Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Exebeche 2014.02.04 Creative Commons License 151495

Nem tudom aktuálisan mik a számok, de úgy 10 éve a Rolex évi 60000 db. kronométer tanúsítvánnyal magasan a legnagyobb megbízója volt a C.O.S.C. szervezetnek.

Forrás: talán a 2004-es Karóra Katalógus...

Előzmény: Wreck Diver (151493)
Franek-52 2014.02.04 Creative Commons License 151494

Szia.

Az Edox cég (down sizeing) gyártmánya - "márkája". Jellemzően Ronda szerkezettel, meg néha eta-val szerelkezik. Nem tudom hol rakják össze.

Feri'bá.

Előzmény: harsanyi.b (151485)
Wreck Diver 2014.02.04 Creative Commons License 151493

"a bőven" = a bőven a leggazdagabbak alatt elhelyezkedő társadalom...

Egyébként én azt gondoltam, hogy a technika mindent visz, de nem.
A korabeli adatok szerint vizállóság, és automata húzás ide vagy oda,
a Longines és az Omega mégis verték eladásokban a Rolexet.

Csak aztán ők maradtak a nívós termékeknél, a többi svájci márka
meg belement a pofozkodásba árverseny tekintetében a japánokkal.

Nem is tudom melyik évben a Rolex és az Omega még fej-fej mellett
voltak a gyártott kronométerek számában, aztán a következő évben
az Omega egyszerűen eltünt a listáról...

Előzmény: Wreck Diver (151492)
Wreck Diver 2014.02.04 Creative Commons License 151492

Egyébként az a vicc, hogy a Rolex pont ezzel operált jól.
Egyáltalán nem patek vagy vacheron magasságokba tört.

Ők a "megfizethető luxus" kategóriáját teremtették meg.
Ehhez nagyon jól párosult az a marketing, aminek az eredményeképp
az önmagát sikeresen megvalósító ember védjegye lett a Rolex.

Ezért van az USA-ban a menő ingatlanügynökön is Rolex, és a fogorvoson is.
Óriási dobás volt ez a részükről.

És az óráik tulajdonságai is gyönyörűen belesimultak ebbe a képbe.
Elvégre egy patek calatravában nem volt valami okos dolog a tengerparton
a homokban rohangálni, vagy jachról a vízbe ugrálni, vitorlázni stb.

A Rolex becsempészte a luxust a bőven a társadalom fizetőképes rétegébe.
És ehhez kitünően társította a mindennapokban is tökéletesen helytálló óráit.

Másnál van 1-2 sportmodell a kollekcióban. Náluk meg a Cellinit kivéve minden sportmodell. :)) 

Előzmény: Exebeche (151487)
WiZARD 2014.02.04 Creative Commons License 151491

Azért ap, vacheron, jaeger, breguet nem is rolex kategória...

Alap IWC (mi az alap? mondjuk egy ETA-s Aquatimer? vagy egy Mark XVII? vagy egy Pilot Chrono?) nem drágább.

Omega emelt árat, de ETA helyett saját Co-axial werk is jár az emelt ár mellé.

Én nem látom, hogy Rolex kevésbé emelné az árait, mint a többiek. De ezt konkrét számok, adatsorok nélkül úgyis nehéz lesz megvitatni :)

Rolex árai, itt: http://www.minus4plus6.com/PriceEvolution.htm aránylag szépen vannak követve. Többiekkel kapcsolatban nem tudok hasonló listáról :(

Előzmény: altimus (151490)
altimus 2014.02.04 Creative Commons License 151490

eredeti mondandom csak annyi volt, hogy csillagaszati arnovekedest lehet latni a legtobb premium gyartonal. ehhez kepest a rolex viszonylag konzervativ arpolitikat folytat. a chf-ben valo evi 5% koruli arnovekedes azert nem tul extrem. az euro/dollar gyengelkedeserol meg nem feltetlenul a rolex tehet. persze az amerikai vasarlo a dollarban levo arat latja, az europai meg az eurot, nekik az a realitas.

mig 15-20 eve a rolex kifejezetten draga ora volt addig mara a rolex alap modelljei a premium szegmens also szelere vannak pozicionalva. talan breitling van meg dogivel olcsobban, de egy panerai mar dragabb, iwc detto, nem beszelve az ap, vacheron, jaeger, breguet ... akarmeddig folytathato listarol. kapasbol szinte nem is tudnek az alap rolexek alatti aru premium orat emliteni az omega kivetelevel (amirol meg ismet lehet vitatkozni, hiszen ok drasztikusan emeltek az elmult evekben az araikat).

Előzmény: WiZARD (151489)
WiZARD 2014.02.04 Creative Commons License 151489

szerintem azokat is kell, esetleg $

(Japán autóknál se a JPY árat nézi senki, amikor 1 év alatt ennyit gyengült a JPY...)

Előzmény: innovations (151488)
innovations 2014.02.04 Creative Commons License 151488

Az euró árakat viszonyítottam csak.

Egy matematikussal pedig ezen egyébként sem vitatkozom.

:-)

Előzmény: altimus (151478)
Exebeche 2014.02.04 Creative Commons License 151487

Abszolút egyetértek veled abban, amit az omegáról írtál és Wreck Diver kollégával is, ahogyan alább megfogalmazta a presztízs órák lényegét.

Azt hiszem az Omegának az a szerencséje, hogy a Swatch csoporton belül bőven van hely a "zászlóshajóról" lecsippentett resztlinek.

Konszernen belül is számos márka osztozik a Swatch és az Omega közötti piaci területen. Nem is beszélve a házi szerkezetgyártó (ETA) nyújtotta előnyökről.

Előzmény: altimus (151484)
Exebeche 2014.02.04 Creative Commons License 151486

...hát igen, ez a lényeg. Nem lehet a gyárból alkatrészenként kilopni az órákat, majd otthon schwarzban összeszerelni... :-)

Előzmény: Wreck Diver (151464)
harsanyi.b 2014.02.04 Creative Commons License 151485

sziasztok,

Hallott már valaki egy Claude Bernard nevü óramárkáról?
Tudtok benne segíteni hogy mit érdemes tudni róla?
Köszönöm

altimus 2014.02.04 Creative Commons License 151484

reklam, marketing oldaltol tenyleg jo a rolex. tegyuk hozza, hogy egyszeru dolga is van, mert eleve jol definialt a termek. magas prezstizsu luxus ora. penze is van a reklamra, marketingre, amibol aztan be is jon a megfelelo eladasi szam. (csak utana itt a forumon kezdenek el panaszkodni, hogy a becsult eloallitasi ar otszoroseert adjak el az orakat, ami pedig termeszetes, 50% megy a kereskedonek, 20% megy reklamra, 10% profitot eltesznek ...)

szerencses a termekpaletta is, mert a sportos modellek remekul illenek a golfhoz, lovaglashoz, autoversenyhez. egy elegans cartier hulyen nezne ki egy F1-es reklamon.

ehhez kepest ezerszer nehezebb pl. az omega dolga, ahol eleve baromi szeles volt a termekpaletta es evtizedekbe telik amig lassan-lassan sikerul feljebb pozicionalni a termeket. ehhez persze le kellett epiteniuk a tomeggyartasu olcso orakat. ma mar ott tartunk, hogy az omega katalogusban a klasszikus speedmaster a legolcsobb ora :).

egy patekot vagy breguet-t meg joval nehezebb reklamozni mert eleve sokkal kisebb peldanyszamrol es bevetelrol van szo. nem tudnak szeleskoruen reklamozni, csak igen korlatozottan es celra tartva. persze ez meg nekik jobban is illik, hiszen az exkluziv piac nem is turne utcai reklamkampanyokat.

de egy szo mint szaz, a rolex es tenyleg sotet hatteru ceg, viszont remekul ertenek a reklamhoz, marketinghez, es abszolut jo orakat gyartanak.

Előzmény: Exebeche (151481)
ronin s8 2014.02.04 Creative Commons License 151483

Igen, én is, de ugyanezt a "kommunikációs bravúrt" el tudja érne egy TAG, Omega vagy bármelyik órás cég is. ;-) 

Csak meg kell nézni, mennyi reklámpénzt költenek el a nevezett cégek. És mivel hosszú évek óta a Rolex vezeti a listát, hát az ő "kommunikációs készségük" a legnagyobb :-))

Előzmény: Exebeche (151481)
Exebeche 2014.02.04 Creative Commons License 151482

Példának megint a HUBLOT márkát hoznám fel, akik alig két évtizede vannak a piacon, de amint megerősödtek annyira, hogy futja ilyesmi marketingre, siettek vitorlás versenyeken és legutóbb a foci VB-n is megjelenni. Vagy ott van az OMEGA, akik lecsaptak az Olimpiai játékokra. Szerintem ez nem akármilyen reklám...

Előzmény: ronin s8 (151480)
Exebeche 2014.02.04 Creative Commons License 151481

Én inkább úgy látom, hogy kölcsönösen előnyös a felek számára ez a megjelenés, hiszen az óragyártó / időmérő cég és a sportesemény presztízsét is egyaránt emeli...

Előzmény: ronin s8 (151480)
ronin s8 2014.02.04 Creative Commons License 151480

Nehéz lenne innen eldönteni, hogy ez tényleg valamiféle kommunikációs bravúr, vagy csak a "van az a pénz, hogy lefeküdjek a Rolex-nek ha nagyon akarja" szindróma... ;-)

Előzmény: Exebeche (151479)
Exebeche 2014.02.04 Creative Commons License 151479

Szerintem azt, hogy kifejezetten költséges és előkelő sporteseményeken jelennek (Golf, Lovas sportok, Vitorlás sport, Tenisz és az Autósport királykategóriái - Le Mans, F1).

Emellett azt is megnézik, hogy kikkel kötnek reklámszerződést.

Előzmény: innovations (151472)
altimus 2014.02.04 Creative Commons License 151478

hat, kotozkodni nem szeretnek, de kivancsisagbol megneztem a CHF-EUR exchange rate-et, ami 2010 elejen 0.68 volt, mig 2014 elejen 0.82, vagyis az altalad irt 2010-es 4460EUR es 2014-es 6850EUR az CHF-ben 6560 es 8350 volt. A dragulas kb 53% euroban, mig svajci frankban csak 27%, ami kb eves 5% arnovekedes CHF-ben, mig euroban olyan 9%, majdnem a duplaja.

Előzmény: innovations (151471)
ath 2014.02.04 Creative Commons License 151477

mondjuk arra a honlapra nem nagyon lehet büszke....

és uez a véleményem a cég logójáról, ami nekem inkább valami gördeszkás cégére hajaz mintsem egy egyedi órákat gyártóéra.

Előzmény: BENJÁMIN(BENJI) (151437)
Wicked Belzebub 2014.02.04 Creative Commons License 151476

Ja, h 14 darab 10 méter magas polcrendszer van?

Előzmény: altimus (151468)
innovations 2014.02.04 Creative Commons License 151475

Azért egyelőre szerintem még ne örüljünk annyira "Vincent".

Mondjuk ha esetleg holnap jól megállna akkor azért lefagyna az arcomról a mosoly.

Az persze nyilvánvaló és tény, hogy a coaxial belátható időn belül jól fog működni.

Előzmény: Wreck Diver (151473)
Wreck Diver 2014.02.04 Creative Commons License 151474

Ja, majd elfelejtettem:

A koaksziális gátszerkezet 25 éves szabadalmi oltalma
a 90-es évek végén lejárt. Tehát bárki dolgozhat, gyárthat vele.

Kíváncsi leszek, hogy a mostani három márkán kívül él-e még valaki
a jövőben a fejlesztés ezen lehetőségével...

Előzmény: Wreck Diver (151473)
Wreck Diver 2014.02.04 Creative Commons License 151473

Akkor ezek szerint megvalósul a cél.

Szerintem amint belövi az Omega a legmegfelelőbb kenőanyagot,
és a sorozatgyártással elérhető legjobb alkatrészminőséget, a kenés mizéria is megszünik.
Kérdés, hogy akarnának-e fele annyit keresni a dupla szervízciklus miatt, mint mondjuk a Breitling. :))

Pont most hallottam Daniels "örökösét", ahogy egy előadáson erről beszélt.
Ő is azt mondta, hogy a kenés abban a pillanatban szükségessé vált,
ahogy a nagyobb lengésszámú karóraszerkezetre átméretezte Daniels a coaxot.

De mivel az örökül hagyott műhelyben a "temető" nevű pléhdobozon kívül is
sok-sok félkész vagy kész ötlet van alkatrészek, félkész vagy kész járatok,
vázlatok formájában, biztosan lesz még folytatás.

Előzmény: innovations (151467)
innovations 2014.02.04 Creative Commons License 151472

O.K. Ebben igazad van.

Egyszerűen csak arra lettem volna kíváncsi, hogy mit is értünk a Rolex kiemelkedő kommunikációján akkor is?

Előzmény: Passionata (151470)
innovations 2014.02.04 Creative Commons License 151471

2010-es listaár: 4.460. Euro

2014-es listaár: 6.850. Euro

Valamivel ez azért több mint az általad említett százalékos arány. Mentségükre szolgáljon, hogy az összes többi gyártónál is hasonlón a tendencia.

Előzmény: altimus (151465)
Passionata 2014.02.04 Creative Commons License 151470

miert szerinted egy sobert norbi szintu "orakedvelonek" mit kellene irniuk ?

minden katalagus sz@r mert a tomegeknek szol , a tomeg meg buta.

Előzmény: innovations (151469)
innovations 2014.02.04 Creative Commons License 151469

Konkréten mit értesz mondjuk a Rolex vagy az Omega kommunikációján?

Már csak azért mert pont a mi nap olvastam át a Rolex éppen aktuális katalógusát. Kifejezetten, bárgyú és ostoba marketing szöveg, szinte nulla információval és tény anyaggal. Ez alapján egészen biztosan nem választanék ilyet. Persze példánakl állíthattam volna más gyártót is.

Előzmény: Explorer2 (151458)
altimus 2014.02.04 Creative Commons License 151468

hat az is egy megoldas lenne ha a polcokat egymas tetejere raknak, de azert elfogadottabb modszer az, hogy a polcokat egymas melle rendezik :)

Előzmény: Wicked Belzebub (151466)
innovations 2014.02.04 Creative Commons License 151467

A sajátom elég pontos, sőt talán a többi között a legpontosabb. Stabilan hozza mindig ugyanazt a járáseltérést, teljesen mindegy hogyan hordod, avagy nem.

Egyelőre pedig még jár.

Előzmény: Wreck Diver (151451)
Wicked Belzebub 2014.02.04 Creative Commons License 151466

Azért a képről nem úgy néz ki, h a polcok 10 méterenként vannak, mert akkor a belmagasság 140 méter lenne...

Előzmény: Wreck Diver (151464)
altimus 2014.02.04 Creative Commons License 151465

> Nézd meg, hogy pl. a Sub ára hogyan változott egy 10 éves intervallumban!

akar meg is irhattad volna :). ha evi 6%-os "termeszetes" dragulassal szamolunk az 10 ev alatt majdnem 80%. ha jol emlekszem 10 eve olyan 5500chf korul lehetett a normal acel datumos sub, most meg talan 8000? ez eves 4% alatti dragulas, amit teljesen elfogadhatonak mondanek.

Előzmény: phranxinatra (151463)
Wreck Diver 2014.02.04 Creative Commons License 151464

Elképesztő dolgaik vannak azért:

"Where many other manufactures lock up their parts in a large safe every night,

Rolex has state-of-the-art robots that control the sourcing of all movement parts.

This storage facility has 14 shelves, each around 10m hight with over 46,000 storage compartments

storing tens of millions of components. Movement parts stocking and retrieval is controlled by a robot.

Rolex employees are delivered parts via a conveyor belts. This conveyor belt network ensures

that the watchmakers receive the required parts within minutes.

All the routing and delivery is controlled and monitored constantly by computers.

Employees have no access to the parts warehouse.

Not only is this a storage facility but also a closely monitored high-tech vault."

Előzmény: Wreck Diver (151462)
phranxinatra 2014.02.04 Creative Commons License 151463

Az alapmodellek ára nem szállt el az elmúlt években? Erre azért felkaptam a fejem. Nézd meg, hogy pl. a Sub ára hogyan változott egy 10 éves intervallumban!

Előzmény: altimus (151461)
Wreck Diver 2014.02.04 Creative Commons License 151462

Ez a cikk sokat felfed abból, milyen sikeres kommunikációt
is folytatott-folytat a Rolex. Szerintem kifejezetten érdekes.

És mellette a technikai oldalról is írnak bőséggel.

http://www.watch-around.com/en/subscribers-zone/magazine/article/les-secrets-de-rolex.html

altimus 2014.02.04 Creative Commons License 151461

- ha ki kellene emelni valamit a rolex-el kapcsolatban akkor en mindenkepp a jozansagot mondanam. az alapmodellek ara nem szallt el az elmult evekben (sok mas gyartonal megtortent).

- magam is hosszu evek ota sub-ot hordok es ez messze a leghordhatobb, legjobban kedvelheto oram, vitathatatlan minosegben.

- az alapmodelleken tuli rolexeket azert en is megmosolygom es el nem tudom kepzelni ki es miert veszi a gyemantos, rubintos formedvenyeket. oranak nem funkcionalis, ekszernek nem szep, befektetesre nem jo. persze gondolom eladhatok ezek az araboknak, azsia egy reszen, de azert csak borzalmas dolgok ezek.

- az alap sub/explorer/day date ... vonal viszont kiemelkedo minoseg/presztizs/ar-ertek aranyt kepvisel.

- a rolex-el kapcsolatos tulajdoni viszonyok, penzugyek, es egyeb miszteriumok azert megernenek egy miset, akinek van ideje es erdekli az ilyesmi az kutakodhat ezugyben a neten. es ez csak annyiban kapcsolodik ide, hogy azt irod "Nekem messze a legszimpatikusabb márka." :)

Előzmény: Wreck Diver (151459)
rtivi 2014.02.04 Creative Commons License 151460

Nem értek a"kommunikációtechnikához", de azért volt egy ilyen sejtésem:

"Azt az elmúlt 40-50-60 évet, ami alatt a Rolex az lett, ami, azt nemigen lehet átugrani..."

Azt hiszem, hogy  - egyebek mellett - ez volta lényeg,

+ háttérként valahol a svájci óraipar egésze.  

Előzmény: Wreck Diver (151459)
Wreck Diver 2014.02.04 Creative Commons License 151459

Főleg a Rolex.
Nekem messze a legszimpatikusabb márka.
És nem csak a minőségi tömeggyártásuk okán.
Pont a kommunikációjuk az, ami szintén példás.

Az Omega próbál felnőni hozzájuk, de szerintem nem fog menni.
Azt az elmúlt 40-50-60 évet, ami alatt a Rolex az lett, ami, azt nemigen lehet átugrani...

Explorer2 2014.02.04 Creative Commons License 151458

Nem erre gondoltam, csak arra, hogy itt mindenkinek értenie kell dolgokhoz. én épp azért járok ide, mert műszakilag műveletlen vagyok. A kimmunikacióhoz viszont értek és abban a legtöbb órás cég profi - az Omega-val es a Rolival az élen...

Előzmény: Wreck Diver (151456)
Wreck Diver 2014.02.04 Creative Commons License 151457

Fantasztikus ember lehetett.

OFF: Lehet, hogy nekünk is csak autójavítási leckéket kellene venni a szerelőnél.. :)

Előzmény: ronin s8 (151455)
Wreck Diver 2014.02.04 Creative Commons License 151456

Amennyiben érdekel mélységeiben a koaxiális gátszerkezet,
elég lenne visszaolvasnod a fórumon. Az ide író komoly szakemberek
közül jópáran kifejtették már a véleményüket a dologgal kapcsolatban.

A Ferrarinál is az a titok, ahogyan készül, és ami elkészül.
Az, hogy olyan nimbusza van a Ferrarinak, vagy a Rolexnek,
legnagyobbrészt ezen követelmények következetes betartásának,
és a - többi márkához képest másabb, esetleg még szerényebb - marketingnek köszönhető.

Ahogy a Ferrarinál a motorblokk öntéséhez saját ötvözetet használnak,
úgy a Rolex is maga készíti a dolgait. Pl. saját öntödéje van, ami a többi márkára
nem jellemző. Ezt próbálja ugye az Omega az egyedi vöröses arany ötvözetével majmolni.

Tehát összegezve: A strapabírása, "maradisága", használhatósága, pontossága,
a régi modellekhez alkatrészgyártással való hűsége ( gyári plexi pl. ) adja a lényegét.
Ettől lett már jó régen divatos bizonyos körökben, és az pedig státuszszimbólummá tette stb.

De a lényegen ez nem változtat. Szinte elpusztíthatatlan szerkezet, nagy pontosság.

Ölj bele milliárdokat, kezdj el ilyen minőségben és következetességgel órát gyártani,
fejlessz ilyen strapabíró szerkezetet, és a siker nem marad el.
Persze neked is kelleni fog hozzá mondjuk 20-40-60-80 év, pont, mint a többieknek.

És ha te kiosztásnak érzed, hogyha valaki az órád márkájának a sikerét
a következetesen jó minőségben gyártott, messze az egyik legstrapabíróbb szerkezetben
és a jó tokban látja főként, akkor szimplán túl érzékeny vagy.

Előzmény: Explorer2 (151453)
ronin s8 2014.02.04 Creative Commons License 151455

Egy olyan ipari háttérrel rendelkező országban, mint Anglia, azért lehet még ma is találni hozzáértő iparosokat. Ebben a videóban beszél a nehézségekről, de talált megfelelő embereket:

Előzmény: Wreck Diver (151454)
Wreck Diver 2014.02.04 Creative Commons License 151454

Szerintem ebben az Omega lehet a "bűnös". :)
Valahogy el kellett adni. Az meg, hogy "tessék, még egy pontos óra",
mégsem olyan jó szlogen egy Omega kaliberű cégnek. :D

De itt egy kis videó az egyik órájáról.
Érdemes megnézni, hová dugta a kronográf mechanizmust.

És az elképesztő, hogy mindent maga csinált.
Szinte az összes kapcsolódó szakmát mesterfokon művelte.

Szerintem már ezért is elismerést érdemel.
Elvégre nem solidworksben modellezte ki az ötleteit,
hanem kézzel, a saját műheléyben kivitelezte őket.

Tehát ugyanúgy javíthatóak, pótolhatóak is kézzel az alkatrészek.
( Gondolom, az Omega ezen is változtatott a múltkor általad említett okokból )

George Daniels Co-Axial Tourbillon Chronograph

Előzmény: ronin s8 (151452)
Explorer2 2014.02.04 Creative Commons License 151453

"Amit írtál a Rolexről vicces. "Addig egyedi", "ennyi a titok". Ezt tényleg így látod? Ha ennyi, akkor most mindenki olyan  áron értékesítene annyi órát, mint a Rolex. Csak masszív, megbízható és pontos szerkezeteket kell csinálni oszt jól van mintha azt írnád, hogy semmiv ez a Ferrari, csak gyors, szép, erős és extravagáns autót kell csinálni és már nem is egyedi... Nem értek a koaxiálhoz, tényleg érdekelne, mi a gyakorlati előnye, de ezt a kiosztós stílust már unom. Nem azért kérdeztem, hogy elmond, milyen egyszerű, viszont nagyképű embernek tartasz, aki nem méltó a tisztességes válaszra. Nem is értem... Vannak, akiknek harc az élet...

Előzmény: Wreck Diver (151449)
ronin s8 2014.02.04 Creative Commons License 151452

Én úgy tudom, hogy az új Omega koaxok pontosak.

Azt egyébként hol és ki mondta, hogy azért csinálta, hogy ne kelljen kenni a szerkezetet...? Csak mert mindenki ezt terjeszti, de hol van ennek nyoma...?

Előzmény: Wreck Diver (151451)
Wreck Diver 2014.02.04 Creative Commons License 151451

Az alapvető tévedés az, hogy Daniels azért találta fel
ezt a gátszerkezetet, hogy csökkentse vagy nélkülözze a kenést,
és hogy ebben egyelőre csődöt mondott, mert 2-3-4 évenkénti 
szervizekkel dövögnek az új Omegák.

Szerinted elpocsékolta volna erre a fél életét?
Nekiállt volna ő is szilikon billegővel bohóckodni, és kész.

Őt inkább az energiaátadás tökéletesítése, és a pontosság növelése érdekelte.
Szerintem a gátszerkezet hatásfoka jobban izgatta, mint hogy az elvileg járulékos
csökkent kenésigény mennyire jó reklám.

Szerintem ő győzött. Az általa kreált megoldás működik.
Vajon hány embernek sikerülne ez? Hányunknak járna le gond nélkül 48 órát
az újfajta gátszerkezete? Nekem biztosan nem. :)

A saját coax szerkezetinek - vagy épp az új Omegáknak - a pontosságáról
meg én nem rendelkezem információval. Lehet, hogy könnyebb lett nagy tömegben
kronométer pontosságot előállítani, lehet, hogy nem...

Előzmény: ronin s8 (151450)
ronin s8 2014.02.04 Creative Commons License 151450

Egyébként egyre inkább úgy látom, hogy az Omegánál jól döntöttek, amikor belevágtak. 

Ugyanis nem kell ezt olyan jóra csinálni. Elég, ha működik. Elég, ha 2-3-4-5 évente beslattyog a kuntsaft a szervizbe rendbe rakatni az óráját. Ma ez a trendi. És üzletileg sem utolsó...

Előzmény: Wreck Diver (151449)
Wreck Diver 2014.02.04 Creative Commons License 151449

Azt a pluszt például, hogy nem csak az alkatrészek polírozásában,
tokban és számlapokban különbözik az összes többi órától.
Elvégre alapjaiban az összes jelenlegi óra igen hasonló.
Persze az árcédulák reszelgetése is lehet innováció,
ahogy a tárcsás, szalagos időkijelzés is. Csak a lényegen nem változtat.

A Rolexed a márka által elérteken kívül addig egyedi,
míg valaki időt és pénzt nem áldoz a sikere mibenlétének megértésére,
módszereinek alkalmazására, és nem terveztet egy pontos, masszív,
egyszerű és épp ezért tartós szerkezetet, tokot.
Ennyi ugyanis a titok. Na meg a MEO esetleg.

A coax fejlesztése pedig nyilván egy folyamat, ami korántsem ért véget.
Az, hogy az Omega eseteg idejekorán dobta-e a mélyvízbe, külön történet.
Szerintem igen. Elvégre ők nem feltalálók, hanem bizniszmenek. Nekik a bevétel az eredmény.

És ha az elmúlt mondjuk 100 év talán legkomolyabb órásának beletelt vagy 30 évébe,
hogy átlássa - megértse a számtalan gátszerkezet működését annyira, hogy újat próbáljon alkotni,
akkor nyilván az alkatrészcserélő mezei órásaid véleménye a mérvadó a kérdésben.

Egyébként mivel az általa készített órák nem forognak közkézen, és nem voltak a saját mérésein

túl vizsgálat tárgyai, lehet, hogy jobbak, mint az Omega mérnökeinek a próbálkozásai.

Állítólag a Pateknál is az volt a gond, hogy az elméleti ismereteiket nem voltak hajlandóak
lecserélni a tervezők Daniels gyakorlati ismereteire. Az ő Patek átalakítása működött.

Majd ha feldolgozzák az örökségét, a műhelyében lévő információkat
( pl. az átalakított órák vielkedéséről, szervízproblémáiról ), akkor lesz teljes a kép.

Addig egy márka - a saját felemelkedése érdekében - elsietett interpretációját látják csak az órások.

Előzmény: Explorer2 (151446)
Wreck Diver 2014.02.04 Creative Commons License 151448

Így van, az egyetlen kb. az elmúlt 200 évben.
Egyébként van, aki az Omegától teljesen más irányban fejleszt,
és neki egészen jól működik a dolog.

Előzmény: ronin s8 (151447)
ronin s8 2014.02.04 Creative Commons License 151447

Semmivel sem jobb. Egy kísérlet a hagyományos, mindenki által használt svájci horgonygátszerkezet kiváltására. Végül az Omegában talált partnerre, és azóta időt, pénzt nem kímélve reszelgetik. Mára már használható lett...

Előzmény: Explorer2 (151446)
Explorer2 2014.02.04 Creative Commons License 151446

És mivel jobb a koaxiális szerkezet, mint a sima? Naívnak tűnik a kérdés - nem is értek hozzá, csak érdekel és kizárólag negatívumot hallottam órástól eddig róla. Milyen pluszt adott volna egy Patekhez, Rolexhez, Zenithez?

Előzmény: Wreck Diver (151443)
Exebeche 2014.02.03 Creative Commons License 151445

Na, erről én sem hallottam még.

Wreck Diver 2014.02.03 Creative Commons License 151444

Sajnos csak kis képek vannak.

http://chronomaddox.com/daniels_co-ax.html

Wreck Diver 2014.02.03 Creative Commons License 151443

Daniels a 80-as években már a Pateknál házalt az új gátszerkezettel.
Saját maga épített át a patektől kapott szerkezetet, majd a patek mérnökei is
próbálkoztak, de a tesztpéldányuk többször is megállt a prezentáción, mivel
a saját fejük után mentek, figyelmen kívül hagyva Daniels javaslatait.

Bár a vékony patek werk miatt állt neki egyáltalán karóra alkatrészek készítésére
alkalmas gépek beszerzésének, és a gátszerkezet kicsinyítésének, végül kútba esett a dolog.

Ezután saját szakállára több márka szerkezeteivel kísérletezett.
Épített át ETA szerkezeteket, két Rolexet, és Zenith-et is, jóval azelőtt,
hogy az Omega komolyan érdeklődni kezdett volna.

Előzmény: ronin s8 (151442)
ronin s8 2014.02.03 Creative Commons License 151442

??

Előzmény: Wreck Diver (151441)
Wreck Diver 2014.02.03 Creative Commons License 151441

Érdekesség: Tudtátok, hogy készült koaxiális Patek, Rolex és Zenith is?

Előzmény: ronin s8 (151440)
ronin s8 2014.02.03 Creative Commons License 151440

Lyézusmárijaszenthabakukk!  Ez így elsőre olyan, mint egy rendetlen roncstelep... :-O

Előzmény: Wreck Diver (151439)
Wreck Diver 2014.02.03 Creative Commons License 151439

Breguet Marie Antoinette.
Akkoriban nyilván rá is ugyanezt mondták. :)

Előzmény: Exebeche (151438)
Exebeche 2014.02.03 Creative Commons License 151438

Nézd, mint írtam, mindegyik manufaktúra mérnöki teljesítményét nagyra tartom.

Az elgurult a gyógyszer kifejezés tulajdonképpen annak a motivációnak szól, hogy ezek az emberek az idő múlását a legkülönbözőbb és legelképesztőbb megoldásokkal szemléltetik számunkra.

Sok esetben bonyolult, öncélú megoldást alkalmazva, hogy a szakmai tudásukat fitogtassák. Mindezt nem ritkán épp az idő leolvashatóságának a rovására.

Ugyanezt gondoltam a Bugatti mérnökeiről is, amikor célul tűzték ki a 400Km/h feletti végsebességet. A terv megvalósítva, az autó tetszik, kijár nekik az elismerés.

Csak hát mi végre a nagy igyekezet...

Előzmény: Wreck Diver (151435)
BENJÁMIN(BENJI) 2014.02.03 Creative Commons License 151437

Tényleg,büszkék lehetünk a Becsei úr munkájához!!Egy nagy kalappal!

Előzmény: Exebeche (151436)
Exebeche 2014.02.03 Creative Commons License 151436

Jogos!

Most már bánom, hogy nem írtam a csatolt BEXEI link alá, hogy némiképp kivételnek tartom, pedig valóban hezitáltam rajta.

Másrészt viszont az összes becsatolt gyártó terméke mérnöki bravúr, még ha ezt egyes manufaktúrák nem olyan kifinomult dizájnnal jelenítik meg mint Becsei Áron.

Viszont azt is fogadjuk el, hogy 21. századi high-tech anyagokat és mechanikai megoldásokat nem klasszikus Breguet stílusban akarnak láttatni a tervezők.

Nyilván mindenkinek más szempontok a fontosak egy karóra esetében. Viszont az órás szakmától már csak ilyesmi technikai bravúrokkal lehet elismerést kicsikarni.

Végül pedig ne feledjük, hogy a diskurzus a szép vagy éppen nem szép (kinek mi tetszik) szerkezetektől indult.

Előzmény: oys... (151432)
Wreck Diver 2014.02.03 Creative Commons License 151435

Miért gurult volna el a gyógyszerük?

Egyszerűen más-más elképzeléseket próbálnak megvalósítani.

Csontvárynak talán elgurult a gyógyszere, amiért kevésbé realista cédrust festett,
mint Színyei Merse őszi tájának fái? Persze, hogy nem.

Lehet, hogy ez neked vagy nekem nem feltétlen a szívem csücske,
de elképesztő technikai megoldásokat valósítanak meg miniatűr méretben.

És semmi gond azzal, hogyha ferrari motortérre hasonlít egy ferrarihoz készülő óra.
Vagy ha 3 dekás ezüst / arany holdacska van a számlapon.
Marhaság? Ja, szerintem az. Érdekes? Igen, az.
Biztosan órákig forgatnám lupéval a szememen.
Hordanám? Lóf*szt. Soha. Gyűjteménybe betenném?
Simán, ha már minden más megvan, amit szerettem volna.

De azért Chaykint, Duboist vagy pláne Claret-et elgurult gyógyszerűnek titulálni...

Nem is értem, mi a gondod ezekkel, azon kívül, hogy nem tetszenek a formák,
vagy hogy fölöslegesnek tartasz funkciókat, megoldásokat rajtuk.

Előzmény: Exebeche (151431)
Szepy2884 2014.02.03 Creative Commons License 151434

Pontosan így van! Becseire méltán lehetünk büszkék.

Előzmény: oys... (151432)
sztívndráj 2014.02.03 Creative Commons License 151433

Majd Lagzi Lajcsi vagy Schobert Norbi biztos beruház előbb-utóbb egy ilyen "Übló"-ra... hiszen ez olyan trendi. :)

Előzmény: Exebeche (151429)
oys... 2014.02.03 Creative Commons License 151432

Már megbocsáss, de Becsei Áron azért messze nem az elgurult gyógyszerűek közé sorolandó!

Kérlek, tekintsd őt inkább egy finom úriembernek, akinek az órái a leginkább finom úri kiváltságok közé tartoznak, kifejezetten finom, sőt inkább már finomkodó apróságokkal és a Lajtán túliakat szégyenítő precízitással.

Én csak a "fenomenális" körbe sorolnám Őt...

(Egyszer egy órámat Ő javította. Mit javította, a lehetetlenből mentette vissza az utókornak. És mindezt olyan szintű figyelemmel irántam és az igényeim iránt, hogy azt nem tudom leírni.)

Előzmény: Exebeche (151431)
Exebeche 2014.02.03 Creative Commons License 151431

Lehet még ragozni...

Konstantin Chaykin

http://www.konstantin-chaykin.com/

Roger Dubuis

http://www.rogerdubuis.com/

Ladoire

http://www.ladoire.ch/eng/2011/index.html

Christophe Claret

http://www.christopheclaret.com/en/

Breva

http://www.breva-watch.com/

Na és, hogy magyar vonatkozású márka is szóba kerüljön: BEXEI

http://www.bexei.hu/kezdo.html

Előzmény: Exebeche (151430)
Exebeche 2014.02.03 Creative Commons License 151430

Azért másoknál is elgurult a gyógyszer...

Maximilian Büsser & Friends

http://www.mbandf.com/

Hautlence

http://www.hautlence.com/en/

Urwerk

http://www.urwerk.com/en/

MCT - Manufacture Contemporaine du Temps

http://www.mctwatches.com/

Előzmény: ronin s8 (151420)
Exebeche 2014.02.03 Creative Commons License 151429

Érdekes szerkezet, engem leginkább egy Wankel tárcsára emlékeztet és egyáltalán nem tartom csúnyának.

Persze a tok "szkelettált" megoldása nekem sem tetszik, ellenben a számlap digitális és planetárium funkciója szép megoldás, még akkor is ha láttunk már ilyet zsebórákon.Mindazonáltal ha számolatlanul lubickolnék a százdollárosokban, mint Dagobert bácsi, akkor sem hiszem, hogy megvenném ezt az órát.

Bár még mindig inkább ez a DeBethune, mint az alábbi karóra:

http://www.pto.hu/post/1/12103Ez minden szempontból az a kategória, amit nem tudok értékelni.

A hideg ráz ki ettől a hajóablakos márkától... :-)

Előzmény: innovations (151419)
innovations 2014.02.03 Creative Commons License 151428

Mintha említettem volna, hogy az áráról ne is beszéljünk, magyarán vonatkoztassunk el tőle.

Ugyanazt tudom mondani: nekem tetszik.

Neked pedig nem.

Ennyi.

;-)

Előzmény: glashuette (151427)
glashuette 2014.02.03 Creative Commons License 151427

Tulajdonképpen mérhetetlenül irigy vagyok azokra, akiknek ilyen órájuk van. Ha lenne 95 ezer dodóm, akkor már szaladnék is venni egyet. Így azonban marad a fikázás.

Nekem már csak ennyi jutott ;-)

Előzmény: innovations (151425)
innovations 2014.02.03 Creative Commons License 151426

Igen, igazad van lomb fűrésszel vágták.

;-)

Előzmény: glashuette (151424)
innovations 2014.02.03 Creative Commons License 151425

BINGÓ!!

Biztos voltam a reakciódban.

Vajon miért?

Egyébként nem kérnek érte pénzt, sőt amennyiben hajlandó lennél viselni, neked még fizetnének is érte.

;-)

Előzmény: glashuette (151422)
glashuette 2014.02.03 Creative Commons License 151424

A számlap egy Chronoswiss Delphis ócska utánérzése.

Előzmény: Wreck Diver (151423)
Wreck Diver 2014.02.03 Creative Commons License 151423

Na ja...

A DeBethune mindig fura technikai megoldásokkal kísérletezik,
de a kínaira hajazó gépnyomos genfi csíkozás,  a star trek csillagflotta számlap,
és a - biztosan igen tudományos, de - búgócsigára emlékeztető billegő együtt büntet.

Bár ízlésről nem vitatkozunk, nekem a legkevésbé sem tetszik. :)
Az egészet körbeölelő szkelettált SLAVA tokról ne is beszéljünk...

Előzmény: glashuette (151422)
glashuette 2014.02.03 Creative Commons License 151422

Ezért pénzt kérnek?

Előzmény: innovations (151418)
innovations 2014.02.03 Creative Commons License 151421

Nem tudom, szerintem pedig kifejezetten extravagáns, különleges. Persze az árról ne beszéljünk...

Előzmény: ronin s8 (151420)
ronin s8 2014.02.03 Creative Commons License 151420

Nem tetszik. Ebbe kár volt pénzt beleölni...

Előzmény: innovations (151419)
innovations 2014.02.03 Creative Commons License 151419

Szép szerkezetekről  volt szó, nem is oly rég.

A teljes cikk:

http://www.hodinkee.com/blog/hands-on-with-the-de-bethune-db-28-digitale

Előzmény: innovations (151418)
innovations 2014.02.03 Creative Commons License 151418

oys... 2014.02.02 Creative Commons License 151417

Aha, csak neki kék kaucsukkal van.

(BrRR!)

Előzmény: Exebeche (151407)
Exebeche 2014.02.01 Creative Commons License 151416

Igen, így valahogy. Egyszer már ugyanígy elállítódott, talán akkor is az elem lemerülése miatt, de a gombok nyomkodásával sikerült beállítani.

Köszi!

Előzmény: spyder999 (151415)
spyder999 2014.02.01 Creative Commons License 151415

Szerintem azt be lehet állítani.Asszem kihúzod valamelyik állásba a koronát és akkor a stopper gombot kell nyomni,míg nullára áll,újra.

Előzmény: Exebeche (151414)
Exebeche 2014.02.01 Creative Commons License 151414

Régi cucc már, valamikor 1994-ben vettem ezt a Seiko-t.

A stopper másodpercmutatója is elmászott picit a 12-ről és nullázásnál nem oda áll vissza.

Egyébként már évek óta nem hordom, talán az elem cseréje is emiatt halasztódik...

Előzmény: dészáz (151413)
dészáz 2014.02.01 Creative Commons License 151413

jah és utána restartolni kell az órát.

Előzmény: dészáz (151412)
dészáz 2014.02.01 Creative Commons License 151412

nem tart semeddig,nekem is van 3! :-)  sr927W kell bele.

Előzmény: Exebeche (151411)
Exebeche 2014.02.01 Creative Commons License 151411

Off:

Erről jut eszembe, nekem a Seiko Alarm Chronographomba kellene elemet cserélni.

A fotó webes, mert jelenleg nincs nálam, de ugyanilyen.

On.

Előzmény: dészáz (151409)
phranxinatra 2014.02.01 Creative Commons License 151410

Rolex Subja (is) van, nem?

Előzmény: pobeda (151406)
dészáz 2014.02.01 Creative Commons License 151409

nem,az elemcsere miatt van szétszedve,könnyebb hozzáférni.

Előzmény: Exebeche (151404)
Exebeche 2014.02.01 Creative Commons License 151408

Más.

A Galambos Lajcsinak is fut most egy reklámja, amelyben eléggé feltűnően nézegeti és mutogatja az óráját.

Valami ehhez hasonlót visel: http://www.luxist.com/2009/04/02/hublot-big-bang-apple-watches/

Nem tecc!

Exebeche 2014.02.01 Creative Commons License 151407

Elképzelhető, de úgy 20 perce egy aktuálpolitikai műsorban az atv-n még valami Rado-szerű óra volt a csuklóján...

Előzmény: pobeda (151406)
pobeda 2014.02.01 Creative Commons License 151406

Havas elcserélte már régen a Radoját.

Előzmény: Exebeche (151405)
Exebeche 2014.02.01 Creative Commons License 151405

A Havas Henriken szoktam látni olykor-olykor Rado-t.

Előzmény: dészáz (151403)
Exebeche 2014.02.01 Creative Commons License 151404

Klassz!

Közben rájöttem, hogy figyelmetlenül olvastam, mert a tokozásra vonatkozóan adtál infót.

Na és a szíj miért nincs a tokhoz csatolva?

Csak nem ott csatlakozik a csatt?

Előzmény: dészáz (151403)
dészáz 2014.02.01 Creative Commons License 151403

kerámia,analóg quartz

Előzmény: Exebeche (151402)
Exebeche 2014.02.01 Creative Commons License 151402

Az biza jó neked, de picit szűkítsd le az infót. :-)

Automata, quartz, analóg, digitális, fém, kerámia? Milyen?

Előzmény: dészáz (151401)
dészáz 2014.02.01 Creative Commons License 151401

egy ceramica diastar itt figyel a szekrényemben. :-)

Előzmény: Exebeche (151400)
Exebeche 2014.02.01 Creative Commons License 151400

Autoquartz? Na ilyet még nem láttam:

https://www.uhren-lounge.de/a-7406/rado-ceramica-xl-automatic-r21925152?category=10

Azt hiszem bírnék egy ilyen Rado-t. (sőt, bármilyet :-)

dészáz 2014.02.01 Creative Commons License 151399

Előzmény: dészáz (151398)
dészáz 2014.02.01 Creative Commons License 151398

nálam működik.

Előzmény: Exebeche (151397)
Exebeche 2014.02.01 Creative Commons License 151397

Miért nem működik a link?

https://www.uhren-lounge.de/a-2478/tissot-t-touch-expert-stahl-t013-420-17-207-00

Előzmény: Exebeche (151396)
Exebeche 2014.02.01 Creative Commons License 151396

Ma délután a Spektrum csatornán két Top Gear műsorvezetőnek is volt egy-egy műsora.

Először James May próbált a La Manche csatornán keresztülröptetni egy modell vitorlázórepülőt, melynek során legalább 4 különböző karórát számoltam a csuklóján, de csak egy Jubilé szíjas Rolex Datejust és egy Rado Ceramic órát tudtam "beazonosítani". Viszont erős a gyanúm, hogy a fehér számlapos kronográf egy IWC Portugieser volt...

(Toy Story: Bocs a Lengyel előzetesért, de magyarul nincs fent, viszont az eredetit a BBC eltávolíttatta http://www.youtube.com/watch?v=JGc6quK2MyY )

Ezt követően Richard Hammond tette próbára magát San Francisco-ban, mint kerékpáros futár, majd egy rakétaépítő cégnél is segédkezett.

http://www.youtube.com/watch?v=VR9kKR6DFaw

Mindkét blokkban egy Tissot T-Touch órát viselt.

https://www.uhren-lounge.de/a-2478/tissot-t-touch-expert-stahl-t013-420-17-207-00

A Top Gear műsorban viszont számos egyéb márkát is láthattunk mindhármukon.

öccse 2014.01.29 Creative Commons License 151392

Sziasztok!

nem tudja valaki a vaterás HoochieMan vagy Oldbrands elérhetőségét ?

Exebeche 2014.01.27 Creative Commons License 151391

Nagyon köszönöm! :-)

Előzmény: dészáz (151390)
dészáz 2014.01.27 Creative Commons License 151390

számlap=uhrenzifferblatt mutató=uhrenzeiger 

Előzmény: Exebeche (151389)
Exebeche 2014.01.27 Creative Commons License 151389

órás szaknyelven németül mi a számlap és a kis ill. nagy mutatók elnevezése? Egy számlapcseréről és új mutatók beszerzéséről érdeklődnék az UHR-WERK bécsi cégnél.

Az Eternámat szeretném átnézetni velük. Ismeri valaki a céget?

Szepy2884 2014.01.27 Creative Commons License 151388

Pedig a gazdag etióp gyereket is arról ismered meg, hogy casio óra van a derekán :D

Előzmény: malenykij polgar (151385)
WiZARD 2014.01.27 Creative Commons License 151387

A Nadal "számára" gyártott Richard Mille az 19 gramm, ebből 6 g a szíj. :)

Előzmény: 405GRX (151386)
405GRX 2014.01.27 Creative Commons License 151386

OFF

Meg is értem őket, még a nem ütő kar is komoly munkát végez (lendít, stabilizál stb.), fölösleges még azt a nemtudommennyi tömeget cipelnie.

Én inkább akkor félteném a szerkentyűket, ha esetleg eltaknyolnak egy rosszul sikerült mozdulatot követően és ráesnek. Bár a játékosok nyilván leszarják, kapnak helyette másikat a gyártól, a cég meg leírja a cseredarabot marketingköltségként.

Előzmény: APT (151383)
malenykij polgar 2014.01.27 Creative Commons License 151385

Erre mondják az érintettek, hogy a fehér embernek karórája van, nekünk meg időnk. 

Előzmény: WiZARD (151384)
WiZARD 2014.01.27 Creative Commons License 151384

Nem tudom milyen órá(i) van, de egy afrikában/ázsiában, havi pár $-ból élő ember pont ezt mondhatja a te órá(i)dra is.

Pedig valószínűleg nagyobb az anyagi különbség közted és $ milliomosok/milliárdosok közt, mint közted és a legcsóróbbak közt :)

Előzmény: innovations (151357)
APT 2014.01.27 Creative Commons License 151383

Egy normális szerkezet ezt simán kibírja, nem ugrál az sehova. Amit az ember kibír - azt kibírják ezek is, nézd meg a repülőgép-fedélzeti mechanikus órákat: ütésbiztosítás nélküli, "szimpla" szerkezetek, becsavarozva a műszerfalba. És nemegyszer még úgy is működőképesek maradnak, hogy a gép közben lezuhant, a személyzet odalett...

Az erős vibráció valóban befolyásolja a pontosságot, de ez csak némi "elmászást" fog okozni, mondjuk egy teniszmeccs végére pár másodperc eltérést - ez praktikusan semmi. Amúgy meg az érintettek teljesen nyilvánvaló módon reklámcélból hordják a puccos óráikat, jól megfizetik őket - van, aki ilyen szerződést így sem vállal, mert annyira zavarja az óra...

Előzmény: ronin s8 (151373)
WiZARD 2014.01.27 Creative Commons License 151382

A Richard Mille-nél a duma/marketing szerint pont ez a lényeg, hogy kibírja a teniszt is, és 5000G-s behatásoktól se lesz baja...

Vmi speciális kábeles felfüggesztése van a szerkezetnek (ami persze Tourbillon).

malenykij polgar 2014.01.27 Creative Commons License 151381

Akkor semmi, a meccs végeredménye egy felhúzott óra. De ha az ütő kézen van, elég kemény adagot kap vibrációból minden ütésnél.

Előzmény: Szepy2884 (151378)
ronin s8 2014.01.27 Creative Commons License 151380

Ők azért egy kicsit intenzívebben nyomják. ;-)

Szepy2884 2014.01.27 Creative Commons License 151379

Bocs, telefonról írok :D Szóval az utolsó mondat: veszélyről nem is beszélve :)

Szepy2884 2014.01.27 Creative Commons License 151378

Nem vagyok egy nagy tennisz játékos, de ha jobb kezes vagyok és balcsuklón viselem az órát, mi baja lehet?

Nehéz terepen 30 km/h-val lejönni a bringával nagyobb megterhelés lehet az órának. A veduélyről nem is neszélve.

Ratcustom 2014.01.27 Creative Commons License 151377

Értem, köszönöm. Azt hiszem, egy szervizt tényleg megérdemelne.

Előzmény: innovations (151222)
innovations 2014.01.26 Creative Commons License 151376

Lehetséges.

Előzmény: malenykij polgar (151367)
ronin s8 2014.01.26 Creative Commons License 151375

Nekik mindegy... ;-)

Előzmény: Exebeche (151374)
Exebeche 2014.01.26 Creative Commons License 151374

Akkor esetleg elképzelhető, hogy "DUMMY" órákat viselnek a pályán?

A Li-n nem volt felcsatolva a Rolex a mérkőzés alatt, de a Nadal és a Warwinka is órával a csuklóján játszott.

ronin s8 2014.01.26 Creative Commons License 151373

Hát a motorrugót biztos felhúzza, csak minden nagyobb ütésnél ugrik egyet valamelyik kerék. A meccs végére ki tudja hány órát fog mutatni? ;-)  Ha eltalálja a labda - vége az órának...

Előzmény: Exebeche (151371)
Exebeche 2014.01.26 Creative Commons License 151372

Azért én csak felcsatolnám ha hozzám vágnának egyet... Te nem?

Számomra inkább a Richard Mille a túlzás. Egyébként a Felipe Massa is ilyen krumplival tolja. :-)

Előzmény: ronin s8 (151370)
Exebeche 2014.01.26 Creative Commons License 151371

Miért, egy meccs alatt garantáltan felhúzza a rotor a spirálrugót :-)

Aztán lehet számolni a járástartalékot...

Előzmény: malenykij polgar (151369)
ronin s8 2014.01.26 Creative Commons License 151370

Magával az órával nem nagyon tudok mit kezdeni,  de a szerkezete tetszik:

Előzmény: Exebeche (151368)
malenykij polgar 2014.01.26 Creative Commons License 151369

Pont egy ellenjavallt sport az órabubusoknak. Szerencsére az órák nem tudják :)))

Előzmény: Exebeche (151368)
Exebeche 2014.01.26 Creative Commons License 151368

Australian Opent néztetek a hétvégén?

Női egyes győztese, első Grand Slam címével a kínai Li Na

Rolex Oyster Perpetual Date Just

http://luxuryactivist.com/watches/li-na-rolex-brand-ambassador-wins-australian-open/

Férfi egyes győztese egy eszement mérkőzésben a svájci Stanislas Warwinka, ugyancsak első Grand Slam címét szerezte meg.

Audemars Piguet Royal Oak Offshore Diver

http://www.watchtime.com/wristwatch-industry-news/watch-to-watch/audemars-piguet-royal-oak-offshore-diver-2/#

A nagy vesztes pedig RAFA

Richard Mille  Tourbillon RM 27-01

http://www.thewatchquote.com/The-Richard-Mille-Tourbillon-RM-27-01-Rafael-Nadal-watch-An-exceptional-creation-it-pushes-the-concepts-of-lightness-and-strength-to-the-ultimate-extreme-No_9554.htm

malenykij polgar 2014.01.26 Creative Commons License 151367

>már pedig ennek az árát az életben nem fogja látni többet.

Hát szarnak rá, elnézést a kifejezésért. Játék és kész.

Előzmény: innovations (151357)
innovations 2014.01.26 Creative Commons License 151357

Jól láthatóan ezen is dolgoztak kicsit, de őszinte leszek mégsem kellene és elsősorban nem azért mert 271.000. USD az ára.

Nyilvánvaló, hogy egy ilyen darab a nagy fiúk játéka, de azért kíváncsi lennék mégis vajon ki vesz ilyet?

Akinek ennyi pénze van általában nem hülye, már pedig ennek az árát az életben nem fogja látni többet.

Előzmény: innovations (151354)
ronin s8 2014.01.26 Creative Commons License 151356

Na ja.. :-)

Előzmény: APT (151355)
APT 2014.01.26 Creative Commons License 151355

Nem akarok illúzióromboló lenni, de ez hajszálpontosan így megy egy Poljotban is... ;-)))

Előzmény: ronin s8 (151353)
innovations 2014.01.26 Creative Commons License 151354

ronin s8 2014.01.26 Creative Commons License 151353

Régi Rolex-et javítanak. Billegőtengely csere...

Wreck Diver 2014.01.26 Creative Commons License 151352

És amúgy is a már a kezükön lévő Rolex mellé veszik általában. ;-)

Előzmény: APT (151351)
APT 2014.01.26 Creative Commons License 151351

Szerintem ezt nem jól látod - ez egy másik vevőközönség. A kis szériás egyedi mikrorotoros tourbillonok (egy ház áráért) nem versenytársai a milliós darabszámban készülő Oystereknek. A Rolex termelésének zöme olyan órákkal versenyez- árban - amelyek nem jobb tokokban tucatszerkezetekkel készülnek.

Előzmény: ronin s8 (151345)
Wreck Diver 2014.01.26 Creative Commons License 151350

Hmm. Először IWC Jones kaliberrel kezdtek,
majd Jaeger leCoultre kronóval folytatták, most meg ez.

Úgy látszik, mindenki pénzt lát a luxusórák piacában.

Hayek mosolyog odafönt...

Előzmény: ronin s8 (151345)
Explorer2 2014.01.26 Creative Commons License 151349

Meg az ára is pont olyan szép, mint a szerkezete... Tény, hogy lehet csicsamicsázni, de ez számomra akkor sem több szimpla "parasztvakításnál". Igen, vannak órák amelyeknek szép a szerkezete és látható is, de nem túl különleges és nem kimagaslóan jó (ETA és Valjoux, Sellita stb. variánsok utókezelve) vannak amelyeknek szép, látható, jó és megbízható is (ezek a k... drága haute horlogerie szerkezetek) vannak ugyanakkor nagyon jók és megbízhatók, talán szépek is, amik nem láthatók (Rolex, Omega klasszikus modelljei stb) és van ugyanennek minden variánsa. A sima, alapszerkezetek díszítése egyértelműen gurítás, többnek akarok látszani, mint ami fíling, a drágák és különlegesek megmutatása meg talán azért fölösleges, mert ettől se több, se kevesebb nem lesz az értékük. Talán jó nézegetni néha, talán... Ízlés dolga... Kütyü van benne, mozog és szépen megmunkált... Oszt?

Ízlés dolga.

Nálam nem oszt, nem szoroz, nem a hátlapja miatt választok órát, mert ha jól zár, mint a Rolex-é (és pont ez a különlegessége, legendája), akkor ezt értékelem, ha meg nagyon szép, mint egy Patek-é, akkor meg azt... Nem hiszem, hogy ez bármit változtatna az eladhatóságon, értékállóságon de még a korszerűségéről sem vagyok meggyőződve...

Ugyanez a helyzet a belegravírozott feliratokkal... 

Előzmény: Wicked Belzebub (151348)
Wicked Belzebub 2014.01.26 Creative Commons License 151348

Mondjuk a Royal Oaknak a tokja is úgy néz ki, mint amivel eleget foglalkoztak :))

Előzmény: ronin s8 (151347)
ronin s8 2014.01.26 Creative Commons License 151347

És valahogy így néz ki egy rotor, amivel eleget foglalkoztak:

http://www.audemarspiguet.com/en/watch-collection/jules-audemars/jules-audemars-extra-thin

Előzmény: ronin s8 (151346)
ronin s8 2014.01.26 Creative Commons License 151346
Előzmény: ronin s8 (151343)
ronin s8 2014.01.26 Creative Commons License 151345

Ma igen éles a verseny. És hát amikor egy szimpla divatcég is előáll egy ilyen mikro-rotoros tourbillon-nal, akkor a Rolex-nek igencsak fel kell kötnie azt a bizonyos ruhadarabot:

http://blog.perpetuelle.com/watches/ralph-lauren-safari-tourbillon/

Előzmény: APT (151341)
dészáz 2014.01.26 Creative Commons License 151344

szép,de maga az óra leolvashatósága nem tetszik.....

Előzmény: ronin s8 (151343)
ronin s8 2014.01.26 Creative Commons License 151343
dészáz 2014.01.26 Creative Commons License 151342

hát ja,elférne a hamiltonom mellé! :-)

Előzmény: ronin s8 (151340)
APT 2014.01.26 Creative Commons License 151341

Fene tudja - szerintem semmiképpen sem rontana a Rolexek eladhatóságán egy üveg hátlap - de mivel a cégnek eladási gondjai nincsenek, hát nem foglalkoznak vele...

Ami a coaxialt illeti: mára eljutottak oda, hogy a normál gyorsjáratú horgonyjáratra előírt 4 éves szervizciklussal megbízhatóan működik - csak ugyebár ez azt jelenti, hogy van egy konstrukciójuk, amelynek az a legfőbb előnye, hogy nem rosszabb a tradicionális horgonyjáratnál - és nem azonos vele... Mert jobbnak nem jobb, így sem - de legalább nem rosszabb...

Szó se róla, ez számomra tulajdonképpen nem gond, a puszta érdekessége elég ahhoz, hogy értékelje az ember - de nem látom az egyértelmű előrelépést...

Előzmény: ronin s8 (151338)
ronin s8 2014.01.26 Creative Commons License 151340
dészáz 2014.01.26 Creative Commons License 151339

egy ilyen?

Előzmény: WiZARD (151328)
ronin s8 2014.01.26 Creative Commons License 151338

Ma a "mindent a szemnek" játékot játszák. Erre gondoltam, nem a megbízhatóságára. Manapság már egy kínai werket is igyekeznek szépre megcsinálni.

A Co-axiállal kapcsolatban szerintem óvatosabban fogalmazzunk: egyre csak nyomják, egyre több modellbe rakják bele, és a kezdeti problémákat is menedzselik. Nehogy meglepődjünk a végén... ;-)

Előzmény: APT (151334)
Wreck Diver 2014.01.26 Creative Commons License 151337

- elmúlt évek összes - 

Előzmény: Wreck Diver (151336)
Wreck Diver 2014.01.26 Creative Commons License 151336

Ki fogtok röhögni akkor,
de nekem éveken át ez volt a háttérképem az előző cégnél a gépemen:

És még ez is tetszik. :D

Szerintem az elmúlt összes termékre vonatkozó összes divatirányzata közül
egyedül az üveg hátlapnak volt értelme. Legalábbis számomra.

Előzmény: APT (151334)
boxer-gs 2014.01.26 Creative Commons License 151335

"igazándiból egyik automata vagy kézihúzós szerkezet sem túl látványos"

Úgy vagy már te ezzel, mint nőgyógyász a puncival. :-)

Előzmény: APT (151331)
APT 2014.01.26 Creative Commons License 151334

"Ma nem lehet 70 évvel ezelőtti elveken nyugvó órákkal villogni."

Dehogynem lehet, sőt, máig ezek a legjobbak. És ezeket az elveket alkalmazza amúgy a forgalomban lévő mechanikus karórák 99.99%-a, a CoAxial valójában nem vált be, inkább gond és problémagóc, mint előrelépés, a többi "fantasztikus újítás" meg néhány egyedi darabra, kisszériás megfizethetetlen bemutatópéldányra korlátozódik.

Általában úgy gondolom, hogy a mechanikus óra maga a historizálás, olyan, mint mondjuk az íjas-számszeríjas vadászat vagy elöltöltős sportlövészet - ott sem igazán a csúcstechnológiát hajszolják, ha azt tennék, az egész ágazat lenne okafogyott...

A Rolex borzasztóan megbízható és kiforrott, tartós megoldásokat alkalmaz, nagyon jó kivitelezésben. A kísérletezést meghagyja másoknak - a problémákkal együtt.

Előzmény: ronin s8 (151333)
ronin s8 2014.01.26 Creative Commons License 151333

Hát azért szedné szét a sajtó őket, mert a világ öles léptekkel elhaladt mellettük. Ma nem lehet 70 évvel ezelőtti elveken nyugvó órákkal villogni. Akkor jó volt, úgyse látta senki a hátlapon keresztül. Ma már ez kevés. Legalábbis ebben a formában. Előszöris át kellene állniuk valamilyen felületi megmunkálásra: genfi csíkozás, vagy valami egyéb. De akkor is ott maradna a szerkezet váza, ami olyan, amilyen. Szerintem ez egyelőre még várat magára.

Viszont szubjektív dologról vitázunk: Neked tetszik - nekem nem. Ennyi. :-)

Előzmény: APT (151331)
zazenke 2014.01.26 Creative Commons License 151332

hát én nem találtam tisztán digitális kijelzéssel, kifejezetten zavar amikor mutatóval vegyítik össze és ha éppen úgy áll a mutató akkor takarásba kerül. a casio valami oknál fogva előszeretettel használja a műanyagot még drágább óráinál is. és ha nekimegy a kezed valaminek munka közben akkor az óra burkolatán nem karcolás lesz hanem szántás . fém szíj és tokozás ,zafír üveg . ez a recept arra hogy a zordabb munkában az óra a lehető legkevesebb karcot szedje össze . a leejtésről most nem beszélek mert itt az ásványüveg azonos vastagságba törésállóbb mint a zafír. ezt vastagabb zafírréteggel védik ki . és mindez megfizethető kategória ha pl sima analóg kijelzésű citizent veszel és igen 10 baros az én órám is és titán szíj és csat és napelem. ez nem több 50-60 nál. de ha már csak digitális kijelzést akarsz akkor valami történik a gyártókkal

Előzmény: WiZARD (151262)
APT 2014.01.26 Creative Commons License 151331

Miért szedné szét őket a sajtó? Miért..?..

Az meg, hogy kinek mi tetszik, valóban ízlés dolga - szerintem a Rolex werkek is szépek, ugyanakkor az én szememmel nézve igazándiból egyik automata vagy kézihúzós szerkezet sem túl látványos - minimum valami komolyabb komplikáció, kronó, hasonló kellene, hogy megakadjon rajta a szemem. De ez nyilván szubjektív - ezzel együtt úgy gondolom (és ez a személyes tapasztalatom is), hogy sem a felületek megmunkálásában-finishelésében, sem az általános kidolgozottságban sem lehet Rolexéknél kifogásolhatót látni - nyugodtan meg lehetne mutatni.

Előzmény: ronin s8 (151326)
WiZARD 2014.01.26 Creative Commons License 151330

Bár régen a Fortisomban is örömmel nézegettem az egyszerű, díszítetlen 7750est, mostanában azt egyre kevesebbet szoktam :D

Azért a Omega 9300at szívesebben nézem, szerintem szép, meg is csodálom ahányszor fel/le veszem.

Előzmény: WiZARD (151328)
zazenke 2014.01.26 Creative Commons License 151329

ja csak hiányzik a zafír üveg is róla ,egyébként nagyon szép óra

Előzmény: dészáz (151258)
WiZARD 2014.01.26 Creative Commons License 151328

Kezdetnek jó, de inkább valami microrotorosra szavaznék, ha szép automata szerkezet kell.

Na meg a Lange is csinál szép darabokat :)

Előzmény: ronin s8 (151325)
Törölt nick 2014.01.26 Creative Commons License 151327

Igen, ez egy értékálló óra, mindkettö!

Előzmény: ronin s8 (151325)
ronin s8 2014.01.26 Creative Commons License 151326

Végülis...

Viszont mihelyt kijönnének egy üveg hátlappal a piacra, rögtön szétszedné őket a sajtó, meg az összes lehetséges fórum. Ezt nem kockáztatnák. Tehát lényegében mégsem szubjektív. Amint relációba kerül a többivel, és összehasonlítják, kiderülhet, hogy elvérezne...

Előzmény: Törölt nick (151324)
ronin s8 2014.01.26 Creative Commons License 151325
Törölt nick 2014.01.26 Creative Commons License 151324

A konklúzió:

"I do believe that ultimately, the decision on which is the better watch has to be made for yourself."

Előzmény: ronin s8 (151322)
ronin s8 2014.01.26 Creative Commons License 151323

Vagy IWC-re finiselve:

http://www.time2watch.net/IWCmovt.htm

Előzmény: ronin s8 (151322)
ronin s8 2014.01.26 Creative Commons License 151322

Ízlés dolga - nekem más tetszik. Pl. egy szépen finiselt 2892-A2 is jobban mutat.

http://forums.watchuseek.com/f102/omega-planet-ocean-vs-rolex-sea-dweller-comparative-review-66811.html

Előzmény: APT (151318)
malenykij polgar 2014.01.26 Creative Commons License 151321

Nekem ugyanettöl az emberkétöl (kereskedötöl) van zafír hátlap a Speedmaster Professional Mark II-höz, és a múlt heti nyomáspróba szerint rendben van.

Előzmény: APT (151317)
APT 2014.01.26 Creative Commons License 151320

Engem nem zavarna az utólagosság sem, szoktam is amúgy utólag üveghátlapossá átalakítani órákat - nyilván a komoly nyomásállóság ilyenkor nem vállalható, de egy masszív vízzáróság azért biztosítható.

Előzmény: WiZARD (151319)
WiZARD 2014.01.26 Creative Commons License 151319

Ilyen utólagos, nem gyári hátlapot én se tennék rá. Részben a nyomásállóság miatt, másrészt picit sufni-tuning jellegű :)

Csak mint lehetőség mutattam :)

Előzmény: APT (151317)
APT 2014.01.26 Creative Commons License 151318

Szerintem meg teljesen jól néznek ki ezek a szerkezetek - mindenképpen jobban, mint a standard automata ETA werkek. Ez sokkal inkább döntés kérdése a cégnél - valamiért úgy döntöttek, hogy ők nem csinálnak üveg hátlapot, és kész... Holott kínálhatnák nyugodtan opcióként is. Amikor arab-ázsiai piacokra mindenféle tigrismintás, ékkövekkel szó szerint rommá giccselt kiviteleket is kínálnak (eszméletlen gusztustalan modelljeik is vannak, ferde ízlésű olajsejkeknek és kínai milliomosoknak...) - akkor ez igazán beleférhetne. De mégsem teszik - ami mögött nem kell feltétlenül racionális okokat keresni.

Előzmény: ronin s8 (151316)
APT 2014.01.26 Creative Commons License 151317

Fene tudja, és abban sem vagyok biztos, hogy ennek a nyomásállósága rendben lenne (bár a sima Oysterekhez nem lenne gond illeszteni).

Előzmény: WiZARD (151314)
ronin s8 2014.01.26 Creative Commons License 151316

Szerintem azért nem csinál a gyár üveg hátlapot, mert egész egyszerűen nem néz ki jól egy Rolex szerkezet. Lehet ezt csűrni-csavarni, de semmi szép nincs benne. Egy jól kitalált, magas színvonalon kivitelezett igásló. 

Egyébként nem csak a Rolex szerkezetei nem néznek ki jól - van jópár kellőképpen ronda werk, amit nem kellene mutogatni. 

Jól néz ki egy Patek, IWC, Audemars Piguet, meg néhány más KÉZIHÚZÓS werk. A többire bőven jó a zárt hátlap...

Előzmény: APT (151311)
WiZARD 2014.01.26 Creative Commons License 151315

Olvastad amit linkeltem? Talán érdemes...

(151307-es hozzászólás)

Előzmény: Explorer2 (151313)
WiZARD 2014.01.26 Creative Commons License 151314

Annyira azért nem lenne kicsi az ablak a Rolex féle hátlappal se - http://www.minus4plus6.com/caseback.htm

Explorer2 2014.01.26 Creative Commons License 151313

És pont ezért fölösleges csicsamicsázni a szerkezetet. Attól nem lesz jobb egy 7750-es, hogy szépen genfi csíkozzák, áttörik a rotort. Jó kis werk az, sokan használják, nem véletlenül, de a Rolex szerkezetei fém hátlappal sem lesznek kevesebbek, ahogyan a klasszikus Speedmaster sem a Lemania-alapú kézihúzósával. Nem látszik, de tudjuk, hogy az van benne, ami épp elég. Nekem mindenképpen.

APT 2014.01.26 Creative Commons License 151312

Ezen én szoktam élcelődni - eléggé öncélú, értelmetlen dolgoknak tartom az efféle kísérletezgetéseket (amelyek amúgy pár csúcsmodellen kívül nem is szoktak átkerülni a teljes gyártmánypalettába). A mechanikus óra pontosságán rugózni értelmetlen akkor, amikor már olcsón vehet bárki egyébként jó és tetszetős DCF vezérelt kvarcórákat, amelyek praktikusan abszolút pontosak, gondozás-mentesek, végtelenül megbízhatók, és az 5-7 évente esedékes elemcsere biztosan nem csap senkit földhöz - ha jól akar bánni az ember az órájával, akkor 4-5 évente elemet cseréltet benne, összekötve a tisztításával, kis optikai feljavításával és a tömítések ellenőrzésével-cseréjével - és lesz egy mindig jó és mindig pontos órája - 20-25 évig legalábbis nagyjából biztosra vehetően...

Ezek után farigcsálni a billegős karóra pontosságát úgy, hogy "igazán pontos" akkor sem lesz, nem is lehet - eléggé értelmetlen. Viszont az ilyen high-tech fejlesztések tényleg szó szerint megölik a későbbi szervizelhetőséget, és ez elgondolkodtató...

Előzmény: Wreck Diver (151296)
APT 2014.01.26 Creative Commons License 151311

Nem sok köze van a kettőnek egymáshoz, amúgy meg komoly műszaki kihívásnak és "komplikációnak" beállítani egy üveg hátlapot (amit "ki kell fejleszteni") finoman szólva is parasztvakítás...

A Rolex esetében egyébként van egy jelentős kényszerpálya abból adódóan, hogy ők kitalálták ezt a körmös-recés hátlapot, amit összesen hatféle nyitóbetéttel kezelni lehet. Ezt már több, mint hetven (!!!) éve változatlanul használják, és nyilván a cég hagyományainak részét képezi - és ennek köszönhetően egy akármilyen, akár II.világháborús korú Oyster tokozás is nyitható a mai nyitóbetétek valamelyikével.

Ez a megoldás viszont elfoglalja a hátlap peremét, és csak igen kis méretű üvegablakot engedne meg, aminek viszont nincs túl sok értelme, nagyon mást, mint a rotor közepét nem is látnánk rajta keresztül - ezért meg nem érdemes sportolni...

Előzmény: Explorer2 (151310)
Explorer2 2014.01.26 Creative Commons License 151310

Én meg egy kicsit a "parasztvakítás" kategóriájába soroltam a zafír-hátlapot, egészen addig, amíg nem láttam a Patek Philippe egyik új Calatrava modelljét, kinyitható hátlappal. Persze vannak szépek, de nálam nem létszükséglet, fontosabb az élettartam, az egyenletes járás, a stabil járástartalék...

Előzmény: innovations (151305)
ronin s8 2014.01.26 Creative Commons License 151309

Egyébként meg ne problémázzunk itt a minőségen! Van akit az AA minőség elégít ki. Azt tekinti tökéletesnek:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=128824370&t=9161287

ronin s8 2014.01.26 Creative Commons License 151308

Gondolom az arany Rolex-ekre gondolsz. Én az acéltokos óráikra értettem, hogy nem használnak PVD-t. Az aranytokos modelleket ma már mindegyik gyártó nagy nyomáson sajtolja és a végén vagy PVD-zi vagy valami egyéb, az aranynál kopásállóbb felületkezeléssel látja el, nagyjából úgy, ahogy egy ezüst tárgyat a végén ródiumoznak. Enélkül csak olyan lenne egy arany tok, mint egy régi ún. "pesti" tok: úgy-ahogy megfelel egy arany ékszer elvárásainak, de mindennapi hordásra alkalmatlan lenne. maga az arany annyira puha, hogy szinte körömmel meg lehet karcolni.

Az így készült tokok viszont nagyon kemények, majdnem annyira, mintha acélból lennének. A PVD (vagy egyéb) bevonat sérülése esetén nincs szemmel látható minőségi romlás, nem úgy, mint egy acél tok PVD bevonatának sérülésekor. Az elég rondán tud kinézni, és nem is javítható kisipari módszerekkel.

Tehát a Rolex is használ ilyen jellegű bevonatokat, de nem acél tokoknál. Ott csak polírozást és szálhúzást alkalmaz. 

A tükröződésgátló bevonat meg nem létszükséglet, tehát felesleges. Akinek ez hiányzik, annak valszeg ez sem elég. ;-)

Előzmény: spyder9 (151303)
WiZARD 2014.01.26 Creative Commons License 151307
Előzmény: innovations (151305)
innovations 2014.01.26 Creative Commons License 151306

És van már két színű kerámia lünetta is. Mondjuk elsőként a világon

Előzmény: spyder9 (151303)
innovations 2014.01.26 Creative Commons License 151305

Tény, hogy nem finisel szépen a Rolex, de nem hiszem, hogy ne tudnának és szerintem nem is akarnak. Valószínűleg a továbbikban sem ez lesz "fejlesztés" iránya.

;-)

Előzmény: ronin s8 (151295)
innovations 2014.01.26 Creative Commons License 151304

Felesleges ezen a csat dolgon rugózni több okból is. Egyrészt mert már nincs gyártásban, másrészt pedig annak idején más sem csinált különbet. Tény, hogy ezt a préselt, zörgős csatot kicsit sokáig tartották gyártásban és csak 2010-ben cseréltek le végleg. Viszont a jelenleginél szerintem nem fogsz tudni jobbat mondani.

Annak ellenére pedig, hogy rendkívül jó ár érték arányúnak tartom a Steinhartot a párhuzam mégis felettébb szerencsétlen már csak azért is mert lássuk be, hogy semmilyen téren egy saját önálló gondolatuk sincs.

A linkelt Explorer cikkben írtak egyébként előfordulhatnak, semmi sem tökéletes, de bármelyik svájci márkát simán pellengérre lehetne ezen a módon állítani. Példának okáért amennyiben jó megnézel egy IWC-t azt fogod látni, hogy körülbelül olyan a kidolgozottsága mint mondjuk egy Poljotnak csak nem annyit kérnek érte.

Egyébként pedig a véletlen folytán épp a minap egy topic társ tulajdonába került pont egy Explorer I. Szerintem jól megfogjuk nézni aztán majd referálunk.

Zárszó gyanánt pedig egy autós hasonlattal élnék. Amennyiben jól megvizsgálod a német prémium márkák bármelyikét, fogsz látni érdekes dolgokat. Egy Lexusnál pedig akár még vicceseket is. Egy Jaguár pedig akár teljesen komolytalannak is tud tűnni.

Szóval semmi sem tökéletes, bárhogy is szeretnénk ne gondoljuk, hogy vannak ilyenek.

;-)

Előzmény: WiZARD (151252)
spyder9 2014.01.26 Creative Commons License 151303

PVD nincs,de DLC-t használnak.

Előzmény: ronin s8 (151301)
sztívndráj 2014.01.26 Creative Commons License 151302

Azért a sötét számlapos modellek üvegeire tehetnének egy AR-t legalább belülre... :)

Előzmény: ronin s8 (151301)
ronin s8 2014.01.26 Creative Commons License 151301

Hát az a helyzet, hogy a Rolex is köztük lesz. Ugyanis ahhoz mindent lehet kapni. kapsz hozzá számlapot, rugót, billegőt, stiftet, szíjat....mindent. 

Az Omega kijelentette, hogy náluk 25 évig rendelhető megy alkatrész. Utána kuka, ill. ugyanaz a kannibalizmus várható, mint pl. egy régi Doxánál, egyébnél. Minden erővel magukhoz akarják kötni a kuntsaftot. Ez a gyengeség jele. Futnak a Rolex után. De mindenki, nem csak az Omega. 

A Pateknél legyártják neked a hiányzó alkatrész akár 120 évre visszamenőleg - megvannak a dokumentációk. De horror áron. Ez is a minőség gátja: senki sem csináltatja meg velük, csak néhány kőgazdag. A Rolex alkatrészekre ráépült egy nemzetközi szürke kereskedelem is. Ebay-en is kapsz szinte mindent. Amit ott nem tudsz beszerezni, megadja a gyár. Olcsón (relatíve). 

A Rolex konzervatív hozzáállása az óragyártáshoz azt eredményezi, hogy évszázados viszonylatban is életképesek az órái. Náluk nincs AR réteg, nincs titán tok, nincs polimerizált sperma számlap, nincs PVD. Semmi olyan felesleges baromság nincs, ami tönkretenné a lényeget: a legjobb órák az övék. És ez nem azt jelenti, hogy a legpontosabb, vagy a legszebb lenne. Nem. van szebb is, van (lehet) pontosabb is, lehet drágább, lehet olcsóbb is. Csak egyvalami nem lehet: nem lehet jobb...

Előzmény: Wreck Diver (151300)
Wreck Diver 2014.01.26 Creative Commons License 151300

Jól rávilágítottál.

Akkor gyári szervíz híján a hordható vintage darabok ezek szerint
- hasonlóan az autók nagy részéhez - a ma is annak számító darabok közül fognak kikerülni mondjuk 60 év múlva...

Előzmény: ronin s8 (151297)
Wreck Diver 2014.01.26 Creative Commons License 151299

Hoppá...

Tényleg kíváncsi lennék, hogy más-e a helyzet
egy sub vagy sea-dweller, daytona belsejében,
vagy akár még két-három ugyanilyenben.

Bár az író magyarázata a gyártási összefüggésekben is világos volt,
de a remény hal meg utóljára. :)

Előzmény: malenykij polgar (151298)
malenykij polgar 2014.01.26 Creative Commons License 151298

A cikk 99-es, ha jól emlékszem. 

Előzmény: Wreck Diver (151269)
ronin s8 2014.01.26 Creative Commons License 151297

Nem. Pontosabban, szerintem nem ezek ölik meg. :-)

A mechanikus órák filozófiája gyakorlatilag halott. Azt a funkciót, amit régen tényleg csak a legjobbak töltöttek be, ill. ők töltötték be a legjobban, ma kevesen várják el a mechanikus órától. Maradt a kiegészítő ékszer és villantási funkció. ;-)

Erre ráépült az autóiparban széles körben kipróbált és használt szervizhálózat, ami gyakorlatilag azt jelenti, hogy csak a megfelelő márkaszeviz fogja tudni jól leszervizelni az órát. Jó példa erre az Omega Co-axial-ja, ami csak a speciális olajjal életképes...

Előzmény: Wreck Diver (151296)
Wreck Diver 2014.01.26 Creative Commons License 151296

Erről jut eszembe a Girard Perregaux "constant escapement"-je.

Szerintetek az ilyen irányú fejlesztések ( 14 mikoronos alkatrészek pl. )
nem ölik meg a mechanikus órák lényegét, miszerint akár a gyár megszünése 

után 100 évvel pótalkatrész nélkül is javíthatóak, szervizelhetőek?

Előzmény: ronin s8 (151295)
ronin s8 2014.01.26 Creative Commons License 151295

Ez a pontosság-kérdés kb. olyan a Rolex-nél, mint a Rolls-Royce-nál volt évtizedekig, amikoris arra a kérdésre, hogy "Hány lóerős?" az volt a válasz, hogy "Elég erős..." ;-)

Szerintem manapság, amikor szinte bármelyik szerkezet megfelelően pontosan teszi a dolgát, már nem olyan lényeges a C.O.S.C. Régen nagy truváj volt, mint ahogy a vízállóság is. Elmúltak azok az idők, ma más innovációval rukkolnak elő a gyárak. Pl. egyre szebben finiselik a szerkezeteiket. Na ez az, ami a Rolex-et nem érdekli, mert náluk mostanáig ez nem volt szempont. Nem is készít üveghátlapot a cég. Most, hogy mindenki erre gyúr, talán meggondolják magukat. Minden csak döntés kérdése. Ha megszületett, kifejlesztik azt a technológiát, amivel az Explorer-ek is elég szépek lehetnek...

WiZARD 2014.01.26 Creative Commons License 151294

jah, hogy az óra mellé mindig van nálad egy lámpa is? :)

napóránál elég megvárni, hogy süssön a nap :D

Előzmény: ath (151293)
ath 2014.01.26 Creative Commons License 151293

felkapcsolom a lámpát és megnézem. napórával ez működik? 

mellesleg nekem van ilyen és olyan rolex csatom is, mindkettő jó, 2014-ben nem is vennék régi típusút egy új órán, csak leírtam, hogy sok rolex fanatikus, főleg a vintage fanok miként vélekednek a régi lemez csatról. 

egyebekben a l'art pour l'art fejlesztést én sem értem.

Előzmény: WiZARD (151290)
WiZARD 2014.01.26 Creative Commons License 151292

Te hoztad fel a pontosságot, és hogy pontosabb mint ami omega/iwc volt neked.

Erre mondtam, hogy nekem meg van steinhartom ami szintén pontos, és ott van fater rolexe ami meg nem annyira.

Holott szerintem ez inkább mázli/beállítás/hordás kérdése napjaink óráinál (egy szint felett), közel se akkora, hangsúlyozni való erény.

Előzmény: Explorer2 (151289)
Wreck Diver 2014.01.26 Creative Commons License 151291

Kötekedős napjaid vannak, úgy látom.
Olvasd el még egyszer, amit írtam . Nem az volt benne, hogy:

"NEM FELTÉTLEN"

A másikban:

"

De továbbra is érdekelne, hogy vajon általánosan ilyenek az állapotok egy Rolex tokban,
vagy ez valami kirívóan problémás darab ( bár a cikkíró ezt fejtegette ), illetve hogy ha a többi is ilyen,
akkor ez valami új trend, vagy már 20-30 éve is ilyenek voltak.

Csak íg egy búvár nem búvár alapon érdekelne." ??

Ez neked mit jelent szabadfordításban?
Hogy szerintem minden óra vagy rolex tönkremegy 50 évesen?

Biztos, hogy elsőre is pontosan értetted te, amit írtam...

Előzmény: oys... (151283)
WiZARD 2014.01.26 Creative Commons License 151290

Éjszakára leolvasható? Mint a tritium ami elveszti a világító képességét, szétmállik, széthullik? :)

Persze ott a superluminova, majd meglátjuk mi marad belőle x év múlva.

De minek autó, ami bonyolult, elromlik, stb, amikor ott a lovaskocsi?

persze ezek hülye példák, de nem szeretem ezt a fejlődés ellenes szöveget, hogy ami bevált azt nem kell lecserélni, meg a bonyolultabb elromolhat, és társai.

Előzmény: ath (151288)
Explorer2 2014.01.26 Creative Commons License 151289

Nem értem, miért akarod a számba adni, hogy a Rolex a legpontosabb és csak az, stb. Szó se volt ilyenről! Sőt.

Előzmény: WiZARD (151286)
ath 2014.01.26 Creative Commons License 151288

ha tudnál kényelmes, karra csatolható és éjszaka is leolvasható napórát, akkor jó lenne a hasonlat. 

Előzmény: WiZARD (151282)
ath 2014.01.26 Creative Commons License 151287

értem én. :-)

Előzmény: sztívndráj (151280)
WiZARD 2014.01.26 Creative Commons License 151286

Soha nem is akartam a Steinhartot összemérni semmivel. Nekem is van 1.5-2 milliós órám, és mellette ott van pár másik is, pl a Steinhartok is. 

A Steinhartnál mázli, hogy pontos, mert ha napi 10 mp lenne a járás eltérése akkor se lehetne egy szavam se, hisz senki nem ígérte hogy jobb, nincs COSC vagy bármi egyéb.

Bár létezik a 2824-ből COSC minősítésű, és azért többnyire elég jól be lehet állítani a simákat is.

Te úgy adtad elő (legalábbis nekem az jött le az írásodból), hogy ez a pontosság csak egy Rolextől várható el, és csak az tudja, stb.

de pl faterom Explorer2-je közel se ilyen pontos, persze COSC-n belül van, meg biztos be lehet szabályozni azt is pontosabbra. 

Steinhartot nem is kell 10-20x annyiba kerülő órához hasonlítani, nem is cél. Azért vettem, mert tetszik, és bármikor szívesen felveszem, amikor egy jóval drágább órát féltenék/sajnálnék.

Bockban is szívesen eszek, de ha nagyon rohanok, akkor a meki is megteszi nagyritkán, tudni kell helyén kezelni, hogy melyiknek mi a célja.

Előzmény: Explorer2 (151284)
ronin s8 2014.01.26 Creative Commons License 151285

Még abban sem vagyok biztos, hogy alapanyagban a Bock Bistro a legjobb. Inkább arról lehet szó, hogy más minőségi szintet céloznak meg, ami egy szervezettebb, alapból magasabb minőséget feltételez az alapanyagokban is.

Ettől még lehet patkány a pincében... Meg a Daubnernél is láttak évekkel ezelőtt - ez egy ilyen sport ;-)

Előzmény: Explorer2 (151284)
Explorer2 2014.01.26 Creative Commons License 151284

Szó sincs róla, hogy a drága tetszene, de asszem parttalan egy másfél-kétmilliós órát egy százezreshez mérni azzal, hogy mindkettő pontosan mutatja az időt. Meg kifogásolni a drágább minőségét. Én csak arra utaltam, hogy nem lehet véletlen, hogy a Rolex adja el a legtöbb órát a svájci órák közül, nem olcsón és a használt árai is igen erőteljesek. Nem, nekem nem attól jó, hogy drága, hanem éppen fordítva, a piac visszaigazolja a minőséget, a presztízst, a legendáriumot az árakkal. éppen ezért botorság olcsó és jó időmérőkkel hasonlítgatni. A Big Bock Beef Burgert megveszik nemtom hány ezerért, a mekiét 10-ed annyiért, a piacost meg 15-öd árban. Hamburger-hamburger, még az is lehet, hogy Neked nem a Bock Bisztróé ízlik a legjobban, de abban biztos lehetsz, hogy alapanyagban, elkészítésben az a legjobb. az árában ez van, meg egy csomó más tényező és azért van az étlapon, mert megveszik... Innentől fogva lehet az áron merengeni, de asszem az étterem is jobban megy, mint a sarki börgetes, tehát fölösleges. Ja, és lehet, hogy a ketchup neked nem jön be benne (csat analógia).

Előzmény: WiZARD (151261)
oys... 2014.01.26 Creative Commons License 151283

"...koptató hatást kifejtve, az nem feltétlen az 50 év múlva való működés záloga"

Az én egyik ilyen órám (R.) már 45 éves.

Eszerint nincs már öt éve sem hátra???

Urak!

Ki kér egy Zephyr-t jó pé'zér'?

;-)

WiZARD 2014.01.26 Creative Commons License 151282

Jogos, én maradnék a napóránál, az a tuti, egyszerű, szervizelni sem kell, pontos :)

Előzmény: ath (151275)
oys... 2014.01.26 Creative Commons License 151281

"amikor a gépmunka maradványai belepotyognak a szerkezetedbe, mindenféle forgácsoló, koptató hatást kifejtve, az nem feltétlen az 50 év múlva való működés záloga"

Azért ez inkább médincsájna.

Nézd meg APT cikkét a kínai tourbillonról az Ó.M.-ban!

sztívndráj 2014.01.26 Creative Commons License 151280

Persze nem is Velence volt a lényeg, bármelyik európai nagyvárosban előfordulhat ilyesmi. Csak kicsit meghökkentő volt látni ahogy ivánék rövid idő alatt, hanyag természetességgel egy szolid családi ház árát kifizetik. Én meg évek óta spórolok egy Milgaussra... :(

Előzmény: ath (151274)
oys... 2014.01.26 Creative Commons License 151279

A porschés-rolexes ember balesetéről szóló vicc közismert...

Előzmény: ath (151277)
oys... 2014.01.26 Creative Commons License 151278

Aha!

Genfben, a tó partján, a virágórával szembeni óraszalon böhöm-nagy kirakatában cirill betűkkel gravírozott réztáblára lettem figyelmes: Mü gavarim po russzki.

(A gyerekeimnek meg magyarázgatnom kellett, hogy ilyen betűk is léteznek és mi is van oda írva. Ők már nem "gavarim".)

Előzmény: sztívndráj (151242)
ath 2014.01.26 Creative Commons License 151277

a külföldi fórumokat nézegetve inkább rolex-porsche vagy rolex-bmw. :-)

Előzmény: oys... (151276)
oys... 2014.01.26 Creative Commons License 151276

Szerintem ez a párosítás egy adott fejből pattant ki nagy-hirtelen, egy adott pillanatban. Semmi más nem támasztja alá a listát. (Pölö nekem sincs Caddy-m.:)

Tán nem vagyok egyedül, aki úgy véli, hogy a Mercedes-Benz jobban passzol a Rolex párhuzammal. Már csak az ikonikus megjelenésük és logójuk kapcsán is.

Sőt, az igényes íróeszközök is kapcsolódhatnak az igényes órákkal, párt alkotva. És itt a szintén ikonikus megjelenés és logo az előbbiek társaként a Montblanc-t adja kézenfekvően. (Sőt, a tömegtermék mivoltuk ellenére való össznépi túldimenzionáltságuk is ezt a párhuzamot támasztja alá.)

De egyébként anno Panerai topictársunk a "töltőtoll, golyóstoll, ceruza?" fórumon a Rolex párjaként a szintén legendás formatervű és megbízhatóságú, valamint tartósságú Parker 51-es toll párbaállíthatóságát említette a Rolex mellé. És, bizony nem alaptalanul!

Előzmény: pobeda (151271)
ath 2014.01.26 Creative Commons License 151275

pld soha nem romlik el. 

az új csatok sokkal komolyabbak érzetre, de sokan félnek attól, hogy minél bonyolultabb, annál esendőbb. 

ath 2014.01.26 Creative Commons License 151274

és ezért még velencébe sem kell menni. uezt volt szerencsém látni csak kínaiakkal és cash-sel a vörösmarty téren. más dimenzió.....

Előzmény: sztívndráj (151246)
Szepy2884 2014.01.26 Creative Commons License 151273

A 40 év hiánygazdaságot akarták kompenzálni :D

pobeda 2014.01.26 Creative Commons License 151272

LeCoultre által készített Compass Camera
http://inphoto.blog.hu/2013/08/23/compass#comments

pobeda 2014.01.26 Creative Commons License 151271

Majd tíz éve már betettem, de ha szóba került. :)
Hátha valaki még nem ismeri.Egy osztrák óra-és autórajongó szerint szoros összefüggés fedezhető fel az egyes autótípusok és óramárkák között.Szerinte: Aston Martin-Blancpain, Audi-Revue-Thommen, Austin Healy-Cornavin, Bentley-Audemars Piquet, BMW-Omega, Bugatti-Cartier, Cadillac-Rolex, Lagonda-Breguet, Ferrari-Girard Perregaux, Fiat-Sector, Ford-Longines, Jeep Cherokee-Breitling, Lancia-Ebel, Land Rover-Fortis,Maybach-Glashütte Original, Mclaren-Tag Heuer, Mercedes-Jaeger le Coultre, MG-Doxa, Morris-Marvin, Porsche-IWC, Rolls-Royce-Patek Philippe, Rover-Oris, Saab-Paul Picot, Smart-Swatch.Autó Magazin 1997 szeptember.

Wreck Diver 2014.01.26 Creative Commons License 151270

Azért egy régi (OFF ) Seiko 5 nem dacia duster - 50 ezrer után szétesik a váltó stb- - kategória.
Sokkal inkább a szervíz nélkül működök enyhén pontosan 25 -30 évig, utána megállok örökre darab.
Árában meg szintén nem. Inkább egy Tata nano kategória. :D

Előzmény: seftman (151265)
Wreck Diver 2014.01.26 Creative Commons License 151269

Szólhatna, ha az ára is szovjetes lenne. :)

És amikor a gépmunka maradványai belepotyognak a szerkezetedbe,
mindenféle forgácsoló, koptató hatást kifejtve, az nem feltétlen az 50 év múlva való működés záloga.

De továbbra is érdekelne, hogy vajon általánosan ilyenek az állapotok egy Rolex tokban,
vagy ez valami kirívóan problémás darab ( bár a cikkíró ezt fejtegette ), illetve hogy ha a többi is ilyen,
akkor ez valami új trend, vagy már 20-30 éve is ilyenek voltak.

Csak íg egy búvár nem búvár alapon érdekelne.

Előzmény: seftman (151268)
seftman 2014.01.26 Creative Commons License 151268

"Az egyszerűségnek a mindennapi életben számos hasznát látjuk: a szovjetesen darabos működésű alkatrészek magukban hordozzák az ígéretet, hogy ötven év múlva is ugyanezzel a szovjet darabossággal, de működnek."

Ez akár a Rolex-ről is szólhat(na).

n.hayek 2014.01.26 Creative Commons License 151267

2,5XD = 1XG  :-)

Előzmény: malenykij polgar (151266)
malenykij polgar 2014.01.26 Creative Commons License 151266

Mercedes G.

Ráadásul elég jól is passzol a Rolex analógiához. Na jó, a G kicsit jobban van kidolgozva. De ugyanúgy drága, legenda és egy megbízható traktor.

Előzmény: seftman (151263)
seftman 2014.01.26 Creative Commons License 151265

A Seiko5 az inkább Dacia Duster. :-)

Előzmény: Wreck Diver (151264)
Wreck Diver 2014.01.26 Creative Commons License 151264

Klassz az analógia, amennyiben a Land Rover Defendert a Seiko ötössel azonosítjuk. ;-)
A Rolex árfekvése azért némi sorjázást indokolna. 

Ettől függetlenül én emelem kalapom a Rolex előtt. Ügyesek.
De azért kíváncsi lennék, hogy egy 16600-as a 90-es évek elejéről-közepéről

ugyanígy fest el beltartalom tekintetében, vagy sem.

Nagyon csúnyák voltak a fotókon látottak, na...

Előzmény: seftman (151263)
seftman 2014.01.26 Creative Commons License 151263

Off: lehet egy terepjáró bármennyire is hűdegyönyörű, hűdemodern, hűdeúj, az igazi akkor is a Defender! :-)

Előzmény: WiZARD (151261)
WiZARD 2014.01.26 Creative Commons License 151262

Casio Protrek -ből elvileg van fémszíjas, zafíros, de hogy 100ezer alatt megvan-e azt passzolom. TimeCenter írogat nagy ritkán ide, kérdezd meg tőle, hátha...

Vagy valami fémszíjas G-shock, ami ugyan nem zafíros, de nagyon magas a perem az üveg körül, így elég jól védi.

Előzmény: zazenke (151254)
WiZARD 2014.01.26 Creative Commons License 151261

Ok, felesleges vitatkozni, veled, nem is akarok. Ha neked attól lesz valami tökéletes, mert a piacon drága, akkor örülj neki, és élvezd, eszem ágában sincs elrontani a kedved :)

Előzmény: Explorer2 (151260)
Explorer2 2014.01.26 Creative Commons License 151260

Nézz körül a net-en, mennyi az a "préselt" csat használtan! Miért annyi? Kereslet-kínálat. Ha elmegy annyiért, mint a használt Steinhart óra, olyan rossz nem lehet. Ez nem az én, a piac értékítélete. Nem beszélve arról, hogy a szinte mindenki által használt fémszíjj-fémcsat formulák többségét épp a Rolex szabadalmaztatta és mások onnan vették át. Tslán nem véletlenül.

n.hayek 2014.01.26 Creative Commons License 151259

Ha még hozzátennéd, hogy legyen legalább 10 bar vízálló, akkor azt mondanám, hogy tudtommal ilyen nincs. :-(

dészáz 2014.01.26 Creative Commons License 151258

http://oramarket.eu/PV4005X1

szíjat lehet cserélni.

Előzmény: zazenke (151257)
zazenke 2014.01.26 Creative Commons License 151257

hát ha itthon venném meg szinte ugyanott vagyok már árba mint a suunto val .de köszönöm a választ

Előzmény: Törölt nick (151255)
malenykij polgar 2014.01.26 Creative Commons License 151256

Day-Date lesz.

Előzmény: rtivi (151245)
Törölt nick 2014.01.26 Creative Commons License 151255

a junghans például gyárt egy csomó ilyent, az ő lapjukon nézz körül. az árba persze nem tudom hogy mi fér bele, meg kell nézni.

zazenke 2014.01.26 Creative Commons License 151254

szeretném megkérdezni tájékozottabb emberektől hogy létezik e 100 000 ft alatt olyan óra mely nem mutatós analóg kijelzésű hanem digitális folyadékkristályos ugyanakkor zafír üveges és fém vagy titánim szíjas. Egyszerűen nem találok ilyet csak mutatósba ami már van 50 ezerért is .ilyen stílusú citizen-em van nekem is  most jelenleg . Csak ez a finn suunto márkához lyukadok ki mindig aminek a prémium  órái már teljesítenék ezt a feltételt de az mivel a barométertől kezdve mindent tud , így megint csak 150-180 ezernél kötök ki. Munkámból kifolyólag ragaszkodnék a zafír üveghez a karcolás állósága miatt .

Válaszokat előre is köszönöm

WiZARD 2014.01.25 Creative Commons License 151253

Ha neked ez jött le.

Nyilván más kategória, csak leírtam hogy a pontosság önmagában annyira nem nagy szám, és még drága óra se kell ahhoz feltétlen.

Előzmény: Explorer2 (151249)
WiZARD 2014.01.25 Creative Commons License 151252

Aha, szóval pontosság és pontosság között is van különbség? Pedig azt hittem eléggé objektíven mérhető :)

Inkább a préselt lemez csatról mesélj, biztos annak is van valami előnye :)

Előzmény: Explorer2 (151250)
ronin s8 2014.01.25 Creative Commons License 151251
Explorer2 2014.01.25 Creative Commons License 151250

A sarki hamburgeres is jót csinál meg a Bock Bisztróban is van Big Bock Burger... Marhahús-marhshús... Nem kell annyira hasra esni...

Előzmény: Explorer2 (151249)
Explorer2 2014.01.25 Creative Commons License 151249

Akkor érdemes Steinhartot venni! 

Előzmény: WiZARD (151248)
WiZARD 2014.01.25 Creative Commons License 151248

Befektetésnek ott a tőzsde, bank, stb, több a hozamom azon, mint amennyit egy rolexen realizálni lehetne :)

Pontosságra napi 1 másodpercen belül vannak a 100ezres ETA-s Steinhartjaim is, szóval nem kell attól annyira hasra esni.

Persze nem rossz a Rolex, fater Explorer 2-esét is eleget nézegettem, hordtam, stb, de nem jött át, hogy mitől lenne annyira jó. A rettenetesen gagyi préselt lemezből készült csatján meg sose fogom tudni túltenni magam. Az újabb csatok már egész jók...

Előzmény: Explorer2 (151244)
Explorer2 2014.01.25 Creative Commons License 151247

Lehet, hogy nem pont őket ette itt a fene... Meg azért voltak magyar barátaik is (ez a szép a dologban). Ha nincsenek... Hú, talán a nagyapám tesója se disszidál 56-ban és a családi óra sem Marvin, hanem mondjuk Jaeger, Patek... Talán nem ők vesznek 6 Rolit Velencében, hanem Te... Hű banyek... Dallasban az orvoson, aki Kennedyt ellátta Patek Philippe óra volt, az elnÖk Rolexet viselt. Pedig csak egy vidéki mentős... Na ezt adták nekünk az oroszok... De nyilván nem a Szent Márk tériek.

sztívndráj 2014.01.25 Creative Commons License 151246

Hát, igen... kb. annyi. Érdekes volt látni, hogy valaki úgy fizet ki több mint 60e eurót, mint mi előtte két kávéért tízet. 

Előzmény: malenykij polgar (151243)
rtivi 2014.01.25 Creative Commons License 151245

Hát én is becéloztam, csak eddig nem találtam! :-)

Előzmény: malenykij polgar (151239)
Explorer2 2014.01.25 Creative Commons License 151244

Az lehet, hogy olyannak, vagy jobbnak tűnik, de a használt piac értékítélete is egyértelmű: a Rolex tartja, vagy emeli a legjobban az árát. Ekkora darabszám mellett nyilván van szerepe a marketingnek, legendáriumnak, de asszem, ebben a szegmensben a minőség a mérvadó. Ahány igazán hozzáértő (vagy annak tűnő) órással beszéltem, mind kiemelte, hogy még a hozzájuk kerülő alap Rolik precizitása is a csúcskategória (Haute Horlogie a Baselworld táblázatában) szintjén áll és össze sem hasonlítható a "nem rossz" ETA-, Omega, IWC alap kaliberekkel. Én a sajátomnál - ami nem egy arany Daytona - napi szinten mostanában mérhetetlen eltést tapasztalok és igen, volt pontos Omegam, IWC-m is, de közel sem ennyire. Ez egy drága, de mégis tömegmodelltől kiváló teljesítmény! Asszem (igyekszem nem úgy írni, mint a megkérdőjelezhetetlen rajongó).

Előzmény: WiZARD (151237)
malenykij polgar 2014.01.25 Creative Commons License 151243

Hát mint nekünk a matchbox a tescoban.

sztívndráj 2014.01.25 Creative Commons License 151242

2012 őszén a Velencei Szent Márk téren az árkádok alatt lévő Rolex butikban nézelődtünk amikor bejött két orosz. 6 db. órát vásároltak és még kettőt megrendeltek ami nem volt éppen készleten. Egy árva centet nem alkudtak, kártyával fizettek és mentek. Lehet, hogy ha elkezdtem volna ecsetelni nekik, hogy milyen "klassz" volt amikor itt ette a fene őket több mint 40 évig, talán még nekem is vettek volna egyet... :)

Előzmény: malenykij polgar (151241)
malenykij polgar 2014.01.25 Creative Commons License 151241

Így van. Náluk csak az "akarom" meg a "kell" van. Föleg ott, ahol negyven-ötven évig szó sem lehetett ilyen huncutságokról - Kína, Szovjetúnió. Most élik a sokat és nagyot korszakukat. Mivel Indiával együtt majd három milliárd emberröl van szó, van ott annyi tehetös vevö, hogy nem tudnak a gyártók olyan ízléstelen és drága darabot gyártani, amit ne vennének meg. Azonnal, készpénzért. 

Előzmény: sztívndráj (151240)
sztívndráj 2014.01.25 Creative Commons License 151240

A luxuskategória gyártóknak külön szerencse és mellesleg hosszú távon biztosíték az eladásokra, hogy az ázsiai (főleg kínai) és orosz vevők nem csak az újítások hiányára nem érzékenyek hanem az árakra sem. Nem igazán létezik olyan, hogy  valami "drága"...

Előzmény: malenykij polgar (151239)
malenykij polgar 2014.01.25 Creative Commons License 151239

Ugye? Hát még ha értenék is hozzá. :)

Mindezek ellenére vagy mindezektöl függetlenül én nagyon szeretem az enyémet és már be is céloztam a következö modellt.

Minden tiszteletem azoké, akik ezt a céget generációkon keresztül így fenn tudták tartani és ha kell, még bövítik is a kapacitást.

Most, hogy egy pár éve a BRIC-országok miatt megugrott a kereslet a luxusórák iránt, igazából csak a Rolex tud "kényelmesen" reagálni a darabszám emelésével. Ezt is csak azért, mert amit csak lehet, gépesítettek és mindent ök kontrollálnak, maximum a nyersanyagoktól függenek - no meg a kereslettöl.

A többiek csak úgy tudnak reagálni, hogy évente 10-15-20 %-kal emelik az árat.
Ázsia meg Oroszország felszívja, akkor is, ha semmilyen vagy csak minimális technikai újdonság van az új modellekben.

seftman 2014.01.25 Creative Commons License 151238
Egy baltával faragott Rolex biztosan többet fog kibírni, mint egy csicsamicsa Omega. :-)
WiZARD 2014.01.25 Creative Commons License 151237

Hát ez az általad linkelt Rolex ismertető eléggé meglepett, többet vártam a sokak által istenített Rolextől.

A képek alapján a szerkezet kidolgozása elég közel áll ahhoz, amit a 6R15 Seikomban látok, vagy bármelyik ETA-s órámban. A Co-Axial Omegám (9300) pedig más kategóriának tűnik...

Előzmény: malenykij polgar (151233)
Törölt nick 2014.01.25 Creative Commons License 151236

Ha legközelebb arra járok, akkor bemegyek napközben is. Mert kivülröl azért más a feeling:-) Vagy esetleg leadom egy régebbi Omega Seamaster 120-omat szervizelni, mert ráférne már.

Előzmény: NormanBates (151235)
NormanBates 2014.01.25 Creative Commons License 151235

1-2 napja elmentem az üzlet előtt késő este. úgy tűnt, hogy ki van már írva "óraszervíz" de nem tűnt tűl bizalomgerjesztőnek. ha van tapasztalat kérlek osszátok meg. lassan aktuális a szokásos év elejei átnézetés. max megyek megint az edisonba. :)

Előzmény: Törölt nick (151229)
Explorer2 2014.01.25 Creative Commons License 151234

Igen. Semmi több...

Előzmény: phranxinatra (151232)
malenykij polgar 2014.01.25 Creative Commons License 151233

Rajongóként én is azt hittem régebben, hogy nonpluslultra. Aztán utánaolvas az ember és megdöbben. Én személy szerint már nagyjából el tudom helyezni a Rolexet a palettán és lenyügözönek tartom. Azért, mert okádják a gépsorról a csúcsminöséget. Becslések szerint 800.000 darab jön ki a gyárból évente úgy, hogy mindent maguk gyártanak.
Svájc legnagyobb ipari aranyfelhasználója. A sárgaaranyat veszik, a többit maguk ötvözik. Saját infójuk szerint a végtermék árának majdnem a felét a minöségbiztosítás teszi ki.
Nem fehérbajuszú mosolygós öregurak görnyednek a szerkezetek felett napokig, hanem robotok és gépek segítségével termelnek és szállítanak ki napi kb. háromezer órát (!). Ezek után az emberek még még mindig azt hiszik, hogy exkluzív.
Amikor Walt Odet leszedte a keresztvizet a kidolgozásról, felhördültek a rajongók, pedig ö is csak arra jutott, hogy le a kalappal, mert ahhoz képest, hogy milyen "átlagos" a kidolgozás, az a csoda, hogy ilyen pontos az óra.

Egyszóval gyártásszervezésböl, imidzsépítésböl csillagos ötös.  

Előzmény: phranxinatra (151232)
phranxinatra 2014.01.25 Creative Commons License 151232

Nem tudom, itt nem arról van szó, hogy félreérthetően fogalmaztál. Az eddigi hozzászólásaid alapján valahogy az a benyomás alakult ki bennem, hogy - ne sértődj meg, de - ájult imádattal tekintesz a Rolexre, és kicsit szektásan gondolkozva úgy hiszed, hogy ez a márka en bloc a legjobb. Pedig nincs olyan, hogy legjobb.

Előzmény: Explorer2 (151223)
Explorer2 2014.01.25 Creative Commons License 151231

Igen! ezeknek volt idejük bizonyítani. A Marvin sem sokkal többet megy el napi szinten, mint a Cosc követelmény, havonta másfél hétig akkor is húzom, ha nem viselem. Pedig ez akkor sem a kínálat teteje - sem közepe - volt. A Rolex 58-ban már a Sub-bal hódított... az Omega meg bevezette - Lemania szerkezettel - a Speedmaster Professionalt...

rtivi 2014.01.25 Creative Commons License 151230

A Marvinról, a presztizsről és az árról jutott az eszembe, hogy az alábbi Roamer

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=88502260&t=9002169

a barátom tegnapi említése szerint 5. éve műxik kifogástalanul mindennapi viselés mellett. És talán akár még 4-5 évig így folytatja. Ezért nála a Roamer presztizse nyilván elég magas.

Hát hol lehet kapni svájci mechnikust ennyiért? Szerintem az ilyen apró tények azok, amelyek svájci presztizst megalapozták, ami azért érzékelhető  a szóban forgó Marvinoknál is. (Sokunknak van a nagypapától örökölt ilyen-olyan használati eszköze, de azért egy svájcvi óra azért más...:-)

Előzmény: Explorer2 (151220)
Törölt nick 2014.01.25 Creative Commons License 151229

Ez engem is érdekelne!

Előzmény: NormanBates (151228)
NormanBates 2014.01.25 Creative Commons License 151228

Sas utcában megnyílt az az új óraszervíz? Valaki járt benne? Tapasztalat? 

Raylan Givens 2014.01.25 Creative Commons License 151227

Látom kié az utolsó szó játékot játszotok továbbra is.
Ez az utolsó figyelmeztetés, hogy fejezzétek be. Téma ugrott.

Aki erre válaszol, társalogni próbál velem erről, vagy a lecsengett ügyhöz hozzászól,

az megy a kispadra gondolkodni az elmúlt napok eseményein.
Függetlenül attól, ki kezdte, ki védekezett, ki állt be birkának a többi mögé.

python 357 2014.01.25 Creative Commons License 151226

Amilyen a gondolat,-olyan a fej,-amiből kipattant!:)

Előzmény: oys... (151224)
candino01 2014.01.25 Creative Commons License 151225

"Örülök, hogy lecsengett az ügy!"- azért nyomtál egyet a csengő gombon,nehogy már az utolsó szó ne a tied legyen . :D :D

Előzmény: oys... (151224)
oys... 2014.01.25 Creative Commons License 151224

Örülök, hogy lecsengett az ügy!

(Habár a vége is gusztustalan volt az öngyilkosságra buzdítással.)

Előzmény: python 357 (151221)
Explorer2 2014.01.24 Creative Commons License 151223

Egyébként miből szűrted le, hogy presztízskérdést csináltam a dologból? Talán abból, hogy bővebben fogalmazok, mint Te a mosoly és félmosoly jeleiddel? Ténylegesen kérdezem, hadd tudjam, hol fogalmaztam félreérthetően!

Előzmény: phranxinatra (151215)
innovations 2014.01.24 Creative Commons License 151222

Amennyiben hibátlan lenne max 40-45.000. jó magyar forintot talán lehetne kapni érte. Viszont szerintem a tiéd nem ér ennyit mert a hibátlantól messze van. Valószínűleg az óra beázott a számlapon ez több helyen is látható. Ennek felújítása az óra relatíve alacsony értéke miatt nem lenne rentábilis. Mondjuk egy szervizt 12-15 környékén esetleg megérdemelne és akkor talán érne harmincat.

Előzmény: Ratcustom (151158)
python 357 2014.01.24 Creative Commons License 151221

Tényleg kihűlt,-bármennyire is bántja a csőrödet!:)))))

Előzmény: pppaulusz (151216)
Explorer2 2014.01.24 Creative Commons License 151220

Van a szekrényben egy 55 éves Marvinom, amit kizárólag komoly eseményeken csatolok fel. Újszerű, gyönyörű, fiókos óra, még apám kapta ballagásra az apjától, akinek az '56-ban lekoccolt öccse küldte ajándékba a szabad világból. Az óra szép, még a koronája sem kopott meg, eredeti, koronás. Ellenben nulla a presztízs. és szerény az ára. Na ez a fix órám, pedig a Marvin márka a kvarcválsággal eltűnt, most van valami felélesztés-féle, de távolról sem Omega vagy IWC. ilyenektől váltam már meg, ettől nem tudnék. Szóval az érték nem a márka nagyságában, az óra árában van nálam. A Rolex viszont tényleg király! Most úgy érzem, hogy ez lehet az újabb caládi Marvin, ha több unokám lesz :-)

Előzmény: Explorer2 (151219)
Explorer2 2014.01.24 Creative Commons License 151219

Ez fel sem merült bennem. EGészen karácsonyig egy Speedmastert hordtam és nem vágytam Rolexre. Szó sincs róla. Nem vagyok gyűjtő, nincs bennem ilyen szenvedély, sose gondoltam, hogy valami attól jó, mert nekem olyanom van. Az Explorer családi ajándék, nem lettem tőle a márka marketingese. viszont tény, hogy amióta megvan, megpróbáltam elmélyedni a Rolex jelenség vizsgálatában. Sosem vágytam ilyenre azelőtt, tényleg, mégis egy nap hordás után azt mondtam magamnak, ez alkalmas lesz arra, hogy tovább add az unokádnak, ha egyszer eljön az ideje... Lesz...om hányadik lesz akkor az eladási listán. Eddig azt sem tudtam, hogy az első. Ilyen árakkal...

phranxinatra 2014.01.24 Creative Commons License 151218

Én nem mondtam, hogy megelőzik és nem is érdekel különösebben, hogy ki a piacvezető. Pont arra próbáltam rámutatni, hogy kár ebből presztízskérdést csinálni. Bár lehet, hogy én gondolom rosszul, végtére is a presztízskategóriáról (prestige!) van szó. :)

Előzmény: malenykij polgar (151217)
malenykij polgar 2014.01.24 Creative Commons License 151217

Ahhoz előbb egy olyan gyártási kapacitás kellene, és az annak megfelelő minőségbiztosítás. Azt nem fogják csak úgy kirázni az ujjukból és nem is akarják. Nem fogják darabszámban megelőzni.

pppaulusz 2014.01.24 Creative Commons License 151216

Köszi! :)

Előzmény: phranxinatra (151214)
phranxinatra 2014.01.24 Creative Commons License 151215

Tegyük fel, hogy az Omega pár év múlva megelőzi a Rolit a globális eladások terén. Attól neked sokkal rosszabb lesz? Sok álmatlan éjszakát fog okozni? Kevésbé fogod szeretni az Exploreredet, mint most, neadjisten eladod és veszel helyette egy Omegát? Gondolom, nem. Pedig most annyira presztízskérdést csinálsz a dologból.

Előzmény: Explorer2 (151212)
phranxinatra 2014.01.24 Creative Commons License 151214

Szerintem most már hagyd kihűlni. Abszolút egyetértettem Ronin s8 támogató hozzászólásával; én sem értettem, miért kötöttek beléd, de most már parttalan ez a vita. Legyél úriember és emelkedj felül a sérelmeiden. Take a deep breath and rolex! :)

Előzmény: pppaulusz (151210)
Explorer2 2014.01.24 Creative Commons License 151213

Természetesen a Rolex "tömegmodelljeire" gondoltam, a kb. 5-8 ezer euro közti kategóriára. Omega van sokkal olcsóbban is...

Előzmény: Explorer2 (151212)
Explorer2 2014.01.24 Creative Commons License 151212

Az Omega tényleg hasít az anyag szerint a feltörekvő piacokon. Igaz Kínában először a bicikli, majd a motorkerékpár, később a kisautó eladások törtek világelső szintre. Ettől még nem verte meg a Kawasaki, vagy a Peugeot a Mercedes-t. Bár meg se próbálták olyan áron adni ellentétben az Omega-val, ami a tömegmodellek szintjén már a Rolex árazásánál tart (ok, a Daytona még feljebb van...). 

A Rolex szerintem Kínában is megmarad az elit, max felső-középosztály órájának - mint mindenütt máshol - az Omega viszont lejjebb is jelen van és, ha jók az értesüléseim Kínában és a BRIC országaiban éppen ez a társadalmi csoport robban nagyot létszámát tekintve...

Előzmény: ronin s8 (151211)
ronin s8 2014.01.24 Creative Commons License 151211

Avagy, ahogy a válság előtt egy vezető wall street-i elemző állította: "az ingatlanbefektetések töretlenül nőnek...."  Igen okoska, csak azóta ötször kifordult a sarkából a világ ;-)

Előzmény: ronin s8 (151209)
pppaulusz 2014.01.24 Creative Commons License 151210

(Motto: "Itt azért elég igényes a csapat...")

"Tisztelettel megemlítem,-hogy a mai nap egyvalaki keverte meg az állóvizet a mosdatlan hsz-eivel!"

Tisztelettel megállapítom, hogy ez már nekem kínos... A fentebbi igen igényes hozzászólás után az ántivilágban az uriember megírta búcsúlevelét és golyót röpített a buksijába, mert a beírása után nem tudott volna mások szeme elé kerülni vagy akárcsak a tükörbe pillantani. Hál'Istennek azonban ezek az idők már rég elmúltak így ma már ezt egy "na és"-sel és némi vállrándítással elintézhetjük: megpróbáltad, de a moderator nem kajolta meg... ne add fel, legközelebb meglehet, több szerencsével jársz!... :)

Előzmény: python 357 (151189)
ronin s8 2014.01.24 Creative Commons License 151209

Az ilyesféle jóslatok engem kísértetiesen emlékeztetnek a rendszerváltás hajnalán elhangzó "már csak 10 évvel előz meg minket a Nyugat" kezdetű megállapításokra. 

Persze, és mindeközben a Rolex egyhelyben várja, hogy az Omega utolérje... ;-)

Előzmény: phranxinatra (151206)
Explorer2 2014.01.24 Creative Commons License 151208

Árban már utól is érte :-) több modell, szélesebb paletta, saját fejlesztésű Co-axial az ETA mellé, mi nem tetszik az Omega-n? Ezt persze értsd egy kis cinikus éllel...

Előzmény: ronin s8 (151205)
Wreck Diver 2014.01.24 Creative Commons License 151207

Reklámköltségben lehet, hogy már meg is verte. :D

Előzmény: phranxinatra (151206)
phranxinatra 2014.01.24 Creative Commons License 151206

Miért, nem? :P :D

Előzmény: ronin s8 (151205)
ronin s8 2014.01.24 Creative Commons License 151205

Mindenki kreál valamiféle torz csoportosítást magának, ami alapján elkezdi fosni a hittételeket. Nekem az a mondat tetszett, hogy az Omega 3-5 éven belül utoléri a Rolexet... ;-)

Előzmény: phranxinatra (151204)
phranxinatra 2014.01.24 Creative Commons License 151204

Olyan jól felpezsdült a topik, hogy ide is bemásolom az alábbi linket. Érdekel "a krém" véleménye... :)

http://www.slideshare.net/Digital-Luxury/world-watchreport2013-baselworld-media-kit

(Én rögtön az 3. diánál lefagytam, hogy ilyen kategóriákba vannak gyűjtve, mint haute horlogerie, meg couture, meg prestige.)

Wreck Diver 2014.01.24 Creative Commons License 151203

Én is leszedtem egyszer valakiről a keresztvizet,
mert nem akarta kicserélni velem az eladó által összecserélt dolgot.

Aztán később írt az eladó, hogy "bocs, itt van nálam, elnéztem".
Egyáltalán nem égett a pofám... :D

Előzmény: ronin s8 (151202)
ronin s8 2014.01.24 Creative Commons License 151202

@ "...hazudozásával szégyent hoz a koreai népre is"     Hihi! Csak nehogy büszkén mutogassa a többi koreainak... ;-)

Előzmény: malenykij polgar (151200)
Wreck Diver 2014.01.24 Creative Commons License 151201

Nem próbáltad ebayékkel leszedetni?

Előzmény: Wicked Belzebub (151199)
malenykij polgar 2014.01.24 Creative Commons License 151200

Brühühü, pedig milyen szép volt az enyém.

Mivel 30 mm-es volt, hirtelen el sem tudtam dönteni, hogy tényleg odaadjam-e a feleségemnek, vagy megtartsam :)))

Részedröl tényleg tévedés volt semlegeset adni. Ha nincs vesztenivalód és átvertek, mehet a negatív. Nekem is pampogott az eladó, hogy megcsináltatja és elküldi, de egyszerüen nem bízom benne. Föleg azok után, hogy ketten is így jártak vele az elmúlt egy hónapban. Ha nincs baja, miért akarja megcsináltatni? Sima nepper, aki díszböl teszi fel a szöveget, hogy bevizsgált és szükség esetén szervizelt órái vannak.
Egyébként azt tehetted volna még, hogy (más néven) rendelsz töle egy rajzszöget és adsz egy olyan negatívot, hogy füstöl. Persze ez már az ármány kategória, de szemet szemért.
Én megírtam az enyémnek, hogy visszavonom a negatívot, ha tériti a költségeket, erre megint azt mondja, hogy semmi baja az órának. Azt írtam neki, hogy a hazudozásával szégyent hoz a koreai népre is :)

Előzmény: Wicked Belzebub (151197)
Wicked Belzebub 2014.01.24 Creative Commons License 151199

Írtam kieget, de ő a negatív mellé odahazudott még pár dolgot... :(

Előzmény: Wreck Diver (151198)
Wreck Diver 2014.01.24 Creative Commons License 151198

Ilyenkor tudsz írni kiegészítést az értékelésedhez.
Oda lehet vésni, hogy igénytelen módon átvert, és ez pénzedbe került.

http://pages.ebay.com/help/feedback/respond.html#leaving

http://www.ebay.com/gds/Feedback-Follow-up-USE-IT-when-things-go-BAD-/10000000002990029/g.html

Hasznos lehet, ha már leadtad a pozitívot, semlegest, és utána bunkóskodnak.

Előzmény: Wicked Belzebub (151197)
Wicked Belzebub 2014.01.24 Creative Commons License 151197

Kicsit hasonló volt az én esetem is, mikor a tegnap említett Omega perpetual calendart rendeltem az USA-ból. Az óra hibátlannak volt hirdetve. Megjött, mondom beállítom és nem működött a dátumváltás. Mondom fasza, életem első drága rendelése, rögtön rákúrok. Elvittem a Sas utcába, kiderült, h rossz méretű elemet rakott bele valaki hozzáértő odakint és az nyomta a mechanikát ezért nem váltott. Elemcsere, beállítás, öt rugó. Mikor ezt szóvá tettem az eladónak, h esetleg ha megtérítené a javítást, nem kapna egy hatalmas minuszt a félretájékoztatás miatt. Válaszok innentől kezdve nem jöttek. Adtam neki (én puhapöcs) egy semlegest, mert nem vagyok genya, erre adott nekem egy negatívot (akkor még lehetett), h én milyen egy szemét vagyok. Ezután levélben elküldtem a JQA-ba és ennyi. Nem tudom, h némelyik eladó mit képzel magáról...

A másik kedvencem, amikor a borítékba a rendelt cucc mellé betesznek egy papírocskát, h ne felejtsem el a pluszt és a csillagokat. Hát anyád!

Előzmény: malenykij polgar (151195)
Wreck Diver 2014.01.24 Creative Commons License 151196

Igen, valóban csak a tranzakcióban részt vett összegeket térítik.
És a vámot, áfát meg egyre szigorúbban veszik, ahogy tapasztalom.
Nem tudom, rápirítottak-e a szervre, de régen nem nézték ennyire szigorúan az óráimat.

OFF: Nekem egyszer egy airbrusht küldött egy kínai szerszám helyett.
       De ő azt mondta, küldi a rendes cuccot, és vissza se küldjem. nem éri meg neki. :))

Azon gondolkodtam, hogy mit csinál vajon a paypal, ha az eladó állítja, hogy eredeti órát adott el,
de a vevő azt állítja, hogy hamis a szerkezet. Hogy bizonyítják be földrésznyi távolságból,
hogy az eladó csalt, vagy a vevő cseréltette ki a szerkezetet kínaira mondjuk?
Biztos vidám és rövid folyamat lehet lezongorázni...

Előzmény: malenykij polgar (151195)
malenykij polgar 2014.01.24 Creative Commons License 151195

Viszont sajnos csak a vételárat és a postaköltséget térítik. A visszaküldés árát már nem, a vámról nem is beszélve, az a vevö rizikója.

Vettem egy régi kvarc Omegát Koreából. Az eladó összekeverte a rendeléseket, egy másik órát kaptam, bár vám nélkül, az enyém az USA-ba ment. Megkért bennünket az eladó, hogy cseréljük ki egymás között. Megtörtént, persze az USA-ból érkezvén már fennakadt a vámon az órám. Kifizettem az ÁFÁ-t, vámot. Az óra nagyon szép állapotú volt, csak épp öt óra alatt 45 percet késett. A másodpercmutató véletlenszerüen megállt, aztán ugrott egy-két-négy másodpercet.

Órás látta, elemcsere nem segített volna, a kontaktok megpucolása után sem változott a helyzet.

Az eladó, aki "properly working and keeping time, watch checked and serviced if needed" szöveggel hirdette és hirdeti az óráit, azt állítja, hogy minden rendben van az órával. Még ö van megsértödve, mert kapott egy negatívat, amiben indulat nélkül leírtam, hogy összekeverte a rendeléseket és nem müködö órát küldött.

Persze megpróbáltam elkérni töle a vám és a visszaküldés összegét, de naná hogy nem akar semmit adni. A vámot nyilván kifizetem, ha jó az óra. Ha viszont nem jó, és én úgy érzem, hogy átvertek, akkor szerintem visszajárna a vám is, a visszaküldés költsége is. 

A paypalnek meg sem lehetösége, sem kapacitása nincs. Jóváírják a vételár + postaköltséget és kész.

Ez van.

Előzmény: Wreck Diver (151194)
Wreck Diver 2014.01.24 Creative Commons License 151194

Pontosan, ahogy mondod...

Durván vásárlóbarát az ebay.

Először lefogják az eladó paypalén az összeget,

ha panasz van, és utána lehet nekiállni megoldani.

Sőt, mivel ameriaki eladások számából, értékeléséből mérik

az eladó megbízhatóságát, fel se igen oldják a bejött pénzt 21 napig,

hiába van neked kétszáz pozitív európai értékelésed.

Előzmény: glashuette (151137)
python 357 2014.01.24 Creative Commons License 151193

(y).....

Előzmény: Raylan Givens (151191)
molyos1 2014.01.24 Creative Commons License 151192

A tartozékok megőrzéséről két dolog jut eszembe.

Kb. két évvel ezelőtt németországi eladó az Ebay-en befényképezte a NOS kézihúzós IWC mellé az 1967-es magyarországi (!) Óra-Ékszer blokkját. (Az idősebbek emlékezhetnek a háromlapos kézzel írt indigós kutyanyelv leporellóra.) Az óra kb. 50%-kal magasabb áron kelt el a szokásosnál.

1982-ben vásároltam első Omega de Ville kvarcomat (4.200 Ft). Első dolgom volt egy gagyi fémcsatra lecserélni a bőrszíjat, valamint kidobni a dobozt és a blokkot. Az óra ma is működik, és ahányszor ránézek - időközben eredeti bőrszíj került rá -, elgondolkodom eme ostobaságon.

Üdv.

Raylan Givens 2014.01.24 Creative Commons License 151191

Volt. Konkrétan 4db frissen regisztrált nikkel versenyzett.

Viszont az állóvíz megkeveréséről más a véleményünk.
És amint látod, csak azért csitulnak a kedélyek, mert az egyik embernek

volt elég esze befejezni a válaszolgatást. Legalábbis úgy tünik egyelőre.

De ez a ti dolgotok. Az enyém meg, hogy takarítsak, ha átléptek egy határt.

Nem sok hiányzott már hozzá.

Előzmény: python 357 (151189)
Raylan Givens 2014.01.24 Creative Commons License 151190

Tudom, mióta vagy itt.

Elég rég, hogy ismerd a szabályokat,
és a moderációról ne a nem arra való helyen értekezz.

Kétlem, hogy a "szerintem újból feltámadt béla" hozzászólásod

elég nélkülözhetetlen a topik életében ahhoz, hogy érdemes legyen reklamálni. 

Előzmény: BENJÁMIN(BENJI) (151188)
python 357 2014.01.24 Creative Commons License 151189

Tisztelettel megemlítem,-hogy a mai nap egyvalaki keverte meg az állóvizet a mosdatlan hsz-eivel!Ez generálta a válaszreakciókat a részünkről! De úgylátom kezdenek a hullámok elcsitulni!!::))

Volt dolga a moderációnak,-az biztos!!!

Üdv!:))

Előzmény: Raylan Givens (151187)
BENJÁMIN(BENJI) 2014.01.24 Creative Commons License 151188

Én már itt vagyok nagyon rég,amúgy az órák a szívem csücskei!Csak az a gondom,h mindig ide jön bla-bla szövegel valaki,és zsibbasztja hosszútávon a kedves órakedvelő társaimat.Már nem mondok nevet,de...stb

Előzmény: Raylan Givens (151187)
Raylan Givens 2014.01.24 Creative Commons License 151187

Érdekesen ki leszel tiltva, ha a moderációt vitatod az erre szolgáló topikon kívül.

Másrészt ma a harmadik vagy negyedik béla nikk tünt el 3 perc alatt.

Nem hiányzik, hogyha épp nincs, akkor emlegesd.

Mellesleg az elmúlt 2 nap 150 kötekedő hozzászólása megmutatja,

hogy nem csak a bélátokkal van probléma. Máskor egy hónap alatt nem írtok ennyit összesen.

Én elgondolkodnék ezen.

Most nem tiltalak ki, de legközelebb mész a kispadra egy időre.

Előzmény: BENJÁMIN(BENJI) (151184)
BENJÁMIN(BENJI) 2014.01.24 Creative Commons License 151186

Ettől még érdekesebb hozzászólás is volt,azt nem törölte,hm??????????????????????????????????,

Explorer2 2014.01.24 Creative Commons License 151185

Pont ugyanerre utaltam, amikor hazuggá váltam a félreértett certifikáttal. Nem kell sokat keresni a neten, hogy bármiből találjunk "utángyártottat". Jó, ha van eredeti doboz, papír, ez értéknövelő, de a nem eredeti, pótolt inkább gyanakvásra ad okot. Akkor már inkább csak az óra egy vevő által ajánlott órásnál. Ha rendben van, nem is kell sztori, miért nincsenek extrák. Sokkal inkább, mint a magyarázkodás, hogy miért a más típushoz való doboz. Ennél sokkal kevesebb is lehet vevőriasztó, amikor kapható ugyanez eredeti cuccokkal vagy olcsóbban, magában is. De ez csak az én véleményem, biztos sokan vannak akik maguk vagy az ismerőseik előtt nem az órájukkal, hanem a drágábbhoz tartozó dobozzal vágnak fel. Ha nekik ez okoz kielégülést... 

Előzmény: oys... (151182)
BENJÁMIN(BENJI) 2014.01.24 Creative Commons License 151184

Engem töröltek az előbb,a Bélával kapcs-ban!Érdekes ez a fórum moderátora:-(

oys... 2014.01.24 Creative Commons License 151182

Írtad a doboz- és irathiányos órák kapcsán konklúzióként, hogy:

"Nyilvánvaló, hogy a fiatal és relatíve nagy értékű órák jelentős része enyhén szólva is tisztázatlan eredetű."

Én meg úgy vélem, hogy a dobozhiány még hagyján, de a hasonlónak tűnő, de nem eredeti dobozban lét (lehet, hogy csak ilyet tudott beszerezni?) , az így luxusabbnak kikiáltottság és ennek alapján értékeltség meg pláne gyanút keltő a szememben.

(Még mindig jobbnak tűnne nélküle.)

Előzmény: innovations (151096)
oys... 2014.01.24 Creative Commons License 151181

"Tőled egy linket vártunk ... , nem süketelést."

Kit érzel magad mellett, hogy többes számban írtad?

A fórumunk hangulata nem teljesen azt sugallja, hogy mindenki az órádat jól beáraztató linket várná.

Előzmény: pppaulusz (151169)
oys... 2014.01.24 Creative Commons License 151179

Ez persze a hozzá nem illő, luxusnak tartott - de tán gagyi - doboznak köszönhető.

Eredeti plasztikdobozában nívósabbnak érezhetőbb és emelkedettebb emberek lelkesedését kiváltóbb lehetne, a véleményem szerint.

Előzmény: oys... (151176)
ath 2014.01.24 Creative Commons License 151177

1. szerintem tök normális hangnemben szólítottalak meg, ezért szerintem elvárható lenne, hogy te is hasonlóan válaszolj. előre is köszi!

2. miért? a te órád breitling for bentley, jelentsen az bmit is? ez a doboz jár hozzá gyárilag? akkor azon kívül, hogy egy kis költői túlzás volt az általam írottakban, mi is a baromság? 

szerintem higgadj le. 

Előzmény: pppaulusz (151175)
oys... 2014.01.24 Creative Commons License 151176

"Úgy van árazva, hogy jó vétel (és nagyon ritka ezzel a luxus kiszereléssel)"

Tudod, furcsán értelmezed a luxus fogalmát.

Az órád eredeti doboza helyett ebben a bentlis skatulyában már nyilván el is érheti az esti piros lámpánál egy-egy rozsdakupac E34-es bömössel gumit füstöltető nyikhajok álomszintjét is.

Előzmény: pppaulusz (151037)
pppaulusz 2014.01.24 Creative Commons License 151175

Ez akkora baromság, hogy érdemes ismét bemásolni (légy rá büszke):

"... ezzel az erővel egy még szebb patek dobozt is vehettél volna, az is pont olyan eredeti lenne ..."

Előzmény: ath (151165)
python 357 2014.01.24 Creative Commons License 151174

Azért Köszi!:)))))

Előzmény: APT (151170)
python 357 2014.01.24 Creative Commons License 151173

Süketelést??????? :))))))))))

Csukd be az ajtót,..............kívűlről!!!:-D:-D:-D

Előzmény: pppaulusz (151169)
oys... 2014.01.24 Creative Commons License 151172

"Én türelmesen várom, hogy topiktársunk kiterítse a kártyáit, mert különben még azt merném feltételezni, hogy cask blöffölt és uriemberek lennénk vagy mi..."

Ja, mégvalami: Ugye megteszed, hogy nem tekintesz társadnak, még topictársadnak sem?

Előzmény: pppaulusz (151011)
oys... 2014.01.24 Creative Commons License 151171

"Az én áram fix és kp"

Ha már így kijelentetted, akkor tarts is ki emellett!

Majd meglátod, hogy a piac honorálja-e és, ha igen, mennyi idő alatt...

(Volt itt korábban ilyen gondolattal egy másik hozzászóló egy Longines-nal. Tán tőle bekérhetnéd a tapasztalatait.)

Előzmény: pppaulusz (151050)
APT 2014.01.24 Creative Commons License 151170

Fogalmam sincs, majd mások megmondják. Én az új órákat szervizelgetni, javítgatni, időnként róluk cikkeket írogatni szoktam (apropos, az ÓM-ben a soros téma egy Ulysse Nardin Acqua Perpetual öröknaptáros boncolása lesz, ha valakit érdekel... ;-)) ), kereskedni velük nem. Én inkább a régi, vintage órákat gyűjtöm (nem is tagadom: többre is becsülöm őket), azoknak az áraiban is jobban otthon vagyok.

Előzmény: python 357 (151166)
pppaulusz 2014.01.24 Creative Commons License 151169

Tőled egy linket vártunk (tudod, olcsó áron Aerospace-t), nem süketelést.

Előzmény: oys... (151167)
oys... 2014.01.24 Creative Commons License 151168

"Én türelmesen várom, hogy topiktársunk kiterítse a kártyáit, mert különben még azt merném feltételezni, hogy cask blöffölt és uriemberek lennénk vagy mi..."

Az első benyomású értékítéletemet blöffnek ítélted, miközben nem is tudhattad rólam, hogy a kvarcokat és a Breitling órák többségét ugyan nem kedvelem, de épp a Breitling Aerospace az a modell, amit a kvarcok és a Breitlingek közül is egyaránt sokra tartok, úttörő volta és diszkrét használhatósága miatt.

Épp ez utóbbi miatt én is már többször akartam ilyet venni, de többnyire a titán csat és tok apróbb-nagyobb karcai tudtak eltéríteni tőle, mert nem bíztam eddig a titán felület szépen és tartósan felújíthatóságában. És, mivel nem tudok linkelni ilyen, engem is elért ajánlatot, így nem is kapsz tőlem ilyet, Azonban azt elfogadhatod, hogy a tidhez képest kb. feleáron volt az utolsó a kezemben tüzetes átnézésre.

Ugyanis - és ezzel másnak nem mondok újat - a hazai másodlagos piac bizony kisebb keresletű, mint a Lajtán túli, így aztán az órájukat reálisabban értékelő személyek, ha el is akarják adni azt, akkor mostanában szolidabb árazásra kényszerülnek.

Volt régen egy mondás: Egy újszülöttnek minden vicc új! Így lehet, hogy ez utóbbi gondolatom számodra még ismeretlen eszmefuttatásnak tűnhetett.

oys... 2014.01.24 Creative Commons License 151167

Kedves Pál!

(Azt hiszem, ezt a megszólítást hámozhatom ki közvetlen kapcsolattartásra a nicked láttán.)

Lehet, hogy a vélt Bentley-s luxusod tudatában magadnak ítélted az úriember kategóriát.

Akkor nekem maradt a "vagy mi..."

Sebaj!

Azt hiszem, ha egy közösségbe betoppan valaki, akkor kopogtat és a törzsasztalnál értekezőkhöz fordul témájával és az ott megszokott hangnemben csatlakozik hozzájuk.

Ezzel szemben sikerült úgy berúgnod nagy robajjal az ajtót, majd akkora túlnyomással beordítanod ide, hogy többeknek égnek állt tőle a haja.

(Most úgy őszintén: Jól érzed magad úriemberként tőle? Mert, ha igen, akkor elfogadlak ilyennek.)

Pro primo: A hirdetése már többeknek is beugrott ebbe a fórumba és olyankor rendszeresen felemlíttetett számukra, hogy van erre külön céltopik, általában ezzel a témával ott foglalkoztak ők a továbbiakban. Te nemes egyszerűséggel felülemelkedtél az erre való figyelemfelhíváson.

Pro secundo:Amikor a modorodat megkérdőjelezték, volt bőr a képeden megsértődni.

Pro tercio: Nyíltan hazugozol olyan embereket, akikről mit sem tudsz. Sem a szavahihetőségükől, sem az órák iránti elkötelezettségükről, vagy az ezirányú tapasztalataikról.

Szummázat: "Úriember" a javából!

python 357 2014.01.24 Creative Commons License 151166

Üdv!

Azt szeretném kérdezni Tőled,hogy egy Montblanc GMT automata Chronográfot vettem még egy kicsit régebben egy általam megbízható kollegámról 350 ezerért! Az óra vadi új volt,-az látszott a tokon,fémszíjon! Papírokat nem kaptam hozzá,-de elvittem a Kristóf térre,-ahol igazolták az eredetíségét!

Szóval kérdezném,-hogy jó árat fizettem-e érte,-vagy enyhén meg lettem vezetve ezzel az órával?......

Köszönöm!!

Előzmény: APT (151160)
ath 2014.01.24 Creative Commons License 151165

ez az egész vita egy vihar a biliben, de ez mondjuk hülyeség. ezzel az erővel egy még szebb patek dobozt is vehettél volna, az is pont olyan eredeti lenne. sőt, a vw-re tehetnél audi emblémát, a seatra meg porschét....

mivel az óra nem egy breitling for bentley, ez számomra is érthetetlen, de ha te így érzed magad jobban, akkor egészségedre, csak azt ne várd, hogy a piac ezt díjazza. engem pld kifejezetten riasztana pont a korábban elmondott okok miatt. 

ez persze még nem ok az egészségesnél durvább vitára. 

Előzmény: pppaulusz (151138)
ronin s8 2014.01.24 Creative Commons License 151164

Tudod, Péter, olyan ez, mint amikor az orvos nem csak azt árulja el a betegnek, hogy mi a baja, hanem azt is, hogy rajta kívül még kismillió másik embernek is ugyanaz, és elég sokan meghalnak bele.

Az emberek még megbocsátják a nehézségek feltárását, de a remény elvételét már nem...

Előzmény: APT (151163)
APT 2014.01.24 Creative Commons License 151163

A probléma tényleg ott van, hogy egyfelől az órások között is kevés mind a lelkiismeretes, mind a valóban jól felszerelt szakember (sok modern óra tokját sérülésmentesen kinyitni mindenképpen speciális nyitókészletet igényel, Rolex toknyitó nélkül például Rolihoz hozzá sem szabad nyúlni...). Másfelől a tulajdonosok-ügyfelek zöme laikus, mi több, sokan közülük "hívők", akik kifejezetten igénylik a legendát, a hitet abban, hogy ők valami egészen egyedi és különleges dolgot birtokolnak...

Volt már egyszer nekem egy nagyon negatív élményem azzal, hogy amikor szóba került egy jó másfél milliós ChronoSwiss 7750-es kronó kapcsán, hogy voltaképpen ugyanaz a szerkezet van benne, mint egy Tissot Bridgeport szintén 7750-esben, akkor a büszke tulajdonos a szó legszorosabb értelmében vörös fejjel és üvöltve lecsalósarlatánszélhámossemmihezsemértőhülyézett, azzal, hogy ez teljesen kizárt, hazudozok (és azóta sem állt szóba velem, amit mondjuk nem is bánok.. ;-)) ).

És ezt én azért tartom a magam részéről szomorúnak, mert valahogy úgy érzem, hogy itt nem egyszerűen legendárium-gyártás zajlik a prémium szegmens körül, hanem bizony nagyon sok esetben néphülyítés, sőt, a sajátnak átenevezett katalóguswerkekkel én már megkockáztatom, hogy tulajdonképpen nettó csalás. Csalás, mert egyértelműen olyasmit sugallnak a vevőnek, ami nem igaz.

Nagyon nem véletlen, hogy legalább az elsővonalbéli gyártók az utóbbi években gőzerővel nekiálltak saját werkekkel előrukkolni, egyfelől valószínűleg az IWC, a Breitling is érzi, hogy iszonyúan kínos milliós árfekvésű órákba 50-100 eurós tucatwerkeket gyömöszölni, másfelől nagyon betesz már nekik a kínai gőzhenger, az, hogy egyre elfogadhatóbb minőségben gyártják már a 7750, a 2824 és 2892 werkeket, és lassan eljutunk oda, hogy a töredék áron kínált hamisítványok nem csak kívülről, de belülről is úgy néznek ki, mi több, sokszor nem is drámaian rosszabb minőségűek az eredetinél (mindenképpen elfogadhatók).

Muszáj tehát a legendákat lassan újra megtölteni tartalommal. Azokat a legendákat, amelyek anno még joggal alakultak ki, amikor egy IWC nem csak drágább, de tényleg jobb, pontosabb, tartósabb is volt mondjuk egy Doxánál...

Előzmény: Explorer2 (151154)
pppaulusz 2014.01.24 Creative Commons License 151162

"... egyfelől furcsállod, hogy eredeti doboz-fittingek nélkül kínálnak, adnak-vesznek márkás órákat mások..."

Valakivel keverhetsz, mert én a fentiekre utaló kijelentést nem tettem.

Amit a piacról írtál azt természetesen elfogadom, azzal egyetértek.

Előzmény: APT (151160)
oys... 2014.01.24 Creative Commons License 151161

Kedves Topictársak!Mi a franc történt itt tegnap óta?!? Tornádó?

Nem győzöm végigolvasni a hozzászólások garmadáját!

Illetve sajnos győztem és rá kellett döbbennem, hogy egy ártatlannak szánt értékítéletem és rövid hozzászólásom robbantotta ki a vitát. Aminek során időnként nekem is erősen osztott lapot az itt felbukkanó óragazda - ezért aztán most kissé hosszabb leszek, de igyekszem széttagolni...

APT 2014.01.24 Creative Commons License 151160

Én értelek téged, és vitázni sem akarok, csak leszögezném, hogy szerintem van némi koherenciazavar akkor, amikor egyfelől furcsállod, hogy eredeti doboz-fittingek nélkül kínálnak, adnak-vesznek márkás órákat mások - miközben te magad is egy külön-utólag beszerzett dobozzal párosítottad a magadét...

Nem ér annyit az egész téma, hogy veszekedjünk miatta - csak szerintem ez egy lényegtelen nüansz, ha valaki igényli, foglalkozzon vele - de én személy szerint például órár gyűjtök, nem dobozt vagy papírokat... És vannak óráim, amihez megvannak ezek a fittingek, a legtöbbhöz nincs, és ez engem nem érdekel (eldobni persze azért nem szoktam őket én sem).

Az áradhoz meg annyit fűztem hozzá, hogy nem irreális, de nem is alkalmi- a piac majd eldönti, hogy kell-e ennyiért...

Előzmény: pppaulusz (151153)
pppaulusz 2014.01.24 Creative Commons License 151159

Én hiszek az összeesküvéselméletekben (némelyekben), de itt a klasszikus értelemben nem erről volt/van szó, hanem arról, hogy számomra még mindig ismeretlen okból (okokból?) össztüzet nyitottatok rám, anélkül, hogy erre okot adtam volna. Ezt mint már említettem több topic társ is észrevette, de ronin s8 fogalmazta meg a legjobban, bár azért kijavítanám, hogy nem Neki kellene szégyenkezni... sőt! 

A lényeg, hogy össztüzet kaptam tőletek és erre semi okot nem szolgáltattam... Legyetek büszkék magatokra!

Előzmény: Explorer2 (151157)
Ratcustom 2014.01.24 Creative Commons License 151158

Köszönöm! Így már végre sikerült találnom egy ugyanilyet, csak az 9 karátos arany, 300e Ft ebay-en.

Működni működik egyébként. Mennyit érhet ilyen állapotban? Illetve hol és nagyjából mennyiért lehetne szerintetek esztétikailag rendbehozatni?

Előzmény: innovations (151075)
Explorer2 2014.01.24 Creative Commons License 151157

Tudom, hogy engem hazugnak tartasz, de azért próbáld meg elhinni nekem - olvass vissza régebbi bejegyzéseket - hogy senkit sem ismerek a jelenlévők körül, kb. egy hónapja regisztráltam és nem beszéltem össze ellened senkivel. Remélem esküt nem vársz - bár a szellemi képességeim általad leírt nagysága alapján azt, mint bíróság el sem fogadhatnád... Nem akarok többet értekezni Veled erről a szellembokszról, amit folytatsz. Ha azt hiszed, hogy üldöznek, nézz körül mindig, amikor kilépsz az utcára, hátha figyelnek is!

Előzmény: pppaulusz (151156)
pppaulusz 2014.01.24 Creative Commons License 151156

"Te tényleg azt hiszed, hogy itt emberek összebeszélnek ellened? Hogy sok néven egy pppaulusz ellenes liga azért ír bejegyzéseket, hogy Téged támadjon."

Van egy kis bibi: nem csak én látom így (lásd 151106-os beírás by ronin s8):

"Srácok, én leakadnék pppauluszról. Semmi nagyképűség nem volt abban, ahogy kérdezett. Szégyenlem magam, hogy nem szóltam előbb..."

Utólag is köszönet ronin s8-nak és még 3-4 topic társnak a korrekt hozzáállásukért!

Előzmény: Explorer2 (151144)
BENJÁMIN(BENJI) 2014.01.24 Creative Commons License 151155

Tökéletesen igazad van,Péter!Ezt hívják szemfényvesztésnek:-O

Előzmény: APT (151146)
Explorer2 2014.01.24 Creative Commons License 151154

A szakszerviz legendáriumát azért jelentősen gyengítették az autó márkaszerviz-hálózatok. Nyilvánvaló volt, hogy sok dealer azon kereste meg az engedményekben adott pénzt, hogy 100 ezerig háromszoros áron kötelezőztetett, mert a garancia miatt úgysem vitte máshová a vevő a kocsit.

Óránál azért kicsit más a helyzet. Egy alaphangon is millió feletti értékű szerkezetnél nem sokan bízzák a véletlenre a fejlett világban. Nyilván nem egy ördöglakat egyik komplikációmentes werk szervizelése (főleg, ha az unásig ismert ETA-változatokról van szó) sem, de ezt a vevő, tudván, hogy az egyik legértékesebb személyes tárgyáról van szó, inkább kifizeti. Láttunk már példát arra, hogy ezzel egyes cégek visszaélnek, de mégis... Egy sarki órásra, ha nem ismerem, egy papír ellenében nem szívesen bízok rá egy Rolex, Patek Philippe-et, Jaeger-t, de még egy Omega-t sem. Mivel nem értek hozzá, nem tudom, milyen anyagokat használ, nem áll-e a hátsó kijáratnál a nepper, aki kicseréli a hibátlan órámat egy másikra, vagy csak a szerkezetet benne. Tudom, hogy hülyeség, de hidd el, ez dolgozik a szerencsétlenben, aki a több havi fizetésének megfelelő ékszerét otthagyja egy órásnál. Mert nem ért hozzá, nem tudja, nincs meg benne a bizalom. Nyugaton pedig ez nem is kérdés...

pppaulusz 2014.01.24 Creative Commons License 151153

"Nézd, ezt meg lehet fordítva is közelíteni - szigorúan véve így már a te órád sem autentikus, adsz hozzá ugyan egy nagyon szép dobozt, de mi van, ha valakinek erre nincs szüksége? Kap akkor jelentős árengedmény..?.."

Teljesen jogos a felvetésed a fadoboz nélküli árkedvezményt illetően, de én voltam olyan előrelátó és tegnap erre már kitértem (lásd 151011-es beírás), de bemásolom ide a vonatkozó részt:

"Ami azt illeti, lehet arról is szó, hogy "Breitling for Bentley" kiszerelés nélkül adom el megfelelő ajánlat esetén..."

Azt gondolom, hogy ezzel válaszoltam a felvetésedre: természetesen nem kötelező megvenni a fadobozos szettet, mert vagyok annyira rugalmas, hogy az órát a fadobozos szett nélkül is hajlandó vagyok értékesíteni (jelentős árengedménnyel!).

Wreck Diver 2014.01.24 Creative Commons License 151150

Ez így van.

Jelen esetben a dokumentáció, és az ellenőrizhető előélet értéknövelő,

de a cserélt doboz ( hiába "jobbra" ) viszont az értő vevők többségénél

ha nem is értékcsökkentő, de nem értéknövelő.

Olyasmi ez, mint egy veteránautó. A zsűrit nem érdekli, hogy a vadonatúj egyenként állítható

felfüggesztés kényesmesebb és biztonságosabb a laprugónál, ha eredetileg azzal szerelték a modellt...

Persze egy nem óragyűjtő, aki szép és pontos Breitlingre vágyik, nemigen fog törődni vele valószínűleg.

python 357 2014.01.24 Creative Commons License 151149

Igen!! Ha jól emlékszem! .........

Előzmény: Wicked Belzebub (151147)
Wicked Belzebub 2014.01.24 Creative Commons License 151147

Ugye te voltál, aki ezt írta?

Pl. Neked is lehetne a helyesírásod miatt!!!:-D:-D:-D.........

Előzmény: python 357 (151142)
APT 2014.01.24 Creative Commons License 151146

Nézd, ezt meg lehet fordítva is közelíteni - szigorúan véve így már a te órád sem autentikus, adsz hozzá ugyan egy nagyon szép dobozt, de mi van, ha valakinek erre nincs szüksége? Kap akkor jelentős árengedmény..?..

A Bretyó meg nyilván azért adja egy jóval egyszerűbb dobozban az amúgy tipikusan "jobbféle munkaórának", és semmiképpen sem elegáns öltönyórának minősülő kvarc Aerospace-t, mert a vevők többségének ez teljesen megfelel.

Amúgy az elmúlt napok itteni terméséből is nekem nagyon szépen átjön az, hogy ez az iparág mennyire a jól felépített legendákból él, mennyire sikerül a (legtöbbször alapvetően laikus) vevőkkel elhitetni azt, hogy ők valami rendkívül különlegeset kapnak (miközben az esetek többségében erről szó nincs..). Tizenezer forintos típus-szerkezeteket tesznek tisztességesen kidolgozott, kétségkívül jó minőségű, de valójában tömeggyártásban szintén pár tízezerből kihozható tokokba - milliós árfekvésben. A különbségért nagyon mást, mint "legendát" nem is kapunk - persze sokaknak erre van igényük, és a piac már csak olyan, hogy ha van igény, azt kielégítik...

Jómagam is találkoztam már nemegyszer Omega, Bretyó, Rolex, Patek tulajokkal, akik szerint az ő órájukat a márkaszervizen kívül ki sem szabad nyitni, ott is zárt bura alatt, gáztöltésben szerelik az órákat, mert azok olyan különlegesek... És elem sem kerülhet beléjük más, mint valami speciális, stb... No ezek azok a vásárlók-tulajdonosok, akik ragaszkodnak aztán az eredeti fittingekhez, minden kis vacak legyen nekik "eredeti", még a bőrszíj is csak a gyári lehet (sokszoros áron adott konfekciószíjak..), sőt, még a rugósfület is a gyártól kell megrendelni, ahol ugyanazt az ömlesztett szortimentben vett rugósfület szépen beteszik egy márkanévre írt zacskóba, ezerszeres áron - de sokaknak szükségük van arra, hogy hihessenek a "legendákban"...

A valóságról meg tudjuk, milyen...

Előzmény: pppaulusz (151138)
python 357 2014.01.24 Creative Commons License 151145

Ne húzd fel magad!!!Annyit nem ér az egész!:))

Nem tudja lenyelni a békát,-hogy kritikát kapott!!

Különbözőek vagyunk,-de hálisten megválogathatjuk a barátainkat,-ha érted mire gondolok!!!;)))))

Előzmény: Explorer2 (151143)
Explorer2 2014.01.24 Creative Commons License 151144

És az utolsó megjegyzés, mielőtt leugrok végleg a témáról: Te tényleg azt hiszed, hogy itt emberek összebeszélnek ellened? Hogy sok néven egy pppaulusz ellenes liga azért ír bejegyzéseket, hogy Téged támadjon. Először próbálkoznak az árral, majd - a megbeszélt terv szerint - jönnek a fadobozzal, utána meg, mert elfogy az érvrendszerük, felbújtják a harmadikat, aki már hazudik is? Mi ez itt szerinted? Mindenki egy ellen? Ha olvasnál is a felháborodásodon túl, látnád, hogy az extrákról egész értelmes beszélgetés bontakozott ki a Te bejegyzésed és - a többi között - az én reakcióm után. Ha nem harcolnál árnyképekkel, ebben vettél volna részt és mondjuk leírod értelmesen, hogy miért tartod jobbnak a drágább dobozt az eredeti helyett (pedig csak azt sikerült nagy idegességedben bedobnod, hogy az eredetit eladtad). Eszem ágában nincs rontani a bizniszedet, szóljon az fadobozról, bakelitről vagy quartz óráról. Tök jól megvagyok a sajátommal, de azért vagyok itt, hogy az órák világának jelenségeit megértsem, megismerjem ezt a gyűjtői kört, a motivációit stb.

De sajnos van aki harcolni jár ide. Nem kérem, hogy ne tegye, szíve joga, de erre azért vannak alkalmasabb felületek is a neten...

Előzmény: pppaulusz (151119)
Explorer2 2014.01.24 Creative Commons License 151143

Húh ez tényleg roppant nagy sértés, sőt hazudozás. Úgy, hogy valószínűleg soha nem láttalak. Ugyan miért hazudtam volna Rólad? És, ha megtettem, annak mi a következménye? Miért nem lehet olyat írni, hogy - mondjuk - "valamit félreértettél, nem vettem certifikátot"? Miért? Együtt őriztünk libát, hogy felhatalmazva érzed magad arra, hogy sértegess? A szellemi képességeimről írsz egy ártatlan fórumbejegyzés kapcsán? Ezt mégis hogyan képzeled? Én is kb. egy hónapja vagyok jelen itt. Több kérdésem is volt, több felvetésem, amire a topic-társak válaszoltak, volt hogy vitáztunk, előfordult, hogy ledorongoltak, de ezt a stílust se én, sem mások nem engedték meg maguknak. Politikai fórumokon talán elmegy ez, bár azt sem értem, miért, de itt, ahol órákról értekezünk? Igen, a legtöbb gyűjtőben, rajongóban van előítélet a quartz órák iránt. Ha olvastál egy kicsit mielőtt írtál, ezt tudattad.

Azt pedig tényleg mindig kisstillűségnek gondoltam, ahogyan itt mások is jelezték, hogy emberek vesznek egy órát, majd eladják darabokban, hogy többet nyerjenek rajta. Doboz, szíj, csat, papírok - ne adj Isten. Vicces egy hirdetés kétéves Rolex-szel, Nato-szíjjon. Mindenki tudja, hogy nem az járt hozzá, azt is, hogy egy kisstillű emberrel van dolga.

Bocsáss meg, hogy nemértésemnek adtam hangot, hogy egy másik dobozban akarsz eladni valamit - ezt egyébként továbbra sem tudom hova tenni, de nem is kell megértenem asszem (van egy Mercedes Vito-m, de S-osztályú kulcstartóm van hozzá, amit adok is, ha többet fizetsz a kocsiért, én is sokért vettem a kulcstartót, mert jobban tetszik az S-Mercié, a Vito-ét meg eladtam)... Viszont kikérem magamnak, hogy hazugozol. Nem szoktam hazudozni, főleg nem fölöslegesen egy ismeretlen emberről. Félreérteni egy fórumon szoktam és bocsánatot kérni is ezért...

Még csak véleményt sem alkottam Rólad a bejegyzésemben - ez most már megvan sajnos... De nem lehetünk egyformák, ahogyan írtad, értelmi képességek terén sem...

Előzmény: pppaulusz (151116)
python 357 2014.01.24 Creative Commons License 151142

A helyedben én azért fotózás előtt megtisztítottam volna az órát! A hátlap tiszta dzsuva a fülek alatt! A csat és a szíj is karcos! Egy felcsíszolás rá fért volna,-ha már ilyen gyönyörűen felstafirungoztad!!!! Egy optikai tuning nem oly drága, de sokat dob látványban!!!.....

Mielőtt válaszolsz,-számolj el magadban tízig!!!;-)

Előzmény: pppaulusz (151139)
glashuette 2014.01.24 Creative Commons License 151141

Nem érdekel, mennyiért árulod a kvarcórádat. Csak annyit akartam megmutatni, hogy a sokak által hivatkozott chrono24-es árak totálisan el vannak szakadva a valóságtól, a létrejött és pozitívval visszaigazolt reális adásvételektől.

Előzmény: pppaulusz (151139)
405GRX 2014.01.24 Creative Commons License 151140

Ja, és természetesen minden T. Topiktársnak köszönöm szépen a szaktanácsait, véleményét!

(egyben megcáfolva az új jövevények fogadtatására vonatkozó, pár sorral lejjebb elhangzott kritikát)

pppaulusz 2014.01.24 Creative Commons License 151139

Ez az angliai óra egy nagyon vérszegény kisérlet volt arra, hogy megmutasd, hogy én milyen drágán árulom az órám. Lehet ragozni, de ezt mások is így látták itt a fórumon és még előttem le is reagálták neked. Az "öngól" és a "hegyek vajúdása utáni kisegér" is nagyon ül az angliai linkedre.

Normális esetben két perc alatt benyomtatok volna 5-6 linket olcsóbbnál olcsóbb alternatívákból, de csak ez a nyögvenyelős angliai link jött össze úgy ahogy... Lehet itt mellébeszélni, de attól még a tények tények maradnak!

Előzmény: glashuette (151136)
pppaulusz 2014.01.24 Creative Commons License 151138

"Persze, aki kereskedik az órákkal, cserélgeti őket, vesz-elad, annál szempont, árnövelő tétel a körítés, ezt megértem, azt viszont nem, minek vesz valaki egy másik dobozt az eredeti helyett (azt eladta), csak azért mert fából van."

Én meg azt nem értem meg, hogy egy drága Breitling Aerospace-t miért egy vacak bakelit dobozban kap meg újonnan az ember?! Nem értem, de megoldottam: eladtam az eredeti bakelit dobozt és vettem egy szép "Breitling for Bentley" fadobozt. Ehhez az órához - véleményem szerint - egy ilyen exkluzív fadoboz megy legjobban. A véleményemmel lehet egyetérteni vagy nem egyetérteni, de a véleményemet számonkérni azt nem lehet!

Az meg pláne nem megy, hogy csak úgy bedobjuk a dobozos számonkérés mellé minden alap nélkül a certifikátot is gumicsontnak (ha lúd legyen kövér!).

Előzmény: Explorer2 (151133)
glashuette 2014.01.24 Creative Commons License 151137

Egyébként meg ha nem azt küldi ami a fotón és a leírásban volt, akkor visszakapod a pénzedet, mert a paypal tulajdonképpen csak egy akkreditív. Ezért ma már nem is nagyon próbálkoznak ilyesmivel, mert csak a negatív értékelés a tuti, pénz sosem lesz belőle...

glashuette 2014.01.24 Creative Commons License 151136

Na persze, amit mutattam az nem a harmadik kerület Szőlő utca nyolcszázhetvenkettőben volt. Az angliai meg csak egy fotó. OK. Asszem akkor én be is fejeztem.

Jó fotó lehetett, mert az értékelés excellent!

http://feedback.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewFeedback2&userid=wenlock_bidder&myworld=true&items=25&iid=-1&de=off&which=positive&interval=365

Előzmény: pppaulusz (151130)
405GRX 2014.01.24 Creative Commons License 151135

Köszönöm! Gyönyörű, az enyém és le sem tudom venni a szemem róla!

Tényleg olyan, mint a csajoknál :-)

Előzmény: innovations (151134)
innovations 2014.01.24 Creative Commons License 151134

Végre egy jó hír!

Gratulálok!

Előzmény: 405GRX (151132)
Explorer2 2014.01.24 Creative Commons License 151133

Minden ember más. Itt a többség gyűjtő vagy rajongó. Nyilván az ilyennek fontos megtartani a körítést egy órához. Én használatra vásároltam eddig az összes időmérőmet, nem passzióból és amit kaptam az is ajándék volt, hogy használjam. Vicces, hogy érvelek, mert nekem megvan a Rolex-emhez minden, pedig használtan vette a család nekem ajándékba, tehát sok helyen eltűnhetett volna már, de az is tény, hogy semmi jelentőséget nem tulajdonítok neki. Betettem a szekrénybe, oszt jól van. Jó tudni, hogy Magyarországon, a Vörösmarty téren vásárolták és, hogy rendben van az eredete, de ha megkaptam volna szimplán az órát ajándékba, akkor is ugyanolyan boldogan hordanám. Fel sem merült volna bennem, hogy hol van a doboza... Persze, aki kereskedik az órákkal, cserélgeti őket, vesz-elad, annál szempont, árnövelő tétel a körítés, ezt megértem, azt viszont nem, minek vesz valaki egy másik dobozt az eredeti helyett (azt eladta), csak azért mert fából van. Nálam az óra számít, nem a doboza, azért biztos nem adnék pénzt, hogy szebb legyen, főleg, ha nem is tartozott ehhez a típushoz soha... Azt is csak most tudtam meg, mióta külföldi fórumokon is megfordultam, hogy emberek pénzt adnak órák dobozáért, certifikátjáért, sőt a kis zöld műanyagplecsniért is, ami az üzletben rajta van. Fogalmam sem volt, hogy ezt nem teszik át egy másik órára, miután elvitte a kedves vevő.

És igen. Ha jó egy ing azzal a lendülettel dobom ki az árcédulát, pedig tudom, hogy a visszacserélésnél kéne. Már szívtam is meg emiatt és nálam az óra - egészen addig, amíg a Rolex miatt el nem kezdtem a neten érdeklődni - semmivel nem volt más kategória. Szerintem nem vagyok ezzel egyedül és tudom, hogy sokan meg akkurátusabbak, a száz éves számláik is ott figyelnek egy dossziéban a szekrény arra hivatott pontján. Számomra simán érthető, ha nincs meg egy órához a tartozéklista...

Előzmény: innovations (151102)
405GRX 2014.01.24 Creative Commons License 151132

Így is tettem :-) a szakszerviz eredetinek és kiváló állapotúnak minősítette, úgyhogy itt figyel a csuklómon...a korábbi aggályaimra pedig bevettem egy adag Leszarom tablettát :-)

Előzmény: innovations (151097)
Wreck Diver 2014.01.24 Creative Commons License 151131

Én sem értem, miért nem lehet annyival lerendezni,

hogy "én nem cserélném le az eredeti dobozt még jobbra sem,

mert úgy nem autentikus a pakk egyben, de sok szerencsét az eladáshoz".

OFF: A múltkor órás-ékszerés üllő gyűjteményt láttam eladásra kínálva.

De több száz darabot. Elképzelem a választ a kérdésre, hogy emnnyi a postaköltség...

Előzmény: APT (151128)
pppaulusz 2014.01.24 Creative Commons License 151130

Mert a "másik óráé" a drágább és picivel többel, mint az a 40 rugó. És az angliai cucc egy szép fénykép, amíg meg nem érkezik és utána lehet akár egy csúnya óra is... Amit itthon veszel azt megnézed és akár elviszed bevizsgáltatni a vásárlás előtt. Ezért öngól, mert az volt a feladat, hogy jelentősen olcsóbbat mutassatok. Ezért írtam, hogy vajúdtak a hegyek és megszületett a kisegér...:). Ez az angliai kb. árban egy kategória az én órámmal (a távolságból adódó bizonytalansági tényező nélkül!). Arról már nem beszélve, hogy nem is szállított Magyarországra a hirdetése alapján és azt ugye tudjuk, hogy ha korlátozom a potenciális vevőim számát, akkor értelemszerűen kisebb összegre számíthatok, mintha nagyobb vásárlóikört céloznék meg. Hát ezért öngól, mert az a link pont azt erősítette meg, hogy milyen korrekt áron kínálom az órát, ahogy erre mások is felhívták itt a figyelmet (ismételten megköszönve Nekik a korrekt hozzáállást).

Előzmény: glashuette (151123)
Wreck Diver 2014.01.24 Creative Commons License 151129

Nem, speciel nem rád.

A te írásmódod pont olyan, mint bármikor máskor.

Azokra vonatkozott, akik nem bírnak felülkerekedni a netes sérelmeiken. 

Előzmény: glashuette (151127)
APT 2014.01.24 Creative Commons License 151128

Nagyon megviselte ezt a topicot a bélatroll-jelenség... Azóta harap a többség a (számára) ismeretlenre azonnal... Pedig tényleg fölösleges, én sem értem, min zajlott a vita...

Mi értelme van összeveszni azon, hogy most van-e doboz az órához, vagy sem..?.. Van, akinek ez fontos, van, akinek ez nem fontos - és ennyi, könyörgöm, nem anyagyilkosságról beszélünk... Van, aki megőrzi ezeket a dolgokat, van, aki nem. Van, aki megőrzi - de később, ha esetleg aladja az órát, a dobozt mégis megtartja emlékbe (nem nagyon kap ám többet az óráért a doboz miatt..), esetleg egyszerűen nem találja meg a garázsban a halom alján (vagy nem is áll neki előkeresni). És ami egy új, vagy legfeljebb pár éves óránál lehet akár tényleg elvárás - az egy valóban vintage darabnál már egyértelműen túlzó elvárás. Hozzátéve, hogy régebben a nagyon márkás órákhoz sem adtak akkora bazi körítést, mint most, a 60/70-es években egyszerű és kicsi papírdobozban adtak át egy Rolexet, jobb Omegát is - ezek szobadísznek kevesek voltak, a kamrában meg hamar elkallódtak...

A laikusok véleménye tud ugyanakkor szélsőséges is lenni, a minap találkoztam azzal, hogy valakinek egy női, 90-es évekbeli, már kissé ütött-kopott kvarc TagHeuer órához (tudjuk mind jól, hogy egy ilyen óra ér vagy 15-30 ezret, nem többet...) megvolt minden fittingje, doboza, eredeti leírása - de nem volt már meg az eredeti garanciakártyája. És a potenciális "vevő" szerint így semmit sem ér az óra, egyszerűen semmit, ki lehet dobni... Most mit lehet erre reagálni, de komolyan..?.. Túl kell lépni az ilyen hülyeségeken, nem foglalkozni vele.

Akinek fontos, gyűjtse a dobozokat-papírokat. Van olyan gyűjtő is, aki kizárólag órakulcsot gyűjt. Engem ugyan nem zavar, belefér, és van éppen elég nünükém nekem is ahhoz, hogy ne kritizáljam a másokéit... ;-)))

Egyébként is, most vettem egy ilyen faliórát, ennél jobb a világon nem kell, örökké pontos, és a ház túlfeléről is látom (azért is vettem, 41*37cm...). ;-))

Előzmény: Wreck Diver (151122)
glashuette 2014.01.24 Creative Commons License 151127

És nem is vagyok sikeres ;-(

Persze nem is rám vonatkozott a kitétel gondolom ;-)

pppaulusz 2014.01.24 Creative Commons License 151126

Köszi, de ha mondjuk új fiú lennék akkor ilyen bunkón kéne viselkedni az új fiúval?

Betettem egy rendkivül korrekt hirdetést és mellékeltem hozzá az összes szükséges és valóságnak megfelelő(!!!) információt, ez valami rejtélyes oknál fogva egyeseknek nem tetszett és beindították az egészpályás letámadást. Most meg sebeiket nyalogatják és ujjal mutogatnak rám, hogy nem tudok viselkedni. Megáll az ész!

Előzmény: Wicked Belzebub (151121)
glashuette 2014.01.24 Creative Commons License 151125

Nekem csak 6 általánosom van!

glashuette 2014.01.24 Creative Commons License 151123

De miért is öngól a 40 ezerrel alacsonyabb ár?????

És ahhoz eredeti doboz van. Nem pedig egy másik óráé.

Előzmény: pppaulusz (151119)
Wreck Diver 2014.01.24 Creative Commons License 151122

Egészen elképesztő, ahogy sokszázezres, milliós órák
elvileg sikeres gazdáikénk, és felnőtt - helyenkétn akár többdiplomás - emberként

gyerek módjára hőzöngtök és sértegetitek egymást egy internetes fórumon,

és több szmájlit, felkiáltójelet használtok hozzá, mint bármelyik fészbukra szocializálódott tinédzser.

Magatok építitek le az elvileg informatív, gyakorlatilag meg hisztis topikot,

és ehhez már trollra sincs szükségetek.

Wicked Belzebub 2014.01.24 Creative Commons License 151121

Csak szólok, h pppaulusz nem új fiú itt...

Előzmény: python 357 (151118)
pppaulusz 2014.01.24 Creative Commons License 151120

Áruld már el, hogy milyen értelmezési hibáról beszéltek?!

A certifikátot (annak állítólagos utólagos megvásárlásának általam történt "elárulását") melyik cilinderéből húzta elő a nagyvarázsló és miért?

Mert én ilyet nem mondtam és nem tettem, ergo valaki hazudik ez ügyben.

Előzmény: python 357 (151118)
pppaulusz 2014.01.24 Creative Commons License 151119

Hát ezt frankón megmagyaráztad...:)

Nem én kezdtem a kötözködést. Vissza lehet olvasni! De azt senki ne várja el, hogy ostoba, primitív és (ez a legfontosabb) rosszindulatú megjegyzéseket el fogok türni bárkitől is.

Szépen beböfögték, hogy lehet olcsóbban is venni, csak éppen egy linket sem tudtak az állítás megerősítésére mellékelni. (Egy linket mellékeltek, azt a bizonyos angliait, de az inkább öngól volt). Ellenben több topic társ is megjegyezte, hogy máshol sem látni olcsóbban, hanem éppen drágább árakon hirdetik ezt a tipusú órát. Miután kiderült, hogy az árral nem lehet megfogni, bedobták a fadoboz aggályaikat, meg hogy miért erre "szórom a pénz" (nem arra szórom amire akarom?), meg hogy miért nem "bőven elég" nekem a gyári doboz (hadd döntsem el, hogy mi az ami nekem bőven elég!) és a végén már azt is "elárultam", hogy utólag vettem a certifikátót és még értelmezni sem tudom a mondatokat (szerintük).

Bizonyára az is baj, hogy most éppen nincs rajtam sapka, de akkor lenne csak igazi földindulás, ha sapka lenne rajtam!

Az élőfába is bele lehet kötni, csak elhatározás kérdése az egész... Itt egyesek elhatározták, hogy majd jól megmutatják nekem, hát megmutatták és közben szépen lejáratták magukat. Már csak egy kérdés vár megválaszolást: miért csináltátok?!

Előzmény: innovations (151117)
python 357 2014.01.24 Creative Commons License 151118

De akkor se nevezz hazugnak egy másik embert!!!!!!!!

Egy értelmezési hiba miatt!!!!!

Nagyon alacsony az ingerküszöböd,-tele vagy indulattal,-

szóval ilyen bemutatkozás után,-ne csodálkozz a fogadtatáson!:))))))) 

Indulat kontroll........;-)

innovations 2014.01.24 Creative Commons License 151117

Pont erről beszéltem.

Nem kéne ez.

Love & Peace &  Relax

Nem vérre megy.

;-)

The End

pppaulusz 2014.01.24 Creative Commons License 151116

"Ezt a "vettem hozzá Breitling for Bentley (vagy milyen) fadobozt" én se értem. Minek szórtad ilyenre a pénzed, ha megvolt az óra erdeti - azt írtad "bakelit" - doboza? Az bőven elég! Ha meg nem volt meg, minek árulod el, hogy vettél hozzá másfajtát, meg certifikátot?"

Hogyan lehet ezt másképp értelmezni, mint úgy, hogy elárultam, hogy utólag vettem a certifikátot?!

Most azért mert a fórum neve Svájci óra, azért még értünk magyarul, ugye?

Előzmény: innovations (151115)
innovations 2014.01.24 Creative Commons License 151115

Nem tisztem a dolog, de azért az érdekes amikor valaki egy tulajdonképpen jelentőségtelen vitában és egy nyilvánvalóan figyelmetlen olvasásból következő értelmezési hiba miatt kapásból többször is és nagy vehemenciával hazugnak nevezi  Explorer2 topic társat:

"aztán a végén itt van ez az igényes hazudozó, ki még nem fedte fel inditékait"

"Szóval a kérdés adott: Főúri passzióból hazudozol itt összevissza vagy ez nálad zsigeri dolog, hogy úgy mondjam gyári tartozékod, mint az Aerospace esetében a certifikát?"

Szóval szerintem meg itt vannak azért gondok.

Előzmény: ronin s8 (151106)
Wreck Diver 2014.01.24 Creative Commons License 151114

Inkább kimegy németbe, átvesz 6-8 rolexet
( nyilván minden nélkül ) némi kedvezménnyel a nagyságrend miatt,

hazahozza, esetleg egy gyors szervíz az "órásomnál", vagy ha nagyon alapos,

akkor a Walternél, és mehet a cucc a vaterára, chrono24-re.

Valószínüleg hasonló a forgatókönyv, és ritkább a pénzüket visszanyerni akarókról
levett óra. Bár semmi nem lehetetlen...

Előzmény: y78 (151104)
innovations 2014.01.24 Creative Commons License 151113

Nézd nem kétlem, hogy előfordulhat ez is, de nem hiszem, hogy tömeges méretben, és ráadásul a játéktermek száma is ritkult mostanában egy "kicsit". Valamint azt sem gondolom, hogy a nepperek egyik fele a casinókban lebzselne a megfelelő delikvensekre várva a másik fele pedig a WDL előtt a nap végét várná, hogy végre mikor borítják már a kukákat a kidobott IWC  dobozokkal együtt. Tán néha egy egy óra is van benne, IWC vagy Vacheron amihez meg se doboz se papír nincsen.

Talán még ez is elképzelhető.

:-))))

Nem akarok ezen a kérdésen tovább rugózni és nyilván már van aki unja is. Azért az viszont elgondolkodtató, hogy tőlünk nyugatabbra az órák nagy részéhez van dokumentáció nálunk pedig a nagy részéhez nincs.

Zárszó gyanánt ugyanazt tudom csak mondani amit eddig. Ezen órák nagy része tisztázatlan eredetű és e mögé azt gondolsz amit akarsz.

innovations 2014.01.24 Creative Commons License 151112

Pontosan ezt jelenti szerintem is.

Előzmény: ronin s8 (151107)
ath 2014.01.24 Creative Commons License 151111

ezt szokás csinálni. doboz megy fedexszel, papírok postán, óra kézen. 

Előzmény: Wreck Diver (151109)
python 357 2014.01.24 Creative Commons License 151110

Nem is a kérdésekkel volt baj,-hanem a válaszrekcióval!!!

De ez többeknek feltűnt,-tehát lehet benne valami!!!:))))

Előzmény: ronin s8 (151106)
Wreck Diver 2014.01.24 Creative Commons License 151109

Azon gondolkodtam, hogyha annyira kell a doboz,
nem egyszerűbb feladni ott, valamelyik postahivatalban magamnak?

Nagyon egy használt óradobozon vámolnivaló nem lesz.

Persze nem tudom, mi a know-how, csak eszembe jutott...

python 357 2014.01.24 Creative Commons License 151108

:)))))))))))

Előzmény: candino01 (151100)
ronin s8 2014.01.24 Creative Commons License 151107

Szerintem ha megvan a doboz, az csak azt jelenti, a gazdi alapos ember, aki nem hányja szét a cuccait ide-oda. Az ilyen ember jobban vigyáz az órájára is, tehát teljesen indokoltan mennek drágábban ezek az órák. Én gyűlölöm az, amikor egy trehány ember "hirtelen" erőt vesz magán, és "kerít" valahonnan dobozt meg papírt az órához, ami előtte csak hányódott valahol, talán a sárban...

Előzmény: innovations (151102)
ronin s8 2014.01.24 Creative Commons License 151106

Srácok, én leakadnék pppauluszról. Semmi nagyképűség nem volt abban, ahogy kérdezett. Szégyenlem magam, hogy nem szóltam előbb...

Explorer2 2014.01.24 Creative Commons License 151105

Roppant irígység dolgozik bennem, csak egyet nem tudok eldönteni, a quarcz Breitlingedet, vagy az értelmi magaslatot, ahonnan leszóltál hozzám, egyszerű senkihez irígylem-e jobban. Te vagy alegnagyobb ász az vitathatlan! Remélem jó üzleteket kötsz a dobozokkal, quartz-cokkal, elemekkel! Hajrá!

Előzmény: pppaulusz (151069)
y78 2014.01.24 Creative Commons License 151104

Én is mindent elteszek, természetesen az EU-n kívüli vásárlás csak egy megoldási javaslat, én sem értem, miért van ennyi "csak az óra van" óra.

Közben eszembe jutott még egy: a játéktermek, casinok, ahol a fickók lecsatolják a kezükről az órát, mert gyorsan kell pénz a játékban maradásra. Elképzelhető, hogy ilyen helyeken forognak nepperek, és a piacon lévő órák egy része innen jön.

Előzmény: innovations (151103)
innovations 2014.01.24 Creative Commons License 151103

Ez tény. Viszont akkor az itthon eladásra kínált Rolex, Panerai, AP, ... márkák legalább  80 %-a  USA eredetű.

Ugyan már, ezt te sem gondolod komolyan. Nem ugyanarról a jelenségről beszélünk.

Azt még megértem , hogy az unión kívüli óráknál a dobozt kidobod, de egy plasztik kártyát nem nehéz behozni akár zsebben is elfér a kutya sem fogja nézni... Nem erről van itt szó.

Nem ezért nincs ezeknek az óráknak papírja sem semmi mása mi valós lenne.

Olyan ez mint az autók szerviz könyve, elhagytam, elveszett, kidobtam, vagy semmi köze nincs az autóhoz és ehhez hasonlók...

Természetesen tisztelet a kivételnek.

Előzmény: y78 (151099)
innovations 2014.01.24 Creative Commons License 151102

Mondjuk én meg a topic társsal ellentétben simán elférek a dobozoktól. Mondjuk 20 óra doboz akár egy négyzet méteres helyen is elfér  és micsoda meglepetés a dobozok még alkalmasak arra is, hogy a kérdéses órákat azokban tároljuk.

:-))

Egyébként én is megtartok mindent semmiféle problémát nem jelent a tárolás.

Előzmény: ath (151098)
ath 2014.01.24 Creative Commons License 151101

nem maradtál egyedül. nekem is megvan minden, sőt mivel tudom, hogy a családban rajtam kívül senkit nem érdekel ennyire ez a dolog, az ő dobozaikat és papírjaikat is elraktam. 

ami a legviccesebb, hogy minél drágább az óra, annál kevésbé flancos a körítés. a longines legend diver pld egy kisebb széfnyi dobozban jött, a rolex dobozát viszont gond nélkül be lehet tenni egy normál fiókba. 

Előzmény: sztívndráj (151083)
candino01 2014.01.24 Creative Commons License 151100

Ha neked ez örömet okoz tegyed . :D :D

Előzmény: python 357 (151095)
y78 2014.01.24 Creative Commons License 151099

USA vásárlásnál pld csak csuklón tudod hazahozni a repülőn, ha a dobozt-címkét megtalálják, az egyből vám+ ÁFA, nekem ez az egyik tippem a doboz nélküliségre, de sajnos a dobozoknak és a kártyáknak is van másodlagos piaca, ezért arra is figyelni kell, hogy a papíron lévő azonosítók is stimmeljenek.

Előzmény: innovations (151096)
ath 2014.01.24 Creative Commons License 151098

én el szoktam képzelni. :-) 

Előzmény: glashuette (151078)
innovations 2014.01.24 Creative Commons License 151097

Akkor meg mire vársz?

Vedd meg!

;-)

Előzmény: 405GRX (151090)
innovations 2014.01.24 Creative Commons License 151096

'"Nem, nem szokás megőrizni a körítést,"

Ezt azért így kategorikusan nem jelenteném ki, bár nyilván van példa mindkettőre. Sőt amennyiben körül nézel a C 24-en láthatod, hogy a kilencvenes évek végétől gyártott órák nagy részéhez, cirka 70-80%, rendelkezésre áll minden sőt gyakran a teljes package is.  A régebbiek legalább 50% százaléka rendelkezik dokumentációval és még azt sem mondanám, hogy a vintage kategóriában ez olyan lenne mint a fehér holló. A dokumentáció már csak azért is jó ha meg van mert még az eladás helye sem mindegy. Az LC 100 dealer kód minden esetben ki van emelve, gyorsabban és magasabb áron értékesíthető. Ellenben "valamiért" a Hongkong, Kajmán és hasonlók gyengébben mennek. Szóval hiába vagy te legolcsóbb a Chronon ha nincs meg a teljes szett a finnyás német vagy nyugat európai nem fogja megvenni csak jelentősen áron alul. Tehát nyugodtan ki lehet jelenteni, hogy a teljes dokumentáció  megléte jelentős eladhatósági és érték növelő tényező is.

Egyébként meg ebben a minden elveszett a költözéskor meg még keresem és biztosan meg lesz, bedobtam a kukába "ésatöbbi" szövegekben nem hiszek. Minden második nepper itthon ezt mantrázza. Nyilvánvaló, hogy a fiatal és relatíve nagy értékű órák jelentős része enyhén szólva is tisztázatlan eredetű.

Érdekes módon nálam és még sok mindenki másnál sem veszik el minden pedig az utóbbi időben többször is költöztem. Új órát is vásároltam már párát és érdekes módon soha nem az volt az első dolgom, hogy a felcsatolás után mindent jól bevágok a kukába ;-) Bár nem kétlem, hogy van példa az ellenkezőjére is csak nem túlzottan jellemző.

Te is tudod nagyon jól aki órában utazik eljátszadozik mindennel elrak minden xirxart még a címkéket, fóliákat is ..

Előzmény: APT (151081)
python 357 2014.01.24 Creative Commons License 151095

Azért nem olyan rossz a helyzet!!!:))

Ha valaki okot ad arra,-hogy a vérét szíjják,-akkor az itt bizonyosan egy kicsit vérszegény lesz!!!

Pl. Neked is lehetne a helyesírásod miatt!!!:-D:-D:-D.........

Előzmény: candino01 (151093)
dexter0719 2014.01.24 Creative Commons License 151094

Ha van eredeti doboz és kiegészítők az óra értéke magasabb (+ 10-25%), gondolom most nem mondtam nagy újdonságot:-)

A kérdés, hogy neked megéri-e a plusz pénzt?

Ha nem, akkor vedd meg, ha igen, akkor várj egy olyanra aminek mindene meglesz.

Szerintem ha jó áron van és tényleg szép állapotú esetleg szervizelt darab, akkor nem érdemes várni.

Lehet, hogy a következőnek lesz mindene, de egy leharcolt óra lesz és költhetsz a szervízre is.

Más:

A chrono24-en ne tájékozódj árak iránt.

Sokkal inkább ebay vagy www.wis-market.net.

Előzmény: 405GRX (151090)
candino01 2014.01.24 Creative Commons License 151093

Tisztelt urak!

"Gratulálok" a fórum színvonalához,ha ezt a stílust használnák egy külföldi fórumon(Pld;Watchuseek) már réges-régen bannolták volna ezt a "kedves" csapatott.

Nem tudom mi az oka ,de bárki ide téved azonnal letámadják kioktatják ,beledöngölik a földbe.

Nagyon sajnálom s elszomorít ,hogy idáig jutott,ez az annak idején Ruppy által  elindított nívós szakmai jellegű fórum.

candino01

Wreck Diver 2014.01.24 Creative Commons License 151092

A papír és dobozmentes használt óránál érthetőek az aggályaid,
mert lehet, hogy 1-2 tulajjal ezelőtt lopták mondjuk.

De ennyi erővel dobozostól-papírostól is elhozhatták egy családi ház kifosztásakor...
Ráadásul tehették ezt bárhol a világon. Tehát nem fogod tudni biztosan kideríteni,
hogy mondjuk bűncselekményből származik-e az óra.

Ez a használtan vásárlás egyik árnyoldala,
bár nem hiszem, hogy ez nagy átlagban bárkit is zavarna.

Egy ebayen vett százhúszéves zsebóra miatt is agyonüthették az eredeti gazdáját.
Sőt, ha amerikai óra, akár le is lőhették a kocsma előtt. :D 

Vannak márkák, ahol a neten be tudod regisztrálni magad a gyártó adatbázisába.
Kérdés, hogy ez utána harmadik fél számára lekérdezhető-e.

A Longines-nál például sorozatszám alapján azt is megmondják,
melyik forgalmazónak, hová és mikor lett eladva. Az alapján keresheted a forgalmazót,
vagy a márkaszervízt. Azt nem tudom, az Omega tud-e ilyet,
vagy hogy az Omega márkaszervíz ad-e ki infót sorozatszám alapján arról, mikor szervizelt.

Előzmény: 405GRX (151074)
malenykij polgar 2014.01.24 Creative Commons License 151091

Én is megtartok mindent. Nekem az a (kereskedök által elöszeretettel használt) full set, ha az órának megvan a saját doboza, és a saját papírjai. Sokat persze ez sem jelent. 
Azzal nem tudnék semmit sem kezdeni, ha egy órához valaki egy nem hozzátartozó dobozt kínál. Az az én szememben egy próbálkozás, de sem eszmei, sem anyagi értéket nem képvisel, és nem erösít meg abban a hitemben, hogy az elözö tulaj gondos gazda volt.
Az idén 100 éves IWC zsebórához lekértem Schaffhausenból a törzskönyvi kivonatot, amiböl megtudtam, hogy mikor és hol adták el Budapesten. Messze van a full set-töl, de nem is fogjuk soha eladni, mert családi örökség :)))

405GRX 2014.01.24 Creative Commons License 151090

Hát, továbbra is bizonytalan vagyok, a válaszaitokban is kb. 50-50% az eloszlás ebben a helyzetben úgy látom... az óra szép, eredetiséggel nem lesz probléma, chrono24-en a papírosok másfélszer ennyiért mennek.

Az eszem fékezne, a szívem vinne, mint a csajoknál :-)

sztívndráj 2014.01.24 Creative Commons License 151089

Q&Q tourbillonhoz még van egy légycsapó is a szekrényben, arra az esetre ha a tourbi nagyon felpörögne... :)

Előzmény: Wreck Diver (151088)
Wreck Diver 2014.01.24 Creative Commons License 151088

Nem vagy egyedül. Én mindent elteszek.

Pedig az egyik órám mellé kaptam igazán fölösleges mini CD-t is. :D

Igaz, hogy tetemes mértékű helyet emészt fel a dolog,
pedig nincs még öt darab nagy dobozos órám sem.
Egy fél szekrény televan csak a számítógép alkatrészeinek dobozaival

( vga, táp, billentyűzet, alaplap stb. ).

dremmettbrown 2014.01.24 Creative Commons License 151087
ronin s8 2014.01.24 Creative Commons License 151086
Wicked Belzebub 2014.01.24 Creative Commons License 151085

Szerintem meg ez a normális...

405GRX 2014.01.24 Creative Commons License 151084

Biztos, hogy nem sajátja, főállásban órakereskedéssel foglalkozik az eladó, és tényleg 100% korrektnek tűnik, visszajelzései is azok. Igazából a korábbi életútja lenne érdekes a példánynak, de gondolom illúzió az, hogy ezt vissza lehetne követni bármilyen módon is...

Utolsó szerviz dátuma könnyen kideríthető, mert nemrég járt felújításon, tényleg szép állapotban van.

Előzmény: Wreck Diver (151082)
sztívndráj 2014.01.24 Creative Commons License 151083

Ahogy látom ezzel a "háklimmal" magamra maradtam. Ez biztos valami gyerekkorból maradt behatás eredménye, hogy ennyire ragaszkodom a dolgaimhoz. A kocsihoz tartozik a törzskönyv+ forgalmi, az órához meg a doboza és papírjai. Mindegy, erre a pár évre ami még hátra van megpróbálok együtt élni ezzel. :)

Wreck Diver 2014.01.24 Creative Commons License 151082

Az esetek nagy részében egyszerűen nem a saját órájukat árulják a népek.
Így jutottak hozzá, doboz, papírok nélkül. Talán jobb nem is tudni, hogyan.

Sokszor az utolsó szervíz dátumát sem tudni, nyilván nem feledékenységből.

Mindenesetre, ha a dobozt helyhiány miatt nem is

( elképzelem a múltkori glashutte gyűjtőt, a 100+ darab órájának a dobozaival, amikkel egy télen át simán fűtene... ),
de a dokumentációt sok szempontból érdemes lenne megtartani a kidobálósoknak. 

Előzmény: sztívndráj (151080)
APT 2014.01.24 Creative Commons License 151081

Pedig annyira nem extra, hogy saját magam láttam olyat, hogy a boltban vett bűndrága IWC-hez a tulaj bedobta a garanciakártyát a tárcájába, eltette a számlát, felcsatolta az órát, és a dobozt meg a rátukmálni szándékozott félszatyornyi A4-es prospektust már eleve el sem vitte azzal, hogy ez neki csak a helyet foglalja, nem kell, nincs szüksége rá, dobja ki a bolt, ha akarja...

Nem, nem szokás megőrizni a körítést, ráadásul a másodlagos piacra kerülő órák nagyon sokszor örökségből származnak, ahol meg ha meg is van valahol a dobozuk, nem találják meg, nem párosítják össze - vagy éppen az órát eladják, a dobozt megtartják emlékbe, stb...

Számomra semmi "gyanús" nincs abban, ha egy már legalább 10-15 éves használt órának nincsenek meg a körítései, sőt, inkább ez az általános.

Előzmény: sztívndráj (151077)
sztívndráj 2014.01.24 Creative Commons License 151080

Nem vitatom, igazad van Neked is. Valószínűleg ezért sincs 20 db. órám csak 5, ilyen mennyiségű papírral és dobozokkal még elbírok. Igaz a digit Casio már egy szelektív gyűjtőben pihen valahol, megadta magát. De a doboza megvan... :D

Előzmény: glashuette (151078)
pppaulusz 2014.01.24 Creative Commons License 151079

Én nem érkeztem "túlzottan nagy robajjal", a fogadtatás volt kissé tüzes (na jó, inkább füst volt mint tűz):

- azonnal az egyik (bizonyára igényes) nagyokos megírta, hogy milyen drágán adom, de azóta is várjuk a linket egy olcsóbbról...

- volt ugye a "vajúdnak a hegyek és megszületett a kisegér" link (felért egy öngóllal)...

- vannak ugye az értetlenkedők (miért kell a pénzt szórni fadobozra?), akik természetesen szintén igényesek

- aztán a végén itt van ez az igényes hazudozó, ki még nem fedte fel inditékait

Hát ennyit az én "robajos" érkezésemről.

Előzmény: B7J (151072)
glashuette 2014.01.24 Creative Commons License 151078

Pedig elkallódnak és kidobják őket. Antik óráknál egyenesen az a világszám, ha megvan a doboz, papír, etikett hozzá, és az árat is erőteljesen emeli.

Ha új óráim lennének én akkor sem kerülgetném otthon  ezeket a ménkű nagy fadobozokat, hanem felhánynám a padlásra maximum. Sokobanozni maximum a számítógépen szeretek. Meg hát ki a rossebet érdekli a fadoboz úgy a mindennapokban? Képzeld el, hogy van 20 ilyen órád, az húsz fadoboz...

Még belegondolni is rossz.

Előzmény: sztívndráj (151077)
sztívndráj 2014.01.24 Creative Commons License 151077

Ez biztos csak az én rigolyám, de én nem hiszek ebben az elkallódott papír és doboz dologban. Egy több százezres esetleg milliós értékű órának "csak úgy" nem vesznek el a dolgai. Ezeket általában nem a padláson vagy a garázsban a téli gumik mellett tartja az ember. Nekem a 84-ben vásárolt digitális Casionak vagy a tizenéves koromban kapott Pobeda doboza is megvan. A hajam tépem ki amikor olvasom, hogy egy 1,5-2 milliós Rolexhez max. egy baráti kézfogást mellékel az eladó...

innovations 2014.01.24 Creative Commons License 151076

Talán ezt próbáld ki. Nem mondom, hogy teljesen mérvadó, de valamit csak jelent.

http://www.watchsearcher.com/en/

innovations 2014.01.24 Creative Commons License 151075

Hatvanas évek esetleg hetvenes eleje. Valószínűleg 17 köves cal 6922 kézi húzós. Pontos típust nem tudok. Egyébként meg úgy tűnik,hogy beázott.

Előzmény: Ratcustom (151068)
405GRX 2014.01.24 Creative Commons License 151074

Kicsit kapcsolódva a lenti témához, akut dilemmában vagyok, segítsenek az Urak, ha tudnak:

Megtaláltam a korábban fehér számlapos Speedy-t, megnéztem, találkoztam az eladóval, élőben is tetszett az óra. Eredetiségét természetesen bevizsgáltathatom, egyébként is teljesen korrektnek, szimpatikusnak tűnik az eladó (vaterán sok értékelés mellett 100%-os). Árban is megegyeztünk.

Az egyetlen, ami miatt vacillálok, hogy se doboza, se papírja nincs az órának, tehát nem lehet tudni a származásáról semmit. Értem én, hogy egy ~15 éves darabnál már előfordulhat, hogy ezek nincsenek meg, és távol áll tőlem, hogy alaptalanul bármilyen gyanút megfogalmazzak, de sajnos a mai világban semmi sem kizárható...megnyugtatóbb lenne ezek tudatában az érzés, hogy rajtam kívül más már nem keresi ugyanezt a példányt valahol Európában :-) ... a márkaszervizekben vajon van erre vonatkozóan valamilyen adatbázis, ahol utána tudnak nézni?

Mi a véleményetek?

glashuette 2014.01.24 Creative Commons License 151073

Kár. Engem csak Patek dobozzal érdekelt volna ;-(   

Vagy cseréljük ki a számlapot Bentleysre? 

B7J 2014.01.24 Creative Commons License 151072

Mintha túlzottan nagy robajjal érkeztél volna ide, meg osztani kezded az eszet azonnal, utána pedig csodálkozol.

Tényleg nem is értem.

Előzmény: pppaulusz (151071)
pppaulusz 2014.01.24 Creative Commons License 151071

Mi volt itt a durci? Hogy rákérdeztem, hogy miért hazudozik?! Ha ez durci, akkor legyen durci.

"Svájci órák" a fórum neve, nincs kiírva, hogy mechanikus órákról lehet csak regélni.

Azt látom, hogy itt azért elég igényes a csapat (mint írod) és sajnálom, hogy igénytelenségemmel (csak a nagyon pontos órák érdekelnek: +/-10mp/év) kilógok a sorból, de hát nem lehet mindenki olyan igényes, mint ti...

Előzmény: python 357 (151070)
python 357 2014.01.24 Creative Commons License 151070

Ezek után itt már biztos nem fogod eladni a Bretyódat!!!!!!! Itt azért elég igényes a csapat, a mechanikus órákra vagyunk főleg ráindulva!!!! No meg a hsz.-ekre adott reakcióid is elég gyerekesek ezzel a durcival!:-D:-D:-D

Esetleg valami jobb órád nincs??????............:-D:-D:-D

Előzmény: pppaulusz (151069)
pppaulusz 2014.01.24 Creative Commons License 151069

Ezt írtad: "Ezt a "vettem hozzá Breitling for Bentley (vagy milyen) fadobozt" én se értem. Minek szórtad ilyenre a pénzed, ha megvolt az óra erdeti - azt írtad "bakelit" - doboza? Az bőven elég! Ha meg nem volt meg, minek árulod el, hogy vettél hozzá másfajtát, meg certifikátot?"

Kezdjük a végén (mert az a legsúlyosabb): Honnan a fészkes fenéből veszed, hogy én utólag vettem certifikátot?! Én ilyet sohasem állítottam. A certifikát gyárilag tartozéka az órának (benne van a nem éppen olcsó árában és a dokumentációk részét képezi).

Szóval a kérdés adott: Főúri passzióból hazudozol itt összevissza vagy ez nálad zsigeri dolog, hogy úgy mondjam gyári tartozékod, mint az Aerospace esetében a certifikát?

Ami az elejét illeti, hogy te mit értesz vagy mit nem, az a te problémád (nyilvánvalóan nem vagyunk egyformák az értelmi képességek terén, de ezt ne vedd kritikának, csak egyszerű tényt állapítok meg).

Azt viszont már elvártam volna (ezt már veheted kritikának), hogy még a te képességeiddel is túl tudod tenni azon magad, hogy én mire "szórom" a pénzem és hogy nekem mi az ami "bőven elég".

A másik dolog: minek "árulom el" (mintha itt most valami nagy lelepleződés történne vagy mi...), hogy vettem hozzá fadobozt?! Hát azért mert gyárilag nem azt adják mellé, hanem a bakelit dobozt amit eladtam, mert jobban tetszett a fadoboz és kompenzálnom kellet a fadobozzal járó költségeimet. Két doboz meg minek egy óra számára?! Arról már nem is beszélve, hogy esetleg azért "árultam el" (imádom ezt a szóhasználatot!), mert része az információ a korrekt és teljeskörű tájékoztatásnak, ami megilleti a potenciális vevőket. A megrökönyödésedből látni, hogy te ezt másként gondolod, de már írtam, hogy nem vagyunk egyformák...

Azért a beírásod elolvasván adja magát a kérdés: mi vezérelt téged (hogy így "ez kikivánkozott" belőled):

a) irígység?

b) rosszindulat?

c) primitívség?

d) a fenti három kombinációja?

Előzmény: Explorer2 (151065)
Ratcustom 2014.01.24 Creative Commons License 151068

Sziasztok!
Az alábbi Longines óra konkrét típusát meg tudná nekem valaki mondani? Végignéztem már rengeteget, hasonlót találtam, de pont ilyet még nem.

Előre is köszönöm!

Wreck Diver 2014.01.23 Creative Commons License 151067

Bezony. A kérdés, hogy egyáltalán nincs is Svájban egyik márkának sem
fadoboz készítő manufaktúrája, vagy van, csak nem vonatkozik rá a swiss made. 
A végeredmény nyilván ugyanaz, csak azért kíváncsi lennék. :)

Előzmény: Explorer2 (151066)
Explorer2 2014.01.23 Creative Commons License 151066

Egyébként dobozt, papírt könnyebb hamisítani, mint órát. A Rolexekhez Kínából az eredetivel összevethető szett 30-40 dollárért rendelhető (plusz áfa). Ez aztán az extra!

Explorer2 2014.01.23 Creative Commons License 151065

Ezt a "vettem hozzá Breitling for Bentley (vagy milyen) fadobozt" én se értem. Minek szórtad ilyenre a pénzed, ha megvolt az óra erdeti - azt írtad "bakelit" - doboza? Az bőven elég! Ha meg nem volt meg, minek árulod el, hogy vettél hozzá másfajtát, meg certifikátot? Én mechanikus órát hordok, megvan a doboza és egy csomó papír is hozzá, de ahogyan írtam, az órát viselem... A doboz, papír eladásnál jól jön, de ha a termék bevizsgálható, eredeti, akkor többet számít, milyen időközönként szervizelték, a termék szempontjából. Többet ér az eredeti (!) tartozékaival együtt, de anélkül is eladható! Az utólag összeszedett kellékek inkább gyanússá teszik a származást. Az normális, ha egy költözésnél, padlásrendezésnél véletlenül elkeverednek használaton kívüli dolgok, vagy a gyerek elpakolja jó helyre, de azt egy vevő hová tegye, hogy más óra cuccai vannak hozzá? Nem akarok észt osztani, Breitlingben nem vagyok otthon, de ez kikívánkozott.

Előzmény: pppaulusz (151063)
Wreck Diver 2014.01.23 Creative Commons License 151064

Na, most majdnem ledőltem a gép mellől.. :D

Előzmény: sztívndráj (151059)
pppaulusz 2014.01.23 Creative Commons License 151063

Olvassam el mégegyszer?! Azért annyira nem volt jó... :)

Előzmény: innovations (151062)
innovations 2014.01.23 Creative Commons License 151062

Olvasd még egyszer és figyelmesebben majd akkor érteni is fogod mert így csak mellé beszélsz!

Ágyő!

;-)

Előzmény: pppaulusz (151060)
pppaulusz 2014.01.23 Creative Commons License 151061

Mint a régi viccben (by Nagy Bandó):

Svéd volvos ütközik a magyar trabantossal - a Volvón néhány karc, a Trabant darabokban -

Megszólal honfitársunk: Uram, tudja, hogy egy élet munkája van ebben az autóban?!

Mire a svéd: Hát kellett Önnek ilyen drága kocsit venni...!

Előzmény: sztívndráj (151059)
pppaulusz 2014.01.23 Creative Commons License 151060

Nézd, azt írtad, hogy ebben a márkában semmilyen kiszerelés nem érdekel... ahhoz képest itt osztod magvas gondolataidat arról ami nem érdekel... Elképzelem, mi lenne ha érdekelne?!

Rajtam pont méretre van szabva az a bizonyos mellény, Te viszont meglehet, konfekcióméretben kaptad... :)

Előzmény: innovations (151058)
sztívndráj 2014.01.23 Creative Commons License 151059

Nem, a Q&Q tourbillonnal jártam így...

Előzmény: pppaulusz (151057)
innovations 2014.01.23 Creative Commons License 151058

Őszinte leszek ebben a márkában semmilyen kiszerelés  nem érdekel tehát olyan nagyon nézni se szoktam.

;-)

És abban is biztos vagyok, hogy te általad felkínált portéka nem tartozik a bőrüléses luxus kivitelek közé, de végül is álmodozni lehet, de azért nem kell hanyatt esni egy három kilós Bretyótól még akkor sem ha néhány kínai összeütött hozzá egy fadobozt.

;-)

Arra meg, hogy mire van pénzem meg igényem körülbelül fogalmad sincs és persze nem is fogom a te orrodra kötni,de megnyugtatásodul közlöm a fa dobozokon már túl vagyok. Egy ideje már csak a külső karton papír dobozokban utazom.

;-)

Egyébként pedig nem mintha lötyögne rajtad az a mellény?

;-)

Előzmény: pppaulusz (151055)
pppaulusz 2014.01.23 Creative Commons License 151057

Ezt kaptál a Swatchhoz?

Előzmény: sztívndráj (151056)
sztívndráj 2014.01.23 Creative Commons License 151056

Nagyon jó még a lepecsételt, de kitöltetlen garanciapapír... :P

Előzmény: innovations (151054)
pppaulusz 2014.01.23 Creative Commons License 151055

Ha nem érdekel a luxus kiszerelés, akkor fapados modelt kell keresned. Miért a bőrüléses kocsit nézed és kritizálod, hogy nem kell a bőr, ha a műanyagülésesre van pénzed/igényed?!

Előzmény: innovations (151054)
innovations 2014.01.23 Creative Commons License 151054

Luxus kiszerelés. Ez tényleg nagyon jó!

??

Őszinte leszek ez az ami engem a legkevésbé sem érdekelne akár Bentley fadoboz akár nem  és abszolút nem tartom autentikusnak azt sem amikor nem a megfelelő doboz jár egy órához. A Vatera tele van ilyenekkel, össze vissza adnak mindent mindenhez, dobozt, csatot, papírt, mi egyebet aminek semmi köze nincs az ég egy adta világon  semmihez.

Persze fel lehet gumizni egy Lada Samarát mondjuk 245/40  R19 Pirelli P Zeroval is csak értelme az sok nincsen

;-)

Wicked Belzebub 2014.01.23 Creative Commons License 151053

Jajaja :))

Előzmény: pppaulusz (151052)
pppaulusz 2014.01.23 Creative Commons License 151052

Meg candino01 sorstárs!

Előzmény: Wicked Belzebub (151048)
glashuette 2014.01.23 Creative Commons License 151051

Nem úr az ember, ha nem pazarol...

Előzmény: pppaulusz (151049)
pppaulusz 2014.01.23 Creative Commons License 151050

Az én áram fix és kp, de a beszámításnál is korrekt vagyok! Például egy szép Longines VHP-re nem mondanám, hogy csak 30 ezerért tudom beszámítani...

Előzmény: Wreck Diver (151047)
pppaulusz 2014.01.23 Creative Commons License 151049

Azt hiszem, hogy erre mondják: vajúdtak a hegyek és megszületett a kisegér...:)

Előzmény: Wreck Diver (151043)
Wicked Belzebub 2014.01.23 Creative Commons License 151048

Ő eddig sem volt egyedül, mert itt vagyok én is :))

Előzmény: Szepy2884 (151045)
Wreck Diver 2014.01.23 Creative Commons License 151047

Fene tudja. Nemigen szoktam alkudni.
Az itthoni 300-ért árulsz valamit, add ide 150-ért stílusban pláne nem.

Az érthető, hogy mindenki drágán szeret eladni, és olcsón venni. Ez így kerek.
Csak van a pofátlanságnak egy határa, amit errefelé trendi lépten-nyomon átlépni.

Előzmény: glashuette (151042)
pppaulusz 2014.01.23 Creative Commons License 151046

És dobjuk már hozzá a "Breitling for Bentley" fadobozos kiszerelést (annak igencsak borsós árát)!

Arról már nem is beszélve, hogy hasonló árfekvés esetén mindannyian arra szavaznánk, hogy itthoni vétel legyen, hiszen személyesen meg lehet vizsgálni az órát, akár be is lehet vizsgáltatni.

Előzmény: Wicked Belzebub (151044)
Szepy2884 2014.01.23 Creative Commons License 151045

ajjajaj :D Mechanikus topiktárs most biztos elégedetten csettint. "Végre nem vagyok egyedül!" :D

Előzmény: pppaulusz (151041)
Wicked Belzebub 2014.01.23 Creative Commons License 151044

Jó, ez 330 volt és nem szállított Anglián kívül sehova.

Előzmény: glashuette (151039)
Wreck Diver 2014.01.23 Creative Commons License 151043

Rettenetes. A postaköltséget nem számolva olcsóbb vagy 40 ezerrel.

Előzmény: glashuette (151039)
glashuette 2014.01.23 Creative Commons License 151042

Valóban, viszont ha te állsz a vevői oldalon, akkor meg ugyanúgy alkuszol, mint mindenki más. És neked is olcsón kellene. Amikor meg eladsz, szembesülsz a rideg valósággal. Ez már csak ilyen.

Előzmény: Wreck Diver (151036)
pppaulusz 2014.01.23 Creative Commons License 151041

Még ennél is rosszabb a helyzet: csak nagypontosságú (hőkompenzált) kvarcórák jöhetnek szóba! :)

Előzmény: Szepy2884 (151040)
Szepy2884 2014.01.23 Creative Commons License 151040

Jól érzékelem, csak az elemesek iránti a vonzalom? ;) Mechanikusok nem annyira?

glashuette 2014.01.23 Creative Commons License 151039
Előzmény: Wreck Diver (151032)
pppaulusz 2014.01.23 Creative Commons License 151038

Köszönöm az Urak korrekt hozzáállását! :)

Előzmény: Wreck Diver (151036)
pppaulusz 2014.01.23 Creative Commons License 151037

Akkor meg is válaszoltunk arra a kérdésre, hogy vajon tényleg el akarom-e adni?

Úgy van árazva, hogy jó vétel (és nagyon ritka ezzel a luxus kiszereléssel) legyen a vevő számára, azaz eladható áron hirdetem (nem beszélve, hogy adott esetben korrekt áron hajlandó lennék beszámítani olcsóbb hőkompenzált kvarcórát).

Előzmény: Wicked Belzebub (151035)
Wreck Diver 2014.01.23 Creative Commons License 151036

Szerintem is korrekt.
Remélem, vevő is akad majd hozzá, itt minden ingyen kéne országban. :)

Előzmény: pppaulusz (151034)
Wicked Belzebub 2014.01.23 Creative Commons License 151035

Én azt sugallom, h korrekt az ár :)

Előzmény: pppaulusz (151034)
pppaulusz 2014.01.23 Creative Commons License 151034

Urak, Ti most azt sugalljátok, hogy olcsón adom a Breitlingemet?!

Előzmény: Wreck Diver (151032)
pppaulusz 2014.01.23 Creative Commons License 151033

Mert felelőtlenül költekezel, azért! :)

Előzmény: Wicked Belzebub (151028)
Wreck Diver 2014.01.23 Creative Commons License 151032

Papírok, kronométer tanúsítvány ( ugyebár pénzbe kerül a másolat ),

dobozok nélkül, leharcolva is 250 ezer ill 290 ezer a legalja.

Az összes többi 350 ezer körül kelt el ezekből mostanában.

És lehet hozzá vámot, áfát, postaköltséget, 2 hét idegeskedést számolni.

Lehet, hogy megérné a különbözet egy kézbevehető, megvizsgáltatható darab esetén.

Előzmény: Wicked Belzebub (151028)
pppaulusz 2014.01.23 Creative Commons License 151031

Esetleg még az is, de nem az a legfájdalmasabb tétel, hanem az ÁFA.

Ha jól tudom, vámot most már csak egész magas összeg esetén vetnek ki... Mondjuk, 27%-os ÁFA után még vámot is felszámolni, hát ahhoz már pofa kell!

Előzmény: Wreck Diver (151029)
Törölt nick 2014.01.23 Creative Commons License 151030

Ez elég elszomorító:-(((

Előzmény: pppaulusz (151021)
Wreck Diver 2014.01.23 Creative Commons License 151029

Sőt, még le is fogják vámolni neki.

Wicked Belzebub 2014.01.23 Creative Commons License 151028

Igazad van. Nem is értem, h a C24-en 480 ezerért hirdetett Aerospacemet miért nem vettem meg máshol 50 ezerért...

Előzmény: glashuette (151026)
Törölt nick 2014.01.23 Creative Commons License 151027

De a csaton rajta van az Omega jel. Akkor még sem eredeti?

Előzmény: NormanBates (151023)
glashuette 2014.01.23 Creative Commons License 151026

Egyébiránt a chrono24-es árak semmit nem jelentenek az égegyadta világon. Bárki felrakhatja a pobedáját, odaírhatja, hogy 50 ezer forint, aztán hivatkozhat rá, hogy ott van, tessék megnézni, annyiba kerül.

Előzmény: Wicked Belzebub (151009)
glashuette 2014.01.23 Creative Commons License 151025

Huszonnyolc forint.

Előzmény: baso (151018)
Wicked Belzebub 2014.01.23 Creative Commons License 151024

Jóvan, fájdítsad még a szívemet te is :)

Előzmény: Szepy2884 (151019)
NormanBates 2014.01.23 Creative Commons License 151023

óvatosan, szerintem a szíj nem eredeti, ill a másodperc mutató sem. ezekből egy szép darabnak elég borsos ára van. ezt a vonalat amúgy én is nagyon kedvelem.

Előzmény: Törölt nick (151014)
pppaulusz 2014.01.23 Creative Commons License 151022

Bocsánat, figyelmetlenül olvastam: a topiktárs eladni szeretne, nem venni...

pppaulusz 2014.01.23 Creative Commons License 151021

A teljes árat (áru ára + postázási díj) még meg kell szorozni 1,27-tel (mert az EU-n kivülről jövő cuccokra mostanság szigorúan kivetik a 27% ÁFA-t).

Előzmény: Törölt nick (151014)
pppaulusz 2014.01.23 Creative Commons License 151020

Inkább szürkéskéknek mondanám, de valóban nagyon szép. Meg is szoktam jegyezni Öcsémnek, hogy jól áll a kezén. De nem csak szép, hanem okos és pontos!

Előzmény: Szepy2884 (151019)
Szepy2884 2014.01.23 Creative Commons License 151019

Szép az a kék számlapos Constellation.

Előzmény: pppaulusz (151017)
baso 2014.01.23 Creative Commons License 151018

Sziasztok

Van egy ilyen órám csak eredeti fém szíjjal. Egy kicsit meg tisztogatom és el szeretném adni. Segítséget kérnék az ár meghatározásában.

pppaulusz 2014.01.23 Creative Commons License 151017

Képes illusztráció az alábbiakhoz:

- Longines Conquest VHP Perpetual Calendar + Longines fadoboz:

Az én Omegám és Öcsém Omegája:

Előzmény: pppaulusz (151015)
Wicked Belzebub 2014.01.23 Creative Commons License 151016

Legalább jó kezekben van :))

Előzmény: pppaulusz (151015)
pppaulusz 2014.01.23 Creative Commons License 151015

Sose búsúlj, mert Öcsém azóta is hálás nekem (meg természetesen Neked is) azért a szép Omega Constellation Perpetual Calendar óráért!

Nekem is van egy olyanom de a bicolor verzió (18kt/SS) és ünnepi alkalmakkor azt hordom (mondanom sem kell, hogy eredeti Omega fadobozom van hozzá!)...:)

Ha már itt tartunk, a harmadik hőkompenzált kvarcórám egy Longines Conquest VHP Perpetual Calendar (bicolor) és természetesen ehhez is beszereztem egy eredeti Longines fadobozt (ezt az órát jelenleg Apám hordja nagy megelégedésére.

Hát ennyit a hőkompenzált óráimról és a fadobozos kiszerelésükről... Mondhatni, megadom a módját, de így kerek a zsemle!:) 

Előzmény: Wicked Belzebub (151013)
Törölt nick 2014.01.23 Creative Commons License 151014

Kinéztem magamnak egyy hetvenes évekböl származó Omega Seamaster 120-at. Még vacillálok, hogy mennyire reális az ár:

http://www.ebay.com/itm/Stunning-Midsize-Diver-Omega-Seamaster-120-120m-Automatic-Vintage-566-007-case-/221346653842?pt=Wristwatches&hash=item338949e692

Wicked Belzebub 2014.01.23 Creative Commons License 151013

A mai napig hibának tartom, h eladtam az Omegát, dehát akkor a pénz volt a fontosabb. Most lenne két szép hőkompenzáltam...

pppaulusz 2014.01.23 Creative Commons License 151012

Korrekt megállapítás és ezzel nem is vitatkozom, mert én is itt élek, ismerem a hazai viszonyokat. Ettől függetlenül azért megállapítom, hogy nem kevesen kis hazánkban ennél többet költenek évente cigarettára... Én nem dohányzom! :)

Előzmény: APT (151010)
pppaulusz 2014.01.23 Creative Commons License 151011

Én türelmesen várom, hogy topiktársunk kiterítse a kártyáit, mert különben még azt merném feltételezni, hogy cask blöffölt és uriemberek lennénk vagy mi... :)

Ami azt illeti, lehet arról is szó, hogy "Breitling for Bentley" kiszerelés nélkül adom el megfelelő ajánlat esetén... Szerintem ehhez az órához jár a minöségi fadoboz a szokásos bakelit kiszerelés helyett, ezért én 5 éve eladtam a bakelit dobozát és megvettem ezt a bentleys csodát.

APT 2014.01.23 Creative Commons License 151010

Szerintem sincs baj ezzel az árral - inkább a fizetőképes kereslettel van... Nem könnyű ma egy ilyet idehaza eladni...

Wicked Belzebub 2014.01.23 Creative Commons License 151009

Chrono 24-es árakhoz viszonyítva teljesen korrekt. Sőt, a legolcsóbb...

Előzmény: oys... (151007)
pppaulusz 2014.01.23 Creative Commons License 151008

Miért mennyi lenne szerinted a gyakori ár? Mondjuk stafirunggal és anélkül, de persze be is kéne linkelni, csak okulás végett...

Előzmény: oys... (151007)
oys... 2014.01.23 Creative Commons License 151007

Az odáig okés, hogy ilyen stafírunggal ritka az ilyen óra.

De azt is el kell ismerni, hogy ilyen áron is ritka madár.

:-(

(Lehet, hogy nem is akarod eladni?)

Előzmény: pppaulusz (151001)
oys... 2014.01.23 Creative Commons License 151006
pppaulusz 2014.01.23 Creative Commons License 151005

Persze, leépítésben vagyok. A legdrágább órámat adom el és még így is marad 3 nagypontosságú hőkompenzált kvarcórám (és talán lesz egy negyedik is, ha kapok egy megfelelő ajánlatot beszámításra).

Előzmény: Wicked Belzebub (151004)
Wicked Belzebub 2014.01.23 Creative Commons License 151004

Meg szabad kérdezni, mi lesz az utód? :)

pppaulusz 2014.01.23 Creative Commons License 151003

Köszönöm!

Elnézést kérek, ha a hirdetésem itt esetleg off-topic lenne. Természetesen eltávolítható a forum moderátora által.

Előzmény: rtivi (151002)
rtivi 2014.01.23 Creative Commons License 151002
pppaulusz 2014.01.23 Creative Commons License 151001

Eladó egy kitünő nagypontosságú (thermocompensated quartz – hőkompenzált kvarcszerkezet) Breitling Aerospace SuperQuartz E75362 (Cal.B75) férfi karóra (a nagyon keresett fekete számlapos változat!) exkluzív kiszerelésben "Breitling for Bentley" fadoboz szettel és az összes papírjaival beleértve a svájci kronometer igazolást (Swiss Chronometre Certificate)! Ilyen luxus kiszereléssel még nem láttam máshol árulni ezt az órát!

Ára:  380 ezer forint

Be tudok számítani olcsóbb nagypontosságú (hőkompenzált) kvarcórát.

Az óra megtekinthető/átvehető Budapesten a III. Kerületben (Óbuda).

Telefonos elérhetőségem: 0036-70-5176588

Iosefx 2014.01.22 Creative Commons License 151000

Mi a probléma a római IIII-essel? Ezt használták kétezer éve, nem a IV-es alakot.

Itt van három bizonyíték a 240-es évekből: III. Gordianus és I. Philippus császár,

valamint utóbbi felesége, Otacilia Severa császárné egy-egy nagyon ritka érméje.

Előzmény: oys... (150972)
y78 2014.01.22 Creative Commons License 150999

Volt (vagy van?) olyan funkció, hogy "második lehetőség" ha az első nem veszi át vagy ezen az áron megéri még a másodiknak is eladni ha több egyforma terméked is van.

Előzmény: APT (150995)
APT 2014.01.22 Creative Commons License 150998

Magához a Vaterához, megtalálod a kapcsolatfelvétel lehetőségét valahol. Most ne kérdezd hol - de meg fogod találni... ;-)))

Előzmény: öccse (150997)
öccse 2014.01.22 Creative Commons License 150997

Köszönöm, talán bejön. Hova kell címezni a kérésem ?

Előzmény: APT (150995)
öccse 2014.01.22 Creative Commons License 150996

Ez utóbbi eset nem áll fenn, én vagyok a szenvedő alany.

Előzmény: sztívndráj (150994)
APT 2014.01.22 Creative Commons License 150995

Ha írsz a Vaterának, hogy a győztes kamu volt, és adják meg a második legnagyobb licitáló elérhetőségét - akkor valószínűleg megadják. Én egyszer jártam így - akkor megadták.

Előzmény: öccse (150992)
sztívndráj 2014.01.22 Creative Commons License 150994

Szerintem nincs ilyen lehetőség. Amúgy meg hogyan bizonyítod, hogy  a nyertes valójában egy kamu licitáló aki csak felveri az árat vagy az eladónak van másik regisztrációja és ő maga licitál önmagára... 

Előzmény: öccse (150992)
fastrobi 2014.01.22 Creative Commons License 150993

Ennyit az AP -ról! Én ezt inkább Invictának mondanám!

Előzmény: Szepy2884 (150984)
öccse 2014.01.22 Creative Commons License 150992

Üdv.

Tudja valaki esetleg a Vaterás HoochieMan elérhetőségét ?  Illetve van a Vaterán olyan lehetőség, hogy az utolsó előtti licitáló vegye meg a terméket, ha a "nyertes" egy troll, aki csak átverésből licitált ?

rtivi 2014.01.22 Creative Commons License 150991

Teljesen le vagyok maradva Al Pacino rolexezésénél...

innovations 2014.01.22 Creative Commons License 150990

Ez az amit pont nem láttam. Buscemi mindig jó ;-)

Viszont a hétvégén igen a Wall Street Farkasa, egyszer nézhető.

A felhozatal:

arany GMT master

arany Daytona...

ésatöbbi

és amikor már nagyon jól mennek a dolgok Tag gyémántokkal

;-)

Előzmény: ronin s8 (150989)
ronin s8 2014.01.22 Creative Commons License 150989

Scorsese csinálta a "Gengszterkorzót" (Boardwalk Empire) is, az zseniális! Nem kis részben Steve Buscemi-nek köszönhetően. Elég sok Ford T-modell, és a 10-es, 20-as évekbeli órák garmadája is feltűnik a sorozatban.

Előzmény: innovations (150988)
innovations 2014.01.22 Creative Commons License 150988

Off:

Többször láttam, de valószínűleg itt az ideje újból nézni. Úgy emlékszem mintha talán a második vagy a harmadik részben  mind az IS illetve az LS is "munkaeszköz" lenne. Az első részben pedig igaz, hogy csak egy villanásra és csak egy indító kulcs erejéig, de azért mindenképpen jelzés értékűen feltűnik az Audi is.

Scorsese remake filmje pedig meg sem közelíti az eredetit. Sajnos az idős mester az utóbbi időkben már mindig ugyanazokat a köröket futja meg.

Viszont Sophie Marceau mellett az IWC-t én észre sem vettem

;-

Előzmény: Exebeche (150987)
Exebeche 2014.01.22 Creative Commons License 150987

Igen, ismerem a filmet és valóban mesteri alkotás.

Természetesen amerikai remake is készült belőle, amit nálunk Tégla címmel vetítettek a mozik.

Az órák stimmelnek, de Lexus helyett egy Nissan President Sovering látható a filmben, amit némileg le is zúznak.

http://www.favcars.com/wallpapers-nissan-president-phg50-1998-2002-36806.htm

A hifit én sem tudtam beazonosítani.

Aztán, hogy én is mondjak egy mozit és egy órát:

Anthony Zimmer - IWC Portugieser Chronograph (az egyik kedvenc órám)

http://www.youtube.com/watch?v=pe-GT9Sm-bs

01:02 és 01:35-nél látható

Előzmény: innovations (150985)
gabordelonnn 2014.01.21 Creative Commons License 150986

En mar lapozgattam pont errol,alabb a link. Erdekes,hogy altalaban japan orakat hasznaltak a szineszek. 

http://watchesinmovies.info/

Előzmény: Exebeche (150983)
innovations 2014.01.21 Creative Commons License 150985

Különleges óra & hifi.

http://en.wikipedia.org/wiki/Infernal_Affairs

Chronoswiss

Rolex

A hifit nem tudtam beazonosítani...

Lexus

Egyébként pedig jó film.

Szepy2884 2014.01.21 Creative Commons License 150984

Igen, itt elég sokkan sasolják az ilyesmit. De ha pl napszemüvegről van szó és amerikai film, akkor az csakis valamelyik ray-ban modell esetleg persol vagy oakley lehet. Más alternatíva szinte nincs :D

Arnold példáúl feltűnően szokta szeretni a AP-t ami így vagy úgy felbukkan a filmjeiben :) Napszemcsiben viszont persol párti :D

Exebeche 2014.01.21 Creative Commons License 150983

Amikor filmet néztek, szoktátok figyelni, hogy milyen órát viselnek a színészek?

Én általában figyelek a részletekre és nagyon értékelem, ha valami különleges órát, hifit vagy effélét látok a vásznon.

Jó nézelődést:

http://watchesinmovies.info/movies/

Érdekes órákat láthattok az ALIEN és az AVATAR filmekben.

Persze egyik sem svájci, de... :-)

Keményvonalasoknak az Apollo 13 a nyerő, vagy a The Deep no és a The Deer Hunter...

Törölt nick 2014.01.21 Creative Commons License 150982

Az interneten böngészve akadtam rá a Fludo markára. Állítólag valami köze volt az Omegához....

https://www.google.com/search?q=fludo&espv=210&es_sm=93&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=Mp7eUr6GIOOAywOfn4BA&ved=0CDMQsAQ&biw=1920&bih=955#facrc=_&imgdii=_&imgrc=a7r6AFzV9y47QM%253A%3BRzIbu5MqPLfyFM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.darlor-watch.com%252Fimages%252Ffludo300_big.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.darlor-watch.com%252Fhome_4.html%3B634%3B619

spyder999 2014.01.21 Creative Commons License 150981

;)

Előzmény: Explorer2 (150980)
Explorer2 2014.01.21 Creative Commons License 150980

Őfelsége? 

Előzmény: spyder999 (150978)
malenykij polgar 2014.01.20 Creative Commons License 150979

>miközben egy ló vontatta buszon utazott át egyik reggel,London szegénynegyedén.

Ópusztaszeren.

Előzmény: spyder999 (150977)
spyder999 2014.01.20 Creative Commons License 150978

Rövid,tömör,velős és jól csengő.

Mondhatnám azt is,hogy a királyok órája,az órák királya.

De nem mondom,mert nekem nincs sajna.:D

spyder999 2014.01.20 Creative Commons License 150977

Az teljes mértékben fantázia szó.

Állítólag egy jó szellem súgta Hans Wilsdorf fülébe,miközben egy ló vontatta buszon utazott át egyik reggel,London szegénynegyedén.

Azóta a világ legismertebb óramárkája.

Előzmény: ronin s8 (150974)