Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Teaway 2013.12.23 Creative Commons License 70513

Nem.

Csak sokallottam a fél fokot lefelé.

Előzmény: vika78 (70512)
vika78 2013.12.23 Creative Commons License 70512

Valószínűleg ennek az SD termosztátnak ennyi a hiszterézise.Neked is ilyen termosztátod van esetleg?

Előzmény: Teaway (70510)
vika78 2013.12.23 Creative Commons License 70511

A termofejben már én is gondolkodtam,viszont a kazán teljesítménye akkor sem lesz kevesebb ha lejjeb vitetem az előremenőt egy másik görbével,max gyakrabban fog kapcsolgatni.A "félnappali" elé épülni fog egy könnyűszerkezets előtér ami kiszolgálja majd a zsilip funkcióit.Viszont a 912m3 éves fogyasztás egy ilyen kis házhoz szerintem nagyon sok!Az normális ha a 20,5 fokra beállított termosztát 21 foknál áll küldi a jelet a kazánnak hogy álljon le?

Előzmény: MZ/Y (70508)
Teaway 2013.12.23 Creative Commons License 70510

"20,5 fokra van beállítva a hőmérséklet...

...leesik a hőmérséklet 20 fokra,termosztát jelet küld(ebus)kazán beindul"

Ezt mégis hogy? Nálam már akkor indul, ha 20,3-ra leesik.

Előzmény: vika78 (70505)
MZ/Y 2013.12.23 Creative Commons License 70509

A felületet egyszerűen le tudod mérni: leveszed az előremenőt és ha így is normális idő alatt felfűti a szobát (szellőztetés után is!), akkor elég  a radiátor. Ha nem, akkor nem.

Egyébként persze hogy nagy, ez sajnos a kombik sajátossága és helytakarékosságból képesek új építésű, 45-50 m2-es lakásokba is betenni... (A 24 kw kell a hmv-hez.)

Előzmény: vika78 (70507)
MZ/Y 2013.12.23 Creative Commons License 70508

Ha bejárati ajtó nyitogatás nélkül is melegebb van a szobákban, akkor nyilván még zárni kellene a torlókon a szobákban.

Ha továbbra is a nappaliból akarod vezérelni a fűtést (amit indokol, ha az hűl legjobban, de kimondottan nem javallt, ha ott éri mindenféle beáramló levegő), akkor én a helyedben vennék termofejet a többi szoba radiátorára - akkor legalább a túlfűtést meg tudnád akadályozni.

vika78 2013.12.23 Creative Commons License 70507

Igen,de radiátoros fűtésnél a 30 fok szerintem kevés lesz,padlófűtés köröm pedig nincs. Azt sem igazán tudom hogy a radiátor felületek elegendően túl lettek e méretezve!

Előzmény: Lacivill (70506)
Lacivill 2013.12.23 Creative Commons License 70506

Nem nagy a kazán, hanem ÓRIÁSIRa NAGY !!!

2-3Kw elég neked nulla fok környékin..

Amit egyszerűen tehetsz, hogy varázsold le az előremenőt akár 30fokra.

vika78 2013.12.23 Creative Commons License 70505

Sziasztok!
1 éve üzemel az új fűtés rendszerem,de nagyon nem vagyok vele megelégedve.Sajnos a tervezőnk szerintem nem ponton is nagyot hibázott,vagy a beállításokban keresendő a hiba.A segítségeteket szeretném kérni a rejtély megoldásában!0,-1 fok körüli kinti hőmérséklet esetén,ami mostanában szinte állandó volt,köszönhetően a hidegpárnás időjárásnak,4-5m3 gáz ment el egy nap.A fűtési rendszer a következő:Saunier Duval Semia Condens F25 kombi kondenzációs kazán,ötrétegű csövezés,külső hőmérséklet érzékelő,exacontrolE modulációs szobatermosztát és 6 db radiátor,melyek méretei:4 x DK600x1200(4 félszoba(egyenként 10m2)), 1 x DK600x1000 (1 konyha,előtér kb. 11m2), 1 x DK600x600 (fürdő 8m2).
Az épület B30 falazatú,kívülről 12cm homlokzati hőszigeteléssel,Déli és Keleti oldalon 10cm lábazati szigeteléssel,valamint 3 szoba felett 15cm üveggyapot födémszigeteléssel.
A nyílászárók 2 éve lettek cserélve,5 kamrás műanyag kivitelűek,1K-s két rétegű üvegezéssel.A helyiségtermosztát a nappaliban van elhelyezve,mivel az a leghidegebb helyiség és 20,5 fokra van beállítva a hőmérséklet.A radiátorok hagyományos radiátorszeleppel szereltek,alul a torlók "nagyjából" beszabályozva(a kazántól legtávolabbi teljesen nyitva(ugye itt van a termosztát is),a legközelebbi meg leszűkítve hogy egyenletesen melegedjenek.Jelenleg 1.1-es görbe alapján dolgozik a kazán,ami azt jelenti hogy kb 45 fokos vízzel fűt!A fűtés menetete a következő:nappaliban leesik a hőmérséklet 20 fokra,termosztát jelet küld(ebus)kazán beindul,teljes teljesítményen,ami jelenleg 12kw-ra van állítva,majd gyorsan visszamodulál alapra,ami 5kw.Így dolgozik kb 3 percig,majd elkezd felfelé modulálni.Miután elérte a külső hőmérséklet érzékelő által beállított előremenő értékét,szép lassan visszamodulál alap teljesítményre és így ketyeg a fűtés végéig.A szivattyú fordulatszám minimumon van hogy minél lassabban forduljon meg a víz a rendszerben az optimális visszatérő víz höfok és kondenzáció miatt.Jelenleg az előremenő és visszatérő közti különbség 10 fok(fűtés elején majdnem 20).Kb 25-30percig megy így a kazán,majd 1 óra 10 perc szünet következik.Egy fűtési ciklussal 0,29-0,35m3 gázt éget el és kb 0,5 liter kondenzátum keletkezik.A fűtés végeztével még 5 percig utókeringetés történik.Tekintve hogy kicsi a ház alapterülete (~60m2) én sokallom ezt a 4-5m3,még úgy is hogy átfolyós HMV és főzés is van(ami nyáron olyan 8-12m3/hó).Hol lehet a hiba a rendszeremben?Nagy a kazán?Vagy a szigetelés hiányos és még mindig nagy a hőveszteség?Egyébként nem egyenletes a szobák hőmérséklete! A körbe szigetelt szobákban melegebb van és itt túlfűtés keletkezik ~22,23 fok.A nappaliban a hol a termosztát van közvetlenül lehet bejutni a lakásba,vagyis ide nyílik a bejárati ajtó és nincs előtér!

MZ/Y 2013.12.23 Creative Commons License 70504

A venti nem csak annyi, hogy feleslegesen tolja a levegőt, hanem az égéshez sem ideális a keverék. Valószínűleg azért adják meg a max. teljesítményt 100%-nak.

Egyébként kísérletezéssel lehet ezen valamelyest segíteni, ha le van véve a teljesítmény, a ténylegesnél rövidebb füstgázcsövet beállítva a menüben - szerintem - csökken a szállított levegő mennyisége. De ezt elég bajos belőni műszer nélkül.

Viszont továbbra is úgy gondolom, ez pár %-osnál nagyobb eltérést nem okoz.

Előzmény: halaloszto (70491)
ppmr_ 2013.12.23 Creative Commons License 70503

Akkor az én Q7RF- emmel most az van, hogy kuka és kész ennyi volt? van ahol meg, van, ahol nem?

MZ/Y 2013.12.23 Creative Commons License 70502

Egy öreg házban, ami tele van kábelekkel, hosszabbítókkal, tényleg nem gond még 1.

De egy újépítésűben, ahol normálisan megterveztem, mi hol legyen, se többméteres kábelt, de még kábelcsatornát sem akarok látni.

A termosztát meg olyan, hogy nálunk ugyan nincs naponta sétáltatva, de az eredeti helye rosszul lett kiválasztva. (Elméletileg a legjobban hűlő szoba, de nem, az hűl legjobban, ami - elméletileg - a leglassabban hűlne.)

Előzmény: pajaci (70489)
zozomax 2013.12.23 Creative Commons License 70501

Köszi, sikerült is megoldani. Elmolyoltam vele fél napot, eléggé szét kellett szedni.

Előzmény: tangerine (70458)
halaloszto 2013.12.23 Creative Commons License 70500

Orulok hogy osszeall a kep. Majd kitapasztalod hogy melegebb/hidegebb idoben ettol mennyire lehet elterni.

Vajk

Előzmény: kendu (70498)
ZSOXMTD 2013.12.23 Creative Commons License 70499

Nem kerülte el. Mint írtam,ugyan ezt csinálta,mint neki.

Előzmény: Teaway (70482)
kendu 2013.12.23 Creative Commons License 70498

Hát majd januárban kiderül, már csak akkor lesz kiszállítás.

Közben tovább teszteltem az alacsony hőfokon történő fűtést. A 40 fok talán kicsit kevés. Komfortban a legjobb talán, de felfűtés egy hétvégi távollét után, vagy egy szellőztetés esetén asszem nagyon sokáig tartana. Viszont 50 fokon minden jó. A túlfűtést majdnem fél fokkal sikerült mérsékelni és a felfűtés 19-ről 21-re kb 60-70perc. Nem rossz.

Előzmény: halaloszto (70492)
Nivosus 2013.12.23 Creative Commons License 70497

Nem, egyébként ha jól tudom Xhénia típusúak.

Előzmény: morgen66 (70496)
morgen66 2013.12.23 Creative Commons License 70496

Radiátorok voltak cserélve?

Előzmény: Nivosus (70495)
Nivosus 2013.12.23 Creative Commons License 70495

Sziasztok,
Zajos fűtéssel kapcsolatban szeretném a véleményeteket kérni.
Adott egy társasházi lakásban lévő cirkó rendszer, szerintem vas csövezés, aminek a gerince (előremenő+visszatérő) körbe van húzva az egész lakáson padlóban, erre vannak rálógatva mindenhol a radiátorok.
A probléma a körben lévő első radiátor környékén jelentkezik, ahol a csövek egy sarokban vízszintesen fordulnak.
Itt a szomszéd szobában lévő radiátor közvetlenül a kanyar előtt, egy vékonyabb csővel csatlakozik alul, a válaszfalon keresztül.
A szobában, ahol a gerinc megy, hangos kattogó/pattogó hang hallatszik ebből a sarokból, amit a szomszéd szobában lévő radiátor még jobban felerősít (az előremenőn lehet érezni is az ütést).
Első gyanú az volt, hogy a válaszfalban szorul a radiátor felé menő cső, ezért ez ki lett szabadítva (törmelék volt körülötte, a kopogás nem múlt el).
Az érintett radiátort teljesen kizárva a rendszerből is jelentkezik a kopogás, viszont a gerincen lévő következő radiátor (2m-re, ez már a gerinccel ráadásul azonos helyiségben) mindig csendes.
A sarokban 10-15cm szakaszt kibontva az látszik, hogy a csövek nincsenek szigetelve (a kettő között gyapotcsík, fólia a tetején és ráöntve az estrich (?)), illetve rögzítve vannak az aljzathoz.
Talán a csövezés megoldása lehet egy indok, de a lakásban máshol nincs ilyen probléma (100m2).
Ami érdekes jelenség, hogy egy hangos, gyorsan változó intenzitású kopogás közvetlenül a szivattyú indítása után már jelentkezik (4-5 mp).
Nem hiszem, hogy a melegvíz ennyi idő alatt képes lenne a vezetékben tágulást okozni (7-8m a kazántól, egyébként a kazánnál semmilyen zaj nem keletkezik), illetve a hang jellege olyan, mint ha a víz adná (gyors bugyborékolás ami lelassul).
Lehetséges, hogy valamilyen áramlási probléma okozza ezt?
A másik oldal, hogy viszont leállítás után jó fél órával is még pattog, tehát valószínűleg a csővezeték hőmérséklet változása is ad ki ilyen hangot.
A tulajdonos szerint sosem volt korábban ilyen gond, de a jelenség szerintem nem egyedi, ugyanis a szomszéd lakásból is hallani éjszaka kopogást (ott egy régi kazán van, ami gyakran kapcsolgat).
A radiátorok előtt van légtelenítő, ezekkel már többször kísérleteztem, nem volt hatása.

GeriSoft07 2013.12.23 Creative Commons License 70494

közben megtaláltam a boltot, ahonnan vannak, Caleffi gyártmány, és bizony thermofejes, vettem is 3 fejet, délután megvan, hogy kell szétkapni hozzá a fenti szelepet :)

Előzmény: GeriSoft07 (70432)
G.b.Reload 2013.12.23 Creative Commons License 70493

akkor ami nem tudja a venti fordulatdzámát változtatni, ott van erős hatásfok csökkenés

Előzmény: halaloszto (70491)
halaloszto 2013.12.23 Creative Commons License 70492

kazzanja valogatja, asszem az aktualis kiszamolt hofokot fogja mutatni.

Vajk

Előzmény: kendu (70480)
halaloszto 2013.12.23 Creative Commons License 70491

A vilag bonyolult. Az egyszeru kijelentesek ennek megfeleloen nem igazak minden esetre. Sajnos neha meg az is bonyolult hogy leird milyen esetre vonatkozik. Es akkor meg nem is akart senki csusztatni.

"válasz: mivel a szivattyú és a ventillátor nem modulációs,"

Vajon miert irta hogy "mivel" ? Egyaltalan nem igaz minden turbosra, hogy a venti nem modulacios. Ha nem modulacios a venti, akkor csokkentett teljesitmenyen feleslegesen tolja ki a levegot a kemenyen. Ha a szivattyu nem modulacios, az meg max annyit jelent hogy kisebb lesz az eloremeno-visszatero kulonbseg, es feleslegesen fogyaszt aramot, de az az aram nem igazan jelentos.

A kapcsolgatas meg nem attol van hogy kint nincs hideg, hanem attol hogy a kazan min. teljesitmenye nagyobb mint a holeadok teljesitmenye. Olyan osdi rendszereknel ahol a szivattyu egesz szezonban megy megallas nelkul meg ne akarjunk hatasfokrol beszelni.

Vajk

Előzmény: G.b.Reload (70477)
kendu 2013.12.23 Creative Commons License 70490

Bocs, hogy beleszólok, de én is jobban szeretem a vezeték nélkülit.

Először vettem egy vezetékest. Nem lett jó a helye, mert csalt. Pedig nem radiátor közelében volt. Átszereltem. Ott jó lett, de viszonylag sötét helyen volt a folyosón, mindig villanyt kellett gyujtani, hogy lássuk milyen fokozatban hagyta a család másik tagja. Ezt még meg is szoktuk volna, de elrágta a vezetéket az egér a padláson és rövidre zárta. Egyik éjjel 24 fokra ébredtünk a 20 helyett. Nem lehetett mit tenni, kazán kizár, majd reggel be, majd szerelés.

Aztán olvastam erről a Computherm Q3-ról és megvettem az RF változatot. A világ legjobb találmánya! Arra rájöttem, hogy minden szezon kezdetkor új elemeket kíván. Ilyenkor veszek bele egy pár márkás alkáli elemet oszt jóccakát! A régi elemmel még egy évig megy a távirányító, szóval zéró pocséklás.

Ha beteg a gyerek, akkor beviszem hozzá és a többi radiátort kicsit lecsavarom. Ha délután alszik a gyerek akkor is beviszem hozzá és a lakás többi részén vígan lehet szellőztetni, takarítani, nem kapcsol be a fűtés potyára, de a kicsi sem fázik.

Én nagyon szeretem! Kár, hogy a programozható Q7-en nincs kikapcsoló gomb, azt mégjobban szeretném.

Régebben én is azt vallotta, hogy nincs biztonságosabb és jobb adattovábbítási lehetőség a fizikailag fogható kábelnél. Ma is ezt vallom, de már nem vagyok olyan elfogult a tyúkbél iránt. A vezeték nélküli megoldásoké a jövő, ez vitathatatlan.

Előzmény: pajaci (70486)
pajaci 2013.12.23 Creative Commons License 70489

A másik szobában nincs kötődoboz, konnektor, vagy kapcsoló 1-2 m-en belül, ahova belehet húzni, egy riasztókábelt?

Előzmény: Lacivill (70487)
Teaway 2013.12.23 Creative Commons License 70488

Fotelben heverve kényelmesebb programozni, mint a fal előtt görnyedve :)

Lacivill 2013.12.23 Creative Commons License 70487

Nem erről van szó, hanem más helyiségbe kell áttenni valamiért. Pl kitalálják, hogy már nem lakják azt a szobát ahova került, vagy bekerül 1-2 számitógép ami megy éjjel nappal. Vagy kiderül, hogy azt a helyiséget gyorsan felfűti a kazán.

pajaci 2013.12.23 Creative Commons License 70486

Fogadok, hogy a tévének, vagy a számítógépnek viszont, szemrebbenés nélkül kihúznak egy derótot, ha máshová kerül "belakás" közben.

Nomeg el kell dönteni, hogy mi zavar jobban, egy másfél méteres vezeték a falon, vagy az hogy hol van fűtésem, hol nincs.

Előzmény: Lacivill (70484)
gabrielke 2013.12.23 Creative Commons License 70485

Ez akkor lehet igaz, ha tényleg annyira a kondenzációs tartományban vagy, hogy a "füsttel fűtesz".

Előzmény: G.b.Reload (70477)
Lacivill 2013.12.23 Creative Commons License 70484

Azért mert sokszor a belakott háznál derül ki, hogy az elképzelt hely nem megfelelő.

Előzmény: pajaci (70483)
pajaci 2013.12.23 Creative Commons License 70483

Sosem értettem, hogy egy termosztátot, (amit ugye nem hordozgatunk a lakásban mint egy laptopot), miért nem a 100%-osan megbízható vezetékkel kötnek össze? 

Előzmény: ZSOXMTD (70481)
Teaway 2013.12.23 Creative Commons License 70482

"küldött az adó egy "fűtés állj" (relé kiold) jelet..."

Az elkerülte a figyelmed, hogy MANUAL-ban próbálta.

Előzmény: ZSOXMTD (70481)
ZSOXMTD 2013.12.23 Creative Commons License 70481

Szia.

Nekem ugyan ezt csinálta.Kidobtam  a pitsába,vettem vezetékest. Azóta ok. Bohóckodhatsz még vele napokig,de ha nem tudod javítani,akkor csak az időt húzod.Este azért ment,mert egyszer küldött az adó egy "fűtés állj" (relé kiold) jelet,aztán hogy a vevő vette-e,kikapcsolt vagy nem,az őt nem érdekli. :-)

Előzmény: ppmr_ (70478)
kendu 2013.12.23 Creative Commons License 70480

Na, eltelt az éjszaka 40 fokos előremenővel. Hőingadozás szinte zéró. Kb. hozza a termosztát hiszterézisét, nincs túlfűtve a lakás. Persze nem is 20 percet megy a kazán, hanem majd 1 órát. Ha minden igaz, mot fagypont körül van kint a hőmérséklet.

Ezen táblázat szerint a kettes görbe lehet a nyerő. Eszerint a 40 fokos előremenő a +7 fok körüli kinti hőmérsékletben menne, a jelenlegi időben úgy 50 fok lenne az előremenő. Ez elég jó kompromisszumnak tűnik. Nyilvánvaló, hogy a kézi, stabil 60 fokra állítva túlfűtöm a lakást és kb 1 fok a hőingadozás. 

Ha találok külső szenzort, akkor hogy fog kinézni a jelleggörbe beállítása? Ha most megnyomom a fűtés szabályozó gombját, akkor a hőfokot dobja ki. A csatlakoztatott szondát felismeri és a hőfok helyett a kt. görbe számja jön majd elő?

Előzmény: halaloszto (70440)
ppmr_ 2013.12.23 Creative Commons License 70479

Atkapcsoltam kezi vezerlesre,csak a zold led vilagit a termosztat vevojen,de a kazan igy is megy.

Előzmény: ppmr_ (70478)
ppmr_ 2013.12.23 Creative Commons License 70478

Most mar csak az a gond, h akkor is fut,ha nem kell. Megy egesz ejjel, 21 fok van, pedig 19-nek kene  lennie.

?

G.b.Reload 2013.12.23 Creative Commons License 70477

Üdv,

Nekem azt mondta a M*g*th*rm főszervizese, hogy  a turbó kazánoknak max teljesítményen a legjobb a hatásfoka. Megkérdeztem hogy mi történik ha leszabályzom a maximum teljesítményt, válasz: mivel a szivattyú és a ventillátor nem modulációs, ezért kiviszi a meleget a kéményen... rohamosan romlik a teljesítmény.  

Témába vág:

"Egy fűtőberendezés éves hatásfoka vezérlés esetén (ilyen pl. egy szobatermosztátról vezérelt kazán) az elérhető elméleti 100 % helyett lehet, hogy csak 20 % !!!!

No, szóval az éves hatásfok akkor miért is ilyen kicsi ? Gondold végig, hogy szobatermosztátos vezérlés esetén mi is történik?

- Egyik lehetséges esetben elindul a kazán szivattyúja, bekapcsol a gázégő, és mindaddig így marad a dolog, amíg a szobatermosztát azt nem modja, hogy állj. Így működnek az ún. "etázsfűtések". Ezzel semmi gond nincs, ha a méretezési hőmérsékletek közelében van a kinti (mínusz), és a szobahőmérséklet, szinte folyamatosan megy a szivattyú, veszteség alig lesz. De mi van, ha a külső hőmérséklet nem -15C fok, hanem mondjuk -5  - +5C fok. Ez, ha belegondolsz, nálunk a fűtési szezonra eléggé jellemző. Nos, ekkor a kazán máris túlméretezettnek számít, azaz rendszeresen meg fog állni a szivattyú, elindul-megáll, és így tovább. Ekkor máris tapasztalhatjuk a hatásfokromlást! A gyakori ki-, bekapcsolástól a kémény épp csak kezd felmelegedni, máris leáll a kazán, a kémény pedig kihűl, pocsékba megy egy adag hő. Minél melegebb kint az idő, annál rosszabb a helyzet. Az éves hatásfok így tud leromlani 100-ról 20 %-ra!!!

- Másik megszokott megoldás, akár gáz-, akár olajtüzelésről van szó, hogy a szivattyú jár folyamatosan (ez a szerencsésebb megoldás), és az égőt indítja a szobatermosztát. Vagy egyszerre indítja és állítja le az égőt és a szivattyút. Ebben az esetben is nagyon le tud romlani az éves fűtési hatásfok ! Ilyen rendszereknél tipikusan a kazán az épület földszintjén vagy pincéjében van elhelyezve, és a legrégebbi metodika szerint jó vastag csövekkel van szerelve, hogy gravitációsan is elketyegjen. Még ez a legoptimálisabb eset, bár nem mindegy, hogy a radiátorok előtt van-e termofejes szelep, vagy nincs.

Ez az éves hatásfok azt jelenti, a péntárcádra lefordítva, hogy 3-5-ször többet költesz fűtésre, mint ami szükséges és elégséges lenne."

Read more: http://alternativenergiak.hupont.hu/3/eves-futesi-hatasfok-javitasa-olcson-miert#ixzz2oFQtSSMC

"

pajaci 2013.12.22 Creative Commons License 70476

Találtam egy ilyet:

pajaci 2013.12.22 Creative Commons License 70475

Minél alacsonyabb a hőfok, annál több savas trutyi jelentkezik a füstben, ez előbb utóbb tönkre teheti a cuccot. 45 és 55 foknál, hogy mennyivel több ez, azt nem tudom. Nem hiszem, hogy duplázódna, mert nem engednék ép ésszel 35fokra lemenni gyárilag.

Ha 10%, le***m, 10 év helyett 9év élettartam? 9 éve már megy.

Előzmény: MZ/Y (70470)
MZ/Y 2013.12.22 Creative Commons License 70474

Én biztos nem foglam semmire és az ellenkezőjére sem biztatni. :o)

Én még továbbra sem tudom, mikor veszítünk többet a kéményen át: melegebb füstgáz rövidebb ideig, vagy hűvösebb füstgáz hosszabb ideig.

Előzmény: dynaudio (70472)
dynaudio 2013.12.22 Creative Commons License 70473

Nekem is elég nagyok a radiátorok,20m2-n 3méteresek,30m2-n 4m,padlófűtés nincs!

Előzmény: halaloszto (70471)
dynaudio 2013.12.22 Creative Commons License 70472

Egyébként rosszúl gondolom,hogy minél több ideíg megy a kazán,annál gazdaságtalanabb a fűtés?márpedíg a minél alacsonyabb vízhőfok a radiátorokba,több fűtőidőre készteti a kazánt?

Ezt a kb.120m2-t kényelmesen fűti 45fokos vizzel is,csak több ideíg(most kb 20percel) megy a kazán.

Mennyire állítsam?

Előzmény: MZ/Y (70466)
halaloszto 2013.12.22 Creative Commons License 70471

nekem padlofutesem es tulmeretezett radiatoraim vannak, eddig a fix 36 fokos eloremeno mindenre eleg volt.

Vajk

Előzmény: ppmr_ (70464)
MZ/Y 2013.12.22 Creative Commons License 70470

Én nem tudom, miért árt, de mindenhol ellenjavallt.

Előzmény: pajaci (70468)
dynaudio 2013.12.22 Creative Commons License 70469

igen,Eolo star 23kw a kazán.Én nem értek hozzá,így nem tudom hol nézzem a visszatérőt,de az 40-re van állítva.

Előzmény: pajaci (70465)
pajaci 2013.12.22 Creative Commons License 70468

35fokon megy a melegvizem, és 45-ön a fűtés, immár 9éve. Igaz harmadik éve javarészt vegyessel fűtök. Quadriga turbó parapetes.

Előzmény: MZ/Y (70467)
MZ/Y 2013.12.22 Creative Commons License 70467

Alacsony előremenőt az enyém is tud, de ettől még nem ajánlott.

Hogy miért tudja mégis? Vagy mert rosszul tudják, akik szerint az ártalmas, vagy mert úgy van vele a cég, hogy hamarabb kell bele cserealkatrész.

Előzmény: pajaci (70465)
MZ/Y 2013.12.22 Creative Commons License 70466

Szerintem neked írtam egyszer, vegyél mondjuk egy Honeywell öntanuló termosztátot (talán 907 a mostani típus, hacsak újabb nem jött ki), az gyakorta fog fűteni egy kicsit.

Persze nem folyamatosan, mert akkor túl meleg lenne.

A kondenzációs mehetne alacsony előremenővel sokat, de a folyamatos működéshez olyan alacsony előremenő kellene enyhe időben, amit meg lehet, hogy észre sem vennél.

Előzmény: dynaudio (70459)
pajaci 2013.12.22 Creative Commons License 70465

Az eolo star 23-nak, 35-80fok a megengedett előremenő. Melegvízkészítéskor, hány fokos szerinted a visszatérő?

Előzmény: dynaudio (70462)
ppmr_ 2013.12.22 Creative Commons License 70464

20 és 1,2 volt. Most a talppontot átállítottam 25 fokra, bár mivel majd megfagyok, 30-ra szívesebben állítanám.

Ez most elvan így -15 fokig, de -20- nál már meghaladja a 75 fokkot a fútővíz hőmérséklete, az meg nem ajánlott....  Neked hogy van belőve? Vagy nincs külső hőmérőd?

Előzmény: halaloszto (70460)
torcsipityu 2013.12.22 Creative Commons License 70463

Sziasztok

Segitséget szeretnék kérni 1 SAUNIER DUVAL RENOVA C24E kombi cirkoval kapcsolatban.

1 hete jelentkezett a hiba.... nem indúl el a cirkó. F1 hibaüzenettel.

Felvettem a kapcsolatot 1 szerelövel aki sajnos nem tartotta a szavát és nem jött a megbeszélt idöpontban és ugye karácsony közeledtével nehéz szakit találni.

Itt maradtam a gyerekkel fütés és melegviz nélkül.

A prosi szerint nincs láng /én is rájöttem/.

Ha esetleg lene valamilyen okos megoldás akor kérnék 1 pici segitséget.

köszi

torcsip

dynaudio 2013.12.22 Creative Commons License 70462

De ez nem kondenzacios!(Immergas 23kw turbo-kombi 5eves)

Meg azt mondtak az karos a rendszernek ha alacsony az eloremeno!

Előzmény: pajaci (70461)
pajaci 2013.12.22 Creative Commons License 70461

Ahogy Vajk is mondja, vedd lejjebb az előremenőt, mondjuk 45 fokra.

Előzmény: dynaudio (70459)
halaloszto 2013.12.22 Creative Commons License 70460

Mennyi most? Vedd feljebb a talppontot es meleg lesz, kesobb raersz jatszani vele

Előzmény: ppmr_ (70456)
dynaudio 2013.12.22 Creative Commons License 70459

23kw turbo kombi kazan,56fok eloremeno,vekony rezcsoves rendszer lapradiatorokkal siemens termostat ami 21fokra van allitva es +-fel fokkal kapcsol be-ki.

A gond az,hogy mikor eléri az ugye 21.5 fokot kikapcsol és  addig jo is minden,de azutan kb.fel oraval mikor hulnek a radiatorok mar rossz a komfort erzet,huvosebbnek erezzuk pedig a tenyleges homerseklet 21 korul marad 1-2oran keresztul is.

Szoval amig meleg a radiator addig jo,utana kellemetlen,hiaba 21.5 fok tovabbra is(nagyon preciz hiteles merovel van merve)

A kondenzaciossal mindig meleg kisse a radiator?Az lenne a megoldas?

tangerine 2013.12.22 Creative Commons License 70458

Vízszintes csőszakaszba kell beszerelni, a szűrő része lefele nézzen és áramlási irányba mutasson, bár szokott rajta nyíl lenni. A visszatérő ágba kell a szivattyú elé, azaz a szivattyú már szűrt vizet szívjon.

Előzmény: zozomax (70446)
kendu 2013.12.22 Creative Commons License 70457

Nem bizony! Turbo kombi kazán. Modulálni tud, szóval kapcsolgatni nemigen fog!

Előzmény: joevagyok68 (70444)
ppmr_ 2013.12.22 Creative Commons License 70456

És akkor most melyiket mennyire állítsam szerinted?

Előzmény: halaloszto (70455)
halaloszto 2013.12.22 Creative Commons License 70455

naezajokonyv. A D43 es a D45 kell neked.

Vajk

Előzmény: ppmr_ (70454)
ppmr_ 2013.12.22 Creative Commons License 70454

http://www.saunierduval.hu/stepone/data/downloads_sd/04/00/00/themacondensszerhu2010.pdf

Eszerint 75 van beállítva, ellenőriztem.

De sikerült kikapcsolnom  a melegvíz készítést. :(

Előzmény: ppmr_ (70452)
halaloszto 2013.12.22 Creative Commons License 70453

ha van kulso homerod, akkor is mas a teszta, tenyleg. a menujeben lehet allitani a parametereket, hogy a kulso homersekletbol hogyan jojjon ki a vizhomerseklet. akkor ez van most neked tul alacsonyra teve.

keress hozza egy manualt. pont hirtelen ezt talaltam:

https://www.heatingspares247.com/download/Boiler_Manuals/Saunier_Duval/Thema_Condens_F18E_SB_F24E_and_F30E_Instructions_for_Use_Installation_and_Servicing.pdf

A menuben a 7-es pont hogy 20 fok kulso homerseklet eseten mennyi legyen a vizhofok, a 6-os meg hogy 1 fok kulso homerseklet csokkenesre hany fokot tegyen ehhez hozza. Tehat ha 30/0.6-ra allitod, akkor 20 fokban 30fok a viz, 0 fokban 42, -20 fokban 54.

Vajk

Előzmény: ppmr_ (70452)
ppmr_ 2013.12.22 Creative Commons License 70452

A leírás szerint:
"Megjegyzés : ha a készülékre külső hőmérsékletszonda vagy helyiségtermosztát csatlakozik :-A fűtőköri víz hőmérsékletét a kazán kiszámítja, ezért azt nem kell és nem is szükséges kézzel szabályozni."

Van mindkettő, de így 50 fok fölé nem emelkedik a víz hője. Az exacontrol elvileg tudta állítani, de a szerelő állította be, nem is a sima, hozzá tartozó leírással.

Rémlik, hogy azt mondták, hogy a kazánban is lehet valamit állítani, hogy le legyen tiltva a kazánon lévő manuális szabályozás...

Előzmény: halaloszto (70451)
halaloszto 2013.12.22 Creative Commons License 70451

dehat ilyen kazanom van nekem is. hany fok most a viz? a menujeben lehet allitani korlatot, ami fole nem engedi tekerni alapbol. de vajon miert van ilyen korlat allitva? az exacontrol felul tudta biralni?

Vajk

Előzmény: ppmr_ (70450)
ppmr_ 2013.12.22 Creative Commons License 70450

Volt egy ilyen sejtésem, hogy a kazánon kéne babrálni, de ha át akarom állítani ezt a hőmérsékletet, akkor kiírja a piszok, hogy no. De leírást meg nem találok, amiből ki tudom okosítani magam, hogy akkor mégis mit nyomkodjak rajta.

Köszi!!

Előzmény: halaloszto (70449)
halaloszto 2013.12.22 Creative Commons License 70449

az lesz, hogy a regi termosztat megmondta a kazannak hogy hany fokos legyen a viz. az uj meg nem. a kazan sajat kezelojen kell legyen valami, amivel tudod allitani az eloremeno viz homersekletet, azt kell feljebb tekerd.

Vajk

Előzmény: ppmr_ (70448)
ppmr_ 2013.12.22 Creative Commons License 70448

:) Ez igaz. De igen, hideg van, 22 fokra kéne felfűtenie, de kb egy óra alatt 1 fokot sem nőtt a hőmérséklet. A 19,1 fok pedig kissé fagyos már :(

Előzmény: halaloszto (70447)
halaloszto 2013.12.22 Creative Commons License 70447

es hideg van? miert erdekel a radiator homerseklete? a futesnek nem az a celja hogy a radiator forro legyen, hanem hogy a lakas homerseklete megfelelo legyen.

Vajk

Előzmény: ppmr_ (70445)
zozomax 2013.12.22 Creative Commons License 70446

Sziasztok,

Nézegettem  a neten, hogy milyen szűrőt, vagy vezérlést tehetnék elfogadható áron a rendszerbe, hogy ne legyen többet ilyen dugulásos eset. Anno valami huszon valamennyi ezerért ajánlottak szűrőt, azt sokalltam.

Találtam most un. Y szűrőt, ami nem túl drága. Hová szokás beépíteni ezt, illetve van-e valami spec. tudnivaló vele kapcsolatban?

ppmr_ 2013.12.22 Creative Commons License 70445

Sziasztok!

SD Thema Condens kazán Exacontrol e7 termosztátját Computherm Q7RF- re cseréltem, aminek az az oka, hogy az eredetit rossz helyre tették, a nappaliba, számítógép mellett volt, olyan helyiségben, amit 3 oldalról "szigetelt" 3 másik helyiség. Nap közben, míg 19 fok volt a nappaliban, addig máshol 16 :(

Oké, hogy amaz modulációs volt, emez meg nem az, de:
a fűtés megy, ám a radiátorok nem olyan forróak, mint voltak a régi termosztáttal.

Hol rontottam el??? Azon kívül, hogy felesleges volt kondenzációs kazánt vennem és rossz helyre tették a termosztátot??

Előre is köszi a válaszokat!

joevagyok68 2013.12.22 Creative Commons License 70444

A kazánja NEM kondenzációs !

legalábbis én úgy láttam....

C20NE 2013.12.22 Creative Commons License 70443

Nem olcsó az biztos, de egy külső hőmérő is, ha nem magának csinálja az ember akkor majd 30000 ft.

Az opentherm buszon, a termosztát megkapja a külső hőmérsékletet is, ha a leírások nem hazudnak, de abban igazad van, hogy a termosztátok nagy része is tartalmaz külső hőmérő bemenetet.

Előzmény: halaloszto (70442)
halaloszto 2013.12.22 Creative Commons License 70442

ilyenbol meg csak olyat lattam, ahol a termosztatnak volt kulso homeroje. igy a kinti homerseklet es a benti elteres alapjan rendelt vizet a kazantol. de az ilyesmi annyiba kerul mint egy olcso kazan.

Vajk

Előzmény: C20NE (70441)
C20NE 2013.12.22 Creative Commons License 70441

Ezt lehet kombinálni is! Van külső érzékelő és egy opentherm termosztát, ami vezérli a kazán előremenőjét a külső hőmérséklet és a szobahőmérséklet alapján. Az intelligensek idővel megtanulják a rendszer paramétereit és egyre pontosabbak lesznek.

halaloszto 2013.12.22 Creative Commons License 70440

szepen letekered az eloremenot mondjuk agressziven, 40 fokra. ha egy nap mulva is ok a lakas homerseklete, a kazan nem megy egyfolytaban, es nem is kapcsolgat percenkent, akkor tudsz 40 fokkal futeni. viszont -10-ben lehet hogy mar nem tudsz. ekkor jo lehet neked egy idojaraskoveto, hogy ne neked kelljen a nagyhidegben visszatekerni 50 fokra az eloremenot.

tovabbi megfontolando, hogy lehet hogy 40 fokkal jol tartja a homersekletet, de egy szelloztetes utan lassan meleszik vissza, vagy ha van programozhato termosztatod es ejjel 18 reggel 21, napkozben 19, este 22 fokra van allitva, lehet fel nap alatt sem futi vissza a 3 fokot. ilyenkor nem kulso homero kellene, hanem olyan szobatermosztat (rendszertermosztat), ami az elteres alapjan allitja az eloremenot.

Vajk

Előzmény: kendu (70437)
kendu 2013.12.22 Creative Commons License 70439

Módosítom a kérdést: Az én kazánomnak az elméleti minimumja 35 fok. Ha ennél az előremenő hőmérsékletnél (vagy ettől magasabb, de mindenképp alacsony), folyamatos üzem mellett tovább hűl a lakás (nem képes szinten tartani), akkor van értelme a külső hőérzékelőnek?

Előzmény: kendu (70437)
zozomax 2013.12.22 Creative Commons License 70438

Sziasztok,

Nyáron építettem be egy háromutas motoros szelepet, meg egy indirekt tárolót, azóta szépen működött is. Fűtünk is már jó ideje. Ma reggelre viszont meglepetés ért, úgy tűnik semerre se megy a víz akárhogy áll is a motoros szelep. (mikor máskor csinálná mint pont karácsony előtt !?)

Szépen elfővögetett a kazán az éjszaka magába, aztán közbe se fűtés se melegvíz nem készült. Csak most este fogok ráérni megnézni, remélem sikerül gatyába rázni mert különben fázás lesz.

Gondolkoztam szűrőn annak idején, de bazi dörága volt, gondoltam menni kell annak szűrő nélkül is. Jelek szerint nem, kíváncsi leszek mi lesz benne mikor leszedem. :-(

Amúgy minden kedves szakinak és fórumozónak kellemes ünnepet kívánok!

kendu 2013.12.22 Creative Commons License 70437
Ezt valahogy tudom tesztelni mielőtt még vásárolnék? Jelenleg kb 2 óránként megy 20 percet 60 fokos előremenővel.
Előzmény: halaloszto (70436)
halaloszto 2013.12.22 Creative Commons License 70436

ha van olyan hideg eloremeno homerseklet, aminel meg nem kapcsolgat a kazan, de nem kepes szinten tartani a lakast -10 fokban, akkor szerintem igen.

Vajk

Előzmény: kendu (70435)
kendu 2013.12.22 Creative Commons License 70435
GeriSoft07 2013.12.22 Creative Commons License 70434

köszi

Előzmény: nixon70 (70433)
nixon70 2013.12.22 Creative Commons License 70433

Ha nem ugyanilyen tipusú a termoszelep,akkor kell hozzá.

Előzmény: GeriSoft07 (70432)
GeriSoft07 2013.12.22 Creative Commons License 70432

üdv

ilyen radiátor szelepeket szeretnék termo-ra cserélni, de kis segítség elkelne, annyiféle van

https://www.dropbox.com/s/nigzsb3qmrve1we/2013-12-14%2013.18.38.jpg

- radiátor felől 1/2", ok

- másik oldalon 16mm 5 rétegű van, ok

DE

annak a csőcsatlakozó kúpos csonkja az ehez a szelephez jó csak, tehát nekem az új szelephez meg kell venni a szorítófejet?

Csak mert ilyen szorítófejből is láttam már vagy 6 félét, nekem itthon 2 különböző menetemelkedésű is van ráadásul, mint tartalék ami évek alatt összegyűlt :(

iminimin 2013.12.22 Creative Commons License 70431

Helló !

Szeretnék kérni egy kis sgitséget. Van egy  Baxi Luna HT kondenzációs kombi , turbós kazánom. Két és fél éves. Nem ad melegvizet. A fűtés jól megy.A viz az jól áramlik. A gáz nem lobban be.Egy ideig jön melegviz ,gondolom a kiegyenlitő tartályból .Ugy hallik , hogy a váltó szelep kapcsol. Köszönöm a válaszokat.

G.b.Reload 2013.12.21 Creative Commons License 70430

A 25fok az okozat. Az ok a lényeg.

Előzmény: bravura2 (70426)
halaloszto 2013.12.21 Creative Commons License 70429

akkor mi a kerdes?

Vajk

Előzmény: Somók Máté (70428)
Somók Máté 2013.12.21 Creative Commons License 70428

a fűtés kapcsolt be ill egyből azonnal ki is kapcsolt...szerintem termosztát..kizárom a kazánt hogy hibás

Előzmény: halaloszto (70427)
halaloszto 2013.12.21 Creative Commons License 70427

"be is kapcsolt de már le is kapcsolta.."

mit kapcsolt le?

a termosztat hibajat egyszeruen kizarhatod. a vevonel az 1 es 2 jelolesu pontokat rovidrezarod egy darab szigetelt drottal. ha elindul a kazan, akkor tuti a termosztat a hunyo. nagyon esszel kell csinalni, a mellette levo pontokon halozati fesz van, emberre is karos, meg a kazan bemenetere is, nem szabad osszeerinteni a kapcsolo pontokkal. ha nem szoktal villannyal banni, akkor inkabb hivj szakembert.

Vajk

Előzmény: Somók Máté (70425)
bravura2 2013.12.21 Creative Commons License 70426

25 fok mi a fenének????

Előzmény: G.b.Reload (70400)
Somók Máté 2013.12.21 Creative Commons License 70425

minden bizonnyal a vevő a rossz hisz padlófűtéses része megy bekapcsol....az külön áramra van kötve de akkro is működik...ha a zöld-piros led ég akkorsem csinál semmit ha azöld akkor sem....volt olyan hogy levttem atermosztáton a hőfokot a mért hőfoktól aztán felvettem h kezdjen el fűteni..jelezte isa termosztát..be is kapcsolt de már le is kapcsolta..

halaloszto 2013.12.21 Creative Commons License 70424

vevon manual gomb megnyom, zold lampa kigyullad. ezutan m/a gombbal lehet a kazant ki-be kapcsolni. ha igy bekapcsolva nem fut, akkor a kazan a rossz, nem a termosztat

ha manualban a piros ledet be tudod kapcsolni, meg kattan is, de a kazan semmit nem csinal, akkor a vevo a rossz.

Vajk

Előzmény: Somók Máté (70423)
Somók Máté 2013.12.21 Creative Commons License 70423

piros led világít persze..bekattan be is indul épp ma csesztettem beindul és egyből ki is kapcsol..mintha lecsapná avgy nem bírná...

Előzmény: Teaway (70422)
Teaway 2013.12.21 Creative Commons License 70422

Azt mondod, hogy a piros LED világít de nem fűt?

Mert akkor lehetséges, hogy a relé nem húz be (kattan?), mert a trafó nélküli tápjában a soros kondenzátor adta meg magát. 330nF/250VAC

Előzmény: Somók Máté (70420)
pajaci 2013.12.21 Creative Commons License 70421

A vezetékes rendszerek megbízhatóbbak.

Előzmény: Somók Máté (70420)
Somók Máté 2013.12.21 Creative Commons License 70420

2 éves ez a computheres sz*r...termosztátot nem hiszem hogy veszek..inkább külön vevőegységet kéne vegyek,nem?

Előzmény: pajaci (70418)
pajaci 2013.12.21 Creative Commons License 70419

Másnak lehet hogy lesz jobb megoldása a problémára.

Előzmény: pajaci (70418)
pajaci 2013.12.21 Creative Commons License 70418

Ezek a vezeték nélküliek sok embert megvicceltek már.

Ha nem értesz az elektronikához, jobb ötletem híján vegyél, egy másikat, legalább lesz tartalék, ha mégis megjavulna.

Hány éves a cucc? (csak nem három?)

Előzmény: Somók Máté (70417)
Somók Máté 2013.12.21 Creative Commons License 70417

a vevő ami veszi a jelet a termosztáttól..

Előzmény: pajaci (70416)
pajaci 2013.12.21 Creative Commons License 70416

"adővevőjén"

Az adón, vagy a vevőn?

Előzmény: Somók Máté (70415)
Somók Máté 2013.12.21 Creative Commons License 70415

Segítség!!! Már délelőtt írtam ki és nem kaptam egy választ se a kedves fórumozoktól/tőletek. Remélem van aki el is olvassa ezt és eltud látni pár hasznos tanáccsal.Köszönöm

Van egy Saunier Duval kazánom . és 2 részre van osztva a fűtés; van a radiátoros és van a padlőfűtéses rész mindkettőnek van kÜlön termosztátja.De nekem ami a problémám az az hogy a radiátoros fűtés nem kapcsol be ( termosztátja Computherm Q7RF ) Hiába jelzi a termosztáton hogy megy a fűtés mikor nem kapcsol be..a visszajelzőn vagyis a termosztát adővevőjén piros led világít..újra is programoztam a kettőt is és nem oldotta meg a problémát. Érdekes hogy a termosztáton való TEST gombbal 2 percen át ki be kapcsolta a radiátoros fűtést.Ilyenkor meg vette a jelet és egyből reagált rá.Élesben meg mikor fűtenie kéne nem kapcsol be. Már 19 fokra hűlt le a ház. Valami megoldást szeretnék erre mi lehet a baja? Így karácsony előtt

Köszönettel

SM

G.b.Reload 2013.12.21 Creative Commons License 70414

;D

Előzmény: sjohn (70413)
sjohn 2013.12.21 Creative Commons License 70413

Jaja, a nicked is utal rá:)

Előzmény: G.b.Reload (70412)
G.b.Reload 2013.12.21 Creative Commons License 70412

rá kilenc hónapra jön  kisbaba. Nálam így volt, nem is egyszer...

Előzmény: paplanfa (70411)
paplanfa 2013.12.21 Creative Commons License 70411

És ha a kéjgáz is kiszabadul a palackból, mi történik?

Előzmény: Korundos (70406)
Korundos 2013.12.21 Creative Commons License 70410

Ne ad fel !!

"A szobában az ajtó mellett távol az ablaktól és az alatta levő radiátoroktól. Ezzel nem is tudok mit kezdeni, elfogadom a hőingadozást."  Nálunk is hasonló helyen van !

"Negyedjére állok neki írni valamiot. "

Vigyázni kell,  ha sokat tököl az ember,  néha elszáll. Elszáll pl. egy elküldésnél a szöveg.

Én pl. úgy járok túl az indexmotor eszén, hogy kijelölöm, majd  a Ctrl és  C vel 'raktározom'  majd ha elszáll akkor eőhívom  a Ctrl + V- vel. Másolom !

Ha rossz az albérlet,  akkor változtass ! Jobbnál jobb lakásokat kínálnak bérletre.

Előzmény: tro80 (70267)
kendu 2013.12.21 Creative Commons License 70409

Baxi Fourtech 24F kombi turbo gázkazán. Érdemes hozzá venni külső hőmérséklet érzékelőt? Nem az előírásokra vagyok kíváncsi, hanem tapasztalatokra. Javít valamit a fogyasztáson, vagy a komfortérzeten?

Zozzantoz 2013.12.21 Creative Commons License 70408

A Honeywell ezt írja az elhelyezésre:

1. A tüzelőanyagos fűtőberendezésekkel egy helyiségbe
helyezett készülék
• Ha a készüléket a falra rögzíti, akkor az legyen magasabban
az ablak és az ajtó magasságánál, de legalább 150 mm-rel a
mennyezet alatt. Ha a készüléket a mennyezetre rögzítik,
akkor az legyen min. 300 mm-re minden egyes faltól.
• A készüléket a potenciális forrástól 1 ... 3 méterre kell
elhelyezni.
• Ha a helyiségben válaszfal vagy más térelválasztó is található,
akkor a készüléket a potenciális forrással azonos részben kell
elhelyezni.
• Ha a mennyezet lejt, akkor a készüléket a helyiség magasabb
részében kell elhelyezni.

2. A hálószobában és a tüzelőanyagos fűtőberendezéstől
távoli helyiségben elhelyezett készülékek
• A készülékeket a helyiség azon részén kell elhelyezni, ahol
a helyiségben tartózkodók levegőt vesznek

G.b.Reload 2013.12.21 Creative Commons License 70407

Igen volt egy.égőszünet. most a szobai termoszelepek 4-esen vannak. Meglátjuk mi lesz.  Több nap tapasztalata kell. Az nem volt kérdés hogy a radiátorokba elég e az 50 fok. A kapcsolgatás és fogyasztás az lenne  lényeg, hogy mindkettő kevés legyen.

Előzmény: joevagyok68 (70405)
Korundos 2013.12.21 Creative Commons License 70406

Mert sokan keverik a CO -t és a CO2-t. A szénmonoxidot és a széndioxidot. Az egyik, az első felfelé szál, az utóbbi meg nehezebb a levegőnél és  lent gyűlik össze.

Persze mind a kettőtől meg lehet halni.

Sőt nehányan a földgázt és a pb.gázt is keverik.

Ja hogy a harmadik verzió, azaz nem rétegződik !

Az más.

Előzmény: halaloszto (70355)
joevagyok68 2013.12.21 Creative Commons License 70405

És közben" kapcsolgatott " a kazán ?

Vagy folyamatosan "megy" a gázégő ?

Ha igen csökkents addig az előremenőt amíg nem kezd el kapcsolgatni .  Ha már úgy is mond1 a kazánnak.. :-)

Vagy próbáld meg ilyen előremenővel és beállított termofejekkel...Torlók egyenlőre maradjanak nyitva..Hogy akkor mit csinál.

DE lehet rossz ötlet..

t.zsolti 2013.12.21 Creative Commons License 70404

menjél szaladgáljál a gyerkőccel, és rögtön leljebb megy a kalács-)))))))))))

Előzmény: G.b.Reload (70403)
G.b.Reload 2013.12.21 Creative Commons License 70403

letelik a fundamentánk, fölbaszarintok egy miniteljesítményű kazánt, és ősszel bekapcsolom, tavasszal pedig ki, a HMV tárolójából pedig nyugodtan zuhanyoztatom a gyerekeket, s nem kell félni hogy leforrázom.

készülődjünk a karácsonyra, nekem már fáj a hasam a sok mézeskalácstól. :D

Előzmény: t.zsolti (70402)
t.zsolti 2013.12.21 Creative Commons License 70402

akkor ezt már úgy lehet csökkenteni ha leljebb mész a kazán hőfokával, vagy hidrováltó ami pufi is egyben ( nem nagy ,lehet méretezni kellene a rendszerhez ) 

gabrielke 2013.12.21 Creative Commons License 70401

Igen, a "mesterek" általában így szokták. Azon kívül, hogy drága volt ez nem akkora baj, alacsonyabb előremenővel is fogja tudni tartani bent a kívánt hőfokot.

G.b.Reload 2013.12.21 Creative Commons License 70400

Ma reggel megszüntettem minden folytást, minden szelep nyitva. Cirkó előremenő 50 fok. Tartja is, de nem sokkal ment többet, kb 15 perig ment az eddigi 10 helyett.

nappaliban 25 fok, hálóban 24  referencia gyerekszobában 23 a túllendülés miatt. 22.5 lenne az ideális. 

nekem AZ a véleményem, hogy a házhoz képest TÚL VANNAK MÉTEREZVE a radiátorok, A kazánhoz képest pedig ALUL.

Előzmény: joevagyok68 (70395)
Somók Máté 2013.12.21 Creative Commons License 70399

Sziasztok!

Van egy Saunier Duval kazánom . és 2 részre van osztva a fűtés; van a radiátoros és van a padlőfűtéses rész mindkettőnek van kÜlön termosztátja.De nekem ami a problémám az az hogy a radiátoros fűtés nem kapcsol be ( termosztátja Computherm Q7RF ) Hiába jelzi a termosztáton hogy megy a fűtés mikor nem kapcsol be..a visszajelzőn vagyis a termosztát adővevőjén piros led világít..újra is programoztam a kettőt is és nem oldotta meg a problémát. Érdekes hogy a termosztáton való TEST gombbal 2 percen át ki be kapcsolta a radiátoros fűtést.Ilyenkor meg vette a jelet és egyből reagált rá.Élesben meg mikor fűtenie kéne nem kapcsol be. Már 19 fokra hűlt le a ház. Valami megoldást szeretnék erre mi lehet a baja? Így karácsony előtt

Köszönettel

SM

G.b.Reload 2013.12.20 Creative Commons License 70398

benne vagyok;)

Előzmény: joevagyok68 (70396)
G.b.Reload 2013.12.20 Creative Commons License 70397

és a baxis 2kw-tal működhet? 2015 januárba lejár a fundimentám. a szar vízkomfort miatt esetleg;) erősen hajlanék egy cserére

Előzmény: joevagyok68 (70395)
joevagyok68 2013.12.20 Creative Commons License 70396

Csak le kell kapnom a ekózit es felrakjuk ott, hogy az mennyit fogyaszt....ana ott :-) 

Előzmény: G.b.Reload (70393)
joevagyok68 2013.12.20 Creative Commons License 70395

Nem de kivancsi vagyok .  :-) 

Előzmény: G.b.Reload (70393)
joevagyok68 2013.12.20 Creative Commons License 70394

Olvass vissza mekkora, milyen hazban, az ecosy 44 fokkal tartja a beallitottat.

Allamdoan annyi az elore..

Radiator kb. 13 meter :-) Ha mar ilen faca mertekegyseget hasznalunk erre...:-) 

Előzmény: G.b.Reload (70391)
G.b.Reload 2013.12.20 Creative Commons License 70393

holnap kipróbálom, de ettől vajon lemegy 5m3e az én fogyim?

Előzmény: joevagyok68 (70392)
joevagyok68 2013.12.20 Creative Commons License 70392

Mivel van meg 1 ev garid.....:-) 

Probald mar ki azt, hogy

- mindent maxra nyitsz. Elobeallito,termofej,torlo

- a kazan eloret meg 50 fokra allitod

Hogy ugy mikent alakulnak a dolgok. Kapcsolgatas, felfutes, esetleg egy nap utan a fogyasztas..

Na mitszosz hozza?

Előzmény: G.b.Reload (70391)
G.b.Reload 2013.12.20 Creative Commons License 70391

a gyári szivattyú egy fos 1fokouatú 

nincs Y szűrő. csak a visszatérőn az iszap szűrő.

azért lehetséges, mert sok záródik hamar és csak langyos. de nem lenne értelme nem szabályozni őket, mert akkor megfőnénk. ;)

egy baxi platinum 2kw-on ha menne egész nap kb 18 órát vajon tudná tartani a 22fokot? kisebb előremenővel. és akkor nekem is picike lenne a gázszámlám?

Előzmény: joevagyok68 (70390)
joevagyok68 2013.12.20 Creative Commons License 70390

A szivattyu hanyas fokozaton megy ?

A kazan elott van valamilyen szuro ? Mondjuk Y....ami eldugulhatott ?

De lehet huleseg....

Mert nekem az a furcsa, hogy 9 meter radiator es az eloremeno 5 perc utan 70 fokos....

Előzmény: G.b.Reload (70362)
dynaudio 2013.12.20 Creative Commons License 70389

Kb. ennyit (8m3)fogyaszt nekem is 24h alatt,benti 21-22fokkal 120m2-n most(-2,+1)

Előzmény: G.b.Reload (70387)
G.b.Reload 2013.12.20 Creative Commons License 70388

KömKel ennyiből sz udvart is felfűtené 19 fokosra;(

Előzmény: G.b.Reload (70387)
G.b.Reload 2013.12.20 Creative Commons License 70387

1 szint

kint minusz 3

bent állandó 22,5

mai fogyi 7.8 melegvízzel

napi olvasó vaok

Előzmény: joevagyok68 (70385)
joevagyok68 2013.12.20 Creative Commons License 70386

Má csak , hogy mi a sok neked.....

Előzmény: joevagyok68 (70385)
joevagyok68 2013.12.20 Creative Commons License 70385

Nem tudom volt mar ....:-) 

Ehhez milyen gzfogyasztas parosul ? Milyen surun olvasod le a gazorat ?

Benn -mettol meddig -hany fokot tartotok ? 

A 100 nm az egy szint ?

Csak kivancsiskodom....

Előzmény: G.b.Reload (70378)
halaloszto 2013.12.20 Creative Commons License 70384

ebben van valami. hogy alulrol a co2 akar ki is szorithatja a co-t. 

Vajk

Előzmény: mjevsrsh (70374)
G.b.Reload 2013.12.20 Creative Commons License 70383

keringetőm fix. 50. kapcsolgatna és 30 fokos vizet keringtetne.

Előzmény: dynaudio (70377)
G.b.Reload 2013.12.20 Creative Commons License 70382

Egyszrűbb lenne ha valaki az értők közül meglátogatna 3 csavarással megoldaná és azt mondaná látod ficskám így kellenne ezt csinálni;)

Előzmény: joevagyok68 (70380)
G.b.Reload 2013.12.20 Creative Commons License 70381

az előbeállítók közelieken  3-4 a távoliakon 5-6

a termosztatikusok 22-23 fokon

a torlók a közelieken picit zárva a többin nyitva

Előzmény: joevagyok68 (70375)
joevagyok68 2013.12.20 Creative Commons License 70380

Előszabàlyzók hol allnak ? (Nem te tettel be kepet '1től6'ig skalaval rola ?)

Előzmény: G.b.Reload (70379)
G.b.Reload 2013.12.20 Creative Commons License 70379

a kazán leadja a hőt, a tadiátor  veszi fel, mert termoszelep szabályoz 2 radiátor megy totàl nyitva a 10ből

Előzmény: dynaudio (70377)
G.b.Reload 2013.12.20 Creative Commons License 70378

netto 100nm

fal pth30 15cm hab lábazati is

ablak uw= 1.3

padlo 10cm hab

mennyezet gipszksrton 30 centi táblás jobbfél e kozetgyapot

Előzmény: joevagyok68 (70376)
dynaudio 2013.12.20 Creative Commons License 70377

Én nem értem ezt a 70-75 fokos előremenőt!

Nekem mindkét házba 50fokossal működik a legjobban(gazdaságosabban),és a legalacsonyabb fordulaton a keringető.

joevagyok68 2013.12.20 Creative Commons License 70376

valahol részletezted már a rétegrendet ? fal, cell cm, légm3 stb..

Ha nem most megtehetnéd !  :-)

Előzmény: G.b.Reload (70373)
joevagyok68 2013.12.20 Creative Commons License 70375

A radiátorokon azok az említett előszabályzók most milyen állásban vannak ?

Előzmény: G.b.Reload (70367)
mjevsrsh 2013.12.20 Creative Commons License 70374

A heliység alsó részét ilyenkor már elégjól "belepi" a szén-dioxid. A CO és CO2 között azért már elég nagy sűrűségkölönbség van, így a szén-monoxid fentről lefele telíti be a helyiséget. Szerintem.

Ebben az esetben a hálószobában 50cm re rakni elég nagy hiba. Mivel 50cm-en még nem olyan nagy a koncentráció mint 180cm-en. De ha bejelez ez az 50cm-en lévő érzékelő és felpattansz lehet, hogy elég 1 légvétel és már nem kell sehova futnod.

Az eredeti kérdésre meg a válasz: Használati utasításban le lesz írva, de fel kell rakni az ajtó felső síkja fölé(nem az ajtó fölé) lehetőleg, hőhatásnak és párának nem szabad kitenni stb..

Előzmény: halaloszto (70355)
G.b.Reload 2013.12.20 Creative Commons License 70373

azt akarom megérteni, hogy a relativ magas fogyim mi okozza

halaloszto 2013.12.20 Creative Commons License 70372

navarjal!

40 fokos visszatero es 75 fokos eloremeno mellett mar lekapcsol a kazan? akkor ott tenyleg nagyon kicsi a tomegaram. 

7kW es 35 fok dT az nincs 3 liter per perc. valami ott szarra van fojtva, vagy kicsi a szivattyu, vagy szivoszallal vannak a radiatorok bekotve.

Vajk

Előzmény: G.b.Reload (70368)
G.b.Reload 2013.12.20 Creative Commons License 70371

azóta 3x cseréltek gázselepet, ezek szabvány szerint mennek.

Előzmény: joevagyok68 (70369)
G.b.Reload 2013.12.20 Creative Commons License 70370

a szelektív emlékezeted visz engem a zsírba...;)

Előzmény: joevagyok68 (70369)
joevagyok68 2013.12.20 Creative Commons License 70369

Pedig tud az eddig is lemodulalni

http://forum.index.hu/Article/jumpTree?a=127483959&t=9054448

Szoval en se ertem..

Előzmény: halaloszto (70366)
G.b.Reload 2013.12.20 Creative Commons License 70368

nem én erőltetem, de ez alatt pl 60nál keveset fűt, hamar eléri, aztan keringteti a 32-35 fokos vizet, aztán megintfűt egy kicsit= kapcsolgatás=nagy fogyasztás

Előzmény: joevagyok68 (70365)
G.b.Reload 2013.12.20 Creative Commons License 70367

24kwos 10 perc alatt amit betol hőt a radiátorok nm tuggyák leadni, mert a zömük hamar zárva lesz, és ezt nem oldaná meg a nagyobb radiátor, mert az is zárna... 

Előzmény: halaloszto (70366)
halaloszto 2013.12.20 Creative Commons License 70366

nem emlekszem volt-e mar hogy akkor most hanykW az a kazan es hany m2 az a lakas. 

ha napi 24x5perc azaz 2 ora alatt eleget neki 10m3 gazt igy 75%-ra visszaveve, akkor az egy 60kW kazan kellene legyen. ez nyilvan egy durva sacc, de nekem nagyonugytunik hogy az a kazan nagyontulnagy oda.

Vajk

Előzmény: joevagyok68 (70365)
joevagyok68 2013.12.20 Creative Commons License 70365

Ezt a 75 fokos elorét nem ertem miert erolteted .....

A szivatyun nem lehet fokozatokat valasztani/allitani?

Előzmény: G.b.Reload (70362)
halaloszto 2013.12.20 Creative Commons License 70364

Hat ez igen baba!

Előzmény: Infomaker (70363)
Infomaker 2013.12.20 Creative Commons License 70363

közben kiműveltem magam:

van náluk olyan, hogy szobánként 1 fali termosztát és 1 radiátorszelep állító ez 16ezer per szoba szettben

és egy kazánrelé (wireless!) ami gyűjti a jeleket,

mindez a conradnal, csak itt egy jobb ábra, érthetően:

http://ecohousecomfort.com/termic-zone/fht-system.html

ja és ez küszöböt is tud kezelni, magyarán csak akkor indítja a kazánt, ha már nagyon sikít egy szoba hogy kéne fűteni.

itt meg egy másik rendszer szintén érthetően és árakkal, és nem drága.

http://ecohousecomfort.com/termic-zone/max-range.html

Előzmény: halaloszto (70361)
G.b.Reload 2013.12.20 Creative Commons License 70362

A fűtésem a következő képpen műxik. Óránként megy kb 10 percet az 5.perctől már 70 fokos vízzel, minimum teljesítményen(75-re van állítva) Minden helységben kivéve a fürdőt és a referencia termosztátos szobát, a termosztatikus szelepek vezérelnek, zömében csak langyoskásak a radiátorok, mert megvan a 22-23 fok. Utókeringtetés maxra állítva 7,5 percre.   

Óránként  10 percet menni aztán hülni, sztem nem túl gazdagságos, valamint sokan fele fogyasztásokat írnak kevésbé szigetelt házakra, ezért próbálkozom megérteni hogy mi lehet itt.

Hiába venném kisebbre a hőfokot, annyi történne hogy 2 percet menne, 7,5-et állna a visszatérő pedig 30 lenne, mert hamar felfűtené és csak keringtetne, sok lenne a ki be kapcsolás= gázpocsékolás

Megoldás lenne, ha valami 2kw alá menő kazán menne egész nap, kikapcsolás nélkül 70 fokra vett előremenővel, amit sosem érne el, a termoszelepek meg úgyis tennék a dolgukat, és akkor nekem is alig enne valamit?

Joe, KömKel,VG, és a többiek véleménye mi?

halaloszto 2013.12.20 Creative Commons License 70361

nagyonjol nezd meg mielott megveszed, mert az egyszerubbeknel egyiranyu a radios kommunikacio, a kozponttol a radiator fele mutat. arra jo hogy egy kozponti helyen egy mozdulattal le tudod venni a futest az osszes szobaban amikor elmesz sielni.

Vajk

Előzmény: Infomaker (70360)
Infomaker 2013.12.20 Creative Commons License 70360

hoppá, mint kiderítettem, a conradban kapható olcsó rádiós termofej + központhoz lehet venni sima rádiós reléboxot és egyéb cuccokat és ezeket lehet a vezérlőben makrózni! így a kazánt is tudja kapcsolni ha kell, sőt akár még a világítást is, stb.

nem rossz mert az alapszett csak 35ezer ft (vezérlő és 1 radiátor)

Előzmény: halaloszto (70330)
joevagyok68 2013.12.20 Creative Commons License 70359

A "pár" év az már megvolt ! + 1 is...

Előzmény: halaloszto (70358)
halaloszto 2013.12.20 Creative Commons License 70358

es miota? eleg sokat lehet hallani olyat, hogy par ev mulva kipruccant az elektronikaja.

Vajk

Előzmény: joevagyok68 (70357)
joevagyok68 2013.12.20 Creative Commons License 70357

Nálunk pufferból Alpha2 általában 7-9W-al ketyeg autoadaptban !

Mondjuk nem olcsó, de legalább drága...

Előzmény: halaloszto (70352)
paplanfa 2013.12.20 Creative Commons License 70356

Annyi mindentől függ, hogy milyen egy szobában a levegő áramlási viszonya. fűtés, bútorok, ajtó-ablak. szekrények is befolyásolják.

Előzmény: Törölt nick (70354)
halaloszto 2013.12.20 Creative Commons License 70355

"szénmonoxid elég nehéz"

Ez egy elegge nepszeru teveszme. Surusege a levego surusegenel valamivel kisebb. Ebbol megint sokan hiszik hogy akkor meg felfele szall. Valojaban az ilyen kicsi surusegkulonbsegek nem okoznak retegzodest, a levegobol sem ulepszik ki az oxigen, pedig nagyobb a surusege mint a nitrogene.

A CO eleg jol elkeveredik, de teljsesen logikus, hogy ha egyszer szajon at veszelyes, akkor szajmagassagban kell erzekelni.

Vajk

Előzmény: Törölt nick (70354)
Törölt nick 2013.12.20 Creative Commons License 70354

Belégzési magasságba (tehát hálószobába pl. 50cm). Ezt írják mindenhol. Valójában a szénmonoxid elég nehéz, így alap esetben lefelé száll. Azonban lakásban előfordulhat hogy alul épp van valami légmozgás (enyhén huzatos ajtó), így nem jelezne akkor sem ha szükséges lenne egyébként. Ezért írnak elő belélegzési magasságot.

Előzmény: natureins (70343)
gabrielke 2013.12.20 Creative Commons License 70353

Van ilyen, 5000 Ft. 220-as is van meg 12V-os is van.

Előzmény: Infomaker (70345)
halaloszto 2013.12.20 Creative Commons License 70352

Ha csak termofejeket teszel es kesz, akkor megint nem tudod mi inditsa a lakasoldali szivattyut. Ha jaratod oktobertol aprilisig, akkor meg toksok aramot felzabal. egy szallodaban is sok aramot zabal, de ott tenyleg mindig van szoba ami pont ker futest.

Vajk

Előzmény: Infomaker (70350)
Infomaker 2013.12.20 Creative Commons License 70351

ja hogy párszáz liter. De akkor lenne értelme a kondenzálásnak a kazánban ha puffer van? Elég ha a puffer 55 fok mondjuk?

Előzmény: Infomaker (70350)
Infomaker 2013.12.20 Creative Commons License 70350

Nem rossz, de akkor már ha puffer van, szobánként lehetne sima termofej radiátoronként, mondjuk LCD-s.

úgy értem, hogy akkor a termofejeket nem kell távirányítani, teszik a maguk dolgát.

pufferből kéne 1m3? vagy kisebb?

Előzmény: halaloszto (70349)
halaloszto 2013.12.20 Creative Commons License 70349

van ilyen!

termikus szonaszelepnek vagy minek hivjak. pl http://www.computherm.hu/php/wtermresz.php?tid=23 de ennel olcsobban is talalsz szerintem. 

ez tulkepp egy mezei termofej, amiben van egy kis futoellenalals. azzal mukodteted hogy futod vagy sem, es erre zar-nyit, jo lassan.

a kazan kapcsolasara meg irtam, hogy vagy osszegyujtod a szobatermosztatok jeleit, es abbol inditod, de nagy rendszereknel nem szorakoznak ezzel, siman allandoan jar, ha nem ker senki futest akkor tul meleg lesz a visszatero es ezert eloltja a langot. megoldando problema, hogy a rendszer ellenallasa tag hatarok kozott allandoan valtozik. erre tobb megoldas van

- okos szivattyu

- hidrovalto

- kicsiben en egy kis puffert tennek be, par szaz litert, es a puffer homeroje inditana a kazant. igy a kazant nem erdekli hogy kevesen vagy sokan kernek futest, mert akkor indul amikor a puffer maga ker futest, azt atmelegiteni meg mindenkeppen van par perc folyamatos uzem.

Vajk

Infomaker 2013.12.20 Creative Commons License 70348

háát lehet oda már puffer kéne. Vagy mi van ha lezár minden termofej.

nem a spórolás miatt csinálnám az egészet, hanem mert nagyon ráérek :DD 

de most találtam Siemens termoszelep állítókát, amelyet árammal lehet vezérelni.. :)

Előzmény: joevagyok68 (70347)
joevagyok68 2013.12.20 Creative Commons License 70347

Vagy van még egy vicces egyszerű megoldás,

FOLYAMATOSAN keringtetsz - egy empírikus úton meghatározott - "alacsony" hőmérsékletű vizet !

Lásd enginer "moduláló" FÉG kazánját.

:-)

Előzmény: Infomaker (70346)
Infomaker 2013.12.20 Creative Commons License 70346

vagy van még egy vicces egyszerű megoldás, csak nem túl elegáns:

-minden helyiségben a raditátorokon digitális termofej (talán mert az pontosabb, mint a normál)

-és minden helyiségben mérem a hőmérsékletet, és ha mondjuk 21 fok alá megy, indítom a kazánt

-viszont így csak _remélhetem_ hogy az általam mért és a termofej által mért 21 fok az ugyanaz, és amikor én indítom az adott szoba miatt, akkor annak a szobának a feje is pont nyitni fog... mert hát nem ugyanaz a mérő méri, hanem az egyik maga a termofejben van a másik meg a falon.

Infomaker 2013.12.20 Creative Commons License 70345

ja mar latom ez a honeywell fele evohome dolog.

csak hat 85ezer a fo vezerlo es 35ezer a termofej per radiator ami vezetek nelkul allitgat es hoigenyt jelez.

ha lenne sima termoszelep mozgato kis motoros cucc csupaszon perezerert ami mondjuk 12 voltra zar amugy nyit vagy forditva bizisten megcsinalnak magamnak hobbibol pc vezerlessel :)

Előzmény: halaloszto (70330)
kaogha 2013.12.19 Creative Commons License 70344

hello natureins

rakjal zart egesteru cirkot (es akkor mar kondenzaciosat) es nincs para.

udv. K.

natureins 2013.12.19 Creative Commons License 70343

Köszönöm a választ. Mezei vaillant kazán van, nem tudom van e benne lezáró. Vettünk szén-monoxid érzékelőt, ezt valóban fejmagasságban kell elhelyezni? Arra értettem a huzat általi kiszívást, hogy ha belegondolsz egy páraelszívó kiszívja, akkor egy lakáson átáramló kinnti levegő is ki tudja rántani a kéményből, de persze nem értek hozzá. Viszont szerintem az embereket minden létező eshetőségről kellene tájékoztatni, hogy ne kövessenek el végzetes hibát. Senki se születik fizikusnak, de ha elmondják az ember megérti és alkalmazza. Ez meg a média feladata lenne szvsz.

Előzmény: mjevsrsh (70339)
t.zsolti 2013.12.19 Creative Commons License 70342

elvileg csereszabatosak, kivéve ha közben nem módosítottak valamin ( lapát/ház/akármi.

én is vettem bontott szivattyút és az eladó mondta küld egy kettőt, mert nekem 180-as kellett volna neki meg csak készülékszivattyúja volt, simán cseréltem és .

Előzmény: C20NE (70338)
t.zsolti 2013.12.19 Creative Commons License 70341

a " kicsapódásra " arra gondolhatott , hogy alacsony előremenő esetén a kazántesten megjelenhet az égéstermékből a vízpára mert hideg a fekület, na de egy átfolyós hőcserélőn ? nézd meg mennyit javasol a kazán könyve, a gyári mérnököktől ne legyünk okosabbak ( csak néha-)))) ) de 60fokra szerintem simán leveheted, vagy ha van lehetősség a felmodulálás idejét elnyujtani, ne csapja oda a max teljesítményt 20mp után.

Vagy , mint nálam a fürdőben teljesen nyitva van a szelep és ott hamar megfordul a víz és megkeveri a hidegebb visszatérőt ,. Persze ez felborítja az eddigi beállított rendszert. Próba?

Előzmény: gépisti2 (70334)
t.zsolti 2013.12.19 Creative Commons License 70340

na ekkor lenne még kapcsolgatva az a szerencsétlen kazán,

a termoszelepnek szerintem ép az a lényege , hogy folyamatosan tud szabályozni és gyíakorlatilag be tud állni egy olyan szintre amikor annyit enged a radiátorba amennyi a helység hőntartásához kell. A kapcsolgatok az már visszalépés a szabályzásban .

Előzmény: Infomaker (70329)
mjevsrsh 2013.12.19 Creative Commons License 70339

Első bekezdésre a válasz: amikor a két ajtót egyszerre kinyitod attól a kéményedben csak mégnagyobb huzat lesz, mivel maga a huzat a hőmérsékletkülönbség hatására jön létre. Így akár minden ablakot kinyithatsz akkor is a kéményen fog kimenni a meleglevegő az ajtókon ablakokon pedig be(amiket kinyitottál). Az ok pedig az, hogy a kéményed magasabban van mint az ajtó és ablakok felső szintje, és a meleg levegő felfele száll. Szóval ezen ne aggódj.

Második bekezdés: Vihar esetén, főleg rossz kéményeknél ez előfordulhat. A saját kazánodban jó eséllyel van egy áramlás biztosító ami ha azt érzékeli, hogy visszaáramlik az égéstermék kikapcsolja a készüléket. Jó esetben az alattad zuhanyzó készülékében is van. De mivel a szél általában lökésekben jön ez csak ritkán okoz mérgezést.

Harmadik: Sem a tűzhelyed, sem a kazánod nem termel szén-monoxidot(nagyon minimálisat) így előbb a szén-dioxidnak kell felhalmozódni a helyiségben, utána a tökéletlen égés következtében kezd termelődni a szén-monoxid. Viszont a 3 példa közül amit írtál, szerintem ez a leggyakoribb ok a mérgezésre. Mivel nyílászáró cserénél illik légberesztőket építeni az ablakokba amin keresztűl a páraelszívó betudja szívni az oxigént. Mivel ha ez nincs akkor az elszívó képes a kéményen kresztül visszaszívni az égésterméket. A kazán nagyobb teljesítménye miatt ez már jóval hamarabb képes CO mérgezést előidézni.

összefoglalásként: Rendes tervezés és kivitelezés esetén nem kell aggódnod, de ha aggódsz akkor légbeeresztő az ablakra(ha még nincs), és szén-monoxid érzékelő.

Előzmény: natureins (70337)
C20NE 2013.12.19 Creative Commons License 70338

Ha jól láttam a grundfos szivattyúkról le lehet venni a motort, négy csavar fogja. Az én kazánomban Grundfos szivattyú van, egy műanyag szivattyútesten van a motor. Arra gondoltam, hogy kicserélném egy energiahatékonyabb típusra, ha lehetséges a motort az elektronikával átteni, mert a szivattyútest egyedi, így csak a motorcsere a járható út. Ha járható...

Szerintetek?

natureins 2013.12.19 Creative Commons License 70337

Sziasztok. Azt szeretném megkérdezni, hogy ha egy nyílt égésterű kazán megy a fürdőben és a lakás két pontján nyitva vannak az ablakok, és jön egy huzat, az ki tudja e ugyanúgy szívni a szén-monoxidot a kazánból, ahogyan a konyhai páraelszívó is teszi ? :( Ezen mostanában elgondolkodtam, mert elméletben ha egy ajtót be tud csapni a huzat, akkor simán megcsinálhatja ezt, ráadásul a fürdőszoba ajtaja ekkor zárva van, magyarul hiába a folyosón áramlik a friss levegő kontra szénmonoxid, de bennt a fürdőben ez koncertráltabb lehet mivel kis tér és zárt ajtó plusz oda nem bemegy a friss huzat(levegő), hanem pont kiszívja a vákum onnan... 

Aztán: mi a helyzet akkor ha valaki alattam/felettem zuhanyzik a panelba, és kinn akkora vihar van, hogy süvit a kéménybe?? Ekkor nem fújhatja vissza akár hozzám is az égésterméket?

És végezetül: ha adott egy konyha gáztűzhellyel , felette páraelszívóval.. Tél van, ablakok zárva fűtés megy. Ekkor ezerrel megy a páraelszívó, de az oxigén utánpótlás nincs... minden ablak műanyag, szigetelve. Ekkor mi a teendő? Mondjuk ha 2 órát fő az étel a gázon?? Nem áll fenn a veszély, hogy szellőztetés hiányában alattomosan felhalmozódik a szénmonoxid, és bár a tűzhely felett megy az elszívó? Pontosabban: ilyen esetben zárt ablakoknál nem árt többet az elszívó mint használ?

Megmondom őszintén aggódom ezek miatt..

üdv.

kendu 2013.12.19 Creative Commons License 70336

Computherm rádiós termosztátjai kompatibilisek? A Q3 RF vevőjével működik a Q7 RF?

Molten75 2013.12.19 Creative Commons License 70335

Koszonom!

Előzmény: halaloszto (70315)
gépisti2 2013.12.19 Creative Commons License 70334

Már nem emlékszem pontosan mit mondott, nem is nagyon értettem, valami olyasmit hogy ez nem kondenzációs kazán ,meg  kicsapódik benne valami  stb...

Az 5 perc utókeringetés nem sok?

Előzmény: t.zsolti (70316)
morgen66 2013.12.19 Creative Commons License 70333

PL.http://www.bvfheating.hu/termek2/index.php?menu_id=2&gclid=CPnRwdjRvLsCFQlb3godxmUAmg

Nyáron szereltünk egy lakásba, de ott az osztó-gyüjtőn voltak az elektromotoros fejek amik a szobából jövő jeleket vették

és nyitottak vagy zártak.

Vannak okos termofejek, de hogy kazánt külön tudna vezérelni azt nemtom, de minden lehetséges.

halaloszto 2013.12.19 Creative Commons License 70332

na igen, ha nem kell konkretan radiatortermosztat alaku legyen a cucc, es nem kell radios sem legyen, akkor ez egy teljesen altalanos dolog. a radiatorokon termikus szelepmozgatok, a falon minden helyisegben szobatermosztat ami a szelepmozgatot kapcsolgatja, a kazan meg folyamatosan megy pufferrel/hidrovaltoval/automata bypassal, akkor kapcsol le ha a visszatero tul meleg. ha eleg sok a helyiseg (irodahaz, szalloda), akkor mindig lesz nyitott radiator.

Vajk

Előzmény: morgen66 (70331)
morgen66 2013.12.19 Creative Commons License 70331

Létezik.

PL.:http://www.novill.hu/intelligens-epulet/futes

A nagyobb fűtéssel foglalkozó cégeknek is van hasonló vezérlése,danfoss,honeywell,buderus.

halaloszto 2013.12.19 Creative Commons License 70330

Letezik. 

Az egyszeru conradban veheto radios termofejek nem ilyenek, azok mezei programozhato termofejek, amik egy kozponti egysegrol programozhatoak.

De honeywellnek pl van olyanja amit leirsz. Plusz egy lepes kell amugy meg az algoritmusodba: a kazan nem azonnal indul ha barki futest ker, hanem ha legalabb egyvalaki futestker, akkor mondjuk kerek negyedorakor elindul, es addig megy amig egyvalaki is ker futest. utanna kikapcsol. de az elso futeskeresre nem indul el, csak a kovetkezo kerek negyedorakor. Igy lesz szoba, ami var 10 percet, viszont nem lehet olyan, hogy a helyisegek egymas utan sorban lesznek futve minimal alatt szenvedo kazannal.

Vajk

Infomaker 2013.12.19 Creative Commons License 70329

srácok, gondoltam egy vadat, létezik ilyen megvehető verzióban?

-Minden radiátorra egy termofej, ami rádión tud szólni a kazánnak, hogy "kell fűtés"

-A kazánnál egy sokcsatornás vevő

Alapból minden termofej zárt. 

Ha valamelyik kér fűtést, kinyit, és szól a kazánnak, hogy "lécci fűts".

Ha már elég, akkor szól, hogy elég, és elzár.

Ha több kér enni, akkor ismegy a kazán és több radiátor vagy nyitva.

így minden helyiségben csutkára pont annyi fok lesz, amennyit beállítunk.

Bár problémák is lennének:

sokszor csak egy radiátor kér enni, ezért kapcsolgatna a kazán

és ezek richtig :) összevissza kérnének enni, ezért egész nap majdnem menne a kazán nagyon picire modulálva.

vélemények?

gabrielke 2013.12.19 Creative Commons License 70328

Akkor tényleg iszonyatosan túl van méretezve a kazánod.

Vagy bevállalod a valamivel gyengébb hatásfokot, vagy tegyél fel a hmv-nek egy tartályt, vagy a fűtéshez egy puffert. Tulképp mindhárom megoldás a hatásfokot csökkenti, úgyhogy a legolcsóbban a visszaszabályozással jársz.

Legeslegjobban persze egy kisebb kazánnal jártál volna. Ez a tanulság.

Előzmény: G.b.Reload (70326)
G.b.Reload 2013.12.19 Creative Commons License 70327

még nincs tapasztalat

Előzmény: gabrielke (70325)
G.b.Reload 2013.12.19 Creative Commons License 70326

van utójátéka a kazánnak, az is maxra véve 7.5 perc.  van nyitva kör a fürdőben. ott 26 fok van így

Előzmény: gabrielke (70324)
gabrielke 2013.12.19 Creative Commons License 70325

Ja és még jó hogy szabályoznak a termoszelepek ilyen időben, mit csinálnál -15-ben?

Nekem konkrétan leállt ma a hőszivattyú, minek menjen...

Előzmény: G.b.Reload (70318)
gabrielke 2013.12.19 Creative Commons License 70324

- ugye van olyan köröd ami mindig nyitva van (nem zárja le termoszelep)

- ugye van utókeringetés

Mert ha benne marad a forró víz a kazánban, az nagyon nem jó, "ki kell keringetni" belőle a hőt leállás után.

Különben az a kva meleg víz melegíti a belsejét (a panelt is), ami gariidő után fájni fog.

Fürdőszoba felé pl. simán ki kell keringetni (+2-5 perc szivattyú működtetés).

t.zsolti 2013.12.19 Creative Commons License 70323

az a baj , hogy sok ember nem halgat azokra  akik jobban értenek hozzá.

nem a kereskedőre kell halgatni , neki eladó minden.

Előzmény: G.b.Reload (70322)
G.b.Reload 2013.12.19 Creative Commons License 70322

vettem egy év plusz garit. 

ne vegyetek nagy kazánt, mert szívás

Előzmény: t.zsolti (70321)
t.zsolti 2013.12.19 Creative Commons License 70321

reméljük gari alatt sikerül a hibát megtalálni .

Előzmény: G.b.Reload (70320)
G.b.Reload 2013.12.19 Creative Commons License 70320

gariba cserélgettek.

Előzmény: bravura2 (70319)
bravura2 2013.12.19 Creative Commons License 70319

ennyi pénzért vehettél volna új kazánt is :)

G.b.Reload 2013.12.18 Creative Commons License 70318

Hallihóóó

Járt nálam a kazán főszervizes úr. Van egy teóriája hogy miért ingadozott a HMV-m hőmérséklete, vagy miért nem tudott néha 42 fokos vizet produkálni csak fixen 50-et. 

Fűtés után túl sok hő marad a hőcserélőben. Levette az előremenőt 60-ra, és utána jól működött.  

Elmagyarázta nekem, hogy mivel a termosztatikus szelepeim lezárnak, így nem tudja leadni a hőt amit előállít a kazán s mivel bitermikus a hőcserélő így bentmarad egy csomó hő, ami megzavarja a hmv készítést. De azért biztos ami biztos kicserélték 4.szer is a gáz szelepet, és megkaptam a második vezérlőpanelemet is.  

4 gázszelep= 160 ezer forint

2 panel = 120 ezer forint.

visszaszabályozni a kazánt nem lenne buli, mert jó hatásfokkal csak maxon tud dolgozni, egyébként meg többet fogyaszt...

Szerintem hiába lennének nagyobb radiátorjaim (kb 9méter) akkor is fennálna a probléma, mert a termoszelepek szabályoznak....  de lehet tévedek.

Tanúlságos nap volt, csak nem tudom mi volt a tanúlság :)

miksasa72 2013.12.18 Creative Commons License 70317

Sziasztok!

Kandallóvásárlásban szeretném a segítségeteket kérni. Elsősorban fűtésre szeretném használni, de a sütős-főzős megoldás is felkeltette érdeklődésem.

Milyen szempontokat kell figyelembe vennem vásárláskor? Esetleg tudok márkát, típust ajánlani?

t.zsolti 2013.12.18 Creative Commons License 70316

és mi nem használ?

a kapcsolgatás vagy az , hogy 75 fok alatt megy 

Előzmény: gépisti2 (70306)
halaloszto 2013.12.18 Creative Commons License 70315

Ez a lenyege. Van egy vevo, amit barhova tehetsz ahol meg "latja" egymast az adoval. Homero es kezeloszervek az adoban. A vevot ha mukszik ugy akkor egyszeruen a kazanhoz szokas tenni. Kell neki betap, a kimenete meg pont olyan mint a regi termosztate volt.

Vajk

Előzmény: Molten75 (70312)
halaloszto 2013.12.18 Creative Commons License 70314

Nekem nincs, itt a forumban a siemens revXX termosztatokkal volt tobbeknek jo tapasztalata. Nem olcso. Amit ontanulonak hirdetnek, azoknak egy resze PI, masresze maskepp oldja meg hogy alkalmazkodjon a helyiseg parametereihez.

Vajk

Előzmény: gépisti2 (70308)
r0li 2013.12.18 Creative Commons License 70313

Üdvözlet az Uraknak!

Termosztátot cserélnék Computherm Q7 RF-re . A rendszerben a termosztátnak együtt kell kapcsolni a kazánt illetve a padló keringető szivattyúját. Jelenleg a kazán mellett van egy relé ebbe fut bele a mostani termosztát 2 szála. Kérdésem, hogy elegendő-e az új termosztát 2 szálát bekötni a régiek helyére vagy bonyolultabb a művelet? 

Ha sikerül csatolom a relét:

Molten75 2013.12.18 Creative Commons License 70312

Azaz vennem kell egy radios termosztatot, a regit pedig uzemen kivul kell helyezni?

Ezekszerint a radios termosztat nem tartalmaz relet hanem az egy kulon szerkezetben van?

Azt viszont gondolom ossze kell valahogy kotni a kazannal. 

Tehat regi, zajos termosztatom helyebe nem tudok szerelni egy modernebb (bar ez sem oreg) csendes termosztetot.

Koszonom a valaszt!!!

Előzmény: gabrielke (70311)
gabrielke 2013.12.18 Creative Commons License 70311

Bármelyik rádiós termosztát "zajtalan", oda teszed a hőmérőt ahová akarod, a relét meg a kazán mellé, ahol nem zavar.

Előzmény: Molten75 (70309)
gépisti2 2013.12.18 Creative Commons License 70310

E kazán előtt 20 éven át egy FÉG kombi kazánom volt sima fali tekerős termosztáttal. Ezt a problémát ennél soha nem tapasztaltam. 4-5 percig fűtött, 10-15 percig pihent,attól függően hogy milyen a külső hőmérséklet és kezdte előlről. Ezért furcsa a dolog,ráadásul a mostani  így többet is fogyaszt.

Molten75 2013.12.18 Creative Commons License 70309

Sziasztok! Egy Saunier Duval ExaControl7 termosztatom van ami homerseklet eseskor illetve a megfelelo homerseklet eleresekor azaz ki/be kapcsolaskor nagyon zajos. Baromi nagyot kattan. Gyanitom a releje (jol mondom?) az oka. Lehet ezen segiteni vagy le kell cserelnem a termosztatot Egy halkabb (a legtutibb egy zajtalan lenne) tipusra? Eleg kozel van a haloszobahoz es nagyon zavaro fokent ejszaka. Koszonom ha valaki tud tanacsot adni. Ha akad szerelo aki megcsinalja, allok elebe. Koszi!

gépisti2 2013.12.18 Creative Commons License 70308

Logikus amit leírtál, kifogom próbálni.

Ha nem ütközik a fórum szabályzatába, tudnál néhány PI -s  termosztátot  ajánlani.

Előzmény: halaloszto (70295)
gépisti2 2013.12.18 Creative Commons License 70307

Bocs, azt elfelejtettem megemlíteni ,hogy rádiófrekvenciás a termosztát .Minden helyiségben, a helyiség több részében ,különböző magasságokban is próbáltam.

Előzmény: G.b.Reload (70290)
gépisti2 2013.12.18 Creative Commons License 70306

Én is ezt kérdeztem a szerelőtől. Azt mondta hogy ez nem használ a kazánnak .

Előzmény: t.zsolti (70287)
nixon70 2013.12.18 Creative Commons License 70305

Szívesen!

Előzmény: joevagyok68 (70297)
G.b.Reload 2013.12.18 Creative Commons License 70304

Nem QED, hanem szerda.

Előzmény: gabrielke (70303)
gabrielke 2013.12.18 Creative Commons License 70303

Így van, az már egy másik rendszer. Egyetértünk, QED :)

Előzmény: halaloszto (70302)
halaloszto 2013.12.17 Creative Commons License 70302

Es megegy: a rendszer idoallandoja azert csokken, mert a rendszer maga csokken. Rendszer az, ami a radiator es a homero kozott van. Ha kozelebb viszem, a fizikai merete csokken, ezert gyorsabb is lesz. Persze az mar egy masik rendszer.

Vajk

Előzmény: gabrielke (70299)
halaloszto 2013.12.17 Creative Commons License 70301

a kerdezot konkretan a termosztat helyen levo hofok erdekli. az zavarja, hogy a termosztaton tizedes a kijelzes, es latja hogy jopar tizedet, akar egy szuk fokot is tullo a futes. mas homerot nem is nez, ha nezne akkor rajonne hogy pl a radiator kornyeken ennel joval nagyobb a tulloves.

Vajk

halaloszto 2013.12.17 Creative Commons License 70300

A q7 az olyan ketpont szabalyzas hogymeg. allithato hogy +-0.2 foknal vagy -0.2 +0 foknal kapcsoljon. (mintha lehetne valasztani a 0.5 fok es a 0.2 fok kozul is, de arra nem emlekszem rendesen.

Itt pont arrol van szo, hogy szo sincs PI szabalyozasrol, mezei ketpont es kesz. Es az ilyennek szokasa a tulloves. Es a tulloves ellen szokas azt csinalni, hogy valahogy elorehozzuk a kikapcsolast. Pl a regi mmg termosztatban volt egy ellenallas, es a termosztat futotte magat ha a kazan ment. Igy ha elinditotta a kazant, es nincs baromi hideg, akkor x ido mulva mindenkepp kikapcsolt. Ha mire kihult addigra kiegyenlitodott a szoba, es jo lett, akkor nyertunk, ha nem, akkor ujabb futes indul es kesz.

Vajk

gabrielke 2013.12.17 Creative Commons License 70299

1. Én úgy tudom (mintha a manualban ezt olvastam volna évekkel ezelőtt) a Q7 az PI szabályzós.

2. Ha igazad lenne, akkor ha végtelen közel visszük a termosztátot a radiátorhoz, akkor végtelen pontosan be tudjuk tartani a 22 fokot. Ami tulképp igaz is _ott_ahol_a_termosztát_van_.

De minket nem a termosztát helyén levő pontosan 22 fok érdekel, hanem az egész szobában legyen lehetőleg kellemes hőmérséklet. Ehhez nyilván nem a radiátor közelében van az optimális helye.

Még valami: a rendszered időállandója baromira nem változik attól, hogy hová teszed a termosztátot.

A szabályozásodé igen, annyit érsz el a hőforráshoz közelebb rakott termosztáttal, hogy lesz egy jó ideges szabályozásod, jó sokat fog kapcsolgatni a kazán.

De a szoba tehetetlensége nem fog változni.

Annó tenger sokat játszottam egy izzó-hőmérő-PID-relé körrel, baromi jól érzékelhető volt a távolság hatása.

Előzmény: halaloszto (70295)
t.zsolti 2013.12.17 Creative Commons License 70298

na , már megérte felkelni, de lassan feküdni kő.

Előzmény: joevagyok68 (70297)
joevagyok68 2013.12.17 Creative Commons License 70297

Hát ...ma is tanultam valamit...

Köszönöm !  :-)

Előzmény: nixon70 (70294)
G.b.Reload 2013.12.17 Creative Commons License 70296

A leggyorsabban hülő szobába kell tenni.

Előzmény: gabrielke (70293)
halaloszto 2013.12.17 Creative Commons License 70295

Egy szabalyozokor szep sorban all egy csomo mindenbol. Pl a beavatkozo meg az erzekelo kozott ott van maga a szabalyozott rendszer. Ha a szabalyozott rendszernek baromi nagy az idoallandoja, akkor nagyon nehez lenges nelkuli szabalyozast csinalni. Ha az idoallandoja meg ismeretlen is, akkor meg lehetetlen. A szoba lassan hul. A kulso falnal jobban, de mivel lassan, turhetoen egyenletes a homerseklet. Erre az egyik sarkaba odateszel egy 70 fokos radiatort. Hat az a sarka eleg hamar jo meleg lesz, mikozben a masik sarkaban meg nem tortent semmi. Mar latni is, hogy a futest akkor kellene kikapcsolni, ha bevittuk a szobaba a szukseges homennyiseget. De nem tudjuk mennyia  szukseges, es azt sem tudjuk mennyit vittunk be. Akkor kapcsoljuk ki, ha a szoba masik sarkaban feljebb ment 0.2fokot a homerseklet. Mert a termosztatunkat ilyenre gyartottak. Es azt tapasztaljuk, hogy keson tortent, mar tul sok ho van bevive, amint az egyenletesen elkeveredik, szepen egyenletesen mindenutt tulfutottunk. Tehat kevesebb kellett volna, azaz hamarabb kellett volna kikapcsolni a futest. Hasznalhatnank PI szabalyzot, amiben az I tag egyutthatojaval belohetnenk hogy habar meg van elteres, de megis nulla lesz a beavatkozas. Vannak is ilyen termosztatok. De a computerm nem ilyen. Viszont ha kozelebb tesszuk a hoforrashoz, csokken az idoallando, es csokken is a kikapcsolasig bevitt homennyiseg. Persze igy hamarabb fog lehulni a szoba, hamarabb kapcsol vissza, de pont ezt akartuk, surubb kapcsolgatas, kisebb lenges.

Vajk

Előzmény: gabrielke (70293)
nixon70 2013.12.17 Creative Commons License 70294

" Az egy körön található fűtőtestek beszabályozásának biztosításának érdekében a termosztatikus szelepeket előre be kell állítani, illeszteni kell a hidraulikai részrendszerhez. Ha ez nem történik meg, akkor a kevesebb teljesítményt igénylő, illetve a kedvezőbb elhelyezkedésű fűtőtestek túl sok vizet kapnak és fordítva. Emiatt az első esetben a termosztatikus szelepeknek állandóan zárniuk kell (fordított esetben nyitniuk), ami csökkenti a szabályozási tartományt. Az előbeállítással megadhatjuk a maximális térfogatáramot, így megakadályozhatjuk, hogy túl sok, vagy túl kevés víz áramoljon a fűtőtestekbe. A szelepek így a teljes szabályozási tartományban működnek."

http://epitoipar.mart.hu/hirek-aktualitasok/herz-meg-egyszer-a-termosztatikus-szelepekrol

Beütöd a gugliba,hogy kettős beállítású termosztatikus szelep és találsz bővebben irományt róla,de a lényeg ez.:-)

Előzmény: joevagyok68 (70283)
gabrielke 2013.12.17 Creative Commons License 70293

Ha személyeskedünk: T'od én elvégeztem...

Ha nem: ha közelebb teszed, mit érsz el?

Menjünk el a szélsőségekig: miért nem teszed mindjárt a radiátorra?

Amit itt olvastam szabály (és szerintem helyes): abban a szobában ahol termosztát van, ne legyen termofejes radiátor, és ehhez állítsuk a többit. Célszerűen a leghidegebb szobában legyen a termosztát.

Előzmény: halaloszto (70291)
nixon70 2013.12.17 Creative Commons License 70292

Folyékony mosószert használtok?

Mert ha nem,akkor előfordulhat ilyen feka lerakódás.

Előzmény: laci19791202 (70281)
halaloszto 2013.12.17 Creative Commons License 70291

Neked nem szabad. Nalad mas szabalyok vannak, pl a pid szabalyzonak is  van hiszterezise.

Vajk

Előzmény: gabrielke (70289)
G.b.Reload 2013.12.17 Creative Commons License 70290

és/vagy rossz helységben van a termosz. nekem ez volt a problémám, de ez megoldódott azzal hogy északi szobába vettem egy q7 rf-et, azóta ez a része tökéletes.fűtési periódus után esetleg pattintsd ki a q3at és vidd más helyre, hogy ott milyen hőfokot mutat

Előzmény: gépisti2 (70286)
gabrielke 2013.12.17 Creative Commons License 70289

Nem szabad közelebb rakni, sőt!

Előzmény: halaloszto (70288)
halaloszto 2013.12.17 Creative Commons License 70288

Nem az a par liter viz futi tovabb a szobat, hanem a radiator kornyeken a szoba mar tokre meleg mire a termosztathoz eler a meleg levego. Tedd kozelebb a termosztatot a radiatorhoz.

Vajk

t.zsolti 2013.12.17 Creative Commons License 70287

csökkentsd az előremenő víz hőfokát .

Ilyen időben minek a 75 fok? 50 is elég.

ha nem szigetelt a lakás akkor  külső 10foknál kb 36 fok a víz hőfok, 0fok 50,-20 nál 75-80.

a többit interpoláld 

gépisti2 2013.12.17 Creative Commons License 70286

Sziasztok! 

A következő témában kérem a segítségeteket!

Egy hónapja lett beüzemelve egy Vaillant kombikazán, Q 3 -as termosztáttal. Beállítom pl 20 fokra a termosztátot. 19,9 foknál kezd fűteni , 20,1 foknál kapcsol ki. A meleg radiátor tovább melegíti a szobát egészen 20,6 fokig. Eltelík 40-50 perc is mire újra fűteni kezd a kazán ,de addigra a rendszerben a víz már teljesen lehűlt , mig újra eléri a 20,1 fokot eltelik 20 perc. utána az egész kezdődik előlről. Egyszer meleget egyszer hűvöset érzünk . (az előremenő víz hőmérséklete 75 fok, az utókeringetés ideje 5 perc)

Mit tegyek hogy ne legyen ilyen nagy a hőingás?

(A szerelő termosztátcserét javasol.)

gabrielke 2013.12.17 Creative Commons License 70285

Melegvíz elosztón ha le van ragadva a szeleptányér, mit lehet azzal kezdeni?

Meg tudom valahogy nyomatni "visszafelé"?

halaloszto 2013.12.17 Creative Commons License 70284

ugyanazt mint amit a visszatero oldalon vagy ha van az oszto-gyujton a torloval.

Vajk

Előzmény: joevagyok68 (70283)
joevagyok68 2013.12.17 Creative Commons License 70283

Ha már ketten mondjátok, hogy az az...

akkor elhiszem, hogy az

és arra !  :-))

AMúgy mit lehet azzal "elő"beállítani ?

Előzmény: t.zsolti (70282)
t.zsolti 2013.12.17 Creative Commons License 70282

az előbeállítóra gondolsz?

Előzmény: joevagyok68 (70278)
laci19791202 2013.12.17 Creative Commons License 70281

Sziasztok.

Nem igazán találtam a bajomra megfelelő fórumot igy hát ide irom le,mert szerintem akadt már olyan viz gáz szerelő aki ilyennel találkozott.

Akövetkező a történet,kb 3 éve felujitpttam kicsit a fürdőt,lapolás burkolás minden hol,festés stb,na ha már itt tartok akkor felvertem az összefolyó és a kád közötti csövet is mert az előtt mindig is baj volt,mindig dugulás volt,kiszedtem a csövet (kb bő méter) 50-es pvc cső amibe egy enyhe kanyar volt,itt jön a lényeg,a cső teljes keresztmetszetében tele volt koromfekete anyaggal(teljes hosszba szinte),mint a szén,betonhoz verve a csődarabot is nehezen potyogott ki ez az összesűrűsödött szénszerű anyag,na gondoltam a csőcsere megoldja a dolgot,meg is oldotta 3 évig,a csőszakaszba sajna egy 50/40-es szűkitőt is bele kellett tennnem de ez gondolom nem baj,mostanába megint elkezdett dugulás lenni és ugyan olyan fekete szénszerű anyag jön ki belőle,sósavazás nem igazán ér semmit,arra lennék kiváncsi hogy mi ez az anyag,honnan jön?

Sajnos a kádba van a mosógép leengedő csöve mert erre nem épitettem ki külön csövet de gondolom ez sem baj ha szűrővel van odaengedve a viz,mások is használják igy.

Erre a dologra kérnék szépen megoldást mert valami nagyon nem jó és nem értem mi az a szénszerű fekete szemcsés anyag,rádásul kemény is és a sósavtól kezdve a szemcsés duguláselháritó se kezdi meg.

Köszönöm a segitséget és hozzászóllásokat.

G.b.Reload 2013.12.17 Creative Commons License 70280

Ha leveszed a termofejet, az a "réz izé"-vel, 1-6ig tudsz állítani, tekergetni valamerre valamit ? Igen minden irányba lehet tekerni. tekerésre az egyik szelep áramlási zajt adott. 

AZ nem fix ?...és inkább arra van, azt jelzi, hogy ha nem termofejed van , hanem "fix" tekerentyű van a szelephez akkor tudd, hova, merre, meddig állítottad/tekergetted ?

Előzmény: joevagyok68 (70278)
tro80 2013.12.17 Creative Commons License 70279

Köszönöm a segítséget!

Attól tartottam, hogy amikor megjövünk, fél órát ömlik a gáz a kazánba, és esetleg ez lehet hogy több, mintha óránként 1-2 percre bekapcsolna.

Új építésű épület, és szerintem elég jól szigetelt, ahhoz képest hogy a legrosszabb helyen van a tömbben. Földszint, 5m fal az egyetlen szomszéd felé, és még 3 a lépcsőházhoz, de ugye rögtön a bejárat mellett. Nem tudom mi vagyunk-e fagyállóak, vagy a termosztát skálája rossz, de 18 fok fölé még nem tekertük fel. Takaró alatt ez is sok, de egy zipzáros pulcsiban nadrág, zokni nélkül is elég 1-2 órára, ha kimegyünk. Este 7-10 -ig 16-17 fokra van állítva, és reggel 6 körül még nem mindig kapcsol be a 14 fokos beállításnál. Persze általában reggel is feljebb tekerem, de a kávé hamarabb szokott eszembe jutni. Gondolom ha 20-40 percig nem tűnik fel, hogy belobban a gáz, akkor nem is erőlködött még.

Előzmény: mjevsrsh (70273)
joevagyok68 2013.12.17 Creative Commons License 70278

Most akkor..

Ha leveszed a termofejet, az a "réz izé"-vel, 1-6ig tudsz állítani, tekergetni valamerre valamit ?

AZ nem fix ?...és inkább arra van, azt jelzi, hogy ha nem termofejed van , hanem "fix" tekerentyű van a szelephez akkor tudd, hova, merre, meddig állítottad/tekergetted ?

Előzmény: G.b.Reload (70274)
G.b.Reload 2013.12.17 Creative Commons License 70277

A kivitelező szerelői felrakták, aztán arrivedercsi...

Előzmény: G.b.Reload (70276)
G.b.Reload 2013.12.17 Creative Commons License 70276

:)

Természetesen nincs beállítva pár kivételével mind 6-oson állt

Mit szabályoz, az előremenő víz mennyiségét?

hogy fogjak neki a beállításhoz?

az alsó imbuszkulcsos szelepeket egyszer tekergettem, az lett az eredménye, hogy amelyiket eléggé betekertem, az nem melegedett... így hagytam a pitsába.... :)

Előzmény: halaloszto (70275)
halaloszto 2013.12.17 Creative Commons License 70275

az egy elobeallito. ha mazlid van es be van szabalyozva a rendszered, akkor ne piszkald. az hatarozza meg, hogy fullra nyitott termofejnel/kezitekeronel mennyi viz bir atmenni a radiatoron. ezekkel van beallitva, hogy ha minden radiator maxon megy, akkor mindnek jusson viz, ne az egyiken szaladjon at az osszes viz, a tobbin meg semmi.

Vajk

Előzmény: G.b.Reload (70274)
G.b.Reload 2013.12.17 Creative Commons License 70274

"joevagyok68 2013.12.17 11:32:14 ©    57844

Mi is itt a kérdés?

A "fejhez" adott papíron megadják, hogy melyik állásba "hány fok"-o tud/tart..

Ahány fokot szeretnél tartani abban a  szobába, annyira állítsd ! 

A fejet értem hogy hogy kell beállítani, én a "fej" alatt lévő réz szelepre vagyok kíváncsi. Az mit állít? Mit jelentenek a számok? hogy lenne ildomos beállítani őket a termosztátos referencia helységben és hogy a többiben, amiben csak "fejek" vannak

Ez ott számít inkább, ahol a fűtésen kívül, más "hőforrás" miatt alkalmanként nagyobb lehet a hőmérséklet ,Pl. benapozott helyiség, konyha sütés főzés. mint szeretnéd.

Mert ugye alap esetben- mint azt elek mondta - minden radiátoros lakásban be van "szabályozva" a fűtésrendszer a torlókkal ! Tehát ott ezek nem is játszanak... :-))mert egyenletes a hőmérséklet..

Előzmény: G.b.Reload (57836)

http://imgfrm.index.hu/imgfrm/4/5/4/8/THM_0011794548.jpg

http://imgfrm.index.hu/imgfrm/4/5/4/6/THM_0011794546.jpg

mjevsrsh 2013.12.17 Creative Commons License 70273

A melegvíz részéhez sajnos nem tudok hozzászólni.

A fűtést gazdaságos kapcsolgatni, ha nincs itthon senki 10 órán át? Vagy hagyjam 15-17 fokon állandóan?

Nem igazán értem, hogy most 15-17 fokon hagyod állandóan az mit jelent. Viszont radiátoros fűtésnél érdemes levenned akár 10 órára is a hőfokot. Szóval pl 20 fokot tartasz amikor otthon vagy, de ha tudod hogy elmész 10 órára leviheted nyugodtan pár fokkal. Mivel kevesebbet fogyaszt a kazánod akkor ha nem megy:) Viszont amikor haza érsz vissza 20fokra, szép nagy lángal(jó hatásfokkal működik a kazánod) felfűti neked a lakást fél óra óra alatt és ez nem kerül többe mintha a 10 óra alatt fűtöttél volna.

Padlófűtésnél és olyan fűtéseknél ahol sokáig tart pár fokot emelni a hőmérsékleten, ott nem érdemes ezt csinálni csak ha hosszú időre üres a lakás.

GeriSoft07 2013.12.17 Creative Commons License 70272

megoldás: ctrl+A space :)

Prista 2013.12.17 Creative Commons License 70271

Jól forog  a topik, már megint lepörögtem.

Üdv az Uraknak!

Segítsetek!

V4 vízmelegítő

- kisavaztam, könnyen átfújható

- membránt cseréltem

- kicseréltem a membrán alatti szelep gumi alkatrészét és rugóját

- a jobb oldali kis golyós szelep ellenőrizve, nincs felakadva

Amikor töltődik fel a rendszer, akkor belobban a gáz, egyre kisebb intenzitással folyik a víz, majd teljesen eláll.

Olvasok valami Venturi furatról ami eldugulhatott. Ebben a furatban viszont egy 1,5, 2 mm átmérőjű drótot találtam. Kivettem a gányt, de semmi sem változott.

gabrielke 2013.12.17 Creative Commons License 70270

A Bianchi osztógyűjtő (melegvizes, nem fűtés) az egy fos?

Ha leragadt a szeleptányér, azt "fel lehet piszkálni" valahogy?

Most szerintem azért kattog eszetlenül, mert le van ragadva az egyik.

Nyilván leszedném alulról az 5rétegűt, és onnan benyúlnék ha lehet.

Lehet?

G.b.Reload 2013.12.17 Creative Commons License 70269

JOEVAGYOK68-nak.

mi az a rézszinű szelep rajta számokkal?

dynaudio 2013.12.17 Creative Commons License 70268

Már az, nagyon nem gazdaságos,hogy 15-17fokra leviszed!/szerintem/

Én 19alá nem viszem soha,esetleg ha 1hétre megyünk el min. 15-re.

tro80 2013.12.16 Creative Commons License 70267

Feladtam!

Sziasztok!

Negyedjére állok neki írni valamiot. Nem tudom mibe akadok bele állandóan a laptopon, de szerintem ezentúl egy ujjal fogok gépelni. Programozást tanultam 15 éve, de két leütés alatt kijelöltem véletlenül a lényeget, és töröltem is. (Touchpad?)

Cca 40m2 albérletben lakok. Junkers hagyományos kéményes fali kombi gázkazánom van. A szobatermosztát elég jó helyen van, de a legkevesebb kapcsolást nézve. A szobában az ajtó mellett távol az ablaktól és az alatta levő radiátoroktól. Ezzel nem is tudok mit kezdeni, elfogadom a hőingadozást. De az átfolyó vízmelegítőt egyszerűen utálom. Megmosom a kezem, mire belobban a gáz. A tusoló 3 perc melegvíz után fél percig hideget ad, mert a kazán felforralta a vizet, és kezdte elölről. Megvárta, hogy kifogyjon a melegvíz, ráadta a gázt, és próbálta melegíteni folyás közben. Lehet állítani rajta, hogy állandó gyenge gázzal 40-60 fok között tartsa a vízhőfokot? Be lehet iktatni egy nem feltétlenül biztonságos kapcsolót, hogy ráadjam a melegvíz fűtését, mielőtt megnyitnám a csapot? A csap megnyitásakor visszakapcsolnám, és meleg vízzel indulna a rendszer. Jelenleg kézmosáshoz hidegvizet használok, mert általában akkor zárom el a csapot, mikor belobban a gáz. Ez minden vizelésnél egy tök felesleges gázfröccs! Jó lenne, ha nem kerülne annyi vízdíjba, hogy meleg legyen a víz.

A fűtést gazdaságos kapcsolgatni, ha nincs itthon senki 10 órán át? Vagy hagyjam 15-17 fokon állandóan?

Köszönöm a segítségetek!

Inkább elküldöm, mielött megint elvész. :)

Infomaker 2013.12.16 Creative Commons License 70266

köszi srácok, lecsavartam a szelepet, az ötrétegűn volt valami réz ellendarab, tehát simán visszaraktam utána.

és jól tippeltem, volt benne valami hordalék azért volt szar az áramlás ebben a radiátorban és hideg a szoba, most már jó lesz :)

mjevsrsh 2013.12.16 Creative Commons License 70265

Óra csere törvényben(vagy rendelet passz) előírva 10év. Nyomásszabályzóra nincs, így valószínüleg ha elromlik.

Előzmény: Steven 68 (70263)
C20NE 2013.12.16 Creative Commons License 70264

Az órákat 10 évente, de nálunk ekkor nyomásszabályzót nem cseréltek.

Előzmény: Steven 68 (70263)
Steven 68 2013.12.16 Creative Commons License 70263

Üdv Mindenkinek!  Az a kérdésem lenne,hogy a lakossági földgáz nyomásszabályzókat ,és órákat hány évente cserélik?   

t.zsolti 2013.12.16 Creative Commons License 70262

ott van az ülék mögött a szeleptest, ha meg nagyellenállású akkor van is rajta vagy 3mm-es lyuk

Előzmény: halaloszto (70261)
halaloszto 2013.12.16 Creative Commons License 70261

valami kis kefevel csak ki lehet takaritani a szelepet, ezert nem kellene levenni szerintem. ha leveszi a radiatort, akkor hozzafer a szelephez, attolhat rajta egy akarbarmit. kozben neha ranyitja a vizet, es az szepen oblit.

Vajk

Előzmény: t.zsolti (70259)
Gyurco78 2013.12.16 Creative Commons License 70260

Maga a szelep van rápréselve? Az elég érdekes...

Előzmény: Infomaker (70258)
t.zsolti 2013.12.16 Creative Commons License 70259

a csőben hogy áll meg a kosz , tűkör síma, ki kell fújni, levenni a radiátorról és ráadni a víznyomást, ki kell vigye.

A ropist nem egyszerű leszedni, ami rá van préselve szorító hosszában kettévágod kétoldalt 1-es vágókorongal és talán lefejthető, de előtte mézd meg , hogy mindenhova férjen hozzá a korong, és rakd fel az ujjat kulcsossal

Előzmény: Infomaker (70258)
Infomaker 2013.12.16 Creative Commons License 70258

Nem jó, a szelep előtt akarom bontani, mert az egyik helyiségben korábban volt olyan, hogy valami kosz volt a csőben, elment a szelepig, és ezért volt nem túl meleg a radiátor, akkor azt pucoltuk.

most egy másik radiátor is gyanús, ezért venném le.

szakembernek ott a sógorom, ha végzetes hibát csinálnék :)

Előzmény: halaloszto (70256)
t.zsolti 2013.12.16 Creative Commons License 70257

villamvalasz

hivj szakembert

Előzmény: Infomaker (70253)
halaloszto 2013.12.16 Creative Commons License 70256

miert akarnal ilyet tenni? a radiatorhoz hollandi(vagy hasonlo)val csatlakozik, bontsd ott.

Vajk

Szbubu 2013.12.16 Creative Commons License 70255

Köszönöm! Csak azért kérdeztem, mert sokat olvasgatok (itt is), de ez teljesen új volt nekem. 

t.zsolti neked is köszi!

üdv.

Előzmény: mjevsrsh (70249)
joevagyok68 2013.12.16 Creative Commons License 70254

Kép esetleg ? 

Mert látatlanba mondanak majd olyat esetleg , hogy irreverzibilis lesz a folyamat !  :-))

Infomaker 2013.12.16 Creative Commons License 70253

villámkérdés srácok:

ötrétegűre rakott (gondolom valami roppantós) radiátorszelepet hogy csavarok le illetve hogy teszek vissza?

lecsavarom ahol a falból kiáll a roppantot cucc és simán utána vissza? nem fog folyni?

gabrielke 2013.12.16 Creative Commons License 70252

Van egy problémám: osztógyűjtőn (melegvíz, 6-os) most bekötöttem egy csapot, viszont nem tudom kinyitni azt a kört. Mivel próbálkozzak?

Jó szar Bianchi típusú, lehet hogy cserés az egész?

Elemi Koczka 2013.12.16 Creative Commons License 70251

Nabaccameg:)

Akkor ehhez már kell valami nálam hozzábbértőember is.

Köszönöm a segítséget, infókat.

Előzmény: pajaci (70236)
joevagyok68 2013.12.16 Creative Commons License 70250

Érzékelő besz@rt ami a HMV hőmérsékletét méri ...esetleg ?

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=124588491&t=9182044

Előzmény: Kontrapalli (70248)
mjevsrsh 2013.12.15 Creative Commons License 70249

100%-os a kazán hatásfoka (az éghető gáz égéshőjére nézve), ha a beszívott levegő h.m.-e és az égéstermék h.m-je között nincs különbség. Például beszív 20°C-os levegőt és kijön belőle 20°osan(na ilyen nem létezik).

Így jól mondja az ismerősöd, függ a hatásfok a friss levegő hőmérsékletétől és az égéstermékétől is(kondenzációs kazán).

A másik dologban is igaza van, a koaxiális cső szerencsésebb ebből a szempontból. De ez tényleg csak elméleti dolog mivel azon a pár méteren a rossz hővezető műanyagcsövön keresztül nem igazán melegszik fel a friss levegő. A fémnél jobban felmelegszik de itt sem számottevő a levegő rossz fajhője miatt.

Előzmény: Szbubu (70243)
Kontrapalli 2013.12.15 Creative Commons License 70248

Igen, garanciális még, de mielőtt kihívom a szerelőket gondoltam kiokosodok itt mi okozhatja  a jelenséget :)

Előzmény: joevagyok68 (70241)
t.zsolti 2013.12.15 Creative Commons License 70247

nem mindegy annyiban , hogy +5fokos a levegő vagy -10 ami részt vesz az égésben és felmelegszik ( amit persze az elégetett gázzal teszi ) kimehet az égéstermékkel eggyütt ami akár 100-150fokos is lehet nem kondisnál, kondisnál a kifújt gáz visszatérő hőfoku de mindenképpen melegebb mint a beszívott levegő. Javít valamit a hejzeten ha koaxiális a kémény ( cső a csőben mert a kiáramló meleg füst meglangyítja a beszívott hideg levegőt , és így kevesebb a veszteség.

pajaci 2013.12.15 Creative Commons License 70246

Minden fajta kazán hatásfokán változtat az égéshez szükséges levegő hőmérséklete.

Kiss Pál21 2013.12.15 Creative Commons License 70245

Ordas-nak akartam írni, nem magamnak, csak sajnos így sikerült.

Sorry

Kiss Pál21 2013.12.15 Creative Commons License 70244

Bocs, de ha jól végzed el a szorzást a képletben amit felrtál, Neked is az jön ki.:-)

Csak én 20 Cfokos dT- vel számoltam, azért lett több. - 4.28kW helyett  4,7 kW

Üdv

Előzmény: Kiss Pál21 (70229)
Szbubu 2013.12.15 Creative Commons License 70243

Sziasztok!

Egy ismerősöm ma elég homályos fejtegetésbe kezdett, - valami olyasmit mondott hogy a turbós gázkazán hatásfoka függ a beszívott levegő hőmérsékletétől, ill. működés közben az égéstermék elvezető cső fűti a friss levegő bevezető csövet...

Ha esetleg a szakértő Urak közül valaki mondana erre valamit - igaz, nem igaz?

Köszönöm.

krézi zoli 2013.12.15 Creative Commons License 70242

Sziasztok!

Van egy Junkers ZWR 24-3 tip kombi kazánom.

Ragyogóan működött mindez idáig, (16 éves) de mostanában kitalálta, hogy nem akar melegvizet csinálni, csak ha kedve van, és egyre ritkábban van kedve...

Az a másik gond, hogy a Junkers mint cég beolvadt a Bosch-ba és a márkaszervize is megszűnt.

A helyi fűtésszerelvényboltos cimborámat kérdezgetve azt a választ kaptam, hogy legjobban akkor járok, ha magam nekilátok...

Neten böngészve találtam hozzá alkatrészeket egész olcsón... gondoltam tényleg megpróbálkozom a javításával.

Mi lehet ilyenkor a baja?

Tünetei: 

ha nyári üzemmódra váltom se gyúj be ha megnyitom a melegvíz csapot, vagy ha begyújt akkor is csak csökkentett lángon és fél perc múlva lekapcsolja és kiírja hogy HC (high comfort, hogy elég meleg a víz... gondolom azt érzi)

Téli módban meg csak ezt a HC-t írja ki és olyankor 26 fokos vizet ad melegvíznek... 

Van rajta egy poti (gondolom fűtésteljesítmény állító) azt ha nagyra vettem meg a melegvizet is maxra akkor nincs HC olyan gyakran, és akkor hajlandó melegvizet adni, de rapszódikus.

Fűtésoldalról semmi gond vele.

Ebayon német oldalakon egy csomó ZW18-ast találtam ami ránézésre nagyon hasonlít az enyémre gondoltam elektronikákban megegyezik. Lehet érdemes lenne vennem egy olyat 150Eu-ért alkatrésznek...

Nem annyira akarnám szétverni a kéglit egy új kazán beépítéséért, szerintem ez még vagy 10 évig biztosan elmenne, meg nem vagyok benne biztos, hogy egy most vásárolt új tovább menne 10 évnél...

joevagyok68 2013.12.15 Creative Commons License 70241

Tehát akkor még garanciális....

Előzmény: Kontrapalli (70233)
tangerine 2013.12.15 Creative Commons License 70240
Előzmény: tangerine (70238)
tangerine 2013.12.15 Creative Commons License 70239

Azért inkább kérdezz rá vásárlás előtt, mert ahogy nézem a neten sem egységes az info. Ráadásul 2 néven is fut: Radeco, Kospel.

Előzmény: Ordas (70232)
tangerine 2013.12.15 Creative Commons License 70238

Ja elrontottam. A megadott 5 literes műanyag tartályos tárolós/átfolyós spéci csapos, azaz az 1-es típus (POC DB5 Luna). A 3-as típus az inox tartályos POC D5 Luna.

Úgy látom 4 féle 5 literes Luna van:

DB5 (1-es típus alsó elhelyezés)

GB5 (1-es típus felső elhelyezés)

D5 (3-as típus alsó elhelyezés)

G5 (3-as típus felső elhelyezés)

Szóval neked a D5 kell.

http://szaniterplaza.hu/webshop/kospel-poc-luna-vizmelegito/

Előzmény: tangerine (70237)
tangerine 2013.12.15 Creative Commons License 70237

2-es fajta: amit tegnap és ma linkeltél:

http://szerelvenyuzlet.unas.hu/spd/szer_468022/RADECO-EPOD-AMICUS-4-kWos-mosogato-ala-szerelheto-

http://www.vaillant.hu/upload/docs/miniVED_termekismerteto_2010.pdf

Ezeknél nem is értelmezhető az, hogy hány literes, mert nincs tárolt víz. Inkább csak a fizikai méretek és a teljesítmény jellemzi.

3-as fajta:

5 literes: http://solar-d.hu/webshop/show/RADECO_ELEKTR_VIZM_LUNA_2_G_RL24_4574

10 literes: http://www.akciosgazkazan.hu/termek.php?product=ariston877098tishapesmall10ur

Előzmény: Ordas (70232)
pajaci 2013.12.15 Creative Commons License 70236

Akkor az el lett baccva. Le kellene kötni azt a kört, és megfújni, megynyomatni valamivel óvatosan.

Előzmény: Elemi Koczka (70235)
Elemi Koczka 2013.12.15 Creative Commons License 70235

Ezt értem, de csak egy csap van ezen a körön is:(

Előzmény: pajaci (70234)
pajaci 2013.12.15 Creative Commons License 70234

Egy csőnek két vége van. Osztó és gyüjtő.

Előzmény: Elemi Koczka (70222)
Kontrapalli 2013.12.15 Creative Commons License 70233

2013.áprilisban lett beszerelve újjonan

volt beüzemelés, de akkor nem tűnt fel

3-as (48C)-ra van beállítva

Igen csak költői kérdés volt :)

Előzmény: joevagyok68 (70204)
Ordas 2013.12.15 Creative Commons License 70232

Kis zavar van a fejembe: konkrét terméket tudsz linkelni 2-es és 3-as verzióra is?

Előzmény: tangerine (70227)
Ordas 2013.12.15 Creative Commons License 70231

Kézmosásra már OK, de igazából ha 30 fokra kell 1 kW (csak szerintem), akkor 2kW-tal már majdnem 50 foknál járok (szerintem)...

Előzmény: tangerine (70228)
Ordas 2013.12.15 Creative Commons License 70230

Érdekel a számítás menete, mert rég tanultam már a számítást (Q=m*c*dt) Neked hogy jött ki?

Előzmény: Kiss Pál21 (70229)
Kiss Pál21 2013.12.15 Creative Commons License 70229

Szia!

Hát,- ha nem rontottam el- akkor kb 4.7 kW kellene , 12-ről 32 Cfokra melegteni a vizet, 204l/óra mellett.

Durván 20.5 A  230 V-on  2.5 mm Cu vezetékkel.

Előzmény: Ordas (70225)
tangerine 2013.12.15 Creative Commons License 70228

Passz, de a 35 fokos víz elég mosogatni? Mire kiengeded lehűl, a mosogatóban is sokat hűl, főleg ha fémtálcás.

Előzmény: Ordas (70226)
tangerine 2013.12.15 Creative Commons License 70227

Nem, nem!Az átfolyósnál (2-es verzió) nincs _semennyi_ melegvized. Az akkor kezd el melegíteni, mikor megindul az áramlás.

Hogy ez mire elég? Fene tudja. A 4kW-osnál 1,9 liter/perc-et írnak. Mosogatásra nem biztos. Inkább csak kézmosás, fogmosás, borotválkozás.

Csak a _tárolós_ (3-as verzió) van 5l meleg vized felhasználásra készen a helyszínen.

Ha csak 1 db 32A-es fázis van, akkor csakis a tárolóssal próbálkoznék a helyedben.

Előzmény: Ordas (70224)
Ordas 2013.12.15 Creative Commons License 70226

Elvileg 1kW elég 12-ről 30C-ra emeléshez...

Q=c*m*dT

Víz fajhője: 4,18kJ/kg,K

térfogatáram: 0,0571kg/s (3,4l/s)

dT=18

4,18*0,057*18=1kW

Hm... egy 2kW-os kütyü bőven elég...

Jól okoskodtam?

Előzmény: Ordas (70225)
Ordas 2013.12.15 Creative Commons License 70225

tem: 4,5l víz van a fai csőhálózatban, ami után érkezik a meleg víz.

Csak ezt a melegvizes fogyasztót használva 17,5 mp/l, azaz 3,4l/perc átfolyása.

Azt kéne tudni, hogy ekkora nagynak számító térfogatáramot mekkora teljesítmény melegíti mondjuk 12-ről legalább 30-35 fokra.

Előzmény: Ordas (70224)
Ordas 2013.12.15 Creative Commons License 70224

NA igen... jól gondolkodsz, mert kizéárólag kézmosás, mosogatás esrtére kell.

Tehát van kb. 5l melegvizem, amit az átfolyós (zárt) melegít. Ha ebből kifogy a víz és lényegében az folyk bele először, ami  fali csőhálózatban pihen (hideg), akkor uyganott vagyok, mint kiinduláskor. Van egy csőhálózatnyi hideg vizem.

Szóval a nagy kérdés: kb. 3,5 kW-tal, ami ugye majd 15A, tudom-e érdemben melegíteni AZONNAL a hideg vizet?

Amúgy 6 db 16A-es köröm van és a lakásban 32A jön be. (Úgyhogy cinkes)

Előzmény: tangerine (70221)
Máté Papp 2013.12.15 Creative Commons License 70223

Tele van!

Előzmény: sjohn (70192)
Elemi Koczka 2013.12.15 Creative Commons License 70222

Ezt hogy érted?

Van neki egy elzárócsapja. Mi a másik csap?

Előzmény: pajaci (70219)
tangerine 2013.12.15 Creative Commons License 70221

Tkp 3 féle verzió van, azt kell eldönteni, hogy melyiket vagy mire akarod.

1. Nyílt rendszerű átfolyós, nyomás alá nem helyezhető, spéci csapteleppel. Na az kiderült, hogy ez nem kell.

2. Zárt rendszerű átfolyós. Amiket linkelgettél. 4-5-6kW-os betéttel. És siralmas vízhozammal. Kérdés, hogy a villanyod bírja-e, vagy rá tudsz-e kötni akár két fázist is. A 4kW-osnak 1 fázison kb. 17-18 amper kell, azaz ha 16-os megszakítód van csak, akkor eleve felejtős. A vízhozam 1,9 l/perc(!).  Ez kb. arra elég, hogy ne jéghideg vízben moss kezet/fogat.

Előny: nincs höveszteség, mert csak akkor fűt mikor megy benne a víz.

3. Zárt rendszerű tároló. Ez ugyanolyan, mint a nagy villanybojler mini verzióban. Sokkal kisebb betét van benne 1,5-2kW,  2kW-nál 8-9 amper áramfelvétel. Kb. 10-20 perc mire felmelegíti kiindulási állapotból. Ennek az az előnye, hogy mikor meleg, akkor akár fürdeni is kezdhetsz belőle, ha odaér a nagybojlerből a víz, mire a helyszíni 5l-10l kifogy. Hátrány az, hogy azt az 5 litert mindig melegen tartja villannyal, akkor is ha nem használod napokig, újra meg újra ráfűtöget.

Szóval ha csak mosdóhoz kell, és bírja a villanyhálózat, akkor a 2-es előnyösebb, ha fürdeni akarsz, akkor a 3-as, de ki kell mérni valahogy, hogy elég-e az 5 literes, mire odaér a nagybojlerből, mert ha nem, akkor melegvízben kezded, majd hideg egy darabig, aztán megint meleg.

Előzmény: Ordas (70217)
halaloszto 2013.12.15 Creative Commons License 70220

Szep az a grafikon benne. "Energiamegtakaritas egy irodahaz mosdojaban, napi 10 kezmosassal"

Napi 10 kezmosas egy csaladi hazban van.

Vajk

Előzmény: Ordas (70217)
pajaci 2013.12.15 Creative Commons License 70219

Ennek a körnek mind a két csapját nyisd ki!

Előzmény: Elemi Koczka (70218)
Elemi Koczka 2013.12.15 Creative Commons License 70218

B terv?

Amikor megy a szivattyú, ahogy zárom, nyitom a köröket változik a nyomás.

Ennél a körnél továbbra sincsen semmi:((

Előzmény: Elemi Koczka (70216)
Ordas 2013.12.15 Creative Commons License 70217
Előzmény: tangerine (70207)
Elemi Koczka 2013.12.15 Creative Commons License 70216

Megpróbálom, remélem sikeres lesz:)

Ha nem akkor majd léphetünk a B tervre :))

Előzmény: pajaci (70214)
Ordas 2013.12.15 Creative Commons License 70215

Csak tudnám, ez honnan derül ki? :)

Előzmény: tangerine (70206)
pajaci 2013.12.15 Creative Commons License 70214

Zárd el a többi kört, (ha nem teljesen nyitottak, hanem állítva van rajtuk, jegyezd fel hány fordulatot tekertél), keringetőt állítsd maximumra, és fülelj az osztónál, ha minden igaz lesz valami hangja, amikor távozik a levegő. Ha megfogod a visszatérőt, annak is melegednie kellene egy kicsit. 5 perc elegendőnek tűnik

Előzmény: Elemi Koczka (70213)
Elemi Koczka 2013.12.15 Creative Commons License 70213

Hőcserélőröl megy a padló, pufferről, vagy kazánról? Pufferből megy külön padló és külön falkör osztó-gyűjtőkre. Gondolom, ami előtte van az már innentől kezdve nem érdekes.

Nyomóágban van, vagy szívóban a szivattyú? Padló és falkörön is külön szivattyú van a nyomóágban.

"Okos" keringető van, vagy sima? Szerintem sima.

Egy, vagy több fokozatú? Több fokozatú.

Van esbe, vagy valamilyen hőszabályozó elem? Itt mire gondolsz?

Esetleg rajz, fénykép? Rajz nincsen, fényképet tudok csinálni, ha megmondod melyik része legyen rajta pontosan.

Előzmény: pajaci (70212)
pajaci 2013.12.15 Creative Commons License 70212

Hőcserélőröl megy a padló, pufferről, vagy kazánról?

Nyomóágban van, vagy szívóban a szivattyú?

"Okos" keringető van, vagy sima?

Egy, vagy több fokozatú?

Van esbe, vagy valamilyen hőszabályozó elem?

Esetleg rajz, fénykép?

Előzmény: Elemi Koczka (70210)
pajaci 2013.12.15 Creative Commons License 70211

Ez azt jelenti, hogy a nem kering megfelelően a víz.

Ha ezt nem tudod értelmezni, akkor szerelőt javaslok.

Előzmény: bravura2 (70208)
Elemi Koczka 2013.12.15 Creative Commons License 70210

ha elzárom az összes kört a szivattyút meddig túráztassam? Nem megy tönkre, ha nem tudja átnyomni a kört? Ki-be kapcsolgassam a szivattyút, vagy csak kapcsoljam be aztán hátha átnyomja?

Előzmény: smith (70199)
Elemi Koczka 2013.12.15 Creative Commons License 70209

A fűtési idényben ez mennyire macerás?

Mi a folyamata?

Előzmény: halaloszto (70198)
bravura2 2013.12.15 Creative Commons License 70208

igen, eddig én is eljutottam :)

mit is jelenthet ez? a kazán vadi új.

Előzmény: pajaci (70202)
tangerine 2013.12.15 Creative Commons License 70207

Nem ilyenre gondoltál?

http://szaniterplaza.hu/webshop/kospel-poc-luna-vizmelegito/

Ez talán be is férne, de ez is horror árú. Bár a rozsdamentes tartály miatt kb. örök életű lehet.

Előzmény: Ordas (70201)
tangerine 2013.12.15 Creative Commons License 70206

Amit linkeltél az is nyitott. :)

Én is kerestem, de csak minimum 10 literest találtam: http://www.kazanwebaruhaz.hu/ariston-ti-shape-small-10-ur-elektromos-vizmelegito-877098

Előzmény: Ordas (70201)
joevagyok68 2013.12.14 Creative Commons License 70205

"Ez normális??"

Gondolom ez csak költői kérdés..

Mert Te is tudod, hogy nem.  :-)

Előzmény: Kontrapalli (70203)
joevagyok68 2013.12.14 Creative Commons License 70204

Mennyire új ?

Beüzemelés volt ?

Akkor jó volt ?

HMV hány fokra van állítva ?

Előzmény: Kontrapalli (70203)
Kontrapalli 2013.12.14 Creative Commons License 70203

Sziasztok!

Bosch cirkó-turbó kazán (új) így szolgáltatja a 'meleg'vizet: 3 másodperc alatt tűzforróvá válik, majd kikapcsol és újabb 3 másodperc múlva jéghideg a víz- és ez ismétlődik . Ez normális??

pajaci 2013.12.14 Creative Commons License 70202

gugli első találat:

" A primer körben történő víz keringés hiánya, vagy elégtelensége esetén a kazán leáll az E25 hibakódot jelezve"

Előzmény: bravura2 (70200)
Ordas 2013.12.14 Creative Commons License 70201

Sziasztok!

Pár hete dobtam fel, hogy átfolyós vízmelegítőt keresek. A meglévő cirkós rendszeremhez kötném be, mert megőszülök, mire leér a víz. (Lényegében sorba kötve a kazánnal :) )

Tehát zárt rendszerű kell.

Összefoglalva a paraméterek:

- pult alá szerelhető

- 5 l

- zárt rendszer

- nincs csaptelepe

- méret is korlátos, kb. 500x380x200-as táglatesbe belefér

http://szerelvenyuzlet.unas.hu/spd/szer_468022/RADECO-EPOD-AMICUS-4-kWos-mosogato-ala-szerelheto-

Ilyet találtam, de picit húzós az ára.

Sajnos a neten kutatva, állandan nyíltrendszerűbe futok bele, vagy az adatlap kitöltése hiányos.

Tud vki segíteni, hogy miylen termékek jöhetnek szóba.

bravura2 2013.12.14 Creative Commons License 70200

sziasztok,

baxi mainfour kazánomon E25 hibakód jelent meg. ismeri valaki a hibát?

smith 2013.12.14 Creative Commons License 70199

A többi kört elzárva megküldeni, hátha csak egy légzsák lett benne?

Előzmény: Elemi Koczka (70197)
halaloszto 2013.12.14 Creative Commons License 70198

kimosni?

Előzmény: Elemi Koczka (70197)
Elemi Koczka 2013.12.14 Creative Commons License 70197

Sziasztok!

Az egyik padlófűtés köröm olyan, mintha nem fordulna meg benne a víz. Ez a 4. fűtési szezon, és eddig ilyet nem tapasztaltam.

Mit lehet vele kezdeni?

pajaci 2013.12.14 Creative Commons License 70196

Van valami szűrőd az esbe előtt?

Előzmény: zeth (70194)
zeth 2013.12.14 Creative Commons License 70195

Ma elmentem itt a kisvaros osszes szakboltjaba, hogy megtudjam az en problemam altalanos e, de mindenhol azt mondtak, hogy nem volt meg ilyen (se masmilyen) hiba naluk se a 322, se mas Esbe keveroszeleppel.

Ugy latszik, ez a tokeletes keveroszelep.:)

Csak nekem nem volt szerencsem...

Előzmény: pajaci (70191)
zeth 2013.12.14 Creative Commons License 70194

Igy van mint a rajzon, az alpha2 a visszateroben van. De ez nem is volt problema kb. egy evig, akkor kezdett el leragadni a 322-es. Lehet ujra ilyet kellene venni!?

Faval tuzelek, 70-80 fokra futom fel a puffert. A radiator koroknel nincs keveroszelep, direktbe kapjak az adott hofoku vizet.

Előzmény: joevagyok68 (70186)
pajaci 2013.12.14 Creative Commons License 70193

Nekem Quadriga van, annak csak kombinált fogóval bírtam megnyitni a csaspját. 5 év alatt bejáródott végre.

Előzmény: motyesz88 (70188)
sjohn 2013.12.14 Creative Commons License 70192

A szifonban van víz?

Ha nincs töltsd félig!

Előzmény: Máté Papp (70189)
pajaci 2013.12.14 Creative Commons License 70191

Havernál 322 van a padlóban, meg van vele elégedve.

Előzmény: pajaci (70190)
pajaci 2013.12.14 Creative Commons License 70190

Én ahogy visszaolvastam anno, akkor az jött le, hogy a 372-vel vannak gondok, a 322-vel nincs. 5xx-ben meg az 572 a jó. Az 5-ös sorozat a nagyobb kazánokhoz kell ugyebár.

Előzmény: joevagyok68 (70186)
Máté Papp 2013.12.14 Creative Commons License 70189

Üdv!

Junkers zwb 28-3c tipusú kondenzációs kanzánnal van problémám. Nyáron nem volt bekapcsolva, mert napkollektor adta a melegvizet. Téli indításkor pedig nem kapcsolt be.Indításkor 30 percig kb jár, utánna -ll- jelet dobja és leáll. Több szakszerelő is eltérő állásponton van. Jelenleg  a -ll- hibát adja ami a szifon töltöprogram aktív megjegyzést írja  a kézikönyv.
Segítségüket előre is köszönöm!

motyesz88 2013.12.14 Creative Commons License 70188

sziasztok!

az albérletünkben saunier duval semia kazán van, itt a topikban már elég sok rosszat olvastam róla, de egyelőre semmi baja. azon kívül, hogy nagyon leesett a nyomás a fűtőkörben. ennek utántöltése a leírás alapján igen egyszerű, ám azt a hosszú, kék műanyag csapot egyszerűen az Istennek sem tudom elfordítani normális erőkifejtés mellett. fogjak rá egy kombinált fogóval, kapcsoljam ki a kazánt és úgy töltsem fel, vagy mit kellene tenni? mert a nyomásmérő manométer már igencsak belelóg a piros, 0,5 bar alatti tartományba.

köszi a választ előre is!

joevagyok68 2013.12.14 Creative Commons License 70187

A megoldás az lehet, hogy a padló/keverőszelep utántól egyből a puffer aljába kéne vezetni a vizet !  A szivattyú után..

Vagy a radiátoros szivattyút át köll rakni a radiátoros körök előré(i)be..

Előzmény: zeth (70183)
joevagyok68 2013.12.14 Creative Commons License 70186

Ha tényleg így van, akkor az lehet a baj, hogy a radiátorok alpha2-je a visszatérőben van !

Így amikor csak a padló megy , annak az álló alpha2-n kell átkeringetnie a vizet !

Értelemszerűen ha mennek a radiátorok, akkor már eleve "kap" vizet az alphától.

Szerintem ez a problem !

Amúgy:

- a puffert "mivel" - gáz, szilárdtüzelés - és hány fokig szoktad felfűteni ?

- a radiátorokba olyan víz megy mint a pufferbe van ? Ott nincs keverőszelep ?

Mégamúgyabb:

Az is probléma lehet ha csak a pdló megy, hogy a VTA 3xx sorozat - állítólag, a pufefresben ezt tapasztalták az olvtársak - nem "hőfokot" kever, hanem "arányokat" állít be !

Tehát ha a pufferbe 40 fokos vized van már csak, és a padlóba is annyit szeretnél küldeni, akkor a víz hőfoka nem lesz annyi, hanem csak alacsonyabb !

Nekik az 5xx ssorozat jött be. Az amíg melegebb víz van a pufferbe, vagy ugyan olyan hőfokú ,  mint a rajta beállított addig olyat küld a fűtőkör felé..

Nem tudom érthető ?  :-)

Előzmény: zeth (70183)
mjevsrsh 2013.12.14 Creative Commons License 70185
Előzmény: C20NE (70170)
mjevsrsh 2013.12.14 Creative Commons License 70184

A "beszabáyzott" konvektorok komfortosak, de a hatásfokuk jelentősen romlik.

Ennél még egy teljesen új rendszer is jobban megéri. Szerintem.

Előzmény: balsa02 (70169)
zeth 2013.12.14 Creative Commons License 70183

Jogos, probalok csatolni egy rajzot.

Tudom eleg bena, de talan ertelmezheto. Tehat a 322-es Esbe jol mukodik addig, mig meg nem ragad ( nyitva marad a visszatero felol, igy elzarva az eloremeno utjat. Amikor kiszerelem egy enyhe nyomasra visszaugrik, de ugye ennek automatikusan kellene mukodni)

Amikor a 372 Esbe van bent, akkor csak eppen langyos vizet keringtet, akkor indul be igazan ha mukodik  az Alpha 2.

Jol van kotve egyaltalan? 

Előzmény: joevagyok68 (70178)
Johnny korn 2013.12.14 Creative Commons License 70182

Sziasztok,

van érteleme LAS-gyűjtőkéménybe kötött turbós (zárt égésterű) kombi cirkó mellé (10 éves Ariston) szén-monoxid érzékelőt venni? Elvileg turbós készüléknél nem áramolhat vissza a füstgáz, de mi van, ha az én készülékem éppen nem működik és a kéményből visszaáramlik a gáz (más kazánjának az égésterméke). Vagy ez utóbbi nem fordulhat elő?

Előre is köszönöm a hozzászólásokat!

cat5409 2013.12.14 Creative Commons License 70181

Hofi megadta anno : cél az egyenes, irány a kopasz, lombos fa......

Előzmény: joevagyok68 (70180)
joevagyok68 2013.12.13 Creative Commons License 70180

DE tudok !

CSak akkor meg a GPS koordináták kellenek !

Előzmény: pajaci (70179)
pajaci 2013.12.13 Creative Commons License 70179

Neked állandóan extra kívánságaid vannak, nem igaz , hogy nem tudsz még távolba látni!

Előzmény: joevagyok68 (70178)
joevagyok68 2013.12.13 Creative Commons License 70178

Így nehéz lesz !

Esetleg rajz, fénykép  a bekötésről ?

Hátha kiderülne valami ..Mondjuk "rossz" a bekötés.. :-)

Előzmény: zeth (70177)
zeth 2013.12.13 Creative Commons License 70177

Sziasztok!

Azt szeretnem megtudni, hogy az ESBE keveroszelepek jonak mondhatok, vagy csak nekem nincs szerencsem veluk? 

Van egy vta 322-es a padlofutesnek, ami idonkent elzarva marad, neha egy kis utesre megindul, de nyilvan ez igy nem normalis. Vissza vittem a boltba, elkuldtek megjavitani :), vissza kaptam nemreg, persze most is ugyanaz van vele, bar most mar hiaba utom, nem indul.

A javitas idejere (hogy mit tudtak javitani rajta azt nem tudom) kenytelen voltam venni egy vta 372 szelepet. Ezen a szelepen meg csak akkor idul meg a melegviz, ha a radiatoros kor szivattyuja is beindul. Szerintetek erdemes nagyobb szivattyut venni a padlohoz (itt egy alap grunfos van, bar ez a vta 322-vel jol dolgozott) vagy probalkozzak mas keveroszeleppel? 

t.zsolti 2013.12.13 Creative Commons License 70176

bolt?

Előzmény: Ákos46 (70173)
joevagyok68 2013.12.13 Creative Commons License 70175

Igaz !

Felületesen olvastam !

Előzmény: C20NE (70172)
joevagyok68 2013.12.13 Creative Commons License 70174

"lehetne"

lehet tévedek és a NAV se örül az ötletnek..

DE a nettó ár 50%-ért bármelyik vízgázfűtésboltnak.

DE csak lehet..

Vagy tudsz adni számlát esetleg ?  :-)

Előzmény: Ákos46 (70173)
Ákos46 2013.12.13 Creative Commons License 70173
C20NE 2013.12.13 Creative Commons License 70172

Igen, de mint írtam a saját régi konvektoros fogyasztásukhoz képest sem spóroltak.

Előzmény: joevagyok68 (70171)
joevagyok68 2013.12.13 Creative Commons License 70171

""Persze az összehasonlítás nem egzakt,

Meg azt SE, hogy ki lakik alul-fölül-oldalt, meg középen !

Előzmény: C20NE (70170)
C20NE 2013.12.13 Creative Commons License 70170

Nekünk a lakásban konvektoros fűtés van, a házban páran átálltak turbós kazánnal radiátorokra. Semmivel nem fizetünk töbet, mint Ők és a gyerekek miatt 23-24 fok van nálunk.

Persze az összehasonlítás nem egzakt, mert nem ismerem a fűtési szokásakat, de Ők is azt mondták, hogy nem lett semmivel sem kevesebb a számla.

Előzmény: balsa02 (70169)
balsa02 2013.12.13 Creative Commons License 70169

"ez a mostani fűtéssel megszünt, fényévekkel lomfortosabb."

De ha beszabályoztátok volna a konvektorokat, akkor az is pont úgy működött volna mint a mostani radiátorod. A konvektoros fűtés ugyan olyan komfortos, mint a radiátoros, csak max. más a hatásfoka, mint egy kondis kazánnak és egy régi FÉG konvektor esztétikai kérdéseket vet.

Előzmény: t.zsolti (70168)
t.zsolti 2013.12.13 Creative Commons License 70168

akkor felhozom az alábbi ingatlant mint kifűthető példát, igaz nem kevésbe került.

konvektor volt beállítottam 18 fokra ( padlón 16 menyezet közel 23 )lábad fagyott le fejed meg nem értette miért fázik a lábad hiszen ott már jó idő van .

most radiátoros fűtés 60/50 körülire méretezve ( ami annyit jelent hogy 40fokos előremenővel 0 külsőnél még túfűtesz ) talán 1-max 2 fok a külőmbség a lent és fent között , de ezt nem érezni , most is 18 fok van és lényegesen melegebbnek érezni.

A külömbség abban van , hogy a konvektorról a 150 fokos meleg felcsapott a menyezetre, egyben beindult a szobában a légáramlás ami ( mivel lent tartózkodik az emberek többsége ) a hideget megmozgatta és huzatot éreztél, ez a mostani fűtéssel megszünt, fényévekkel lomfortosabb.

tehát bárki fűtést csinál törekedjen a minnél alacsonyabb előremenővel való fűtésre ( padló ,fal vegyesen.

Előzmény: Fagyosnapok (70166)
halaloszto 2013.12.13 Creative Commons License 70167

"Ezek majdnem kifűthetetlenek."

Ugyanis nem is szantak oket kifuthetonek. Csak azota megvaltoztak az igenyek.

Vajk

Előzmény: Fagyosnapok (70166)
Fagyosnapok 2013.12.13 Creative Commons License 70166

Látom  a légköbmétert használod. Mert azért nem mindegy hogy a belmagasság 2,7 vagy  4, 5 m. Léteznek, főleg a belvárosban az utóbbi belmagasságú lakások.

Ezek majdnem kifűthetetlenek.

Előzmény: t.zsolti (70165)
t.zsolti 2013.12.13 Creative Commons License 70165

sok helyen sántít amit mondtak,

van a tulajdonomban egy ingatlan laktam ott ,-10fokban elhasználtunk  napi 25 köb gázt , de fűtöttümk 5 konvektorral 400-450légköbm  ( direkt nem nm-t írtam ), régi tip ház , 3,4m belvilág, de most sem kerülne 800E -be a fűtése konvektorral, igaz ki sem tudnánk fizetni.

most 250légköb fűtése 8cm szig ,mennyezet 25cm, fával kb 100e/év

Előzmény: Fagyosnapok (70112)
joevagyok68 2013.12.13 Creative Commons License 70164

KIjavítalak..  :-)

Nem reprezentatív a felmérés...*

A családi házak majd 80%-a SZIGETELETLEN .

(Közben gondolkodtam, hogy ebbe bekavarhat a szigeteletled, DE már modern táglából épült - pl Pth - házak...amik megfelelhetnek a tömör tégla+ 4-5-6cm cell-es falnak...

10%-án még az elúlt 10 év "ökölszabálya " alapján 4-5-6 cm van

5%-án már esetleg  12+cm

5% meg A+ vagy  jobb

AZ utolsó két kategória szerintem így is felül lett becsülve..Amennyivel az kevesebb, az elős kategória annyival több...

* DE a lényeg, hogy tied az biztos nem ÁTLAGOS !  :-))

Előzmény: balsa02 (70161)
kendu 2013.12.13 Creative Commons License 70163

Szerintem neked ugyanaz a gondod, ami nekem. Felforr a kazánban a víz. Vagy a gázláng nagy, vagy a szivattyú szállít el túl lassan. Azért csendesedik el, mert eléri a kívánt hőfokot és visszavesz a gázlángból. Így már nem forr tovább a víz.

Előzmény: dynaudio (70162)
dynaudio 2013.12.13 Creative Commons License 70162

Feltoltam 65fokra és megint ropog/pattog ez a roh@dt kazán kb55foktól-65-íg majd elcsendesedik! Mi lehet ez?Maradhat így,vagy visszaállítsam 52-54fokra ahol nincs ropogás??

Előzmény: nixon70 (70147)
balsa02 2013.12.13 Creative Commons License 70161

Azért ezt a házat " közepesen szigeteltnek"  nevezni ...ééérdekes! :-)

A 38 cm kk tégla + 12 cm grafitos falazat egy 38-as PTH + 7 cm grafitos szigetelésnek felel, meg amit én átlagosnak neveznék, de javíts ki ha tévedek.

Mi is került 350eFT-ba ? CSak a konvektorok ..vagy mi ?

180e 3 db. konvektor

120e a szerelés

50e gázterv

Előzmény: joevagyok68 (70160)
joevagyok68 2013.12.13 Creative Commons License 70160

Azért ezt a házat " közepesen szigeteltnek"  nevezni ...ééérdekes! :-)"350 e Ft-ba került."

Mi is került 350eFT-ba ? CSak a konvektorok ..vagy mi ?

Előzmény: balsa02 (70159)
balsa02 2013.12.13 Creative Commons License 70159

Ja majd elfelejtettem ! Elhangzott hogy  ha egy ilyen házat konvektorral fűtenének az 840 eft lenne telenként. Hozzáteszem ha fűtenének.mert ha valakit azzal vert meg a sors hogy egy olyan házban ragad amit konvektorral fűtenek, ekkorát, akkoraz nem fűti az egészet stb stb.

Egy közepesen szigetelt netto 75 nm-es házat fűtök 900 m3/év körül konvektorral, nem érzem úgy hogy megvert a sors, mert mindez 350e Ft-ba került.

Tehát minden szavát el kell hinni az előadást tartó úrnak.

joevagyok68 2013.12.12 Creative Commons License 70158

"Nagyon sokkal." = kb 4 x

Előzmény: murray (70154)
pajaci 2013.12.12 Creative Commons License 70157

Nagyon sokkal.

Előzmény: murray (70154)
joevagyok68 2013.12.12 Creative Commons License 70156

ha csak ez kell..

bypass szelep

"nyitva"

http://www.viz-gaz-futes.hu/tularam-szelep-a-kazan-vedelmeben/

és már meg is van még hamar(abb)

Előzmény: MZ/Y (70155)
MZ/Y 2013.12.12 Creative Commons License 70155

Igen, lehet direkt szarul beállítani a rendszert. :o)

De alapesetben nem 3 fokos deltaT-vel tervezünk/számolunk/üzemeltetünk. :o)

Előzmény: joevagyok68 (70153)
murray 2013.12.12 Creative Commons License 70154

mégegy kérdés. olajradiátorral (ideinglenesen 1 télre) fűteni sokkal drágább mint gázkonvektorral? 

Előzmény: murray (70152)
joevagyok68 2013.12.12 Creative Commons License 70153

Egy/sok idő után, teljesen nyitott torlókkal,III-as szivattyú fokozaton ?

Előzmény: MZ/Y (70150)
murray 2013.12.12 Creative Commons License 70152

hát ahogy elnézem újat kell vennem. 

Előzmény: murray (70151)
murray 2013.12.12 Creative Commons License 70151

T. Urak, adott egy ezeréves GV gázkonvektor aminek nincs "őrlángja" csak egy állása van: ezerrrel megy 0ra állított fokozaton is maximumon. 

Lehet ezzel valamit csinálni vagy csere? a gázszerelő szerint nincs hozzá már alkatrész így kuka az egész. érdemes használt alkatrésszel próbálkozni ? 

a másik hogy hogy a GV parapetes kéménye más mint a hagyományos FÉG. 

nincs esetleg FÉG ami passzol a méretéhez? melyik áll hozzá a legközelebb? vagy mindenképp falbontás/falazás? 

köszi

MZ/Y 2013.12.12 Creative Commons License 70150

Értem.

Csak ha az előremenő 57, abból nehezen lesz 53 fölötti visszatérő.

Előzmény: sjohn (70144)
t.zsolti 2013.12.12 Creative Commons License 70149

nekem immergas victrix 12 kw x van , ahhoz  megtaláltam a gyári érzékelő tipusát és a karakterisztikáját.

akartam ide szkenelt képet felrakni de semmilyen formátumban nem  sikerült. ellenállás hőfokmérők karakterisztikályáról táblázat

Előzmény: laci1972hr (70129)
AniJani 2013.12.12 Creative Commons License 70148

Szia!

Vannak még Ocean cuccaid? 

Jani

Előzmény: gmkiev (68776)
nixon70 2013.12.12 Creative Commons License 70147

Melegvíz 50,fűtés 65.

Ha így lesz a kecóban 21-22°C,akkor nem kell baszogatni tovább,ha a radiátor beszabályozásod sikerült.

Előremenő az a vezeték,ami kijön a kazánból(indításkor jól érezhetően az melegszik) és belemegy a radiátorodba a szelepen keresztül,a visszatérő értelemszerűen a másik.

Előzmény: dynaudio (70145)
G.b.Reload 2013.12.12 Creative Commons License 70146

kb én is ennyiit fogyasztok 100nmen 15centi szigeteléssel a falon, padloba 10, födém 30.  MÁGNESED VAN E? :)))))

Előzmény: halaloszto (70131)
dynaudio 2013.12.12 Creative Commons License 70145

Melyik az előremenő,és melyik a visszatérő?

Annyit mondjatok meg légyszives és én nem foglalkozok tovább,hogy mennyire állítsam a kazánin a melegvizet és a fűtőt,és a 3állás közűl melyiken legyen a keringető?köszi

Előzmény: sjohn (70144)
sjohn 2013.12.12 Creative Commons License 70144

53 alatt ne legyen?

A visszatérő.

Az előremenő lehet akármennyi.

Előzmény: MZ/Y (70143)
MZ/Y 2013.12.12 Creative Commons License 70143

53 alatt ne legyen?

Akkor pláne nem egészséges, amit valaki írt, hogy 57 az előremenője.

Bár konkrétan nem tudom, mit is okoz. A kicsapódó víztől elrohad a "kémény" vagy a hőcserélő?

Előzmény: sjohn (70142)
sjohn 2013.12.12 Creative Commons License 70142

Nem 35, hanem 53!

Előzmény: MZ/Y (70140)
MZ/Y 2013.12.12 Creative Commons License 70141

Akkor fene tudja, miért ilyen kevés a számlád. Talán a föld szívcsakrája fölött vagy, csak még nem tudod. :o)

Előzmény: halaloszto (70135)
MZ/Y 2013.12.12 Creative Commons License 70140

Vajknak kondenzációs van, annél a minél alacsonyabb a jó.

A nem kondenzációsnál viszont nem ajánlott a - ha jól emlékszem - 35 fok alatti visszatérő. No meg a nagyon alacsony előremenő szinte folyamatos erős modulációt okokz, ami megintcsak nem az igazi egyszerű kazánoknál.

Előzmény: dynaudio (70134)
Dolmar__fan 2013.12.12 Creative Commons License 70139

Arra figyelj ha a kettest zárod az egyest bontanod kell ha a hármast akkor az egyest kettest is tehát kell bele néhány relé.

Nekem a komplett puffer vezérlés ezen alapszik, hogy ahogy emelkedik az előremenő, úgy emelem a fokozatokat.

Előzmény: krisztian987 (70138)
krisztian987 2013.12.12 Creative Commons License 70138

Maximálisan köszönöm!

Előzmény: Dolmar__fan (70137)
Dolmar__fan 2013.12.12 Creative Commons License 70137

És a tekercselés illetve bekötés

Dolmar__fan 2013.12.12 Creative Commons License 70136

Megoldható.

Így néz ki megbontva:

Az ellen darabja

A kacsoló

Ezt kell kiherélni

Akkor így néz ki

A kivezetésekre vezetéket forrasztassz

Előzmény: krisztian987 (70119)
halaloszto 2013.12.12 Creative Commons License 70135

nem porotherm, ikersejt meg nagymeretu tomor vegyesen.

Vajk

Előzmény: MZ/Y (70132)
dynaudio 2013.12.12 Creative Commons License 70134

Amúgy minél alacsonyabbra van állítva a kazánon a hőfok,annál gazdaságosabb ?(persze amivel még kényelmesen befűti a lakást)

Mondjuk ha nekem felfűti 44fokon beállítva is normálisan,akkor felesleges 70-re állítsam?

dynaudio 2013.12.12 Creative Commons License 70133

A gázkazán burkolata alatti keringetőn van egy kapcsoló 3állással,azt honnan tudom melyik állás a megfelelő!(most 2-esen van)A kazántól 12méterre van az utolsó radiátor.

MZ/Y 2013.12.12 Creative Commons License 70132

Nekem 800 m3 rémlik hmv-vel és főzéssel, meg 100 m2. Kicsit más. :o)

De a 900 m3 sem rossz 2 * 85-re, még ha kevesebb is nálatok a hőmérséklet. 3 fok elvileg 18 % megtakarítást jelent. Főleg úgy nem rossz, hogy azért nincs agyon szigetelve a ház. (Persze ha ph 38-ra jött a 10 cm, az már nem is kevés.) Ennyit számítana a kondenzációs kazán?

halaloszto 2013.12.12 Creative Commons License 70131

Szerintem pedig irtam:

Itt vannak pl az ezevi havi m3-ek: (jan-dec)

206 168 160 64 19 13 19 17 20 42 95 0

Latszik hogy a hmv+fozes az szuk 20m3 havonta, inkabb kevesebb, legyen evi 200.

Igy a futes az szuk 900. 85m2 fszt, alatta a pince fele 3cm eps, nagyon ki van emelve a talajszintbol, 1.3m magasan van a foldszint padlo. labazaton 10cm xps, falon 10cm eps, 1.1-es fa ablakok. 85m2 fszt plusz megennyi tetoter. foldszint padlofutes, emelet meg egyebek radiator. lent 20.5-on a termosztat altalaban, fent 18-on mert keveset vagyunk ott. Ferde tetoben 20cm gyapot, plafonban 30. kondis kazan. most eppen fix 36 fokos eloremeno, tesztelem mennyire kell hideg legyen hogy ez keves legyen.

Vajk

Előzmény: MZ/Y (70130)
MZ/Y 2013.12.12 Creative Commons License 70130

Nem szeretjük a meleget-ből van a házad? Az hol kapható? :o)

Komolyan, amit írtam az enyémre, kb. ilyen a fogyasztás a PH-30 + 5-6 cm cell házaknál a környéken. Ha leveszk mondjuk 2-300 m3-t mindkettőnknél hmv-re, akkor nálad marad 5-600 m3, nálam meg 1200-1300 m3 a fűtésre. Nem kicsi eltérés... A házam meg 14 m2-rel nagyobb csak, de alacsony, a légm3 lehet ugyanannyi. (Nálam 300.)

Előzmény: halaloszto (70127)
laci1972hr 2013.12.12 Creative Commons License 70129

hogyan kapcsoltad ra a kombi-ra,vagyis hogyan lehet ezt megcsinalni-bealitani?

a gyari az tul draga...

Előzmény: t.zsolti (70118)
C20NE 2013.12.12 Creative Commons License 70128

Ahhoz nincs. Nekem a gépkönyvben minden adat, még az érzéékelő karakterisztikáját tartalmazó diagram is benne volt.

Előzmény: laci1972hr (70125)
halaloszto 2013.12.12 Creative Commons License 70127

nem szeretjuk a meleget.

ha a vizora szetfagy, azt termeszetesen eszreveszem, es jelzem is a szolgaltatonak azonnal, ahogy a szerzodesben vallaltam.

Vajk

Előzmény: MZ/Y (70126)
MZ/Y 2013.12.12 Creative Commons License 70126

Inkább azt áruld el, miből van a házad, hogy ilyen keveset fogyasztasz. :o)

Vagy azt másik topikban kérdeztem?

Előzmény: halaloszto (70122)
laci1972hr 2013.12.12 Creative Commons License 70125

Vaillant-ra szerelnem,a bekotesi rajz meg van meg neked?

Előzmény: C20NE (70117)
t.zsolti 2013.12.12 Creative Commons License 70124

csak a szerzodesen ott van, neked kell ellenorizni es rendellenesseg eseten jelezni

Előzmény: halaloszto (70122)
t.zsolti 2013.12.12 Creative Commons License 70123

az oratol a tied, szolsz a szolgaltatonak

Előzmény: Mokus95 (70115)
halaloszto 2013.12.12 Creative Commons License 70122

miert? a vizora is a vizmue. siman le kell szarni, ha a vizora vagy elotte a csap szetfagy, abbol neked nem lesz vizszamlad.

Vajk

Előzmény: MZ/Y (70121)
MZ/Y 2013.12.12 Creative Commons License 70121

A vízóra előtt a vízműé. De nem lepődénk meg, ha azt mondanák, az tulajdonképpen a vízóra része és hát az meg éppen határeset.

Hívd fel őket.

Előzmény: Mokus95 (70115)
Fecoooo11 2013.12.12 Creative Commons License 70120

Üdvözlök mindenkit!

A következő a problémám. C18 cirkó kazán maximum 40 fokig melegíti fel a vizet. Amit észrevettem, hogy a gázsor (vagy minek nevezzem  ) ahol ég el a gáz, nem "egészségesen" teszi ezt, hanem mintha pislákolna, a végein már szinte alig van láng. Mi lehet a gond? 

Induláskor (amikor az őrláng begyújtja) akkor is csak a középső két oszlop gyullad be először (ami az őrlánggal szemben van), és csak nagy nehezen a többi. 

Köszönettel,
Ferenc.

krisztian987 2013.12.12 Creative Commons License 70119

Sziasztok,

Az iránt érdeklődnék, hogy van egy UPS-25-60-as szívattyúm, amin van 3db telejesítmény fokozat.

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnám megcsinálni, hogy automatikusan kapcsoljon át az 1-2 fokozatba?

Gondolom a teljesítmény választó az egy sima kapcsoló?

Az meg tudom csinálni, hogy ezt a részt szétbontom, majd a kapcsolóra kötött vezetékekkhez hozzáférjek?

Ha megvannak a vezetékek, akkor relékkel tudnám a fokozatokba léptetni?

Köszi:

K

t.zsolti 2013.12.12 Creative Commons License 70118

a legegyszerűbb ha megtudakolod a gyári érzékelő micsoda ( nekem ptc van a kazánon ) és elektronika boltban veszel 300-400 ft ért, ( de a karakterisztikája is egyezzen ) és bedobozolod egy vízmentes dobozba.

Előzmény: laci1972hr (70116)
C20NE 2013.12.12 Creative Commons License 70117

Én a viessmann-ra barkácsoltam 500 kemény magyar forintért :-) Kellett még pár méter kábel. A HMV érzékelő csak 245ft volt, és kábel is kevesebb kellett ...

Előzmény: laci1972hr (70116)
laci1972hr 2013.12.12 Creative Commons License 70116

Sziasztok!

Erdekel hogy lehetne-e hazilag barkacsolni,kulso hoerzekelot es ezt rakapcsolni a Vaillantra?

minel egyszerub annal job!!

Mokus95 2013.12.12 Creative Commons License 70115

Sziasztok!

A vízóra aknában a főmérő óra előtti csapot nem tudom elfordítani. Ez az olasz típusú csap. Az óra utáni szakaszban ami a házhoz jön, a zárócsap egy jó minőségű  Mofém golyós csap.

Vízteleníteni akarom a rendszert úgy, hogy az órából is follyon ki a víz, de mivel az olasz típusú csapot nem tudom elfordítani, ezért nem tudom. A kérdésem az, hogy kinek a tulajdonában van ez a csap a vízműveké vagy az ingatlan tulajdonosáé? Ezt azért kérdezem, hogy kinek kell kifizetnie a csap cserét (és esetleg az óra újraplombálásénak a költségét ebben az esetben?)

Itt egy fotó illusztrációnak:

http://tinyurl.com/p73u6dx

A másik kérdésem pedig az, hogy próbáltam leengedni a vizet a rendszerből, de alig jött ki egy liter mikozben kb. 150 méter hosszú, 4 cm átmérőjű cső van az óra és a ház között, az óra akna egy domb tetején, a ház meg a domb aljában. Lehet, hogy azért, mert nincs egy "légtelenítő" csap vagy csavardugó a rendszerben közel a Mofém csaphoz?

Fagyosnapok 2013.12.12 Creative Commons License 70114

Tény néha firkálgatok ezt azt, sőt ködösítek is.

Hogy kinek az oldalán állok ?

Hát hány oldal van ?

dynaudio 2013.12.12 Creative Commons License 70113

Ha már írsz,vedd a fáratságot és értelmesen/átláthatóan firkálj,mert itt azt sem tudni ki kivel van,vagy inkább maradj csak az olvasásnál!!

Fagyosnapok 2013.12.12 Creative Commons License 70112

Mekkora házak vannak arra ?

"Felenk evi 4-500eft/tel az atlag?"

egyáltalán tudod az átlagképzés szabályait- ?

Az én értékem  : 1300  m3 /év,  na ez átlag  5év átlaga   forintban változó 95 m2 re

és egy másik érték     itt 800 m3 gáz/ év itt 54 m2 -en a harmadik pedig    100 eft / 28 m2.

Akkor melyik a jobb ?

Más : tegnap voltam egy előadáson. A hőszivattyút propagálták , mutatták be műszakilag. Mindent elmondtak, csak egyet nem, többszöri kérdésre sem.

A kérdés az volt : akkor mennyi is a telepítés költsége.   Összesen !!!!

Erről ment a nagy sunnyogás. Az illető egy 120 m2 -es családi házzal példálózott. Az adatokat a saját termék javára csürte csavarta.

Pl. lehúzta a konvektorokat  - nagyon - majd hasonlítgatta a különféle fűtési módokat - nagyjából reálisan. Természetesen a nyerő az általuk bemutatott hőszivattyú volt.

Valami újfajta módszer alényege , hogy a'hagyományos' helyett aminak ateljesítménye úgy  -5  és  + 5 fok körül intenzíven csökken, náluk ez mehet minusz 20 fokig- lehet igaz, de a telepítésről az istennek se akart nyilatkozni.

Volt némi arról hogy  egy ekkora háznál a gázos fűtést mennyiből lehet kihozni, nos úgy 800 - 1 millánál koncenzus alakult ki, a Zulu vagy Zanu .... hőszivattyúnál viszont nem.

Az elkövetők : Elmű _Émász mint szervező propagálta a  a Geo  és a H tarifás áram kínálatát a  Budatech.... meg a hőszivattyús rendszerét.

Ja majd elfelejtettem ! Elhangzott hogy  ha egy ilyen házat konvektorral fűtenének az 840 eft lenne telenként. Hozzáteszem ha fűtenének.mert ha valakit azzal vert meg a sors hogy egy olyan házban ragad amit konvektorral fűtenek, ekkorát, akkoraz nem fűti az egészet stb stb.

Nos akkor  legalább  3 példát ahol azátlag  az a  400 - 500  eft. Még egy más  : az átlag mindig egy szám, egy képzett szám.

Előzmény: dynaudio (70098)
dynaudio 2013.12.12 Creative Commons License 70111

Az átlag napi 5m3 ,csak a téli 7hónapos fűtésszezonra jött ki!

Az Éves átlag napi2.5m3.????

Előzmény: joevagyok68 (70110)
joevagyok68 2013.12.11 Creative Commons License 70110

Attól függ, hogyan/miből számolod az átlagot..

Nálunk nyáron van, hogy 0m3 , mert van napkoli...télen meg a leghidegebb napokon 11m3/nap..mondjuk

Az "átlaga"  ..majdnem 5.   :-))

Mégis tavaly 400m3/év volt....főzéssel és HMV-vel...

DE/mert van faelgáz+puffer is...

No ennyit az "átlagról"

:-))

Előzmény: dynaudio (70109)
dynaudio 2013.12.11 Creative Commons License 70109

Átlag használonak most a 800m3 gáz fillérre pontosan 100e ft!

Az dúrván napi átlag 5 m3,ami létezhetetlen!

Előzmény: halaloszto (70105)
halaloszto 2013.12.11 Creative Commons License 70108

hat ahhoz kepest hogy az 56m2 panelban fizettem futes+melegviz 240ezret evente...

Vajk

Előzmény: MZ/Y (70106)
dynaudio 2013.12.11 Creative Commons License 70107

A padló 25cm beton+páraáteresztő+vékony szivacsszerű+laminált.

A tető szinten beton+álmennyezet+10cm gyapott

Előzmény: MZ/Y (70104)
MZ/Y 2013.12.11 Creative Commons License 70106

Legyen 120 e.

Az se sok. :o)

Előzmény: halaloszto (70105)
halaloszto 2013.12.11 Creative Commons License 70105

800 m3 dehogy 100ezer forint. ott kezdodik hogy az eves alapdij maga 15000.

Vajk

Előzmény: dynaudio (70100)
MZ/Y 2013.12.11 Creative Commons License 70104

Döngölt padló, szigeteletlen födém (padlás)? Mert ha igen, ott is sok hő szökik ám.

Előzmény: dynaudio (70100)
MZ/Y 2013.12.11 Creative Commons License 70103

Ja, reggel-délután-este-hétvégén nappal 21 fok, hétköznap délelőtt, koradélután-éjjel 20.5 fok.

Igaz, tavaly meg idén több valamivel a bolond rádiós termosztát miatt...

Előzmény: MZ/Y (70102)
MZ/Y 2013.12.11 Creative Commons License 70102

Ez alapján a miénk nagyon rossz, mert 300 légm3-en fűtés és hmv (2+2 fő) 1500 m3. Ytong 37.5, lent 7 cm cell, fent 15 cm üveggyapot. Persze vannak hibák.

De a környéken (újépítésű rész) annyira nem kiugró.

Előzmény: halaloszto (70099)
G.b.Reload 2013.12.11 Creative Commons License 70101

Mi 1 éve költöztünk 100nm újépítésűbe

2012 dec 10 beköltözés óraállás: 33m2

2013 dec 10 óraállás 980m3

950m3 + még tavaly azt hittem, hogy fával tüzelni kiskályhába jó buli, így még eltüzeltem az építési fákat, tetőgerendát, lambériát bramaclécet stb... kb 2,5m3+140 kiló brikettet. 

turbós fostalicska játékcirkó ami a hmvt is adja, 2 felnőt + 2 kisgyerekre. Ez kb 250m3 lehet.

elhülve látom hogy itt ennyi gázzal 2x ekkora házat fűtenek 24 fokra. Nálam éjjel nappal 22,5 CELSIUS fok van.

dynaudio 2013.12.11 Creative Commons License 70100

Nekunk az elozo90 m2-es 55cm-es valyogfalazatu+6cm hungarocell,új ablakokkal atlag 1800-2000m3-t szipakolt evente,21-22fokkal bent!

Valami nem stimm!800m3 nagyon kevés!az 100.000ft csak!

halaloszto 2013.12.11 Creative Commons License 70099

maradjunk a m3-nel inkabb. egy hoszigetelt, felujitott 100m2 csaladi haznak a futesi gazigenye nem nagyon szabad 7-800m3/ev-nel tobb legyen. (plusz ugye fozes es melegviz, de az letszam es egyeb fuggo. ) kicsit a futes is egyenfuggo, van akinek muszaj a fix 24 fok, masnak megfelel a 21 is, de ez azert nem okoz 10-20%-nal nagyobb elterest.

Vajk

Előzmény: dynaudio (70098)
dynaudio 2013.12.11 Creative Commons License 70098

Ti komolyan kijottok 150-200e-bol evente csak gázzal futve?

Felenk evi 4-500eft/tel az atlag?

MZ/Y 2013.12.11 Creative Commons License 70097

Félreértettél. :o)

Az én fogyasztásom 1500 m3, a tied a fele.

200 e a gázszámlám magában, de ebből 150 e a gáz ára, a többi egyéb.

Valami gyanús volt, megnéztem. Szóval nettó 150 e a gáz ára. Át kellene számolnom a lent írtakat, de mára elég volt.

Előzmény: halaloszto (70096)
halaloszto 2013.12.11 Creative Commons License 70096

mijer is? kb ennyi az enyem is. es en is ossze szoktam adni a kemenyseprot, kazan karbantartast, gaz alapdijat.

Vajk

Előzmény: MZ/Y (70095)
MZ/Y 2013.12.11 Creative Commons License 70095

Ha 1 van, akkor talán 1 csöves és gondolom, ott is ugyanaz az elv, zárni kell rajta, hogy az kevesebbet kapjon. De majd hozzáértő megerősíti.

Nekem 114 m2-re Ytong 37.5 falnál 200 e/év. (Tegnap néztem meg.) Nem tartom rettenetes soknak, bár Vajk kitérne a hitéből ennyit fizetni. :o)

Ebből 150 e konkrétan a gáz, a többit úgyis ki kell fizetni. Mivel neked több esik a drágább sávba, a 250 e-ből olyan 190-200 e lehet a gáz, abból tudsz lefaragni. Én nem cserélném ki a kazánt. Amúgy is utána kellene nézni, rendesen túlméretezettek-e a radiátorok, hogy alacsony hőmérséklettel is rendesen melegítsenek. Bár, ha 57 fok az előremenő, fele radiátor meleg és így is felfűtik a szobákat, akkor az talán rendben van.

Előzmény: dynaudio (70094)
dynaudio 2013.12.11 Creative Commons License 70094

30cm szilikattegla+10cm hungarocell+belul korbe gipszkartonozva(meg 4cm legres)

Nalam csak 1 imbusz van alul es egy csap folul a radiatorokon!

250e ft/tel

Érdemes lenne fel millioert kondenzaciosra cserelni(akar 150e ft/telre is lehuzhatna)?

Előzmény: MZ/Y (70092)
Ventotd 2013.12.11 Creative Commons License 70093

Köszönöm! Tuti, hogy itt lesz elásva a kutya. A tágulási rosszul is áll eszerint, a méretezést, meg az előfeszítést is leellenőrzöm.

Előzmény: joevagyok68 (70031)
MZ/Y 2013.12.11 Creative Commons License 70092

Ház nélkül senki nem fogja megmondani, sok-e a 10 m3. Hogy sarkítsak, lehet a házad 1 m vastag *cell-ből és sátorponyvából is. És ez csak a fal, nyílászárók, padló-födémszigetelés, stb., mind befolyásolja a fogyasztást.

A radiátor típus/kép nélkül megint csak lutri. Nálam alul van 2 imbuszos tekerő (2 csöves rendszer), azzal lehet fojtani az áramlást. (Meg felül is, de én alul lőném be.) Van aki szerint nem mindegy, a 2 alsó közül melyiken zárunk, szerintem tökmindegy, hogy egy "cső" (a radiátor) melyik oldalán fojtom a rendszert.

Ha a rendszer felfűti a lakást a kellő hőmérsékletre, akkor az alul hideg radiátorok jelenthetik azt is, hogy a kazán teljesítmény kevés. Meg mér biztos ezer dolgot.

Beállítani (alul zárni) meg úgy kell, hogy a szobák (a szobák!, nem a radiátorok) nagyjából egyforma gyorsan melegedjenek.

Előzmény: dynaudio (70090)
MZ/Y 2013.12.11 Creative Commons License 70091

Szerintem meg hidegen 1.5 bar és (a lényeg) melegen is max. 0.1-0,2 bar-ral több - éppen erre szolgál a tágulási tartály.

Hivatalosan talán annyi van megadva, hogy 2 bar alatt legyen, én ezért szoktam "középre", 1.5 bar-ra állítani.

dynaudio 2013.12.11 Creative Commons License 70090

Sajnos nincsenek meg a hasznalatik.Elég nagy a rendszer (6nagy2kisebb radiator,130m2).

Mi az hogy zajong a rendszer?

57fok fölé emelem,pattog,de csak egy pár percig.

Csak az alsó csapon tekerjek befele a radiátoron,a felsők maradjanak nyitva(sokkal fóróbbak a közelebbi r)

Bekapcsolás után kb.20perc és jó meleg mindegyik felétől felfele!

19fokrol kb.30-40perc 22-íg!

Most +2,-6 körűl 10köbmétert eszik egy 24h alatt!(ez átlagosnak mondható?)

köszönöm

Előzmény: kendu (70088)
Prista 2013.12.11 Creative Commons License 70089

Jól forog  a topik, teljesen lepörögtem.

Tehát V4, olvasok valami Venturi furatról ami eldugulhatott. Ebben a furatban viszont egy 1,5, 2 mm átmérőjű drótot találtam. Kivettem a gányt, de semmi sem változott.

Előzmény: Prista (70032)
kendu 2013.12.11 Creative Commons License 70088

Keresd meg mindennek a gépkönyvét, kezelési könyvét és onnan meg tudod a legjobb nyomásbeállítást és hőmérsékletet. Én is úgy láttam eddig a legtöbb esetben, hogy hidegen 1 bar fölött, melegen 2 bar alatt.

Ha nem melegszenek a radiátoraid, akkor vagy nagy a rendszered, vagy lassú a szivattyúd, esetleg rohadt keveset megy a kazánod. A kazánhoz legközelebbit csak nagyon picit nyisd meg és ahogy távolodsz, egyre jobban a többit. Többnyire az alsó szelepen szoktunk állítani (torló). Ha ez sima radiátorszelep, tehát semmi extra, nem golyós, akkor teljesen elzárod és ha egy teljes kört nyitsz, már szivárog a víz keresztül, tehát nagyon piciket kell állítani. Nekem a legjobban elzárt 1 körre van csupán nyitva a többi másfél és 3 kör között. Ezzel nagyon sokat lehet bíbelődni.

A fűtővízet ajánlatos 60 fok fölé melegíteni, így is van veszteség a csöveken néhány fok. Nekem 65 fokot tart a kazán de többnyire 60 körül van a radiátorok belépőjén.

Ha zúg a kazán, akkor vagy felforr a víz, mint nálam, vagy valami gixer van a rendszerben. Nem egészséges amiatt hidegebb vízzel fűteni, mert zajong a rendszer, inkább meg kell keresni a hibát. A kazán könyvében meg van adva az óránkénti gázfogyasztás maxon és modulálva is. Nem tudom, hogy a tied tud-e csökkentett (le modulált) üzemmódra, de ha nem, akkor még egyszerűbb a dolgod. Le kell mérni, lehet a tied is sokat eszik. Amióta én beállítottam a sajátomat, nem is veszem észre, hogy megy.

Előzmény: dynaudio (70081)
dynaudio 2013.12.11 Creative Commons License 70087

Koszi mindenkinek!

nixon70 2013.12.11 Creative Commons License 70086

Jó,ha a radiátorok hőleadása ennyire van tervezve.

Hidegen1,2,melegen max 2,akkor valószínű van elég levegő a tágtartályban.

nixon70 2013.12.11 Creative Commons License 70085

A kazántól távolodva egyre jobban legyenek nyitva.

Előzmény: dynaudio (70082)
G.b.Reload 2013.12.11 Creative Commons License 70084

a fűtővízhőmérséklet sztem kevés, de ezt írtam is. A nyomasról annyit hogy szoktam én is, de mivel nekem nem igaz a kazánom csak játék, így nekem nemis számok hanem színek jelölik a nyomást( piros és zöld)

sjohn 2013.12.11 Creative Commons License 70083

Figyu!

Szerintem te fordítva ülsz a lovon, ráadásul elég magas az a ló!:)

A fórum az egy olyan hely, ahol lehet kérdezni, olykor válasz is jön, de, hogy kiköveteld a választ, az helytelen.

Valószínűleg azért nincs válasz, mert:

-senki nem tudja azt

-valaki tudja, de az meg nincs itt

-sokan tudják, de nem akarnak válaszolni, etc.

dynaudio 2013.12.11 Creative Commons License 70082

A radiatorokat hogy/hol allitsam ha a feletol lefele nehezen melegednek??ezek voltak a kerdeseim!

dynaudio 2013.12.11 Creative Commons License 70081

De jo hogy mindent osszehordtok,de meg a kerdeseimre iranyulo negykezlab valaszt nem kaptam!!jo 57fokon az a kib@szott futoviz?Nyomas mennyi legyen a rendszerbe hidegen,es maximum melegen????

G.b.Reload 2013.12.11 Creative Commons License 70080

Helyes.

akkor szerinted is létezhet 75foknál termosz által leállított kazán. :)

Előzmény: pajaci (70079)
pajaci 2013.12.11 Creative Commons License 70079

A többség igen, és a celsius használatos magyarországon. Minden műszer azt mutatja.

Előzmény: G.b.Reload (70078)
G.b.Reload 2013.12.11 Creative Commons License 70078

én azt hittem magyarul beszélgetümk

Előzmény: pajaci (70076)
t.zsolti 2013.12.11 Creative Commons License 70077

európa celsius vagy kelvin

amcsi fahrenheit

Előzmény: G.b.Reload (70073)
pajaci 2013.12.11 Creative Commons License 70076

Akkó írjad oda, hogy fahrenheit, de mé nem celsiusban beszélgetsz velünk?

Előzmény: G.b.Reload (70073)
MZ/Y 2013.12.11 Creative Commons License 70075

Nem a levegő morog? Lehetne forrásnak is hangja, de az nem hiszem, hogy rögtön indulásnál lenne.

Előzmény: dynaudio (70069)
MZ/Y 2013.12.11 Creative Commons License 70074

Mondjuk hogy ne legyen túl alacsony a visszatérő, mert azt nem szeretik a nem kondenzációs kazánok?

Na, én viszont nem értek hozzá. :o)

Előzmény: joevagyok68 (70067)
G.b.Reload 2013.12.11 Creative Commons License 70073

te még nem hallottál fahrenheit fokról? 75F= 24C

ahogy a mester mondá: goglee a barátod.

Előzmény: pajaci (70071)
t.zsolti 2013.12.11 Creative Commons License 70072

vaze-))))))))))))))))))))

Előzmény: pajaci (70071)
pajaci 2013.12.11 Creative Commons License 70071

"75-nél meg a szobatermosz kapcsolja ki"

75 fok van a lakásban, amikor kikapcsol a szobatermosztát???????

Előzmény: G.b.Reload (70059)
:gabesz 2013.12.11 Creative Commons License 70070

helló.

új kombicirkót ha veszek , akkor újra kell engedélyeztetni a kéményt a kéményseprővállalttal?

A cirkó ugyan olyan teljesítményű lenne.

Olvastam valamit -csak enm tudom hol-, hogy

egyszerűsítették a cirkó cserét valami új szabályozásban..... Vagyis hogy nem kell engedélyezési terv....

nem igazán látok még tisztán..

dynaudio 2013.12.11 Creative Commons License 70069

Nem kondenzacios!57fokra van állítva a fűtés mert attol foljebb mar pattog-zajos.

-mi a hatrany hogy 70fok hellyett 57-en van?

-bar mennyi kell legyen hidegen,es mennyi melegen

-neha mikor kapcsol a kazan nagyon hangos vizmorajlast hallani 1percig!

Előzmény: joevagyok68 (70043)
G.b.Reload 2013.12.11 Creative Commons License 70068

maximális hatásfok

:)

Előzmény: joevagyok68 (70067)
joevagyok68 2013.12.11 Creative Commons License 70067

Ilyen házhoz

"an nettó 155nm pth30-as külsőfalam 15centi fehér habbal,lábazattal

Van 30nm ablakom uw=1.3

van 100nm padlóm 10 centi epssel

van 100nm mennyezetem gkarton+30centi kozetgyapot.""

minek neked 75 (72) fokos előremenő ??

meg amúgy is...

Előzmény: G.b.Reload (70065)
joevagyok68 2013.12.11 Creative Commons License 70066

Ezt

"60nál a kazántermosz

75nél a szobatermosz"

nem értem !

Hogyan lehet 75 fok az előre , ha a kazán belső termosztátja "lelövi" 60 foknál ??

Vagy hogyan is van ?

Előzmény: G.b.Reload (70060)
G.b.Reload 2013.12.11 Creative Commons License 70065

most ment a kazán 10 percet

kikapcsoláskor előremenő  72

visszatérő44

Előzmény: G.b.Reload (70064)
G.b.Reload 2013.12.11 Creative Commons License 70064

Én egy részt sem láttam:(

viszont annál több hazudj ha  tudsz-ot (lie to me)

nincs szó szarkákról, a tények nem hazudnak :)

Előzmény: joevagyok68 (70062)
G.b.Reload 2013.12.11 Creative Commons License 70063

max fűt telj.80%

szivattyú fix

Előzmény: sjohn (70061)
joevagyok68 2013.12.11 Creative Commons License 70062

Nem is...

Ismerem én a korlátaim...

Meg látam én már elég DrHauszt.., hogy tudjam mi az a szarkazmus..  :-))

Előzmény: sjohn (70050)
sjohn 2013.12.11 Creative Commons License 70061

Be van állítva a maximális fűtőteljesítmény?

Szivattyú telesítmény állítható?

Előzmény: G.b.Reload (70059)
G.b.Reload 2013.12.11 Creative Commons License 70060

60nál a kazántermosz

75nél a szobatermosz

Előzmény: sjohn (70058)
G.b.Reload 2013.12.11 Creative Commons License 70059

75-nél meg a szobatermosz kapcsolja ki

Előzmény: sjohn (70056)
sjohn 2013.12.11 Creative Commons License 70058

Ok, de mi kapcsolja ki, a kazánt?... a kazántermosztát vagy a szobatermosztát?

Előzmény: G.b.Reload (70057)
G.b.Reload 2013.12.11 Creative Commons License 70057

a láng

Előzmény: sjohn (70056)
sjohn 2013.12.11 Creative Commons License 70056

Lassú a szivattyú-

Nagy a láng-

Ha ilyenkor kikapcsol, az utoketingtetett víz kb 35 fokos... azzal fűteni nm

lehet

Nem értem, mi kapcsol ki?

Előzmény: G.b.Reload (70053)
G.b.Reload 2013.12.11 Creative Commons License 70055

mit ne vegyen komolyan?

ha ő nm mondja hogy a turbóst nm célszerű alacsonyan járatni, akkor még ma is 44 fokkal szenvednék... 

a turbós akkor eszik normálisan ha magas a hõfok, a nm modulációs szivattyú és venti miatt

Előzmény: sjohn (70050)
G.b.Reload 2013.12.11 Creative Commons License 70054

bár az én kazanom egy fostalicska. 3 cserélt gázszelep és panel csere után ismét szar a hmvje jutyubon fent van radiant rbs 24...

hétfőn telefonáltam a dílernek, remêlem cserélik

Előzmény: G.b.Reload (70053)
G.b.Reload 2013.12.11 Creative Commons License 70053

nálam kb 9méter radiátor van, mostmár nemcsak dísz radiátor szeleppel. a 60 fokot kb 6 perc alatt éri el. Ha ilyenkor kikapcsol, az utoketingtetett víz kb 35 fokos... azzal fűteni nm lehet

Előzmény: sjohn (70052)
sjohn 2013.12.11 Creative Commons License 70052

Fűtésre 60, max. 65 fok bőven elég.

Zuhanyozásra meg 50-55 fok, gondolom van hidegvizes csapja is, meg ha netán mosogatni akar, akkor a 45 fok még a "Jar"-nak is kevés, hogy levigye a zsíros dzsuvát a tepsiről.

Előzmény: G.b.Reload (70051)
G.b.Reload 2013.12.11 Creative Commons License 70051

1. mivel nem írta hogy kondis

2. a turbósok hatásfoka maxon a legnagyobb

3. 40 percig megy a kazánka.

4. mennyire tekerje akkor?

5. zuhamyzásra elég, mert különben elég :)

Előzmény: sjohn (70049)
sjohn 2013.12.11 Creative Commons License 70050

Nehogy már komolyan vedd...!

Előzmény: joevagyok68 (70047)
sjohn 2013.12.11 Creative Commons License 70049

75-re?...mif@sznak?

A HMV 45 meg kevés!

Előzmény: G.b.Reload (70046)
G.b.Reload 2013.12.11 Creative Commons License 70048

Nem szoktam csak úgy írni. értesz hozzá.

Előzmény: joevagyok68 (70047)
joevagyok68 2013.12.11 Creative Commons License 70047

Csak úgy mondod....

Előzmény: G.b.Reload (70045)
G.b.Reload 2013.12.11 Creative Commons License 70046

ha nem kondis, és csak radiátorvan, és nincs modulációs ventillátor és szivattyú, akkor állítsd azelőremenőt 75 fokra, a hmv- t 45re

Előzmény: dynaudio (70039)
G.b.Reload 2013.12.11 Creative Commons License 70045

ha te nem tudod a megoldástakkor senkise, vagy legalább kérdéseket nem vetsz fel magáról a kérdésről, akkor örök setétségben maradhat a kolléga, benned egy Szókratesz veszet el.

Előzmény: joevagyok68 (70044)
joevagyok68 2013.12.11 Creative Commons License 70044

Mácsak azé meg ezése ! ;)

Előzmény: G.b.Reload (70041)
joevagyok68 2013.12.11 Creative Commons License 70043

"(gondolom nm kondis a kazán)"

Szóval milyen is  a kazán ?

G.b.Reload 2013.12.11 Creative Commons License 70042

tegnap volt egy évehogy fűtünk. fogyasztási adatok következnek. beköltözéskor gázóra állás 33m3, egy év után 980m3, valamint elfogyott 2,5m3 vegyes fenyőfa ami az építkezésből megmaradt, lambéria, gerenda,bramacléc,zsalu... és 140kiló brikett. hmv is cirkóról megy .100nm netto

G.b.Reload 2013.12.11 Creative Commons License 70041

üdv.

nálam másfélóránként 10 percet megy a túrós kazán. 10 perc alatt 70 fokos a víz, ilyenkor lekapcsolja a szobatermosz. ha nálad 40 percig megy és nincs forróság, az gáz. de majd joevagyok68 megmondja az igazat ;) (gondolom nm kondis a kazán)

dynaudio 2013.12.10 Creative Commons License 70040

..ja,és hány báron kell legyen hidegen a rendszer,és meddíg mehet fel mondjuk 40perc fűtés után?

dynaudio 2013.12.10 Creative Commons License 70039

Helo.

Nemrég költöztünk be az új házba,ahol már 5 éves kész fűtésrendszer volt.(gáz,vékony rézcsöves-lapradiátoros központifűtés,immergas 24kw-s kazánnal)

Kérdésem,hogy hány fokon kell legyen beállítva a kazánon a fűtő és melegvíz,és,hogyan kell beállítani ha a távolabbi radiátorok közepétől lefele sokáíg csak enyhén langyosak?(radiátoroknál fölűl tekerő csap,alúl anyával rejtett imbusz)

köszönöm.

t.zsolti 2013.12.10 Creative Commons License 70038

de van , de szerintem az olyan 2 bar körül nyithat mert amikor a 0.8-ra töltöttem még erölködni sem kellett a pumpáláshoz.

Előzmény: joevagyok68 (70037)
joevagyok68 2013.12.10 Creative Commons License 70037

Közben én is gondoltam arra..

DE a mienken van valami "biztonsági szelep" féle..az nem tudom hány bárnál nyit(na), ha van rajta..

Tieden nem volt ?

Előzmény: t.zsolti (70036)
t.zsolti 2013.12.10 Creative Commons License 70036

én vettem az ólcsó permetezőből 1- et ( 5 L-es ) és azzak csináltam a rátöltést

Előzmény: joevagyok68 (70027)
Gyurco78 2013.12.10 Creative Commons License 70035

Emiatt úgy érzem, hogy jobb nekem ha nincs is...

Itt mintha valaki írta volna már, hogy nem egy kondis kazánnál belefújja a füstöt a szifonba.

Előzmény: halaloszto (70034)
halaloszto 2013.12.10 Creative Commons License 70034

nemkondis kazannal eleg ala egy veder is, nem fog megtelni altalaban.

viszont maga a szifon egy egesz komoly valami, mert ha belegondolsz a kemeny tulnyomasos, es nem lenne jo ha a venti betolna az egestermeket a csatornaba. raadasul nagyon-nagyon pekkes esetben elegetlen gazt is betolhatna.

Vajk

Előzmény: Gyurco78 (70033)
Gyurco78 2013.12.10 Creative Commons License 70033

Beüzemelésnél, főleg, ha nincs szennyvízcső-kiállás, és már ki van csempézve, nem biztos, hogy mosolyogva fogadtad volna a hírt :)

Amúgy nekem sincs, pedig majd' 6 m a kémény.

Előzmény: MZ/Y (70024)
Prista 2013.12.10 Creative Commons License 70032

"Amikor töltődik fel a rendszer...

"Csak ezt ugyebár feltölti az ember átfolyatással, miután átfolyós."

Tehát javítás után nyitott kimenőcsapra rányitott sarokszelep esetén  is jelentkezik

Előzmény: Misland (70019)
joevagyok68 2013.12.10 Creative Commons License 70031

"Mi van ezekben a tágulásikban, membrán?"

Igen

http://megnap.hu/tudastar/10-legfontosabb-dolog/41-8-tagulasi-tartaly-merete-es-beallitasa

Mikor lett beüzemelve a rendszer ?

Mert ha már úgyis "elment" a nyomás, akkor legalább megkéne nézni a tágulási előfeszítési nyomását !

Amit amúgy is "elengedett" nyomásnál, leválasztva kéne megnézni/memérni! (Elvileg évente kéne ellenőrizni)

És az előfeszítési nyomás meghatározásához.

http://www.naplopo.hu/tudastar/ingyenes-hasznos-szoftvereink/naplopo-expans

Jó szórakozást ! :-)

Előzmény: Ventotd (70030)
Ventotd 2013.12.10 Creative Commons License 70030

Van tágulási tartály a rendszerben, ennek a végén van ugye egy klasszikus, az  autó kerekéről ismerős szelep. Nyomást nem tudtam ott mérni, de szisszent, mikor benyomtam a tűt. A műszer a körben viszont nullát mutat. Mi van ezekben a tágulásikban, membrán? Úgy érzem ezt a szelepet nem kéne pumpálnom, de majd megmérem a nyomást.

Előzmény: joevagyok68 (70029)
joevagyok68 2013.12.10 Creative Commons License 70029

mennyi volt a nyomas korabban ?

Ha nem likas a rendszer, akkor inkabb attol csokkenhetett , hogy nincs eleg nyomas a tagulasiba /likas .

Előzmény: Ventotd (70026)
MZ/Y 2013.12.10 Creative Commons License 70028

Tudja fene, felkerült a padlásra a dobozban, azt sem tudom, hol lehet.

Előzmény: SolnesN (70025)
joevagyok68 2013.12.10 Creative Commons License 70027

Hány fokra kevert fagyálló van a rendszerben ?

Mennyi víz van /lehet a rendszerben ?

Mert esetleg...fogsz 4-5 méter 3/4-es slagot...

- Egyik végét rögzíted a töltő ürítő csonkra

- "kiegyenesíted" a földőn, másik végét felemeled és óvatosan teletöltöd fagyállóval

- A "szabad" végét rögzíted egy csaphoz....tudom-tudom a fagyálló maitt nem biztos hogy jó ötlet, DE úgyis "kifelé" jön a víz a csapból majd...

- ráadod a nyomást a "sima" csapnál *

- majd  a töltő ürítő csapot óvatosan elkezded nyitnyi, és feltöltöd a rendszert a megadott nyomásra..*

* ezt lehet 2 embernek kéne 1x-re végezni...

Ezt lehet többször kell ismételni.

De lehet rossz ötlet...mondjuk 1xűbb/olcsóbb mint csinálni egy rendszertöltő szivattyút...

:-)))

Előzmény: Ventotd (70026)
Ventotd 2013.12.10 Creative Commons License 70026

Olyanban tudnátok-e segíteni, hogy miből/hogyan állíthatnék össze egy zárt, szabványos vízszerelési elemekből felépülő fagyállót tartalmazó rendszer (napkollektor) feltöltésére alkalmas készséget max. 2 bar nyomásra. A rendszer töltve van, csak lement a nyomás egy ideje nullára (én a hidegre gyanakszom), tehát szerintem még literekről sincs szó. Nem tudom, hogy szivárog-e, de ez is kiderülne. Nem akarok ilyenre szakembert hívni, folyadék is van valamennyi. Valami kézi pumpás kütyü is megfelelne, ahogy látom olyasmi szelep van a tágulási tartályokon is.

SolnesN 2013.12.10 Creative Commons License 70025

Nos nálam van ilyen.

Mármint a korábbi linken közölt idom a fehér (szétválasztó) és ahhoz tartozik és csatlakozik egy átlátszó mü.a. cső. De a felső balodalon az a 3 szürkeidom micsoda ?

Hová kell ?

Előzmény: MZ/Y (70024)
MZ/Y 2013.12.10 Creative Commons License 70024

Bizony.

És nálam is bactak berakni...

Lehet, hogy a vízgázszerelőnek kellett volna, de a beüzemelésnél akkor is legalább szólhattak volna szakszervizék, hogy az meg kéne. 

Előzmény: joevagyok68 (70023)
joevagyok68 2013.12.10 Creative Commons License 70023
Előzmény: halaloszto (70022)
halaloszto 2013.12.10 Creative Commons License 70022

szok olyan lenni, hogy a csoben belul van egy galler, ami osszeszedi a falon lecsorgo vizet.

vajk

Előzmény: joevagyok68 (70021)
joevagyok68 2013.12.10 Creative Commons License 70021

Nem értem..

Ez a kazán

http://www.immergas.hu/eolo_star_24kw

nem kondenzációs, tehát a kazánhoz nem kéne szifon..

Vagy most te mire gondolsz ?

"illik megvenni a gyári huszonezer ftos szifont"

Ez hogy néz ki ? Link esetleg ?

Előzmény: ferkoczy33 (70020)
ferkoczy33 2013.12.10 Creative Commons License 70020

sziasztok,

a gépész szerelő nem szerelt fel kondenzvízgyűjtő szifont  a kazánhoz. (immergas eolo star)

a füstgázelvezetőnél van hozzá csonk, de most le van zárva egy csavaros kupakkal.

milyen csövet és hogy szoktak ehhez csatlakoztatni? létezik hozzá "gyári" cucc, vagy pl valami saválló flexi csődarab bilinccsel is megteszi?

illik megvenni a gyári huszonezer ftos szifont, vagy van ennél kedvezőbb megoldás is?

köszi előre is,

f

Misland 2013.12.10 Creative Commons License 70019

Amikor töltődik fel a rendszer...

Nem nagyon értem ezt a megfogalmazást, mert összerakás után az üres, vagyis levegős cuccnál van ilyen, amikor mondjuk rányitom a sarokszelepet, de a kimenő csapot nem nyitom meg.

Csak ezt ugyebár feltölti az ember átfolyatással, miután átfolyós.

Előzmény: Prista (70018)
Prista 2013.12.10 Creative Commons License 70018

Üdv az Uraknak!

Segítsetek!

V4 vízmelegítő

- kisavaztam, könnyen átfújható

- membránt cseréltem

- kicseréltem a membrán alatti szelep gumi alkatrészét és rugóját

- a jobb oldali kis golyós szelep ellenőrizve, nincs felakadva

Amikor töltődik fel a rendszer, akkor belobban a gáz, egyre kisebb intenzitással folyik a víz, majd teljesen eláll.

pajaci 2013.12.09 Creative Commons License 70017

Minden gázos lehűti magát, utána kapcsol ki.

Előzmény: Laudat (70016)
Laudat 2013.12.09 Creative Commons License 70016

Csak egy kérdés.

Ha a termosztát leállítja a fűtést, akkor még megy egy darabig, a keringető szivattyú ?

Tárolós kazánom van saunier duval  KLZ 30

Köszi

t.zsolti 2013.12.09 Creative Commons License 70015

a szilikonzsír pedig jó lenne mert a víz és a gázarmatúra tengelye kéri a pici kenést.

Működnie kellene 1 csap megnyitására is . De ötleteket csak priviben, ide nem .

Előzmény: ggaborx (70009)
laci1972hr 2013.12.09 Creative Commons License 70014

Vaillant vuw soe 322/2-5 R3

Előzmény: kendu (70013)