Keresés

Részletes keresés

Wreck Diver Creative Commons License 2014.06.25 0 0 153509

A DOXA szerintem annyiban név az USA-ban, hogy anno
- a Rolex-szel közösködős időkben - ott árulták először
a Doxa Sub búvárórákat, méghozzá a US Divers.

Még a számlapokat is fellogózták.

De vasutas doxáról ott biztos nem hallottak. :)

Egyébként nálunk még túl is van értékelve talán.

Mindenesetre engem az előállítási költségeknél jobban zavar,
hogy mondjuk egy Patek Philippe mandzsettákat árul.

Suszternek maradni kéne a kaptafánál. Csak hát a porsche mellé
direkt porsche desing órát vásárlók ( ismerek ilyet... ) túl csábító
piac ahhoz, hogy kihagyják. :)

Előzmény: Navigare necesse est (153507)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.06.25 0 0 153508

Annyival másabb, hogy a Rolex először felvásárolt mindent,
egy kézbe vett mindent, kiírta az épületeire, hogy "tür1", "tür2",
míg az Omega már akkor in-house, amikor az etás mérnök még csak túlórában
foglalkozik a co-axial-lal, és a gyárépülethez meg még ki sem vonultak a villanyosok,
mert még a betont vasalják az alapjához. :))

De nekem alapvetően az a fajta mutatvány nem tetszik, amikor cégcsoporton belül
tobzódnak a márkák. Értem én, hogy a Breguet most is fejleszt, és olyan órákat gyárt,
amiket hónapokig nézegetnék lúpéval hordás helyett.

De mit keres ott a jewelry line? Az Arnold & Son nyilván azért nem csinál karkötőket, 
mert a japán Citizen tulajdonában van a La Joux-Perrett-el együtt.

Ők lehet majd spéci honda motorokkal, vagy szamurájkardokkal rukkolnak elő legközelebb...

Nem régiszépidőzök, de kicsit kezd a luxusipar izzadságszagú lenni.
Olvastam valahol erről egy remek cikket. De azért sem fogom megtalálni...

Előzmény: WiZARD (153506)
Navigare necesse est Creative Commons License 2014.06.25 0 0 153507

Érdekes ez a Doxa kérdés mindig.  Engem speciel abszolút hidegen hagy, pedig elég sok üzletben kapható az én városomban is. Senki nem tartja túl nagyra, de elég sok külföldi, főleg USA beli fórumot olvasgattam, és úgy vettem le, arrafelé jóval nagyobb ázsiója van az egész márkának, mint itt az Öreg Kontinensen, de főleg kis hazánkban van valamiért ennyire azon bizonyos brekegő hüllő ülepe alatt a presztízse.

De mint említettem, engem is teljes mértékben hidegen hagy. Felteszem a legolcsóbb fajta ETA szerkezetekkel dolgozik. Bár személy szerint nincs bajom azzal, ha valaki ETA "tokozó".

És ne feledjük, soha nem az olcsó szerkezetet vesszük meg túlárazottan /ez annyiszor elhangzik itt/, hanem az adott márka által kínált "életérzést". Ez az, amit mindig meg kell fizetni. És ha ez valakinek megéri (magyarul a termékre van kereslet), akkor nem lehet azt mondani, hogy túl van árazva.

Ahhoz, hogy egy márkának presztízse legyen, le kell tennie valamit valamikor az asztalra. Akár évtizedekkle korábban, ami megalapozza egy márka hírnevét. Rolex: nem kérdéses. Breitling: Navitimer, Chronomat, etc, itt is megvannak a méltó történelmi alapok, aztán itt a B01 és mutánsai. Omega: Moonwatch, elég, ha ennyit említünk. Mindent meg lehet vétózni, lehet ellenpéldálózni a néhány évtizedes (?) Hublot-val, de azért ők is tudtak tourbillont és egyéb szép manufatúra kalibereket készíteni. Megjegyezem ez a márka sem a szívem csücske, de ez sok más tényezőre vezethető vissza, nem hinném, hogy saját szerkezeteik rosszak lennének.

Élek a gyanúperrel, hogy egy Rolex (vagy szabadon behelyettesíthető szinte bármi) szerkezet előállítási költsége sem több néhány száz eurónál. Mondjuk egy kézi finiselésű tourbillon-os szerkezet lehet, hogy megvan 3-4 ezer euró is (nem vagyok szakember, és nem akarok dilettánsnak tűnni sem, most csupán hasraütés-szerűen írtam egy körülbelüli összeget), 7 millió Ft alatt mégsem találni svájci tourbillon-os órát.

Kicsit elkanyarodtam megint, de ezek is olyan általánosan felbukkanó vélemények itt, ezért fejtettem ki ebben a szösszenetben a saját álláspontom.

Előzmény: Wreck Diver (153502)
WiZARD Creative Commons License 2014.06.25 0 0 153506

Na de mivel másabb az hogy van egy Swatch group, amin belül több márka található, de ugyanaz a tulaj, ugyanaz a szervezet, és így a szerkezet gyárkapun ETA van, és a szomszéd gyáron meg Omega, vagy ezzel szemben ott a Rolex, ahol az egyik gyárkapun gate 1 felirat van, a másik üzem kapuja meg talán gate 2. De lehet Tür 1 és Tür 2 is :)

Amíg az "in-house" szerkezetek csak az egyik márkába kerülnek, addig szerintem szinte lényegtelen, hogy a gyártónak mi a neve, főleg cégcsoporton belül.

Nem ismerem a pontos Rolex felépítést, de ha jól sejtem, akkor ők se mindent 0-ról alkottak meg házon belül, hanem feltételezem hogy voltak ilyen-olyan felvásárlásaik, csak ott nem tartották meg a nevet...

Itt akár a Tudor-t is lehet említeni. Attól kevesebb lett a Rolex, hogy ők csinálnak/adnak ezt-azt a Tudornak? Kíváncsi is leszek, hogy milyen szerkezet lesz bennük, ha eljutunk oda, hogy a Swatch group már nem szállít csoporton kívülre ETA-t.

Előzmény: Wreck Diver (153491)
ronin s8 Creative Commons License 2014.06.25 0 0 153505

Fél Svájc arab és kínai tulajdonban van... :-(

Előzmény: Nick389 (153503)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.06.25 0 0 153504

Azt hiszem, a Vacheronnak volt már arab tulaja.
Jó ideig kézről kézre járt, mint az Aston Martin az autóiparban...

Ez kínai tourbillon. Ebben semmi pláne nem lenne.
A poén egy Perregaux inhouse háromhidas lenne

egy tömör 18k arany számlap alatt, platina tokban. :))

Előzmény: Nick389 (153503)
Nick389 Creative Commons License 2014.06.25 0 0 153503

Fossil turbillon - lehet, hogy nincs is olyan messze, csak épp más irányból érkezne a "csapás" :

http://www.mvltrade.hu/RobertTourbillon.htm

Lehet, hogy ismeritek is ezt az írást.

Ha már a felvásárlásnál tartunk, én azon csodálkozom, hogy az arabok nem láttak még fantáziát a dologban.

Elég sok területen vásárolgatnak már legalább 10 éve - ők is tudják, hogy nem tart örökké az olaj. Azt simán

el tudnám képzelni, hogy ők vennék meg pl. a Longines-t.

Előzmény: Wreck Diver (153494)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.06.25 0 0 153502

Nem biztos az.
Egy 60-as évekbeli Rado Starliner-t se istenít különösebben senki.
Pedig szép, helyenként kifejezetten igényes megoldásokkal tokoztak bele
30 köves AS 1700-t. A korabeli mértékkel nézve semmivel nem volt rosszabb,
mint egy mai etás Longines vagy Breitling. Sőt, még a logó is rubin csapágykőben forgott.
Van persze értéke a szép állapotúaknak, de rettenetesen senki nem esik hanyatt tőlük.

Vagy nézz meg egy doxát. A valamiért divatos Sub-okon kivül a kutyát nem érdeklik.

Szerintem egy Tissot Seastar 660 se lesz nagyobb szám 40 év múlva,
mint most a névtelen compressor tokos 17 köves 100 méteresek.

Arra viszont kíváncsi leszek, milyen lesz az értékvesztése a co-ax Omegáknak hosszútávon.
Beállnak-é vajon a Rolex féle sorba, vagy maradnak a Breitling és sokan mások táborban?

Előzmény: Navigare necesse est (153500)
spyder999 Creative Commons License 2014.06.25 0 0 153501

Erre van is egy mondásom. " A régi szép idők,most vannak..."

Előzmény: Navigare necesse est (153500)
Navigare necesse est Creative Commons License 2014.06.25 0 0 153500

Senki ne vegye magára, de ez az  "átkosban még minden milyen szép és jó volt, bezzeg a mai világban..." öreganyáink szövege... Nem is tudom.

50 vagy X év múlva meg a mai dolgokat fogják isteníteni, hogy bezzeg akkor a 2010.as években milyen jó világ volt, meg az a Vanek Hayek úr mekkora egy zseni volt, hol vannak ma az ilyenek, et cetera...

Navigare necesse est Creative Commons License 2014.06.25 0 0 153499

"...egy Patekben JLC werk dolgozik..." OTT a pont.

Előzmény: ronin s8 (153492)
ronin s8 Creative Commons License 2014.06.25 0 0 153498

Pontosan! :-)

Előzmény: Wreck Diver (153497)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.06.25 0 0 153497

És míg régi Pateket nemigen vehetett bárki,
ma egy jópár éves harmadárú használt Breitlinget szinte bárki
meg tud fizetni. Rendes szervizelés mellett - hála az eta werknek - 
kopó alkatrészek olcsó csereberéjével sokáig lesz az jó óra.

Végülis mindennek van jó és rossz oldala.

Előzmény: ronin s8 (153496)
ronin s8 Creative Commons License 2014.06.25 0 0 153496

Ma már minden gyártó eléggé jó, ami szerintem annak köszönhető, hogy bármekkorát is hazudnak, valójában ez egy évszázados technológia, és a háttérben nem nagyon van innováció. Ami van, az a gyártástechnológiára vonatkozik, és néhány gyorsan elavuló balfékeskedésre, ami nem nagyon játszik bele a fősodorba. Egy százéves technológiát könnyű átadni akár a svájci beszállítónak, akár egy kínai vegyes vállalatnak. 

Minden cégcsoport kialakította már a maga szegmenseit, rangsorait, ahova tudatosan belefeszegetik a márkákat. Az olcsóbbaknak jut a szimpla technika, de eléggé megbízható szinten, a drágábbaknak ugyanaz cizelláltan. Itt nem nagyon van már "régi" Patek, meg IWC. Ez szimpla üzlet. Én pl. Patekből csak régi karórát vennék, az újakkal rengeteg baj van. Egyszerűen nem elég jók akár egy ETA mellett. Tudomásul kell vennünk, hogy a mai világegyetem okosabban van felosztva, mint a régi ahogy fel volt...

Előzmény: Wreck Diver (153494)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.06.25 0 0 153495

Simán.
Még hogy üzletben nincs barátság... :)

Előzmény: Nick389 (153493)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.06.25 0 0 153494

Persze, csak közben változik a világ.

Régen a Patek attól függetlenül volt az, ami,
hogy bárkit érdekelt volna, ki égeti nekik a számlapokat.

És az sem számított, ki szállítja az éboszt, hiszen annyi munkaórát
és szakmaiságot öltek az átalakításba, finiselésbe, ami feledtette ezt.

Ma meg egy rotorgravírozásra is reklámértékkel lehet hivatkozni.

Nekem a tradícionális Svájci " a legjobb csavargyártótól veszem a csavarokat,
aki 1813 óta családi vállalkozásban gyártja a csavarokat.
Én másban vagyok jó, eszemben nincs csavargyártással tökölni" módi jobban tetszett,
mint az "én gyártom a csavarjaimat, nézzétek milyen szépen kékítek"
marketing videókkal fémjelzett. Anno egyszerűen nem írták ki, mi honnan van.

Azért sejthette az ember, hogy minőségi beszállítókkal dolgoztattak. 

Most meg - ahogy írod is - azzal operálnak, hogy felvásárolják a számlapgyárat,
utca-házszám marad, és közben döngetik a mellükön a nagy "in-house" tetkót.

És bár én készséggel elhiszem ( na jó, nem ), hogy senki semmibe nem szól bele,
és mindenki független, csak a bevétel megy ugyanabba a kalapba, azért ferde szemmel
nézem végig, hogy szinte az összes márka az ismert 4-5 csoport ( Kering, Richemont stb. ) tulajdona.

Így amikor azt hinném, hogy "Ralph Laurenék komolyan gondolják az órázást Jaeger és IWC werkekkel, apám",
akkor belelóg a bilibe a kezem, és eszembe jut, hogy "ja, ugyanaz a tulajdonosa a három cégnek.", és vége az álomnak.

Remélem, megérem, hogy egyszer a Police-t vagy a Fossil-t megvegye a Kering,
és bevágjanak egy tourbillont-t a termékpalettájuk tetejére. Az legalább őszintén vicces lesz. :)

Előzmény: ronin s8 (153492)
Nick389 Creative Commons License 2014.06.25 0 0 153493

Á...csak kölcsönadták az infrastruktúrát, hogy az Omega érvényesülni tudjon. Mert ilyen jó arcok :-)

Nem fordítottam rá túl sok időt, de én nem nagyon találtam 2010-nél újabb értékesítési adatokat.

Nagyon érdekelne, hogy a partvonalon kívülről hogyan teljesített pl. a Breitling, IWC, TAG.

ronin s8 Creative Commons License 2014.06.25 0 0 153492

Na igen, de lássuk be, az összes ilyen, szinte kivétel nélkül. A valóságot úgysem fogjuk soha megtudni, de amíg egy Piaget gyárban IWC feliratú alkatrészek hevernek, vagy egy Patekben JLC werk dolgozik, vagy AP és vice versa, addig nem nagyon van értelme ezt feszegetni. Számomra a svájci ipar eléggé megbízható, az ETA is ahhoz, hogy ne akadjak fenn ilyeneken. A legtöbb "nagy név" valójában a marketing miatt lett nagy. A Rolex is csak nagyjából 2000 óta mondhatja el magáról, hogy mindent házon belül gyárt, ráadásul lehet, hogy, még ez sem igaz. Soha nem fogjuk megtudni, miféle összedolgozások vannak a háttérben. Az, hogy egy-egy óramárka és egyik-másik szerkezet gyártó, vagy számlapkészítő, és tokkészítő cég azonos név/tulajdonos alatt fut-e, számomra szimplán csak adómegkerülési/optimalizálási trükk. Nem tulajdonítanék neki akkora jelentőséget, mint itt sokan. :-)

Wreck Diver Creative Commons License 2014.06.25 0 0 153491

Csendben jegyezzük meg, hogy a Longines diszkréten
becsorgott forgalom tekintetében a negyedik helyre a Rolex,
Cartier és Omega mögé. Nem cseng az a név még etásan se olyan rosszul.

Persze ettől még saját kalibert valóban nem fognak készíteni.
Meg miről is beszélünk. Omega saját kaliber? Mert Omegára van feliratozva,
csak nekik fejleszti a Swatch group, az ő gyárépületükbe kerültek a gépek,
nem a szokott etás mérnökök ülnek a monitorok előtt? Vagy mégis?

"The first phase of the ambitious project to reshape the site of the headquarters of Omega 

is already under way, with the former Swatch headquarters demolished and ready to make way

for the future Omega manufacture next to the company’s existing head office, which is a listed building. 

Until this ambitious new project is completed in the summer of 2015, however, some 500,000 Omega co-axial movements
are produced for the brand on assembly lines at various facilities of the 
Swatch Group’s ETA division.
Europa Star had the opportunity to visit the dedicated assembly line for the most recent of these co-axial movements,
the Calibre 9300 co-axial chronograph at one of 
ETA’s six factories in its home town of Grenchen,
a 15-minute drive from the 
Omega headquarters in Biel.

Here, the movement blanks are produced in the basement and their jewels set in the same building

before they arrive in the clean room that is the assembly line proper,

where 124 of the 337 components are assembled on them, mostly by hand.

The “line” itself is a model of lean manufacturing and a far cry from the more

familiar scenes of rows of watchmakers working alongside each other."

http://www.europastar.com/magazine/features/1004086834-manufacture-omega-enters-a-new-era-of.html

No, ennyit a fene nagy saját Omega kaliberekről.
Azért ez még mindig fényévekre van a Rolextől.

Navigare necesse est Creative Commons License 2014.06.25 0 0 153490

Longines-hez hasonlóan, valószínűleg a Tudor sem fog soha saját kalibert kapni, ezért én inkább a Longines-nel tudnám párhuzamba állítani. De azért annál személy szerint nagyobb presztizsűnek tartom a Tudort.

Előzmény: Nick389 (153488)
Navigare necesse est Creative Commons License 2014.06.25 0 0 153489

Igen, ha úgy vesszük, akkor jelenleg 2 saját kaliberük van, a 8500 alap és a 9300 kronográf. A többi mind ennek a modifikációja, csakúgy, mint a Breitlingnél minden saját a B01 leszármazottja (01-06-ig, ha jól tudom itt tartunk most).

A Tudor ősidőktől, azaz  Wilsdorftól fogva létezik, annyi, hogy az utóbbi évtizedben nagyobb a reklám, valamint pár éve visszavezetésre került az amerikai piacikra is.

Szerintem semmi baj nincs vele, nagyon mutatós, minőségi darabok. Volt szerencsém egyszer több modellt is felpróbálni. Szegény ember Rolexe - bár nálunk is minden szegény ilyen órát hordana... :D

Előzmény: Nick389 (153488)
Nick389 Creative Commons License 2014.06.25 0 0 153488

Leírtam, hogy nem vagyok naprakész :-) Most utánanéztem, jogos az észrevétel, ezek saját fejlesztések :

Caliber: 8500, 8501, 8601, 8611

Viszont ha megnézem az ezen kívül létezőket - eléggé elhanyagolható mennyiség (forrás : http://forums.watchuseek.com/f20/omega-calibers-350927.html). Persze van a listában olyan

is, amit már nem használnak ismereteim szerint és vannak olyan caliber-ek is, amit a jelzett forrás

nem sorol fel pl. :

• Omega 9300 is a chronograph
  • Omega 9301 is a 9300with  18k rose winding rotor and balance bridge
  • Omega 8520 is a ladies automatic with date
  • Omega 8521 is 8520 with 18k rose winding rotor and balance bridge
  • Omega 8421 is ladies automatic with No date
  • Omega 9300 is a chronograph
  • Omega 9301 is a 9300with  18k rose winding rotor and balance bridge
  • Omega 8520 is a ladies automatic with date
  • Omega 8521 is 8520 with 18k rose winding rotor and balance bridge
  • Omega 8421 is ladies automatic with No date

Tovább árnyalja a képet, hogy nem mindig önálló fejlesztésről van szó, hanem vmelyik alap caliber modifikációjáról. A húzószegmensben fejlesztettek - emlékeim szerint a 8500-as a 2500-ast váltotta,

aminek az első generációja csúnya beégés volt, a Planet Ocean-ok cc. két év után javíthatatlanul

leálltak és caliber csere kellett 2500B-re. Garanciában csinálták.

A lényeg az, hogy valóban vannak saját fejlesztéseik, gondolom érezték, hogy le fognak maradni

és a prémium szegmensben a vezetés is valszeg engedékenyebb - az egy szinttel lejjebb pozícionált Longines-nél nem valószínű, hogy lesz újra saját caliber.

Rolex vs. Omega vonalon nem gondolnám, hogy az ár lesz a döntő tényező. Longines (Masters) is van annyiért, amennyiért lehet Omegát kapni, de akinek a presztizs számít, az nem fog Longines-t venni.

A Rolex presztizse szvsz még mindig fényévekkel az Omega előtt van, bár az elgondolkodtató, hogy

miért vezették be a Tudor brand-et.

Előzmény: Navigare necesse est (153484)
ronin s8 Creative Commons License 2014.06.25 0 0 153487

A hierarchia azért némileg differenciáltabb lett az utóbbi években. Egyrészt az ETA részleges kivonulása a piacról kicsit "exkluzívvá" emeli a jövőbeni ETA tokozásokat is, másrészt a konszernen belüli differenciálódás jelei is egyre jobban kidomborodnak. A Longines-t egyértelműen feljebb tolják, de természetesen az Omega alá. Rajta csak egy kivásárlás segítene, amire a Swatch Group eladásai és bevételei miatt most reális esély nincs. Legközelebb akkor nyílhat meg az időalagút, ha az óraipar jelenlegi szárnylása megszakad, és üzleti átcsoportosításokra kerül majd sor. ;-)

Előzmény: Navigare necesse est (153486)
Navigare necesse est Creative Commons License 2014.06.25 0 0 153486

A Swatch csoport azért a hierarchiát betartja / betartatja cégcsoporton belül, azaz marad a  Breguet > Omega > Longines > Tissot >> divatvackok felálllás.

Nem kell ahhoz 30-40 év, már releváns konkurencia a Rolexnek az Omega, és árban ugyanott van (talán egy hajszálnyival olcsóbb - azonos termékkategóriát tekintve, és nagyobb kedvezmény kapható a nem butik üzletekben).

Nekem tetszenek az új (kényszer) törekvések minden cég részéről.

Előzmény: Wreck Diver (153485)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.06.24 0 0 153485

Alig 30-40 év, és vissza is dolgozzák magukat valahová a Rolex mögé. :))
Hacsak a Longines gonosz módon önállóskodni nem kezd.

Előzmény: Navigare necesse est (153484)
Navigare necesse est Creative Commons License 2014.06.24 0 0 153484

Omegának több saját kalibere is van, ergo nem csak ETA áll rendelkezésére. Hova tovább, egyre inkább az "in-house" irányb mozdul. Csoporttag ide vagy oda...

Előzmény: Nick389 (153474)
Navigare necesse est Creative Commons License 2014.06.24 0 0 153483

Azért "csak" 4000 USD az ára, bár manapság nincs már ilyen olcsó Breitling kronográf 7750-es kaliberrel sem. Akit zavar a Valjoux klón, az vesz manufaturális Breitlinget, 7000++ dollárokért.

Előzmény: öccse (153457)
szulki Creative Commons License 2014.06.24 0 0 153482

Kösz,akkor valószínűleg figyelmetlen voltam.

Előzmény: killero (153481)
killero Creative Commons License 2014.06.24 0 0 153481

ott a leirasban h hamisitvany...

Előzmény: szulki (153480)
szulki Creative Commons License 2014.06.24 0 0 153480

Üdv!

Hozzáértők segítségét szeretném kérni,a linken látható óra eredetiségét illetően.

Amennyiben a linken látható képről,az megállapítható.

http://ekszer-ora.vatera.hu/karora/ferfi_karora/longines/automata_kronografos_longines_1ft_nma_1918309160.html

tomcat Creative Commons License 2014.06.24 0 0 153479

A top és a chronometer grade között nem a gyártási szórás a különbség? Én eddig így tudtam (ami persze nem jelent semmit), hogy ami nem teljesíti végellenőrzéskor a chronometer specifikációt, az top-ként még vígan eladódik, nem darálják be.

Ami a szervizelhetőséget illeti: elvittük a 7750-est időszaki szervizre, az órás nagyon vakargatta a fejét, hogy azt ugye tudjuk, ez egy elég macerás ügy és közel kétszer annyiba fog fájni, mint a 2893-asé, amit meg épp elhoztunk. :)

Még egy gondolat a 7750-ről: a kedvenc 7750-esemet (Accutron Gemini) épp a 7750 30-ik szülinapjára dobta piacra a Bulova, megjelenésekor az 1000 dolláros kategória egyik legjobb vételének számított (szerintem). Nálunk 8 éve szolgál, semmi kifogásom nincs ellene, tényleg pontos és 40+ órás járástartalékkal elvolt a szervizelés előtt is. A 2893 új korában sem nagyon tudott 36-38 óránál többet.

tomcat

Előzmény: APT (153476)
APT Creative Commons License 2014.06.24 0 0 153478

A 2892-ben egyetlen kilincskerék van, és egyébként nem kopni szokott, hanem beragadni... Ez egyébként előfordul a 2824-el is, csak annak egyszerűen "erőszakosabb" az automatikája, más az áttételezés, jobban tolja neki a rotor.

Ezzel együtt igazándiból egyik szerkezet sem a kiváló hatékonyságú felhúzásáról híres - abban az egy irányba húzó, böszme nagy rotoros 7750 a király...

Általában nem jó egyébként, ha egy szerkezet nagyon finom, filigrán. A mikrorotoros automatikák például technikailag nagyon érdekesek, nagyon szépek is tudnak lenni - de műszakilag inkább csak a gond van mindegyikkel. A nagyon drágákkal is... Az extralapos, szuperfinom szerkezetek is időzített bombák, a Vacheron, IWC által is használt 1.85mm "vastag" kis JLC "Ultra Thin" például tipikus vitrinóra, pompás, érdekes, csak hordani nem szabad... Törik, szakad, minden baja van, egy rossz kézmozdulat felhúzásnál, és máris ledarálva a kilincskerék, körmöskerék, elszakad a rugó... A Piaget meg bár ménkű büszke volt az azóta is rekordtartó extralapos mikrotororos automatájára, de azért végül szép csöndben visszavonta a piacról, egyes, sokadszor reklamáló tulajoktól vissza is vásárolta azokat - gyönyörű és fantasztikus konstrukció, csak a használatot nem bírja, semennyire sem...

Nem véletlenül a Rolex meg arra büszke, hogy az ő szerkezetei jó vastagok, meg relatíve nagydarabok - és joggal... A zsebórának kitalált Unitasok is jobban beváltak a gyakorlatban, mint bármi más...

Előzmény: ronin s8 (153477)
ronin s8 Creative Commons License 2014.06.24 0 0 153477

A 2892-A2 kilincskerekei kicsit gyorsan kopnak. ;-) Az ötéves periódus végét már csak nyögvenyelősen abszolválja. Példának okáért az én Omegám lassan nem akarja felhúzni magát. A 2824-2 talán nem ennyire gagyira van szerkesztve...

Előzmény: APT (153476)
APT Creative Commons License 2014.06.24 0 0 153476

No ez azért így nem igaz (és pont a gyártási szórás elhanyagolhatóan kicsi ETA-éknál). A különböző kategóriába sorolt szerkezetek nem teljesen egyforma alkatrészekből állnak össze, persze a járat alapvetően azonos, de az elaboré kivitelekben például egyszerűbb, nikkel billegő és olcsóbb hajszálrugó van, ezek fizikálisan nem olyan pontosak, mint az igényesebbek. Esetenként a kőszám is kisebb (korábban a 2824-ből készült 17, 21 köves kivitel is a 25 köves mellett), és a TOP/Chronometer kiviteleknek a felületi megmunkálása is igényesebb - szebben is néznek ki.

A gyakorlati tapasztalatok amúgy más szempontból is érdekesek, ugyanis az olcsóbb és "igénytelenebb" 2824 a hétköznapi használatban masszívabb, megbízhatóbb, tartósabb mint a jóval laposabb, de érzékenyebb 2892, ráadásul az igényesebb kiviteleiben ugyanolyan pontos is. A 7750 meg a legjobban bevált igásló, ugyan pocsékul szervizelhető, de tartós és megbízható, sokkal jobb és problémamentesebb szerkezet, mint a lényegesen drágább modulkronók, ráadásul pontos is. Technikai szempontból viszont nyers és igénytelen - tudni kell róla, hogy 1974-ben a japán automata kronó-dömpingre adott válaszként tervezték, tehát olcsón gyártható alsó-középkategóriás szerkezetnek szánták, a rossz szervizelhetőség eleve a "VHD" (Vedd-Hordd- Dobd el...) koncepció következménye - aztán alternatívák hiányában ez lett a "mindenes"... A másik ilyen volt ugyebár a Lemania 5100, ami még a 7750-nél is igénytelenebb, olcsóbb, félig műanyag werk volt (és még tovább butítva lett belőle a most újra gyártott ETA C01.211...) - de mivel ezen kettőn kívül nem volt semmi elérhető, hát kínjukban még a prémium gyártók is belerakták az óráikba...

Előzmény: tomcat (153472)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.06.24 0 0 153475

Persze, jó a 2824-2, 150 ezerért, Tissot számlap alatt mondjuk.
Ahogy egy Unitas 6498 is jó vétel 130 ezerért.

De amikor az az árcédula egy nullával hosszabb, az már erős.
És amikor kettővel, az meg már meglepő. :)

A Longines saját kaliberei meg jobbak voltak. Kezdésnek ugye sajátok.
De az olcsóbb, egyszerűbb darabjaik is nagyon jók voltak.
És volt fejlesztés. Ezért tud Voutilainen 360-as obszervatóriumi kronométert 
tokozni átalakítva. Mert eta tokozás közben a Longines se tökölt volna ilyesmivel...

Az Omega meg a másik ilyen cég. A Breitlingnél nem nagy változás,  hogy ETA tokozódik Felsa helyett.
De sokkal érdekesebb lenne 2-3 alapkaliber, a megfelelő modulokkal, komplikációkkal. 

És azért az ETA 2824-2 kisker ára alig 60 ezer forint. Egy 2982-A2 80 ezer.
Innentől egy 1,5 - 2 milliós árcédula már svájci órabéreket, frankmilliós gyárakat, évtizedes

befektetéseket, reklámceleb fizetéseket beleszámolva is nehezen magyarázza meg önmagát. :)

Persze nem is kell megmagyarázni. Így is megy nekik a szekér.

Előzmény: Nick389 (153474)
Nick389 Creative Commons License 2014.06.24 0 0 153474

Addig OK, alapkaliber - arra találták ki -, de ettől még szvsz nem kellene ennyire degradálni. Régen nézelődtem ETA-éknál , most ránéztem a palettájukra és kutakodtam még kicsit a net-en "független" forrásoknál technikai dokumentációk után - nem látom a nagy minőségi különbséget a 2892-93-nál (konkrétan a 92' néztem meg jobban). A kollégám 2500-as szerkezetű Planet Ocean-je sem szignifikánsan pontosabb egy hónapot tekintve...rendesen karban van tartva.

Szerintem az élet nagyobbik része a Valjoux - már ha ETA-ból indulunk ki - innenső oldalán van, nem lesz

valós a kép ha minőség felső pár százalékát tekintjük etalonnak. Klassz, hogy napi pár mp az eltérés, de mennyit kell ezért fizetni és kinek számít ez valójában? Magánvéleményem, hogy a 2824-2 ár-érték arányban - pláne hogy a Seiko árat emelt - nagyon korrekt. A pontossága hétköznapi elvárásokat tekintve jó, nem horror a karbantartás ára. Presztizse viszont nulla - valamit valamiért.

A Longines ekézését sem értem. Nem kérdés, hogy jobb volt a saját caliber, de nem annyival, amennyit a felvásárlás hozott nekik haszonként, onnantól viszont magától értetődően ETA vonalra kellett beállniuk. A Breitling a B01-02 kivételével szintén ETA-t használ, az Omega meg csoporttag és csak ETA áll a rendelkezésére - bár mindketten reszelnek rajta vmennyit, a Longines pedig nem, ha jól tudom.

Ők is elindultak a lejtőn?

Sok minden érdekel, ezért egyik témát sem tudom napi szinten követni, alsó hangon hónapos/féléves lemaradásaim vannak, ha nem nagy kérés, hozzatok képbe. Mi látok rosszul?

Előzmény: tomcat (153473)
tomcat Creative Commons License 2014.06.23 0 0 153473

A 2824 annyira alapkaliber, hogy 150 dolláros divatórákba is szerelték a múlt évtized derekán. A "prémium" tokozók inkább a 2892 és 2893 werkeket használták - nem ritkán arcpirító felárral.

tomcat

Előzmény: Nick389 (153469)
tomcat Creative Commons License 2014.06.23 0 0 153472

Nem is erről van szó, remélem, átment az irónia. Szerintem itt a topicon már többször megbeszéltük, hogy az ETA a gyártás végén 4 minőségi kategóriába sorolja a werkeket, a 7750 esetében ez inkább csak 3: elaboré, top, chronometer. Sem a szerkezetben, sem az alkatrészekben nincs különbség, ez csak a gyártási szórás.

tomcat

Előzmény: APT (153459)
50Fathoms Creative Commons License 2014.06.23 0 0 153471

Hello mindenkinek!

Egy Omega Speedmaster van a tulajdonomban ami lassan 10 eve az enyem. Mar vagy 5 eve nem hasznalom. El szeretnem vinni egy orashoz tisztitasra. Tudnatok valakit ajanlani Debrecenben vagy Nyiregyhazan? Mennyibe faj egy ilyen szeviz ?

Valaszotokat elore is koszonom

50Fathoms

Wreck Diver Creative Commons License 2014.06.23 0 0 153470

Nem több. Ugyanaz. Pontosan azzal gurigáznak a régi önmagukhoz képest.
Az Ocean one formája talán szebb, bár én részemről  Rolex felirat nélkül órát 
Rolex külsővel talán max. Tudorból kérnék.

Plusz 200 ezret a márkanév valóban nemigen ér meg.
A 2824-2 maximum egy VW 1.9 tdi. Seat kasztnival vetted meg Golf helyett kb. 

Előzmény: Nick389 (153469)
Nick389 Creative Commons License 2014.06.23 0 0 153469

Hm...ennél talán azért kicsit több a 28xx sorozat. A Longines 633-as gyakorlatilag egy 2824-2 - náluk ugye meg nem sz..ral gurigáznak. Először egy HydroConquest-et nézem ki feketében, de amikor megnéztem, hogy mi a szíve és amikor megláttam a Steinhart Ocean One-t (a design donor  egy Rolex Submariner, ami szvsz az egyik leg letisztultabb forma a sportos és elegáns órák között), akkor inkább az utóbbi mellett döntöttem.

Jó szerkezet a 2824-2, nálam óraforgatóval egy hónap alatt fél percen belül pontos, de azért nem ér meg  200k pluszt...

Valóban nem egy BMW V12, de amit tud, az alapján nálam simán egy S2000 kétliterese.

Előzmény: tomcat (153452)
Neo Logizma Creative Commons License 2014.06.23 0 0 153468
Neo Logizma Creative Commons License 2014.06.23 0 0 153467

Üdvözletem minden hozzáértő fórumtársnak!

Németországban vásároltam ezt az (zseb)órát.

15 rubis Lanco.

Anyaga ezüst (-re tippelem), állapota korának megfelelő.

Viszont a számlapba egy név van: Kövesd Viktor Bpest Üllö... 

A vége olvashatatlan, ezért a pontok.

A hátlapba 1935.II.27. dátum van karcolva.

Látott már, fogott már valaki ilyen, ehhez hasonló órát?

Mennyire ritka, mennyit érhet?

Minden választ előre is köszönök!

G.B Creative Commons License 2014.06.22 0 0 153466
oke.koszönöm
H_G Creative Commons License 2014.06.22 0 0 153465

De nem ám, poros munkához kell venni egy eleve karcos Casio v. hasonló digitálist fillérekért.

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.22 0 0 153464

Nem kell ilyen körülmények között viselni!

Előzmény: G.B (153463)
G.B Creative Commons License 2014.06.22 0 0 153463
nem epp kezmosasra gondolok, hanem peldaul egy napot ledolgozok porban meg izzadasban, s az ora meg elobb utobb megall a portol meg az izzadsagtol.
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.22 0 0 153462

Ha nem figyelsz oda eléggé még a kézmosásnál is, akkor előbb-utóbb biztosan be fog párásodni. :-(

Előzmény: G.B (153461)
G.B Creative Commons License 2014.06.22 0 0 153461
Szinte felek hordani. Felek hogy beizzad az ora, mert csak pattintos hatulja van.
G.B Creative Commons License 2014.06.22 0 0 153460
A vegen 12 ert vettem ket Raketat. Az egyik mukodik ( kipuvcoltatva vettem, azert volt ilyen draga ) a masik nm mukodik, ki kell pucoltatni. Mind 2 ora, akar az uj. Csodas allapotban vannak, epp ezert ragaszkodtam hozzajuk. Egy aranyozott es egy fem tokos :) a pontossagan meg javitani kell, de remelem jol fog kisulni a dolog . Mikor fog mukodni a gepem, a topikjara dobok majd fel kepet.
Előzmény: H_G (153453)
APT Creative Commons License 2014.06.22 0 0 153459

Miért gyártotta volna külön? Nem is képes rá, egy és oszthatatlan technológiában készül mind.

Előzmény: tomcat (153458)
tomcat Creative Commons License 2014.06.21 0 0 153458

Mert hiszen külön gyártotta.

tomcat

Előzmény: öccse (153457)
öccse Creative Commons License 2014.06.21 0 0 153457

Ezt azoknak kéne látniuk, akik meg vannak győződve arról, hogy a Breitlingnek külön gyárt(ott) az ETA szerkezeteket !

Előzmény: tomcat (153456)
tomcat Creative Commons License 2014.06.21 0 0 153456

A topicon többször elhangzott, hogy drága svájci órával vízbe menni mennyire értelmetlen. Nos, itt egy videó, hogy mi történik a feledékeny felhasználó órájával, ha nem megfelelően használja a koronazárat az uszodában.

Órapornó a javításról:

tomcat

ps. ami külön vicces, hogy a kb. 4000 USD árú Breitling kronó mezei ETA 7750 alkatrészekből gyógyul, ráadásul láthatóan csak a rotor Breitling, minden más ugyanaz, mint bármelyik 1000 dolláros listaárú 7750-esben

Wreck Diver Creative Commons License 2014.06.21 0 0 153455
oys... Creative Commons License 2014.06.20 0 0 153454

Vagy méginkább egy Poljot De Luxe, vagy egy Wostok Precision, azokat ugyanis a következő generáció órakedvelő emberei is értékelni fogják.

De én inkább amondó volnék, hogy kivárásra játszva egy igazi 14k(*) aranytokos szovjet órát keresgélni a legérdemesebb, ha már ez a reláció szóba jön, mert az egyáltalán nem feltűnősködő darab, ám igazi megőrizni való kuriózum.

...

(*): A CCCP 14 karát eltért a többi államétól. Nem 585 ezrelékes színarany tartalmú, hanem "csak" 583.

(Érdemes utánaszámolni, az utóbbi az igazi 14k!)

Előzmény: H_G (153453)
H_G Creative Commons License 2014.06.20 0 0 153453

Ha használt szovjetben is gondolkodsz, ezt a típust nagyon tudom ajánlani (legalább 7-ig lealkudva), épp egy ilyen van rajtam és egész remek. Kényelmes viselni, olyan jól leolvasható, mint egy toronyóra (amire hasonlít is :) és pontosságban fölveszi a versenyt a kvarcokkal.

http://olx.hu/hirdetes/slava-26-koves-felhuzos-ferfi-karora-ID1VxRB.html#5b47beca37

Előzmény: G.B (153449)
tomcat Creative Commons License 2014.06.20 0 0 153452

No azért ha maradunk az analógiánál, az a BMW V12 nem egy ETA 28xx. Utóbbinak inkább a VW 1.6 benzines felelne meg. Az kicsit lötyögne a RR-ban. :)

Wankel helyett én inkább a hibrid hajtásra asszociálnék. Van benne perspektíva, ha elsőre nem is feltétlenül tökéletes.

tomcat

Előzmény: APT (153442)
dexter0719 Creative Commons License 2014.06.20 0 0 153451

23ért milyen automata hamilton van?

Előzmény: G.B (153448)
APT Creative Commons License 2014.06.20 0 0 153450

Mélységesen elégtelen információ. A két óra elvileg nem egy világ, nem egy kategória, és amúgy a legtöbb 16 köves Rakétáért a 10eFt az sok, a legtöbb automata Hamiltonért a 23 meg kevés. De vannak-lehetnek kivételek...

Ezért konkrétan látni-ismeri kellene az órákat...

Előzmény: G.B (153448)
G.B Creative Commons License 2014.06.20 0 0 153449
Mind2 nagyon jo allapotban van
G.B Creative Commons License 2014.06.20 0 0 153448
Link nincs. A hamiltom 23 e ft a raketa 10 e
H_G Creative Commons License 2014.06.20 0 0 153447

(Mondjuk, ha ez a kettő összemérhető árban, akkor elég különböző fokán állhatnak a használtságnak...)

H_G Creative Commons License 2014.06.20 0 0 153446

Legalább linkjeid nincsenek a kettőhöz? Mert így nagyon a levegőben kóg az egész.

Előzmény: G.B (153445)
G.B Creative Commons License 2014.06.20 0 0 153445

Udv urak .valaszut elott allok. Orat akarok venni. Van egu automatikus hamilton es egy 16 koves raketa.melyk orat ajalnatok ?

APT Creative Commons License 2014.06.20 0 0 153444

Ahogy írtam volt: ebben a szegmensben életben tarthatja a koncepciót pusztán az, hogy "más", hogy nem "olyan, mint a többi". Ez is elég adott esetben egy jelentős piaci szegmens megfogásához.

Ami konkrétan a Kineticet illeti: azért nem akkora rocket-science a kapacitor cseréje, le kell venni a rotort, mert útban van (egy csavar), és két csavar oldásával mindegyikből egy az egyben kiemelhető a kis gombelem-szerű akku, ami valójában egy szabvány kis alkatrész, csak egy ráforrasztott csatlakozóval tesznek "egyedivé". Amúgy annyira "szabványos", hogy kapható olyan kit is, amiben az akku mellé többféle ráfogatható csatlakozó-lemezkét mellékelnek, és ezzel szinte az összes Seiko és Citizen kinetices/solaros/duodrive órába beszerelhető...

Valójában ugyanazt a 2-3 fajta, egymással is csereszabatos akkut használja mindenki - ezek után nem csoda, hogy a problémák is ugyanazok, ugyanolyanok...

Előzmény: Nick389 (153443)
Nick389 Creative Commons License 2014.06.20 0 0 153443

"Nem, hogy egyértelmű és lényegre törő legyek: jelen formájában, a kapacitorok, a kis generátorok mai fejlettségi szintje mellett én bizony az egész koncepció értelmét és életképességét kérdőjelezem meg egyértelműen"

Ebben teljesen igazad van, csak a Seiko nem innen szeretné megközelíteni a témát - van is némi jogalapja. Kitalált vmit, ami anno valóban nagy durranás volt - ha emlékszel esetleg, akkoriban a nálunk kapható csúcs Seiko-k mind kinetic-ek voltak, nem automaták.

Marketing szempontból öngyilkosság lenne áttérniük egy más energiatárolóra, mert ha vmi "elemszerű" megoldás lenne, azt simán cserélgethetnék akár otthon is - nem horror összeg a célszerszám, amivel akár

a menetes hátlapot nyitni lehet - vagy az első sarki órásnál. Az általuk sugallt image/minőség nem fér össze azzal, hogy akárki bütykölheti az óráikat. No meg a márkaszervízeknek is élni kell vmiből...

Azóta persze az alacsonyabb árkategóriában megjelentek a kinetic-ek, ami némileg a fentiek ellen dolgozik,

de a marketing nem feltétlenül észérvekről szól. Az élet más területein is létező dolog, hogy azt szeretnék

érétkteremtő tulajdonságként eladni, hogy "már 100 éve is így csináltuk" - a tradíciókért bizonyos körökben

hajlandóak (többet) fizetni. Műszakilag anakronizmus, de pénzt ér. Gondolj bele abba, hogy súlyos milliókért adhatók el olyan órák - amiket a mai napig is gyártanak és gyártani is fognak még jó ideig -, amikben fogaskerék van és használt autót lehet venni a nagyszervízük árából. Úgy, hogy léteznek pl.  nanogépek.

Így működik az ember...nem érdemes mindent az ész/logika oldaláról megközelíteni :-)

Az "igazsághoz" annyi azért még hozzátartozik, hogy volt egy pont az óragyártás történetében, amikor

a "józan ész" és a technikai fejlődés  - persze marketinggel megtámogatva - kis híján győzedelmeskedett

a trandíciók felett. A digitális kvarcórák megjelenése és váratlanul nagy/gyors térhódítása idején Svájcban komolyan gondolkodtak a mechanikus órák jövőjéről és sok üzletileg sanyarú évet könyvelhetett el a szektor.

Előzmény: APT (153442)
APT Creative Commons License 2014.06.20 0 0 153442

Nyilván a túlárazott (és adott esetben sajátnak "hazudott") tokozások sem elegáns dolgok, de funkcionális értelemben megkaphatja a vevő így is azt a minőséget, amit elvárt. Ahogy nem lett rosszabb a Rolls Royce sem (sőt, jobb lett...), amikor a saját, már ősrégi nyomórudas V8-ast BMW V12-re cserélték, azzal együtt, hogy ez értelemszerűen kicsit csökkentette az exkluzivitását - bár az eladások mégsem ezt mutatják...

De a kinetices történetekkel az a bajom, hogy funkcionálisan is aggályosak. És nyilván a kis méretű szerkezetekbe rakott apró Ag-kategóriás gombelemeknél szokásos 1-3 éves elemcserével sincs értelme hasonlítgatni őket, hiszen ezekbe a szerkezetekbe minden további nélkül betehetnek nagy méretű és kapacitású CR szériás Li-elemeket, amelyekkel viszont a 7-10 éves élettartam simán tartható.

A kapacitornál se az árat nézd (bár én idehaza 6-9 ezerért tudok venni kapacitort, míg egy CR2032-es elem meg pár százba kerül..), hanem azt, hogy ezt odakinn is csak szakszerviz cseréli ki, és a 20-40 dolláros kapacitorból biztosan lesz végül egy 100 dolláros csere...

Nem, hogy egyértelmű és lényegre törő legyek: jelen formájában, a kapacitorok, a kis generátorok mai fejlettségi szintje mellett én bizony az egész koncepció értelmét és életképességét kérdőjelezem meg egyértelműen. Egyszerűen nem látom az egyik oldalon azokat az előnyöket, amelyek ellensúlyoznák a mások oldalon a hátrányokat - ilyen értelemben tényleg teljesen adekvátnak gondolom a Wankel-motoros hasonlatot... A dolog egyetlen "előnye" az, hogy "más", hogy érdekes, nem a megszokott megoldásokkal készült - de ennyi. Nem jobb, nem olcsóbb, nem tartósabb, nem megbízhatóbb - sőt, mindegyik paraméterben rosszabb... Még úgy is, hogy a legelső, korai AGS szériákhoz képest azért már igen nagy a fejlődés.

Ettől függetlenül az órák használhatók, aki vesz egy ilyet, annak 5-10 évre van egy jó órája - és ebben az iparágban ez bőven elégséges, így kihalni szerintem sem fog.

Előzmény: tomcat (153439)
Navigare necesse est Creative Commons License 2014.06.20 0 0 153441

Helyesbítés: a Zenith-nek jelenleg már (igen régóta) nincs ETA alapú szerkezete és nem is valószínű, hogy a jövőben erre törekedne.
Az IWC-nél is egyre ritkább. A Breitling is talán összekapja magát a jövő évi Basel World-re és megalkot egy saját hárommutatós alapkalibert, ami azután a 01-hez hasonlatosan továbbfejleszthető (GMT, etc.).

Előzmény: tomcat (153439)
KelemenUhr Creative Commons License 2014.06.20 0 0 153440

Sziasztok!

Tudom, nem svájci, de hátha. A képen látható órát vennék használtan, ha van valakinek! Csak ez a konkrét típus és csak fehér számlapos érdekel. Ha valaki megválna tőle, vagy tud olyat, aki eladná, jelezze! (nem muszáj, hogy újszerű állapotban legyen)

Típus: Casio ef-328d-7

tomcat Creative Commons License 2014.06.19 0 0 153439

És aki elad egy Breitling, IWC, Zenith, Baume&Mercier ETA tokozást, azzal szemben megengedőek lehetünk? Ugyan már! Tudjuk jól, hogy ez egy marketing árazott és orientált piac.

Nem láttam amúgy olyan állítást sem az eco-drive, sem a kinetic leírásokban, hogy örökké tartanának. Nem is lehet reális elvárás. Pusztán a kényelemről szól: nem kell 1-3 évente menni elemcserére. Azt se felejtsük el, hogy szegény ország vagyunk, ahol a munkadíjak nagyon alacsonyak, egy elemcsere 1500 Ft egy átlag kvarcórában. A Lajtán túl, főleg az óceáon túl kicsit máshogy számolnak, az órás nem szakmunkás.

Pusztán kíváncsiságból megnéztem, hogy egy sokak szerint referencia Citizen E510 esetében mennyibe fáj maga a kapacitor. 19 és 39 dollár közötti árakat találtam a Panasonic Lítium-titán-oxid vs szén elektródás kapacitorokra.

Gyári kroki óraszíjat vettem az órámhoz 7 év után 89 dollárért, mert ennyi idő alatt elfáradt.

Miért bírná tovább egy kapacitor? És miért ne kéne elvinni egy órát 5-7 évente óráshoz?

Az örök élet, ingyen sör paradigma a Kétfarkú kutya párté (akiket amúgy személy szerint tisztelek).

tomcat

Előzmény: APT (153432)
Pitylogós Creative Commons License 2014.06.19 0 0 153438

természetesen nem "kárc"

Előzmény: Pitylogós (153437)
Pitylogós Creative Commons License 2014.06.19 0 0 153437

Ha valaki látókörében lenne egy Seamaster 36mm (mid-size? ladies?), ne tartsa vissza az infót tőlem :)

Azima Creative Commons License 2014.06.19 0 0 153436

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat.

Nick389 Creative Commons License 2014.06.19 0 0 153435

Szia!

Ha újat szeretnél, akkor én is a Seiko-t ajánlanám. Majd' két évtized svájci óra hordás után vettem a svájciak mellé egyet és nem csalódtam. Ha nem is sokkal olcsóbban, de uazt tudja, mint egy hasonló kategóriájú svájci - a minőséget sajna mindig meg kell fizetni...

Az elvárásaid alapján én mindenképp szürke, vagy fekete - esetleg beige - számlappal és acélszínű tokkal

választanék vmit. A bőrszíjat sem tartom kötelezőnek az eleganciához.

Ha használtban gondolkodsz az "órák adás-vétele" fórumon (http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9207431) keresgélhetsz. A nick-emmel felraktam azt az órát, amit pont ugyanolyan elvárások

alapján választottam anno, mint a tieid, ha tetszik, szerintem meg tudnánk egyezni :-)

Előzmény: Azima (153427)
rtivi Creative Commons License 2014.06.19 0 0 153434

nem vagyunk egyformák

tablet

Előzmény: rtivi (153433)
rtivi Creative Commons License 2014.06.19 0 0 153433

No persze nekem tetszik, ha a szubjektív megjelenik, hiszen nem vagyunk , a változatozatosság gyönyörködtet. Az órákban is.

Előzmény: APT (153432)
APT Creative Commons License 2014.06.19 0 0 153432

A leolvashatóságot én sem lihegném túl, mert ha kusza, ha nem kusza - ez egy szubjektív műfaj, és nincs zsákbamacska, mindenki megnézheti az órát, aztán eldöntheti, hogy ő ezt akarja-e, vagy sem..

Nekem is van órám, ami szerintem ergonómiailag melléfogás, de jópofa és tetszik, ezért van, használom is, még ha az időt is csak alig lehet róla leolvasni - mégis kedvelem. Ezt kár ragozni...

A dolog másik felében viszont kevésbé vagyok megengedő, mert meglehet, hogy mi "helyén tudjuk kezelni", de aki laikusként "bedőlve" a reklámszövegeknek megvesz egy kinetic-jellegű órát azzal, hogy akkor most nem kell többet az elemmel foglalkoznia, és örökké jó órája lesz, majd rövidebb időn belül, mint amennyit egy igazán hosszú élettartamú lítiumelemes óra kibírna, másodszor viheti szervizbe kapacitorcserére az óráját - az teljesen joggal mondhatja azt, hogy őt bizony becsapták, ez a technológia egyáltalán nem hozza azt, amit ígér...

Persze az ennyire peches eset nem általános - de nem is annyira ritka, mint gondolnánk, és mint írtam volt, 10 év fölött már az a Kinetic a ritkább, aminek még nem volt kapacitor-gondja...

Előzmény: tomcat (153431)
tomcat Creative Commons License 2014.06.19 0 0 153431

Szerintem a perpetual calendar óráknál kicsit másról van szó, mint az azonnali leolvashatóságról. Egy átlagos, térben és időben kesésbé dezorientált halandótól elvárható, hogy valamennyire tudja, melyik évben, melyik hónapban és akár nagyjából melyik dátumon létezik épp az adott környezetében. Viszonylag kevesen ébredünk masszív kómából és akkor sem a karórára pillantva próbáljuk meg azonnal leolvasni hogy mennyi az annyi. Viszont vitathatatlan előny, hogy nem kell havonta és szökőévenként külön vacakolni az állítgatással.

Amúgy a kémiai energiatárolókról folytattunk már komoly vitákat, akkor épp én érveltem a mechanikus órák mellett.

Ugyan mellékes, de amikor volt egy nagyon rövid Thermatron fixációm, akkor utánajártam NOS óráknak és a lehető legbetegebb kémiai energiatárolónak, ami valaha az órák piacára került, akkor még simán beszerezhető volt Battery Bobtól.

Jópofa és érdekes. Teljesen igazad van. Ezeket az órákat nem az örökkévalóságnak tervezik. Egy Precisionist-et lőttem nemrég 135 dollárért. Ha kibír 10-15 évet, nem fogok panaszkodni. A 7750-es kronó esedékes időszaki szervizelése volt kb. ennyi.

Helyiértékén kell kezelni.

Elfér az óratartóban, felveszem ha épp olyan kedvem van. Ahogy a Kinetic Perpetual is elfér.

A prémiumnak árazott Powermatic80 és az új Swatch system51 koncepciókkal még nem tudtam megbékélni.

tomcat

Előzmény: APT (153426)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.18 0 0 153430

Én valami ilyet javasolnék: 

H_G Creative Commons License 2014.06.18 0 0 153429

Bocsánat, mert nem svájci, de szerintem akinek a márka igazából mindegy, csak egy minél több alkalomra /ruhához megfelelő, stílusos, persze jól is működő és nem drága órát szeretne, az nem foghat mellé a klasszikus Seiko 5-tel. Igazán visszafogott külső, ugyanakkor ez egy design-ikon, órákra nagyon kényes társaságból sem néznek ki miatta és ennek ellenére az ellensznobok szemét sem bántja.

http://www.karoracentrum.hu/karorak_365/karora-ora-markak/seiko/seiko-5/snk307-ferfi-karora.html

paljoc Creative Commons License 2014.06.18 0 0 153428

Én a Vaterán találtam pár éve egy ilyet, újszerű, karcmentes állapotban, mai napig hordom:

http://www.centralora.hu/karorak/certina/gent-quartz/ds-podium-square-C001.510.11.057.00.html

Természetesen átvétel előtt bevizsgáltattam, eredeti. 40 ezer volt akkor, szóval érdemes nézelődni.

Azima Creative Commons License 2014.06.18 0 0 153427

Tiszteletem mindenkinek. Először írok ezen a fórumon, abszolút amatőr vagyok a karórák terén. Viszont annyit már tudok, hogy sok a replika, ill. "bóvli" karóra a piacon. Ezért is fordulok kérdésemmel az itteniekhez. Szeretnék egy normális, nem túl hivalkodó, karórát venni. Nem vagyok milliomos, kb 50-60e tudok rászánni. Használt, felújított is lehet az óra. Havonta 1-2x céges rendezvényeken is megjelenek, így olyan órát keresek, ami öltönyhöz-zakóhoz is passzol. Segítségetek előre is köszönöm!

APT Creative Commons License 2014.06.18 0 0 153426

Az igazság az, hogy mindkettő kusza... A másodikból amúgy nekem is van egy, és bár az időt, meg magát a dátumot azt jól le lehet róla olvasni - de például a hónapot normális esetben már alig-alig.

Amúgy, ahogy gyűlnek a tapasztalataim ezekkel a kinetic/solar stb.. megoldásokkal bíró órákról, úgy tartom egyre egyértelműbben értelmetlen zsákutcának őket. A kapacitorok (valójában ugyebár kis lítium-akkuk) kifáradása annyira tömeges és általános (tíz-tizenöt év után szerintem már 80-90% felett van a legalább egyszer kidőlt kapacitorú órák aránya), a cseréjük annyira drága, hogy mind műszakilag, mind gazdaságilag tulajdonképpen teljesen értelmetlenné teszi ezt a megoldást - a hosszú élettartamú Li-telepekhez képest. A generátorok sem szokták az igénybevételt a végtelenségig bírni.

Nem véletlenül hagyta abba az ETA teljesen ezeknek a gyártását, ők már anno zsákutcának minősítették a megoldást - és szerintem joggal. Jópofa, érdekes, nekem is van két ilyen órám is - de nem véletlenül nem lett belőle áttörés - a szokásos autós hasonlattal élve amolyan Wankel-motor lett végül ebből a koncepcióból - működik, használható, de végül is sem nem jobb, sem nem megbízhatóbb, nem tartósabb, és még drágább is. Valójában egyetlen "előnye" az, hogy érdekes, különleges. Semmi több... Ez egy korlátozott körben mind az autóiparban, mind az óráknál életben tarthatja egy ideig a koncepciót - de elterjedni nem fog.

Előzmény: tomcat (153425)
tomcat Creative Commons License 2014.06.16 0 0 153425

A kedvedért kinagyítottam. Aki erről nem képes ránézésre leolvasni a dátumot (a félholdas mutató), vagy akár a hét napját (segédszámlap), annak valóban felesleges bármilyen értelmes komplikációval rendelkező órát venni.

Vagy akár alternatívaként megveheti a két digites dátumos verziót (ami nekem mondjuk kevésbé tetszik).

tomcat

Előzmény: fefe1968 (153423)
Pitylogós Creative Commons License 2014.06.16 0 0 153424

Szép :)

Bár a 2503.33 még mindig a legszebb marad :)

Persze csak barna bőrszíjon...

Előzmény: sztívndráj (153402)
fefe1968 Creative Commons License 2014.06.16 0 0 153423

Rendben, hogy öröknaptár, de a dátumot rápillantással leolvasni nem lehet, akkor annak is mi értelme?

Előzmény: tomcat (153418)
Tetek Creative Commons License 2014.06.16 0 0 153422

Sose használom :) De jol nez ki, ezert mind kett oramon van! 

WiZARD Creative Commons License 2014.06.15 0 0 153420

Én néha mérek ezt-azt, de csak ritkán, és ha épp nem chrono van rajtam, akkor a búvárlünetta is elég szokott lenni :) Szóval meglennék chrono nélkül, de ha egyszer tetszik, akkor miért ne?

tomcat Creative Commons License 2014.06.15 0 0 153419

Mostanság készülök venni egy Bulova Precisionist kifutó modellt pont a sweeping seconds (és persze az ígéretes évi 10 mp járáseltérés) miatt. 2011-es, a fórumok szerint a B01-B02 jelzésű (2011 utáni) verzió kevésbé szenved a gyártási szórástól és előfordul, hogy hordva valóban tudja a gyári adatot.

Az idei évre bedobták a kicsit retró, de nagyon tetszetős AccutronII Alpha-t, sajnos kicsit butított werkkel, de kinézetre nagyon kívánatos. Tudja fene, egyszer lehet, hogy egy ilyet is veszek.

Fotó via ablogtowatch

tomcat

Előzmény: Franek-52 (153411)
tomcat Creative Commons License 2014.06.15 0 0 153418

Tegye fel a kezét, aki a kronográf funkciót használja! Persze nem úgy mint én, aki a 7750-en 5 évente egyszer elindítom már csak a rend kedvéért. :)

De ha már OFF és Seiko és kvarc kronó: aminek értelme is van, az pl. az öröknaptár, nem kell havonta vacakolni a dátum váltással, tudja kezelni a szökőéveket, ráadásul egész jól is néz ki:

tomcat

Előzmény: H_G (153414)
Tetek Creative Commons License 2014.06.15 0 0 153417

Bocs a kép lemaradt :)

Előzmény: Chriss24 (153412)
Tetek Creative Commons License 2014.06.15 0 0 153416

Ugyan ezt a Certinát vettem meg pár napja :)
Teljesen elégedett vok vele szerintem nagyon szép óra.
Én elégedett vok vele nagyon!

young78 fórumtársat keresd a prohardveren megbízható sok mindenkinek már szerzett órát ha a fórumon rákeresel áron alul rendes magyar garival stb.

glashuette Creative Commons License 2014.06.15 0 0 153415

Köszönnyük a reklámot. Libamájas szendvics is lesz? ;-O

H_G Creative Commons License 2014.06.15 0 0 153414

OFF, de ha már chronograph, itt látok egy jó kis akciót:

http://seiko.orak.hu/SEIKO%20SPORTURA%20CHRONOGRAPH%7CSPC039P2

bohrer Creative Commons License 2014.06.15 0 0 153413

Én a Tissot-ot venném szebb, olcsóbb, akkor is ezt venném ha ez lenne drágább 40-el. 

a 200m vízállóság már csak hab a tortán, hátha egyszer búvár leszel.

Franek-52 Creative Commons License 2014.06.15 0 0 153411

Szia.

...akkor a műszaki háttér, egy régebbi hozzászólásból.

Két dolog miatt nem szokott a mp. mutató beállni a vonalra. Első, az egyenlőtlen számlap kiosztás. A második, a mutatókat a léptető motor viszi előre. A mágneses forgórész (rotor) nem mindig azonos helyen áll meg az állórészhez (stator) képest. Frissen tisztított, olajozott, vonalra beállított mutatónál is látható, hogy egy kicsit túllendül. Majd kissé visszahúz. Ehhez adódik a kerékrendszer fogódzásából adódó játék, valamint a mp. mutató  kiegyensúlyozatlansága is. A kerékrendszer meghajtása ellenkező a mechanikus órákéval. Többszöri le-felszereléssel lehet optimalizálni, de nem túl egészséges egy könnyűfémből készült mutatót (pl. alumínium) pozícionálgatni. A persely kitágul, kiszakad a mutatóból, a számlap sérül. A mechanikus óráknál hál ’ Istennek ilyen ”pontatlanság” elő nem fordulhat. A gátszerkezet apró lépésenként engedi lejárni a szerkezetet.

Feri'bá

Előzmény: Zsombi1985 (153408)
APT Creative Commons License 2014.06.15 0 0 153410

Egész egyszerűen van ekkora holtjátéka a kerékrendszernek. Magából az elvből, ahogy a modern kvarcszerkezetek felépülnek is következik, hogy van a konstrukciónak egy minimális "lötyögése", ami a pontosságát semmiben sem befolyásolja - nem kell vele törődni, foglalkozni. Ilyen és kész.

Franek-52 Creative Commons License 2014.06.15 0 0 153409

Szia.

… ennek a problémának (?) a műszaki hátterét jó párszor ki elemeztük. Igen Te kombinálod túl a dolgot. :-))) Komoly óragyárak válasza erre: a szerkezet funkciója a pontos idő jelzése (az adott szerkezet műszaki paraméterei között), nem a mutató vonalra lépése a fő feladata.

Feri’bá.

Ps: Egyébként ez a pontosságra, precizitásra való igény az élet más területein miért nem tud gyökeret verni? Nem értem.  

Zsombi1985 Creative Commons License 2014.06.15 0 0 153408

Üdv mindenkinek.

Olvastam a forumot es lenne egy szakmai jellegu kerdesem.

Most vasaroltam egy longines karorat (quartz) es van egy dolog ami

zavar(hat) engem. Meg pedig a masodperc mutatoval kapcsolatban.

Minden egyes percet mikor elkezd, pontosan uti a masodperceket, azonban 

kb  40-ik masodpercnel mar nem pontosan oda ut, illetve mintha kicsit

visszapattanna minden egyes masodpercnel. Azonban mikor megint eleri 

az egeszet, beall es hajszalpontosan eltalalja a jelzeseket.

Valakinek esetleg hasonlo eszrevetel, otlet hogy ez mitol lehet.

Hiba ez egyaltalan vagy csak en kombinalom tul a dolgot?

Elore is koszonom a segitseget, eszreveteleket.

Az ekezetek hianya miatt elnezest kerek, telefonrol irok es igy sokkal

konnyebb gepelni.

Az ora tipusa: http://www.svajciorakuzlete.hu/longines-orak/longines-sport/longines-sport-collection-l36594765-conquest-karora

Csereljem vissza esetleg egy automatara? De hogy oszinte legyek jokat

olvastam errol az orarol, ezert talalalom kicsit furanak amit tapasztaltam.

Udvozlettel,

BZs

agent.d Creative Commons License 2014.06.14 0 0 153407

Ez ilyen óramutogatós toll, épp világíccsuk az országban egyetlen kihajthatóhátlapfedős, zafírhátlapos bretyó szerkezetét.

Előzmény: oys... (153405)
oys... Creative Commons License 2014.06.14 0 0 153406

Miféle is az a youngtimer?

(Autó? - Asszony? ;)

Előzmény: malenykij polgar (153393)
oys... Creative Commons License 2014.06.14 0 0 153405

Jé, kik ezek a rosszarcúak a képeken?

Má' mindenkit odaengednek?!?

;^)

Ezentúl vigyázz nagyon, mert úgy látom, arra is rávett a horda, hogy tollal buzeráljárok a csatot!

(Milyen toll is volt az??? - Az a téma is az érdeklődési körömbe vágó...)

Előzmény: agent.d (153394)
sztívndráj Creative Commons License 2014.06.14 0 0 153404

Könnyű, nyári viselet. Nekem is bejön(ne)... :)

Előzmény: spyder999 (153403)
spyder999 Creative Commons License 2014.06.14 0 0 153403

Ű az anyja...szép darab.

Meg kell hagyni, stílusa az van az Omegának.

Előzmény: sztívndráj (153402)
sztívndráj Creative Commons License 2014.06.14 0 0 153402

Wreck Diver Creative Commons License 2014.06.14 0 0 153401

Furcsa módon a befelé érkező küldeményekkel soha nincs bajom. :)

Előzmény: TegRazor (153397)
APT Creative Commons License 2014.06.14 0 0 153400

Pontosnak annyira pontos, mint az olcsóbb-középkategóriás kvarc-szerkezetek általában. Teljesen rendben van.

Nem különösebben problémás - de nem is a megbízhatóság példaképe, akad elég rendesen elhullott belőle. Várható élettartama közepes - kopó/dolgozó pontokon is akadnak műanyag alkatrészek, amelyek biztosan nem fogják az ítéletnapig kibírni. Szervizelhetősége zéró, megbonthatatlan műanyag szendvics, bármi műszaki probléma esetén újat kell venni helyette.

Előzmény: TegRazor (153398)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.14 0 0 153399

Megbonthatatlan, javíthatatlan szerkezet.

Hiba esetén cserélni kell.

50-60 Dollárért beszerezhető.

EOL funkció, kb. 3 év elemélettartam.Havi +- 15" pontosság.

Előzmény: TegRazor (153398)
TegRazor Creative Commons License 2014.06.14 0 0 153398

Üdv.

Swiss Made ETA G10.211 Quartz Chronograph

Erről igazából mit lehet tudni ? 

Mennyire pontos , könnyen javítható , sok esetleg a gond vele , ami az eszedbe jut :)

Válaszod előre is köszönöm. 

Előzmény: tomlindudek (153351)
TegRazor Creative Commons License 2014.06.14 0 0 153397

Én kb. 2 hete rendeltem egy órát Texas államból , Garlandból , USPS gyors postával , ami 9800 Ft volt , persze nem beszélve az import adóról , ami 14900 Ft-ra sikeredett . 

Azon viszont meglepődtem , hogy június 2-án elindult az óra , 5 napot "kóválygott" USA-ban , amikor elküldték a célországba , szerintem ez nem vészes ... június 11-re érkezett meg Németbe , onnan azonnal el kezdte szállítani a GLS . 

Június 13-ra Budapestre érkezett az óra , azaz péntek 10.40-re , a vámon elvileg 20-30 perc alatt átment ( o.O )  , mivel 11.45-kor csenget a GLS , hogy küldeménye érkezett külföldről :)))

Én arra tippeltem , hogy majd egész hétvégén a vámon fog állni . és majd talán hétfőn , vagy kedden kihozzák a csomagot .

Na de itt a csomagkövető eredménye pár óra időeltolódással : 

Delivered

Jun-13-14, 04:26 AM, Budapest, Ungarn

Out for Delivery

Jun-12-14, 23:39 PM, Budapest, Ungarn

In Transit with Destination Carrier

Jun-12-14, 22:53 PM, Budapest, Ungarn

Jun-12-14, 10:40 AM, Budapest, Ungarn

Jun-11-14, 16:24 PM, Neuenstein, Deutschland

Jun-11-14, 08:32 AM, Neuss, Deutschland

Shipped from US Shipping Center to International Destination

Jun-07-14, 15:27 PM, Erlanger

Customs Documentation and Labeling

Jun-07-14, 03:16 AM, Erlanger

Processing at US Shipping Center

Jun-07-14, 02:33 AM, Erlanger

Arrived at US shipping Center

Jun-05-14, 23:53 PM, ERLANGER, KY 41018

In Transit-Processed through USPS Sort Facility

Jun-05-14, 20:02 PM, CINCINNATI, OH 45235

In Transit-Depart USPS Sort Facility

Jun-05-14, 00:57 AM, CAPITOL HEIGHTS, MD 20790

Jun-04-14, 14:13 PM, CAPITOL HEIGHTS, MD 20790

Jun-04-14, 05:34 AM, WASHINGTON, DC 20066

Jun-04-14, 00:12 AM, WASHINGTON, DC 20066

Jun-02-14, 21:35 PM, FORT WORTH, TX 76161

In Transit-Processed at USPS Origin Sort Facility

Jun-02-14, 21:33 PM, FORT WORTH, TX 76161

In Transit-Accepted at USPS Origin Sort Facility

Jun-02-14, 20:18 PM, GARLAND, TX 75042

Előzmény: Wreck Diver (153360)
fortissimo Creative Commons License 2014.06.13 0 0 153396

Kafa nagyon:-). 

Az este tenyleg nagyon jo volt, azota Breitlingeket is nezegetek;-)

ronin s8 Creative Commons License 2014.06.13 0 0 153395

Azé' örülök, hogy csak egy felirat van a képen... :O

agent.d Creative Commons License 2014.06.13 0 0 153394

:D

malenykij polgar Creative Commons License 2014.06.13 0 0 153393

Biztos van az az összeg, mondjuk egy kisebb inka örökség :)))

Viccet félretéve, egyszer böngészés közben találtam ezekre és szerintem annyira tipikusan adják vissza a kor hangulatát, hogy egyből lenyűgöztek. Már csak ki kellett választani, hogy melyik gyártó csinálta elfogadható minőségben és találni kellett egy eladó darabot. És még passzol is az egyik youngtimeremhez. Ma úgy mondanák, hogy flash. 

Előzmény: RCTiv (153392)
RCTiv Creative Commons License 2014.06.13 0 0 153392

nekem a tangentémet akarja, de nem tudtam (akartam :D) olyan pici (és fehér lol) szíjat szerezni szerencsére :)

de csatlakozva inno kollegához, tudnék a stowáddal mit kezdeni én is, nem akarod eladni nekem? :D 

Előzmény: malenykij polgar (153383)
boxer-gs Creative Commons License 2014.06.13 0 0 153391

Olyan "Koncsitás"? Hogy valamennyire aktuálisak legyünk. :-)

Előzmény: rtivi (153390)
rtivi Creative Commons License 2014.06.13 0 0 153390

Hm, érdekes. De ma már az mondanák az igazán "trendisek", hogy nőies, pedig inkább egy kor divatját láttatja. 

És ezért is lehet érdekes. 

Előzmény: boxer-gs (153389)
boxer-gs Creative Commons License 2014.06.13 0 0 153389

Egy Ruhla ugróóra szerkezete azért nem a "kifinomult technológia" kategória. :-)

Nekem is van néhány, mert valamikor ezeket akartam gyűjteni, de vagy két tucat után kisiklott ez az irányvonal. A megmaradtakból van, amelyiket még hordom is 1-2 napra olykor. Ezt a Fero-t például különösen kedvelem:

FERO jump hour watch

Előzmény: APT (153386)
H_G Creative Commons License 2014.06.13 0 0 153388

Nemrég láttam hasonlót (Sicura) órás kirakatában, felújítva.

Előzmény: innovations (153384)
D_V_C Creative Commons License 2014.06.13 0 0 153387

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata Sector sharkmaster 1000 automatic óráról?

100e forintért tudnék hozzájutni.

Segítségeteket köszönöm!

APT Creative Commons License 2014.06.13 0 0 153386

Okkal, mert ezek legalább szerkezetileg nem gagyik. Ebben például egy ilyen werk van, amiben nekem különösen a Pellaton-rendszerű automatika rotorján a kis rubin görgők tetszettek...

Előzmény: innovations (153384)
APT Creative Commons License 2014.06.13 0 0 153385

:-)))

innovations Creative Commons License 2014.06.13 0 0 153384

Ezt én is eloroznám! Régóta fáj a fogam egy ehhez hasonlóra...

:-)

malenykij polgar Creative Commons License 2014.06.12 0 0 153383

Előzmény: malenykij polgar (153382)
malenykij polgar Creative Commons License 2014.06.12 0 0 153382

Az én drágám egy hete orozta el a tárcsás Stowámat, jaj de jópofa alapon. 

Előzmény: RCTiv (153379)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.06.12 0 0 153381

Az árképzés teljesen független sportág az óragyártásnál ( is ).

Kisker áron egy lapos zafírüveg 6-7 ezer forint, a domború meg mondjuk egy huszas.
Gondolhatod, hogy a gyártóknak nagy tételben valahol a filléres és forintos határon billeg / darab.

Csak ugye évi 600 ezer darabos termelésnél a darabonként egy dollár is sok,
ha amúgy is megveszik, és zsebben is lehet tartania  haszon ezen részét.

Az olcsóbb szegmensben így gondolkodnak valószínűleg a zafírról.
A drágább szegmensben is tuti vannak ilyen alkatrészek, anyagok,
szerkezeti megoldások szép számmal. Lásd 7750-es koronó milliós órákban stb. :)

Előzmény: bbuffy (153378)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.06.12 0 0 153380

Én is vettem anno édesanyámnak.
Brutálisan fémérzékeny. A titántól semmi baja.

Előzmény: RCTiv (153379)
RCTiv Creative Commons License 2014.06.12 0 0 153379

pont ezt akartam írni, a boccia ebben a ligában nagyon sokat ad, most vettem asszonykámnak egy kerámia(!) és zafírüveges kis fehér órát negyvenért. majd ha nagy lesze veszek egy radot, de igazából asszonykának tökmindegy mi van ráírva, csak nekem nem mindegy :D

Előzmény: Wreck Diver (153376)
bbuffy Creative Commons License 2014.06.12 0 0 153378

Tényleg. Viszont akkor nem értem néha az árképzéseket sem. De lehet nem is kell. Ma is tanultam vmit.

Előzmény: Wreck Diver (153376)
bbuffy Creative Commons License 2014.06.12 0 0 153377

Igazad van, elismerem. Csak ne személyeskedjünk. Az csak elrontja a vitát.

Előzmény: Törölt nick (153374)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.06.12 0 0 153376

OFF: 27 ezerért olyan zafíros Boccia
titántokos elemest kapsz, hogy megszólal.
De 33 ezerért van 50m-es orient is.

Előzmény: bbuffy (153371)
ath Creative Commons License 2014.06.12 0 0 153375

A fekete borszijas, a feher alapbol kiesett, a szomszedomnak pedig piros van..... :-)

Előzmény: innovations (153372)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.12 0 0 153374

Még az Orient féle zafír jel is ott van a számlapon, de legyen neked igazad (csak nem most).

H_G Creative Commons License 2014.06.12 0 0 153373

Ahogy elnézem, az Orient Submariner már nem kapható. Leginkább hasonló a Ray Diver, itthon kicsivel 30 fölött, de az bizony nem zafír, csak kristályüveg. 

Amúgy persze, hogy koppintás, ha egyszer azzal kezdődött, hogy japán :)

innovations Creative Commons License 2014.06.12 0 0 153372

Nem rossz, gondolkodtam rajta én is csak full feketében.

Előzmény: ath (153362)
bbuffy Creative Commons License 2014.06.12 0 0 153371

Az nem zafir akkor okostojás.

Előzmény: Törölt nick (153366)
ath Creative Commons License 2014.06.12 0 0 153370

Azert 30ezer forint egy automata oraert itthon sem egetrengeto. svajci viszonylatban pedig kb annyi mint itthon egy kislany csatt a h&m-ben.

Előzmény: öccse (153369)
öccse Creative Commons License 2014.06.12 0 0 153369

Svájci fizetéssel én is kipróbálnám.

Előzmény: ath (153361)
ath Creative Commons License 2014.06.12 0 0 153368

Egy wannabe koppintas ha engem kerdezel. 

Előzmény: Törölt nick (153366)
ath Creative Commons License 2014.06.12 0 0 153367

minek vennek koppintast? Ha sub fazonban akarok strandra menni, felveszem az eredetit, ahogyan eddig.

Előzmény: Törölt nick (153363)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.12 0 0 153366

Akkor a képen mi van, okostojás ?????

Előzmény: bbuffy (153364)
bbuffy Creative Commons License 2014.06.12 0 0 153365

De 150 chf ert sem. 100k+ az ahonnan már várható.

Előzmény: bbuffy (153364)
bbuffy Creative Commons License 2014.06.12 0 0 153364

120 euroert nincs japán zafiros.

Előzmény: Törölt nick (153363)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.12 0 0 153363

Ennyi pénzért akkor már inkább egy japán automata, amit alkalomadtán lehet javíttatni, karbantartatni is, ráadásul acéltokos, zafíros.

Strandra kiváló, nem mint az a műanyag svájci sz@r! :-O

Előzmény: ath (153362)
ath Creative Commons License 2014.06.11 0 0 153362

a kép lemaradt:

nekem nagyon bejön. kényelmes, vicces, strandra pont jó és mégsem elemes. 

Előzmény: ath (153361)
ath Creative Commons License 2014.06.11 0 0 153361

Szerintem meg egy poen. Ennyi penzert (150chf-ert mit kapsz svajcban?) egy unikalis automata. Nem a magyar piacbol kene kiindulni, mindenesetre nekem bejon es nem kene helyette egy kinai csoda sem. A trukk annyi, h a helyen kell kezelni. 

Előzmény: APT (153336)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.06.11 0 0 153360

...nl?

Rendes, hogy egyáltalán még postáz...

Saját tapasztalat, hogy az elmúlt másfél évben tréből kritikán aluliba váltott a posta.

Anno is előfordult, hogy itteni topiktárs Budaörsön darabokra tört fadobozzal kapott meg tőlem
valamit, ami anno túlélte a postázást a tengeren túlról, és oda is eljutott előtte avgy 100 évvel Svájcból.

Illetve egyszer rá kellett szólnom egy alkalmazottra, mert Jordant megszégyenítő kosárdobással
küldött a kosárkájába egy bell-maticot. De relative ritka volt a gond.

Mostanában viszont botrány.
EMS küldeményemet kézbesítették ki úgy, hogy alá sem írattak semmit azzal, aki átvette.
Zaklattam a postát, mint valami elmebeteg, azok meg tették a hülyét, amíg az illető
meg nem köszönte a küldeményt.

Legutóbb szintén EMS németbe. 8 nap. Reklamáltam.
Válasz: Őke nem tehetnek semmiről, sztrájkolt a Lufthansa...

Tavaly USA-ba 2 hónapig ment a küldemény. Visszaadták a feladási díjat.
Majd még egy hétig hadakoztam a vámügyintézéssel, hogy ne vámolják már meg,
amit én küldtem ki hónapokkal korábban.

A nyomkövetés meg egy vicc. Miközben külföldi magánportálok igen pontosak tudnak lenni...

Kezdjük utólérni nemtörődömségben ezen a téren az olaszokat,
akiknek legendásan rossz hírű a postájuk...

Meg nyilván az OFF témák is befolyással vannak erre is, mint mindenre...

Előzmény: dészáz (153357)
-M-TONI Creative Commons License 2014.06.11 0 0 153359

nem kell pucérkodni , én a fogyókúrát javaslom, mindenkinek jobb lesz :)

sok mozgás, szénhidrátot elfelejteni!

Előzmény: rtivi (153358)
rtivi Creative Commons License 2014.06.11 0 0 153358

Klassz!

Járjak mezítláb? Pucéran?

Gatyát is  csak onnan hozatok (a méret miatt). 

Előzmény: -M-TONI (153356)
dészáz Creative Commons License 2014.06.11 0 0 153357

van az ebay-on egy holland óra alkatrészes,már ő is csak értékbiztosított csomagban hajlandó feladni a megvett dolgokat. :-(

Előzmény: -M-TONI (153356)
-M-TONI Creative Commons License 2014.06.11 0 0 153356

DE AZ !

Most saját börömön érzem a Budaörsi log, közp, a magyar posta szemétdombja!

Elsőbségi levelem tünt el , és idáig mindenki csak a vállát vonogatja !!!!

Előzmény: molyos1 (153355)
molyos1 Creative Commons License 2014.06.11 0 0 153355

Azt vettem észre a német E-BAY-en, hogy a németországi eladók legalább 90%-a Magyarországra nem szállít, köztük olyanok is, akiktől már többször vásároltam.

Korábban ez az arány éppen fordított volt. Mi lehet ennek az oka?

Remélem nem az, amire gondolok... :(

Üdv.

glashuette Creative Commons License 2014.06.10 0 0 153354

Pffff....

Egyébiránt, hogy miről is van szó: menj el Pécsre és nézd meg a Gyugyi gyűjteményt. Sajnos ebből a csodából mára már csak a név maradt. És ha Gyugyi nem adja el féláron az egészet az államnak, semmi sem maradt volna belőle.

Előzmény: ronin s8 (153350)
tomlindudek Creative Commons License 2014.06.10 0 0 153353

Hát az nagyon jó lenne, ha megmaradna Swatch szinten ez a szerkezet, de túl régóta fejlesztgetik ahhoz, hogy a végén csak Swatch-okba kerüljön. Már alig várom a kétszázezres Tissot modelleket, amiben ez van. :-(

Én már a Powermatic-tól is fázom egy kicsit, mint a C01 sorozattól... :-(

Jelenleg a C01-nek az a marketing dumája, hogy olcsóbb mechanikus kronó és a szerkezet olcsón cserélhető. Ez az olcsó csere két éve 100e HUF volt. Huh...

tomlindudek Creative Commons License 2014.06.10 0 0 153352

Tetek!

Az óra és percmutató, valamint a számlapon lévő indexek, 3, 9 és 12-es számjelzések lumineszkálnak. A Certina is jó márka, mint a Citizen és a Tissot is. Így nem lehet összehasonlítani őket. Ha vannak konkrét modellek, akkor többet tudnánk mondani róluk.

Üdv.

Előzmény: Tetek (153348)
tomlindudek Creative Commons License 2014.06.10 0 0 153351

daveed13

Hogy ne maradjon válasz nélkül a kérdésed:

Az órád valószínűleg Longines gyártmány, automata felhúzású mechanikus szerkezettel és aranyozott acél, vagy réz tokkal. A megadott adatokból többet megtudni nem lehet. Ha ennyi is elég, akkor nincs több dolgod, de ha többet szeretnél róla megtudni, akkor tegyél fel róla képet, vagy vidd be egy óráshoz.

Tulajdonképpen mit szeretnél róla megtudni?

Üdv.

Előzmény: daveed13 (153349)
ronin s8 Creative Commons License 2014.06.09 0 0 153350

Kis magyar pornográfia a Doxa-történelem farvizeiről:

http://ujasz.hu/itthon/9744-kiloptak-pecsrol-a-zsolnay-markanevet

daveed13 Creative Commons License 2014.06.08 0 0 153349

Sziasztok!

tudtok erről a tipusu óráról valamit esetleg?

Longines Automatic, sorszámozott, ezzel a gravírozással: " Gold Electroplated G 20" működődik.

üdv nektek!

Tetek Creative Commons License 2014.06.07 0 0 153348

Találtam egy ilyen órát mi a véleményetek?

A fő kérdés ,hogy foszforeszkáló vajon a számlap mert sehol nem találok leírást amibe szerepelne ez.

Másik kérdésem mint márka?
S mint Citizen vs Certina vs Tissot?

http://certina.orak.hu/CERTINA%20DS%20PODIUM%20BIG%20SIZE%20GMT%20CHRONOGRAPH%7CC001.639.22.207.01

Video:

Baltássy Creative Commons License 2014.06.07 0 0 153347

Bocs, a képek lemaradtak:

Előzmény: Baltássy (153346)
Baltássy Creative Commons License 2014.06.07 0 0 153346

Sziasztok!

Microma férfi karórát keresek, ha tudtok segíteni.

(Ha lehet, ne az e-bayt ajánljátok...)

Én szeretem ezt a márkát, két darabom van belőle, íme:

1976-77 körül vettem, az Órások Szövetkezeténél. 3.500,- forint volt. Kb. 3 évente kell benne elemet cserélni.

Ez nem régen került hozzám, és érdekessége, hogy két hét alatt pár mp. eltérést mutat. Azt hiszem ez elég jó egy ilyen órától.

Ha tud valaki hasonló Micromát eladót, kérem jelezze.

WiZARD Creative Commons License 2014.06.07 0 0 153345

oda én is :)

Előzmény: Pitylogós (153344)
Pitylogós Creative Commons License 2014.06.06 0 0 153344

Az Omegásra kérnék két meghívót :)!

Előzmény: ronin s8 (153334)
bbuffy Creative Commons License 2014.06.06 0 0 153343

Sztem ez ügyben ne "szakérts" tovább. Mert ez sem igaz.:) 

Előzmény: Tetek (153341)
Navigare necesse est Creative Commons License 2014.06.06 0 0 153342

"A minap szervizeltem egy pár éves (férfi!) Cartiert..."

Az a pár, mégis hány év egzaktan?

Nyilván nem vonom kétségbe amit írsz, de az utóbbi pár évben a Cartier is elmozdult a manufaturális szerkezetek irányába, illetve igen régen alkalmaz JLC kalibereket, ha jól gondolom jelenleg is.

A luxusóra szegmensben is egy egyre nagyobb részt kíván magának a cég.

De őszintén még ezen sem csodálkozom, hiszen amíg a luxusóra ipar legnagyobbjai képesek ócska kvarcszerkezeteket tenni modelljeikbe...

Miért nem lehet ezzel a borzalmas "hagyománnyal" szakítani? Azzal a minimális  vásárlói réteggel, akiknek erre van igénye és gusztusa ilyen szegmensben, nem hinném, hogy nagy anyagi veszteség lenne szakítani.

Tetek Creative Commons License 2014.06.06 0 0 153341

Ugyertettem, hogy nem egy elterjedt márka. Nem olyan duranos márka ha erted es ehez képest viszont nem olcsók. 

Előzmény: dexter0719 (153340)
dexter0719 Creative Commons License 2014.06.06 0 0 153340

az az ő bajuk:-)

Nekem sosem volt egyik Longines-emmel sem gondom.

A Legend Diver is nagyon szép, de ez még jobban tetszik a tokforma miatt.

Előzmény: Tetek (153338)
bbuffy Creative Commons License 2014.06.06 0 0 153339

A Longines t? Ne viccelj már.

Előzmény: Tetek (153338)
Tetek Creative Commons License 2014.06.06 0 0 153338

Az ora szep de ezt a markát sokan szidják :(

Előzmény: dexter0719 (153337)
dexter0719 Creative Commons License 2014.06.06 0 0 153337

nem igazán szeretem a chronos órákat, de egy ilyenre beneveznék használtan:

http://www.ablogtowatch.com/longines-heritage-diver-watches/

nagyon pofás darab

APT Creative Commons License 2014.06.06 0 0 153336

Szétszedhetetlen, javíthatatlan, karbantarthatatlan, tisztíthatatlan egyszer használatos bóvli - 120 euróért, tehát bőven bele fogják tenni százezres árfekvésű órákba is.

Nincs sok kedvem tapsikolni hozzá... A minap szervizeltem egy pár éves (férfi!) Cartiert, a szerkezet pöttömke ETA2000-es automata volt, amiben ugyebár az automatika kerekeinek egy jó része fixen felszegecselt tengelyű (magyarán mikor beáll az elszennyeződéstől, tisztíthatatlan...), a dátumszerkezet egy az egyben a filigrán kvarc ETA werkekből átemelt, tudottan idővel problémássá-beragadóssá váló konstrukció. A Cartier amúgy nem is szórakozik ezekkel, az esedékes "szerviz" alkalmával egyszerűen kicserélik a werket (jó drágán...).

Szép, szép, csak teljesen őszintén be kell vallanom, hogy ha minden kertelés és ködösítés nélkül ki kellene fejtenem, hogy miért is jobb ez az óra, mint egy tényleg tisztességesen megcsinált, zafíros-acéltokos kínai - akkor zavarba jönnék...

Előzmény: WiZARD (153335)
WiZARD Creative Commons License 2014.06.06 0 0 153335
ronin s8 Creative Commons License 2014.06.06 0 0 153334

Köszönöm én is a meghívást! A hangulat nagyon jó volt, a társaság egyenesen fenomenális! Öröm volt látni ennyi Breitling fant egy csoportban. ;-) Én is tervezem, hogy veszek egy 48 mm-est, beolvasztatom és kovácsoltatok belőle egy Szelykót. :-DD

Agent.d nagyon lelkesen ecsetelte a cég szépségeit, ritka az ennyire elhivatott munkatárs. :-))  

Jó volt a pezsgő, a csajok. Viszlát, legközelebb az Omega bulin!!!  :-)))) 

fortissimo Creative Commons License 2014.06.06 0 0 153333

En is megegyszer koszonom a meghivast. Nagyon jol sikerult a tegnap esti osszejovetel. A hangulat nagyon jo volt es persze az orak is. Nekem a superocean tetszett. A maga 42mm-vel teljesen horhato. Egyszeru harommutatos,szep!

glashuette Creative Commons License 2014.06.05 0 0 153332

Nekem 2 óra tetszett: a Transocean Chronograph Edition acél zsanéros+ zafír hátlappal és a Seawolf búvár.

RoninS8-t lefogtuk, így nem verte el az összes pénzét Bretyókra. Nekem még sokat kell gyűjtenem. Utoljára egy full naptáras El Primerót vettem boltban, az se ma volt. Szólni kellene már, hogy emeljék a minimálbért ;-)

Előzmény: WiZARD (153331)
WiZARD Creative Commons License 2014.06.05 0 0 153331

jó volt, agent.d-nek még1x köszönöm a meghívást :)

és képzeld, ronin tök beleszeretett a bretyókba, alig akarta levenni őket :D

Előzmény: oys... (153330)
oys... Creative Commons License 2014.06.05 0 0 153330

No, mesélni!!!

Milyen volt a míting?

Előzmény: agent.d (153303)
oys... Creative Commons License 2014.06.05 0 0 153329

Két karja van.

Nem félkarú rabló!

Előzmény: rtivi (153328)
rtivi Creative Commons License 2014.06.05 0 0 153328

Egyszerre?

Előzmény: ronin s8 (153327)
ronin s8 Creative Commons License 2014.06.05 0 0 153327

Az olyan, mintha szelykóznál és omegáznál...? :-O

Előzmény: fortissimo (153325)
innovations Creative Commons License 2014.06.05 0 0 153326

Kollektíve nagyon köszönjük a meghívást, viszont sajnos én  nem tudok ott lenni mert már tegnap megkezdtem pünkösdi ünnepet. Igazán sajnálom mert úgy tűnik egészen jó társaság jön majd össze és persze az órákra is kíváncsi lettem volna. Mindenesetre jó szórakozást kívánok nektek!

;-)

fortissimo Creative Commons License 2014.06.04 0 0 153325

Szia!

Én is írtam, remélem még lesz hely.

Amúgy üdv mindenkinek, régóta nem jártam erre.

Nálam azóta nem sok minden változott, Rolexezek;).

Előzmény: agent.d (153318)
rtivi Creative Commons License 2014.06.04 0 0 153321

Sajnos már a Nagy Tesztre készül a csapat az edzőtáborban,  a Seawolf szigorú egyéni felkészítése a napokban kezdődik. 

rtivi Creative Commons License 2014.06.04 0 0 153320

:-))

Előzmény: ronin s8 (153315)
WiZARD Creative Commons License 2014.06.04 0 0 153319

ok, thx :)

agent.d Creative Commons License 2014.06.04 0 0 153318

valakinek a nagy lelkesedésben küldtem visszajelzést, de ha neked nem, természetesen felírtalak egyből. ;)

Előzmény: WiZARD (153317)
WiZARD Creative Commons License 2014.06.03 0 0 153317

Kapunk valami visszaigazolást, vagy elég hogy ment a mail, és mehetünk nyugodtan holnap este? :)

Előzmény: agent.d (153308)
oys... Creative Commons License 2014.06.03 0 0 153316

Én meg - jópár Hirsch után - mostanában RIOSokat kezdek próbára tenni.

17-esből is azt szereztem be.

;^)

Előzmény: Passszio (153314)
ronin s8 Creative Commons License 2014.06.03 0 0 153315

Mennék én is kísérővel...:-)

Passszio Creative Commons License 2014.06.02 0 0 153314

Hirsch, 17mm.

Előzmény: oys... (153286)
oys... Creative Commons License 2014.06.02 0 0 153313
Előzmény: agent.d (153306)
oys... Creative Commons License 2014.06.02 0 0 153312

Akkor sajnos nekem almás!

(Nem leszek épp olyantájt a városban.):

Előzmény: agent.d (153305)
agent.d Creative Commons License 2014.06.02 0 0 153311

És még a hideg sem para, mert nincs is ami elvezesse a hőt az emberről, óráról...

agent.d Creative Commons License 2014.06.02 0 0 153310

amúgy az a vicc, hogy a 0, zéró bár csak -1 a normál földihez képest, ergo csak annyival kevesebbet kell elviselnie. Az a harmada a másik irányban a 3-nak is. Valójában az űr nem is olyan durva dolog mint gondoljuk pár buta film alapján. 

Előzmény: WiZARD (153309)
WiZARD Creative Commons License 2014.06.02 0 0 153309

thx, írtam

A moonwatch meg nem véletlen olyan, amilyen.

Egy szilánkosra tört zafír nem biztos hogy jó lenne az űrben, plexi ilyen szempontból biztonságosabb.

Túlzott nyomásállóság se biztos, hogy jó ott ahol vákuum van, persze biztos megoldható, hogy ne legyen gond, de ezt 1965-ben csinálták, és üzembiztosan tudnia kellett, amit tudott.

A hagyományőrzés/marketing miatt ilyen ez, de létezik csomó zafíros, 5-10 bar-ig vízálló verzió is, csak az már nem a moonwatch.

agent.d Creative Commons License 2014.06.02 0 0 153308

írj egy mailt a budapest@breitling-boutiquepontkom-ra, név, és hogy hány fő jönne! Felíratlak a listára. (mást is ha így tesz)

Előzmény: WiZARD (153307)
WiZARD Creative Commons License 2014.06.02 0 0 153307

én mennék szívesen, ha van még hely :)

agent.d Creative Commons License 2014.06.02 0 0 153306

nem láttam! mutamuta!

Előzmény: oys... (153304)
agent.d Creative Commons License 2014.06.02 0 0 153305

Tyűűű, nem is írtam: csütörtökön este héttől.

Előzmény: oys... (153304)
oys... Creative Commons License 2014.06.02 0 0 153304

Kedv az vo'na, de nekem nagyon időpontfüggő. Mikoris?

(Más: Az Ó.M. cikkel betaláltam a múltkor?)

agent.d Creative Commons License 2014.06.02 0 0 153303

btw: ha valakinek volna kedve eljönni egy kis partyra, amit a Chronomat széria 30. évfordulójára tartunk, még bőven lenne hely. Kis pezsizés, szendvics, óranézés, Chronomat Airborne modell bemutatója... Párt is lehet hozni. Jelezzétek kérlek itt, ha volna kedv!

agent.d Creative Commons License 2014.06.02 0 0 153302

Voltam az omegában... egyrészt milyen jó árakon mennek, másrészt külsőben továbbra is kedvelem, és kéne, de technikailag nagyot csalódtam az űrórájukban. 3Bar?? Plexi? Úgy tükröződik az "üveg" hogy el sem hittem, főleg mellétéve a chronomatomat. Gyakorlatilag jobban kell rá vigyázni, mint egy nálunk kényesnek számító Navitimerre. O.o

Lorand13 Creative Commons License 2014.06.02 0 0 153301

Köszönöm!

Előzmény: tomcat (153300)
tomcat Creative Commons License 2014.06.02 0 0 153300

Azon túl, hogy egy átlag halandó számára semmi értelme, még mindig előfordul 7750 alapon is:

Hamilton Regatta.

Leírás itt:

http://lib.hamiltonwatch.com/pdf/customer_service/user_manuals/khaki_navy_regatta_automatic_manual_hamilton.pdf

A zászlós visszaszámlálós rész a 6-os hivatkozás.

tomcat

Előzmény: Lorand13 (153295)
TegRazor Creative Commons License 2014.06.02 0 0 153299

A képek valamiért lemaradtak :(

TegRazor Creative Commons License 2014.06.02 0 0 153298

Sziasztok én új vagyok itt .

Keresőben találtam rátok :)

Nyertem liciten az Ebayen egy Invicta Reserve 52mm Venom 18K Rose Gold Swiss Made ETA G10.211 Quartz Chronograph órát , és végül is csak annyi lenne a kérdésem , hogy esetleg egy órásmesternek , vagy tulajnak vannak-e tapasztalatai erről az óráról ?

Egyébként ma adták fel postára , és június 9-16 között várható az érkezése :(  :)  ...

Tudom nagyon megoszlanak a vélemények erről az órától , valakinek tetszik , valakinek nem , feltűnő jelenség az egyszer biztos .

De én mindig is ezeket a "bitang" nagy órákat szerettem :) 

Válaszotokat előre is köszönöm . 

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.01 0 0 153297

https://www.google.hu/search?q=panasonic+m+capacitor&client=opera&hs=jxE&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=0JmLU6XUCuXC7AaLoIGICw&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1024&bih=666#q=panasonic+mt+watch+capacitor&tbm=isch

Előzmény: Törölt nick (153296)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.01 0 0 153296

A Panasonic honlapja szerint:

"Titanium lithium rechargeable batteries"

Előzmény: fred (153293)
Lorand13 Creative Commons License 2014.06.01 0 0 153295

Jó estét!

Minden információt szívesen fogadok erről az óráról, nem sok mindent találtam neten.

Valjoux 7733 szerkezet.

Ha valaki tud többet a vitorlás időmérésről, ne tartsa titokban.

tomcat Creative Commons License 2014.06.01 0 0 153294

Az eco-drive kontextusban nem feltétlenül:

http://www.ofrei.com/page954.html

tomcat

Előzmény: fred (153293)
fred Creative Commons License 2014.06.01 0 0 153293

A kapacitor és a a kondenzátor az egy és ugyanaz. Angol nyelvterületen inkább a capacitor terjedt el.

Előzmény: tomcat (153291)
tomcat Creative Commons License 2014.06.01 0 0 153292

KicsitOFF: van valakinek tapasztalata a Seiko 7T86 szerkezettel? Szökőévet kezelő, analóg kijelzős, perpetual date (hónap, nap, hét napja mutatós) órát kerestem, ez jött ki. A kismásodperc és az alarm bónusz. ON

tomcat

tomcat Creative Commons License 2014.06.01 0 0 153291

Kapacitor lesz az, nem kondenzátor. A manapság kapható eco-drive szerkezetek energiafogyasztása csökkent, a töltésvezérlés és kisülésvédelem is fejlődött '96 óta. Természetes és mesterséges fényviszonyok között is töltenek az újabbak (a gyártó szerint). Vettem is egyet, majd meglássuk 10 év múlva mit produkál. Annyira nem aggódok. :)

tomcat

Előzmény: TimeCenter (153289)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.01 0 0 153290

Nem kondenzátor, hanem  lítium akkumulátor. 

A többi stimmel. 

Előzmény: TimeCenter (153289)
TimeCenter Creative Commons License 2014.06.01 0 0 153289

Nekem 1996-óta van Eco-Drive-os órám,még mindig semmi baja. Egy dologra kell odafigyelni, hogy ne hagyd lemerülni. Akkor megy tönkre a kondenzátor. Ha nem merül le  teljesen, akkor évi 1 százalékot veszít a maximális kapacitásából.

Előzmény: fefe1968 (153287)
Tetek Creative Commons License 2014.06.01 0 0 153288

Nekem 3eve megvan semmi hibba szerencsere ;)

Előzmény: fefe1968 (153287)
fefe1968 Creative Commons License 2014.06.01 0 0 153287

Citizen Eco Drive-ról csak annyit, hogy sokaknak vonzó, hogy nem kell elemet cserélni, aztán meg jön a sokk, hogy valami kondenzátort viszont igen. Sokszor annyiért. Inkább mechanikust vagy normál elemest!

Előzmény: Tetek (153285)
oys... Creative Commons License 2014.06.01 0 0 153286

Melyikre?

Előzmény: Passszio (153284)
Tetek Creative Commons License 2014.06.01 0 0 153285

Sziasztok :)

Jo par oldalt vissza olvastam, es nekem személy szerint a velmenyem

kicsit komolyabb kinézetű oraitok vannak...

De azert bedobom véleményre a kett saját oramat.

Szeretnek meg egyet beszerezni ami "jo" márkának számít es feltűnő a kezen,szep... 

Ebbe par ajánlatott várok ertek határ mondjuk 300 max de ha csak 150 az se baj :)

300hoz akkor közelítsen ha tenyleg utos ;) 

De inkabb tobb arkategori legyen, es akkor könnyebb választani is! :) 

Passszio Creative Commons License 2014.05.31 0 0 153284

Oksa, koszi!

Mar el is ment a megrendeles!

Előzmény: oys... (153283)
oys... Creative Commons License 2014.05.31 0 0 153283

Vagy mégis!

Ahonnan elhoztad az órádat, akár rögtön rá is kérdezhettél volna:

http://www.centralora.hu/szijkereso/?cf2=1

Vagy ez is szóba jöhet:

http://riosshop.hu/spl/324164/17mm

(Nekem speciel bevált.)

Előzmény: Passszio (153282)
Passszio Creative Commons License 2014.05.31 0 0 153282

Ja, es lenne egy szereny kerdesem:

Van egy Girard Perregaux automata 39 koves oram, melyre uj borszij kene. A baj csupan az, hogy 17mm a csatlakozo szelessege es ilyen meretu szijat szinte sehol sem lehet kapni. Vagy megis?

Passszio Creative Commons License 2014.05.31 0 0 153281

Ma delelott elhoztam az oramat Hantosektol. Koszonet az elozekeny es profi szervizert!

Ja, es az ugyfelbarat arert is:-)!

rtivi Creative Commons License 2014.05.31 0 0 153280

Ezzel a "Rolex Oyster kategóriával" hezitáltam. de végül is úgy tűnt, hogy a Sub és a DJ elég jól lefedi, ám  egyben el is különül, hiszen a  Rolex logó máshol helyezkedik el, ill. ez egyik sportosabb mint a másik. 

A legrandább órák felsorolása viszont a nagy tömeg miatt annyira időrabló lenne, hogy bele sem mertem vágni.  

Előzmény: oys... (153278)
oys... Creative Commons License 2014.05.31 0 0 153279

És, ha már az időtlen fazonokat elemezzük:

Hol marad a másik véglet, az idétlen??? Mi lenne abba sorolható?

(Pld. a Micki egeres az időtlen, vagy idétlen?)

oys... Creative Commons License 2014.05.31 0 0 153278

Pro primo: Ne Conchitázzá' má'!

Pro secundo: A navitimer folytonossága végképp el is süllyedt volna, ha nincs a Sinn.

Pro tercio: Nekem is épp a Datejust fazonja hiányzott az említett listáról. De nem kötelezően Datejust-ként, mert akkor hol marad az Explorer I., az Air-King, a Date(!), stb. Inkább összefoglalóan a Rolex Oyster kategória az ami még manapság is időtlennek tűnik.

Előzmény: panerai (153274)
rtivi Creative Commons License 2014.05.31 0 0 153277

szépséggel = szépséget

Előzmény: rtivi (153276)
rtivi Creative Commons License 2014.05.31 0 0 153276

Ebben az esetben egyetértek klasszikusunkkal, miszerint a másik nézőpont "üljön fel a gázsütőre". 

(A magam részéről érdekesnek, sőt egyenesen izgalmasnak tekintem ezeket a "listákat", sorrendeket, míg a nézőpont annyiban változhat, hogy beszélhetünk a legszebb, és valóban, a legférfiasabb stb. órákról. Persze nincs mindig egyetértés, de miért is lenne? Ugyanakkor ahogy nézegetem a különféle listákat, átfedések is jócskán akadnak. És hát végül is itt is az egyéni preferenciák kinyilvánításáról van szó, ami a társaslényeknél különösen üdítő, persze ha az társalgás formájában történik.) 

Beemelve a szépséggel is, eddig úgy tűnik, hogy a Navitimer még küzd, a Speedmaster jól tartja magát, a Datejust mindenképpen ide kívánkozik, a Seamaster Professional is beemelhető (nekem ugyan csak a 200 m-ig), ugyanakkor és ugyanakkor a Calatrava és némely Vacheron nehezen kihagyható, miközben ezek között nem tudok dönteni.     

Előzmény: innovations (153275)
innovations Creative Commons License 2014.05.31 0 0 153275

Valóban nevezhetjük ezeket és a már előzőekben felsorolt órákat is timelessnek, de egy másik nézőpontba helyezve akár simán absolutely boringnak is.

;-)

Előzmény: panerai (153274)
panerai Creative Commons License 2014.05.31 0 0 153274

Egy ilyen "timeless" lista is csak adott időben nem tűnik teljesen hülyeségnek. Emlékszem a 90-es évek közepén egy szép monaconak semmiféle értéke nem volt, és mint Reverso tulaj szeretem azt időtlenek tekinteni, de a mostani oversize korszakban a grande taille méretet pár éve az év női órájának választották így valóban időtlen csak a nemi orientációmat kell megváltoztatnom :), a Navitimer egyszer már a halálból volt visszahozva, de tény örök kedvenc a pilóta órák rajongói körében, de nem nevezném timelessnek.

Tank, Speedmaster, Datejust, Day-date, Submariner, Calatrava ezekre tenném a voksot.

Előzmény: rtivi (153269)
innovations Creative Commons License 2014.05.30 0 0 153273

Viszont, arra hogy "any Patek" timeless nem esküdnék meg.

Inkább úgy mondanám, hogy vannak közöttük teljesen időszerűtlenek is.

;-)

Előzmény: innovations (153272)
innovations Creative Commons License 2014.05.30 0 0 153272

Nem is tudom.

Talán egy Daytona?

Esetleg egy Datejust?

Vagy Day Date?

Seamaster Professional?

Előzmény: rtivi (153269)
Certina Creative Commons License 2014.05.30 0 0 153271

5 éve:-)

Ettől függetlenül elképzelhetőnek tartom, hogy bele lehet futni most is hasonló áron. Én csak az angol ebayt nézem japán vonalon, mert hatalmas a kínálat és a választék, azt látom, hogy kezdenek felértékelődni azok a japán darabok (Orient, Seiko, de még Casio is van 700 fontért) amelyek valóban hibátlan, makulátlan állapotban maradtak meg, hála gondos gazdáiknak :-)

C.

Előzmény: oys... (153270)
oys... Creative Commons License 2014.05.30 0 0 153270

Néhány éve még 65,- $ ellenében is beszerezhető volt ugyanilyen, szintén '68-ból:

http://www.network54.com/Forum/170229/message/1234791146/FS-+Vintage+1968+Seiko+6602+Manual+winding+watch+%286602-8040%29

Előzmény: Certina (153267)
rtivi Creative Commons License 2014.05.30 0 0 153269

No persze vannak nálam a témában sokkal jártasabbk is:

7) Breitling Navitimer

6) Tag Heuer Monaco

5) Cartier Tank

4) Omega Speedmaster

3) Rolex Submariner

2) Jaeger LeCoultre Reverso

1) Patek Philippe

Forrás: 

http://voices.yahoo.com/7-timeless-wrist-watches-classic-timepieces-never-11989970.html?cat=46

Nekem egy picit kilóg a Monaco, miközben a PP-nél kiemelném az Elipce-t, a többi rendben van. :-)  

rtivi Creative Commons License 2014.05.30 0 0 153268

Mellesleg

a Patek golden ellipse is Genta műve. Ez (is) már akkortájt a kedvencem volt, amikor Gentáról még is nem hallottam.

Továbbá ez is nagyon gyanús:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=127735835&t=9191904

Előzmény: Wreck Diver (153266)
Certina Creative Commons License 2014.05.30 0 0 153267

Szia,

Ez ugyan japán, de makulátlannak tűnik és szervizelt, ehhez képest korrekt az ára, 100 GBP alatt ilyen állapotút nem nagyon találni....és 68-as :-)

http://ekszer-ora.vatera.hu/karora/ferfi_karora/seiko/seiko_6602_8050_1912506449.html

C.

Előzmény: bigdaddylaza23 (153261)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.05.30 0 0 153266

És még fogunk általa papírra vetett tervekből
megvalósult órákkal találkozni, ebben biztos vagyok:

Secret sketches...

Előzmény: rtivi (153265)
rtivi Creative Commons License 2014.05.30 0 0 153265

(Gentara Panerai topiktárs hívta fel a figyelmemet. Mellesleg az ő "kis" szubja is az  egyik "vágytárgy", számomra igazolva, hogy ebben a műfajban sem a méret a lényeg.)

Előzmény: Wreck Diver (153264)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.05.29 0 0 153264

Ez a számlap valami hihetetlen esztétikus!
Istennek hála a kreatív emberekért, akiknek ilyen egyszerű,
mégis lehengerlő dolgok pattannak ki a fejéből a reggeli kávéjuk közben.

Hová lennénk az órádhoz, és ehhez hasonlóak nélkül...

rtivi Creative Commons License 2014.05.29 0 0 153263

No ez a számlap egyszerűen csúcs. Nem tudom kinek a munkája, de valamilyen szuper "tipográfus"

lehetett. A szimmetriát csak a mutatók bontják meg, ezzel is kiemelve a lényeget.

Előzmény: oys... (153259)
bigdaddylaza23 Creative Commons License 2014.05.29 0 0 153262

szia köszi nem tudtam sajna emailt irni neked,az én cimem bigdaddylaza@freemail.hu irj ide légyszi köszi üdv Laci

Előzmény: vintage.lali (153254)
bigdaddylaza23 Creative Commons License 2014.05.29 0 0 153261

szia köszi már ajánlottak egy rolexet 500ért de az nem kelett:)valami olcsobbra gondolt a srác,azért köszi.

Előzmény: ronin s8 (153242)
oys... Creative Commons License 2014.05.29 0 0 153260

Ja, ha valaki használt ritka, alkalmi viseletként dátumjelzéses mechanikus órákat, az nyilván jól érti azt, amikor azt említettem, hogy alkalmi használatra szigorúan dátummentes legyen!

Míg egy eseti felvételre szánt dátummentes órát elég csak a pontos időre beállítani és felhúzni, azzal ellenben egy dátumosnál esetleg több napot kell tekergetni a számtárcsát, majd a dátum előtti napon megállva, a mutatóállítást is úgy érdemes elvégezni, hogy utána a hordáskor a dátumváltás se essen déli 12-re! (Gondoljatok csak bele!)

Szóval ezzel nem igazán szeretek pepecselni. :-(

Előzmény: oys... (153257)
oys... Creative Commons License 2014.05.29 0 0 153259

Viszont az alsó képeden lévőhöz hasonló darabom nekem is volt.

Ellenben olyanom is akadt, aminek nagyon érdekes, kirívó volt a szám(lap)elrendezése:

Na, ennek analógiájára el tudnám képzelni azt a barbár beavatkozást a Tridor számlapra, hogy a szélső fehérarany sávon öt-öt pöttyöt utólag rá kéne festetni...

Előzmény: rtivi (153256)
oys... Creative Commons License 2014.05.29 0 0 153258

Habár a mérete alapján ezt csak most véljük extravagánsnak.

A maga korában igazi férfiórának számított!

Ha Yves Montand-nak jó volt ez, akkor mi sem kell, hogy transzneműnek érezzük magunkat tőle!

http://www.montres-de-luxe.com/photo/art/default/1390069-1840201.jpg

http://www.thetimes.co.uk/tto/multimedia/archive/00486/32635_486064j.jpg

És a középen lévő nagyon ismert, ilyen viseletű képen túlmenően azért ez a képsorozat is bizonyítja a férfióra jellegét: http://www.lacotedesmontres.com/Une-Tank-est-une-Tank-est-une-Tank-est-une-Tank-Saga-d-une-montre-de-legende-Un-tank-est-entre-chez-Cartier-No_9065.htm

oys... Creative Commons License 2014.05.29 0 0 153257

Mindennapos óraként szigorúan praktikus órát tudok én is csak elviselni. Diszkréten (is) lehessen viselni, acél tok, dátumjelzés(!), jól leolvasható számlap.

De ünnepi viseletre már bejöhet az aranyszín is, viszont az alkalmi használatra szigorúan dátummentes legyen!

Aztán egy-egy igen ritka viselethez már magaménak tudom érezni az extrémebb fazont/megjelenést is.

Mint ezt pld.: http://www.chrono24.hu/vacheronconstantin/harmony--id2745759.htm?query=vacheron+harmony&suchen=Keres%C3%A9s&dosearch=true&searchexplain=1&resultview=list&dosearch=true&urlSubpath=/search/index.htm

(Habár az enyém "csak" bicolor.)

Aztán ugyanilyen extremitás maga a Cartier Tank, márcsak a mérete alapján is. Így aztán az ilyen kirívóbb Tridor számlap szerintem jól mutat rajta, jól illik hozzá.

Előzmény: rtivi (153256)
rtivi Creative Commons License 2014.05.29 0 0 153256

A számlapot még egy kicsit szoknom kell.

Nekem egy ilyen szolidabbnak tűnik (és érdekes, itt el tudom viselni a számok forgatását, nem úgy mint egy Rolexnél, hiszen itt már inkább ékszerről van szó):

És ha már lúd, akkor még inkább ez, amin jól látható a tank fázon (még jó, hogy mutató van rajta :-)):

Előzmény: oys... (153255)
oys... Creative Commons License 2014.05.29 0 0 153255

Előzmény: rtivi (153253)
vintage.lali Creative Commons License 2014.05.29 0 0 153254
Előzmény: bigdaddylaza23 (153241)
rtivi Creative Commons License 2014.05.29 0 0 153253

Pontosan így van.

Esetleg fotó az új egyedről? 

Előzmény: oys... (153245)
rtivi Creative Commons License 2014.05.29 0 0 153252

Állítólag a régi Doxáknál Lajoska (az órás) meg tudja állapítani az évjáratot, mivel hogyan az 50-es évek közepe óta megfordult a keze között néhány darab. Lehet persze, 1-2 év bizonytalanság, hiszen nincs neki COSC minősítése.  

Előzmény: Franek-52 (153247)
Franek-52 Creative Commons License 2014.05.29 0 0 153251

Szia.

Csupán annyi, hogy ők viszik tovább a márka nevét.

Feri’bá

Előzmény: boxer-gs (153250)
boxer-gs Creative Commons License 2014.05.28 0 0 153250

Ennek a walca-nak van valami köze a régi Doxákhoz? Mert ha nincs, akkor nem csodálkoznék rajta, ha fogalmuk sem lenne róla.

boxer-gs Creative Commons License 2014.05.28 0 0 153249

Kár, hogy az acél tokos régi DS-emhez nem passzol az aranyozott csat. :-(

Előzmény: oys... (153246)
ronin s8 Creative Commons License 2014.05.28 0 0 153248

Köszönöm! Valamiért sejtettem én, de nem voltam benne biztos. :)

Franek-52 Creative Commons License 2014.05.28 0 0 153247

Szia.

... a Doxánál nem jelöli. Valaki bedobta a köztudatba, és azóta kiirthatatlan. Kérdezzétek meg a gyártól: www. walca.ch

Feri’bá

oys... Creative Commons License 2014.05.28 0 0 153246

Nocsak, senkinek nem kell a Certina DS csat?!?

oys... Creative Commons License 2014.05.28 0 0 153245

A Tank valami igazán át tud gázolni az ember tudatán (is).

(Annyira felfoghatatlan a hiánya, hogy beszereztem egyet magamnak is, egy mechanikust.;)

Előzmény: rtivi (153210)
ronin s8 Creative Commons License 2014.05.28 0 0 153244

(Régen én is.. ;-) )

Előzmény: rtivi (153243)
rtivi Creative Commons License 2014.05.28 0 0 153243

(Régen láttunk.)

ronin s8 Creative Commons License 2014.05.28 0 0 153242

Milyen márkát?  IWC, Rolex, Omega esélyes. Vagy Doxa, ha igaz, hogy a sorozat szám első két számjegye a gyártási évet jelöli.

Előzmény: bigdaddylaza23 (153241)
bigdaddylaza23 Creative Commons License 2014.05.27 0 0 153241

üdv mindenkinek 68ból keresek eladó órát egy ismerösöm akkor született és szeretne olyat,köszönöm elöre is.üdv Laci

Passszio Creative Commons License 2014.05.27 0 0 153240

Sziasztok! 

Nos, vettem egy Omega Constellationt az ebay-en. Sorozatszama szerint ca. 1964-bol szarmazik, acel, kronometer volt anno. Beadtam Hantosekhoz, kiderul, mibe kerul a generalozas...

APT Creative Commons License 2014.05.27 0 0 153239

Nézd, hogy mikor vettétek az órákat, azt csak te tudod. De az tény, hogy a Marvin a 70-es évek nagy óraipari válságába beleroppant, 76 körül beolvadt az MSR-Groupba, és nagyjából 78/79 után néhány olasz eredetű kvarc divatórán kívül Marvin márkajelzéssel óra már nem készült, egészen 2002-ig, amikor a márkát újraélesztették (bár eddig ez sem egy fáklyásmenet...).

Ettől még nyugodtan vásárolhattátok idehaza azokat az órákat akár a 80-as évek közepén is - csak azokat nagy eséllyel jóval korábban gyártották.

De mondom: ha képet tudnál róla készíteni, az lenne a legegyszerűbb.

Egyébként meg igen, ha használni akarod, rendbe kell rakatni...

Előzmény: Molinári bácsi (153238)
Molinári bácsi Creative Commons License 2014.05.27 0 0 153238

"inkább 40-50 éves, vagy még korosabb." - Teljesen kizárt! 1985-'87 környékén vette Apám, két egyformát, az egyik az enyém, a másik... És ez biztos, mert részint abban a lakásban kaptam Tőle egy karácsonyra, ahova 1982-ben költöztünk, részben pedig ebben az időszakban járt a fiam óvodába, és még-már óvodás volt! Ezek mindenképpen olyan időtámpontok, amiket nem tud senki eltéveszteni!

A 36-48 órában sem vitatkozok, mert lehet, hogy jóval korábban annyi volt, és nem is figyeltem rá, (vagy a feledés homályába merült!), de amire én tudatosan emlékszem, az az egy nap körüli intervallum volt!

A lényegen megint csak nem változtat, meg kell csináltatnom!

Előzmény: APT (153236)
Molinári bácsi Creative Commons License 2014.05.27 0 0 153237

Köszönöm a tájékoztatást.

Mindig tanul (~hat) az ember valamit.

Ugyanakkor -a hozzáértéstől, vagy a "habratyolástól" függetlenül-mindenképpen több okból meg kell (és meg is akarom) csináltatni. Először is, a reggeli első vonattal járok be dolgozni, és ha lekésem, 40 percet kell várni a következőre. Akkor már a munkahelyemre is csak "ámenre", -vagy még úgy se!- érek be! Másrészt olyan jellegű a munkám, hogy gyakran figyelnem kell az időt is, és nem rohangálhatok örökké a fali órákat nézegetni.

Előzmény: APT (153235)
APT Creative Commons License 2014.05.27 0 0 153236

Még annyit tennék hozzá, hogy a kézi húzós Marvin werkek járástartaléka típustól függően 36-48 óra között szór, tehát ha az órád korábban egy napot járt el egy felhúzással (és nem többet), akkor már előtte is komoly bajok voltak vele. Simán lehetett törött például a rugó, ami csere nélkül, de megolajozva még hamarább csúszik meg, és simán eltűnhetett csak ezen az eleve elégtelen járástartalék fele...

A Marvin egyébként a 70-es évek végéig készített kézi húzós mechanikus órákat, tehát az órád öregebb kell, hogy legyen, ha még a korona is elkopott, akkor inkább 40-50 éves, vagy még korosabb.

Képet nem tudnál róla esetleg betenni? Az sokat segíthetne.

Előzmény: Molinári bácsi (153234)
APT Creative Commons License 2014.05.27 0 0 153235

Nézd, igyekszem nem sértő lenni, de a jövőben kezeld a "vérprofi" illető szaktanácsait kellő fenntartással, mert az elmondottak szakmailag egész egyszerűen értelmezhetetlenek. Egyébként meg nincs olyan, hogy 12 órás, meg 24 órás felhúzó, ez egyszerűen olyan szintű süketség, mint ha az autószerelő elkezdené neked magyarázni, hogy a forvájszok beakadtak a dűznikbe, azért rángat a motor....

Az illetőnek magyarán fogalma sincs, miről beszél, és lehet, hogy ránézésre, kívülről, fizimiskára ismer sok modellt, de gyanítom, hogy a működésükről a legelemibb ismeretei is hiányosak.

Az elmondottak alapján egyébként úgy tűnik, hogy nem elég az óra járástartaléka, amely erősen szennyezett szerkezetre, vagy törött, megrövidült rugóra - illetőleg, ha 12 óra járás után következetesen mindig ugyanott történő elakadásról van szó, akkor más jellegű, kerékrendszeri hibáról lehet szó.

Sajnos tény, hogy előfordul hanyag, esetleg nem is teljesen szakszerű munka egyes órások részéről is (mint minden más iparosmunkánál) - ugyanakkor a Marvinnak egyetlen műszakilag különlegesnek tekinthető szerkezete sem volt, így egy korrekt, tisztességes munkát végző órásnak nem jelenthet gondot. Viszont az óra valóban korrekt tisztítása, teljes szétszedése, az esetleg szükséges rugócsere vagy kerékrendszeri más javítások nem jelentéktelen időigényű munkát jelentenek, így ha valaki 10-15 ezer alatt nyúl az órádhoz, eleve gyanakodhatsz az elvégzett munka minőségét illetően....

Előzmény: Molinári bácsi (153234)
Molinári bácsi Creative Commons License 2014.05.27 0 0 153234

Tiszteletem!

Ezt én is csak idén januárban, egy kórházi kórházi látogatáskor, egy ottani betegszállítótól tudtam meg, akinek az órák a hobbyja. De abban vérprofi! Annyira, hogy elég messziről, cirka egy olyan egy méterről látta a kezemen, és "csuklóból tüzelve" azonnal mondta a nevét, sőt, a gyártási évét is! Kénytelen voltam elhinni, mivel ez van rá írva! De ahhoz viszont "nagyon messze" állt tőlem, hogy a kb. egy milliméteres betűket, és/vagy a kb. 2-es emblémát akár csak láthatta volna, nemhogy el is olvashassa! Megemlítette, hogy ez már egy igazi ereklye-relikvia, vigyázzak is rá nagyon, de ha úgy gondolom, azonnal megveszi a saját gyűjteményébe! Mondtam Neki, azért nem adom el, amit itt is említettem, hogy emlék az Édesapámtól. Csak úgy, az általános érdeklődés szintjén beszédbe elegyedtünk egymással az órákról. Ennek keretében "elsírtam" Neki a "hasfájásomat", hogy tudniillik, az "órás" ELŐTT a fullra felhúzott csaszi egy egész napig járt, AZÓTA viszont fél nap (azaz 12 óra) után megáll. Ő mondta, hogy ez a szerkezet lett benne kicserélve! Ha az illető rosszat mondott (volna!), én is azt -és azért!- mondom! Hogy aztán ez egy komplett szerkezi rész-e, vagy csak valamilyen darabja, végképp nem tudom, nem is érdeklődtem ennyire részletekbe menően. Tény viszont, hogy valóban így jár/járt, illetve áll/állt meg! Ahhoz pedig elég rég óta dolgozok, ha nem is órás, de műszaki területen, hogy tudjam, külső beavatkozás nélkül egyik óráról a másikra NEM változhat meg ennyire egy szekezet működése!

Előzmény: boxer-gs (153232)
oys... Creative Commons License 2014.05.27 0 0 153233

Urak!

Most egy érdekes ajánlatomat tenném közzé:

Akad a cuccaim között egy hagyományos Certina DS tűs csat. 16-os szélességű, aranyozott.

Ilyen, de felületkezelésében aranyszínű:

http://www.ebay.co.uk/itm/Certina-DS-16mm-inside-polished-Stainless-Watch-Buckle-/310963557538?pt=UK_Jewelery_Watches_Watches_MensWatches_GL&hash=item4866df54a2

Valami jelképes módon átadnám olyanvalakinek, akinek az órája típusában és színében ezt kívánná...

boxer-gs Creative Commons License 2014.05.27 0 0 153232

"kiszerelte belőle a 24 órás felhúzó szerkezetét, 12 órásra cserélve"

Ez meg mit jelent?

Előzmény: Molinári bácsi (153230)
glashuette Creative Commons License 2014.05.27 0 0 153231

Mekk-elek féle magyar vircsaft kerkedett a dologból, sokaknak nincs is órája, akinek meg elkészült, abban nincs köszönet. Kb. ennyi a gyors rezümé, kár is rá több szót vesztegetni.

Előzmény: Törölt nick (153220)
Molinári bácsi Creative Commons License 2014.05.27 0 0 153230

Üdv és tiszteletem!

T. "Idevalósiak"!

Egy kis (nagy) segítséget szeretnék kérni!

Van nekem egy, nem éppen mai csirke, (kb. 26-28 éves!), még felhúzós, MARVIN karórám, ami a mai napig is hajszál pontos, és Apámtóól egyben személyes emlékem is! A felhúzó gombja elkopása miatt tavaly ősszel "órás" kezébe került. Nemcsak, hogy kiszerelte belőle a 24 órás felhúzó szerkezetét, 12 órásra cserélve, de az őra felhúzás után is csak megrázogatásra indul el! Hol találok Budapesten, lehetőleg a Nyugat pu és a Péterfy Sándor utcai Kórház és Rendelő Intézet közötti útvonalon, vagy a közelükben svájci óraszervizt, ahol meg tudom rendesen javíttatni? Ha benéz ide valaki, és ezt olvassa, nagyon jó lenne még ma választ kapnom, különben egy "+" utam lesz Bp.-re!

Előre is köszönöm!

M. b.

dess73 Creative Commons License 2014.05.27 0 0 153229

Ja, desske73@gmail.com.

dess73 Creative Commons License 2014.05.27 0 0 153228

Üdvözlet mindenkinek! Oris TT1 kaucsukszíjat (feliratos) keresek zárcsattal, ha valakinél van elfekvőben, érdekel. Köszönöm.

micsike1 Creative Commons License 2014.05.26 0 0 153227

Mess!

enyémet az LBS csinálta meg, kiváló munkát végeztek! 

Előzmény: Törölt nick (153213)
villam001 Creative Commons License 2014.05.26 0 0 153226

Az órát (rolex 16610) végül az Irányi utcába vittem, tisztítás+ gyári tömítések 35 ezer. Polírozást nem kértem. Ez se kevés pénz, de a 150-hez képest bőven emészthető.

Előzmény: villam001 (152884)
yxc_ Creative Commons License 2014.05.25 0 0 153225
BENJÁMIN(BENJI) Creative Commons License 2014.05.25 0 0 153224

Ja:-)

Előzmény: Törölt nick (153223)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.25 0 0 153223

Mivel öltönyt visel. :-)

Előzmény: tomcat (153222)
tomcat Creative Commons License 2014.05.23 0 0 153222

A Levi's fővezére mondta a minap, hogy egy éve nem mosta a farmerét. :)

Visszatérve a bőrszíj kérdésre: 2006-os teljesen átlagos 7750-esnél nem a szíj fáradt el napi használatban, hanem a csat biztonsági zárószerkezete. Átraknám a csatot, fel sem tűnne. Egyszerűbb volt komplett szíjat rendelni. Vége a testnedveknek és a baciknak!

tomcat

Előzmény: tomlindudek (153179)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.22 0 0 153221

A Nomost 2001 körül vettem, ennyi idő után csoda hogy megvan még...

Előzmény: Passionata (153219)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.22 0 0 153220

Igen, van élet a Svájci órák topikon kívül... :D Gondoltam, valaki hivatalosan átvette a Nomosok forgalmazását/szervizét, de végülis csak tisztításról/kenésről van szó, mert 6-7 éve áll, ahhoz nem kell csak egy gondos órás.

Mi lett a legendás MMII-vel? Felhasználtátok a designt?

Előzmény: APT (153214)
Passionata Creative Commons License 2014.05.22 0 0 153219

tobbszor kerdeztem APTtol, hogy merre vagy ,ezek szerint o sem tudta .

udv .

de miert pont nomos :-) ennyi ido utan egy Lange t varna az ember 

oys... Creative Commons License 2014.05.22 0 0 153218

D. Ügynök!

Jól látom-e, hogy megörökíttetődtél az utókor számára az Óra Magazin téli lapszámában?

(80. old.)

Előzmény: agent.d (153159)
NormanBates Creative Commons License 2014.05.22 0 0 153217

köszönöm az infót.

Előzmény: innovations (153216)
innovations Creative Commons License 2014.05.22 0 0 153216

15.000. Huf.

Nem kronográf.

Előzmény: NormanBates (153215)
NormanBates Creative Commons License 2014.05.22 0 0 153215

Hantosnál mennyibe kerülhet mostanában egy sima egyszerű kézihúzós szerkezet tisztítás?

APT Creative Commons License 2014.05.21 0 0 153214

Te még élsz? ;-)) Hová tűntél évekre?

Üdv a fedélzeten! A Nomosok műszakilag nem nagy durranások, szerintem bármilyen rendes órás tud vele foglalkozni. Ha gondolod, én is szívesen segítek.

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.21 0 0 153213

Üdv, ki szervizel Budapesten Nomos órákat, miután úgy látom a Poen eltűnt a Váci utcából?

bigdaddylaza23 Creative Commons License 2014.05.21 0 0 153212

üdv grat egyszer én is szeretnék egy ilyet:)

Előzmény: öccse (153211)
öccse Creative Commons License 2014.05.21 0 0 153211

Bár nem svájci, de az új szerzeményem             

egy igazi oszlopkerekes kronográf a hősidőkből:

rtivi Creative Commons License 2014.05.20 0 0 153210

Gratula. Ha tankról van szó, a hölgyak a Cartiernek biztosan örülnek.

Előzmény: oys... (153209)
oys... Creative Commons License 2014.05.20 0 0 153209

Én meg épp ma volt, hogy órát ajándékoztam. (Te épp jól tudod, mit is.)

Mivel a megajándékozott korábbi viseletéhez kontúrjaiban szinte azonos darabról volt szó, borítékolható volt a siker.

;^)

Előzmény: rtivi (153207)
rtivi Creative Commons License 2014.05.20 0 0 153208

Ma szőlőt kapáltam. Elképesztő, hogy nincs közöttük a ma viselt órám. 

Előzmény: oys... (153206)
rtivi Creative Commons License 2014.05.20 0 0 153207

Hát ajándékoztam már néhány órát az elmúlt évtizedek alatt. Kipuhatoltam, hogy a delikvensnek milyen elgondolása van, min. fotó alapján, milyen órát, órákat viselt eddig, mennyire volt elégedett, + szükséges-e vízállóság, milyen legyen a méret, érdekes-e az, hogy mechanikus legyen, fontos-e a dátum, stb. Nem baj az sem, ha van hozzá márkaszerviz. Ha összejön néhány modell, és mint látom svájci legyen, akkor már kénytelen vagy te választani. Ezek után mindig nagyon örültek az ajándéknak, persze csak a kicsomagolás után tudták meg, hogy melyikről van szó.  :-)

Előzmény: tsister (153201)
oys... Creative Commons License 2014.05.20 0 0 153206
boxer-gs Creative Commons License 2014.05.20 0 0 153205

Svájci a Roamer (most már újra). Nem a pénzügyi háttér a döntő a svájciság meghatározásában.

Előzmény: H_G (153202)
NormanBates Creative Commons License 2014.05.20 0 0 153204

Szerintem próbálj meg körülnézni Tissot, Longines háza táján.

Előzmény: tsister (153199)
forumokhozzaszolasok Creative Commons License 2014.05.20 0 0 153203

Sziasztok!

Egy kivételesen szép órás videó:

http://www.youtube.com/watch?v=TV-SZQcS23Q#t=73

Üdv!

H_G Creative Commons License 2014.05.20 0 0 153202

Püff :) Na, férfiasnak ezt a vörösrézbe játszó barnát, amilyen a Roamer, végképp nem néztem volna! (Amúgy is úgy rémlik, az a márka ma már hongkongi...)

Előzmény: tsister (153201)
tsister Creative Commons License 2014.05.20 0 0 153201

Hello!

Bocs, azt nem írtam, hogy férfi órát keresek! :)

(Lány vagyok...)

H_G Creative Commons License 2014.05.20 0 0 153200

És tényleg chronograph kell? Abból elég nehéz nőieset találni... Az alapkérdésedre nem tudom a választ, de nekem a bemutatottak egyike sem tűnik igazán nőiesnek. (Leginkább a Doxa, de azt a márkát nem ajánlják mostanában.)

Ez talán sikeresebben próbálja összehozni a kettőt (de szintén nem tudom, megéri-e az árát):

http://tissot.orak.hu/TISSOT%20PRC%20100%20LADY%20CHRONOGRAPH%7CT008.217.16.291.00

Előzmény: tsister (153199)
tsister Creative Commons License 2014.05.20 0 0 153199

Sziasztok!

A páromnak 30. születésnapja alkalmából szeretnék egy jó minőségű svájci órát venni. Nem igazán értek az órákhoz, persze próbáltam utána járni, hogy melyikek a legjobbak. Sajnos Omegára nem telik, de találtam Roamer-t, Festina-t, Cerruti-t, és Doxa-t, ami szóba jöhet. Bőr szíjasat szeretne, ezt már sikerült kiderítenem, és barnás árnyalatút. Szerintetek ezek közül a márkák közül melyiket érdemes megvenni? Melyik a legmegbízhatóbb? Csatolom, hogy miket találtam.

Előre is köszi a válaszokat!

pagrus Creative Commons License 2014.05.20 0 0 153198

Ez tetszik. Én türelmetlen voltam és egy közeli bőrdíszműves készített egyet, rábíztam, vittem az órát.

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (153185)
NormanBates Creative Commons License 2014.05.20 0 0 153197

Hirsch Pure 20mm-es kaucsuk szíjat, kéket vagy feketét tud valaki Bp-en polcról?

La57 Creative Commons License 2014.05.20 0 0 153196

Persze megnézem elötte hogy milyen.Én sem ismerem árai alapján kb Certina,Doxa árfekvés,viszont Certinám már van ez viszont megtetszett.

Ez lenne :http://www.claudebernard.ch/sporting-soul/aquarider-70167

Előzmény: tomlindudek (153195)
tomlindudek Creative Commons License 2014.05.20 0 0 153195

La57

Szia! Én a szerkezetre írtam, hogy megbízható. A kérdezett Claude Bernard márkát egyáltalán nem ismerem. Sosem láttam ilyen órát. Minőségéről, kidolgozásáról, alkatrészellátásáról semmit sem tudok.

Üfv.

Előzmény: La57 (153191)
pego123 Creative Commons License 2014.05.20 0 0 153194

Köszönöm, ez nekem is eszembe jutott, csak megerősítésre vártam. Vagy esetleg jobb javaslatra. Ha azt mondod, hogy megbízható és nem átvágós, akkor jó megoldás lehet. Köszönöm még egyszer!

Előzmény: Wicked Belzebub (153193)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2014.05.20 0 0 153193

Esetleg Seiko szerviz? :)

Nekem jók a tapasztalataim velük...

Előzmény: pego123 (153192)
pego123 Creative Commons License 2014.05.20 0 0 153192

Üdvözlet!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

Kollégám Seiko órájának az üvege betört és a szilánk beszorúlt a számlap és az üveg közé, elérve a nagymutatót is.

Hova érdemes Bp-en vinni, kit ajánlanátok?

Köszönöm!

Más: a saját svájci, automata óráim általános szervízelését Hantos mesternél ajánljátok? Eddig a Temporába vittem, de mindig egy vagyon volt... Ezt is köszönöm!

La57 Creative Commons License 2014.05.19 0 0 153191

Köszönöm,akkor ezek szerint nyugodtan megvehető.

Előzmény: tomlindudek (153190)
tomlindudek Creative Commons License 2014.05.19 0 0 153190

Szia!

Nagy számban értékesített ilyen szerkezetes óra után nyugodtan mondhatom, hogy megbízható szerkezet! :-)  Nekem is van ilyen szerkezettel szerelt órám. A pontossága is 4-5 másodpercen belül van havonta.

Üdv.

Előzmény: La57 (153189)
La57 Creative Commons License 2014.05.18 0 0 153189

Sziasztok.

Kinéztem magamnak egy órát(Claude Bernard) amiben ETA F06.111 -es szerkezet van.Megbízható ez a szerkezet?Tudom hogy tömegcikk, de azért kiváncsi vagyok a véleményetekre.A másik amit néztem Ronda szerkezetes lenne.

szabgergo Creative Commons License 2014.05.18 0 0 153188

Sziasztok!

Nemrég vásároltam ezt a régi Unitas karórát, de sajnos olyan rossz állapotban van, hogy muszáj lenne egy új szerkezetet vásárolnom hozzá. Tudnátok segíteni, merre keressek? Unitas 173 a típusa. Előre is nagyon köszönöm!

Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2014.05.18 0 0 153187

Értem én, de mivel folyamatosan kreatív munkát végzek, ebben legyen annyi luxusom, hogy ne kelljen kitalálnom, milyet akarok. Egy szortimentből szeretnék választani, és kész. De még van egy évem.

Előzmény: WiZARD (153186)
WiZARD Creative Commons License 2014.05.17 0 0 153186

Stach olyat csinál, amilyet akarsz, van pár oldal visszafele, kb mind a 800+ szíja különböző :)

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (153185)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2014.05.17 0 0 153185

Igen, közben én is szétnéztem az Hirsch oldalán, a Liberty-k a varrása túl hivalkodó, legalábbis nem tetszik túlzottan. Én ezt vettem. A stachstraps nekem egy kicsit túl rusztik, bár pl. a #815 tetszik. Köszi a tippet, egy (fél?) év múlva újra nekifutok.

Előzmény: WiZARD (153184)
WiZARD Creative Commons License 2014.05.17 0 0 153184

Hirsch-ből Liberty ami 1 darabból készül. 

Az új performance széria elég strapabírónak tűnik, mondjuk elég sportos, de van köztük 1-2 visszafogottabb is.

Neten találni nem 1 szíjkészítőt, ők többnyire hagyományos, valódi, vastag bőrből készítik portékáikat...

Én tőle - http://stachstraps.blogspot.hu/ - rendeltem, korrekt volt nagyon, csak ajánlani tudom.

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (153183)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2014.05.17 0 0 153183

Hát, a választék :-) Igazából bementem a hozzám legközelebbi órásboltba (ez Svájcban van, Christ nevű lánc egy üzlete), és ott leemeltem egy Hirschet. Az ottani választékban nem volt egy darab bőrből készült, de ez legalább vízálló (nem fogom víz alá tenni, de gondolom jobban védekezik az test kigőzölgése ellen). Majd legközelebb jobban körülnézek.

Előzmény: WiZARD (153182)
WiZARD Creative Commons License 2014.05.17 0 0 153182

Mi tart vissza attól, hogy egy darab bőrből készült szíjat vegyél? :)

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (153181)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2014.05.17 0 0 153181

Hát ez azért nem teljesen így van, a gatya szaros lesz, a zokni pedig földközelben van, megtelik porral, szóval azoknak más funkciói vannak. Gyrosba nem szoktam kecsappot kérni, a hotdogból meg általában nem folyik az óraszíjra semmi :-) De értem, mit mondasz,  annak ellenére, hogy ha egy jól kezelt egy darab bőrből kiszabott szíj lenne, akkor az máshogy viselkedik ám, mint ezek a több réteg bőrből (?) összerakott cuccok. 

python 357 Creative Commons License 2014.05.17 0 0 153180

Négy-öt havonta cserélni kéne, higiéniai szempontból!!:)

tomlindudek Creative Commons License 2014.05.17 0 0 153179

Most komolyan. Van olyan másik alsónemű, amit szokás hordani évekig mosás nélkül? A bőrszíj egy alsónemű. Közvetlen, fizikai kapcsolatba kerül az emberi bőrrel és az arról lehámló elhalt hámsejtekkel és egyéb testnedvekkel, baktériumokkal. mivel a bőrszíj is porózus, ezek szépen ott telepszenek meg a szíjon. Ezeket más mikroorganizmusok kezdik el zabálni. Kézmosáskor még vizet is kapnak. A gyrosból, hotdogból belefolyik a ketchup. Meddig kell még ezt ragozni?

Mindenki döntse el maga, hogy hány naponta vált zoknit és alsógatyát. De évekről beszélni? 

tomlindudek Creative Commons License 2014.05.17 0 0 153178

Igaz! Sőt!

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (153177)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2014.05.17 0 0 153177

Sziasztok, nemrég cseréltem bőrszíjat, és a kedves néni azt mondta, hogy a bőrszíjak, főleg ha olyat izzad az ember, kb. egy évig bírják. Ez igaz? 

WiZARD Creative Commons License 2014.05.17 0 0 153176

Szerintem nem túl nagy, és nem nagyon nehéz.

De tény, hogy nagy - 45.5mm, bár pár hete-hónapja tettem be róla képet, másik 44-47mm óra mellett

vastag (tényleg 19mm környéke)

nehéz - acél változat, fém szíjjal 25 dkg, az arany az meg még nehezebb lehet (mármint maga az óra, mert az bőrszíjon van), viszont próbáltam a titánt is, és annál kifejezetten zavart, hogy könnyű.

Itt sokszor előkerült, hogy x mm felett már túl nagy egy óra, és csak divat, blabla. Aztán amikor találkoztam pár hozzánk hasonló órabuzival (akár innen pár ember, akár mások) és élőben látták, már senki se mondta ezt. Nyilván az is számít, hogy Te mekkora vagy, és a csuklód mekkora.

Menj el egy Orexbe/Omega boltba és próbáld fel.

Előzmény: halálamájra (153175)
halálamájra Creative Commons License 2014.05.17 0 0 153175

Köszi a választ!:) Élőben nem túl nagy? Olyasmit olvastam ,hogy 19 mm körül van a magasság. Ezt meg tudod erősíteni? Nagyon nehéz a cucc?

Előzmény: WiZARD (153173)
WiZARD Creative Commons License 2014.05.17 0 0 153174

cousinsuk legújabb híre:

'Swatch Group advise Cousins that the supply of watch parts is to totally cease after December 2015, this will affect all brands including Omega, Tissot, Certina, Rado, CK and Longines.'

WiZARD Creative Commons License 2014.05.17 0 0 153173

Eleinte a 3313-as szerkezetekkel akadt gond, ezt későbbi szériákban javították, illetve a problémásakban cseréltek alkatrészt. Utána elvileg jók, de nincs túl jó hírük...

Fredric Piguet szerkezet co-axial -ra átalakítva, tehát más órában nem fogod megtalálni, de sajátnak se mondanám.

A 9300as az teljesen saját szerkezet. Ezzel eddig nincsenek gondok, de ez 3 éve jelent meg, szóval túl hosszú tapasztalat nincs velük.

A régebbi nekem nem tetszik, a szerkezet híre miatt sokan félnek is tőle, na meg az újra lehet azt mondani, hogy tényleg saját werk.

Nekem egy acél 9300asom van, imádom :)

Előzmény: halálamájra (153172)
halálamájra Creative Commons License 2014.05.17 0 0 153172

Üdv Mindenkinek!

Lenne néhány kérdésem az alábbi órákkal kapcsolatosan. :  ,  

- Az utóbbi(planet ocean chrono ceragold 9300) az ha jól tudom, inhouse szerkezet. Az első belinkelt óra ( planet ocean chrono 3313) az saját cucc ,vagy tokozás?

-Melyik az értékállóbb? Nektek melyik jön be jobban? A 3313-as modell kerámialünettás?

-Egy szó mint száz ,melyiket vennétek a kettő közül?

Wreck Diver Creative Commons License 2014.05.16 0 0 153171

500 ezres Junghans? És még a Rolexre mondják, hogy drága...

Előzmény: WiZARD (153170)
WiZARD Creative Commons License 2014.05.16 0 0 153170

A pontosság kedvéért, nem max bill chrono, hanem sima max bill és egy meister chronoscope, bár a lényegen nem változtat. :)

Előzmény: WiZARD (153169)
WiZARD Creative Commons License 2014.05.16 0 0 153169

junghans max bill chrono is 500k környéke, seiko astron 600k, egyik se a 20-30ezer forintos olcsó óra volt...

Előzmény: Wreck Diver (153168)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.05.16 0 0 153168

Úgy látom, egy saját szerkezetes FC is odalett.
Azt a maga 800 ezer + árfekvésével nemigen kellett volna a kirakatban hagyni.

Persze ez nem jogosít fel senkit betörésre.
Kérdés, a biztosító mit fog ehhez szólni.

Előzmény: WiZARD (153167)
WiZARD Creative Commons License 2014.05.16 0 0 153167

Gondolom fel voltak készülve akik elvitték az órákat.

Tudták hogy elég kifeszíteni a vasajtót, és utána egy sima üveg mögött ott vannak az értékes órák. Tudták hogy elég ezeket elvinni, és nem kutatni kell több után, mert jön a biztonsági szolgálat.

Nagyobb órásboltokban nem véletlen szokták a kirakatba ki-be pakolászni naponta az órákat.

Előzmény: pobeda (153166)
pobeda Creative Commons License 2014.05.16 0 0 153166

Feltörték a Széchenyi téri órás üzletet Győrben - fotók az ellopott órákról

http://www.kisalfold.hu/kepek/ezeket_az_orakat_loptak_el_a_gyori_kiraly_utcai_uzletbol/2038161/

MeisterSinger Creative Commons License 2014.05.16 0 0 153165

Sok száz letölthető "watchfaces" van rá, ezt csak poénból tettem fel rá, nem használom :D Csak amikor megmutatm, kacajt fakasztok.

Előzmény: oys... (153163)
MeisterSinger Creative Commons License 2014.05.16 0 0 153164

Igen, belegondolva igazad van szerintem. Az volt ugye a fejemben, hogy ennek a Pebble Steelnek az a lényege, hogy folyamatos bluetooth kapcsolatban van az iPhone-ommal, és természetesen minden adatot onnan vesz, időt, dátumot, időjárást, stb, stb.

Ugyanakkor, ha megszakad a kapcsolat, akkor sem áll meg az órakijelzés, tehát igazad van, biztos van benne kvarc, órajelet kell generálnia. 

Előzmény: spyder999 (153162)
oys... Creative Commons License 2014.05.15 0 0 153163

Azt a 12-esnél lévő logót és alatta a feliratot nem lehet szoftveresen kikapcsolni?

(Hogy egy kicsit diszkrétebb létével tényleg kultúrált lehessen? - Mert így egy húszdolláros izé benyomását kelti.)

Előzmény: MeisterSinger (153156)
spyder999 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 153162

És akkor mi,ha nem 'kvarc'?

Valamilyen órajel generátornak kell benne lennie...

rtivi Creative Commons License 2014.05.15 0 0 153161

Kerestem az új Rolex modellek kötött is, de nem találtam.

H_G Creative Commons License 2014.05.15 0 0 153160

:)

agent.d Creative Commons License 2014.05.15 0 0 153159

Most ennek utánanéztem, és klassz cucc!

MeisterSinger Creative Commons License 2014.05.15 0 0 153158

Igen, de tud világítani is, ha megrázom. Egész jól is bírja, hétfőn töltöttem, ma 50%-on van (Pedig folyamatos bluetotth, és vibrál is értesítéskor).

Előzmény: Wicked Belzebub (153157)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2014.05.15 0 0 153157

Hát ez tök jó :)

E-inkes?

MeisterSinger Creative Commons License 2014.05.15 0 0 153156

Sziasztok, rég írtam ide, és most is OFFolok :)

Ezt most szeretem, pedig nem svájci, nem mechanikus, még csak nem is kvarc.

Dobpergés: öltönyhöz pedig

Köszönöm, hogy megoszthattam! :D

(Komolyra fordítva nagyon jó a divájsz, ha óraként probálom nézni, akkor hiányzik belőle az anyag, a súly...)

athaindex Creative Commons License 2014.05.13 0 0 153155

Sziasztok!

Van pár órás magazinom.

Mind friss, max. egy két hónapos legutóbbi kiadványok!

3300-6000 forintos ár helyett mindössze 990-ért darabja.

Új mindegyik!

Üdv, Attila

06206628523

inflagrantimusic@yahoo.co.uk

agent.d Creative Commons License 2014.05.11 0 0 153153

Adják

Előzmény: WiZARD (153150)
Fiery Creative Commons License 2014.05.11 0 0 153152

Breitlingbol kaphato viszonylag elerheto aron hasznalt kvarc modell is. Az uj Chronomat toredekeert, sokkal strapabirobb kiadasban. Aztan ott van a Fortis, Sinn, Damasko. En ilyesmit vennék jatszos oranak, ha mar nem japant (Seiko Monster). A kinai vackokkal en nem foglakoznek, azok egyszer hasznalatos orak, sajnos.

Egyebkent sajat tapasztalatbol beszelek, egy Colt II Quartz-ot hasznalok jatszos oranak, csereberelve a szijat rajta. Most epp Isofrane van rajta, nyarra, barmilyen tevekenyseghez idealis. A szerkezete pedig majdnem atomora pontossagu, remek referencia a mechanikus oraknak.

Előzmény: agent.d (153091)
oys... Creative Commons License 2014.05.11 0 0 153151

Ha visszaemlékezel arra, amikor Nálad jártunk, nos ennek a lehetősége már akkor is szóba került.

Arról volt szó, hogy előbb-utóbb tuti, hogy megsérül az ilyen felületkezelés is és akkor csúnyán el fog ütni a kilátszó acél.

(Így lenne lottóötösöm!:)

Előzmény: agent.d (153145)
WiZARD Creative Commons License 2014.05.10 0 0 153150

De azt gondolom magadnak vetted, vagy adják? :)

és ha egy Richard Mille boltban dolgoznál, és kapnál "használatra" egy órát, akkor akarnád vállalni érte a felelősséget munkaidőn kívül?

Előzmény: agent.d (153133)
Jakobsz Creative Commons License 2014.05.10 0 0 153148

Üdv!

Van egy Orient db08002b típusú órám, és egy lelkes hétvégi tivornyázás során sikerült megkarcolnom az üvegét. Érdeklődnék hogy mit lehetne vele kezdeni? Ha kicseréltetném, lehetne helyette zafír üveget is betenni? És ha igen kB mennyibe kerülne? Keresgéltem a neten a témában de nem sok infót találtam. Válaszokat előre is köszi :-)

dészáz Creative Commons License 2014.05.10 0 0 153147

és abból is a kínai....

Előzmény: dészáz (153146)
dészáz Creative Commons License 2014.05.10 0 0 153146

ja,a 8215-ös. sztem...

Előzmény: WiZARD (153144)
agent.d Creative Commons License 2014.05.10 0 0 153145

No, mosmá tudom hogy néz ki egy DLC bevonatos óra ha nagyon űzik.

WiZARD Creative Commons License 2014.05.10 0 0 153144

rotorról elsőre Miyota ugrik be

Előzmény: Maglev (153143)
Maglev Creative Commons License 2014.05.10 0 0 153143

Sziasztok. Remélem jó helyen kérdezek, de ezt a fórumot találtam nagy hirtelen.

Valaki meg tudná mondani így a kép alapján, hogy milyen/melyik automata szerkezet lehet ez?

http://kepfeltoltes.hu/140510/V_g_lap-2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Egy francia divatcég nevét viselő órában van benne, ennél többet sajnos nem tudok.

Előre is köszönöm a válaszokat, bár tudom, hogy így ennyi infó alapján nehéz bármi konkrétat is mondani.

tomcat Creative Commons License 2014.05.10 0 0 153142

160 és 220 dollár között szokott előfordulni az amazonon.

tomcat

Előzmény: agent.d (153140)
tomcat Creative Commons License 2014.05.10 0 0 153141

Ha a golfos marketing bullshitet lehámozzuk róla, akkor a korona és dátumablak szerint ez bizony egy igazi jobbkezes óra. Nekem pont megfelel, életemben nem golfoztam. :)

tomcat

Előzmény: panerai (153139)
agent.d Creative Commons License 2014.05.09 0 0 153140

fényevős? mennyi egy ilyen?

Amúgy a Luminoxokat néztem, chrono-n egész jó árakon lehet lőni őket.

Előzmény: tomcat (153138)
panerai Creative Commons License 2014.05.09 0 0 153139

Ez nem jobb kezes. Egy swing ütésnél nagyon zavaró a korona, kivéve ha reklámról van szó:)

Előzmény: tomcat (153138)
tomcat Creative Commons License 2014.05.09 0 0 153138

Kicsit off, mert nem svájci: strapa órát legutóbb az alábbi peremfeltételekkel választottam: legalább 42mm, titán tok, zafír üveg, se felhúzni se elemet cserélni ne kelljen, kaucsuk szíj, minőségi zár. Ez jött ki. Az csak bónusz, hogy jobbkezes, amúgy is jobb kézen szeretem hordani az órákat.

tomcat

Előzmény: agent.d (153133)
tomcat Creative Commons License 2014.05.09 0 0 153137

:)

Előzmény: glashuette (153134)
tomcat Creative Commons License 2014.05.09 0 0 153136

Vizes és izzadós körülményekhez van egy kaucsukszíjas Hamiltonom. :)

tomcat

Előzmény: H_G (153131)
boxer-gs Creative Commons License 2014.05.09 0 0 153135

:D

Előzmény: glashuette (153134)
glashuette Creative Commons License 2014.05.09 0 0 153134

Szappanozott.

Előzmény: H_G (153131)
agent.d Creative Commons License 2014.05.09 0 0 153133

Én privátban is a chronomatot hordom, szinte éjjel-nappal, de azért jobban odafigyelek mint egy húszezres vasra tenném. (mondhatnám, néha kicsit aggódom is. Pár havi benzinpénz rámenne ha egyszer lenyúlnák, vagy elhagynám)

Előzmény: WiZARD (153127)
agent.d Creative Commons License 2014.05.09 0 0 153132
H_G Creative Commons License 2014.05.09 0 0 153131

És a büdösség-baktériumok ellen mit tettél?

Előzmény: tomcat (153130)
tomcat Creative Commons License 2014.05.09 0 0 153130

Accutron bőr óraszíj napi használatban 7 évet bírt. A varrás szakadt el egy szemen és nem maga a bőr ment tönkre, hanem a pillangócsat (deployment buckle). Biztos ami biztos rendeltem kettő komplett szíjat zárral együtt, amíg kapható, darabja 90 dollár volt.

Nem kell ezt túldimenzionálni szerintem. A legjobb megoldás szinte mindig a gyári, amíg elérhető.

tomcat

Előzmény: tomlindudek (153126)
oys... Creative Commons License 2014.05.08 0 0 153129

A boltban is pont ezt mondták nekem.

Csak nem épp Te voltál benn?

(Én voltam, aki - jobb híján - mindössze egy Óra Magazinnal gazdagodva távoztam.)

Előzmény: tomlindudek (153125)
oys... Creative Commons License 2014.05.08 0 0 153128

A mai Carbon felületén a borjúbőr mivolta egyáltalán nem észrevehető. Nekem szubjektíve inkább olyan műanyagosnak tűnik (itt van egy épp a polcomon, de még nem fogtam be használatra).

A két szezon az nálam két nyarat jelentett, akkoriban mindennaposan. Kivétel a nyaralási időszak volt, amikor mindig kaucsukot szoktam rátenni, meg utána pár hét, ameddig ki szoktam élvezni a változatosságot.

Viszont az említett szíj még a "Carbon Sport" névre hallgatott.

(Akkoriban annyira megkedveltem, hogy a rákövetkező szíjam is ilyen volt.)

Előzmény: tomlindudek (153126)
WiZARD Creative Commons License 2014.05.08 0 0 153127

Szerintem egy eladó nem feltétlen képviseli az általa árult márkát.

Ha olcsó márka, akkor miért ne vehetne jobbat magának.

Ha meg drága márka, akkor nem lehet elvárni tőle, hogy arra költsön. Bónuszba meg nyilván nem fog kapni egy akármit, ami több havi fizetésének felel meg. Kölcsönbe se, mert ki állja az amortizációt, vagy bármi kárból eredő kockázatot?

Nyilván ne legyen egy Breitling boltban az eladón egy hasonló kategóriájú egyéb márka, de ennyi.

Előzmény: tomlindudek (153123)
tomlindudek Creative Commons License 2014.05.08 0 0 153126

A Hirsch Carbon külső része borjúbőr, karbon mintázattal préselve. Két szezon? A gyártói ajánlás is max. 1-1,5 év egy szíjra. Már csak a lentebb említett gomba és baktérium metropoliszok miatt is.

Előzmény: oys... (153122)
tomlindudek Creative Commons License 2014.05.08 0 0 153125

Hű. Sajnálom. Ma ő vigyáz a kölkökre. Érdemes ideszólni telefonon, hogy itt van-e. Sokszor kiszalad alkatrészért, ezért-azért.

Előzmény: oys... (153121)
tomlindudek Creative Commons License 2014.05.08 0 0 153124

Muszáj volt kötekednem. Nem bírtam megállni. :-)

Nekem volt már Seiko Monster és Orient Mako is pár hétig a kezemen. A Monster jobban bejött. (Órabarát ismerősökkel néha elcseréljük az óráinkat pár hét erejéig.)

Előzmény: agent.d (153120)
tomlindudek Creative Commons License 2014.05.08 0 0 153123

Értem én. Itt csak arról a speciális esetről írtam, amikor valaki egy márkát képvisel (óramárkát), fel is veszi az órát (nyilván mindegy, milyen márka van van a hátizsákban) és esetleg a környezete is megtudja, hogy egy márkát képvisel.

Én sem hordok minden helyzetben órát, de ezeknél az eseteknél felesleges is arról beszélni, hogy milyen óra nincs rajtam. ;-)

Előzmény: altimus (153118)
oys... Creative Commons License 2014.05.08 0 0 153122

Ezek a mai Hirsch Carbon szíjak már csak gyatra másolatai a régi Carbon Sport szériának.

A réginek szinte teljesen hitelesen karbonszövet jellegű volt a felülete, de a maiaknak olyanná vált a simán műanyagba sütött felületi mintázata, mint amilyenek töredékpénzekért is beszerezhetőek pld. a Harry Kft.-nél.

(Egyébként valóban tartós darab a karbon-Hirsch, nekem is kibírt két szezont, csak utána kezdett felperegni a széleknél, de akkor gyorsan alámart a csuklóm izzadsága.)

Előzmény: Huszas (153114)
oys... Creative Commons License 2014.05.08 0 0 153121

Hiába üzente, mert amikor ma bevittem, akkor épp a távollétével tüntetett a megbízatás ellen.

:-(

Előzmény: tomlindudek (153115)
agent.d Creative Commons License 2014.05.08 0 0 153120

Érted te... 

Átfogalmazva az eredeti kérdést, azon gondolkoztam, mi lehet a legolcsóbb, de elfogadható minőségű cucc.  Ezeket az orienteket már régen is nézegettem ilyen célra.

Előzmény: tomlindudek (153117)
altimus Creative Commons License 2014.05.08 0 0 153119

en is siman hordok evekig egy-egy jo minosegu borszijat az elhasznalodas legkisebb jele mellett. habar nyilvanvaloan legkondicionalt szobaban valo uldogeles a munkam :). sportolashoz a kaucsuk szij jon be nekem leginkabb, sok helyre meg nem kell ora. pl. tengerparti homokba, sos viz kornyekere abszolut felesleges orat vinni. hacsak nem gyongyhalasz, vagy olajfurotoronyban dolgozo munkas az ember.

Előzmény: tomlindudek (153116)
altimus Creative Commons License 2014.05.08 0 0 153118

> Az is hülyén hangzik, hogy "utazáshoz túl drága egy ilyen óra". Ezzel szintén leszólod a márkát.

azt hiszem itt inkabb esszerusegrol van szo. en peldaul a narancssarga szijas t-touch-omat veszem fel automatikusan utazashoz. de meg azt is inkabb beteszem a hatizsakba, vagy a szallodaban hagyom del- es kozep-amerika legtobb reszen.

legfeljebb olyan uzleti utakra megyek a normal napi hasznalatu oramban ahol tudom, hogy normalis a kozbiztonsag. ilyen pl. japan vagy szingapur.

Előzmény: tomlindudek (153110)
tomlindudek Creative Commons License 2014.05.08 0 0 153117

Áhh! Legalább kettő kell! Abban, amit leversz a sziklás tengerparton, mégsem mehetsz be a szalonba dolgozni. ;-)

Ezt muszáj megértenie a vezetőségnek. :-D

Előzmény: agent.d (153112)
tomlindudek Creative Commons License 2014.05.08 0 0 153116

A Hirsch Carbon szíjnak nem bőr a belseje. :-P

Nem lehet általánosítani egy szíjra sem. Mindenkinek más a bőre, életmódja, tűrőképessége (mind esztétikai, mind higiéniai szempontból).

Üdv.

Előzmény: Huszas (153114)
tomlindudek Creative Commons License 2014.05.08 0 0 153115

oys...!

Hantos Laci üzeni: "Látni kell..."

Üdv.

Előzmény: oys... (153113)
Huszas Creative Commons License 2014.05.07 0 0 153114

Sziasztok!

Nekem van egy hasonló karbon-bőr szíjam és egy év használat után írom, hogy semmiféle izzadságnyomot nem lehet fellelni a szíjon.

http://www.setcomp.hu/termekek/hirsch-oraszij/hirsch-active/hirsch-carbon

oys... Creative Commons License 2014.05.07 0 0 153113

Urak!

Tud-e Valaki tippet, hogy hol vállalnak jó minőségű aranyoz(tat)ást?

(Hantosék esetleg?)

agent.d Creative Commons License 2014.05.07 0 0 153112

Van ilyen órám :D Ezt is hordom mindig. 

Előzmény: tomlindudek (153110)
tomlindudek Creative Commons License 2014.05.06 0 0 153110

agent.d

Hmm. Ha valahol utazás közben arra terelődik a szó, hogy hol dolgozol, akkor olyan furán jön ki, hogy "robusztus pilótaórákat árulok, de azok nem valók játszani. " Miért is? Nem elég robusztusak? Túl drágák? De nem azért drágák, mert mindent kibíró robusztus órák? Hm... Ezzel egyből lebeszéled a márkáról a beszélgetőpartnert.

Az is hülyén hangzik, hogy "utazáshoz túl drága egy ilyen óra". Ezzel szintén leszólod a márkát.

Szerintem képviselned kellene a márkát és kérni a tulajtól egy "képviseleti órát" ;-)

Én ugyan más léptékben utazom, de az alkalmazottak mindig kapnak a saját palettából. :-P

Ha már választani kell, én is az Orient Mako, vagy a Seiko Monster-re szavaznék. Mégiscsak elismertebb órák. Áruk ellenére közkedveltek magasabb körökben is. Bár a fenti véleményem fenntartom. Ilyen órák vannak a Breitling kínálatában is és ha ez jó, akkor miért is jobb a drágább?

G-Shock pedig simán elfér a Breitling mellett, hiszen nincsenek egymás palettáján még csak hasonló órák sem és egy G-Shock mindenkinek kell. :-).

Üdv.

Előzmény: agent.d (153103)
mylove Creative Commons License 2014.05.06 0 0 153109

Sziasztok! Mennyit érhet egy régebbi női 18 karátos, 17 jewels Longines karóra?

rtivi Creative Commons License 2014.05.06 0 0 153108

Egyetértek. 

Viszont fűnyíráshoz, autómosáshoz (és a cukromhoz) most ezt rendszeresítettem és eddig meglepően jól teljesít a teszten (automata, vízálló, dátumos, elfogadható méret, megszokott fizimiska): 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=129985729&t=9177618

Kapcsolódva pedig Wizard topiktárshoz

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=130196459&t=9002169

eredetileg persze még ezt kerestem:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=130084626&t=9177618

No persze egy  könnyű, régebbi, kisebb Oysterről hétköznapi használatra még nem tettem le. :-)

Előzmény: APT (153098)
agent.d Creative Commons License 2014.05.05 0 0 153107

Yess!

Előzmény: WiZARD (153104)
phranxinatra Creative Commons License 2014.05.05 0 0 153106

Nekem is! Anno a gimiben, egy Converse, 501, Invicta összeállítás volt a szupermenőség non plus ultrája. :) Bár hazudok, mert az egyik legjobb haverom mindezt megfejelte egy Benetton Bulova órával. Még az olasz cserediákok is elismerően bólogattak. :D

Előzmény: spyder999 (153097)
WiZARD Creative Commons License 2014.05.05 0 0 153105

vagy minimálisan többért egy seiko monstert :)

Előzmény: WiZARD (153104)
WiZARD Creative Commons License 2014.05.05 0 0 153104

ebayen ugyanez 90$, csak hogy az árakat tisztába tegyük :)

én viszont 30ért inkább vennék egy orient mako-t...

Előzmény: agent.d (153101)
agent.d Creative Commons License 2014.05.05 0 0 153103

hogy még offoljam, ennek pont menne a színe a motoromhoz: http://casio.timecenter.hu/casio+orak/edifice+karorak/EFM-502D-4A.ora :D De király lenne!

agent.d Creative Commons License 2014.05.05 0 0 153102

Van egy ilyenem, nagyon szeretem, de jó lenne egy új játszós is. :) 

agent.d Creative Commons License 2014.05.05 0 0 153101

http://trendmaker.hu/spd/uu81zypCUEVTL/invicta-ferfi-12563-pro-diver-kek-carbon-fiber-ora

Ez méretben, stílusban eléggé bejön. 30 pont annyi lenne, amennyit megér egy játszós maximum. 

Amúgy gondoltam valami jópofa G-shockra is ilyne célra, csak ez olyan férfiasabbnak tűnik. 

Előzmény: APT (153098)
fastrobi Creative Commons License 2014.05.05 0 0 153099

Nem egy típusú Invicta 7750-el vagy sellita 200-al van szerelve. ETA quartz is van bőven a kínálatukban.Ez izlés kérdése leginkább brutál 50-es vagy még nagyobb tokozásúak de vannak közt pofás darabok is.

Előzmény: WiZARD (153093)
APT Creative Commons License 2014.05.05 0 0 153098

Ezek az órák "hazugok", sokkal többet állítanak magukról, mint ami ténylegesen "bennük van". A Casio, Citizen, Seiko legalább "őszinte" óra. Sőt, megkockáztatom, ezek a "legőszintébbek", legalábbis a belépő/középkategóriáig mindenképpen. Afölött elkanászodtak már a japók is, akármennyire is remek óra egy Grand Seiko, vagy egy legfelsőbb kategóriás high-tech Casio/Citizen, már nem értékarányos. De csak ebben a tartományban nem - míg a svájciak már semmilyen szinten sem azok, az "olcsóbbak" sem, a drágábbak meg már nagyon nem...

Én például, ha Himaláját mennék megmászni, vagy sarkvidékre vágynék ott pusztulni, hát, egy friss elemmel megpakolt jobbféle Casio G-Shockon kívül semmi más nem jöhetne szóba. Olcsó, könnyű, kényelmes, sokat tud - és garantáltan kibírja. Egy "szuperstrapabíró" mechanikus Bretyó, Rolex, Omega meg drága, nehéz, kényelmetlen - és egyáltalán nem biztos, hogy kibírja...

Nem kell, sőt, nem is szabad ideológiát gyártani a svájci presztízsmodellek mögé. Nincs semmi értelme - pont azért nem, mert nincs semmi valós alapja... Fogadjuk el, hogy ezeket egyszerűen azért szeretjük, mert szeretjük és kész... Nem kell megmagyarázni, miért van értelmük - mert nem lehet megmagyarázni... Sok szervizelés után még a Rolexekkel vagyok a leginkább megbékélve amúgy, a könnyű, régebbi, kisebb Oystereket hétköznapi használatban is kedvelem, megfelelők, azért is tartok négyet is - de megideologizálni akkor sem érdemes... Ugyanígy nem érdemes ezeken az Invictákon lovagolni - ha tetszik, ha bejön a design, akkor nyugodtan felvállalhatók, és végül is nincsenek arany árban. De jó tudni, hogy praktikusan filléres kínai minőséget kapsz...

Előzmény: WiZARD (153095)
spyder999 Creative Commons License 2014.05.05 0 0 153097

Nekem mindig egy hátizsák márka jut eszembe ezekről.

Előzmény: agent.d (153090)
james01 Creative Commons License 2014.05.05 0 0 153096

Ezek komolytalan gyerekórák. :D

Előzmény: agent.d (153092)
WiZARD Creative Commons License 2014.05.05 0 0 153095

ez nem akciós, ennyi az ára, az "eredeti" ár meg kamu :)

ezerszer inkább casio, orient, citizen, seiko...

Előzmény: agent.d (153094)
agent.d Creative Commons License 2014.05.05 0 0 153094

Az a kérdés, h jobb-e így akciósan ugyanannyiért, mint egy szarabb casio pl. Amiket megjelöltem például nagyon tetszenek.

Előzmény: WiZARD (153093)
WiZARD Creative Commons License 2014.05.05 0 0 153093

külföldi fórumokon a gagyi szinonimája :)

Előzmény: agent.d (153090)
agent.d Creative Commons License 2014.05.05 0 0 153092
agent.d Creative Commons License 2014.05.05 0 0 153091

http://trendmaker.hu/invicta_ferfi_ora konkrétan itt sokkot kaptam. Nyaralni, ide-oda menni szívesebben mennék egy ilyenben mint a B-ben. Van pár igen tetszetős a sok szemét között.

agent.d Creative Commons License 2014.05.05 0 0 153090

Szerintetek mennyire használhatóak az invicta órák?

oys... Creative Commons License 2014.05.05 0 0 153089

Annyira kilátástalan 16 mm-es, aranyszínű, Zenith-emblémás, tűs csatot beszerezni???

Előzmény: vintage.lali (153084)
oys... Creative Commons License 2014.05.05 0 0 153088

Egyébként nálam is mindig pillangózár, vagy békazár költözik a tartósan használandó óraszíjaimra, még a nyári úsztatós kaucsukomon is az van.

(Ez az egy említett volt a kivétel, mert az eredeti, logós tűs csatja van még meg hozzá.)

Előzmény: rtivi (153079)
oys... Creative Commons License 2014.05.05 0 0 153087

Én pedig szívesen kitenném egy tartósteszt nyúzópróbájának!

(Habár nem hiszem, hogy az alant említett hét évig bírná rajtam.:)

Előzmény: agent.d (153078)
Navigare necesse est Creative Commons License 2014.05.05 0 0 153086

Cserélni, cserélni, de aki félévente megvesz egy új 4-500 €-s (példának okáért  Breitling kroki) szíjat...

Bár, lehet azokat nem is minden hétköznap kell hordani...

Előzmény: python 357 (153081)
s4tch Creative Commons License 2014.05.05 0 0 153085

Nomos gyári szíjhoz: nem tudom, más kezén hogy viselkedik, nekem mindenesetre nagyon bevált. A 7 éves órán gyári (!!!) szíj van. Már régen megvettem a cseredarabot, de semmi értelme lecserélni. Egyedül az állandóan használt lyuk mellett tört be egy kicsit (még az első fél évben), azon kívül időnként megtisztítva tökéletesen néz ki. Ez a napi használatú órám, egy évben minimum 200 napot rajtam van, tehát kíméletességgel sem vagyok vádolható. Hozzátartozik a történethez, hogy szerencsémre egyáltalán nem vagyok izzadós, de ezzel együtt meglepett, mennyire jól bírja a gyári bőr.

Előzmény: oys... (153077)
vintage.lali Creative Commons License 2014.05.05 0 0 153084

(Ami azt illeti, nem egy csekély igény.)

Előzmény: oys... (153083)
oys... Creative Commons License 2014.05.05 0 0 153083

Ellenben megvan hozzá már egy új szíjam, ez most egy struccbőr lesz (Lukcy-féle).

Viszont az meg 16-osra szűkül, nem olyan, mint az eredeti, ami 19/18-as volt.

Tehát óriási kérdésem:

Tud-e valaki beszerzési forrást 16 mm-es, aranyszínű, régi Zenith emblémás (nem ötágú csillagos!) tűs csatra?

Hol lehet ilyet venni? Mennyiért?

Előzmény: oys... (153082)
oys... Creative Commons License 2014.05.05 0 0 153082

Nincs aranyszínű, Zenith logós békazáram. :-(

Viszont az eredeti, emblémázott tűs csatom megvan hozzá, eseti viseletre eddig jónak bizonyult.

(A cserélendő bőrszíj pedig ebbe az órámba bele van kalkulálva általam, márcsak Python 357 alábbi, jól körülírt véleménye miatt is.)

python 357 Creative Commons License 2014.05.05 0 0 153081

Mondjuk,-az igaz, hogy a sós izzadtság az nagyon gyilkolja a bőrt!

De ha kezeled a bőrt valami jó minőségű bőrpuhítóval,-akkor jóval meghosszabodik az élettartama.

Akkor kibír egy évet is talán,-de sajnos akkor már a gombák,-baktériumok is  világvárosokat építenek fel maguknak a belső oldalon,-semmiképp sem higiénikus,-cserélni kell!!

Előzmény: oys... (153076)
WiZARD Creative Commons License 2014.05.04 0 0 153080

vmi megfelelő bőrápolót látott?

attól szokott kitöredezni, hogy kiszárad...

rtivi Creative Commons License 2014.05.04 0 0 153079

Esetleg egy pillangócsattal tartósabb (és szebb is) lehet. Kaucsukkal is kipróbáltam és meglepően jók a tapasztalataim. Szinte mindegyik órám így járt, amit 1 napnál tovább hordok. :-)

agent.d Creative Commons License 2014.05.04 0 0 153078

Ha enyém lenne a bolt, adnék tesztre egy olyan spéci superoceanhez adott fajtát, engem is érdekelne, mennyire bírja!

Előzmény: oys... (153076)
oys... Creative Commons License 2014.05.04 0 0 153077

Egyik alkalommal a POEN-ba pont a szemem láttára hoztak vissza egy NOMOS-t szíjcserére, mondván, hogy még szinte új az óra.

De a szíja, hiába is volt a híres-neves shell cordovan lóbőr, akkor is egy rövid idő alatt lestrapált szutyokká vált. Én olyat már nem vettem volna a kezemre!

...

Más:

Van egy szép, kézzel varrott cápabőrszíjam, ami az ünnepi viseletre szánt órámon fityeg. Tényleg csak alkalmanként hordom, nem strapálós pillanataimban, tehát nem igazán van alkalma izzadságot szívni. Ennek ellenére az utóbbi évek alatt (a mindössze pártíz felvétele ellenére) cserére éretté vált, mert már kezd betöredezni a széle ott, ahol időnként hajtogatva volt, illetve a néhányszori kikeményedésének is köszönhetően.

Pedig a cápabőr tényleg nem olyan, mint anno a papírtalpú bakancs...

oys... Creative Commons License 2014.05.04 0 0 153076

Azért a lábbeli egy egészen más iparág a bőrösökön belül!

Óraszíjat mutassatok ellenállót, bőrből! Ami az én csuklóm testnedveit is bírja! Akár egy teljes nyári szezonon túl is. Pláne, ha - mint az előbbi reklámduma idézetben volt - bírja a sós tenger vizet is, tehát még meg is úsztatnám párszor.

És maradjon higiénikus is, kultúrált megjelenésű is, ne is hulljon atomjaira, stb. ...

Bátran kijelentem, hogy ilyen NINCS a mai óraszíjak között!

Előzmény: python 357 (153073)
WiZARD Creative Commons License 2014.05.04 0 0 153075

O+a gumiszíj ~300$, hozzávaló csat szintén ~300$

Előzmény: innovations (153071)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.04 0 0 153074

Gore-Tex. :-O

Előzmény: python 357 (153073)
python 357 Creative Commons License 2014.05.04 0 0 153073

Azért lehet a bőrt impregnálni,-gondolj a Meindl bakancsokra! Azokat úgy reklámozzák, -hogy hónapokig víz alatt tartják egy kis akváriumban!!!! ....... Csak időnként kezelni kell egy speciális vaxxal!!:))))). Ez érvényes egy óraszíjra is.......bőr az is!:))

Előzmény: oys... (153072)
oys... Creative Commons License 2014.05.04 0 0 153072

Hja kérlek!

Akkora vas és bőrdarab, mint amivel a XIX. században még marhákat fogtak a szekér elé.

;^)

A tengervíztűrő bőr meg szerintem hülyeség. Az még akkor bírta utoljára a vizet, amikor még egyben volt az állaton és épp úszni ment!

Én még nem láttam olyan kikészített bőrdarabot-óraszíjat, ami tartósan bírta volna az erős izzadságot a csuklón, majd ki-kiszáradva nem repedezne meg.

(Ideértve akár a cápabőrt is, vagy a NOMOS-féle agyondícsért kikészítésű lóbőrt. Mindegyiket cserélni kell, csak addig bírják, amíg meg nem szívták magukat egyszer, úgy Istenigazából.)

Előzmény: innovations (153071)
innovations Creative Commons License 2014.05.03 0 0 153071

Panerai sima tüske csat: 220 Euró

Panerai marha bőr szíj:   170 Euró

Akkor ezt add össze.

Viszont a szíj állítólag bírja a sós tenger vizet is.

;-)

Előzmény: oys... (153068)
oys... Creative Commons License 2014.05.03 0 0 153070

Najó-de-azér'-mégiscsak-NO!

;^)

Előzmény: agent.d (153069)
agent.d Creative Commons License 2014.05.03 0 0 153069

Állítható, meg ténylegklassz. Akinek meg drága, veheti a kaucsukot tüskecsattal is és kész. :-) amúgy nemrég még 250 körül volt.

Előzmény: oys... (153068)
oys... Creative Commons License 2014.05.03 0 0 153068

Szent Habakukk!Háromszáznegyven ajró egy ilyen békazár?!?

(Ehhez képest egy Rolex fémcsat-zárószem, mégha az lemezelt is, de jutányos vétel.)

Előzmény: agent.d (153067)
agent.d Creative Commons License 2014.05.03 0 0 153067

Ez nem sima csatos, a békapillangóakármi 340 csak a csat. Van kis nőikre is, 16os kaucsuk.

Előzmény: oys... (153066)
oys... Creative Commons License 2014.05.02 0 0 153066

"50 euro a szíj, 70 euro a csat."

Na, ehhez képest eléggé pofátlan árazású az alábbi hirdetés:

http://ekszer-ora.vatera.hu/oraszij_csat_alkatresz/breitling_oraszij_1885851824.html

Előzmény: agent.d (153016)
oys... Creative Commons License 2014.05.02 0 0 153065

Természetesen köszönettel tartozom érte, hogy megtudhattam, hogy Te tudod az elérhetőségét!

;^)

Azonban azért nem feszegettem tovább az eladó után járogatás lehetőségét, mert már az aukciós oldalról is eltűnt az a portékája, ami érdekes lehetett volna. (Nyilván túladott rajta.) Ilyenkor meg már úgy vagyok ezzel, mint a villamos után szaladgálással: felesleges.

Előzmény: bigdaddylaza23 (153061)
RCTiv Creative Commons License 2014.05.02 0 0 153064

szerintem nem érdemes itthon venni (ha újban gondolkodsz - használtban nagyon ritkán fel szokott egy tűnni) én láttam valamelyik boltban egyet, de pl. a németektől postával mindennel egy százassal beljebb vagy. Nekem kerek négyszázban állt meg szállítással, mondjuk én egy német címre küldettem ki ahonnan hazahozták nekem. , de ha az olasz dílerektől rendeled, akkor még olcsóbb is lehet. ha éedekel megadom herr Patrick elérhetőségét, az óra a csuklómon szóval nem nethuszár :))

Előzmény: tánczika (153063)
tánczika Creative Commons License 2014.05.02 0 0 153063

Sziasztok,

Longines Legend Diver elő szokott fordulni itthon? Ha igen, milyen gyakorisággal, s milyen áron?

ÜdvaZé

Felfedező2 Creative Commons License 2014.05.01 0 0 153062

Nekem az új Marvinok is tetszenek, főleg az egyszerűbb automaták. Mind Sellita, a kronók pedig 7750-esek, de a márkába régóta szerelmes vagyok.

van egy 1958-as, igazi családi Marvinom, amit nagyfater és fater is csak ünnepnapokon vett fel, egy időben én hordogattam, de utána báli, esküvői darab lett nálam is belőle. Mint az új, gyönyörű, klasszikus, kézihúzós darab. Innen a Marvin-vonzalom. Tudom, ez már nem ugyanaz, de szépek, olcsók és svájciak...

Előzmény: agent.d (153044)
bigdaddylaza23 Creative Commons License 2014.05.01 0 0 153061

de szivesen a segitséget máskor is!!

Előzmény: oys... (153055)
agent.d Creative Commons License 2014.05.01 0 0 153060

Ezekből a ventura xxl kéne, de megnézném előben az elvis kiadást is. Bő kétszáz még akár megugorható is lehet NAGYON izzadva. Viszont gyerekkorom álma lenne! :-)

Előzmény: WiZARD (153059)
WiZARD Creative Commons License 2014.05.01 0 0 153059

Szerintem szinte bármelyik eta/sellita tokozás mehet ebbe a kategóriába. Leginkább Hamilton/Certina/Tissot vonal ugrik be elsőre. Esetleg Steinhart, bár az nem igazán svájci, de mégis swiss made...

Előzmény: agent.d (153044)
oys... Creative Commons License 2014.04.30 0 0 153058
Előzmény: agent.d (153057)
agent.d Creative Commons License 2014.04.30 0 0 153057

Egy igen kedves úr addig nézegetett órát, hogy itt felejtette a maurice lacroix mp6907-esét. O.o 

bigdaddylaza23 Creative Commons License 2014.04.30 0 0 153056

szia ha jól tudom fehérvári bár ezt irja a vatera is:)nekem megvan a száma...ennyit tudok személyesen nem ismerem árult régebben egy fortist a vaterán és megszereztem az elérhetöségét.üdv Laci

Előzmény: oys... (153055)
oys... Creative Commons License 2014.04.30 0 0 153055

Más:

Kicsoda lehet a Vaterán az Ermy71 nevű felhasználó?

Esetleg köreinkből valaki?

Vagy, ha nem, hát tudtok-e felé e-mail-es elérhetőséget?

oys... Creative Commons License 2014.04.30 0 0 153054
oys... Creative Commons License 2014.04.30 0