Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Whale 2013. nov. 25. Creative Commons License 150197

Üdv Urak!

Eladó egy Longines La Grande Classique Automatic L4.708.2.32.2, arany számlapos, fekete Longines szíjjal, dobozában, gyönyörű, makulátlan állapotban. Volt már kézen, de nem sokszor. Ajánlatokat mailben várok elsősorban.

Törölt nick 2013. nov. 25. Creative Commons License 150196

Vegyel Rolex Submarinert!

Előzmény: halas48 (150195)
halas48 2013. nov. 25. Creative Commons License 150195

Üdv Mindenkinek! 

Segítséget szeretnék kérni...! Mindennapi használatra keresek autómata búvárórát! Olyan kellene ami strapabíró, nem karcolódik! Ha tudnátok ajánlani egy pár tipust azt megköszönném, vagy esetleg vkinek van vmi eladó! Amit nekem mondtak az Steinhart meg Vostok! 

foullis 2013. nov. 24. Creative Commons License 150194

GP nagyon sok FHF szerkezetet használt.

Előzmény: Wreck Diver (150192)
foullis 2013. nov. 24. Creative Commons License 150193

értem, én ezektől komolyabbakra gondoltam :)

Előzmény: oys... (150191)
Wreck Diver 2013. nov. 24. Creative Commons License 150192

A GP ugyanígy nagyon segítőkész volt, amikor egy órával kapcsolatban faggattam őket.
Igaz, az eredeti kaliber gyártóját végül nem tudták megmondani, de kedvesen felajánlották,
hogya  gyár szakemberei felújítják az órát. Összegszerűleg kicsit erős volt az ajánlat
az óra értékéhez, és a pénztárcámhoz mérten, de tény, hogy válaszoltak, kedvesen, udvariasan. :)

Előzmény: oys... (150191)
oys... 2013. nov. 24. Creative Commons License 150191

A 150177 alatti hozzászólással szemben, miszerint:

"A komolyabb cégek már kitalálak egy 'profibb' megoldást, fizetsz nekik, és ők adnak egy szép oklevelet - ingyen nem mondanak véleményt."

Nos, ennek ellenére bizony a benyomásaim szerint tényleg komolyak közé sorolhatóak is bizony segítőkésznek mutatkoztak.

Először a mindmáig meglévő ZENITH El Primero-m kapcsán kértem ki a véleményüket, ami nemhogy elutasító nem volt, de jópár e-mail váltásunkból nagyon sokat megtudhattam az órámról. Többek között az eredetiségén túl azt is, hogy mikortól mikorig volt gyártásban ('91-'93) , mekkora sorozat készült belőle (mindössze 550 db) , sőt, az 1992-es ajánlott svájci kisker. árát is kikeresték nekem. Majd amikor korabeli katalógus felől érdeklődtem, sajnálkoztak, hogy már nincs belőle példányuk, csak aktuálisat tudnának küldeni, de az nem tartalmazza az adott típust (mivel új katalógusom nekem is volt, ezt már nem pofátlankodtam ki tőlük). - Egyébként is van róla egy ~A1-es poszterem, mivel ezt anno az OREX is forgalmazta és amikor felhagytak a márkával, megkaptam tőlük aktualitását vesztett reklámanyagként.

A másik egy méginkább "komolyabb cég" volt, a PIAGET.

Tőlük egy korabeli, acéltokos óra felől érdeklődtem képek alapján. Először egy új alkalmazottjuk azt bizonygatta, hogy acéltokos óráik nincsenek, majd a levélváltásba bekapcsolódott egy másik kollégája is és Ő bizony beigazolta az óra eredetét és hogy ilyenek csak a '40-es évek végén, esetleg az '50-es évek elején készültek. Sőt, egy régi, azonos szerkezetű és nagyon hasonló óráról viszontküldött másik képet is, hogy milyen változata volt még mindennek.

Ugyan ez már nincs meg nekem, sajnos, de a segítőkészségük emléke mindmáig nagyon jóleső.

És mindezekhez az is hozzátartozik, hogy én a németet messziről ugatom csak, ám a döcögősen feltett kérdéseimet is hajlandóak voltak válaszra méltatni. Nem is egyszer, hanem hosszassá vált levélváltásfolyamok során rendszeresen.

Előzmény: Törölt nick (150181)
dynaudio 2013. nov. 24. Creative Commons License 150189

Sziasztok.Keresek Omega seamaster qartz 41mm-es újszerű állapotban dobozában kártyáival.

Törölt nick 2013. nov. 24. Creative Commons License 150188

Erre gondoltam:

Előzmény: fastrobi (150185)
Törölt nick 2013. nov. 24. Creative Commons License 150187

Akkor ezek szerint az AS szerkezetek nem voltak olyan rosszak:-)

Ha jol tudom, akkor sok markas ora regebben az ebreszto karorajakba szinte csak AS szerkezetet tett bele.

Előzmény: oys... (150186)
oys... 2013. nov. 24. Creative Commons License 150186

Nem egyedülálló a dolog:

Olvass utána a Blancpain-féle, szintén AS alapú Cyclotron szerkezetnek!

Előzmény: Törölt nick (150183)
fastrobi 2013. nov. 24. Creative Commons License 150185

Elég durva megmunkálásúnak tűnik az egész szerkezet,néhány helyen még sorjás is! Nem hiszem hogy a Peregaux a milliós óráiba ilyet rak!

Törölt nick 2013. nov. 24. Creative Commons License 150184

Kezdö vagy még látszik!

Parasztvakítás az egész a 39 kövel:-)

Törölt nick 2013. nov. 24. Creative Commons License 150183

Ki tud errol valamit? Hozza kell tennem, hogy a GP egyik kedvenc markam:-)

What GP 440 did no longer use was GP´s patented free drive with steel or ruby rolls and the patented fine regulation with a micro-screw, which was most often used for chronometer rated movements.

Allitolag 39(!!!) koves a szerkezet es AS bazisu (??), de ami a kulonleges benne, hogy rubin rollereken mozog a rotor.

Ezen az oldalon talaltam:

http://www.network54.com/Forum/125540/message/1085118434/A+1970%B4s+Gyromatic+%28rather+long+ramblings+with+some+pictures%29

rtivi 2013. nov. 24. Creative Commons License 150182

Szabadjon megjegyeznem az original-fake ügyben, hogy a kérdés engem az ágyú-páncél dichotómiára emlékeztet annyiban, hogy az ágyúsoknak egyre jobb és jobb ágyúkat kell előállítaniuk a győzelem érdekében - mint azt már Verne is írta. Ennek megfelelően nem kell félteni az originál termelőket, hiszen az órának nevezett vagyontárgyak áráért létérdekük, hogy mindíg a fake termelők előtt járjanak. Mindíg szét lehessen választani az ocsut a szénától. A termelő erre mimdíg képes, ugyanakkor a hozzáértő szakértő is tévedhet.

Azaz tessék vásárolni a gyártól, tessék velük bevizsgáltatni. Mert ha már ők is tévednek, az egzisztenciális alapjuk szünik meg. Ekkora pénzekért persze az egész egyszerre lenne botrányos és röhejes.

Törölt nick 2013. nov. 24. Creative Commons License 150181

Hál' Istennek én még nem kerültem hasonló szituba.

Szabad kérdeznem milyen óra volt?

Előzmény: oys... (150175)
APT 2013. nov. 24. Creative Commons License 150180

Bélát etetsz...

foullis 2013. nov. 24. Creative Commons License 150179

troll ? :)

Előzmény: innovations (150178)
innovations 2013. nov. 24. Creative Commons License 150178

Ne foglalkozz velük, troll mindkettő!

foullis

A+O

foullis 2013. nov. 24. Creative Commons License 150177

A komolyabb cégek már kitalálak egy "profibb" megoldást, fizetsz nekik, és ők adnak egy szép oklevelet - ingyen nem mondanak véleményt.

foullis 2013. nov. 24. Creative Commons License 150176

Sziasztok, a vaterán "pistosz" felhasználó elérhetőségé lenne szükségem, segítsen valaki. 

oys... 2013. nov. 24. Creative Commons License 150175

Én bizony már jártam így. És akkor a legbiztosabb forráshoz fordultam: a gyártól kértem e-mailben segítséget megfelelően részletgazdag képek alapján.

Előzmény: Törölt nick (150161)
Mice007 2013. nov. 23. Creative Commons License 150174

sziasztok, Budapesten hova érdemes menni karóra értékének a meghatározása ügyében?

jzsooti 2013. nov. 23. Creative Commons License 150173

Az FC-k nem rosszak.

Ne a fiadnak vegyél órát, hanem magadnak. Ha ezt látja rajtad, ez fog kötődni hozzád.

Apám nem Patekot hordott és mégis pontosan emlékszem milyen órája volt gyerekkoromban;-)

Előzmény: vucctok (150165)
Törölt nick 2013. nov. 23. Creative Commons License 150172

Illetve vegyel magadnak egy Pateket es par ev utan add oda a fiadnak. Remelem ertekelni tudja majd:-)

Előzmény: vucctok (150169)
Wreck Diver 2013. nov. 23. Creative Commons License 150171

Oda, amennyiben átesik az abban az időszakban ajánlott két
időszakos nagyszervizen ( 30-40-50-100 ezer Ft / db - gyártója, órása  válogatja ),
és az esetleg kopásnak induló alkatrészek is kicserélődnek így.

És mivel egy svájci tucatgyártott iparosremekről van szó, ami a szerkezetet illeti,
alkatrész is lesz hozzá bőven. Legalábbis az alaphoz. Mert a retrográd kijelzés
miatt lehetnek alkatrészek, amiket a szerkezet gyártója nem, csak a márka tud pótolni.
Azt meg isten tudja, meddig teszi...

A szervíz pedig szinte biztosan drágább lesz, mint egy sima ETA szervize.

Törölt nick 2013. nov. 23. Creative Commons License 150170

Sztem vegyél inkább neki egy Pateket:-) Ez van a gyári reklámban is.

vucctok 2013. nov. 23. Creative Commons License 150169

Akkor a szerkezet minőségére úgy kérdeznék rá, hogy 10év múlva odaadhatom még a fiamnak érettségi ajándékba, hogy ez volt apu kedvenc órája, ha vigyáz rá hordhatja ő is évekig? ;)

Előzmény: glashuette (150166)
Törölt nick 2013. nov. 23. Creative Commons License 150168

Keményen megy lefelé:-(

Előzmény: glashuette (150166)
Törölt nick 2013. nov. 23. Creative Commons License 150167

Úgy 50-60e zsé körül mozog.

glashuette 2013. nov. 23. Creative Commons License 150166

Nem hinnék az értékállóságban, ha kilépsz vele a bolt ajtaján, egy kis túlzással négyzetgyököt vonhatsz az árából. Noname katalógusszerkezet tokozó. Az "érték"-et az ÁFA a kisker-árrés meg a nagyker-árrés jelképezi jelen esetben.

vucctok 2013. nov. 23. Creative Commons License 150165

Óraszerkezet szempontból szeretnék tanácsokat, véleményeket kérni. Kb 10 éve kedvenc óramárkám a Frederique Constant. Abból is az a modell, ami -számomra ritkán látott- másodperc retrograd komplikációval rendelkezik: Highlife Heart Beat Retrograde. Úgy emlékszem a 2000-es évek elején, mikor még nem gyártott a cég saját óraművet, akkor ez a modell volt a zászlóshajójuk. Azt szeretném kérdezni, hogy ez a komplikáció tényleg ritkaságnak számít-e, értékálló marad-e ez az óra, elég megbízható-e ez a szerkezet (ETA2892-A2 dolgozik benne, nem gyűjteménybe érdekelne, hanem mindennapi használatra) és egy ilyen retrograde mp-mutatós óra szervizelése drágább-e mint egy klasszikus mutatókkal rendelkező hasonló FC órájé. Köszönöm annak, aki megtisztel hasznos válaszával.

innovations 2013. nov. 23. Creative Commons License 150164

Na kérem szépen erről van itten szó.

Még ebben a felbontásban is jól látható, hogy hét öránál  a luminova bal széle enyhén szólva is "rojtos" és az öt óránál lévő index, keskenyebb a számlap középpontjához eső része sem tökéletes.  A többi csak torzítás.

Az óra természetesen eredeti, magyarországi KZM vásárlás.

Sőt most jut eszembe, hogy 2010 nyarán pont APT-nál járt tisztítás céljából. Még Ő is szúrt be képeket a szerkezetről és a lünetta nélküli csupasz tokról. Akit érdekel, vissza tudja keresni. 

Előzmény: innovations (150162)
innovations 2013. nov. 23. Creative Commons License 150163

:-)

Előzmény: yxc_ (150159)
innovations 2013. nov. 23. Creative Commons License 150162

Előzmény: yxc_ (150159)
Törölt nick 2013. nov. 23. Creative Commons License 150161

Egyebkent ez az orahamisitas itthon teljesen tul van lihegve es jol belepasszolva az itthon igen-igen elterjedt osszeeskuves elmeletekbe!

Az itt levok kozul vajh hanyan voltak mar olyan szituban, hogy nagy erteku orat akartak venni, de nem voltak biztosak benne, hogy az ora 150%-ban eredet-e:-))))

Előzmény: APT (150158)
innovations 2013. nov. 23. Creative Commons License 150160

Az autós hasonlat valóban nem volt teljesen tökéletes. Azt pedig nem kétlem, hogy volt már úgy a kezemben fake úgy, hogy nem is tudtam róla, hogy az bár az is igaz, hogy nem nézegetek miden órát ami éppen a kezem ügyébe kerül nagyító alatt negyed óráig :-)

A két eredeti Omegával pedig az volt a helyzet, hogy az egyiken a luminova nem simán másképpen hanem inkább hibásan volt felfestve, ami ennek ellenére valahogy mégis  átment a gyári minőség ellenőrzésen és ami mindezek ellenére azért mégis igazi volt. Lehet, hogy még meg van a kép, akkor beszúrom.

Egyébként most is azt momdom amennyiben mutatsz egy tökéletes másolatot nyilvánosan megkövetlek.

:-))

Előzmény: APT (150158)
yxc_ 2013. nov. 23. Creative Commons License 150159

Na ugye! Az egyik "igazi" hamis volt. :)

Előzmény: innovations (150156)
APT 2013. nov. 23. Creative Commons License 150158

Bocsi, de ez így egy kicsit ellentmondásos...  ;-))

Az amúgy evidens, hogy igazán megtévesztő hamisítványoktól alapvetően csak a tucat-szerkezeteket, azon belül is azon katalógus-szerkezeteket használó modellek esetén kell tartani, amelyek werkjeit vagy utángyártják a kínaiak is (a régen lejárt jogok miatt egyébként a 7750, Unitas, 2824, 2892, Venus 175 gyártásuk valójában nem is minősül hamisításnak, pontosabban csak azon esetekben, amikor arcátlan módon ETA típus-megjelöléssel látják el őket - onnantól ez valóban hamisítás és bűncselekmény ,de a puszta gyártásuk nem, egyébként a Sellita is gyártja már pl: a 2824-et) - vagy az könnyen beszerezhető külön is.

A saját, ritka, komplikált, különleges szerkezeteket tartalmazó órákat nem igazán van értelme hamisítani, ezeket legfeljebb kívülről próbálják (jól-rosszul) utánozni, és ezek legkésőbb a tok kinyitása után úgyis lebuknak.

A többinél más a helyzet. És amit leírtál a nevezett Omegát illetően, megspékelve azzal, hogy még az eredeti példányok sem teljesen "egybevágók" - ez engem egyáltalán nem megnyugtatna, inkább elbizonytalanítana...

Felvethetném úgy is a kérdést, hogy egyáltalán nem kizárt, hogy volt már a te kezedben is feltétel nélkül eredetinek elfogadott igazán minőségi kamu - csak nem ismerted fel.. Persze ez innentől tautológia, sem cáfolni, sem megerősíteni nem lehet egy efféle állítást - én mindenesetre abból indulok ki, hogy dokumentált esetek vannak, hogy a gyári szerviz, forgalmazó, vagy akár maga a gyártó műhelye is "benézett" ilyeneket, és ez innentől fogva rémisztő. Még ha meg is tudja esetleg a nagyon-nagyon (nem is átlagosan!!) felkészült gyári szervizes munkatárs különböztetni ezeket - akkor is szomorú, hogy ez egyáltalán felmerülhet... De nagyon másra nem is érdemes számítani - ha egyszer végeredményben simán utánozható tömeggyártott ipari termékekről van szó, amelyeket szimpla előállítási áruk olyan nagyon sokszorosáért forgalmaznak, hogy emiatt megéri ezzel próbálkozni.. Az autó azért nem jó hasonlat itt, mert az autón - még egy luxuskocsin is - egyszerűen nincs akkora haszon, hogy ugyanazt a képességet-minőséget elő lehessen állítani a töredékéért. Márpedig hamisítani csak így van értelme valamit...

innovations 2013. nov. 23. Creative Commons License 150157

Az esetleges elütésekért és gépelési hibákért elnézést, mobilról írtam.

innovations 2013. nov. 23. Creative Commons License 150156

Én pedig azt mondom, hogy soha nem lesznek és nincsenek is tökéletes az erdetivel teljes mértékben megegyező hamisítványok, legalábbis egy bizonyos minőségi szint fölött. Konkrétan szerintem soha nem fognak ugyanolyan hamisítványt , replikát vagy nevezzük bármi másnak, csinálni mint mondjuk egy valódi Omega, Rolex, Breitling, AP ésatöbbi, egy nagy komplikációs Pateket vagy Langet már nem is említenék. Mint ahogyan soha nem fognak olyan autókat sem csinálni mint egy BMW, Mercedes vagy Porsche, de szerintem még olyat sem mint egy VW vagy egy Mazda.  Konkrétan még egy egyszerű full cut Omega csatot sem tudnak pontosan lemásolni mert ahhoz is trehányak, hogy ugyanazokat a számokat gravírozzák be mint ami az erdetein van. Pedig valószínűleg az erdeti is Kínában készül.  Avval pedig végképpen nem értek egyet, hogy lassan már tulajdonképpen mindegy, hogy eredeti vagy hamisítvány mert ugyanaz és, hogy ne is vásroljunk már eredetieket mert már semmi értelme. Ez szerintem pedig így egy baromság. Először is szerintem mindenki vásároljon azt amit akar meg amire pénze van. Másod, de nem utolsósorban pedig amit idáig még ebben a témában nem sokan említettek az, hogy mondjuk egy eredeti Rolex, Omega , Panerai és még sok minden más is nem csak egy óra hanem egy vagyon és egyben értéktárgy is aminek mindig lesz számottevő értéke. Egy kinai szarnak legyen az akármilyen superfake is vajon milyen értéke lesz mondjuk 10 év múlva? Semmilyen, és néhány száz eurónál most sem ér több. A gyémánt helyzetet nem ismerem, de szerintem a példát nem lehet igazán párhuzamba állítani a luxus órákéval. Évek óta megy a mantrázás, hogy majd a kínaiak jól megütik a svájciakat, meg micsoda veszélyt jelentenek a hamisítványok és ehhez hasonlók, én viszont semmi ilyet nem látok sőt pont az ellenkezőjét. A svájci óraipar talán megint az arany korát éli. Növekednek az eladások és az árak is.  Az IWC esetét sem ismerem, de ha ez megtörtént az csak is az IWC munkatársainak a trehányságát jelenti. Komoly szakembert nem hiszem, hogy alapos vizsgálat után is meglehet téveszteni. Mert akkor vagy nem komoly vagy nem szakamber vagy egyszerűen nem is ismeri azt az órát amiről éppen szó van.

Előre leszögezem, hogy nem vagyok szakértő sem komoly gyűjtő és órás mester sem csak egy egyszerű hobbista, viszont ezt a témát valamilyen szinten körbejártam én is tehát következzenek a konkrét tapasztalatok. Teljesen kizárt, hogy mondjuk egy olyan órának a másolatával megtéveszenek amit mondjuk évek óta viselek, aminek ismerem minden porcikáját, aminek minden része már rég a szememhez nőtt és aminek még a ketyegését is ismerem. Legalábbis idáig még erre nem volt példa. Azt nem mondom, hogy egy olyat amivel még idáig nem találkoztam nem szívnék be simán, de hát én nem szakember csak egy egyszerű hobbista vagyok ;-)

Talán lehet, hogy már régebben leírtam egészen pontosan két Omega SMP 300 volt az összehasonlítás tárgya, Egy igazi és egy jóformán már misztifikált superfake aminek az ára 270 euro volt.  Első kézbe vételre persze sok különbség nem volt, sőt a fake még meglepően pontos is volt talán még a C.O.S.C.-t is hozta bár az eredeti napi 1,5 sec járáseltérését nem tudta megközelíteni. Aztán második neki futásra nagyító alatt már kiütköztek a különbségek elsősorban a csaton és a csat végén. Mintha nem egészen olyan lenne? Mintha talán még az acél színe is más lenne? Mintha talán a számlapon a Seamaster felírat is másképpen lenne festve? Mintha talán a szálcsiszolás nem egészen olyan lenne? Más ehhez hasonló apróságok amik igazából egyébként fel sem tünnének . Ez persze sokat nem jelent mert az egyik ilyen a másik meg olyan. Vajon melyik a hamisítvány? A lényeg most jön. Végezetül mindkét órát egy gépjármű erdetvizsgáló munkatárs kezébe adtuk. Mi az amit Ő lát? Amit mondott az az volt, hogy azt nem tudja megmondani, hogy melyik az eredeti, de, hogy melyiki a szebb az teljesen egyértelmű. Gondolom nem kell mondanom, hogy melyik. És a kutya itt van elásva! Az igazi sokkal szebb, sokkal finomabb, sokkal jobban kidolgozott, sokkal mívesebb darab szemben a hamissal  legyen az  bármilyen superfake is. Egyébként a leglényegeseb és egyből szembetűnő különbség a a lézer gravír hiánya volt a hátlapon, bár nem kétlem, hogy ilyet is tudnának csinálni. Aztán ezt még később eljátszottuk egy 16610 LV- vel és még nagyobb különbözőségeket találtunk. Még engem sem nem, hogy egy állítólagos szakembert megtudott volna téveszteni. Szóval én továbbra sem hiszek a tökéletes másolat legendájában, de ha valaki mutat egyet meghajtom előtte a fejemet.

;-)

A csattanó pedig legyen az, hogy aztán két igazit is öszehasonlítottunk. Két azonos évjáratú Omegát és láss csodát ezek sem voltak teljesen egyformáK! Konkrétan jól láthatóan az egyik index luminova festése eltért a másiktól!

Na akkor most erre varrjatok gombot!

;-)

spyder999 2013. nov. 22. Creative Commons License 150155

Na jobban utána néztem az egésznek,és most esett le,hogy ez a tavalyi eset,csak most kapták el őket.

spyder999 2013. nov. 22. Creative Commons License 150154

Érdekes,hogy tavaly ugyancsak ősszel volt már hasonló eset,ha jól emlékszem akkor is az Andrássy úti Hublot-ban.

Akkor itt jópáran gyanakodtunk vagy a boltvezetőre,vagy valamelyik alkalmazottra,hogy benne volt a tröténetben,most meg újra megtörténik...

Úgy látszik nem tanultak az esetből,vagy nem is akarnak...(?)Lehet jó pénzt fizet a biztosító?!

Szerintem még a forma is hasonló volt,mint a mostani :

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=121526856&t=9002169

Felettébb gyanus,az egyszer biztos.

Ha nagyon akarnák,akkor azért tényleg lenne rá módszer,hogy kivédjék az ilyeneket.

Előzmény: RCTiv (150132)
Törölt nick 2013. nov. 22. Creative Commons License 150153

PP;-)

Előzmény: Wreck Diver (150151)
mronstein 2013. nov. 22. Creative Commons License 150152

Sajnos a gugli is téged igazol. Nem is értem, pont ilyen miért nincs. Esetleg tudsz valakit ajánlani aki le tud gyártani legalább egy ilyen komplikációt?

Előzmény: Törölt nick (150102)
Wreck Diver 2013. nov. 22. Creative Commons License 150151

Lemania kronó?

Nem pont ez a szívem vágya, ha már patek.
De nagyon szép óra egyébként.

Törölt nick 2013. nov. 22. Creative Commons License 150150
ph5.5 2013. nov. 22. Creative Commons License 150149

Ha nem lenne video anyag, ha nem lenne rendőrségi eljárás- akkor valóban marketingnek lehetne nevezni. AZért a reklám kategóriába nem fér bele az hogy üzletszerűen, különösen nagy értékre elkövetett lopás miatt valaki lecsücsüljön pár évre :)

Ennyi erővel azt mondhatnánk hogy a bolt így akarja eladni a jóminőságű kínai hamisítványokat- ráfogva a trükkös tolvajokra, akik biztos épp aznap cserélték ki az eredeti órákat. És még ki is állítják a hamis órákhoz az eredetiséget igazoló papírokat... ja hogy  asorozatszám minden órán megegyezik? :)  

Egyszerűen csak próbálkoztak a tolvajok. Olyan helyen ahol van kamera... és ami alapján egy fb-ra feldobott kép alapján 1 napon belül meg lehet tudni hogy ki is volt az elkövető. 

Előzmény: innovations (150148)
innovations 2013. nov. 22. Creative Commons License 150148

Maradjunk annyiban, hogy ez inkább marketing. Körülbelül két évenként elsütik ezt a poént és általában mindig az Hublot keveredik ilyen fantasztikus kalandokba lásd Berni Ecclestone esete ésatöbbi...

Mondjuk ez így szerintem elég kispályás, hogy igazán nagyot szóljon én a helyükben felajánlottam volna esetleg 10.000.000. USD-t a nyomra vezetőnek és aztán ezt ki óriás plakátoltam volna.

Sőt talán még a Báróval is előfordult valami hasonló, de science fiction történeti persze voltak neki is...

ronin s8 2013. nov. 22. Creative Commons License 150147

Elvi probléma van a hamisítássok kivédésével. 

Az, ami nyílvános, az lemásolható. Még akkor is, ha sokba kerül. Az meg, ami nem nyílvános, az nem ellenőrizhető. Így mindig lesz majd hamisítás, és egyre jobb...

Előzmény: oys... (150145)
Törölt nick 2013. nov. 22. Creative Commons License 150146

Enyhen szolva kicsit tulertekeled e forum kihatasait:-D

Előzmény: oys... (150145)
oys... 2013. nov. 22. Creative Commons License 150145

Nos, igen!

De nemcsak az egyszerűbb órákon - szinte - felismerhetetlen a hamis példány, hanem sajnos egészen komolyra pozícionált daraboknál is ez a helyzet. (Ha jól tudom, pld. a Franck Muller is ETA-t használt, márpedig egy "Asia ETA" birtokában kellő kézügyességgel manufaktúrálisan utángyártható az egész óra egy dzsunkán is. Akár olyan minőségben is, hogy bármelyikünk elfogadja, még hátlapbontás után is.)

Sőt, érdemes emlékezni a korábban emlegetett olasz-arany-rolexekre is, amiben a donor egy valódi, de olcsóbb rolex szokott lenni és közel tökéletes ötvösmunkával elkészültek a sárgaarany tokok hozzá, lézergravíros feliratokkal és sorszámokkal. (Nem véletlen, hogy Rolex tokok mindig beszerezhetőek olcsón is, de eredeti, korunkbeli szerkezetek a másodlagos piacon is ritkák, illetve majdhogynem a komplett órák árában mozognak.)

Ha ezt a koppintási módot valaki kiszúrja, akkor valami készítési pontatlanság alapján teheti csak, ami viszont nagyon-nagyon sok adatismeretet jelent. Leginkább csak gyári werk/tok sorszám párosítások alapján állapítható meg az ilyen eredete.

Szóval nem innen közelítendő meg a csere kizárása, hanem tényleg a bemutató darab jelölésével (pld. olyan többlet-hátlapfólia, amin a céglogo van normál fénynél nem láthatóan, de UV alatt világítóan - ez próbaként átadva a vevőjelöltnek egyáltalán nem észrevehető, de visszavételkor ellenőrizhető, illetve eladásnál lehúzható).

De az már valami szégyen az egész iparágra és kereskedelmi láncolatára nézve, hogy egy ilyen fórumocska kell, hogy adogasson nekik tippeket!

Előzmény: APT (150137)
fastrobi 2013. nov. 22. Creative Commons License 150144

Köszönöm!

Előzmény: APT (150138)
APT 2013. nov. 22. Creative Commons License 150143

Én messze nem vagyok ilyen magabiztos ezekben a kérdésekben - ugyanis a kamugyártók sem statikusak, ők is folyamatosan fejlődnek, és ha látsz is különbséget éppen az eredeti meg a mellétett kamu között - az csak azt mutatja, hogy ez a kamu még nem sikerült annyira jól.. Aztán majd jön egy olyan, ahol már nem látod a különbséget - és esetleg már azt fogod egyenesen referenciának használni...

Bárhogy is ragozzuk, a túlmisztifikált közép-felső kategóriás "luxusórák" sima tömeggyártott ipari termékek, amelyeket megfelelő felkészültséggel simán lehet tökéletesen utánozni. A minőség persze lehet akár gyengébb is (ránézésre, kézbe véve meg nem mondom én sem egy acélról, hogy mennyire serbli, miből van pontosan, milyen kemény, mennyire kopásálló - ezekhez részletes laborvizsgálatok szükségesek, a tapogatás túrót sem ér) - de a kinézetet simán lehet tökéletesre hozni.

Ráadásul az eredeti gyártók többségére is elmondható, hogy még egy-egy modellen belül is van folyamatos változás. Évről évre picit változtatnak a tokon, a csaton, az íveken - nem sokat, a külső szerelvények még csereszabatosak is maradnak - de ezek után talán ember nincs, aki a gyári adatbázisra, és alkalmasint az összes korábban gyártott modellből egy-egy mintadarabra támaszkodás nélkül tényleg tévedhetetlen biztonsággal tudna pálcát törni egy jól sikerült kamu felett - pusztán kézbe véve azt..

Eleve, az erről a véleményem, hogy ha komoly szakértőnek komoly vizsgálatokra van szüksége ahhoz, hogy bármit is mondani tudjon - akkor megette a fene az egészet. Olyan ez, mint a gyémántpiac, ami szerintem egyébként meghalt, vége, csak még nem vett róla tudomást - ott tartunk, hogy bizonyos méretkategóriákban (2-3 karátig, tehát nem is kicsi kövekig) a szintetikus és természetes gyémántot már csak mikroszkópos vizsgálattal, a természetesben mindig meglévő hibák alapján tudja a szakértő is megkülönböztetni. De ezt is csak addig, ameddig meg nem találják a technológiáját annak, hogy zárványok, apróbb hibácskák a szintetikusba is bekerüljenek. Onnantól kampó, vegyileg, fizikálisan azonos, vizsgálattal sem megkülönböztethető - valójában nincs is értelme már hamisítványról beszélni, ez nem hamis gyémánt, ez valódi, csak szintetikus...

Ezért is kezdett most el a felső kategóriában boldog-boldogtalan újra saját szerkezeteket faragni, amitől még nem is biztos amúgy, hogy jobbak lesznek az órák - de legalább nem süllyednek teljesen el a jóformán megkülönböztethetetlen, ránézésre még szerkezetileg is azonos utánzatok tengerében...

Előzmény: RCTiv (150139)
Wreck Diver 2013. nov. 22. Creative Commons License 150142

Szerintem egy nagyvállalat vagy cég részéről önként és dalolva
több módon törvényt sérteni, számla nélkül, nem elszámolható költségként
hamisítványok vásárlásával a személyzet kiképzése céljából izé.. szürreális.

Egyszerűen rá kell szoktatni őket a maximális figyelemre - az értékesíteni kívánt termékek
árára való tekintettel - a teljes munkaidő alatt.

Valamint arra, hogy az elővett óra sorozatszámára vessenek egy pillantást,
vagy a közelében lévő dokumentáció alapján, vagy bárhogy.
Akár úgy is, hogy a sorozatszámot árazómatricára írva a zacskóra, dobozra ragasszák.

Mert azt még beveszem, hogy a csalónak szerencséje van,  és épp az adott márka egyik
kelendőbb alapmodelljével szambázik be, amiből mindig van készlet, de hogy a sorozatszám is stimmeljen...

Vagy az üzlet minden órájára ragasszanak plusz egy piros / zöld csíkkal húzott átlátszó fóliát,
vagy hasonló könnyen ellenőrízhető ismertetőjegyet. Fura, hogy a CBA-ból egy rágót nem lehet ellopni,
de milliós óráknál mégsem lehet meggátolni...

Előzmény: RCTiv (150139)
Wreck Diver 2013. nov. 22. Creative Commons License 150141

Nálunk ez azért történhet meg, mert inkább dolgoztatnak
olcsóbb, kevésbé rátermett, esetleg kerekebb..-ű alkalmazottal,
mintsem megfizessék a minőségi dolgozót.

Az osztrákoknál nem tudom. Pech.

Mindenesetre el nem tudom képzelni,
hogy téveszthet egy eladó szem elől egy több millió forintos órát,
feltéve, hogy egy eladó egy vevővel foglalkozik.

A nagyon tetszik, de elmegyek pénzt váltani mutatványra meg
aki nem kapja fel a fejét, és nem ellenőrzi fél percen belül a készletezett
sorozatszámot a visszarakott óra sorozatszámával

( amit persze egy lelkiismeretes dolgozó azonnal megtenne amúgy is )...

De amúgy nem kerek ez nekem.
Véletlenül pont az a hamisítvány van nálam, amiből bent is pont van készleten stb stb.
Fura...

ronin s8 2013. nov. 22. Creative Commons License 150140

Korábban valaki belinkelt egy botrányos esetet, amikor maga az IWC gyár adott ki erdetíséget igazoló szakvéleményt egy hamis Markvalahányastalántizenkettes IWC-ről.

RCTiv 2013. nov. 22. Creative Commons License 150139

Egy tissot-nál megértem, nem ér annyit az egész óra, hogy ilyen szintű képzést túlzott ráfordítások nélkül meg lehessen tartani, de egy hublotnál nem hiszem el, hogy az eladókat ne lehetne kiképezni. Ismerem ezeket a "csúcshamisítványokat" volt a kezemben pl. egy omega po amiről valóban nem tudtam megmondani (mellette az eredeti) melyik az igazi és melyik a hamisítvány, de kivétel nélkül mindegyiknél van különbség, csak ismerni kell hozzá a "replika" piacot. Most már pl. simán kiszúrom a hamis omegákat (érdekelt a téma és utánamentem a neten, meg aki mutogatta az is mutatott pár apró különbséget)) mert pl. a po lünettáján a kis gyöngy más mindegyiken, vagy mondok egy példát, a mutató rövidebb egy picit, stb.

Ha először találkozol vele simán megeszed, de ha tudod, hogy a hamisítvány miben tér el, akkor két perc és nem probléma beazonosítani. Én erről beszélek, hogy olyan képzés, ami kiterjed a piacon forgó "legjobb" hamisítványok eltéréseire. És persze ezt folyamatosan figyelni kell, de van kb. ezer "replika" fórum, ahol ezeket részletekbe menően kivesézik, csak fel kellene szippantani onnan a "tudást" 

APT 2013. nov. 22. Creative Commons License 150138

A Claro-Semag kínai tulajdonban lévő, de svájci cég, pont azért hozták létre, hogy "Swiss Made" vonaluk is lehessen.. A CL888 egyébként egy eredetileg Seagull konstrukció, teljesen tisztességes, az eddigi tapasztalatok szerint pontos és megbízható, amúgy semmi különös egyszerű középkategóriás automata óramű, felépítésében-kivitelében egyszerűbb-olcsóbb még az ETA kommerciális vonalánál is (pl: 2824), de ugyanolyan strapabíró, szerintem hosszú távon sem lesz vele gond.

Előzmény: fastrobi (150134)
APT 2013. nov. 22. Creative Commons License 150137

Nem olyan egyszerű történet ez már. Az "olcsóbb", a sokszor még mindig milliós, és ETA katalógus-szerketeket használó modellekből ma már olyan színvonalú hamisítványok is vannak, hogy nem, hogy kézbe véve, de még a tok kinyitása után sem lehet feltétlenül egyértelmű véleményt mondani. Túl vagyunk már azokon a korai Panerai, Hublot, Rolex, Breitling kamukon, amelyeket kézbe véve azonnal érezhető, hogy valami nem stimmel. Olyan Bretyók is készülnek már, hogy szerintem a tok metallurgiai vizsgálata lenne az egyetlen biztos módszer a lebuktatásukra... A Rolexben még legalább az tartja a lelket, hogy a szerkezetet még nem utánozzák (hitelesen, mert bizony a lila kilincskerekeket kamu ETA-klónra is ráteszik, és laikust ez meg tud téveszteni, de kicsit is hozzáértő rögtön látja a turpisságot) - de a többiek...

Tömegesen zúdult a piacra az utóbbi időben például az olcsóbb G10-es kvarc szerkezetes Tissotokból is a piacra úgy, hogy még a márkaszerviz-forgalmazó is konzíliumot tartott rendre felettük, mielőtt állást foglaltak - nagyon apró eltéréseket találtak ők is csak... Azóta viszonylagos csend van ezek piacán, ami nagyon tartok tőle, hogy nem azt jelenti, hogy megszűnt a hamisítás - csak azt, hogy mára ezek az apró eltérések is eltűntek, és ma már esetleg a márkaszerviz sem képes egy-egy ilyen hamisítványt lefülelni, elfogadja eredetinek...

Igazándiból szerintem kérdéses, hogy szabad-e ezek után egyáltalán ezekkel az órákkal foglalkozni (ilyeneket venni), én a magam részéről nem erőltetném...

dészáz 2013. nov. 22. Creative Commons License 150136
dészáz 2013. nov. 22. Creative Commons License 150135
fastrobi 2013. nov. 22. Creative Commons License 150134

Tud valaki valamit erről a szerkezetről? Claro Semag CL888 Egy hanowa sealanderben van de nyilván tudatlanságom miatt én nem nagyon hallottam róla!

fastrobi 2013. nov. 22. Creative Commons License 150133

Gyártanak már olyan tuti hamisítványokat amiről még az órás is csak bontás után mondja meg hogy hamis! Az már egy másik kérdés hogy egy 10millás órát miért hagy ott akár fél percre is a pulton felügyelet nélkül az eladó!

RCTiv 2013. nov. 22. Creative Commons License 150132

nem néztétek a tévét? :) leraboltak pár óraboltot, itt budapesten kettőt és ausztriában,  (pl a hublotot) a "klasszikus" trükkel, kicserélték az eredeti órát egy hamisítványra aztán elmentek "pénzt váltani". 100M-ós kárról beszélt a hiradó, ami kb. 10-12 óra biztos nem? Néha nem értem ezt, ha több milliós órákat forgalmaznék, én azért csak rászánnék párszázezer forintot, és berendelnék egy adag hamisat, és kiképezném az eladót... ha az ember már látott ilyet, akkor száz százalékos biztonsággal meg lehet állapítani azonnal, hogy hamis-e nem is értem ezt. 

Wreck Diver 2013. nov. 22. Creative Commons License 150131

Én is kíváncsi lennék rájuk.
Bár nincs olyan rolex, ami jobban tetszene így,
mint gyári kialakításban. Illetve érdekelnének
a cég tapasztalatai, hogy mit és mennyit bír a bevonat...

Előzmény: malenykij polgar (150130)
malenykij polgar 2013. nov. 21. Creative Commons License 150130

Én megnéztem egy pár ilyet élőben és úgy fogalmaznék, hogy érdekesek. Rolexnél nekem egyszerűen nem adja ki, hogy fekete. Biztos én vagyok maradi vagy fantáziátlan.

Előzmény: Wreck Diver (150124)
Törölt nick 2013. nov. 21. Creative Commons License 150129
Előzmény: Törölt nick (150127)
m2824 2013. nov. 21. Creative Commons License 150128

Hali! Már mi is találkoztunk óra ügyben, emlékszel? Akkor egy Oris került részedről eladósorba.... most meg ez a Nomos, nem rossz!

Előzmény: alexandrosz (150047)
Törölt nick 2013. nov. 21. Creative Commons License 150127

Még 1-2 nap és lehet tátott szájjal bámúlni a Sas utcában, olvtársak:-)

Törölt nick 2013. nov. 21. Creative Commons License 150126

GRATULA!!!

Előzmény: ph5.5 (150125)
ph5.5 2013. nov. 21. Creative Commons License 150125

Mostmár az :)

Előzmény: malenykij polgar (150123)
Wreck Diver 2013. nov. 21. Creative Commons License 150124

Ez nem is off, svájci óra van a képen.

Ráadásul remek vitaindító a Titan Black.
Volt is már szó itt róla, hogy mennyire épeszű dolog
egy Rolexet, vagy hasonló árfekvésű órát pimpeltetni.

Előzmény: ph5.5 (150121)
malenykij polgar 2013. nov. 21. Creative Commons License 150123

Ez egy GMT Grandmaster. 

Előzmény: ph5.5 (150121)
Wreck Diver 2013. nov. 21. Creative Commons License 150122

Köszönöm,

Mindenképp ki fogom próbálni,
mert a legnaposabb időben is csak a szobák feléig
van fény, és bérház földszintje lévén az is gyászos. :)

OFF: Éljen a kertesház minden szempontból. :D

Előzmény: ph5.5 (150119)
ph5.5 2013. nov. 21. Creative Commons License 150121

Ezzel befejezem az offolást... 

Előzmény: ph5.5 (150120)
ph5.5 2013. nov. 21. Creative Commons License 150120

Dehogy haragszom.

A képen a saját kezem van. A saját monitorom. És egy óra is ott volt. Tehát az mind valódi. A fények is... A változtatás főképp az óra számlapját érinti. A végső képen látható Rolex, pedig szintén valódi.

Az idő beállítását pedig szándékosan rontottam el, mert eredetileg teljesen máshol álltak a mutatók.. és azokat oda rakom ahova csak szeretném. Ha akarom akkor 2 óra és 2 percmutató lesz aképen. És még 100%-ban nézve sem lehet megmondani melyik az eredeti. 

Előzmény: ronin s8 (150117)
ph5.5 2013. nov. 21. Creative Commons License 150119

Ha egy kartondoboz két oldalát és tetejét a az életől belefél mondjuk 2cm-re kivágod, és oda sütőpapírt vagy pauszt rakasztasz, akkor kész a tárgysátor. Két egyforma asztali lámpával ha megvilágítod két oldalról, akkor egy nagyon kellemes lágy fényt fogsz kapni bent. Mivel a fény így elék kevés, célszerű a gépet állványra helyezni. Ha az nincs, akkor pl egy könyvre a doboz elé... és önkioldód célszerű használni. 

Előzmény: Wreck Diver (150116)
altimus 2013. nov. 21. Creative Commons License 150118

igen, a ket mutato valojaban kicsit nagyobb szoget zar be. nincs nalam kamera, ugyhogy most nem tudok kepet feltolteni, azon lehetne a valos es a photoshop-olt kep kozotti kulonbseget a legjobban bemutatni. probaltam elkuldeni email-ben az iphone-al keszitett kepet, de nem kapom meg az email-t, ugyhogy inkabb csinalok majd egy rendes fotot.

Előzmény: ph5.5 (150115)
ronin s8 2013. nov. 21. Creative Commons License 150117

Bocs, de erről ordít, hogy mesterséges.

Előzmény: ph5.5 (150110)
Wreck Diver 2013. nov. 21. Creative Commons License 150116

Szerencsére a hirdetők nagy része vagy nem tud professzionálisan
photoshopoz használni, vagy egyszerűen nem jut eszébe megfizetni a csalásért valakit,
vagy ( legyünk optimisták ) nem talál embert, aki vállalná.

Ennyi erővel védtelenek vagyunk mint, mert kölcsönkérem egy fotóra a főnököm
Rolexét, mobillal lövöl egy óra/perc képet, és visszaülök a céges gép elé feltölteni...

100%-ban megbízható módszer nincsen, hacsak az nem, hogy jónevű,
másoknak is bevált eladótól vásárolunk...

De ha már félig OFFtopik módon a fotózásnál kötöttünk ki,
az emberek nagy része a meglévő órájáról sem tud jó képet lőni.

Nálam például a lakás fekvésének hála gyalázatosak a fényviszonyok ( és a képek nagy része is ),
főleg így a tél kezdetén, de biztos mások is kínlódnak a telefonjaikkal, és kompakt csodáikkal ezen a téren...

Láttam "dobozból, és selyempapírból, fehér lappal mini műterem" videókat
ugyan, de odáig nem jutottam el, hogy kipróbáljam...

Előzmény: ph5.5 (150114)
ph5.5 2013. nov. 21. Creative Commons License 150115

Ez egy 100%-os cropp a fotóból... 

Elárulom...  a 11:43-t nem így mutatná ez az óra. De ttől még nem mondod meg hogy hol állt eredetiben a mutató. Ennyit arról hogy elsőre meg mondod hogy PS.

Előzmény: altimus (150111)
ph5.5 2013. nov. 21. Creative Commons License 150114

Soha nem volt és nem is lesz ilyen órám :) 

Ezért nem értem pl a Chrono24 oldalon mit bizonyít az hogy 12:23 percre kell beállítani a mutatót... oda rakom ahova akarom, és nincs is ilyen órám. Én mindössze ezt akartam bizonyítani. (és max ennyit szánok játékra, van jobb dolgom is)

AMi viszont tuti, egy ilyen képpel simán lehet hirdetni nemlétező terméket egy vatera vagy hasonló szintű oldalon. 

Előzmény: Tusee (150113)
Tusee 2013. nov. 21. Creative Commons License 150113

Fake :)) , Amúgy szerintem jó lett, én nem vágom le egyből, hogy PS kép.

ph5.5 2013. nov. 21. Creative Commons License 150112

Akkor légyszíves áruld el, hogy hol látod a ps munkát? Tényleg érdekelne hogy egy 1200 pixel széles képen melyik részről árulkodik az hogy bárki hozzányúlt? (1 valóban van ami látványosan rossz...)

Előzmény: altimus (150111)
altimus 2013. nov. 21. Creative Commons License 150111

mostmar csak az a kerdes, hogy hany perces munka utan tudsz olyan kepet kihozni amirol nem lehet egy pillanat alatt megallapitani 100%-os valoszinuseggel, hogy nem photoshop, hanem valodi kep.

ph5.5 2013. nov. 21. Creative Commons License 150110

10 perces PS munka után kb ezt tudtam kihozni...

Előzmény: seftman (150106)
ph5.5 2013. nov. 20. Creative Commons License 150109

Nem kell hozzá olyan órisái tudás. 7-8 éve dolgozom napi rendszerességgel PS-ben. Nem tartom magam profinak benne... de ez nem akkora kihívás. 

Előzmény: APT (150107)
ph5.5 2013. nov. 20. Creative Commons License 150108

Milyen színű számlappal, melyik óra, milyen betűtípussal legyen a Rolex felirat ? :)

Illetve.. melyik bal kezemmel fogjam? :D

Igazából bármit... szó szerint bármit meg lehet csinálni. A kérdés mindig az hogy megéri-e. Pl a ráfordított idő. De holnap délután összerakok valamit.

APT 2013. nov. 20. Creative Commons License 150107

Egy igazán profi Photoshop-bűvésznek ez sem akadály... ;-)))

seftman 2013. nov. 20. Creative Commons License 150106
a bal kezedben legyen az óra, a gyűrűs és a hüvelykujjad között, és 9-e, 11:43 legyen rajta. ;-]
Előzmény: ph5.5 (150103)
öccse 2013. nov. 20. Creative Commons License 150105

Ok, akkor értem. Ilyenformán valóban rá lehet applikálni egy óra képét az indexes háttérre.

Előzmény: ph5.5 (150103)
APT 2013. nov. 20. Creative Commons License 150104

Mutatós kivitelben nem létezik olyan óramű, amiről beszélték. Számtárcsás (digitális, vagy inkább "pszeudo-digitális") kivitelben igen, "jump hour", "ugró órás" mechanika címszó alatt találsz efféléket. Gyenge-átlagos kivitelben sem nagyon olcsók (van ilyen kínai szerkezet is, de azok is pár tízezres órák), és nagyon nem célszerűek - az óraváltás környékén a szükségszerű mechanikai holtjátékok miatt gyakorlatilag nem megbízhatók - a váltás nem hajszálpontos.

Létezett is, és most is létezik olyan kivitel, ahol a váltás egzakt, teljesen pontos, ezek általában vagy retrográd percmutatósak, ahol a percmutató egy körívet jár végig, és a végén az óraváltással egyidejűleg visszaugrik - de olyan is van, ahol a percek is számkijelzésűek, régebbről tipikus és kiváló megoldást jelentenek a PallWeber licenc alapján készült zsebórák (azok mindig egyértelműen mutatják az időt). Ám ezek mindegyike drága, nagyon drága, eszelősen drága, vagy megfizethetetlenül drága.... ;-))

Külön, kifejezetten beépítési célra, olcsó és jó, használható, megbízható ilyen szerkezetek nincsenek. Nem is voltak, és valószínűleg nem is lesznek.

Előzmény: mronstein (150100)
ph5.5 2013. nov. 20. Creative Commons License 150103

2005 óta vagyok az indexen... ezen a néven... majd 10.000 hozzászólással. 

Szóval NEM

Csak ennyire hiszek a fotónak a monitor előtt. Jó persze... ha a kép rossz minőségű, akkor lehet valódi is. 

Előzmény: öccse (150101)
Törölt nick 2013. nov. 20. Creative Commons License 150102

Ilyen tudtommal nincs, max. le tudod gyártatni.

Előzmény: mronstein (150088)
öccse 2013. nov. 20. Creative Commons License 150101

Te vagy a beny80 is ?!

Előzmény: ph5.5 (150096)
mronstein 2013. nov. 20. Creative Commons License 150100

Látom, ez nem a megfelelő fórum az én kérdésemre. Viszont, hátha akad közöttetek olyan aki meg tudja mondani az ilyen jellegű mechanika pontos szakmai elnevezését. Úgy már könnyebben munkára tudnám fogni a google-t :)

fastrobi 2013. nov. 20. Creative Commons License 150099

értékjelölése!

fastrobi 2013. nov. 20. Creative Commons License 150098

Szép óra csak sajnos hiába drága újonnan,használtan szinte eladhatatlan és sajnos az előttem szoló érjelölése reális!

Előzmény: mechanick (150093)
fastrobi 2013. nov. 20. Creative Commons License 150097

Érdekes lista mert például a marinemaster egy kissé drágább mint 2000dollár! Certina és Tissot-ok között is bőven van ennél drágább! Persze az is igaz hogy a swatch group már elég konzumterméknek számít hiába drágák! A Hi-End Luxus lista rendben van de a többire szerintem lehetne még felírni bőven.

Előzmény: rtivi (150094)
ph5.5 2013. nov. 20. Creative Commons License 150096

Monitor előtt egy Rolex ...

Előzmény: kakaszem (150077)
P T A 2013. nov. 20. Creative Commons License 150095

Ha 20-30et kapsz erte, akkor boldog lehetsz. Ez ma a piac:-(((

Előzmény: mechanick (150093)
rtivi 2013. nov. 20. Creative Commons License 150094

Csak azért érdeklődtem, mert ilyen kategórizálás* is léterik:

Hi-End Luxus: A Lange and Sohne, Alain Silberstein, Audemars Piguet, Blancpain, Breguet, Franck Muller, JLC, Parmigiani, Patek Phillipe, Ulysse Nardin, Vacheron Constantin

Luxus: Breitling, Cartier, Ebel, Omega, Rolex, TAG Heuer

Pseudo Luxus: Baume & Mercier, Raymond Weil

Basic Luxus: Epos, Fortis, Movado, Oris

Érdekes, hogy még a Tissot, Certina , de a Doxa sem szerepel. Sőt, az IWC sem. 

*Forrás: http://www.chronocentric.com/watches/brands.shtml

Előzmény: fastrobi (150092)
mechanick 2013. nov. 20. Creative Commons License 150093

Jó napot, urak! Régen jártam errefelé, most csak azért néztem be, mert eladósorba került egy órám 100 ezer forint irányáron: Poljot Moscow Nights Special Edition. Nem hordom, négy évvel ezelőtt kapott egy komplett tisztítást-szabályozást, havonta egyszer megjáratom. Sorszámozott, limitált kiadás, kézi felhúzás, üveg hátlap. Ha valakit érdekel, írjon magánban. A kép a netről van (lusta voltam), de pont ilyen élőben is.

fastrobi 2013. nov. 20. Creative Commons License 150092

Egy részük.

Előzmény: P T A (150091)
P T A 2013. nov. 20. Creative Commons License 150091

Ezek valoban középkat. órák!

Előzmény: fastrobi (150090)
fastrobi 2013. nov. 20. Creative Commons License 150090

Főleg diver óráim vannak.Egy tissot seastar 1000-es,fortis marinemaster,sector ocean master,invicta sea hunter, poljot sturmanskie,meg egy örökölt régi marvin.

Előzmény: rtivi (150087)
python 357 2013. nov. 20. Creative Commons License 150089

:))) Ha már lúd,-legyen kövér!!!;)

Előzmény: rtivi (150086)
mronstein 2013. nov. 20. Creative Commons License 150088

A tisztelt hozzáértők segítségét kérném:

olyan kvarc szerkezetet keresek asztali vagy fali órához aminek az óra mutatója nem folyamatosan mozog, hanem óránként ugrik. Elnézést a szakmaiatlan kifejezésekért, de outsider vagyok a témában. Létezik ilyen szerkezet? Előre is köszönöm a konstruktív válaszokat.

rtivi 2013. nov. 20. Creative Commons License 150087

A "középkategória" érdekes besorolás. Melyik márkára gondolsz, milyen időszakra? Ha esetleg egy-két fotót is láthatnánk a gyűjteményből, nagy örömmel nézegetnénk. 

Előzmény: fastrobi (150076)
rtivi 2013. nov. 20. Creative Commons License 150086

Azért akad olcsóbb is. :-)

Előzmény: python 357 (150083)
P T A 2013. nov. 20. Creative Commons License 150085

Na, de Béluska, ne színezd itt annyira a témát, mert még belegabalyogsz teljesen:-)

Előzmény: beny80 (150081)
seftman 2013. nov. 20. Creative Commons License 150084
Az a baj, hogy te egy gagyinepper vagy, és nem bírod, ha ezt a pofádba vágják.
Még van bőr a képeden azokat kritizálni, akik zsigerből gyűlölik a hamisítványokat?!
Húzzál vissza a replika topikba, ott a helyed!!!!
Előzmény: beny80 (150080)
python 357 2013. nov. 19. Creative Commons License 150083

Nagyon várom már én is!!!!;) Szerintem holnap elmegy a Váci utca végébe,-és 3 milláért vesz eredetit!!!!!.........:-D

Előzmény: kakaszem (150082)
kakaszem 2013. nov. 19. Creative Commons License 150082

Eredeti Rolex?

Most akkor lesz fotó?

Jövő héten?:)

Előzmény: beny80 (150081)
beny80 2013. nov. 19. Creative Commons License 150081

gyakorlatilag egy ártatlan kérdés volt,de úgy látom egy beltenyésztett csapat vagytok ;) nem akarok megsérteni senkit sem,bizonyára vannak itt olyan óraszerető emberek akiknek akad otthon 1-2db eredeti... de őszíntén szólva megnézném,hogy kinek mi :) arra meg,hogy nem fogtam rolexet a kezemben,lehet többet is mint te barátom....

Előzmény: beny80 (150080)
beny80 2013. nov. 19. Creative Commons License 150080

És most ezzel mi a probléma? Az a baj Ti nem értitek ezt a történetet.... amúgy igen,akad itthon eredeti,bár nem rolex de ez is megteszi :)

Előzmény: seftman (150078)
innovations 2013. nov. 19. Creative Commons License 150079

"Papi"! "Hozzászólásod" tulajdonképpen arra sem érdemes, hogy itt bárki is reagáljon rá! Baráti jó tanácsként pedig csak annyit, hogy néha nem ártana ha jól a  fejedhez kapnál. Azt pedig, hogy miért is kéne ezt tenned nem is magyaráznám mert úgysem értenéd.

Előzmény: beny80 (150075)
seftman 2013. nov. 19. Creative Commons License 150078

Ha-ha-ha!

kakaszem 2013. nov. 19. Creative Commons License 150077

A bizonyítási eljáráshoz egy javaslat : azt írod, hogy van/volt már eredetid, igaz?

Itt a "van" szócskán lenne a hangsúly, mert ez számomra azt feltételezi, hogy most is akad legalább egy darab Rolex otthon (ha nem több, ugye).

Monitor elé kirak, háttérben fórum és jöhet a fotó.

Köszönjük! :)

fastrobi 2013. nov. 19. Creative Commons License 150076

Itt nem elítélésről van szó! Én a középkategóriát engedhetem meg magamnak abból áll a gyüjteményem is, de eszembe nem jutna gagyit felvenni mert olyan hogy replika ebben a formában nem létezik! Replikának azt nevezik mikor egy óragyár újra kiadja egy régebbi típusát! Az összes többi gagyi,hamis,szemét stb tetszés szerint! Aki igazán szereti az órákat biztos nem vesz fel egy ÚGYNEVEZETT "REPLIKÁT" hanem inkább hord egy olcsóbb eredetit vagy egy felújított régi darabot.

beny80 2013. nov. 19. Creative Commons License 150075

Papi,adsz egy email címet és átdobom neked annak a néhány 100 órának a fotóját amik megfordultak nálam :) szerintem néhány óráról amiket hordtam te csak almodozhatsz! Ezt nyagyon komolyan mondom.... én már rég megtanultam,hogy senkit sem szabad elítélni....! Neveket sem akarok most itt írni....

Előzmény: ronin s8 (150071)
fastrobi 2013. nov. 19. Creative Commons License 150074

Ámen!!

Előzmény: Wreck Diver (150072)
seftman 2013. nov. 19. Creative Commons License 150073

Ha lett volna eredeti Rolex a kezedben akár egy percig is, akkor nem írnál ekkora baromságokat!!!!!!!

Előzmény: beny80 (150067)
Wreck Diver 2013. nov. 19. Creative Commons License 150072

Ki kell, hogy ábrándítsalak.
A kínaiak olyan remekül másolják külalakra az ETA werkjeinek nagy részét
( 2824-2, 7750, 6497-98 + a Venus 175 klón ST19 kézihúzós kronó ), hogy öröm nézni.

Az "ETA svájci szerkezetes" hamisítványokban a werk is kínai, nyugodt lehetsz benne.
Eszükben nem lesz kiskeráron 50 ezres eta werkeket dobálni 60-70-80 ezerért árult hamisítványokba.

Arra nem képesek, hogy a szerkezeteik nem képes feléről elpolírozzák a cnc gép nyomait,
mert darabonként belekerülne fél dollárba. Ennyit nem ér nekik, hogy tényleg megtévesztő legyen a hamis werk.
Nem gondolod, hogy darabonként az eladási ár 70%-át beletolják egy svájci szerkezetbe...

De mindenesetre sem kínai, sem hamis svájci órának nincs keresnivalója ezen a topikon, az tény. :)

ronin s8 2013. nov. 18. Creative Commons License 150071
"Eredeti" mi a szarod volt...?
Ne vakítsd már a topikot!
Wicked Belzebub 2013. nov. 18. Creative Commons License 150070

Azért ezekkel a rövidítésekkel most elvitted az erdőbe :))

Előzmény: oys... (150068)
malenykij polgar 2013. nov. 18. Creative Commons License 150069

Ez nem másolat, hanem hamisítvány.

oys... 2013. nov. 18. Creative Commons License 150068

"van-volt egy pár db eredetim és nem sok a különbség!"

Bru-ha-hA !!!

(JFK sem vett MM után guminőt.)

beny80 2013. nov. 18. Creative Commons License 150067

És az honnan tudni kép alapján,hogy nem eredeti? Bár tényleg nem az,egy másolat és eta van benne,csak a tsz-ra voltam kiváncsi,hogy talán esetleg tudja e vki? Amúgy tökéletes,lehet hogy másolat,de a werk eta NEM ITT A HELYE,HÁT NEM TUDOM..... megmondom őszintén van-volt egy pár db eredetim és nem sok a különbség!

Előzmény: Wreck Diver (150066)
Wreck Diver 2013. nov. 18. Creative Commons License 150066

Szerintem arra célzott, hogy nem eredeti,
és így a replikás topikban a helye.

Előzmény: beny80 (150065)
beny80 2013. nov. 18. Creative Commons License 150065

ez mi akart lenni,nem értem?

Előzmény: rtivi (150061)
headhunt.hu 2013. nov. 18. Creative Commons License 150064

Köszönöm, megpróbálom ott is.

Előzmény: Wreck Diver (150063)
Wreck Diver 2013. nov. 18. Creative Commons License 150063

Üdv,

Az antik órás szakmai fórumban biztosan segítenek.

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9161338

Előzmény: headhunt.hu (150062)
headhunt.hu 2013. nov. 18. Creative Commons License 150062

Sziasztok!

Egy rokonomnak van egy antik asztali órája, kb 200-250 éves, német gyártmány. A gyártóját nem tudom. Pár éve meg van neki, de sajnos a múlt hónapban leállt és ahová javíttatni vitte, nem tudják megcsinálni. Van valami tippetek, hogy kihez érdemes fordulni? Feltételezem, hogy egyedileg kellene valamilyen alktrészt legyártani hozzá. Köszönöm a tippeket, előre is.

rtivi 2013. nov. 18. Creative Commons License 150061
Előzmény: beny80 (150059)
s4tch 2013. nov. 17. Creative Commons License 150060

Sajnos nem. Jó lenne, ha lehetne ennyiért Nomos-dizájnt kapni.

Előzmény: sztívndráj (150058)
beny80 2013. nov. 17. Creative Commons License 150059

Üdv urak! Egy kis segitséget kérnék,ez a datejustot melyik tsz alatt gyártották? Előre is köszönöm..

sztívndráj 2013. nov. 17. Creative Commons License 150058

Akár egy Nomos... :)

Előzmény: oys... (150056)
Wreck Diver 2013. nov. 17. Creative Commons License 150057

Kínai. És ha már próbáltak a Stowához hasonló dolgot összehozni,
figyelhettek volna a márkanév betűtipusára. Olcsó és gyagya hatása van tőle az órának.
Persze valószínűleg olcsó és gyagya is, de akkoris...

Előzmény: oys... (150056)
oys... 2013. nov. 16. Creative Commons License 150056
G.B 2013. nov. 13. Creative Commons License 150055

Nah csak meglett az Atlantic 350 ft-ert a vegen :))

Előzmény: ph5.5 (150043)
alexandrosz 2013. nov. 13. Creative Commons License 150054

Helló!

Meg-meg. Remélem, egyszer majd személyesen is..

:)

Előzmény: oys... (150053)
oys... 2013. nov. 13. Creative Commons License 150053

Hali, örülök, hogy újra összefutunk!

RADO még megvan?

(Esetleg a FORTIS is?)

Előzmény: alexandrosz (150052)
alexandrosz 2013. nov. 12. Creative Commons License 150052

OFF

e-mailben szívesen adok felvilágosítást.

Előzmény: P T A (150049)
alexandrosz 2013. nov. 12. Creative Commons License 150051

Ó, bocs.

Előzmény: seftman (150048)
ph5.5 2013. nov. 12. Creative Commons License 150050

Szép. Bocs: nagyon szép :)

P T A 2013. nov. 12. Creative Commons License 150049

Mennyi?

seftman 2013. nov. 12. Creative Commons License 150048
alexandrosz 2013. nov. 12. Creative Commons License 150047

Eladó egy gyönyörű állapotban lévő, teljesen karc- és sérülésmentes Nomos Tangente férfi karóra. Érdeklődni e-mailben lehet.

G.B 2013. nov. 12. Creative Commons License 150046

Nem. En Erdelyben lakok(Szamoskrasson) es 14 eves tanulo diak a helyi iskolaban.

Előzmény: P T A (150045)
P T A 2013. nov. 12. Creative Commons License 150045

Nem véletlenül a Rózsadombon laksz és az MTA levelezös tagja vagy???

Előzmény: G.B (150044)
G.B 2013. nov. 12. Creative Commons License 150044

egy cigo gyerek szokta nekem hozni a dolgokat, mondjuk ha hamisitvany(ami ugy 60%) akoo viszaadom neki a werket es eljen vele boldogan

ph5.5 2013. nov. 12. Creative Commons License 150043

Ilyen áron tuti eredeti kisszériás pédányt fognak neki adni :) 

(a legdrágább mp3 lejátszó amit találtam az az Apple IPod - új árán 127.000 Ft ... ennyiért már nagyon tisztességes használt órákat lehet kapni- igaz nem ettől a márkától )

Előzmény: dészáz (150042)
dészáz 2013. nov. 12. Creative Commons License 150042

azt a "blancpaint" inkább nem kéne ide.....

Előzmény: G.B (150041)
G.B 2013. nov. 12. Creative Commons License 150041

Holnap meg hoznak egy Blancpaint, ami mukodik is csak valami van a automatizaloval es nem lehet kezzel huzni. Holnap felteszem azt is ide, mondjatok rola velemenyt es akkor hatha nyilba tudom utni az uzletett, az mp3+Casio( az ora 700ft volt).

Előzmény: ph5.5 (150040)
ph5.5 2013. nov. 12. Creative Commons License 150040

Eredeti. MP3 lejátszóból létezik 2.000 Ft-os új árú példány, de 30 ezeres is.

Pont ilyen ATlantic ha szép akkor pl az Ebay oldalán meg tudod venni 26e Ft-nak megfelelő összegért:

http://www.ebay.com/itm/VINTAGE-ATLANTIC-WORLDMASTER-21-jewels-SWISS-MADE-/190963597398

(tuti van olcsóbb is, de ez szép)

Ha felújítanis zeretnéd, akkor kb 2.500 Ft-ért itt egy tok + számlap :

http://www.ebay.com/itm/VINTAGE-ATLANTIC-WORLDMASTER-WRISTWATCH-CASE-DIAL-NOS-BLACK-BIG-/310793177412

A belsőd még mindig gázos... ha a rugót kell kicserélni csak akkor azt szerintem pár ezresből megúszod. 

A kérdés, hogy így megéri-e neked? 

Adsz érte egy mp3 lejátszót (ér mondjuk 2e-t) veszel egy külsőt (2.500 + 2.500 a szállítás) + mondjuk 8e-ért megjavítják a szerkezetet. Ha tisztíttatni is kell (ezt innen megondani nem tudom- de a küllemét elnézve- igen) az plusz mondjuk 8e.  Így összesen 25.000 Ft-ba lesz neked.

Előzmény: G.B (150039)
G.B 2013. nov. 12. Creative Commons License 150039

Hu hat ha egy eredeti Atlantic akkor nekem megeri.Ugyis mar egy 4 eves mp3.Szoval eredeti ?

Előzmény: Törölt nick (150038)
G.B 2013. nov. 12. Creative Commons License 150037

Es akor egy MP3-ert cserebe megeri ? vagy mukodokepesen mennyit erhet ? mert most nem mukodik, a rugo benne el van szakadva:(.Szoval ez akkor egy eredeti svajci Atlantic ?

Előzmény: Törölt nick (150036)
G.B 2013. nov. 12. Creative Commons License 150035

Udv.Errol az Atlantic-rol mi a velemenyetek?Eredeti vagy hamisitvany?Mikori es mennyit erhet ? 

G.B 2013. nov. 11. Creative Commons License 150034

Hat de az Egyutt, komunista part.... csak csodbe vittek az orszagot

Előzmény: Törölt nick (150033)
Törölt nick 2013. nov. 10. Creative Commons License 150033

Környezetvédö és stílushü:-)

Előzmény: G.B (150032)
G.B 2013. nov. 10. Creative Commons License 150032

A+O komcsi vagy ? 

Előzmény: Törölt nick (150031)
Törölt nick 2013. nov. 10. Creative Commons License 150031

Együtt2014...

Előzmény: Törölt nick (150030)
Törölt nick 2013. nov. 10. Creative Commons License 150030

Eggyüt2014-LMP rulez:-)

Előzmény: python 357 (150029)
python 357 2013. nov. 10. Creative Commons License 150029

Na,-ez már egy fokkal jobb!!:))) Úgy látom,- lehet hatni rád!!:)))

Előzmény: Törölt nick (150028)
Törölt nick 2013. nov. 10. Creative Commons License 150028

Bocs, de nem a Dunába kéne dobni az ilyen vackokat - környezetszennyezés -, hanem leadni a MÉH-nél:-) Akkor még be is olvaszthatnák - recycling:-D 

Előzmény: python 357 (150027)
python 357 2013. nov. 10. Creative Commons License 150027

Ha szeretné az órákat,-nem viselkedne így!!!!!

Kicsit ki van billenve egy kerék nála!!!!:-D

Előzmény: fastrobi (150021)
Törölt nick 2013. nov. 10. Creative Commons License 150026

és magadról mi a véleményed?

Előzmény: kakaszem (150020)
Törölt nick 2013. nov. 9. Creative Commons License 150024

Legalább evvel a werkkel kellett volna megvenni:

Seiko NH35A SII

Előzmény: kakaszem (150019)
fastrobi 2013. nov. 9. Creative Commons License 150022

Szép óra ilyene un.rolex klónom nekem is van csak steinhart-ban. Nekem most egy invicta sea hunter russian diverre fáj a fogam csak előtte érdeklődöm,nagy diver mániás vagyok szinte minden órám ilyen és merülök is bennük!

Előzmény: kakaszem (150019)
fastrobi 2013. nov. 9. Creative Commons License 150021

A+O miden órát a dunába dobna ami "szerinte nem üti meg a mércét" ! Kíváncsi lennék neki milye van! Tudtommal itt értékfüggetlenül fórumozunk órákról és ez nem egy Rolex kiállítás!

Előzmény: Darth Plagueis (150018)
kakaszem 2013. nov. 9. Creative Commons License 150020

Ő nem órás, csak egy troll.

Sajnos ebben a topikban ezt itt meg kell szokni, még kb vagy 4 névvel ír ide.

Előzmény: Darth Plagueis (150018)
kakaszem 2013. nov. 9. Creative Commons License 150019

Nekem is van egy búvárom tőlük, én kedvelem. Játszósnak vettem a Vaterkán, ha jól emlékszem 15-ért.

Ugyanilyen :

http://wristwatchdeal.com/item/Invicta-Mens-7041-Signature-Collection-Pro-Diver-Automatic-Watch-104941

Korrekt kis óra, zafíros, jófajta acéltok, Myota automata (húzható) szerkezet.

Előzmény: fastrobi (150017)
Darth Plagueis 2013. nov. 9. Creative Commons License 150018

Ezt az órát egy különleges alkalomra kaptam, úgyhogy ha a legszarabb Q&Q lenne, akkor is megbecsülném! Lehet, hogy órás vagy, de hogy fogalmad sincs egy-egy óra tulajdonosa előtti értékéről, az biztos! Nem sok emberség szorult beléd! Órásként ráadásul szakmailag is többet vártam volna tőled, mint hogy "vágd be a Dunába"!

Előzmény: Törölt nick (149907)
fastrobi 2013. nov. 9. Creative Commons License 150017

Szevasztok!

Érdekelne egy Invicta búvár óra és érdeklődnék van valakinek tapasztalata az Invictával? Tavaly volt szerencsém floridában tölteni egy hosszabb időt és ott botlottam bele a központjukba ahová pár dollárért be is lehetett menni és egyes helyeken kicsit körülnézni persze kisérővel! Nem vagyok hozzáértő csak elméleti szinten és szeretem az órákat de nekem elég komolynak tűnt a gyár! Tudom sokan gagyizzák de én nem a pár dolláros hamisítványokra mert ilyen majd minden márkából van hanem a rendes Invictáról érdeklődnék! Az is világos hogy sokaknak nem tetszik az 50mm-es vagy nagyobb tokjaik.Utánanézve álltalában Ronda quartzokat használnak ezekkel sincs tapasztalatom nekem Etáim vannak de körülnézve a neten ez is az is relative filléres szerkezetek !

Swiss made 2013. nov. 9. Creative Commons License 150016

köszi az infót. Én is erre jutottam.

Vannak olcsó cuccaim amiken elkezdenék gyakorloni, mert nekem nem éri meg tisztítani őket.

Előzmény: bobafett1 (150015)
bobafett1 2013. nov. 9. Creative Commons License 150015

egy eta 2824 kb húszezer

Előzmény: Swiss made (150010)
Zotya2891 2013. nov. 8. Creative Commons License 150014

Köszönöm az infót!

APT 2013. nov. 8. Creative Commons License 150013

Ez egy nagyon gyenge minőségű pecekjáratú start-stop funkciós (nem valódi stopper) szerkezettel szerelt egyszerű 50/60-as évekbeli divatóra volt. Egyszerű galvanizált réztokkal. Igazán említésre méltó értéket nem képvisel, még újszerű állapotban sem. De érdekesség.

Előzmény: Zotya2891 (150011)
Zotya2891 2013. nov. 8. Creative Commons License 150011

Üdv mindenkinek!

Nemrég tulajdonomba jutott ez az óra. Tudtok erről a márkáról/típusról valamit? Előre is köszi!

Swiss made 2013. nov. 8. Creative Commons License 150010

Hello

Lenne néhány kérdésem:

1. Automata szerkezet tisztításakor menniyre kell szétszedni az órát, illetve milyen löttyöket lehet hozzá szerezni és hol lehet alaktrész tartó kis kosárkákat kapni?

2. Felhúzósnál és automatánál is mindig le kell engedni a rugót? Még akkor is ha lejárt a szerkezet?

3. Egy teljes tisztítás milyen árban lehet órásnál?

szpászíbá

altimus 2013. nov. 7. Creative Commons License 150009

- a browninan mozgas erosen offtopic, sztochasztikus, de pl. a diffuzios parcialis diff egyenlettel vizsgalhato. egyszeruen peldakent irtam, hogy a +1 -1 veletlenszeru valtakozasanak nem 0 a varhato erteke.

> Létezhet olyan eset, hogy egy év elteltével egy konkrét mechanikus karóra épp kevesebb járáseltérést mutat, mint egy atomóra.

persze letezhet, csak a valoszinusege kicsi. sok esetben a mechanikus ora buszke tulajdonosa szandekosan manipulalja a pontossagot, tudja, hogy az ora pl. nappal siet, ejjelre meg olyan pozicioban teszi le ami ezt kompenzalja. ezzel jol el lehet jatszani, de szo sincs arrol, hogy az ora pontos lenne. pontossa lehet tenni celiranyos beavatkozassal a pontos idot ismerve.

amire reagaltam az az, hogy az egy blod marhasag, hogy a nagyobb +- kilengessel jaro mechanikus ora vegeredmenyben pontosabb lesz mint egy kisebb szorassal pontosabb kvarcora.

Előzmény: tomcat (150008)
tomcat 2013. nov. 7. Creative Commons License 150008

Szerintem ez így nem stimmel.

A mechanikus óraszerkezetek járáseltérésének várható értéke és szórása nem hasonlítható a Brown-mozgáshoz, mert utóbbinak létezik egy determinisztikus leírása (Einstein 1905), a mechanikus órák járása viszont sztochasztikus.

Létezhet olyan eset, hogy egy év elteltével egy konkrét mechanikus karóra épp kevesebb járáseltérést mutat, mint egy atomóra.

De azt a profán kijelentést se felejtsük el, hogy van olyan óra, ami naponta kétszer egész biztosan a pontos időt mutatja: amelyik áll.

tomcat

Előzmény: altimus (150005)
Törölt nick 2013. nov. 7. Creative Commons License 150007

Persze van igazsag abban, amit leirsz, de figyelembe kell venni a sztochasztikus szorodast is. Es valoban sok fugg attol, hogy 1 nap alatt a mechanikus ora hanyfele pozicioban es meddig ment, ill. mennyire volt a rugo felhuzva.

altimus 2013. nov. 7. Creative Commons License 150006

elnezest a "braun mozgasert", termeszetesen a Brownian motion-rol van szo, de epp egy nemet conf call kozben irtam a valaszt es ugy nez ki sikerult ezt is nemetesitenem :)

altimus 2013. nov. 7. Creative Commons License 150005

Ez a konkluzio eleg nagy suletlenseg, meg akkor is ha leirta valaki, es megtalalhato a neten.

- adott egy hokompenzalt kvarcora, ami mondjuk 2mp-et siet naponta. ezek szerint 100 nap mulva kb 200mp sietest fog osszeszedni, nagyjabol megjosolhato, hogy hol van.

- amennyiben egy mechanikus ora napi +- 5mp-et sietne/kesne akkor ezt kb ugy kell elkepzelni mint egybraun mozgast, elso nap -5 -- +5 mp. masodik nap -10 -- +10 mp, ha 50%-os valoszinuseggel szamolunk akkor 25% a -10 mp 50% a 0mp 25% a +10 mp. a kovetkezo nap 12.5% a -15mp 37.5% a -5 mp 37.5% a +5 mp 12.5% a +15mp.

- persze lehet csalni is a mechanikus oraval. ha tudom, hogy napkozben siet koronaval felfele akkor le lehet tenni ejszakara koronaval lefele, ha valakinek epp ez a passzioja. hasonlokepp neha ra lehet nezni a pontos idore es kicsit manipulalni a mechanikus ora sieteset/keseset.

- de a fenti peldabol is lathato, hogy a mechanikus ora jocskan el fog mozdulni a 0-rol, mint ahogy a kezdetben a villanypoznanak tamaszkodo reszeg ember is igen tavol fog kerulni a villanypoznatol egy fel ora alatt akkor ha 5 masodpercenkent lep egyet, 50%-os valoszinuseggel jobbra es 50%-os valoszinuseggel balra. nem tudjuk hol lesz felora mulva, de valoszinu, hogy nem a kiindulasi ponton, sot mi tobb az a valoszinu, hogy jo messze lesz onnan.

Előzmény: Törölt nick (150004)
Törölt nick 2013. nov. 7. Creative Commons License 150004

Mindenesetre nagyon erdekes kovetkeztetes:

That broader range of variations allows most mechanical watches to stay closer to correct time than the daily variation rate implies. Over a year, some mechanicals can on average stay closer to correct time without having to be reset than a quartz watch might.

Ezt azert nem vartam volna, foleg nem egy kvarc chronometertol. Persze van benne racionalitas.

Előzmény: Wicked Belzebub (149947)
Törölt nick 2013. nov. 6. Creative Commons License 150003

Hozd be jovo het vege fele a Sas utcaba, ott majd megnezzuk kozelebbrol!

Előzmény: zoly16 (150001)
zoly16 2013. nov. 6. Creative Commons License 150001

Üdv. Lenne egy kérdésem. Van egy arany Doxa órám. 1964-ben lett vásárolva és el szeretnénk adni. De nem tudjuk mennyit érhet ez az óra. Mielőtt akárkihez elvinnénk szeretném a véleményeteket kikérni mint "kivülállok". Anti-magnetic van ráírva és automata. Hajszál pontosan müködik.

Kép 1  

Kép 2 

Előre is köszi a válaszokat! 

Tiszteletem László Zoltán 

kakaszem 2013. nov. 6. Creative Commons License 150000

Bocsánat, de azt miért vesszük biztosra, hogy neki bármi köze van a nyíló órásbolthoz?

Mert azt állítja?

Na ne már! 

Bár lehet, hogy többet tudsz, de én nem hiszem.

Előzmény: A PT (149986)
Wicked Belzebub 2013. nov. 6. Creative Commons License 149999

És most megint azt hiszed, hogy kibaszott vicces vagy...

Előzmény: Törölt nick (149997)
Balazs448 2013. nov. 6. Creative Commons License 149998

De ez a 14 eves srac, Erdelyi <3 

Előzmény: Törölt nick (149975)
python 357 2013. nov. 6. Creative Commons License 149996

:))))) Senki nem vesz komolyan!!!!!........Még nem jöttél rá???

Előzmény: Törölt nick (149979)
P T A 2013. nov. 6. Creative Commons License 149995

Vita.

Előzmény: Törölt nick (149989)
Törölt nick 2013. nov. 6. Creative Commons License 149994

Egyebkent akinek nem inge, ne vegye magara!

Mondjuk erdekes a heves es irracionalis reakciod......

Törölt nick 2013. nov. 6. Creative Commons License 149993

Aki másnak vermet ás, maga esik bele:-) Te mondtad APT!

Előzmény: A PT (149991)
Törölt nick 2013. nov. 6. Creative Commons License 149992

A PT 2013. nov. 6. Creative Commons License 149991

Mondjuk...

Egyre idegesebb is ez a nyomorult, érzi, hogy elvetette a sulykot, fél, és nem tudja, hogy mászhatna ki a magának ásott veremből...

Most már sehogy...

Előzmény: s4tch (149987)
A PT 2013. nov. 6. Creative Commons License 149990

Rajta. Eleve - egy ilyen cselekménynek kellene, hogy legyen alanya.

Te pedig ugyebár - egyelőre - névtelen vagy. Nemigaz? Tehát a nevezett cselekmények veled szemben el sem követhetők, egy névtelen nick nem jogalany.

Te viszont létező, ismert, azonosított személyeket rágalmazol és zaklatsz. De sportolj csak bátran, minden egyes hozzászólásoddal hosszabb lesz a vádirat...

Előzmény: Törölt nick (149988)
Törölt nick 2013. nov. 6. Creative Commons License 149989

Meg tudná nekem valaki mondani, hogy mi is folyik itt?

s4tch 2013. nov. 6. Creative Commons License 149987

Tudod már, ki ez a majom?

A PT 2013. nov. 6. Creative Commons License 149986

"Jó ezt töled hallani, pont olyantól aki lenyúlta a MMII projekt zséjét!"

Ezért a mondatért sittre foglak vágatni. Egyébként meg tényszerűen bizonyítható, hogy nekem aztán semmilyen pénzügyhöz soha semmi közöm nem volt, nem én kezelem a számlát, soha egy fillérhez hozzá nem nyúltam, kivéve a saját részemet, amit befizettem. Tényszerűen bizonyítható, ha a fejed tetejére állsz, akkor is. Semmit nem tudsz a projectről (hiszen nem is vagy tagja, hiába hazudozod azt, hogy valamelyik tag mögött te állsz, ellenőriztük, egy nagy frászt, ellenséges kibic vagy, semmi több), a fórumban olvasott részinformációkra támaszkodva próbálsz tudatosan vádaskodni, aknamunkát folytatni. A tevékenységed szimpla köztörvényes részét, a zaklatást és nyílt rágalmazást most nem is említem - azzal már foglalkozik a hatóság...

Te viszont egy mocskos, hazug xarházi vagy, aki tudatosan tönkretette ezt a projectet, és készülj fel rá, hogy a kinyitandó csoffadék üzletetekben az első látogatók egyike lesz a rendőrség...

Észhez térhetnél végre, mert a mostani tevékenységeddel nem csak súlyosbítod a helyzetedet, de egyre nagyobb eséllyel tönkreteszed a megnyitandó üzletedet, még mielőtt egyáltalán belevágnátok.. Nem túl nagy az órás közösség, és így vagy úgy, de ezeket a fórumokat többségük ismeri. Szerinted kíváncsi lesz bárki ezek után rátok..?..

Előzmény: Törölt nick (149985)
A PT 2013. nov. 6. Creative Commons License 149984

Egy köztörvényes bűnözőt legitimáltok ezzel...

Előzmény: Wicked Belzebub (149982)
Törölt nick 2013. nov. 6. Creative Commons License 149983

Jó lenne az órákról is beszélgetni:-)!

By the way:  még pár napocska és a szervízünk nyit a Sas utcában:-D

Gyertek és ámuljatok, amatörök!!!!

Előzmény: Wicked Belzebub (149982)
Wicked Belzebub 2013. nov. 6. Creative Commons License 149982

Tudom, csak szórakozom :))

Előzmény: A PT (149980)
Törölt nick 2013. nov. 6. Creative Commons License 149981

Ez te vagy APT? Vagy A PT egy alteregó?

Előzmény: A PT (149980)
A PT 2013. nov. 6. Creative Commons License 149980

bélaetetés...

Előzmény: Wicked Belzebub (149978)
Törölt nick 2013. nov. 6. Creative Commons License 149979

Miért, hol a hiba, elvtársam?:-)

Előzmény: Wicked Belzebub (149978)
Wicked Belzebub 2013. nov. 6. Creative Commons License 149978

Persze, de a kijavítom szót sem írtad le jól, szóval neked kurvára kár volt beszólnod másnak...

Előzmény: Törölt nick (149977)
Törölt nick 2013. nov. 6. Creative Commons License 149977

OK, akkor kijavitom:

MEGTANULHATOTT volna.

Így jó?

Előzmény: Wicked Belzebub (149976)
Wicked Belzebub 2013. nov. 6. Creative Commons License 149976

Tényleg te szólod le a másikat a helyesírással kapcsolatban, amikor leírod ezt?

"meg tanulhatott volna"

Röhejes...

Előzmény: Törölt nick (149975)
Törölt nick 2013. nov. 6. Creative Commons License 149975

De azért 14 évesen már meg tanulhatott volna helyesen írni:-(

Előzmény: python 357 (149974)
python 357 2013. nov. 6. Creative Commons License 149974

Egy 14 éves srácnak nagy kincs lehet egy ilyen óra!!Nem kell feltétlenül kedvét venni!!!

Előzmény: Törölt nick (149973)
Törölt nick 2013. nov. 6. Creative Commons License 149973

Tölem mehetnének egy fémkereskedöhöz is ezek a fémdarabok:-)

Előzmény: gabordelonnn (149969)
Balazs448 2013. nov. 6. Creative Commons License 149972

Meg csak 14 vagyok .

Előzmény: Törölt nick (149968)
Balazs448 2013. nov. 6. Creative Commons License 149971

Nem anno hanem most kapok jegyet helyesirasbol

Előzmény: Törölt nick (149968)
Balazs448 2013. nov. 6. Creative Commons License 149970

Koszonom 

Előzmény: python 357 (149966)
gabordelonnn 2013. nov. 5. Creative Commons License 149969

Udv!

Lassan telelesz a Duna oraval....? D:)

Előzmény: Törölt nick (149967)
Törölt nick 2013. nov. 5. Creative Commons License 149968

Helyeírásból milyen jegyet kaptál anno?:-)))

Előzmény: Balazs448 (149961)
Törölt nick 2013. nov. 5. Creative Commons License 149967

Sztem dobd ezt a vacakot igen nagy ívben a Dunába:-)))

Madarat tolláról, embert órájáról:-D

python 357 2013. nov. 5. Creative Commons License 149966

A Lorusnak azt hiszem acél tokozása van,-a fotón levő nem az!!!

Előzmény: Balazs448 (149965)
Balazs448 2013. nov. 5. Creative Commons License 149965

Meg egy kerest szeretnek kerni toletek ez a Lorus eredeti vagy csak hamisitvany? A hatlapon Hong Kong-ot ir es a szerkezet:                             http://store.startimesupply.com/merchant2/merchant.mvc?Screen=PROD&Product_Code=VP44

Balazs448 2013. nov. 5. Creative Commons License 149964

Hordas kozben alt meg 

boxer-gs 2013. nov. 5. Creative Commons License 149963

Hordás közben állt meg, vagy betetted a fiókba?

Ha az előbbi, akkor érdemes megnézetni újra, ha az utóbbi, akkor meg ne csodálkozz!

(Persze az utóbbi esetben is kérdés, hogy mennyire volt felhúzva, mikor letetted.)

seftman 2013. nov. 5. Creative Commons License 149962
Természetesen vidd vissza!!!!
Balazs448 2013. nov. 5. Creative Commons License 149961

Udv.Mar elore is bocsanatot kerek amiert erre a topikra nem ide tartozo kerdest teszek fel.Bevittem a Seikomat az orashoz.Aztmondta 7000ft-ert megcsinalja,es meg is csinalta.A tegnap lett kesz. Ment is eddig de most egy joo oraja megalt.Megraztam elindult , megalt.Megint megraztam most mukodik.Az ora automata.Szerintetek vigyem vissza az orashoz a werket mert megalta vagy csak a jarastartaleka volt keves ? 

ronin s8 2013. nov. 4. Creative Commons License 149960

Jó, hogy betetted ide Tibi bÉLA...

Előzmény: Törölt nick (149959)
Törölt nick 2013. nov. 3. Creative Commons License 149958

Ezen az oldalon melyik modellrol van szo pontosan?

http://teno.com/Boccia-Titanium/Boccia-Watches-Men?range=81%2C120%2C179

Előzmény: [nexus] (149954)
ph5.5 2013. nov. 3. Creative Commons License 149957

Én is azonnal rákeresetem melyik az az óra amelyik nem túl drága, titán tokos, szolid kivitelű és 120 óra járástartalékot tud...  Mert a Boccia óra echte kínai (bocs Hong Kong) a net szerint, és 120 óra... na az nem kevés. Már egy 80 órás svájci cucc is bőven átlag feletti. 

Ettől függetlenül ha valakinek bejön egy adott óra, akkor ezt a tényt nem fogja befolyásolni sem az ára, sem a gyártás helye, sem a járástartalék hossza, sem semmi.

Előzmény: panerai (149955)
seftman 2013. nov. 3. Creative Commons License 149956
Olyan mechanikus karóra, amelyiknek a gyári tűrése HAVI plusz hat másodperc, nem létezik!
panerai 2013. nov. 3. Creative Commons License 149955

Ez sokszorosan is hihetetlennek hangzik, de ha ennyire elégedett vagy az óráddal akkor kívánom, hogy maradjon így nagyon sokáig! Egy képet dobj fel róla!

Előzmény: [nexus] (149954)
[nexus] 2013. nov. 3. Creative Commons License 149954

Rögtön az elején jelzem, hogy nem akarok sem okosnak sem okoskodónak tűnni a mostani hsz.-em kapcsán ebben a szakmai topikban.

Nyáron az angliai  nyaralásunk alkalmával vettem magamnak egy Boccia Automatic órát. Nagyon szép, selymes grafit szürke számlap, letisztult dizájn, titán tok és csat, csak egy dátumablak van a számlapon. Bár ha ez nem lenne rajta nekem úgy is tetszene. 120 óra garantált járástartalék (gyári specifikáció), amit eddig gond nélkül teljesített. Gyári megadott pontosság: - 0/+ 6 sec/hónap. Ezt is bőven tudja. Másfél hónap alatt szedett össze plusz 5 másodpercet. Csak azt akarom mondani, hogy ha kézen van ha leteszem, akkor is ez a pontossága van. Kvarc óráim után fel sem merült bennem, hogy máshogyan járnak azek a mechanikus órák. Főleg, hogy ilyen drágába került. Annyit sikerült kiderítenem róla, hogy valami teljesen új tervezésű Seiko automata szerkezet van benne amiben a rotor  mindkét irányban húz. Kézzel is felhúzhatom a koronáról, ha történetesen öt napot meghaladó nem hordás miatt leállna az óra. Első kötelező szervize (gar.jegye alapján) 8 év múlva lesz aktuális. A hazai Seiko szerviz fogja szervizelni majd. Remélhetőleg addigra fel is készülnek rá.

Mondjuk olcsó sem volt, mert 580 £-ba került. (angol font) Volt ennek egy jóval olcsóbb változata is de nekem ez tetszett.

Régi vágyam volt már egy jó és szép, nekem tetsző automata óra.

panerai 2013. nov. 3. Creative Commons License 149953

Igazad van! Nekem a Seiko 8F56-os szerkezetem gyárilag +/- 20 s/év pontosságot ígér, amit csak hordva tudott produkálni, ha leraktam "szoba hőmérsékletre" akkor besíetett kb havi +5-6 sec-et.

Ha jól emlékszem akkor a bulova is csak hordva teljesíti az ígért pontosságot, hiszen a thermocompenzációt a szerkezetből kihagyták és az emberi testre hagyták ezt a feladatot.

Előzmény: tomcat (149952)
tomcat 2013. nov. 3. Creative Commons License 149952

"Állnak a polcon, néznek az ablak felé és járnak"

Mostanság azon gondolkoztam, mennyire becsapós és/vagy félrevezető lehet az órák nyugvó állapotú, szobahőmérsékleti mérése. Hiszen az órákat elsősorban hordjuk, könnyen meglehet, hogy a tervezéskor ezt a körülményt is figyelembe veszik.

A Grand Seiko 9F szerkezetéről olvasgatva az derült ki, hogy naponta 540 alkalommal vesz hőmérsékleti mintát és a tárolt kompenzációs profil alapján módosítja az idő értéket.

Mivel a Bulova Precisionist szerkezete áll most a wishlistem célkeresztjében (plusz egy Citizen és az új 80 órás járástartalékú Tissot-ETA, de ez egy másik történet), rákerestem, van-e hőmérsékletfüggésről valami használható infó.

Találtam is:

Ez valójában nem a tényleges méert járáseltérés, hanem a pár hétig napi megfigyelt adatok alapján várható éves járáseltérés diagramja.

A nyugvó helyzetben mért szobahőmérsékleti várható járáseltérés érték nagyon közeli egyezést mutat a honlapodon található mért adatokkal.

De ha szimulálunk egy átlagos hordási körülményt: napi 8 óra kb. 30 Celsius fokon és a maradék 16 szobahőmérsékleten, akkor adott esetben pont kikompenzálja a járáseltérést.

Érdekes.

Szerintem ki is fogom próbálni.

tomcat

Előzmény: Mechanikus (149936)
NormanBates 2013. nov. 3. Creative Commons License 149951

Mutasd meg az órád mondjuk pl. az Edison utcában.

Kérj ajánlatot tőlük is. Ha nem kell hozzá speciális alkatrész egy jó szervíz itthon is rendesen meg tudja csinálni az esedékes karbantartást.

Előzmény: feelgood (149949)
seftman 2013. nov. 3. Creative Commons License 149950

Ha az enyém lenne az óra, én ezt tenném.

Előzmény: feelgood (149949)
feelgood 2013. nov. 3. Creative Commons License 149949

Köszönöm a tippet.

Azt látom, hogy ez egy gyári fullszervíz: atomjaira szedik, cserélik az elkopott elemeket, újraszabályozzák stb.

Tényleg érdemes erre 190 EUR-t (+posta) áldoznom? (szeretem az órám, tehát ha kell, akkor legyen, csak az ár egy csöppet riasztó).

feelgood

Előzmény: seftman (149943)
Törölt nick 2013. nov. 3. Creative Commons License 149948

;-)

Előzmény: Wicked Belzebub (149947)
Wicked Belzebub 2013. nov. 3. Creative Commons License 149947

Itt meg is válaszolták a kérdésed :)

Előzmény: Törölt nick (149946)
Törölt nick 2013. nov. 3. Creative Commons License 149946
Előzmény: Törölt nick (149945)
Törölt nick 2013. nov. 3. Creative Commons License 149945

A neten láttam egy kvarc kronómétert. Ebben mi a pláne? Eddig mindig úgy tudtam, hogy szinte minden kvarc óra úgy jár mint egy kronóméter. Lehet, hogy tévedek.

Törölt nick 2013. nov. 2. Creative Commons License 149944

gyere hozzank kb. 1 het mulva a Sas utcaba, akkor nyitunk!!!!

Előzmény: feelgood (149941)
seftman 2013. nov. 2. Creative Commons License 149943

Én nem Pesten keresném a szervízt:

http://www.nomos-store.com/en/Service/Service-price-list/

Előzmény: feelgood (149941)
E547_GT 2013. nov. 2. Creative Commons License 149942

Köszönöm mindenkinek az eddigi érdemi reagálásokat/hozzászólásokat a felvetett téma kapcsán eme fórumban.  

feelgood 2013. nov. 2. Creative Commons License 149941

Kedves topictagok!

2 kérdésem van, remélem tudtok segíteni:

Van egy Nomos Tangente Sport órám, idén lett 6 éves, megérett egy generálszervízre. Hová érdemes Budapesten elvinni ezért?

Van egy Tissot Titanium Sport női óra (T65.7.381.31) , aminek a szerkezete már másodszor adta fel a szolgálatot és már nem akarunk újra költeni rá. Viszont a tokja és a fémszíja teljesen rendben van, donorként felhasználható lenne. Hol érdemes ezt felajánlani.

Köszönöm szépen!

Feelgood

Törölt nick 2013. nov. 2. Creative Commons License 149940

mennyire igaz!

Előzmény: oys... (149939)
oys... 2013. nov. 2. Creative Commons License 149939

Szerintem a Blancpain jelmondata ezt az egész kérdéskört annullálja:

"1735 óta nem volt kvarc Blancpain óra, és soha nem is lesz"

Ugyan Ők is megsemmisültek a kvarcórák okozta válság során, de a névhez méltó újrafelélesztő csapat konzekvens maradt a régi céghez.

Így kerek a történet.

A csuklón, óraszíjpótlékokon hordható okostelefonokat meg hordják csak a divatmajmok!

Előzmény: boxer-gs (149930)
tomcat 2013. nov. 2. Creative Commons License 149938

pontosabban (224)

Előzmény: tomcat (149937)
tomcat 2013. nov. 2. Creative Commons License 149937

"A helyzet az, hogy a svájciak fej-fej mellett fejlesztették a kvarcórákat a japánokkal."

Ezt senki nem vitatta. Az amerikai hangvillások evolúciójában is ott volt az accuquartz (228). Csak épp túl drága volt, ahogy a svájci megoldások is, mert ragaszkodtak bizonyos minőségi faktorokhoz, amikre nem volt valós tömeges piaci igény.

"A piacravitel döntésében tévedtek"

Többszörösen. De ez ma már történelem.

tomcat

Előzmény: Mechanikus (149933)
Mechanikus 2013. nov. 2. Creative Commons License 149936

Még néhány reflexió:

ad.APT 2013.10.31 19:45:52 ©       149921

Igazad van, jórészt emiatt válik érdektelenné a topic.

ad. E547_GT 2013.10.31 22:56:49 ©     149923 

Attól, hogy valamit csuklón hordanak, még nem óra;) 1982 a TV-s Seiko karóra óta mindent beletettek már karon viselhető tokba. Vicces, hogy egyszerre jönnek ki a jobb olvashatóság kedvéért péklapát méretű okostelefonok és a kis méretek miatt gyakorlarilag alig használható "okosórák" néha ugyanattól a cégtől.

A magyarázat triviális, a technológia kész, meg kell sorozni vele minden lehetséges piac minden szegmensét, valamelyik sikeres lesz, akkor hurrá. A többi megy a gyári múzeumba.

ad. fastrobi 2013.10.29 20:07:39 ©     149901 

Két Eco-Drive-ot vizsgálok 54, illetve 68 hónapja. A látszólag fiatalabbat használtan vettem, tehát kb. egyidősek lehetnek. Állnak a polcon, néznek az ablak felé és járnak. Nem tudom, ha az ing kézelője alatt töltenék a nap felét mit is tudnának és meddig.

Van Swatch Solarom is. Az közelében sincs ezeknek megbízhatóságban. Ki is került a gyártásból.

Marchello13 2013. nov. 2. Creative Commons License 149935

Sziasztok!

Van egy Casio órám (modulszám: 2318), melynek a másodpercmutatója többször megakad. Valahol megáll, és 0,1-0,2 másodpercnek megfelelő fordulatnyit ugrál előre hátra 1-1 másodperces időközönként.
Most lett benne cserélve az elem. Ezt már korábban is csinálta, azt hittem, a lemerült elem az oka, de ezek szerint mégsem.

Van ötletetek, hogy mi okozhatja ezt a problémát?
Köszönöm!

Mechanikus 2013. nov. 2. Creative Commons License 149934

Sőt mi több, még a rádióvezérelt kvarc asztali órával is a CEH lett készen a németek (Junghans, Braun) előtt, de ott is hagyták veszni az elsőséget.

Pontosan olyan szamarak voltak, mint a Xerox, ahol a Palo Alto Research Center-ben (PARC) készen volt a számítógép egér effektíve fából késztett prototipusa. Ott látták meg az Apple emberei és "vették át" hasznosításra. A PARC-nak sem ez volt az egyetlen kihagyott helyzete. Ontották a remek ötleteket és a Xerox akkori vezetői elszalasztották a lehetőségeket.

Előzmény: Mechanikus (149933)
Mechanikus 2013. nov. 2. Creative Commons License 149933

A helyzet az, hogy a svájciak fej-fej mellett fejlesztették a kvarcórákat a japánokkal.

Komoly iparág szintű fejlesztés keretében.
Ezt itt megírtam papíron létező svájci könyv alapján az ÓM-ben is, amikor 40 éves volt a kvarc:
http://www.mechanikus.hu/b_OM55.htm

A piacravitel döntésében tévedtek, féltették a mechanikus órákat gyártó munkahelyeket és azt hitték, hogy hozzájuk "nem gyűrűzik be" a japán kvarcok konkurrenciája. Tévedtek.

Előzmény: tomcat (149931)
H_G 2013. nov. 2. Creative Commons License 149932

"A 60-as évek végén a japánok elárasztott&#224;k a világot olcsó és minden addiginál pontosabb kvarcórákkal."

Szerintem tévedsz egy évtizedet, ez a 70-es évek vége volt. A 60-asok legvégén, 70-esek első felében még csak az első modellek jelentek meg, nem nagyon olcsón. (Seiko Astron 1969, Casio Casiotron 1974.) Azután a 80-as évek lett a digitális kvarc virágkora, amikor egyre újabb fölösleges funkciókat pakoltak bele mint a kalkulátor, hőmérő, telefonregiszter stb., az volt az igazi elárasztás.

Előzmény: ronin s8 (149926)
tomcat 2013. nov. 2. Creative Commons License 149931

A '70-es évek közepétől a minőségi, kvarc időalapú órák bizony pontosságban simán lenyomták a hangvillásokat, amik addigra fényévekkel a mechanikus karórák előtt jártak.

A nagy svájci óragyárak egyszerűen belealudtak a sztoriba, nem értették meg a közgazdaságtan egyik alapvetését: általános fogyasztói jószágok (közgazdaságtani értelemben) esetében ahol a helyettesítő termék másfél-két nagyságrenddel olcsóbban kerül piacra, ott nincs jelentősége a brandnek, tradíciónak, stb..

És megjelentek az új trendek, a CompuChron LED kijelzős órái máig a gyűjtők célkeresztjében vannak, egy NOS állapotú dobozzal, papírokkal ha megjelenik pl. az ebayen, akkor igencsak durva árképzéssel kel el.

Vagy ott a legendás HP-01, az amikor piacra dobták, maga volt a menőség netovábbja a nagymenők között.

tomcat

Előzmény: boxer-gs (149930)
boxer-gs 2013. nov. 2. Creative Commons License 149930

Utolsó kérdésedre reagálva, a neves gyártók kvarcmodelljeit az aktuális trend szülte minden bizonnyal. Akkora teret hódított a kvarcóra, hogy hiba lett volna nem reagálniuk és kihagyni a termékvonalból. Egyrészt sokan keresték az új technológiát a vevők részéről, másrészt ez tűnt a modern jövőnek, tehát lépni kellett. Mára pedig érdekes színfoltjai ezen cégek múltjának és kedvelt gyűjtői célpontok.

És persze ma is sok nagy gyártó tartja meg a kvarc modelleket, egyrészt olcsósága miatt, másrészt kiszolgálandó azon vevőket, akiket nem hat meg a mechanika varázsa és egy "gondozásmentes" időmérőre, karékszerre vágynak.

Előzmény: E547_GT (149929)
E547_GT 2013. nov. 1. Creative Commons License 149929

Igen valóban meglátjuk előbb vagy utóbb hogy mi sül ki ebből ez nem vitás, arról tudok természetesen hogy voltak korábban is próbálkozások technológiai "okosítások" és párosítások, de talán ezt a mostani hullámot elég erősnek lehet érezni ha máshonnan nem hát a minden körbevevő média által.

Azért annyi biztos hogy anno se lehetett sem meglépni se bizonyos értelembe kikerülni egykönnyen ami kvarcként meghódította a világot. Persze az akkor volt ez meg most; nyílegyenes párhuzamot sem érdemes vonni. A kvarc az akkor is óraszerkezet és megannyi nagynevű netán luxus svájci cég kínálatának része a mai napig is, az okosórában pedig ugye nehéz valódi óraszerkezetet fellelni. :)

Részben költői kérdesek is ezek meg paradoxon hisz a fogyasztói társadalmat is irányítják manipulálják és "mi" is irányítjuk az ezt kiszolgáló cégeket mire van igényünk... :)

De visszakanyarodva konkrétabb "esetekhez" én ezekre (is) gondoltam vagy jutottak eszembe a téma felvetése kapcsán mint a kvarcválág idején megjelent felső-luxus kategóriás gyártók akkori darabjai  kiragadva néhányat: Rolex Oysterquartz, Omega TimeComputer, Longines Wittnauer, JaegerLeCoultre LED, stb.. Szükség vagy kényszer szülte az akkori "okos" modelleket? Vélemények esetleg?

tomcat 2013. nov. 1. Creative Commons License 149928

Érintőkijezős "okosórák" már másfél évtizede is léteztek pl. PalmOS oprendszerrel. A Palm Desktop szoftverrel lehetett szinkronba hozni a karóra és az asztali gép naptárbejegyzéseit, a kontakt listát, stb.

Nem véletlen, hogy nem terjedtek el, nagyjából fél, legfeljebb egy napot bírtak egy feltöltéssel az akkori akku technológiával és energiafogyasztással.

Az azóta eltelt időben a bluetooth hívószámkijelzős, rezgős, stb órák sem terjedtek el.

Túl sok értelmét nem látni, de ha a hype felkapja, lehet még akár trendi is. Bár komplett GSM telefonok is kaphatók karóra méretben, az sem lett sikeres.

Meglátjuk.

tomcat

Előzmény: ronin s8 (149924)
ronin s8 2013. nov. 1. Creative Commons License 149926
Igen. A 60-as évek végén a japánok elárasztott&#224;k a világot olcsó és minden addiginál pontosabb kvarcórákkal. A svájci óraipar néhány év alatt gyakorlatilag összeomlott. Csak néhány cég élte túl. Később, a 80-as években megint divatba jött a mechanikus óra, luxuscikké, divatkiegészítővé vált. Ez megmentette őket, no meg egy N. Hayek nevű gazdasági zseni, aki létrehozta a Swatch Group-ot, és lassan összevásárolta a haldokló/halott cégeket, majd új életet lehelt beléjük. (lásd: "Tökéletes katona" című film)
Előzmény: Bertrand de Beaufourt (149925)
Bertrand de Beaufourt 2013. nov. 1. Creative Commons License 149925

Ööö, mi az a kvarcválság? Amikor bejöttek a kvarcórák?

ronin s8 2013. nov. 1. Creative Commons License 149924
A kvarcválság előtt a hagyományos órák voltak az időmérők, amik (il. amiknek a piaca) válságba került. Ezek mára kikerültek a klasszikus értelemben vett időmérők közül, és átkerültek a luxuspiacra. Ott meg nem szokott lenni válság. Átrendeződés lehet, de amíg divatban "tartják" az órákat, nagy gond nem lehet. Az "okosóra" viszont így első hallásra eléggé válsággyanús" terméknek hangzik. :-)
Előzmény: E547_GT (149923)
E547_GT 2013. okt. 31. Creative Commons License 149923

Sziasztok, bocsánat az "off" témáért (csupán a kíváncsiság és vélemények miatt) de ti hogyan látjátok mostanság az ún. "okosórák" körüli felhajtást hogy lehet-e, lesz-e újabb "kvarcválság" ("okosóraválság") amit előidéznek és kiválthatnak ezek a számomra sem abban a formájában órának nevezett de mégiscsak csuklón hordott eszközök? Fognak e reagálni vagy épp beszállni eme bizniszbe svájci cégek? (érdekes de mégiscsak az újító innovatív japán cégek háztájáról se hallok olvasok ilyen bemutatni készülő darabokról) Jóslásokba bocsátkozni nem merek és nem is akarok sőt nem is vitafórumot szeretnék nyitni, csupán a véleményekre lennék kíváncsi ki hogy látja látunk e majd igazi swiss made "okosórát".. :) 

Törölt nick 2013. okt. 31. Creative Commons License 149922

Utánérzés, semmi más!

Előzmény: Törölt nick (149918)
APT 2013. okt. 31. Creative Commons License 149921

Nagyon idegesítő, ahogy béla az amúgy már régen lebukott nickjeivel, nem is zavartatva magát önmagával beszélget...

Amúgy a szóban forgó óra tipikus "papírtokos" kivitel, a merevített, igen vékony aranytok nem volt akkoriban ritkaság és ha kímélik, azért hosszan eltart.

Előzmény: rtivi (149919)
rtivi 2013. okt. 31. Creative Commons License 149920

Első ránézésre a szíj nagyon trendi a piros varrással.

Előzmény: Törölt nick (149918)
rtivi 2013. okt. 31. Creative Commons License 149919

Úgy látom sajnos, hogy a hozzáértők most erőteljesen ignorálják a topikot. Pedig gondoltam, hogy lenne véleményük erről is.

De hát

ez

van.

Előzmény: Törölt nick (149915)
Törölt nick 2013. okt. 31. Creative Commons License 149918

Bánja a csörömet ezaz óra, mert tetszik:

http://s216.photobucket.com/user/mmantle1295/media/Bedat%20No8/Bedat03.jpg.html

Swiss made 2013. okt. 31. Creative Commons License 149916

Elméletileg nincs gond vele. Ma is néztem már 5 percet siet.

Előzmény: Törölt nick (149914)
Törölt nick 2013. okt. 30. Creative Commons License 149914

A hajszalrugoval mi a helyzet?

Előzmény: Swiss made (149912)
rtivi 2013. okt. 30. Creative Commons License 149913

Kedves Topiktársak!

Látván, hogy a topik egy picit lapulós,szeretném bemutatni ezt az általam "álaranynak" titulált egyedet. 

Azon túlmenően, hogy a fizimiskája nekem nagyon bejön, érdekessége, hogy miközben kifejezetten aranynak tűnik,  ami a hátlapon is kiemelnek, valójában az adja a szilárdságát, hogy a hátlap belsejében egy robusztus fémkorong-szerűség  helyezkedik el, és erre "ragasztották" az igencsak vékonyka és valóban aranynak hihető borítást. Habár "SWISS MADE", úgy vélem hogy német és akkortájt készült, amikor még nem voltak az aranynak annyira  bőviben, mint manapság. Megelégedtek ennyivel.

További érdekessége, hogy ha az ember nem bánik vele elég óvatosan, hát izzé-porrá omlik, azaz igencsak finom ékszerként kell kezelni. És persze ezen a tulajdonságok miatt ma már kifejezetten ritkaságnak számít és gondolom hogy az ára is ennek megfelelően ível a magaba. Ha még nem ma, akkor  majd holnap. :-) 

Ha pedig sok butaságot írtam volna, megköszönöm a segítő korrekciókat, üdv:

rtivi

Swiss made 2013. okt. 30. Creative Commons License 149912

Tiszteletem,

Látom önök szakértők az óratémában. Én egy kb 1970-es években gyártott óra műszaki problémája után szeretnék érdeklődni. Egy Roamer Superkingről van szó. Egy idő után nagyon sokat siet (perceket), már volt több órásnál is javításon, de egy idő után mindig van vele valami (vagy megáll, vagy siet). Több mechanikus órám (illetve csak ilyenem van) és egyik sem produkálja ezt. Mechanikus felhúzós, mint a Raketám.

Vajon mi lehet?

Törölt nick 2013. okt. 30. Creative Commons License 149911

Vard ki a veget!:-))))

Előzmény: rtivi (149910)
rtivi 2013. okt. 30. Creative Commons License 149910

Frappáns :-)))))))

Előzmény: python 357 (149908)
Törölt nick 2013. okt. 30. Creative Commons License 149909

De elotte vedd ki belole az elemet, mert karos hatasu a kornyezetre!

Előzmény: python 357 (149908)
python 357 2013. okt. 30. Creative Commons License 149908

Veled együtt!!!!!:-D

Előzmény: Törölt nick (149907)
Törölt nick 2013. okt. 30. Creative Commons License 149907

Irany valamelyik hid es onnan nagy ivben repulhet az ora a Dunaba;-)

Előzmény: Darth Plagueis (149904)
Franek-52 2013. okt. 30. Creative Commons License 149906

Szia.

....közben én is rájöttem, hogy tévedtem. Azért ez is egy kicsit eco. :-))

Feri'bá.

Előzmény: seftman (149905)
seftman 2013. okt. 30. Creative Commons License 149905

Ez nem "eco-drive", hanem "auto-quartz", olyan, mint a Seiko "kinetic" szerkezete.

Az "eco-drive" a fény energiáját hasznosítja, hasonlóan "solar" technológiához.

Előzmény: Franek-52 (149902)
Darth Plagueis 2013. okt. 29. Creative Commons License 149904

Pár napja bepárásodott a 10 éves Doxa kvarcórám. Gyorsan levettem a fedelét, ma pedig elvittem óráshoz. Az elem már rozsdásodott benne, az órás szerint régóta ázott. Ennek ellenére az óra jár, az elem töltöttsége magas, pedig jó pár éves. Különösebb ázásnak én nem tettem ki, max. kézmosásnak, mosogatásnak. Az órás szerint végeztethetnék rajta egy vízállósági tesztet, hátha ki kell benne cserélni valamit, de nem erőltette, összerakta és elköszönt. Azzal se törődött, hogy a fedele alatt vastagon állt a kosz az illesztéseknél. Én se aggódjak?

Wicked Belzebub 2013. okt. 29. Creative Commons License 149903

Nekem nagyon jo tapasztalatom van vele. '98-ban kerult hozzam egy Promaster Ecodrve titan monoblokkos ora. Rettentoen imadtam. Ketszer allt le, mindketto telen volt, amikor az ejszakazasok miatt nem kapott eleg fenyt. Aztan tavaly Barcelonaban elhalalozott... En voltam a fasz, 14 eves tomites mar kakukk. Tengervizet kapott, egy eve a szervizben all, nincs szerkezet. Lemondtam rola...

Előzmény: fastrobi (149901)
Franek-52 2013. okt. 29. Creative Commons License 149902

Szia.

Ez ugyan egy ETA eco, szerelés közben. Igazából semmi extra. Egy lengősúly hajt meg egy eta-éktól ismert kilincskereket. Ez egy hengeres rugót húz. A megfelelő feszesség elérése után pedig ez pörgeti a töltést végző generátort (?). Tehát szakaszosan tölt. Nagy gyakorlatom nincs ebben a témában, ezért is csináltam a képeket, hogy el ne tévedjek. Kollégáim szerint ez a kilincses-rugós kerék és maga a "generátor" szokott legyengülni. Ja meg a kapacitor. A többi egy sima eta kvarc.

Feri'bá.

Előzmény: fastrobi (149901)
fastrobi 2013. okt. 29. Creative Commons License 149901

Előre elnézést az OFF-ért! Az érdekelne hogy van valakinek tapasztalata az eco-drive szerkezetről? Megbízhatóság,javíthatóság,élettartam érdekelne! Utánaolvastam de azért inkább olyan ember véleményére lennék kíváncsi aki találkozott már vele. Diver mániás vagyok van jópár féle de most megtetszett egy 500dolláros citizen búvár abban van ezért érdekelne. Előre is köszönöm.

APT 2013. okt. 29. Creative Commons License 149900

A Roamer egy teljesen más történet volt - az egy vintage óra, plexihez tervezett rámával.

A ragasztás meg - ha jól csinálták, márpedig gyárilag jól szokták csinálni - tökéletesen szigetel, jobban, mint bármi más.

Előzmény: halálamájra (149898)
halálamájra 2013. okt. 29. Creative Commons License 149899

Bocsánat a fárasztásért ,de tényleg érdekel.:)  (kicsit aggódok , nehogy gond legyen ,mert van egy ilyen típusú)

Előzmény: halálamájra (149898)
halálamájra 2013. okt. 29. Creative Commons License 149898

Köszönöm a választ! Csak azért voltam kíváncsi ,mert írtad ,hogy a Roamer óránál nem célszerű kicserélni üvegre a plexit ,mert a ragasztás miatt gondok lehetnek. És még annyit szeretnék ,hogy nem párásodhat be a ragasztott üveg hátlapú típus? A ragasztó teljesen leszigeteli?(pl. bejövök -10fokról a 23 fokos házba télen, vagy kézmosás után stb)

Előzmény: APT (149897)
APT 2013. okt. 29. Creative Commons License 149897

Az ilyen kivitelek jellemzően ragasztottak, és nem szokott semmi gond lennni velük.

Nem kell ezt egyébként túlfetisizálni, közönséges, kétkomponensű lassan kötő Araldittal beragasztasz egy rámába egy üveget, az soha a büdös életben nem fog onnan kijönni, csak kitörni lehet...

Előzmény: halálamájra (149893)
Törölt nick 2013. okt. 28. Creative Commons License 149896

Nem látni:-(((

Előzmény: Róbertcsendes (149895)
Róbertcsendes 2013. okt. 28. Creative Commons License 149895

Helló

tudnátok infot adni erről az omega óráról?

típus,ár,mikori?

köszi

Robi

halálamájra 2013. okt. 28. Creative Commons License 149894

Az üveg a széleknél színte élesre van csiszolva. Nem tűnik egyszerűnek a megoldás.

Előzmény: halálamájra (149893)
halálamájra 2013. okt. 28. Creative Commons License 149893

Üdv.! 

Ezt a típust ránézésre meg tudná, tudnád mondani ,hogy ez epoxy ragasztós megoldás vagy valami más? Mennyire lehet tartós? Hőmérsékltetváltozástól vagy kisebb ütéstől kieshet az üveg? Gumi tömítő gyűrűt nem igazán látok.   képek belülről és kivűlről:http://i.ebayimg.com/t/Hamilton-Khaki-X-Wind-Mens-Ivory-Dial-Automatic-Chronograph-Watch-H77666523-/00/s/OTkzWDE2MDA=/z/1ZAAAOxyLiJR0chu/$T2eC16JHJHsFGlhN24MhBR0chtm+dQ~~60_57.JPG     ,http://i.ebayimg.com/t/HAMILTON-KHAKI-X-WIND-CHRONOGRAPH-MENS-S-STEEL-AUTOMATIC-DAY-DATE-/00/s/MTA2NlgxNjAw/z/344AAOxyOeBR0fL7/$T2eC16JHJGUFFh0WuIpZBR0fL7TFNw~~60_57.JPG

Előzmény: APT (149890)
python 357 2013. okt. 28. Creative Commons License 149892

Noooooomális -e vagyol????????;)

Előzmény: Törölt nick (149891)
Törölt nick 2013. okt. 28. Creative Commons License 149891

Sztem dobd bele a Dunába:-)))) Vegyél helyette magadnak egy rendes órát!

Előzmény: [nexus] (149886)
APT 2013. okt. 28. Creative Commons License 149890

A kép alapján ezt nem tudom megmondani, lehet benne többféle szerkezet is. Egyébkét a Roamerek a hivatkozott DOXA-val nagyjából azonos kategóriájú, közép-belépő szintű órák volt anno, nem rendkívüli pontosságú, minőségű, de tisztességes munkák.

A plexinek meg adott esetben utána kell járni, érdeklődj például a Kronó Kft-nél (megtalálod a neten), náluk biztos lesz többféle kivitel is egy adott méretben, és ki is cserélik rögtön. Sajnos az órások többségénél tényleg nincs választék - de a lehetőség adott.

Előzmény: [nexus] (149889)
[nexus] 2013. okt. 27. Creative Commons License 149889

Annyit még tudnál mondani nekem erről az óráról, hogy milyen szerkezet van benne? Persze én is jókor kérdezem, miután már megvettem. Mennyire megbízható, belehet állítani a pontosságát? Nekem pár éve volt egy Doxa órám, úgy kaptam örökségbe amiben egy CAL103-as volt és az nagyon pontosan járt. Napi 2-3  másodpercet sietett.

Köszönöm előre is a válaszodat.

Előzmény: APT (149887)
[nexus] 2013. okt. 27. Creative Commons License 149888

Köszönöm a válszt. Én nem értek ehhez és ezért kérdeztem rá az üvegre mint lehetőségre. De most már tudom, hogy van/létezik laposabb plexi is. Bőven megfelelne.

Órások tartanak ilyet? Mert ahol voltam ott mindenütt csak ez a magas, domború plexi voltak. Max erre tudták volna lecserélni.

Előzmény: APT (149887)
APT 2013. okt. 27. Creative Commons License 149887

Be lehet tenni üveget, de nagyon nem célszerű - ezt az órát nem ehhez tervezték, ez plexis ráma. Az üveget ragasztani kellene, gondok lehetnének vele.

Viszont plexiből léteznek adott átmérő mellett is eltérő magasságú és perem-meredekségű kivitelek, szinte perem nélküliek is - egy jóval laposabb plexivel jobban mutathatna.

Előzmény: [nexus] (149886)
[nexus] 2013. okt. 27. Creative Commons License 149886

Sziasztok.

Tudnátok segíteni abban, hogy egy ilyen órába a plexi helyett lehet-e üveget beletetni? Nem azért szeretném, hogy kevésbé karcolódjon hanem mert a benne lévő plexi eléggé domború és eléggé kimagaslik az óra síkjából. Szeretném ha "laposabb" lenne az óra.  Hát nem valami szakszerűen fogalmaztam,  ezért elnézést kérek minden órás szakembertől.

dészáz 2013. okt. 27. Creative Commons License 149885

nem kakukkos. :-)

Előzmény: Smíró (149884)
Smíró 2013. okt. 27. Creative Commons License 149884

Kakukkos akart lenni, de ezt még nem írtam le soha. Nézd el pls!

Előzmény: Smíró (149883)
Smíró 2013. okt. 27. Creative Commons License 149883

Olvastam valahol, hogy árulnak kifejezetten Cornavin-számlap tisztító szert, és direkt nem javasolják IWC, Doxa és egyéb szarokhoz. Csak a neve nem ugrik be... Jól gondolom, hogy kakkos óra a Cornavin?

Előzmény: Boundary (149882)
Boundary 2013. okt. 27. Creative Commons License 149882

Tisztelettel! érdeklődni szeretnék,hogy Cornavin számlapot mivel érdemes tisztítani?

fastrobi 2013. okt. 27. Creative Commons License 149881

Az elem élettartam annyira nem érdekel azon a pár ezer forinton nem múlik,inkább a szerkezetnek legyen jobb!

Előzmény: sunnysun333 (149877)
fastrobi 2013. okt. 27. Creative Commons License 149880

Köszönöm a válaszokat!

Franek-52 2013. okt. 26. Creative Commons License 149879

Szia.

Az aktuálisan hordott órát érdemes „üzemben” tartani. A kihúzott korona a szerkezetben mechanikusan blokkolja a kerékrendszert, és az elektronikát alvó állapotba teszi. Gondolom, hogy ez csak a kvarc alap rezgését biztosítja. A bontatlan csomagolású elem hosszabb ideig eláll, mint az egyszer már használatba vett. Olyan, mint a májkonzerv, a polcon sokáig eláll, de ha kinyitod, megromlik. Hiába teszed a hűtőbe. A használatba vett elemek (mindegyik) izzadnak. A sav marja az elem érintkezőket, a gőze kicsapódik az üvegen, szerkezeten.

Javaslat: a hordani kell az aktuálisat. Ha hosszú időre leteszed az elemet kivenni, ha meg hordani akarod friss elemmel indítani.

Feri’bá

Előzmény: fastrobi (149872)
rtivi 2013. okt. 26. Creative Commons License 149878

Bocs, de megmutatnád a legeslegkedvencebbet? Ilyen körülények között persze a mechanikusnak édesmindegy a korona helyzete, ha évek múlva nem jár, akkor az nem fog járni kihúzott korona után sem, a kvarcban meg az elem is öregszik egy kicsit, azaz valójában ott is édesmindegy hogy mi van a koronával. Jó minőségű órák esetében itt olyan évtizedes időtávró lvan szó, hogy valüójában kár ez egészre szót vesztegetni. No persze ha elvi kérdés, akkor az mindjárt más. :-)

Előzmény: sunnysun333 (149877)
sunnysun333 2013. okt. 26. Creative Commons License 149877

Viszont a mechanikus óráidat folyton fel kell húzni, a kvarcban meg kifogy az elem ereje... Ha csak egy évbe n1-2x veszed  kia fiókból, akkor könnyen járhatsz úgy, hogy 3. alkalomnál már ne mfog járni az óra és majd akkor fogsz bosszankodni....

Szóval, én mostanában bizony kihúzom a koronákat és inkább állítok gyorsan pontos időt, ha hosszú pihentetés után egyik vagy másik kedvencet előveszem a fiókból.....::)))

otika70 2013. okt. 25. Creative Commons License 149876

Köszönöm szépen, mindenképpen segítettél!

Előzmény: oys... (149875)
oys... 2013. okt. 25. Creative Commons License 149875

A '80-as években már az egyszerűbb kvarcóráikon is máltai kereszt volt a koronán, ebben biztos vagyok.

Ugyanakkor eszerint az oldal szerint a '70-es évekbéli 6351-esen is már jelzett volt a korona:

http://item.rakuten.co.jp/chuukotokei/t466/

Előzmény: otika70 (149874)
otika70 2013. okt. 24. Creative Commons License 149874
Szép jó estét az Uraknak!

Az lenne a kérdésem, gyárthattak-e a 70-es évek elején egy ref.
6351-es arany Vacheront jelzetlen koronával.
Wicked Belzebub 2013. okt. 24. Creative Commons License 149873

Nézd, van egy Casiom, ami nagyjából túl van a 880 milliomodik léptetésén, szerintem járathatod nyugodtan :))

fastrobi 2013. okt. 24. Creative Commons License 149872

Szevasztok! Hozzáértőtől érdeklődnék! Hobbi szinten érdekelnek a svájci órák van több automata és quartz is olcsóbb drágább! Az lenne a kérdésem hogy a quartz óráim közt  olyan is akad ami szinte egy évben csak egyszer vagy még annyiszor sincs a kezemen.Hagyjam őket járni vagy húzzam ki a koronájukat? Mi a jobb nekik ha állnak vagy ha járnak?

ph5.5 2013. okt. 24. Creative Commons License 149871

Itt ( http://www.ebay.com/itm/NOS-NEW-SWISS-PHENIX-AUTOMATIC-WATERRESIST-MENS-WATCH-/400529438181 ) 1960-as évekre teszik... szóval lehet hogy jó sokáig gyártásban volt :) 

Előzmény: ph5.5 (149870)
ph5.5 2013. okt. 24. Creative Commons License 149870

Szerintem ez inkább ez a típus lesz:

phenix s7726b

Ami az 1970-es évekből származik. 

http://www.noswatch.com/servlet/the-Phenix/Categories

Szerkezet meg kérdéses.... 

Előzmény: Pitylogós (149867)
Törölt nick 2013. okt. 24. Creative Commons License 149869

Ez valami eta lehet, 2824?

boxer-gs 2013. okt. 24. Creative Commons License 149868

A billegő alatt ott a kaliberjelzés, ha jól látom. Mármint nem látom jól, csak azt, hogy ott van.  Az alapján hátha akad valakinek alkatrész.

Pitylogós 2013. okt. 24. Creative Commons License 149867

Van egy Phenix nevű kb 10 éve vásárolt órám.

A képek alapján tudtok róla mondani valamit, milyen szerkezet stb?

Sajnos leesett az asztalról, eltört benne egy kerék. Érdemes megjavíttatni, vagy kuka, gazdasági totálkár?

dészáz 2013. okt. 23. Creative Commons License 149866

volt kérdés? :-)

Előzmény: Törölt nick (149865)
Törölt nick 2013. okt. 23. Creative Commons License 149865

Semmi válasz?? Vagy mindenki tüntetni ment:-)?

Előzmény: Törölt nick (149857)
Törölt nick 2013. okt. 22. Creative Commons License 149864
Előzmény: Pitylogós (149863)
Pitylogós 2013. okt. 21. Creative Commons License 149863

bocs mellé ment...

Előzmény: Törölt nick (149862)
Törölt nick 2013. okt. 21. Creative Commons License 149862

???

Előzmény: Pitylogós (149861)
Pitylogós 2013. okt. 21. Creative Commons License 149861

kaptatok mailt múlt héten...

Előzmény: Törölt nick (149860)
Törölt nick 2013. okt. 19. Creative Commons License 149860

Köszi a biztatást, igyekszünk!!!

Előzmény: NormanBates (149859)
NormanBates 2013. okt. 19. Creative Commons License 149859

Mit lehet tudni erről a szervízről? Még nem sok infót láttam a weboldalukon. Ezen a héten elmentem a bolt előtt, de még építés alatt volt a terület.

Ez egy hivatalos szervize lesz valamely márkának?

Illetve engem tényleg érdekelne, hogy ilyen jelenelgi gazdasági helyzetben, miért nyit valaki óraszervízt egy ilyen drága környéken?

Még van ekkora hely az órajavítás piacon? Esetleg a tulajdonos olvassa a fórumot?

Egyébként hajrá, biztosan benézek, ha készen lesz!

Előzmény: seftman (149855)
Törölt nick 2013. okt. 18. Creative Commons License 149858

Szép, de nem az én ízlésem.

Előzmény: Törölt nick (149857)
Törölt nick 2013. okt. 18. Creative Commons License 149857

Sziasztok!

Az egyik honapom találtam:

Nekem kimondottan tetszik.

Törölt nick 2013. okt. 16. Creative Commons License 149856

Ez szépnek néz ki!!!!

Előzmény: seftman (149855)
seftman 2013. okt. 16. Creative Commons License 149855

TEL: +36 20 505 5153,

+36 20 991 9700

CÍM: 1051 Budapest, Sas utca 21.

EMAIL: info@swisswatches.hu

WEBSITE: www.swisswatches.hu

Előzmény: ph5.5 (149848)
ph5.5 2013. okt. 16. Creative Commons License 149854

Nincs mit!

Előzmény: Törölt nick (149852)
ph5.5 2013. okt. 16. Creative Commons License 149853

Van svájci órám, szórakozik is... csak messze vagytok. (2824-2 és nincs 0 pozícióm a koronán, plusz igencsak a határon mozog a napi járáseltérés)

Előzmény: Törölt nick (149850)
Törölt nick 2013. okt. 16. Creative Commons License 149852

Köszönöm!

kakaszem 2013. okt. 15. Creative Commons License 149851

Annyira csodálatos amikor a szarva közt a tőgyét sikerül eltalálni.

Természetesen ez alatt azt értem amikor a topikban jelen lévő lakinger elvtárs (minimum) 3 nickje és hozzászólásai helyett sikerül olyan embert lebélázni aki pont nem az.

Hányszor néztem már végig az ilyesmit...

Már csak azokat csodálom akik még komolyan veszik ezt a valaha jobb napokat látott kis topikot. Kár érte.

Kitartás a még jelen lévő pár értelmes embernek.

Béla, te meg most meg érts egyet valamelyik nickeddel.:)

Ahogy szoktad.

Előzmény: ronin s8 (149846)
Törölt nick 2013. okt. 15. Creative Commons License 149850

Szívesen vagy látva, te is:-)

Törölt nick 2013. okt. 15. Creative Commons License 149849

Ne vedd komolyan az ilyeneket, mint ronin s8....A kutyak ugatnak,a karavan meg megy tovabb:-))))

Előzmény: halálamájra (149847)
ph5.5 2013. okt. 15. Creative Commons License 149848

10 másodperces google keresés nekem ezt dobta ki:

http://goo.gl/maps/XESeg

Bp. V. ker Sas u 21. 

Előzmény: Törölt nick (149841)
halálamájra 2013. okt. 15. Creative Commons License 149847

Kiváncsi lennék , hogy miből szűrted le ez a következtetést! Néha feljövök ide, feltenni néhány kérdést, választ várva a hozzáértőktől ,se több ,se kevesebb.(kb 1 éve olvasgatom az órákkal kapcsolatos fórumokat) Számomra érthetetlen, hogy valaki miért regisztrál kizárólag trollkodás céljából(elképzelni nem tudom a motiváló erő mibenlétét)..... Érthetetlen továbbá ,hogy értelmes emberek miért foglalkoznak ilyen emberek hozászólásaival ,amikor azokat üres sorokként felfogva, át lehene ugrani azokat, illetve ott a tiltás lehetősége is. Régebben érdekes ,a témához hű, eszmecseréket lehetett itt olvasni. Továbbra is szívesen olvasgatom a hozzáértők, órával kapcsolatos írásait, vitáit. 

ronin s8 2013. okt. 15. Creative Commons License 149846

Teljesen arany, bÉLA...

Előzmény: halálamájra (149843)
halálamájra 2013. okt. 15. Creative Commons License 149845

Uhh és még egy dolog! Valaki betudná linkelni azt a vidit, amelyikben politikusokat faggatják óráikról? Régóta keresem.

halálamájra 2013. okt. 15. Creative Commons License 149844

Illetve a 10micronosoknál ,ha megsérül az aranybevonat ,akkor alatta acél szín létszana? Vagy ezek sárgaréz alapúak és arra megy rá az arany?

Előzmény: halálamájra (149843)
halálamájra 2013. okt. 15. Creative Commons License 149843

Üdv mindenkinek!

Lenne egy kérdésem: Rolex Submariner arany-acél változatánál vagy pl. a Hublotok arany típusainál teljesen arany a tok vagy a lünetta ,avagy csak 10micronos?

Törölt nick 2013. okt. 14. Creative Commons License 149842

Előzmény: Törölt nick (149836)
Törölt nick 2013. okt. 14. Creative Commons License 149841

Úgy veszem észre, hogy eléggé gagyivá vált ez a fórum, mivel napok óta várok válaszra.

Szepy2884 2013. okt. 14. Creative Commons License 149840

"A másik kettő sporthoz milyen órákat használsz?

Engem érdekel akkor is, ha nem svájci. :-)"

mivel én is igértem, hát tessék itt van minden kincsem órák terén :)

Elnézést a csapnivaló minőségért, de csaknem korom sötétben készült telefonnal (ettől sokkal jobb képeket csinál).

A bal szélsőt még gyermekkoromban olyan 7-8 évesen kaptam. Ezt használom bringázni, mert alu tokos vékony és nagyon könnyű. Meg annyira nem is kell félteni a márkája SMASH! :) Szerintem nem ismeritek :)

A jobb szélső egy Timex vizisportokhoz. Még egyetemistaként vettem az ösztöndíjamból (24.000 HUF) és nagyon szerettem.

A középső egy Seiko 5. Már dolgoztam amikor megvettem egy itteni topiktárstól kőkemény 15.000 HUF-ért :) Ma is a mindennapi viseletem és imádom.

A legfelső egy igazi ritkaság! Számomra a legdrágább és az otthonom legféltettebb darabja! Egy eredeti Junghans fedélzeti kronográf elképesztően jó álapotban tökéletesen működő képes a '40-es évekből! Messersmith, Focke Wulf, Junkers vadászgépekben és bombázókban használták. Vaterán vettem bagóért :D

Előzmény: tomlindudek (149775)
rtivi 2013. okt. 14. Creative Commons License 149839

Köszi, tényleg nem rossz.

Előzmény: oys... (149838)
oys... 2013. okt. 13. Creative Commons License 149838

A Poljot 3133-as Aviator óráról írottak alapján kérted, hogy "Igen tetszik az élvezetes ismertető. Lehetek pofátlan? Esetleg kép, link az említett Fortisró?"

Nos, utánakerestem.

És Seftman linkjén látott eredeti Fortis kronográfhoz nyugodtan hasonlítsd hozzá ezt:

Na ugye, hogy ugye?!?

Nem csoda, hogy per tárgyává vált!

Előzmény: rtivi (149817)
B7J 2013. okt. 12. Creative Commons License 149837

A+O 2013.09.05 08:33:27 ©
149379

Mikor lesz nyitas pontosan? Tegnap voltam arra fele, eleg nagy a surges-forgas.

Előzmény: bllkngr (149369)

Nem mintha kedves kollégája valamivel is egészségesebb lenne!

Előzmény: bélavadász (149823)
Törölt nick 2013. okt. 11. Creative Commons License 149834

Meg tudnád adni a pontos címet? Árultok is ott valamit?

Nekem kellene alkatrész ugyanis.

Előzmény: Törölt nick (149821)
Franek-52 2013. okt. 11. Creative Commons License 149833

Szia.

Mail ment.

Feri'bá

Előzmény: hugoneni (149826)
Wreck Diver 2013. okt. 11. Creative Commons License 149832

Persze, hogy beduplázza.. :D

Előzmény: Wreck Diver (149831)
Wreck Diver 2013. okt. 11. Creative Commons License 149831

Üdv,

Szerintem pont a 1740-hez nem lesz robbantott ábra.

Egyébként sima kézihúzós werk, nem lesz nagy ügy szerelni.
Az egyetlen furcsaság a plusz egy kerék a gátkerék és a másodperckerék közt. 
A jóisten tudja, mit keres ott, mikor másodperckijelzés nélküli Movado museumokban és hasonlókban használták...

Alkatrész tekintetében viszont jól jön, hogy a Movado tokozta, mert rengeteg van az ebayen, már egész olcsón.

Ami az etát illeti, a 2824-2 automata helyett próbálkozz a 2804-2 kézihúzóssal. Az az alapja.

Előzmény: AmpugnanoVendégház (149827)
Wreck Diver 2013. okt. 11. Creative Commons License 149830

Üdv,

Szerintem pont a 1740-hez nem lesz robbantott ábra.

Egyébként sima kézihúzós werk, nem lesz nagy ügy szerelni.
Az egyetlen furcsaság a plusz egy kerék a gátkerék és a másodperckerék közt.
A jóisten tudja, mit keres ott, mikor másodperckijelzés nélküli Movado museumokban és hasonlókban használták...

Alkatrész tekintetében viszont jól jön, hogy a Movado tokozta, mert rengeteg van az ebayen, már egész olcsón.

Ami az etát illeti, a 2824-2 automata helyett próbálkozz a 2804-2 kézihúzóssal. Az az alapja.

Előzmény: AmpugnanoVendégház (149827)
fastrobi 2013. okt. 10. Creative Commons License 149829

Annyi bizony mivel arany! Ahoz képest nem drága már persze valakinek!

Előzmény: Szepy2884 (149825)
fastrobi 2013. okt. 10. Creative Commons License 149828

Annyi mivel tömör arany nem is drága,már persze valakinek!

Előzmény: Szepy2884 (149825)
AmpugnanoVendégház 2013. okt. 10. Creative Commons License 149827

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.

Olaszországban, Siena mellett élünk. Egy kedves barátunk, egy sienai órás bácsi néha-néha megkér, hogy keressek meg neki dolgokat az interneten, ezek általában óraszerkezetek keresztmetszeti rajzai. Ezúttal a Zenith 1740 keresztmetszeti rajzára van szüksége, a szerelési ábrájára, de nem boldogultam, nem találtam meg sehol sem. Tudnátok esetleg segíteni?

Egy másik kérdésem, hogy az ETA 2824.2 szerkezeti rajyát megtaláltam, de valami olyasmit mondott, hogy ez jó, de kellene neki a mechanikus szerkezet rajza is, nem csak az automatáé. De én csak ezt találom:

https://secure.eta.ch/CSP/DesktopModules/ViewDoc.aspx?DocId=570&DocType=DT

Szerintetek mit kereshet még az öreg?

Köszönöm előre is a segítséget!

hugoneni 2013. okt. 10. Creative Commons License 149826

Szevasz!

Ha valamikor felkerülök a Nagyfaluba valószínűleg meglátogatlak.

Hogyan keresselek,ha az üzletbe bemegyek?

Válaszodat várom!

Üdv.:Gabi

Személyes megismerés és egy kis beszélgetés után milyen órákat tudok megnézni?

Előzmény: Törölt nick (149821)
Szepy2884 2013. okt. 10. Creative Commons License 149825

félmillió?

Előzmény: fastrobi (149818)
bélavadász 2013. okt. 10. Creative Commons License 149823
Te valóban beteg vagy!

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=126926130&t=9002169
Előzmény: Törölt nick (149822)
Törölt nick 2013. okt. 10. Creative Commons License 149821

Mivel nem lathato a hozzaszolasom, meg1x:

2 het mulva nyit a Sas utcaban a volt Tempora helyen az uzletunk:-)

Szeretettel varunk minden igazi oragyujtot!!!!!

Törölt nick 2013. okt. 10. Creative Commons License 149820

Sziasztiok!

2 hét múlva nyit az üzletünk a Sas utcában:-)

Szeretettel várunk minden IGAZI órakedvelö olvtársat!!!!

seftman 2013. okt. 10. Creative Commons License 149819
http://commons.m.wikimedia.org/wiki/File:FORTIS-Flieger-Chronograph.jpg
Előzmény: rtivi (149817)
fastrobi 2013. okt. 10. Creative Commons License 149818

Nagyon szép az a Poljot a honlapon A fél milliós ár meg relative nem sok ezért a kivitelért! Egy hasonló Patek lenne vagy 10millió!

Előzmény: oys... (149816)
rtivi 2013. okt. 10. Creative Commons License 149817

Igen tetszik az élvezetes ismertető. Lehetek pofátlan? Esetleg kép, link az említett Fortisró?

Előzmény: oys... (149813)
oys... 2013. okt. 9. Creative Commons License 149816

Egyrészt azt a tapasztalatot, hogy nem felelne meg a kronométer minősítésnek, szinte sehol. De a napi használatra bőven alkalmas a ~+-20 másodpercével.

Az eredete szerintem homályba vész. Ugyanis senki nem kérkedik azzal, hogy milyen megállapodás útján jutott a Poljot az eredetéül szolgáló Valjoux szerkezet gyárthatóságához, ellenben rendre előjönnek azzal, hogy milyen mértékben van továbbfejlesztve (tehát akár vehették is a licencet, de az sem kizárt, hogy böcsülettel kopintották).

Mindenesetre nézd meg magad a hasonlóságot, itt ezen a linken:

http://forums.watchuseek.com/f54/poljot-3133-vs-valjoux-7734-lysanderxii-224306.html

Legalábbis gyanús...

Aztán persze ismerheted APT Topictársunk honlapját, ott Ő sokat leírt a használhatóságáról, illetve adatjellegű információkat is erről a szerkezetről, a Poljot egyik non-plusz-ultra órája kapcsán. Itt olvashatod:

http://www.mvltrade.hu/NicomaiIIteszt.htm

Előzmény: Szepy2884 (149815)
Szepy2884 2013. okt. 9. Creative Commons License 149815

És a szerkezetéről mit érdemes még tudni?

dészáz 2013. okt. 9. Creative Commons License 149814

tanulok! :-)

oys... 2013. okt. 9. Creative Commons License 149813

Dehogy Gagarin!

Az első emberes űrrepülés idején még nem volt ilyen formatervű repülős óra sem, de még csak szovjet repülős kronográf sem - P3133 pedig még csak írmagjában sem létezett.

Később (a Sztrelák után) azonban tényleg ennek a Poljot Aviator órának a szerkezetével szerelt órák uralták szinte kizárólagosan a kelet-európai légteret és majd' mindegyik KGST ország légierejében a Poljot kronográfok voltak a rendszeresített órák (a magyarban ott virított persze a svájci Heuer Montreal is, hogy egy kissé a legvidámabb barakk fogalmához ez is hozzájáruljon).

Aztán jött a rendszerváltás és vele együtt a rendszeresített órák is megváltoztak. Nálunk többek között a Fortis kronográfjai terjedtek el (sok van egy-egy légibázisunk címerével is). Nos, ez a Fortis kronográf olyan sikeres volt, hogy az oroszok a régi jól bevált repülős kronójuk új változatát be is öltöztették ennek kiköpött másába.

Aztán lett is belőle haddelhadd! Ugyanis olyan hasonlóságot mutattak az új Poljotok a Fortis-szal, hogy pillanatok alatt elkészült a szürkegazdaságban a rávaló hamisított "Fortis" cégjeles számlap is. Ezt aztán a német bíróság azzal honorálta, hogy be is tiltotta ezt a Poljot típuscsaládot.

Nos, a Vaterán hirdetett darab épp ennek a sorozatnak az egyike.

Tehát ez az óra egyrészt egy kis része a repülés történelmének, másrészt legendás utakat teljesített szerkezetű (pld. számtalan űrrepülésen is bizonyított) , és végül, de nem utolsósorban az egyik legelismertebb repülős óra formatervével rendelkezik.

Így aztán az előzőek alapján méltán híres, azonban az utóbbi alapján még "hírhedt" darabnak is mondható.

Kell ennél több egy repülős órától?

Előzmény: dészáz (149808)
innovations 2013. okt. 9. Creative Commons License 149812

Jó ár, amennyiben kellene megvenném, de sajnos nem kell ;-)

Előzmény: tomlindudek (149799)
Sidlali 2013. okt. 9. Creative Commons License 149811

sziasztok!Rám maradt régről egy öreg zsebóra.Borel fils & cie nevezetű.A felhúzó rugója vagy mi volt eltörve de szombatra kész is lesz.valaki tud infóval szolgálni bővebben a márkáról?

Sidlali 2013. okt. 9. Creative Commons License 149810

sziasztok.Régről rám maradt egy Borel fils & cie nevezetű régi zsebóra.a felhúzó rugó vagy mi volt eltörve benne már szombatra kész is lesz.Tud valaki információval szolgálni ezzel a régi márkával kapcsolatban?

Pitylogós 2013. okt. 9. Creative Commons License 149809

A kevredés elkerülése végett egy "klasszik/retró" szögletes First Austria (Casio klón...) karc stopper remekül teljesít a műszerfalra tépőzárazva :)

Előzmény: Szepy2884 (149803)
dészáz 2013. okt. 9. Creative Commons License 149808

gagarin?

Előzmény: oys... (149807)
oys... 2013. okt. 9. Creative Commons License 149807

De ugye azt is tudod, mitől vált legendássá ez a Poljot Aviator kronográf?

Előzmény: Szepy2884 (149806)
Szepy2884 2013. okt. 9. Creative Commons License 149806

Valóban szép!

Előzmény: oys... (149800)
seftman 2013. okt. 9. Creative Commons License 149805
Ha oly nagyon zavar, a "sima" plexit talán ki lehet cseréltetni üvegre, vagy zafírra.
Előzmény: Szepy2884 (149804)
Szepy2884 2013. okt. 8. Creative Commons License 149804

Ez valami gyönyörű óra! Igazi klasszikus '38-ból! De nem 40mm-es? És valóban plexi?

80-ért igazi ajándék, de ha tényleg plexi, hát...

Előzmény: tomlindudek (149799)
Szepy2884 2013. okt. 8. Creative Commons License 149803

"Ha szűk a kabin, ki tudod úgy fordítani a kezed, hogy lásd az órát, vagy másképpen csatolod fel?"

Nagyon jó kérédés! És úgy ahogy mondod, másképp csatolom fel. Nálam már szertartás, hogy amint beszálok, nem a hevederekért nyúlok először, hanem az órámat fordítom úgy, hogy a számlap a tenyerem felé nézzen és csak ezután kötöm be magam. 

És ennek is két oka van :D

Ezzel is védem az órám számlapját a karcoktól (mint óra fetisiszta :) és ugyan akkor így sokkal könnyebben olvasom le az időt, mert csak az alkaromat kell elfordítanom, míg ha hagyományosan van felcsatolva, akkor a könyökömet is meg kell emelnem a művelethez ami meg néha kicsit fájdalmas :DDD

Érdekes, hogy a sporttársaimnak mind össze van karcolódva az órája. De nekik nincs is ilyen fajta elferdülésük hogy ez zavarná őket másrészt mindegyiknem valamilyen casio vagy egyébb olcsóbb órája van. De még is, kezdem észrevenni, hogy tudatosan vagy tudatlanúl, de kezdik ők is úgy felcsatolni az órát mint én! Ez azért érdekes :D

Előzmény: tomlindudek (149796)
Szepy2884 2013. okt. 8. Creative Commons License 149802

Nagyon szívesen :)

"A műszerfalon nincs óra?"

Hiszed vagy sem, nincs. Különösen nem analóg kijelzés formájában, és ennek is két oka van:

-kevés a hely, nem fér el :)

-másrészt egy analóg óra kísértetiesen hasonlít a magasságmérőhöz ami tévedéshez vezethet.

Nézzd csak

1400 lábat mutat és nem azt hogy fél kettő lesz 5 perc múlva :)

Jelzem, most csak vitorlásgépről beszélünk.

Pedig a stopper valóban hasznos, de ha hiszed ha nem, nem feltétlen tartozéka a műszerfalnak. Vannak modernebb gépek amikben kis digitális (fekete alapon vörös) LCD kijelzés formájában ott van a stopper, de ez is a rádió tartozéka és inkább az adott frekvencia kijelzésére használják mintsem idő mérésre.

Inkább a legalapvetőbb műszerek vannak az amúgy is kicsi panelen (magasság, sebesség, finom varió/ durva varió, hosszdőlés/keresztdőlés, iránytű stb). Az egészen modern és drága vitorlásokban még kis LCD-s fedélzeti komputer is van ami nagyon komplex dolgok mellett időmérésre is alkalmasak, de inkább az a jellemző, hogy a pilóta egy erintőképes PDA-t (vagy okos telefont) rögzít a műszerfalra és azon végzi a navigálást.

Az órát pedig a csuklóján viseli.

bigdaddylaza23 2013. okt. 8. Creative Commons License 149801

üdv ezt már többször felrakták régóta hirdetik.....

Előzmény: oys... (149800)
oys... 2013. okt. 8. Creative Commons License 149800

Mintha direkte a Te kedvedért került volna fel a Vaterára:

http://ekszer-ora.vatera.hu/karora/ferfi_karora/poljot/poljot_aviator_kronograf_1813900028.html

És ez nemcsak érdemes vétel, de egy igazi legendát is kaphatsz az áráért! A név pedig magától értetődővé teheti, hogy mire is használod. ;-)

Előzmény: Szepy2884 (149789)
tomlindudek 2013. okt. 8. Creative Commons License 149799

Szepy2884

Most jött be egy ilyen Hantos Lacihoz:

http://global.rakuten.com/en/store/oldtime/item/h032417/

36mm-es, ETA, pointerdátumos, plexis. Nagyon szép állapotú, dobozzal, papírral.

80 pénz

Üdv.

Előzmény: Szepy2884 (149795)
dészáz 2013. okt. 8. Creative Commons License 149798

lehetne búvár is,ott a lünettával be tudja állítani,hogy mikor indult...

tomlindudek 2013. okt. 8. Creative Commons License 149797

Ahogy végignéztem a honlapot, valahol írják, hogy koreai cég. A szerkezet nem kínai, hanem Miyota automata. Volt ilyen szerkezetes órám, szépen, pontosan járt és koronáról is húzható. 

Annyira tényleg nem low budget. Nálunk az üzletben van ilyen szerkezetes Zeppelin óra, a zafírt leszámítva ugyanezen anyagokból 65.500.- Forintért bruttó. Szóval az Orient jobb vételnek tűnik 36.000.- ért, de ott a kézi húzást el kell felejteni. 

De! Mind a kettő 42mm! Bazinagyok! :O

Üdv.

Előzmény: Szepy2884 (149795)
tomlindudek 2013. okt. 8. Creative Commons License 149796

Köszönöm a válaszod. Számomra nagyon érdekes, ahogy ezt leírod. Felvetődik azonban a kérdés, hogy miért jó a vitorlázórepülésnél a háromutatós óra? Itt eltelt időket kell mérni. Egy stopper nem lenne hasznosabb? Ha nagy a koncentráció és a stressz, akkor még azt megjegyezni, hogy mikor is indultál, zalán nem is egyszerű.

Szerintem nem fognak a többiek sem megharagudni, ha repülős óra és repülés összefüggéesiről is olvashatunk itt többet. Én eddig ezekbe, amiket leírtál, nem tudtam, bele sem gondoltam. (A szokásos körlogarléc, üzemanyag, ellenszél stb. funkciókat már ezerszer hallottam, de ma nem tartom életszerűnek).

Még néhány kérdés:

A műszerfalon nincs óra? Ha szűk a kabin, ki tudod úgy fordítani a kezed, hogy lásd az órát, vagy másképpen csatolod fel?

Üdv.

Előzmény: Szepy2884 (149789)
Szepy2884 2013. okt. 8. Creative Commons License 149795

Hasznos meglátás! Köszönöm a linket is, de nem is olyan lowbudget. Kínai vagy japán?

Előzmény: RCTiv (149768)
oys... 2013. okt. 8. Creative Commons License 149794

Köszönöm a Lorsa tippet, tényleg az volt a képen!

Ezt a pajzsos emblémát még nem is ismertem, de most rákerestem a Lorsa névre és ugyanerre a werkre bukkantam (ugyan kicsit nyersebbnek tűnően).

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?00&ranfft&0&2uswk&Lorsa_238

Ha lesz képem a saját masináról is, akkor arra is majd rákérdezek...

Előzmény: Wreck Diver (149785)
oys... 2013. okt. 8. Creative Commons License 149793

Én ezen az oldalon találtam az Aretta szerkezetéről az ominózus képet:

http://oragyujtemeny.blogspot.hu/2010/12/aretta-de-luxe.html

Épp a Te órádra leltem?

Előzmény: APT (149783)
oys... 2013. okt. 8. Creative Commons License 149792

Az odáig O.K., hogy pentagramma.

Meg az is rendben van, hogy beleértelmeznek hagyományos és kifordított mítikus jelentéstartalmat is az ötágú csillagba.

Na, DE! Miért is kattantak rá a svájci óragyárak, hogy oly sokan ezzel jelöljék a márkájukat???

Előzmény: seftman (149787)
Szepy2884 2013. okt. 7. Creative Commons License 149791

Addig is egy kép a két fő hobbimról :)

Szepy2884 2013. okt. 7. Creative Commons License 149790

pardon a fórum motor velem is szórakozik...

Szepy2884 2013. okt. 7. Creative Commons License 149789

"A másik kettő sporthoz milyen órákat használsz?"

A hétvégén gondoltam, hogy lefotózom őket, de aztán mégsem, mert egyrészt nem akartam szennyezni a fórumot, másrészt súlyosbbítani azt, ami amúgy is az :DDD

Erre itt vagy Te, akit még is érdekel :D Igérem, ha a hétvégén hazajutok, csinálok róluk egy képet :)

Miért kell a vitorlázórepüléshez óra? Csak úgy? Vaqy van valami funkciója?

Ajaj! Egyáltalán nem láma a kérdés, SŐT! :D De vigyázat órákat tudnék erről mesélni úgyhogy most egy nagyon nagy OFF következik. Igyekszem rövid lenni ;)

OFF

Szóval, ahogy említettem az időmérésnek nagyon fontos szerepe van a repülésben. Egyrészt a navigáció miatt, másrészt az üzemanyag felhasználás során felmerülő becslések miatt is. 

De a vitorlás gépnél a következők miatt van szerepe:

A vitorlásgépnek nincs motorja. A felszálló meleg áramlatok (termikek) hajtják felfelé. Ez pedig csak akkor van, ha van besugárzás (magyarán süt a nap. Azaz, a nap felmelegíti a talaj felszínét, ami vissza sugározva a hőt felszálló nedves meleg levegő formályában adott magasságon kicsapódva felhőket képez. Na ez az amit a vitorlázó pilóta keres).  Minnél magasabbra képes felemelkedni, annál nagyobb távolságot képes megtenni a következő feláramlásik vagy navigációs pontig. Szóval ennyi az elmélet dióhéjban.

És a válaszom: Amikor az ember még kezdő pilóta és még alig van gyakorlata az egyedül repülésben (magyarán túl van már az 5 db egyedüli iskolakörén = B viszgán) már nem az a feladata, hogy továbbra is iskolaköröket gyártson, hanem hogy felkutassa és adott ideig meg is tartsa magát egy termikekben ezzel is magasságot gyűjtve. Ez először min. 10 max. 20 perc levegőben töltött idő = C vizsga.  

Amikor már ez is megvan, akkor először 1/2, 1, majd 3 óra, sőt 5 órát kell egyhuzamban leszállás nélkül levegőben tartózkodnia.

A vitorlás repülés eléggé megterhelő sport szellemileg és fizikailag is. Az ember eléggé intenzíven igénybe van véve és rengeteget koncentrál mert minden nagyon összetett. Pl: tartani a sebességet (ha túl sok, kisodródik a termikből, ha túl kevés átesik, dugóhúzóba kerül stb), folyton figyeli a helyzetét hogy merre van a reptér ha valami közbejön még idejében letudjon szállni biztonsággal, egy termikben több vitorlás is teker egy alig 50-100 méteres körben szóval rájuk is kell figyelni nehogy ütközzenek stb. Magyarán a sok koncentráció és stressz helyzet miatt, az ember tökéletesen elveszti az idő érzékét. 

Mondok erre egy példát: mielőtt megcsináltam a C vizsgámat, oktatóval kellett repülnöm és min. 20 percet kellett levegőben töltenem. (ez volt a termik ellenörző feladat) Ez nagyon egyszerűnek hangzik, de baromira nem az. Az emelések nagyon változóak van, hogy 1m/s az emelkedés van hogy 3m/s ekkor már nagyon vigyorog az ember, de ha nincs termik vagy leáramlás van, akkor -1-től -3m/s között is váltakozhat a süllyedés mértéke magyarán merül a gép mint a nyeletlen fejsze és 5 perc alatt akár 50-100 métert is veszít a magasságából. 

Amikor az ember csak gebereg a termikben azaz csak gyártja a 360°-os fordulókat, de nem is igen emelkedik de nem is nagyon süllyed, akkor a percek örökké valóságnak tűnnek. Az ember könnyen demoralizálódik. És aztán rátekint az órájára és rádöbben, hogy csak 3 perce gebereg és nem pedig 10 perce ahogy hitte, akkor újra reményt kap amitől meg szárnyakat :DD Nem tudom érted-e :) Egy félórás repülés feladatnál sok ilyen hullámvölgy adódhat és nem árt ha az ember tudja, hogy hanyadán áll a feladattal. 

Sok kezdő bukja el a C vizsgát ami "csak" 10 perc, mert azt hiszi hogy ha talál egy termiket és leír benne 5-6 kört azzal kész is a feladat aztán amikor leszáll, nem hisz a szemének és a fülének amikor az időmérő bejelenti, hogy csak 7 percet repült, vagy csak 8-at. Azért, mert nem vitt magával órát, vagy mert a nagy koncentrálásban elfelejtette megnézni :D

Előzmény: tomlindudek (149775)
Szepy2884 2013. okt. 7. Creative Commons License 149788

"A másik kettő sporthoz milyen órákat használsz?"

A hétvégén gondoltam, hogy lefotózom őket, de aztán mégsem, mert egyrészt nem akartam szennyezni a fórumot, másrészt súlyosbbítani azt, ami amúgy is az :DDD

Erre itt vagy Te, akit még is érdekel :D Igérem, ha a hétvégén hazajutok, csinálok róluk egy képet :)

Ajaj! Egyáltalán nem láma a kérdés, SŐT! :D De vigyázat órákat tudnék erről mesélni úgyhogy most egy nagyon nagy OFF következik. Igyekszem rövid lenni ;)

OFF

Szóval, mint említettem az időmérésnek nagyon fontos szerepe van a repülésben. Egyrészt a navigáció miatt, másrészt az üzemanyag felhasználás során felmerülő becslések miatt is. 

De a vitorlás gépnél a következők miatt van szerepe:

A vitorlásgépnek nincs motorja. A felszálló meleg áramlatok (termikek) hajtják felfelé. Ez pedig csak akkor van, ha van besugárzás (magyarán süt a nap. Azaz, a nap felmelegíti a talaj felszínét, ami vissza sugározva a hőt felszálló nedves meleg levegő formályában adott magasságon kicsapódva felhőket képez. Na ez az amit a vitorlázó pilóta keres).  Minnél magasabbra képes felemelkedni, annál nagyobb távolságot képes megtenni a következő feláramlásik vagy navigációs pontig. Szóval ennyi az elmélet dióhéjban.

És a válaszom: Amikor az ember még kezdő pilóta és még alig van gyakorlata az egyedül repülésben (magyarán túl van már az 5 db egyedüli iskolakörén = B viszgán) már nem az a feladata, hogy továbbra is iskolaköröket gyártson, hanem hogy felkutassa és adott ideig meg is tartsa magát egy termikekben ezzel is magasságot gyűjtve. Ez először min. 10 max. 20 perc levegőben töltött idő = C vizsga.  

Amikor már ez is megvan, akkor először 1/2, 1, majd 3 óra, sőt 5 órát kell egyhuzamban leszállás nélkül levegőben tartózkodnia.

A vitorlás repülés eléggé megterhelő sport szellemileg és fizikailag is. Az ember eléggé intenzíven igénybe van véve és rengeteget koncentrál mert minden nagyon összetett. Pl: tartani a sebességet (ha túl sok, kisodródik a termikből, ha túl kevés átesik, dugóhúzóba kerül stb), folyton figyeli a helyzetét hogy merre van a reptér ha valami közbejön még idejében letudjon szállni biztonsággal, egy termikben több vitorlás is teker egy alig 50-100 méteres körben szóval rájuk is kell figyelni nehogy ütközzenek stb. Magyarán a sok koncentráció és stressz helyzet miatt, az ember tökéletesen elveszti az idő érzékét. 

Mondok erre egy példát: mielőtt megcsináltam a C vizsgámat, oktatóval kellett repülnöm és min. 20 percet kellett levegőben töltenem. (ez volt a termik ellenörző feladat) Ez nagyon egyszerűnek hangzik, de baromira nem az. Az emelések nagyon változóak van, hogy 1m/s az emelkedés van hogy 3m/s ekkor már nagyon vigyorog az ember, de ha nincs termik vagy leáramlás van, akkor -1-től -3m/s között is váltakozhat a süllyedés mértéke magyarán merül a gép mint a nyeletlen fejsze és 5 perc alatt akár 50-100 métert is veszít a magasságából. 

Amikor az ember csak gebereg a termikben azaz csak gyártja a 360°-os fordulókat, de nem is igen emelkedik de nem is nagyon süllyed, akkor a percek örökké valóságnak tűnnek. Az ember könnyen demoralizálódik. És aztán rátekint az órájára és rádöbben, hogy csak 3 perce gebereg és nem pedig 10 perce ahogy hitte, akkor újra reményt kap amitől meg szárnyakat :DD Nem tudom érted-e :) Egy félórás repülés feladatnál sok ilyen hullámvölgy adódhat és nem árt ha az ember tudja, hogy hanyadán áll a feladattal. 

Sok kezdő bukja el a C vizsgát ami "csak" 10 perc, mert azt hiszi hogy ha talál egy termiket és leír benne 5-6 kört azzal kész is a feladat aztán amikor leszáll, nem hisz a szemének és a fülének amikor az időmérő bejelenti, hogy csak 7 percet repült, vagy csak 8-at. Azért, mert nem vitt magával órát, vagy mert a nagy koncentrálásban elfelejtette megnézni :D

seftman 2013. okt. 7. Creative Commons License 149787
Előzmény: oys... (149780)
Wreck Diver 2013. okt. 7. Creative Commons License 149786

Fórummotor no comment.
Mindegy, ajándék lónak nem nézzük a fogát. :)

Előzmény: Wreck Diver (149785)
Wreck Diver 2013. okt. 7. Creative Commons License 149785

A képen látható egy Lorsa werk.
Ott a keresztes pajzs a billegő alatt. Talán cal. 238.

Előzmény: oys... (149782)
Wreck Diver 2013. okt. 7. Creative Commons License 149784

A képen látható egy Lorsa werk. 
Ott a keresztes pajzs a billegő alatt. Talán cal. 238.

APT 2013. okt. 7. Creative Commons License 149783

Nem kizárt, de úgy rémlik, hogy ezt a fotót talán még én készítettem anno valamelyik Arettámról... Amúgy ezek standard ST, FHF és hasonló werkek voltak, és a csillagos áttörés simán csak egy "geg" volt rajtuk, valószínűleg a feliratozással együtt eleve így rendelték a gyártótól. A különböző szerkezet-gyártók már anno is a cég által kért névre feliratozták, a kért módon finishelték a szerkezeteket, nincs új a Nap alatt...

oys... 2013. okt. 7. Creative Commons License 149782

Egyébként az Aretta werkjei (mint pld. a képen lévő is) valamilyen tömeggyártmányok lehetnek, vagy esetleg saját masinákat is használtak?

Ha az utóbbi, akkor a csillagos áttörés már mindenképpen komolyabb egyéniesítés lehetett, mint manapság a legtöbb nagy név által elvégzett ETA-átmárkázás...

oys... 2013. okt. 7. Creative Commons License 149781

Na ilyen hidat említettem:

A kép nem az enyémről készült! Valamelyik hobytársunk órája van rajta.

(http://oragyujtemeny.blogspot.hu/2010/12/aretta-de-luxe.html)

oys... 2013. okt. 7. Creative Commons License 149780

De ha már ötágú csillag:

Ki tudja, hogy mi lehet az a misztifikum, ami miatt a hetvétek közül többen is ezt választották márkajelüknek?

(Zenith, Omega, ez az Aretta, meg tán stb. is...)

rtivi 2013. okt. 7. Creative Commons License 149779

Az.

Előzmény: oys... (149778)
oys... 2013. okt. 7. Creative Commons License 149778

Bolond ez a zindeksz motor!

oys... 2013. okt. 7. Creative Commons License 149777

Már csak azért is érdekel ez az ARETTA, merthogy került hozzám egy kis aranyos példány a hajdani kollekciójukból.

És amikor elkezdtem utánaolvasni, akkor jöttem rá, hogy szinte semmi infó nincs már róluk. Pedig érdemes kis órácskának tűnik.

Illetve annyi azért kiderült, hogy a '60-as, '70-es években még létezhettek és az ötágú csillag volt a cégemblémájuk. Olyannyira ezzel jelölték az óráikat, hogy egy kis sajátosságot is belevittek azzal, hogy jópár szerkezetük egy-egy hídját is ezzel díszítették, egy ötágú csillag alakú áttöréssel (amolyan csillagos szkelettálással). De többet nem sikerült kiderítenem róluk.

Érdemes valahol keresgélni?

Előzmény: APT (149774)
oys... 2013. okt. 7. Creative Commons License 149776

Már csak azért is érdekel ez az ARETTA, merthogy került hozzám egy kis aranyos példány a hajdani kollekciójukból.

És amikor elkezdtem utánaolvasni, akkor jöttem rá, hogy szinte semmi infó nincs már róluk. Pedig érdemes kis órácskának tűnik...

Illetve annyi azért kiderült, hogy a '60-as, '70-es években még létezhettek és az ötágú csillag volt a cégemblémájuk. Olyannyira ezzel jelölték az óráikat, hogy egy kis sajátosságot is belevittek azzal, hogy jópár szerkezetük egy-egy hídját is ezzel díszítették, egy ötágú csillag alakú áttöréssel (amolyan csillagos szkelettálással). De többet nem sikerült kiderítenem róluk.

Érdemes valahol keresgélni?

Előzmény: APT (149774)
tomlindudek 2013. okt. 7. Creative Commons License 149775

Szepy2884

A másik kettő sporthoz milyen órákat használsz?

Engem érdekel akkor is, ha nem svájci. :-)

A 42-es AR réteg mentes Orient szerintem elég nagy és csillogós lehet. A 36-os Archimede talán jobbnak tűnik. 

Láma kérdés:

Üdv.

Előzmény: Szepy2884 (149765)
APT 2013. okt. 7. Creative Commons License 149774

Olcsó, "private label" órákat forgalmazó cég volt, a 70-as évekig biztosan létezett (az óráiból ítélve). Egész jó és tetszetős órákat is forgalmaztak, rendes horgonyjárattal, meg a legolcsóbb peckeseket is. A jobb óráik amolyan Cornavin kategóriájúak, de nagyon szépek is vannak közöttük.

Előzmény: oys... (149772)
dészáz 2013. okt. 7. Creative Commons License 149773

ha minden igaz,van itthon,régi pecekgátas werk.

Előzmény: oys... (149772)
oys... 2013. okt. 7. Creative Commons License 149772

Urak!

Mit lehet, illetve mit érdemes tudni az Aretta nevezetű óramárkáról?

rtivi 2013. okt. 7. Creative Commons License 149771

Nem is tudom, hogy melyik az a 3 Svájci Óra, amelyik kijön 100000-ből. Esetleg használt, de lassan már az sem.

seftman 2013. okt. 7. Creative Commons License 149770
A Tutu-nál 34ezer Forint.
RCTiv 2013. okt. 7. Creative Commons License 149769

- hozzászólás előcsalogató - 

RCTiv 2013. okt. 7. Creative Commons License 149768

egy dologra figyelj, ha több órád van, akkor ne vegyél olyan automatát, amit nem lehet koronáról húzni, mert ha állandóan cserélgeted, nem lesz jó. nem tudom, hogy az orient milyen. legalábbis én utálom, hogy nem tudok kicsit ráhúzni ha éppen a seikot-t akarom hordani. olcsó órában én lehet quartzot vennék. 

és még egy dolog, ezek a klasszikus fliegerek a szélre húzott nagy számlap miatt és a keskeny tokszél miatt nagyobbaknak tűnnek mint amik, mindenképpen próbáld is fel a kiszemeltet, mert írtad, hogy neked is pálcika csuklód van :)) 

ez meg itt abszolút off, de ha meg pilótát akarsz és lowbudget nézd meg ezeket is: pjswatches.com

python 357 2013. okt. 7. Creative Commons License 149767

:)))))

Előzmény: bobafett1 (149766)
bobafett1 2013. okt. 7. Creative Commons License 149766

Repüléshez még egy külön óra? 

Szepy2884 2013. okt. 6. Creative Commons License 149765

Nem a keret a szűk keresztmetszet, hanem az életstílusom :) 3 órám van. Egy a vizisportokhoz, egy a hegyikerékpározáshoz és még egy a mindennapokra. A 3 óra összértéke nem haladja meg a 100 ezer forintot :) Még újonnan sem! :D Még is mindegyiket szeretem.

A mindennapokra való órám az egyedüli ami említésre méltó. Egy Seiko 5 (SNK113). Pont azt tudaj amire szükségem van. Automata, 38 mm, dátum és nap(!!!) és persze az idő. Ár/érték arányban verhetettlen! Az egyik itteni topiktárstól vettem karcmentesen 15 ezerért mert neki kicsi volt :) A boltban 25 ezert volt annó :D

Amúgy a maximum összeg amit esetleg hajlandó lennék kiadni egy ETA szerkezetes óráért, az olyan 200 ezer lenne. Csak még nem találtam meg azt amiért kiadnék ennyit.

Közben hosszas keresgélés után meglett az ideális jelölt repüléshez is :) Automata, nem túl nagy, funkciónális :)

Valami huszon harmincezer az ára. A reptérre még ez is luxus, de legalább nem kell annyira félteni, mint egy 100 ezer plusszos órát :)

Előzmény: Pitylogós (149740)
Törölt nick 2013. okt. 5. Creative Commons License 149764

Köszi!

Előzmény: öccse (149762)
öccse 2013. okt. 5. Creative Commons License 149763

kétezerrel

Előzmény: öccse (149762)
öccse 2013. okt. 5. Creative Commons License 149762
Törölt nick 2013. okt. 5. Creative Commons License 149761

100e alatt milyen jó minőségű valódi sviss automata órát kapok Budapesten újonnan. 42mm és legalább10atm lenne kívánatos.

öccse 2013. okt. 5. Creative Commons License 149760

Addigra lehet, hogy ismét divatba jön a zsebóra és majd jó lesz azokba. :)

Előzmény: oys... (149759)
oys... 2013. okt. 5. Creative Commons License 149759

És emiatt úgy vélem, hogy tiszavirág életűek lesznek az IWC mostani szerkezetfejlesztései. Ugyanis, ha bejön az az érzésem, hogy néhány év múlva kezdenek majd csökkeni a divatos óraméretek, akkor egy ekkora szerkezettel nem lehet mit kezdeni, mert még az emlegetett Chronograph Suisse órákhoz hasonló "papírtok"-okban is túl nagy lenne a végtermék.

oys... 2013. okt. 5. Creative Commons License 149758

Meg vastag csukló is!

Ugyanis ezek már a hordhatatlanság határát súrolóan drabális méretű órák.

Előzmény: Törölt nick (149756)
rtivi 2013. okt. 5. Creative Commons License 149757

Talán ez?

Előzmény: öccse (149755)
öccse 2013. okt. 5. Creative Commons License 149755

Úgy tűnik az IWC-nek is vannak már szép manufakturális órái :

http://www.watchtime.com/wristwatch-industry-news/watches/iwc-presents-timepieces-watches-wonders-hong-kong/

molyos1 2013. okt. 4. Creative Commons License 149753

Nagyon keveset, szerintem max. 4-6 g-ot.

Nem véletlen, hogy az arany hátlap alatt van egy második acél hátlap is amely a tok merevségét van hivatva biztosítani.

Szebb állapotú 18K noname-ek az Ebay-en 350-450 euróért cserélnek gazdát.

Üdv.

Előzmény: Raul9 (149751)
Raul9 2013. okt. 3. Creative Commons License 149752

Egyébként az alapból gyanús, hogy miért nem viszi be akkor tört arany árban valahová. Gyenge indoknak tűnik, hogy sajnálja szétbombázni, mivel antik szép darabról van szó.

Előzmény: Raul9 (149751)
Raul9 2013. okt. 3. Creative Commons License 149751

Sziasztok!

A Chronogrape Suisse óratokok hány g aranyat tartalmaznak? Aranyárban tudnék egy szép állapotút venni, csak nem tudom megállapítani, hogy valós-e az eladó által említett érték, mivel megbontatni nem engedi. Az alábbihoz nagyon hasonlít.

http://i7.photobucket.com/albums/y266/gatorcpa/Watch%20Photos/Landeron/MVC-029S.jpg

Előre is köszönöm a válaszokat.

Törölt nick 2013. okt. 3. Creative Commons License 149750

Sztem csak kövesd a magad útját!

Előzmény: pentekont (149748)
Törölt nick 2013. okt. 3. Creative Commons License 149749

Quod licet Iovi, non licet bovi:-)

Előzmény: Passionata (149746)
pentekont 2013. okt. 3. Creative Commons License 149748

ronin s8

Köszönöm a rövid és velős, mindamellett érvek nélküli és kissé flegmán megfogalmazott véleményt (ennyit más nevesebb órákra is ki lehet mondani csak úgy zsigerből) , persze ez is 1 vélemény a sok közül. Azért kifejthetnéd hogy miért gondolod igy, mert mint irtam érdekelne a véleményetek.

Másik, az izlés vitatása tekintetében, nem azt irtam hogy nagyon tetszik és ez az én óravilágom tárgya. Ha őszinte akarok lenni a külcsíny nem tetszik, az se az izlésem tökéletes álma és világa hogy teljesen robotizált az elkészítése, nem is a járástartaléka a lényeg bár ilyen egyszerű óránál azért ez tiszteletre méltó, meg hogy hány alkatrésszel készül, stb, stb.

Azt irtam hogy beszerzek a többi igazi mechanikus órám közé egyet. Szerintem lehet...persze csak lehet...hogy a mechanikus órák történetében valahol egy érdekes, a technika fejlődését mutató, gyártástechnológiai és mechanikai szempontból - az  olcsó kategóriában leginkább- előrelépést mutató darabról van szó, ami valahol mérföldkő a mechanikus órák tekintetében, figyelembe véve az elérhető közönséget is - talán ez a példa arra, hogyan is lehet eljuttatni az emberek tudatába azt, hogy miért is csodálatos a mechanikus óra.

Kiváncsi vagyok a véleményetekre!

seftman 2013. okt. 3. Creative Commons License 149747

Kicsire nem adunk! ;-)

Előzmény: Passionata (149746)
Passionata 2013. okt. 3. Creative Commons License 149746

disputandum

V

Előzmény: Törölt nick (149745)
Törölt nick 2013. okt. 3. Creative Commons License 149745

de gustibus NON discutandum;----)

Előzmény: ronin s8 (149743)
dészáz 2013. okt. 3. Creative Commons License 149744

rövid,velős! :-)

Előzmény: ronin s8 (149743)
ronin s8 2013. okt. 3. Creative Commons License 149743

egy nagy szar

Előzmény: pentekont (149729)
oys... 2013. okt. 3. Creative Commons License 149742

A mostani inkább XVII, nem?

De a XV alighanem ETA volt még/már, pofátlan módon átkeresztelve. Van itt egy pár sor róla:

http://forums.watchuseek.com/f350/iwc-mark-xv-xvi-person-888432.html

Eszerint ETA 2892-A2 volt benne, amit költőien Cal. 37524-nek hívtak a safhauzeniek.

Előzmény: Szepy2884 (149739)
Pitylogós 2013. okt. 2. Creative Commons License 149741

Nekem a következő repülnimenős órám a Steinhart Aviation Vintage lesz :) pont mint egy régi bebarnult magasságmérő :)

Előzmény: Szepy2884 (149726)
Pitylogós 2013. okt. 2. Creative Commons License 149740

Mennyi a drága? Mi a kereted? Fortis Flieger midsize kis keresgéléssel 50körül kifogható nemhibátlan állapotban, de a reptéren úgyis hamar ilyen állapotba kerül (tapasztalat ;)

Szepy2884 2013. okt. 2. Creative Commons License 149739

abban saját szerkezet van? A mostani kollekció Mk VXII de nem jöttem rá, hogy saját e vagy ETA.

Előzmény: oys... (149731)
pentekont 2013. okt. 2. Creative Commons License 149738

Venném ha nagyon akarnám de nem tetszik maga az Óra.

Természetesen nem csak a járástartaléklól beszéltem...

pentekont 2013. okt. 2. Creative Commons License 149736

Nos nem tudom, én nem emlitettem a Rolexet, a PP szerintem kicsit más kategória, és ott se kézzel készül sok rész.

A lényg, még az eldobhatóság mellett is, hogy egy kb 150 CHF árú mechanikus óráról beszélünk 90 óra járástartalékkal, lehet robotizált összeállitással, de ami vélhetően mérföldkő a mechanikus órák terén.

Törölt nick 2013. okt. 2. Creative Commons License 149735

Kivarna el, hogykezi keszitesu legyen a Rolex????, max. a Lipotmezei klinikai betegek kozott terjedt el ez a tevhir:-))) 

Előzmény: malenykij polgar (149733)
malenykij polgar 2013. okt. 2. Creative Commons License 149734

Egyébként meg nem hazudtolják meg magukat.
http://www.hodinkee.com/blog/exclusive-hands-on-look-at-the-swatch-sistem51

"it cannot be serviced later"

Magyarul megint eldobós szemetet készítenek. Kár.

malenykij polgar 2013. okt. 2. Creative Commons License 149733

A Rolex sem kézi készítésű. 

oys... 2013. okt. 2. Creative Commons License 149731

IWC Mark XV?

(Méretben jó, de árfekvésben nem igazi játszós darab. Ugyanakkor, ha egyszer elérhetővé válhat, sokáig megbecsülhető óra. És nem utolsósorban jó értéktartó.)

pentekont 2013. okt. 2. Creative Commons License 149729

Üdv Mindenkinek,

Nem is olyan régen irtam ide, azóta is figyelem a fórumot.

Mi a véleményetek a Swatch Sistem51-ről? Most fog megjelenni...Svájci óra 100%ban, mechanikus, komoly járástartalékkal (kérdés a pontossága....), igaz nem kézi készítésű - de egy Patek sem az teljesen :-)

Én biztosan beszerzek egyet a komolyabb óráim mellé.:-)

dészáz 2013. okt. 2. Creative Commons License 149728

mind 40mm feletti

Törölt nick 2013. okt. 2. Creative Commons License 149727

Nálam jobban bejönnek ezek:

http://www.steinhartwatches.de/en/pilot-watch.html

Szepy2884 2013. okt. 2. Creative Commons License 149726

Uraim, 

Mindenkinek köszönöm a kedves segítségét. Az Archimede tűnik jelenleg a legjobbnak a maga 39 mm-es átmérőjével igazi arany középút :)

Ha még valakinek eszébe jutnak egyébb alternatívák ne tartsa vissza. 

Nekem még tetszene a Sinn és a Fortis is, de kicsit drágák játszós órának. Ugyanis a terepen és a reptéren tábori körülmények vannak :)

Certina 2013. okt. 2. Creative Commons License 149725

Wreck Diver, Franek-52!

Köszönöm a segítséget, ötleteket mutató le/felhelyezés ügyben, segítségetekkel már nyomon vagyok! :-)

C.

Pitylogós 2013. okt. 2. Creative Commons License 149724

Szerintem a Fortis Flieger mid-size a te órád!

"A" klasszikus pilótaóra, ETA szerkezettel, és asszem 38as tokkal.

Én pont egy hónapja cseréltem el az anyémet...

Előzmény: Szepy2884 (149717)
ronin s8 2013. okt. 2. Creative Commons License 149723
RCTiv 2013. okt. 2. Creative Commons License 149722

az meg az én személyeskedvencem, hogy mint a stowánál, nekik is van felirat nélküli verzió a 39-es és a 42-es méretből is. ha nem lenne egy jó kis precista órám, már rég lenne egy ilyen 39-es nekem is :)

http://www.archimede-uhren.de/archimede-uhren-kollektion-pilot-deckwatch-klassik-taucher-outdoor-automatik-handaufzug-chronograph-2824-6498-7750/pilot-automatik-2824-handaufzug-6498-chronograph-7750-b-uhr-fliegeruhr.html

Előzmény: RCTiv (149721)
RCTiv 2013. okt. 2. Creative Commons License 149721

nézd meg az archimede-t etát tokoz nagyon jó minőségben, és kicsit olcsóbban mint amit néztél idáig, de a legjobb, hogy több méretben gyártják a pilot órákat. vagy a topiktárs által ajánlott fortisok is nagyon okésak, magasabb presztizs, ugyanaz a szerkezet. 

Franek-52 2013. okt. 2. Creative Commons License 149720

Szia.

A hétvégén lesz a főpróba.

Feri'bá

Előzmény: hugoneni (149716)
seftman 2013. okt. 2. Creative Commons License 149719
Wicked Belzebub 2013. okt. 2. Creative Commons License 149718

Bár csak 2-vel lóg túl az általad felvázolt kritériumon, de én a Fortist javasolnám. Mondjuk egy ilyen Pilot Date-Date típust. Nagyon jó a leolvashatósága, nem vastag óra és nem néz ki böhöm nagynak...

Én sem vagyok az a hú de vastag csuklójú, de rajtam baromi jól néz ki :)))

Szepy2884 2013. okt. 1. Creative Commons License 149717

Uraim, a segítségükre van szükségem.

Régóta szenvedélyem a repülés és mint ilyen, ez az egyik fő hobbim. Különösen a vitorlázó repülés. A navigációban nagyon fontos szerepe van az időmérésnek és ez a vitorlázó repülésre talán még inkább igaz.

Szóval pilóta órát keresek. A gond csak az, hogy az ilyen típusú órák sajnos mindig 44-47mm vagy még nagyobb átmérővel készülnek. Nekem meg egyrészt őzike csuklóm van, másrészt a vitorlás gépekben annyira kicsi a hely, hogy csak összeverném az órát is meg a fülke belsejét is ami egyiknek sem tenne jót :D

Tehát a kritériumok: 38-40mm(!), fekete alapon fehér indexek, automata (kvarc csak nagyon duzzogva és csak végső esetben).

Nézegettem a Steinhart, Stowa és hasonló márkákat. A Steinhart lenne az ideális az ára miatt, de sajnos azok is 44mm+ :(

hugoneni 2013. okt. 1. Creative Commons License 149716

Biburo?

Előzmény: Franek-52 (149715)
Franek-52 2013. okt. 1. Creative Commons License 149715

Sziasztok.

... a felnyomó szerszámhoz egy pontos alátétet is javasolnék, ami megtámasztja a centrálkereket (perc kereket). A rugót sem árt leengedni a művelet előtt, lásd Eta 28... akármi. Kapható még kézi mutató felnyomó is (A*F), teflon betétes, jól használható.

Feri'bá

Előzmény: Wreck Diver (149712)
Jerega 2013. okt. 1. Creative Commons License 149714
Remélem az enyémmel nem lesz ilyen.Hát sós vizet nem tudom,hogy lát-e valaha a kicsike!(-:Minden esetre azért vigyázok vele.
Előzmény: fastrobi (149708)
Certina 2013. okt. 1. Creative Commons License 149713

Köszönöm, ez biztosan a legjobb megoldás, merre kapható? Krono Kft, Conrad, Csengery u.??

Üdv,

C.

Előzmény: Wreck Diver (149712)
Wreck Diver 2013. okt. 1. Creative Commons License 149712

3 ezer forint sincs. Rendszeres mutatóbizgeréhez megéri befektetni.

Előzmény: Certina (149711)
Certina 2013. okt. 1. Creative Commons License 149711

Köszönöm Neked, egy ötletnek jó, bár nem vagyok biztos benne, hogy mikrokarcot sem ejt egy tükörpolírozott mutatón és biztosan nem oldja meg a kérdés első felét :-)

Üdv,

C.

Előzmény: dészáz (149710)
dészáz 2013. okt. 1. Creative Commons License 149710

kettévágtam egy fültisztító vatta műanyag csövét. azzal szoktam helyretolni.

Előzmény: Certina (149709)
Certina 2013. okt. 1. Creative Commons License 149709

Sziasztok, régen jártam erre...

Egy kérdés olyanokhoz, akik szerelnek is mechanikus órákat -  mutató levétel-visszatétel témában.

A levételhez természetes mutató levevő célszerszám ajánlatos, de hogyan tudok fényes, tükörpolírozott mutatókat úgy visszatenni, hogy nem karcolom meg őket sem a visszahelyezéskor, sem a tengelyekre történő - megfelelő mélységű - lenyomásukkor.

Visszahelyezéskor - jó eséllyel - magát a mutatót, lenyomáskor pedig a kör alakú szélét karcolom meg, ha normál acél csipeszt használok. Mi a helyes eszköz ehhez?

Megköszönöm, ha valaki konkrét eszközt tud ajánlani!

C.

fastrobi 2013. szept. 30. Creative Commons License 149708

Jól választottál a koronazár nem árt én sem veszem le soha az óráimat a strandon de én Diver mániás vagyok szinte csak 20bar vagy még tömítettebb óráim vannak és amit leírtam az ritka de egy elég drága órámmal már előfordult! Az édesvizes beázás annyira nem gond, persze a szervíz ilyenkor nem árt! A sós víz már más tészta az rendesen betesz a szerkezetnek.

Előzmény: Jerega (149704)
boxer-gs 2013. szept. 30. Creative Commons License 149706

Ahogy dészáz is írta, előre fele tudod majd kibuktatni a szerkezetet a számlappal együtt. A plexit rögzítő lünetta ehhez lepattintható. Ha helyesen, vagyis praktikusan van ez a lünetta felrakva, akkor a felhúzókoronával szemközti oldalon találsz rajta egy kis bemélyítést. Ide kell a nyitókéssel befeszítened és lepattintanod a peremet.

Előzmény: h-jgl (149701)
Törölt nick 2013. szept. 30. Creative Commons License 149705

Elég durva fogadtatás. :(

Jerega 2013. szept. 30. Creative Commons License 149704
Igen,ebben igazad van.Úgy kényelmes egy óra viselete,ha nem kell soha levenni,kivéve persze egy-két tényleg arra okot adó helyzetet...de nem a strandolásra gondolok.;-)Azért is választottam koronazáras 20 bar-ost,hogy tutira bírja a lubickolást.Fastrobinak is igaza van,valóban megeshet ilyen...azért sajnálnám!Köszi neked is!
Előzmény: no! (149700)
Jerega 2013. szept. 30. Creative Commons License 149703
Hát az én órám is eléggé offos itten a piros keresztesek között.;-)(Ne haragudjatok,közbe megtaláltam a Japán órás blogot!)Szóval a te Citizenednek eddig nem lett baja...hát ne legyen eztán se´!Na majd meglátom...Köszönöm,hogy írtál!
Előzmény: ph5.5 (149699)
dészáz 2013. szept. 30. Creative Commons License 149702

nagyítózd át,kell lennie egy kicsi résnek ahová befér a toknyitó.

előre jön ki a werk.

Előzmény: h-jgl (149701)
h-jgl 2013. szept. 30. Creative Commons License 149701

Üdvözletem! Vettem egy Cornavin Genéve 17 köves órát. Alapvetően szép állapotban van, de az arany bevonaton sok az elszineződés és a ragacsos piszok ezért szeretném megtisztítani, és ehhez ki kellene vennem a szerkezetet, de nem tudom hogy ebből a típusból hogyan lehet. Odáig stimmel, hogy kiveszem a koronát, eltávolítom a két rögzítőcsavart, de hátulról látszólag nem lehet kivenni, a számlap eleve nagyobb átmérőjű, mint a hátsó nyílás. Arra gondolok, hogy akkor valószínűleg az elejének kéne lejönnie valahogy, de ennek semmi szemmel látható nyoma sincs, a tok látszólag teljesen egyben van. Tudna valaki segíteni? 

Ilyen óráról lenne szó: http://watchesdb.com/inf/41937-swiss_made_cornavin_geneve_vintage_wind_up_mechanical_watch___black_dial.html

no! 2013. szept. 30. Creative Commons License 149700

Nekem egy certina kvarcom van és az is simán bírja a melegvízet, termálban is voltam vele. Szóval, ha drága az óra, akkor nem kockáztatnék, de ha mindennapos használatra vetted, akkor kockáztasd meg, bírnia kell. Végül is úgy igazán élmény az óra, ha merjük nyüstölni. Legalábbis szerintem.

ph5.5 2013. szept. 30. Creative Commons License 149699

Bár a Citizen órám itt erősen off, de újkora óta rendszeresen látogatok vele thermál fürdőket, gyógyvizeket. Bőven 30 °C feletti vízben sem volt vele semmi gond. (10 Bar, zafir üveg, titán tok) 3 elemcserén már túl vagyok (2006 óta ez nem egy fényes eredmény), tömítéscsere még nem volt... de így is bírta a párát és meleg is. 

Előzmény: Jerega (149694)
Jerega 2013. szept. 30. Creative Commons License 149698
Aha.Szóval akkor csak óvatosan azzal melegvízzel.Köszi a választ!
Előzmény: fastrobi (149697)
fastrobi 2013. szept. 30. Creative Commons License 149697

Nem az ásványi anyaggal van probléma hanem az esetlegesen az órában a gyártáskor maradó levegő páratartamával. Simán előfordulhat hogy az esetleg nyomáspróbázott óra üvege bepárásodik belülről a hőmérséklet külömbségek miatt kicsapódó párától!

Előzmény: Jerega (149696)
Jerega 2013. szept. 30. Creative Commons License 149696
Kicsit továbbolvastam az írásokat,látom,hogy mások is használják melegvizes fürdőben az órákat...Nekem az is megfordult a fejemben,hogy esetleg a vízben található oldott ásványi anyagok nem okozhatnak-e elszíneződést a tokon vagy az üvegen?Vagy ne fárasszalak titeket ilyen hülyeségekkel?:-)
Előzmény: Jerega (149694)
seftman 2013. szept. 30. Creative Commons License 149695
Hogy te mien vicces fijú vagy!
Előzmény: Törölt nick (149693)
Jerega 2013. szept. 30. Creative Commons License 149694
Szervusztok!Szeretném a véleményeteket kérni!Volt itt már szó vízállósági mizériákról;a jó pár oldallal ezelőtti írományokat dobta ki a gúgli,máshol nem is igazán vannak tapasztalatokon alapuló vélemények.A minap beszereztem egy Casio MAR D 101-A1 márkajelzésű karórát.(újonnan)Az óra 20bar nyomásig állja a vizet,nemesacél tokozású,van rajta koronazár is.A kérdésem az lenne,hogy termálfürdőben belemehetek-e a nagyon meleg vizes medencékbe(38celsius fok)vagy inkább ne tegyem ki ekkora hőhatásnak?Szaunában semmiképp´ nem akarom használni. Előre is köszönöm!
Kopin00 2013. szept. 29. Creative Commons License 149692

(kicsit későn, de azért írok)

Nekem a dupla Conrados van, napi használat, két nehezebb órával. 1.5 éve szuperül üzemel és halk is maradt.

Előzmény: andfer (149399)
seftman 2013. szept. 29. Creative Commons License 149691

seftman 2013. szept. 29. Creative Commons License 149689

Mindkét (és még ki tudja hány) nicked él, akkor meg miről beszélsz?????

Ezt most buktad!

Előzmény: Törölt nick (149688)
Törölt nick 2013. szept. 28. Creative Commons License 149688

Nem, az vicces, ahogy az index próbálja feltupírozni anikkek létszámát. Kitiltanak ok nélkül, amivel szinte rábeszélnek arra, hogy uj nikket hozz létre. Igen, ez bizony szánalmas technika. Inkább a hatalom helyett fizetést kellene adni a moderátoroknak. Nem mindnek. A szemétládákat már rég ki kellett volna dobni. Mivel ezt itt nem történik meg, ez a fórum is az origó sorsára fog jutni. A vicces, hogy ezt a beírást is ki fogják törölni, a nicket pedig kitiltani. Így folyik a menetelés a megszűnés felé.

Előzmény: s4tch (149687)
s4tch 2013. szept. 28. Creative Commons License 149687

Az viszont vicces, amikor elrontja a nickváltást. Szánalom.

Előzmény: Wreck Diver (149686)
Wreck Diver 2013. szept. 28. Creative Commons License 149686

Jó ez a !mute gomb.
Minél több a delikvens, annál jobban tagolja a hozzászólásokat üres bekezdésekkel. :D

Törölt nick 2013. szept. 28. Creative Commons License 149685

Köszi! Én is így gondoltam. A megbízhatósággal sincsen összefüggésben az ár?

Előzmény: APT (149683)
Törölt nick 2013. szept. 28. Creative Commons License 149684

Köszönöm a választ!

Előzmény: APT (149683)
APT 2013. szept. 28. Creative Commons License 149683

Hogyne kaptad volna meg a választ: nincs kapcsolat a két dolog között, nem a legdrágább órák a legpontosabbak - sőt, ha nagyon ki akarjuk élezni, majdhogynem fordítva van a dolog. Valójában persze nem - de a lényeg az, hogy jóformán semmiféle kapcsolat sem található az ár és a pontosság között (kvarcóráknál). De a mechanikusoknál sem szoros a korreláció.

Előzmény: Törölt nick (149681)
öccse 2013. szept. 28. Creative Commons License 149682

Szerintem APT és a többiek két malomban őrölnek. APT egész más szemmel nézi a gyűjteményeket: ő nem csak egy gyűjtő, hanem szereli, javítja is az óráit, ért hozzá, papírja is van róla. Számára a műszaki érdekesség, egy-egy ritkább technikai megoldás nagyobb értékkel bír, mint egy nehezen fellelhető és igen drága, de egyébként műszakilag "nem nagy szám" óra. Az említett gyűjtő bemutatott szerzeményei alapján azt gondolnám, hogy, fogta magát és megnézte: egy aukció vintage részlegén melyik a legdrágább darab és azt megvette. Teszem azt hozzá, jó ízléssel.

Törölt nick 2013. szept. 28. Creative Commons License 149681

Gondoltam, hogy nem kapok értelmes választ a kérdésemre. :(

Előzmény: Törölt nick (149664)
Mechanikus 2013. szept. 28. Creative Commons License 149680

Mint tegnapi hsz-omban jeleztem, azt mersz, amire kivancsi vagy.

Egy erdekesseggel hadd szolgaljak. (Havi) meressel jottem ra, hogy ket eve vett titan tokos Certinam hokompenzalt kell, hogy legyen. A gyarto sem a honlapjan sem a vasarloi tajekoztatoban nem adta meg a szerkezet tipusat, titan tokot meg nem bontogatok otthon.

Előzmény: tomcat (149643)
APT 2013. szept. 27. Creative Commons License 149677

Ugye tudod, hogy jó úton haladsz a letöltendő irányába..?..

Előzmény: Törölt nick (149676)
Mechanikus 2013. szept. 27. Creative Commons License 149675

Szépen összefoglaltad amit írok. Ami kijön belőle: mechanikus óra napi, a nagyságrenddel stabilabb szerkezet egy nagyságranddel hosszabb azaz havi leolvasás.

Mellesleg átgondoltam Tomcat szempontját is. Ha őt az érdekli, hogy mennyit tér el egy éve alatt, mérje azt, akkor is ha az már 2 nagyságrenddel hosszabb...

Előzmény: APT (149633)
malenykij polgar 2013. szept. 27. Creative Commons License 149674

Egyetértek veled. Nem brilles Hublot-kat pakolt ki meg nem is másfélmilliós Franck Müllert. Aki nem napi szinten szedi ezeket szét, az így gyűjt. Neki meg van hozzá pénztárcája is. 

Előzmény: ronin s8 (149659)
oys... 2013. szept. 27. Creative Commons License 149673

Basszus, hogy én mekkor sznob szeretnék lenni!

"a tök mezei, olcsó, a Rolex által a Corteberttől vett szerkezetet egy minőségileg kifejezetten elnagyolt tokba-számlappal illesztő korai Paneraik semmiféle műszaki érdekességet-különlegességet sem hordoznak"

Számomra egy ilyen óra nagyon megérné még azt is, hogy sznobnak minősíts! Ha akad egy példányod, amit a sznobság vádjának megelőzéseként otthon a kutyaházból a téliesítésre szánt párnamaradék alól kihúznál és úgy, szedett-vedett állapotában utánamhajítanál, miközben harsányan "SZNOB" kiáltásokkal illetnél engem, bizony még csak nem is szégyellném magam.

Sőt, más téren is vállalnám az ilyen sznobériát:

"Általában a hadseregek számára készült ilyen holmik az átlagosnál strapabíróbb, de amúgy kimondottan költséghatékonynak készülő tucatáruk"

Nos, ha egy ilyen tucatholmit tucatáron találhatnék, mondjuk a szocialista lengyel haditengerészet Blancpain Fifty Fathoms óráinak egyik példányát, bizony nem gondolkoznék rajta sokáig, hogy magaménak tudhassam. Még akkor sem, ha ezért a tettemért akár sznobnak is tartanál!

Előzmény: APT (149653)
Törölt nick 2013. szept. 27. Creative Commons License 149672

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy egy eladó Seiko Samurai Titanium órát hol érdemes meghirdetni, ahol piaca is lenne?

Wreck Diver 2013. szept. 27. Creative Commons License 149671

A sznob ( legalábbis a wikipédiás értelmben vett ) nem úgy próbál

a megfelelő körökhöz tartozni szerintem, hogy megveszi az azokban

népszerű kellékek ( óra, napszemüveg, ruházat ) hamisítványát. 

A sznob megveszi a magasabb árú, de eredeti cikkeket, vagy az azokból kapható olcsóbbat

( másodkézből, használtan, leértékelve stb. ).

Lásd: másodlagos okostelefon piac, vagy használtan vett régebbi BMW-k elég nagy része.

"Nincs pénz az újra, de a kettővel ezelőtti is BMW, Iphone" stb.

De ide tartoznak a nagy márkáktól csak a legolcsóbb kiegészítőket vásárolva villantani

kívánó emberek is nyilván. Még jó, hogy komoly cégek gyártanak napszemüveget, sálat meg minden szirszart...

Más kérdés, hogy csupán az adott márka, termék stb. láttán eldönthető-e, ki milyen indíttatásból vette meg azt.

Ilyenkor mindenki eldöntheti a jóindulata, vagy más alapján, hogy sznob-e az illető.

Bár szerintem ebből az interjúból semmi nem derül ki. Odavitt egy marék karórát, és kész.

De azért kétlem, hogy hegyekben állnak otthon nála a hajókronométerek,

top amerikai vasutas órák, világháborús katonai csodák, vagy olyan technikai

érdekességek, mint a Pierce automatája, vagy egy klasszikus Harwood,

esetleg Potter egybetokos-hidas filléres zsebórájából egy...

Persze ez nem baj. Ő és társai legalább nem verik még feljebb ezek árait. :)

Előzmény: glashuette (149666)
Wreck Diver 2013. szept. 27. Creative Commons License 149670

Jól felbolydult a topik ezen a gyűjteményen.

Én is valahogy így jártam a múltkor, amikor az épp nézegetett gyűjteményben megláttam

egy hatalmas emlékplakettet, amit a Lange & Söhne gyártól kapott a 100. darab Lange vásárlásának emlékére. :D

És voltak még tucatszám Lange zsebórái, valamint Patekek, Vacheronok szép számmal...

ronin s8 2013. szept. 27. Creative Commons License 149669

Bizony! Eszerint a meghatározás szerint a kamu órák viselői is sznobok...

Előzmény: glashuette (149666)