Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Pitylogós 2013. okt. 9. Creative Commons License 149809

A kevredés elkerülése végett egy "klasszik/retró" szögletes First Austria (Casio klón...) karc stopper remekül teljesít a műszerfalra tépőzárazva :)

Előzmény: Szepy2884 (149803)
dészáz 2013. okt. 9. Creative Commons License 149808

gagarin?

Előzmény: oys... (149807)
oys... 2013. okt. 9. Creative Commons License 149807

De ugye azt is tudod, mitől vált legendássá ez a Poljot Aviator kronográf?

Előzmény: Szepy2884 (149806)
Szepy2884 2013. okt. 9. Creative Commons License 149806

Valóban szép!

Előzmény: oys... (149800)
seftman 2013. okt. 9. Creative Commons License 149805
Ha oly nagyon zavar, a "sima" plexit talán ki lehet cseréltetni üvegre, vagy zafírra.
Előzmény: Szepy2884 (149804)
Szepy2884 2013. okt. 8. Creative Commons License 149804

Ez valami gyönyörű óra! Igazi klasszikus '38-ból! De nem 40mm-es? És valóban plexi?

80-ért igazi ajándék, de ha tényleg plexi, hát...

Előzmény: tomlindudek (149799)
Szepy2884 2013. okt. 8. Creative Commons License 149803

"Ha szűk a kabin, ki tudod úgy fordítani a kezed, hogy lásd az órát, vagy másképpen csatolod fel?"

Nagyon jó kérédés! És úgy ahogy mondod, másképp csatolom fel. Nálam már szertartás, hogy amint beszálok, nem a hevederekért nyúlok először, hanem az órámat fordítom úgy, hogy a számlap a tenyerem felé nézzen és csak ezután kötöm be magam. 

És ennek is két oka van :D

Ezzel is védem az órám számlapját a karcoktól (mint óra fetisiszta :) és ugyan akkor így sokkal könnyebben olvasom le az időt, mert csak az alkaromat kell elfordítanom, míg ha hagyományosan van felcsatolva, akkor a könyökömet is meg kell emelnem a művelethez ami meg néha kicsit fájdalmas :DDD

Érdekes, hogy a sporttársaimnak mind össze van karcolódva az órája. De nekik nincs is ilyen fajta elferdülésük hogy ez zavarná őket másrészt mindegyiknem valamilyen casio vagy egyébb olcsóbb órája van. De még is, kezdem észrevenni, hogy tudatosan vagy tudatlanúl, de kezdik ők is úgy felcsatolni az órát mint én! Ez azért érdekes :D

Előzmény: tomlindudek (149796)
Szepy2884 2013. okt. 8. Creative Commons License 149802

Nagyon szívesen :)

"A műszerfalon nincs óra?"

Hiszed vagy sem, nincs. Különösen nem analóg kijelzés formájában, és ennek is két oka van:

-kevés a hely, nem fér el :)

-másrészt egy analóg óra kísértetiesen hasonlít a magasságmérőhöz ami tévedéshez vezethet.

Nézzd csak

1400 lábat mutat és nem azt hogy fél kettő lesz 5 perc múlva :)

Jelzem, most csak vitorlásgépről beszélünk.

Pedig a stopper valóban hasznos, de ha hiszed ha nem, nem feltétlen tartozéka a műszerfalnak. Vannak modernebb gépek amikben kis digitális (fekete alapon vörös) LCD kijelzés formájában ott van a stopper, de ez is a rádió tartozéka és inkább az adott frekvencia kijelzésére használják mintsem idő mérésre.

Inkább a legalapvetőbb műszerek vannak az amúgy is kicsi panelen (magasság, sebesség, finom varió/ durva varió, hosszdőlés/keresztdőlés, iránytű stb). Az egészen modern és drága vitorlásokban még kis LCD-s fedélzeti komputer is van ami nagyon komplex dolgok mellett időmérésre is alkalmasak, de inkább az a jellemző, hogy a pilóta egy erintőképes PDA-t (vagy okos telefont) rögzít a műszerfalra és azon végzi a navigálást.

Az órát pedig a csuklóján viseli.

bigdaddylaza23 2013. okt. 8. Creative Commons License 149801

üdv ezt már többször felrakták régóta hirdetik.....

Előzmény: oys... (149800)
oys... 2013. okt. 8. Creative Commons License 149800

Mintha direkte a Te kedvedért került volna fel a Vaterára:

http://ekszer-ora.vatera.hu/karora/ferfi_karora/poljot/poljot_aviator_kronograf_1813900028.html

És ez nemcsak érdemes vétel, de egy igazi legendát is kaphatsz az áráért! A név pedig magától értetődővé teheti, hogy mire is használod. ;-)

Előzmény: Szepy2884 (149789)
tomlindudek 2013. okt. 8. Creative Commons License 149799

Szepy2884

Most jött be egy ilyen Hantos Lacihoz:

http://global.rakuten.com/en/store/oldtime/item/h032417/

36mm-es, ETA, pointerdátumos, plexis. Nagyon szép állapotú, dobozzal, papírral.

80 pénz

Üdv.

Előzmény: Szepy2884 (149795)
dészáz 2013. okt. 8. Creative Commons License 149798

lehetne búvár is,ott a lünettával be tudja állítani,hogy mikor indult...

tomlindudek 2013. okt. 8. Creative Commons License 149797

Ahogy végignéztem a honlapot, valahol írják, hogy koreai cég. A szerkezet nem kínai, hanem Miyota automata. Volt ilyen szerkezetes órám, szépen, pontosan járt és koronáról is húzható. 

Annyira tényleg nem low budget. Nálunk az üzletben van ilyen szerkezetes Zeppelin óra, a zafírt leszámítva ugyanezen anyagokból 65.500.- Forintért bruttó. Szóval az Orient jobb vételnek tűnik 36.000.- ért, de ott a kézi húzást el kell felejteni. 

De! Mind a kettő 42mm! Bazinagyok! :O

Üdv.

Előzmény: Szepy2884 (149795)
tomlindudek 2013. okt. 8. Creative Commons License 149796

Köszönöm a válaszod. Számomra nagyon érdekes, ahogy ezt leírod. Felvetődik azonban a kérdés, hogy miért jó a vitorlázórepülésnél a háromutatós óra? Itt eltelt időket kell mérni. Egy stopper nem lenne hasznosabb? Ha nagy a koncentráció és a stressz, akkor még azt megjegyezni, hogy mikor is indultál, zalán nem is egyszerű.

Szerintem nem fognak a többiek sem megharagudni, ha repülős óra és repülés összefüggéesiről is olvashatunk itt többet. Én eddig ezekbe, amiket leírtál, nem tudtam, bele sem gondoltam. (A szokásos körlogarléc, üzemanyag, ellenszél stb. funkciókat már ezerszer hallottam, de ma nem tartom életszerűnek).

Még néhány kérdés:

A műszerfalon nincs óra? Ha szűk a kabin, ki tudod úgy fordítani a kezed, hogy lásd az órát, vagy másképpen csatolod fel?

Üdv.

Előzmény: Szepy2884 (149789)
Szepy2884 2013. okt. 8. Creative Commons License 149795

Hasznos meglátás! Köszönöm a linket is, de nem is olyan lowbudget. Kínai vagy japán?

Előzmény: RCTiv (149768)
oys... 2013. okt. 8. Creative Commons License 149794

Köszönöm a Lorsa tippet, tényleg az volt a képen!

Ezt a pajzsos emblémát még nem is ismertem, de most rákerestem a Lorsa névre és ugyanerre a werkre bukkantam (ugyan kicsit nyersebbnek tűnően).

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?00&ranfft&0&2uswk&Lorsa_238

Ha lesz képem a saját masináról is, akkor arra is majd rákérdezek...

Előzmény: Wreck Diver (149785)
oys... 2013. okt. 8. Creative Commons License 149793

Én ezen az oldalon találtam az Aretta szerkezetéről az ominózus képet:

http://oragyujtemeny.blogspot.hu/2010/12/aretta-de-luxe.html

Épp a Te órádra leltem?

Előzmény: APT (149783)
oys... 2013. okt. 8. Creative Commons License 149792

Az odáig O.K., hogy pentagramma.

Meg az is rendben van, hogy beleértelmeznek hagyományos és kifordított mítikus jelentéstartalmat is az ötágú csillagba.

Na, DE! Miért is kattantak rá a svájci óragyárak, hogy oly sokan ezzel jelöljék a márkájukat???

Előzmény: seftman (149787)
Szepy2884 2013. okt. 7. Creative Commons License 149791

Addig is egy kép a két fő hobbimról :)

Szepy2884 2013. okt. 7. Creative Commons License 149790

pardon a fórum motor velem is szórakozik...

Szepy2884 2013. okt. 7. Creative Commons License 149789

"A másik kettő sporthoz milyen órákat használsz?"

A hétvégén gondoltam, hogy lefotózom őket, de aztán mégsem, mert egyrészt nem akartam szennyezni a fórumot, másrészt súlyosbbítani azt, ami amúgy is az :DDD

Erre itt vagy Te, akit még is érdekel :D Igérem, ha a hétvégén hazajutok, csinálok róluk egy képet :)

Miért kell a vitorlázórepüléshez óra? Csak úgy? Vaqy van valami funkciója?

Ajaj! Egyáltalán nem láma a kérdés, SŐT! :D De vigyázat órákat tudnék erről mesélni úgyhogy most egy nagyon nagy OFF következik. Igyekszem rövid lenni ;)

OFF

Szóval, ahogy említettem az időmérésnek nagyon fontos szerepe van a repülésben. Egyrészt a navigáció miatt, másrészt az üzemanyag felhasználás során felmerülő becslések miatt is. 

De a vitorlás gépnél a következők miatt van szerepe:

A vitorlásgépnek nincs motorja. A felszálló meleg áramlatok (termikek) hajtják felfelé. Ez pedig csak akkor van, ha van besugárzás (magyarán süt a nap. Azaz, a nap felmelegíti a talaj felszínét, ami vissza sugározva a hőt felszálló nedves meleg levegő formályában adott magasságon kicsapódva felhőket képez. Na ez az amit a vitorlázó pilóta keres).  Minnél magasabbra képes felemelkedni, annál nagyobb távolságot képes megtenni a következő feláramlásik vagy navigációs pontig. Szóval ennyi az elmélet dióhéjban.

És a válaszom: Amikor az ember még kezdő pilóta és még alig van gyakorlata az egyedül repülésben (magyarán túl van már az 5 db egyedüli iskolakörén = B viszgán) már nem az a feladata, hogy továbbra is iskolaköröket gyártson, hanem hogy felkutassa és adott ideig meg is tartsa magát egy termikekben ezzel is magasságot gyűjtve. Ez először min. 10 max. 20 perc levegőben töltött idő = C vizsga.  

Amikor már ez is megvan, akkor először 1/2, 1, majd 3 óra, sőt 5 órát kell egyhuzamban leszállás nélkül levegőben tartózkodnia.

A vitorlás repülés eléggé megterhelő sport szellemileg és fizikailag is. Az ember eléggé intenzíven igénybe van véve és rengeteget koncentrál mert minden nagyon összetett. Pl: tartani a sebességet (ha túl sok, kisodródik a termikből, ha túl kevés átesik, dugóhúzóba kerül stb), folyton figyeli a helyzetét hogy merre van a reptér ha valami közbejön még idejében letudjon szállni biztonsággal, egy termikben több vitorlás is teker egy alig 50-100 méteres körben szóval rájuk is kell figyelni nehogy ütközzenek stb. Magyarán a sok koncentráció és stressz helyzet miatt, az ember tökéletesen elveszti az idő érzékét. 

Mondok erre egy példát: mielőtt megcsináltam a C vizsgámat, oktatóval kellett repülnöm és min. 20 percet kellett levegőben töltenem. (ez volt a termik ellenörző feladat) Ez nagyon egyszerűnek hangzik, de baromira nem az. Az emelések nagyon változóak van, hogy 1m/s az emelkedés van hogy 3m/s ekkor már nagyon vigyorog az ember, de ha nincs termik vagy leáramlás van, akkor -1-től -3m/s között is váltakozhat a süllyedés mértéke magyarán merül a gép mint a nyeletlen fejsze és 5 perc alatt akár 50-100 métert is veszít a magasságából. 

Amikor az ember csak gebereg a termikben azaz csak gyártja a 360°-os fordulókat, de nem is igen emelkedik de nem is nagyon süllyed, akkor a percek örökké valóságnak tűnnek. Az ember könnyen demoralizálódik. És aztán rátekint az órájára és rádöbben, hogy csak 3 perce gebereg és nem pedig 10 perce ahogy hitte, akkor újra reményt kap amitől meg szárnyakat :DD Nem tudom érted-e :) Egy félórás repülés feladatnál sok ilyen hullámvölgy adódhat és nem árt ha az ember tudja, hogy hanyadán áll a feladattal. 

Sok kezdő bukja el a C vizsgát ami "csak" 10 perc, mert azt hiszi hogy ha talál egy termiket és leír benne 5-6 kört azzal kész is a feladat aztán amikor leszáll, nem hisz a szemének és a fülének amikor az időmérő bejelenti, hogy csak 7 percet repült, vagy csak 8-at. Azért, mert nem vitt magával órát, vagy mert a nagy koncentrálásban elfelejtette megnézni :D

Előzmény: tomlindudek (149775)
Szepy2884 2013. okt. 7. Creative Commons License 149788

"A másik kettő sporthoz milyen órákat használsz?"

A hétvégén gondoltam, hogy lefotózom őket, de aztán mégsem, mert egyrészt nem akartam szennyezni a fórumot, másrészt súlyosbbítani azt, ami amúgy is az :DDD

Erre itt vagy Te, akit még is érdekel :D Igérem, ha a hétvégén hazajutok, csinálok róluk egy képet :)

Ajaj! Egyáltalán nem láma a kérdés, SŐT! :D De vigyázat órákat tudnék erről mesélni úgyhogy most egy nagyon nagy OFF következik. Igyekszem rövid lenni ;)

OFF

Szóval, mint említettem az időmérésnek nagyon fontos szerepe van a repülésben. Egyrészt a navigáció miatt, másrészt az üzemanyag felhasználás során felmerülő becslések miatt is. 

De a vitorlás gépnél a következők miatt van szerepe:

A vitorlásgépnek nincs motorja. A felszálló meleg áramlatok (termikek) hajtják felfelé. Ez pedig csak akkor van, ha van besugárzás (magyarán süt a nap. Azaz, a nap felmelegíti a talaj felszínét, ami vissza sugározva a hőt felszálló nedves meleg levegő formályában adott magasságon kicsapódva felhőket képez. Na ez az amit a vitorlázó pilóta keres).  Minnél magasabbra képes felemelkedni, annál nagyobb távolságot képes megtenni a következő feláramlásik vagy navigációs pontig. Szóval ennyi az elmélet dióhéjban.

És a válaszom: Amikor az ember még kezdő pilóta és még alig van gyakorlata az egyedül repülésben (magyarán túl van már az 5 db egyedüli iskolakörén = B viszgán) már nem az a feladata, hogy továbbra is iskolaköröket gyártson, hanem hogy felkutassa és adott ideig meg is tartsa magát egy termikekben ezzel is magasságot gyűjtve. Ez először min. 10 max. 20 perc levegőben töltött idő = C vizsga.  

Amikor már ez is megvan, akkor először 1/2, 1, majd 3 óra, sőt 5 órát kell egyhuzamban leszállás nélkül levegőben tartózkodnia.

A vitorlás repülés eléggé megterhelő sport szellemileg és fizikailag is. Az ember eléggé intenzíven igénybe van véve és rengeteget koncentrál mert minden nagyon összetett. Pl: tartani a sebességet (ha túl sok, kisodródik a termikből, ha túl kevés átesik, dugóhúzóba kerül stb), folyton figyeli a helyzetét hogy merre van a reptér ha valami közbejön még idejében letudjon szállni biztonsággal, egy termikben több vitorlás is teker egy alig 50-100 méteres körben szóval rájuk is kell figyelni nehogy ütközzenek stb. Magyarán a sok koncentráció és stressz helyzet miatt, az ember tökéletesen elveszti az idő érzékét. 

Mondok erre egy példát: mielőtt megcsináltam a C vizsgámat, oktatóval kellett repülnöm és min. 20 percet kellett levegőben töltenem. (ez volt a termik ellenörző feladat) Ez nagyon egyszerűnek hangzik, de baromira nem az. Az emelések nagyon változóak van, hogy 1m/s az emelkedés van hogy 3m/s ekkor már nagyon vigyorog az ember, de ha nincs termik vagy leáramlás van, akkor -1-től -3m/s között is váltakozhat a süllyedés mértéke magyarán merül a gép mint a nyeletlen fejsze és 5 perc alatt akár 50-100 métert is veszít a magasságából. 

Amikor az ember csak gebereg a termikben azaz csak gyártja a 360°-os fordulókat, de nem is igen emelkedik de nem is nagyon süllyed, akkor a percek örökké valóságnak tűnnek. Az ember könnyen demoralizálódik. És aztán rátekint az órájára és rádöbben, hogy csak 3 perce gebereg és nem pedig 10 perce ahogy hitte, akkor újra reményt kap amitől meg szárnyakat :DD Nem tudom érted-e :) Egy félórás repülés feladatnál sok ilyen hullámvölgy adódhat és nem árt ha az ember tudja, hogy hanyadán áll a feladattal. 

Sok kezdő bukja el a C vizsgát ami "csak" 10 perc, mert azt hiszi hogy ha talál egy termiket és leír benne 5-6 kört azzal kész is a feladat aztán amikor leszáll, nem hisz a szemének és a fülének amikor az időmérő bejelenti, hogy csak 7 percet repült, vagy csak 8-at. Azért, mert nem vitt magával órát, vagy mert a nagy koncentrálásban elfelejtette megnézni :D

seftman 2013. okt. 7. Creative Commons License 149787
Előzmény: oys... (149780)
Wreck Diver 2013. okt. 7. Creative Commons License 149786

Fórummotor no comment.
Mindegy, ajándék lónak nem nézzük a fogát. :)

Előzmény: Wreck Diver (149785)
Wreck Diver 2013. okt. 7. Creative Commons License 149785

A képen látható egy Lorsa werk.
Ott a keresztes pajzs a billegő alatt. Talán cal. 238.

Előzmény: oys... (149782)
Wreck Diver 2013. okt. 7. Creative Commons License 149784

A képen látható egy Lorsa werk. 
Ott a keresztes pajzs a billegő alatt. Talán cal. 238.

APT 2013. okt. 7. Creative Commons License 149783

Nem kizárt, de úgy rémlik, hogy ezt a fotót talán még én készítettem anno valamelyik Arettámról... Amúgy ezek standard ST, FHF és hasonló werkek voltak, és a csillagos áttörés simán csak egy "geg" volt rajtuk, valószínűleg a feliratozással együtt eleve így rendelték a gyártótól. A különböző szerkezet-gyártók már anno is a cég által kért névre feliratozták, a kért módon finishelték a szerkezeteket, nincs új a Nap alatt...

oys... 2013. okt. 7. Creative Commons License 149782

Egyébként az Aretta werkjei (mint pld. a képen lévő is) valamilyen tömeggyártmányok lehetnek, vagy esetleg saját masinákat is használtak?

Ha az utóbbi, akkor a csillagos áttörés már mindenképpen komolyabb egyéniesítés lehetett, mint manapság a legtöbb nagy név által elvégzett ETA-átmárkázás...

oys... 2013. okt. 7. Creative Commons License 149781

Na ilyen hidat említettem:

A kép nem az enyémről készült! Valamelyik hobytársunk órája van rajta.

(http://oragyujtemeny.blogspot.hu/2010/12/aretta-de-luxe.html)

oys... 2013. okt. 7. Creative Commons License 149780

De ha már ötágú csillag:

Ki tudja, hogy mi lehet az a misztifikum, ami miatt a hetvétek közül többen is ezt választották márkajelüknek?

(Zenith, Omega, ez az Aretta, meg tán stb. is...)

rtivi 2013. okt. 7. Creative Commons License 149779

Az.

Előzmény: oys... (149778)
oys... 2013. okt. 7. Creative Commons License 149778

Bolond ez a zindeksz motor!

oys... 2013. okt. 7. Creative Commons License 149777

Már csak azért is érdekel ez az ARETTA, merthogy került hozzám egy kis aranyos példány a hajdani kollekciójukból.

És amikor elkezdtem utánaolvasni, akkor jöttem rá, hogy szinte semmi infó nincs már róluk. Pedig érdemes kis órácskának tűnik.

Illetve annyi azért kiderült, hogy a '60-as, '70-es években még létezhettek és az ötágú csillag volt a cégemblémájuk. Olyannyira ezzel jelölték az óráikat, hogy egy kis sajátosságot is belevittek azzal, hogy jópár szerkezetük egy-egy hídját is ezzel díszítették, egy ötágú csillag alakú áttöréssel (amolyan csillagos szkelettálással). De többet nem sikerült kiderítenem róluk.

Érdemes valahol keresgélni?

Előzmény: APT (149774)
oys... 2013. okt. 7. Creative Commons License 149776

Már csak azért is érdekel ez az ARETTA, merthogy került hozzám egy kis aranyos példány a hajdani kollekciójukból.

És amikor elkezdtem utánaolvasni, akkor jöttem rá, hogy szinte semmi infó nincs már róluk. Pedig érdemes kis órácskának tűnik...

Illetve annyi azért kiderült, hogy a '60-as, '70-es években még létezhettek és az ötágú csillag volt a cégemblémájuk. Olyannyira ezzel jelölték az óráikat, hogy egy kis sajátosságot is belevittek azzal, hogy jópár szerkezetük egy-egy hídját is ezzel díszítették, egy ötágú csillag alakú áttöréssel (amolyan csillagos szkelettálással). De többet nem sikerült kiderítenem róluk.

Érdemes valahol keresgélni?

Előzmény: APT (149774)
tomlindudek 2013. okt. 7. Creative Commons License 149775

Szepy2884

A másik kettő sporthoz milyen órákat használsz?

Engem érdekel akkor is, ha nem svájci. :-)

A 42-es AR réteg mentes Orient szerintem elég nagy és csillogós lehet. A 36-os Archimede talán jobbnak tűnik. 

Láma kérdés:

Üdv.

Előzmény: Szepy2884 (149765)
APT 2013. okt. 7. Creative Commons License 149774

Olcsó, "private label" órákat forgalmazó cég volt, a 70-as évekig biztosan létezett (az óráiból ítélve). Egész jó és tetszetős órákat is forgalmaztak, rendes horgonyjárattal, meg a legolcsóbb peckeseket is. A jobb óráik amolyan Cornavin kategóriájúak, de nagyon szépek is vannak közöttük.

Előzmény: oys... (149772)
dészáz 2013. okt. 7. Creative Commons License 149773

ha minden igaz,van itthon,régi pecekgátas werk.

Előzmény: oys... (149772)
oys... 2013. okt. 7. Creative Commons License 149772

Urak!

Mit lehet, illetve mit érdemes tudni az Aretta nevezetű óramárkáról?

rtivi 2013. okt. 7. Creative Commons License 149771

Nem is tudom, hogy melyik az a 3 Svájci Óra, amelyik kijön 100000-ből. Esetleg használt, de lassan már az sem.

seftman 2013. okt. 7. Creative Commons License 149770
A Tutu-nál 34ezer Forint.
RCTiv 2013. okt. 7. Creative Commons License 149769

- hozzászólás előcsalogató - 

RCTiv 2013. okt. 7. Creative Commons License 149768

egy dologra figyelj, ha több órád van, akkor ne vegyél olyan automatát, amit nem lehet koronáról húzni, mert ha állandóan cserélgeted, nem lesz jó. nem tudom, hogy az orient milyen. legalábbis én utálom, hogy nem tudok kicsit ráhúzni ha éppen a seikot-t akarom hordani. olcsó órában én lehet quartzot vennék. 

és még egy dolog, ezek a klasszikus fliegerek a szélre húzott nagy számlap miatt és a keskeny tokszél miatt nagyobbaknak tűnnek mint amik, mindenképpen próbáld is fel a kiszemeltet, mert írtad, hogy neked is pálcika csuklód van :)) 

ez meg itt abszolút off, de ha meg pilótát akarsz és lowbudget nézd meg ezeket is: pjswatches.com

python 357 2013. okt. 7. Creative Commons License 149767

:)))))

Előzmény: bobafett1 (149766)
bobafett1 2013. okt. 7. Creative Commons License 149766

Repüléshez még egy külön óra? 

Szepy2884 2013. okt. 6. Creative Commons License 149765

Nem a keret a szűk keresztmetszet, hanem az életstílusom :) 3 órám van. Egy a vizisportokhoz, egy a hegyikerékpározáshoz és még egy a mindennapokra. A 3 óra összértéke nem haladja meg a 100 ezer forintot :) Még újonnan sem! :D Még is mindegyiket szeretem.

A mindennapokra való órám az egyedüli ami említésre méltó. Egy Seiko 5 (SNK113). Pont azt tudaj amire szükségem van. Automata, 38 mm, dátum és nap(!!!) és persze az idő. Ár/érték arányban verhetettlen! Az egyik itteni topiktárstól vettem karcmentesen 15 ezerért mert neki kicsi volt :) A boltban 25 ezert volt annó :D

Amúgy a maximum összeg amit esetleg hajlandó lennék kiadni egy ETA szerkezetes óráért, az olyan 200 ezer lenne. Csak még nem találtam meg azt amiért kiadnék ennyit.

Közben hosszas keresgélés után meglett az ideális jelölt repüléshez is :) Automata, nem túl nagy, funkciónális :)

Valami huszon harmincezer az ára. A reptérre még ez is luxus, de legalább nem kell annyira félteni, mint egy 100 ezer plusszos órát :)

Előzmény: Pitylogós (149740)
Törölt nick 2013. okt. 5. Creative Commons License 149764

Köszi!

Előzmény: öccse (149762)
öccse 2013. okt. 5. Creative Commons License 149763

kétezerrel

Előzmény: öccse (149762)
öccse 2013. okt. 5. Creative Commons License 149762
Törölt nick 2013. okt. 5. Creative Commons License 149761

100e alatt milyen jó minőségű valódi sviss automata órát kapok Budapesten újonnan. 42mm és legalább10atm lenne kívánatos.

öccse 2013. okt. 5. Creative Commons License 149760

Addigra lehet, hogy ismét divatba jön a zsebóra és majd jó lesz azokba. :)

Előzmény: oys... (149759)
oys... 2013. okt. 5. Creative Commons License 149759

És emiatt úgy vélem, hogy tiszavirág életűek lesznek az IWC mostani szerkezetfejlesztései. Ugyanis, ha bejön az az érzésem, hogy néhány év múlva kezdenek majd csökkeni a divatos óraméretek, akkor egy ekkora szerkezettel nem lehet mit kezdeni, mert még az emlegetett Chronograph Suisse órákhoz hasonló "papírtok"-okban is túl nagy lenne a végtermék.

oys... 2013. okt. 5. Creative Commons License 149758

Meg vastag csukló is!

Ugyanis ezek már a hordhatatlanság határát súrolóan drabális méretű órák.

Előzmény: Törölt nick (149756)
rtivi 2013. okt. 5. Creative Commons License 149757

Talán ez?

Előzmény: öccse (149755)
öccse 2013. okt. 5. Creative Commons License 149755

Úgy tűnik az IWC-nek is vannak már szép manufakturális órái :

http://www.watchtime.com/wristwatch-industry-news/watches/iwc-presents-timepieces-watches-wonders-hong-kong/

molyos1 2013. okt. 4. Creative Commons License 149753

Nagyon keveset, szerintem max. 4-6 g-ot.

Nem véletlen, hogy az arany hátlap alatt van egy második acél hátlap is amely a tok merevségét van hivatva biztosítani.

Szebb állapotú 18K noname-ek az Ebay-en 350-450 euróért cserélnek gazdát.

Üdv.

Előzmény: Raul9 (149751)
Raul9 2013. okt. 3. Creative Commons License 149752

Egyébként az alapból gyanús, hogy miért nem viszi be akkor tört arany árban valahová. Gyenge indoknak tűnik, hogy sajnálja szétbombázni, mivel antik szép darabról van szó.

Előzmény: Raul9 (149751)
Raul9 2013. okt. 3. Creative Commons License 149751

Sziasztok!

A Chronogrape Suisse óratokok hány g aranyat tartalmaznak? Aranyárban tudnék egy szép állapotút venni, csak nem tudom megállapítani, hogy valós-e az eladó által említett érték, mivel megbontatni nem engedi. Az alábbihoz nagyon hasonlít.

http://i7.photobucket.com/albums/y266/gatorcpa/Watch%20Photos/Landeron/MVC-029S.jpg

Előre is köszönöm a válaszokat.

Törölt nick 2013. okt. 3. Creative Commons License 149750

Sztem csak kövesd a magad útját!

Előzmény: pentekont (149748)
Törölt nick 2013. okt. 3. Creative Commons License 149749

Quod licet Iovi, non licet bovi:-)

Előzmény: Passionata (149746)
pentekont 2013. okt. 3. Creative Commons License 149748

:-)

ronin s8

Köszönöm a rövid és velős, mindamellett érvek nélküli és kissé flegmán megfogalmazott véleményt (ennyit más nevesebb órákra is ki lehet mondani csak úgy zsigerből) , persze ez is 1 vélemény a sok közül. Azért kifejthetnéd hogy miért gondolod igy, mert mint irtam érdekelne a véleményetek.

Másik, az izlés vitatása tekintetében, nem azt irtam hogy nagyon tetszik és ez az én óravilágom tárgya. Ha őszinte akarok lenni a külcsíny nem tetszik, az se az izlésem tökéletes álma és világa hogy teljesen robotizált az elkészítése, nem is a járástartaléka a lényeg bár ilyen egyszerű óránál azért ez tiszteletre méltó, meg hogy hány alkatrésszel készül, stb, stb.

Azt irtam hogy beszerzek a többi igazi mechanikus órám közé egyet. Szerintem lehet...persze csak lehet...hogy a mechanikus órák történetében valahol egy érdekes, a technika fejlődését mutató, gyártástechnológiai és mechanikai szempontból - az  olcsó kategóriában leginkább- előrelépést mutató darabról van szó, ami valahol mérföldkő a mechanikus órák tekintetében, figyelembe véve az elérhető közönséget is - talán ez a példa arra, hogyan is lehet eljuttatni az emberek tudatába azt, hogy miért is csodálatos a mechanikus óra.

Kiváncsi vagyok a véleményetekre!

seftman 2013. okt. 3. Creative Commons License 149747

Kicsire nem adunk! ;-)

Előzmény: Passionata (149746)
Passionata 2013. okt. 3. Creative Commons License 149746

disputandum

V

Előzmény: Törölt nick (149745)
Törölt nick 2013. okt. 3. Creative Commons License 149745

de gustibus NON discutandum;----)

Előzmény: ronin s8 (149743)
dészáz 2013. okt. 3. Creative Commons License 149744

rövid,velős! :-)

Előzmény: ronin s8 (149743)
ronin s8 2013. okt. 3. Creative Commons License 149743

egy nagy szar

Előzmény: pentekont (149729)
oys... 2013. okt. 3. Creative Commons License 149742

A mostani inkább XVII, nem?

De a XV alighanem ETA volt még/már, pofátlan módon átkeresztelve. Van itt egy pár sor róla:

http://forums.watchuseek.com/f350/iwc-mark-xv-xvi-person-888432.html

Eszerint ETA 2892-A2 volt benne, amit költőien Cal. 37524-nek hívtak a safhauzeniek.

Előzmény: Szepy2884 (149739)
Pitylogós 2013. okt. 2. Creative Commons License 149741

Nekem a következő repülnimenős órám a Steinhart Aviation Vintage lesz :) pont mint egy régi bebarnult magasságmérő :)

Előzmény: Szepy2884 (149726)
Pitylogós 2013. okt. 2. Creative Commons License 149740

Mennyi a drága? Mi a kereted? Fortis Flieger midsize kis keresgéléssel 50körül kifogható nemhibátlan állapotban, de a reptéren úgyis hamar ilyen állapotba kerül (tapasztalat ;)

Szepy2884 2013. okt. 2. Creative Commons License 149739

abban saját szerkezet van? A mostani kollekció Mk VXII de nem jöttem rá, hogy saját e vagy ETA.

Előzmény: oys... (149731)
pentekont 2013. okt. 2. Creative Commons License 149738

Venném ha nagyon akarnám de nem tetszik maga az Óra.

Természetesen nem csak a járástartaléklól beszéltem...

pentekont 2013. okt. 2. Creative Commons License 149736

Nos nem tudom, én nem emlitettem a Rolexet, a PP szerintem kicsit más kategória, és ott se kézzel készül sok rész.

A lényg, még az eldobhatóság mellett is, hogy egy kb 150 CHF árú mechanikus óráról beszélünk 90 óra járástartalékkal, lehet robotizált összeállitással, de ami vélhetően mérföldkő a mechanikus órák terén.

Törölt nick 2013. okt. 2. Creative Commons License 149735

Kivarna el, hogykezi keszitesu legyen a Rolex????, max. a Lipotmezei klinikai betegek kozott terjedt el ez a tevhir:-))) 

Előzmény: malenykij polgar (149733)
malenykij polgar 2013. okt. 2. Creative Commons License 149734

Egyébként meg nem hazudtolják meg magukat.
http://www.hodinkee.com/blog/exclusive-hands-on-look-at-the-swatch-sistem51

"it cannot be serviced later"

Magyarul megint eldobós szemetet készítenek. Kár.

malenykij polgar 2013. okt. 2. Creative Commons License 149733

A Rolex sem kézi készítésű. 

oys... 2013. okt. 2. Creative Commons License 149731

IWC Mark XV?

(Méretben jó, de árfekvésben nem igazi játszós darab. Ugyanakkor, ha egyszer elérhetővé válhat, sokáig megbecsülhető óra. És nem utolsósorban jó értéktartó.)

pentekont 2013. okt. 2. Creative Commons License 149729

Üdv Mindenkinek,

Nem is olyan régen irtam ide, azóta is figyelem a fórumot.

Mi a véleményetek a Swatch Sistem51-ről? Most fog megjelenni...Svájci óra 100%ban, mechanikus, komoly járástartalékkal (kérdés a pontossága....), igaz nem kézi készítésű - de egy Patek sem az teljesen :-)

Én biztosan beszerzek egyet a komolyabb óráim mellé.:-)

dészáz 2013. okt. 2. Creative Commons License 149728

mind 40mm feletti

Törölt nick 2013. okt. 2. Creative Commons License 149727

Nálam jobban bejönnek ezek:

http://www.steinhartwatches.de/en/pilot-watch.html

Szepy2884 2013. okt. 2. Creative Commons License 149726

Uraim, 

Mindenkinek köszönöm a kedves segítségét. Az Archimede tűnik jelenleg a legjobbnak a maga 39 mm-es átmérőjével igazi arany középút :)

Ha még valakinek eszébe jutnak egyébb alternatívák ne tartsa vissza. 

Nekem még tetszene a Sinn és a Fortis is, de kicsit drágák játszós órának. Ugyanis a terepen és a reptéren tábori körülmények vannak :)

Certina 2013. okt. 2. Creative Commons License 149725

Wreck Diver, Franek-52!

Köszönöm a segítséget, ötleteket mutató le/felhelyezés ügyben, segítségetekkel már nyomon vagyok! :-)

C.

Pitylogós 2013. okt. 2. Creative Commons License 149724

Szerintem a Fortis Flieger mid-size a te órád!

"A" klasszikus pilótaóra, ETA szerkezettel, és asszem 38as tokkal.

Én pont egy hónapja cseréltem el az anyémet...

Előzmény: Szepy2884 (149717)
ronin s8 2013. okt. 2. Creative Commons License 149723
RCTiv 2013. okt. 2. Creative Commons License 149722

az meg az én személyeskedvencem, hogy mint a stowánál, nekik is van felirat nélküli verzió a 39-es és a 42-es méretből is. ha nem lenne egy jó kis precista órám, már rég lenne egy ilyen 39-es nekem is :)

http://www.archimede-uhren.de/archimede-uhren-kollektion-pilot-deckwatch-klassik-taucher-outdoor-automatik-handaufzug-chronograph-2824-6498-7750/pilot-automatik-2824-handaufzug-6498-chronograph-7750-b-uhr-fliegeruhr.html

Előzmény: RCTiv (149721)
RCTiv 2013. okt. 2. Creative Commons License 149721

nézd meg az archimede-t etát tokoz nagyon jó minőségben, és kicsit olcsóbban mint amit néztél idáig, de a legjobb, hogy több méretben gyártják a pilot órákat. vagy a topiktárs által ajánlott fortisok is nagyon okésak, magasabb presztizs, ugyanaz a szerkezet. 

Franek-52 2013. okt. 2. Creative Commons License 149720

Szia.

A hétvégén lesz a főpróba.

Feri'bá

Előzmény: hugoneni (149716)
seftman 2013. okt. 2. Creative Commons License 149719
Wicked Belzebub 2013. okt. 2. Creative Commons License 149718

Bár csak 2-vel lóg túl az általad felvázolt kritériumon, de én a Fortist javasolnám. Mondjuk egy ilyen Pilot Date-Date típust. Nagyon jó a leolvashatósága, nem vastag óra és nem néz ki böhöm nagynak...

Én sem vagyok az a hú de vastag csuklójú, de rajtam baromi jól néz ki :)))

Szepy2884 2013. okt. 1. Creative Commons License 149717

Uraim, a segítségükre van szükségem.

Régóta szenvedélyem a repülés és mint ilyen, ez az egyik fő hobbim. Különösen a vitorlázó repülés. A navigációban nagyon fontos szerepe van az időmérésnek és ez a vitorlázó repülésre talán még inkább igaz.

Szóval pilóta órát keresek. A gond csak az, hogy az ilyen típusú órák sajnos mindig 44-47mm vagy még nagyobb átmérővel készülnek. Nekem meg egyrészt őzike csuklóm van, másrészt a vitorlás gépekben annyira kicsi a hely, hogy csak összeverném az órát is meg a fülke belsejét is ami egyiknek sem tenne jót :D

Tehát a kritériumok: 38-40mm(!), fekete alapon fehér indexek, automata (kvarc csak nagyon duzzogva és csak végső esetben).

Nézegettem a Steinhart, Stowa és hasonló márkákat. A Steinhart lenne az ideális az ára miatt, de sajnos azok is 44mm+ :(

hugoneni 2013. okt. 1. Creative Commons License 149716

Biburo?

Előzmény: Franek-52 (149715)
Franek-52 2013. okt. 1. Creative Commons License 149715

Sziasztok.

... a felnyomó szerszámhoz egy pontos alátétet is javasolnék, ami megtámasztja a centrálkereket (perc kereket). A rugót sem árt leengedni a művelet előtt, lásd Eta 28... akármi. Kapható még kézi mutató felnyomó is (A*F), teflon betétes, jól használható.

Feri'bá

Előzmény: Wreck Diver (149712)
Jerega 2013. okt. 1. Creative Commons License 149714
Remélem az enyémmel nem lesz ilyen.Hát sós vizet nem tudom,hogy lát-e valaha a kicsike!(-:Minden esetre azért vigyázok vele.
Előzmény: fastrobi (149708)
Certina 2013. okt. 1. Creative Commons License 149713

Köszönöm, ez biztosan a legjobb megoldás, merre kapható? Krono Kft, Conrad, Csengery u.??

Üdv,

C.

Előzmény: Wreck Diver (149712)
Wreck Diver 2013. okt. 1. Creative Commons License 149712

3 ezer forint sincs. Rendszeres mutatóbizgeréhez megéri befektetni.

Előzmény: Certina (149711)
Certina 2013. okt. 1. Creative Commons License 149711

Köszönöm Neked, egy ötletnek jó, bár nem vagyok biztos benne, hogy mikrokarcot sem ejt egy tükörpolírozott mutatón és biztosan nem oldja meg a kérdés első felét :-)

Üdv,

C.

Előzmény: dészáz (149710)
dészáz 2013. okt. 1. Creative Commons License 149710

kettévágtam egy fültisztító vatta műanyag csövét. azzal szoktam helyretolni.

Előzmény: Certina (149709)
Certina 2013. okt. 1. Creative Commons License 149709

Sziasztok, régen jártam erre...

Egy kérdés olyanokhoz, akik szerelnek is mechanikus órákat -  mutató levétel-visszatétel témában.

A levételhez természetes mutató levevő célszerszám ajánlatos, de hogyan tudok fényes, tükörpolírozott mutatókat úgy visszatenni, hogy nem karcolom meg őket sem a visszahelyezéskor, sem a tengelyekre történő - megfelelő mélységű - lenyomásukkor.

Visszahelyezéskor - jó eséllyel - magát a mutatót, lenyomáskor pedig a kör alakú szélét karcolom meg, ha normál acél csipeszt használok. Mi a helyes eszköz ehhez?

Megköszönöm, ha valaki konkrét eszközt tud ajánlani!

C.

fastrobi 2013. szept. 30. Creative Commons License 149708

Jól választottál a koronazár nem árt én sem veszem le soha az óráimat a strandon de én Diver mániás vagyok szinte csak 20bar vagy még tömítettebb óráim vannak és amit leírtam az ritka de egy elég drága órámmal már előfordult! Az édesvizes beázás annyira nem gond, persze a szervíz ilyenkor nem árt! A sós víz már más tészta az rendesen betesz a szerkezetnek.

Előzmény: Jerega (149704)
boxer-gs 2013. szept. 30. Creative Commons License 149706

Ahogy dészáz is írta, előre fele tudod majd kibuktatni a szerkezetet a számlappal együtt. A plexit rögzítő lünetta ehhez lepattintható. Ha helyesen, vagyis praktikusan van ez a lünetta felrakva, akkor a felhúzókoronával szemközti oldalon találsz rajta egy kis bemélyítést. Ide kell a nyitókéssel befeszítened és lepattintanod a peremet.

Előzmény: h-jgl (149701)
Törölt nick 2013. szept. 30. Creative Commons License 149705

Elég durva fogadtatás. :(

Jerega 2013. szept. 30. Creative Commons License 149704
Igen,ebben igazad van.Úgy kényelmes egy óra viselete,ha nem kell soha levenni,kivéve persze egy-két tényleg arra okot adó helyzetet...de nem a strandolásra gondolok.;-)Azért is választottam koronazáras 20 bar-ost,hogy tutira bírja a lubickolást.Fastrobinak is igaza van,valóban megeshet ilyen...azért sajnálnám!Köszi neked is!
Előzmény: no! (149700)
Jerega 2013. szept. 30. Creative Commons License 149703
Hát az én órám is eléggé offos itten a piros keresztesek között.;-)(Ne haragudjatok,közbe megtaláltam a Japán órás blogot!)Szóval a te Citizenednek eddig nem lett baja...hát ne legyen eztán se´!Na majd meglátom...Köszönöm,hogy írtál!
Előzmény: ph5.5 (149699)
dészáz 2013. szept. 30. Creative Commons License 149702

nagyítózd át,kell lennie egy kicsi résnek ahová befér a toknyitó.

előre jön ki a werk.

Előzmény: h-jgl (149701)
h-jgl 2013. szept. 30. Creative Commons License 149701

Üdvözletem! Vettem egy Cornavin Genéve 17 köves órát. Alapvetően szép állapotban van, de az arany bevonaton sok az elszineződés és a ragacsos piszok ezért szeretném megtisztítani, és ehhez ki kellene vennem a szerkezetet, de nem tudom hogy ebből a típusból hogyan lehet. Odáig stimmel, hogy kiveszem a koronát, eltávolítom a két rögzítőcsavart, de hátulról látszólag nem lehet kivenni, a számlap eleve nagyobb átmérőjű, mint a hátsó nyílás. Arra gondolok, hogy akkor valószínűleg az elejének kéne lejönnie valahogy, de ennek semmi szemmel látható nyoma sincs, a tok látszólag teljesen egyben van. Tudna valaki segíteni? 

Ilyen óráról lenne szó: http://watchesdb.com/inf/41937-swiss_made_cornavin_geneve_vintage_wind_up_mechanical_watch___black_dial.html

no! 2013. szept. 30. Creative Commons License 149700

Nekem egy certina kvarcom van és az is simán bírja a melegvízet, termálban is voltam vele. Szóval, ha drága az óra, akkor nem kockáztatnék, de ha mindennapos használatra vetted, akkor kockáztasd meg, bírnia kell. Végül is úgy igazán élmény az óra, ha merjük nyüstölni. Legalábbis szerintem.

ph5.5 2013. szept. 30. Creative Commons License 149699

Bár a Citizen órám itt erősen off, de újkora óta rendszeresen látogatok vele thermál fürdőket, gyógyvizeket. Bőven 30 °C feletti vízben sem volt vele semmi gond. (10 Bar, zafir üveg, titán tok) 3 elemcserén már túl vagyok (2006 óta ez nem egy fényes eredmény), tömítéscsere még nem volt... de így is bírta a párát és meleg is. 

Előzmény: Jerega (149694)
Jerega 2013. szept. 30. Creative Commons License 149698
Aha.Szóval akkor csak óvatosan azzal melegvízzel.Köszi a választ!
Előzmény: fastrobi (149697)
fastrobi 2013. szept. 30. Creative Commons License 149697

Nem az ásványi anyaggal van probléma hanem az esetlegesen az órában a gyártáskor maradó levegő páratartamával. Simán előfordulhat hogy az esetleg nyomáspróbázott óra üvege bepárásodik belülről a hőmérséklet külömbségek miatt kicsapódó párától!

Előzmény: Jerega (149696)
Jerega 2013. szept. 30. Creative Commons License 149696
Kicsit továbbolvastam az írásokat,látom,hogy mások is használják melegvizes fürdőben az órákat...Nekem az is megfordult a fejemben,hogy esetleg a vízben található oldott ásványi anyagok nem okozhatnak-e elszíneződést a tokon vagy az üvegen?Vagy ne fárasszalak titeket ilyen hülyeségekkel?:-)
Előzmény: Jerega (149694)
seftman 2013. szept. 30. Creative Commons License 149695
Hogy te mien vicces fijú vagy!
Előzmény: Törölt nick (149693)
Jerega 2013. szept. 30. Creative Commons License 149694
Szervusztok!Szeretném a véleményeteket kérni!Volt itt már szó vízállósági mizériákról;a jó pár oldallal ezelőtti írományokat dobta ki a gúgli,máshol nem is igazán vannak tapasztalatokon alapuló vélemények.A minap beszereztem egy Casio MAR D 101-A1 márkajelzésű karórát.(újonnan)Az óra 20bar nyomásig állja a vizet,nemesacél tokozású,van rajta koronazár is.A kérdésem az lenne,hogy termálfürdőben belemehetek-e a nagyon meleg vizes medencékbe(38celsius fok)vagy inkább ne tegyem ki ekkora hőhatásnak?Szaunában semmiképp´ nem akarom használni. Előre is köszönöm!
Kopin00 2013. szept. 29. Creative Commons License 149692

(kicsit későn, de azért írok)

Nekem a dupla Conrados van, napi használat, két nehezebb órával. 1.5 éve szuperül üzemel és halk is maradt.

Előzmény: andfer (149399)
seftman 2013. szept. 29. Creative Commons License 149691

seftman 2013. szept. 29. Creative Commons License 149689

Mindkét (és még ki tudja hány) nicked él, akkor meg miről beszélsz?????

Ezt most buktad!

Előzmény: Törölt nick (149688)
Törölt nick 2013. szept. 28. Creative Commons License 149688

Nem, az vicces, ahogy az index próbálja feltupírozni anikkek létszámát. Kitiltanak ok nélkül, amivel szinte rábeszélnek arra, hogy uj nikket hozz létre. Igen, ez bizony szánalmas technika. Inkább a hatalom helyett fizetést kellene adni a moderátoroknak. Nem mindnek. A szemétládákat már rég ki kellett volna dobni. Mivel ezt itt nem történik meg, ez a fórum is az origó sorsára fog jutni. A vicces, hogy ezt a beírást is ki fogják törölni, a nicket pedig kitiltani. Így folyik a menetelés a megszűnés felé.

Előzmény: s4tch (149687)
s4tch 2013. szept. 28. Creative Commons License 149687

Az viszont vicces, amikor elrontja a nickváltást. Szánalom.

Előzmény: Wreck Diver (149686)
Wreck Diver 2013. szept. 28. Creative Commons License 149686

Jó ez a !mute gomb.
Minél több a delikvens, annál jobban tagolja a hozzászólásokat üres bekezdésekkel. :D

Törölt nick 2013. szept. 28. Creative Commons License 149685

Köszi! Én is így gondoltam. A megbízhatósággal sincsen összefüggésben az ár?

Előzmény: APT (149683)
Törölt nick 2013. szept. 28. Creative Commons License 149684

Köszönöm a választ!

Előzmény: APT (149683)
APT 2013. szept. 28. Creative Commons License 149683

Hogyne kaptad volna meg a választ: nincs kapcsolat a két dolog között, nem a legdrágább órák a legpontosabbak - sőt, ha nagyon ki akarjuk élezni, majdhogynem fordítva van a dolog. Valójában persze nem - de a lényeg az, hogy jóformán semmiféle kapcsolat sem található az ár és a pontosság között (kvarcóráknál). De a mechanikusoknál sem szoros a korreláció.

Előzmény: Törölt nick (149681)
öccse 2013. szept. 28. Creative Commons License 149682

Szerintem APT és a többiek két malomban őrölnek. APT egész más szemmel nézi a gyűjteményeket: ő nem csak egy gyűjtő, hanem szereli, javítja is az óráit, ért hozzá, papírja is van róla. Számára a műszaki érdekesség, egy-egy ritkább technikai megoldás nagyobb értékkel bír, mint egy nehezen fellelhető és igen drága, de egyébként műszakilag "nem nagy szám" óra. Az említett gyűjtő bemutatott szerzeményei alapján azt gondolnám, hogy, fogta magát és megnézte: egy aukció vintage részlegén melyik a legdrágább darab és azt megvette. Teszem azt hozzá, jó ízléssel.

Törölt nick 2013. szept. 28. Creative Commons License 149681

Gondoltam, hogy nem kapok értelmes választ a kérdésemre. :(

Előzmény: Törölt nick (149664)
Mechanikus 2013. szept. 28. Creative Commons License 149680

Mint tegnapi hsz-omban jeleztem, azt mersz, amire kivancsi vagy.

Egy erdekesseggel hadd szolgaljak. (Havi) meressel jottem ra, hogy ket eve vett titan tokos Certinam hokompenzalt kell, hogy legyen. A gyarto sem a honlapjan sem a vasarloi tajekoztatoban nem adta meg a szerkezet tipusat, titan tokot meg nem bontogatok otthon.

Előzmény: tomcat (149643)
APT 2013. szept. 27. Creative Commons License 149677

Ugye tudod, hogy jó úton haladsz a letöltendő irányába..?..

Előzmény: Törölt nick (149676)
Mechanikus 2013. szept. 27. Creative Commons License 149675

Szépen összefoglaltad amit írok. Ami kijön belőle: mechanikus óra napi, a nagyságrenddel stabilabb szerkezet egy nagyságranddel hosszabb azaz havi leolvasás.

Mellesleg átgondoltam Tomcat szempontját is. Ha őt az érdekli, hogy mennyit tér el egy éve alatt, mérje azt, akkor is ha az már 2 nagyságrenddel hosszabb...

Előzmény: APT (149633)
malenykij polgar 2013. szept. 27. Creative Commons License 149674

Egyetértek veled. Nem brilles Hublot-kat pakolt ki meg nem is másfélmilliós Franck Müllert. Aki nem napi szinten szedi ezeket szét, az így gyűjt. Neki meg van hozzá pénztárcája is. 

Előzmény: ronin s8 (149659)
oys... 2013. szept. 27. Creative Commons License 149673

Basszus, hogy én mekkor sznob szeretnék lenni!

"a tök mezei, olcsó, a Rolex által a Corteberttől vett szerkezetet egy minőségileg kifejezetten elnagyolt tokba-számlappal illesztő korai Paneraik semmiféle műszaki érdekességet-különlegességet sem hordoznak"

Számomra egy ilyen óra nagyon megérné még azt is, hogy sznobnak minősíts! Ha akad egy példányod, amit a sznobság vádjának megelőzéseként otthon a kutyaházból a téliesítésre szánt párnamaradék alól kihúznál és úgy, szedett-vedett állapotában utánamhajítanál, miközben harsányan "SZNOB" kiáltásokkal illetnél engem, bizony még csak nem is szégyellném magam.

Sőt, más téren is vállalnám az ilyen sznobériát:

"Általában a hadseregek számára készült ilyen holmik az átlagosnál strapabíróbb, de amúgy kimondottan költséghatékonynak készülő tucatáruk"

Nos, ha egy ilyen tucatholmit tucatáron találhatnék, mondjuk a szocialista lengyel haditengerészet Blancpain Fifty Fathoms óráinak egyik példányát, bizony nem gondolkoznék rajta sokáig, hogy magaménak tudhassam. Még akkor sem, ha ezért a tettemért akár sznobnak is tartanál!

Előzmény: APT (149653)
Törölt nick 2013. szept. 27. Creative Commons License 149672

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy egy eladó Seiko Samurai Titanium órát hol érdemes meghirdetni, ahol piaca is lenne?

Wreck Diver 2013. szept. 27. Creative Commons License 149671

A sznob ( legalábbis a wikipédiás értelmben vett ) nem úgy próbál

a megfelelő körökhöz tartozni szerintem, hogy megveszi az azokban

népszerű kellékek ( óra, napszemüveg, ruházat ) hamisítványát. 

A sznob megveszi a magasabb árú, de eredeti cikkeket, vagy az azokból kapható olcsóbbat

( másodkézből, használtan, leértékelve stb. ).

Lásd: másodlagos okostelefon piac, vagy használtan vett régebbi BMW-k elég nagy része.

"Nincs pénz az újra, de a kettővel ezelőtti is BMW, Iphone" stb.

De ide tartoznak a nagy márkáktól csak a legolcsóbb kiegészítőket vásárolva villantani

kívánó emberek is nyilván. Még jó, hogy komoly cégek gyártanak napszemüveget, sálat meg minden szirszart...

Más kérdés, hogy csupán az adott márka, termék stb. láttán eldönthető-e, ki milyen indíttatásból vette meg azt.

Ilyenkor mindenki eldöntheti a jóindulata, vagy más alapján, hogy sznob-e az illető.

Bár szerintem ebből az interjúból semmi nem derül ki. Odavitt egy marék karórát, és kész.

De azért kétlem, hogy hegyekben állnak otthon nála a hajókronométerek,

top amerikai vasutas órák, világháborús katonai csodák, vagy olyan technikai

érdekességek, mint a Pierce automatája, vagy egy klasszikus Harwood,

esetleg Potter egybetokos-hidas filléres zsebórájából egy...

Persze ez nem baj. Ő és társai legalább nem verik még feljebb ezek árait. :)

Előzmény: glashuette (149666)
Wreck Diver 2013. szept. 27. Creative Commons License 149670

Jól felbolydult a topik ezen a gyűjteményen.

Én is valahogy így jártam a múltkor, amikor az épp nézegetett gyűjteményben megláttam

egy hatalmas emlékplakettet, amit a Lange & Söhne gyártól kapott a 100. darab Lange vásárlásának emlékére. :D

És voltak még tucatszám Lange zsebórái, valamint Patekek, Vacheronok szép számmal...

ronin s8 2013. szept. 27. Creative Commons License 149669

Bizony! Eszerint a meghatározás szerint a kamu órák viselői is sznobok...

Előzmény: glashuette (149666)
ronin s8 2013. szept. 27. Creative Commons License 149668

Attól félek, karóráknál semmilyen kapcsolat nincs az ár és a pontosság között. Ám, ha ezt el tudjuk fogadni, megnyílik előttünk egy másik világ. Amíg ez zavaró, addig nagyon sok dolog érthetetlen marad az órák világából...

Előzmény: Törölt nick (149664)
APT 2013. szept. 27. Creative Commons License 149667

Én ebből azt a következtetést vonnám le (meglehet, hibásan... ;-)) ), hogy a hangszerekhez (sikeres zenészként) tényleg ért, mi több, ezek számára használati és munka-eszközök, és itt képes félretenni a sznobériáját. Egyéb téren nem.

Egyébként, hogy megvilágítsam kicsit, mire gondoltam: óriási veterán-autó buzzancs Jay Leno. És pénze is van, mint a pelyva, külön gigagarázst tart fenn. A garázsában a millió dolláros igazi ritkaságok, különlegességek mellett azonban megtalálhatók nem különösebben drága, de veterános körökben ikonikus jószágok is, és a találkozókra sokszor ilyenekkel is megy el. Egy igazi sznob veterános garázsában viszont kizárólag méregdrága ritkaságok lennének. Ettől még természetesen lehet az illető jó értelemben vett és hozzáértő autómániás, de akkor is sznob.

De nem ragozom tovább, mindenkinek jogában áll bármit gondolni a kérdésről. ;-)))

Előzmény: s4tch (149662)
glashuette 2013. szept. 27. Creative Commons License 149666

Sznob:

Tehát átvitt értelemben az olyan embereket illetnek e szóval, akik ugyan nem „nemesek” vagy tagjai valamely elit körnek, de mégis rájuk jellemző attitűd felvételével olyannak akarnak tűnni, mintha oda tartoznának.

Azonban a sznobságot valaki magára is öltheti, mintegy beleélve magát abba, hogy ő is egy bizonyos csoportba tartozik. Ez a fajta sznob ember olyan stílusjegyeket, világnézetet, életstílust vesz fel, ahova valójában még nem tartozik, és talán soha nem is fog. Ilyen az álintellektuális, vagy az álgazdag ember. /wikipédia/

A Magyar Kislexikon meghatározása szerint: „Az előkelőket vagy a szellemi élet kiválóságait majmoló, hozzájuk dörgölőző személy”.

Ezek szerint tehát sznob az, aki felvesz egy 8 ezer forintos Breitling for Bentley kamut, aztán kimegy a Városligetbe megvillantani a csövesek előtt, akik még az eredetijét sem látták az életben soha.

De mintha a bejátszás nem erről szólt volna....

ronin s8 2013. szept. 27. Creative Commons License 149665

Bitzonyos mértékig bele kell mennünk a fogalom tisztázásába, mert én meg azzal nem tudok egyetérteni, hogy az a sznob, aki nem úgy gondolkodik, mint én, és drágább órái vannak. :-)

Előzmény: APT (149660)
Törölt nick 2013. szept. 27. Creative Commons License 149664

Eligazodás. Mindig ez volt a bajom. Egy időmérőnél a pontosság jelentené a legfőbb értéket. Nincs így. Alapvetően nincs így. Ha így lenne, mechanukus óra már nem is lenne forgalomban. De most beszéljünk csak a kvarcórákról, és hgyjuk ki a rádiósokat. Nézzük meg milyen kapcsilatban van a garantált pontosság és az ár. Nem igazodok el. Számomra az derül ki, hogy nincsen kapcsolat. Vagy tévedek? Aki tud piaci alapokon nyugvó, mégis szakmai ismérvvel szolgálni, ami alapot adhat egy vásárlásnál, ha az elsődleges szempont a pontosság és az ár kapcsolata, az legyenszíves tegye meg, hogy felvilágosít engem!

glashuette 2013. szept. 27. Creative Commons License 149663

Sznob az, aki gazdagabb, mint én vagyok ;-)

s4tch 2013. szept. 27. Creative Commons License 149662

Ha a gitárgyűjteményéből indulok ki, akkor nem feltétlenül sznob a pali, egyszerűen van egy szint, ami alá nem megy minőségben. Az órabuzériáját tegnapig nem ismertem, gitárban viszont tudom, hogy a saját modelljével, egy nem túl drága amerikai Strattal turnézik, amibe egy szintén nem túl drága hangszedő-szett került. 1600 dollár egy ilyen hangszer, ez a gitároknál egyáltalán nem számít drágának; a belépő kategória párszáz dollár, a vállalható gitárok 4-500-nál kezdődnek, egy custom shop hangszer ára általában 2000 fölött indul.

A videóban bemutatott kollekció, a Wayfarer szemüveg + iPhone 5 párosítás, és ahogy ír az órákról mondjuk tényleg sznobba hajlik.

Előzmény: APT (149655)
glashuette 2013. szept. 27. Creative Commons License 149661

Dehogy piszkálódom, én csak megírom azt, amit gondolok. Ahelyett, hogy örülnél hogy szép órákat látunk, elkezdesz irigykedni és lesznobozol teljesen alaptalanul másokat. Most akkor neked ettől jobb lesz? Miért nem tudsz örülni más szép óráinak? Mert volt ott egy két igazán ütős darab a régiek közül!

Annak meg aztán semmilyen hírértéke nem lett volna, ha előránt egy Cornavin-Doxa gyűjteményt, el sem kezdenek forgatni, mert minek is? Kit érdekel vajon??

Előzmény: APT (149652)
APT 2013. szept. 27. Creative Commons License 149660

Ha definiált fogalmak mibenlétéről kezdünk el vitatkozni, akkor ezen a ponton én engedelmetekkel ki is szállnék, elnézést, hogy felhoztam a témát, részemről lezárva.

ronin s8 2013. szept. 27. Creative Commons License 149659

Szerintem meg nem ez a sznob fogalma. A sznob csak azért veszi, gyűjti a tárgyakat, mert látta, hallotta, tuggya, hogy drága, és bizonyos körökben ez "jól megy". Nem kell, hogy értsen hozzá, mert aki ért is hozzá, és úgy veszi, az már műgyűjtő. A videón szereplő fiatalember érti is azt, amit gyűjt, nekem nem tűnt tájékozatlannak. Ha csak sznob lenne, láttunk volna pár gigantikus Hublot-t, vagy valami hasonló, divatmárkát. Ez igen-igen válogatott gyűjtemény, még Neked is évekig tartana kimazsolázgatni az aukciókról... ;-)

APT 2013. szept. 27. Creative Commons License 149658

Nálad béla viszont nemsokára fog a rendőrség.

Előzmény: Törölt nick (149657)
balikali 2013. szept. 27. Creative Commons License 149656

Akad még ott más finomság is! Bocsi, finomságok!! ;)

http://www.patekwatch.blogspot.hu/search/label/John%20Mayer

APT 2013. szept. 27. Creative Commons License 149655

Nem tudom, fogalmam sincs, de az biztos, hogy én egy ilyen riportra-beszélgetésre nem a legdrágább óráimat válogatnám össze. Meglehet, lenne közülük ilyen is, de biztosan nem a legpedigrésebbeket akarnám mindenáron megmutogatni.

Másnak természetesen lehetnek teljesen mások a preferenciái.

Előzmény: s4tch (149654)
s4tch 2013. szept. 27. Creative Commons License 149654

Szerinted a teljes gyűjteményét elvitte erre a beszélgetésre, vagy csak néhány érdekesebb ill. különösen szívéhez nőtt darabot?

APT 2013. szept. 27. Creative Commons License 149653

"Az átlagos sznobok vajon ismerik-e a '70-es évekbéli angol katonai Submarinert?"

Miért ne ismerhetnék? A sznob nem hülye, nem ízléstelen, nem kell tájékozatlannak sem lennie. A sznob lehet kifejezetten jó műértő (a legkiválóbb, legprofibb galériások zöme is velejéig sznob), pontosan tudhatja, mit lát, el tudja helyezni a palettán, képes objektív módon értékelni.

A lényeg annyi, hogy a sznobot egyszerűen nem érdekli az, ami nem nagyon, a többség által elérhetetlenül drága. Akkor sem, ha jó, ha szép, még akkor sem, ha jobb és szebb, érdekesebb, különlegesebb valami másnál - ami sokkal drágább. Ő akkor is a drágábbat fogja választani. Ennek a pasasnak egyetlen olcsóbbnak mondható órája sem volt, egyetlen egy sem, miközben mondjuk a ritka, haditengerészeti célokra kiadott Subok, vagy a tök mezei, olcsó, a Rolex által a Corteberttől vett szerkezetet egy minőségileg kifejezetten elnagyolt tokba-számlappal illesztő korai Paneraik semmiféle műszaki érdekességet-különlegességet sem hordoznak. Egyszerűen semmifélét, saját korukban nem is minősültek extrém különleges, megfizethetetlen dolgoknak * . Mivel kevés készült belőlük és ritkák - ezért felment az áruk a csillagos égig - és a jóembert láthatóan ez motiválta. Ettől még legalább van némi ízlése és tájékozottsága, és ha már drágát vett, legalább azon belül tényleg valamiért érdekeset, különlegeset vett - de ordítóan nyilvánvaló, hogy a drágaság elsődleges szempont volt...

Nem kell ezt ragozni, erre a mentalitásra épít a svájci óraipar prémium szegmense - gyakorlatilag teljes egészében. De ez tartja életben a Rollsot, a Lamborghinit, a Ferrarit is - kizárólag...  Valamennyi sznobizmus ("úrhatnámság".. ;-)) ) meg mindenkiben van, és egy határig ezzel nincs is a világon semmi baj, sőt...

Én pusztán konstatáltam azt, hogy ha a jóember valódi gyűjtő , műértő rajongó lenne, akkor teljesen biztos, hogy becsusszant volna azért a kollekcióba egy-két különleges, de nem árverési kategóriájú jószág is, ugyanis szép számmal vannak ilyenek. De nem csusszant be neki, ergo őt az "olcsó" órák nem érdeklik egyáltalán, légyen szó bármilyen különlegességről is, ha nincs rajta borzasztó számokat tartalmazó árcímke, akkor részéről máris érdektelenség van. Ez az ember lehet, hogy tényleg jó értője a régi Rolexeknek, Patekoknak, de ettől még sznob.

*  Általában a hadseregek számára készült ilyen holmik az átlagosnál strapabíróbb, de amúgy kimondottan költséghatékonynak készülő tucatáruk, senki ne gondolja, hogy a hadseregek mai pénzben milliókat fizettek holmi karórákért, tessék csak megnézni a II. világháború ma szintén eszméletlen árakon forgó német megfigyelő-óráit - kiváló minőségű, de a lehető legdísztelenebb, alapkivitelű Lange, IWC, Laco stb.. szerkezetek, nem ritkán mai szemmel nézve döbbenetesen silány alpakka tokokban - ezekért az órákért a hadsereg anno annak is csak kis részét fizette, mint amennyiért az adott cégek a legolcsóbb, nem nemesfém tokos zsebóráikat kínálták, ezek használati tárgyak, "fogyóeszközök" voltak.

Előzmény: oys... (149649)
APT 2013. szept. 27. Creative Commons License 149652

Drága Glasom, mielőtt a tőled mára már teljesen megszokott vitriolos piszkálódásba belekezdtél volna, esetleg utána olvashattál volna a sznobizmus fogalmának...

Előzmény: glashuette (149648)
glashuette 2013. szept. 26. Creative Commons License 149651

Eh, egy műértőnek Cornavin-gyűjteménye van. A sznoboknak meg vintage Rolex gyűjteményük. Pont.

Előzmény: oys... (149649)
oys... 2013. szept. 26. Creative Commons License 149650
oys... 2013. szept. 26. Creative Commons License 149649

Az átlagos sznobok vajon ismerik-e a '70-es évekbéli angol katonai Submarinert?

Vagy, ha hallottak is róla, vajon szívesen kicsengetnék a horribilis ellenértékét?

(Mert ez az óra, amit a kisfilmben is bemutattak, bizonyt távol áll holmi üblóktól, meg brejtlingforbentliktől. És még csak villantani sem lehet vele sznob körökben.)

Előzmény: glashuette (149648)
glashuette 2013. szept. 26. Creative Commons License 149648

Viszont ha vintage Rolexek vásárlása helyett mondjuk ritka Pobedákat, arany Rakétákat meg spindlis zsebórákat vett volna, esetleg arany IWC-ket a 60-as évekből, akkor ő lenne a műértő-műgyűjtő, merthogy ezek megfizethető órák. Így meg csak szimplán sznob, mert a paletta túlfeléről veszi meg s gyűjtői darabokat.

Érdekes megfigyelés.

Előzmény: APT (149640)
Törölt nick 2013. szept. 26. Creative Commons License 149647

Azt hiszem, ebben sok igazság van!

Előzmény: tomcat (149644)
oys... 2013. szept. 26. Creative Commons License 149646

"ő nem is annyira valódi műértő"

De azért amit összekupacolt magának, attól laza eleganciával magunk alá könnyezhetünk.

ronin s8 2013. szept. 26. Creative Commons License 149645

;-)

Előzmény: APT (149642)
tomcat 2013. szept. 26. Creative Commons License 149644

A drága vagyontárgyak értelmetlen halmozása valahol inkább "szegénységi bizonyítvány". Lásd futballisták Panerai és Bentley órákkal Bentley-kben. Vagy Hublot-ban egy Ferrari volánja mögött.

Nem értéket keresnek, hanem külsőségekkel önigazolást.

tomcat

Előzmény: APT (149642)
tomcat 2013. szept. 26. Creative Commons License 149643

Ez így van, az egyik méréstechnikai alap kritérium a megfigyelhetőség. Ez két részre bontható, az egyik, hogy maga a megfigyelés mennyire befolyásolja a megfigyelt folyamatot, a másik, hogy a megfigyelés mennyire szolgáltat releváns adatot.

Ezért szoktak bizonyos pontosság felett differenciális méréseket végezni (pl. mérőhidak) vagy a ppm tartományban egy fizikai modellszámítás eredményét összevetni a kapott eredménnyel.

Ha most a konkrét felvetésre kellene válaszolnom, akkor azt mondanám, hogy a nagyságrendileg napi 10 mp várható járáseltérésnél (mechanikus szerkezetek) a napi mintavétel, a havi 10 mp várható járáseltérésnél (kvarc szerkezetek) a havi mintavétel, éves 10 mp várható járáseltérésnél (hőkompenzált és egyéb nagy pontosságú kvarc szerkezetek) az éves mintavétel indokolt. A napi/havi/éves ebben az esetben a nagyságrendet jelöli, nem a konkrét intervallumot. A negyed-, félévenkénti mintavétel elégséges kell legyen egy modern kvarc szerkezetnél, de azt senki nem gondolja komolyan, hogy 6-12 óránként érdemes lenne mérni egy karórát.

És valahonnan innen indultunk. :)

tomcat

Előzmény: APT (149633)
APT 2013. szept. 26. Creative Commons License 149642

Ne keverjük a dolgokat: te szimplán gazdag szeretnél lenni... ;-)))

Előzmény: ronin s8 (149641)
ronin s8 2013. szept. 26. Creative Commons License 149641

Én is szeretnék szimplán sznob lenni... ;-)

APT 2013. szept. 26. Creative Commons License 149640

Megszámlálhatatlanul sok olyan vintage óra van, amely rendkívül érdekes, valamiért különleges - de ha nem is filléres, semmiképpen sem elviselhetetlenül drága. Mayer viszont kizárólag baromi drága és nagynevű órákat gyűjt, ergo ő nem is annyira valódi műértő, mint szimplán sznob...

Előzmény: oys... (149639)
oys... 2013. szept. 26. Creative Commons License 149639

Azért ez a gyűjtemény mellbevágó!

Amikor előkapta az angol tengerészeti Submarinert, akkor azt hittem, hogy ettől már nincs tovább. De addig még nem tudtam kisasolni a kezén lévő órát, amit később le is vett és lőn csoda, egy öröknaptáras Patek volt az. És még a cikk szerint akad neki Rolex gyártotta Panerai is, valamint a riportban fel sem emlegette az asztalon heverő további olyan csúfságait, mint egy másik Pam, vagy az arany Daytona.

Két dolog gondolkoztatott el:

Egyrészt nekem is van olyan cimborám, aki gitározott, sőt ma is abból tartja el magát, szerencséjére legyen mondva kellő ismertsége mellett. Ám a jópár megjelent lemezük ellenére mégcsak véletlenül sem tudta összepengetni akár a legócskább bemutatott darabot sem. Valószínűleg kishazánkban nyugdíjas koráig sem fogja. (Lehet, hogy hendikeppel indult a földrajzi elhelyezkedésünk okán?)

Másrészt elrettentő mégcsak belegondolni is, hogy egy ilyen kollekció rendszeres nagyszervíze mibe is fájhat! (Merthogy precízen gondját viselt darabokról van szó, az a bőrszíjas Patek kifogástalan gyári szíja láttán egyből virított.)

És akkor még nem is beszéltem arról, hogy egy öröknaptár láttán mindig elfog az a bizonytalanság, hogy a technikai tökéletesség érzékeltetésén túl mindez mire is jó? Ha mindennaposan azt viseli az ember, akkor az órák tökéletességét ugyan elérheti, de akkor hol marad az a jópár napi óraviselete, amikoris egyszerűen nem ez való az adott helyzetekbe. Olyankor viszont, ha nem vált az óra, akkor bizony az egészet újra kell állítgatni. Namármost egy ilyen bemutatott garnitúra birtoklása esetén bizony sok olyan nap van, amikor másik óráját is szívesen viselheti John Mayer. Egyszerűen számomra elképzelhetetlen, hogy mindennaposan a gondját viselné a Patekjának a többi között. Ilyen esetben viszont hasztalan a különlegessége.

Habár, ha csak az utóbbiak okoznák már nekem a legnagyobb fejtörést, akkor üsse kavics, vállanám az ezzel való vesződést is!

Előzmény: balikali (149635)
ronin s8 2013. szept. 26. Creative Commons License 149638

Vittem a másik topikba. :-)

Előzmény: balikali (149635)
ph5.5 2013. szept. 26. Creative Commons License 149637

Köszönöm! Akkor keresek egyet :) 

Előzmény: ronin s8 (149636)
ronin s8 2013. szept. 26. Creative Commons License 149636

Ez órás dolog lesz...

Előzmény: ph5.5 (149634)
balikali 2013. szept. 26. Creative Commons License 149635

http://rolexblog.blogspot.hu/

Kicsit legörgetve látható John Mayer óra kollekciója! :o

ph5.5 2013. szept. 26. Creative Commons License 149634

Jó reggelt az Uraknak!

ETA 2824-2 szerkezet, a koronának adott 3 pozíciója. 0-1-2. Jelen esetben úgy néz ki, hogy nincs 0 pozíció, mert teljesen betolva és jobbra (óramutató járásval egyező irányba) forgatva lépteti a dátumot. Egy kattanásnyit kihúzva viszont már az időt lehet állítani. 

Az igazi probléma ott indul, hogy balra forgatva a koronát- bármely pozícióban - a korona letekeredik a menetről.

A kérdés, hogy házilag ez orvosolható valamivel? Menetrögzítő a menetre? "Vagy keresse fel órását és bankárát?" 

APT 2013. szept. 26. Creative Commons License 149633

Szerintem túlkonspiráltuk mostanra ezt a témát - a pontosság mérésének mintavételi gyakoriságát elég nyilvánvaló módon determinálja a mintavételezett folyamat vélhető stabilitása, és a mérési pontosság. Magyarán semmi értelme olyan sűrűn mérni egy óra pontosságát, amely sűrűség mellett az alkalmazott mérési módszerrel (pl: leolvassuk a mutatók, köztük a folyamatosan mozgó másodperc-mutató állását...) az esetleges eltérések a leolvasási pontosság körül, sőt, akár alatta vannak. A mechanikus óránál a napi leolvasás egy teljesen értelmes, jó intervallum, hiszen az esetek többségében már értelmezhető eredményt ad.

Alapból nagyságrenddel stabilabb óráknál, például egy hőkompenzált kvarcnál meg ennek nincs sok értelme, hiszen, ha csak a szerkezet nem hibás vagy rosszul beállított, akkor nem fogunk semmilyen eltérést látni, ha mégis, akkor valójában a mérési (leolvasási) pontosságunk szórását fogjuk látni.

Előzmény: Mechanikus (149625)
APT 2013. szept. 26. Creative Commons License 149632

Dehogy fölösleges. Nem a paraméterek tökéletesek - azokon bőven lehet javítani - pusztán arról van szó, hogy ezek a paraméterek a tápfeszültség egy elég széles tartományában valóban stabilak.

Előzmény: tomcat (149623)
seftman 2013. szept. 26. Creative Commons License 149631

Hélium szelep.

Előzmény: halálamájra (149628)
dészáz 2013. szept. 26. Creative Commons License 149630

nem a lünettát rögzíti?

fiktív 2013. szept. 25. Creative Commons License 149629

Azt nem akkor kell megnyomni, amikor közeledsz a gabonakör közepe felé? Akkor az kompenzálni kezdi a..a.... izét...

Bocs, elgondolkodtatott az előző téma...

halálamájra 2013. szept. 25. Creative Commons License 149628

Üdv mindenkinek! 

Régóta töröm a fejem valamin. Az Omeg seamaster prof.-nél a bal oldali (10óránál) menetes koronának mi a szerepe? Belső nav. lünetta forgatása kizárt ,dátum, órabeállítás kizárt, akkor mi lehet??

tomcat 2013. szept. 25. Creative Commons License 149627

Közel fél évtizede nem értünk egyet a kérdésben. :)

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=85750446&t=9002169

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=85759947&t=9002169

Van még pár évtizedünk vitázni. :)

tomcat

Előzmény: Mechanikus (149625)
sztívndráj 2013. szept. 25. Creative Commons License 149626

Sziasztok! Egy Certina DS-1 szervíze mennyi lehet most hozzávetőlegesen (tisztítás, stb.).

Mechanikus 2013. szept. 25. Creative Commons License 149625

Eliras volt, elnezest: 1 havi.

Az eves meres csak kibuvo, marketing duma. A hosszu meres atlagol, ezzel "apol, s eltakar", a COSC is napi ertekben adja meg a kvarc szerkezetek limitjet.

Aki sarki expediciora egy boltban vett oraval megy manapsag, az nem komoly.

Mar a mechanukus szovjet repulogep fedelzeti orakon is volt futes.

Előzmény: tomcat (149622)
Szepy2884 2013. szept. 25. Creative Commons License 149624

Zénó az egyediség zéró? :D

Előzmény: Törölt nick (149599)
tomcat 2013. szept. 25. Creative Commons License 149623

"A kvarcórákban dolgozó CMOS elektronikák egy aránylag széles feszültségtartományban képesek a feladatukat tökéletesen, kiszámíthatóan állandó paraméterek mellett ellátni."

Ha ez így lenne, akkor fölösleges lenne minden újabb fejlesztés. :)

tomcat

Előzmény: APT (149606)
tomcat 2013. szept. 25. Creative Commons License 149622

"Örülök, hogy Te is a 2 heti 4 havi mérési frekvenciára jutottál." - a 4 szerintem itt elírás, 1-et írtam. :)

A kiindulási alap a nem hőkompenzált 32768/s órajelű tipikus '80-as évekbeli kvarc szerkezet volt. Ebben az esetben helytálló a mintavétel arányosítása a katalógusadat szerinti járáseltéréshez.

Azonban azóta eltelt némi idő és mind a hőkompenzált kvarc szerkezetek, mind az extrém magas órajelen működő (pl. Bulova Precisionist) jól marketingelhető szerkezetek is piacra kerültek.

Ha a gyártó az éves járáseltérést max. 10s/év értékben számolja, ott nem igazán van értelme a havi mintavételnek.

"Ezt alátámasztja az is, hogy az elem teljes kimerülésekori "letörése" (ezt figyelik a korszerű szerkezetek elem kimerülést jelző áramkörei is) nem lehet megfigyelni az elem hőmérséklet függését."

Az elem kimerülését a kapocsfeszültség alapján próbálják megtippelni (lásd APT kommentjét), de ez au EOL (end-of-life) jelzés nem megbízható. -40 fokban és +40 fokban teljesen eltérő azonos töltésmennyiséggel rendelkező kémiai energiatárolónál.

Nem feltétlenül érdemes egy Szahara túrán még épp jól teljesítő elemmel nekiindulni egy Antarktisz expedíciónak. :)

tomcat

Előzmény: Mechanikus (149605)
python 357 2013. szept. 25. Creative Commons License 149621

Öt-hat évet mondtak a szervízben, -5 mp sietésre állították be akkor. Tán jövő évben elviszem!

Előzmény: spyder999 (149620)
spyder999 2013. szept. 25. Creative Commons License 149620

Osztom a véleményt!

Viszont azt a szervizet,nem kellett volna már rég megejteni?

3-4 év után megváltozik a kenőanyag tulajdonsága.

Előzmény: python 357 (149618)
python 357 2013. szept. 25. Creative Commons License 149619

Egyébként tényleg egyszere váltanak a karakterek mindkét órán,-amennyire megítéltem,de szerintem pár hónap után elkezd majd lassan késni a következő szervízig!

Előzmény: spyder999 (149617)
python 357 2013. szept. 25. Creative Commons License 149618

:)))) Arnold a legnagyobb,-de már öregszik!!!;)

Előzmény: spyder999 (149617)
spyder999 2013. szept. 25. Creative Commons License 149617

Nekem ez a 0.00 tetszett a legjobban !:))

Utoljára ilyet a Terminátor kettőben láttam,amikor Arnold szétlőtte a fél rendőrséget és kiírta neki a computer,hogy "Emberi áldozat 0.0"!

Mintha lehetne tizedekben mérni az emberi áldozatokat.

De neked látom még századokban is sikerült megállapítani a járáseltérést!;)

Előzmény: python 357 (149614)
python 357 2013. szept. 25. Creative Commons License 149616

Gyere el,-és  nézd meg!!!!:))))))

Előzmény: Törölt nick (149615)
Törölt nick 2013. szept. 25. Creative Commons License 149615

Nemhiszem.

Előzmény: python 357 (149614)
python 357 2013. szept. 25. Creative Commons License 149614

A B.SuperOcean-omat a téma kapcsán most összehasonlítottam a műholdvezérelt asztalimmal,-és a járás eltérés 0,00 mp!! 4 napja amikor felvettem,-akkor állítottam be! 6 éve volt nagyszervízen!!!:)

Előzmény: ronin s8 (149612)
Passionata 2013. szept. 25. Creative Commons License 149613

"Innen Magyarországról, egy romjaira esett órás topikból eldönteni, mi az ideális járáseltérés mintavételezési frekvenciája, enyhén illuziórikus bekiabálás ;-)"

szepen lett megfogalmazva.

Előzmény: ronin s8 (149610)
ronin s8 2013. szept. 25. Creative Commons License 149612

Tuggyuk. Amiről Te beszélsz, az a hordás közbeni pontosság, picit keverve a pozícionális hibával. ezt is mérheted, a lényeg nem változik...

A pozícionálási hibát részben a COSC is vizsgálja. Előfordul (gyakran!), hogy letéve vagy forgatón az óra pontos, de hordva nem. És fordítva is. A hordási szokások nagymértékben módosíthatják az óra pontosságát. Külön tanulmány lehetne, mennyire? A mai modern szerkezeteknél azért nem olyan nagyon.

Ha visszaolvastál volna, láthattál volna ehhez kapcsolódó hsz-eket ;-)

Előzmény: Törölt nick (149611)
Törölt nick 2013. szept. 25. Creative Commons License 149611

Mechanikus járáspontosság, kontra szokások. Nekem szokásom, hogy este leveszem az órámat és a koronával ellentétes oldalára fordítva rakom le. És ha az lenne a szokásom, hogy a lajával rakom?  És ga nem vetném le? Nem fokozom, pedig lehetne. A lényeg, hogy ugyanaz az óra havi eltérése tőlemjobban függ, mint magétól a szerkezettől. Ezt ti itt miért nem tudjátok? Vagy ha tudjátok, miért nem ez az elsődleges irány?

Előzmény: ronin s8 (149610)
ronin s8 2013. szept. 25. Creative Commons License 149610

Magam is gyakran hódolok annak a szokásnak, hogy a partvonalról kiabálok be a meccsen :-)  Innen Magyarországról, egy romjaira esett órás topikból eldönteni, mi az ideális járáseltérés mintavételezési frekvenciája, enyhén illuziórikus bekiabálás ;-)

A mechanikus órák járáseltérésének vizsgálata azóta létezik, amióta mechanikus órát készítenek. Valamiért mára úgy alakult, hogy a napi leolvasást részesítik előnyben (lásd:C.O.S.C.). Lehetnek ennek praktikus, elvi okai, de mára ez alakult ki. A többi egy svájci óragyártó számára egyszerűen érdektelen. Személyes véleményem szerint az igazi járáspontosságot hosszú idő alatt lehet mérni és leolvasni, de ez a hosszú idő alatt mutatott járáspontosság nagymértékben összefügg a rövidtávú (napi) járáspontossággal. Gondolkodhatunk azon, hogy kereskedelmi és praktikus okokból mérik a napi járáseltérést (egész egyszerűen nincs idő huzamosabb időre nézni az órákat), de ezt a mérési szokást kielégítőnek találták a svájciak. A többi innentől csak kuriózum...

Előzmény: tomcat (149602)
Wreck Diver 2013. szept. 25. Creative Commons License 149609

Szép. Már csak egy olyan iránytű kellene a tetejére, amit seiko szíjakra kapni...

És ha felhívnánk a figyelmüket, hogy milyen marketingziccert

hagytak ki a gabonakörökkel, el sem hinnék. :)

Előzmény: tomcat (149593)
Wreck Diver 2013. szept. 25. Creative Commons License 149608

Akinek nem inge, nem vette magára.
Láthatod, ha körülnézel. Csak te reflektáltál
( persze azok közül, akik nincsenek némítva..).

Jó ez a gomb... :D

!mute

Előzmény: Törölt nick (149607)
Törölt nick 2013. szept. 25. Creative Commons License 149607

Tévedsz, de neked ez megbocsátható.

Előzmény: APT (149590)
APT 2013. szept. 25. Creative Commons License 149606

A kvarcórákban dolgozó CMOS elektronikák egy aránylag széles feszültségtartományban képesek a feladatukat tökéletesen, kiszámíthatóan állandó paraméterek mellett ellátni. A kémiai áramforrásokról meg érdemes tudni, hogy a feszültségük a kimerülésük folyamán csak nagyon kis mértékben változik - valójában az árammal terhelhetőségük az, ami fokozatosan zéróra csökken (így sokszor már teljesen kimerült, az órát megmozdítani sem képes, árammal tehát már nem terhelhető elemen is üresjáratban csaknem a névleges feszültséget lehet mérni, egészen addig, ameddig a kémiai folyamatok bent teljesen meg nem szűnnek). A korszerű szerkezetek áramfelvétele azonban nagyon kicsiny, és ameddig az elem ezt képes kiszolgálni, addig nyugodtan állandónak tekinthető paraméterekkel fognak működni. Aztán az elemkarakterisztika utolsó pár százalékában szó szerint összeomlik az egész folyamat. De ilyenkor már nem nagyon van mit méregetni...

Előzmény: Mechanikus (149605)
Mechanikus 2013. szept. 25. Creative Commons License 149605

Örülök, hogy Te is a 2 heti 4 havi mérési frekvenciára jutottál.

Természetesen a rúgó karaterisztikát sem lehet kivenni a mérésből, sőt minden bizonnyal meghatározó része a járáseltérésnek. Azt is igyekeznek kordában tartani igényesebb szerkezetekben (automata járástartalékkijelzővel, máltai keresztes megakasztó az igényes zsebórákban), igy a munkapontot a karakterisztika lineáris szakaszán tartani.

Nem vagyok villamosmérnök, de sok éve informatikában dolgozva egyebek között generátor-UPS rendszerrel támogatott eszközpark üzemeltetését is figyelem. Innen is tudom, hogy a tisztességes elektromos berendezések tápegysége egyebek között adott határok között tartja a bemenő feszültséget/áramot, amíg durva túláram nem jön, vagy áramkiesés nem történik.

Nagyon meg lennék lepve, ha ilyen védelem nem lenne az igényes kvarc óraszerkezetek eleme és fogyasztó része között. Ezt alátámasztja az is, hogy az elem teljes kimerülésekori "letörése" (ezt figyelik a korszerű szerkezetek elem kimerülést jelző áramkörei is) nem lehet megfigyelni az elem hőmérséklet függését.

Van azonban egy példám, ami Téged támogat.

Mechanikus és hangvillás órák mellett egy Kinetic-en is kimértem, hogy leállás, vagy elem illetve kapacitor csere után változik a járáseltárás karakterisztrikája. Mellesleg ezt sem tudnám, ha nem mértem volna havonta, mert az éves mérés "kiátlagolta" volna.

Érdekes még a nyári időszámításra való átállás és visszaállás. Magas minőségű óráknál nagy figyelemmel kell végezni, mert 1-1 másodperc ide-oda eltérés az átállásoknál már összemérhető az éves eltéréssel.

Üdv,

Mechanikus

APT 2013. szept. 25. Creative Commons License 149604

A kvarcóra azért nem így működik - ameddig az elem terhelhetősége lehetővé teszi, hogy a léptetőmotor képes legyen a mechanikát továbbítani - addig a kvarc-oszcillátor biztosan teljesen stabil lesz. Amikor már nem - akkor sem az oszcillátort méred, hanem már a léptetőrendszer hagy ki időnként. De ezt már az óra járásán is észre lehet venni, illetőleg a mai korszerű elektronikák ezt előre jelzik többszörös léptetésekkel. LCD-nél meg az óra pontosan fog menni egészen addig a pillanatig, amikor elmegy a kijelzés és kampó...

Ebből a szempontból nézve a kvarcóra sokkal inkább a kiegyenlítő csigás, véghatárolós rugóshoz mérhető, ahol a rugóerő megfelelő és kellően lineáris marad egészen addig a pillanatig, amikor is a határolóba ütközik a csiga orra, és a hajtónyomaték az állandó értékről rögtön zéróra zuhan, az óra megáll...

bigdaddylaza23 2013. szept. 24. Creative Commons License 149603

üdv nem tudja valaki a tiebreak elérhetöségét?vaterás,jöhet ide is bigdaddylaza@freemail.hura köszönöm

tomcat 2013. szept. 24. Creative Commons License 149602

Most anélkül, hogy különösebben belemennénk a méréstechnika mélységeibe, érdemes végiggondolni, hogy valójában mit is mérünk?

A mechanikus órák jellemzően a 18000-36000 bph (féllengés/óra) "órajel" tartományban dolgoznak. Egy átlagos '80-as évekbeli nem hőkompenzált kvarc szerkezet 32768/s órajelen üzemel.

Egy mechanikus karóra -15-+15s napi járáseltérés mellett teljesen elfogadható, ahogy egy -0,8-+0,8s napi járáseltéréssel egy hőkompenzálás nélküli kvarc szerkezet is teljesen rendben van.

Ebből az jönne ki, hogy osztás-szorzás után a két hetes, vagy inkább 1 hónapos rendszeres mintavétel lehet az indokolt.

Azonban ha rendszer szinten nézzük, akkor valójában ilyenkor nem csak a kvarc szerkezet pontosságát mérjük, hanem részben (szerintem jeletős részben) a kémiai energiahordozó (elem) karakterisztikáját.

Amíg a mechanikus szerkezeteknél a jelentős napi szórás mellett a várható érték akár éves távlatban is egy szűk tartományban tartható hordva az órát, addig a kvarc szerkezeteknél alacsony napi szórás mellett egy olyan hosszú távú lefutás áll elő, ami nem csupán a szerkezet, hanem az energiatárolóval együtt megfigyelt rendszer pontosságával van összefüggésben.

Ugye azt senki nem állítja, hogy egy mechanikus óránál ki lehet venni a rugó karakterisztikát a képletből?

Magának a kémiai energiatárolónak (gombelem) is van egy töltöttség- és hőmérsékletfüggése.

Egy látszólag teljesen lemerült gombelemet ha felmelegítünk pl. tenyérben a testhővel, akkor az óraszerkezet újra életre kelthető átmenetileg.

Ez egyszerű elektrokémia, de ugyanez nem működik pl. egy órarugóval.

Ha a kvarc szerkezet járáseltérése lineáris, mondjuk +10s/félév 5 év alatt és a 20 mintából nem mutatható ki jelentős szórás, akkor az elég megnyőző. Ha viszont az elején +10s a végén -20s, akkor ott az elemet mértük.

tomcat

Előzmény: Mechanikus (149601)
Mechanikus 2013. szept. 24. Creative Commons License 149601

Erdekes gondolat a leolvasas frekvenciajat a a jarastartalekhoz kotni, de ez csak azon az egybeeseen alapul, hogz a kezihuzos mechanikus szerkezet jarastartalekat 1.5-2 nap es egy nap alatt mar masodpercben merheto, jol leolvashato elterest mutat.

A leolvasasi frekvencianak ket praktikus korlatja van:

- altalaban legyen precizen leolvashato elteres (kar sok 0 elterest feljegyezni)

- olyan hosszu legyen, hogy az elteres esetleges ingadozasat ne engedje kiatlagolodni.

kvarcoraknal ebbol kb 1-2 het jonne ki, azonban azt naptarban kellene tervezni. A honap vegi leolvasast konnyu megjegyezni es meg nem tul hosszu.

A masik kerdesben, abban, hogy ugyanaz a szerkezet nem lesz jobb egy nevesebb gyarto tokjaban, igy racionalisan nem is er tobbet, termeszetesen egyeertunk.

Előzmény: tomcat (149573)
Mechanikus 2013. szept. 24. Creative Commons License 149600

Izlesrol nem vitatkozunk. 

Az idomeres tortenete az 1970-es evekig a pontossag es megbizhatosag noveleserol szolt. A 90-es evektol fokozatosan atkerult az oraipar atcsuszott a luxusiparba, ami szakmailag mar erdektelen.

Szemely szerint ruhellem a racionalitast nelkulozo autokat is.

Előzmény: Törölt nick (149598)
Törölt nick 2013. szept. 24. Creative Commons License 149599

Nem tudom valakinek feltünt-e a Zeno profilváltása?

Erösen az Omegára emlékeztet engem....:-)

Persze ezzel a kérdéssel remélem nem indítok el egy lavinát!

Előzmény: Törölt nick (149589)
Mechanikus 2013. szept. 24. Creative Commons License 149597

Egy picit latom maskepp.

Addig egyetertunk, hogy egy hokompenzalt kvarcnal nem kell pontosabb a gyakorlatban.

A radiovezerelt orakrol azonban jobb a velemenyem, mint a tied.

Szerintem a hokompenzalo aramkor is egy plusz reszegyseg, a radio vevo es beavatkozo egy masik. Az egyik a tokon belul javitja a kvarc rezgokor stabilitasat, a masik kulso jelek vetelevel igazitja egy pontosabb idoalaphoz a szinten egy egyszerubb alapszerkezetet. 

Mondjuk, hogy 1:1.

Előzmény: altimus (149576)
spyder999 2013. szept. 24. Creative Commons License 149596

Két napja írtam nekik,de rám sem bagóznak.

Létezik,hogy már semelyiket nem árulják?

(A sysinforg-on is megkerestem őket,de semmi.)

Ennyire életképtelen lenne egy ilyen műszer?

Mondjuk furcsa,hogy elég szegényesek a honlapok is, alig van promótálva a dolog.Se egy ebay-es eladás,vagy valami...

Zátonyra futott a projekt,vagy mi lett vele?

Előzmény: APT (149570)
dészáz 2013. szept. 24. Creative Commons License 149594
tomcat 2013. szept. 24. Creative Commons License 149593

Ha egyetlen percre is komolyan lehet venni a kérdést (ezt csak azért teszem, mert tévednek erre ismeretlenül is olvasók), akkor már jó ideje létezik ilyen. 7750 alapú mechanikus kronó plusz 24 órás kvarc. A UTC fémszíjból létezik digitális kijelzős is.

Sok értelme persze a hétköznapi életben nincs, de egy kétségkívül értékelhető megoldás a B részéről.

tomcat

Előzmény: Wreck Diver (149591)
Tchabee 2013. szept. 24. Creative Commons License 149592

Ez tetszik, bullhead és unikornis egyben.:)

Előzmény: Wreck Diver (149591)
Wreck Diver 2013. szept. 24. Creative Commons License 149591

Létezik.

Csináltatsz egy szép bőr karkötőt, amin egymás mellett két óraszíjnak is van hely.
Oda felfogatsz egy neked tetsző kvars-, és mechanikus órát.

Ilyesmi stílusban:

Előzmény: Törölt nick (149583)
APT 2013. szept. 24. Creative Commons License 149590

Bélaetetés...

Vedd már észre: megint bélarajzás van.

Előzmény: ronin s8 (149586)
Törölt nick 2013. szept. 24. Creative Commons License 149589

Én személy szerint a mechanikus órák nagy szerelmese vagyok, persze van jó kvarc óra is! 

Előzmény: Törölt nick (149588)
Törölt nick 2013. szept. 24. Creative Commons License 149587

gebig , ronin s8 : Nem voltam sértő és be is fejeztem a mechanikus órák kontra valódi gabonakörök című beírásaimat.

Ha valaki nem értette, és/vagy, megsértődött, attól ezúton elnézést kérek. A többieknek meg: igen.

ronin s8 2013. szept. 24. Creative Commons License 149586

Milyesmi?? Az, hogy behozol egy ufo-témát, majd közlöd, hogy nem is akarsz ufózni..?!

Hogy jön ide a mechanikus téma..??

Előzmény: Törölt nick (149584)
Törölt nick 2013. szept. 24. Creative Commons License 149584

Én nem akarok egy svájci órafórumból ufófórumot csinálni. Remélem te sem.

Egyébként a mechanikus óráknak túlzottan nagy ma is az ázsiója. Vajon miért? Csak nem ilyesmi van a háttérben? :)))

Előzmény: ronin s8 (149582)
Törölt nick 2013. szept. 24. Creative Commons License 149583

Az ötlet nem is rossz, de nem partiképs. Talán létezhet gyári megoldás is.

Előzmény: altimus (149581)
ronin s8 2013. szept. 24. Creative Commons License 149582

Ketdem elveszíteni a fonalat ;-)

Vajon az ufoknak milyen óráik lehetnek...? :-))))

altimus 2013. szept. 24. Creative Commons License 149581

a jelenseg amit irsz csak az indukcios gabonakorok eseteben igaz. ezeket olyan eros tesla magnesekkel hozzak letre, (bolygokozi lesugarzassal), hogy az indukcios mezo nem annihillalodik igen sokaig.

valoban jo otletnek tunik a kombinalt mukodesi mechanizmusu ora! en a helyedben megkeresnem a legvekonyabb kvarcorat, peldaul a skagen gyart ilyeneket es siman raszuperragasztoznek egy ilyet a mechanikus oram hatlapjara, amolyan reverso modra. ha gabonakor kozepebe kerulsz egy mozdulat a forditas es maris ujra tudod a pontos idot!

Előzmény: Törölt nick (149580)
Törölt nick 2013. szept. 24. Creative Commons License 149580

Kedves Machanikus!

Aki már volt igazi és friss gabonakörben, az tapasztalhatja, hogy minden elektromos készüléke elromlik. Nekem a kvarcórám is elromlott. Illetve nem. Nem romlott el, csak nem működött belül. 2-3 méreterre eltávolodva a szélétől ismét ment a másodpercmutató. Bementem, majd ki egy jópárszor, mert nem akartam hinni a szememnek. Másoknál a fényképezőgépek csinálták ezt. Miért írom be ezt ide? Mert sok az eltérítés, ahol ugyanez a jelenség tapasztalható. Egyre több. Bezzeg a mechanikus órák mint ha mi sem történt volna, tovább ketyegnek. Vajon mi lehet ez? (

Most ne mondjátok, hogy ezzel menjek az ufotopikba. Ott csak eszetlenkedés fogadja ezt a témát. Persze lehet itt is az lesz, de egypróbát megér, hátha van itt értelmes ember azért néhány.)

Mióta ezt tapasztaltam, keresek olyan karórát, amiben diszkréten két szerkezet van beépatve. Egy kvarc és egy mechanikus. (Mert két órával a karomon igen bolondul néznék ki.)Tudsz ebben nekem segíteni?

Előzmény: Mechanikus (149567)
altimus 2013. szept. 24. Creative Commons License 149579

79%-ban kinai es 21%-ban europai.

Előzmény: Törölt nick (149578)
Törölt nick 2013. szept. 23. Creative Commons License 149578

Üdvözletem az uraknak!

Mög a jó múltkorában tettem fel egy kérdést a Bedattal kapcsolatbal, mellyel egy kisebb vihart sikerült elszabadítanom a berkekben:-)

Mi lehet tudni az Aristo óramárkáról? Mennyire európai ill.mennyire kinai?

tomcat 2013. szept. 23. Creative Commons License 149577

Az ETA 988.333 esetében (ana-digi szerkezet) az időzóna váltás vagy a téli-nyári időszámítás átállása nem igazán érinti a járáseltérést. Nincs mp mutató, csak digitális mp kijelzés.

"T" üzemmódba kell váltani, a korona kihúzása után gyors mozdulattal tekerni a megfelelő irányba, a digitális idő átáll egy órával és ilyenkor a mutatókat is átmozgatja látványosan egy órával előre-hátra igény szerint.

Ettől függetlenül valóban lehet értelme ilyenkor megnézni a járáseltérést, legközelebb 10.27.

tomcat

Előzmény: Törölt nick (149574)
altimus 2013. szept. 23. Creative Commons License 149576

van egy kozonseges tissot t-touch oram, mar vagy 6 eves. pontos. hogy mennyire pontos arrol ertelmetlen beszelni, mert a teli-nyari atallitaskor nyulok csak hozza es akkor max 1-2 masodperc elterest latok, de ez az elteres nem nagyobb mint amilyen szorassal en pontosra tudom allitani az orat pl. egy internetes ora alapjan. (aminek szinten van pontossaga, szorasa ...). ez a hokompenzalt kvarc mar az a kategoria (1000 frank koruli osszegert) amire azt mondom elerte a maximalis ertekelheto pontossagot, semmi ertelme ennel tobbnek, jobbnak.

persze egy folyamatosan automatikusan beallitodo radiofrekvencias ora a nyero, ha a pontossagot nezzuk, de az aztan tenyleg olyan szerkezet amiben semmi izgalom nincs. mukodik es kesz.

Előzmény: Törölt nick (149574)
ronin s8 2013. szept. 23. Creative Commons License 149575

Jópofa! Vittem! :-)

Előzmény: Smíró (149571)
Törölt nick 2013. szept. 23. Creative Commons License 149574

Én a tili-nyári átálásnál mindenképpen újra pontosítom a kvarcórámat. Mivel ez egy analóg óra, nem is tudom másképpen csinálni. Azt is észrevettem, hogy új elemnél késik, aztán pontos, majd kifogyáshoz közeledve egyre inkább siet. Akkor?

Előzmény: tomcat (149573)
tomcat 2013. szept. 22. Creative Commons License 149573

"Járáseltérés elenőrzésére,összehasonlítására kvarc szerkezet esetén a havi leolvasást javaslom"

Szerintem meg a fél év is túl gyakori. Ha az elem várható élettartama mondjuk 6 év, akkor viszonyításképp egy 48 órás járástartalékú órára vetítve a havi leolvasás 12x6=72 leolvasást jelentene. 72 leolvasás 48 óra alatt 40 percenkénti mintavétel. Ilyet senki nem csinál kézihúzós vagy automata mechanikus óránál.

Nyilván túlzok, de a mérési metódus alkalmazkodjon a járástartalékhoz és a várható pontossághoz!

A fél évenkénti leolvasás is bőven sok, a várakozásom 1-2 mp éves eltérés. (emlékeztetőnek: véleményem szerint az ETA 988.333 egy amúgy szolgáltatásaiban rendbenlévő, de nem túl drága 7 köves ana-digi kvarc szerkezet, a 3-400 EUR-os listaárú zafír üveges, titán tokos Tissotban vagy Certinában a helye, nem egy 4000 dolláros Breitlingben).

A sejknek tökmindegy, a Ferrari mellé kapcsolt áruként megveszi a Hublot-t. A focista a Bentley mellé a Breitling Flying B-t. 10000 EUR ott nem oszt nem szoroz.

De ne ebből induljunk ki.

tomcat

Előzmény: Mechanikus (149567)
rtivi 2013. szept. 22. Creative Commons License 149572

Szebbek mint az eredeti... -:)

Előzmény: Smíró (149571)
Smíró 2013. szept. 22. Creative Commons License 149571
APT 2013. szept. 22. Creative Commons License 149570

Nem tudok, de ott a honlap, kérdezd meg őket...

Előzmény: spyder999 (149569)
spyder999 2013. szept. 22. Creative Commons License 149569

Köszönöm!

Egy közelítő árat azért tudnál mondani?

Vagy bárki,aki használ ilyet!

Előzmény: APT (149568)
APT 2013. szept. 22. Creative Commons License 149568

Horometer már nincs, megszűnt a gyártása-forgalmazása, a két rokon, azonos gyökerű készülékből a CompuTik maradt a piacon, az fejlődik is, vannak újdonságok is.

Érdeklődj náluk: http://www.compu-tik.com/hu/

Előzmény: spyder999 (149566)
Mechanikus 2013. szept. 22. Creative Commons License 149567

Hosszabb szünet után visszatérve örömmel olvasom, hogy néhány régi topictag továbbra is józan ésszel néz kedvenc hobby-nk egyre vastagabb marketing füsttel telfújt világára.

Tomcat, 

ad. 149503

Írod: "az 1500 és 3000 méteres nyomásállóság nettó parasztvakítás"

igazad van, de szerintem bruttó is, mert egyszerűen nincs  mit levonni a szemfényvesztésből.

Írod: "Abban azt gondolom mostanra egyetértettünk, hogy sem a top-grade, sem a COSC nem feltétlenül indokolja az egyes ETA tokozások normál használati cikkekhez képest jelentősen eltérő - brand alapú - túlárazását. Ha óraként, azaz időmérőként tekintünk az adott tárgyra."

Abban, hogy indokolatlan, abban egyetértünk, ellenben tisztelettel javasolom a túlárazás kifejezés elhagyását, mert az arra utal, hogy lenne valami "természetes" ára a szerkezetnek, vagy az órának, pl. az önköltség.

Ha "becsületes"-en számolnák az önköltséget, akkor minden új munkás felvételekor emelni kellene az árat, ha egy másik éppen nem lépett ki...

A lényeg a marketing alapú árképzés. Amíg vannak sejkek, akik bármit kifizetnek ha csillog és svájci, addig megy a bolt.

Aki meg nem tud, vagy nem akar beszállni a pénztárca versenybe, az vagy átlát a fenti szitán és nem idegesíti valamint nem is hagyja idegesíteni magát ettől, vagy idegesíti magát.

Ez azonban egy cseppet sem befolyásolja az órás cégeket birtokló holdingok részvényeseit. Nekik a haszon a lényeg, amíg az van, addig minden rendben. Őket egy picit sem érdekli az időmérés nemes történeti hagyománya, múzeumokat is a bevétel érdekében tartanak fenn.

ad. 149469

Járáseltérés elenőrzésére,összehasonlítására kvarc szerkezet esetén a havi leolvasást javaslom, hogy az esetleges ingadozás (a pont nulla eltérésre belőtt szerkezet néha siet, néha késik) ne javítsa az eredményt az esetleg csak sietésre beállított (vagy csakúgy magától mindig késő) szerkezettel szemben, ahol minden eltérés összeadódik.

Természetesen elég sok mért pont esetén a szórásokat érdemes összevetni ;)

Előzmény: tomcat (149503)
spyder999 2013. szept. 21. Creative Commons License 149566

Valaki árulja el kérem,hogy milyen árban megy egy Horometer!

APT- Láttam,hogy tavaly tavasszal árultál egyet.Megírnád,hogy mennyiért ment el?

Előre is köszönöm!

Navigare necesse est 2013. szept. 18. Creative Commons License 149565

Mi ezzel a gond? Szép óra lenne, de kár volt PVD bevonattal degradálni.

Előzmény: Törölt nick (149564)
Törölt nick 2013. szept. 18. Creative Commons License 149563

Köszönöm szépen az számomra is érthető választ!

További szépnapot mindannyitoknak!

Előzmény: APT (149562)
APT 2013. szept. 17. Creative Commons License 149562

Praktikusan egyenértékűek. A tapasztalatok szerint is azok, tartósságban, pontosságban, megbízhatóságban ugyanott vannak. A konstrukció is nagyon hasonló.

Előzmény: Törölt nick (149560)
APT 2013. szept. 17. Creative Commons License 149561

Közönséges mozgó tőkés hajszálrugókulcs.

Előzmény: dészáz (149559)
Törölt nick 2013. szept. 17. Creative Commons License 149560

Kösznöm a választ! (Eredetileg az én kérdésem volt.)

Még egy kérdésem lenne ebben a témakörben. Hogy az Orientben jobb, vagy rosszabb szerkezet van? Persze azonos árkategóriában gondolkova.

Előzmény: APT (149558)
dészáz 2013. szept. 17. Creative Commons License 149559

jójó,nem hattyúnyakas,nem áttételes,de akkor minek hívjam?

Előzmény: Franek-52 (149556)
APT 2013. szept. 17. Creative Commons License 149558

Nincsenek lényegi különbségek. A két szerkezet pár apró, gyártástechnológiai-logisztikai okokból kivitelezett eltérést mutat csak, ami nem jelent sem használatbeli, sem minőségi különbséget. Kis túlzással annyi a különbség közöttük, mint egy belső kárpitozásában is eltérő piros Skoda, meg egy kék Skoda között - más a színük, van pár alkatrészük, aminek más a gyári száma (a más szín, a más kárpit miatt), de valójában azonosak, szükség esetén gond nélkül átépíthető bármi a másikba, legfeljebb fura lesz a kék ajtó a piros kocsin...

Előzmény: Törölt nick (149557)
Törölt nick 2013. szept. 17. Creative Commons License 149557

A lényegi különbségekről nem tudsz mondani semmit?

Előzmény: Franek-52 (149556)
Franek-52 2013. szept. 17. Creative Commons License 149556

Sziasztok.

Egyik szerkezet sem finomszabályzós. Csak a hajszálrúgó külső vége van más módon rögzítve. Kétrészes kulcs, az egyik kar a szabályzásé, a másik az esést állítja.

Feri'bá

Előzmény: dészáz (149554)
rtivi 2013. szept. 17. Creative Commons License 149555

OFF

A nagy közönségsikerre való tekintettel kaucsukdíjban részesült. :-)

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9177618

ON

dészáz 2013. szept. 17. Creative Commons License 149554

majd elolvassa valaki,az órások nem kapkodós emberek. :-)

Előzmény: Törölt nick (149553)
Törölt nick 2013. szept. 17. Creative Commons License 149553

Még várjak?

Előzmény: Törölt nick (149552)
Törölt nick 2013. szept. 17. Creative Commons License 149552

Köszönöm, várok.

Előzmény: dészáz (149551)
dészáz 2013. szept. 17. Creative Commons License 149551

majd később lesznek itt igazi mesterek,ők megmondják a tutit.(én csak hobby szinten vagyok jártas)

Előzmény: dészáz (149550)
dészáz 2013. szept. 17. Creative Commons License 149550

a b-n a finomszabályzó nem fixen van rögzítve,a hajszálrugót  jobban lehet állítani.

a sima állítót ha eltolod valamerre akkor nem lesz középen a rugó,azaz elhuzza. a b-vel lehet kompenzálni ezt.

Előzmény: Törölt nick (149549)
Törölt nick 2013. szept. 17. Creative Commons License 149549

Pontosan mit kellene figyelnem? Én megéztem az alaptípus, az a és a b változatot, de az általad kiemelt részben nem vélek fölfedezni semmi érdemi különbséget. Szóval ha kérhetem, világítsd meg néhány mondattal is mi az érdemi különbség.

Előzmény: dészáz (149548)
dészáz 2013. szept. 17. Creative Commons License 149548

Előzmény: Törölt nick (149546)
weirdo 2013. szept. 17. Creative Commons License 149547

Sziasztok! Omega Seamaster Planet Oceanhoz pótszemet hol tudok szerezni?

Köszi,

w

Törölt nick 2013. szept. 17. Creative Commons License 149546

Kérhetem, hogy egy picikét részletezd?

Előzmény: dészáz (149545)
dészáz 2013. szept. 17. Creative Commons License 149545

a finomszabályzó

Előzmény: Törölt nick (149544)
Törölt nick 2013. szept. 17. Creative Commons License 149544

Szépnapot!

Japán óráról kédezek, de talán kapok választ. Mi a különbség a Seiko 7s26, az a, és a b változat között?

Wreck Diver 2013. szept. 16. Creative Commons License 149543

Ja, azt hittem, hogy ott dolgozol. :))

Előzmény: y78 (149542)
y78 2013. szept. 16. Creative Commons License 149542

A facebookon olvastam, csak gondoltam, hátha itt érdekel valakit.

Előzmény: Wreck Diver (149541)
Wreck Diver 2013. szept. 16. Creative Commons License 149541

A legjobb helyen hirdetnek. :))

Persze amennyiben nem kirakatbabát keresnek.
Szerintem viszonylag kevés női látogatója van a fórumnak.
( Leszámítva persze a "mennyit ér a gessz karórám" kérdezők nem hímnős troll felét.. ) :D

Előzmény: y78 (149540)
y78 2013. szept. 16. Creative Commons License 149540

A Kempinski Hublot szalon eladót keres, ha érdekel valakit :)

Exebeche 2013. szept. 16. Creative Commons License 149539

Klasszak a babák! :-) Grat!

Előzmény: rtivi (149501)
Exebeche 2013. szept. 16. Creative Commons License 149538

No ha így van, akkor gratulálok. Esetleg írd meg a tapasztalataidat néhány hónap múlva.

Előzmény: andfer (149462)
Exebeche 2013. szept. 16. Creative Commons License 149537

Köszi a választ. Nos azért nem gondolnám, hogy a kérdéses óra egy "Safi" volt, mert a korához képest nem stimmelt a márkanév kiírásának a hossza.

Arra gondolok, hogy akkoriban még nem csak az IWC név szerepelt a számlapon, hanem kiírták, hogy International Watch Co. és még alá, hogy SCHAFFHAUSEN

A kérdéses órán nem ilyen hosszú márkajelzés volt látható, sem olyan rövid, mint az IWC.

Egyszerű nyomtatott felíratnak tűnt, címer nélkül. Ezért gondoltam olyan márkákra mint a Marvin, Doxa, Omega, esetleg Eterna, vagy talán a Breitling, mert régen még ők sem használtak címert.

Na mindegy, ejtsük a témát, nem lesz ennek megoldása.... Különben is csak egy pillanatra volt látható, pont annyira, hogy felfigyeltem rá, de alposabban már nem tudtam megfigyelni.

Előzmény: öccse (149456)
Exebeche 2013. szept. 16. Creative Commons License 149536
balikali 2013. szept. 16. Creative Commons License 149535

Még mindig érdekelné egy barátomat, hogy szerintetek érdemes-e Tag cal. 1887-be "fektetni"..? Köszönettel..

python 357 2013. szept. 15. Creative Commons License 149534

Igen,-ez a védjegyem!!:)))))))

Előzmény: Wicked Belzebub (149533)
Wicked Belzebub 2013. szept. 15. Creative Commons License 149533

"Leginkább a kék, és a fekete számlapok jönnek be nekem!!!!!"

Meg ahogy elnézem a rengeteg felkiáltójel és ezer darab smiley...

:)

Előzmény: python 357 (149518)
python 357 2013. szept. 15. Creative Commons License 149532

Utálom a pálcika indexeket, arabs számozás mindenek felett!;)))))))))

Előzmény: tomcat (149531)
tomcat 2013. szept. 15. Creative Commons License 149531

Kivéve, ha egy percre elvonatkoztatunk az aszfaltbúvároktól. :)

A hosszú index markerek felülete legalább 10-15x nagyobb, mint a pöttyöké. Mivel nincs tríciumos gerjesztés, a foszfor a mutatókon és indexeken 5-10 perc után simán 90%-al haványul.

Persze azt tudjuk, hogy ilyen órákkal senki nem megy merülni, de legalább azért a látszat kedvéért illene adni a funkciónak is, ha már a 3000m nyomásállóság a marketing érv.

Egyébként volt már hogy adtak is:

tomcat

Előzmény: python 357 (149529)
Zsolti2003 2013. szept. 15. Creative Commons License 149530

Működik még a Schmeckenbecher és a Kundo óragyár?

python 357 2013. szept. 15. Creative Commons License 149529

Az alsó verzió vizuálisan meg sem közelíti a felsőt!!!:))))

Előzmény: rtivi (149524)
python 357 2013. szept. 15. Creative Commons License 149528

Inkább az a gond,hogy a karcosodást nehezebb korrigálni házilag!

Előzmény: halálamájra (149527)
halálamájra 2013. szept. 15. Creative Commons License 149527

Uhh szép az ára... Hallottam olyanról ,hogy a titán gyűrűk ,óratokok elszineződhetnek egy idő után.

Előzmény: rtivi (149524)
halálamájra 2013. szept. 15. Creative Commons License 149526

Köszönöm a választ! Akkor rosszul emlékeztem.:P Tetszetős ez a poseidon!

Előzmény: tomcat (149523)
rtivi 2013. szept. 15. Creative Commons License 149525

Bocs, de a titán tokkal nincs semmi, szineződés???

E 1737018

Előzmény: halálamájra (149519)
rtivi 2013. szept. 15. Creative Commons License 149524

Hi

Kék számlappal, első lövésre használtan, ezt találtam 

A cég most egy ilyen Colttal próbálkozik, a méret hasonló, kvarc, de a szín és az arab számok nem annyira egyezenek

tomcat 2013. szept. 15. Creative Commons License 149523

Külön-külön mindkettő igaz, van egy Hamilton Khaki-m és van egy 7750-esem is, de a kettő nem ugyanaz az óra. :)

A Hamiltonom egy Khaky Navy GMT Poseidon, 2893-2 szerkezettel. 2006-os, évek óta napi használatban van, de sem a tokon, sem az üvegen nem látszik a használat, talán néhány karc a szálra húzott acélon. Szerintem ha az újkori állapota 10, akkor nagyjából 8,5-9-re értékelném. A kaucsukszíjon látszik egyedül, hogy nem egy vadiúj darab.

tomcat

halálamájra 2013. szept. 15. Creative Commons License 149522

Köszönöm a választ!:) 

Előzmény: Wreck Diver (149521)
Wreck Diver 2013. szept. 15. Creative Commons License 149521

A COSC folyamatáról, értékekről olvashatsz korábbi hozzászólásokban.

A kronométer tanúsítványt Tissot-nál is megkapod,
ahogy más márkáknál is. Némi többletköltséggel jár megszerezni

a Svájci Hivatalso Kronométer Intézettől, amit te többszörösen megfizetsz persze.

Amennyiben holnap csinálsz egy óramárkát, és a legmagasabb minőségi

osztályú eta szerkezeteket rendeled, ha akarod, elküldik neked a COSC-hez,

és X forinttal többért minden órádnak lesz COSC tanúsítványa, akárcsak a bretyónál.

A Breitlingben lévő COSC tanúsítványos werk pont olyan minőségű, mint a Tissot COSC minősített.

Max. más a felirat, vagy van plusz díszítés, kivágott rotor, akármi.

Úgy képzeld el egy minősített eta kronométernél a dolog "különlegességét",

mint PC-nél a párba válogatott ramot kb.

Adnak hozzá igazolást is, amit ha elhagysz ( vagy használtan vett kronométered van papírok nélkül )

talán kapsz pótpéldányt pénzért, de ha újra elhagyod,  mehet vissza tesztre az óra, az meg nem olcsó.
Pláne, hogy csak az adott márka kérheti ezt hivatalosan újra.. :)

Egyébként a legelső nagyszervíz után már csak az óráson múlik, hogyan szabályozza.

halálamájra 2013. szept. 15. Creative Commons License 149520

Bocsánat a sok helyesírási hibáért!

halálamájra 2013. szept. 15. Creative Commons License 149519

Üdv.!

Hogyan muzsikál a Khaki Regatta nálad ,ha szabad érdeklődni:)? Emlékszem,egyszer írtad, neked van egy olyanod. Nincsenek vele gondok? Mint Hamilton tulajdonos ,érdekel ,hogy hosszútávon hogyan bírják:) (tok,ill. szerkezet) Ha jól tudom ,abban is 7750 es van.  

rtivi: Üdvözlet! Tetszik az a sötétkék Breitling! Mennyi ennek a példánynak a piaci ára most? Használtan mennyiért mennek? Lehet beruházok majd egyre. Titán tokkal valami negatív tapasztalat? (elszineződésre gondolok) Pontos tipusát meg tudnád adni?                                                                                                                                                                                                                                  

Azt valaki el tudná magyarázni ,hogy sokan írják ,hogy egy Bre.-ban és mondjuk egy Hamiltonban ,Tissotban ugyanaz a szerkezet van, de akkor még is ,mi a különbség?. Gondolok itt mondjuk a 7750es-re. Ott a chronometre tanusítvány a B-nál. Ugyan az a szerkezet, de egy Breitlingban chronometre de egy Tissotba ,Hamiltonba nem. Ez hogy? Valami szerkezeti tuningon megy át a werk, az optikain kívül? 

Előzmény: tomcat (149512)
python 357 2013. szept. 15. Creative Commons License 149518

Igen,-nagyon nem mindegy!:))))Leginkább a kék, és a fekete számlapok jönnek be nekem!!!!!

Előzmény: rtivi (149517)
rtivi 2013. szept. 15. Creative Commons License 149517

No ugye, hogy nagyon-nagyon nem mindegy, hogy milyen is az a szín. -:)

Előzmény: python 357 (149515)
python 357 2013. szept. 14. Creative Commons License 149516

:))))))) Korhatáros órán intim részletek!!!!!!

Az én kicsikémen is az a legszexibb komplikáció a tokon!

Előzmény: rtivi (149514)
python 357 2013. szept. 14. Creative Commons License 149515

A sárga számlapos órákról nekem mindig a rendőrök láthatósági mellénye jut az eszembe!!!! 

Meg a trotil,habár annak egy árnyalattal sötétebb a színe!

;)

Előzmény: rtivi (149511)
rtivi 2013. szept. 14. Creative Commons License 149514

Még a szelep is szép :-))

Intim részlet következik:

Előzmény: Wreck Diver (149507)
rtivi 2013. szept. 14. Creative Commons License 149513

Audit nem is írtam :-(((

Mercit akartam... :-)

Előzmény: tomcat (149512)
tomcat 2013. szept. 14. Creative Commons License 149512

BMW és Audi tulajként hadd ne értsek egyet... pont nem érdekel, ki mit gondol. :))

tomcat

Előzmény: rtivi (149510)
rtivi 2013. szept. 14. Creative Commons License 149511

Van rajta egy szép nagy héliumszelep. Bár ez egyáltalán nem volt szempont.

rtivi 2013. szept. 14. Creative Commons License 149510

Már láttam... és akik nézik az ökölvívást, azok is láthatják, hogy ott is van pénz...  PÉNZ :-)

A fórum olvasgatása alapján rajzolódott ki bennem az a kép, hogy sokak szerint a Breitling tulajdonképpen a kigyúrt, tetkós, tahó újgazdagok órája. Meg az ő nyavalyás BMW-jük. Meg az autó gyűjteményük. Meg mi a feéjük.  És aki ilyennel büszkélkedik csak azért csinálja, hogy okot adjon a szokásos populista vitára olyan hozzászólókkal, akiknek ab abovo unszimpatikus a Breitling - gazdája és teszik ezt anélkül, hogy valaha azzal fárasztották volna magukat, hogy kezükbe vettek volna egy ilyen darabot. A kérdés kapcsolódó további részleteit a 149482 hsz-ban tovább taglalom. No és persze egy ilyen óra sem műtárgy, legfeljebb vagyontárgy, ami aztán már megint csak olaj a tűzre, hogy azok a piszkok itt a vagyonukkal kérkednek.

Éppen ezért szeretek inkább arról beszélgetni, hogy miért is a kék és miért nem a sárga. Hiszen anno én is sokat hezitáltam ezen. Vajon van-e olyan kék, ami jobban tetszik a többségnek, mint a másik. Esetleg ezért választottam én is?

Az persze egy külön szakma, hogy miként is lehet a funkciót, a divatot és a luxust úgy ötvözni, hogy a termék ellenállhatatlan legyen. Sajnos nem ez a foglalkozásom.. :-)

100 m-en túl persze érdektelen a dolog, hiszen most is csak a Balatonban merültem - fél méterre (egy japánnal).

És persze hál Istennek mindenki azt csinál a vagyonával, amit csak akar. Még mindíg jobb, mint a beszolgáltatás. :-) 

tomcat 2013. szept. 14. Creative Commons License 149509

Az bizony meglehet. Rágugliztam, ezt dobta ki:

De remélem, a lényeg átment: a vevőkör 99,9%-a egész biztosan nem fog élni ezzel az opcióval. :)

tomcat

rtivi 2013. szept. 14. Creative Commons License 149508

Bocs de elnyelte a fórummotor és megyek boxot nézni.......

Wreck Diver 2013. szept. 14. Creative Commons License 149507

A seawolfon és a steelfishen van héliumszelep nem
( automata a koronával átellenesen )?

python 357 2013. szept. 14. Creative Commons License 149506

:)))) Egy kicsit rtivi-vel cinkossan,- talán kicsit túlzón dicsérve lettek az óráink,- nem tudom észre vettétek-e?

Sok dologban igazad van,- az izléssel kapcsolatban is.

De ha valakit eltalál ámor nyíla,-akkor onnantól kezdve se lát se hall! Az emberek hajlamosak azt hinni, hogy az árképzés arányos a minőséggel! 

Nyilván ezt feltételezni butaság,-sokan mégis ezt hiszik!

De szerelmesnek lenni  olyan nagyon nagyon jóóó!;)))))))

python

Exebeche 2013. szept. 14. Creative Commons License 149505

OFF.

Mintha a Totalcar-tól is olvasná valaki ezt a topicot :-))) Ezt nézzétek:

http://totalcar.hu/magazin/hirek/2013/09/14/mitol_szol_jol_a_porsche/

Autóipari értelemben is szóbakerült a "tokozás"

ON.

Előzmény: Pitylogós (149443)
tomcat 2013. szept. 14. Creative Commons License 149504

Ennyire különleges egy Breitling F56061 ETA kvarc Navitimer Aerospace szerkezetileg:

Ez a híres Cal. 56. Sima ETA 988.332.

tomcat

tomcat 2013. szept. 14. Creative Commons License 149503

Enyhe paranoia azt feltételezni, hogy létezne "Breitling ellenesek tábora". :))

Egyszerűen arról van szó, hogy más preferenciák mentén is létezik választás.

Abban azt gondolom mostanra egyetértettünk, hogy sem a top-grade, sem a COSC nem feltétlenül indokolja az egyes ETA tokozások normál használati cikkekhez képest jelentősen eltérő - brand alapú - túlárazását. Ha óraként, azaz időmérőként tekintünk az adott tárgyra.

Ízlésen pedig nem vitatkozunk, hogy most egy kék elég kék-e vagy sem (teszem hozzá, hogy nekem a sárga Seawolf jobban tetszik, ráadásul nem kicsit).

Ugyanakkor azt figyelmen kívül hagyni, hogy az 1500 és 3000 méteres nyomásállóság nettó parasztvakítás, szerintem enyhe szemellenzőre vall. Nagyjából 300 méter körül ér valahol véget az a tartomány, ahol érdemben olyan emberi munkavégzés előfordulhat a tengerszint alatt, ahol még karóra karóraként viselhető. Onnan is 3-4 hét keszonkamrás fokozatos dekompresszió után lehet feljönni. (a hélium szelep amúgy hol marad? :))) )

Persze a saját pénzén mindenki azt vesz amit akar, de egy tömeggyártott karóra attól még nem épp műtárgy kategória. :)

tomcat

python 357 2013. szept. 14. Creative Commons License 149502

Egészen elérzékenyűltem! Nincs határa a szeretett tárgyaink vonzalmának!!!!:))))))))

Én is igy  érzek!!:))

rtivi 2013. szept. 14. Creative Commons License 149501

Wreck Diverés python 357

Köszönöm a Bosszúálló lompos-tengeri Farkas nevében is, csak hát már annyira ajnározzuk,  hogy a végén még öntelt lesz... :-) 

Nem akarom persze a Breitling ellenesek táborát még jobban magam ellen hangolni, de azért még megemlítem, hogy anyám, aki a szeme miatt fogyatékossági támogatásban részesül, egy alkalommal jó megvilágításban véletlenül ránézett az órára és megjegyezte:

- Milyen szép színe van az órának! 

Hát igen. Az óra szépsége átlépi a határokat... .-)

Előzmény: Wreck Diver (149500)
Wreck Diver 2013. szept. 14. Creative Commons License 149500

Tökéletes darab.
Akár a formatervet, akár a méreteket nézzük.

A 44mm-es tok a 22-es szíjjal telitalálat, legalábbis szerintem.

A számlapok közül pedig egyértelműen ez a legszebb. 

Előzmény: rtivi (149497)
python 357 2013. szept. 14. Creative Commons License 149499

Szia!

Igen,-a Te  kéked teljesen más,-az enyém valahogy játszik a színekkel! Ha úgy  vetődik rá a fény,akkor szinte feketének tűnik,kicsit elfordítva meg csillogó metálkék!!!??De ami zavarba ejt,-az az, hogy egy bizonyos szögben a szivárvány  szinei mintha megfolynának a számlapon!Ahhoz tudnám hasonlítani,amikor az úttesten eső idején egy olajfolt tükrében  szivárvány színeket látsz!!

A Te  órád kékje egyébként szimpatikusabb nekem:))))))

Előzmény: rtivi (149497)
python 357 2013. szept. 14. Creative Commons License 149498

Bocs,de nagyon sötét a fotó,életben sokkal többet mutat magából az óra! A tipusszáma:A 13035.1-ahogy most megnéztem,-tehát módosított változat.

Köszönöm az infót!!!

Üdv:python

Előzmény: Wreck Diver (149496)
rtivi 2013. szept. 14. Creative Commons License 149497

No persze azért mutattuk be a kékségeket (is), hogy össze tudjuk hasonlítani, hiszen az távolról sem mindegy, hogy melyik kék is az a kék! Mert a chrono kékje meglehetősen eltér az Avenger Seawolf kékjétől (gun blue??), amit nem igazán fedezek fel a mostani modelleknél, az arab számok típusáról nem is beszélve ennél a 44mm-es modellnél, ami ma sem tekinthető kis méretnek, de azért a mindennapi használatban még elmegy. :-)

(Mellesleg elsőként a szín, az arab számok és azok típusa, valamint hogy automata és a viszonylag nem kis méret miatt szereztem be ezt a darabot, meg azért, mert ez a titán-szürke némileg visszafogott megjelenést ad a darabnak.)

Előzmény: Wreck Diver (149496)
Wreck Diver 2013. szept. 14. Creative Commons License 149496

Szerintem az egy Breitling Colt Chrono A13035.

1997-től 2000-ig volt gyártásban.

Genfi csíkozott, perlázsolt 7750-essel tálalva ( B13 ).

Előzmény: python 357 (149495)
python 357 2013. szept. 14. Creative Commons License 149495

Az én kékemről is mondanál  valamit! Mert olyan  régi már,-hogy a 8 évvel ezelőtti vastag Breitling katalógusban már nem volt benne! 20 éves tán,-vagy régebbi? Azt tudom,hogy egy diszített Valjoux 7750 ketyeg benne!! Legalább is OG ezt mondta,amikor nagy szervízen volt!

Köszi!!!

Előzmény: Wreck Diver (149494)
Wreck Diver 2013. szept. 13. Creative Commons License 149494

Erre a kékre gondoltam, amikor klassznak tituláltam a Superoceant.

Telitalálat ez az óra hétköznapokra szerintem. Az újhoz képest meg egy csoda.

Előzmény: rtivi (149492)
python 357 2013. szept. 13. Creative Commons License 149493

Köszönöm a képek felrakását!! Nagyon szép a "Bretyód",gratulálok!!!!Igen,-neked már egy újabb szériából van,a gömbölyített számokkal!!!!

Üdv:Gyuri

Előzmény: rtivi (149492)
rtivi 2013. szept. 13. Creative Commons License 149492

python órái,

így a Montblanc

és ugye a bretyók, arab számokkal és az egyik kék számlappal

No meg az én unos-untalan mutogatott bretyóm, számomra gyönyörű arab számokkal és kék számlappal.

Persze elnézést kérek ezért a Breitling-kavalkádért mindazoktól, akik némileg tartózkodnak a Breitlingtől,

ígérem,többször nem fog előfordulni,

tisztelettel:

rtivi

Előzmény: python 357 (149490)
Törölt nick 2013. szept. 13. Creative Commons License 149491

No problemo compañero:-)

A kerdesed jogos volt!

Előzmény: Törölt nick (149487)
python 357 2013. szept. 13. Creative Commons License 149490

Nos elküldtem két Brenyó és a Montblanc GMT fotóját!:)))) Ha megkaptad őket,jelezz vissza légyszi!!!

Előzmény: python 357 (149489)
python 357 2013. szept. 13. Creative Commons License 149489

Elküldtem! Ha megy a dolog  akkor küldök még! 

Előzmény: rtivi (149486)
python 357 2013. szept. 13. Creative Commons License 149488

Megpróbálom,de freemailod van,-és azok hibaüzenettel visszadobják általában a 3-4 megapixekes képeket!!!! Ha nem sikerűl,esetleg akkor ha valaki aki gmailos, segítene akkor pár órámat bemutatnám nektek a hitelesség kedvéért!:)))) Akkor küldöm!

Előzmény: rtivi (149486)
Törölt nick 2013. szept. 13. Creative Commons License 149487

Bocs, hogy szerény kérdésemmel pont egy hangyabój kellös közepébe sikerült trafálnom!

Nem gondoltam volna, hogy ekkora lavinát indítok el vele:-)

rtivi 2013. szept. 13. Creative Commons License 149486

Bocs, hogy belekotyogok, de megtisztelnél azzal, ha megmutatnád azt a kékséget. Engem gyakorta lenyűgöz, de a többiek esetleg kételkednek. :-)

Előzmény: python 357 (149485)
python 357 2013. szept. 13. Creative Commons License 149485

Huhh!:)))))Sokkal jártasabb és naprakészebb vagy az órákkal kapcsolatban,-mint én,-ahogy látom!!!De már megbocsáss,nem tehetek róla,-engem a Breitling formavilága fogott meg,ezért szereztem be még a régi szögletesebb arab számozású fekete számlapos Super Ocean Professional automatámat,aztán ugyanezzel a számozással egy kék számlapos chronot is magamhoz édesgettem!:))) Igy kezdődött!!!!! Az Orosz Gabi amit mondott ezekről,-én abból merítkeztem!:))))

Előzmény: Wreck Diver (149481)
python 357 2013. szept. 13. Creative Commons License 149484

:))))))))))

Előzmény: glashuette (149480)
Wreck Diver 2013. szept. 13. Creative Commons License 149483

Pontosan. :)

Előzmény: rtivi (149482)
rtivi 2013. szept. 13. Creative Commons License 149482

Nem tudom, hogy jól értem-e, de mintha a fogyasztói társadalom luxus-divattermékeit gyártó profitérdekelt vállalkozásairól lenne szó, akik az összes létező pszchotechnikát, megengedett vagy megengedethetetlen manipulációt bevetik a naív, hozzá nem értő fogyasztók megnyerése érdekében. Könnyű persze Katit táncba vinni ha táncolni akar, aki meg nem akar, azt nem tudják kényszeríteni. 

Előzmény: Wreck Diver (149481)
Wreck Diver 2013. szept. 13. Creative Commons License 149481

OFF:

Te macskás vagy.
A macska mitől csinálja azt, hogy két lábra áll,

csak hogy elérje az ember tenyerét, és tövig nyomja bele az orrát?
Azt hinném, nem szereti, ha piszkálják az orrát...

ON:

Glashuette-nek igaza van.

Attól, hogy a svájci óraipar próbálja árulni a mítoszt,

a genfi csíkozást a Chopard-nál is félautomata gépsoron végzik

a zsíros hajú festett szőke, mutatóujjukon gyűrűt hordó kisjányok,

vidáman rágógumizva közben. Nézd meg videón...

Ezek a kékített csavar, genfi csík, etirage, anglage, perlage, és

minden, ami -ázs végződésű a szótárban akkor mentek ritkaságszámba,

amikor még kézzel készültek.

Ma leül Jenő, bocs, Johann a gép elé, és egy 2 hónapos tanfolyam után tologatja fel-alá egész nap.

Akár egy kis kínai az ájfon gyárban, ő is betanított munkásként csinálja ugyanazt nonstop.

Az egyetlen különlegesség a svájci órabér, amiért ezt csinálja. :)

A gépesítés kezdetétől az amerikai gyártók tonnaszám okádták a gyáraikból

a gyönyörűen genfi csíkozott, perlázsolt werkeket már az 1800-as évek végén.

Akadnak az Illinois és hasonló gyárakból fekete-fehér videók, érdemes megnézni.

Előzmény: python 357 (149467)
glashuette 2013. szept. 13. Creative Commons License 149480

Őszintén örülök neki. Az "óra"gyárak pedig még nálam is jobban örülnek ;-)

Előzmény: python 357 (149466)
Wreck Diver 2013. szept. 13. Creative Commons License 149479

"Én csak arra hívtam fel a figyelmet,hogy nem ugyanaz a minőségi osztály van

egy olcsóbb kategóriában,-mint egy prémiumban!!! És ebben közös az  egyetértés!!!!!"

Ööö...

Beraktam neked két linket, ahol top illetve kronométer grade

ETA szerkezeteket tokoztak be harmad, negyed, ötödáron pár nagy márkához képest.

Ezek a szerkezetek ugyanolyan apró részlezetekkel hagyják el a gyárat, mint mondjuk a Breitlinges társaik.

Ezért raktam be őket.

Rakhattam volna Christopher Ward karórát is,

de ők - saját ebvallásuk szerint - "elaboré" minőségi osztályt tokoznak,

amelynek részletei ( billegő, hajszálrugó stb. anyaga ) eltérnek valóban a feljebb említettektől.

De amiket mutattam neked, azok nem. Azok pont olyanok, mint a bretyóé.

A minőség pedig nem értelmezhető így egyszerűen.

Mit értünk alatta? Ugyanannyi időközönként kell szervizelni,

ugyanolyan pontos 2 árban különböző COSC kronométer,

ugyanolyan 316L acélból vannak a tokok, ugyanolyan kínai zafír van bennük.

És a beszélgetés a szerkezetkről zajlott-zajlik, nem arról, hogy a Breitling

vagy az Omega féjszíja nem csípi be úgy a szőrt, mint a Certináé,

vagy hogy a Breitling tokja finomabb munka-e.

És pont az a vicc, hogy amíg a Breitling Superocean-ben ugyanaz a werk ketyeg,

mint egy COSC Tissot-ban, addig a gyár maga szolgáltatja az alapot az összemosásra...

( Mondom ezt úgy, hogy a régi Breitling Superocean Steelfish szerintem egy elképesztően klassz óra.. )

Előzmény: python 357 (149458)
fiktív 2013. szept. 13. Creative Commons License 149478

De mostmár vágom, mi a helyzet... Itt nyugodtan túlérhet... Beépítve már nem...Ok! Azt hittem, hogy ez maga 1 óra...  :-l

fiktív 2013. szept. 13. Creative Commons License 149477

Aha, ahogy nézem, az általad linkelt kép inkább markting-kép, illetve lehet, hogy csak látványterv. Azon ugyanis a mutató vége által húzott kör kívül esik a tokon. Jócskán el van nagyolva a képen. Más képeken már látom, hogy elfér a mutató. Kicsit lejjebb a linken.

http://www.mechanikus.hu/cal_ETA_directory.htm

Előzmény: tomcat (149476)
tomcat 2013. szept. 13. Creative Commons License 149476

Nagyjából így lehet elképzelni:

tomcat

Előzmény: tomcat (149474)
rtivi 2013. szept. 13. Creative Commons License 149475

OFF

Farmer"öltönyhöz" hordom..., a többit kifogytam:-)))

ON

Előzmény: python 357 (149473)
tomcat 2013. szept. 13. Creative Commons License 149474

Szögletes óraszerkezetet kerek tokba építeni akkora kihívás? Ha a kerek tok belső átmérője nagyobb, mint a téglalap átlója, akkor menni fog. Néhány gyártónak egész jól sikerült. :))

tomcat

Előzmény: fiktív (149472)
python 357 2013. szept. 13. Creative Commons License 149473

:))) Azt hiszem senki nem szégyenkezne ezzel a Longines automatával,hiszen egy letisztult nagyon  elegáns öltönyös óra! 

Én is szívesen hordanám!!!!:)))

A Rolex iránti vonzalmadat őszintén megértem!!!

Előzmény: rtivi (149470)
fiktív 2013. szept. 13. Creative Commons License 149472

Ezen az ETA-n azok rendes mutatók? Hogy tud lejjebb menni 3 óra irányába, hiszen a nagymutató hosszát nagyobbnak látom, mint a keret oldalát?

Előzmény: tomcat (149469)
python 357 2013. szept. 13. Creative Commons License 149471

Én benne vagyok,-szeretem kihívásokat,de csak a Certinát tudom benevezni a megmérettetésre,-mert a Breitlingek automaták,és azok nyilván nincsenek versenyben egy  kvarc werkkel pontosság tekintetében! A Certina viszont tényleg nagyon pontos 1 hónapja van nálam, és eddig tized mp-re szinkronban van egy műhold jelt vevő asztali kvarccal!Oldicebeartól vettem egyébként az órát!!!:)))

Előzmény: tomcat (149469)
rtivi 2013. szept. 13. Creative Commons License 149470

Az igazat megvallva én is így vagyok némelyik (az igazat megvallva szinte mindegyik) órámmal, hiába is van benne ETA, hiába tokozó terméke, akkor is nagyon kedvelem őket, mivel mindegyiknek meg van a maga sármja, mint pl. ennek a ma viselt "letisztult jószágnak", amit egyáltalán nem szégyenkezve hurcovászok így a nyár végén. 

Persze lehet, hogy a mai eszemmel - és a fórum sok olvasgatása után - már megfontolnám, hogy csak vagyontárgyakat vegyek (acél karóra 250 EFt felett, ill. aranyóra), de azért nem bánom, hogy a döntő többség a futottak még kategóriába sorolható. Ugyanakkor egy fehér számlapos 16013-as, pálcika indexes Rolex még miondíg elcsavarja a fejemet. :-)   

Előzmény: python 357 (149466)
tomcat 2013. szept. 13. Creative Commons License 149469

Nem vagyok sértődős. :)

Egyébként van egy javaslatom. Van egy ilyenem:

http://www.eta.ch/index.php?id=134&L=2

7 köves ETA 988.333 kvarc

Ez volt a Breitling Calibre 56 (pontosabban az elődje, a 988.332) az Aerospace-ben. (Azért az az összehasonlítási alap, mert ez az óra is titán tokos és zafír üveges, csak épp egy nagyságrenddel olcsóbb).

Szinkronba hoztam most az órát a time.is szerverrel és beállítottam a gugli naptáramba figyelmeztetést fél és egy év elteltének jelzésére.

Be fogom írni, mekkora járáseltérést tapasztaltam.

Ha gondolod, párhuzamosan mérheted bármelyik Breitling vagy Certina órádat. :)

tomcat

Előzmény: python 357 (149467)
python 357 2013. szept. 13. Creative Commons License 149468

"Montblanc" természetesen,-elnézést!!!

python 357 2013. szept. 13. Creative Commons License 149467

:))))Nézd,-nekem a Breitlingek a "mániám"! Hál istennek olyan anyagi körülményeket teremtettem meg,hogy anyagi összeomlás nélkül be tudtam szerezni párat,-Tag Hauer Pilot-ot,Montbanc GMT-t stb. Most nemrég egy Certina DS Blue Ribbont csíptem meg,és annak ellenére,hogy "csak"egy COSC  superkvarc werk van benne,imádom!!!! Nagyon pontos egy mp alatt van a járás pontossága /év!!!Az előbbi órák majd tíz éve megvannak,és nagyon elégedett vagyok velük!

A cicus becézésért ne haragúdj,vannak macskáim,annyira szeretem őket,mint az Amerikai Bulldogjaimat!!!!!Nem sértésnek szántam!!!!:))))

Előzmény: tomcat (149464)
python 357 2013. szept. 13. Creative Commons License 149466

Ha figyeltél volna,-írtam hogy részemről lezártam!!!!:))))

Azt a pár Breitlinget,Montblancot, Certinát;-amim van,-ezek után még nagyobb imádattal fogom körűl rajongani,-csak a ti kedvetekért!!!!!;)))))))))))

Előzmény: glashuette (149465)
glashuette 2013. szept. 13. Creative Commons License 149465

A kékített csavaroktól meg a gyöngyözéstől pont úgy lesz jobb az ETA szerkezet, mint a lakótelepeken látható Swiftek attól, hogy aluminiumküszöböt csavaroz rá a tulaj, meg sportkipufogót. Szánalmas már, hogy millió feletti órákban is zömében a 7750, 2892A2, stb. ketyeg. Kisker nagyker árrés, áfa, üzletbér és már kész is a kommersz műremek, mind ugyanaz, bármi is legyen a számlapon. A többi blabla maszlag meg ködfújás.

A mai egyedi szerkezeteket meg olyan áron adják, hogy azt fizetésből nem lehet megvenni.

Előzmény: python 357 (149463)
tomcat 2013. szept. 13. Creative Commons License 149464

Pár éve pont a 2824 kapcsán veséztük ki a kérdést elég alaposan. Akkor a top grade werk ára volt 120-150 dollár körül.

Egy listaáron 400 EUR-os Camel Active divatórát sikerült akkor lőnöm ebayen kb. harmadáron top grade werkkel.

Egy rotor gravírozását vagy genfi csíkozását azért ne tekintsük már komoly kihívásnak - szerintem. A kékített csavar meg egyenesen vicc kategória, semmit nem ad hozzá az óraszerkezet pontosságához, megbízhatóságához, ráadásul gyakorlatilag pénzbe sem kerül.  Na jó, mondjuk csavaronként egy tized cent.

A COSC kérdésben ajánlom Mechanikus méréseit.

tomcat

Előzmény: python 357 (149458)
python 357 2013. szept. 13. Creative Commons License 149463

Igen,-4 változat van nem öt,-utána néztem!:)))

Más: Az én véleményen az,-hogy ha egy alkatrész jobb anyagból van, az alkatrészek össze vannak válogatva, esetleg fel vannak polírozva, rodiumozva,élre polírozva,diszítések vannak,genfi csíkozás,kékített csavarok,stb.,-az igenis minőségi külömbség!!!!

De részemről befejeztem,nem gond,-ha nem egyezik a véleményünk, elég unalnas lenne az életünk,ha mindenben mindenki egyet értene!!!!:))))

Előzmény: innovations (149461)
andfer 2013. szept. 13. Creative Commons License 149462

Vásároltam egy Chronoss Szürke fém óraforgatót 1 óra számára.

Tetszetős kis készülék. Bekapcsolva szépen muzsikál.

Előzmény: Exebeche (149408)
innovations 2013. szept. 13. Creative Commons License 149461

Orosz Gábort is kiragoztuk már ezerszer. Minden tiszteletem az övé, de mint azt tudjuk nem minden szava maga a szentírás. MInt ahogyan azt a jelen példa is mutatja. Vagy csak te idézed helytelenül.

Szóval száz szónak is egy a vége: jelentős különbségek pedig nincsenek. Bárhogyan is próbálod most ezt magyarázni. Az általad említett apró részletek pedig ebben az esetben jelentéktelenek.

Előzmény: python 357 (149459)
Bertrand de Beaufourt 2013. szept. 13. Creative Commons License 149460

Sziasztok, még egy kérdésem lenne: az önfelhúzós órák mennyi hordást igényelnek naponta? Ha csak alkalmankként viselném, akkor vegyek inkább kézi felhúzósat, vagy kvarcot? És nem megy tönkre vagy nem áll be, ha nincs hordva, meg forgatva (mármint az önfelhúzós)? Köszi a láma kérdéseimre adott türelmes választ :-)

python 357 2013. szept. 13. Creative Commons License 149459

"OG"-vel kapcsolatban: Neki azért,-mint órásmester,-meglehetősen bejáratott "brandja" van!!!!!

Más:hogy is lehetne lényegi különbség,ha a werk tipus száma megegyezik a kérdéses márkáknál?

A különbségek a finom részletekben vannak,de ezt mindannyian tudjuk!!!!;)

Előzmény: innovations (149457)
python 357 2013. szept. 13. Creative Commons License 149458

Eltértünk kicsit a tárgyról!:))))

Én csak arra hívtam fel a figyelmet,hogy nem ugyanaz a minőségi osztály van egy olcsóbb kategóriában,-mint egy prémiumban!!!

És ebben közös az  egyetértés!!!!! Az,-hogy a brandot a top márkáknál meg kell fizetni,nos azt senki sem vitatja!De azért minőségben egy Breitling  Superócean Professionalt összemosni egy Certinával vagy egy Tissot-tal hiba volna!!!

Előzmény: Wreck Diver (149455)
innovations 2013. szept. 13. Creative Commons License 149457

Teljesen mmindegy, hogy mit mond. Lényegi különbség igazán nincs.  Kiragoztuk már ezt itt többször is.. Marketing van és blabla. Állitom ezt a tapasztalataim tükrében és nem pedig annak függvényében, hogy OG mit maszatol az újságban.

Előzmény: python 357 (149451)
öccse 2013. szept. 13. Creative Commons License 149456

Régeben egy korábbi Fábry Show-ban azt találta mondani, hogy az apjától örökölt egy IWC-t. Persze ő Schaffhausent mondott.

Előzmény: Exebeche (149447)
Wreck Diver 2013. szept. 13. Creative Commons License 149455

Standard, elaboré, top, kronométer. Mi az ötödik?

Pl. épp a 7750 az, amit rengeteg top márka is használt-használ
( Panerai OPIII, Breitling stb. ), és nem is készül standard kivitelben...

http://riosshop.hu/spd/L0802/Steinhart-MARINE-Chronograph-Spezial-Edition-AZZUR

De nézd meg ezt: http://www.thomasgref.com/movement.htm

Ő a legmagasabb minőségi osztályt használja az 1200 dolláros óráiban.
És biztos vagyok benne, hogy van még ilyen bőven.

Alkatrészek anyagában csak a top és a kronométer tér el a többitől,

viszont ezek azonosak egymással. És ha egy óra hirdetésében glucydur,

nivarox és hasonló kifejezésekkel találkozol, akkor az már a top grade.

Tehát bármely gyártó COSC ETA werkje azonos lesz a másik gyártóével.
A Tissot ilyet 300 ezer környékén ad. Ami azért a negyede más gyártókénak...

A véleménnyel meg nem az a gond, hogy rendes, megbízható ember mondja.
Hanem az, hogy a VW kereskedőtől sosem fogod hallani, hogy Toyotát kéne venned,

ahogy a Rolls kereskedőtől sem, hogy vegyél inkább hetes BMW-t náluk tizedáron.
Tehát szakmai öngyilkosságot senki nem követ el sehol a kedvedért.

Előzmény: python 357 (149454)
python 357 2013. szept. 13. Creative Commons License 149454

Üdv!

Annyit tennék hozzá a postodhoz,hogy öt minőségi osztály létezik! Én arra reflektáltam,hogy tomcat szerint ugyanaz a werk van az alsóbb, és a prémium kategóriában is! Ez erős csúsztatás!!!! Orosz Gábor neve nekem garancia arra,amit ír,-hiszen személyesen ismerem,az óráimat 8-9 évig ő szervízelte anno!

Üdv:python

Előzmény: Wreck Diver (149453)
Wreck Diver 2013. szept. 13. Creative Commons License 149453

1. Ez a stílus nem divat errefelé. Vagy a macskák megtanultak netezni.

2. Jótól várod, hogy kiteregesse a svájci óraipar "szennyesét", ha annak vesszük.

Az autó magazinban nem szeretnél cikket arról, miért jobb a bringa, mint a gépkocsi?

Az ETA és ETA közti különbség...
Több minőségi osztályban gyártanak. A minőségi osztályok árazása eltérő
( Megjegyzem, meglepődnél, hogy mennyivel. Nem olyan sokkal... ).

Aki megveszi a legfelsőt, az azt kapja. Más a billegő anyaga, esetleg a hajszálrugó,

plusz hattyúnyak, stb. Feliratozva, genfi csíkozva, ahogy kéri a megrendelő.

Az összes többi rizsa. Egyszerűen egyes márkák átugorják azt a pár millió

svájci franknyi fejlesztgetést, amit a másik - hasonló árfekvésben kapható - márka nem,

és elfelejtenek NEKED, a vevőnek szólni. Más kérdés, hogy ez gond-e vagy nem.

Egyéni választás kérdése.

Csak nem kell bedőlni a "mi még hatszor szétszedjük,

és egyre jobban rakjuk össze, mint az ETA, és ettől más dimenzióba lép a werk" műsornak.

Tessék, egy példa, mennyire tuningolják a milliós árú órában az ETA werket.
Még a perlage-t se mindig csinálják meg, csak ott ahol kilátszik a felülete a hidak alatt.
Ehhez képest az Oris haute horlogerie, mert berak plusz egy csapágykövet a rugóházhoz...

Előzmény: python 357 (149451)
WiZARD 2013. szept. 12. Creative Commons License 149452

Kérdés, hogy mi a garancia arra, hogy 40 év múlva is megmarad az értékük...

Mellesleg meg lehet nézni mennyiért mennek hibátlan állapotú '50-es '60-as évek beli Mustangok, Corvettek, stb ;)

Előzmény: Fiery (149441)
python 357 2013. szept. 12. Creative Commons License 149451

Látszik,hogy nem vagy képben cicus!

Kicsit olvasgasd az Óramagazint,-ott Orosz Gábor elmagyarázza a laikusoknak,hogy mi a különbség 2824 és 2824 között,-ha egy Certinában vagy egy Breitlingben van! Le fog esni az állad!!!!!!!

Előzmény: tomcat (149449)
innovations 2013. szept. 12. Creative Commons License 149450

"A Rolex legalább tiszta lapokkal játszott Tudor=ETA."

Nem mintha ez valami sokat változtatna a dolgok állásán mert, hogy átlagban 3000 euro környékén adják ők is.

Előzmény: tomcat (149449)
tomcat 2013. szept. 12. Creative Commons License 149449

Épp csak ez ott nem helytálló, hogy az ETA 2824 akkor is 2824 marad ha egy 100 dolláros szerkezet egy 300 dolláros elől-hátul zafíros acéttokos másodvonalbeli gyártó órájába kerül és akkor sem lesz több, ha épp egy elől-hátul zafíros 2000 dolláros Breitling Coltba. A 3000 dolláros IWC egyenesen szégyen a 2892 tokozással, szimpla átverés.

Semmi plusz nincs (járáspontosság, óraszerkezet megbízhatósága), csak a brand a különbség.

Marketing árazás.

A Rolex legalább tiszta lapokkal játszott Tudor=ETA.

tomcat

Előzmény: Szepy2884 (149448)
Szepy2884 2013. szept. 12. Creative Commons License 149448

"Jézusom urak, ezen problémázni egy olyan világban, ahol a Rolls, a Bentley, a Pagani igazából Skodát, Bosch-t, Contit, ZF-et stb. TOKOZ."

Na ott a pont! És még lehetne tovább is bontani :D A ZF hol önteti a váltó gearboxát? Braziliában. És hol kovácsoltatja a fogaskereket meg a tengelyekett? Mezőkövesden. És a bosch honnan szerzi az ólom lammelákat? Kínából. És a komutátort, meg a lüftert és a stb stb??? Nagyon hosszú sor lenne :D

Előzmény: Pitylogós (149440)
Exebeche 2013. szept. 12. Creative Commons License 149447

Éppen megy a Fábry Show az m1-en és az egyik mozdulatánál elcsíptem egy pillantásra az óráját.

Ő is valamilyen régi vágású, a 6 óránál kis segédszámlapos darabot visel.

Esetleg tudja valaki, hogy milyen óra lehet? Nagyon elegáns.

Én valamilyen art-deco szépségnek néztem. Létezhet, hogy mondjuk egy Omega 30T2 a werk?

Bár lehet akár DOXA vagy Marvin is, vagy akármi... :-)

Wreck Diver 2013. szept. 12. Creative Commons License 149446

Valóban nem tudni már, ki kivel van...

Ezért is érdekelnek jobban a régi órák.

Nincs marketingfertőzés, és mindenféle cégcsoporti, márkaközi stratégia.

Lehet, hogy anno volt, de az már a múlté. 

Maradnak a szép porcelán számlapok, és a gyönyörű szerkezetek...

"Szerintem az órás iparágban nem lehet teljesen független óragyártó brandként/cégként boldogulni..."

Lehet. Az egyik módja, hogy Becsei Áron módjára magad készítesz mindent,

és exkluzív, néhány tíz vagy száz darabot készítesz és értékesítesz, elképesztő

technikai megoldásokkal, komplikációkkal tarkított darabokból.

A legnagyobb márkák is ilyen-olyan tulajdonban vannak, és akiket ez zavar,

mert egyedire költené a temérdek pénzét ( vagy csak élvezi, hogy végre valamire várnia kell.. ),

azokat a független órások kiszolgálják.

Előzmény: Exebeche (149442)
Szepy2884 2013. szept. 12. Creative Commons License 149445

Elnézést előbb kérdeztem mint gondolkodtam volna :)

A gugli a barátom volt most is :D

Előzmény: Szepy2884 (149444)
Szepy2884 2013. szept. 12. Creative Commons License 149444

Automatic movement SW200, Swiss Made

Mindent értek a fenti mondatból, csak az nem mond semmit hogy SW200. Milyen szerkezet, mit érdemes róla tudni?

Pitylogós 2013. szept. 12. Creative Commons License 149443

"Ezerszer jobb valasztas egy megfelelo minosegu, presztizsu karora, mint egy szinte barmilyen auto"

Jobb választás? Mégis, MIRE?

Akkor légyszíves ajánlani nekem egy megfelelő minősegű, presztizsű karórát, ami a következő 3 év során kb. 250.000km-t kell engem és a munkaeszközeimet elszállítson az ügyfelekhez.

Biztosan jobb választás...

Az én hasonlatom arra vonatkozott, hogy az óraiparban ugyanúgy specializáció történik, mint az autóiparban. Generátort, váltót, futóművet, műszerfalat, ABS-t, ablaktörlő mechanikát nem gyárt a Merci, Audi, Ford, VW, Skoda stb. Veszik ezeket, ugyanonnan.

A Merci autót gyárt Kecskeméten? Dehogy. A belsőt a Magna, az ülést a JCI, az ajtót a Brose, a komplett elejét a HBPO és így tovább. A Merci ezeket belecsavarozza a tokba, amit ő gyárt :)

Tehát igazából az autógyárak nagy része is csak "tokozó".

Ugyanígy nem fog gyártani werket, számlapot, tokot, szíjat sem a "óragyártók" 99%-a. Marad pár független, kiemelkedő márka, de a többi ugyanúgy LEGO elemekből fog építkezni, ahogyan teszik az autógyárak. De még ezeknél is előfordulhat, hogy a végén a Pagani (=Patek) magbízza az AMG-t(=ETA) hogy tervezze és építse át neki az egyik motorját(=pl. dekoráljon és komplikáljon egy werket).

Előzmény: Fiery (149441)
Exebeche 2013. szept. 12. Creative Commons License 149442

Abszolút egyetértek veled mindenben, hiszen ilyen értelemben talán még a legismertebb manufaktúrák is vásárolnak ez-azt külsős cégektől.

Bár amennyire én tudom, egyre fogynak az iparágban a független gyártók. Akik csak tehetik, felvásárolják a beszállítóikat.

Talán az sem véletlen, hogy giga-mega üzleti cégcsoportokba, konszernekbe tömörülnek a gyártók.

Szerintem az órás iparágban nem lehet teljesen független óragyártó brandként/cégként boldogulni...

Elég csak a bőr szíjakra gondolni :-)))

Sőt, ebben az értelemben jó volt az autóipari hasonlat is...

Henry Ford gyára anno teljesen független volt mindenkitől, a vasérctől a kaucsuk ültevényig minden egy kézben, nála öszpontosult.

A mai kor autóipara ugyanígy már nem lenne életképes, nyereséges...

Előzmény: Wreck Diver (149439)
Fiery 2013. szept. 12. Creative Commons License 149441

Ezerszer jobb valasztas egy megfelelo minosegu, presztizsu karora, mint egy szinte barmilyen auto. Az utobbin naponta tobb ezer, esetenkent tobb tizezer Ft-ot bukik az ember (csupan ertekvesztesben), es 40 ev mulva -- egy-ket kiveteltol eltekintve -- egy marek ertektelen rozsda lesz belole. Ehhez kepest erdemes megnezni, mennyiert mennek a hibatlan allapotu '50-es, '60-as evekbeli Speedmasterek, Daytonak, Submarinerek, Patekek...

Egyebkent ha az autos parhuzamnal maradunk, ott a tokozas mint elv mondjuk maximum a motorra vonatkozhatna, az lehetne a "szerkezet" amit egy tokba (kasztniba) csomagolnak. A Rolls sajat V12-t hasznal a Phantomhoz, es tudtommal V12 BMW motort a Ghosthoz -- nem hiszem, hogy ez presztizsben oriasi problema lenne a Rolls vasarloknak. Megsem kinai vacak motor, es nem olyan, ami tul sok autoba kerulne beepitesre. A Pagani Mercedes-AMG V12-t hasznal, az se egy sz*r, es nem tucatmotor. A jobb Bentley-k is hasonlokepp mukodnek, nem azonos motorvalasztekuk sem a Skodaval, sem a VW-nel, es reszben az Audival sem. Mindazonaltal, az ETA tokozashoz hasonlo problemat vetne fel pl. egy 6 hengeres sima V6 Mercedes vagy VW, vagy sorhat BMW motor megjelenese a Rollsban, ez teny -- de ilyesmirol szo sincs.

Előzmény: Pitylogós (149440)
Pitylogós 2013. szept. 12. Creative Commons License 149440

Jézusom urak, ezen problémázni egy olyan világban, ahol a Rolls, a Bentley, a Pagani igazából Skodát, Bosch-t, Contit, ZF-et stb. TOKOZ.

Előzmény: Wreck Diver (149439)
Wreck Diver 2013. szept. 12. Creative Commons License 149439

Sem az ETA tokozással, sem az árképzéssel semmi baj.
Legyen szó akár a Bedat & Co-ról, a Breitling-ről, akárkiről.
Ez az ő dolguk. Én meg vásárlóként eldönthetem-e, megveszem, vagy sem.

Nem hinném, hogy bárhol a világon Vacheronokat dobálnának vissza a pultba,

mert - a Vacheronhoz képest - olcsó Jaeger ketyeg egy részükben.
Jaegerként X dollár, Vacheronként X+Y dollár, és kész.

Persze épp kiírhatná mindenki, mit használ, akárcsak az olimpián ( ;-) ),
de nem fogják. Ahogyan a Patek, a Vacheron és ezer más gyártó sem tette

már 100 évvel ezelőtt sem. Amúgy is, képzeld el: Számlap a Stern-től, mutatók innen,

werk onnan, gillosáló munka eminnen, kőfoglalás amonnan...

Az életben nem érnének a végére a legtöbb márkánál.

A Bedat-nál sem negatív előjel az ETA werk. Részemről biztosan nem,

mert igazi semmitmondó márka a számomra.

Egyszerűen tény, hogy az van benne, tény, hogy órás körökben

pont annyi a presztizse, mint a Tissot-nak, és saját bevallásuk szerint

kifejezetten női márka ( gondolom, ezért nincs női és férfi vonal ).

Előzmény: Exebeche (149437)
phranxinatra 2013. szept. 11. Creative Commons License 149438

Eskü, hogy nem játszottam semmit, de innentől B-vel kapcsolatban meg se mukkanok. Bocs mindenkitől az offért.

Előzmény: B7J (149429)
Exebeche 2013. szept. 11. Creative Commons License 149437

De legalább feltüntetik a katalógusban, hogy ETA szerkezet ketyeg benne, ezt az Omega például nem teszi meg, mág ha mindenki tudja is, hogy a SWATCH csoport tulajdonában egy alomból valók és az ETA a házi beszállító.

Persze ezzel mások sem dicsekednek, mert a Breitling (független) vagy akár a TAG Heuer (LVMH) esetében sem láttam, hogy utalnának a szerkezetek valódi (ETA) gyártójára.

Sőt, még a Richemont csoporton belül (Baume&Mercier, Cartier, IWC) is használnak ETA szerkezeteket.

Mindettől függetlenül nekem tetszik a csatolt óra.

Előzmény: Wreck Diver (149433)
Törölt nick 2013. szept. 11. Creative Commons License 149436

Köszönöm nektek, meggyöztetek!

Előzmény: Franek-52 (149435)
Franek-52 2013. szept. 11. Creative Commons License 149435

Szia.

Az óra külső részének a paramétereit megadták, ismertek. A szerkezet 8 3/4-es kis átmérőjű. Nagyobb női órákban inkább el tudnám képzelni. Az Eta mostanság nem nagyon szeret kiadni a swatch csoporton kívülre. Talán ezért nem tudták egy méretesebb szerkezettel ellátni. Problémát a szerkezet tokban rögzítésénél gondolnék, bár így látatlanban pontosan nem tudom megítélni. Az óra a kolléga által meghatározott kategóriába esik.

Feri'bá   

Előzmény: Törölt nick (149432)
Törölt nick 2013. szept. 11. Creative Commons License 149434

Szóval akkor inkább Cartier?

Előzmény: Wreck Diver (149433)
Wreck Diver 2013. szept. 11. Creative Commons License 149433

Méregdrága ETA tokozások. 

Technikailag egy Tissot, Certina,
"a luxury timepiece brand founded by a woman for women"

marketing rizsával felárazva jó alaposan.

Szóval egy Tissot minőségű és presztizsű,
de jóval drágább női óramárkával szimpatizálsz. 

Előzmény: Törölt nick (149432)
Törölt nick 2013. szept. 11. Creative Commons License 149432

Sziasztok!

Nagy buzgalommal olvasgatom ezt a topikot, és meg kell hogy mondjam, sokat tanultam belőle. Eddig infó hiányában csak forma alapján nézegettem az órákat. Nekem nagyon tetszik a Bedat No.1 sorozatának órája (http://www.bedat.com/index.php?option=com_content&task=view&id=39&Itemid=40&art_ref=118.010.100, ezt még meg tudnám venni). 

Az informális ára alapján jobbfajta órának gondolnám, de itt eddig még nem említette senki ezt a fajta órát. Vagy nem tartjátok jónak a svájci órák között? Ha valakinek lenne ilyen órája, annak örülnék, ha megosztaná a tapasztalatait velem. 

spyder999 2013. szept. 11. Creative Commons License 149431

Szépen átment megint Off-ba a topik .

bélavadász 2013. szept. 11. Creative Commons License 149430

Aki a mi bélánk legtöbb nevét fel tudja sorolni, kap tőlem ajándékba egy pár rugós stiftet. :-)

Ne tartsátok vissza magatokat!!!!

2006-tól érvényes nickneveket kérek!

B7J 2013. szept. 11. Creative Commons License 149429

Ne játszd tovább itt a hülyét mert egy másodperc alatt tiltva leszel!

Előzmény: phranxinatra (149424)
hugoneni 2013. szept. 11. Creative Commons License 149428

Nem védem,hanem rendesen válaszolok a feltett kérdésekre.

Üdv.:Gabi

Előzmény: phranxinatra (149426)
andfer 2013. szept. 11. Creative Commons License 149427

Valahol olvastam, hogy a Seiko autokvarc órái és a Tissot autokvarc óraszekezete között van elektormos árammá átalakítás közötti különbség. El tudná  mondani valaki, hogy mi?

phranxinatra 2013. szept. 11. Creative Commons License 149426

De akkor a hugoneni meg a Franek miért védi?

Előzmény: Wicked Belzebub (149425)
Wicked Belzebub 2013. szept. 11. Creative Commons License 149425

..20, ..21, ..22,

Előzmény: phranxinatra (149424)
phranxinatra 2013. szept. 11. Creative Commons License 149424

Baszki, én ezt már nem tudom követni. Melyik 3 a bé?

Előzmény: B7J (149423)
B7J 2013. szept. 10. Creative Commons License 149423

Ütődött megint magaddal beszélgetsz! Mindhárom nicknév tiltva!!

;-)

Előzmény: Törölt nick (149422)
Törölt nick 2013. szept. 10. Creative Commons License 149422

Tu peux toujours courir!!!

Előzmény: Törölt nick (149421)
Törölt nick 2013. szept. 10. Creative Commons License 149421

Felejtsd el a sok rossz akarót!

Előzmény: Törölt nick (149417)
Franek-52 2013. szept. 10. Creative Commons License 149419

Szia.

... nem kell rájuk haragudni. A net ilyen.

Feri'bá

hugoneni 2013. szept. 10. Creative Commons License 149418

Szevasz!

Én is írtam Neked,hogy papírboltokban is lehet venni!

Ha valamikor pesten járok lehet,hogy megkereslek!

Üdv.:Gabi

Franek-52 2013. szept. 10. Creative Commons License 149416

Sziasztok.

....kicsit OFF. Valaki keresett itt zárható nylon zacskót. Régen itt vettük: Baloghcimke Síp u 16-18. Sok méretben árulja. Kaphatók még tikettek és egyébb órás üzletben szükséges dolgok.

Feri'bá

Wicked Belzebub 2013. szept. 10. Creative Commons License 149415

Grat :)

Előzmény: Pitylogós (149414)
Pitylogós 2013. szept. 10. Creative Commons License 149414

Köszönöm a segítséget, Orexben megnézték vásárlés előtt az Aqua Terrát.

Itt figyel a csuklómon :)

dcsab95 2013. szept. 10. Creative Commons License 149413

Szia. Nekem a Raport dupla forgatóm van. Két éve folyamatosan megy, talán egy hangyányit lett hangosabb. Gond nincs vele, rendben teszi a dolgát.  Gyönyörű darab, szerencsére kaptam és nem kellett megvennem. 

Előzmény: andfer (149405)
dészáz 2013. szept. 9. Creative Commons License 149412

70$-tól vannak felfelé,de fix áron is 100$ körül vannak.

Előzmény: kukca (149409)
dészáz 2013. szept. 9. Creative Commons License 149410

öröknaptárosból van orient,rakéta is. nem tudom ez mennyibe kerülhet,ha nem tul drága,akkor jó.

Előzmény: kukca (149409)
kukca 2013. szept. 9. Creative Commons License 149409

Láttam egy érdekes órát, csak egy kicsit meg kellene tisztogatni, érdemes megvenni 25k-ért? 

http://image0-rubylane.s3.amazonaws.com/shops/arnoldjewelers/JSx20Wittnauerx20Perpetual.3L.jpg?68

Válaszokat köszi! :d

Exebeche 2013. szept. 9. Creative Commons License 149408

Viseld őket felváltva, én is azt teszem :-)

Bár így is néha megállnak. Egy ideje már én is fontolgatom a forgatót, de eddig még nem mertem belevágni.

Ami jó, az baromi drága. Szerintem nem éri meg annyi pénzt forgatóra költeni, amennyiért egy frankó automata órát is vehetnél...

Előzmény: andfer (149405)
Exebeche 2013. szept. 9. Creative Commons License 149407

Ez már a számomra értelmezhetetlen kategória.

Az AP szakmai hozzáértése megkérdőjelezhetetlen, de azért ennél olcsóbban is elérhető már a Tourbillon.

Persze nem értem, hogy miért is akarna bárki egy olyan órát, ami egy ilyen kétes hírű uralkodónak állít emléket.

A fotók alapján 18 karátos aranyból...

Előzmény: halálamájra (149402)
Exebeche 2013. szept. 9. Creative Commons License 149406

Szép darab, igazi gyűjtői csemege lehet, bár számomra már túl sok a komplikáció rajta.

Amiket persze értékelek, mint műszaki truváj, de azért az egyszerűbb órák tetszenek.

Eltartana egy darabig, míg eligazodnék rajta és leolvasnám az ilyen-olyan funkciókat.

Előzmény: halálamájra (149401)
andfer 2013. szept. 9. Creative Commons License 149405

Másnak is van tapasztalata az óraforgatókkal?

A Conrád óraforgatójáról olvastam a vásárlói véleményeknél a honlapjuknál, hogy valakinek rövid időn belül kétszer is cserélték. Nekem az jött le, nem egy minőségi szerkezet lehet.

toroxultan 2013. szept. 9. Creative Commons License 149404

Nekem a kismutatók nem jönnek be, feléért sem venném meg :)

python 357 2013. szept. 9. Creative Commons License 149403

Elkezdek rá gyűjteni!!!!.................

halálamájra 2013. szept. 9. Creative Commons License 149402

Sikerül kiakasztani az állam:http://www.chrono24.hu/audemarspiguet/royal-oak-piece-unique-automatique-tourbillon--sultan-brunai--id2038681.htm?dosearch=true&manufacturerIds=18&picnum=2&query=audemars+piguet&sortorder=1&tab=pics&urlSubpath=%2Faudemarspiguet%2Findex-129.htm   Több, mint fél milliárd forint! Ha az ötöst megnyerném, még akkor is rengetegnek tartanám. A Platina ennyire drága lenne?

halálamájra 2013. szept. 9. Creative Commons License 149401

Nekem is nagyon tetszenek! Találtam egy órát ,ami szerintem a legészbontóbb ,amit valaha láttam: 

http://3.bp.blogspot.com/_HZxjZs9ytRU/RslODCfXgYI/AAAAAAAACeg/9qUH31ReId0/s1600/truenorth.jpg

Előzmény: Exebeche (149398)
balikali 2013. szept. 8. Creative Commons License 149400

Én egy dupla Modalo-t használok. Kb. 3 év után az egyik motorja sokkal hangosabban működik, és ez nagyon zavar. Talán azért nem reagálnak a kérdésedre, mert nem egy preferált dolog a forgató ezen a fórumon. Üdv. 

Ilyen, csak más színben:

http://ekszer-ora.vatera.hu/oradoboz_tarto/rozsagyoker_oraforgato_2_ora_szamara_1_ev_gar_1799756048.html

Előzmény: andfer (149399)
andfer 2013. szept. 8. Creative Commons License 149399

Kinek van tapasztalata az óraforgatókról?

Exebeche 2013. szept. 8. Creative Commons License 149398

Sziasztok!

Youtube-on szoktatok nézelődni?

Engem egészen lenyűgözött az Arnold & Son új kollekciója.

http://www.youtube.com/watch?v=qgxMKIQ9CO0

Főleg a klasszikus stílusú foldfázis órájuk tetszik, a videón 14:40-től látható.

De dobtam egy hátast ettől a két órától is:

http://www.youtube.com/watch?v=W8QgZOkLpGI

Ráadásul a másik egy orosz óra:

http://www.youtube.com/watch?v=acoKam8Y6I4

http://www.youtube.com/watch?v=ZfR_iuzqOUo

Érdemes megnézegetni a különböző Baselworld videókat...

B7J 2013. szept. 7. Creative Commons License 149397

Béla! Mennyire egy ostoba fajankó vagy te! A "stílusod" és, hogy mindig ugyanazokat a topikokat részesíted előnyben áldásosnak nem mondható  tevékenységeddel rendre elárul téged. 

Tiltva vagy!

Előzmény: Törölt nick (149395)
kukca 2013. szept. 7. Creative Commons License 149396

köszi a gyors válaszokat.

Mennyibe kerül egy számlap felújítása?

APT 2013. szept. 6. Creative Commons License 149393

Az óra nagyjából az 1930-40-es évek szülötte, és ebben az állapotban 5-10eFt közötti összegnél többre nem nagyon számíthatsz érte. A Vaterán pár napja egy ennél talán valamivel jobb kiállású ment el 8 ezer körül - és az még csak nem is volt egy rosszul sikerült aukció...

Előzmény: kukca (149391)
Wreck Diver 2013. szept. 6. Creative Commons License 149392

Üdv,

Ilyen állpotban nem sokért.
Valami diealista ráharaphat, aki még nem sejti,

mennyibe is kerül egy számlap tökéletes felújítása. :)
Legyen mondjuk 5-10 ezer között, de inkább lefelé.

Szerintem 900-as évek eleje, de a szakik majd mondanak pontosabbat.

Előzmény: kukca (149391)
kukca 2013. szept. 6. Creative Commons License 149391

Sziasztok!

Meg tudnátok mondani, hogy mennyiért lehetne eladni a testvérem óráját? 

Még az is érdekel, mégis hányas kiadású.

andfer 2013. szept. 6. Creative Commons License 149390

Köszönöm.

Azt olvastam a Conrádnál, hogy az óratartó rész a gyakori ki-bevételtől idővel kikophat.

Nem tudom, mi erre a tapasztalat.

Előzmény: dremmettbrown (149389)
dremmettbrown 2013. szept. 6. Creative Commons License 149389
Előzmény: andfer (149388)
andfer 2013. szept. 6. Creative Commons License 149388

Tud valaki megfizethető áru egy órás óraforgatót tipust ajánlani automata órához? (Lehetőleg nem piros.)

ronin s8 2013. szept. 6. Creative Commons License 149387

Az a lényeg, hogy kis i-vel kezdődjön a neve, és mingyá' valami nagy betűvel folytatódjon. A funkció lényegtelen. Akkó venni fogják...

Előzmény: altimus (149385)
altimus 2013. szept. 5. Creative Commons License 149385

lehet, hogy marha nagyot tevedek, de el nem tudom kepzelni, hogy az intelligens ora tenyleges piaci siker es hasznalhato termek legyen. egyszeruen nem lehet ertelmes funkciokat belecsufolni egy hordhato feluletu kijelzos oraba. persze en lassan ugy vagyok vele, hogy az intelligens telefont se tartom tartosan tovabbelo termeknek. egy ipad mini nagysagu tablet tokeletesen at tudja venni a telefon funkcioit, ugyhogy a telefon szerintem lassan vissza fog sullyedni a telefon funkcionalitasara. (brutalis uzemidovel).

na, majd meglatjuk. persze csak ha az "early adopter"-eket nezzuk akkor is sokszazezer peldany ertekesitheto, de azert itt brutalis fejlesztesi koltsegek vannak, ugyhogy a megterulese egy ilyen projektnek erosen ketseges. lehet, hogy egy google glass szeru dolog ertelmesebb lesz erre a celra.

Előzmény: Törölt nick (149383)
toroxultan 2013. szept. 5. Creative Commons License 149384

Inkább menő kütyü :)

Előzmény: Törölt nick (149383)
Törölt nick 2013. szept. 5. Creative Commons License 149383

Menö óra:-)

ronin s8 2013. szept. 5. Creative Commons License 149382

Uff! Akkor ezek szerint tényleg kemény idők járnak arrafelé az órásokra. A labanc tulaj kétségbeesve védi az érdekeit ;-)

Előzmény: Pitylogós (149381)
Pitylogós 2013. szept. 5. Creative Commons License 149381

Orex azt mondta telefonon hogy szó sem lehet róla...

Előzmény: ronin s8 (149380)
ronin s8 2013. szept. 5. Creative Commons License 149380

Szvsz ott nincs szervíz, csak üzlet. LBS, vagy Orex az Andrássy-n esetleg?

Előzmény: Pitylogós (149375)
Törölt nick 2013. szept. 5. Creative Commons License 149379

Mikor lesz nyitas pontosan? Tegnap voltam arra fele, eleg nagy a surges-forgas.

Előzmény: bllkngr (149369)
inifini 2013. szept. 4. Creative Commons License 149378

Bocsi, összekevertem, az Arénában volt...

Előzmény: inifini (149377)
inifini 2013. szept. 4. Creative Commons License 149377

Én tavaly próbáltam a westendben, sehol sem volt szakértő, elirányítottak szakszervizbe (WDL, OREX...).

Wicked Belzebub 2013. szept. 4. Creative Commons License 149376

Voltam ott pár éve nézelődni, de emlékeim szerint csak eladók...

Pitylogós 2013. szept. 4. Creative Commons License 149375

Köszi a tippeket. Valszeg valamelyik plaza lesz belőle, egyszerűen a nyitvatartás miatt. Este 6, de inkább 7 előtt szerintem nem érek oda sehova...

WE? Talán mintha a legfelső szinten lenne egy "komolyabb" óraszalon. Vagy ott csak eladók vannak?

Előzmény: ronin s8 (149367)
dészáz 2013. szept. 4. Creative Commons License 149374

:-))

Előzmény: Snipper (149373)
Snipper 2013. szept. 4. Creative Commons License 149373

Wreck Diver 2013. szept. 4. Creative Commons License 149372

Kicsit irígylem az ott dolgozókat.
Szerintem még évek múltán is mindig

találnék valami piszkálgatni-, nézetegnivalót. :D

Előzmény: dexter0719 (149366)
B7J 2013. szept. 4. Creative Commons License 149371

Béla te majd inkább a zárt osztály ajtaját nyitod hamarosan...

A válasszal pedig ne is kisérletezz mert már  tiltva is vagy.

Előzmény: bllkngr (149369)
bllkngr 2013. szept. 4. Creative Commons License 149370

Ingyenes az eredetisegi  bevizsgalas!

Előzmény: Pitylogós (149363)
bllkngr 2013. szept. 4. Creative Commons License 149369

Hozd be hozzank, a volt Sas utcai Tempora oraszerviz helyen hamarosan nyitunk:-)

bllkngr 2013. szept. 4. Creative Commons License 149368

Elemet azt jol tud cserelni:-)

Előzmény: seftman (149365)
ronin s8 2013. szept. 4. Creative Commons License 149367

Elviheted bármelyik szakszervízbe, nem hiszem, hogy egy szemrevételezésért pénzt kérnének. Mondjuk illik adni valamennyit...

Konkrét erdetiség vizsgálat biztos pénzbe kerül, de azt csak második lépcsőben érdemes kérni, valamilyen bírósági ügyben. Nem kell mindjárt ágyuval verébre lőni ;-)

dexter0719 2013. szept. 4. Creative Commons License 149366

WDL (Kristóf tér) ott vállalnak eredetiség vizsgálatot, szombaton is nyitva vannak.

Viszont nem olcsó mulatság,

persze még mindig jobban jársz, mintha egy hamisat vennél.

seftman 2013. szept. 4. Creative Commons License 149365

Vidd be ide, keresd Szabó Gábort:

http://orex.hu/oraszerviz

Wreck Diver 2013. szept. 4. Creative Commons License 149364

Lehet, hogy senki nem tud segíteni, senki nem ér rá,

vagy egyszerűen nem akarja egy téves diagnózis felelősségét viselni...

Pitylogós 2013. szept. 3. Creative Commons License 149363

Vennék egy koax Omegát, segítséget kértem az eredetiségét és állapotát felmérni. Persze nem ingyen. Csak furcsálltam, hogy 0 reakció érkezett rá, biztos béla vagyok én is... ;)

Előzmény: Szepy2884 (149362)
Szepy2884 2013. szept. 3. Creative Commons License 149362

??

Előzmény: Pitylogós (149361)
Pitylogós 2013. szept. 3. Creative Commons License 149361

Ha kamut veszek a ti lelketeken szárad...

Előzmény: Pitylogós (149338)
boxer-gs 2013. szept. 3. Creative Commons License 149360

Köszi, megtaláltam.

Előzmény: python 357 (149358)
rtivi 2013. szept. 3. Creative Commons License 149359

:-))))))

Előzmény: malenykij polgar (149353)
python 357 2013. szept. 3. Creative Commons License 149358

Elment 5 fényképpel,de azonnal jött egy hibaüzenet!:(( A Freemail nem bírja a 10 MB-nyi adatot!!!Elküldöm képek nélkül!!

Előzmény: boxer-gs (149357)
boxer-gs 2013. szept. 3. Creative Commons License 149357

Nocsak!

Hová küldted a levelet, mert nem látom?

(ma délután 5-től csak pénteken leszek legközelebb)

Előzmény: python 357 (149356)
python 357 2013. szept. 3. Creative Commons License 149356

:))))) Lehet,-hogy ismerjük egymást,-mail megy!

Előzmény: boxer-gs (149355)
boxer-gs 2013. szept. 3. Creative Commons License 149355

Ha tudsz ilyet filmezni, én adok hozzá szenvedő alanyt egy hamis vacak személyében, sőt ütős fegyvert is biztosítok. Na nem mintha a .357-es nem lenne elég ütős.

Előzmény: python 357 (149352)
python 357 2013. szept. 2. Creative Commons License 149354

Az se rossz!:))))

Előzmény: malenykij polgar (149353)
malenykij polgar 2013. szept. 2. Creative Commons License 149353

Én nem vagyok ilyen precíz. Sörétest választanék. 

Előzmény: python 357 (149346)
python 357 2013. szept. 2. Creative Commons License 149352

Sok ilyen felvételt csináltam már,nagyon sok fény kell hozzá! Persze minél több filmkocka/mp,-annál jobb és részletesebb a lassítás folyamata!!

Előzmény: Pitylogós (149350)
python 357 2013. szept. 2. Creative Commons License 149351

Hát elég gyanús hogy direkt nyomja!!!:))))

Előzmény: inifini (149349)
Pitylogós 2013. szept. 2. Creative Commons License 149350

1000?

200.000 fps:

keress rá Keyence VW-9000

inifini 2013. szept. 2. Creative Commons License 149349

szerintetek lehet ennyi helyesírási hiba, elírás véletlenül? pl. elll? 3 l-lel??? anyit, szerkezette, ...hihetetlen... 

python 357 2013. szept. 2. Creative Commons License 149348

:)))))))

Előzmény: sztívndráj (149347)
sztívndráj 2013. szept. 2. Creative Commons License 149347

OK, de kerüljön  végre pont a történet végére! Végül is milyen szerkezet van benne...? (mert az a nem mind egy) :D

python 357 2013. szept. 2. Creative Commons License 149346

Én bevállalom!!!!:))))) 10 m-ről  egy .357-essel,-ezerszeres lassításban feltárjuk a legbelsőbb énjét!!;))))

Előzmény: malenykij polgar (149344)
Wicked Belzebub 2013. szept. 2. Creative Commons License 149345

Egy, de valami puha fából :))

Előzmény: malenykij polgar (149344)
malenykij polgar 2013. szept. 2. Creative Commons License 149344

Szerintem vissza kellene tenni a helyére, a céllövöldébe.
Kérdés, hogy egy- vagy kétpálcikás legyen.

Előzmény: Balazs448 (149342)
malenykij polgar 2013. szept. 2. Creative Commons License 149343

Nincs olyan, amit ne tennének fel az emberek.

Előzmény: sztívndráj (149341)
Balazs448 2013. szept. 2. Creative Commons License 149342

deh nem adom elll :)) jarok vele amig mukodik mikor megall mehet a tobbihez :P L:)))

Előzmény: sztívndráj (149341)
sztívndráj 2013. szept. 2. Creative Commons License 149341

Lesz olyan eszement aki pénzt ad azért a (mandarinnak nevezett) borzalomért...?

Előzmény: malenykij polgar (149339)
python 357 2013. szept. 2. Creative Commons License 149340

:)))))))) Ez a valószínű!!!!!

Előzmény: malenykij polgar (149339)
malenykij polgar 2013. szept. 2. Creative Commons License 149339

Nem azért kérdezte. A vaterás leíráshoz kellett neki az info.

Előzmény: Szepy2884 (149337)
Pitylogós 2013. szept. 2. Creative Commons License 149338

Omegára rápillantás senki?

Kár.

Akkor esetleg valamelyik plázában akad egy sokáig nyitvatartós hely, ahol nem csak "svaccseladászok" dolgoznak?

Szepy2884 2013. szept. 2. Creative Commons License 149337

Szerintem most már mindent tudunk az órádról :) Használd megelégedéssel ;)

Előzmény: Balazs448 (149336)
Balazs448 2013. szept. 2. Creative Commons License 149336

hoppa elirtam...Baumgartner 866

Balazs448 2013. szept. 2. Creative Commons License 149335

megtalaltam egy brangartner 866

Balazs448 2013. szept. 2. Creative Commons License 149334

ok ... hat a billego allat anyit ir hogy UG arrebb meg azt hogy D 320

APT 2013. szept. 2. Creative Commons License 149333

Egyébként a folthatása alapján ránézésre ez valami Baumgartner/Würthner 3x szériájú, legalapabb szerkezet.

Előzmény: APT (149332)
APT 2013. szept. 2. Creative Commons License 149332

Szépen fogsz egy nagyítót, és vagy a felső csapágylemezre ráírva, vagy a billegő mellett az alsó csapágylemezen ott lesz a típusszám. Ne várd, hogy egy értékelhetetlenül életlen és minimális képről ennél többet mondjunk...

Előzmény: Balazs448 (149330)
dészáz 2013. szept. 2. Creative Commons License 149331

ennyi idő alatt a tizedét sem nézhetted meg....50 werk van egy oldalon,és 175 oldal van.

Előzmény: Balazs448 (149330)
Balazs448 2013. szept. 2. Creative Commons License 149330

hat az en szerkezetem nincsen koztuk ... megneztem mindet 

Előzmény: dészáz (149328)
Balazs448 2013. szept. 2. Creative Commons License 149329

itt megvan az en szerkezetem is ?

Előzmény: dészáz (149328)
dészáz 2013. szept. 2. Creative Commons License 149328

akkor keresgélj:

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&&2uswk

szánkón ne húzzunk?

Előzmény: Balazs448 (149327)
Balazs448 2013. szept. 2. Creative Commons License 149327

jolvan . de engemet csak a szerkezett neve erdekel

python 357 2013. szept. 2. Creative Commons License 149326

Hamár felmész a guglira,-a helyesírásnál is elidőzhetnél egy nyúlfarknyi időt!!!:-D:-D:-D

Előzmény: Balazs448 (149324)
Balazs448 2013. szept. 2. Creative Commons License 149325

marmint az en kokarszaki oram szerkezette ... szeretnek tudakodni rajta a google-n

Balazs448 2013. szept. 2. Creative Commons License 149324

de azert anyit megmondanatok ha tudjatok hogy mijen caliberu a szerkezett? mint pld raketa 2614 vagy EB 8800 . megtudjatok alapitani?

Előzmény: APT (149308)
dészáz 2013. szept. 2. Creative Commons License 149323

miért ne működne,nem egy főalkatrész hiányzik.

Előzmény: macer 607 2000 2.2 16v (149322)
macer 607 2000 2.2 16v 2013. szept. 2. Creative Commons License 149322

Mivel régiség, ezért tisztában szeretnék lenni a dolgokkal. Nem értek hozzá. Lehet kell majd valakinek alkatrészként, vagy lát bennük fantáziát. Köszönöm az infókat!

Előzmény: APT (149319)
macer 607 2000 2.2 16v 2013. szept. 2. Creative Commons License 149321

Hihetetlen, de működik az óraszerkezet hiányosan is :)

Előzmény: boxer-gs (149320)
boxer-gs 2013. szept. 2. Creative Commons License 149320

Esetleg a Halevetia zsebórának a szerkezetét érdemes lenne látni, mert ők néha jobb fajta típuswerkeket is tokoztak.

Előzmény: APT (149319)
APT 2013. szept. 2. Creative Commons License 149319

Az egész hóbelevancból az első kettő, a Roamer meg a Seiko nevezhető egyáltalán piacképesnek, de ebben az állapotban pár ezernél többet ezekért sem várhatsz. A többi praktikusan értéktelen, az ezüst tokokért az ezüst tört árát megkaphatod, de az most kb: 100Ft grammonként, és ezek 10-15 grammos tokok.

Szerintem elég sok utánjárással ki tudsz hozni a komplett pakkból egy 8-15eFt közötti összeget, maximum. Érdemes foglalkozni vele? Te tudod.

Előzmény: macer 607 2000 2.2 16v (149316)
Törölt nick 2013. szept. 2. Creative Commons License 149318

(oYo)....;-D

Előzmény: python 357 (149317)
python 357 2013. szept. 2. Creative Commons License 149317

(y)!!!!!!!!

Előzmény: APT (149312)
macer 607 2000 2.2 16v 2013. szept. 2. Creative Commons License 149316

OFF

Egy kis segítségre lenne szükségem. Hagyatékból rám maradt párdarab ritka,régi karóra és zsebóra. Szeretném ha segítenétek a piaci árukat felmérni, illetve beazonosíta. Kb mennyi idős órák lehetnek? Mi a piaci értékük? Köszönöm és várom a gurukat :) Árakat privátban irjatok!  Köszönöm.

Képek:

Működő.

Működő.

.

Működő.

Nem működő,az óraszerkezet benne van.

Nem működő,az óraszerkezet benne van.

Üres óratok.

APT 2013. szept. 2. Creative Commons License 149315

A tok, mint írtam, valamilyen krómozott alapfém lesz (réz, esetleg spiáter), maga az üvek körüli, fekete kopott és karcos ráma viszont ránézésre szerintem műanyag.

A működés megítélése meg most már értelmetlen - ez egy legalább 40 éves óra, amit 1-2 év működésre (praktikusan arra, hogy az olcsó tok megkopásáig, esztétikai leépüléséig ne legyen a mechanikával gond) méreteztek... Ennél mindig többet mentek el - de ki tudja már, mennyit használták korábban... Ergo akármennyit megy még el - az ajándék. Régi és erősen elhasznált óránál (bármilyen műszaki berendezésnél) nem igazán korrekt és célravezető az eredeti állapotra-minőségre a konkrét példány alapján következtetni, ahogy egy igen öreg és csúnyán elhasznált autó sem feltétlenül azt mutatja, amit az adott típus/gyártó új korában nyújtott...

Előzmény: Balazs448 (149313)
Balazs448 2013. szept. 2. Creative Commons License 149314

es ha a 60-as 70-es evekbol szarmazik akor biztos tarthatott is az ora mert latszik rajta hogy eleg sokat volt hasznalva

Balazs448 2013. szept. 2. Creative Commons License 149313

nah hat legalabb mar anyit tudok svajci az ora. nem egy rolex vagy omega de legalabb svajci. mar most hogy megvetttem a latottak alapjan amit irtatok kivancsi lesszek meddig fog mukondi az ora. jah es a tok minden csak nem muanyag ,en nem ertek hozza a kepen muanyagnak latszik de nem az 

APT 2013. szept. 2. Creative Commons License 149312

Vannak azért okostelefonok, amelyekkel telefonálni is lehet, ugyanolyan kényelmesen, mint egy teljesen hagyományos "butatelefonnal". És vannak, amelyeket tényleg sikerült túlbonyolítani, a közelmúltig pedig nagyon gyakori volt, hogy nem elégséges teljesítményű hardverre tettek sok teljesítményigényes funkciót, amitől a telefon elviselhetetlenül lassú, kiszámíthatatlan lett (én régebben egy N95-öst pont emiatt szó szerint összetörtem végül mérgemben), de mostanság ez már nem jellemző.

A "milliárdosról" írtak meg szerintem tipikus sztereotípiák, egészen bizonyosan van ilyen is, de én például még nem találkoztam ilyennel, így különösebben jellemzőnek biztosan nem mondanám... Órakultúra pedig mitől lenne nálunk - még nem volt ideje kialakulni. És mivel hagyományok nincsenek, így sanszos, hogy abban a formában, mint "nyugaton", már nem is fog tudni kialakulni - hiszen közben maga az óraipar is átalakult. Aki az órát nem ékszernek vagy önkifejezési eszköznek tekinti, különösebben nem is rajong érte (és lássuk be, ez az emberek többségére elmondható, és ez önmagában nem is pejoratív, éppúgy nem elvárható része a kultúráltságnak, műveltségnek az órákhoz értés/rajongás, mint ahogy a borhoz, kávéhoz vagy éppen lóversenyhez való szakértő viszonyulás sem, ez "fakultatív" témakör...), az tényszerűen szembesülhet azzal, hogy tetszetős, jó minőségűnek mondható, elvárhatóan tartós és strapabíró, nagyon pontos órákat lehet kapni nem különösebben drágán is. Egy nem óraértőnek-rajongónak elég nehéz lenne meggyőzően kifejteni, miért jobb egy rádióvezérelt, zafíros-titános, tetszetős Junghansnál egy mechanikus, komplikált, de még így is kevesebb funkciót és kisebb pontosságot nyújtó Lange, ezerszer annyi pénzért...

Ez maradjon a mi hobbink....

Előzmény: Alpári Gnác (149311)
Alpári Gnác 2013. szept. 2. Creative Commons License 149311

OFF

Igen, de számomra egy telefon nem elhanyagolható tulajdonsága, hogy lehessen vele telefonálni, végülis arra találták ki.

Ha azt nem tudja, akkor az sok minden lehet, de nem telefon.

Hiába "okos"

ON

Előzmény: inifini (149271)
E547_GT 2013. szept. 2. Creative Commons License 149310

Ilyen one jewel szerkezetes swiss made órába én is "komoly" összegért ruháztam be; de tudtam mit veszek és hogy kb. értéke a nullához közelít. Inkább csak mint érdekesség került hozzám igaz az NOS állapotú tehát hordatlan kirckarc mentesen. Ja és Lucerne néven, biztos ismerős lehet itt sokaknak. :)

APT 2013. szept. 1. Creative Commons License 149309

Maradéktalanul megfelel az óra a "swiss made" korabeli szabályainak, ugyanis az csak azt várta el, hogy az óra 50+ %-a Svájcban készüljön. És ez az óra 100%-ig svájci, csak végtelenül silány és igénytelen.

Egyébként a "swiss made" mostani szabályozása sem tartalmaz semmiféle minőségi kikötést. Egy fából-műanyagból farigcsált, fél óráig működőképes gumihajtású izé is simán belefér - ha az utolsó szögig Helvétiában tákolták...

Előzmény: sztívndráj (149304)
APT 2013. szept. 1. Creative Commons License 149308

Ez egy olcsó, 60/70-es évekbeli svájci divatóra. Igénytelen EB v. hasonló pecek-gátszerkezet, aránylag robusztus, de nem túl tartós, nem javítható, új korában sem pontos konstrukció. A tok krómozott réz, a ráma a képek alapján szinte biztos, hogy műanyag, ha lágy akkor plasztik, ha kemény, akkor bakelit. A mai eldobható kvarcórák korabeli megfelelője volt, nyugatabbra fillérekbe került (nálunk nem...), és 1-2 éves használatnál többet senki sem várt tőlük, a javításával-karbantartásával senki sem foglalkozott.

Irdatlan mennyiségben lelhetők fel a piacokon a mai napig (lévén százmilliós darabszámban ontotta ezek derivatíváit a svájci óraipar), és a véletlenül szép/jó állapotban megmaradt példányaik egész tetszetős, alkalmi viselésre máig alkalmas órák lehetnek. De minőséget nem kaptál vele, azt tudni kell, ezeknél egy korabeli orosz óra is jóval magasabb műszaki színvonalat képviselt (és tartósabb is volt).

Nem árt egyébként minél sűrűbben felidézni az órás berkekben sokat forgó szólásmondást: "a legjobb és a legrosszabb órák is Svájcban készültek"...

Előzmény: Balazs448 (149294)
Törölt nick 2013. szept. 1. Creative Commons License 149307

Amugy esetleg, ha egy hamis Rolexet arulna, mint Swiss Made, akkor esetleg raharapna valaki, de igy nem. Egyebkent hany hazankfia jon vissza Thaifolrol, vagy Torokorszagbol, a csuklojan buszken viselve a Lolexjet:-)

Előzmény: sztívndráj (149304)
bigdaddylaza23 2013. szept. 1. Creative Commons License 149306

nem biztos hogy ez de erre hasonlitott..mert volt nem rég erröl szó,hogy kb mennyire ki ad az órákra...tegnap meccsen voltam a pali 5percenként vette elö a telóját a zsebéböl meenyi van még vissza a meccsböl...én ha 10perce is elugrok boltba is felcsatolok egyett nem mintha addig megnézném az idöt:)

Előzmény: bigdaddylaza23 (149303)
Törölt nick 2013. szept. 1. Creative Commons License 149305

Kukaba valo.

Előzmény: Balazs448 (149301)
sztívndráj 2013. szept. 1. Creative Commons License 149304

Erre az "órára" az van írva, hogy swiss made. Olvass utána, hogy milyen kritériumoknak kell megfelelni egy órának, hogy ezt a jelölést viselhesse. Ez a mandarin biztos, hogy semmiben nem felel meg ennek.

Előzmény: Törölt nick (149298)
bigdaddylaza23 2013. szept. 1. Creative Commons License 149303
Előzmény: bigdaddylaza23 (149302)
bigdaddylaza23 2013. szept. 1. Creative Commons License 149302

üdv nálunk is a céghez jött egy srác valami üzletkötö jaguárral meg mondták,van bmwje is nem volt 40szerintem jól öltözött...beértem tudják a kolegák nagy óra kedvelö vagyok..kérdik milyen?én meg nézem mnt a vett malac semmihez nem hasonlit...volt vagy 50mm kb messziröl....azt az aprodón egyszer véletlenül rá leltem....ilyesmi volt rajta diesel kvarc

Balazs448 2013. szept. 1. Creative Commons License 149301

hany eves lehet? pontos egyaltalan?

Törölt nick 2013. szept. 1. Creative Commons License 149300

Kokorszaki szerkezet......

Előzmény: Balazs448 (149299)
Balazs448 2013. szept. 1. Creative Commons License 149299

szoval egy sz*r szerkezet?

Törölt nick 2013. szept. 1. Creative Commons License 149298

Ez nem replika, ez egy onallo kinai csoda. Egyebkent ha Svjacba mesz, akkor nyugodtan viseld, mert nem hamisitvany.

Előzmény: Balazs448 (149296)
sztívndráj 2013. szept. 1. Creative Commons License 149297

Ezzel az órának nevezett valamivel ha lehet ne nagyon utazz Svájcba mert a legenyhébb büntetésed az lesz, hogy kiutasítanak... :)   

Balazs448 2013. szept. 1. Creative Commons License 149296

az elso kinai orak vagy az elso svajci replika ? regi a szerkezet? 

Előzmény: Törölt nick (149295)
Törölt nick 2013. szept. 1. Creative Commons License 149295

Az elso kinai probalkozasok egyike lehet.

Balazs448 2013. szept. 1. Creative Commons License 149294

hat azt irja meg a szerkezeten hogy one jewels swiss unadjusted. A szerkezetrol infot ?

Törölt nick 2013. szept. 1. Creative Commons License 149293

Es hogy nez ki a szerkezet?

Előzmény: Balazs448 (149292)
Balazs448 2013. szept. 1. Creative Commons License 149292

csak anyit ir rajta hogy mandarin es hogy swiss made

Előzmény: Törölt nick (149291)
Törölt nick 2013. szept. 1. Creative Commons License 149291

Mi az oramarka?

Előzmény: Balazs448 (149290)
Balazs448 2013. szept. 1. Creative Commons License 149290

nem tudom mijen nem ertek hozza de anyit tudok hogy nem muanyag

ja es az ora meg 1200 ft.volt 

es sikerult levennem a hatlapot ... kuldok kepet a szerkezetrol

Törölt nick 2013. szept. 1. Creative Commons License 149289

PVD-bevonat?

Előzmény: ph5.5 (149288)
ph5.5 2013. szept. 1. Creative Commons License 149288

ÍGy teljes feltöltési nézeben láttam a képet... és az alapján mondtam hogy a tok műanyag. Tele apró benyomódásokkal, karcokkal. Ha azt mondod fém- akkor az. Te tartod a kezedben- de a fotó megtévesztő.

Előzmény: Balazs448 (149284)
python 357 2013. szept. 1. Creative Commons License 149287

De aranyos,-ahogyan írsz!!!Egyetlen hosszú mondat!........:))))))))))

Előzmény: Balazs448 (149284)