sikerült,megnéztem.szeretnék pár képet elmenteni,de nem tudom ,hogyan kell?Andi
Előzmény: Crvoyager (16401)
Crvoyager Creative Commons License 2010.05.03 0 0 16401

Péliföldszentkereszt képek. Talán sikerült.

 

http://picasaweb.google.com/Crvoyager/Pelifoldszentkereszt2010#

Crvoyager Creative Commons License 2010.05.03 0 0 16400
Megnézem hogy kell átállitanom.
Előzmény: blacii (16399)
blacii Creative Commons License 2010.05.03 0 0 16399
A publikus album másnak is elérhető azon a címen, amin te is látod.
Pl: http://picasaweb.google.hu/blacigm/Pannonia400#
Előzmény: Crvoyager (16397)
Alkapánó Creative Commons License 2010.05.03 0 0 16398
iszugy!

Tegnap a Királyerdőben a Mézgedi szurdokban, a Mézgedi barlangnál (Peştera Meziad) jártunk (motorral).
A szurdok végén van két túristaház, ahol kiválóan lehetne lakókocsival is állomásozni.
Két placc van zúzottkővel felszórva. Az egyik parkoló, a másik az egyik túristaház udvara, de nincs elkerítve. Tán még áramot is adnának!? Sajnos nem volt nyitva.
Az út odáig jól járható és nagyon szép a környezet.

Belényestől észak felé kell elindulni Biharrósa (Rosia) irányába, majd Magyarremeténél (Remetea) kell Mézged felé lekanyarodni.
Lehet túrázni pl. a Királyredő legmagasabb csúcsa a Holdringató felé is (a Lesi tó melett van).

Biharrósa környéke is nagyon szép, és nem rég csinálták meg az utat (tükör aszfalt) tovább, egészen a Sebes Körösig (Biharrósa - Erdődámos - Barátka).
Crvoyager Creative Commons License 2010.05.03 0 0 16397

Szép jó reggelt Mindenkinek!

 

Raktam fel képeket a picasawebre, de nem tudom hogy honnan tudom a linket kimásolni,hogy más is megnézhesse.

 

Szerintem is jól sikerült, még néhány napot el lehetett volna tölteni Péliföldszentkereszt en.

Köszönettel tartozunk Béla Atyának, aki engedélyezte hogy ott kempingezhessünk.  A turázás (bajóti öregkő megmászása)és a vasárnapi bucsu is nagyon jó volt.

 

 

GPS Creative Commons License 2010.05.03 0 0 16396

Kéremszépen, én igazoltan hiányoztam. Ugyanis megvolt a nyitóbuli a kempingben - ahol a részvétel ingyenes volt - ám kötelező :-)))

Szóval a kemping vezetése egy fergeteges gulyáspartival nyitotta a szezont - amiről meg kell mondjam, hogy minden várakozást felülmúlt.
Már csak azért is, mert messze profibb volt és minőségibb volt - mint mondjuk az őszi záróbuli, amit az úgymond "szakember" vendéglősre bíztak.

A kaja (valódi marhagulyás) a "le a kalappal" kategória volt...de a szervezés is gördölékeny, kellemes volt - élőzenével, hajnalig tánccal, bulizással.

Én a hétvégén melóztam is egy jót - mert meguntam az ilyen-olyan improvizált konyha-megoldásokat - és bedolgoztam egy 1,8 méter hosszú, 60 centis "hatósági" konyhai-munkalapot - állíthaható lábakkal - oszt innentől nincs mese, hogy elférünk-e rajta, vagy hogyan tisztítsuk, meg effélék.

Majd teszek fel fotókat róla.
.
Előzmény: Törölt nick (16392)
temprás Creative Commons License 2010.05.03 0 0 16395
Crvoyager!
Köszönöm a Naptárt.
temprás Creative Commons License 2010.05.03 0 0 16394
Jó reggelt!
Hirtelen felindulásból, péntek reggel mi is leléptünk. A gyerkőcnek nem volt tanítás, és jó időt mondtak, így hát meglátogattuk az Igali gyógyfürdőt.
A BCC szervezett ide talit a Kemping nagy örömére, hisz rajtunk kívül talán 3 vendég volt, míg meg nem érkeztünk. Kb 25-30egység jött össze.
A klub tagjai az idősebb korosztályt képviselték, ezért tőlük távolabb vertünk tanyát, hogy ne zavarjuk a pihenésüket.
Itt nem volt tömeg nyomor, még a strandon sem, a Kempingben hihetetlen nyugalom, csak Madár csicsergés hallatszott, és egy-két Mókus is előfordult néha.
Előzmény: Törölt nick (16392)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.03 0 0 16393

Jóreggelt!

Nem kell megvenni,mert nem való semmire.Gyenge!Kicsit még hozzáraksz és inkább egy 300 W-os.

Előzmény: Törölt nick (16387)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.02 0 0 16392

Szóval most vagy elment mindenki otthonról a hétvégén és nem akar velünk találkozni vagy nem tudom mi van,mert a fórum igazából csütörtök este óta megfulladt...

De lehet,hogy nem jól gndolom!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!